نشست سوچی

نشست سوچی

تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم٬ هنوز زود است که از احتمال عادی شدن روابط ترکیه و سوریه سخن به میان آید. اما او قبل از سفر به ترکیه٬ به شکل سرزده وارد سوریه شد و با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کرد. پوتین در دمشق٬ از اسد خواست٬ گفت‌وگو با مقامات ترکیه٬ در سطح افسران و معاونین اطلاعاتی نباشد و به بالاترین سطح مسئول امنیتی یعنی رئیس سرویس اطلاعاتی برسد. چنین شد که به محض پایان سفر پوتین به ترکیه٬ برنامه‌ریزی‌های لازم برای سفر هاکان فدیان به مسکو صورت گرفت. اما این فقط بخشی از ماموریت او بود و قرار بر این بود که دیدار با سوریه نیز در همان روز٬ صورت بگیرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، گروه‌های تروریستی ائتلاف‌کرده تحت نام «الفتح المبین» در جنوب استان ادلب، امروز از آغاز عملیاتی جدید برای مقابله با عملیات ارتش سوریه خبر دادند. به گزارش رسانه‌های وابسته به معارضان، «الفتح المبین» امروز از آغاز عملیاتی گسترده و در چند محور در شرق و جنوب شرق استان ادلب خبر داد و هدف آن، پس‌گیری مناطق تازه آزادشده به دست ارتش سوریه، طی دو هفته گذشته عنوان شده است. ضدحمله جبهة النصره در قالب ائتلاف «الفتح المبین» با هدف بازاشغال بیش از چهل روستا و شهرکی است که ارتش سوریه طی دو هفته گذشته در جنوب و جنوب شرق ادلب آزاد و پاکسازی کرد. در مقابل، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) عصر پنجشنبه گزارش کرد که ارتش سوریه با حملات تروریست‌ها به شهرک التح مقابله کرده است. سانا نوشت که ارتش موفق شده حمله تروریست‌ها در اطراف شهر معرة النعمان به دو شهرک التح و جرجناز در جنوب شرقی استان ادلب دفع کند.
فارسفارس2 هفته قبل
گروه‌های تروریستی در جنوب و جنوب شرق استان ادلب، برای مقابله با عملیات ارتش سوریه، عملیاتی جدید در چندین محور آغاز کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌های تروریستی ائتلاف‌کرده تحت نام «الفتح المبین» در جنوب استان ادلب، امروز از آغاز عملیاتی جدید برای مقابله با عملیات ارتش سوریه خبر دادند. ضدحمله جبهة النصره در قالب ائتلاف «الفتح المبین» با هدف بازاشغال بیش از چهل روستا و شهرکی است که ارتش سوریه طی دو هفته گذشته در جنوب و جنوب شرق ادلب آزاد و پاکسازی کرد. (جزئیات بیشتر) در مقابل، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) عصر پنجشنبه گزارش کرد که ارتش سوریه با حملات تروریست‌ها به شهرک التح مقابله کرده است. سانا نوشت که ارتش موفق شده حمله تروریست‌ها در اطراف شهر معرة النعمان به دو شهرک التح و جرجناز در جنوب شرقی استان ادلب دفع کند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشگروه‌های تروریستی ائتلاف‌کرده تحت نام «الفتح المبین» در جنوب استان ادلب، امروز از آغاز عملیاتی جدید برای مقابله با عملیات ارتش سوریه خبر دادند. اخبار بین الملل- به گزارش رسانه‌های وابسته به معارضان، «الفتح المبین» امروز از آغاز عملیاتی گسترده و در چند محور در شرق و جنوب شرق استان ادلب خبر داد و هدف آن، پس‌گیری مناطق تازه آزادشده به دست ارتش سوریه، طی دو هفته گذشته عنوان شده است. ضدحمله جبهة النصره در قالب ائتلاف «الفتح المبین» با هدف بازاشغال بیش از چهل روستا و شهرکی است که ارتش سوریه طی دو هفته گذشته در جنوب و جنوب شرق ادلب آزاد و پاکسازی کرد. در مقابل، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) عصر پنجشنبه گزارش کرد که ارتش سوریه با حملات تروریست‌ها به شهرک التح مقابله کرده است. سانا نوشت که ارتش موفق شده حمله تروریست‌ها در اطراف شهر معرة النعمان به دو شهرک التح و جرجناز در جنوب شرقی استان ادلب دفع کند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از منابع سازمان ملل روز گذشته (چهارشنبه) به خبرگزاری تاس اعلام کرد که شورای امنیت سازمان ملل اوایل هفته آینده در خصوص اوضاع شهر «ادلب» سوریه رایزنی‌هایی را در پشت درهای بسته برگزار خواهد کرد. این منبع ضمن تأکید بر اینکه روز دقیق برگزاری این نشست هنوز تعیین نشده، گفت: «بریتانیای کبیر و فرانسه درخواست نشست محرمانه قبل از پایان هفته را مطرح کرده‌اند. ویتنام به عنوان رئیس شورای امنیت در ماه ژانویه به تحقق این درخواست حکم داده است». طبق این گزارش، ارتش دولت سوریه در تاریخ ۱۹ دسامبر (۲۸ آذرماه) حملاتی را در شهر ادلب آغاز کرد و تاکنون ۴۶ شهرک در بخش جنوبی ادلب را آزاد کرده است. فرماندهی ارتش سوریه می‌گوید که قلمرویی با وسعت بیش از ۳۲۰ کیلومتر مربع از حضور تروریست‌ها در ادلب پاکسازی شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، ارتش سوریه در چارچوب عملیات نظامی در شرق و جنوب استان ادلب، حملات خود را به جاده بین‌المللی که حلب را به حماه متصل می‌کند، شدت بخشیده است. این منبع نظامی توضیح داد: پهپادهای ارتش سوریه برای ممانعت از رسیدن تجهیزات نظامی تروریست‌ها به شرق و جنوب شرق استان ادلب آنجا را کاملا رصد می‌کنند. ارتش سوریه در این مناطق تاکنون بیش از ۴۰ روستا و تپه و زمین‌های وسیع آنجا را تحت کنترل خود گرفته است». جنوب و شرق استان ادلب که نقاط تماس با گروه‌های تروریستی در استان ادلب (شمال غرب سوریه) محسوب می‌شود از بیست و هشتم آذر ماه شاهد عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه عمده تروریست‌ها در این کشور است. ارتش سوریه تاکنون موفق شده است بیش از ۲۰ روستا و نقطه مهم را در ادلب آزاد و پاکسازی کند.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه در چارچوب عملیات نظامی در شرق و جنوب استان ادلب، حملات خود را به جاده بین‌المللی که حلب را به حماه متصل می‌کند، شدت بخشیده است. این منبع نظامی توضیح داد: پهپادهای ارتش سوریه برای ممانعت از رسیدن تجهیزات نظامی تروریست‌ها به شرق و جنوب شرق استان ادلب آنجا را کاملا رصد می‌کنند. ارتش سوریه در این مناطق تاکنون بیش از ۴۰ روستا و تپه و زمین‌های وسیع آنجا را تحت کنترل خود گرفته است». جنوب و شرق استان ادلب که نقاط تماس با گروه‌های تروریستی در استان ادلب (شمال غرب سوریه) محسوب می‌شود از بیست و هشتم آذر ماه شاهد عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه عمده تروریست‌ها در این کشور است. ارتش سوریه تاکنون موفق شده است بیش از ۲۰ روستا و نقطه مهم را در ادلب آزاد و پاکسازی کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
علیرغم تجمع گروههای تروریستی مورد حمایت ترکیه به رهبری جبهه النصره در ادلب برای مقابله با ارتش سوریه، نیروهای سوریه طی روزهای اخیر شکست‌های سنگینی را به آنها وارد کرده و تروریست‌ها را مجبور به عقب نشینی به عمق ادلب کرده‌اند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، جنوب و شرق استان ادلب که نقاط تماس با گروه‌های تروریستی در استان ادلب (شمال غرب سوریه) محسوب می‌شود از بیست و هشتم آذر ماه شاهد عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه عمده تروریست‌ها در این کشور است. ارتش سوریه تاکنون موفق شده است بیش از ۳۳ روستا و نقطه مهم را در ادلب آزاد و پاکسازی کند. این اتفاقات انگیزه‌ای برای ارتش سوریه شد تا با یک عملیات نظامی هرچه زودتر به حضور تروریست‌ها در منطقه پایان بدهد که این مهم به نوبه خود سنگ بنای محکمی در تحولات آتی مربوط به سوریه و توافقات سیاسی برای حل نهایی بحران این کشور است. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم روز گذشته ویدئویی از تروریست‌های کشته شده در جریان درگیری با واحدهای ارتش سوریه در جنوب شرقی استان ادلب را به نمایش گذاشت که در بین کشته‌ها برخی نشان پرچم داعش روی لباسشان بود.
فارسفارس3 هفته قبل
علیرغم تجمع گروههای تروریستی مورد حمایت ترکیه به رهبری جبهه النصره در ادلب برای مقابله با ارتش سوریه، نیروهای سوریه طی روزهای اخیر شکست‌های سنگینی را به آنها وارد کرده و تروریست‌ها را مجبور به عقب نشینی از عمق ادلب کرده‌اند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنوب و شرق استان ادلب که نقاط تماس با گروه‌های تروریستی در استان ادلب (شمال غرب سوریه) محسوب می‌شود از بیست و هشتم آذر ماه شاهد عملیات ارتش سوریه برای آزادسازی آخرین پایگاه عمده تروریست‌ها در این کشور است. ارتش سوریه تاکنون موفق شده است بیش از ۳۳ روستا و نقطه مهم را در ادلب آزاد و پاکسازی کند. این اتفاقات انگیزه‌ای برای ارتش سوریه شد تا با یک عملیات نظامی هرچه زودتر به حضور تروریست‌ها در منطقه پایان بدهد که این مهم به نوبه خود سنگ بنای محکمی در تحولات آتی مربوط به سوریه و توافقات سیاسی برای حل نهایی بحران این کشور است. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) هم روز گذشته ویدئویی از تروریست‌های کشته شده در جریان درگیری با واحدهای ارتش سوریه در جنوب شرقی استان ادلب را به نمایش گذاشت که در بین کشته‌ها برخی نشان پرچم داعش روی لباسشان بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
** داعش بهانه‌ای برای اشغالگران سوریهدر اوایل سال ۲۰۱۹ آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش واقع در شهرک «الباغوز» در حومه دیرالزور پس از عملیات زمینی نیروهای دمکراتیک سوریه و پوشش هوایی جنگنده‌های آمریکا متلاشی شد و قبل از آن ارتش سوریه نیز مساحت گسترده‌ای از منطقه «البادیه» واقع در جنوب شرق سوریه را از لوث وجود گروه تروریستی داعش پاکسازی کرد. ترامپ بارها تمایل خود را جهت بیرون بردن نیروهایش از سوریه اعلام کرد اما آمریکا احتمال بازگشت مجدد داعش را بهانه‌ای برای باقی ماندن خود در سوریه قرار داد. آغاز مرحله جدید درگیری گروه‌های تروریستی با یکدیگر باعث فرسایش تروریسم از درون شد و به دنبال آن گروه تروریستی «جبهه النصره» گروه‌های «جیش العزه» و «نزارالدین الزنکی» را از بین برد. ارتش سوریه به محض دستیابی به توافق یاد شده رهسپار مرزهای مشترک کشور خود با ترکیه شد و برای اولین بار ظرف هفت سال گذشته نیروهای نظامی سوریه در مناطق مرزی با ترکیه مستقر شدند. ** شکل گیری کمیته قانون اساسیسال ۲۰۱۹ در بحران سوریه سال سرنوشت سازی بود.
مهرمهر3 هفته قبل
این درحالی است که روسیه این رزمایش را بی‌سابقه و در راستای همکاری و آموزش نیروهای دریایی توصیف کرده است. با این حال رسانه‌های چینی موضع شدیدتری اتخاذ کرده و پنهان نمی‌کنند که این رزمایش هشداری به آمریکا است. اما آمریکا هم در واکنش به رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین مدعی شد «می‌دانیم و رصد می‌کنیم». جایگاه چین برای ایران و دلیل حضور در رزمایشدر سال‌های تحریم ایران، چین نشان داد علیرغم همه تهدیدها حاضر به حفظ رابطه راهبردی با تهران است. از این‌رو برگزاری این رزمایش می‌تواند مسیری برای ایفای نقش و پررنگ‌شدن حضور این کشور تلقی شود.
الفالف2 ماه قبل
گروه جهان الف، ۲۰ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۳۰ ۳۹۸۰۸۲۰۰۳۶به گزارش خبرگزاری مهر، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفتگو با شبکه راشاتودی تاکید کرد: در غرب بسیار تلاش می‌کنند تا این طور القاء کنند که ارتش سوریه مردم را می‌کشد. اسد تصریح کرد: تشکیلات تروریستی داعش شرکایی برای سرفت نفت سوریه از سال ۲۰۱۴ تا کنون دارد. این شرکا در واقع رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و گروهش در کنار آمریکایی‌ها و سی آی ای و دیگر گروه‌ها هستند. اسد در خصوص اقدام انگلیس در قبال نفتکش ایرانی گفت: این اقدام یک راهزنی به شمار می‌رود. مشکل با آمریکا این است که آمریکا وارد جنگ بقای خود شده چرا که تسلط خود را از دست داده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین| پس از کش‌وقوس‌های فراوان کمیته تدوین قانون اساسی سوریه از روز چهارشنبه کار خود را آغاز می‌کند. به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های مختلف عربی خبر دادند کمیته تدوین قانون اساسی سوریه با حمایت جامعه بین‌الملل و با هدف نوشتن قانون اساسی جدید این کشور جلسات خود را در مقر سازمان ملل متحد در ژنو آغاز خواهد کرد. آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، روز ۲۳ سپتامبر گذشته با اشاره به مصوبات نشست سوچی و تصویب تشکیل این کمیته توسط روسیه، ایران و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن صلح در این کشور، تکمیل اعضای کمیته تدوین قانون اساسی سوریه را اعلام کرد. این کمیته ۱۵۰ عضو دارد که ۵۰ عضو آن از دولت رسمی سوریه، ۵۰ عضو دیگر از مخالفان و یک سوم آخر را هم نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه از میان اندیشمندان و نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد انتخاب کرده است. کمیسیون کوچک‌تری هم که اعضای آن از پیش مشخص شده‌اند قرار است به عنوان زیرمجموعه این کمیته اقدام به نوشتن مواد جدید قانون اساسی کند، در حالی‌که کمیته تدوین قانون اساسی سوریه، قانون مصوب سال ۲۰۱۲ این کشور را مورد بازنگری قرار خواهد داد.
فارسفارس2 ماه قبل
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد، در نتیجه درگیری‌ها با عناصر مسلح کرد در «رأس العین» سوریه، حداقل یک نیروی ترکیه‌ای کشته و پنج نفر زخمی شدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به رغم اعلام آتش‌بس در شمال سوریه بعد از توافق اخیر سران روسیه و ترکیه در نشست سوچی، آنکارا از تلفات این کشور طی درگیری‌ها با عناصر مسلح کرد در «رأس العین» خبر داد. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع ترکیه امروز یکشنبه اعلام کرد، حداقل یک نظامی این کشور در درگیری‌ با نیروهای کرد در رأس العین واقع در شمال سوریه کشته شده و پنج نفر دیگر از نیروهای ترکیه زخمی شده‌اند. طبق اطلاعیه وزارت دفاع ترکیه، نیروهای «یگان‌های مدافع خلق» (ی. پ. گ) با حملات راکتی و خمپاره‌ای، نیروهای ترکیه را هدف قرار دادند و ارتش ترکیه هم به این حملات پاسخ داده است. اعلام خبر تلفات ترکیه در شمال سوریه در شرایطی صورت گرفته که به دنبال دیدار اخیر «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه با همتای روس خود در سوچی، دو طرف به یک توافق ۱۰ بندی درباره تحولات شمال سوریه رسیدند (جزئیات بیشتر).
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سودان به دلیل میزبانی از اسامه بن لادن سرکرده معدوم شبکه القاعده از سال ۱۹۹۷ در فهرست کشورهای حامی گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفت. به رغم اینکه سال هاست که شبکه القاعده از سودان به افغانستان منتقل و نظام عمرالبشیر نیز سرنگون شده است اما نام سودان همچنان در فهرست کشورهای حامی گروه‌های تروریستی آمریکا قرار دارد. به نوشته روزنامه سودان تریبون، سرلشکر عبدالفتاح برهان با اشاره به نبود شبکه تروریستی القاعده در سودان و سرنگونی نظام عمرالبشیر تصریح کرد: اکنون علل و انگیزه‌های قرار داشتن نام سودان در فهرست حامیان گروه‌های تروریستی از بین رفته است. مقامات خارطوم معتقدند باقی ماندن نام سودان در فهرست حامیان گروه‌های تروریستی باعث می‌شود که این کشور نتواند از کمک‌های بین المللی برای رشد و توسعه اقتصادی خودش بهره بگیرد. در همین حال، ابراهیم بدوی وزیر دارایی سودان گفت: قرار داشتن نام سودان در فهرست حامیان گروه‌های تروریستی مانع از این شده است که خارطوم بتواند از کمک‌های مالی صندوق بین المللی پول و بانک جهانی استفاده کند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر با ولادیمیر پوتین همتای روس خود در حاشیه نشست سوچی دیدار کرد. سیسی از پوتین دعوت کرد تا برای شرکت در مراسم نیروگاه هسته‌ای الضبعه به مصر سفر کند. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص همکاری‌های نظامی میان مصر و روسیه رایزنی کردند. سیسی تاکید کرد که باید تمام موانع از مسیر تقویت همکاری‌های دو جانبه برداشته شود. نشست روسی آفریقایی با مشارکت سران کشورهای آفریقایی از امروز در سوچی آغاز به کار کرد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، قرار است نشستی با حضور رهبران کشورهای آفریقایی و روسیه طی امروز در شهر سوچی روسیه آغاز به کار کند. این نشست با حضور ولادیمیر پوتین و عبدالفتاح السیسی رؤسای جمهور روسیه و مصر برگزار می‌شود. السیسی روز گذشته برای شرکت در این نشست و دیدار با پوتین وارد سوچی شده بود. در این نشست رهبران ۴۳ کشور آفریقایی شرکت خواهند کرد. در جریان این نشست در خصوص تقویت همکاری‌ها میان روسیه و کشورهای آفریقایی صحبت خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
نشست آفریقایی-روسی با حضور رهبران این کشورها «امروز» در شهر سوچی آغاز به کار می‌کند. اعتمادآنلاین| قرار است نشستی با حضور رهبران کشورهای آفریقایی و روسیه امروز در شهر «سوچی» روسیه آغاز به کار کند. این نشست با حضور ولادیمیر پوتین و عبدالفتاح السیسی، رؤسای جمهور روسیه و مصر برگزار می‌شود. در این نشست رهبران ۴۳ کشور آفریقایی شرکت خواهند کرد. در جریان این نشست در خصوص تقویت همکاری‌ها میان روسیه و کشورهای آفریقایی صحبت خواهد شد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
رئیس جمهور ترکیه از برخی اظهار نظرها در مورد عملیات سوریه ابراز ناراحتی کرد. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در مورد اظهارات ایران در مورد عملیات سوریه گفت: برخی اظهارنظرها از سوی ایران در خصوص عملیات سوریه من را ناراحت کرد. وی در ادامه افزود: ما سه کشور، یعنی ایران و روسیه و ترکیه در راه مسیر نشست سوچی هستیم. پس باید با یکدیگر در مقابل دشمن متحد باشیم و از بیان چنین اظهارات اشتباهی خودداری کنیم.
ایسناایسنا3 ماه قبل
کالین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا آتش‌بس تا حدودی نقض شده است، گفت: این موضوع درست است. نخستین مرحله تعلیق عملیات بود و دومین آن، توقف کامل عملیات که شرط آن خروج کامل نیروهای مدافع خلق از منطقه است. دیگر نیازی به عملیات نظامی بیشتر نیست اما نیروهای ارتش ما مطمئن می‌شوند که مناطق برای غیرنظامیان امن خواهد بود. حالا آمریکایی‌ها از شمال سوریه خارج شده‌اند و ما یک موقعیت جدید در این منطقه داریم. زمانیکه بحران سوریه آغاز شد، اردوغان خواستار یک منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه شد «چون می‌دانست که دولت اسد عملیاتش را متوقف نمی‌کند و مردم می‌میرند.»
رکنارکنا3 ماه قبل
به نوشته خبرگزاری آناتولی، او گفت که ترکیه هیچ چشم طمعی به خاک هیچ کشوری ندارد و آزادی هیچ مردمی را هدف قرار نداده است. رئیس‌جمهو ترکیه در ادامه تأکید کرد باید ساختار جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل تغییر یابد. او در خصوص عملیات نظامی در شمال سوریه نیز از رسانه‌ها خواست تا گزارش‌های میدانی را نه از شبه‌نظامیان کرد سوریه بلکه از منابع ترکیه‌ای دنبال کنند. اردوغان گفت که فردا (سه‌شنبه) با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد و پس از آن تصمیمات لازم را می‌گیرد. رئیس‌جمهور ترکیه یکشنبه شب گذشته در سخنانی گفته بود که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آن‌ها را خرد خواهد کرد».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به نوشته خبرگزاری آناتولی، او گفت که ترکیه هیچ چشم طمعی به خاک هیچ کشوری ندارد و آزادی هیچ مردمی را هدف قرار نداده است. او در خصوص عملیات نظامی در شمال سوریه نیز از رسانه‌ها خواست تا گزارش‌های میدانی را نه از شبه‌نظامیان کرد سوریه بلکه از منابع ترکیه‌ای دنبال کنند. اردوغان گفت که فردا (سه‌شنبه) با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد و پس از آن تصمیمات لازم را می‌گیرد. رئیس‌جمهور ترکیه یکشنبه شب گذشته در سخنانی گفته بود که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آنها را خرد خواهد کرد». او گفت در نشستی که هفته جاری با «ولادیمیر پوتین» در قالب نشست سوچی خواهد داشت، بر سر مناطق استقرار نیروهای کرد رایزنی خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به نوشته خبرگزاری آناتولی، او گفت که ترکیه هیچ چشم طمعی به خاک هیچ کشوری ندارد و آزادی هیچ مردمی را هدف قرار نداده است. او در خصوص عملیات نظامی در شمال سوریه نیز از رسانه‌ها خواست تا گزارش‌های میدانی را نه از شبه‌نظامیان کرد سوریه بلکه از منابع ترکیه‌ای دنبال کنند. اردوغان گفت که فردا (سه‌شنبه) با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد و پس از آن تصمیمات لازم را می‌گیرد. رئیس‌جمهور ترکیه یکشنبه شب گذشته در سخنانی گفته بود که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آنها را خرد خواهد کرد». او گفت در نشستی که هفته جاری با «ولادیمیر پوتین» در قالب نشست سوچی خواهد داشت، بر سر مناطق استقرار نیروهای کرد رایزنی خواهد کرد.
فارسفارس3 ماه قبل
رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد این کشور صرفا به دنبال تأمین امنیت مرزهای خود است و چشم طمع به خاک کشور دیگری ندارد. به نوشته خبرگزاری آناتولی، او گفت که ترکیه هیچ چشم طمعی به خاک هیچ کشوری ندارد و آزادی هیچ مردمی را هدف قرار نداده است. او در خصوص عملیات نظامی در شمال سوریه نیز از رسانه‌ها خواست تا گزارش‌های میدانی را نه از شبه‌نظامیان کرد سوریه بلکه از منابع ترکیه‌ای دنبال کنند. اردوغان گفت که فردا (سه‌شنبه) با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد و پس از آن تصمیمات لازم را می‌گیرد. رئیس‌جمهور ترکیه یکشنبه شب گذشته در سخنانی گفته بود که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آنها را خرد خواهد کرد».
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
رئیس‌جمهور ترکیه مدعی شد این کشور صرفا به دنبال تأمین امنیت مرزهای خود است و چشم طمع به خاک کشور دیگری ندارد. به نوشته خبرگزاری آناتولی، او گفت که ترکیه هیچ چشم طمعی به خاک هیچ کشوری ندارد و آزادی هیچ مردمی را هدف قرار نداده است. او در خصوص عملیات نظامی در شمال سوریه نیز از رسانه‌ها خواست تا گزارش‌های میدانی را نه از شبه‌نظامیان کرد سوریه بلکه از منابع ترکیه‌ای دنبال کنند. اردوغان گفت که فردا (سه‌شنبه) با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد و پس از آن تصمیمات لازم را می‌گیرد. رئیس‌جمهور ترکیه یکشنبه شب گذشته در سخنانی گفته بود که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آنها را خرد خواهد کرد».
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ وزیر خارجه ترکیه گفت که همه شبه‌نظامیان کرد باید از منطقه موسوم به «منطقه امن» در شمال سوریه خارج شوند. به نوشته پایگاه خبری روسیا الیوم، او به شبکه هفت ترکیه گفت که ترکیه نمی‌خواهد هیچ شبه‌نظامی کردی را در «منطقه امن» ببیند. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز شب گذشته (شنبه) در سخنانی گفت که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آنها را خرد خواهد کرد». توافقی که ترکیه و آمریکا روز پنجشنبه هفته گذشته بر سر آتش‌بس پنج روزه در شمال سوریه انجام دادند؛ فردا (سه شنبه) پایان خواهد یافت اما تا کنون شبه نظامیان کرد حاضر به خروج از «منطقه امن» مد نظر ترکیه نشده‌اند. در همین حال ارتش ترکیه امروز از کشته شدن یک سرباز خود در منطقه «تل‌ابیاد» در شمال سوریه خبر داد.
رکنارکنا3 ماه قبل
به گزارش رکنا، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفت که نیروهای کرد باید پس از پایان مهلت پنج روزه مناطق شمالی سوریه را ترک کنند. به نوشته پایگاه خبری روسیا الیوم، او به شبکه هفت ترکیه گفت که ترکیه نمی‌خواهد هیچ شبه‌نظامی کردی را در «منطقه امن» ببیند. چاووش اوغلو همچنین گفت که روز سه‌شنبه ترکیه با روسیه بر سر خروج نیروهای مسلح کرد از شهرهای «منبج» و «عین العرب» (کوبانی) رایزنی خواهد کرد. «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز شب گذشته (شنبه) در سخنانی گفت که در صورت عدم عقب‌نشینی شبه‌نظامیان کرد از شمال سوریه، ترکیه «سر آنها را خرد خواهد کرد». در همین حال ارتش ترکیه امروز از کشته شدن یک سرباز خود در منطقه «تل‌ابیاد» در شمال سوریه خبر داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
وزیر خارجه ترکیه گفت که آنکارا و مسکو در نشست سوچی درباره خروج یگان‌های مدافع خلق از شهرهای شمالی منبج و کوبانی در سوریه، با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «مولود چاووش‌اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه، امروز -‌یکشنبه- گفت که آنکارا و مسکو در نشست سوچی درباره خروج یگان‌های مدافع خلق از شهرهای شمالی منبج و کوبانی در سوریه، با یکدیگر گفت‌وگو خواهند کرد. آنکارا روز پنج‌شنبه با واشنگتن توافق کرد که عملیات خود در شمال شرقی سوریه را به مدت پنج روز متوقف کند تا یگان‌های مدافع خلق بتوانند نیروهای خود را از «منطقه امن» که آنکارا بنا دارد در این بخش از سوریه بنا کند، بیرون ببرند. چاووش‌اوغلو گفت که ترکیه انتظار دارد یگان‌های مدافع خلق از مناطقی که نیروهای ارتش سوریه در آن حضور دارند خارج شوند. وی افزود که ترکیه نمی‌خواهد پس از پایان آتش‌بس هیچ شبه‌نظامی مدافع خلق در «منطقه امن» حضور داشته باشد.

به انتهای لیست رسیدید