نایاک

نایاک

فارسفارس5 روز قبل
در این بین، گروه‌هایی مانند نایاک که خود را نماینده ایران معرفی می‌کنند شروع به بیان روایت خود از ایران می‌کنند و همان روایت‌ها پایه تحلیل‌هایی از ایران می‌شود. وی گفت: در اسنادی که از وزارت خارجه آمریکا منتشر شده آمده است که این دفتر برای براندازی ایران ایجاد شده است. یا آنها را به عنوان کادر خودشان جذب کنند و برای آنها شبکه‌هایی در داخل کشور ایجاد کنند و از طریق شبکه‌های اجتماعی آنها را مدیریت کنند. من می‌خواهم مخالفت قاطع خودم را با هرگونه حرکت به سمت جنگ با ایران اعلام کنم و خواستار جنگ علیه ایران نیستم. امروز در آمریکا کار از دست خارج شده و این دوره انتخابات در آمریکا می‌تواند بحرانی‌ترین انتخابات باشد.

این زن هندوستانی عجیب و غریب به جادوگر معروف شده است+ فیلم

رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، جادوگر، لقب یک زن بداقبال هندوستانی است که به‌دلیل نقص مادرزادی با ۱۲ انگشت دست و ۲۰ انگشت پا به‌دنیا آمده است. افراد محلی به‌دلیل انگشتان بی‌شماری که «نایاک کوماری» دارد به او لقب ساحره یا جادوگر داده‌اند. همسایگان و افراد محلی بر این باورند که من یک جادوگر هستم. بنا به گفته «دکتر پیناکی موهانتی»، یک پزشک متخصص جراح، داشتن ۲۰ انگشت پا و ۱۰ انگشت دست بسیار نادر است. دکتر پیناکی در این باره گفت: " این نوعی بیماری مادرزادی با نام polydactyly است که فرد با انگشتان دست و پای متعدد به‌دنیا می‌آید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از زومیت، موتور جستجوی گوگل در حال به‌روزرسانی است و با ارائه‌ی نتایجی بهتر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. برای درک بهتر موتور جستجوی گوگل، این شرکت از تکنیک تازه‌ای بهره برده که در آن، الگوریتم‌های شبکه عصبی قادر به فهم جزییات بیشتری از جملات خواهند بود. گوگل مدل‌های NLP جدیدی را به موتور جستجوی خود اضافه کرده که از تکنیک BERT برای تحلیل جستجوی کاربر بهره می‌برند. در نهایت امکان ارتباط با موتور جستجوی گوگل به‌طور طبیعی‌تری برقرار خواهد شد. با این وجود، پاندو نایاک، مدیر ارشد بخش جستجوی گوگل، آن را «بزرگ‌ترین جهش رو به جلو در پنج سال گذشته» برای محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان نامید.
زومیتزومیت1 ماه قبل
موتور جستجوی گوگل در بزرگ‌ترین به‌روزرسانی سال‌های اخیر خود، با درک بهتر زبان مکالمه، نتایج دقیق‌تری را ارائه خواهد کرد. موتور جستجوی گوگل در حال به‌روزرسانی است و با ارائه‌ی نتایجی بهتر در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. گوگل مدل‌های NLP جدیدی را به موتور جستجوی خود اضافه کرده که از تکنیک BERT برای تحلیل جستجوی کاربر بهره می‌برند. در نهایت امکان ارتباط با موتور جستجوی گوگل به‌طور طبیعی‌تری برقرار خواهد شد. با این وجود، پاندو نایاک، مدیر ارشد بخش جستجوی گوگل، آن را «بزرگ‌ترین جهش رو به جلو در پنج سال گذشته» برای محبوب‌ترین موتور جستجوی جهان نامید.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، تریتا پارسی، رئیس سابق نایاک در توئیتر خود نوشت: «نیروهای سعودی تربیت شده توسط ایالات متحده، در میدان‌های نبرد همچنان می‌درخشند.. این طور که سعودی‌ها بی‌لیاقتیشان را در میدان‌ جنگ نشان دادند، بخاطر این آبروریزی، شاید در آینده سازندگان سلاح در آمریکا دیگر از عربستان سعودی نخواهند که تجهیزات نظامی آنها را بخرد.»
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
گفته می‌شود ناصری از افرادی است که در هدایت مذاکرات میان ایران و غرب و به‌ویژه آمریکا تاثیر ویژه‌ای داشته است. سید حسین موسویانیکی دیگر از افراد موثر در پشت پرده دیپلماسی ایران و غرب، حسین موسویان بوده که از دیپلمات‌ها و سیاسیون کهنه کار است. تریتا پارسیتریتا پارسی متولد ۱۳۵۳ تحلیلگر سیاسی ایرانی-آمریکایی است، که بنیانگذار و رئیس شورای ملی ایرانیان آمریکا) نایاک) می‌باشد. سرور جدید نایاک سال ۲۰۰۹ راه اندازی شده بود و داعی‌الاسلام مدعی شده بود که مدارک اصلی در سرور قدیمی هستند که ارائه نشده. شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) (به انگلیسی: National Iranian-American Council) یک سازمان غیرانتفاعی و عام‌المنفعه است که در جهت حمایت از حقوق سیاسی ایرانیان آمریکا در چارچوب قوانین در آمریکا تشکیل شده‌است.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
مشخصات کلی بنیاد دفاع از دموکراسیاندیشکده دفاع از دموکراسی‌ها بازوی طراحی و عملیاتی دولت آمریکا محسوب شده و آمریکا بیشتر اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را بر مبنای طراحی‌های این بنیاد انجام می‌دهد. «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در پیامی در حساب کاربری‌اش در توئیتر خشم خود را از اقدام ایران برای تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها ابراز کرد. اورتاگوس در پیام خود تحریم این بنیاد را یک تهدید توصیف کرد و نوشت: آمریکا تهدیدات ایران را جدی می‌گیرد. «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به تحریم بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در توئیتر خود نوشت: اقدام متداوم نظام ایران اندیشکده آمریکایی بنیاد دفاع از دموکراسی - بر اندیشکده بودن آن تاکید می‌کنم - باید توسط تمام کسانی که به آزادی علاقه‌مندند تحریم شود. نکته اولبا توجه به عملکرد‌های ضد ایرانی این بنیاد، تحریم افراد وابسته به آن می‌تواند بسیار موثر باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
جمهوری اسلامی ایران هیچ نهاد لابی در آمریکا ندارد. شمار قابل توجهی از سیاستمداران آمریکایی‌ها معتقدند روش درست مواجهه با ایران تحریم و جنگ طلبی نیست. اما اجازه بدهید درباره لابی ایرانیان در آمریکا نکته‌ای را اضافه کنم. این بدان معنا نیست که این ایرانیان به ویژه در آمریکا که امروز نایاک مهمترین اجتماع آنهاست، در خدمت و یا لابی جمهوری اسلامی هستند. مقصود رهبری از این دولت آمریکا می‌تواند دولت در معنای سیاسی و کیفی آن باشد نه دولت در معنای فیزیکی و حقوقی.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
زهره نوروزپور: تحریم دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان همچنان از سوی مخالفان او کانون توجه است. رسیدن به منافع ملی مستلزم قربانی کردن حدی از جاه طلبی‌ها در سیاست داخلی است. از بحث داخلی بگذریم؛ یک روزنامه فرانسوی علل تحریم ظریف را ایجاد لابی قدرتمند از سوی وزیر خارجه در ایالات متحده اعلام کرده بود. شمار قابل توجهی از سیاستمداران آمریکایی‌ها معتقدند روش درست مواجهه با ایران تحریم و جنگ طلبی نیست. مقصود رهبری از این دولت آمریکا می‌تواند دولت در معنای سیاسی و کیفی آن باشد نه دولت در معنای فیزیکی و حقوقی.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ماه قبل
با این حال، پرسش این است که با تحریم دیپلمات ارشد ایران ترامپ قصد دارد با چه فردی پای میز مذاکره بنشیند؟! در کمال شگفتی، دولت ترامپ مدعی است که تحریم ظریف دیپلماسی با ایران را به خطر نمی‌اندازد زیرا او تصمیم گیرنده مهم و اصلی نیست. این اقدام این باور عمومی در ایران که دولت ترامپ تنها به دنبال تغییر نظام سیاسی در ایران است را تقویت می‌کند". این سایت در ادامه می‌نویسد: "به نظر می‌رسد تحریم ظریف نشانه‌ای از ناامیدی واشنگتن از کارکرد تلاش‌هایش علیه ایران است. ظریف ترامپ را به جنون کشانده استسایت تحلیلی «آسیا تایمز» نیز در گزارشی می‌نویسد ظریف با اقدامات موثر خود ترامپ را به جنون کشانده است.
جام نیوزجام نیوز4 ماه قبل
اعضای فرشگرد به شدت از حمله نظامی آمریکا به ایران حمایت می‌کنند و هر گروهی که مخالف این دیدگاه باشد را وابسته به جمهوری اسلامی می‌خوانند. اما آنچه در این تجمع جالب توجه بود، حضور فردی به نام رضا پرچی زاده، کارشناس رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور است. پرچی زاده که با ادعای دفاع از ایران در این تجمع شرکت کرده بود، در توئیت‌های عربی خود، از لفظ مجعول «خلیج ع‌ر‌ب‌ی» برای «خلیج فارس» استفاده کرده است! اعضای نایاک با انتشار توئیت پرچی زاده، مخالفان خود را عوامل عربستان معرفی کردند که از آل سعود پول دریافت کرده‌اند. عکس/ توئیت تریتا پارسی، رئیس سابق نایاکعکس/ توئیت یکی از اعضای نایاک۱۰۶
موجموج4 ماه قبل
اخیرا جمهوری اسلامی ایران یک نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز را به دلیل نقض قوانین دریانوردی بین المللی توقیف کرده است. مقام‌های ایرانی اعلام کرده‌اند: این نفتکش در مهمترین تخلف خود، از مسیر خروجی تنگه هرمز وارد این تنگه شده و کشتیرانی بین المللی را با خطر مواجه ساخته است. پس از توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران، تنش‌ها میان تهران و لندن بار دیگر بالا گرفته است. عملیات طوفان صحرا، جنگ ایران و عراق، حمله به افغانستان، حمله به عراق و سقوط صدام، جنگ در سوریه و جنگ در یمن. دیگر برای تضمین امنیت ناوگان انرژی در تنگه هرمز به سرعت وارد عمل نمی‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق، در پی فراخوان سلطنت طلب‌ها برای تجمع علیه شورای ملی ایرانیان آمریکا، نایاک، چندین نفر در مقابل دفتر نایاک جمع شدند. یکی از افرادی که در این تجمع حضور داشت، هوشنگ امیراحمدی، از چهره‌های ضدانقلاب و معروف به دلال رابطه ایران و آمریکا بود. امیراحمدی که در دوران باراک اوباما، از صلح و برقراری رابطه میان تهران واشنگتن سخن می‌گفت، گویا با حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید و قدرت گرفتن افراد جنگ طلب و تندرو همچون جان بولتون، تغییر رویه داده و فعلا به صف جنگ طلبان پیوسته است. سلطنت طلب‌ها به خصوص فرشگردها خواهان حمله آمریکا به ایران هستند و نایاک را لابی جمهوری اسلامی در آمریکا می‌خوانند. منبع: جام نیوز
جام نیوزجام نیوز4 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، پس از چندین هفته فراخوان و تبلیغ از سوی سلطنت طلب‌ها برای تجمع علیه شورای ملی ایرانیان آمریکا، نایاک، کمتر از صد نفر مقابل دفتر نایاک در واشنگتن جمع شدند؛ افرادی که حامی حمله آمریکا به ایران هستند. این در حالی است که سلطنت طلب‌ها به خصوص فرشگردی‌ها مدعی طوفان توئیتری علیه نایاک هستند. امیرحسین اعتمادی، از اعضای این گروه در گفتگو با شبکه سعودی ایران اینترنشنال، از انتشار یک میلیون هشتگ علیه نایاک در توئیتر خبر داد اما از این یک میلیون تنها صد نفر در تجمع حاضر شدند! فرشگردی‌ها از حامیان براندازی و حمله به ایران هستند و نایاک را به دلیل مخالفت با حمله به ایران، لابی جمهوری اسلامی می‌خوانند. این در حالی است که نایاک از منابع اطلاعاتی اصلی آمریکا برای وضع تحریم‌ها علیه ایران بوده است.
جام نیوزجام نیوز4 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام نیوز، عضو گروه سلطنت‌طلب «فرشگرد» که از حامیان براندازی «جمهوری اسلامی» است، در توئیتی به شبکه بی بی سی اعتراض کرد. در پی فراخوان سلطنت طلب‌ها برای تجمع علیه شورای ملی ایرانیان آمریکا، نایاک، امروز تجمعی مقابل دفتر نایاک در امریکا جمع شدند. امیراعتمادی از فعالین سلطنت‌طلب به نحوه پوشش خبر این تجمع و عدم رعایت بی‌طرفی میان مخالفین و موافقن نایاک اعتراض کرد: بی‌بی‌سی در مقابل ۲ دقیقه گزارش از تجمع دیروز علیه نایاک ناپاک دو دقیقه با سینا طوسی عضو این سازمان بدنام مصاحبه کرد. همین بی‌بی‌سی ۱۰ روز قبل یک رپرتاژ آگهی یک‌طرفه برای رقص ۱۰ تا جوجه‌نایاکی جلوی کاخ سفید رفته بود. اگر ادعا می‌کنید بی‌طرفید مناظره بگذارید!
جام نیوزجام نیوز4 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در پی فراخوان سلطنت طلب‌ها برای تجمع علیه شورای ملی ایرانیان آمریکا، نایاک، چندین نفر در مقابل دفتر نایاک جمع شدند. یکی از افرادی که در این تجمع حضور داشت، هوشنگ امیراحمدی، از چهره‌های ضدانقلاب و معروف به دلال رابطه ایران و آمریکا بود. امیراحمدی که در دوران باراک اوباما، از صلح و برقراری رابطه میان تهران واشنگتن سخن می‌گفت، گویا با حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید و قدرت گرفتن افراد جنگ طلب و تندرو همچون جان بولتون، تغییر رویه داده و فعلا به صف جنگ طلبان پیوسته است. سلطنت طلب‌ها به خصوص فرشگردها خواهان حمله آمریکا به ایران هستند و نایاک را لابی جمهوری اسلامی در آمریکا می‌خوانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
دوستان وزارت ارتباطات حداقلی فکر می‌کنند و علاقه دارند شبکه ارتباطات و اطلاعات را به‌صورت کلاسیک در کشور توسعه دهند. وی توضیح نداد که برجام پس از خروج آمریکا و بازگشت تحریم‌ها و همراهی اروپا با آمریکایی‌ها دقیقا یعنی چی؟! اروپا با تحریم‌های آمریکا هماهنگ است نمی‌تواند تحریم جدیدی اعمال کندعضو شورای روابط خارجی آمریکا تأکید کرد با توجه به خروج آمریکا از برجام و محرومیت ایران از لغو تحریم‌ها، برجام مرده است. مثلا در شرایطی که اروپایی‌ها به خاطر تحریم‌های آمریکا از ایران نفت نمی‌خرند، اگر اتحادیه اروپا بار دیگر ایران را تحریم نفتی کند، بی‌معنا خواهد بود. هندلزبلات: اروپا مایل نیست زیان‌های مالی ایران را با برجام جبران کندیک تحلیلگر آلمانی می‌گوید آمریکا جایی برای تحریم‌های جدید علیه ایران نگذاشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
تریتا پارسی رئیس سابق این گروه به سی‌ان‌ان گفت: هرگز شاهد استقلال اروپایی‌ها از آمریکا نبوده‌ایم. پارسی که اکنون معاونت «مؤسسه کوئنسی» را برعهده دارد گفت اروپایی‌ها برای عمل کردن به تعهدات خودنیازمند یک اراده سیاسی و نداشتن هراس از آمریکا هستند و ایران در هیچ مذاکره‌ای که آمریکا به توافق هسته‌ای بازنگشته و تحریم را برنداشته باشد، حضور نخواهد یافت. ایران اندک اندک از تعهدات خود می‌کاهد و به یکباره به نقض فاحش از این تعهد نپرداخته است. وی ادامه داد: اروپایی‌ها می‌توانند این کار را بکنند اما بدان معنی است که تنش آنها با ترامپ افزایش خواهد یافت، این کار ممکن است اما اروپایی‌ها نشان داده‌اند که به فشارهای ترامپ بیشتر پایبند هستند تا به تعهدات خود در قبال توافق هسته‌ای. این امری خطرپذیر برای اروپایی‌ها است و بدان معنی می‌باشد که اروپایی‌ها باید درجه‌ای از مستقل بودن از آمریکا را نشان دهند که تاکنون چنین چیزی از آنها دیده نشده است.
جام نیوزجام نیوز5 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، در جدیدترین اختلاف میان ضدانقلاب، سلطنت طلب‌ها خواهان تجمع علیه نایاک شدند. چند روز پیش، تجمعی از سوی برخی ایرانی‌های مقیم آمریکا در مقابل کاخ سفید در اعتراض به خروج آمریکا از برجام و تهدیدهای دولت ترامپ علیه ایران برگزار شد. در واکنش به این تجمع، سلطنت طلبان با منتسب کردن این اقدام به نایاک (شورای ملی ایرانیان آمریکا)، طی فراخوانی، از ایرانیان مقیم آمریکا برای تجمع علیه نایاک دعوت کردند. سلطنت طلب‌ها با افتخار خود را برانداز می‌خوانند و خواهان حمله به ایران‌اند و در مقابل نایاک به دنبال تغییر حکومت در ایران با استفاده از روش‌هایی همچون تحریم است. عکس | اشکان یزدچی، از اعضای فرشگردعکس | داریوش کوشکی، از اعضای فرشگردعکس | میترا جشنی، از اعضای فرشگردعکس | احمد باطبی۱۰۶
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
بنابراین جوانان به تجربه ثابت کرده‌‌اند درصورت به دست گرفتن امور، نتایج شگفت‌انگیزی به‌همراه می‌آورند. مثلا دولت آمریکا بخش عمده‌ای از یکی از مهمترین پروژه‌های سیاست خارجی خود که مذاکرات هسته‌ای منتهی به برجام بود را به نیروهای جوانش سپرده بود. در زیر به معرفی سه نفر از شاخص‌ترین جوانانی می‌پردازیم که وظایف مهمی را در جریان این مذاکرات برای آمریکا به عهده گرفته بودند. سالیوان بعد از مذاکرات عمان همواره یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران بود. نیویورک‌تایمز در مقاله‌ای جنجالی با عنوان «داستان‌نویس بلندپروازی که معلم سیاست خارجی اوباما شد» به شرح زندگی او و نحوه اثرگذاری او بر سیاست‌ خارجی دولت آمریکا پرداخته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ماه قبل
اندیشکده‌ای جدید برای سلطه بدون جنگنام این اندیشکده «مؤسسه کوینزی برای سیاستمداری مسئولانه» (Quincy Institute for Responsible Statecraft) گذاشته شده و فعلا هر یک از دو حامی مالی آن ۵۰۰ هزار دلار پرداخت کرده‌اند. نام کوینزی از ششمین رئیس‌جمهور آمریکا «جان کوینزی آدامز» (۱۸۲۵-۱۸۲۹) گرفته شده که گفته بود ایالات متحده «در خارج به دنبال هیولاها نمی‌گردد تا آنها را نابود کند». او پیشتر نه تنها حامی توافق هسته‌ای بوده بلکه آن را «یک دستاورد چشمگیر دیپلماتیک» نامیده است و «نومحافظه کارانی که به آن گند زدند» را شدیدا مورد انتقاد قرار داده بود. او حالا گفته است مؤسسه کوینزی به گونه‌ای سیاست خارجی آمریکا را به چالش خواهد کشید که سابقه نداشته است. او مدیر پروژه روابط ایران و آمریکا در اندیشکده «آمریکای نو» (New America) است که عمدتا به ترویج توافق هسته‌ای اختصاص دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
‌خدمت دیپلماتیک در کنار مهره‌های سوخته‌بهار سال ۹۴ اخباری مبنی بر تشکیل جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده جیسون رضائیان در تهران منتشر شد. جلسه دوم رسیدگی به پرونده رضائیان در ۱۸ خرداد و جلسه سوم هم در تیرماه برگزار می‌شود. انتشار جزئیات دادگاه غیرعلنیدر روز برگزاری جلسه دوم دادگاه رضائیان، جزییات جلسه غیرعلنی این دادگاه از سوی خبرگزاری مهر منتشر می‌شود. جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه هم در گفت‌وگوی ویژه خبری ۲۳ مهرماه ۹۴، در پاسخ به سؤالی درباره پرونده جیسون رضائیان می‌گوید: پرونده این فرد قضایی است، به‌طوری که پرونده جیسون دارای چند بعد است که یکی از آن‌ها مربوط به ارتباطش با مراکز تصمیم‌گیری می‌شود. در همین حال، برخی منابع خبری از جمله خبرگزاری فارس گزارش دادند که جیسون رضائیان خبرنگار واشینگتن پست و سعید عابدینی در میان آزادشدگان هستند.
الفالف5 ماه قبل
طبق آنچه گفته شده و اسناد موجود، بیشترین تماس‌های جیسون رضاییان با آلن ایر گرفته شده است. خواهرزاده رئیس‌جمهور و جیسونیکی از شخصیت‌های مهم «گاندو»، جیسون رضاییان است و یکی از حاشیه‌های مهم‌تر سریال هم ارتباط جیسون با خواهرزاده رئیس‌جمهور است. دوم مرداد سال ۹۳ بود که روزنامه «واشنگتن پست» خبر بازداشت «جیسون رضاییان» خبرنگار این نشریه در تهران را منتشر کرد. به‌عبارتی، آن شخصی که با «جیسون رضاییان» در نهاد ریاست‌جمهوری همکاری می‌کرده همان «اسماعیل. گرچه همان زمان نیز اعلام شد دستگیری این شخص صحت ندارد، اما هیچ‌گاه احضار وی به‌مراجع قضایی در ارتباط با رابطه‌اش با «جیسون رضاییان» تکذیب نشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
رسانه‌های آمریکایی به گونه‌ای طوطی وار، همچنان ادعاهای تیم ترامپ را درباره «تهدیدات» ایران تکرار می‌کنند. در واقع هدف آنها از این اقدامات، فراهم کردن سکوی پرتابی برای گروه‌های مخالف ایران مانند «مجاهدین خلق» است که پیشتر در دهه ۱۹۹۰ از سوی آمریکا به عنوان سازمانی تروریستی معرفی شده بود. این گروه از طریق ایجاد حساب‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر تلاش می‌کند این طور جلوه دهد که ایران از سیاست‌های جنگ طلبانه تیم ترامپ حمایت می‌کند. آنها از انتشار محتوای ارتقای یافته در تارنماهای خبری نیز بهره برداری می‌کنند. مردم ایران از آنها بسیار نفرت دارند و درصد بسیار اندکی از ایرانی هایی که خارج از ایران زندگی می‌کنند از آنها حمایت می‌کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
این‌ها همه در حالی‌ست که اخیرا تمام فضای رسانه‌ای را اخبار مربوط به خطر جنگ پر کرده بودند. + گروه اول را نئوکان‌ها و نزدیکان اندیشه‌کده‌هایی مثل بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها (FDD) و انستیتو واشنگتن (WINEP) تشکیل می‌دهند. در واقع، ایران «با سیاستی بی حاشیه» نفوذ خود را در منطقه در سال اخیر افزایش داده است، آن‌هم به رغم فشارهای اقتصادی و جنگ نابرابر رسانه‌ای. او (که در برجام با دولت دموکرات آمریکا نرمش به خرج داده بود) در پاسخ به «آرایش جنگی» دولت ترامپ و هجوم رسانه‌ای نئوکان‌ها و دموکرات‌ها گفت: «جنگ نمی‌شود، مذاکره هم نمی‌کنیم». این‌ها همه به آن معناست که آمریکا قدرت ایران را در منطقه پذیرفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ماه قبل
‏در ادامه این مطلب آمده است: این شبکه شامل بیش از چهارصد حساب کاربری در توییتر است که از ‏حساب‌های کاربری واقعی، ربات و سایبورگ تشکیل شده‌اند. ‏حساب‌های سایبرگ معمولا در پیام‌های خود از سیاست تغییر نظام در ‏ایران حمایت می‌کنند و خواستار پایان شده ‏اند. علاوه بر این، بسیاری از حساب‌ها به طور مکرر از سازمان مجاهدین ‏خلق ایران [منافقین] نیز حمایت کرده‌اند. این حساب‌ها در توییت‌های خود ادعا کرده‌اند که شورای ‏ملی ایرانیان آمریکا از نظام حاکم بر ایران حمایت می‌کند. آقای دکر ۷۵ حساب ‏کاربری را کشف کرد که پیام‌های ضد نظام ایران و شورای ملی ایرانیان ‏آمریکا را در توییتر منتشر می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ماه قبل
در تارنمای این شورا آمده است: از نخستین روز روی کار آمدن ترامپ، وی و دولت تشنه‌ی جنگ او برای سوق دادن آمریکا به جنگ غیرمحتاطانه دیگری در خاورمیانه، پیوسته تنش با ایران را تشدید کرده‌اند. به همین دلیل لازم است با صدای بلند در مخالفت با این جنگ صحبت کنیم و به قانونگذاران آمریکایی نشان دهیم که ایرانیان آمریکا به جنگ «نه» و به صلح و دیپلماسی «آری» می‌گویند. نایاک در وبسایت خود، متن نامه ایرانیان آمریکا را به فارسی و انگلیسی منتشر کرده است. در این نامه آمده است: ما به عنوان امضاکنندگان جامعه آمریکایی‌های ایرانی تبار، بسیار نگران هستیم که دولت آمریکا به سمت جنگی ویرانگر با ایران حرکت کند. کنگره باید راه ترامپ را به سوی جنگ مسدود و برای بازگشت فوری آمریکا به توافق و میز مذاکره تلاش کند.
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش پایگاه خبری 'کامن دریمز'، این ۶۲ سازمان در نامه خود از کنگره آمریکا خواسته‌اند که به وظیفه خود مطابق قانون اساسی عمل کند و از اقدام دولت در راه اندازی یک جنگ بدون مجوز و غیرقانونی جلوگیری کند. امضا کنندگان این نامه تاکید کرده‌اند که اقدامات دولت ترامپ نیازمند واکنشی از سوی کنگره است. مطابق قانون اساسی آمریکا تنها کنگره اختیار و قدرت اعلام جنگ را دارد. شماری از مقامات و مسئولان این سازمان‌های امضا کننده نامه نیز در اظهاراتی با جنگ طلبی دولت ترامپ مخالفت کردند. 'جف کارتر' مدیر 'پزشکان مسئول' از امضا کنندگان نامه سرگشاده به کنگره گفت که دیپلماسی و نه جنگ تنها راه به سمت صلح است.
جام نیوزجام نیوز6 ماه قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، تریتا پارسی، رئیس سابق نایاک [شورای ملی ایرانیان آمریکا]، در پاسخ به توئیت بحث برانگیز اخیر ترامپ علیه ایران نوشت: «تا الان باید یادگرفته باشی که تهدید به قتل عام مردم باعث نمیشه این کشور عقب نشینی کنه؛ اگر واقعا دنبال صلح هستی، این استراتژی به دردت میخوره:۱- بولتون را اخراج کن، ۲- به برجام احترام بگذار و تحریم‌ها را لغو کن، ۳- همه پیش شرط‌های مذاکره را حذف کن، ۴- با زبان احترام با این کشور صحبت کن» در حالی که آمریکایی‌ها به مناسبت‌های مختلف مدعی می‌شدند به دنبال تغییر حکومت در ایران نیستند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توئیتر خود پرده از هدف اصلی و نهایی آمریکایی‌ها برداشته و به صراحت نوشت که هدف آمریکا نابودی ایران است نه فقط تغییر حکومت در ایران.
برترین‌هابرترین‌ها6 ماه قبل
روزنامه آرمان در یادداشتی به ادعاهای هوشنگ امیراحمدی؛ رئیس شورای «آمریکاییان و ایرانیان» در واشنگتن درباره ظریف واکنش نشان داد. این روزنامه در پاسخ به اظهارات امیراحمدی نوشت: نان امیراحمدی در دولت احمدی‌نژاد روغن داشت. ظاهرا جز تیم احمدی‌نژاد هیچ شخص یا گروهی با هوشنگ امیراحمدی تعامل مثبت ندارد. ظاهرا مردان دولت احمدی‌نژاد طی توافق نانوشته به راهگشایی برای هوشنگ امیراحمدی مشغول هستند. مشخص است که هوشنگ امیراحمدی از اقدامات ظریف و دولت روحانی سرخورده شده چرا که بر خلاف دولت احمدی‌نژاد نیازی به مشورت با او نمی‌دیدند.

به انتهای لیست رسیدید