نشست ضد ایرانی لهستان

نشست ضد ایرانی لهستان

قدس آنلاینقدس آنلاین4 ماه قبل
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای برنامه گروه‌های کاری نشست ضد ایرانی ورشو، قرار است ۲۹ و ۳۰ مهرماه نشستی با موضوع امنیت دریایی به میزبانی بحرین برگزار شود. وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: «فوریه ۲۰۱۹ نمایندگان بیش از ۶۰ کشور جهان، اتحادیه اروپا و ناتو در نشست ورشو برای ایجاد یک آینده توام با صلح و امنیت در خاورمیانه شرکت کردند. طبق اعلام دستگاه دیپلماتیک آمریکا، کره جنوبی هفتم و هشتم اکتبر (۱۵ و ۱۶ مهرماه) میزبان نشست گروه کاری درباره امنیت سایبری است و قرار است واشنگتن دهم و یازدهم اکتبر (۱۸ و ۱۹ مهر) میزبان نشست گروه کاری درباره حقوق بشر باشد. وزارت خارجه آمریکا از برگزاری نشست گروه کاری «امنیت هوانوردی و دریایی» به میزبانی بحرین در تاریخ ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) خبر داد. طبق اعلاو وزارت خارجه آمریکا، رومانی ۱۴ و ۱۵ نوامبر (۲۳ و ۲۴ آبان) میزبانی نشست گروه کاری عدم اشاعه موشکی خواهد بود و ۲۴ و ۲۵ اکتبر (۲ و ۳ آبان) لهستان از نشست گروه کاری امنیت انرژی میزبانی می‌کند.
فارسفارس4 ماه قبل
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای برنامه گروه‌های کاری نشست ضد ایرانی ورشو، قرار است ۲۹ و ۳۰ مهرماه نشستی با موضوع امنیت دریایی به میزبانی بحرین برگزار شود. وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: «فوریه ۲۰۱۹ نمایندگان بیش از ۶۰ کشور جهان، اتحادیه اروپا و ناتو در نشست ورشو برای ایجاد یک آینده توام با صلح و امنیت در خاورمیانه شرکت کردند. طبق اعلام دستگاه دیپلماتیک آمریکا، کره جنوبی هفتم و هشتم اکتبر (۱۵ و ۱۶ مهرماه) میزبان نشست گروه کاری درباره امنیت سایبری است و قرار است واشنگتن دهم و یازدهم اکتبر (۱۸ و ۱۹ مهر) میزبان نشست گروه کاری درباره حقوق بشر باشد. وزارت خارجه آمریکا از برگزاری نشست گروه کاری «امنیت هوانوردی و دریایی» به میزبانی بحرین در تاریخ ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) خبر داد. طبق اعلاو وزارت خارجه آمریکا، رومانی ۱۴ و ۱۵ نوامبر (۲۳ و ۲۴ آبان) میزبانی نشست گروه کاری عدم اشاعه موشکی خواهد بود و ۲۴ و ۲۵ اکتبر (۲ و ۳ آبان) لهستان از نشست گروه کاری امنیت انرژی میزبانی می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
سفیر آمریکا در لهستان به دنبال تشدید تنش‌ها بین این کشور اروپایی با رژیم صهیونیستی بر سر اتهام‌زنی‌ها به لهستانی‌ها درباره هلوکاست، بر لزوم عذرخواهی تل‌آویو از ورشو تاکید کرده است. خبرگزاری فارس: در ادامه تنش‌ها بین لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر اهانت‌های مقام‌های تل‌آویو درباره همدستی لهستانی‌ها در ماجرای «هلوکاست»، سفیر آمریکا در این کشور اروپایی خواستار عذرخواهی تل‌آویو از ورشو شده است. به نوشته خبرگزاری رویترز، «جورجت موسباچر» سفیر آمریکا در لهستان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در ورشو، درباره تنش‌ها بین لهستان و رژیم صهیونیستی بر سر توهین‌های تل‌آویو به لهستانی‌ها درباره دست داشتن در هلوکاست گفته که اسرائیل باید از لهستان عذرخواهی کند. سفیر واشنگتن در ورشو افزود: «اسرائیل و لهستان دو متحد قوی ایالات متحده هستند اما نباید از این نوع ادبیات استفاده شود. دولت لهستان در واکنش به این اظهارنظر، سفیر تل‌آویو در ورشو را احضار کرد و سخنان نتانیاهو را «غیرقابل قبول» خواند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
موضع کشور‌هانماینده روسیه در سازمان ملل ضمن تکرار مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی آمریکا در ورشو، نشست دو روزه واشنگتن در ورشو لهستان را بی ارزش خواند. از سویی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نشست ورشو را لکه ننگ بر پیشانی برخی اعراب خواند. یک تحلیلگر آمریکایی نیز ضمن انتقاد شدید از رویکرد آمریکا در نشست ورشو نوشت که این نشست یک سیرک مضحک و فاجعه‌بار و در جهت منزوی کردن آمریکا بود. «فرد کاپلان» گفت که در نشست ورشو، آمریکا منزوی شد نه ایران. شبکه خبری الجزیره قطر هم نوشت: برگزاری نشست ورشو درباره خاورمیانه در لهستان نشانگر ضعف و ناتوانی واشنگتن و محکوم به شکست است.
الفالف9 ماه قبل
اندیشکده آمریکایی «استراتفور» به دنبال پایان نشست دو روزه «ورشو»، در گزارشی تاکید کرده که واشنگتن یک بار دیگر در رسیدن به اهداف ضد ایرانی خود ناکام مانده است. گروه جهان الف، ۲۶ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۱۶ ۳۹۷۱۱۲۶۰۵۸به گزارش فارس، به دنبال پایان نشست ضد ایرانی لهستان، اندیشکده آمریکایی «استراتفور» درباره این نشست به شکست آمریکا در رسیدن به اهداف ضد ایرانی خودش اذعان کرده و گزارشی با این عنوان منتشر کرده است: «خاورمیانه: در نشست ورشو هیچ پیشرفتی برای آمریکا درباره ایران صورت نگرفت». استراتفور نوشت: «نشست دو روزه به رهبری آمریکا در ورشو درباره امنیت خاورمیانه ۱۴ فوریه پایان یافت. اندیشکده آمریکایی درباره دلیل حضور نیافتن وزرای خارجه اکثر کشورهای جهان در نشست ورشو نوشت: «بخشی از دلایل (عدم حضور وزرای خارجه) ناشی از این واقعیت بود که آمریکا این نشست را تبدیل به یک اجلاس ضد ایرانی کرده بود». طبق گزارش این اندیشکده آمریکایی، «نشست (ورشو) به جای برجسته کردن همگرایی و اتفاق نظر در مسائل مربوط به امنیت خاورمیانه، تاکیدی بر واگرایی و اختلاف نظر بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ماه قبل
به گزارش مشرق، نماینده روسیه در سازمان ملل بعد از پایان نشست ضد ایرانی در «ورشو» پایتخت لهستان، این نشست را بی ارزش خواند و مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تکرار کرده است. به گزارش «آسوشیتدپرس»، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل در جمع خبرنگاران در مقر این سازمان به سوالی درباره نشست ضد ایرانی لهستان و موضع مسکو درباره آن پاسخ داد. این مقام روس تاکید کرد که کشورش به دلیل مخالفت با مواضع آمریکا در قبال ایران، در این نشست شرکت نکرد. نبنزیا نشست ضد ایرانی لهستان را فاقد ارزش خواند و گفت: «ایجاد ائتلاف علیه کسی یا کشورهایی و در این مورد خاص علیه ایران، کمکی به حل مسائل بسیاری که خاورمیانه با آنها روبرو است، کمکی نمی‌کند و این، روشی نادرست است». نشست ضد ایرانی در ورشو لهستان، چهارشنبه و پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن) با حضور معاون رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا برگزار شد و طی این نشست، مقام‌های واشنگتن بر لزوم همراهی کشورها با مواضع ضد ایرانی واشنگتن تاکید کردند و از کشورهای اروپایی به دلیل مخالفت با این مواضع انتقاد کردند.
آخرین خبرآخرین خبر9 ماه قبل
واکنش روسیه به نشست ضد ایرانی ورشوفارس/ نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن تکرار مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی آمریکا، نشست دو روزه واشنگتن در ورشو لهستان را بی ارزش خوانده است. نماینده روسیه در سازمان ملل بعد از پایان نشست ضد ایرانی در «ورشو» پایتخت لهستان، این نشست را بی ارزش خواند و مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تکرار کرده است. به گزارش «آسوشیتدپرس»، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل در جمع خبرنگاران در مقر این سازمان به سوالی درباره نشست ضد ایرانی لهستان و موضع مسکو درباره آن پاسخ داد. نبنزیا نشست ضد ایرانی لهستان را فاقد ارزش خواند و گفت: «ایجاد ائتلاف علیه کسی یا کشورهایی و در این مورد خاص علیه ایران، کمکی به حل مسائل بسیاری که خاورمیانه با آنها روبرو است، کمکی نمی‌کند و این، روشی نادرست است». نشست ضد ایرانی در ورشو لهستان، چهارشنبه و پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن) با حضور معاون رئیس‌جمهور و وزیر خارجه آمریکا برگزار شد و طی این نشست، مقام‌های واشنگتن بر لزوم همراهی کشورها با مواضع ضد ایرانی واشنگتن تاکید کردند و از کشورهای اروپایی به دلیل مخالفت با این مواضع انتقاد کردند.
فارسفارس9 ماه قبل
نماینده روسیه در سازمان ملل ضمن تکرار مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی آمریکا، نشست دو روزه واشنگتن در ورشو لهستان را بی ارزش خوانده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نماینده روسیه روسیه در سازمان ملل بعد از پایان نشست ضد ایرانی در «ورشو» پایتخت لهستان، این نشست را بی ارزش خواند و مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی واشنگتن را تکرار کرده است. در حال تکمیل
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر ظهر امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد اظهار داشت: تأمین منابع آبی پایدار از استان‌های همجوار امری ضروری است. وی با بیان اینکه استان سمنان بخش قابل توجهی از اشتغال استان‌های همجوار را تأمین می‌کند افزود: هرگونه تهدید ناشی از کمبود منابع آبی در استان، استان‌های دیگر و از جمله استان‌های همجوار را نیز تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان نقش مهمی در اقتصاد ملی کشور دارد ادامه داد: زیرساخت‌ها و صنایع متعددی در استان سمنان شکل گرفته است و عدم تأمین منابع آبی در درازمدت می‌تواند این زیرساخت‌های مهم را به مخاطره بیاندازد. آشناگر با بیان اینکه ۲ هزار و ۲۲ واحد صنعتی در استان استقرار یافته گفت: علاوه بر این بیش از ۶۰۰ معدن فعال در استان وجود دارد. عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان ادامه داد: رشد جمعیت در برخی نقاط استان سمنان مثل گرمسار به ۶ درصد هم می‌رسد که این مهم نشان از وجود زیرساخت‌های مهم در این استان و موقعیت ویژه آن در اقتصاد کشور دارد.
فارسفارس9 ماه قبل
دشمنان جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیدند که زمان جنگ با جمهوری اسلامی با ظاهر به اصطلاح مدرن کت و شلوار، پیراهن سفید و کراوات پایان یافته است. کینه توزی در برابر ایران موجب شده تا دشمنان جمهوری اسلامی با جنایتکاران همدست باشند. دشمنان جمهوری اسلامی چون بصیرت ندارند، از تاریخ چیزی نیاموختند. یعنی این راهی است که دشمنان ایران و عروسک‌های آنها را به نابودی خواهد برد. شکی نیست که تروریست‌های گروهک تروریستی و وهابی جیش العدل و اربابان خارجی آنها به زودی پاسخ دندان‌شکن دریافت خواهند کرد.
فارسفارس9 ماه قبل
یک مقام ارشد وزارت خارجه ترکیه ضمن تاکید بر مخالفت آنکارا با نشست ضد ایرانی لهستان اعلام کرد که دولت ترکیه هیچ نماینده‌ای برای شرکت در این نشست اعزام نمی‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند. بنا بر گزارش روزنامه «حریت» ترکیه، یک مقام ارشد وزارت خارجه این کشور تاکید کرده که موضوع مشارکت آنکارا در نشست ضد ایرانی لهستان که قرار است امروز چهارشنبه آغاز شود، اصلا در دستور کار ترکیه نیست و این کشور در این نشست در هیچ سطحی شرکت نمی‌کند. مقام وزارت خارجه ترکیه که نامش منتشر نشده، همچنین تاکید کرد که تصمیم عدم مشارکت در این نشست بنا بر اصولی که ترکیه به ان باور دارد، اتخاذ شده است. وی افزود: «مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در یک اظهارنظر در جریان سفرش به قاهره انگیزه واقعی طرح (برگزاری نشست در لهستان) را بیان کرده بود.
ایلناایلنا9 ماه قبل
نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی برای شرکت در نشست ضد ایرانی ورشو، امشب سرزمین‌های اشغالی فلسطین را ترک می‌کند. به گزارش ایلنا به نقل از جروزالم پست، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی امروز-سه‌شنبه- تل‌آویو را به مقصد ورشو ترک می‌کند. باوجود اینکه بسیاری از کشور‌ها از حضور در نشست ضد ایرانی لهستان خودداری کردند و این نشست قرار است در سطح وزرا و معاونان وزرا انجام شود، نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در آن شرکت می‌کند. نتانیاهو قرار است امشب سرزمین‌های اشغالی فلسطین را ترک کرده و به لهستان سفر کند. علاوه بر نتانیاهو، نمایندگان آمریکا، چند کشور غربی و ۱۰ کشور عربی در این نشست شرکت می‌کنند.
فراروفرارو9 ماه قبل
فرارو- چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به صحنه جدال رسانه‌ای مقامات ایران و آمریکا تبدیل شده است. هشتگی که برای اولین بار توسط مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا چند روز پیش مورد استفاده قرار گرفت. مردم ایران که مدتهاست در رنجند شایسته آینده روشن‌تری هستند.» این نخستین پیام ترامپ به زبانی غیر از انگلیسی بود. تقریبا همزمان با توئیت ترامپ جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ نیز در پیامی ویدئویی مدعی شد که ایران شاهد "۴۰ سال شکست بوده است. هر چند که مقامات لهستانی و آمریکایی می‌گویند دستور کار این نشست ایران نیست بلکه خاورمیانه است، اما برای ناظران روشن است که در این نشست موضوع اصلی ایران خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ماه قبل
اعلام برگزاری نشست ضد ایرانی ورشو، با واکنش‌های متفاوت بین‌المللی مواجه شد. چند روز پس از این اظهارات لاوروف، وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نمی‌کند. یک مقام آمریکایی در نشست خبری توجیهی هشتم بهمن ماه درباره کنفرانس لهستان گفت که نشست ورشو دستورکار ضد ایرانی ندارد. الشرق الاوسط نوشت که ایده کنفرانس ورشو به چند ماه پیش برمی‌گردد که دونالد ترامپ پیشنهاد کرد ائتلافی گسترده با هدف ایجاد «ائتلافی ضد ایران به موازات ائتلاف ضد داعش» تشکیل شود. همان روز یک مقام ارشد لهستانی که نامش فاش نشد در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای اعلام کرد برنامه موشکی ایران یکی از موضوعاتی است که نشست ورشو بررسی می‌شود.
الفالف9 ماه قبل
«تونی بلر» نخست‌وزیر سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ انگلیس در مصاحبه با یک رسانه سعودی ضمن اتهام‌زنی علیه انقلاب اسلامی ایران، از نشست ضد ایرانی لهستان حمایت کرد. «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس در دو روز اخیر با نوشتن یک یادداشت برای روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» و همچنین در مصاحبه با شبکه «العربیه» عربستان سعودی، دشمنی خودش را با جمهوری اسلامی ایران بروز داده و از نشست ضد ایرانی لهستان حمایت کرده است. نخست‌وزیر سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ انگلیس از نشست ضد ایرانی ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن) لهستان حمایت کرد و این نشست را «گام اول» برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران خواند. از نظر بلر، «نشست ورشو برای ساختن ائتلاف بین بازیگران خارجی از قبیل آمریکا، بریتانیا، اروپا و کشورهای درون منطقه»، نشستی مهم است. نشریه «ساندی تلگراف» چندی پیش گزارش داد که «موسسه مشاوره تونی بلر» متعلق به بلر در قراردادی به ارزش بیش از ۱۲ میلیون دلار، در حال مشاوره دادن به حکومت عربستان سعودی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ماه قبل
خبرگزاری میزان- موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند، این تصمیم خوبی است، اما کافی نیست. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، به موگرینی در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی‌کند، این تصمیم خوبی است، اما کافی نیست. با وجود برگزاری نشست در یکی از کشور‌های اروپایی، اتحادیه اروپا موضع روشنی درباره آن نگرفته است، هر چند روز گذشته اعلام شد که خانم فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست ورشو شرکت نمیکند. زمانی که هیچ واکنشی به برگزاری نشست ورشو از سوی اتحادیه اروپا انجام نمی‌شود، نمی‌توان حضور نیافتن موگرینی در این نشست را مثبت ارزیابی کرد. به هر صورت، برخی در داخل به خاطر عدم حضور فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست ورشو شادمان و خرسند نباشند و آن را در راستای سیاست همراهی اتحادیه اروپا با ایران ندادند، موگرینی در آن زمان مسافرت است و به نشست ورشو نیز هیچ اعتراضی ندارد.
خانه ملتخانه ملت10 ماه قبل
جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست ضد ایرانی لهستان که مقرر شده است در روزهای آینده برگزار شود، گفت: اقدامی که آمریکایی‌ها در حال انجام دادن آن هستند؛ یک اقدام ضد ایرانی و ضد حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است و عملا معارضه آشکار عیله ملت، دولت و یک سرزمین است. نماینده مردم مشهد ادامه داد: نتیجه فشارهای جمهوری اسلامی این شد که آمریکایی‌ها زمین بازی را عوض و مسائل دیگری را مطرح کردند و گفتند که قرار نیست ما در این نشست ضد ایران صحبت کنیم؛ چرا که می‌خواهیم در رابطه با حقوق بشر و موضاعات دیگری بحث کنیم. کریمی قدوسی تصریح کرد: براساس برآورد و اطلاعاتی که بدست آوردیم؛ مقرر شده از اویل سال جاری پروژه هایی تخریب ایران یکی پس از دیگری اجرایی شود و آخرین پروژه هم همین نشست ورشو بود. عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه چه پروژه هایی قرار بود در ایران اتفاق بیفتد تاکید کرد: اعتصابات، جنگ داخلی، درگیری خیابانی، ترورها، کمبودها، تحریم‌ها و سقوط ارزش پول ملی از پروژه‌های آمریکا برای تخریب ایران بود اگر چه برخی از این نمونه‌ها را در کشورمشاهده کردیم. وی تاکید کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم می‌توانند با حضور گسترده خود پاسخ یاوه گویی‌ها دشمنان کشور را بدهند و ثابت کنند که این نظام، انقلاب و سرزمین از آن ملت است. /پایان پیام
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
مایک پنس معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه فوریه به لهستان سفر می‌کند تا در اجلاس آینده صلح و امنیت در خاورمیانه شرکت کند و پس از آن به مونیخ خواهد رفت تا در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یابد. نشست لهستان که در واقع یک نشست ضدایرانی است قرار است به‌ابتکار دولت آمریکا روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) در لهستان برگزار شود. اما هفته گذشته «جاناتان کوهن»، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل متحد از اظهارات «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا که گفته بود محور اصلی نشست لهستان را مسائل ایران تشکیل می‌دهد عقب‌نشینی کرد. او گفت که قرار نیست این کنفرانس به تریبونی برای بدگویی یا حمله به ایران تبدیل شود. کوهن همچنین گفت که آمریکا به تصمیم سایر کشورها برای حمایت از برجام احترام می‌گزارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، طی بیانیه‌ای اعلام شد که «مایک پنس» معاون۱۳ تا ۱۶ فوریه به اروپا سفر خواهد کرد. بر اساس این بیانیه، پنس نخست به ورشوی لهستان سفر می‌کند تا در کنفرانس ضد ایرانی «صلح و امنیت در خاورمیانه» شرکت کند. سپس وی به آلمان سفر خواهد کرد تا در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت کرده و درباره مسئولیت‌ها و مشارکت‌های آمریکا و اروپا بحث کند. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به خاورمیانه اعلام کرد که شهر ورشو لهستان روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن ماه از نشستی با موضوع «صلح و امنیت در خاورمیانه» میزبانی می‌کند. به گفته وی، این نشست که به صورت مشترک توسط آمریکا و لهستان برگزار می‌شود، بیش از همه بر ایران تمرکز دارد اما مقامات آمریکایی به دلیل عدم استقبال از نشست ضدایرانی توسط دیگر کشورها، تصمیم گرفتند موضوعات این نشست را تغییر دهند و موضوعات را متنوع کنند تا ریسک عدم حضور وزرای خارجه دیگر کشورها در این نشست را کاهش دهند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نشست عصر امروز (یکشنبه، ۷ بهمن) این کمیسیون که با حضور مسئولان وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و نمایندگانی از دستگاه‌های دفاعی کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شد، گفت: این نشست برای بررسی نشست ضد ایرانی پیش رو در لهستان بود. فلاحت‌پیشه با اشاره به حماقت آمریکایی‌ها در انتخاب زمان برگزاری این نشست در لهستان، افزود: نشست ورشو دو روز قبل از برگزاری مراسم باشکوه ۲۲ بهمن در ایران برگزار می‌شود که شکست محرزی برای آنها در پی خواهد داشت. وی ادامه داد: مردم ایران در راهپیمایی امسال نیز علیه آمریکا و دشمنی‌های آنها علیه نظام و انقلاب به خیابان‌ها خواهند آمد و حضور گسترده‌ای خواهیم داشت، لذا نشست لهستان تحت‌الشعاع حضور میلیونی مردم ایران در روز ۲۲ بهمن قرار می‌گیرد. رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مهم این است که مسئولان بدانند مشکل ما در خارج نبوده و باید در داخل مسائل را حل و از اقدامات و مواضع تفرقه‌افکنانه خودداری کرد، ضمن اینکه باید تلاش کرد تا شرایط اقتصادی حل شده و بهانه به دشمن داده نشود. انتهای پیام/
مهرمهر10 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، طبق اعلام یک منبع انگلیسی جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس در نشست ضد ایرانی لهستان حضور خواهد داشت. طبق اعلام گاردین، جرمی هانت به شرطی در نشست ورشو شرکت خواهد کرد که وزیر خارجه آمریکا در حاشیه آن میزبان نشستی در مورد یمن باشد. این نشست که قرار است ۱۳ و ۱۴ فوریه در ورشو برگزار شود، جرمی هانت اولین وزیر خارجه کشور اروپایی است که خبر از شرکت در این کنفرانس داده است. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، در جریان سفر اخیر خود به خاورمیانه از برگزاری این کنفرانس در سطح وزرا با عنوان «پیشبرد آینده‌ ای با صلح و ثبات در خاورمیانه» خبر داد. گفتنی است این نشست تحت عنوان «نشستی در سطح وزراء با هدف ترویج آینده‌ای توأم با صلح و ثبات در خاورمیانه» به ابتکار عمل واشنگتن در ورشو برگزار خواهد شد و «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با ادعای حضور نمایندگانی از بیش از ۷۰ کشور جهان، موضوع ایران را محور اصلی این نشست خواند.
آخرین خبرآخرین خبر10 ماه قبل
موضوع نشست ضد ایرانی لهستان تغییر کردفارس/ وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از برگزاری نشست لهستان با موضوع «آینده صلح و امنیت در خاورمیانه» خبر داد و ترجیح داد اسمی از ایران در این بیانیه نیاورد. وزارت خارجه آمریکا درباره نشست لهستان که اخیرا سر وصدای زیادی به پا کرده است بیانیه صادر کرد. برخی تحلیلگران معتقدند که مقامات آمریکایی به دلیل عدم استقبال از نشست ضدایرانی تصمیم گرفته‌اند موضوعات این نشست را تغییر دهند و موضوعات را متنوع کنند تا ریسک عدم حضور وزرای خارجه دیگر در این کشورها در این نشست را کاهش دهند. پیش از این برخی رسانه‌های غربی گزارش داده بودند که برخی از کشورهای اروپایی در نشست ضدایرانی لهستان شرکت نخواهند کرد و یا در سطح بسیار پایین مشارکت خواهند کرد. وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به احتمال برگزاری نشستی با محوریت ایران به مقامات لهستانی اعتراض کردند و کاردار این کشور در تهران را فراخواند.
خبر فوریخبر فوری10 ماه قبل
روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی درباره نشست ضد ایرانی لهستان به نقل از دیپلمات‌های اروپایی نوشت، احتمال دارد وزیر امورخارجه آمریکا در لحظات آخر برگزاری این نشست را لغو کند. به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه شورای امنیت اعلام کرد که کنفرانس لهستان درباره خاورمیانه روی ایران متمرکز نخواهد بود و یک دستور کار گسترده‌تر خواهد داشت. روسیه نیز به عنوان یک بازیگر در خاورمیانه روز سه‌شنبه در نشست شورای امنیت اعلام کرد که دعوت حضور در نشست را نپذیرفته است. با تمام این اوصاف قصد لهستان برای برگزاری این نشست ضد ایرانی منجر به خشم مقامات کشورمان شده است. محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران این کنفرانس را محکوم و انتقاداتی را علیه لهستان برای میزبانی نشست مطرح کرد.
ایسناایسنا10 ماه قبل
روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی درباره نشست ضد ایرانی لهستان به نقل از دیپلمات‌های اروپایی نوشت، احتمال دارد وزیر امورخارجه آمریکا در لحظات آخر برگزاری این نشست را لغو کند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، آمریکا روز سه‌شنبه در جلسه شورای امنیت اعلام کرد که کنفرانس لهستان درباره خاورمیانه روی ایران متمرکز نخواهد بود و یک دستور کار گسترده‌تر خواهد داشت. روسیه نیز به عنوان یک بازیگر در خاورمیانه روز سه‌شنبه در نشست شورای امنیت اعلام کرد که دعوت حضور در نشست را نپذیرفته است. با تمام این اوصاف قصد لهستان برای برگزاری این نشست ضد ایرانی منجر به خشم مقامات کشورمان شده است. محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران این کنفرانس را محکوم و انتقاداتی را علیه لهستان برای میزبانی نشست مطرح کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
به گزارش یورونیوز، پیش‌تر وزیر خارجه لهستان دعوت از ایران را با این توضیح که صحبت‌های مسئولان این کشور ممکن است روند «آرام» برگزاری کنفرانس را تهدید کند، منتفی دانسته بود. چرا لهستان احتمال دعوت ایران را مطرح کرد؟ سفیر روسیه روز گذشته در سازمان ملل هدف برگزاری کنفرانس لهستان را به چالش کشید وگفت که رویکردهای ساده‌انگارانه و یک‌جانبه مرتبط با ایران در زمینه دستیابی به یک ساختار امنیتی واقعی درخاورمیانه نتیجه معکوس خواهد داد. به گفته وزیر امور خارجه لهستان، روسیه دعوت لهستان را برای شرکت کردن در این کنفرانس رد کرده است. مسکو تائید کرد: در نشست لهستان شرکت نمی‌کنیمدر همین حال و اظهارات نماینده روسیه در سازمان ملل وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد که مقامات این کشور در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نخواهند کرد. به گزارش اسپونتیک، وزارت امورخارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای تائید کرد که در کنفرانس لهستان شرکت نمی‌کند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه پس از انتقادهایی از طرف عربستان گفت که به تعهداتش در قبال کاهش تولید نفت پایبند است. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان هفته گذشته گفت که کاهش تولید نفت روسیه آهسته‌تر از حد انتظار پیش می‌رود. نواک همچنین اظهار داشت اگر فالح در مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس شرکت کند، در آخر همین هفته با همتای سعودی خود در داووس دیدار خواهد کرد. وی گفت: «دیدار ما بستگی به برنامه او دارد». بیش از ۶۰ تن از رهبران و سیاستمداران، صاحبان صنایع، سرمایه‌داران، متفکران و … در منطقه کوهستانی داووس سوئیس گرد هم می‌آیند تا در مورد مسائل مهم جهانی بحث و تبادل نظر کنند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «جاکیچ کژاپوتوویژ» وزیر امور خارجه لهستان در پاسخ به سوال خبرنگاری که درباره حضور سرگئی لاوروف در نشست ضدایرانی ورشو پرسید، پاسخ داد: روسیه اعلام کرده است که در این نشست شرکت نخواهد کرد. وی بیان داشت: این مسئله حاکی از آن است که روسیه به این کنفرانس علاقه‌ای ندارد. جای شرم است، چراکه روسیه نقش بزرگی در خاورمیانه بازی می‌کند. پیشتر نیز «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه تأیید کرد که در نشستی ضدایرانی که به دعوت آمریکا و به میزبانی «ورشو» پایتخت لهستان برگزار می‌شود شرکت نخواهد کرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که قبل از نشست وزرای خارجه این اتحادیه در بروکسل صحبت می‌کرد در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا در نشست لهستان صحبت می‌کند یا خیر گفت: «گمان می‌کنم آن روزها سفری به نشست اتحادیه آفریقا پیش رو خواهم داشت و در حاشیه آن نشست که در «آدیس آبابا» برگزار می‌شود و از مدت‌ها پیش برای آن برنامه‌ریزی شده، دیدارهای دیگری در شاخ آفریقا خواهم داشت.» موگرینی اضافه کرد: «بنابراین، متأسفم که در آن روز بخصوص در بروکسل یا در اروپا نیستم.» انتهای پیام/.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک تحلیلگر ایرلندی در مصاحبه‌ای اختصاصی گفته حضور کشورهای اروپایی در نشست ضدایرانی که قرار است در «ورشو»، پایتخت لهستان برگزار شود، می‌تواند «منافع سیاسی و اقتصادی» اتحادیه اروپا را نابود کند. وی در گفتگو با تسنیم گفت: «این نشست جنگی- این نشست مصداق همین است- کاملا منافع سیاسی و اقتصادی اروپا با ایران را نابود خواهد کرد. «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته اعلام کرد دولت این کشور قصد برگزاری نشستی در لهستان دارد. این مقام ارشد اروپایی گفت که اتحادیه اروپا دقیقا نمی‌داند این نشست قرار است چه چشم‌اندازی از صلح و ثبات را دنبال کند. وی همچنین گفت: «درباره شرکت بسیاری از سایر اعضای اتحادیه اروپا در سطح وزارتی، عدم قطعیت‌های زیادی وجود دارد.» انتهای پیام/
مهرمهر10 ماه قبل
وی حضرت زهرا (س) را الگویی کامل برای بانوان کشور دانست و گفت: بانوان باید فاطمه‌وار از نظام علوی حمایت کنند و در عرصه انجام وظایف انقلابی پاسداشت حریم عفاف و قانون باشند. وی سپس به توطئه‌های آمریکا علیه نظام اسلامی اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها مانند گدای دوره گرد در منطقه به دنبال هم‌پیمان برای سقوط نظام جمهوری اسلامی می‌گردد، اما باید بداند، این نظام ریشه در اعتقادات و جان و دل مردم داشته و ساقط نمی‌شود. خاتمی سپس نشست ضد ایرانی لهستان را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اجلاس هنوز شروع نشده له شد و شکست خورد. وی ادامه داد: اروپایی‌ها به حضور در این اجلاس پاسخ منفی دادند و برخی کشورهای عربی نیز که با ما اختلاف نظر و سلیقه دارند نیز از حضور در اجلاس خودداری کردند. امام جمعه موقت تهران افزود: این نشست حتی اگر تشکیل شود، چیزی جز حرف‌های تکراری و کهنه همیشگی را در بر نخواهد داشت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
به گزارش مشرق، ماجرای فعالیت اکانت‌های فیک در شبکه‌های اجتماعی همچون توئیتر، اینستاگرام و فیسبوک برای شکل‌دهی افکار عمومی وارد ابعاد جدیدی شده است. پیش از این نیز، شبکه الجزیره در گزارشی نشان داده بود که چگونه این گروه تروریستی سعی دارد با استفاده از شبکه‌های اجتماعی بر افکار عمومی مردم ایران و مردم جهان تأثیر بگذارد. در این گزارش با اشاره به اغتشاشات دی ماه سال گذشته، فعالیت‌های توئیتری گروهک منافقین را در شکل‌گیری این اغتشاشات تأیید می‌کند. دست‌های اسرائیل و سعودی در کار است؟ نمونه مشابه اقدامی که توسط منافقین صورت می‌گیرد، ارتشی مجازی و تحت‌مدیریت اسرائیلی با نام «هازبارا» است. در مراسم افتتاح این مرکز علاوه بر پادشاه سعودی، عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر و دونالد ترامپ رئیس دولت آمریکا نیز حضور داشتند.

به انتهای لیست رسیدید