نظامی

نظامی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
سخنگوی سپاه پاسداران از دستگیری سرشاخه‌های کلیدی ایجاد ناآرامی‌ها در چهار استان البرز، شیراز، تهران و خوزستان خبر داد. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه ایران اسلامی ۴۰ سال در برابر استکبار ایستادگی کرده است بیان کرد: دشمنان قطعا بدانند در چهل سال دوم انقلاب اسلامی، خاندان منحوس آل سعود را نخواهند دید. مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به منویات رهبری در خصوص افزایش بنزین، بر لزوم توجه ویژه مسئولان کشور در راستای عدم افزایش سایر کالاهای ضروری مردم تأکید کرد. سردار شریف، بابیان اینکه رهبر انقلاب همواره راهگشای ایران اسلامی است تصریح کرد: تا زمانی که از رهبر معظم انقلاب تبعیت کنیم هیچ قدرتی نمی‌تواند ایران اسلامی را به‌زانو درآورد. امروز ۱۸ ماه از آغاز تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران می‌گذرد اما باوجود همه مشکلات چیزی عاید آمریکا و ایادی آنان نشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
بر این اساس باطل‌السحر تمامی تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی از سوی دشمن، رونق اقتصادی از طریق توجه ویژه به عرصه تولید است و از این رو است که حضرت امام خامنه‌ای تولیدکنندگان را فرماندهان، پیشروان، خط‌شکنان صفوف مقدم عرصه حیاتی «تولید داخلی، رونق اقتصادی و گسترش رفاه عمومی» خوانده و خاطرنشان می‌کنند: «عرصه تولید و رونق اقتصادی به پیشروان و فرماندهان (خط‌شکن) نیاز دارد. این میدان خطیر، میدان یک جنگ واقعی است». تجربه نشان داده که هرکجا در برابر زیاده‌خواهی و استکبارورزی دشمن ایستاده‌ایم، دشمن مجبور به عقب‌نشینی شده است. تجربه نشان داده که تنها راه مطمئن برای برون‌رفت از مشکلات کشور ایستادگی و مقاومت و باج ندادن است. ۲- موجب استفاده حداکثری از ظرفیت جوانان کشور که محدود و مقید به زمان است می‌شود۳- موجب تولید و افزایش ثروت ملی و بالا رفتن سطح رفاه عمومی می‌شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه تجزیه طلب‌ها، کومله‌ها، دموکرات‌ها، سلطنت طلبان و گروهک تروریستی منافقین به فکر منافع خود و به دست آوردن ثروت مردم ایران هستند، اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل در پشت صحنه اغتشاشات اخیر قرار دارند. سردار شریف، ادامه داد: مقام معظم رهبری برای تداوم انقلاب اسلامی با اصول و تفکری راهگشا در گام دوم انقلاب وارد عمل شده‌اند و مسئولان اداره کننده کشور باید قدر ایشان را بدانند. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دلسوزتر از مقام معظم رهبری در کشور فردی وجود ندارد، تصریح کرد: هجمه‌های سازماندهی شده علیه مقام معظم رهبری از سوی دشمنان انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد. وی با تاکید بر اینکه تقدیم ۲۰۰ هزار شهید در راه اقتدار جمهوری اسلامی ایران، این کشور را محکم و استوار کرده است، گفت: شهدا سرمایه عظیم ملی هستند و ثبات و آبادانی کشور به واسطه شهیدان وطن به دست آمده است. وی ادامه داد: آمریکا و استکبار جهانی در آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر دست به دامن سلطنت طلبان، منافقین و خبرنگار زن فراری ایرانی شده است تا ایران اسلامی را در تفکر خودشان ناآرام کرده و به زمین بزنند اما باز موفق نشدند.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از مسابقات جهانی نورسلطان، استارت لیگ برتر کشتی از مهر ماه زده شد. از همان ابتدا هم مشخص بود که به دلیل برنامه‌های تیم ملی برای کسب سهمیه و همچنین مسابقات باشگاه‌های جهان، لیگ با فشردگی همراه خواهد بود. مسابقات به نیمه رسیده بود که تیم نظامی پاس، به دلیل اعتراضاتی که به مبارزه‌اش با اترک داشت یا بخش‌نامه داخلی تربیت‌بدنی نیروهای مسلح، از ادامه رقابت‌ها انصراف داد تا دو تیم صعودکننده از گروه سه تیمی اول، بدون دردسر مشخص شوند. در گروه دوم اما جنگ شدیدی بین سه تیم دانشگاه آزاد، توس و ستارگان برای صعود وجود داشت و روزی نبود که اعتراض و تهدیدی رسانه‌ای نشود. در نهایت نیز این تیم که دیگر شانسی برای صعود از گروه نداشت، در هفته پایانی دور برگشت لیگ برتر از رقابت‌ها انصراف داد تا تعداد تیم‌ها به ۵ تیم برسد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
در همین حال روز گذشته علی ربیعی، سخنگوی دولت ارزیابی دولت از وقایع اخیر را در حاشیه جلسه هیات دولت ارائه کرد. تحریم به قصد آشوبدر همین ارتباط روز گذشته علی ربیعی سخنگوی دولت نیز درحاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به حمایت وزیر امور خارجه آمریکا از اغتشاشات تصریح کرد: ما معتقد هستیم که تحریم‌ها به قصد آشوب در ایران بوده است. به گزارش «ایرنا» سخنگوی دولت گفت: براساس گزارش‌ها اغتشاشگران قصد داشتند مسیر انتقال کالا از بندر امام خمینی (ره) به کشور را مسدود کنند. یک گروه مشخص برای این جریان برنامه‌ریزی کرده بودند و قصد داشتند برای مدتی کالا به مردم و کشور نرسد. سخنگوی دولت افزود: گروه دیگر که متاثر از همین گروه اغتشاشگر هدفمند بودند، جریانی هستند که تخریب‌گری بالایی دارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
در‌این گزارش ادعا شده است که ‌ایران مصمم است به قدرت مسلط در غرب آسیا بدل شود. ‌ این گزارش به پیشرفت سریع ‌ایران در زمینه تولید پهپادهای تهاجمی و سامانه‌های موشکی هم اشاره کرده است. در ادامه ‌این گزارش چهار فصل دیگر با‌ این عناوین آمده است: ۱) نگاهی به نیروهای مسلح ملی؛ ۲) دکترین و راهبرد ملی؛ ۳) توانمندی‌های محوری نظامی ایران و ۴) چشم‌انداز: ساخت یک نیروی متعارف توانمندتر. آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا سپس در چند ضمیمه، نیروهای موشکی، دریایی، نامتعارف، هوایی و هوا و فضا، زمینی، ویژه، ذخیره، سازمان‌های اطلاعاتی و صنایع نظامی ایران را بررسی کرده است. به ادعای نویسندگان‌ این گزارش، تهران برای تحقق ‌این هدف، تاکتیک‌های جنگ نامتقارن را در اولویت قرار داده است. راهبرد متعارف ‌ایران، در وهله نخست بر‌ ایجاد بازدارندگی و توانایی پاسخ تلافی‌جویانه به مهاجم مبتنی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ساعت قبل
این مکالمه یکی از محورهای اصلی تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد احتمال سوءاستفاده دونالد ترامپ از اختیارات ریاست‌جمهوری با هدف بهره‌برداری‌های سیاسی است. سرهنگ ویندمن در بخش دیگری از شهادت خود و در پاسخ به سوالات کمیته تحقیق گفت: «می‌دانستم که باید ملاحظات خود در مورد این مکالمه تلفنی را به وکیل کاخ‌سفید گزارش دهم. حضور سرهنگ ویندمن در کمیته تحقیق مجلس نمایندگان بخشی از جلسات هفته دوم تحقیقات مربوط به روند استیضاح دونالد ترامپ است. جنیفر ویلیامز یکی دیگر از مقامات مسوولی است که به این مکالمه گوش داده است. در ادامه جلسات کمیته تحقیق مجلس نمایندگان در روز سه‌شنبه کورت والکر، فرستاده سابق آمریکا در امور اوکراین و تیم موریسون کارشناس سابق روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا شهادت دادند.

حملات ناکام به عسلویه و مراکز حساس مخابراتی

تابناکتابناک2 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت از حملات ناکام و تلاش برای انفجار تاسیسات نفتی علسویه و همچنین مراکز حساس مخابراتی در شیراز و همچنین حمله به مراکز نظامی خبر داد و تاکید کرد این اقدامات نمی‌توانسته توسط اشخاص عادی باشد و آنها را مرتبط با عناصر دولت‌هایی خواند که رسانه نیز راه‌اندازی کرده‌اند. اطلاعات و تحلیل امنیتی ربیعی را می‌بینید و می‌شنوید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سردار رمضان شریف امشب در حاشیه یادواره ۱۶۶ شهید این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی برای جبران شکست‌ها و ناکامی‌های خود در تلاش هستند تا جلوی پیشرفت نظام و انقلاب اسلامی را بگیرند. وی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ثابت بودند، گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هم‌اکنون، آن قدرت، نفوذ و جایگاه گذشته را در بین ملت شریف و فهیم ایران ندارند. وی سازمان منافقین خلق را ستون پنجم صدام در جنگ هشت سال تحمیلی علیه جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: بخش عمده‌ای از گره‌های عملیاتی ایران توسط سازمان منافقین خلق در اختیار صدام قرار می‌گرفت و پس از شکست صدام در عملیات مرصاد، سودای یک فتح نظامی را در سر داشتند. معاون روابط‌عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستگیری سرشاخه‌های اغتشاش‌گران اخیر کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دستگیری سرشاخه‌ها به فروکش کردن ناآرامی‌ها کمک بسیاری کرده و در استان‌های البرز، تهران و شیراز سرشاخه‌های کلیدی‌تر دستگیرشده‌اند. شریف دستگیری «روح‌الله زم» ادمین کانال معاند آمدنیوز را در این زمان به نفع کشور دانست و افزود: بخش عمده‌ای از هم‌دستان و افراد وابسته به ادمین کانال معاند آمدنیوز چه در داخل چه در خارج از کشور توسط نیروهای سازمان سپاه اطلاعات کشور شناسایی‌شده و به‌مرور زمان دستگیر می‌شوند.
الفالف2 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۵۰ ۳۹۸۰۸۲۹۱۹۴به گزارش فارس، «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه روسیه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای مستقر کردن ۳۰۰۰ نظامی این کشور در عربستان سعودی را محکوم کرد. رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه شب به وقت تهران در نامه‌ای خطاب به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن‌ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد. بوگدانوف با بیان اینکه «این اقدام فقط به تشدید تنش‌ها منجر می‌شود» درباره اقدام مقام‌های آمریکایی پرسید: «مگر آنها می‌خواهند با کسی بجنگند؟» این مقام روسیه درباره رویکرد روسیه گفت: «طرح ما تلاش‌های مشترک بدون ترسیم خطوط و ایجاد درگیری را شامل می‌شوند. در طرح ما مشارکت همه طرف‌ها بدون استثنا در نظر گرفته شده است.» دولت ترامپ اولین بار اردیبهشت‌ماه سال جاری اعلام کرد قصد دارد تجهیزات نظامی بیشتری را به منطقه اعزام کند. دولت ترامپ دو ماه بعد از اعزام ۵۰۰ نظامی این کشور به عربستان سعودی خبر داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
البته خود دستگاه‌های نظامی هم خوشبختانه با دانشگاه‌ها ارتباطاتشان خوب است، از دانشگاه‌ها حداکثر استفاده را میکنند، این را هم دانسته باشید. در جریان جنگ جهانی دوم چندین فناوری توسعه پیدا کرد که امروز در بسیاری از خودروها استفاده می‌شود. بعد از پایان جنگ بود که این فناوری در خودروهای تجاری و مسابقه‌ای در حجم بالا مورد استفاده قرار گرفت. این ماشین در ادامه در برنامه ساخت اولین بمب هیدروژنی برای ارتش آمریکا نیز مورد استفاده قرار گرفت. توپ خودکششی K-۹شرکت ژاپنی میتسوبیشی نیز سال‌هاست که در ایران به عنوان یک خودرو ساز مشهور شناخته می‌شود اما شاید بسیاری از ما ندانیم که یکی از مهمترین قطب‌های صنایع دفاعی کشور ژاپن، همین شرکت میتسوبیشی است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. به گزارش ایرنا «حمید بعیدی نژاد» روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: ‌ توییت سفیر آمریکا در انگلیس مبنی بر اینکه ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملا شرم آور است. پیام سفیر آمریکا در حالی منتشر می‌شود که به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌ هایی از مردم در اعتراض به این موضوع تجمع‌‌های خیابانی برگزار کردند. هم زمان «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حمایت از آشوب‌ها در حاشیه اعتراض‌ها در ایران، بیانیه‌ای مداخله‌جویانه صادر کرد. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
نه تنها ملت و نظام جمهوری اسلامی، بلکه تمامی ملت‌ها و کشورهایی که این فضای سلطه و برتری را تحمل نمی‌کنند، ناچارند به موازات آمادگی‌های گوناگون ابزاری و در عرصه‌های گوناگون، به فکر روزآمدی و ارتقا نیز باشند. همانگونه که سلاح و تاکتیک‌های نظامی، مدرن‌تر می‌شوند تا نشان دهند که قدرت برتر در کجاست، در عرصه‌های دیگر نیز، همین گزینه پیش روست و باید به روش و سیاست‌های جدید و کارآمد تکیه کرد. شاید بتوان با قطعیت تأکید کرد که یکی از دلایل نفوذ فرهنگی، امنیتی و فکری دشمن، در کنار نادیده گرفتن اصل تهدید دشمن، بی‌توجهی به ضرورت ارتقا و بازنگری در روش‌ها و سیاست‌های تقابلی است. در همین چارچوب به علم و فن رسانه و عملیات روانی، روش و تاکتیک‌های اطلاعاتی، ویژگی‌های جامعه‌شناختی و روانشناختی در جنگ نرم دشمن و لزوم ارتقای آن بی‌توجهی شده است. تجربه فتنه در لبنان و عراق و چند روز در ایران، پیش روی ماست و این پایان تلاش‌های شکست خورده دشمن نیست.
فارسفارس3 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل بوگدانوف»، معاون وزیر خارجه روسیه تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای مستقر کردن ۳۰۰۰ نظامی این کشور در عربستان سعودی را محکوم کرد. رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه شب به وقت تهران در نامه‌ای خطاب به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با تهدید خواندن ایران، از استقرار نیروها و تجهیزات آمریکایی به عربستان و تداوم حضور آن‌ها در کشور تا مدتی نامعلوم خبر داد. بوگدانوف با بیان اینکه «این اقدام فقط به تشدید تنش‌ها منجر می‌شود» درباره اقدام مقام‌های آمریکایی پرسید: «مگر آنها می‌خواهند با کسی بجنگند؟» این مقام روسیه درباره رویکرد روسیه گفت: «طرح ما تلاش‌های مشترک بدون ترسیم خطوط و ایجاد درگیری را شامل می‌شوند. در طرح ما مشارکت همه طرف‌ها بدون استثنا در نظر گرفته شده است.» دولت ترامپ اولین بار اردیبهشت‌ماه سال جاری اعلام کرد قصد دارد تجهیزات نظامی بیشتری را به منطقه اعزام کند. دولت ترامپ دو ماه بعد از اعزام ۵۰۰ نظامی این کشور به عربستان سعودی خبر داد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به رشادت‌های رزمندگان ایران اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: رزمندگان ایران اسلامی باقدرت و رشادت‌های وصف‌ناپذیر با تأسی از ولایت‌فقیه در برابر دشمنان ایستادگی کردند و عزت و امنیت را برای ایران عزیز به ارمغان آوردند. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه ایران اسلامی ۴۰ سال در برابر استکبار ایستادگی کرده است بیان کرد: دشمنان قطعا بدانند در چهل سال دوم انقلاب اسلامی، خاندان منحوس آل سعود را نخواهند دید. سردار شریف، بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره راهگشای ایران اسلامی است تصریح کرد: تا زمانی که از رهبر معظم انقلاب تبعیت کنیم هیچ قدرتی نمی‌تواند ایران اسلامی را به‌زانو درآورد. سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به تهدیدات ۳ سال قبل آمریکایی‌ها با کلیدواژه عدم اجازه واردات بنزین به ایران خاطرنشان کرد: فرزندان ایران اسلامی در قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تلاشی جهاد گونه در ۶ سال مداوم بزرگ‌ترین پالایشگاه بنزین کشور «ستاره خلیج‌فارس» را ساختند. مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ملت غیور ایران اسلامی با قاطعیت و اقتدار در برابر دشمنان نظام اسلامی خواهد ایستاد گفت: ملت غیور ایران اسلامی راه شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی ایران را ادامه خواهد داد و تا آخرین قطره خون با عهدی که با ولایت‌فقیه بسته‌اند وفادار خواهند ماند.
الفالف3 ساعت قبل
معاون روابط‌عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران دشمنان انقلاب اسلامی را فاقد تشکیلات دانست و گفت: سلطنت‌طلب‌ها و منافقین خلق به‌واسطه یک‌عده اشرار، امنیت جامعه را دچار تلاطم‌ کرده و به اموال عمومی آسیب وارد کرده‌اند. گروه سیاسی الف، ۲۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۳:۰۱ ۳۹۸۰۸۲۹۱۸۷به گزارش فارس، سردار رمضان شریف امشب در حاشیه یادواره ۱۶۶ شهید این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی برای جبران شکست‌ها و ناکامی‌های خود در تلاش هستند تا جلوی پیشرفت نظام و انقلاب اسلامی را بگیرند. وی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ثابت بودند، گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هم‌اکنون، آن قدرت، نفوذ و جایگاه گذشته را در بین ملت شریف و فهیم ایران ندارند. معاون روابط‌عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی را فاقد تشکیلات دانست و تصریح کرد: سلطنت‌طلب‌ها و منافقین خلق به‌واسطه یک‌عده اشرار و اغتشاش‌گر، امنیت جامعه را دچار تلاطم‌ کرده و به اموال عمومی آسیب وارد کرده‌اند و جریان آمریکایی-صهیونیستی-اروپایی از آن‌ها حمایت‌های مالی و نظامی می‌کنند. در حال به‌روزرسانی …
ایسناایسنا3 ساعت قبل
رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد: تصمیم مایک پامپئو درباره شهرک‌سازی‌ها «کشتار سیاسی خطرناکی» است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد: این کشتار خطرناک سرپوشی برای جنایت‌های خونینی است که دشمن اسرائیلی مرتکب می‌شود که آخرین آن در نوار غزه اتفاق افتاد. وی تصریح کرد: این گام به منزله شراکت و ائتلافی شیطانی برای هدف قرار دادن حق ملت فلسطین در برخورداری از سرزمین، مقدسات و آینده نسل‌های آن است. هنیه افزود: ملت ما فلسطین هرگز در برابر این کشتار سیاسی و خونین تسلیم نخواهند شد و همچنان برای حقوقشان تلاش می‌کنند و در برابر جنگ‌های سیاسی و نظامی اسرائیل پایدار هستند. این جهش باید متمرکز به موروث مبارزه ملت فلسطین باشد و مولفه‌های قدرت ملت فلسطین را بالا ببرد که در راس آن اراده، وحدت و مقاومت قرار دارد.
فارسفارس3 ساعت قبل
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از دستگیری سرشاخه‌های اغتشاش‌گران اخیر کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه خبر داد و گفت: در استان‌های البرز، تهران و شیراز سرشاخه‌های کلیدی‌تر دستگیرشده‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، سردار رمضان شریف امشب در حاشیه یادواره ۱۶۶ شهید این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی برای جبران شکست‌ها و ناکامی‌های خود در تلاش هستند تا جلوی پیشرفت نظام و انقلاب اسلامی را بگیرند. وی با بیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب اسلامی از بدو پیروزی انقلاب تاکنون ثابت بودند، گفت: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی هم‌اکنون، آن قدرت، نفوذ و جایگاه گذشته را در بین ملت شریف و فهیم ایران ندارند. معاون روابط‌عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستگیری سرشاخه‌های اغتشاش‌گران اخیر کشور توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دستگیری سرشاخه‌ها به فروکش کردن ناآرامی‌ها کمک بسیاری کرده و در استان‌های البرز، تهران و شیراز سرشاخه‌های کلیدی‌تر دستگیرشده‌اند. شریف دستگیری «روح‌الله زم» ادمین کانال معاند آمدنیوز را در این زمان به نفع کشور دانست و افزود: بخش عمده‌ای از هم‌دستان و افراد وابسته به ادمین کانال معاند آمدنیوز چه در داخل چه در خارج از کشور توسط نیروهای سازمان سپاه اطلاعات کشور شناسایی‌شده و به‌مرور زمان دستگیر می‌شوند.
برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. ایرنا: سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس به توییت ضد ایرانی همتای آمریکایی خود درباره اوضاع اقتصادی و وضع معیشتی مردم ایران واکنش نشان داد. «حمید بعیدی نژاد» روز چهارشنبه در حساب توییتری خود نوشت: ‌ توییت سفیر آمریکا در انگلیس مبنی بر اینکه ایرانیان شایسته زندگی بهتری هستند، کاملا شرم آور است. پیام سفیر آمریکا در حالی منتشر می‌شود که به دنبال تغییر نظام پرداخت یارانه به بنزین و اصلاح قیمت آن، گروه‌ هایی از مردم در اعتراض به این موضوع تجمع‌‌های خیابانی برگزار کردند. ما تلاش (دولت ایران) برای قطعی اینترنت را محکوم می‌کنیم».
ایسناایسنا3 ساعت قبل
گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: یک هواپیمای ناشناس مقر وابسته به نیروهای «الیبشه» در سنجار را هدف گرفت که یک کشته و ۲۰ زخمی داشت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گروه اطلاع‌رسانی امنیتی عراق تاکید کرد: یک هواپیمای ناشناس حمله‌ای به منطقه نیروهای الیبشه در منطقه خانصور از توابع شهرستان سنجار در غرب موصل داشته است. این اتفاق بعد از مدت‌ها برای اولین بار است که در خاک عراق توسط یک هواپیمای ناشناس انجام می‌شود در حالی که هواپیماهای ناشناسی در ماه‌های گذشته پادگان‌های حشد شعبی را هدف می‌گرفتند. عبدالقادر نایل، تحلیلگر سیاسی عراقی به اسپوتنیک گفت: پادگان سنجار در استان نینوا توسط هواپیمایی ناشناس صبح امروز هدف گرفته شد، این یکی از مهمترین پادگان‌های نظامی در عراق است. نایل گفت: این پادگان که هدف هواپیمای ناشناس قرار گرفته یک کشته و ۲۰ زخمی داشته است.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
سازمان ملل تاکید کرد: بیش از نیمی از کشته‌های جنگ یمن زنان و کودکان هستند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عربی ۲۱، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن به مناسبت روز جهانی حقوق کودکان مصادف با ۲۰ نوامبر در توییتر اعلام کرد: بیش از ۵۰ درصد یمنی‌های کشته شده در اثر جنگ زنان و کودکان هستند. این دفتر بار دیگر از طرف‌های درگیر در یمن خواست به قانون بشردوستانه بین‌المللی احترام بگذارند و غیرنظامیان از جمله کودکان را هدف قرار ندهند. از مارس ۲۰۱۵ ائتلاف نظامی عربی به سرکردگی عربستان جنگ بی‌امانی را علیه انصارالله شروع کرده که منجر به بزرگترین فاجعه انسانی بنا بر اظهارات سازمان ملل شده است. انتهای پیام
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسازمان ملل اعلام کرد که فرودگاه سبها بعد از توقف ۵ ساله مجددا فعالیت خود را آغاز کرده است. اخبار بین الملل - این فرودگاه در جریان عملیات نظامی در سال ۲۰۱۴ به شدت آسیب دیده بود. این در حالی است که کشور لیبی هم چنان شاهد درگیری‌های داخلی به ویژه در اطراف طرابلس پایتخت آن است. از زمان لشکر کشی خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی به طرابلس برای به دست گرفتن کنترل آن در سایه چراغ سبز امارات و عربستان تعداد زیادی از غیر نظامیان در این کشور کشته یا زخمی شده‌اند. عملیات نظامی حفتر علیه طرابلس با حمایت برخی کشورهای عربی و آمریکا صورت می‌گیرد.
ایسناایسنا4 ساعت قبل
خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد، فشارهای آمریکا منجر به توقف قرارداد فروش جنگنده‌های روسیه به مصر در سال ۲۰۰۶ شد اما در ۲۰۱۴ مصر توافقنامه دستیابی به مدرن‌ترین جنگنده‌های روسیه را منعقد کرد. در همین حال این کشور در حال حاضر ۴۰ هلی‌کوپتر نظامی را دریافت کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از این خبرگزاری، مصر با مسکو ازبابت وارد کردن جنگنده‌های میگ-۲۹SE در سال ۲۰۰۶ قرارداد امضا کرد به طوریکه ارزش آن ۱٫۵میلیارد دلار بود اما این قرارداد به دلیل فشارهای آمریکا اجرایی نشد. این خبرگزاری افزود، در سال ۲۰۱۴ مصر با مسکو توافقی به ارزش حدود ۳٫۵ میلیارد دلار برای وارد کردن ۴۶ فروند جنگنده میگ-۲۹ امضا کرد که مدرن‌ترین نوع آن نسبت به ۱۳ سال پیش محسوب می‌شود. این خبرگزاری ادامه داد: توافقات شامل تحویل ۴۶ فروند جنگنده از نوع میگ - ۲۹ تا سال ۲۰۲۰ و ۴۶ هلی‌کوپتر نظامی و شناسایی از نوع «Ka-۵۲» موسوم به تمساح بود که مصر در حال حاضر ۴۰ هلی‌کوپتر را تحویل گرفته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
«اور هلر» خبرنگار بخش نظامی کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره گفت که ارتش رژیم صهیونیستی پدافند هوایی خود را در شمال فلسطین اشغالی و سامانه دفاعی موشکی خود (گنبد آهنین) را در جنوب مستقر کرده است. علی‌رغم آنکه پنج‌شنبه هفته گذشته با میانجی‌گری مصر میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین آتش‌بس برقرار شد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی چند بار، پایگاه مقاومت در شمال و غرب نوار غزه را هدف قرار دادند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی صبح شنبه گذشته با هشت موشک به پایگاه‌های مقاومت و پایگاه‌های پلیس در نوار غزه وابسته به حماس حمله کردند. رژیم صهیونیستی هفته پیش با حمله به غزه چند تن از فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین از جمله «بهاء ابوالعطا» را به شهادت رساند. این درگیری‌ها نهایتا با میانجی‌گری مصر به آتش‌بس منجر شد، اما رژیم صهیونیستی بعد از اعلام آتش‌بس، چند بار به مواضع مقاومتا در غزه حمله کرده است.
مهرمهر5 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در استان اعتراض را حق مردم دانست و بیان کرد: انصافا باید از خدای متعال بر کسانی که اغتشاش را در کنار این اعتراضات قرار دادند، نکال و عذاب خواست. آیت الله ملک حسینی گفت: شرارت از هیچکس، در هیچ جامعه‌ای و برای هیچ حاکمیتی پذیرفتنی نیست. مردم برنمی تابند که افراد ناشناخته‌ای بیایند و به جایگاه‌های عمومی، ادارات، اتوبوس‌ها و پمپ بنزین‌ها حمله کنند و این موجب سلب حقوق مردم شود. آیت الله ملک حسینی افزود: از مردم استان بخاطر صبوریشان تشکر می‌کنم و حضورشان برای انتقاد و مطالبه حق، همراه حرمت بود. آیت الله ملک حسینی ابراز داشت: نظامی که امروز توانسته با افتخار در برابر ظلم، بیداد و استکبار بایستد و توانسته ندای دفاع از مظلومین را در جهان بلند کند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
سخنگوی قوه قضاییه گفت: رای متهمان پرونده جاسوسی از مراکز نظامی در پوشش محیط زیست صادر شد. به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی با اشاره به صدور و ابلاغ رای متهمان جاسوسی از مراکز نظامی در پوشش محیط زیست گفت: پس از برگزاری ۳۶ جلسه از دادگاه متهمان مورد اشاره که با حضور آنها و وکلای مدافعشان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد، رییس دادگاه با توجه به استماع دفاعیات متهمان و وکلای مدافع آنها رای خود را صادر و ابلاغ کرد. اسماعیلی ادامه داد: مطابق دادنامه صادر شده از سوی رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، متهمان این پرونده به حبس از ۴ تا ۱۰ سال محکوم شده‌اند. سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به اینکه رای دادگاه بدوی و قابل تجدید نظر خواهی است با استناد به مواد قانونی از بیان جزییات حکم خودداری کرد. گفتنی است متهمان و وکلای مدافع آنها ۲۰ روز فرصت دارند تا نسبت به رای صادر شده تجدید نظرخواهی کنند.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاحمد سالک کاشانی حوادث این روزهای اخیر در پی گرانی بنزین اشاره کرد و گفت: اخیرا رهبری در دیدار با فرماندهان نظامی ارتش اعلام کردند که فتنه‌ای جدید پیش رو است و نیروهای مسلح باید آماده این مسئله باشند. اخبار سیاسی- وی در ادامه افزود: بنابراین قرائنی که در فتنه ۸۸ و ۷۸ وجود دارد و در این میان ده سال زمان برده است؛ بالاخره آمریکا و اسرائیل در این مدت در حال طراحی فتنه‌های جدیدی بودند و بدون نقشه در میدان نیامدند. نظام و دولت باید به مطالبات مردم پاسخ مثبت دهندعضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: اتفاقاتی که در لبنان و عراق اتفاق افتاده بود، مقدمه‌ای برای انجام اتفاقات در ایران بوده است، البته که مردم مطالباتی در بحث گرانی، تورم، بیکاری و … داشتند که این حقوق به حق مردم است و باید نظام و دولت به این مطالبات پاسخ مثبت دهند؛ چرا که وقتی پاسخ مثبت داده نمی‌شود، دشمن از همین مسیر سوء استفاده می‌کند و بر موج اعتراضات سوار می‌شود. دولت باید در مقابل این همه خرابی که رخ داده پاسخ دهداین نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: وقتی که مردم صف خود را از اشرار جدا کردند، مشخص شدکه جریان از چه قرار است و الان کسانی که دستگیر شدند به نوعی ارتباط با مناقین و عناصر بیگانگه دارند و آنها هم آموزش‌های لازم را در طول دو سال اخیر دیده بودند برای اینکه این اتفاقات را رقم بزنند؛ حالا شاید پیش بینی می‌کردند که برای دی ماه مقدمه انتخابات و ۲۲ بهمن حرکتی را انجام دهند، اما اعلام گرانی بنزین بدون مطالعه زمان باعث شد؛ که این سوژه را به دست اغتشاشگران بدهد و دولت در این زمینه باید پاسخگو باشد. سالک در پایان گفت: دولت باید در مقابل این همه خرابی که رخ داده پاسخ دهد و این مسئله ساده‌ای نیست که بخواهیم از آن عبور کنیم؛ علی‌رغم هشدارهایی که داده شده بود و مخالفت‌هایی که کارشناسان در این رابطه کرده بودند، این کار را انجام دادند و یک زمانی بود که کلید یک فتنه بزرگی را زد و دولتمردان باید پاسخگوی این مسئله باشند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
احکام بدوی متهمان پرونده محیط زیستی (۸متهم پرونده) صادر شد. به گزارش ایسنا، طبق حکم صادره از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاصی صلواتی، نیلوفر بیانی و مراد طاه باز متهمان ردیف اول و دوم پرونده به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. همچنین طاهر قدیریان و هومن جوکار به ترتیب به ۸ سال حبس تعزیری و امیرحسین خالقی و سپیده کاشانی به ترتیب به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. سام رجبی و علیرضا کوهپایه دو متهم دیگر پرونده احکامشان هفته آینده به وکلا ابلاغ می‌شود. براساس این گزارش، حسینی وکیل مدافع سپیده کاشانی ازمتهمان پرونده محیط زیست ۱۱ آبان ماه گفته بود آخرین دفاعیات این پرونده اخذ شده و منتظر صدور رای از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب هستیم.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین تشییع پیکر پاک و مطهر شهید رضا صیادی از شهدای مدافع نظم و امنیت استان خوزستان در شوش دانیال برگزار شد. این برنامه با حضور اقشار مختلف مردم عصر امروز چهارشنبه ۲۹ آبان‌ماه آغاز شد که مردم استان خوزستان با این شهید نظم و امنیت وداع غمباری داشتند. پیکر پاک شهید رضا صیادی در صحن مطهر حضرت دانیال نبی (ع) در شهر شوش تشییع شد که جمع زیادی از نیروهای نظامی و انتظامی در این برنامه شرکت کردند. آیت الله سید محمد امام امام جمعه شوش دانیال و جمعی از مسئولان محلی و استانی نیز در آئین تشییع پیکر پاک و مطهر شهید رضا صیادی از شهدای مدافع نظم و امنیت استان خوزستان حضور یافتند. پس از برگزاری آئین تشییع، پیکر پاک و مطهر شهید رضا صیادی از شهدای نظم و امنیت استان خوزستان برای خاکسپاری به شهرستان دزفول منتقل شد.

به انتهای لیست رسیدید