نزدیک بینی

نزدیک بینی

ایمناایمنا1 هفته قبل
فعالیت بدنی وکاهش خطر شکستگی استخوان در زنان یائسهمطالعات اخیر محققان نشان می‌دهد فعالیت بدنی خطر شکستگی استخوان لگن و شکستگی کل بدن را در زنان یائسه به ترتیب ۱۸ و ۶ درصد کاهش می‌دهد. سبزی‌های مفید برای استخواناستفاده از شوید برای محافظت از سلامت استخوان‌ها و جلوگیری از کاهش تراکم استخوانی اهمیت دارد. این مطالعه نشان می‌دهد از هر ۱۰ داوطلبی که کمبود ویتامین دی داشت، چهار نفر دچار ضعف عضلانی بود. قدرت و عملکرد عضلات در افرادی که کمبود ویتامین دی دارند به شدت ضعیف است. محققان مصرف غذاهای حاوی ویتامین‌ دی و مکمل‌ را در افراد سالمند توصیه می‌کنند. نور خوشید، ماهی، زرده تخم مرغ، پنیر، جگر گوساله و قارچ از مهمترین منابع ویتامین دی محسوب می‌شوند.
فارسفارس1 هفته قبل
فوق تخصص چشم پزشکی با اشاره به جدیدترین روش‌های درمانی چشم، گفت: روش درمانی لازک اکنون مرسوم‌ترین روش اصلاح علوم انکساری چشم است. حمید احمدیه، فوق تخصص چشم پزشکی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره «جدیدترین روش‌های درمان بیماری‌های چشم»، اظهار داشت: روش‌های اصلاح عیب انکساری محدود به لیزیک نیست. اکنون لیزیک کمتر انجام شده و روش‌های دیگری به نام PRK یا لازک استفاده می‌شود. این فوق تخصص چشم پزشکی یادآور شد: قبل از انجام این جراحی ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد؛ به ویژه روی قرنیه و از نظر ضخامت و زمینه‌های دیگر؛ اگر این شرایط فراهم باشد، فرد می‌تواند از این روش‌ درمانی استفاده کند. وی خاطر نشان کرد: اکنون روش درمانی PRK یا لازک در درمان بیماری‌های چشم مرسوم‌تر است.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
سلامت نیوز: فوق تخصص چشم پزشکی با اشاره به جدیدترین روش‌های درمانی چشم، گفت: روش درمانی لازک اکنون مرسوم‌ترین روش اصلاح علوم انکساری چشم است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، حمید احمدیه، فوق تخصص چشم پزشکی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره «جدیدترین روش‌های درمان بیماری‌های چشم»، اظهار داشت: روش‌های اصلاح عیب انکساری محدود به لیزیک نیست. اکنون لیزیک کمتر انجام شده و روش‌های دیگری به نام PRK یا لازک استفاده می‌شود. این فوق تخصص چشم پزشکی یادآور شد: قبل از انجام این جراحی ارزیابی‌های لازم صورت می‌گیرد؛ به ویژه روی قرنیه و از نظر ضخامت و زمینه‌های دیگر؛ اگر این شرایط فراهم باشد، فرد می‌تواند از این روش‌ درمانی استفاده کند. وی خاطر نشان کرد: اکنون روش درمانی PRK یا لازک در درمان بیماری‌های چشم مرسوم‌تر است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
عضو هیات مدیره انجمن چشم پزشکی ایران گفت: حدود دو تا چهار درصد کودکان ایرانی تنبلی چشم دارند و این عارضه تا هفت سالگی قابل درمان است و باید مورد توجه والدین قرار گیرد. وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. این استاد دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه عفونت‌های چشمی در کودکان به شدت کاهش یافته است، ادامه داد: در ۱۰ سال اخیر پیشرفت‌های خوبی در چشم پزشکی کشور انجام شده و از لحاظ رشد، ارتقا، درمان و دانش چشم پزشکی در دنیا وضعیت قابل قبولی داریم. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
اخبار اجتماعی-وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. البته استفاده از موبایل و تبلت در ایجاد این عارضه چشمی تاثیرگذار نیستند اما باعث خستگی و خشکی چشم می‌شود و ممکن است باعث نزدیک بینی شود. به گفته صداقت، متاسفانه در مراکز درمانی دانشگاهی مشاهده شده که عدم ارجاع به موقع این کودکان باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شده است. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
ایمناایمنا1 هفته قبل
نمک زیاد باعث کاهش کلسیم و پوکی استخوان، التهاب سلولی و صدمه به مفاصل می‌شود. مواد قندی هم باعث می‌شوند بدن افراد سیتوکین‌ها را آزاد کند و این مواد باعث التهاب و افزایش درد و آرتروز می‌شوند. پنج دمنوش‌ ساده برای سم‌زدایی از ریههنگام بالا رفتن سطح آلودگی هوا در برخی از فصول و روزها با مصرف برخی انواع نوشیدنی‌ها می‌توان سموم را از ریه‌ها پاک کرد. چای ماسالااین دمنوش از سال‌ها قبل در درمان بیماری‌هایی از قبیل سرفه، سرماخوردگی، احتقان و مشکلات تنفسی کاربرد داشته‌ است. در آماده‌سازی این دمنوش ترکیب‌های دیگری از قبیل زنجبیل و دارچین استفاده می‌شود که این مواد نیز خاصیت ضد التهابی دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. به گفته صداقت، متاسفانه در مراکز درمانی دانشگاهی مشاهده شده که عدم ارجاع به موقع این کودکان باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شده است. وی افزود: عیوب انکساری از مهمترین علل کاهش دید است که قابل درمان بوده و باید سریعا تشخیص داده شود. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
وی اظهار داشت: به همین دلیل والدین تنبلی چشم کودکان را جدی بگیرند. به گفته صداقت، متاسفانه در مراکز درمانی دانشگاهی مشاهده شده که عدم ارجاع به موقع این کودکان باعث ایجاد مشکلات بینایی برای آنها شده است. وی افزود: عیوب انکساری از مهمترین علل کاهش دید است که قابل درمان بوده و باید سریعا تشخیص داده شود. صداقت با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه تجهیزات و داروهای چشم پزشکی در کشور وجود ندارد، افزود: فقط در یک مقطع یک ساله، هزینه‌های ارزی باعث افت در تامین تجهیزات چشم پزشکی شد. بیست و نهمین کنگره چشم پزشکی ایران ۲۸ آبان تا اول آذر در مشهد برگزار می‌شود.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 هفته قبل
سلامت نیوز: عضو هیئت مدیره انجمن علمی چشم پزشکی ایران، استفاده زیاد کودکان از وسایل الکترونیکی را باعث ابتلا به نزدیک بینی دانست. وی از آب مروارید به عنوان یکی دیگر از بیماری‌های شایع چشمی در کشور نام برد و افزود: خوشبختانه به اندازه کافی، جراح چشم در اکثر نقاط کشور برای درمان این بیماری چشمی وجود دارد. وی تاکید کرد: شیوع آب سیاه از سن ۴۰ سالگی به بعد بیشتر شایع است و لازم است که افراد برای کنترل بیماری آب سیاه، به چشم پزشک مراجعه و معاینات دوره‌ای داشته باشند. احمدیه به عوارض چشمی دیابت اشاره کرد و گفت: یک سوم بیماران دیابتی دچار عوارض چشمی می‌شوند و بینایی ۵ تا ۱۰ درصد آنها ممکن است به خطر بیافتد. احمدیه در مورد استفاده کودکان از وسایل الکترونیکی و آسیب‌های چشمی، گفت: استفاده زیاد از این وسایل می‌تواند شیوع نزدیک بینی را افزایش دهد.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
خواص گرده گل برای سلامتیخواص گرده گل بسیار بیشتر از آن است که بخواهیم در یک مقاله معرفی کنیم بلکه در این مقاله تنها به بررسی مهم‌ترین فواید گرده گل که شناخته شده‌تر هستند می‌پردازیم. ۹- خواص گرده گل برای بدنسازیثابت شده است که مصرف گرده گل در حین تمرین بسیار مفید می‌باشد و بدن می‌تواند از طریق ایمنی بالا سریع‌تر با نیازهای جدید تطابق پیدا کند. نحوه خرید گرده گل طبیعیبرای خرید گرده گل راه‌های بسیاری وجود دارد شما می‌توانید به فروشگاه‌های محلی و ارگانیک مراجعه کنید و از آنجا گرده گل تهیه کنید. ارزان‌ترین نوع گرده گل نیز، گرده گل چینی می‌باشد که حدودا یک سوم گرده گل ایرانی و با کیفیت قیمت دارد. نحوه نگهداری گرده گلبسته بندی‌های گرده گل معمولا بصورت غیر قابل نفوذ می‌باشد زیرا توصیه می‌شود که گرده گل با رطوبت و هوای آزاد ارتباط نداشته باشد و امکان ورود حشرات به آن فراهم نباشد.
رکنارکنا2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد. (رتینول نوعی ماده شیمیایی در شبکیه چشم بوده که از ویتامین آ ساخته شده و بینایی را امکانپذیر می‌کند).
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. شب دوم ۲ عدد، بادام را در آب بخیسانید و صبح روز بعد آن‌ها را بخورید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد.
برنابرنا3 هفته قبل
چرا خون دماغ می‌شوید؟ زمانی که خونریزی بینی اتفاق می‌افتد، دلایل گوناگونی پشت پرده وجود دارد. دلایل اصلی خونریزی بینی عبارت‌اند از: • هوای سرد یا گرم که پوست را تحریک کند و به رگ‌های خونی آسیب برساند. به غیر از این روش‌ها، درمان‌های دیگری نیز برای درمان خونریزی بینی وجود دارد:۱. به عنوان یکی دیگر از روش‌های خانگی برای درمان خونریزی بینی، یک تکه یخ را درون دهان خود قرار دهید. حال که با روش‌های مختلف درمان خونریزی بینی آشنا شدید، می‌توانید این مشکل را در عرض چند دقیقه حل کنید.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
• تحریک و سوزش حاصل از حساسیت یا سرما• مشکلات سینوسی• تخلیه بینی با فشار زیاد، به دلیل پارگی رگ‌های خونی موجود در حفره‌های بینی• زخم و اشیا و ذره‌های به دام افتاده در بینی• بو کردن مواد شیمیایی یا محصولات بسیار محرک• استفاده بیش از حد از آنتی هیستامین دکونژستانت• انحراف تیغه بینی یا شکستگی بینیروش‌های خانگی درمان خونریزی بینیشما می‌توانید برای جلوگیری از خونریزی بینی از شرایطی که باعث وقوع آن می‌شود، دوری کنید. به غیر از این روش‌ها، درمان‌های دیگری نیز برای درمان خونریزی بینی وجود دارد:۱. به عنوان یکی دیگر از روش‌های خانگی برای درمان خونریزی بینی، یک تکه یخ را درون دهان خود قرار دهید. پیازبرای درمان خونریزی این روش هم مفید خواهد بود چرا که بخار‌های حاصل از پیاز آب پز می‌تواند خونریزی را متوقف کند. حال که با روش‌های مختلف درمان خونریزی بینی آشنا شدید، می‌توانید این مشکل را در عرض چند دقیقه حل کنید.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
مجید رضا زاده معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در برنامه زنده تلویزیونی روی خط خبر در خصوص اختلالات نابینایی گفت: همانطور که می‌دانیم علل کم بینایی و نابینایی دو دسته بزرگ هستند. همچنین بخشی ازعلل معلولیت‌ها و نابینایی هم ناشی از اختلالاتی هست که در واقع ما به آنها عیوب انکساری می‌گوییم. مثل مشکلاتی از قبیل آب مروارید یا کاتاراکت، بحث‌هایی مربوط به رتینوپاتیهای دیابتی و … در این زمینه هم سازمان بهزیستی برای این مشکلات برنامه دارد که اهم این برنامه‌ها غربالگری است. درمان برای کودک مبتلا در زیر سن ۶ سال قطعی است. که یکی غربالگری آمبلیوپی یا تنبلی چشم و دیگری بررسی علل ژنتیکی نابینایی است که نشان میدهد بالغ بر ۵۰ درصد از نابیناییها ناشی از اختلالات و مشکلات ژنتیکی هستند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
به گزارش ایسنا، مجید رضا زاده معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در برنامه زنده تلویزیونی روی خط خبر در خصوص اختلالات نابینایی گفت: همانطور که می‌دانیم علل کم بینایی و نابینایی دو دسته بزرگ هستند. همچنین بخشی ازعلل معلولیت‌ها و نابینایی هم ناشی از اختلالاتی هست که در واقع ما به آنها عیوب انکساری می‌گوییم. مثل مشکلاتی از قبیل آب مروارید یا کاتاراکت، بحث‌هایی مربوط به رتینوپاتیهای دیابتی و … در این زمینه هم سازمان بهزیستی برای این مشکلات برنامه دارد که اهم این برنامه‌ها غربالگری است. رضا زاده گفت: حدود ۲ هزار پایگاه ثابت داریم که غربالگری آمبلیوپی را در تمام طول سال انجام می‌دهند. اختلالات ژنتیک نیز در بسیاری از موارد ناشی از موارد دو طرفه است که هم زن و هم مرد ژن معیوب را دارند.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
مجید رضا زاده معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در برنامه زنده تلویزیونی روی خط خبر در خصوص اختلالات نابینایی گفت: همانطور که می‌دانیم علل کم بینایی و نابینایی دو دسته بزرگ هستند. همچنین بخشی ازعلل معلولیت‌ها و نابینایی هم ناشی از اختلالاتی هست که در واقع ما به آنها عیوب انکساری می‌گوییم. مثل مشکلاتی از قبیل آب مروارید یا کاتاراکت، بحث‌هایی مربوط به رتینوپاتیهای دیابتی و … در این زمینه هم سازمان بهزیستی برای این مشکلات برنامه دارد که اهم این برنامه‌ها غربالگری است. درمان برای کودک مبتلا در زیر سن ۶ سال قطعی است. معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور علل «تنبلی چشم» را در سه گروه دسته بندی کرد و افزود: در گروه اول در مسیر انتقال تصویر اشکال وجود دارد مثل آب مروارید و اختلالات از این قبیل که با جراحی درمان می‌شود.
برنابرنا3 هفته قبل
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: بیش از ۲۰ هزار پایگاه غربالگری چشم از ابتدای آبان ماه برای غربالگری در سراسر کشور فعال می‌شوند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ مجید رضازاده، افزود: ۲ هزار پایگاه ثابت برای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم داریم و آبان و آذر ماه نیز ۲۰ هزار پایگاه دیگر به آنها اضافه می‌شوند. وی ادامه داد: طرح پیشگیری از تنبلی چشم برای کودکان سه تا ۶ ساله است. ممکن است کودکان مبتلا به تنبلی چشم علائمی نداشته باشند که والدین و معلم آنان متوجه شوند. عدم وضوح تصویر در چشم بیمار و بهتر بودن تصویر ایجاد شده در چشم سالم سبب می‌شود تا مغز بین دو چشم، چشم سالم را برای دیدن انتخاب کند و در واقع مسیر ارسال تصویر از چشم بیمار به مغز را مسدود یا اصطلاحا دید چشم بیمار را «خاموش» کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
درمان فوری سرماخوردگی چیزی است که همه ما در هنگام ابتلا به سرماخوردگی به دنبال آن هستیم و می‌خواهیم هر چه سریع‌تر از این بیماری خلاص شویم. در این مطلب ۱۲ راهکار درمان فوری سرماخوردگی که می‌تواند به تسکین علائم شما کمک کرده و روند بهبود شما را سرعت بخشد مطرح شده است. ۵- غرغره کردن یک راهکار موثر برای درمان فوری سرماخوردگیغرغره کردن به مرطوب کردن گلو و تسکین علایم سرماخوردگی کمک می‌کند. ۹- در اطراف سینوس‌های مسدود شده، کمپرس گرم و سرد قرار دهیدکمپرس سرد و کمپرس گرم هر دو در درمان فوری سرماخوردگی موثر هستند. آیا شما هم به تازگی به سرماخوردگی مبتلا شده‌اید و به دنبال درمان فوری سرماخوردگی هستید؟ نظرات و پرسش‌های خود را با ما و خوانندگان این مطلب در میان بگذارید.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
سندرم چارلز بونت چیست؟ همانطور که گفتیم سندرم چارلز بونت یک اختلال بینایی است که بیشتر افراد در مورد آن اطلاعی ندارند و برای همین بیشترین باور‌های اشتباه در موردش وجود دارد. اما برخلاف دیگر اختلالاتی که سبب توهم می‌شوند، بیمار دچار سندرم چارلز بونت خوب می‌داند که چیزی که می‌بیند یک توهم بصری است؛ بنابراین سندرم چارلز بونت با اسیکزوفرنی یا توهم بینی‌های ناشی از دارو‌های روانگردان متفاوت است. برای تشخیص سندرم چارلز بونت، لازم است بیمار از جهت زوال عقل، اختلالات روانی و مسمومیت بررسی شود. توهم‌های سندرم چارلز بونت چگونه هستند؟ توهم‌هایی که سندرم چارلز بونت سبب‌شان می‌شود متنوع‌اند. توهماتی که ربطی به سندرم چارلز بونت ندارند معمولا گنگ و نامشخص‌اند، اما توهم‌هایی سندرم چارلز بونت، واضح و مشخص‌اند.
ایمناایمنا1 ماه قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، روز جهانی بینایی بر اساس نیازی که به دلیل وجود کاستی در مراقبت‌های مرتبط با بینایی و سلامتی چشم در سطح جهان وجود دارد، شکل گرفته است. این رویداد که از آن با عنوان «روز جهانی بینایی» یاد می‌شود برای نخستین بار به عنوان بخشی از مبارزات بین‌المللی بینایی در سال ۲۰۰۰ و توسط بنیاد بین‌المللی Lions Club پایه‌گذاری شد و در حال حاضر توسط آژانس بین‌المللی پیشگیری از نابینایی (IAPB) با همکاری سازمان جهانی بهداشت و چند سازمان غیردولتی بین‌المللی که مسئول از بین‌بردن نابینایی قابل پیشگیری است، برگزار می‌شود. هدف این آژانس پیاده‌سازی ابتکار عمل جهانی VISION ۲۰۲۰ به منظور ایجاد دنیایی است که در آن هیچ‌کس از اختلالات بینایی در رنج نباشد؛ آژانس بین‌المللی پیشگیری از نابینایی برای نیل بدین هدف اقدام به افزایش آگاهی عمومی با موضوعات مربوط به نابینایی و بینایی، آموزش‌های لازم برای پیشگیری از نابینایی، تأثیرگذاری بر دولت‌ها و وزیران بهداشت، جمع‌آوری کمک‌های مالی برای برنامه‌های پیشگیری از نابینایی و حمایت از برنامه‌ها و اقدامات VISION ۲۰۲۰ کرده است. برای مثال تمرکز نور در مقابل شبکیه چشم، منجر به اختلال نزدیک‌بینی و در پشت آن منجر به دوربینی می‌شود. امید است با افزایش آگاهی عمومی نسبت به بینایی و اختلالات آن و همچنین آشنایی با طیف وسیعی از موضوعات پیرامون نابینایی و نقص‌های بینایی، تا سال ۲۰۲۰ شاهد جهانی بدون نابینایی باشیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل ازشینهوا، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی اعلام کرد بیش از دو میلیارد نفر در جهان دچار مشکلات بینایی هستند که سبک زندگی و عدم فعالیت فیزیکی از عوامل اصلی آن است. سازمان جهانی بهداشت در آستانه روز جهانی بینایی (دهم اکتبر) در گزارشی ضمن استقبال از موفقیت‌های به دست آمده اخیر در زمینه از بین بردن بیماری هایی همچون تراخم (ورم ملتحمه گرانول) در هشت کشور جهان، هشدار داد مشکلات بینایی بیش از پیش با سبک زندگی افراد از جمله مدت زمان سپری شده در مقابل صفحات نمایش، در ارتباط است. دکتر آلارکوس سیزا (Alarcos Cieza) از سازمان جهانی بهداشت در جمع خبرنگاران در ژنو گفت جوانان مهمترین گروه در معرض خطر هستند. یکی از عوامل بالقوه افزایش شمار کودکان دچار نزدیک بینی این است که کودکان زمان کافی در فضای بیرون از خانه سپری نمی‌کنند. دکتر استوارت کیل از سازمان جهانی بهداشت گفت: «هنگامی که شما در داخل خانه هستید، چشم شما هرگز استراحت نمی‌کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-یک متخصص چشم گفت که بیماری آب مروارید اغلب باعث ایجاد تاری دید می‌شود تا جایی که فرد احساس می‌کند یک پرده سفید جلوی دید او را گرفته است. وی تشریح کرد: بهترین پیشنهاد برای پیشگیری از ابتلای بزرگسالان به آب مروارید این است که تا حد امکان در معرض اشعه خورشید قرار نگیرید و از عینک آفتابی و کلاه استفاده کنند و تا جای ممکن از اضطراب و استرس دور باشند. این متخصص چشم بیان کرد: عدسی‌های آماده شده برای عمل جراحی گاهی صرفا برای دیدن دور طراحی شده‌اند و برای دیدن فضاهای نزدیک باید از عینک استفاده شود؛ در این مورد یکی از چشم‌ها دور و یکی از چشم‌ها نزدیک تعریف می‌شود و گاهی از عدسی‌های چند کاناله برای دیدن دور و نزدیک استفاده می‌کند. مینایی یادآوری کرد: عدسی چشم کپسولی دارد که در طول عمل جراحی آسیب نمی‌بیند و سالم باقی می‌ماند که عدسی ساخته شده روی آن قرار می‌گیرد؛ گاهی تا چند ماه پس از انجام جراحی پشت کپسول عدسی فضا ایجاد می‌شود که دید را برای بیمار مشکل می‌کند؛ این اختلال به راحتی با استفاده از لیزر قابل درمان است. منبع: باشگاه خبرنگاران
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
ورزش راهی برای محافظت از مغز شما در برابر کند شدن با افزایش سنتحقیقات جدید به عامل اصلاح پذیر اشاره دارد که می‌توانند از پیر شدن مغز شما محافظت کنند. ورزش هوازی، که در آن بدن را تحت فشار قرار می‌دهید، بیشترین تأثیر را در کارآیی قلب در پمپاژ خون به بافتهای بدن نشان می‌دهد. با این حال، ورزش هوازی معیار طلایی برای کند کردن اثرات غیرقابل توصیف پیری بر میزان کارایی بدن شما می‌باشد. در پایان این دوره، محققان می‌توانند هیچ تأثیر مثبتی از این میزان ورزش بر عملکرد ماده خاکستری بیابند. به طور خلاصه، اکنون که می‌دانید عوامل اجتناب کننده و مواردی که باید اتخاذ شود، می‌توانید شروع به مداخلات شیوه زندگی کنید که می‌تواند از عملکرد مهم ماده خاکستری محافظت کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت۲۴ - یک چشم پزشک گفت: نوع انحراف در چشم کودکان متفاوت است، در مواقعی ممکن است با تجویز عینک به مرور زمان انحراف چشم درمان شود. حیدر سیاتیری چشم پزشک درباره درباره درد چشم کودکان در زمان مطالعه توضیح داد: این موضوع ممکن است به دلیل انحراف نهفته چشم بروز کند که معمولا در این موارد پزشک برای کودک عینک تجویز می‌کند. وی افزود: مراجعه به چشم پزشک در این زمینه توصیه می‌شود به دلیل اینکه چشم کودک حساس بوده و ممکن است با گذر زمان آسیب چشمی جدی‌تر شود. سیاتیری ادامه داد: نوع انحراف در چشم کودکان متفاوت است، در مواقعی ممکن است با تجویز عینک به مرور زمان انحراف چشم کودک درمان شود اما در مواقعی ممکن است این عارضه شدید باشد که از روش‌های جراحی برای درمان استفاده می‌شود. سیاتیری افزود: درمان استرابیسم، به علت زمینه‌ای و شدت انحراف چشم بستگی دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشحیدر سیاتیری چشم پزشک درباره درباره درد چشم کودکان در زمان مطالعه توضیح داد: این موضوع ممکن است به دلیل انحراف نهفته چشم بروز کند که معمولا در این موارد پزشک برای کودک عینک تجویز می‌کند. اخبار اجتماعی-وی افزود: مراجعه به چشم پزشک در این زمینه توصیه می‌شود به دلیل اینکه چشم کودک حساس بوده و ممکن است با گذر زمان آسیب چشمی جدی‌تر شود. سیاتیری ادامه داد: نوع انحراف در چشم کودکان متفاوت است، در مواقعی ممکن است با تجویز عینک به مرور زمان انحراف چشم کودک درمان شود اما در مواقعی ممکن است این عارضه شدید باشد که از روش‌های جراحی برای درمان استفاده می‌شود. سیاتیری افزود: درمان استرابیسم، به علت زمینه‌ای و شدت انحراف چشم بستگی دارد. چشم پزشک گفت: در سن کودک کودکی نیاز است چشم دید دقیقی داشته باشد تا به تناسب آن رشد مغز کودک با اختلال مواجه نشود.
آناجآناج1 ماه قبل
وی افزود: مراجعه به چشم پزشک در این زمینه توصیه می‌شود به دلیل اینکه چشم کودک حساس بوده و ممکن است با گذر زمان آسیب چشمی جدی‌تر شود. سیاتیری ادامه داد: نوع انحراف در چشم کودکان متفاوت است، در مواقعی ممکن است با تجویز عینک به مرور زمان انحراف چشم کودک درمان شود اما در مواقعی ممکن است این عارضه شدید باشد که از روش‌های جراحی برای درمان استفاده می‌شود. سیاتیری افزود: درمان استرابیسم، به علت زمینه‌ای و شدت انحراف چشم بستگی دارد. همچنین گاهی اوقات دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم می‌تواند موجب لوچی چشم در کودکان بسیار کم سن شود. چشم پزشک گفت: در سن کودک کودکی نیاز است چشم دید دقیقی داشته باشد تا به تناسب آن رشد مغز کودک با اختلال مواجه نشود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، حیدر سیاتیری چشم پزشک درباره درباره درد چشم کودکان در زمان مطالعه توضیح داد: این موضوع ممکن است به دلیل انحراف نهفته چشم بروز کند که معمولا در این موارد پزشک برای کودک عینک تجویز می‌کند. بیشتر بخوانید تمرین‌هایی برای کمک به رفع انحراف چشموی افزود: مراجعه به چشم پزشک در این زمینه توصیه می‌شود به دلیل اینکه چشم کودک حساس بوده و ممکن است با گذر زمان آسیب چشمی جدی‌تر شود. سیاتیری ادامه داد: نوع انحراف در چشم کودکان متفاوت است، در مواقعی ممکن است با تجویز عینک به مرور زمان انحراف چشم کودک درمان شود اما در مواقعی ممکن است این عارضه شدید باشد که از روش‌های جراحی برای درمان استفاده می‌شود. سیاتیری افزود: درمان استرابیسم، به علت زمینه‌ای و شدت انحراف چشم بستگی دارد. چشم پزشک گفت: در سن کودک کودکی نیاز است چشم دید دقیقی داشته باشد تا به تناسب آن رشد مغز کودک با اختلال مواجه نشود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
متاسفانه امروزه زرق و برق زندگی مدرن انسان را از هارمونی با طبیعت خارج کرده است. اتصال به آرامش طبیعت و دوری از هیاهوی زندگی ماشینی راه رسیدن به سلامتی است. انسان‌ها بطور فطری و ذاتی آرامش روحی خود را از طبیعت تامین می‌کنند، به همین دلیل تماشای دریا، عظمت کوه و… به انسان آرامش می‌دهد. امروزه ناچارا ما از طبیعت فاصله زیادی گرفته‌ایم و جایگاه طبیعت و مناظر طبیعی در زندگی ما کمرنگ شده است. شرط اولیه داشتن روحی سالم، جسم سالم است و جسم سالم نیز زمانی حاصل می‌شود که انسان از محیط زیست طبیعی سالم و دلگشا بهره مند باشد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

بیماری‌های چشمی