نشست ضد ایرانی

نشست ضد ایرانی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، رأی الیوم در مطلبی با اشاره به دیدار مرزوق الغانم رئیس پارلمان کویت با یک شخصیت ضد ایرانی و نیز برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت آورده است: کویت اینبار وارد محدوده ممنوعه ایران شد و انتقاد تهران را به دنبال داشت و این موضعش سوالات بسیاری به وجود آورد. این رسانه در ادامه با یادآوری تصرف سریع کویت از سوی صدام آورده است: مرزوق الغانم رئیس مجلس امت کویت با استقبال از هیأتی ضد ایرانی، اقدامی ممنوعه از نگاه ایران انجام داد. الغانم علاوه بر دیدار با تکریم از حکیم الکعبی و اعطای نشان سپر نظامی، اعتراض ایران را دوچندان کرد. رأی الیوم نوشت: آنچه خشم شدید ایران را به دنبال داشت فقط دیدار الغانم با الکعبی نبود بلکه میزبانی کویت از نشست ضد ایرانی و گروهی که ایران آنرا گروه تروریستی می‌داند، بود. تاکنون رئیس پارلمان کویت توضیحی درباره علت دیدار با این شخصیت ضد ایرانی نداده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
این بدان معناست که کویت رسما میزبانی نشستی را که از صدر تا ذیل آن ضد ایرانی بوده، قبول کرده است. این اقدام مقامات کویتی آنقدر عجیب و نامعقول بود که حتی واکنش‌هایی را در داخل کویت نیز به دنبال داشت. بر اساس آنچه که گفته شد، ناگفته پیداست که مقامات کنونی از جملگی سوابق تروریستی گروه الاحوازیه مطلع بوده‌اند. این در حالی است که در روابط و مناسبات فیمابین، مقامات کویتی می‌بایست به اصول حاکم بر این روابط، پایبند باشند. اما در این میان نمی‌توان از نقش عربستان سعودی در تحریک کویت برای انجام تحرکات ضد ایرانی غافل شد.
وانانیوزوانانیوز3 هفته قبل
معاون وزیر خارجه کویت با سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور دیدار و در رابطه با دیدار رئیس پارلمان کویت با نماینده یک گروه تجزیه طلب بحث و گفت‌وگو کردند. وی در ادامه تاکید کرد: کویت به حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و یکپارچگی آن از جمله منطقه اهواز احترام قائل است. اخیرا اعضای یکی از گروهک‌های تجزیه طلب با سفر به کویت با برخی از مقامات این کشور دیدار کردند. درپی این اقدام کویت عصر دیروز (شنبه، ۷ دی) کاردار سفارت این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد. پیش از این نیز خلیل عبدالله ابل، نماینده پارلمان کویت از این اقدام رئیس پارلمان کشورش انتقاد کرده بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
کمک‌های مالی کویت به عراق در جنگ تحمیلیدر دوران جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعث صدام علیه ایران، کویت به عراق اجازه داد تا از بنادرش جهت واردات سلاح و تجهیزات جنگی استفاده شود. بر اساس گزارش‌ها، کویت بیشترین کمک‌های لجستیک را در بین کشورهای عربی در جنگ رژیم بعث صدام علیه ایران در اختیار عراق قرار داد. در سال ۱۹۸۱ روزانه بین ۵۰۰ تا هزار کامیون، از کویت وارد عراق می‌شد. رژیم صدام همچنین برای اینکه در تجاوز هشت ساله به خاک ایران هیچگونه دستاوردی نداشت، برای توجیه و انحراف عراقی‌ها، دست به حمله به کویت زد. جمهوری اسلامی همچنین با استقبال و پذیرایی از هزاران کویتی جنگ زده در ایران، نهایت محبت و میهمان نوازی را در حق آنها انجام داد.
مهرمهر3 هفته قبل
این بدان معناست که کویت رسما میزبانی نشستی را که از صدر تا ذیل آن ضد ایرانی بوده، قبول کرده است. این اقدام مقامات کویتی آنقدر عجیب و نامعقول بود که حتی واکنش‌هایی را در داخل کویت نیز به دنبال داشت. این درحالی است که در روابط و مناسبات فیمابین، مقامات کویتی می‌بایست به اصول حاکم بر این روابط، پایبند باشند. همچنین اقدام اخیر مقامات کویتی نقض اصل «احترام متقابل» در روابط و مناسبات میان کشورها محسوب می‌شود. اما در این میان نمی‌توان از نقش عربستان سعودی در تحریک کویت برای انجام تحرکات ضد ایرانی غافل شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
(شبکه تلویزیونی الحدث) // وزیر امور خارجه دولت وفاق ملی لیبی در نامه‌ای به دیوان کیفری بین المللی اعلام کرد تحقیق درباره جنایات حفتر و مجازات عاملان آن را خواستاریم. (شبکه تلویزیونی الجزیره) نیجریه// تروریست‌ها در حمله به کاروانی در شمال نیجریه حداقل ده نفر را کشتند. (شبکه تلویزیونی العالم) // کمیسیون حقوق بشر عراق آمار جدیدی از شمار قربانیان تظاهرات اعتراضی این کشور از ماه اکتبر گذشته تاکنون منتشر کرد. (شبکه تلویزیونی العربیه) سوریه// ارتش سوریه روز شنبه در پاسخ به دو حمله تروریست‌ها در استان ادلب ده‌ها تروریست را از پا درآورد. (شبکه تلویزیونی العربیه) اروگوئه// اروگوئه با کشف بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ کیلو گرم کوکائین، بزرگترین محموله قاچاق این ماده مخدر در تاریخ این کشور را ثبت کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
در پی ملاقات نماینده یکی از گروهک‌های تروریستی و تجزیه طلب با برخی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت، عصر امروز کاردار سفارت کویت در تهران به وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد. کاردار کویت به وزارت امور خارجه احضار شد. به دنبال ملاقات نماینده یکی از گروهک‌های تروریستی و تجزیه طلب با برخی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت، عصر امروز کاردار سفارت کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد. در این جلسه، دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت احترام متقابل در روابط فیمابین، اقدامات صورت گرفته در کویت را محکوم کرد و اظهار داشت: اینگونه اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض اصل حسن همجواری و اظهارات دوستانه مقامات کویتی بوده و در تضاد با اصل احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی ایران است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
«مهاجرین لهستانی در اصفهان» موضوع این هفتۀ نشست «پنجشنبه‌های اصفهان» بود؛ نشستی که با حضور عبدالمهدی رجایی و معصومه گودرزی، دو مورخ، برگزار شد و بازخوانی‌ای بر مسئلۀ خدمات متقابل ایران و لهستان در جنگ جهانی دوم داشت. وی افزود: سال ۱۳۲۱ کنسول بریتانیا، اصفهان را مناسب نگهداری از کودکان لهستانی تشخیص داد و به‌این‌ترتیب، گروهی ۲۵۰ نفره از این کودکان همراه با یک پدر و دو خواهر روحانی و چند معلم، راهی اصفهان شدند. مردم ایران مهمان‌نواز بودند و سهم اصفهان در آرامشی که به ما بخشید، توصیف نشدنی است. انجمن آموزگاران لهستان نیز فعالیت خود را آغاز و همه مقدمات لازم را برای تحصیل کودکان لهستانی فراهم کرد. قلم‌زنی روی مس و نقره، قالیبافی و منبت نیز ازجمله هنرهایی است که لهستانی‌ها طی مدت حضور خود در ایران، از اصفهانی‌ها آموختند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
رجایی، «مجموعه مقالات ایران و لهستان، مناسبات فرهنگی و تمدنی» به کوشش حامد کاظم‌زاده، «سفرنامه صفر مراد ویچ» و «سفرنامه کروسینسکی» را ازجمله منابعی دانست که برای شناخت ایران و لهستان می‌توان به آن رجوع کرد. حامی مالی این مؤسسات جمهوری لهستان بود و آن‌ها بر شرایط روحی، اجتماعی و فرهنگی شهروندان خود نظارت داشتند. انجمن آموزگاران لهستان نیز فعالیت خود را آغاز و همه مقدمات لازم را برای تحصیل کودکان لهستانی فراهم کرد. این مدرس دانشگاه با اشاره به دیگر پیامدهای حضور لهستانی‌ها در ایران ادامه داد: تأسیس انجمن مطالعات ایرانی و انتشار سه کتاب در حوزه مطالعات ایرانی از دیگر پیامدهای حضور لهستانی‌ها در ایران بود و آن‌ها شاعرانی مثل میرزاده عشقی، بهار و نیما یوشیج را به ادبیات لهستان معرفی کردند. قلم‌زنی روی مس و نقره، قالیبافی و منبت نیز ازجمله هنرهایی است که لهستانی‌ها طی مدت حضور خود در ایران، از اصفهانی‌ها آموختند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رجایی، «مجموعه مقالات ایران و لهستان، مناسبات فرهنگی و تمدنی» به کوشش حامد کاظم‌زاده، «سفرنامه صفر مراد ویچ» و «سفرنامه کروسینسکی» را ازجمله منابعی دانست که برای شناخت ایران و لهستان می‌توان به آن رجوع کرد. حامی مالی این مؤسسات جمهوری لهستان بود و آن‌ها بر شرایط روحی، اجتماعی و فرهنگی شهروندان خود نظارت داشتند. انجمن آموزگاران لهستان نیز فعالیت خود را آغاز و همه مقدمات لازم را برای تحصیل کودکان لهستانی فراهم کرد. این مدرس دانشگاه با اشاره به دیگر پیامدهای حضور لهستانی‌ها در ایران ادامه داد: تأسیس انجمن مطالعات ایرانی و انتشار سه کتاب در حوزه مطالعات ایرانی از دیگر پیامدهای حضور لهستانی‌ها در ایران بود و آن‌ها شاعرانی مثل میرزاده عشقی، بهار و نیما یوشیج را به ادبیات لهستان معرفی کردند. قلم‌زنی روی مس و نقره، قالیبافی و منبت نیز ازجمله هنرهایی است که لهستانی‌ها طی مدت حضور خود در ایران، از اصفهانی‌ها آموختند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نشست ضد ایرانی امنیت دریایی و هوایی نتیجه‌ای نخواهد داشت، گفت که تامین امنیت و آرامش منطقه باید بر عهده کشورهای منطقه باشد چون وجود بیگانگان نتیجه‌ای جز ناامنی نخواهد داشت. ولی الله نانواکناری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری نشست ضد ایرانی امنیت دریایی و هوایی در منامه بحرین، گفت: از این گونه نشست‌ها را قبلا آمریکایی‌ها برگزار کرده بودند که در آن به بهانه مطرح شدن امنیت منطقه به دنبال ایران هراسی بودند. اعتقاد ما این است که باید امنیت منطقه به دست کشورهای منطقه حفظ شود. این باید درس عبرتی برای کشورهای حوزه خلیج فارس باشد که اطمینان و اتکاء به آمریکا نداشته باشند. با این پیشینه می‌توان با قاطعیت گفت که اجلاس بحرین هم شکست خورده خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
کشورهای شرکت کننده بر حمایت کامل از تلاش‌های ریاض تاکید کردند و اینکه عربستان حق دفاع از خود دارد. وی مدعی شد: نیروهای مسلح عربستان سعودی با افتخار در برابر تهدیداتی که منبع آن ایران و همپیمانان آن باشد، می‌ایستد و با آن مقابله می‌کند. وی در ادامه مدعی شد: ایادی ایران در برخی از کشورهای منطقه وجود دارد. اهداف سفر وزیر دفاع آمریکا به عربستانهمزمان با آن مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هم در سفری اعلام نشده روز گذشته وارد ریاض شد و امروز با خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی و پس از ملک سلمان دیدار و گفتگو کرد. در واقع علت تشدید مواضع خصمانه مقامات سعودی علیه ایران و برگزاری نشست امنیتی و نظامی در ریاض را در تحرکات آمریکا برای خنثی کردن هر گونه طرحی برای نزدیکی میان عربستان و ایران می‌توان تفسیر کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
کشورهای منطقه باید خودشان امنیت را برقرار کنند و ترتیبات و ساز و کارهای لازم را برای تحکیم صلح و امنیت در منطقه دنبال کنند. وی با تاکید مجدد بر اینکه باید امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه حفظ شود، گفت: نشست بحرین نتیجه‌ای جز سر و صدا و ایجاد فضای تبلیغاتی و پیچیده‌تر کردن مسائل و مشکلات منطقه در بر نخواهد داشت. نمی‌شود صحبت از برقراری امنیت در منطقه را مطرح کرد اما ایران و کشورهای موثر در منطقه در آن حضوری نداشته باشند. کما اینکه ایران همواره دست دوستی و همکاری برای تقویت، همگرایی و همکاری و برقراری امنیت در منطقه دراز کرده است. نمونه بارز آن طرح پیشنهادی رئیس جمهور با عنوان طرح هرمز است که زمینه‌های همکاری ایران با کشورهای منطقه را فراهم می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین، میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» را محکوم کرد. اعتمادآنلاین| جمعیت الوفاق بحرین ضمن محکوم کردن میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» تأکید کرد که میزبانی از صهیونیست‌ها خطری برای امنیت و ثبات منطقه است. در این بیانیه آمده است که حضور صهیونیست‌ها در این نشست نشان از توطئه‌ای بزرگ در خصوص امنیت ملی منطقه است و این حضور آن‌ها در بی‌ثبات کل منطقه سهیم خواهد بود. نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» که ادامه نشست ضد ایرانی ورشو در فوریه گذشته است، صبح امروز دوشنبه با حضور هیأت صهیونیستی و مشارکت نمایندگان ۶۰ کشور در منامه پایتخت بحرین آغاز بکار کرد. در این نشست دو روزه خطرات و تهدیدات علیه منطقه در سایه آنچه خطرات ایران برای دریانوردی و حمل ونقل هوایی خوانده شده، بررسی خواهد شد.
فارسفارس3 ماه قبل
جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین، میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» را محکوم کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعیت الوفاق ضمن محکوم کردن میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» تأکید کرد که میزبانی از صهیونیست‌ها خطری برای امنیت و ثبات منطقه است. در این بیانیه آمده است که حضور صهیونیست‌ها در این نشست نشان از توطئه‌ای بزرگ در خصوص امنیت ملی منطقه است و این حضور آن‌ها در بی‌ثبات کل منطقه سهیم خواهد بود. نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» که ادامه نشست ضد ایرانی ورشو در فوریه گذشته است، صبح امروز دوشنبه با حضور هیأت صهیونیستی و مشارکت نمایندگان ۶۰ کشور در منامه پایتخت بحرین آغاز بکار کرد. (جزئیات بیشتر) در این نشست دو روزه خطرات و تهدیدات علیه منطقه در سایه آنچه خطرات ایران برای دریانوردی و حمل ونقل هوایی خوانده شده، بررسی خواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
میزبانی نشست منامه با دولت‌های ایالات متحده آمریکا، لهستان و بحرین است. میزبانی نشست منامه با دولت‌های ایالات متحده آمریکا، لهستان و بحرین است. ایالات متحده آمریکا یک ائتلاف دریایی برای آنچه که برقراری امنیت کشتیرانی در خلیج فارس می‌خواند، تشکیل داده است. نشست منامه نیز در راستای دستور کار دولت ایالات متحده آمریکا برای تشدید فشار منطقه‌ای و جهانی علیه ایران است. رژیم اسراییل در عالی‌ترین سطح (نخست وزیر) در نشست ورشو شرکت داشت و «بنیامین نتانیاهو» به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی اسراییل، در نشست ورشو شرکت داشت.
ایسناایسنا3 ماه قبل
هیاتی صهیونیستی به همراه گروهی از کشورهای منطقه در نشستی به رهبری آمریکا در منامه شرکت خواهد کرد. دستور کار اصلی این نشست آن‌چه تهدید ایران در خلیج فارس عنوان شده، خواهد بود. این نشست امنیت دریایی منامه دنباله کنفرانسی ضدایرانی در ماه فوریه است که در ورشو، پایتخت لهستان برگزار شد. وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی این خبر را رد نکرده و به کانال ۱۳ تلویزیون این رژیم گفت که کنفرانس منامه «بخشی از روند ورشو» خواهد بود. هدف «ائتلاف امید» ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه کلیه ساکنان حوزه تنگه هرمز و تفاهم متقابل و روابط صلح آمیز و دوستانه میان ایشان است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
عبدالله بن راشد آل خلیفه، سفیر بحرین در آمریکا، با انتشار یک یادداشت در یک روزنامه آمریکایی درباره نشست «امنیت دریایی» به میزبانی منامه، ضمن استفاده از نام مجعول برای خلیج فارس، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. اعتمادآنلاین| عبدالله بن راشد آل خلیفه، سفیر بحرین در آمریکا، با انتشار یادداشتی سراسر ضد ایرانی در روزنامه «واشنگتن تایمز»، مواضع کشورش درباره میزبانی منامه از نشست «امنیت دریانوردی بین‌المللی» را بازگو کرده و از لزوم اتحاد بین‌المللی برای مقابله با «تهدیدات فزاینده ایران» سخن گفته است. یادداشت «عبدالله بن راشد آل خلیفه» سفیر بحرین در آمریکا در شرایطی منتشر شده که کشورش قرار است در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) میزبان یک نشست با موضوع ادعایی «امنیت دریانوردی بین‌المللی» باشد. عبدالله بن راشد آل خلیفه نوشت: «پادشاهی بحرین، متحد مهم ایالات متحده در جنگ با تروریسم است. سفیر آمریکا در بحرین در این یادداشت از واژه مجعول برای خلیج فارس استفاده کرده و مدعی شده که هدف از نشست آتی منامه، تقویت صلح و امنیت منطقه و جهان است.
فارسفارس3 ماه قبل
سفیر بحرین در آمریکا با انتشار یک یادداشت در یک روزنامه آمریکایی درباره نشست «امنیت دریایی» به میزبانی منامه، ضمن استفاده از نام مجعول برای خلیج فارس، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. یادداشت سراسر ضد ایرانی سفیر بحرین در آستانه «نشست منامه» به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر بحرین در آمریکا با انتشار یادداشتی سراسر ضد ایرانی در روزنامه «واشنگتن تایمز»، مواضع کشورش درباره میزبانی منامه از نشست «امنیت دریانوردی بین‌المللی» را بازگو کرده و از لزوم اتحاد بین‌المللی برای مقابله با «تهدیدات فزاینده ایران» سخن گفته است. یادداشت «عبدالله بن راشد آل خلیفه» سفیر بحرین در آمریکا در شرایطی منتشر شده که کشورش قرار است در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) میزبان یک نشست با موضوع ادعایی «امنیت دریانوردی بین‌المللی» باشد. سفیر منامه در واشنگتن که نخستین کشور در حاشیه خلیج‌فارس بوده که مشارکت در ائتلاف دریایی پیشنهادی آمریکا را پذیرفته است، در یادداشت خود در واشنگتن تایمز، بحرین را «متحد مهم ایالات متحده» خوانده است. سفیر آمریکا در بحرین در این یادداشت از واژه مجعول برای خلیج فارس استفاده کرده و مدعی شده که هدف از نشست آتی منامه، تقویت صلح و امنیت منطقه و جهان است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسفیر ایران در انگلیس گفت: مسئولان دانشگاه امپریال کالج‌ لندن در تماسی که با سفارت داشتند برگزاری نشست گروهی از معاندان جمهوری اسلامی ایران در این دانشگاه را کاملا تکذیب و تصریح کردند هیچ سالنی در دانشگاه در اختیار این گروه قرار نداده‌اند. اخبار سیاسی- حمید بعیدی نژاد روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توییتر افزود: ‌ واقعا جای تعجب دارد گروهی که ادعای دروغین تحول خواهی دارد در همان نشست افتتاحیه و برای کسب وجهه ساختگی برای خود، به‌ دروغ محل برگزاری نشست خود را دانشگاه امپریال کالج لندن اعلام می‌کند. بر اساس این اطلاعیه، محل برگزاری این نشست دانشگاه ایمپریال کالج لندن عنوان شده بود. سفارت ایران در انگلیس دیروز (سه شنبه) در نامه‌ای به دانشگاه «امپریال کالج لندن» مراتب اعتراض خود را به برگزاری نشست ضد ایرانی در این دانشگاه اعلام کرد. تکذیب مقامات دانشگاه ایمپریال کالج لندن درباره میزبانی این نشست نشان دهنده عمق توخالی بودن ادعای گروهی است که به گفته سفیر کشورمان به دنبال تحول خواهی در حاکمیت کشور هستند.
آناجآناج3 ماه قبل
میزبانی استانبول از یک نشست؛ فعالان قوم گرایی در صف اول نشست ضد ایرانیطبق شواهد موجود، این مراسم هرچند به بهانه‌ی درگذشت ایوب وورغون برگزار گردیده اما شرکت کنندگان ایرانی قوم‌گرا در آن به ایراد سخنرانی علیه تمامیت ارضی کشورمان پرداخته‌اند. گروه بین الملل آناج:۲۴ ام سپتامبر (دوم مهر) شهر استانبول طی یک نشست، میزبان اعضای جریانات قوم گرایی بود که به بهانه‌ی گرامیداشت درگذشت ایوب وورغون برگزار گردید. ایوب وورغون رئیس سازمان پذیرش دانشجو در زمان ریاست جمهوری ائلچی بیگ بود و بسیاری ازجریانات قوم گرایی، وی را یک عضو فعال و تاثیر گذار در آن زمان می‌دانستند. در این نشست بولنت مشه اوغلو رئیس اتحادیه اورال و نایب رئیس سازمان استانبول برای برقراری روابط با جهان ترک‌ها که میزبان اصلی برگزاری نشست بوده، گفته است هرچند ایوب وورغون را نمی‌شناسد! طبق شواهد موجود، این مراسم هرچند به بهانه‌ی درگذشت ایوب وورغون برگزار گردیده است اما شرکت کنندگان ایرانی جریانات قوم گرایی در آن به ایراد سخنرانی بر علیه تمامیت ارضی کشورمان پرداخته‌اند.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا با بیان اینکه هیچ مقام اسرائیلی را نمی‌توان پیدا کرد که حامی بازگشت به برجام باشد، تصریح کرد دیدگاه‌های دو رقیب نخست‌وزیری این رژیم درباره ایران یکسان است. به گزارش فارس، «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) گفت تمام مقامات سیاسی و امنیتی این رژیم مخالف بازگشت آمریکا یا هر کشور دیگری به توافق هسته‌ای ایران هستند. وی البته گفت تل‌آویو می‌تواند با یک توافق هسته‌ای درباره ایران که توسط آمریکا مذاکره شده باشد، کنار بیاید اما به شرط اینکه در توافق جدید مشکل «بند غروب» مرتفع شده باشد. سفیر تل‌آویو در واشنگتن اظهار داشت: «مشکلی که باید رفع کنید این است که ایران نباید هیچگاه به یک قدرت نظامی اتمی تبدیل شود. سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا پیشتر هم به کاخ سفید توصیه کرده بود با تداوم مسیر کنونی تحریم‌ها و محدودیت‌های اقصادی، فشار به مردم ایران را ادامه و افزایش دهد.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
وزیر سعودی گفت: «بازرسان سازمان ملل و کشورهای دیگر درباره حمله تاسیسات نفتی در شرق عربستان سعودی تحقیق می‌کنند. همزمان، جنبش انصارالله یمن مسئولیت این حمله که با ۱۰ پهپاد انجام شده است را بر عهده گرفته است. الجبیر در ادامه نشست گروه موسوم به «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، گفت: «ما با متحدان‌مان در ایالات متحده و اروپا درباره گزینه‌ها و گام‌های بعدی رایزنی می‌کنیم. بعد از پایان تحقیقات، تصمیم خواهیم گرفت که چگونه گام‌های دیپلماتیک، اقتصادی و امنیتی را برداریم. این رفتاری غیر قابل قبول است.» این دیپلمات سعودی به بیانیه مشترک آلمان، فرانسه و انگلیس اشاره کرد که طی آن مدعی شده‌اند ایران مسئول حمله به آرامکو است.
ایلناایلنا3 ماه قبل
وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجه، با حضور در نشست ضد ایرانی گروه موسوم به «علیه ایران متحد هستیم»، اعلام کرد که کشورش حمله به تاسیسات نفتی وابسته به شرکت آرامکو را بدون پاسخ نخواهد گذاشت.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عادل الجبیر»، وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجی در نشست ضد ایرانی گروه موسوم به «متحد علیه ایران هسته‌ای» که اعضای گروهک منافقین و گروهک‌های تجزیه‌طلب در آن مشارکت داشتند، ادعاهای خود علیه ایران را تکرار کرد. وزیر مشاور دولت سعودی مدعی شد که ایران به گسترش هرج و مرج در منطقه به وسیله شبه نظامیان دامن می‌زند و «تاریخ درازی از ترورها» در پرونده خود دارد. الجبیر ادعا کرد که ایران از القاعده حمایت می‌کند و به «حمزه»، پسر اسامه بن لادن، سرکرده القاعده پناه داده است. وزیر مشاور دولت سعودی همچنین ایران را اولین حامی تروریسم در منطقه و جهان معرفی کرد و گفت که این کشور از گروه‌های تروریستی در غرب آسیا حمایت می‌کند. نشست ضد ایرانی که الجبیر در آن به ایران حمله کرد، میزبان تعدادی از گروه‌های جدایی‌طلب و تروریست بود این گروهک‌ها عبارتند از: سازمان چریک‌های فدایی خلق، حزب دموکرات کردستان، حزب کومله کردستان و گروهک منافقین.

سخنان پمپئو در نشست ضد ایرانی از ادعا تا توطئه

صدا و سیماصدا و سیما3 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما‎، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در نشست ضد ایرانیادعاها علیه ایرانوی با نادیده گرفتن قدرت نظامی نیروهای یمنی که سعودی‌ها را سردرگم کرده‌اند، ایران را مسئول حمله به تاسیسات نفتی عربستان دانست. زمان آن فرا رسیده است که ایران مذاکره را بپذیرد. هر طرف و کشوری تحریم‌های ما را نادیده بگیرد مشمول تحریم خواهد شدتحریم‌ها علیه ایران به سقف خود رسیده است و باید از هرگونه ایجاد اغتشاش در ایران حمایت کرد. زمانیکه ترامپ رئیس جمهور شد, بر خلاف آنچه توسط دولت سابق آمریکا پیش بینی شده بود, ایران به جامعه بین المللی ملحق نشد. تحریم‌های آمریکا علیه نهادهای چینی برای نادیده گرفتن آگاهانه منع خرید نفت از ایران اعمال شده است.
جام نیوزجام نیوز3 ماه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز به نقل از روسیا الیوم، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس، عراق و اردن، روز گذشته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، چالش‌های فراروی منطقه خاورمیانه را مورد رایزنی قرار دادند. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تصریح کرد، پامپئو در این دیدار از وزرای خارجه بحرین، عراق، اردن، کویت، عمان، قطر، امارات و عربستان سعودی به دلیل «شراکت‌شان» با ایالات متحده قدردانی کرد. وزارت خارجه آمریکا افزود، پامپئو با همتایان عرب خود «چالش‌های فزاینده‌ای که روسیه و چین برای ثبات و امنیت منطقه ایجاد می‌کنند» را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند. طبق این بیانیه، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس و ایالات متحده بر ضرورت «رویارویی با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه» تأکید کردند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس، عراق و اردن، روز گذشته در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، چالش‌های فراروی منطقه خاورمیانه را مورد رایزنی قرار دادند. اخبار سیاسی- وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تصریح کرد، پامپئو در این دیدار از وزرای خارجه بحرین، عراق، اردن، کویت، عمان، قطر، امارات و عربستان سعودی به دلیل «شراکت‌شان» با ایالات متحده قدردانی کرد. وزارت خارجه آمریکا افزود، پامپئو با همتایان عرب خود «چالش‌های فزاینده‌ای که روسیه و چین برای ثبات و امنیت منطقه ایجاد می‌کنند» را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادند. طبق این بیانیه، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس و ایالات متحده بر ضرورت «رویارویی با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه» تأکید کردند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «اسرائیل کاتز» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در یک پست توئیتری از نشست خود با وزیر خارجه یکی از کشورهای عربی خبر داد. وی نوشت: روز گذشته با وزیر خارجه یکی از کشورهای عربی در حاشیه نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کردم. کاتز نوشت: این نخستین نشست بود. ما به صورت عمیقی در خصوص مسائل منطقه و راههای مبارزه با ایران رایزنی کردیم. وی ادامه داد: ما در خصوص راههای تقویت همکاری‌های مدنی میان دو طرف نیز صحبت کردیم.
فارسفارس4 ماه قبل
رئیس‌جمهور مستعفی و ریاض‌نشین یمن با صدور احکام جداگانه، اقدام به ایجاد تغییرات در کابینه دولت متبوع خود کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن که چند سالی در شهر ریاض، پایتخت سعودی است، طی چند حکمی دست به تغییر در کابینه دولت متبوع خود زد. او با صدور دستوری «محمد عبدالله الحضرمی»، را به عنوان وزیر خارجه دولت خود تعیین کرد. حضرمی بعد از برکنار «خالد الیمانی»، وزیر خارجه سابق دولت هادی، به عنوان جانشین و سرپرست وزارت خارجه این دولت بود. یکی از اعتراض‌های شورای انتقالی جنوب یمن (مورد حمایت ابوظبی) به دولت هادی طی درگیری‌های ماه گذشته در عدن این بود که این دولت، یمنی‌های جنوب را در دولت خود مشارکت نمی‌دهد.

به انتهای لیست رسیدید