نسرین ستوده

نسرین ستوده

تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، این اولین باری نیست که اعضای کانون وکلای دادگستری عملا و علنا با دشمنان درجه یک نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران جلسه می‌گذارند. تا اندکی نقد می‌شوند و گاهی ترمز برخی تندروی‌هایشان را می‌کشند، هوار راه می‌اندازند که به استقلال کانون وکلا خدشه وارد نکنید، ما را رها کنید! در آخرین اقدام ضدامنیت ملی و ضدمنافع جمهوری اسلامی، کانون وکلای دادگستری مرکز، عمدا یا سهوا زمینه‌چینی‌هایی ساختاری کرد تا منافقین پاریسی را به دفاع از مجرمان ایرانی بشوراند. جلسه مرموزاین اتفاق در حالی است که چند روز پیش مسئولان سفارت فرانسه در ایران از جمله فیلیپ تی‌بو سفیر فرانسه در ایران، با رئیس و اعضای هیئت‌مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار داشته است. دخالت کانون وکلا در آموزش عالی به پشتوانه دشمنان نظام!
یورونیوزیورونیوز1 هفته قبل
سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد تاکنون بیش از یک میلیون نفر در بیش از ۲۰۰ کشور جهان خواستار آزادی نسرین ستوده، وکیل زندانی ایرانی شده و نامه درخواست آزادی او را امضا کرده‌اند. به نوشته این سازمان بین‌المللی تا تاریخ ۲۰ خرداد به طور دقیق یک میلیون و ۱۸۸ هزار و ۳۸۱ نفر نامه درخواست آزادی ستوده را امضا کرده‌اند. این حرکت به نسرین ستوده نشان می‌دهد که او در این آزمون تنها نیست. امروز پیام ما به مقام‌های ایرانی روشن است: دنیا نظاره‌گر شماست و کارزار ما تا زمان آزادی نسرین ستوده ادامه خواهد داشت.» ادامه حمایت‌ها از ستوده در اروپامقام‌های سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد در بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه و بلژیک تاکنون حمایت خود را از نسرین ستوده اعلام کرده‌اند. برخی رسانه‌های فرانسوی از جمله رادیو فرانس‌انتر نیز روز پنج‌شنبه به مناسبت سالگرد بازداشت نسرین ستوده مطالبی را به این کنشگر اجتماعی ایرانی اختصاص دادند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 ماه قبل
نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شده است. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی ۶ سال و هشت ماه از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است. زندان هنوز درباره مرخصی زاغری تصمیمی نگرفته استبهزادی راد همچنین درباره نازنین زاغری گفت: در مراجعاتی که به زندان داشتم، اعلام شده هنوز در خصوص اعطای مرخصی به زاغری تصمیمی گرفته نشده است و باید منتظر باشیم. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 ماه قبل
نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شده است. به گفته بهزادی راد، نرگس محمدی ۶ سال و هشت ماه از ۱۰ سال محکومیت خود را گذرانده و مشمول آزادی مشروط است. زندان هنوز درباره مرخصی زاغری تصمیمی نگرفته استبهزادی راد همچنین درباره نازنین زاغری گفت: در مراجعاتی که به زندان داشتم، اعلام شده هنوز در خصوص اعطای مرخصی به زاغری تصمیمی گرفته نشده است و باید منتظر باشیم. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
نشریه فرانسوی اکسپرس نوشت: یک سال بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ترامپ بر چشم‌انداز یک تنش نظامی می‌افزاید. وی در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ وزیر امور خارجه ایران بود و اکنون رییس شورای راهبردی روابط خارجی در ایران است. آیا شما به آن‌ها حق می‌دهید؟، تصریح کرد: هدف آمریکا، بسیار فراتر از توافق هسته‌ای است. رییس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: صحبت کردن از اولتیماتوم یک تاکتیک خصمانه است که ما این را نمی‌پذیریم. رییس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: چیزی را برایتان تعریف کنم.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
سخنگوی جدید قوه قضائیه از انتصاب حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم به ریاست دیوان عالی کشور با حکم آیت‌الله رئیسی خبر داد. آرش خلیل‌خانه/سخنگوی جدید قوه قضائیه از انتصاب حجت‌الاسلام مرتضوی مقدم به ریاست دیوان عالی کشور با حکم آیت‌الله رئیسی خبر داد. وی افزود: تفاوت این انتصاب با چند انتصاب پیشین این بود که رئیس دستگاه قضا برای نخستین بار از دل مجموعه انتخاب شد که هم برای همکاران ما نشاط ایجاد کرد، هم ایشان نیازمند دوره شناخت نبودند و از آغازین روز مأموریت کار را در دستگاه قضا آغاز کردند. اکنون دادگاه به اتهام ایشان رسیدگی می‌کند و پس از صدور رأی نتیجه اعلام خواهد شد. رأی صادره برای این فرد هنوز قطعی نیست و اگر اظهار نظری صورت می‌گیرد، باید بر اساس رأی قطعی باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
نایب‌رئیس مجلس در اظهاراتی عوام‌فریبانه و برخلاف واقعیات مدعی شد: آنهایی که پاسخگو نیستند، مخالف پیوستن ایران به FATF هستند. بنابراین برخلاف ادعای آقای پزشکیان، مسئله در FATF، ایجاد شفافیت و رفع اتهام و سپس دریافت عایدی‌های اقتصادی آن نیست. دولت ترامپ، سپاه و به‌ویژه سپاه قدس تحت امر ژنرال (سردار) قاسم سلیمانی را، ابزار بی‌ثباتی در خاورمیانه از سوریه گرفته تا یمن قلمداد می‌کند. نقش سپاه در مقابله با سیل، توجهات را به‌خود جلب کرد و موجب تقویت نقش اجتماعی این نهاد شد. حتی مقامات دولت روحانی هم می‌گویند نقش‌آفرینی سپاه، ضامن امنیت ملی ماست و کشور باید نیروی دفاعی قدرتمند داشته باشد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
سخنگوی جدید قوه قضاییه گفت: رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم که از قضات باتجربه، روحانیون فاضل و اندیشمند هستند را برای ریاست دیوان عالی کشور انتخاب کردند. سخنگوی جدیددستگاه قضا خاطر نشان کرد: همچنین در جهت پاسخگویی به افکار عموم و ارتقا آگاهی عمومی جامعه؛ انتخاب سخنگوی قوه قضاییه در زمره اولین انتصابات ریاست قوه قضاییه قرار گرفت. سخنگوی قوه قضاییه گفت: از برنامه‌های رئیس قوه قضاییه می‌توان به اعتمادسازی در بخش‌های مختلف و افزایش اعتماد عمومی، کاهش حجم پرونده‌ها، افزایش شان قضات و کاهش حجم پرونده‌ها اشاره کرد که جزئیات سند تحول قضایی رسانه‌ای خواهد شد. سخنگوی قوه قضاییه افزود: این متهم اجمالا دانش حقوقی دارد اما به جای شفافیت مغلطه می‌کند. اسماعیلی گفت: قوه قضاییه به دنبال چابک سازی و کوچک سازی ستاد حقوق بشر است و رویکرد رئیس جدید قوه هم اینگونه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
وی درباره آخرین وضعیت پرونده محمد علی طاهری گفت: این فرد پرونده‌های متعدد و محکومیت‌های متعدد داشت که اخیرا دادگاه انقلاب، تقاضا کرد در محکومیت‌های متعدد وی رای واحد صادر شود. این پرونده اخیرا در دادگاه تجدیدنظر مطرح و در دادنامه اخیر وی دو فقره هفت سال و نیم حبس، مجازات‌های نقدی و برخی محرومیت‌های اجتماعی و ابطال برخی پروانه‌های کارشناسی محکوم شد. اسماعیلی در خصوص پرونده نسرین ستوده نیز اظهار کرد: این قصه، بازی‌ای است که دیگران راه انداختند. اسماعیلی در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت پرونده سیف و عراقچی نیز گفت: در مورد افراد تا زمانی که اتهامی به اثبات نرسدیم، از بیان اسم و جزییات معذور هستیم. در ارتباط با این پرونده از افراد متعدد به عنوان متهم یا مطلع تحقیق شده و از نظرات کارشناسان استفاده شده و پرونده در دادسرا در فرایند تکمیل تحقیقات است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
ایشان احضار شده و تحقیقات بدون اغماض و با صلابت و قاطعیت انجام می‌شود و با توجه به اینکه شاکی وجود دارد، دیگر ضرورت حضور مدعی‌العموم وجود ندارد و در اینجا، ورود مدعی‌العموم در اقدامات تعقیبی است. برابر ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، کسانی که اتهامات متعددی داشته باشند دادگاه برای هر اتهام، مجازات تعیین می‌کند. با این حال صرفا مجازات جداگانه تعیین می‌کند و در بین مجازات‌های متعددی که دادگاه حکم می‌دهد صرفا اشد مجازات قابل اجرا است. رأی صادره برای این فرد هنوز قطعی نیست و اگر اظهار نظری صورت می‌گیرد باید بر اساس رأی قطعی باشد. در پرونده دیگری محکومیت دیگر حبس داشت اما پس از مدتی مشمول عفو رهبری قرار گرفت و ازاد شد.

فیلم/ آخرین وضعیت پرونده نسرین ستوده

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

توضیحات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده نسرین ستوده (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی درباره آخرین وضعیت پرونده محمد علی طاهری گفت: این فرد پرونده‌های متعدد و محکومیت‌های متعدد داشت که اخیرا دادگاه انقلاب، تقاضا کرد در محکومیت‌های متعدد وی رای واحد صادر شود. این پرونده اخیرا در دادگاه تجدیدنظر مطرح و در دادنامه اخیر وی دو فقره هفت سال و نیم حبس، مجازات‌های نقدی و برخی محرومیت‌های اجتماعی و ابطال برخی پروانه‌های کارشناسی محکوم شد. اسماعیلی در خصوص پرونده نسرین ستوده نیز اظهار کرد: این قصه، بازی‌ای است که دیگران راه انداختند. آنچه در پرونده‌های اخلالگران اقتصادی نیز از رهبر انقلاب اذن گرفتیم، ناظر به دادگاه‌هاست و شامل دادسرا نمی‌شود. در ارتباط با این پرونده از افراد متعدد به عنوان متهم یا مطلع تحقیق شده و از نظرات کارشناسان استفاده شده و پرونده در دادسرا در فرایند تکمیل تحقیقات است.
الفالف1 ماه قبل
محکومیت نسرین ستوده وکیل دادگستری به ۳۳ سال حبس که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۱۲ سال آن قابلیت اجرا دارد، قطعی شد. نسرین ستوده وکیل دادگستری است که ۲۳ خرداد سال گذشته با حکم جلب، بازداشت شد. وی شهریور سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت. این وکیل دادگستری در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد سال گذشته به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران درباره پرونده محمدعلی طاهری، مرجان شیخ‌الاسلامی، نسرین ستوده، مقصران احتمالی سیل اخیر و …. توضیحاتی ارائه کرد. خبرگزاری مهر: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران درباره پرونده محمدعلی طاهری، مرجان شیخ‌الاسلامی، نسرین ستوده، مقصران احتمالی سیل اخیر و …. توضیحاتی ارائه کرد. سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمدعلی طاهری گفت این فرد پرونده‌ها و محکومیت‌های متعدد داشتند. وی در ادامه با اشاره به تغییر مدیریتی در قوه قضائیه گفت: در پایان سال گذشته، حسب دستور رهبری آیت الله آملی از قوه قضائیه رفتند و فردی از خود قوه قضائیه روی کار آمد. اسماعیلی ادامه داد: در شعبه اول قربانعلی فرخزاد به بیست سال حبس، ضبط اموال و جزای نقدی و تیمور عامری به بیست سال حبس، مکی به شش سال حبس، حمیدرضا عامری به بیست سال حبس محکوم شدند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
اما در این میان، اقدامات فرانسه قابل تأمل است. اما نکته قابل توجه اینجاست که در سایه انفعال و بی عملی وزارت خارجه، اقدامات ضدایرانی فرانسه در هفته‌های اخیر رکورد زده است. سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز در اظهارنظری مشابه گفت: «رفتارهای بی ثبات کننده ایران، فشار هدفمندی را بر این کشور می‌طلبد. اما موضع دولت فرانسه تا زمانی که خلافش ثابت نشده باشد، همان است که جرارد آرو به صراحت گفت. سفیر فرانسه در اقدامی توهین آمیز و خلاف قواعد دیپلماتیک با یک دست رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وزیر خارجه ایران کرد و ظریف نیز با دو دست آن را تحویل گرفت!
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
آن‌ها برای تخلف خود از برجام و نوعی کلاهبرداری سیاسی که کرده‌اند مستمسک هایی را از جمله حقوق بشر تهیه می‌کنند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: دولت فرانسه و دولت‌های اروپایی مختلف، بهانه می‌کنند که چرا خانم نسرین ستوده را زندانی و مجوز وکالت او را لغو کرده‌اند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: سیاست جمهوری اسلامی در مقابل این تحرکات کاملا روشن و بر مبنای احترام متقابل است. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه گفت: دولت هایی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و اروپایی‌ها و دیگر حامیان منافقین، آبرویی برای دفاع از حقوق بشر ندارند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: درخصوص برجام به تله افتادیم و حالا باید عبرت بگیریم.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
اقتصادنیوز: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت با توجه به پایبندی اتحادیه اروپا به برجام، انتظار می‌رفت که مقامات این کشورها به اقدام اخیر واشنگتن علیه سپاه واکنش نشان دهند اما سکوت پیشه کردند. این گزارش توضیح داد که اکثر واکنش‌ها به این اقدام آمریکا در واقع به روشن شدن داستان اهمیت ژئوپولتیکی ایران در دوران ناآرامی منطقه کمک کرد. واشنگتن‌پست در بخش بعدی گزارش به سکوت اروپا در مقابل این اقدام واشنگتن علیه سپاه اشاره کرد و نوشت، انتظار می‌رفت با توجه به پایبندی کشورهای اروپایی به برجام، مقامات این قاره در خصوص این اقدام واشنگتن در تروریست‌ خواندن سپاه به صورت محتاطانه‌ای نارضایتی خود را ابراز می‌کردند که تا این لحظه چنین واکنش‌هایی از سوی آنها مشاهده نشده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، ۱۹ فروردین ماه در یک اقدام بی‌سابقه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بعنوان یک سازمان تروریستی معرفی کرد؛ این اولین باری است که نهاد رسمی یک کشور در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی قرار می‌گیرد. کنگره آمریکا به مدت یک هفته برای مخالفت با این تصمیم ترامپ زمان داشت که دو روز پیش با به پایان رسیدن این مهلت، آمریکا به طور رسمی نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی گنجانید.
فارسفارس2 ماه قبل
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت با توجه به پایبندی اتحادیه اروپا به برجام، انتظار می‌رفت که مقامات این کشورها به اقدام اخیر واشنگتن علیه سپاه واکنش نشان دهند اما سکوت پیشه کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی به اقدام تحریک‌آمیز اخیر واشنگتن در قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمانهای تروریستی خارجی اشاره کرد و نوشت علیرغم آنکه این اقدام واکنش‌های زیادی به همراه داشته است اما کشورهای اروپایی سکوت پیشه کردند. این گزارش توضیح داد که اکثر واکنش‌ها به این اقدام آمریکا در واقع به روشن شدن داستان اهمیت ژئوپولتیکی ایران در دوران ناآرامی منطقه کمک کرد. واشنگتن‌پست در بخش بعدی گزارش به سکوت اروپا در مقابل این اقدام واشنگتن علیه سپاه اشاره کرد و نوشت، انتظار می‌رفت با توجه به پایبندی کشورهای اروپایی به برجام، مقامات این قاره در خصوص این اقدام واشنگتن در تروریست‌ خواندن سپاه به صورت محتاطانه‌ای نارضایتی خود را ابراز می‌کردند که تا این لحظه چنین واکنش‌هایی از سوی آنها مشاهده نشده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، ۱۹ فروردین ماه در یک اقدام بی‌سابقه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را بعنوان یک سازمان تروریستی معرفی کرد؛ این اولین باری است که نهاد رسمی یک کشور در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی قرار می‌گیرد.
فارسفارس2 ماه قبل
خبرگزاری فارس - سید اسد رجبی: دروغ یک سلاح جنگی است، این جنگ روانی تازگی نداشته و کشورهای استکباری از گذشته‌های دور در راستای اهداف خود به منظور همراه کردن افکارعمومی با سیاست‌ها و منافع خود به دروغ پردازی علیه کشورهای مورد نظرشان دست زده‌اند. یکی از این موارد، حواشی بازداشت نسرین ستوده است که از جمله موضوعات پر کاربرد در رسانه‌های غربی در سال‌های اخیر بوده است. این مجرم که به علت اقدامات متخلفانه خود محکوم شده مدتهاست که سوژه این رسانه‌ها قرار گرفته که مطرح شدن نامش در برنامه‌های متفاوت این شبکه‌ها به صورت سریالی در جریان است. همچنین وی بارها در زندان تلاش کرده تا خوراک لازم را برای جنگ روانی و فشار بیشتر به جمهوری اسلامی تهیه کند و آن را توسط همسرش به بیرون زندان انتقال دهد. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- محمدجواد لاریجانی با اشاره به اینکه موج جدیدی از تهاجم حقوق بشری علیه ایران به راه افتاده است، گفت: پروسه قضایی در پرونده نسرین ستوده درست طی شده است. دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد: از نظر سیاسی برخی می‌گویند اروپایی‌ها جوری می‌خواهند بگویند که ما ظاهرا داخل برجام هستیم، در حالی که عملا نیستند. وی افزود: از سوی دیگر اروپایی‌ها در امر حقوق بشر با ایران، سخت می‌گیرند و برای این کار خود بهانه‌های لازم داشته‌اند. وی ضمن تاکید بر اینکه آن‌ها برای تخلف در برجام و کلاهبرداری سیاسی که داشته‌اند باید مستمسک‌هایی از جمله حقوق بشر را تهیه کنند، اظهار کرد: از مشکلات موضوعات حقوق بشر در سطح بین المللی این است که مورد بازیچه مسائل سیاسی قرار می‌گیرند. وی تاکید کرد: یا در جایی دیگری می‌گویند چرا حق وکالت نسرین ستوده را از او گرفته‌اید که باید در جواب بگوییم موضع قاضی در لغو حق وکالت و سایر تصمیمات با هم سازگار است.
رجانیوزرجانیوز2 ماه قبل
یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت با توجه به پایبندی اتحادیه اروپا به برجام، انتظار می‌رفت که مقامات این کشورها به اقدام اخیر واشنگتن علیه سپاه واکنش نشان دهند اما سکوت پیشه کردند. یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشت با توجه به پایبندی اتحادیه اروپا به برجام، انتظار می‌رفت که مقامات این کشورها به اقدام اخیر واشنگتن علیه سپاه واکنش نشان دهند اما سکوت پیشه کردند. این گزارش توضیح داد که اکثر واکنش‌ها به این اقدام آمریکا در واقع به روشن شدن داستان اهمیت ژئوپولتیکی ایران در دوران ناآرامی منطقه کمک کرد. واشنگتن‌پست در بخش بعدی گزارش به سکوت اروپا در مقابل این اقدام واشنگتن علیه سپاه اشاره کرد و نوشت، انتظار می‌رفت با توجه به پایبندی کشورهای اروپایی به برجام، مقامات این قاره در خصوص این اقدام واشنگتن در تروریست‌ خواندن سپاه به صورت محتاطانه‌ای نارضایتی خود را ابراز می‌کردند که تا این لحظه چنین واکنش‌هایی از سوی آنها مشاهده نشده است. یکی از سخنگویان وزارت خارجه انگلیس به واشنگتن‌پست گفت: ‌ «ما تا زمانیکه ایران به اجرای کامل برجام ادامه دهد، همچنان به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) متعهد می‌مانیم.
مهرمهر2 ماه قبل
آنها برای تخلف خود از برجام و نوعی کلاهبرداری سیاسی که کرده‌اند مستمسک‌هایی را از جمله حقوق بشر تهیه می‌کنند. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: سیاست جمهوری اسلامی در مقابل این تحرکات کاملا روشن و بر مبنای احترام متقابل است. دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: دولت‌هایی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و اروپایی‌ها و دیگر حامیان منافقین، آبرویی برای دفاع از حقوق بشر ندارند. لاریجانی افزود: لیست حقوق بشری که اروپایی‌ها از آن دفاع می‌کنند مفتضح و بی آبرو است و بررسی این لیست، اهداف آنها را نشان می‌دهد. کسانی که به هر علتی علیه این نظم دموکراتیک تلاش می‌کنند مسلما نمی‌توانند پرچم حقوق بشر را داشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
این اقدام سفیر فرانسه در واشنگتن با واکنش توئیتری عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر خارجه مواجه شد و پس از آن نیز سفیر فرانسه در تهران به وزارت خارجه احضار شد. در شهریور ۹۷، تعدادی از اعضای گروهک‌های تروریستی به سفارت ایران در فرانسه تعرض کردند. در تابستان ۹۷ نیز فرانسه در اقدامی گستاخانه یکی از دیپلمات‌های ایرانی را از این کشور اخراج کرد. فرانسه همچنین در سال گذشته در اقدامی خصمانه اموال وزارت اطلاعات و دو ایرانی در فرانسه را بلوکه کرد. پس از امضا و اجرای برجام نیز فرانسه کوچکترین اقدامی در جهت اجرای تعهدات خود انجام نداد.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
وکیل مدافع نرگس محمدی از موافقت زندان اوین و ضابطان پرونده موکلش با اعطای مرخصی استعلاجی به او خبر داد و گفت: موضوع برای اتخاذ تصمیم نهایی به دادستان تهران ارجاع شده است. نرگس محمدی روزنامه نگار و فعال مدنی است که به اتهام تاسیس کمپین لگام (لغو گام به گام اعدام) و چند اتهام دیگر به ۱۰ سال حبس قطعی محکوم شده است. * زندان هنوز درباره مرخصی زاغری تصمیمی نگرفته استبهزادی راد همچنین درباره نازنین زاغری گفت: در مراجعاتی که به زندان داشتم، اعلام شده هنوز در خصوص اعطای مرخصی به زاغری تصمیمی گرفته نشده است و باید منتظر باشیم. وکیل مدافع زاغری گفت: هم موکلش و هم او به عنوان وکیل پرونده، طی نامه‌های جداگانه از زندان درخواست مرخصی استعلاجی کرده‌اند. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
این دیپلمات فرانسوی برخلاف متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مدعی شده بود ایران پس از برجام هم امکان غنی‌سازی نخواهد داشت! جالب و تاسف بار اینکه آقای ظریف هنگام دریافت استوارنامه «فیلیپ تیه بو» از آمادگی ایران برای گفتگو و همکاری با مقامات فرانسوی برای حل مشکلات منطقه سخن گفته بود. پاریس با این حال، میزبان کمیته FATF برای مبارزه با تامین مالی تروریسم و جرائم سازمان یافته هم هست! فرانسه پیش از این به نسرین ستوده تابعیت داده و ماکرون، وی را عضوی کمیته مشورتی «گروه ۷» کرده بود. اما متاسفانه آقای روحانی تا همین اواخر به اظهارات مقات فرانسوی اعتماد داشت.
آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
وقاحت فرانسوی؛ قبل از آمریکا سپاه را ما تحریم کردیمکیهان/ در حالی که اخیرا آقای روحانی با رئیس‌جمهور فرانسه تماس تلفنی داشت، وزیر خارجه آن کشور گفت ما قبل از آمریکا، سپاه پاسداران ایران را تحریم کرده‌ایم. ژان ایو لودریان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اتحادیه اروپا پیشتر، افراد و نهادهای وابسته به سپاه پاسداران را به دلیل اعمال تروریستی تحریم کرده است. شورای شهر پاریس پیش از این رأی به اعطای تابعیت فرانسه به نسرین ستوده داده بود. نماینده فرانسه در کمیسیون مقام زن اظهار کرد: ما از تمام فعالان شجاع حقوق زنان حمایت می‌کنیم به خصوص آنها که زندگیشان در معرض خطر قرار گرفته است. این نماینده فرانسه که نامش اعلام نشد گفت: نمونه این زنان، نسرین ستوده است که اکنون در کشورش زندانی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
******کیهانوقاحت فرانسوی؛ قبل از آمریکا سپاه پاسداران را ما تحریم کردیم (!) نشنال اینترست: ایران بزرگ‌ترین زرادخانه موشکی منطقه را داردیک نشریه آمریکایی تصریح کرد ایران برخلاف آرزوی آمریکا، به توسعه و قدرتمندتر کردن توان موشکی خود ادامه می‌دهد. نشنال اینترست نوشت: در حالی که آمریکا احتمالا به تهدیدهایش علیه ایران ادامه خواهد داد، ایران همچنان موشک‌های قدرتمندتری را توسعه می‌دهد. در مه ۲۰۱۸ دولت ترامپ از توافق بین‌المللی برجام خارج شد؛ هرچند ایران به آن پایبند است. دولت آمریکا در ایران می‌خواهد توسعه همه برنامه‌های موشکی خود را متوقف کند اعم از اینکه بخواهد در زمینه کلاهک هسته‌ای فعالیت کند یا نکند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
وی افزود: این سازمان و همچنین افراد و نهادهای وابسته به آن از سال ۲۰۱۰ به دلیل حمایت‌هایشان از برنامه موشک‌های بالستیک ایران به وسیله اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند. طبق بیانیه الیزه، مکرون در این گفت‌وگوی تلفنی نسبت به وضعیت نسرین ستوده وکیل زندانی در ایران ابراز نگرانی کرده و بار دیگر خواستار آزادی او شد. شورای شهر پاریس پیش از این رأی به اعطای تابعیت فرانسه به نسرین ستوده داده بود. نماینده فرانسه در کمیسیون مقام زن اظهار کرد: ما از تمام فعالان شجاع حقوق زنان حمایت می‌کنیم به خصوص آنها که زندگیشان در معرض خطر قرار گرفته است. این نماینده فرانسه که نامش اعلام نشد گفت: نمونه این زنان، نسرین ستوده است که اکنون در کشورش زندانی است.
یورونیوزیورونیوز2 ماه قبل
نسرین ستوده در نامه‌ای به نشست کانون وکلای پاریس نوشت که اتهام اصلی‌اش دفاع از جنبش موسوم به «دختران خیابان انقلاب» بوده و در مجموع به ۳۸ سال و نیم زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. در این نشست که گزارش آن به صورت زنده از فیس‌بوک کانون وکلای پاریس پخش شد، سخنرانان ایجاد «محدودیت» برای کار وکلای متهمان سیاسی در ایران را محکوم کردند. وی در سخنرانی خود در آغاز نشست با یادآوری عضویت افتخاری نسرین ستوده در کانون وکلای پاریس گفت: «کانون وکلای پاریس با چشمانی باز نگران کسانی است که اجازه ندارند جشمان خود را باز کنند. خانم عبادی در این نشست پیشنهاد کرد که از کانون وکلای ایران خواسته شود تا به کارزار دفاع از وکلای زندانی ایرانی بپیوندد. خانم پرون با قبول سخنان شیرین عبادی اعلام کرد که این پیشنهاد با امضای کلیه اعضای کانون‌های وکلای فرانسه و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا رسما به کانون وکلای ایران فرستاده خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید