نخست وزیر انگلیس

نخست وزیر انگلیس

تشدید رویارویی دولتمردان انگلیسی با یکدیگر بر سر برگزیت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران9 ساعت قبل
اختلافات بر سر برگزیت که همچون جامعه میان سیاستمداران انگلیسی عمیق‌تر شده جان میجر و بوریس جانسون دو نخست وزیر گذشته و حال و البته هم حزبی را به تقابل کشانده است. دعوا‌ها در داخل انگلیس در حالی ادامه دارد که اتحادیه اروپا با اعلام دریافت اسناد فنی دولت انگلیس درباره برگزیت و بررسی آن از روز جمعه، برای روشن شدن چگونگی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا ضرب الاجل دو هفته‌ای تعیین کرد. رادنی شکسپیر در این باره گفت: بوریس جانسون فقط به یک موضوع فکر می‌کند و آن در دست داشتن کرسی نخست وزیری برای پنج سال اینده است. ماجرای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اکنون به بحرانی واقعی مبدل شده است که راهی برای برون رفت از آن، ارائه نمی‌شود. انتهای پیام/حواشی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا + فیلم

:: قاسم زاده - برگزیت؛ انتظارها برای صدور رای دیوانعالی همراه با تقابل‌ها

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
شاکیان در شکایت به دادگاه اسکاتلند، این اقدام دولت را به منظور کنار گذاردن نمایندگان مردم از تصمیم گیری درباره خروج کشور از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت نامیدند و غیر قانونی اعلام شدن آن را خواستار شدند. اگرچه در دادگاه تجدید نظر اسکاتلند، تعلیق مجلس غیر قانونی اعلام شد، دولت انگلیس آن رای نپذیرفت و در نتیجه، موضوع به دیوانعالی در لندن ارجاع شد. با توجه به این که وکیل دولت انگلیس، دوشنبه این هفته اعلام کرد حتی در صورت بازنده شدن دولت در پرونده تعلیق مجلس، نخست وزیر باز هم مجلس را معلق خواهد کرد، تکلیف مجلس این کشور هنوز مبهم است. شورای خاص سلطنتی انگلیس در ششم شهریور، به ریاست ملکه الیزابت با پیشنهاد جنجالی بوریس جانسون، نخست وزیر، برای تعلیق پنج هفته‌ای مجلس در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت کرد. سخنگوی مجلس عوام انگلیس این موضوع را یک بحران قانون اساسی خواند و شماری از سیاستمداران این کشور، تعلیق مجلس را کودتای سیاسی و اقدام علیه دموکراسی نامیدند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن؛ رئیس کمیسیون اروپا خروج بدون توافق انگلیس از این اتحادیه را گزینه‌ای خسارت بار دانست که پیامد‌های فاجعه باری برای هر دو طرف دارد. رسانه‌ها در انگلیس به نقل از ژان کلود یونکر اعلام کردند وی تاکید کرده است خروج بدون توافق دست کم یک سال دو طرف را با پیامد‌های فاجعه باری مواجه خواهد کرد. وی با بیان اینکه رویکرد اروپا کمک به کسب توافق برای جدایی انگلیس از اتحادیه اروپاست افزود: اتحادیه اروپا برای تحقق این هدف همه تلاش خود را به کار خواهد بست. بر اساس آمار رسمی ارزش صادرات انگلیس به اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی ۲۸۹ میلیارد پوند و واردات انگلیس از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا ۳۴۵ میلیارد پوند است. اظهارات اخیر یونکر که پس از ملاقات با جانسون بیان شد موضع مقامات اتحادیه اروپا را نرم‌تر از قبل در قبال انگلیس نشان می‌دهد. به ویژه درباره مرز دو ایرلند که اصلی‌ترین گره برگزیت در انجا شکل گرفته است. این در حالی است که نخست وزیر فنلاند که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در اختیار دارد در اظهاراتی خشم الود از انگلیس خواست ظرف دو هفته طرح جایگزین خود را برای توافق موجود میان انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر چگونگی جدایی به این اتحادیه ارائه کند در غیر این صورت، منتظر پیامد‌های آن باشد.۳۱ اکتبر برابر با نهم آبان مهلت تمدید شده انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا پایان می‌یابد و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس بار‌ها اعلام کرد تا این تاریخ تلاش می‌کند هر طور شده حتی بدون توافق کشورش را از اتحادیه اروپا جدا کند. این در حالی است که نمایندگان مجلس عوام انگلیس ۱۳ شهریور و پیش از تعلیق پنج هفته‌ای با ۳۲۷ رای از مجموع ۶۲۶ رای به طرح جلوگیری از خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا رای دادند.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی کمیسیون اروپا روز پنجشنبه تأیید کرد که دولت انگلیس پیشنهاداتی کتبی، برای اصلاح توافق نامه خروج از اتحادیه اروپا ارائه داده است. «استفان بارکلی»، وزیر برگزیت انگلیس، روز جمعه در بروکسل با «میشل بارنیه»، مذاکره کننده اروپایی، ملاقات و گفتگو خواهد کرد. این مهلت در اواخر ماه اوت سال جاری میلادی، توسط «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مطرح شد. وی با یادآوری مهلت سی روزه، خاطر نشان کرد: ما در نشست شورای اروپا که اواسط ماه اکتبر برگزار می‌شود، به طور مستقیم مذاکره نخواهیم کرد. «بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس، که در ماه ژوئیه رهبری دولت انگلیس را بر عهده گرفت، توافق مبتنی بر مذاکره «ترزا می» با اروپایی‌ها را رد کرد؛ اما او نتوانست در پارلمان آن را به تصویب برساند.
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه اسکای نیوز ابراز امیدواری کرد که انگلیس و اتحادیه اروپا پیش از مهلت ۳۱ اکتبر (۹آبان) درباره نحوه اجرای برگزیت، توافق کنند. به گزارش ایرنا «ژان‌کلود یونکر» به ملاقات چند روز پیش خود با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس اشاره کرد و افزودکه تمام تلاش خود را می‌کند تا با لندن به توافق برسد. رئیس کمیسیون اروپا همچنین درباره طرح جدید انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا که سند آن امروز تحویل مقام‌های بروکسل شد، گفت، هنوز فرصت مطالعه آن را نداشته اما در همین رابطه با نخست وزیر انگلیس تلفنی صحبت کرده است. یونکر در پاسخ به این پرسش که آیا با حذف کامل این طرح موافق است؟، گفت: ‌ اگر اهداف آن در طرح جدید دیده شود نیازی به طرح پشتیبان نداریم. انگلیس کمتر از ۴۳ روز دیگر مهلت دارد تا درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا به توافق رسیده یا بدون توافق این اتحادیه را ترک کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از لندن، نشست سه روزه دیوان عالی انگلیس، پس از شنیدن ادعا‌های شاکیان مبنی بر غیرقانونی بودن تعلیق مجلس این کشور و سخنان وکلای دولت، دقایقی پیش پایان یافت و به گفته رئیس دیوان، رای دادگاه در اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس که خواهان خروج بدون توافق کشورش از اتحادیه اروپاست، از ملکه این کشور خواست تا مجلس را به مدت ۵ هفته تعلیق کند. شاکیان در شکایت به دادگاه اسکاتلند، این اقدام دولت را به منظور کنار گذاردن نمایندگان مردم از تصمیم گیری درباره خروج کشور از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت نامیدند و غیر قانونی اعلام شدن آن را خواستار شدند. اگرچه در دادگاه تجدید نظر اسکاتلند، تعلیق مجلس غیر قانونی اعلام شد، دولت انگلیس آن رای را نپذیرفت و در نتیجه، موضوع به دیوانعالی در لندن ارجاع شد. سخنگوی مجلس عوام انگلیس این موضوع را یک بحران قانون اساسی خواند و شماری از سیاستمداران این کشور، تعلیق مجلس را کودتای سیاسی و اقدام علیه دموکراسی نامیدند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دولت انگلیس روز پنجشنبه تحت فشار افکار عمومی در داخل و خارج مجبور شد تا بخشی از طرح جدید این کشور درباره نحوه اجرای برگزیت را با اتحادیه اروپا به اشتراک بگذارد. او قصد دارد تا دراین باره با دونالد توسک رئیس شورای اروپا مذاکره و بعنوان موضع رسمی اتحادیه اروپا اعلام کند اما هنوز اجماعی درباره تعیین ضرب‌الاجل جدید برای انگلیس در اتحادیه اروپا حاصل نشده است. با این حال بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و طرفداران برگزیت سخت با هرگونه وابستگی به قوانین اتحادیه اروپا در دوره پسا برگزیت مخالف هستند. کمیسیون اروپا امروز اعلام کرد اسناد جدیدی را از دولت انگلیس تحویل گرفته و مذاکرات فنی درباره برگزیت از سرگرفته خواهد شد. «مینا آندریوا» سخنگوی کمیسیون اروپا همچنین تایید کرد که مذاکرات در سطح سیاسی میان میشل بارنیه نماینده شورای اروپا در امور برگزیت و استفن بارکلی وزیر برگزیت انگلیس فردا برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
- شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا گفت: گزینه‌های مختلف درباره نحوه تعامل با ایران را بررسی می‌کنیم. - به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز لایو، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت: وضعیت خاورمیانه (غرب آسیا) به شدت بی ثبات است. لندنبوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره حمله آرامکو صحبت و آن را محکوم کرد. مسکوخبرگزاری رویترز گزارش داد: وزارت خارجه روسیه گفت ایران تاثیر هیچ یک از تحریم‌های جدید آمریکا را حس نخواهد کرد. - مبارزان یمنی ۲ موشک زلزال ۱ و چند گلوله توپ به محل تجمع ارتش و مزدوران عربستان سعودی در شرق پایگاه الدود در جیزان عربستان سعودی شلیک کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک افسر ارشد پلیس انگلیس می‌گوید افزایش جرایم چاقوکشی و استفاده از سلاح سرد به دلیل ریاضت اقتصادی در این کشور افزایش یافته است. افزایش جرایم بعد از ریاضت اقتصادیافسر ارشد پلیس لندن از کارگروه جرایم خشونت آمیز اسکاتلند یارد می‌گوید پس از سال ۲۰۱۷ جرایم چاقوکشی و سایر حملات تهدیدآمیز در شهر لندن به شدت افزایش یافت که ریاضت اقتصادی یکی از عوامل این افزایش به شمار می‌آید. وی در کنفرانس سالانه انجمن سرپرستان پلیس انگلیس اظهار داشت، " ریاضت اقتصادی آشکارا افراد و خانواده‌ها را در انگلیس تحت تاثیر قرار داده است. این افسر پلیس انگلیس بر این باور است که حذف این تعداد از نیروهای پلیس از خیابان‌های انگلیس و ولز باعث ایجاد خلاء جدی در امنیت جامعه می‌شود. در حالی که وزرای ارشد در آن زمان ادعا کردند که جرایم افزایش نمی‌یابد، اما سنگین‌ترین جرایم افزایش یافتند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
یک افسر ارشد پلیس انگلیس می‌گوید افزایش جرایم چاقوکشی و استفاده از سلاح سرد به دلیل ریاضت اقتصادی در این کشور افزایش یافته است. افزایش جرایم بعد از ریاضت اقتصادیافسر ارشد پلیس لندن از کارگروه جرایم خشونت آمیز اسکاتلند یارد می‌گوید پس از سال ۲۰۱۷ جرایم چاقوکشی و سایر حملات تهدیدآمیز در شهر لندن به شدت افزایش یافت که ریاضت اقتصادی یکی از عوامل این افزایش به شمار می‌آید. وی در کنفرانس سالانه انجمن سرپرستان پلیس انگلیس اظهار داشت، " ریاضت اقتصادی آشکارا افراد و خانواده‌ها را در انگلیس تحت تاثیر قرار داده است. خدمات عمومی در زمان ریاضت اقتصادی قطع شد و خدماتی که قبلا در دسترس بودند دیگر وجود ندارند. " در حالی که وزرای ارشد در آن زمان ادعا کردند که جرایم افزایش نمی‌یابد، اما سنگین‌ترین جرایم افزایش یافتند.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار بین الملل- یک افسر ارشد پلیس انگلیس می‌گوید افزایش جرایم چاقوکشی و استفاده از سلاح سرد به دلیل ریاضت اقتصادی در این کشور افزایش یافته است. افزایش جرایم بعد از ریاضت اقتصادیافسر ارشد پلیس لندن از کارگروه جرایم خشونت آمیز اسکاتلند یارد می‌گوید پس از سال ۲۰۱۷ جرایم چاقوکشی و سایر حملات تهدیدآمیز در شهر لندن به شدت افزایش یافت که ریاضت اقتصادی یکی از عوامل این افزایش به شمار می‌آید. وی در کنفرانس سالانه انجمن سرپرستان پلیس انگلیس اظهار داشت، " ریاضت اقتصادی آشکارا افراد و خانواده‌ها را در انگلیس تحت تاثیر قرار داده است. این افسر پلیس انگلیس بر این باور است که حذف این تعداد از نیروهای پلیس از خیابان‌های انگلیس و ولز باعث ایجاد خلاء جدی در امنیت جامعه می‌شود. در حالی که وزرای ارشد در آن زمان ادعا کردند که جرایم افزایش نمی‌یابد، اما سنگین‌ترین جرایم افزایش یافتند.
ایسناایسنا2 روز قبل
ماموریت پامپئو به بررسی «پاسخ» به حملات علیه مجموعه پالایشگاهی وابسته به آرامکو با هم‌پیمانان منطقه‌ای کشورش اختصاص دارد. علی رغم اینکه ناظران عدم پاسخگویی به این حملات را بعید می‌دانند اما احتمال می‌دهند پاسخی «محدود» به این حملات داده شود. منابع آمریکایی گفته‌اند پاسخ آمریکا به این حمله محدود خواهد بود و آمریکا نمی‌خواهد زیر بار هزینه درگیری با ایران برود. پامپئو امروز درباره نحوه پاسخگویی به هدف قرار گرفتن تاسیسات پالایشگاهی آرامکو وارد عربستان می‌شود. پامپئو امروز بعد از عربستان راهی ابوظبی می‌شود تا محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی به بررسی مسائل منطقه‌ای و دو جانبه بپردازد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرانس پرس، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه هشدار داد «خطر» خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هنوز «کلاملا جدی» است. در حالی که شش ماه به تاریخ پیش بینی شده برای برگزیت باقی است، رئیس کمیسیون اروپا دو روز پس از دیدار ناموفق خود با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در لوکزامبورگ گفت: «شاید این (برگزیت بدون توافق) انتخاب انگلیس باشد اما به هیچ وجه انتخاب اتحادیه اروپا نیست». بارنیه هم در انتقادی سرپوشیده از بوریس جانسون گفت: «مطمئنا این وانمود کردن به مذاکره نیست». نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه از «پیشرفت‌های بزرگ» خبر داد در حالی که به گفته مقامات اتحادیه اروپا هنوز از سوی انگلیس پیشنهاد مناسبی جهت پیشبرد مذاکرات ارائه نشده است. بارنیه پس از یونکر گفت: «در این مذاکرات فوق العاده و پیچیده، ما مسئولیت داریم که این روند را با عزمی راسخ و صادقانه پیش ببریم».
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت ۲۴- «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه از اعزام کارشناسانی از این کشور برای بررسی حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی خبر داد. به گزارش رسانه‌های غربی از دیپلمات‌ها، رئیس‌جمهوری فرانسه نگران است که حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان، بر تمهیدات دیپلماتیک پاریس برای رفع بحران بین ایران و آمریکا لطمه بزند. این در حالی است که وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته اعلام کرد: فرانسه مدرکی در مورد مبداء پرواز پهپادها به سوی عربستان ندارد. با حمله به این تأسیسات نفتی ۵۰ درصد تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد. در پی هدف قرار گرفتن تأسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش و شاخص بورس عربستان بیش از دو درصد کاهش یافت.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در اظهاراتی هشدار داد: نباید تبعات منفی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را دستکم گرفت. وی در ادامه افزود: مسائل مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باید پیش از آنکه هرگونه روابطی با لندن در آینده مورد توافق قرار گیرد، حل و فصل شود. وی در جمع نمایندگان پارلمان اروپا تاکید کرد: توافق برگزیت باید شامل حقوق شهروندان و مرز ایرلند باشد و روابط اقتصادی آینده بین بریتانیا و اتحادیه اروپا را به طور شفاف مشخص نماید. اگر بریتانیا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند، همه این مسائل و سئوالات ناپدید نخواهد شد. ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز امروز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: توافق برای خروج منظم بریتانیا از اتحادیه اروپا هنوز امکان پذیر است ولی خطر برگزیت بدون توافق نیز بسیار جدی و واقعی است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشدر حالی که شش ماه به تاریخ پیش بینی شده برای برکسیت باقی است، رئیس کمیسیون اروپا دو روز پس از دیدار ناموفق خود با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در لوکزامبورگ گفت: «شاید این (برکسیت بدون توافق) انتخاب انگلیس باشد، اما به هیچ وجه انتخاب اتحادیه اروپا نیست». اخبار بین الملل- با این حال، وی گفت‌وگو‌های روز دوشنبه را که میشل بارنیه، مذاکره کننده اتحادیه اروپا در مورد برکسیت هم در آن شرکت داشت، «دوستانه» و «سازنده» خواند و اعلام کرد: «اطمینانی نیست که بتوانیم راه حلی پیدا کنیم، اما باید تلاش خود را انجام دهیم». نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه از «پیشرفت‌های بزرگ» خبر داد در حالی که به گفته مقامات اتحادیه اروپا هنوز از سوی انگلیس پیشنهاد مناسبی جهت پیشبرد مذاکرات ارائه نشده است. بارنیه پس از یونکر گفت: «در این مذاکرات فوق العاده و پیچیده، ما مسئولیت داریم که این روند را با عزمی راسخ و صادقانه پیش ببریم».
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
هر چند که انتظار بسیار بالایی برای کاهش مجدد نرخ بهره وجود دارد اما میزان این کاهش هنوز مشخص نیست. دلار در معاملات روز چهارشنبه بازارهای ارزی آسیا به ۱۰۸٫۱ ین رسید تا کماکان در کانال ۱۰۸ باقی بماند و در برابر همتای استرالیایی، هر دلار استرالیا با ۰٫۰۷ درصد کاهش به ازای ۰٫۶۸۶ دلار آمریکا مبادله شد. با این حال کاهش ارزش دلار در برابر یورو و پوند باعث شد تا شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰٫۰۲ درصد کاهش به ۹۸٫۲۴۲ واحد برسد. پیش‌تر جانسون گفته بود انگلیس را تحت هر شرایطی از اتحادیه اروپا در سی و یکم اکتبر خارج خواهد کرد. ارزش دلار آمریکا در برابر همتایان کانادایی و سنگاپوری خود تقویت شد.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
ولیعهد سعودی در تماس تلفنی بوریس جانسون با وی مدعی شد: «عملیات خرابکارانه» علیه تاسیسات آرامکو «بحرانی سخت» نه فقط برای عربستان بلکه برای کل جهان است. به نوشته روزنامه سعودی عکاظ، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در تماس تلفنی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس این اظهارنظر را مطرح کرد. طبق گفته این سخنگو، جانسون، ولیعهد سعودی را به ادامه همکاری با شرکای بین‌المللی تشویق کرده است. به گزارش وانانیوز، به نوشته روزنامه سعودی عکاظ، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در تماس تلفنی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس این اظهارنظر را مطرح کرد. طبق گفته این سخنگو، جانسون، ولیعهد سعودی را به ادامه همکاری با شرکای بین‌المللی تشویق کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ مهمترین اخبار و رویدادهای جهان در دوازده ساعت گذشته به شرح ذیل است. عربستان: وزارت دفاع عربستان سعودی ادعا کرد شواهدی از دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان را در کنفرانس مطبوعاتی عصر امروز (چهارشنبه) ارائه خواهد کرد. (الجزیره) محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در ارتباطی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه درباره حمله به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو گفتگو کرد. (العربیه) شرکت سعودی آرامکو برای اولین بار پس از حملات به تاسیسات نفتی این شرکت به کارکنان خود اجازه داد به مجموعه بقیق وارد شوند. (المسیره) انگلیس: نخست وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی حمله به تاسیسات نفتی عربستان را محکوم کرد و گفت: بریتانیا در کنار عربستان می‌ایستد.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 روز قبل
«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «محمدبن‌سلمان» ولیعهد سعودی در تماس تلفنی درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان گفت‌وگو کردند. سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس شامگاه سه شنبه اعلام کرد، بوریس جانسون حمله به آرامکو را محکوم و عنوان کرد که دولت لندن در کنار عربستان ایستاده و به امنیت این کشور متعهد است. دو طرف همچنین درباره ضرورت بررسی حقایق این حادثه گفت وگو و نخست وزیر انگلیس بر اهمیت پاسخ جمعی تاکید کرده است. در پی هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی آرامکو، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت. شاهزاده «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی سعودی سه شنبه شب مدعی شد: در ۲ روز گذشته، توانستیم جلوی خسارت‌های حملات (به آرامکو) را بگیریم.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از لندن؛ نخست وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی حمله به تاسیسات نفتی عربستان را محکوم کرد و گفت: بریتانیا در کنار عربستان سعودی می‌ایستد. رسانه‌ها در انگلیس اعلام کردند عصر امروز بوریس جانسون تلفنی با ولیعهد عربستان گفتگو و اعلام کرد: بریتانیا خود را به حمایت از عربستان متعهد می‌داند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، نخست وزیر انگلیس در تماسی تلفنی با ولیعهد سعودی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان گفتگو کرد. بر اساس این گزارش، بوریس جانسون در گفتگوی تلفنی با محمد بن سلمان حمله به تاسیسات نفتی عربستان را محکوم کرد و گفت که لندن در کنار عربستان سعودی می‌ایستد. نخست وزیر انگلیس همچنین خواستار اقدام مشترک و واکنش دسته جمعی به این حمله شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
«ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد که پاریس هیچ مدرکی مبنی بر اینکه منشاء پهپادهای مورد استفاده در حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان، از کجا بودند، در اختیار ندارد. لودریان در جمع خبرنگاران در قاهره گفت: فرانسه مدرکی درباره مکان پرواز پهپادها ندارد. با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد. نیروهای انصار الله روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کردند. در پی هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش و شاخص بورس عربستان بیش از ۲ درصد کاهش یافت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش رویترز، سخنگوی بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه‌شنبه (امروز) گفت که جانسون و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با یکدیگر رایزنی کرده‌اند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دو طرف در رایزنی‌های خود بر لزوم کاهش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه و «اتخاذ رویکردی مشترک درقبال ایران» تاکید کردند. آنها همچنین توافق کردند که باید با متحدان بین‌المللی برای تعیین یک پاسخ مشترک به حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان همکاری کنند. ظریف افزود: آمریکا و مشتریانش به دلیل این توهم که برتری تسلیحاتی به پیروزی نظامی منجر خواهد شد، در یمن گیر افتاده‌اند. پذیرفتن طرح پانزدهم آوریل ما برای پایان دادن به جنگ و آغاز مذاکرات ممکن است به آن پایان دهد.
وانانیوزوانانیوز3 روز قبل
«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در گفت وگوی تلفنی، بر جلوگیری از افزایش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان تاکید کردند. به گزارش وانانیوز، به گزارش روز سه شنبه تارنمای دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون و مرکل همچنین درباره ضرورت همکاری با یکدیگر در کنار سایر شرکای بین المللی برای پاسخ مشترک به این حادثه توافق کردند. بر اساس اعلام رسانه‌های سعودی، در پی این حملات، تولید و صادرات روزانه نفت عربستان ۵۰ درصد کاهش یافته است. نیروهای یمنی، عربستان و امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ در یمن تهدید کرده‌اند. موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از دیگر مسائلی بود که رهبران انگلیس و آلمان درباره آن تبادل نظر کردند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
به گزارش رسانه‌های غربی، ‌ وی در جمع خبرنگاران در قاهره گفت: فرانسه مدرکی درباره مکان پرواز پهپادها ندارد. با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد. نیروهای انصار الله روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کردند. در پی هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش و شاخص بورس عربستان بیش از ۲ درصد کاهش یافت. از سویی، ‌ «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در گفت وگوی تلفنی، بر جلوگیری از افزایش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه پس از حملات به تاسیسات نفتی عربستان تاکید کردند.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
به گزارش رسانه‌های غربی، ‌ لودریان در جمع خبرنگاران در قاهره گفت: فرانسه مدرکی درباره مکان پرواز پهپادها ندارد. با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد. نیروهای انصار الله روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کردند. در پی هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش و شاخص بورس عربستان بیش از ۲ درصد کاهش یافت. از سویی، ‌ «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس و «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در گفت وگوی تلفنی، بر جلوگیری از افزایش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه پس از حملات به تاسیسات نفتی عربستان تاکید کردند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه اعلام کرد که بوریس جانسون نخست وزیر کشورش و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان درباره حمله پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی و نیز موضوع برگزیت با یکدیگر گفتگو کردند. بر اساس اعلام سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس، طرفین در این گفتگو پیرامون لزوم کاهش تنش‌ها در خاورمیانه و نیز اتخاذ موضع مشترک دربار ه آن توافق کرده‌اند. نخست وزیر انگلیس و صدراعظم آلمان همچنین درباره مسأله برگزیت نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

عکس/ جانسون مجبور به ترک کنفرانس مطبوعاتی شد

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، سخنگوی نخست وزیر انگلیس امروز سه شنبه گفت: بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به توافق رسیده‌اند که باید با شرکای بین‌المللی برای شکل دهی یک پاسخ مشترک و جمعی به حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی همکاری کنند. وی در ادامه افزود: رهبران دو کشور موافقت کرده‌اند که تنش زدایی در منطقه خاورمیانه کاملا لازم و ضروری است و برای یک اتخاذ یک رویکرد مشترک در قبال ایران توافق کردند. این در شرایطی است که یک مقام ارشد دولت آمریکا مدعی شده است که جمهوری اسلامی ایران در این حملات دست داشته، ولی تهران قاطعانه ادعاها و اتهامات بی پایه و اساس در این خصوص را رد کرده است. حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان موجب شده است تا بیش از ۵ درصد عرضه جهانی نفت با اختلال جدی روبرو شود و قیمت نفت خام را ۲۰ درصد افزایش دهد. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید