نرخ خودرو

نرخ خودرو

ایمناایمنا16 ساعت قبل
به طوری که خرید و فروش خودرو حتی برای مردم عادی نیز به یک شغل پردرآمد تبدیل شده است. اما اکنون اخبار کمتری از این بازار منتشر می‌شود و به نظر می‌رسد، بازار خودرو دچار رکود کم سابقه‌ای شده و این در حالی است که بسیاری از کارشناسان بر این باورند که مردم نسبت به نوسانات بازار خودرو همچون بازارهای دیگر همچون طلا و ارز بی تفاوت شده‌اند. بازار خودرو تعطیل است! سردرگمی بازار خودرو میان رکود و رونقحمیدرضا قندی، رییس اتحادیه فروشندگان خودرو اصفهان درباره وضعیت کنونی معاملات خودرو در بازار به خبرنگار ایمنا می‌گوید: بازار خودرو در کنترل فروشندگان و خریداران آن نیست بلکه این شرکت‌های خودروسازی داخلی هستند که دست به تغییر دلخواه قیمت خودرو در بازار می‌زنند. وی تصریح کرد: بهتر بگویم؛ بازار خرید و فروش خودرو وضعیتی بین رکود و رونق دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، آن‌طور که از فضای بازار خودرو مشاهده می‌شود، افزایش نرخ خودرو در هفته‌های اخیر تنها مربوط به خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون تومان است. این در شرایطی است که بازار خودرو در ماه‌های اخیر به دلیل رکود شدید، با کمترین تقاضا روبه رو است؛ تا جایی که گاها فعالان بازار عنوان می‌کنند مشتری در بازار خودرو وجود ندارد. اواسط مهرماه خبر توقف تولید پراید منتشر شد و پس از آن، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، از خروج خانواده محصولات پراید از مدار تولید خبر داد. این مقام صنفی برخلاف موتمنی، افزایش نرخ محصولات خانواده پراید را در بازار ناشی از اخبار منتشر شده در ارتباط با برنامه زمان‌بندی خروج این خودرو می‌داند. پس نباید نوسانی در بازار خودرو داشته باشیم و مردم باید آگاه باشند و به قیمت‌های اعلامی برخی سایت‌ها اعتماد نکنند.»
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
شاید برای شما یا یکی از آشنایان‌تان اتفاق افتاده باشد که پس از خرید خودرو کارکرده و بررسی آن توسط متخصص متوجه تصادفی بودن خودرو شده‌‌اید؛ مزیت خرید خودرو نو این است که دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد یا در صورت وقوع، می‌توان خودرو را مسترد‌ و از خودروساز شکایت کرد اما خودروهای کارکرده نیز مزایای خاصی دارند. یکی از مزیت‌های مهم خودرو صفر کیلومتر اطمینان خاطر از کارکرد صحیح و عدم تصادفی بودن آن است، شاید برای شما یا یکی از آشنایان شما اتفاق افتاده باشد که پس از خرید خودرو کارکرده و بررسی آن توسط متخصص متوجه تصادفی بودن خودرو شده‌‌اید؛ مزیت خرید خودرو به صورت نو این است که دیگر این مشکل پیش نخواهد آمد و یا در صورت وقوع چنین موردی می‌توان خودرو را مسترد کرده و از خودروساز شکایت نمود. از مزایای اقتصادی خودرو کارکرده می‌توان به عدم افت شدید نرخ آن اشاره نمود، افت نرخ تنها به دلیل تصادف یا ایرادات فنی در خودرو نیست، در افت نرخ خودرو نبود گارانتی، استهلاک، نمای خودرو و مسائل دیگر نیز دخیل استمزایا و معایب خرید خودرو کارکرده یا دست دوماصلی‌ترین دلیل انتخاب خرید خودرو کارکرده یا دست دوم نرخ اقتصادی این دسته از خودروها است، طبیعی است که استفاده از یک کالا در مدت زمان مشخص باعث کاهش نرخ محسوس آن کالا خواهد شد و خودرو نیز از این قضیه مستثنا نیست. هزینه بیمه نامه خودروهای کارکرده به مراتب پایین‌تر از خودروهای صفر است. شاید فکر کنید که رده کیفی خودرو چه ربطی به مزیت خودرو دست دوم دارد؟ در نظر بگیرید شخصی برای خرید خودرو، X میلیون تومان بودجه در نظر گرفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به مشکل تامین قطعه خودرو در کشور، گفت: مدتی است به علت ثابت ماندن تعداد تیراژ تولید خودروسازان، در قطعه‌سازی افزایش تولیدی وجود ندارد اما بازار خودرو نشان می‌دهد که این روزها بیش از خودرو نیازمند تولید قطعات هستیم. دبیر انجمن قطعه سازان ادامه داد: ۲۰ درصد قطعات موجود در بازار ساخت داخل و مابقی وارداتی است؛ این روند ناخوشایند (واردات قطعه خودرو) که مورد تایید ما نیست هیچ ارتباطی با قطعه‌سازی ندارد. او با اشاره به افزایش نرخ خودرو و قطعات آن، گفت: افزایش نرخ خودرو متاثر از زنجیره متصل به نوسانات نرخ ارز است. نرخ خودرو به دلیل رشد نرخ قطعات آن بالا می‌رود، نرخ قطعه‌های اتومبیل به علت جهش نرخ مواد اولیه و گران‌تر شدن مواد اولیه در نهایت به علت رشد نرخ ارز رخ می‌دهد. افزایش نرخ ارز منجر به رشد سه برابری نرخ قطعات خودرو از یک سال و نیم گذشته شده است.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
وی یادآور شد: ما شاهد افزایش نرخ در حوزه خودرو بوده‌ایم و باید دید اگر آپشن‌هایی روی برخی خودروها بوده که حذف می‌شود چقدر روی نرخ خوردو تاثیر می‌گذارد و چه نهادی این قیمت‌گذاری را انجام می‌دهد. مثلا اگر کروز کنترل حذف شود شاید کسی به دلیل همین آپشن این خودرو را خریداری کرده و دیگر این خودرو با خودروهای معمولی تفاوتی ندارد. چطور این تفاوت نرخ محاسبه می‌شود و نظارت صورت می‌گیرد؟ زرآبادی با بیان این که فرآیند حذف برخی آپشن‌ها و تعیین نرخ خودرو شفاف نیست یادآور شد: این فرآیند اشتباهی است که به دلیل اختلاف قطعه ساز با خودروساز، مصرف‌کننده خودرویش را بدون یکی از آپشن‌ها دریافت کند. در واقع این کار گروکشی از مصرف‌کننده است؛ در حالی که مصرف‌کننده نباید وارد این مجادلات شود. گسترش نیوز۲۰۲۵
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی خواستار ورود نهادهای نظارتی به اختلافات بین زنجیره تولید خودرو شد و تاکید کرد که این اختلافات نباید برای مصرف‌کننده نهایی مشکلی ایجاد کند. وی یادآور شد: ما شاهد افزایش نرخ در حوزه خودرو بوده‌ایم و باید دید اگر آپشن‌هایی روی برخی خودروها بوده که حذف می‌شود چقدر روی نرخ خوردو تاثیر می‌گذارد و چه نهادی این قیمت‌گذاری را انجام می‌دهد. مثلا اگر کروز کنترل حذف شود شاید کسی به دلیل همین آپشن این خودرو را خریداری کرده و دیگر این خودرو با خودروهای معمولی تفاوتی ندارد. در واقع این کار گروکشی از مصرف‌کننده است؛ در حالی که مصرف‌کننده نباید وارد این مجادلات شود. این عضو کمیسیون صنایع مجلس در پایان گفت: دستگاه‌های نظارتی باید به این موضوع ورود کنند و نگذارند اختلافات بین زنجیره تولید خودرو مشکلی را برای مصرف‌کننده ایجاد کند.
ایمناایمنا4 هفته قبل
هرچند روند نزولی قیمت مختص همه خودروها نبوده و برخی محصولات ثبات خود را حفظ کرده‌اند، اما شرایط کلی بازار از کاهش قیمت حکایت دارد. فعالان بازار خودرو دو دلیل عمده را برای روند نزولی قیمت خودرو مطرح می‌کنند که عبارت از افزایش عرضه خودرو به بازار و کاهش نرخ ارز است؛ کاهشی که از اواخر مردادماه آغاز شد. گزارش میدانی از برخی بنگاه‌های معاملات خودرو در شهر اصفهان و همچنین بررسی قیمت خودروها در فضای مجازی نیز حاکی از آن است که قیمت خودرو نسبت به ماه‌های ابتدای سال روند نزولی گرفته درحالی‌که مشتری چندانی برای خرید وجود ندارد. احتمال کاهش بیشتر نرخ خودرو تا پایان سالهمچنین احمدرضا مولوی که از نمایشگاه داران اصفهان است در رابطه با وضعیت بازار خودرو به خبرنگار ایمنا می‌گوید: با بررسی قیمت‌ها از اواخر فروردین‌ماه به بعد، کاملا مشخص است که اکنون نسبت به آن زمان، بازار خودرو با کاهش نرخ ۳۰ تا ۳۵ درصدی مواجه شده است. وی یادآور می‌شود: از فروردین‌ماه تا اواخر خردادماه بازار خودرو به‌طور افزایشی پیش رفت اما از اوایل تیرماه بازار خودرو روند کاهشی به خود گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
- بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد، توسعه یا رانت؟ جوان درباره لایحه بخشودگی مالیات بر ارزش افزوده نوشته است: ‌درآمد دولت‌ها از مالیات و صادرات تشکیل می‌شود. یکی از انواع مالیات، مالیات بر ارزش افزوده است. در حالی که قبل از معافیت مالیات بر ارزش افزوده، معافیت مالیات بر تولید است که باعث رونق تولید خواهد شد. در خدمات ارزش افزوده تلفن همراه ابزارهایی مانند پیامک، تماس و دیتای مصرفی به‌عنوان ابزار ارائه خدمات استفاده می‌شود. خدمات ارزش افزوده می‌تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شرکای ثالثی که به‌عنوان تأمین‌کننده محتوا (Content Provider) شناخته می‌شوند، انجام شود.
الفالف1 ماه قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو درباره علت افزایش قیمت خودرو‌ها در بازار می‌گوید «هفته گذشته، به علت عرضه کم خودرو از طرف خودروسازان قیمت این محصول افزایش یافت. عرضه کم خودرو عاملی در افزایش قیمت این کالاسعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو، درباره علت افزایش قیمت خودرو‌ها در بازار، اظهار کرد: هفته گذشته، به علت عرضه کم خودرو از طرف خودروسازان قیمت این محصول افزایش یافت. موتمنی معتقد است اقدام ایران خودرو و سایپا برای افزایش قیمت برخی تولیداتشان باعث شد تا روند کاهشی قیمت خودرو در بازار متوقف شود و شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار باشیم. امینی درباره علت اصلی افزایش قیمت خودرو در چند روز اخیر، گفت: با توجه به فعالیت شرکت‌های انحصارگر در حوزه خودرو، یکی از ساده‌ترین‌ راه‌ها برای افزایش قیمت، کنترل عرضه است. کاکائی با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته عرضه خودرو تغییری نکرده است، گفت: تولید خودرو همچنان طبق گذشته است و عرضه خودرو را نمی‌توان دلیلی بر افزایش قیمت این کالا دانست، اما اگر این جوسازی‌ها ادامه داشته باشد هیجان افزایش قیمت خودرو نیز بیشتر خواهد شد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
‌چند سالی است با ورود تاکسی‌های اینترنتی و کار کردن آنها بدون قوانین مشمول رانندگان تاکسی، باعث ایجاد بی‌عدالتی و اعتراض تاکسی‌رانان تهرانی شده است. اما ناظری به موضوعی نیز اشاره کرده که همچنان حل نشده است و آن ارزش خودرو فرسوده رانندگان تاکسی است. ‌چند سالی است با ورود تاکسی‌های اینترنتی و کار کردن آنها بدون قوانین مشمول رانندگان تاکسی، باعث ایجاد بی‌عدالتی و اعتراض تاکسی‌رانان تهرانی شده است. اما ناظری به موضوعی نیز اشاره کرده که همچنان حل نشده است و آن ارزش خودرو فرسوده رانندگان تاکسی است. مابقی نرخ را هم خود تاکسی‌رانان باید پرداخت کنند و پنج میلیون تومان هم نرخ ماشین فرسوده خودشان است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، رضا رضایى با تاکیدبر اینکه صنعت قطعه و خودرو لازم و ملزوم یکدیگرند و هرکدام بدون هم پیشرفتی نخواهند داشت به اقتصاد آنلاین گفت: صنعت قطعه و خودرو یک صنعت استراتژیک در تمام دنیاست و کشورهایی که این صنعت را دارند تمام تلاششان را برای توسعه دانش و تکنولوزی صرف می‌کنند، اما در کشور ما به دلیل نبود اهداف مشخص و ظرفیت‌های کافی این دو صنعت به جایی رسید که الان شاهد هستیم. وى افزود: متاسفانه بعد از ۳۰سال هیچ پیشرفتی در صنعت خودرو نکرده‌ایم، حتى درحال‌حاضر نمی‌دانیم بعد از حذف پراید و پژو چه خودرویی را باید جایگزین کنیم. این قطعه ساز با اشاره به میزگردهاى تعمیق ساخت داخل که در راستاى داخلى کردن قطعات برگزار شده تاکید کرد: این اقدامات گام مثبتی در صنعت خودرو و قطعه است اما باید توجه داشت که با اهداف مشخص و درراستای فناوری و فناوری روز باشد تا به نتیجه مثبتی برسد اما اگر این کار بدون زیرساخت و تحقیق کافی صورت گیرد تنها هزینه‌بر خواهد بود. وى درباره تاثیرات مثبت داخلى سازى قطعه افزود: با داخلى کردن قطعات اتکاء ما به واردات قطعه نیز کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع به نفع تولیدکننده داخلی است. رضایى درباره تاثیر داخلى سازى قطعات بر نرخ خودرو گفت: نرخ خودرو به پارامترهاى مختلفى بستگى دارد و از مجموعه اى از هزینه‌ها به وجود آمده اما داخلى کردن قطعات از آنجا که واسطه‌ها را حذف مى کند بر کاهش نرخ و نیز افزایش کیفیت خودرو تاثیر خواهد گذاشت.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، رضا رضایى با تاکیدبر اینکه صنعت قطعه و خودرو لازم و ملزوم یکدیگرند و هرکدام بدون هم پیشرفتی نخواهند داشت اظهار کرد: صنعت قطعه و خودرو یک صنعت استراتژیک در تمام دنیاست و کشورهایی که این صنعت را دارند تمام تلاششان را برای توسعه دانش و تکنولوزی صرف می‌کنند، اما در کشور ما به دلیل نبود اهداف مشخص و ظرفیت‌های کافی این دو صنعت به جایی رسید که الان شاهد هستیم. وى افزود: متاسفانه بعد از ۳۰سال هیچ پیشرفتی در صنعت خودرو نکرده‌ایم، حتى درحال‌حاضر نمی‌دانیم بعد از حذف پراید و پژو چه خودرویی را باید جایگزین کنیم. وى درباره تاثیرات مثبت داخلى سازى قطعه افزود: با داخلى کردن قطعات اتکاء ما به واردات قطعه نیز کاهش پیدا خواهد کرد که این موضوع به نفع تولیدکننده داخلی است. رضایى درباره تاثیر داخلى سازى قطعات بر نرخ خودرو گفت: نرخ خودرو به پارامترهاى مختلفى بستگى دارد و از مجموعه اى از هزینه‌ها به وجود آمده اما داخلى کردن قطعات از آنجا که واسطه‌ها را حذف مى کند بر کاهش نرخ و نیز افزایش کیفیت خودرو تاثیر خواهد گذاشت. اقتصاد آنلاین/برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا1 ماه قبل
به گزارش رکنا، ‌ طبق بخشنامه فروش منتشرشده، در طرح فروش اعتباری نرخ خودرو سایپا ۱۵۱، ۴۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان تعیین و برای خرید این خودرو تسهیلات ۴ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است که خریداران می‌توانند در سه فقره چک با فواصل ۴ ماه اقدام به بازپرداخت آن کنند. همچنین نرخ اعلامی برای خودرو تیبا صندوق‌ دار با رینگ فولادی ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان و تیبا صندوق‌دار با رینگ آلومینیومی ۴۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان تعیین شده است. تسهیلات درنظرگرفته شده برای این خودروها به مبلغ ۵ میلیون تومان بوده که خریداران جهت بازپرداخت آن باید در سه فقره چک با فواصل ۴ ماه اقدام کنند. موعد تحویل خودروها در طرح فروش نقد و اقساطی ۳۰ روزه کاری اعلام شده است. ثبت‌نام برای افراد زیر ۱۸ سال امکان‌پذیر نیست و امکان صلح (خرید انصرافی) وجود ندارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
در هفته اخیر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از محدوده ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. بهای هر دستگاه دنا نیز از ۱۰۱ میلیون تومان در پایان هفته به محدود ۱۰۰ میلیون تومان ورود کرد و فعالان بازار می‌گویند قیمت این خودرو حتی ممکن است به کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز برسد. قیمت ساینا نیز از ۵۵ میلیون تومان در ابتدای هفته به ۵۳ میلیون تومان رسیده است. میزان کاهش قیمت پژو ۲۰۰۸ نیز ۶ میلیون تومان گزارش شد. میزان کاهش قیمت رانا نیز یک میلیون تومان گزارش شده ست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
در هفته اخیر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از محدوده ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. بهای هر دستگاه دنا نیز از ۱۰۱ میلیون تومان در پایان هفته به محدود ۱۰۰ میلیون تومان ورود کرد و فعالان بازار می‌گویند قیمت این خودرو حتی ممکن است به کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز برسد. قیمت پژو ۴۰۵ SLX نیز از ۷۹ میلیون و ۵۰۰ به ۷۷ میلیون تومان رسید. قیمت ساینا نیز از ۵۵ میلیون تومان در ابتدای هفته به ۵۳ میلیون تومان رسیده است. میزان کاهش قیمت پژو ۲۰۰۸ نیز ۶ میلیون تومان گزارش شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در هفته اخیر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از محدوده ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۸۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. بهای هر دستگاه دنا نیز از ۱۰۱ میلیون تومان در پایان هفته به محدود ۱۰۰ میلیون تومان ورود کرد و فعالان بازار می‌گویند قیمت این خودرو حتی ممکن است به کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز برسد. قیمت پژو ۴۰۵ SLX نیز از ۷۹ میلیون و ۵۰۰ به ۷۷ میلیون تومان رسید. قیمت ساینا نیز از ۵۵ میلیون تومان در ابتدای هفته به ۵۳ میلیون تومان رسیده است. میزان کاهش قیمت پژو ۲۰۰۸ نیز ۶ میلیون تومان گزارش شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
هرگونه افزایش نرخ ارز به سرعت ثبات این بازارها را بر هم زده و در مقابل، هرگونه کاهش می‌تواند به رونق این بازارها به‌عنوان بازارهای جایگزین برای سرمایه‌گذاری منجر شود. رشد نرخ دلار تا آستانه ۲۰ هزار تومان در تابستان سال گذشته، بازارهای مرتبط را با تکانه‌های شدیدی مواجه کرد. رشد نرخ تمامی کالاهای اساسی، ضروری، لوکس و غیرلوکس در کوتاه‌ترین زمان ممکن، رکورد تاریخی از خود بر جای گذاشت. بدین ترتیب تقاضاهای کاذب و سوداگرانه از بازار ارز حذف شده و اکنون تنها تقاضای واقعی در بازار حضور دارد. از همین رو پیش‌بینی می‌شود در تداوم ثبات نرخ ارز، نرخ طلا و سکه نیز روندی نسبتا با ثبات و آرام را پی بگیرند.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
امروز سمند LX در بازار حدود ۹۰۰ هزار تومان گران شده و به ۷۳ میلیون تومان رسیده است. قیمت روز سمند LX در بازار تقریبا شش میلیون تومان بالاتر از نرخ مصوب کارخانه است. پژو ۴۰۵ امروز تا یک میلیون تومان افزایش قیمت را پشت سر گذاشته است. از طرف دیگر دنا پلاس توربو امروز یک میلیون ارزان شده و به ۱۶۲ میلیون تومان رسیده است. از طرف دیگر پژو ۲۰۷ اتوماتیک حدود دو میلیون تومان ارزش خود را از دست داده و به ۱۵۶ میلیون تومان رسیده است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
پژو ۴۰۵ GLX همچنان در بازار با قیمت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یعنی حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. قیمت روز پژو پارس در بازار ۸۹ میلیون تومان است و حدود ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. همچنین با وجود اینکه ایران خودرو قیمت رانا را ۶۷ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما این محصول در بازار با قیمت ۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا معمولی تیپ ۲ در بازار ثابت باقی مانده و ۱۰۸ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. از طرف دیگر دنا پلاس توربو با وجود اینکه عنوان خودرو ملی را یدک می‌کشد، در بازار با قیمت ۱۶۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه هفتم مهر ۹۸ به نوشته فرارو محصولات ایران خودرو همچنان به روند ثبات قیمت خود که از اول هفته در پیش گرفته بودند، ادامه می‌دهند. به جز سمند LX، دیگر محصولات ایران خودرو امروز تغییری نسبت به روز گذشته ندارند و سر جایشان ثابت ایستاده‌اند. سمند LX بر خلاف روند روز قبل، افزایش قیمت پیدا کرده و حدود ۲۰۰ هزار تومان گران شده است. پژو ۴۰۵ GLX همچنان در بازار با قیمت ۷۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یعنی حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. امروز پژو ۴۰۵ SLX هم سرجایش متوقف شده و حدود ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۷۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
از طرف دیگر دنا معمولی تیپ ۲ در بازار همچنان ۱۰۸ میلیون و دنا پلاس توربو همچنان ۱۶۳ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شوند. امروز پژو ۴۰۵ SLX هم سرجایش متوقف شده و حدود ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۷۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت روز پژو پارس در بازار ۸۹ میلیون تومان است و حدود ۱۱ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه خرید و فروش می‌شود. طوری که سمند LX در بازار مثل پنجشنبه هفته پیش با قیمت ۷۲ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود که تقریبا پنج میلیون بالاتر از نرخ مصوب کارخانه است. همچنین با وجود اینکه ایران خودرو قیمت رانا را ۶۷ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما این محصول در بازار با قیمت ۷۴ میلیون تومان فروخته می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
افزایش ۲ برابری نرخ خودرو نسبت به سال ۹۶وی درباره قیمت خودرو در شرایط فعلی گفت: با توجه به قیمت ارز، نرخ خودرو فعلا مناسب است. این نکته را نیز باید گفت که نرخ خودرو نسبت به سال ۹۶ تقریبا ۲ برابر شده است. به طور کلی روند نرخ خودرو نسبت به نرخ ارز طبیعی است اما قدرت خرید مردم بالا نرفته است. در حال حاضر شرایط تولید خوب است و هر خودروساز روزانه ۲ هزار خودرو تولید می‌کند. اگر بخواهیم خودروهای روسی را نیز وارد کنیم، مشکلات مختلف به خصوص در زمینه ارز وجود دارد.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، چندی پیش واردکنندگان خودرو به دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه نوشتند. چندی پیش برای ترخیص خودروها هشت راهکار ارائه دادیم اما هنوز این مطالبات از سوی دولت جدی گرفته نشده است. او درباره مکاتبات واردکنندگان خودرو مبنی بر ترخیص خودروهای مردم اظهار کرد: ما به صورت رسمی مکاتبه و درخواست تمدید ترخیص را کرده‌ایم اما متاسفانه هیچ جوابی به ما داده نشده است. استهلاک این خودروها پس از گذشت دو سال باعث به وجود آمدن ضرر بسیاری برای مالکان آن شده است. چنانچه همین رویه فعلی ادامه‌دار باشد و نرخ دلار تغییر نکند نرخ فعلی خودروها در بازار تثبیت خواهد شد.
ایبناایبنا2 ماه قبل
درباره بیمه بدنه خودرو نیز نباید نگاه تک بعدی و تنها به ارزش خودرو داشت. ماده ۱۰ قانون بیمه می‌گوید در صورتی که مالی کمتر از قیمت واقعی بیمه شده باشد، بیمه‌گر فقط به تناسب مبلغ بیمه‌شده نسبت به قیمت واقعی مال، مسئول و متعهد به پرداخت خسارت خواهد بود. وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته و با وجود ثبات نرخ خودرو و ارز، میزان دستمزد و قطعات یدکی افزایش یافته است. در سال‌های گذشته دستمزد و قطعات متناسب با قیمت خودرو رشد نکرده بود و در زمان بیمه بدنه خودرو، شرکت‌ها و بیمه‌گذاران باید تمامی گزینه‌ها و مولفه‌ها در این زمینه را مورد بررسی قرار دهند. عضو هیات مدیره بیمه تجارت‌نو خاطرنشان کرد: تنها در یک تا دو درصد حوادث و تصادفات، شرکت‌های بیمه ناچار به جایگزینی خودرو هستند و در سایر موارد خودرو تعمیرشدنی است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز سه شنبه ۲۶ شهریور ۹۸امروز محصولات ایران خودرو اغلب ثابت مانده، اما چند مورد کاهش قیمت در این بین به چشم می‌خورد. طوری که این محصول امروز مثل روز‌های گذشته حدود ۱۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه و با نرخ ۸۰ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود. همچنین امروز پژو ۴۰۵ SLX در بازار ۸۰ میلیون تومان است و تقریبا ۱۲ میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می‌شود. رانا بیشترین کاهش قیمت امروز را در بین محصولات ایران خودرو به نام خود ثبت کرده است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصول کارخانه برای این محصول حدود ۱۲ میلیون تومان پایین‌تر و برابر با ۷۸ میلیون تومان است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸به نوشته فرارو امروز محصولات ایران خودرو اغلب با ثبات قیمت در بازار ظاهر شده‌اند و تغییرات قیمت به حداقل رسیده است. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول حدود شش میلیون تومان پایین‌تر و برابر با ۶۶میلیون و ۷۷۰هزار تومان است. طوری که این محصول امروز مثل روزهای گذشته حدود ۱۰میلیون بالاتر از قیمت کارخانه و با نرخ ۸۰میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود. طوری که پژو ۴۰۵ GLX در بازار همچنان ۷۱میلیون تومان فروخته می‌شود و تقریبا هشت میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. کارخانه قیمت آن را ۷۸ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما نمایشگاه‌دار‌ها آن را ۱۲ میلیون تومان گران‌تر می‌فروشند.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸به نوشته فرارو امروز محصولات ایران خودرو اغلب با ثبات قیمت در بازار ظاهر شده‌اند و تعداد کمی از این محصولات با کاهش قیمت روبرو هستند. باید توجه داشته باشید که کارخانه ایران خودرو قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را ۷۹ میلیون تومان در نظر می‌گیرد که حدود ۱۳ میلیون کمتر از قیمت بازار است. کارخانه قیمت آن را ۷۸ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما نمایشگاه‌دار‌ها آن را ۱۲ میلیون تومان گران‌تر می‌فروشند. امروز پژو ۲۰۷ بیشترین کاهش قیمت را در بین محصولات ایران خودرو به نام خود ثبت کرده است. قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸ مطابق جدول زیر است:
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
متقاضیان خرید خودرو انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها را دارند و برای خرید دست نگه داشته‌اند که با توجه به سیاست‌های دولت و بانک مرکزی در خصوص کاهش بهای ارز به نظر می‌رسد قیمت‌ها همچنان نزولی باشد. جهش یکباره قیمت‌ها در ماه‌های پیش، بازار خرید و فروش خودرو نیز به شکل عجیبی بهم ریخت، با اینهمه دولت تلاش کرد با تغییراتی در سیاست‌های خود این بازار را کنترل کند. یکی از تصمیم‌های مهم دولت برای کنترل بازار، تکمیل خودرو‌های ناقص در انبار‌های کارخانه‌های خودروساز بود. رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در این باره گفته بود: «طی دو هفته گذشته عرضه خودرو افزایش داشته و حدود ۴۰ هزار دستگاه خودرو در این ایام تکمیل و ارائه شد. البته بازداشت‌ها در شرکت‌های خودروساز بر قیمت‌ها تاثیر زیادی داشت و مشخص شد هر زمان که جلوی انحصار در فروش خودرو گرفته شود بازار کنترل خواهد شد.
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، تحلیل‌ها در بازار خودرو در این جهت است که افزایش قابل توجه نرخ خودرو، این کالای سرمایه‌ای را از سبد خریداران خارج کرده است. به این ترتیب هنوز نرخ تحویل کارخانه با نرخ بازار آزاد فاصله‌ای قابل توجه را داراست. شوک دیگر در بازار خودرو؟ در این میان، فعالان بازار خودرو در توصیه‌ای به مردم می‌گویند برای خرید خودرو عجله نداشته باشید؛ چراکه قرار است شوک دیگری به بازار خودرو وارد شود. » سعید موتمنی می‌افزاید: «با کاهش نرخ دلار نرخ خودرو در بازار هم ارزان شد. » او در پیش‌بینی نسبت به آینده نرخ خودرو عنوان می‌کند: «با کاهش نرخ دلار به‌طور قطع نرخ خودرو در بازار هم ارزان می‌شود.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸محصولات ایران خودرو امروز به کلی سر جایشان متوقف شده‌اند. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب این محصول در کارخانه حدود ۱۱ میلیون تومان کمتر و ۶۷ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود. هرچند ایران خودرو قیمت این محصول را ۶۸ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما در بازار قیمت آن به ۸۰ میلیون تومان می‌رسد. دنا معمولی تیپ ۲ همچنان ۱۰۹ میلیون تومان و دنا پلاس توربو شارژ همچنان ۱۶۷ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود. دیگر خبری از این دو محصول در کارخانه ایران خودرو نیست و فروش آن‌ها متوقف شده.

به انتهای لیست رسیدید