ناشنوایان

ناشنوایان

ایسناایسنا2 ماه قبل
رییس فدراسیون ناشنوایان گفت: سعی خواهم کرد به قول‌هایی که در مجمع دادم، عمل کنم تا روزی که از فدراسیون می‌روم با بدرقه ناشنوایان فدراسیون را ترک کنم. رئیس فدراسیون ناشنوایان با بیان اینکه حمایت تمام جانبه از ورزشکاران ناشنوا خواهیم داشت، تصریح کرد: همان طور که در مجمع انتخابات ناشنوایان قول دادم در بحث معیشت، استخدام و یکسان سازی پاداش مدال آوران از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهم کرد و تلاش می‌کنم انتظارات ناشنوایان را برآورده کنم. تیشه‌گران اضافه کرد: هدفم بر این است که اگر زمانی از فدراسیون رفتم دست پر و با بدرقه ناشنوایان فدراسیون را ترک کنم و احساس نکنم که هنوز کار نیمه تمام باقی مانده است. امیدوارم شرایطی ایجاد کنم که به عنوان مسؤول فدراسیون و با کمک وزارت ورزش و جوانان و سایر ارگان‌ها و نهادها، ناشنوایان به حقشان برسند. رئیس فدراسیون ناشنوایان گفت: امیدوارم روزی برسد که ناشنوایان نیز زیر نظر پارالمپیک فعالیت کنند تا ناشنوایان بدون دغدغه و در آرامش کامل در تورنمنت‌های مختلف حضور پیدا کنند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سعید صادقی امروز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان اظهار داشت: ۱۳ هزار و ۵۰۰ ناشنوا و کم‌شنوا در استان اصفهان زندگی می‌کنند و با برخی اقدامات پیش‌گیرانه این آمار کمتر می‌شود. رئیس هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان ادامه داد: ۴۰۰ نفر از ناشنوایان دختر و پسر در هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۳۶ نفر به ورزش قهرمانی می‌پردازند و در سال ۹۷ برای اصفهان و ایران افتخارآفرینی کردند. صادقی گفت: پرهزینه بودن هیئت ورزش ناشنوایان و اینکه کمتر دیده می‌شود، دلایلی است که ریاست این هیئت زیاد خواهان ندارد، اما امیدوارم روزی برسد که به‌جای کاندیدا شدن حتی ۲۰ نفر در انتخابات برخی هیئت‌ها، افراد برای ریاست هیئت ورزش ناشنوایان استان رقابت کنند. رئیس هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان با بیان اینکه به‌دنبال ایجاد درآمد پایدار برای این هیئت هستیم، بیان داشت: برای ساخت سالن اختصاصی حداقل برای رشته‌های رزمی و کشتی به‌دنبال کمک گرفتن از خیران هستیم. وی با بیان اینکه هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان یک ریال هم بدهی ندارد، افزود: به این دلیل که نمی‌خواهیم افراد به ناشنوایان نگاه ترحم‌آمیز داشته باشند تمام هزینه‌ها را پرداخت می‌کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان؛ براساس این احکام که توسط مهران تیشه گران، رئیس فدراسیون ناشنوایان صادر شد، آزاده یاسایی به عنوان سرمربی کیوروگی و پریسا خانی به عنوان سرمربی پومسه تیم ملی تکواندو بانوان ناشنوایان برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ منصوب شدند.
ایرناایرنا3 ماه قبل
سخنگوی شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد ناشنوایان کشور تصریح کرد: باید با برنامه ریزی صحیح، بسترهای لازم برای استفاده ناشنوایان از امکانات شهری فراهم شود. وی ادامه داد: امسال سال خوبی برای جامعه ناشنوایان بود و قانون حمایت از معلولان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. وی بیان کرد: برخورداری از حق شهروندی یکسان از برنامه‌های سیما، بدیهی و اولیه‌ترین حقوق ناشنوایان به شمار می‌رود. شبکه ملی سازمان‌های مردم نهاد ناشنوایان کشور در راس سازمان‌های مردم نهاد در حوزه ناشنوایان قرار دارد و ۶۴ سمن با گروه هدف ناشنوایان در کشور عضو این شبکه هستند. رمضانی هفته گذشته به منظور شرکت در گردهمایی ناشنوایان کشور که در اصفهان برگزار شد به این استان سفر کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرآنلاین به نقل از کانون ناشنوایان ایران، درسال ١٣٩٥ پس از تعاملات و توافق صورت گرفته بین سرپرست مرکز آموزش علمی_کاربردی گروه ادیبان پارس و بهزاد اشتری نماینده کانون ناشنوایان ایران، برای اولین بار در ایران به منظور بالا بردن سطح علمی و فرهنگی ناشنوایان، از دانشجویان ناشنوا و ‌کم‌شنوا در این مرکز ثبت نام به عمل آمد. با فراهم شدن امکانات ویژه آموزشی مختص ناشنوایان از جمله حضور رابط زبان اشاره در کلاس‌ها، حالا پس از ۳ سال تلاش و کوشش بی‌وقفه و بدست آوردن تجربیات مورد نیاز، برای گسترش دانشگاه و ارتقاء سطح علمی ناشنوایان و کم‌شنوایان تفام‌نامه‌ای بین دانشگاه جامع علمی_کاربردی استان تهران و کانون ناشنوایان ایران به امضاء رسید.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، نشان دادن استعداد و توانایی هنرمندان ناشنوا و تغییر نگرش مردم نسبت به توانایی‌های ناشنوایان از اهداف اصلی برپایی این نمایشگاه است. این نمایشگاه با توجه به اهمیت موضوع و شناخت ذهنی و تخیلی ناشنوایان و کم شنوایان با حضور مدرسان عکاسی و دیگر علاقه مندان به عکاسی برگزار شد. مهدی قبادی، رئیس کانون ناشنوایان ایران گفت: در این مسابقه آثار عکاسی افراد ناشنوا از تهران و شهرستانهای دیگر در گروه‌های سنی مختلف با موضوع آزاد به نمایش گذاشته و با استقبال بی نظیر ناشنوایان مواجه شد. رئیس کانون ناشنوایان ایران یادآور شد: کانون ناشنوایان ایران بزرگترین و قدیمی‌ترین موسسه ناشنوایان در ایران است که از سال ۱۳۳۹ تاکنون فعالیت دارد در حالی که سازمان بهریستی ۲۰ سال بعد تاسیس شد و تنها عضو رسمی فدراسیون جهانی و آسیایی هستیم. مسابقه عکاسی ناشنوایان با موضوع آزاد برای نخستین بار پیشتر در سطح ملی برگزار شده است و این نمایشگاه نیز به منظور ارائه عکس‌های شرکت داده شده در این مسابقه در محل کانون ناشنوایان ایران با حضور افراد عادی و‌ ناشنوایان و‌ ۲۴ شرکت کننده برگزار شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیر فنی تیم ملی فوتسال بانوان و مربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران جایگزین علی شمس در تیم ملی فوتسال ناشنوایان شد. به گزارش ایسنا، علی رعدی مؤسس فوتسال ناشنوایان که در حال حاضر مدیر فنی تیم ملی فوتسال بانوان و مدرس AFC است، از سوی مهران تیشه‌گران رئیس فدراسیون ناشنوایان به عنوان سرمربی تیم فوتسال ناشنوایان انتخاب شد. هدایت این تیم را پیش از این علی شمس بر عهده داشت. همچنین به دنبال این تغییرات در کادر فنی فوتسال ناشنوایان، اصغر حاجیلو که سرمربی تیم ملی فوتبال ناشنوایان را بر عهده داشت، از سرمربیگری این تیم کنار گذاشته شد و قرار است بزودی سرمربی جدید تیم فوتبال ناشنوایان نیز مشخص شود. انتهای پیام
ایسناایسنا4 ماه قبل
انتخابات ریاست فدراسیون ناشنوایان با حضور ۶ کاندیدا روز یکشنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱۰ صبح در آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، انتخابات فدراسیون ناشنوایان روز یکشنبه ۲۶ اسفند در محل آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار می‌شود. پیش از این ۸ کاندیدا برای شرکت در انتخابات فدراسیون ناشنوایان ثبت نام کرده بودند که به گفته‌ی محمدرضا کاشانی دبیر مجمع انتخابات فدراسیون ناشنوایان عارف سعیدی (فیزیوتراپیست) به دلیل نداشتن سوابق کافی مدیریتی، صلاحیت وی در کمیسیون تطبیق صلاحیت‌ها مورد تأیید قرار نگرفت و همچنین رمضانعلی دولو (سرپرست فدراسیون هندبال) نیز از شرکت در انتخابات انصراف داد. بنابراین کاظم نظم‌ده (رئیس سابق این فدراسیون و از مدیران سازمان بهزیستی)، افشین داوری (سرپرست فعلی فدراسیون والیبال)، کرم‌الله علیمرادی (رئیس پیشین فدراسیون ناشنوایان) و مهران تیشه‌گران (دبیر فدراسیون ناشنوایان)، سعید کاظمی (پزشک) و مسعود فراهانی طجر (کارشناس وزارت ورزش و جوانان) ۶ کاندیدایی هستند که در انتخابات ریاست فدراسیون ناشنوایان به رقابت خواهند پرداخت. انتهای پیام
ایسناایسنا4 ماه قبل
سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از ارائه آموزش‌های همگانی اختصاصی ویژه ناشنوایان در زمینه آشنایی با مخاطرات و کمک‌های اولیه خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر سلطانی با اعلام این خبر به نشست با شبکه ناشنوایان کشور اشاره و اظهار کرد: در نشست با شبکه ناشنوایان کشور که بیش از ۶۰ سازمان مردم نهاد پیگیر امور ناشنوایان عضو آن هستند، مقرر شد تا هلال احمر در زمینه آموزش آشنایی با مخاطرات و کمک‌های اولیه به ناشنوایان که متاسفانه تا کنون از هیچ آموزشی در این زمینه برخوردار نبوده‌اند، همکاری‌های لازم را انجام دهد. وی با اشاره به اینکه براساس آمار مسئولان شبکه ناشنوایان ۷۰۰ هزار ناشنوا در کل کشور وجود دارد، گفت: بر این اساس بسته اختصاصی آموزش ناشنوایان در زمینه آشنایی با مخاطرات و کمک‌های اولیه در نظر گرفته شده و همزمان با دهه فجر این آموزش‌ها به صورت آزمایشی به ۴۰۰۰ ناشنوای استان خراسان رضوی ارائه خواهد شد. سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری درباره نحوه ارائه این آموزش‌ها، توضیح داد: این آموزش‌ها در ابتدا با حضور مترجمان ناشنوایان در کنار مربیان آموزشی هلال احمر، به آنها ارائه می‌شود و به مرور از میان ناشنوایان مربیانی برای ارائه آموزش‌ها تربیت خواهیم کرد تا این آموزش‌های همگانی را به همنوعان خود ارائه کرده و توانمندتر شوند. بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، وی گفت: مقرر شده است تا بانک اطلاعات ناشنوایان کشور به تفکیک سن، جنس و تحصیلات در اختیار هلال احمر قرار گیرد تا بر اساس آن برنامه ریزی‌های لازم برای ارائه آموزش‌ها در سایر استان‌ها انجام شود.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، ۴ بانوی تکواندو کار (پومسه) ناشنوایان اولین اردوی آماده سازی خود جهت حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ را از روز سه شنبه ۲۱ خردادماه در تهران آغاز می‌کنند. تکتم مومنی پور و زهرا ابراهیمی (خراسان رضوی) و فاطمه زارع و مریم خدابنده (فارس) ورزشکاران دعوت شده به اردوی می‌باشند و تا ۹ تیرماه تمرینات خود را زیر نظر پریسا خانی - سرمربی تیم ملی پومسه بانوان ناشنوایان پیگیری می‌نمایند. نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان از ۱۰ تا ۲۱ آبان در هنگ کنگ برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 ماه قبل
نخستین اردوی انتخابی تیم ملی فوتسال ناشنوایان برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در سوئیس از ۲۲ اردیبهشت در محل کمپ تیم‌های ملی فدراسیون ناشنوایان برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، نخستین اردوی انتخابی تیم ملی فوتسال ناشنوایان برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در سوئیس از ۲۲ اردیبهشت در محل کمپ تیم‌های ملی فدراسیون ناشنوایان آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت. این اردو که به منظور آماده‌سازی و انتخاب نفرات نهایی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان در سوئیس است، در مرحله نخست ۲۰ فوتبالیست به این اردو دعوت می‌شوند که پس از برگزاری نه مرحله دیگر اردوی آماده‌سازی، نفرات نهایی اعزامی به سوئیس مشخص خواهد شد. همچنین تیم ملی فوتسال ناشنوایان پیش از شرکت در این مسابقات، در نهمین دوره مسابقات آسیایی ناشنوایان که از ۱۱ آبان در هنگ‌کنگ برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد و سپس از آنجا برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان که اواخر آبان در سوئیس برگزار می‌شود، راهی این مسابقات می‌شوند. هدایت تیم فوتسال ناشنوایان را علی رعدی به عنوان سرمربی، علی زندی‌پور و سردار پاریاد (مربیان) و نعیم باقری (مربی دروازه‌بان‌ها) بر عهده دارند.
فارسفارس1 ماه قبل
طی حکمی از سوی رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، علی رعدی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال منصوب شد. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، طی حکمی از سوی مهران تیشه گران و به پیشنهاد رئیس انجمن فوتسال، علی رعدی پیشکسوت فوتسال به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال ناشنوایان منصوب شد. همچنین بر اساس احکام دیگر علی زندی‌پور و سردار پاریاد (مربیان)، شهرام نصر اصفهانی (مربی بدنساز) و نعیم باقری (مربی دروازه‌بان‌ها) تیم ملی فوتسال ناشنوایان منصوب شدند. گفتنی است علیرضا بسیح کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ناشنوایان نیز به عنوان دبیر انجمن فوتبال و فوتسال ناشنوایان معرفی گردید. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
حسین نحوی نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر انجمن خانواده ناشنوایان و کانون ناشنوایان تربیت رابط را برای این قشر گسترش داده‌اند. وی تاکید کرد: حضور رابط ناشنوایان در صدا و سیما و در مراکز علمی و حقوقی و قضایی و درمانی جزو نیازها و درخواست‌های به حق ناشنوایان است. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: سامانه رابط ناشنوایان در خراسان رضوی دو سال است که اجرایی شده است و به دنبال موفقیت طراحی این سامانه در خراسان رضوی مکاتبه‌ای با سایر استان‌ها داشتیم تا این سامانه را الگوبرداری کرده و برای پاسخگویی به نیازهای جامعه ناشنوایان استفاده کنند. به دلیل محدودیت‌های اعتباری در پرداخت حق الزحمه رابط‌ها، این سامانه گسترش نیافت اما اگر اعتبارات مکفی باشد امید است در سال ۹۸، بخش چشمگیری از نیازهای جامعه ناشنوایان در بحث رابط را پاسخگو باشیم. وی ادامه داد: ممکن است سامانه رابط ناشنوایان در برخی استان‌ها طراحی نشده باشد اما تامین رابط از طریق سنتی انجام می‌شود و کار تعطیل نشده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، مراسم معارفه مسعود فراهانی طجر (سرپرست جدید امور نایب رئیسی آقایان فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان) پیش از ظهر امروز با حضور رئیس فدراسیون، مسئولان وزارت ورزش و جوانان و چند تن از پیشکسوتان ورزش ناشنوایان برگزار شد. مهران تیشه‌گران، رئیس فدراسیون ناشنوایان در بخشی از این جلسه گفت: مسعود فراهانی از ناشنوایان عزیز است و در گذشته نیز نایب رئیس آقایان فدراسیون بوده است. او دغدغه ناشنوایان را به خوبی می‌داند و می‌توانیم با کمک ایشان در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به ورزش ناشنوایان گام‌های بلندی برداریم. در این مراسم تیشه‌گران (رئیس فدراسیون)، دانشمندفرد (سرپرست دبیری)، انصاری، نادمی و دولو (کارشناسان وزارت ورزش و جوانان)، سعید سلگی و علیرضا بسیج (مسئول و کارشناس کمیته فنی فدراسیون) و چند نفر از پیشکسوتان ناشنوا حضور داشتند. انتهای پیام/
فارسفارس15 ساعت قبل
گلستان الف قهرمان مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی والیبال ساحلی ناشنوایان شد. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، سومین دوره مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی والیبال ساحلی ناشنوایان برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ هنگ کنگ با قهرمانی تیم گلستان الف پایان یافت. در فینال دو تیم البرز الف و گلستان الف به مصاف هم رفتند و در پایان تیم گلستان الف در دو ست متوالی برابر حریف خود پیروز شد و بر سکوی قهرمانی ایستاد و تیم البرز الف نایب قهرمان شد. در رده بندی نیز تیم خراسان رضوی ۲ بر ۰ تیم تهران ب را شکست داد و سوم شد. کاپ قهرمانی با حضور مهران تیشه گران (رئیس فدراسیون ناشنوایان)، مسعود فراهانی طجر (سرپرست نایب رئیس آقایان فدراسیون)، مهندس کاظمی (رئیس انجمن والیبال ناشنوایان)، محمدی (مسئول حراست فدراسیون)، سعید سلگی (مسئول کمیته فنی و مسابقات فدراسیون) و محمد حیدری (دبیر انجمن والیبال ناشنوایان) به تیم‌های اول تا سوم اهدا شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، طی احکامی جداگانه از سوی مهران تیشه‌گران رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، نواب رئیس آقایان و بانوان انجمن فوتبال و فوتسال ناشنوایان منصوب شدند. بر اساس احکام صادره، حسین عامری سفیده به عنوان نایب رئیس آقایان و المیرا ثمینی‌پور به عنوان نایب رئیس بانوان انجمن فوتبال و فوتسال ناشنوایان معرفی شدند. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
رضا غلامی سلطان مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اما در برخی شبکه‌ها هنوز موفق نشده‌ایم که در خواست ناشنوایان را محقق کنیم. زیرنویس اخبار‌های سراسری و برخی فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی از درخواست‌های ناشنوایان است که امید می‌رود در این زمینه با صدا و سیما تفاهم نامه‌ای منعقد کنیم. وی خاطرنشان کرد: مکاتباتی نیز با ادارات بهزیستی استان‌ها داشتیم تا با سیماهای استانی در زمینه زیرنویس و استفاده از رابط ناشنوا در سیما، تفاهم نامه داشته باشند. مسئول کارگروه ناشنوایان سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد: با پیگیری جامعه ناشنوایان در سال‌های آتی این اقدامات در استان‌ها انجام شود. غلامی سلطان مرادی افزود: برای احقاق حقوق ناشنوایان، از یک سو به اعتبارات کافی و از سوی دیگر به همت همه جامعه از جمله صدا و سیما نیاز داریم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سرمربی تیم ملی فوتسال ناشنوایان گفت: هرچند مسابقات قهرمانی آسیا فوتسال نانشوایان در هنگ‌کنگ اهمیت زیادی دارد، اما هدف گذاری اصلی ما قهرمانی جهان در سوئیس است. وی گفت: مدت ۱۰ سال است که در تیم فوتسال ناشنوایان جوانگرایی صورت نگرفته و ترکیب تیم همان ترکیبی است که من در گذشته تشکیل دادم. وی درباره وضعیت تیم فوتسال ناشنوایان اظهار کرد: این تیم در آسیا حرف اول را می‌زند و در جهان جزو سه تیم برتر دنیاست. البته هدف‌گذاری اصلی ما قهرمانی در جهان است و سعی داریم بعد از قهرمانی در هنگ‌کنگ خود را برای قهرمانی در جهان آماده کنیم. رعدی در پایان پیرامون این پرسش که آیا از نظر امکانات و تجهیزات دچار مشکل هستید یا خیر؟ اظهار کرد: رئیس فدراسیون ناشنوایان تمام شرایط و امکانات لازم را برای آماده‌سازی تیم ملی فوتسال ناشنوایان فراهم کرده و مشکل خاصی وجود ندارد.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، دومین اردوی تیم ملی فوتسال ناشنوایان برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ و قهرمانی جهان فوتسال در سوئیس، از روز گذشته (دوشنبه ۶ خرداد) با حضور ۳۲ ورزشکار زیر نظر علی رعدی، سرمربی تیم ملی فوتسال در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون آغاز شد. فوتسالیست‌های ناشنوا تا پنجشنبه، نهم خرداد ماه توسط کادر فنی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و پس از آن نفرات برگزیده به سومین اردو دعوت خواهند شد. نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ و قهرمانی جهان فوتسال در سوئیس، آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود. انتهای پیام/س
ایسناایسنا1 هفته قبل
سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ناشنوایان گفت: احیاء تیم فوتبال ناشنوایان و کسب دوباره جایگاه قهرمانی در آسیا ماموریت اصلی من است. ضیایی که سابقه مربی‌گری در تیم‌های مختلف باشگاهی ایران را هم دارد، اخیرا به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ناشنوایان انتخاب شده است. ضیایی در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با مسئولیت جدیدش، اظهار کرد: تیم فوتبال ناشنوایان هر چند عنوان قهرمانی هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را در کارنامه خود دارد و نایب قهرمان المپیک ناشنوایان است، اما متأسفانه طی سال‌های اخیر به دلیل بی توجهی نسبت به این تیم تا حدودی دچار افت شد، به طوری که در سال گذشته نتوانست در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی از عنوان قهرمانی خود دفاع کند و چهارم شد. در نهایت نیز ۲۲ نفر برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا آبان ماه راهی هنگ‌کنگ می‌شوند. ضیایی در پایان پیرامون این پرسش که چقدر امید به کسب عنوان قهرمانی تیم فوتبال ناشنوایان در هنگ‌کنگ وجود دارد، تصریح کرد: مأموریت اصلی من احیای تیم فوتبال ناشنوایان و کسب دوباره قهرمانی در آسیاست.
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
اردوی آمادگی و ارزیابی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان امروز در تهران به پایان رسید. به گزارش خبرگزاری صدا وسیما و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان: سومین اردوی آمادگی و ارزیابی تیم ملی بسکتبال ناشنوایان شنبه (۴ اسفند) با حضور ۳۰ ورزشکار ناشنوا زیر نظر کادر فنی در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون به پایان رسید. این اردو زیر نظر محمد رضا آقا کوچکی وامیر نامور برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این اردوی برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ، با حضور ۴۶ ورزشکار از امروز شنبه (۱۸ خرداد) در محل فدراسیون آغاز می‌شود. بازیکنان دعوت شده تمرینات خود را تا ۲۱ خرداد زیر نظر محمد حسین ضیایی سرمربی، تیم ملی ناشنوایان پیگیری می‌کنند. نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان از ۱۰ تا ۲۱ آبان در هنگ کنگ برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
حسین نحوی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طراحی فیلم و عکس از این اصطلاحات و لغات و همچنین طراحی زبان اشاره نیازمند اعتبار است و ۵۰۰ لغت و اصطلاح آماده شده نیز در انتظار اعتبار برای طراحی زبان اشاره است. وی تاکید کرد: طراحی زبان اشاره، کاری چندمرحله‌ای و تخصصی است و اکنون برای طراحی آن در حال برآورد اعتبار هستیم و امید است با توجه به محدودیت‌های اعتباری تامین شود. نحوی نژاد اظهار داشت: بر اساس این قوانین یکی از حقوقی که برای ناشنوایان درنظرگرفته شده، زبان اشاره و به دنبال آن تربیت رابطان زبان اشاره است که بتوانند در همه اماکنی که ناشنوایان حضو پیدا می‌کنند، از ارتباط کلامی برخوردار شوند. وی اضافه کرد: بر این اساس این کارگروه ناشنوایان در بهزیستی تشکیل شده است؛ این کارگروه در همکاری مشترک با انجمن‌های توانبخشی و کانون ناشنوایان، درخواست ناشنوایان را احصا و به دنبال آن کمیته تدوین زبان اشاره را ایجاد کرده است. معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: تاکنون چهار مجموعه کتاب زبان اشاره طی سال‌های گذشته با همکاری بهزیستی، انجمن و کانون ناشنوایان انتشار پیدا کرده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
انتخابات ریاست فدراسیون ناشنوایان با حضور ۴ کاندیدا روز یکشنبه ۲۶ اسفند ساعت ۱۰ صبح در هتل المپیک ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، انتخابات فدراسیون ناشنوایان روز یکشنبه ۲۶ اسفند با حضور ۴ کاندیدا به ریاست محمدرضا داورزنی در هتل المپیک ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. پیش از این ۸ کاندیدا برای شرکت در انتخابات فدراسیون ناشنوایان ثبت نام کرده بودند که عارف سعیدی (فیزیوتراپیست) به دلیل نداشتن سوابق کافی مدیریتی، صلاحیت وی در کمیسیون تطبیق صلاحیت‌ها مورد تأیید قرار نگرفت و همچنین رمضانعلی دولو (سرپرست فدراسیون هندبال)، افشین داوری (سرپرست فدراسیون والیبال) و سعید کاظمی (پزشک) از شرکت در انتخابات انصراف دادند. بنابراین کاظم نظم‌ده (رئیس سابق این فدراسیون و از مدیران سازمان بهزیستی)، کرم‌الله علیمرادی (رئیس پیشین فدراسیون ناشنوایان)، مهران تیشه‌گران (دبیر فدراسیون ناشنوایان) و مسعود فراهانی طجر (کارشناس وزارت ورزش و جوانان) ۴ کاندیدایی هستند که در انتخابات ریاست فدراسیون ناشنوایان به رقابت خواهند پرداخت. انتهای پیام
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، مهران تیشه‌‌گران امروز چهارشنبه در مجمع انتخاباتی هیئت ورزش ناشنوایان استان اصفهان اظهار داشت: با وجود داشتن برخی محدودیت‌ها و شرایط ویژه، مخاطبان و ورزشکاران این هیئت انسان‌های بسیار تلاشگری هستند. او با بیان اینکه نزدیک به ۳۰ سال در سمت‌های مختلف ورزشی حضور داشته‌ام، افزود: ورزشکاران هیچ فدراسیونی به اندازه فدراسیون ورزش ناشنوایان به تلاش برای موفقیت عرق ندارند. رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان با بیان اینکه هنوز پس از ۶ سال حضور در فدراسیون ناشنوایان زبان اشاره را فرا نگرفته‌ام، ادامه داد: برای کار کردن با این ورزشکاران باید زبان آنها را یاد بگیریم چون یک ورزشکار ممکن است درددل شخصی با رئیس فدراسیون داشته باشد. رئیس فدراسیون ورزش ناشنوایان بیان داشت: هزینه‌های ورزش ناشنوایان تفاوتی با رشته‌های ورزشکاران معمولی ندارد، اما وزارت ورزش امسال تنها ۳ میلیارد تومان بودجه به فدراسیون تخصیص داده که حتی اگر نیمی از آن هم محقق شود باید خوشحال باشیم اما باید با همین بودجه ورزشکاران ۸ رشته را به مسابقات ببریم. وی اظهار داشت: کار سعید صادقی در هیئت ناشنوایان استان اصفهان بسیار زیاد و سخت است و امیدوارم رتبه دوم این هیئت، امسال به رتبه نخست کشور تبدیل شود.
فارسفارس1 هفته قبل
مسابقات انتخابی تیم‌ملی تکواندو بانوان ناشنوایان در دو بخش کیوروگی و پومسه به منظور شناخت نفرات برتر برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ امروز دو شنبه (۱۳خرداد ماه) در فدراسیون برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، مسابقات انتخابی تیم‌ملی تکواندو بانوان ناشنوایان در دو بخش کیوروگی و پومسه به منظور شناخت نفرات برتر برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ صبح امروز دوشنبه (۱۳خردادماه) در فدراسیون برگزار شد. زهرا داودی در ادامه گفت: بانوان تکواندو کار ناشنوای کشورمان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۵ چین تایپه در دو وزن شرکت کردند و صاحب یک مدال طلا و یک مدال برنز شدند و این دوره در کیوروگی در ۴ وزن شرکت خواهیم کرد و در پومسه نیز در دو بخش انفرادی و تیمی رقابت خواهیم داشت. نهمین دوره بازیهای آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان از ۱۰ الی ۲۱ آبان ماه در هنگ کنگ برگزار می‌گردد. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، محمدحسین ضیایی به عنوان سرمربی تیم فوتبال این فدراسیون منصوب شد. توفیق روزافزون شما را در وظایف محوله و خدمت به جامعه ورزشی ناشنوایان از درگاه خداوند سبحان خواستارم. * حضور ۶ رشته ورزشی در بازی‌های آسیایی ناشنوایان قطعی شددومین جلسه ستاد نهمین دوره بازی‌های آسیایی ناشنوایان ۲۰۱۹، صبح امروز (شنبه ۱۱ خرداد) با حضور تیشه‌گران، رئیس فدراسیون ناشنوایان و سایر اعضا تشکیل شد. در این جلسه حضور کاروان ورزشی کشورمان در ۶ رشته قطعی شد و تصمیم‌گیری در مورد ۲ رشته دیگر در دستور جلسه بعدی ستاد قرار گرفت. در ادامه جلسه، کمیته فنی موظف شد با هماهنگی انجمن شنا از نفرات برتر مسابقات قهرمانی کشور رکوردگیری کند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، در حکم تیشه‌گران خطاب به محمدحسین ضیایی آمده است: «احتراما نظر به درایت، سوابق و تجربیات ارزنده جنابعالی و به پیشنهاد رئیس محترم انجمن فوتبال و فوتسال به موجب این ابلاغ به عنوان «سرمربی تیم ملی فوتبال ناشنوایان» تا پایان نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ منصوب می‌گردید. توفیق روزافزون شما را در وظایف محوله و خدمت به جامعه ورزشی ناشنوایان از درگاه خداوند سبحان خواستارم.» انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان؛ مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی تنیس روی میز آقایان ناشنوایان در رده سنی بزرگسالان، برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیا، اقیانوسیه ناشنوایان ۲۰۱۹ هنگ هنگ از ۱۳ تا ۱۵ اسفند به میزبانی تهران در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان؛ ­در احکامی جداگانه از سوی تیشه گران رئیس فدراسیون، حسینعلی نعیمی به عنوان سرمربی کیوروگی و مهدی صمدیان تبار به عنوان سرمربی پومسه تیم ملی تکواندو مردان ناشنوایان برای حضور در نهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۹ ناشنوایان در هنگ کنگ منصوب شدند.

به انتهای لیست رسیدید