نسرین ستوده

نسرین ستوده

برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
سامان سالور کارگردان فیلم «سه کام حبس» گفت: فیلم اجتماعی‌ای مانند «سه کام حبس» خود جامعه و واقعیت است و سعی دارد مانند آیینه، تصویری از جامعه خود باشد. سینما نباید در تلخ‌ترین لحظات تمام راه‌ها را ببندد و من به عنوان کارگران دوست دارم یک روزنه امید باقی بگذارم. ایسنا: سامان سالور کارگردان فیلم «سه کام حبس» گفت: فیلم اجتماعی‌ای مانند «سه کام حبس» خود جامعه و واقعیت است و سعی دارد مانند آیینه، تصویری از جامعه خود باشد. سینما نباید در تلخ‌ترین لحظات تمام راه‌ها را ببندد و من به عنوان کارگران دوست دارم یک روزنه امید باقی بگذارم. رنگ‌ جامعه به سمت سایه سفید رفته است و رنگ داستان «سه کام‌ حبس» هم به همین دلیل این‌گونه انتخاب شد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سامان سالور کارگردان فیلم «سه کام حبس» گفت: فیلم اجتماعی‌ای مانند «سه کام حبس» خود جامعه و واقعیت است و سعی دارد مانند آیینه، تصویری از جامعه خود باشد. سینما نباید در تلخ‌ترین لحظات تمام راه‌ها را ببندد و من به عنوان کارگران دوست دارم یک روزنه امید باقی بگذارم. در شرایط امروز سینما ایستادم تا فیلم شریف و مستقلی‌ بسازم و می‌خواستیم فیلم تاثیرگذاری باشد تا در ذهن بیننده باقی بماند. رنگ‌ جامعه به سمت سایه سفید رفته است و رنگ داستان «سه کام‌ حبس» هم به همین دلیل این‌گونه انتخاب شد. سینما نباید در تلخ‌ترین لحظات تمام راه‌ها را ببند و من به عنوان کارگران دوست دارم یک روزنه امید باقی بگذارم.

سلبریتی‌ها و دولتمردان توهین فرانسه را ندیدند

3+
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل

سلبریتی‌ها و دولتمردان توهین فرانسه را ندیدند

3+
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ماه قبل

سلبریتی‌ها و دولتمردان توهین فرانسه را ندیدند/ چرا ماکرون از عبارت مجعول برای خلیج فارس استفاده کرد!؟

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
رجانیوزرجانیوز2 ماه قبل
به گزارش رجانیوز به نقل از مشرق؛ «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه- ۲۹ دی ماه- در توئیتی ضدایرانی از عبارت مجعول برای خلیج فارس استفاده کرد. این اقدام ضدایرانی رئیس جمهور فرانسه، با واکنش ضعیف دولت مواجه شد. دیروز آلمان، امروز فرانسهآیا اقدام ضدایرانی رئیس جمهور فرانسه، در سالهای اخیر بی سابقه است؟ پاسخ منفی است. روحانی همچنین- ۱۰ مهرماه ۹۸- در نشست هیات دولت در اظهارنظری تأمل برانگیز از رئیس جمهور فرانسه برای تلاش هایش تشکر کرد. اینکه چرا رئیس جمهور فرانسه از عبارت مجعول برای خلیج فارس استفاده کرد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
شورای انجمن‌های حقوقی و وکالت اروپا (CCBE) روز پنجشنبه ۷ آذر جایزه حقوق بشری خود را به چهار وکیل ایرانی اعطا کرد. برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی بان؛ شورای انجمن‌های حقوقی و وکالت اروپا (CCBE) روز پنجشنبه ۷ آذر جایزه حقوق بشری خود را به چهار وکیل ایرانی اعطا کرد. نسرین ستوده، عبدالفتاح سلطانی، محمد نجفی و امیرسالار داوودی وکلای زندانی یا دارای سابقه حبس سیاسی هستند که شایسته دریافت جایزه حقوق بشری سال ۲۰۱۹ این شورا تشخیص داده شده‌‌‌‌‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها6 ماه قبل
زمین انسان‌ها، بخشی از خاطرات اگزوپری است در دوره‌ای خاص از زندگانی وی؛ زمین انسان‌ها، کتابی است در میانه‌ی یک داستان، مستند و بیوگرافی که از زبان اول شخص روایت میشود. مجموعه داستان «عشق در زمستان آغاز می‌شود» اثر سایمون ون بویسایمون ون بوی (متولد ۱۹۷۵)، نویسنده بریتانیایی-آمریکایی است که بیشتر با آثار عامه‌پسند و مخصوص جوانان شناخته میشود. مجموعه «عشق در زمستان آغاز میشود»، چهار داستان دارد. «عشق در زمستان آغاز میشود» با وجود روایت‌هایی از عشق، جدایی و وصال کلیشه‌ای و مبتذل نمیشود. کتاب «تمدن و ملالت‌های آن» که جزء آثار متاخر فروید محسوب میشود با چنین پس زمینه و بستری در سال ۱۹۲۹ نوشته و منتشر شد.
الفالف6 ماه قبل
و در ادامه: فرانسه هشدار داد که دفاع از برجام به معنی دادن «چک سفید امضا» به ایران در زمینه حقوق بشر نیست. -کشوری که تاکنون و به استناد آمار خود وزارت کشور فرانسه ۲۴۴۸ معترض را مجروح کرده است. نمیدانم، شاید توقع بیجاییست و واقعا نمی‌توانید به گرد پای اروپایی‌ها در دفاع از منافع ملی تان برسید، اما آیا به عربستان سعودی هم نمیتوانید برسید!! و نیز عربستان سعودی دستور داد خرید تمام دانه‌های کانادایی متوقف شود، ونیز اعلام کرد دیگر دانه‌های کانادایی را خریداری نخواهد کرد. دولت عربستان سعودی تمام برنامه‌های درمانی و پزشکی را در کانادا متوقف کرده و دریافت کنندگان کمک هزینه تحصیلی عربستان سعودی را به کشورهای دیگر انتقال داده است.

درکدام کشور دنیا سینما و سینماگر از قانون بالاتر است؟ +عکس

3+
سینماپرسسینماپرس8 ماه قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین8 ماه قبل
فیلم به جای آنکه پس از اخذ پروانه ساخت، پروانه نمایش کسب کند راهی هفتادمین جشنواره فیلم کن شد و جایزه اصلی بخش نوعی نگاه را به دست آورد. در مقابل پرونده رسول‌اف، جعفر پناهی نیز در سال ۱۳۸۸ حکم صادره برای جعفر پناهی سنگین‌تر از رسول‌اف بود. اما برخلاف پناهی، رسول‌اف آنقدر تنش آفرید که قوه قضاییه به مواجهه با آن پرداخت. در آخرین مرحله اخیر، سینماگران در مقابل دادگاه انقلاب گردهم آمدند و به صورت نمادین محمدرسول‌اف را تا دادگاه انقلاب همراهی کردند. رسول‌اف وقتی فیلم جزیره آهنی را با حضور علی نصیریان ساخت، مخالف سیاسی امروزی که بدون مجوز فیلم می‌سازد، نبود.

بازی‌ اهالی سینما در فیلم حمایت از یک متهم/ چرا سینماگران به جنگ قوه قضائیه آمدند؟ +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ماه قبل
علی رغم تبلیغات گسترده حول این فیلم در جشنواره‌های متعدد نمایش داده شد، تا اینکه محمد رسول‌اف بر خلاف همکاری‌های بدون مجوز قبلی تصمیم گرفت با اخذ مجوز فیلم «لرد» را بسازد. فیلم به جای آنکه پس از اخذ پروانه ساخت، پروانه نمایش کسب کند راهی هفتادمین جشنواره فیلم کن شد و جایزه اصلی بخش نوعی نگاه را به دست آورد. در مقابل پرونده رسول‌اف، جعفر پناهی نیز در سال ۱۳۸۸ حکم صادره برای جعفر پناهی سنگین‌تر از رسول‌اف بود. اما برخلاف پناهی، رسول‌اف آنقدر تنش آفرید که قوه قضاییه به مواجهه با آن پرداخت. رسول‌اف وقتی فیلم جزیره آهنی را با حضور علی نصیریان ساخت، مخالف سیاسی امروزی که بدون مجوز فیلم می‌سازد، نبود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ماه قبل
نیمه نخست مستند که به شیوه خطی روایت می‌شود، ترسیم تصویری باشکوه از نحوه احداث و بهره‌برداری مردم از بلوار کشاورز در دوران پهلوی اول و دوم است. مستند در بخش نخست خود بارها و بارها به عناصر و المان‌های بر جای مانده از دوران پهلوی با نگاهی احترام‌آمیز و دریغ‌مندانه نگاه می‌کند. این در حالی است که در بخش دیگری از مستند برای اطلاق فرح پهلوی نیز از عنوان «ملکه فرح» استفاده می‌شود! در این بخش بر خلاف نیمه اول مستند، تصویری سراسر متضاد و مایوسانه از وضعیت بلوار به تصویر کشیده می‌شود. با این وجود، مشخص نیست از نگاه کارگردان بلوار انتظار چه چیزی را می‌کشد.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، این اولین باری نیست که اعضای کانون وکلای دادگستری عملا و علنا با دشمنان درجه یک نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران جلسه می‌گذارند. تا اندکی نقد می‌شوند و گاهی ترمز برخی تندروی‌هایشان را می‌کشند، هوار راه می‌اندازند که به استقلال کانون وکلا خدشه وارد نکنید، ما را رها کنید! در آخرین اقدام ضدامنیت ملی و ضدمنافع جمهوری اسلامی، کانون وکلای دادگستری مرکز، عمدا یا سهوا زمینه‌چینی‌هایی ساختاری کرد تا منافقین پاریسی را به دفاع از مجرمان ایرانی بشوراند. جلسه مرموزاین اتفاق در حالی است که چند روز پیش مسئولان سفارت فرانسه در ایران از جمله فیلیپ تی‌بو سفیر فرانسه در ایران، با رئیس و اعضای هیئت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار داشته است. دخالت کانون وکلا در آموزش عالی به پشتوانه دشمنان نظام!
یورونیوزیورونیوز10 ماه قبل
سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد تاکنون بیش از یک میلیون نفر در بیش از ۲۰۰ کشور جهان خواستار آزادی نسرین ستوده، وکیل زندانی ایرانی شده و نامه درخواست آزادی او را امضا کرده‌اند. به نوشته این سازمان بین‌المللی تا تاریخ ۲۰ خرداد به طور دقیق یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۳۸۱ نفر نامه درخواست آزادی ستوده را امضا کرده‌اند. این حرکت به نسرین ستوده نشان می‌دهد که او در این آزمون تنها نیست. امروز پیام ما به مقام‌های ایرانی روشن است: دنیا نظاره‌گر شماست و کارزار ما تا زمان آزادی نسرین ستوده ادامه خواهد داشت.» ادامه حمایت‌ها از ستوده در اروپامقام‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد در بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه و بلژیک تاکنون حمایت خود را از نسرین ستوده اعلام کرده‌اند. برخی رسانه‌های فرانسوی از جمله رادیو فرانس‌انتر نیز روز پنج‌شنبه به مناسبت سالگرد بازداشت نسرین ستوده مطالبی را به این کنشگر اجتماعی ایرانی اختصاص دادند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین10 ماه قبل
نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شده است. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی ۶ سال و هشت ماه از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است. زندان هنوز درباره مرخصی زاغری تصمیمی نگرفته استبهزادی راد همچنین درباره نازنین زاغری گفت: در مراجعاتی که به زندان داشتم، اعلام شده هنوز در خصوص اعطای مرخصی به زاغری تصمیمی گرفته نشده است و باید منتظر باشیم. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
کرد آنلاینکرد آنلاین10 ماه قبل
نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شده است. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی ۶ سال و هشت ماه از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است. زندان هنوز درباره مرخصی زاغری تصمیمی نگرفته استبهزادی راد همچنین درباره نازنین زاغری گفت: در مراجعاتی که به زندان داشتم، اعلام شده هنوز در خصوص اعطای مرخصی به زاغری تصمیمی گرفته نشده است و باید منتظر باشیم. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
ایرناایرنا10 ماه قبل
نشریه فرانسوی اکسپرس نوشت: یک سال بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ترامپ بر چشم‌انداز یک تنش نظامی می‌افزاید. وی در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ وزیر امور خارجه ایران بود و اکنون رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ایران است. آیا شما به آن‌ها حق می‌دهید؟، تصریح کرد: هدف آمریکا، بسیار فراتر از توافق هسته‌ای است. رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: صحبت کردن از اولتیماتوم یک تاکتیک خصمانه است که ما این را نمی‌پذیریم. رییس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: چیزی را برایتان تعریف کنم.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ماه قبل
سخنگوی جدید قوه قضائیه از انتصاب حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم به ریاست دیوان عالی کشور با حکم آیت‌الله رئیسی خبر داد. آرش خلیل‌خانه/سخنگوی جدید قوه قضائیه از انتصاب حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم به ریاست دیوان عالی کشور با حکم آیت‌الله رئیسی خبر داد. وی افزود: تفاوت این انتصاب با چند انتصاب پیشین این بود که رئیس دستگاه قضا برای نخستین بار از دل مجموعه انتخاب شد که هم برای همکاران ما نشاط ایجاد کرد، هم ایشان نیازمند دوره شناخت نبودند و از آغازین روز مأموریت کار را در دستگاه قضا آغاز کردند. اکنون دادگاه به اتهام ایشان رسیدگی می‌کند و پس از صدور رأی نتیجه اعلام خواهد شد. رأی صادره برای این فرد هنوز قطعی نیست و اگر اظهار نظری صورت می‌گیرد، باید بر اساس رأی قطعی باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ماه قبل
نایب‌رئیس مجلس در اظهاراتی عوام‌فریبانه و برخلاف واقعیات مدعی شد: آنهایی که پاسخگو نیستند، مخالف پیوستن ایران به FATF هستند. بنابراین برخلاف ادعای آقای پزشکیان، مسئله در FATF، ایجاد شفافیت و رفع اتهام و سپس دریافت عایدی‌های اقتصادی آن نیست. دولت ترامپ، سپاه و به‌ویژه سپاه قدس تحت امر ژنرال (سردار) قاسم سلیمانی را، ابزار بی‌ثباتی در خاورمیانه از سوریه گرفته تا یمن قلمداد می‌کند. نقش سپاه در مقابله با سیل، توجهات را به‌خود جلب کرد و موجب تقویت نقش اجتماعی این نهاد شد. حتی مقامات دولت روحانی هم می‌گویند نقش‌آفرینی سپاه، ضامن امنیت ملی ماست و کشور باید نیروی دفاعی قدرتمند داشته باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز11 ماه قبل
سخنگوی جدید قوه قضاییه گفت: رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم که از قضات باتجربه، روحانیون فاضل و اندیشمند هستند را برای ریاست دیوان عالی کشور انتخاب کردند. سخنگوی جدیددستگاه قضا خاطر نشان کرد: همچنین در جهت پاسخگویی به افکار عموم و ارتقا آگاهی عمومی جامعه؛ انتخاب سخنگوی قوه قضاییه در زمره اولین انتصابات ریاست قوه قضاییه قرار گرفت. سخنگوی قوه قضاییه گفت: از برنامه‌های رئیس قوه قضاییه می‌توان به اعتمادسازی در بخش‌های مختلف و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم پرونده‌ها، افزایش شان قضات و کاهش حجم پرونده‌ها اشاره کرد که جزئیات سند تحول قضایی رسانه‌ای خواهد شد. سخنگوی قوه قضاییه افزود: این متهم اجمالا دانش حقوقی دارد اما به جای شفافیت مغلطه می‌کند. اسماعیلی گفت: قوه قضاییه به دنبال چابک سازی و کوچک سازی ستاد حقوق بشر است و رویکرد رئیس جدید قوه هم اینگونه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ماه قبل
وی درباره آخرین وضعیت پرونده محمد علی طاهری گفت: این فرد پرونده‌های متعدد و محکومیت‌های متعدد داشت که اخیرا دادگاه انقلاب، تقاضا کرد در محکومیت‌های متعدد وی رای واحد صادر شود. این پرونده اخیرا در دادگاه تجدیدنظر مطرح و در دادنامه اخیر وی دو فقره هفت سال و نیم حبس، مجازات‌های نقدی و برخی محرومیت‌های اجتماعی و ابطال برخی پروانه‌های کارشناسی محکوم شد. اسماعیلی در خصوص پرونده نسرین ستوده نیز اظهار کرد: این قصه، بازی‌ای است که دیگران راه انداختند. اسماعیلی در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت پرونده سیف و عراقچی نیز گفت: در مورد افراد تا زمانی که اتهامی به اثبات نرسدیم، از بیان اسم و جزییات معذور هستیم. در ارتباط با این پرونده از افراد متعدد به عنوان متهم یا مطلع تحقیق شده و از نظرات کارشناسان استفاده شده و پرونده در دادسرا در فرایند تکمیل تحقیقات است.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ماه قبل
ایشان احضار شده و تحقیقات بدون اغماض و با صلابت و قاطعیت انجام می‌شود و با توجه به اینکه شاکی وجود دارد، دیگر ضرورت حضور مدعی‌العموم وجود ندارد و در اینجا، ورود مدعی‌العموم در اقدامات تعقیبی است. برابر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، کسانی که اتهامات متعددی داشته باشند دادگاه برای هر اتهام، مجازات تعیین می‌کند. با این حال صرفا مجازات جداگانه تعیین می‌کند و در بین مجازات‌های متعددی که دادگاه حکم می‌دهد صرفا اشد مجازات قابل اجرا است. رأی صادره برای این فرد هنوز قطعی نیست و اگر اظهار نظری صورت می‌گیرد باید بر اساس رأی قطعی باشد. در پرونده دیگری محکومیت دیگر حبس داشت اما پس از مدتی مشمول عفو رهبری قرار گرفت و ازاد شد.

فیلم/ آخرین وضعیت پرونده نسرین ستوده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ماه قبل

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده نسرین ستوده (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ماه قبل
تسنیمتسنیم11 ماه قبل
وی درباره آخرین وضعیت پرونده محمد علی طاهری گفت: این فرد پرونده‌های متعدد و محکومیت‌های متعدد داشت که اخیرا دادگاه انقلاب، تقاضا کرد در محکومیت‌های متعدد وی رای واحد صادر شود. این پرونده اخیرا در دادگاه تجدیدنظر مطرح و در دادنامه اخیر وی دو فقره هفت سال و نیم حبس، مجازات‌های نقدی و برخی محرومیت‌های اجتماعی و ابطال برخی پروانه‌های کارشناسی محکوم شد. اسماعیلی در خصوص پرونده نسرین ستوده نیز اظهار کرد: این قصه، بازی‌ای است که دیگران راه انداختند. آنچه در پرونده‌های اخلالگران اقتصادی نیز از رهبر انقلاب اذن گرفتیم، ناظر به دادگاه‌هاست و شامل دادسرا نمی‌شود. در ارتباط با این پرونده از افراد متعدد به عنوان متهم یا مطلع تحقیق شده و از نظرات کارشناسان استفاده شده و پرونده در دادسرا در فرایند تکمیل تحقیقات است.
الفالف11 ماه قبل
محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ۳۳ سال حبس که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شد. نسرین ستوده وکیل دادگستری است که ۲۳ خرداد سال گذشته با حکم جلب، بازداشت شد. وی شهریور سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت. این وکیل دادگستری در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
برترین‌هابرترین‌ها11 ماه قبل
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران درباره پرونده محمدعلی طاهری، مرجان شیخ‌الاسلامی، نسرین ستوده، مقصران احتمالی سیل اخیر و …. توضیحاتی ارائه کرد. خبرگزاری مهر: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران درباره پرونده محمدعلی طاهری، مرجان شیخ‌الاسلامی، نسرین ستوده، مقصران احتمالی سیل اخیر و …. توضیحاتی ارائه کرد. سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری گفت این فرد پرونده‌ها و محکومیت‌های متعدد داشتند. وی در ادامه با اشاره به تغییر مدیریتی در قوه قضائیه گفت: در پایان سال گذشته، حسب دستور رهبری آیت الله آملی از قوه قضائیه رفتند و فردی از خود قوه قضائیه روی کار آمد. اسماعیلی ادامه داد: در شعبه اول قربانعلی فرخزاد به بیست سال حبس، ضبط اموال و جزای نقدی و تیمور عامری به بیست سال حبس، مکی به شش سال حبس، حمیدرضا عامری به بیست سال حبس محکوم شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ماه قبل
اما در این میان، اقدامات فرانسه قابل تأمل است. اما نکته قابل توجه اینجاست که در سایه انفعال و بی عملی وزارت خارجه، اقدامات ضدایرانی فرانسه در هفته‌های اخیر رکورد زده است. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز در اظهارنظری مشابه گفت: «رفتارهای بی ثبات کننده ایران، فشار هدفمندی را بر این کشور می‌طلبد. اما موضع دولت فرانسه تا زمانی که خلافش ثابت نشده باشد، همان است که جرارد آرو به صراحت گفت. سفیر فرانسه در اقدامی توهین آمیز و خلاف قواعد دیپلماتیک با یک دست رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وزیر خارجه ایران کرد و ظریف نیز با دو دست آن را تحویل گرفت!
تسنیمتسنیم11 ماه قبل
آن‌ها برای تخلف خود از برجام و نوعی کلاهبرداری سیاسی که کرده‌اند مستمسک هایی را از جمله حقوق بشر تهیه می‌کنند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: دولت فرانسه و دولت‌های اروپایی مختلف، بهانه می‌کنند که چرا خانم نسرین ستوده را زندانی و مجوز وکالت او را لغو کرده‌اند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: سیاست جمهوری اسلامی در مقابل این تحرکات کاملا روشن و بر مبنای احترام متقابل است. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: دولت هایی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و اروپایی‌ها و دیگر حامیان منافقین، آبرویی برای دفاع از حقوق بشر ندارند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: درخصوص برجام به تله افتادیم و حالا باید عبرت بگیریم.

به انتهای لیست رسیدید