نشست ضد ایرانی ورشو

نشست ضد ایرانی ورشو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
کشورهای شرکت کننده بر حمایت کامل از تلاش‌های ریاض تاکید کردند و اینکه عربستان حق دفاع از خود دارد. وی مدعی شد: نیروهای مسلح عربستان سعودی با افتخار در برابر تهدیداتی که منبع آن ایران و همپیمانان آن باشد، می‌ایستد و با آن مقابله می‌کند. وی در ادامه مدعی شد: ایادی ایران در برخی از کشورهای منطقه وجود دارد. اهداف سفر وزیر دفاع آمریکا به عربستانهمزمان با آن مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا هم در سفری اعلام نشده روز گذشته وارد ریاض شد و امروز با خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی و پس از ملک سلمان دیدار و گفتگو کرد. در واقع علت تشدید مواضع خصمانه مقامات سعودی علیه ایران و برگزاری نشست امنیتی و نظامی در ریاض را در تحرکات آمریکا برای خنثی کردن هر گونه طرحی برای نزدیکی میان عربستان و ایران می‌توان تفسیر کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین، میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» را محکوم کرد. اعتمادآنلاین| جمعیت الوفاق بحرین ضمن محکوم کردن میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» تأکید کرد که میزبانی از صهیونیست‌ها خطری برای امنیت و ثبات منطقه است. در این بیانیه آمده است که حضور صهیونیست‌ها در این نشست نشان از توطئه‌ای بزرگ در خصوص امنیت ملی منطقه است و این حضور آن‌ها در بی‌ثبات کل منطقه سهیم خواهد بود. نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» که ادامه نشست ضد ایرانی ورشو در فوریه گذشته است، صبح امروز دوشنبه با حضور هیأت صهیونیستی و مشارکت نمایندگان ۶۰ کشور در منامه پایتخت بحرین آغاز بکار کرد. در این نشست دو روزه خطرات و تهدیدات علیه منطقه در سایه آنچه خطرات ایران برای دریانوردی و حمل ونقل هوایی خوانده شده، بررسی خواهد شد.
فارسفارس1 ماه قبل
جمعیت ملی-اسلامی «الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین، میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» را محکوم کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جمعیت الوفاق ضمن محکوم کردن میزبانی دولت بحرین از هیأت صهیونیستی در نشست «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» تأکید کرد که میزبانی از صهیونیست‌ها خطری برای امنیت و ثبات منطقه است. در این بیانیه آمده است که حضور صهیونیست‌ها در این نشست نشان از توطئه‌ای بزرگ در خصوص امنیت ملی منطقه است و این حضور آن‌ها در بی‌ثبات کل منطقه سهیم خواهد بود. نشست موسوم به «کارگروه ورشو درباره امنیت دریانوردی و حمل‌ونقل هوایی» که ادامه نشست ضد ایرانی ورشو در فوریه گذشته است، صبح امروز دوشنبه با حضور هیأت صهیونیستی و مشارکت نمایندگان ۶۰ کشور در منامه پایتخت بحرین آغاز بکار کرد. (جزئیات بیشتر) در این نشست دو روزه خطرات و تهدیدات علیه منطقه در سایه آنچه خطرات ایران برای دریانوردی و حمل ونقل هوایی خوانده شده، بررسی خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
عبدالله بن راشد آل خلیفه، سفیر بحرین در آمریکا، با انتشار یک یادداشت در یک روزنامه آمریکایی درباره نشست «امنیت دریایی» به میزبانی منامه، ضمن استفاده از نام مجعول برای خلیج فارس، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. اعتمادآنلاین| عبدالله بن راشد آل خلیفه، سفیر بحرین در آمریکا، با انتشار یادداشتی سراسر ضد ایرانی در روزنامه «واشنگتن تایمز»، مواضع کشورش درباره میزبانی منامه از نشست «امنیت دریانوردی بین‌المللی» را بازگو کرده و از لزوم اتحاد بین‌المللی برای مقابله با «تهدیدات فزاینده ایران» سخن گفته است. یادداشت «عبدالله بن راشد آل خلیفه» سفیر بحرین در آمریکا در شرایطی منتشر شده که کشورش قرار است در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) میزبان یک نشست با موضوع ادعایی «امنیت دریانوردی بین‌المللی» باشد. عبدالله بن راشد آل خلیفه نوشت: «پادشاهی بحرین، متحد مهم ایالات متحده در جنگ با تروریسم است. سفیر آمریکا در بحرین در این یادداشت از واژه مجعول برای خلیج فارس استفاده کرده و مدعی شده که هدف از نشست آتی منامه، تقویت صلح و امنیت منطقه و جهان است.
فارسفارس1 ماه قبل
سفیر بحرین در آمریکا با انتشار یک یادداشت در یک روزنامه آمریکایی درباره نشست «امنیت دریایی» به میزبانی منامه، ضمن استفاده از نام مجعول برای خلیج فارس، به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت. یادداشت سراسر ضد ایرانی سفیر بحرین در آستانه «نشست منامه» به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفیر بحرین در آمریکا با انتشار یادداشتی سراسر ضد ایرانی در روزنامه «واشنگتن تایمز»، مواضع کشورش درباره میزبانی منامه از نشست «امنیت دریانوردی بین‌المللی» را بازگو کرده و از لزوم اتحاد بین‌المللی برای مقابله با «تهدیدات فزاینده ایران» سخن گفته است. یادداشت «عبدالله بن راشد آل خلیفه» سفیر بحرین در آمریکا در شرایطی منتشر شده که کشورش قرار است در روزهای ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) میزبان یک نشست با موضوع ادعایی «امنیت دریانوردی بین‌المللی» باشد. سفیر منامه در واشنگتن که نخستین کشور در حاشیه خلیج‌فارس بوده که مشارکت در ائتلاف دریایی پیشنهادی آمریکا را پذیرفته است، در یادداشت خود در واشنگتن تایمز، بحرین را «متحد مهم ایالات متحده» خوانده است. سفیر آمریکا در بحرین در این یادداشت از واژه مجعول برای خلیج فارس استفاده کرده و مدعی شده که هدف از نشست آتی منامه، تقویت صلح و امنیت منطقه و جهان است.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس‌جمهور مستعفی و ریاض‌نشین یمن با صدور احکام جداگانه، اقدام به ایجاد تغییرات در کابینه دولت متبوع خود کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن که چند سالی در شهر ریاض، پایتخت سعودی است، طی چند حکمی دست به تغییر در کابینه دولت متبوع خود زد. او با صدور دستوری «محمد عبدالله الحضرمی»، را به عنوان وزیر خارجه دولت خود تعیین کرد. حضرمی بعد از برکنار «خالد الیمانی»، وزیر خارجه سابق دولت هادی، به عنوان جانشین و سرپرست وزارت خارجه این دولت بود. یکی از اعتراض‌های شورای انتقالی جنوب یمن (مورد حمایت ابوظبی) به دولت هادی طی درگیری‌های ماه گذشته در عدن این بود که این دولت، یمنی‌های جنوب را در دولت خود مشارکت نمی‌دهد.

سیاست خارجی در چند روز اخیر؛ ایران برای حراست از امنیتش تردید نمی‌کند

9+
فارسفارس4 ماه قبل
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ماه قبل
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای برنامه گروه‌های کاری نشست ضد ایرانی ورشو، قرار است ۲۹ و ۳۰ مهرماه نشستی با موضوع امنیت دریایی به میزبانی بحرین برگزار شود. وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: «فوریه ۲۰۱۹ نمایندگان بیش از ۶۰ کشور جهان، اتحادیه اروپا و ناتو در نشست ورشو برای ایجاد یک آینده توام با صلح و امنیت در خاورمیانه شرکت کردند. طبق اعلام دستگاه دیپلماتیک آمریکا، کره جنوبی هفتم و هشتم اکتبر (۱۵ و ۱۶ مهرماه) میزبان نشست گروه کاری درباره امنیت سایبری است و قرار است واشنگتن دهم و یازدهم اکتبر (۱۸ و ۱۹ مهر) میزبان نشست گروه کاری درباره حقوق بشر باشد. وزارت خارجه آمریکا از برگزاری نشست گروه کاری «امنیت هوانوردی و دریایی» به میزبانی بحرین در تاریخ ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) خبر داد. طبق اعلاو وزارت خارجه آمریکا، رومانی ۱۴ و ۱۵ نوامبر (۲۳ و ۲۴ آبان) میزبانی نشست گروه کاری عدم اشاعه موشکی خواهد بود و ۲۴ و ۲۵ اکتبر (۲ و ۳ آبان) لهستان از نشست گروه کاری امنیت انرژی میزبانی می‌کند.
فارسفارس4 ماه قبل
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای برنامه گروه‌های کاری نشست ضد ایرانی ورشو، قرار است ۲۹ و ۳۰ مهرماه نشستی با موضوع امنیت دریایی به میزبانی بحرین برگزار شود. وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: «فوریه ۲۰۱۹ نمایندگان بیش از ۶۰ کشور جهان، اتحادیه اروپا و ناتو در نشست ورشو برای ایجاد یک آینده توام با صلح و امنیت در خاورمیانه شرکت کردند. طبق اعلام دستگاه دیپلماتیک آمریکا، کره جنوبی هفتم و هشتم اکتبر (۱۵ و ۱۶ مهرماه) میزبان نشست گروه کاری درباره امنیت سایبری است و قرار است واشنگتن دهم و یازدهم اکتبر (۱۸ و ۱۹ مهر) میزبان نشست گروه کاری درباره حقوق بشر باشد. وزارت خارجه آمریکا از برگزاری نشست گروه کاری «امنیت هوانوردی و دریایی» به میزبانی بحرین در تاریخ ۲۱ و ۲۲ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر) خبر داد. طبق اعلاو وزارت خارجه آمریکا، رومانی ۱۴ و ۱۵ نوامبر (۲۳ و ۲۴ آبان) میزبانی نشست گروه کاری عدم اشاعه موشکی خواهد بود و ۲۴ و ۲۵ اکتبر (۲ و ۳ آبان) لهستان از نشست گروه کاری امنیت انرژی میزبانی می‌کند.
وانانیوزوانانیوز4 ماه قبل
به گزارش وانانیوز، به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» در این جلسه توجیهی علاوه بر مقام صهیونیستی و آمریکایی، مقام‌های کشور‌های دیگر نیز حضور داشتند. عاروتص شوع نوشت که دعوت از مقام اسرائیلی برای حضور در جلسه توجیهی می‌تواند پیامی دال بر دعوت از تل‌آویو برای حضور در نشست امنیت دریایی در بحرین باشد. هوک چهارشنبه گذشته گفت که بحرین میزبان نشستی درباره امنیت تردد دریایی خواهد بود. به ادعای هوک، نمایندگان ۶۵ کشور در سطح وزارتی در این نشست شرکت خواهند کرد. او در توضیحات بیشتر مشخص کرد که نمایندگان تمام کشورهایی که در نشست ضد ایرانی ورشو حضور یافتند، به این نشست دعوت خواهند شد.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
منابع متعددی در کشورهای متحد آمریکا می‌گویند به دلیل اینکه مشارکت در پیشنهاد واشنگتن برای تشکیل ائتلاف دریایی، به زعم تهران اقدامی ضد ایرانی است، این دولت‌ها تمایل چندانی برای همراهی با آمریکا ندارند. به گزارش فارس، علی‌رغم ادعای آمریکا مبنی بر مشارکت کشورهای زیادی در طرح تشکیل ائتلاف دریایی برای تسهیل کشتی‌رانی در خلیج فارس، منابع آگاه می‌گویند که متحدان واشنگتن تمایل چندانی برای پیوستن به این طرح ندارند. به نوشته خبرگزاری «رویترز» شش منبع مطلع از مذاکرات آمریکا با متحدان خود، می‌گویند آن کشورها اما برای ارائه تجهیزات نظامی یا نیروی جنگی به ائتلاف آمریکایی به بهانه تنش‌زایی‌های ایران، بی‌رغبت هستند. یک مقام غربی عالی‌رتبه در پکن نیز تصریح کرد که دولت چین «به هیچ وجه» حاضر به شرکت در این ائتلاف دریایی نیست. دیگر مقام عربی نیز اظهار داشت که این کشورها هیچ کاری شبیه پیشنهاد آمریکا انجام نخواهند داد.
فارسفارس6 ماه قبل
پس از آن بود که ترامپ خواستار مذاکره مجدد با ایران برای رسیدن به توافقی جدید شد. در این گزارش به تغییرات پی‌درپی مواضع دولت و کنگره آمریکا در قبال جمهوری اسلامی و مذاکره با تهران پرداخته می‌شود. ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ – حدود یک ماه بعد از تاکید تیلرسون به پایبندی ایران به تعهدات برجامی‌اش، دولت آمریکا تعلیق تحریم‌های ذیل برجام علیه ایران را تمدید کرد. این اولین ژست کاخ سفید ترامپ در حمایت از اجرای توافق هسته‌ای و نشان‌دادن چهره‌ای مثبت در قبال تهران بود. «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در این نشست، آشکارا از کشورهای اروپایی خواست تا با تأسی از واشنگتن، از توافق هسته‌ای ایران خارج شوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رهبر انصارالله با اشاره به نقش مخرب آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه گفت که کل منطقه به دلیل دخالت‌های آمریکا و اسرائیل شاهد بحران و مشکلات بزرگ است. رهبر انصارالله یمن شهادت صالح الصماد رئیس سابق شورای عالی سایسی یمن را اتفاقی «دردناک» برای ملت یمن خواند و گفت: «دشمن با ترور صالح الصماد به هدفی که می‌خواست به آن دست یابد، نرسید». وی تاکید کرد که صالح الصماد نقش بزرگ و مهمی در مراحل مختلف انقلاب یمن و مبارزه با دشمنان ملت این کشور داشت. رهبر انصارالله یمن نقش آمریکا در تحولات یمن را محرز دانست و گفت که ایالات متحده خواستار ادامه جنگ یمن و درگیری‌های منطقه است. رهبر انصارالله تاکید کرد که حضور وزیر خارجه مزدور دولت مستعفی یمن در نشست ورشو، حقیقت خواسته‌های کشور‌های عضو ائتلاف متجاوز از ملت یمن را فاش کرد.
افکارنیوزافکارنیوز7 ماه قبل
وی تاکید کرد که صالح الصماد نقش بزرگ و مهمی در مراحل مختلف انقلاب یمن و مبارزه با دشمنان ملت این کشور داشت. رهبر انصارالله در بخش دیگر از این گفت‌وگوی خود به نقش مخرب آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و گفت که کل منطقه به دلیل دخالت‌های آمریکا و اسرائیل شاهد بحران و مشکلات بزرگ است. سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد که آمریکا با استفاده از اهرم‌های منطقه‌ای خود از رویدادهای منطقه سوء استفاده می‌کند تا سناریوهایش را اجرایی کند. رهبر انصارالله یمن نقش آمریکا در تحولات یمن را محرز دانست و گفت که ایالات متحده خواستار ادامه جنگ یمن و درگیری‌های منطقه است. رهبر انصارالله تاکید کرد که حضور وزیر خارجه مزدور دولت مستعفی یمن در نشست ورشو، حقیقت خواسته‌های کشورهای عضو ائتلاف متجاوز از ملت یمن را فاش کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
کشور‌های عربی که ساده انگارانه به این اظهارات نتانیاهو به عنوان برگ زیتونی برای صلح می‌نگریستند، از این اقدام نتانیاهو استقبال کردند. به همین جهت اسرائیل از سوی روسای کشور‌های عربی به عنوان شریک قطعی اقتصادی مشاهده می‌شود. کشور‌های عربی، رژیم صهیونیستی را ابزاری برای مدیریت ترامپ می‌بینند. دو، نزدیکی انتخابات در رژیم صهیونیستی نیز سبب شده تا بهبود روابط با کشور‌های عربی به وعده مهم انتخاباتی نتانیاهو مبدل شود. پنج، فشار آمریکا بر رژیم صهیونیستی برای برقراری روابط عادی با برخی از کشور‌های عربی در راستای اجرایی کردن هر چه راحت‌تر معامله قرن.
ایرناایرنا8 ماه قبل
در اثر همین فشارها بود که سفیر ایران دی ماه گذشته در رابطه با پرونده زاغری به وزارت خارجه انگلیس احضار شد. [] بعیدی نژاد با وزیر خارجه کابینه درسایه انگلیس دیدار کردسفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با 'املی ثورنبری' وزیر کابینه در سایه انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد. [] فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت ایران در لندن بررسی شدنشست یک‌روزه با موضوع بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت ایران با حضور فعالان بخش اقتصادی، شرکت‌های خصوصی، بانک‌ها، نمایندگانی از وزارت بهداشت ایران و انگلیس، نمایندگان مجلس انگلیس و سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن برگزار شد. [] نشست چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران آغاز شدنشست «چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران» با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، فعالان حوزه اقتصادی، سرمایه گذاران و علاقمندان به حوزه تجارت با ایران آغاز به کار کرد. ** اسفند [] وزیر خارجه انگلیس حفظ برجام را محور مهم روابط با برلین خواندوزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه طی سخنانی در برلین، حفظ توافق هسته‌ای ایران را یکی محورهای مهم روابط لندن با برلین پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
خبرگزاری میزان- یکی از ابزارهایی که دشمنان انقلاب اسلامی ایران در رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می‌کنند بکارگیری رسانه‌های اجتماعی است و موضوعی که در این زمینه باید به آن اشاره کرد ایجاد حساب‌های کاربری جعلی در رسانه‌های اجتماعی از سوی این گروهک‌های شکست خورده است. مرکز فرماندهی جدید گروهک تروریستی منافقین در اعماق خاک آلبانی اخیرا بسیار گسترش یافته و ساخت و ساز‌های بسیاری در آن صورت گرفته است. بیشتر بخوانید: بحران شدید داخلی در گروهک منافقینگروهک تروریستی منافقین همزمان با فراگیری شبکه‌های مجازی، در این عرصه نیز فعالیت خود را تشدید کرده‌اند. الجزیره در ۱۶ سپتامبر در گزارشی به شمار زیاد حساب‌های کاربری جعلی در شبکه‌های اینترنتی در همدردی با منافقین و اکثر قریب به اتفاق در مخالفت با ایران پرداخت. این بررسی بخشی از یک تحقیق گسترده‌تر درباره حساب‌های کاربری ضد ایرانی در رسانه‌های اجتماعی بوده است.
عصر ایرانعصر ایران9 ماه قبل
نخست‌وزیر اسرائیل امروز سه‌شنبه گفته با ۶ کشور عربی که زمانی روابط خصمانه‌ای با اسرائیل داشتند رابطه دارد. به گزارش فارس، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل امروز سه‌شنبه گفته با ۶ کشور عربی که زمانی روابط خصمانه‌ای با اسرائیل داشتند رابطه دارد. نتانیاهو گفت: «اکثر این روابط به صورت مخفیانه هستند.» نخست‌وزیر اسرائیل پیشتر مدعی شده بود کشورهای عربی مواضع خودشان را در قبال مسئله اسرائیل-فلسطین تغییر داده‌اند. او حدود دو هفته پیش در یک سخنرانی در واشنگتن گفت که در سفرش برای شرکت در نشست ضد ایرانی «ورشو»، نمایندگان ۶ کشور عربی همسو با اسرائیل علیه ایران صحبت کرده‌اند. نمایندگان ۶ کشور عربی هم پشت تریبون قرار گرفتند و درباره ایران صحبت کردند.»
ایرناایرنا9 ماه قبل
اونولت یادآور شد: لهستان به هیچ عنوان در پی برهم خوردن مناسبات دوستانه خود با جمهوری اسلامی ایران نبوده و نخواهد بود. کاردار لهستان در تهران نسبت به ترمیم روابط ایران و لهستان و بازگشت به دوران خوب ارتباطات فیمابین ابراز امیدواری کرد. فلاحت پیشه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با قدرت و صلابت در مسیر خود به سوی توسعه و پیشرفت گام برمی دارد و آمریکایی‌ها باید حضور قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در منطقه را بپذیرند. رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سفیر جدید لهستان در تهران با دشواری فراوانی برای جبران اقدام نادرست دولت لهستان و بازسازی روابط فیمابین دو کشور در پیش خواهد داشت. فلاحت پیشه افزود: اقدام دولت لهستان برای جبران این رفتار غیردوستانه گام نخست برای ترمیم مناسبات فیمابین است.
ایرناایرنا9 ماه قبل
به گزارش بامداد شنبه ایرنا، در نظرسنجی موسسه واشنگتن ۸۵ درصد شهروندان کویتی مخالفت خود را با سازش عربی-صهیونیستی حتی به بهانه هایی مانند مهار ایران، همکاری در عرصه فن آوری یا مبارزه با تروریسم اعلام کرده‌اند و در همین حال ۵۲ درصد کویتی‌ها گفته‌اند، جنبش مقاومت اسلامی (حماس) را تایید می‌کنند. نظرسنجی این موسسه آمریکایی از یک هزار شهروند کویتی انجام و این شهروندان با روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شده‌اند. بر اساس این نظرسنجی، تنها ۵ درصد شهروندان کویتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را تایید می‌کنند. همچنین ۴۵ درصد نظردهندگان کویتی گفته‌اند جماعت اخوان المسلمین را تایید می‌کنند. شبد**۹۲۴۱**۹۱۲۲انتهای پیام /*
برترین‌هابرترین‌ها9 ماه قبل
«اسرائیل کاتص» وزیر خارجه و حمل و نقل رژیم صهیونیستی ضمن ابراز خرسندی از بهبود روابط این رژیم با برخی کشورهای عربی مدعی شد که «ایران به دنبال نابود کردن ما است». خبرگزاری فارس: «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه کابینه رژیم صهیونیستی و یکی از متحدان «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم، امروز یکشنبه به لفاظی درباره تهدیدات ایران، نشست ضد ایرانی اخیر لهستان و «تلاش» این رژیم برای جلوگیری از جنگ پرداخته است. وی در جریان یک کنفرانس در فلسطین اشغالی ادعاهای مقام‌های رژیم صهیونیستی درباره تاکید‌های حکومت ایران بر نابودی این رژیم را تکرار کرد و گفت: «ایران به دنبال نابودی ما است». اظهارات کاتص در حالی مطرح شده که جنگ‌طلبی رژیم صهیونیستی و اشغالگری آن علیه اراضی لبنان، سوریه و فلسطین با انتقادهای بین‌المللی مواجه است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس ضد ایرانی لهستان حضور یافت و در جریان این نشست با برخی مقام‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس دیدار کرد.
ایرناایرنا9 ماه قبل
وی با بیان اینکه ایران امنیت خود را از این و آن کشور به عاریت نگرفته است، ادامه داد: هرگز در دفاع از کشور، انقلاب و خاکمان ذره‌ای عقب نخواهیم نشست. سجادپور افزود: اقدامات تروریستی منافع ما را هدف گرفته است که این موضوع هرگز بدون پاسخ نخواهد بود. وی اضافه کرد: پس از چهار دهه تجربه و پختگی، تصمیمات با احتیاط و با درایت صورت می‌گیرد. وی با بیان این که توان کافی برای مقابله با تهدیدات را داریم، گفت: جامعه به دستگاه‌های امنیتی اطمینان کامل دارد. سچاد پور تصریح کرد: بسیار خنده دار است که ایران را عامل مشکلات منطقه (خاورمیانه) بدانیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
اعتمادآنلاین| روزنامه‌های عربی امروز مهم‌ترین عناوین خود را در مورد ایران، به دستگیری تیم عاملان حمله تروریستی خاش-زاهدان و نیز سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در رابطه با عدم اعتماد به اروپایی‌ها اختصاص دادند. روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی به هشدار رهبر ایران به دولت نسبت به فریبکاری کشورهای اروپایی پرداخت. به گفته نویسنده این گزارش این هشدار رهبر ایران ساعاتی بعد از سخنرانی وزیر امور خارجه ایران در کنفرانس مونیخ بود که سازوکار اروپایی را ناکافی دانست. به اعتقاد این نویسنده دولت آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای استقرار داعش در کشورهای همسایه ایران است. روزنامه فرامنطقه‌ای الرای الیوم هم در خبری از تصمیم پارلمان ایران برای دریافت وام ۵ میلیارد دلاری از روسیه در سال جدید شمسی خبر داد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، «پائول پیلار» تحلیلگر پیشین مسائل خاورمیانه در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی با عنوان «نشست ورشو و ابرقدرت منزوی» به تحلیل نشست ضد ایرانی ورشو و آینده سیاسی آمریکا پرداخته است. علاوه بر این، فقدان هیچ اشاره‌ای به ایران در بیانیه پایانی کنفرانس باید ناامیدی بزرگی برای دولت ترامپ محسوب شود. این سه در خصوص استفاده از نیرو‌های نظامی خارج از کشور خود و نیز اتخاذ و اجرای روش‌هایی بی قاعده در جهت بی ثباتی سایر کشور‌های خاورمیانه در ۴۰ سال اخیر مسئول هستند. دولت ترامپ می‌تواند به این موضوع به عنوان دستاوردی از نشست ورشو نگاه کند؛ چراکه از بین بردن فشار بین المللی برای پایان دادن به اشغال، تقریبا بخش عمده دیپلماسی رژیم صهیونیستی است. این دیپلماسی همه گیر رژیم صهیونیستی کشور‌های اروپای شرقی را نیز در بر می‌گیرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ماه قبل
به گزارش «ایسنا» به نقل از روزنامه شیکاگو دیلی هرالد، مرکل، گفت که شکاف میان اروپا و آمریکا بر سر ایران «مرا بسیار اندوهگین می‌کند.» او در عین حال اصل تفاوت‌ها را بی‌اهمیت جلوه داد. تکرار لفاظی‌های پنس در مونیخمایک پنس، نفر دوم دولت آمریکا روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ به تکرار لفاظی علیه ایران پرداخت؛ معاون رئیس‌جمهور آمریکا ایران را بزرگ‌ترین تهدید صلح و امنیت در منطقه غرب آسیا و بزرگ‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان خواند. وی اتحادیه اروپا را متهم کرد که با باقی ماندن در برجام درحال تضعیف تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند. او از راه‌اندازی سازوکار مالی توسط آلمان، فرانسه و بریتانیا به منظور تسهیل تبادلات مالی میان شرکت‌های اروپایی خواهان تجارت با ایران به‌‌رغم تحریم‌های آمریکا انتقاد کرد. پنس این اقدام را مایه افزایش شکاف میان اروپا و آمریکا خواند و از کشورهای اروپایی خواست با پیوستن به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران از حمایت از توافق هسته‌ای دست بردارند.
ایسناایسنا9 ماه قبل
صدر اعظم آلمان امروز در نشست امنیتی مونیخ در واکنش به درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا از کشورهای اروپایی برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران، از تصمیم قدرت‌های اروپایی برای پایبندی به این توافق دفاع کرده و از آن به عنوان یک «تکیه‌گاه برای اعمال فشار غرب» نام برد. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه شیکاگو دیلی هرالد، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، امروز در نشست امنیتی مونیخ گفت که شکاف (میان اروپا و آمریکا) بر سر ایران «مرا بسیار اندوهگین می‌کند». مرکل در ادامه مدعی شد: «من شاهد برنامه موشک‌های بالستیک هستم، من شاهد فعالیت‌های ایران در یمن و بالاتر از همه در سوریه هستم». وی در این باره گفت: ناراحت‌کننده است که برخی از شرکای ما در میان رهبران اروپایی تقریبا هیچ کمکی نکرده‌اند. در واقع آن‌ها رهبری تلاش برای ایجاد مکانیسم‌هایی برای از بین بردن تحریم‌های ما را به دست گرفته‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ماه قبل
«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ابتدا از حضور در این نشست ابراز خرسندی و از میزبانان آلمانی کنفرانس امنیتی مونیخ قدردانی کرد. معاون رئیس‌جمهور آمریکا از «رهبری دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در مسائل سیاست خارجی و امنیتی سخن گفت و متعهد شد که دولت آمریکا به تعهدات خود در ناتو ادامه می‌دهد. معاون رئیس‌جمهور آمریکا ایران را بزرگترین تهدید صلح و امنیت در منطقه غرب آسیا و بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان خواند. مایک پنس همچنین جمهوری اسلامی ایران را «ضد یهودی» خواند و از کشورهای جهان خواست که با یهودی ستیزی مقابله کنند. معاون رئیس‌جمهور آمریکا سپس ایران را «یک رژیم قاتل» خواند و از کشورهای اروپایی خواست که از توافق هسته‌ای ایران (برجام) خارج شوند و با «رهبری آمریکا برای مقابله با ایران» همراهی کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز9 ماه قبل
اردوغان خواستار احترام گذاشتن طرفین به توافق ترکیه و روسیه در سوچی در سال ۲۰۱۸ برای تضمین ثبات در ادلب شد. پوتین اما از اردوغان خواست تا برای توافق نهایی بر سر ایجاد ثبات در ادلب با روسیه همکاری کنند. واقعیت آن است که ما شاهد علاقه بین‌المللی نسبت به نشست ورشو نبودیم. نشست ورشو و سوچی نمایانگر دو رویکرد مختلف در مورد آینده خاورمیانه بودند. در پایان باید گفت که نشست ورشو بخشی از پروژه‌ای فرضی است که هیچ ارتباطی با واقعیت‌ها و وضع موجود بر روی زمین ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
موضع کشور‌هانماینده روسیه در سازمان ملل ضمن تکرار مخالفت مسکو با مواضع ضد ایرانی آمریکا در ورشو، نشست دو روزه واشنگتن در ورشو لهستان را بی ارزش خواند. از سویی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نشست ورشو را لکه ننگ بر پیشانی برخی اعراب خواند. یک تحلیلگر آمریکایی نیز ضمن انتقاد شدید از رویکرد آمریکا در نشست ورشو نوشت که این نشست یک سیرک مضحک و فاجعه‌بار و در جهت منزوی کردن آمریکا بود. «فرد کاپلان» گفت که در نشست ورشو، آمریکا منزوی شد نه ایران. شبکه خبری الجزیره قطر هم نوشت: برگزاری نشست ورشو درباره خاورمیانه در لهستان نشانگر ضعف و ناتوانی واشنگتن و محکوم به شکست است.
فارسفارس9 ماه قبل
علی احمدی قائم مقام دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار فارس، با اشاره به اهداف نشست ضد ایرانی ورشو، اعمال فشار حداکثری علیه ایران و نزدیک سازی دیدگاه‌های اروپا و آمریکا را مهمترین این اهداف خواند و ضمن تشریح دلایل انتخاب لهستان برای برگزاری کنفرانس ضد ایرانی، از دولتمردان کشورمان خواست فاکتورهای مجعول برخی اعضای اتحادیه اروپا به بهانه عدم شرکت در این نشست را نپذیرند. احمدی نشست ورشو را برای آمریکا و اروپا فاقد دستاورد توصیف کرد و افزود: نشست ورشو همزمان با بکارگیری اهرم تحریم و همین طور تحریم‌های ثانویه یعنی اقدامات بازدارنده نسبت به مروادات ایران با شرکت‌ها و بانک‌های خارجی و همچنین کنترل مناسبات بانکی کشورمان با دنیا در قالب اف. ای. تی. اف برگزار شد و جبهه ضد ایرانی دیگری را در حوزه امنیت گشود. این استاد دانشگاه، انزوای ترامپ در جمع متحدان سنتی و قدرت گرفتن احزاب راست افراطی متمایل به امریکا در شرق اروپا را دیگر دلیل انتخاب لهستان برای برگزاری کنفرانس ضد ایرانی ورشو برشمرد و ادامه داد: این انتخاب می‌توانست تلاشی برای توازن بخشی به این معادله محسوب شود. ضمن آن که نیاز لهستان و به طور کلی شرق اروپا به چتر حمایتی آمریکا در برابر چالش‌های اروپا و همچنین روسیه، مشوق همگرایی امریکا و لهستان بود. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید