نجف اشرف

نجف اشرف

مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، دفتر آیت الله سیستانی عصر امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ایشان پیش از ظهر امروز در شهر نجف اشرف، خانم «جنین هنیس پلاسخارت»، رئیس هیئت نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) را به حضور پذیرفته‌اند. بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، حضرت آیت الله سیستانی در این دیدار ضمن ابراز تألم و نگرانی شدید در قبال تحولات کنونی عراق، یادآور شدند که طی سال‌های گذشته بارها نسبت به خطرات ناشی از افزایش فساد مالی و اداری، خدمات عمومی نامناسب و نبود عدالت اجتماعی هشدار داده‌اند با این حال این هشدارها نزد مسئولان، گوش شنوایی پیدا نکرده تا به این مسائل رسیدگی کنند و در نتیجه کار به وضعیت بسیار خطرناک کنونی رسیده است. آیت الله سیستانی ضمن تاکید بر لزوم انجام اصلاحات واقعی در یک مدت زمان منطقی و همچنین استقبال از پیشنهادهای اخیر هیئت نمایندگی سازمان ملل در این زمینه، نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کردند که طرف‌های ذی ربط فاقد جدیت کافی برای اجرای هر گونه اصلاحات واقعی باشند. در این دیدار همچنین به این مسئله اشاره شده که اگر قوای سه گانه مجریه، مقننه و قضاییه در عراق نمی‌توانند اصلاحات لازم را اجرا کنند و یا این که انجام چنین کاری را نمی‌خواهند، باید به این فکر کرد که راه دیگری در این زمینه در پیش گرفته شود چرا که امکان ندارد وضعیت همانند آن چه قبل از اعتراضات بوده، ادامه یابد. حضرت آیت الله سیستانی ضمن تاکید بر لزوم دست کشیدن از به کار گیری خشونت علیه تظاهرکنندگان مسالمت آمیز، توقف بازداشت و ربودن آنها و بازخواست کسانی که بر خلاف شرع و قانون دست به چنین اقداماتی زدند، خاطر نشان ساخت که مخالف دخالت خارجی در امور عراق و تبدیل این کشور به صحنه تسویه حساب میان قدرت‌های منطقه‌ای و بین المللی هستند.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
با وجود تحرکات مشکوکی که در برخی شهرهای عراق وجود دارد، اما به نظر می‌رسد فضای کلی تحولات عراق به سمت ثبات و آرامش سیاسی پیش می‌رود. کاهش حقوق مسئولان و مقامات ارشد عراق از جمله تصمیمات گرفته شده در راستای اصلاحات اعلام شده است. کمیته موقت برای پیشنهادهای تعدیل قانون اساسی، پنجم ماه جاری از ادامه حرکت در مسیر تعدیل قانون اساسی بر اساس برنامه زمان بندی مشخص خبر داد و اعلام کرد یک پایگاه اینترنتی ایجاد شده تا نظرات و دیدگاه‌های تمام طیف‌های جامعه عراق از جمله نمایندگان تظاهرات کنندگان درباره تعدیل قانون اساسی دریافت شود. ریاست پارلمان عراق از سازمان‌های جامعه مدنی خواسته است در نشست‌های کمیته تعدیل قانون اساسی شرکت کند. یک منبع پارلمانی در این باره گفت ریاست پارلمان، سازمان‌های جامعه مدنی را به اعزام نمایندگانشان برای مشارکت در نشست‌های کمیته تعدیل قانون اساسی دعوت کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| یک منبع آگاه عراقی خبر داد آیت‌الله سیستانی از واژه «رفتاری دیگر» برای تفسیر اقدام مرجعیت در صورت عدم پاسخ مثبت به خواست مردم استفاده کرده است. بی‌تردید هیچ طرفی نمی‌تواند نقش محوری آیت‌الله العظمی سیستانی را در ثبات عراق انکار کند. به اعتقاد تحلیلگران، وقتی آیت‌الله سیستانی از در پیش گرفتن رفتاری دیگری سخن می‌گوید به این معنی است که تظاهرات‌کنندگان به رغم تمامی اقدامات صورت‌گرفته، به خانه بازنخواهند گشت و اگر لازم باشد، مرجعیت هم رودرروی نیروهای فاسد سیاسی قرار خواهد گرفت. او در سال ۲۰۰۴ پل بریمر را مجبور کرد جمعیت ملی‌ای انتخاب کند تا مامور تدوین قانون اساسی عراق شوند. سپس در سال‌های بعد زمینه تشکیل ائتلاف ملی عراق را از درون گروه‌های مختلف سیاسی شیعه عراقی فراهم کرد.
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق با آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجع عالیقدر شیعیان در عراق دیدار کرد. «جینین هینس پلاسخارت» امروز وارد شهر نجف اشرف شد و با آیت‌الله سید علی السیستانی دیدار و درباره تحولات جاری در عراق گفت‌وگو کرد. فرستاده دبیر کل سازمان ملل به عراق پس از این دیدار در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: مرجعیت بر ضرورت عدم استفاده از خشونت علیه تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو به هر دلیلی و همچنین بر توقف بازداشت‌ها و ضرورت اصلاح امور تاکید کرده است. وی افزود: آیت الله السیستانی نگران عدم جدی بودن نیروهای سیاسی برای اصلاح جدی امور است. نماینده سازمان ملل با تاکید بر اینکه تظاهرات نباید عرصه‌ای برای تسویه حساب‌های سیاسی باشد، گفت: اخباری از گوشه و کنار به ما در این خصوص می‌رسد.
همشهریهمشهری12 ساعت قبل
به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل ازمهر، «جنین هنیس»، نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق صبح دوشنبه ۲۰ آبان وارد شهر نجف اشرف شد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای قرار است او با مرجع عالی قدر شیعیان عراق، آیت الله العظمی سید علی سیستانی دیدار کند. به گزارش سومریه نیوز، بعد از این دیدار یک نشست خبری برگزار خواهد شد. پیش از این، هیأت سازمان ملل در عراق یک بسته پیشنهادی برای تحقق اصلاحات در این کشور ارائه داده بود.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان پل‌های النصر، الحضارات و الزیتون در مرکز شهر الناصریه را بستند که این اقدام سبب ترافیک شده است. آغاز نشست کمیته تعدیل قانون اساسی با حضور نمایندگان اصنافبرگزاری نشست کمیته تعدیل قانون اساسی با حضور نمایندگان تشکل‌های صنفی از دیگر خبرهای عراق است. کمیته موقت برای پیشنهادهای تعدیل قانون اساسی، پنجم ماه جاری از ادامه حرکت در مسیر تعدیل قانون اساسی بر اساس برنامه زمان بندی مشخص خبر داد و اعلام کرد یک پایگاه اینترنتی ایجاد شده تا نظرات و دیدگاه‌های تمام طیف‌های جامعه عراق از جمله نمایندگان تظاهرات کنندگان درباره تعدیل قانون اساسی دریافت شود. ریاست پارلمان عراق از سازمان‌های جامعه مدنی خواسته است در نشست‌های کمیته تعدیل قانون اساسی شرکت کند. یک منبع پارلمانی به الفرات گفت ریاست پارلمان، سازمان‌های جامعه مدنی را به اعزام نمایندگانشان برای مشارکت در نشست‌های کمیته تعدیل قانون اساسی دعوت کرده است.
رکنارکنا14 ساعت قبل
در مورد بزرگترین گورستان جهان «وادی‌السلام» حرف می‌زنم. ‌روزهای تلخ «وادی‌السلام» ‌در همه شهرهای دنیا گورستان‌ها در حومه شهر قرار دارد، اما در نجف همه مسیرها منتهی ‌است به قبرستان وادی‌السلام، مدفن میلیون‌ها انسان. یکی از ورودی‌های قبرستان وادی‌السلام در ‌بخش شمالی حرم مطهر علی بن ابی‌طالب (ع) واقع شده است. شما اگر از حرم امیرالمؤمنین (ع) در ‌نجف به سمت خیابان طوسی حرکت کنید، در پایان این خیابان به ورودی گورستان وادی‌السلام ‌می‌رسید. بررسی‌های میدانی همچنین نشان می‌دهد برخی از قبور قدیمی گورستان ‌وادی‌السلام تخریب شده است و نیاز به مرمت و نگهداری دارد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «جنین هنیس» نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق صبح امروز وارد شهر نجف اشرف شد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای قرار است وی با مرجع عالی قدر شیعیان عراق آیت الله العظمی سید علی سیستانی دیدار کند. بعد از این دیدار یک نشست خبری برگزار خواهد شد. پیش از این، هیأت سازمان ملل در عراق یک بسته پیشنهادی برای تحقق اصلاحات در این کشور ارائه داده بود.
فارسفارس16 ساعت قبل
نماینده دبیر کل سازمان ملل به عراق که امروز عازم نجف اشرف شده، قرار است با آیت الله سیستانی دیدار کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جینین هینس پلاسخارت» نماینده دبیر کل سازمان ملل در عراق، صبح امروز (دوشنبه ۱۱ نوامبر)، وارد شهر نجف اشرف شد. این در حالی است که هیأت کمک رسانی سازمان ملل به عراق (یونامی) دیشب (یکشنبه) در هفدهمین روز دور دوم اعتراضات عراق در بیانیه‌ای، مجموعه پیشنهاداتی را برای کاهش تنش‌ها مطرح و عنوان کرد که در حال رایزنی با طرف‌های سیاسی در عراق است. زمان از اهمیت حیاتی برخوردار است، همین‌طور رسیدن به نتایج ملموس.» پیشنهادات یونامی به بغداد، به سه دسته «یک هفته‌ای»، «کوتاه‌مدت» و «میان‌مدت» تقسیم شده است. آزادی شرکت‌کنندگان در اعتراضات مسالمت‌آمیز و محاکمه عاملان خرابکاری و خشونت و درخواست از طرف‌های خارجی برای توقف دخالت در امور عراق، از جمله پیشنهادات «یک هفته‌ای» این هیأت سازمان ملل به عراق است.
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
اخبار سیاسی-در همین زمینه اسناد ساواک در سال ۱۳۵۷ نشان از همکاری و هماهنگی اهل تسنن ایران و عراق با امام خمینی و شیعیان مبارز دارد. در این سند که از کرمانشاه به ساواک تلگراف شده آمده است: «طبق اعلام بخشدار ثلاث‌باباجانی و به استناد گزارش واصله مدتی قبل از اینکه [امام] خمینی بغداد را ترک کند، نماینده جلال طالبانی فرمانده کرد‌های شمال عراق و تنی چند از همراهان در حوالی نجف اشرف با وی ملاقات داشته و مسائل جاری ایران را بررسی و [امام] خمینی به وی اظهار داشته که شیعه و سنی همه مسلمان و برادر هستند و اختلافات موجود بایستی از میان برداشته شود و اتحادی مابین آنان به وجود آید. طالبانی به [امام] خمینی قول داد که جماعت اهل تسنن ایران را بر علیه دولت شورانیده و کاری نماید که ارتش ایران ناگزیر شود مقدار زیادی از نیرو‌های خود را از داخل به مرز‌های غربی کشور گسیل دارد تا مخالفین بتوانند در داخل اوضاع را فلج نمایند و گویا پیک‌هایی از طرف طالبانی به نواحی تسنن‌نشین آمده و تماس‌هایی بین شیوخ و رؤسای قبایل نیز انجام گرفته که شورش‌های چند روز پیش مناطق مریوان، بوکان، پاوه و سایر نواحی کردستان را در میان داشته است. مراتب جهت اطلاع اعلام [می‌شود] ضمنا اقدام لازم به منظور تعیین صحت یا سقم موضوع به عمل آمد که نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.»
تسنیمتسنیم1 روز قبل
خراسان شمالی هم‌چنان درگیر و دار تحقق وعده‌هایی است که اگر فقط بخش کوچکی از این وعده‌ها محقق می‌شد٬ امروز وضعیت اقتصاد و معیشت مردم تا حدود زیادی مناسب‌تر از آنچه هست٬ می‌بود. در این گزارش بخشی از وعده‌های عمل نشده در خراسان شمالی را مرور می‌کنیم. موضوعی که می‌تواند به سرعت در کیفیت و کمیت توسعه خراسان شمالی تاثیرگذار باشد. نماینده مردم ۵ شهر استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پروژه فاز دوم پتروشیمی خراسان٬ گفت: مشکل پتروشیمی خراسان در وجود همین شرکت‌ها است. این لیست کوچکی از وعده‌های محقق نشده دولت در استان خراسان شمالی است که اگر فقط بخشی از این وعده‌ها محقق می‌شد٬ قطار توسعه استان به سرعت به راه می‌افتاد و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نیز کمی مرتفع می‌شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
او در برهه‌ای در کنار معترضان قرار گرفت و خواستار برکناری عادل عبدالمهدی شد اما سپس اعلام شد که او با ادامه‌کار دولت موافق است. به گزارش سومریه‌نیوز عراق، دفتر آیت‌الله سیدعلی سیستانی، مرجع شیعه بیانیه‌ای را درخصوص توافق ادعا شده برای بقای دولت و پایان اعتراضات منتشر و اینکه مرجعیت دینی طرفی در این توافق باشد را تکذیب کرد. وی درباره حمل تصاویر آیت‌الله سیستانی از سوی برخی گروه‌های امنیتی و در برخی اماکن گفت، آیت‌الله سیستانی راضی به این مساله نیستند قبلا هم چند بار این مساله را شفاف‌سازی کردند هر کسی که محب ایشان است باید دست از این کار بردارد. فرماندهی عملیات بغداد نیز ضمن اعلام کنترل کامل نیروهای امنیتی بر سه پل بغداد گفته بود، تظاهرکنندگان را از میدان التحریر و پل الجمهوریه دور ساخته است. این فرماندهی در عین حال هرگونه اعمال خشونت برای متفرق کردن تظاهرکنندگان را تکذیب کرد.
ایسناایسنا1 روز قبل
در گزارشی به ساواک در سال ۱۳۵۷، درباره تاکید امام خمینی به وحدت شیعه و سنی در دیدار با نماینده جلال طالبانی آمده است: [امام] به وی اظهار داشته که شیعه و سنی همه مسلمان و برادر هستند و اختلافات موجود بایستی از میان برداشته شود و اتحادی مابین آنان به وجود آید. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، اسناد ساواک در سال ۱۳۵۷ نشان از همکاری و هماهنگی اهل تسنن ایران و عراق با امام خمینی و شیعیان مبارز دارد. در سندی که از کرمانشاه به ساواک تلگراف شده آمده است: «طبق اعلام بخشدار ثلاث‌باباجانی و به استناد گزارش واصله مدتی قبل از اینکه [امام] خمینی بغداد را ترک کند، نماینده جلال طالبانی فرمانده کردهای شمال عراق و تنی چند از همراهان در حوالی نجف اشرف با وی ملاقات داشته و مسائل جاری ایران را بررسی و [امام] خمینی به وی اظهار داشته که شیعه و سنی همه مسلمان و برادر هستند و اختلافات موجود بایستی از میان برداشته شود و اتحادی مابین آنان به وجود آید. طالبانی به [امام] خمینی قول داد که جماعت اهل تسنن ایران را بر علیه دولت شورانیده و کاری نماید که ارتش ایران ناگزیر شود مقدار زیادی از نیروهای خود را از داخل به مرزهای غربی کشور گسیل دارد تا مخالفین بتوانند در داخل اوضاع را فلج نمایند و گویا پیک‌هایی از طرف طالبانی به نواحی تسنن‌نشین آمده و تماس‌هایی بین شیوخ و رؤسای قبایل نیز انجام گرفته که شورش‌های چند روز پیش مناطق مریوان، بوکان، پاوه و سایر نواحی کردستان را در میان داشته است. مراتب جهت اطلاع اعلام [می‌شود] ضمنا اقدام لازم به منظور تعیین صحت یا سقم موضوع به عمل آمد که نتیجه متعاقبا اعلام خواهد شد.» انتهای پیام
فراروفرارو1 روز قبل
به گزارش شهروند، در مورد بزرگترین گورستان جهان «وادی‌السلام» حرف می‌زنم. ‏روز‌های تلخ «وادی‌السلام» ‏در همه شهر‌های دنیا گورستان‌ها در حومه شهر قرار دارد، اما در نجف همه مسیر‌ها منتهی ‏است به قبرستان وادی‌السلام، مدفن میلیون‌ها انسان. یکی از ورودی‌های قبرستان وادی‌السلام در ‏بخش شمالی حرم مطهر علی بن ابی‌طالب (ع) واقع شده است. شما اگر از حرم امیرالمؤمنین (ع) در ‏نجف به سمت خیابان طوسی حرکت کنید، در پایان این خیابان به ورودی گورستان وادی‌السلام ‏می‌رسید. بررسی‌های میدانی همچنین نشان می‌دهد برخی از قبور قدیمی گورستان ‏وادی‌السلام تخریب شده است و نیاز به مرمت و نگهداری دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مهمانان و گردشگران بسیاری سالانه از مجموعه بزرگ تخت فولاد اصفهان بازدید می‌کنند و برایشان جذابیت دارد؛ آنها در پی شناخت و معرفی بیشتر دانشمندان و بزرگانی هستند که سال‌هاست در تخت فولاد آرمیده‌اند. برخی از علما و فقهای مدفون در این مجموعه تاریخی هنوز به درستی شناخته شده نیستند، به همین سبب خبرگزاری تسنیم در ادامه سلسله گزارش‌های «ستارگان مدفون در تخت فولاد» در این گزارش به معرفی سید محمدرضا هرندی؛ عالم فقیه می‌پردازد. سید محمدرضا هرندی؛ فرزند سید حسین بن سید محمد بن سید حسین حسینی هرندی اصفهانی است. آثار سید محمدرضا هرندیاز آثار علمی ایشان تعلیقات بر شرایع الاسلام محقق حلی است و تعالیقی که بر اصول کافی نگاشته است که نسخه‌های آن نزد خاندان وی موجود است. وی مدت دو سال نیز خوشه چین محضر سید محمدرضا خراسانی بود و به وظایف شرعیه و رفع مشکلات مردم اهتمام ورزید.
ایلناایلنا1 روز قبل
جلسه ۱۷۲ شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. به گزارش ایلنا، در ابتدای این جلسه گزارش فعالیت‌های انجام شده و برنامه‌های پیش روی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حکیمیان رئیس این پژوهشگاه ارائه شد. در بخش دیگری از این گزارش و پس از تشریح مأموریت‌های این پژوهشگاه ساختار و تشکیلات این مرکز علمی تشریح شد. برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، تألیف، ترجمه و انتشار کتب علوم انسانی، برگزاری همایش‌های علمی و … از سایر فعالیت‌های پژوهشگاه حوزه و دانشگاه عنوان شده است. رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با اشاره به لزوم همکاری‌های بین‌المللی در زمینه علوم انسانی اسلامی ادامه داد: کشور عراق با توجه به سابقه قوی علمی حوزه علمیه نجف اشرف و … زمینه مناسبی برای این همکاری‌ها را دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعه بیانیه‌ای را در خصوص توافق ادعا شده برای بقای دولت و پایان اعتراضات منتشر و اینکه مرجعیت دینی طرفی در این توافق باشد را تکذیب کرد. طبق این بیانیه در واکنش به آنچه برخی خبرگزاری‌ها به نقل از منابع سیاسی درباره اعتراضات کنونی منتشر کرده‌اند یک مقام مسؤول دفتر آیت‌الله سیستانی در نجف اشرف تکذیب کرد که مرجعیت دینی طرفی از این توافق باشد. وی درباره حمل تصاویر آیت‌الله سیستانی از سوی برخی گروه‌های امنیتی و در برخی اماکن گفت، آیت‌الله سیستانی راضی به این مساله نیستند قبلا هم چند بار این مساله را شفاف سازی کردند هر کسی که محب ایشان است باید دست از این کار بردارد. به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از دو تن از کادر یکی از احزاب مشارکت کننده در مذاکرات سیاسی گویا گروه‌های سیاسی عراق اخیرا نشست‌هایی را برگزار کرده‌اند. وی افزود، طرف‌ها همچنین بر مساله حمایت از دولت در پایان دادن به اعتراضات به هر شیوه ممکن توافق کردند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند عصر امروز شنبه در مراسم اهدای ۱۱۷ سری جهیزیه به زوج‌های تحت پوشش بهزیستی کرمانشاه ضمن تبریک هفته وحدت اظهار داشت: هفته وحدت نماد همدلی و انسجام در استان کرمانشاه است. استاندار کرمانشاه افزود: با رهنمون‌های نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه شاهد یک همبستگی و وحدت بسیار خوب بین مردم استان هستیم. بازوند تاکید کرد: مصمم هستیم در این ماههای پایانی سال با بهزیستی و کمیته امداد این همکاری را ادامه دهیم. مدیر ارشد استان گفت: مددجویان بهزیستی نگران مشکل مسکن نباشند، چون به این منظور تفاهم نامه‌ای با ستاد اجرایی منعقد کردیم و با مسئول بهزیستی هماهنگ شده که این مشکل را حل و فصل کنیم. استاندار کرمانشاه از اینکه در استان کرمانشاه بین نیروها و سازمانهای مختلف به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اهمیت داده می‌شود و آنها را یاری می‌کنند ابراز خرسندی کرد.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اهدای ۱۱۷ سری جهیزیه به زوج‌های تحت پوشش بهزیستی کرمانشاه با مشارکت استانداری و اداره کل بهزیستی استان عصر امروز شنبه در تالار انتظار برگزار شد، فاطمه رضوان مدنی، مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: طی امسال این دومین موردی است که برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی جهیزیه تهیه می‌شود. این مسئول به اهدای ۱۶۰ سری جهیزیه در شهریورماه امسال به مددجویان بهزیستی در منطقه اورامانات با مشارکت قرارگاه منطقه‌ای نجف اشرف سپاه اشاره کرد و افزود: طی این دو دوره اهدای جهیزیه ۲۲۷ مورد جهیزیه به مددجویان اهداء شده است. رضوان مدنی خاطرنشان کرد: طبق وصیت نامه پدرم (پدر شهدای رضوان‌مدنی) ۳ مورد از جهیزیه‌های امروز را برادرم تقبل کردند که در مجموع ۱۱۷ مورد جهیزیه به مددجویان اهداء می‌شود. وی خدمت به محرومین را خدمت بزرگی دانست و گفت: باید نه تنها در بحث جهیزیه بلکه در دیگر امورات و مشکلات نیز یار و مددکار این جامعه هدف باشیم. مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: ۴۰ هزار معلول در سطح استان داریم که به تجهیزاتی از قبیل ویلچر، واکر، تخت بیمارستانی و … نیاز دارد و با توجه به اینکه قیمت این امکانات زیاد است خیرین به کمک بهزیسای بشتابد تا این تجهیزات را برای معلولین تهیه کنیم.

:: خالدی- تحولات عراق

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: باید با بررسی نقاط قوت و کاستی‌های احتمالی دوره قبل، برنامه‌ریزی برای دوره جدید داشته باشیم و بتوانیم با برنامه‌های فرهنگی مناسب، کمیت و کیفیت اعزام‌های دانشگاهی را ارتقاء دهیم. به گزارش ایسنا، حجت الاسلام مرتضی مطهری پور رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در نشست آسیب شناسی بیست و یکمین دوره اعزام عتبات دانشگاهیان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: باید با بررسی نقاط قوت و کاستی‌های احتمالی دوره قبل، برنامه ریزی برای دوره جدید داشته باشیم و بتوانیم با برنامه‌های فرهنگی مناسب، کمیت و کیفیت اعزام‌های دانشگاهی را ارتقاء دهیم. وی ادامه داد: این جلسه با هدف کلی آسیب شناسی دوره بیست و یکم، مشکلات و عیوب احتمالی عتبات دانشگاهیان در بخش اجرایی و فرهنگی، بررسی راهکارهای ارتقا و پیشرفت همه جانبه، همفکری، ایجاد تعامل و همگرایی در بخش‌های مختلف برگزار شده است. سپس نمایندگان عتبات دانشگاهیان که در دوره بیست و یکم در شهرهای مقدس نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین حضور داشتند نقطه نظرات خود را در خصوص اعزام دانشگاهیان بیان نمودند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک؛ دراین جلسه حاج علی اکبری و صادقی؛ نمایندگان ستاد در نجف اشرف، حاجی زاده و فیروزپور، نمایندگان ستاد در کربلای معلی و پارسا و آرایی نمایندگان ستاد در کاظمین در این جلسه حضور داشتند.
فارسفارس3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، سی‌ودومین نشست ستارگان محراب، روز دوشنبه ۲۰ آبان‌ماه به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد با سخنرانی حجت‌الاسلام سالمی امام جمعه شهریار، بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار می‌شود. بعد از آن به شهرستان شهریار برگشته و در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر فردوسیه امامت می‌کند. از اساتید او می‌توان به؛ آیت‌الله کلانتر مدیر جامعه النجف، آیت‌الله سیدرضا حسینی زابلی (مرحوم پدرش)، برادران‌اش، شیخ علی محمد بروجردی نجفی، مرحوم آیت‌الله خاتمی بروجردی اشاره کرد. حجت الاسلام حسینی زابلی در حال حاضر امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) فردوسیه از ائمه جماعات فعال این ناحیه است. در طول سال‌های گذشته مراسم‌های بزرگداشت آیت‌الله برهان، شیخ محمد حسین زاهد، آیت‌الله مهدوی کنی، آیت‌الله خوانساری، آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله شیخ مرتضی زاهد، آیت‌الله شاه آبادی، آیت‌الله انواری، ایروانی از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شده است.

موضوعات عجیبی که مهانداران هواپیما از مسافران پنهان می‌کنند/بخوانید

8+
برنابرنا3 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تیپ دوم حشد شعبی امروز پنجشنبه اقدام به اجرای برنامه اهدای خون به مجروحان تظاهرات در نجف اشرف اعم از تظاهرات کنندگان و نیروهای امنیتی کرد. سرتیپ شیخ طاهر الخاقانی فرمانده این تیپ در بیانیه‌ای گفت تیپ دوم حشد شعبی همان‌طور که در صف نخست لبیک گفتن به ندای مرجعیت و مسابقه در جانفشانی و ایثار برای این کشور عزیز قرار داشته، و همان‌طور که در خاکریزهای مقدم نبرد با تروریسم و نیز مشارکت در دفع خطر سیل و سیلاب در برخی مناطق جنوبی و ارائه خدمات‌رسانی به مردم نقش داشته، امروز برنامه اهدای خون را اجرا کرده است و با این اقدام، پیام روشنی به جهانیان ارسال کرد مبنی بر اینکه حشد شعبی کنار تظاهرات کنندگان مسالمت‌جو و نیز کنار نیروهای امنیتی قرار دارد. وی افزود برنامه اهدای خون برای تقویت و ارائه خدمات مطلوب به این مجروحان صورت گرفته است.

موضوعات عجیبی که مهانداران هواپیما از مسافران پنهان می‌کنند/بخواند

8+
برنابرنا4 روز قبل
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری رسمی عراق، خبر اخیر برخی رسانه‌ها مبنی بر بازداشت محمود الصرخی از عاملان خرابکاری و درگیری در کربلای معلی را تکذیب کرد. تاکید ائتلاف الفتح بر اجماع سیاسی درباره تعدیل قانون انتخاباتیک عضو ائتلاف الفتح از وجود اجماع سیاسی درباره تغییر قانون انتخابات و جایگزینی کمیساریای عالی انتخابات خبر داد. الفایز به پایگاه خبری المعلومه گفت فراکسیون‌های پارلمانی به این باور کامل رسیده‌اند که قانون انتخابات و کمیساریای عالی انتخابات کاملا تغییر کند. کمیساریای عالی انتخابات باید منحل شود و کمیته دیگری تشکیل و قانون انتخابات هم تغییر کند. اهدای خون از سوی حشد شعبی به تظاهرات کنندگان در نجف اشرفرسانه‌های عراق از اقدام نیروهای حشد شعبی در اهدای خون به مجروحان تظاهرات نجف اشرف خبر دادند.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
آن شب یک شب نبود و عمقی عجیب داشت، شبی با برکت برای مردم عراق و بس دشوار برای آیت الله. ابتدا نگاهی داریم به بحران اخیر و ریشه‌های آن و سپس به نقش حوزه‌ی نجف و آیت الله سیستانی در مواجهه با ابن بحران‌ها و عبور از آن‌ها می‌پردازیم. از همین روی سالهاست که آیت الله سیستانی سیاستمداران را به حضور نپذیرفته‌اند. اما اینک سرعت و نوع تحولات، آیت الله را در یکی از دشوارترین موقعیت‌های خود قرار داده است. چنانکه تدبیر آیت الله برای خارج ساختن عراق از اشغال آمریکا نه جنگ بود و نه فتوا.

به انتهای لیست رسیدید