نتانیاهو

نتانیاهو

فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، احزاب بزرگ در رژیم صهیونیستی روز دوشنبه درباره تاریخ جدید برگزاری انتخابات مجدد زودهنگام به توافق رسیدند. در صورت عدم تشکیل کابینه تا روز چهارشنبه، این برای سومین بار طی کمتر از یک سال است که در فلسطین اشغالی انتخابات پارلمانی برگزار می‌شود. تلاشهای رئیس رژیم صهیونیستی برای تشکیل دولتی متشکل از این دو حزب نیز به دلیل اختلافات گسترده میان نتانیاهو و گانتز با شکست مواجه شده است. رویترز در ادامه افزود؛ علاوه بر موارد فوق، تا پیش از برگزاری انتخابات عمومی در ماه مارس، حزب لیکود احتمالا با انتخابات درون حزبی برای تعیین رهبر آینده خود نیز مواجه است. «یوآو کیچ» قانونگذار عضو حزب لیکود اخیرا گفته بود، «اگر ما به سمت انتخابات سوم برویم، باید برای رهبری حزب لیکود هم یک انتخابات مقدماتی داشته باشیم.
ایلناایلنا1 ساعت قبل
حزب آبی - سفید و لیکود توافق کردند که در صورت عدم شکل‌گیری ائتلاف برای تشکیل دولت در روزهای آینده، دور سوم انتخابات در دوم مارس ۲۰۲۰ برگزار شود. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز آو اسرائیل، حزب آبی - سفید و لیکود توافق کردند که در صورت عدم شکل‌گیری ائتلاف برای تشکیل دولت در روزهای آینده، دور سوم انتخابات در تاریخ دوم مارس ۲۰۲۰ برگزار شود. این در حالی است که تلاش‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژم صهیونیستی و «بنی گانتز» رهبر حزب آبی- سفید، برای تشکیل دولت فراگیر تاکنون با شکست مواجه شده است. از زمان برگزاری انتخابات در ماه آوریل رژیم صهیونیستی همچنان دچار فلج سیاسی است. زمان برگزاری انتخابات باید در سه جلسه کنست به تایید برسد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
حزب لیکود و ائتلاف آبی- سفید توافق کردند که در صورت شکست تلاش‌هایشان برای تشکیل دولت، سومین انتخابات پارلمانی دوم مارس (۱۲ اسفند) برگزار شود. به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز اسرائیل نوشت: حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو و ائتلاف آبی- سفید به رهبری بنی گانتس توافق کردند که در صورت شکست تلاش‌هایشان برای تشکیل دولت در دو روز باقی مانده (تا روز چهارشنبه)، سومین دور انتخابات پارلمانی دوم مارس (۱۲ اسفند) برگزار شود. طبق قانون اگر دولت جدید تا روز چهارشنبه تشکیل نشود کنست خود به خود منحل و انتخابات دیگری پیش رو خواهد بود. این روزنامه پیش‌بینی کرد کنست چهارشنبه شب خودش را منحل کند و این تاییدی خواهد بود بر شکست نتانیاهو و گانتس در تشکیل ائتلاف حاکم. به نوشته روزنامه تایمز اسرائیل اگر هیچ نامزدی نتواندتا روز چهارشنبه به دست کم ۶۱ کرسی از ۱۲۰ کرسی دست یابد انتخابات برای بار سوم ظرف کمتر از یک سال برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اعلام کرد، هدف از اقدامات و تصمیمات دولت آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی نابودی راهکار «دو کشوری» است. عریقات طی این دیدار به بررسی تحولات مسأله فلسطین و همچنین روند صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان در نتیجه اقدامات و تصمیمات ترامپ و نتانیاهو پرداخت. تا پیش از روی کار آمدن دونالد ترامپ، آمریکا یکی از بزرگترین حامیان آنروا بود اما ترامپ کمک‌های مالی کشورش به آنروا را به شکلی چشمگیر کاهش داد. در تاریخ ۱۸ نوامبر، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن دیگر شهرک‌های اسرائیل در کرانه باختری اشغالی را «غیرقانونی نمی‌داند.» این موضع دولت دونالد ترامپ مغایر با مواضع دولت‌های قبلی آمریکا از جمله دولت باراک اوباما و همچنین قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در مورد این شهرک‌هاست.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یک رسانه صهیونیست از توافق حزب لیکود و آبی سفید برای برگزاری انتخابات مجدد در اوایل مارس ۲۰۲۰ در صورتی که ائتلافی طی دو روز آتی حاصل نشود، خبر داد. این رسانه صهیونیست تاکید کرد: اگر تا چهارشنبه توافقی حاصل نشود، سومین انتخابات ظرف کمتر از یکسال برگزار خواهد شد. این در حالی است که اسپوتنیک گزارش داده بود: هر چند تلاش‌های زیادی برای جلوگیری از برگزاری انتخابات مجدد در اسرائیل در جریان است اما اگر تا دو روز دیگر کابینه جدید تشکیل نشود، کنست تعطیل شده و به طور رسمی اسرائیل آماده برگزاری سومین انتخابات ظرف کمتر از یک سال می‌شود. اعلام جرم علیه نتانیاهو تشکیل کابینه جدید در این رژیم را با دشواری روبرو کرده است؛ کابینه‌ای که برای تشکیل آن ظرف چند ماه اخیر دو بار انتخابات پارلمانی برگزار شده و تلاش‌های اخیر در راستای آن نیز ناموفق بوده است. در تاریخ رژیم صهیونیستی تاکنون چنین اقدامی سابقه نداشته است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
حزب لیکود با انتخابات زودهنگام درون حزبی برای تعیین نامزدهای سمت ریاست این حزب پیش از دور سوم انتخابات کنست مخالفت کرد؛ اقدامی که می‌تواند پیروزی برای بنیامین نتانیاهو، مقابل جدعون ساعر، رقیب او در ریاست حزب لیکود باشد. حزب لیکود با برگزاری انتخابات مقدماتی برای تعیین لیست نامزدهای ریاست حزب مخالفت کرد که به نفع رییس کنونی آن یعنی نتانیاهو هست. کمیته مرکزی لیکود با اکثریت آرا به عدم برگزاری انتخابات پیش از اعلام رسمی برگزاری سومین انتخابات پارلمانی رای دادند. این شبکه عبری زبان افزود، احتمالا تاریخ انتخابات آتی کنست، دوم یا شانزدهم مارس آینده خواهد بود. بحران سیاسی در اراضی اشغالی همچنان ادامه دارد و بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی-سفید نیز همانند نتانیاهو، رهبر حزب لیکود در تشکیل کابینه جدید ناکام مانده و این رژیم راهی جز برگزاری سومین انتخابات پارلمانی پیش رو ندارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
نخست‌وزیر اسرائیل پس از آن‌که برای سفر اخیرش به پرتغال به همراه همسرش ۱۱ چمدان با خود برده بود، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. اعتمادآنلاین| بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل پس از آن‌که برای سفر اخیرش به پرتغال، به همراه همسرش ۱۱ چمدان با خود برده بود مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در یادداشتی از این‌که این دو برای سفری یک روزه و دیدار با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، این تعداد چمدان با خود برده بودند، انتقاد کرد. دفتر نتانیاهو در واکنش به این گزارش اعلام کرد که این خبر صحت ندارد و صرفا شایعه است. در این بیانیه اعلام شده که این چمدان‌ها حاوی اقلامی ضروری است که نتانیاهو برای کارهای دفتری خود به آن‌ها نیاز دارد.
ایلناایلنا5 ساعت قبل
نخست‌وزیر اسرائیل پس از آن‌که برای سفر اخیرش به پرتغال به همراه همسرش ۱۱ چمدان با خود برده بود، مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه الشرق الاوسط، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل پس از آن‌که برای سفر اخیرش به پرتغال، به همراه همسرش ۱۱ چمدان با خود برده بود مورد انتقاد شدید قرار گرفته است. روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در یادداشتی از این‌که این دو برای سفری یک روزه و دیدار با «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، این تعداد چمدان با خود برده بودند، انتقاد کرد. دفتر نتانیاهو در واکنش به این گزارش اعلام کرد که این خبر صحت ندارد و صرفا شایعه است. در این بیانیه اعلام شده که این چمدان‌ها حاوی اقلامی ضروری است که نتانیاهو برای کارهای دفتری خود به آن‌ها نیاز دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
در حالی که بلاتکلیفی وضعیت بنیامین نتانیاهو به دلیل تحقیقات دادستانی در خصوص فساد از یک سو و مواجهه وی با شورش هم‌حزبی‌هایش برای کنار زدنش از ریاست حزب «لیکود» و نخست‌وزیری از سوی دیگر ادامه دارد، سفر اخیر نتانیاهو به پرتغال با ۱۱ چمدان، جنجال به پا کرده است. بنیامین نتانیاهو در جمع خبرنگاران حاضر در دیدار چهارشنبه هفته گذشته او با پامپئو گفته بود: اولین موضوعی که مطرح خواهم کرد ایران است. یدیعوت آحارونوت در گزارش خود از نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی شدیدا انتقاد کرده و درباره علت به همراه بردن ۱۱ چمدان در سفر یک روزه او به پرتغال سوالاتی مطرح کرده است. در این گزارش احتمال داده شده که چمدان‌های بنیامین نتانیاهو و همسرش سارا نتانیاهو پر از لباس‌ بوده و آنها از جیب مالیات‌دهندگان فلسطین اشغالی، لباس‌هایشان را به لباس‌شویی هتل محل اقامتشان در لیسبون داده‌اند. تازه‌ترین جنجال‌ها در خصوص نتانیاهو در شرایطی بالا گرفته که طبق نظرسنجی‌ها در رژیم صهیونیستی، بیش از نیمی از ساکنان فلسطین اشغالی با اشاره به تحقیقات درباره پرونده‌های فساد نتانیاهو و ناکامی او در تشکیل کابینه خواهان استعفای او هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 ساعت قبل
طبق گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در سفر هفته گذشته به لیسبون به منظور دیدار با مقام‌های پرتغال و وزیر خارجه آمریکا، ۱۱ چمدان با خود برده بود. قدس آنلاین؛ در حالی که بلاتکلیفی وضعیت بنیامین نتانیاهو به دلیل تحقیقات دادستانی در خصوص فساد از یک سو و مواجهه وی با شورش هم‌حزبی‌هایش برای کنار زدنش از ریاست حزب «لیکود» و نخست‌وزیری از سوی دیگر ادامه دارد، سفر اخیر نتانیاهو به پرتغال با ۱۱ چمدان، جنجال به پا کرده است. بنا بر نوشته «الشرق الاوسط»، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل روزنامه «یدیعوت آحارونوت» خبر دادند، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم و همسرش در سفر اخیر به لیسبون پایتخت پرتغال ۱۱ چمدان از فلسطین اشغالی به پرتغال برده بودند اما دفتر نتانیاهو این خبر را «شایعات محض» خوانده است. یدیعوت آحارونوت در گزارش خود از نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی شدیدا انتقاد کرده و درباره علت به همراه بردن ۱۱ چمدان در سفر یک روزه او به پرتغال سوالاتی مطرح کرده است. پس از جنجال‌ها در رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره سفر نتانیاهو با ۱۱ چمدان به پرتغال، دفتر او ضمن رد آنچه «شایعات محض» خوانده است، اعلام کرد که نخست‌وزیر تنها چیزهایی که برای سفر کاری او ضروری بودند را با خود به لیسبون برده بود.
فارسفارس5 ساعت قبل
طبق گزارش رسانه‌‌های رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در سفر هفته گذشته به لیسبون به منظور دیدار با مقام‌های پرتغال و وزیر خارجه آمریکا، ۱۱ چمدان با خود برده بود. سفر نتانیاهو به پرتغال با ۱۱ چمدان، جنجال به پا کردبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که بلاتکلیفی وضعیت بنیامین نتانیاهو به دلیل تحقیقات دادستانی در خصوص فساد از یک سو و مواجهه وی با شورش هم‌حزبی‌هایش برای کنار زدنش از ریاست حزب «لیکود» و نخست‌وزیری از سوی دیگر ادامه دارد، سفر اخیر نتانیاهو به پرتغال با ۱۱ چمدان، جنجال به پا کرده است. بنا بر نوشته «الشرق الاوسط»، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل روزنامه «یدیعوت آحارونوت» خبر دادند، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم و همسرش در سفر اخیر به لیسبون پایتخت پرتغال ۱۱ چمدان از فلسطین اشغالی به پرتغال برده بودند اما دفتر نتانیاهو این خبر را «شایعات محض» خوانده است. یدیعوت آحارونوت در گزارش خود از نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی شدیدا انتقاد کرده و درباره علت به همراه بردن ۱۱ چمدان در سفر یک روزه او به پرتغال سوالاتی مطرح کرده است. پس از جنجال‌ها در رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره سفر نتانیاهو با ۱۱ چمدان به پرتغال، دفتر او ضمن رد آنچه «شایعات محض» خوانده است، اعلام کرد که نخست‌وزیر تنها چیزهایی که برای سفر کاری او ضروری بودند را با خود به لیسبون برده بود.
مهرمهر5 ساعت قبل
ما این تخلفات را تلاش آمریکا برای تحمیل «معامله قرن» بر خلاف خواسته مردم فلسطین می‌دانیم. به این ترتیب طرح سیاسی پیشنهادی دولت آمریکا به نام «معامله قرن» تنها در خدمت منافع گروه‌های راست تندرو در اسرائیل است. دولت ترامپ تلاش دارد با بی توجهی به مردم فلسطین و زیرپا نهادن حقوق آن‌ها، راه را برای پیاده سازی طرح ننگین معامله قرن هموار کند. ارزیابی شما از این مسأله چیست؟ اسرائیل رکورددار نقض قطعنامه‌های سازمان ملل و سایرقوانین بین‌المللی است. *رؤسای جمهور سابق ایالات متحده آمریکا هیچگاه اقداماتی را که امروز ترامپ علیه فلسطین انجام می‌دهد، صورت ندادند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
طبق گزارش رسانه‌‌های رژیم صهیونیستی، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در سفر هفته گذشته به لیسبون به منظور دیدار با مقام‌های پرتغال و وزیر خارجه آمریکا، ۱۱ چمدان با خود برده بود. خبرگزاری فارس: در حالی که بلاتکلیفی وضعیت بنیامین نتانیاهو به دلیل تحقیقات دادستانی در خصوص فساد از یک سو و مواجهه وی با شورش هم‌حزبی‌هایش برای کنار زدنش از ریاست حزب «لیکود» و نخست‌وزیری از سوی دیگر ادامه دارد، سفر اخیر نتانیاهو به پرتغال با ۱۱ چمدان، جنجال به پا کرده است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که بعد از مخالفت مقام‌های انگلیس برای سفر او به لندن برای دیدار با مقام‌های آمریکایی حاضر در نشست ناتو به لیسبون پایتخت پرتغال سفر و در آنجا علیه ایران با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا رایزنی کرده بود، حالا در فلسطین اشغالی با یک جنجال تازه درباره این سفر مواجه شده است.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر حالی که بلاتکلیفی وضعیت بنیامین نتانیاهو به دلیل تحقیقات دادستانی در خصوص فساد از یک سو و مواجهه وی با شورش هم‌حزبی‌هایش برای کنار زدنش از ریاست حزب «لیکود» و نخست‌وزیری از سوی دیگر ادامه دارد، سفر اخیر نتانیاهو به پرتغال با ۱۱ چمدان، جنجال به پا کرده است. بنیامین نتانیاهو در جمع خبرنگاران حاضر در دیدار چهارشنبه هفته گذشته او با پامپئو گفته بود: اولین موضوعی که مطرح خواهم کرد ایران است. بنا بر نوشته «الشرق الاوسط»، رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل روزنامه «یدیعوت آحارونوت» خبر دادند، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم و همسرش در سفر اخیر به لیسبون پایتخت پرتغال ۱۱ چمدان از فلسطین اشغالی به پرتغال برده بودند اما دفتر نتانیاهو این خبر را «شایعات محض» خوانده است. یدیعوت آحارونوت در گزارش خود از نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی شدیدا انتقاد کرده و درباره علت به همراه بردن ۱۱ چمدان در سفر یک روزه او به پرتغال سوالاتی مطرح کرده است. پس از جنجال‌ها در رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره سفر نتانیاهو با ۱۱ چمدان به پرتغال، دفتر او ضمن رد آنچه «شایعات محض» خوانده است، اعلام کرد که نخست‌وزیر تنها چیزهایی که برای سفر کاری او ضروری بودند را با خود به لیسبون برده بود.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس‌جمهور روسیه درباره اوضاع سوریه گفتگوی تلفنی کرد. به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره اوضاع سوریه و «نیازهای امنیتی اسرائیل» و «ممانعت از برخورد نظامی» میان ارتش اسرائیل و ارتش روسیه در سوریه صحبت کرد. قرار است نتانیاهو ژانویه به روسیه سفر کند. آخرین سفر نتانیاهو به روسیه در ماه فوریه بود که محور آن پرونده سوریه و ایران بود. انتهای پیام
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مخالفت‌ها با ادامه حضور بنیامین نتانیاهو در دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی گسترده‌تر شده و این رژیم را در آستانه انتخابات سوم سراسری در کمتر از یک سال، با بحران سیاسی جدی‌تری مواجه کرده است. بررسی اقدامات و اظهارنظر‌های اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که آنچه برای او در اولویت است، منافع شخصی خودش بوده و این امر در واکنش‌های نتانیاهو به اعلام صدور کیفرخواست توسط «آویخای مندلبیت»، دادستان کل رژیم صهیونیستی، به شکلی واضح پدیدار شد. • بیشتر بخوانید: این در حالی است که مخالفت‌ها با نخست وزیری نتانیاهو در اراضی اشغالی افزایش یافته است. این مقام‌های صهیونیست با ارسال دادخواستی به دیوان عالی دادگستری این رژیم، نبرد قانونی برکناری نخست وزیر را از قدرت کلید زدند. این دادخواست به موازات دادخواستی که جنبش «صلاحیت کابینه» در رژیم صهیونیستی به دیوان عالی ارسال کرده و نیز دادخواستی که انتظار می‌رود حزب «کارگر» برای برکناری نتانیاهو در هفته جاری به دیوان عالی ارسال کند، مطرح شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ساعت قبل
تعداد زیادی از شخصیتهای امنیتی و آکادمیک در رژیم صهیونیستی از دادگاه عالی این رژیم خواستند تا مانع آن شود که بنیامین نتانیاهو مأمور تشکیل کابینه آتی شود. قدس آنلاین؛ ۶۷ شخصیت امنیتی و آکادمیک اسرائیلی از دادگاه عالی رژیم صهیونیستی (عالی‌ترین هیات قضایی این رژیم) درخواست کردند «اویخای مندلبلیت» مشاور قضایی دولت را ملزم کند که اجازه ندهد بنیامین نتانیاهو مامور تشکیل کابینه آینده شود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مندلبلیت تا این لحظه به رغم درخواست‌های مکرر موضع نهایی خود را در این زمینه اعلام نکرده است. البته این در حالی است که در قوانین رژیم صهیونیستی پاسخ مشخصی به این سوال که آیا شخص متهم به فساد می‌تواند مامور تشکیل کابینه شود یا خیر، داده نشده است. طبق قوانین رژیم صهیونیستی، نخست وزیر متهم به فساد به سبب صدور کیفرخواست یا دادگاهی شدن ملزم به استعفا نیست اما اگر اتهامات او ثابت شود، چاره‌ای جز استعفا نخواهد داشت.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، ۶۷ شخصیت امنیتی و آکادمیک اسرائیلی از دادگاه عالی رژیم صهیونیستی (عالی‌ترین هیات قضایی این رژیم) درخواست کردند «اویخای مندلبلیت» مشاور قضایی دولت را ملزم کند که اجازه ندهد بنیامین نتانیاهو مامور تشکیل کابینه آینده شود. روزنامه عبری زبان هاآرتص ضمن اشاره به این مطلب افزود که مندلبلیت از ماه گذشته که علیه نتانیاهو به اتهام رشوه، کلاهبرداری و خیانت در امانت در ۳ پرونده فساد کیفرخواست صادر کرد، موضع خود در قبال اینکه رئیس رژیم صهیونیستی صلاحیت مکلف نمودن نتانیاهو (متهم به فساد) به تشکیل کابینه آینده را دارد یا خیر، مشخص نکرده است. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مندلبلیت تا این لحظه به رغم درخواست‌های مکرر موضع نهایی خود را در این زمینه اعلام نکرده است. البته این در حالی است که در قوانین رژیم صهیونیستی پاسخ مشخصی به این سوال که آیا شخص متهم به فساد می‌تواند مامور تشکیل کابینه شود یا خیر، داده نشده است. طبق قوانین رژیم صهیونیستی، نخست وزیر متهم به فساد به سبب صدور کیفرخواست یا دادگاهی شدن ملزم به استعفا نیست اما اگر اتهامات او ثابت شود، چاره‌ای جز استعفا نخواهد داشت.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
کارشناس مسائل منطقه گفت: نخست‌وزیر رژم صهیونیستی به دنبال انتخابات مستقیم و رجوع بی‌واسطه به آراء مردم است اما باید دید که ساختار بالادستی رژیم صهیونیستی این بدعت را قبول می‌کند یا خیر. وی ادامه داد: در صحنه سیاسی فعلی اسرائیل دگرگونی‌هایی به وقوع پیوسته که احزاب بزرگ‌تر نتوانسته‌اند تا به امروز تشکیل کابینه دهند و حتی احزاب کوچک‌تر با احزاب بزرگتر حاضر به ائتلاف نیستند. به همین جهت وضعیت کنونی و به هم ریختگی در سیستم سیاسی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که یک خلل جدی به ساختار اصلی وارد شده که نهایتا موجب خلق پدیده بی‌دولتی شده است. تا جایی که امروز می‌بینیم صحبت از برگزاری دور سوم انتخابات در اسرائیل مطرح می‌شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: احزاب اسرائیل معتقدند که بلند پروازی‌های بنیامین نتانیاهو به علاوه فسادهای اخیرش مانع از ائتلاف احزاب کوچک‌تر با حزب لیکود شده است.
الفالف18 ساعت قبل
این گزارش با پرداختن به زندگی دختری به نام روث بوروفسکی که قبلا عضو فرقه حریدی‌ها بوده و اکنون از آن جداشده آغاز می‌شود. واشنگتن پست نوشت که روث بوروفسکی در یک کتابخانه عمومی نشسته بود و با گوشی هوشمند خود کلمه فسفات را جستجو می‌کرد. به نوشته این گزارش حریدی‌ها که حدود ۱۰ درصد از جمعیت صهیونیست‌ها را تشکیل می‌دهند٬ کاملا در انزوا بوده و از جهان امروز فاصله گرفته‌اند. این یک زندگی اجباری بود و جامعه حریدی‌ها اجازه طلاق به او نمی‌داد که با کناره گیری از این فرقه٬ از این زندگی رها شد. بوروفسکی می‌گوید که انگار وارد یک سیاره دیگر شده‌ام.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد18 ساعت قبل
خواست تشکیل ائتلاف عربی اروپایی علیه ایرانوزیرخارجه رژیم صهیونیستی که برای شرکت در پنجمین دور کنفرانس موسوم به «گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای» در رم، پایتخت ایتالیا، به سر می‌برد، در سخنرانی خود در روز جمعه گذشته ۱۵ آذر نیز خواستار تشکیل ائتلافی علیه ایران شد. کاتس از جمله گفته بود که زمان تشکیل ائتلافی متشکل از کشورهای عربی و اروپایی برای مقابله با برنامه اتمی ایران فرارسیده است. کاتس درحالی از بمباران ایران به‌عنوان یکی از گزینه‌های محتمل سخن گفته که محمد‌جواد ظریف، وزیرخارجه ایران، روز جمعه، آزمایش موشکی رژیم صهیونیستی، رژیمی که گفته می‌شود بیش از ۲۰۰ کلاهک اتمی در اختیار دارد، را به‌عنوان تهدیدی برای جمهوری اسلامی مورد انتقاد قرار داده بود. موضع عادل الجبیرهمزمان با سخنان و ادعا‌های بی‌اساس وزیرخارجه رژیم صهیونیستی، وزیر مشاور عربستان در امورخارجه عربستان هم بار دیگر ادعاهای بی‌اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد. تماس تلفنی پوتین و نتانیاهواز سوی دیگر، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه محور تمام گفت‌وگوهای اخیرش با ترامپ، پوتین و پمپئو ایران بوده، تاکید کرد که به تلاش برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران ادامه می‌دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیسنتی جلسه هفتگی خود را با پرداختن به موضوع ایران آغاز و در آن اتهامات خود علیه ایران را تکرار کرد. به نقل از آروتص شوع، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی، در ابتدای جلسه هفتگی خود با پرداختن به موضوع ایران، مدعی شد که در هفته‌ گذشته گفتگوهای مهمی با رهبران روسیه و آمریکا دنبال کرد و در مرکز این گفتگوها فقط یک مسئله وجود داشت و آن موضوع ایران بود. نتانیاهو در ادامه ادعاهای خود افزود: ایران به تجاوزات خود در خاورمیانه ادامه می‌دهد. در حالی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش‌های اخیر خود همکاری با ایران را تائید کرده، اما رژیم صهیونیستی در تلاش است تا با طرح اتهامات ضدایرانی خود، سیاست‌های اروپا را با آمریکا علیه ایران همراه کند. این در حالی است که کشورهای اروپایی تا کنون به اتهامات مطرح شده از سوی تل آویو علیه تهران توجه زیادی نداشته‌‎‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، به دنبال لغو سفر یک وزیر رژیم صهیونیستی به آرژانتین، سفارت این رژیم در آرژانتین بیانیه‌ای منتشر کرد و به ذکر توضیحاتی پرداخت. بیشتر بخوانید: آمریکا نتانیاهو را به دروغگویی متهم کردبه نوشته وبگاه «ایتونگادل» «آفر آکونیس» وزیر علوم رژیم صهیونیستی قرار بود برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آرژانتین به این کشور سفر کند، که به دلیل مشکلات سیاسی داخلی در درگیری جناح‌های سیاسی این رژیم بر سر تشکیل کابینه از این سفر انصراف داد. سفارت رژیم اسرائیل در آرژانتین با عذرخواهی از این مسئله اعلام کرد که مشکلات سیاسی و رقابت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «بنی گانتز» رئیس ائتلاف آبی و سفید موجب عدم حضور وزیر علوم اسرائیل در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرژانتین شده است. فرناندز یک سیاستمدار چپ میانه است و پیش از این نیز در انتخابات مقدماتی موفق شده بود با ۲۰ درصد اختلاف رقیبش را شکست. گفته می‌شود که آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور جدید آرژانتین نام حزب‌الله را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرده و این موجبات ناراحتی تل آویو را فراهم آورده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وزرای حزب «لیکود» دستور داده است تا روز چهارشنبه، که احتمالا کنست رأی به انحلال خود خواهد داد، در سرزمین‌های اشغالی بمانند و سفر‌های خود را لغو کنند. رژیم صهیونیستی در حال تجربه شرایطی است که تاکنون در تاریخ آن سابقه نداشته است. پس از فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی در روز‌های پایانی سال ۲۰۱۸، انتخابات زودهنگام در ماه آوریل سال میلادی جاری برگزار شد و شکست نتانیاهو در تشکیل ائتلاف، کار را به برگزاری انتخابات اخیر در ماه سپتامبر کشاند. با توجه به شکست گانتس و نتانیاهو در تشکیل ائتلاف، طبق قوانین رژیم صهیونیستی، پارلمان اکنون در فرصت سه هفته‌ای خود برای معرفی نامزد دیگری قرار دارد که قادر به کسب اکثریت لازم برای تشکیل کابینه (۶۱ کرسی) باشد. اگر این اقدام نیز شکست بخورد، پارلمان رأی به انحلال خود خواهد داد و این رژیم برای برگزاری انتخابات سوم آماده خواهد شد.
فارسفارس1 روز قبل
یک وزیر رژیم صهیونیستی که قرار بود برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آرژانتین به این کشور سفر کند، این سفر را لغو کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال لغو سفر یک وزیر رژیم صهیونیستی به آرژانتین، سفارت این رژیم در آرژانتین بیانیه‌ای منتشر کرد و به ذکر توضیحاتی پرداخت. به نوشته وبگاه «ایتونگادل» «آفر آکونیس» وزیر علوم رژیم صهیونیستی قرار بود برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آرژانتین به این کشور سفر کند، که به دلیل مشکلات سیاسی داخلی در درگیری جناح‌های سیاسی این رژیم بر سر تشکیل کابینه از این سفر انصراف داد. سفارت رژیم اسرائیل در آرژانتین با عذرخواهی از این مسئله اعلام کرد که مشکلات سیاسی و رقابت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر و «بنی گانتز» رئیس ائتلاف آبی و سفید موجب عدم حضور وزیر علوم اسرائیل در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرژانتین شده است. (جزئیات بیشتر) گفته می‌شود که آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور جدید آرژانتین نام حزب‌الله را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرده و این موجبات ناراحتی تل آویو را فراهم آورده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که محور دیدارهای هفته گذشته وی ایران بوده است. در محوریت این همه مذاکرات یک موضوع مهم وجود داشت، آن هم ایران بود. وی با تکرار برخی یاوه‌گویی‌‌ها گفت: «ایران به تجاوز خود به خاورمیانه ادامه می‌دهد». نتانیاهو همچنین در ادامه گفت: «در این زمان، فشار بر ایران باید شدت یابد و این کاری است که من از کشورهای اروپایی می‌خواهم که انجام دهند. با کشورهای اروپایی یا بدون آنها، اسرائیل به هیچ وجه به ایران اجازه توسعه سلاح‌های هسته‌ای را نخواهد داد».
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نخست وزیر اسراییل با اشاره به اینکه محور تمام گفت‌وگوهای اخیرش با ترامپ، پوتین و پمپئو، ایران بوده، تاکید کرد که به تلاش برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کشورمان ادامه می‌دهد. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: ما برای اعمال تحریم علیه ایران، اعمال فشار علیه ایران، مقابله با ایران و مقابله فعالانه و نظامی علیه اقدامات این کشور برای استقرار در مرز ما، در حال تلاش بی‌وقفه هستیم. وی در ادامه گفت: ما در واقع یک تلاش جهانی علیه ایران را به پیش می‌بریم و آخرین گفتگوهایم با ترامپ و پوتین و نیز پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در این هفته بخشی از این تلاش است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد: سه اولویت من در هر گفت‌وگویی این است: ایران، ایران و ایران. نخست وزیر رژیم صهیونیستی که با بحران‌های داخلی شدید و بی‌سابقه دست و پنجه نرم می‌کند در دوره اخیر به شکل قابل توجهی بر حجم اقدامات فرافکنانه به ویژه موضع گیری علیه کشورمان افزوده است که به اعتقاد بیشتر کارشناسان، این گونه اقدامات بی‌نتیجه نتانیاهو تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی‌های داخلی و پرونده‌های فساد وی است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست امروز کابینه مدعی شد با یا بدون کمک اتحادیه اروپا از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد. اخبار سیاسی- او با طرح این ادعا که «ایران به تجاوز خود در خاورمیانه ادامه می‌دهد»، گفت: هفته گذشته من صحبت‌های مهمی با سران روسیه و آمریکا داشتم. نتانیاهو همچنین با اشاره به اعتراضات فعلی در عراق در ادعایی تازه گفت شواهدی در دست است که نشان می‌دهد ایران در حمله به معترضان عراقی دست داشته است. اسرائیل با یا بدون کشور‌های اروپایی به ایران امکان توسعه سلاح‌های هسته‌ای را نخواهد داد. نتانیاهو همچنین از کشورهای اروپایی خواست تا «تحریم‌های خودکار» را علیه ایران آغاز کنند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، حسن عزالدین عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان اعلام کرد: همه شواهد و نشانه هایی که اخیرا رخ داده است، نشان می‌دهد که تولد دولت جدید نزدیک است؛ البته اگر نیات صادقانه وجود داشته باشد و گروههای سیاسی بر سر مواضع خود بمانند. وی افزود: ما هم اکنون در مرحله رقم زدن سرنوشت گزینه‌های بزرگ گام بر می‌داریم. ما فردا در برابر معرفی نام نخست وزیر جدید قرار داریم و پس از آن دولت وفاق ملی که به مردم اعتماد می‌بخشد. روند اصلاح کشور از اصلاحات سیاسی، اقتصادی، مالی و پولی می‌گذرد و در آن صورت می‌توانیم به بازگشت اوضاع به روند سالم و صحیح برای حل امور خوش بین باشیم. عزالدین تاکید کرد: در این شرایط حساس نباید یک لحظه هم با توجه به این چالشها غافل شویم تا مبادا رژیم صهیونیستی مرتکب هر گونه حماقت یا حمله به لبنان برای به هم ریختن مجدد اوضاع شود به ویژه پس از دیدار دوجانبه‌ای که میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا صورت گرفته و در آن بر ضرورت بهره برداری از تحولات لبنان تاکید شده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
تهدید نتانیاهو به جنگ افروزی جدید علیه نوار غزه/ اعلام فرا رسیدن زمان تحمیل حاکمیت اسرائیل بر دره اردنبنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشبرد امور رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه گفت باید قانون اسرائیل بر غور (دشت) اردن و قانونی بودن تمام شهرک‌ها اعمال شود. وی همچنین مدعی عملیات نظامی بزرگی در غزه در صورت متوقف نشدن موشک‌ها شد. نتانیاهو افزود این مسئله را در دیدار چهارشنبه گذشته با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در لیسبون پایتخت پرتغال ارائه کرده و طرح مفصلی را ارائه نکرده است. اظهارات نتانیاهو در حالی است که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد موضوع الحاق دشت اردن در جریان دیدار پامپئو و نتانیاهو مطرح نشد. بر اساس گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، حزب کاحول لاوان (آبی سفید) به ریاست بنی گانتس، پیشنهاد نتانیاهو را نپذیرفته است.

به انتهای لیست رسیدید