نظام پزشکی

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ در جلسه فوق العاده مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، شش نفر از اعضای سازما ن برأی انتخاب رئیس کل سازمان نظام پزشکی، کاندیدا شدند. دکتر کوروش افشین پور، دکتر امین بردیا، دکتر علی سالاران، دکتر سید حسین شریفی، دکتر محمدرضاظفرقندی و دکتر عبدالرضا عزیزی، شش کاندیدای این انتخابات بودند. این حالی است که کوروش افشین پور، از شرکت در انتخابات انصراف داد. نتایج آرا تا ساعتی دیگر اعلام می‌شود. منابع: ایسنا
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
پس از گذشت چندین ماه از این اتفاقات طی روزهای گذشته کمیسیون تلفیق بودجه در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ مصوب کرد تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، دامپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، نظام پزشکی یا نظام دامپزشکی صادر می‌شود موظف هستند از پایانه‌های فروشگاهی استفاده کنند. وی افزود: درآمد ماهیانه این پزشکان متخصص را ۵۰ میلیون تومان لحاظ می‌کنیم که براین اساس، در مجموع یک سال میزان درآمد سالیانه پزشکان متخصص ۲۴ هزار میلیارد تومان است. برای دندان پزشکان که تعداد آنها ۲۸ هزار نفر است مبلغ ماهانه را ۳۰ میلیون تومان در نظر می‌گیریم که مجموع درآمد سالیانه دندانپزشکان ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌شود. با این احتساب مجموع درآمد سالیانه دندان پزشکان و پزشکان متخصص ۳۴ هزار میلیارد تومان است. بر اساس استدلال مسئولان سازمان نظام پزشکی، بسیاری از مشاغل ارایه کننده خدمت نظیر شرکت‌های ارایه کننده خدمات بیمه، دانشگاه‌ها و بسیاری از دفاتر مهندسی و دفاتر پیشخوان و … نیز فروشنده کالا نبوده بلکه به آحاد جامعه خدمات ارایه می‌دهند، لذا چنین استدلال‌هایی از مسئولان سازمان نظام پزشکی که علاوه بر رعایت حقوق پزشکان موظف به دفاع از حقوق بیماران هستند جای تعجب دارد!
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور و شورای هماهنگی استان‌ها، خواستار همراهی جامعه پزشکی با دستگاه‌های کمک رسان به سیل زدگان شد. خبرآنلاین: رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روسای سازمان‌های نظام پزشکی سراسر کشور و شورای هماهنگی استان‌ها، خواستار همراهی جامعه پزشکی با دستگاه‌های کمک رسان به سیل زدگان شد. جامعه پزشکی ایران که همواره بر مدار نوع دوستی و تسکین آلام مردم زندگی کرده و تاریخ ایران چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در بحران‌های دیگر مشحون از فداکاری‌های این قشر خدوم است، در مقابل صحنه دیگری از نیاز مردم وکودکان و سالمندان در شهرها و روستاها قرار گرفته است. کمک و یاری داوطلبانه شما بزرگواران چه بصورت حضور حرفه‌ای در عرصه‌های امداد و بیماری‌های گوناگون این دوران و پس از آن و چه کمک‌های مالی و نقدی برای باز گشت هر چه سریع‌تر خانواده‌های آسیب‌دیده به خانه و کاشانه امن و آبرومندشان برگ افتخار دیگری در کارنامه جامعه خدوم پزشکی کشور بوده و خواهد بود. با توجه به گستردگی جغرافیایی شهرها و روستاهای آسیب دیده و ضرورت اشراف و هدایت منطقه‌ای این کمک‌ها، از همه سازمان‌های نظام پزشکی شهرستان‌ها و شورای هماهنگی استان‌ها درخواست می‌کنم در اسرع وقت سازماندهی لازم را با هماهنگی مسئولین دولتی و سازمان هلال احمر به عمل آورده و با تمام توان به وظیفه حرفه‌ای و انسانی خود عمل کنیم.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد. بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی متن نامه ظفرقندی ریاست کل سازمان نظام پزشکی خطاب به معاون اول رییس‌جمهور به شرح ذیل است: "جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیریمعاون اول محترم رئیس جمهوربا سلام و احترامپیرو ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی توسط جنابعالی به استحضار می‌رساند موضوع خدمات پزشکی چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری به شدت از شرایط اقتصادی و مؤلفه‌های آن مانند تورم و رشد حقوق و دستمزد پرسنلی و … متأثر است. شورای عالی نظام پزشکی علیرغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌ها که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشور و رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفا در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است. لذا خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید. در ضمن با عنایت به ثابت ماندن ارزش خدمات در سال ۹۵ و عدم جبران مؤثر آن در سال ۹۶ و ۹۷ در سرانه‌ی پزشکان شهری جهت حفظ مسیر نظام ارجاع و پزشکی خانواده حداقل میزان رشد ۴۰ درصد مورد انتظار می‌باشد. "
تابناکتابناک2 ماه قبل
محمدرضا ظفرقندی که به عنوان سرپرست در سازمان نظام پزشکی فعالیت می‌کرد به عنوان رئیس این سازمان برای دوره ۲ ساله انتخاب شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، انتخابات نظام پزشکی امروز جمعه ۲۶ بهمن ۹۷، در جلسه‌ای فوق العاده در مجمع سازمان نظام پزشکی و با حضور ۲۳۸ عضو به صورت تعرفه‌ای و غیرالکترونیکی انجام شد. هر یک از کاندیداها در جلسه مجمع سازمان نظام پزشکی سخنرانی و برنامه‌های خود را برای اعضای مجمع شرح دادند. اعضای مجمع شورای عالی نظام پزشکی پس از شنیدن صحبت‌ها و برنامه‌های کاندیداها اقدام به برگزاری انتخابات و رأی گیری کرد و در نهایت محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ رای یعنی اکثریت آراء برای ریاست کل سازمان نظام پزشکی به مدت ۲ سال انتخاب شد. عبدالرضا عزیزی به عنوان رقیب جدی ظفرقندی، موفق به کسب ۱۰۰ رای شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا سید مهدی ساداتی فرماندار رباط کریم روز دوشنبه در آیین افتتاحیه ساختمان نظام پزشکی این شهرستان گفت: جامعه فرهیخته پزشکی جزو گروه‌های مرجع اجتماعی است و به واسطه چنین جایگاهی همواره مردم به عنوان نماد و سمبل خود در بسیاری از موارد به این جامعه می‌نگرند. ساداتی با اشاره به نقش مهم پزشکان در سلامت جامعه تصریح کرد: مردم قدردان زحمات پزشکان هستند و در تکریم با معلمان برابری می‌کنند چرا که نقش اصلی در سلامت جامعه با پزشکان متعهد و متخصص است. به گزارش ایرنا، ساختمان نظام پزشکی در زیربنای ۲۴۰ متری با اعتباری بیش از ۵۰۰ میلیون تومان احداث و تجهیز شده است. شهرستان رباط کریم در جنوب غرب تهران واقع است. تهرام /۳۰۳۶//۱۳۴۸انتهای پیام /*
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدر این دیدار که معاون کل و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت نیز حضور داشت، وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی، پیرامون مباحث روز حوزه سلامت و مسایل و مشکلات جامعه پزشکی گفتگو کردند. برنامه ریزی برای تداوم و ساماندهی جلسات مشترک و هماهنگی‌های لازم، بحث تعرفه و نظام پرداخت، واگذاری اختیارات موضوع ماده۴۵ قانون سازمان نظام پزشکی و تسهیلات ممکن جهت کمک به بخش خصوصی را می‌توان از اهم موارد مطرح شده در این جلسه نام برد. همچنین در این نشست، برتعامل هرچه بیشتر میان سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای پیشبرد برنامه‌های حوزه سلامت تاکید شد.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بهنام عباسیان، با اشاره به اینکه با احیای معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان می‌توانیم به اهداف و زیرساخت‌های مورد نظر در جامعه پزشکی دست پیدا کنیم، افزود: در طی یکسال و نیم اخیر که معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان نظام پزشکی منحل شد کسی پیگیر امور حقوقی جامعه پزشکی نبود و عملا ارتباط بدنه شورای عالی با مجلس شورای اسلامی از بین رفت. وی ادامه داد: با توجه به هجمه هایی که علیه جامعه پزشکی وجود دارد و سایر مشکلات عدیده‌ای که پزشکان با آن دست به گریبان هستند باید از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای بیان دیدگاه‌ها و انتقال نقطه نظرات جامعه پزشکی استفاده کنیم تا مسائل مرتبط با جامعه پزشکی از اهمیت و توجه لازم برخوردار شود. عباسیان با اشاره به اینکه جامعه پزشکی نسبت به تلطیف بسیاری از قوانین که در مجلس مصوب شد اقدامات لازم را انجام داد، تصریح کرد: بهتر است قبل از تصویب قانونی که مرتبط با جامعه پزشکی و نظام سلامت است، سازمان نظام پزشکی به عنوان خانه صنفی پزشکان در جریان آن قرار گیرد و این امر با احیای دوباره معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان نظام پزشکی میسر است. وی با بیان اینکه در برهه‌ای از زمان قرار داریم که کارها با خواهش و تمنا به پیش نمی‌رود، ادامه داد: باید در چارچوب موازین قانونی و با استفاده از توانمندی‌های موجود در جامعه پزشکی و ارتباط با بدنه دولت نسبت به رفع مشکلات نظام سلامت گام برداریم. عضو شورای عالی نظام پزشکی با مشکلات معیشتی پزشکان اشاره کرد و گفت: دولت تورم را معادل ۲۰ درصد اعلام کرده و این در حالی است که تعرفه‌های خدمات پزشکی طی دو سال اخیر ۵ درصد هم افزایش نداشته است و نباید نقصان‌های مالی از جیب پزشکان پرداخت شود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
رییس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور مباحثی چون بهبود رابطه پزشک و بیمار، کنترل هزینه‌های سلامت، تعامل مثبت با وزارت بهداشت و … را به عنوان بخشی از اولویت‌های کاری خود در سازمان نظام پزشکی اعلام و جزییات آن را تشریح کرد. دکتر محمدرضا ظفرقندی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دیروز- ۲۶ بهمن ماه جلسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی برگزار شد و بنده با لطف همکاران از میان پنج کاندید، به عنوان رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شدم، درباره مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود در سازمان نظام پزشکی کشور، گفت: یکی از برنامه‌های کاری‌ام در سازمان نظام پزشکی در درجه اول اصلاح روابط میان جامعه پزشکی و مردم و بهبود خدمت‌گذاری جامعه پزشک به مردم است؛ چراکه اعتقاد دارم یکی از اصول درمان و سلامت مردم این است که رابطه و اعتماد خوبی میان بیمار و پزشک برقرار شود. این درحالی است که متأسفانه اخیرا گروه‌های مختلف به جامعه پزشکی هجمه وارد کردند، اما این اقدام خط قرمز سازمان نظام پزشکی است. البته نه به این دلیل که فکر کنیم جامعه پزشکی قشری جدا از مردم است، بلکه دلیلش این است که آسیب زدن به اعتماد میان مردم و جامعه پزشکی به سلامت مردم و نظام سلامت آسیب می‌زند. جامعه پزشکی خود پالایشی کندظفرقندی با بیان اینکه اولین هدف ما این است که دیدگاه‌ها نسبت به جامعه پزشکی بهبود پیدا کرده و شأن و منزلت جامعه پزشکی به عنوان حرفه‌ای ارزشمند حفظ شود، ادامه داد: اگر کسی در خانواده‌اش پزشک داشته باشد، می‌بیند که چه خدمات پر قیمتی از سوی پزشکان به مردم ارائه می‌شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
سرپرست سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: طبیعی است که در بخش خصوصی هزینه با درآمد جبران شود که به این تعرفه واقعی گفته می‌شود. ظفرقندی با بیان اینکه تعرفه‌های خدمات پزشکی که ۵، ۵ درصد اعلام شده هنوز اجرایی نشده است، افزود: طبیعی است که این فریز کردن تعرفه‌های پزشکی، مشکل ساز است. رئیس کل سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: واضح است که اگر هزینه خدمات را نداشته باشیم یا باید آن خدمت را ارائه نکنیم یا با نقص ارائه شود. سازمان نظام پزشکی معتقد است که باید تعرفه واقعی (هزینه تمام شده خدمت) محاسبه شود و در بخش خصوصی بر این اساس عمل شود. وی ادامه داد: پیش از این در قانون سازمان نظام پزشکی مصوب سال ۱۳۸۳ که در آن زمان مسئول سازمان نظام پزشکی بودم و این مصوبه را مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه داد، اختیار تعرفه گذاری بخش خصوصی به سازمان نظام پزشکی محول شد، بعد از آن به دلایلی در سال‌های بعد، مجلس شورای اسلامی این حق را از سازمان گرفت و چالش‌های موجود هم به همین دلیل است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
شناسه خبر: ۸۵۰۰۳۲ ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۹ ۰ Aخانه | اجتماعی فارس منبع: مصطفی معین، در جلسه شورای عالی سازمان نظام پزشکی، به عنوان رئیس جدید شورای عالی نظام پزشکی انتخاب شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مصطفی معین با شرکت در جلسه شورای عالی نظام پزشکی که امروز- پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷- در سالن مرحوم نوربخش نظام پزشکی برگزار شد با کسب ۲۴ رأی به عنوان رئیس شورای عالی نظام پزشکی انتخاب شد. مصطفی معین، پزشک متخصص آسم و آلرژی و وزیر علوم دولت خاتمی، با این انتخاب جایگزین محمدرضا ظفرقندی می‌شود که پیش از این با رأی مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شده بود. محمدرضا ظفرقندی نیز جایگزین ایرج فاضل شد که چندی پیش با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان از ریاست سازمان نظام پزشکی کناره گیری کرد. سازمان نظام پزشکی بزرگترین و قدیمی‌ترین سازمان غیر دولتی کشور است که با بیش از ۵۰ سال سابقه فعالیت هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار عضو اعم از پزشک، داروساز، ماما، متخصصان علوم آزمایشگاهی و لیسانسه‌های پروانه دار گروه پزشکی را تحت پوشش دارد. اجتمام * ۷۲۶۸ * ۳۰۶۳انتهای پیام /*
فارسفارس1 ماه قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در حکمی محمد بیات را به عنوان مشاور عالی رئیس کل و نیز مسئول اداره فن آوری اطلاعات این سازمان منصوب کرد. رئیس کل سازمان نظام پزشکی در حکمی محمد بیات را به عنوان مشاور عالی رئیس کل و نیز مسئول اداره فن آوری اطلاعات این سازمان منصوب کرد. همچنین محمد بیات، رئیس هیأت مدیره انجمن جراحان دهان و فک و صورت ایران است. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
محمدرضا ظفرقندی، در این نامه خطاب به حسن روحانی، نوشته است: سخنان اخیرتان در نقد رفتار پزشکان و تعریف جنابعالی از رفتار حرفه‌ای آنان موجب رنجش بسیاری از همکاران جامعه پزشکی شده است. بدون تردید ستون سترگ اعتماد عمومی در جامعه ایرانی، مرهون تلاش جامعه پزشکی در بنای مفاهیم بلندی چون مراقبت و نوع دوستی است. شهیدان کثیر جامعه پزشکی گواه این مدعا هستند. اکیدا بر این باورم اگر مقایسه‌ای منطبق با شرایط زمینه‌ای صورت گیرد، کفه خدمت پزشکان این مرز و بوم سنگین‌تر خواهد بود. در خاتمه لازم است صادقانه بگویم نادیده انگاشتن خدمات عظیم و بی‌ شمار جامعه پزشکی در اقصی نقاط کشور و تخریب این سرمایه اجتماعی به نفع کشور و ملت شریف ایران نیست.
ایرناایرنا2 ماه قبل
اکنون ۶ نامزد ریاست سازمان نظام پزشکی در حال ارایه برنامه‌های خود برای اعضای هیات مدیره سازمان نظام پزشکی هستند و پس از آن پروسه رای گیری و شمارش آرا آغاز خواهد شد. بر اساس آمار سازمان نظام پزشکی، اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی متغیر است و طبق آخرین آمار حدود ٢۵٣ هزار نفر عضو این مجمع هستند. از ۱۲ بهمن نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی فرصت داشتند درخواست کتبی و بخشی از فعالیت‌های خود را به صورت مختصر به دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ارائه یا ارسال کنند، به همین منظور دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی را از ۲۰ بهمن اعلام کرد. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته روز ٢۶ بهمن ماه جاری سیزدهمین انتخابات سازمان نظام پزشکی و هشتمین انتخابات نظام پزشکی پس از انقلاب برگزار می‌شود تا رئیس بعدی این سازمان بر کرسی ریاست سازمان نظام پزشکی بنشیند. ایرج فاضل به عنوان آخرین رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دلیل تبعیت از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی از سمت خود استعفا داد؛ در حال حاضر محمدرضا ظفر قندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی عهده دار این سمت است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. رئیس جمهور در حکمی دکتر محمدرضا ظفرقندی را به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب کرد. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری متن حکم حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیمجناب آقای دکتر محمدرضا ظفرقندیدر اجرای ماده (۹) قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۳٫۰۸٫۱۶ مجمع تشخیص مصلحت نظام، با عنایت به سوابق و تجربیات ارزشمند جناب‌عالی و رأی اکثریت اعضای مجمع عمومی آن سازمان در جلسه مورخ ۱۳۹۷٫۱۱٫۲۶، به موجب این حکم برای مدت ۴ سال به عنوان «رئیس کل سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران» منصوب می‌شوید. توفیق شما را در انجام شایسته وظایف محوله با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، در خدمت به اسلام و ملت شریف ایران از خداوند متعال مسألت دارم. حسن روحانیرئیس جمهوری اسلامی ایران
الفالف1 هفته قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه شد. گروه سلامت الف، ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، ۱۷:۳۵ ۳۹۸۰۱۲۱۲۰۸به گزارش مهر، در نامه محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی، به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، آمده است: پیرو ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی توسط جنابعالی به استحضار می‌رساند موضوع خدمات پزشکی چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری به شدت از شرایط اقتصادی و مولفه‌های آن مانند تورم و رشد حقوق و دستمزد پرسنلی و…، متاثر است. شورای عالی نظام پزشکی به رغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌ها که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشور و رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفا در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است. لذا خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید. پیش از این نیز رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به شورای عالی بیمه سلامت خواستار رشد تعرفه‌ها بر مبنای تورم و افزایش حقوق و دستمزد شد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد. خبرگزاری ایسنا: رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور خواستار اصلاح تعرفه‌های ابلاغی دولت به دلیل عدم تطابق با تورم و رشد هزینه‌ها شد. متن نامه دکتر ظفرقندی ریاست کل سازمان نظام پزشکی خطاب به معاون اول رییس‌جمهور به شرح ذیل است: "جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیریمعاون اول محترم رئیس جمهوربا سلام و احترامپیرو ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی توسط جنابعالی به استحضار می‌رساند موضوع خدمات پزشکی چه در بخش سرپایی و چه در بخش بستری به شدت از شرایط اقتصادی و مؤلفه‌های آن مانند تورم و رشد حقوق و دستمزد پرسنلی و … متأثر است. شورای عالی نظام پزشکی علیرغم احصاء ارزش واقعی و هزینه تمام شده خدمات و تعرفه‌ها که مستند بر محاسبه شورای عالی بیمه است به دلیل شرایط خاص کشور و رعایت مشکلات مردم ارقام پیشنهادی تعرفه را با ارقامی صرفا در حد عبور از این ایام سخت بر اساس بند (ک) ماده (۳) قانون نظام پزشکی اعلام کرده است. لذا خواهشمند است جهت اصلاح و حل مشکلاتی که پیش‌بینی آن مقدور است، دستور مقتضی صادر فرمائید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
به دنبال برگزاری جلسه فوق‌العاده مجمع‌ عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس‌کل این سازمان انتخاب شد. اعتمادآنلاین|‌ امروز جمعه ۲۶ بهمن ماه، مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور برای انتخاب رئیس‌کل جدید این سازمان تشکیل جلسه داد و دکتر محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ ‏‬ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب شد. گفتنی است، آذر ماه امسال دکتر ایرج فاضل به دلیل آنچه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌خواند، از سمت ریاست‌کلی سازمان نظام پزشکی کشور استعفا داد و بعد از آن دکتر محمدرضا ظفرقندی-رییس شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفت. در انتخابات امروز از میان نامزدها عزیزی ۱۰۰ رأی، شریفی یک رأی و دکتر بردیا و سالاریان صفر رأی آوردند. همچنین از مجموع آرا دو رأی باطله بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- محمدرضا ظفرقندی، با کسب اکثریت آرای اعضای مجمع عمومی نظام پزشکی، به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی انتخاب شد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمدرضا ظفرقندی که تا کنون به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی مشغول بکار بود، با رای اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی توانست به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی، برگزیده شود. جلسه مجمع عمومی نظام پزشکی، با هدف انتخاب رئیس کل، روز جمعه ۲۶ بهمن برگزار و در نهایت، محمدرضا ظفرقندی توانست حائز اکثریت آراء شود. انتهای پیام/
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، در این نامه خطاب به حسن روحانی، نوشته است: سخنان اخیرتان در نقد رفتار پزشکان و تعریف جنابعالی از رفتار حرفه‌ای آنان موجب رنجش بسیاری از همکاران جامعه پزشکی شده است. بدون تردید ستون سترگ اعتماد عمومی در جامعه ایرانی، مرهون تلاش جامعه پزشکی در بنای مفاهیم بلندی چون مراقبت و نوع دوستی است. شهیدان کثیر جامعه پزشکی گواه این مدعا هستند. اکیدا بر این باورم اگر مقایسه‌ای منطبق با شرایط زمینه‌ای صورت گیرد، کفه خدمت پزشکان این مرز و بوم سنگین‌تر خواهد بود. در خاتمه لازم است صادقانه بگویم نادیده انگاشتن خدمات عظیم و بی‌ شمار جامعه پزشکی در اقصی نقاط کشور و تخریب این سرمایه اجتماعی به نفع کشور و ملت شریف ایران نیست.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش ایرنا سازمان نظام پزشکی، روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای افزود: با توجه به اینکه مباحثی در فضای مجازی در خصوص برگزاری مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی منتشر شده است، یادآوری می‌شود که مجمع عمومی نظام پزشکی در ۲۶ بهمن به صورت فوق العاده تشکیل جلسه داده و نسبت به انتخاب رئیس کل اقدام خواهد کرد. نظام پزشکی همچنین اعلام کرد: چگونگی کاندیداتوری، تبلیغات و زمان آنها از هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی استعلام شده که به محض حصول پاسخ، منعکس خواهد شد. پس از رای گیری و شمارش آرا و طی شدن تشریفات قانونی، مطابق قانون کاندیدای واجد بیشترین رأی، برای دریافت حکم ریاست سازمان به رئیس جمهوری معرفی می‌شود. سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: مطالبی که بر خلاف این اطلاعیه در فضای مجازی منتشر می‌شود مورد تایید نیست و نظرات رسمی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران نیست. ایرج فاضل، رئیس کل سازمان سابق نظام پزشکی آذر امسال به دلیل بازنشستگی از سمت خود استعفا داد و اکنون سازمان نظام پزشکی به سرپرستی محمدرضا ظفرقندی رئیس شورای عالی نظام پزشکی اداره می‌شود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا ظفرقندی که تا کنون به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی مشغول بکار بود، با آرای اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی، توانست به عنوان رئیس کل سازمان نظام پزشکی، برگزیده شود. به دنبال استعفای ایرج فاضل از ریاست سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی، این مسئولیت را بر عهده داشت. بر همین اساس، برگزاری جلسه مجمع عمومی نظام پزشکی، با هدف انتخاب رئیس کل، روز جمعه ۲۶ بهمن برگزار و در نهایت، محمدرضا ظفرقندی توانست حائز اکثریت آراء شود.
رکنارکنا2 ماه قبل
به گزارش رکنا، دکتر منصور جعفری نمین با بیان اینکه تاکنون ۲۲۳ نفر از اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی برای حضور در رأی‌گیری اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: همچنین تاکنون شش نفر به صورت کتبی کاندیداتوری خود را برای تصدی سمت رییس‌کلی سازمان نظام پزشکی اعلام کرده‌اند. وی افزود: شش کاندید اعلام شده عبارتند از آقایان دکتر ظفر قندی، دکتر عزیزی، دکتر سالاریان، دکتر سید شریفی، دکتر افشین‌پور و دکتر بردیا. از این کاندیداها سه نفرشان عضو شورای‌عالی نظام پزشکی بوده، یک نفر بازرس و دو نفر هم عضو هیئت مدیره نظام پزشکی‌های شهرستان‌ها و نماینده مجمع عمومی هم هستند. همه کاندیداها عضو مجمع عمومی بوده و حق رأی هم دارند. امیدوارم رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با رأی بسیار بالایی انتخاب شود تا قدرت بیشتری هم برای اداره این سازمان داشته باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو2 ماه قبل
به دنبال برگزاری جلسه فوق‌العاده مجمع‌ عمومی سازمان نظام پزشکی کشور، دکتر محمدرضا ظفرقندی به عنوان رییس‌کل این سازمان انتخاب شد. به گزارش ایسنا، امروز جمعه ۲۶ بهمن ماه، مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور برای انتخاب رئیس‌کل جدید این سازمان تشکیل جلسه داد و دکتر محمدرضا ظفرقندی با ۱۳۴ ‏‬ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب شد. گفتنی است، آذر ماه امسال دکتر ایرج فاضل به دلیل آنچه اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان می‌خواند، از سمت ریاست‌کلی سازمان نظام پزشکی کشور استعفا داد و بعد از آن دکتر محمدرضا ظفرقندی -رییس شورای‌عالی سازمان نظام پزشکی کشور، سرپرستی این سازمان را بر عهده گرفت. در انتخابات امروز از میان نامزدها عزیزی ۱۰۰ رأی، شریفی یک رأی و دکتر بردیا و سالاریان صفر رأی آوردند. همچنین از مجموع آرا دو رأی باطله بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با اشاره به احراز قصور دندانپزشک اراکی در پرونده فوت یک کودک، از صدور کیفرخواست در دادسرای نظام پزشکی خبرداد. قاسمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به احراز قصور دندانپزشک اراکی در پرونده فوت یک کودک، از صدور کیفرخواست در دادسرای نظام پزشکی خبرداد. وی افزود: همچنین نسبت به پرونده به کما رفتن یک کودک دیگر پرونده همچنان مفتوح و در حال پیگیری است و منتظر حصول نتیجه نظریه فنی و علمی نظام پزشکی هستیم. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با تاکید بر اینکه ابعاد دیگر پرونده نیز در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: سیستم قضایی با جدیت به موضوع ورود پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام خواهد داد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
قاسم جان بابایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره امضای الکترونیک پزشکان افزود: سازمان نظام پزشکی زیرساخت امضای الکترونیک پزشکان را فراهم کرده است و امیدواریم در سال آینده به این موضوع نیز دسترسی داشته باشیم. زیرا قسمت عمده نسخه الکترونیکی نیازمند امضای الکترونیک پزشکان است. * تله مدیسین در آغاز راهوی درباره تله مدیسین (خدمات پزشکی از راه دور) نیز بیان کرد: تله مدیسین در حال حاضر در مقطع شروع پروژه است. جان بابایی ادامه داد: تله مدیسین یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت در سال آینده است. زیرا پرونده‌ای که در حال حاضر وجود دارد بیشتر مربوط به مراقبت و پیشگیری است و اگر خدمات بستری و درمان هم به این پرونده متصل شود، پرونده الکترونیک سلامت تکمیل می‌شود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
بر اساس آمار سازمان نظام پزشکی، اعضای مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی متغیر است و طبق آخرین آمار حدود ٢۵٣ هزار نفر عضو این مجمع هستند. از ۱۲ بهمن نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی فرصت داشتند درخواست کتبی و بخشی از فعالیت‌های خود را به صورت مختصر به دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ارائه یا ارسال کنند، به همین منظور دبیرخانه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست کل سازمان نظام پزشکی را از ۲۰ بهمن اعلام کرده است. مدت زمان تبلیغات نامزدهای ریاست کل سازمان نظام پزشکی، یک هفته است و پس از آن در روز ٢۶ بهمن در سالن انستیتوپاستور مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی تشکیل می‌شود و انتخابات برگزار خواهد شد. بر اساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته روز ٢۶ بهمن ماه جاری سیزدهمین انتخابات سازمان نظام پزشکی و هشتمین انتخابات نظام پزشکی پس از انقلاب برگزار می‌شود تا رئیس بعدی این سازمان بر کرسی ریاست سازمان نظام پزشکی بنشیند. ایرج فاضل به عنوان آخرین رئیس کل سازمان نظام پزشکی به دلیل تبعیت از قانون منع بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی از سمت خود استعفا داد؛ در حال حاضر محمدرضا ظفر قندی به عنوان سرپرست سازمان نظام پزشکی عهده دار این سمت است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور به منظور انتخاب رییس‌ کل جدید این سازمان، با تشکیل جلسه‌ای و اخذ آرا، محمدرضا ظفرقندی را با کسب ۱۳۴ ‌ رأی از مجموع ۲۳۷ عضو حاضر در مجمع، به عنوان رییس ‌کل سازمان نظام پزشکی کشور انتخاب کرد. به گزارش ایلنا، طبق قانون سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران، رییس‌ کل‌ سازمان‌ نظام پزشکی کشور، بالاترین‌ مقام‌ اجرایی‌، اداری‌، مالی‌ و نماینده‌ قانونی‌ سازمان‌ در کلیه‌ مراجع‌ با حق‌ توکیل‌ به‌ غیر و یا نماینده‌ وی‌ است و در حدود مصوبات‌ مجمع‌ عمومی‌، شورای‌ عالی‌، مقررات‌ و ضوابط‌ مربوط‌ دارای‌ اختیار کامل‌ است‌ که‌ از سوی‌ مجمع‌ عمومی‌ از بین‌ منتخبین‌ هیأت‌ مدیره‌ سراسر کشور، برای‌ مدت‌ چهار سال‌ انتخاب‌ شده و به‌ رییس‌ جمهور جهت‌ صدور حکم‌ معرفی‌ می‌‌شود.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای به آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه نقطه نظرات و ایرادات سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران در خصوص پیش‌نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی (حوزه سلامت) را طی نامه‌ای به ایشان منعکس نمودند. سازمان نظام پزشکی آمادگی خود را جهت همکاری در تنقیح و اصلاح این لایحه و سایر موارد مرتبط با اعمال حرف پزشکی اعلام می‌دارد. «اعطای شماره نظام پزشکی در موارد خاص» نیز می‌بایست توسط وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در قانون مورد توجه قرار گیرد. اهمیت رعایت شئونات پزشکی در آیین‌نامه‌های مربوطه نظام پزشکی مورد توجه بوده و در سال‌های اخیر مواردی از محکومیت‌های شدید و سنگین در این زمینه توسط هیأت عالی انتظامی نظام پزشکی صادر شده است. ضمن آن که سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را جهت هر گونه کمک و همکاری در این زمینه حضورتان اعلام می‌نماید.

به انتهای لیست رسیدید