نشت گاز

نشت گاز

ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/خراسان جنوبی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: یک منزل مسکونی در اثر انفجار ناشی از نشت گاز تخریب شد. وی افزود: این نیروها شامل؛ سه تیم امدادی شامل یک تیم آنست (سگ‌های زنده یاب) و دو تیم واکنش سریع بودند. علی حسینی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند نیز به ایسنا گفت: این منزل مسکونی در خیابان جمهوری بیرچند در اثر انفجار به صورت کامل تخریب شد. وی افزود: در زمان حادثه دو نفر در منزل حضور داشتند که توانستند خود را نجات دهند و آسیب جدی ندیدند. رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند ادامه داد: علت انفجار، نشت گاز شهری و بی احتیاطی ساکنین بوده و بر اثر آن چند منزل مسکونی در اطراف نیز خسارت دیدند.
فارسفارس14 ساعت قبل
سردار علی آزادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سقز، اظهار کرد: بعد از وقوع حادثه تالار عروسی سقز که متاسفانه منجر به جان‌‌باختن و مصدومیت تعدادی از مهمانان شد، مالک تالار عروسی متواری و در این مدت تحت تعقیب قضایی قرار گرفت. دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سقز هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مالک تالار عروسی مانگه شه‌و سقز که بدنبال حادثه آتش‌سوزی و مرگ ۱۲ نفر در یک مراسم عروسی اواخر هفته گذشته متواری شده بود بازداشت شد. علیرضا رضاپور خاطرنشان کرد: متهم به شعبه بازپرسی انتقال داده شده بعد از تفهیم اتهام قرار صادر خواهد شد. وی تصریح کرد: منتظر انجام کارشناسی‌های دقیق هستیم و احتمال دستگیر شدن افراد دیگری در این راستا وجود دارد. گفتنی است؛ پنجشنبه‌شب گذشته نشت گاز از شلنگ متصل به بخاری منجر به وقوع حادثه‌ای دردناک در تالار مانگه شه‌و سقز شد که در این حادثه ۱۲ نفر جان باختن و ۴۸ نفر از مهمانان مراسم عروسی نیز مجروح شدند.
رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، پنداشته مدیرعامل سازمان آتش نشانی مراغه گفت: انفجار ناشی از نشت گاز شهری منجر به تخریب یک واحد تجاری در مراغه شد. در این حادثه که ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شب گذشته روی داده یک نفر مجروح و به بیمارستان انتقال یافت. پنداشته افزود: براثر انفجار واحد تجاری تخریب و به یک دستگاه خودرو و به برخی واحد‌های اطراف خسارت جزئی وارد شده است. مدیرعامل سازمان آتش نشانی مراغه گفت: علت حادثه و میزان خسارت وارده به این واحد تجاری در حال بررسی است. این واحد تجاری در آپارتمانی دو طبقه قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری17 ساعت قبل
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان سقز از افزایش آمار جان‌باختگان حادثه تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» از ۱۱ به ۱۲ نفر خبر داد. اسماعیل رستم‌پور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان سقز از افزایش آمار جان‌باختگان حادثه تالار عروسی از ۱۱ به ۱۲ نفر خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه صبح امروز یکی دیگر از حادثه‌دیدگان تالار «مانگه‌شه‌و» با هویت «صالح محمدامینی» پیرمرد ۷۰ ساله بوکانی که این چند روز در آی‌سی‌یو بستری بود فوت کرد. معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان سقز گفت: همه افراد مجروح‌شده حادثه تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» نیز که در بیمارستان امام خمینی (ره) و تامین اجتماعی سقز بستری بودند، مداوا و ترخیص شده‌اند. گفتنی است؛ پنجشنبه‌شب (۱۴ آذرماه جاری) در تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» در جاده ملقرنی یک کیلومتری سقز ۱۱ نفر بر اثر نشت گاز از شلنگ متصل به بخاری، جان خود را از دست دادند که براساس این گزارش «مونا حسن‌پور ۳ ساله، آرشام‌ رسولی ۴ ساله، ماهان بهرامی ۵ ساله، سوژین قادرزاده ۵ ساله، هاجر سندی ۲۵ ساله (مهاباد)، سعادت علیزاده ۴۰ ساله، منیجه رحمانی ۴۵ ساله، مستوره سندی ۶۰ ساله، شریف رضایی ۷۰ ساله، صالح محمدامینی ۷۰ ساله بوکانی، عایشه محمودی ۸۰ ساله جزو نفرات فوتی این حادثه تلخ بود و یک نفر فوتی نیز مجهول‌الهویه است.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
اسماعیل رستم‌پور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سقز از افزایش آمار جان‌باختگان حادثه تالار عروسی از ۱۱ به ۱۲ نفر خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه صبح امروز یکی دیگر از حادثه‌دیدگان تالار «مانگه‌شه‌و» با هویت «صالح محمدامینی» پیرمرد ۷۰ ساله بوکانی که این چند روز در آی‌سی‌یو بستری بود فوت کرد. معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان سقز گفت: همه افراد مجروح‌شده حادثه تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» نیز که در بیمارستان امام خمینی (ره) و تامین اجتماعی سقز بستری بودند، مداوا و ترخیص شده‌اند. گفتنی است؛ پنجشنبه‌شب (۱۴ آذرماه جاری) در تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» در جاده ملقرنی یک کیلومتری سقز ۱۱ نفر بر اثر نشت گاز از شلنگ متصل به بخاری، جان خود را از دست دادند که براساس این گزارش «مونا حسن‌پور ۳ ساله، آرشام‌ رسولی ۴ ساله، ماهان بهرامی ۵ ساله، سوژین قادرزاده ۵ ساله، هاجر سندی ۲۵ ساله (مهاباد)، سعادت علیزاده ۴۰ ساله، منیجه رحمانی ۴۵ ساله، مستوره سندی ۶۰ ساله، شریف رضایی ۷۰ ساله، صالح محمدامینی ۷۰ ساله بوکانی، عایشه محمودی ۸۰ ساله جزو نفرات فوتی این حادثه تلخ بود و یک نفر فوتی نیز مجهول‌الهویه است. انتهای پیام/۴۸۱/ش
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ساکنان یک ساختمان مسکونی ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه روز گذشته از بروز این آتش سوزی به سامانه ۱۲۵ اطلاع دادند که ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بی درنگ آتش نشانان ایستگاه ۶۵ را به میدان بهاران، خیابان فرد محمدی اعزام کرد. محسن اله یار فرمانده آتش نشانان اعزامی در این باره گفت: طبقه سوم ساختمان چهار طبقه مسکونی از قسمت آشپزخانه دچار آتش سوزی شد و شعله‌های سرکش آتش نیز در حال گسترش وسرایت به نقاط دیگراین منزل ۷۵ متر مربعی بود. وی با اعلام این که دود غلیظی ساختمان را در بر گرفته بود، افزود: آتش نشانان بلافاصله با قطع جریان برق وگاز محل حادثه، با کشیدن دو رشته لوله آبدهی، کارخاموش کردن شعله‌های آتش را آغاز کردند. اله یار درادامه اظهارداشت: آتش سوزی به دنبال بروز انفجار خفیف ناشی از نشت گاز در قسمت آشپزخانه این منزل مسکونی اتفاق افتاد که آتش نشانان همزمان با خاموش کردن این آتش سوزی، دو کودک ۲ و۳ ساله که از قسمت دست و پا دچار سوختگی شده بودند را از داخل منزل خارج کرده وبه عوامل اورژانس تحویل دادند. این فرمانده آتش نشانی افزود: نیروهای عملیات همچنین دیگر ساکنان و همسایگان طبقات بالایی را از داخل ساختمان به سلامت خارج کرده و نیز درمدت زمان کوتاهی شعله‌های آتش راخاموش کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهار آتش سوزی خودرو در پارکینگ ساختمان مسکونیآتش سوزی یک دستگاه خودرو سواری در پارکینگ طبقه منفی یک ساختمان دو طبقه مسکونی در بلوار تعاون، با تلاش آتش نشانان مهار شد. پس از اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۲۷ در ساعت ۲۰:۴۷ دقیقه شب گذشته به محل حادثه در بلوار تعاون، خیابان فرساد شرقی، خیابان سرو اعزام شدند. فرمانده آتش نشانان اعزامی گفت: یک دستگاه خودروسواری در طبقه منفی یک و در پارکینگ ساختمان دو طبقه مسکونی متوقف بود که به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد و لحظاتی بعد هم دود بسیار غلیظ حاصل از این آتش سوزی تمامی فضای این ساختمان را در بر گرفت. شارخی گفت: همزمان گروهی دیگر از آتش نشانان به طبقات فوقانی رفته و ساکنانی که در داخل ساختمان در میان دود گرفتار شده بودند را به بیرون از ساختمان هدایت کردند. وی افزود: در این حادثه به هیچ یک از ساکنان ساختمان مسکونی آسیب جانی نرسید.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
فرماندار شهرستان مرودشت گفت: یکی از ساختمان‌های مسکن مهر این شهرستان به دلیل نشت گاز دچار آتش سوزی شد. فرماندار شهرستان مرودشت ادامه داد: این آتش سوزی در طبقه اول، یک ساختمان چهار طبقه مسکن مهر مرودشت رخ داد و به دلیل احتمال سرایت آن، به طبقات فوقانی و همچنین به مراکز درمانی نزدیک به این ساختمان نیز آماده‌باش داده شد. پیکری اضافه کرد: به سبب عملیات سریع اطفای حریق و خارج کردن به موقع ساکنان از ساختمان یاد شده، این آتش سوزی تلفات جانی و مصدوم نداشته است. او گفت: هم اینک آتش سوزی کاملا مهار شده اما عوامل آتش نشانی، شماری از ماموران اداره‌های برق، گاز و نیروی انتظامی همچنان در محل مستقر هستند. وی بیان کرد: کارشناسان آتش نشانی، علت این آتش سوزی را نشست گاز از بخاری گازی اعلام کرده‌اند.
فارسفارس2 روز قبل
تمام محموله‌های مهمی که طی یک هفته اخیر برای ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شده بود، وارد مدار زمین شد و به دست فضانوردان رسید. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپیس، تمام محموله‌های مهمی که طی یک هفته اخیر برای ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال شده بود، وارد مدار زمین شد و به دست فضانوردان رسید. فضاپیمای دراگون (۸ دسامبر) به ایستگاه فضایی بین المللی وارد شد تا بتواند وسایل و تجهیزات تازه برای ناسا، از جمله یک هتل ربات و تعدادی موش عضلانی را تحویل دهد. قرار است مشکلاتی نظیر نشت گاز آمونیاک در ایستگاه فضایی بین‌المللی مورد بررسی قرار بگیرد که توسط این هتل ربات به راحتی انجام خواهد شد. کپسول دراگون قرار بود روز چهارشنبه به ایستگاه فضایی سفر کند که به دلیل وزش باد با یک روز تأخیر مواجه شد و درنهایت روز پنج شنبه ظهر به فضا رفت.
روزنامه سازندگیروزنامه سازندگی3 روز قبل
نام پست الکترونیک کد امنیتیقوانین ارسال نظرسازندگی نظراتی که حاوی تهمت یا افتراست منتشر نمیکند. لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت لاتین (فینگیلیش) خودداری کنید. اگرچه تلاش میشود نظرات ظرف ۲ ساعت تعیین تکلیف شوند، اما نظراتی که پس از ساعت ۱۹ نوشته شود، حداکثر تا ساعت ۹ صبح روزبعد منتشر میشوند.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
افسر عملیات آتش‌نشانی از انفجار در یک واحد مسکونی در شهرری خبر داد و گفت: در این حادثه ۲ نفر مصدوم شده و به چند ساختمان آسیب وارد شد. خبرگزاری مهر: هادی علیاری افسر عملیات آتش‌نشانی در شهرری اظهار داشت: ساعت ۲۰ و ۵۰ دقیقه امشب انفجار گاز در ساختمانی چهار طبقه به سامانه ۱۲۵ اطلاع رسانی شد و مأموران سه ایستگاه آتش‌نشانی بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند. وی در ادامه با اشاره به اینکه این انفجار در طبقه سوم ساختمان رخ داده بود، تصریح کرد: در اثر این انفجار شدید دو طبقه کاملا تخریب شده بود و به سایر طبقات آسیب جدی وارد شده بود. این افسر عملیات آتش‌نشانی یادآور شد: به دو ساختمان مجاور و پشت این ساختمان نیز به دلیل شدت انفجار آسیب‌هایی وارد شده بود. علیاری با بیان اینکه تمام ساختمان توسط مأموران جستجو شده است، افزود: یک مادر و فرزند در این حادثه مصدوم شدند که تحویل عوامل اورژانس برای انتقال به مراکز درمانی شدند.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: ساعت ۲۰:۵۳ امشب حادثه انفجار شدید در یک ساختمان مسکونی در خیابان چشمه علی، چهارراه خط آهن به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهر تهران اعلام شد که ۲ ایستگاه به محل اعزام شد. وی گفت: محل حادثه یک ساختمان مسکونی ۴ طبقه بود که انفجار شدیدی در واحد طبقه سوم رخ داده بود. ملکی بیان کرد: شدت انفجار به حدی بود که طبقات دوم و چهارم نیز خسارت دیده بودند و تمام شیشه‌های و در و پنچره ساختمان و ساختمان‌های اطراف تخریب شده بود و آوار زیادی به کوچه مجاور ساختمان ریخته بود. وی گفت: سه نفر شامل دو زن میانسال و یک پسر بچه ۵ ساله داخل ساختمان بودند که به سلامت از داخل ساختمان خارج و برای چکاب تحویل عوامل اورژانس داده شدند. ملکی افزود: این حادثه منجر به حریق نشد و براساس گزارش کارشناسان آتش نشانی علت حادثه نشت گاز شهر بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا4 روز قبل
ایسنا/فارس فرمانده انتظامی شهرستان مرودشت در استان فارس از گازگرفتی ۲۵ نفر در یک تالار حین برگزاری مراسم عروسی خبر داد. سرهنگ «اسماعیل زراعتیان» گفت: بامداد شنبه ۱۶ آذر موضوع وقوع گازگرفتگی در یک تالار عروسی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد و بلافاصله ماموران پلیس به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه و برابر نظر کارشناسان مطلع شدند به علت نشت گاز از شیلنگ بخاری، تعداد ۲۵ نفر مسموم و به بیمارستان منتقل شده‌اند. این مقام انتظامی با بیان اینکه همه مسمومان پس از مداوا به صورت سرپایی از بیمارستان ترخیص شدند، گفت: مالکان اماکن خصوصی برای استفاده از وسایل گرمایشی حتما موارد ایمنی را رعایت کنند تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم. انتهای پیام

(تصاویر) بازماندگان فاجعه نشت گاز از کارخانه حشره‌کش‌سازی

17+
فراروفرارو4 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
از سایر علائم مسمومیت می‌توان به سفتی عضلات، افزایش تعداد تنفس، کاهش فشار خون و گاه تنگی مردمک‌ها اشاره کرد. همچنین ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. توجه داشته باشید، استفاده از بخاری‌های بدون دودکش به هیچ وجه از تولید گاز مونوکسید کربن جلوگیری نمی‌کند. در برخورد با موارد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن چه باید کرد؟ ۱.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ماموران آتش نشانی این سازمان به ۲۴ مورد عملیات امدادی از جمعه شب تا ظهر شنبه که بر اثر بارش شدید باران در این کلانشهر رخ داد اعزام شدند. وی گفت: از شامگاه جمعه با آغاز بارش شدید باران در شهرستان اهواز ماموران آتش نشانی این سازمان در آماده باش کامل هستند و تا پایان یافتن فعالیت این سامانه بارشی در اهواز همچنان این آماده باش ادامه خواهد داشت. بر اساس اعلام هواشناسی خوزستان بارش باران تا روز دوشنبه هفته جاری در خوزستان ادامه دارد. روز شنبه به دلیل بارش باران و آبگرفتگی معابر، مدارس ۹ شهرستان خوزستان تعطیل اعلام شد. برچسب‌هاآتش‌نشانی بارش باران حوادث اهواز
ایسناایسنا4 روز قبل
سازمان اورژانس کشور گزارشی از گازگرفتگی و مسمومیت با CO در پاییز ۱۳۹۸ منتشر و اعلام کرد که از ۱ مهر لغایت ۱۵ آذرماه جاری ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. ۱۹۶۹ مسموم و ۹۷ فوتی بر اثر گازگرفتگیخدمات اورژانس پیش بیمارستانی از ۱ مهر لغایت ۱۵ آذر ۱۳۹۸ به این شرح است: مسمومیت با گاز CO مسمومیت ۱۹۶۹ نفر در ۳۱ استان کشور: بیشترین مسمومیت با CO در استان‌های تهران با ۴۱۳ نفر، خراسان رضوی با ۲۴۴ نفر، فارس با ۱۹۹ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۳۹ نفر بوده است. همچنین ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت کرده‌اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان‌های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - سنندج - مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان از وقوع ۴۰ حادثه مربوط به انفجار گاز و خفگی ناشی از استنشاق منواکسیدکربن در سال جاری خبر داد. اولی‌زاده با بیان اینکه اتفاقات مربوط به حوزه گاز شامل ۲ بخش انفجار و خفگی است، افزود: مهار نکردن شلنگ وسایل گازسوز به وسیله بست فلزی از مهمترین دلایل نشت گاز و نهایت انفجار در محل مورد استفاده است. اولی‌زاده بر لزوم استفاده از وسایل گاز سوز استاندارد تاکید کرد و اظهار داشت: استفاده از وسایل گاز سوز فاقد ترموکوبل مثل سماور گازی ممنوع و خطرناک است. شرکت گاز کردستان حدود ۵۲۸ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی، عمومی و ادارات دارد و بیش از یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند. برچسب‌هااجتماعی کردستان ایمنی حوادث شرکت گاز
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، روز گذشته در یک ساختمان مسکونی در شهر پرسو در اسلواکی انفجاری رخ داد. این انفجار ناشی از نشت گاز بود. نشت گاز در این ساختمان دوازده طبقه سبب بروز آتش سوزی در طبقات بالای این ساختمان شد. این حریق سبب فروریختن سقف و راه پله ساختمان شد. شهردار این شهر، سانحه دیروز را بدترین سانحه اسفناک در پنجاه سال اخیر این شهر توصیف کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، صدای شادی و سرور به فریادهای گوشخراش و هراسناکی تبدیل شد و میهمانان وحشت زده به‌دنبال راه فراری از سالن عروسی بودند. وی در ادامه افزود: شعله‌های آتش در ابتدا خیلی کوچک بود و می‌شد با یک کپسول آتش‌نشانی آن را خاموش کرد اما در این تالار حتی یک کپسول خاموش کردن حریق هم وجود نداشت و آتش بسرعت زبانه کشید. اظهارات خانواده قربانیانیکی از اقوام داماد هم که عمویش را در این حادثه از دست داده گفت: ساعت حدود ۹ و نیم شب بود که میهمانان برای صرف شام به بالکن طبقه بالا هدایت می‌شدند که صدای آتش آتش چند نفر باعث شد تا به‌دنبال منشأ آن باشیم بعد دیدیم که دود و شعله‌های آتش از آشپزخانه تالار بیرون می‌زند. یکی از کارگران این تالار قصد داشت تا شیر گاز سیلندر را ببندد اما با زبانه کشیدن آتش از این کار منصرف شد و بلافاصله هم برق تالار قطع شد. اسامی کشته شدگان حادثهمونا حسن‌پور ۳ ساله، آرشام‌ رسولی ۴ ساله، ماهان بهرامی ۵ ساله، سوژین قادرزاده ۵ ساله، منیجه رحمانی ۴۵ ساله، محمد شریف رضایی ۷۰ ساله، عایشه محمودی ۸۰ ساله، هاجر پسندی ۳۵ ساله، سعادت علیزاده۴۰ ساله، مستوره حسینی ۷۳ ساله، هژین خلیفه ۴ ساله
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، زبانه کشیدن شعله‌های سوزان آتش براثر نشتی شیلنگ کپسول گاز متصل به بخاری، گویی آتشی بزرگ در قلب‌های هر دو خانواده برپا کرد. به یک باره برق‌ها قطع شد و تاریکی و ظلمات جای روشنی دقایق قبل را گرفت. صدای شادی و سرور به فریادهای گوشخراش و هراسناکی تبدیل شد و میهمانان وحشت زده به‌دنبال راه فراری از سالن عروسی بودند. او در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون شکایتی انجام داده‌اید یا خیر گفت: روز شنبه (امروز) حتما شکایت خواهیم کرد. ضمن اینکه کارگروهی تشکیل شده تا علل حادثه از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد به طور حتم با سهل‌انگاران این حادثه برخورد خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری در پیام تسلیت جانباختگان سقزی آمده است: حادثه دردناک آتش‌سوزی در مراسم جشن در شهر سقز که منجر به جان‌باختن و مجروحیت تعدادی از هموطنان عزیز کرد شده، موجب تاثر و تالم فراوان شد. این مصیبت تلخ را به مردم شریف استان کردستان و شهرستان سقز به خصوص خانوادههای داغدار صمیمانه تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای مصدومان شفای عاجل و برای درگذشتگان رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسالت می‌کنم. شب گذشته در تالار عروسی مانگه‌شه‌و در سقز در اثر نشت گاز از شیلنگ بخاری آتش‌سوزی رخ داد که در این حادثه ۱۱ نفر جان خود را از دست دادند و ۴۹ نفر نیز مصدوم شدند که حال سه نفر از آنها وخیم گزارش شده است. علی ربیعی سخنگوی دولت هم در پیامی این ضایعه دردناک را تسلیت گفته است.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، استاندار کردستان از تشکیل کارگروهی برای بررسی حادثه تالار عروسی در سقز خبر داد و گفت: مالک تالار به دستور دادستان بازداشت شده و امروز هم یک کارگروه برای پیگری‌ و نظارت بر وضعیت ایمنی واحدهای فعال در این حوزه در سطح استان تشکیل شده است. بهمن مرادنیا پیش از ظهر امروز در عیادت از مصدومان حادثه آتش‌سوزی تالار مانگه‌شه‌و سقز در بیمارستان‌ تامین اجتماعی سقز اظهار کرد: حادثه‌ای که شب گذشته برای هم‌استانی‌های عزیزمان در سقز، بانه و سردشت در تالار عروسی شهر سقز اتفاق افتاد، حادثه بسیار تلخی بود. وی خاطرنشان کرد: در همین راستا وظیفه دانستم برای سرکشی از مصدومین این حادثه و عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار جانباختگان این حادثه به این شهرستان سفر کنم. وی تصریح کرد: واحدهای متخلف برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث تلخ تا رفع نواقص تعطیل خواهد شد. گفتنی است؛ تالار عروسی مانگه‌شه‌و در سقز ساعت ۲۱ شب گذشته در اثر نشت گاز از شلنگ متصل به بخاری دچار آتش‌سوزی که متاسفانه در این حادثه ۱۱ نفر از مدعوین کشته و ۴۹ نفر نیز مصدوم شدند.
رکنارکنا5 روز قبل
به گزارش رکنا، اسامی مصدومان حادثه انفجار کپسول گاز مایع و آتش سوزی شامگاه پنجشنبه در یک تالار عروسی نزدیک شهر سقز که هم اکنون در بیمارستان‌های امام خمینی (ره) و تامین اجتماعی این شهر بستری هستند، اعلام شد. شامگاه پنجشنبه نشت گاز مایع از شلنگ کپسول ال پی جی و آتش سوزی در تالار عروسی مانگه شه‌و ۱۱ نفر کشته و ۴۲ نفر مصدوم شدند البته هیچ کدام از جانباختگان و مصدومان به علت سوختگی ناشی از آتش سوزی فوت نکرده و یا آسیب ندیدند بلکه بخاطر هجوم مهمانان به سمت درب خروج و تاریکی محیط زیر دست و پا مانده‌اند. در خبرهای اولیه تعداد مصدومان این حادثه ابتدا ۳۸ و سپس ۴۲ نفر اعلام شد ولی براساس بررسی‌های انجام شده اکنون ۴۹ نفر در مراکز درمانی سقز تحت درمان هستند که حال سه نفرشان وخیم گزارش شده ضمن اینکه یک نفر از این افراد برای سیر مراحل درمانی با بالگرد اورژانس به بیمارستانی در سنندج منتقل شد. بهمن مرادنیا دیشب نیز در پیام تسلیت خود به منظور ابراز همدردی خود امروز جمعه را در این استان عزای عمومی اعلام کرد، استاندار کردستان را در این سفر معاونان و برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط و رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همراهی می‌کنند. هدف از سفر استان بررسی موضوع، دیدار با خانواده فوت شدگان و عیادت از مصدومین و شرکت در مراسم خاکسپاری جانباختگان این حادثه دردناک است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، پنجشنبه‌شب در تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» در جاده ملقرنی یک کیلومتری سقز ۱۱ نفر بر اثر نشت گاز از شلنگ متصل به بخاری، جان خود را از دست دادند که از میان آنان ۳ نفر اهل سقز، ۲ نفر اهل روستاهای سقز، ۳ نفر سردشتی، ۲ نفر بوکانی و یک نفر بانه‌ای بودند. پس از این حادثه تلخ، بلافاصله نیروهای امدادی به محل اعزام و به کمک نیروهای سپاه و نیروی انتظامی نفرات فوتی و زخمی‌ها به بیمارستان امام خمینی (ره) و تأمین اجتماعی سقز منتقل شدند. شاهدان عینی این حادثه گفته‌اند که «پس از انفجار گاز، بلافاصله برق تالار را خاموش کردند و مردم از ترس به سمت درب‌های خروجی هجوم بردند که در جلوی درب هم صندلی گذاشته بودند!» یکی دیگر از شاهدان عینی حادثه تالار عروسی سقز در این‌باره می‌گوید: زمانیکه پس از این اتفاق، سری اول مردم که به سمت درب خروجی هجوم برند، افتادند و بقیه هم از ترس در می‌رفتند. مرد ۳۵ ساله دیگری که در محل حادثه حضور داشته، مدعی شد که در تالار عروسی دیشب یک کپسول آتش‌نشانی وجود نداشت تا آتش را خاموش می‌کردیم در حالی‌که اگر کپسول بود، چنین اتفاقی نمی‌افتاد. به گزارش تسنیم؛ با دستور استاندار کردستان هیئت ویژه‌ای برای بررسی حادثه تالار عروسی سقز تشکیل شده و پیگیری و تحقیقات در حال انجام است؛ از ۱۱ نفر افراد فوتی «مونا حسن‌پور ۳ ساله، آرشام‌ رسولی ۴ ساله، ماهان بهرامی ۵ ساله، و سوژین قادرزاده ۵ ساله» خردسال بودند.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سقز، بهمن مرادنیا استاندار کردستان ظهر امروز در عیادت از مجروحان حادثه تالار عروسی «مانگه‌شو» در این جمع خبرنگاران شهرستان خبر داد و اظهار داشت: مالک تالار عروسی بعد از وقوع حادثه، به دستور دادستان بازداشت شده است. استاندار کردستان افزود: همچنین امروز کارگروهی برای پیگیری و بررسی حادثه تالار عروسی و نظارت بر وضعیت ایمنی واحدهای فعال در این شهرستان تشکلیل داده و پس از نتیجه نهایی، گزارشات به اطلاع عموم مردم استان کردستان می‌رسد. استاندار کردستان تصریح کرد: انتظار می‌رود همه پرسنل مراکز درمانی برای درمان هرچه سریع‌تر مجروحان تلاش خود را بکار گیرند. به گزارش تسنیم؛ پنجشنبه‌شب در تالار عروسی «مانگه‌شه‌و» در جاده ملقرنی سقز ۱۱ نفر بر اثر نشت گاز از شلنگ متصل به بخاری جان خود را از دست دادند. انتهای پیام/ ع
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس بهره برداری گاز شرکت گاز آذربایجان شرقی از بروز ۱۲۳حادثه گاز طبیعی در استان طی سال جاری خبرداد و گفت: طی این حوادث که ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی بوده است، ۲۴ نفر جان باخته و ۴۷ نفر نیز مصدوم شده‌اند. وی با اشاره به این‌که ایران، دومین کشور دارای بزرگترین ذخایر گازی جهان است، گفت: بیش از ۷۰ درصد از انرژی کشور از طریق گاز طبیعی تامین می‌شود. وی از وجود بیش از ۲۲ هزار و ۴۶۷ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در آذربایجان شرقی خبرداد و اظهار کرد: ۶۶۲ هزار و ۳۸۳ انشعاب گاز نیز در ۶۸ شهر و ۲۰۳۷ روستا نصب شده است. بهره مندی ۹۹ درصدی خانوارهای شهری و روستایی استان از گاز طبیعیوی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۵٫۵ درصد روستاهای استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و در مجموع ۹۹ درصد خانوارهای شهری و روستایی از نعمت گاز برخوردارند. نصب ۸۰۰ کیلومتر انشعاب گاز طی سال جاریبه گزارش ایسنا، رئیس بهره برداری گاز شرکت گاز آذربایجان شرقی با اشاره به گازرسانی‌های انجام گرفته در شهرک‌ها و مناطق آزاد صنعتی، تجاری استان، اظهار کرد: به ۱۶۷ جایگاه سوخت گاز نیز در استان گازرسانی شده است؛ هم‌چنین طی سال ۹۸ حدود ۸۰۰ کیلومتر انشعاب گاز در ۶۱ روستای استان انجام گرفت.
ایلناایلنا5 روز قبل
سخنگوی اورژانس کشور آخرین وضعیت مصدومان حادثه انفجار گاز در یک مراسم عروسی در کردستان را اعلام کرد. مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت مصدومان حادثه انفجار گاز در یک مراسم عروسی در سقز از شهرهای استان کردستان گفت: براثر نشت گاز و انفجار در یک مراسم عروسی که شب گذشته برگزار شده بود متاسفانه ۱۱ نفر شامل ۵ کودک، ۵ زن و یک آقا جان خود را از دست داده‌اند. وی با بیان اینکه ۴۹ نفر نیز مصدوم شده‌اند ادامه داد: در حال حاضر ۲۴ نفر از مصدومان این حادثه درمان و ترخیص شده‌اند. ۲۵ نفر همچنان در مراکز درمانی شهرستان سقز بستری هستند و ۵ مصدوم نیز به درمانگاه خصوصی مراجعه کرده‌اند.

به انتهای لیست رسیدید