نسرین ستوده

برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
وکیل مدافع نسرین ستوده از پایان ۳ هفته ممنوع الملاقاتی موکلش خبر داد و گفت: موکلم به دستور رئیس زندان اوین، ۳ هفته ممنوع الملاقات شده بود. خبرگزاری ایرنا: وکیل مدافع نسرین ستوده از پایان ۳ هفته ممنوع الملاقاتی موکلش خبر داد و گفت: موکلم به دستور رئیس زندان اوین، ۳ هفته ممنوع الملاقات شده بود. نسرین ستوده وکیل دادگستری است که ۲۳ خرداد امسال با حکم جلب، بازداشت شد. وی شهریور سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
قاضی مقیسه از محکومیت نسرین ستوده به ۷ سال حبس و ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر خبر داد. به گزارش ایسنا، قاضی مقیسه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد. مقیسه افزود: وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.
آخرین خبرآخرین خبر1 ماه قبل
ادعای همسر نسرین ستوده درباره حکم دادگاهایرنا/ در حالی که قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب از محکومیت نسرین ستوده به هفت سال حبس خبر داده، همسر وی می‌گوید: بر اساس حکم ابلاغ شده، همسرم به ۳۳ سال حبس محکوم شده است. رضا خندان عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: حکم شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب روز شنبه هفته جاری در زندان اوین به همسرم ابلاغ شد که بر اساس آن دادگاه او را در هفت عنوان اتهامی جمعا به ۳۳ سال حبس محکوم کرده است. به گفته وی این حکم به صورت غیابی صادر شده و تا این لحظه ستوده در این پرونده وکیل ندارد. به گفته همسر ستوده او علاوه بر مجازات حبس در این هفت عنوان اتهامی به تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. صبح امروز دوشنبه قاضی مقیسه در حاشیه تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید قوه قضاییه در جمع خبرنگاران از محکومیت ستوده به هفت سال حبس بابت عنوان اتهامی اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اهانت به رهبری خبر داد.
فارسفارس5 روز قبل
خبرگزاری فارس - سید اسد رجبی: دروغ یک سلاح جنگی است، این جنگ روانی تازگی نداشته و کشورهای استکباری از گذشته‌های دور در راستای اهداف خود به منظور همراه کردن افکارعمومی با سیاست‌ها و منافع خود به دروغ پردازی علیه کشورهای مورد نظرشان دست زده‌اند. یکی از این موارد، حواشی بازداشت نسرین ستوده است که از جمله موضوعات پر کاربرد در رسانه‌های غربی در سال‌های اخیر بوده است. این مجرم که به علت اقدامات متخلفانه خود محکوم شده مدتهاست که سوژه این رسانه‌ها قرار گرفته که مطرح شدن نامش در برنامه‌های متفاوت این شبکه‌ها به صورت سریالی در جریان است. همچنین وی بارها در زندان تلاش کرده تا خوراک لازم را برای جنگ روانی و فشار بیشتر به جمهوری اسلامی تهیه کند و آن را توسط همسرش به بیرون زندان انتقال دهد. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
وزیر امور خاجه فرانسه در اظهاراتی مداخله جویانه آزادی نسرین ستوده را خواستار شد. ژان ایو لودریان، وزیر امورخارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در مجلس اعلای سنا با طرح ادعاهایی مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران خواستار آزادی نسرین ستوده شد. وی در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود مدعی شد که پایبندی تهران به توافق هسته‌ای چک سفید امضا در زمینه حقوق بشر را به این کشور نمی‌دهد. نسرین ستوده به تازگی به جرم تلاش برای اخلال در نظام و فساد به ۱۲ سال زندان محکوم شده است. انتظار می‌رفت پس از نقض این توافق بین المللی کشورهای اروپایی مقابل آمریکا بایستند و علاوه بر اجرای تعهدات خود واشنگتن را نیز وادار به اجرای آن کنند.
ایران‌جیبایران‌جیب2 ماه قبل
رضا خندان همسر نسرین ستوده و فرهاد میثمی پزشک و فعال مدنی، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شدند. خبرگزاری ایرنا: رضا خندان همسر نسرین ستوده و فرهاد میثمی پزشک و فعال مدنی، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم شدند. محمد مقیمی وکیل مدافع خندان و میثمی با اعلام این خبر گفت: هر یک از موکلانم به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به پنج سال حبس و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یکسال حبس محکوم شدند. دادگاه همچنین موکلانم را به مدت دو سال از عضویت در احزاب و گروهها سیاسی و اجتماعی، فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها، مطبوعات و خروج از کشور محروم کرده است. مقیمی ادامه داد: البته رأی صادره قطعی نیست و در دادگاه تجدیدنظر قابل اعتراض است که امیدوارم این حکم در دادگاه تجدیدنظر نقض شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
قاضی مقیسه از محکومیت نسرین ستوده به ۷ سال حبس و ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر خبر داد. به گزارش ایسنا قاضی مقیسه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد. مقیسه افزود: وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.
ایسناایسنا4 هفته قبل
وزیر امور خاجه فرانسه در اظهاراتی مداخله جویانه آزادی نسرین ستوده را خواستار شد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان، وزیر امورخارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در مجلس اعلای سنا با طرح ادعاهایی مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران خواستار آزادی نسرین ستوده شد. وی در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود مدعی شد که پایبندی تهران به توافق هسته‌ای چک سفید امضا در زمینه حقوق بشر را به این کشور نمی‌دهد. نسرین ستوده به تازگی به جرم تلاش برای اخلال در نظام و فساد به ۱۲ سال زندان محکوم شده است. انتظار می‌رفت پس از نقض این توافق بین المللی کشورهای اروپایی مقابل آمریکا بایستند و علاوه بر اجرای تعهدات خود واشنگتن را نیز وادار به اجرای آن کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
قاضی مقیسه از محکومیت نسرین ستوده به ۷ سال حبس و ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر خبر داد. خبرگزاری ایسنا: قاضی مقیسه از محکومیت نسرین ستوده به ۷ سال حبس و ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر خبر داد. قاضی مقیسه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد. مقیسه افزود: وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
وکیل مدافع نسرین ستوده از صدور حکم غیابی جدید در پرونده موکلش توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب خبر داد. نسرین ستوده دو پرونده مطرح در دادسرای امنیت داشت که یک پرونده مربوط به شکایت بازپرس دادسرای کاشان از اوست و پرونده دیگر نیز تحت عنوان اتهامی عضویت در کمپین لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام) تشکیل شده است. بهزادی راد ادامه داد: در حال حاضر منتظریم رأی غیابی دادگاه به موکل ابلاغ شود تا ببینیم شعبه ۲۸ چه حکمی صادره کرده است. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد امسال به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
یورو نیوز: تصویر بزرگی از نسرین ستوده بر دیوار ساختمان شورای ملی کانون وکلای فرانسه در پاریس نصب شد. دولت فرانسه، پارلمان و شواری اروپا در هفته‌های اخیر در اقدامی مداخله‌جویانه خواستار آزادی نسرین ستوده شده‌اند. نسرین ستوده وکیل دادگستری است ۲۳ خرداد امسال با حکم جلب، بازداشت شد. وی شهریور سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت.
ایرناایرنا1 ماه قبل
نسرین ستوده دو پرونده مطرح در دادسرای امنیت داشت که یک پرونده مربوط به شکایت بازپرس دادسرای کاشان از اوست و پرونده دیگر نیز تحت عنوان اتهامی عضویت در کمپین لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام) تشکیل شده است. بهزادی راد ادامه داد: در حال حاضر منتظریم رأی غیابی دادگاه به موکل ابلاغ شود تا ببینیم شعبه ۲۸ چه حکمی صادره کرده است. به گزارش ایرنا، نسرین ستوده وکیل دادگستری است که ۲۳ خرداد امسال با حکم جلب، بازداشت شد. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد امسال به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی مداخله‌جویانه از یک مجرم محکوم‌شده در ایران (نسرین ستوده) دفاع کرد و خواستار آزادی او شد. لودریان در واکنش به صدور حکم محکومیت جدید نسرین ستوده مدعی شد: ما تلاش زیادی برای زنده نگه داشتن برجام پس از خروج آمریکا از این توافق انجام داده‌ایم اما انجام این تلاش‌ها به این معنا نیست که ما برای نقض حقوق بشر در ایران به این کشور یک چک سفید امضا داده‌ایم. او در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه‌اش گفت: به همین دلیل، فرانسه تمام تلاش خود را برای تضمین آزادی نسرین ستوده به کار خواهد بست.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 ماه قبل
قاضی مقیسه خبر دادقاضی مقیسه از محکومیت نسرین ستوده به ۷ سال حبس و ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر خبر داد. به گزارش نامه نیوز، قاضی مقیسه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب اتهام توهین به رهبری به ۲ سال حبس محکوم شد. مقیسه افزود: وی برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشده و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خاجه فرانسه در اظهاراتی مداخله جویانه آزادی نسرین ستوده را خواستار شد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان، وزیر امورخارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در مجلس اعلای سنا با طرح ادعاهایی مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران خواستار آزادی نسرین ستوده شد. وی در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود مدعی شد که پایبندی تهران به توافق هسته‌ای چک سفید امضا در زمینه حقوق بشر را به این کشور نمی‌دهد. نسرین ستوده به تازگی به جرم تلاش برای اخلال در نظام و فساد به ۱۲ سال زندان محکوم شده است. انتظار می‌رفت پس از نقض این توافق بین المللی کشورهای اروپایی مقابل آمریکا بایستند و علاوه بر اجرای تعهدات خود واشنگتن را نیز وادار به اجرای آن کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، قاضی محمد مقیسه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده نسرین ستوده گفت: خانم ستوده از باب اجتماع و تبانی به ۵ سال و از باب توهین به رهبری به ۲ سال حبس متهم شد. مقیسه خاطرنشان کرد: وی برخلاف داشتن وکیل تسلیم رای نشد و پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفت.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، قاضی محمد مقیسه روز دوشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضاییه در جمع خبرنگاران افزود: نسرین ستوده به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس و به اتهام اهانت به رهبری به دو سال حبس محکوم شده است. وی شهریور سال ۸۹ نیز بازداشت و به ۱۱ سال حبس، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت کاهش یافت. وی در نهایت پس از سپری کردن سه سال حبس در سال ۹۲ آزاد شد. ستوده ۲۳ خرداد امسال به خاطر صدور حکم غیابی ۵ سال حبس مجددا بازداشت شد و هم اکنون در زندان به سر می‌برد. او چندی پیش هم به خاطر پیدا شدن قیچی در لوازم شخصی اش، با دستور رئیس زندان اوین، سه هفته ممنوع الملاقات شد.
یورونیوزیورونیوز2 هفته قبل
شورای شهر پاریس به نسرین ستوده، وکیل ایرانی شهروندی افتخاری اعطا کرد. اعضای شورای شهر پاریس روز دوشنبه ۱۲ فروردین به اتفاق آرا افتخار شهروندی پایتخت فرانسه را به این وکیل و کنشگر حقوق بشر دادند که هم اکنون در ایران در زندان به سر می‌برد. وی اخیرا به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. در بیانیه‌ای که شورای شهر پاریس به همین مناسبت منتشر کرد، آمده که شهروندی افتخاری پاریس به نشانه «حمایت و تجلیل» از نسرین ستوده، برای «شجاعت بی‌بدیلش» به او اعطا می‌شود. شورای شهر پاریس همچنین در همین بیانیه خواستار «آزادی فوری» خانم ستوده شده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
رضا خندان همسر نسرین ستوده به یک شبکه فارسی زبان گفت: دادگاه خانم ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر را به ۱۲ سال زندان محکوم کرده است. تابناک نوشت: رضا خندان همسر نسرین ستوده به یک شبکه فارسی زبان گفت: دادگاه خانم ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر را به ۱۲ سال زندان محکوم کرده است. اقای خندان اضافه کرد که «دادگاه یک رونوشت از این حکم را در اختیار خانم ستوده قرار داده است». از مجموع ۳۳ ساله حبس برای هفت اتهام نسرین ستوده، اتهام او که ۱۰سال است، اجرا می‌شود. قاضی هم به همسر من ۱۲ سال حکم قابل اجرا داده است".
ایلناایلنا4 هفته قبل
وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی مداخله‌جویانه آزادی وکیل بازداشتی را از مقام‌های ایران خواستار شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه روز گذشته در اظهاراتی مداخله‌جویانه آزادی «نسرین ستوده» وکیل بازداشتی در ایران را از مقام‌های کشورمان خواستار شد. لودریان گفت که پایبندی تهران به توافق هسته‌ای، چک سفید امضا به ایران در رابطه با حقوق بشر نمی‌دهد. وزیر امور خارجه فرانسه افزود: «تمام تلاش خود را برای آزاد شدن نسرین ستوده انجام خواهیم داد.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل
بهزادی راد خبر دادوکیل مدافع نسرین ستوده در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مربوط به سال ۹۲ موکلش، گفت: به حکم این پرونده اعتراض کردیم و پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است. محمود بهزادی‌راد در رابطه با آخرین وضعیت یکی از پرونده‌های نسرین ستوده، اظهار کرد: این پرونده با عنوان اتهامی اجتماع و تبانی علیه امنیت و تبلیغ علیه نظام در سال ۹۲ به صورت غیابی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت و بر اساس صدور حکم ۵ سال حبس موکلم دستگیر شد. وکیل مدافع نسرین ستوده، گفت: در این پرونده تجدیدنظرخواهی کردیم و منتظر تعیین وقت برای رسیدگی به اعتراض موکلم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر هستیم. بهزادی‌راد در رابطه با آخرین وضعیت نرگس محمدی نیز، گفت: در رابطه با ایشان درخواست مرخصی، درخواست اعمال آزادی مشروط و درخواست اعزام به بیمارستان ارائه شده و در حال حاضر منتظر اعلام نظر دادستان هستیم. نسرین ستوده خرداد ماه ۱۳۹۷ نیز در رابطه با پرونده دیگری به اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام بازداشت شد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
قاضی پرونده نسرین ستوده از آخرین وضعیت پرونده این وکیل دادگستری خبر داد. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، قاضی محمد مقیسه در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرونده نسرین ستوده گفت: خانم ستوده از باب اجتماع و تبانی به ۵ سال و از باب توهین به رهبری به ۲ سال حبس متهم شد. مقیسه خاطرنشان کرد: وی برخلاف داشتن وکیل تسلیم رای نشد و پرونده به دادگاه تجدیدنظر رفت.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
سرخط مهم‌ترین خبرهای سیاسی/ ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷آخرین وضعیت پرونده‌‌‌‌‌های نرگس محمدی، نسرین ستوده و پرویز کاظمیخاطرات محسن رفیق‌دوست از دوران دفاع مقدس و سفرهایش به لیبی برای خرید موشک و همین‌طور آخرین وضعیت پرونده‌های نسرین ستوده و نرگس محمدی و پرویز کاظمی و نیز حواشی لغو سخنرانی علی لاریجانی در کرج از جمله مهمترین خبرهای سیاسی امروز کشور بودند که در رسانه‌های کشور بازتاب داشتند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
وی افزود: این سازمان و همچنین افراد و نهادهای وابسته به آن از سال ۲۰۱۰ به دلیل حمایت‌هایشان از برنامه موشک‌های بالستیک ایران به وسیله اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند. طبق بیانیه الیزه، مکرون در این گفت‌وگوی تلفنی نسبت به وضعیت نسرین ستوده وکیل زندانی در ایران ابراز نگرانی کرده و بار دیگر خواستار آزادی او شد. شورای شهر پاریس پیش از این رأی به اعطای تابعیت فرانسه به نسرین ستوده داده بود. نماینده فرانسه در کمیسیون مقام زن اظهار کرد: ما از تمام فعالان شجاع حقوق زنان حمایت می‌کنیم به خصوص آنها که زندگیشان در معرض خطر قرار گرفته است. این نماینده فرانسه که نامش اعلام نشد گفت: نمونه این زنان، نسرین ستوده است که اکنون در کشورش زندانی است.
یورونیوزیورونیوز1 ماه قبل
اتحادیه اروپا حکم جدید زندان علیه نسرین ستوده، وکیل ایرانی را محکوم کرد. نسرین ستوده، برنده جایزه ساخاروف سال ۲۰۱۲، به‌تازگی از سوی دادگاه انقلاب به تحمل زندان محکوم شده است. آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اروپا نیز سه شنبه حکم زندان علیه نسرین ستوده را به شدت محکوم کرد. به گفته قاضی مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ایران «به اتهام اجتماع علیه امنیت ملی» به ۵ سال حبس و «اهانت به رهبری» به دو سال زندان محکوم شده است. این وکیل دادگستری روز ۲۳ خرداد سال جاری بازداشت شده بود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، ‌ قاضی مقیسه گفت: نسرین ستوده از باب اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال و از باب توهین به رهبری ۲ سال حبس محکوم شد. وی افزود: ستوده برخلاف داشتن وکیل حاضر به تسلیم به رای صادره نشد و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است. انتهای پیام/
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، یک روزنامه نروژی از احضار سفیر ایران در این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش، روزنامه نروژی «فتن پوستن» اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور روز چهارشنبه «محمد حسن حبیب الله» سفیر ایران در نروژ را در اعتراض به حکم قضایی صادر شده برای «نسرین ستوده» احضار کرده است. وزارت امور خارجه نروژ هنوز این خبر را رسما تایید نکرده است و صحت گزارش آن تایید نمی‌شود. گفتنی است که قاضی مقیسه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده نسرین ستوده گفت: نسرین ستوده از باب نشر اکاذیب به ۵ سال و از باب توهین به رهبری ۲ سال حبس محکوم شده است. وی افزود: خانم ستوده برخلاف داشتن وکیل، حاضر به تسلیم به رأی صادره نشد و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک روزنامه نروژی از احضار سفیر ایران در این کشور خبر داد. بر اساس این گزارش، روزنامه نروژی «فتن پوستن» اعلام کرد که وزارت امور خارجه این کشور روز چهارشنبه «محمد حسن حبیب الله» سفیر ایران در نروژ را در اعتراض به حکم قضائی صادر شده برای «نسرین ستوده» احضار کرده است. وزارت امور خارجه نروژ هنوز این خبر را رسما تأیید نکرده است و صحت گزارش آن تأیید نمی‌شود. گفتنی است که قاضی مقیسه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده نسرین ستوده گفت: نسرین ستوده از باب نشر اکاذیب به ۵ سال و از باب توهین به رهبری ۲ سال حبس محکوم شده است. وی افزود: خانم ستوده برخلاف داشتن وکیل، حاضر به تسلیم به رأی صادره نشد و پرونده به دادگاه تجدید نظر رفته است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
وکیل مدافع نسرین ستوده در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مربوط به سال ۹۲ موکلش، گفت: به حکم این پرونده اعتراض کردیم و پرونده به شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر ارسال شده است. اعتمادآنلاین|محمود بهزادی‌راد در رابطه با آخرین وضعیت یکی از پرونده‌های نسرین ستوده، اظهار کرد: این پرونده با عنوان اتهامی اجتماع و تبانی علیه امنیت و تبلیغ علیه نظام در سال ۹۲ به صورت غیابی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت و بر اساس صدور حکم ۵ سال حبس موکلم دستگیر شد. وکیل مدافع نسرین ستوده، گفت: در این پرونده تجدیدنظرخواهی کردیم و منتظر تعیین وقت برای رسیدگی به اعتراض موکلم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر هستیم. بهزادی‌راد در رابطه با آخرین وضعیت نرگس محمدی نیز، گفت: در رابطه با ایشان درخواست مرخصی، درخواست اعمال آزادی مشروط و درخواست اعزام به بیمارستان ارائه شده و در حال حاضر منتظر اعلام نظر دادستان هستیم. منبع: ایسنا
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
امانوئل مکرون از نسرین ستوده برای عضویت در هیات مشورتی زنان کشورهای گروه هفت دعوت کرد. چهارشنبه ۱۶ اسفند وکیل سفارت فرانسه در تهران، نامه دعوت امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه مبنی بر عضویت نسرین ستوده در کمیته مشورتی برابری جنسیتی گروه جی ٧، برای بهبود وضعیت زنان را به رضا خندان همسر این وکیل مدافع حقوق بشر تحویل داد. رضا خندان با اعلام این مطلب گفت: «به او گفته شد که رونوشت این ابلاغیه به وزارت خارجه‌ی ایران و کانون وکلای تهران نیز ارسال شده است. در این نامه که با امضای رییس جمهور فرانسه نوشته شده است از او درخواست عضویت در کمیته برابری جنسیتی گروه جی ٧ به عمل آمده است.» فرانسه در سال ۲۰۱۹ ریاست جی–۷ را به عهده دارد.

به انتهای لیست رسیدید