آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت
نفت

اخبار « صادرات نفت »

روزنوروزنو1 روز قبل
وحید خشتان مهاجم فصل گذشته تیم استقلال خوزستان که در تمرینات تیم صنعت نفت آبادان حضور یافته بود تمرینات این تیم را ترک کرد. مهاجم سابق آبی پوشان خوزستانی مورد تایید کادرفنی تیم صنعت نفت قرار نگرفت و دراگان اسکوچیچ اعلام کرد به او نیازی ندارد.
ایلناایلنا1 روز قبل
فنایی که ۴۴ ساله است دارای مدرک درجه A آسیا در مربیگری فوتبال و مدرک حرفه‌ای مربیگری دروازه‌بانی فوتبال است. مظاهر رحیم‌پور با ۴۲ سال سن که از این پس بدنساز تیم خواهد بود، در مربیگری فوتبال نیز دارای مدرک درجه A است. او در تیم‌های اکسین، تراکتورسازی تبریز و شهر خودرو با یحیی گل‌محمدی همکاری داشته است. محمد عسگری هم که ۳۲ سال سن دارد، از این پس در بخش آنالیز به مربیان تیم، به ویژه یحیی گل‌محمدی کمک خواهد کرد. عسگری دارای مدرک مربیگری درجه B آسیا است.
ایسناایسنا1 روز قبل
تیم بسکتبال شیمیدر قم در حساس‌ترین بازی هفته نوزدهم لیگ‌برتر مقابل مهمانش شهرداری گرگان تن به شکست داد. به گزارش ایسنا، رقابت‌های هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های ایران، پنجشنبه (۲۶ دی) با برگزاری هفت دیدار پیگیری شد که در حساس‌ترین دیدار این هفته، تیم شهرداری گرگان توانست با پیروزی نزدیک مقابل میزبان مدعی خود شیمیدر قم، به صدرنشینی خود در این رقابت‌ها ادامه دهد. شاگردان محمدرضا اسلامی در تیم شیمیدر قم، پس از برد ۲۱-۲۰ در کوارتر اول، در کوارتر دوم با نتیجه ۱۳-۱۸ شکست خوردند تا گرگانی‌ها در نیمه نخست بازی ۳۴-۳۸ پیروز شوند. در پایان این بازی جذاب، «پری پتی» گارد آمریکایی شهرداری گرگان با کسب ۲۲ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن زمین شد و محمد جمشیدی گارد ملی پوش تیم شیمیدر قم نیز، ۲۰ امتیاز را برای تیم خود به دست آورد. اما در تهران تیم مهرام تهران طی یک بازی راحت با حساب ۸۰-۵۸ مس کرمان را شکست داد و اکسون تهران هم با نتیجه ۵۳-۸۲ نتیجه را به مهمان خود پتروشیمی بندرامام واگذار کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
در ادامه دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال تیم مهرام در سالن آزادی میزبان مس کرمان بود و توانست با نتیجه ۸۰ بر ۵۸ به برتر برسد و به یک پیروزی خانگی دست پیدا کند. در دیگر دیدار این هفته نفت آبادان مهمان آویژه صنعت مشهد بود که توانست در دیداری نزدیک مهمانش را ۸۳ بر ۸۱ شکست دهد و به بردی ارزشمند دست پیدا کند. پیش از این شهرداری گرگان برابر شیمدر به برتری رسیده بود و پتروشیمی نیز در تهران تیم اکسون را شکست داد. نتایج کامل هفته نوزدهم به شرح زیر است: آویژه صنعت پارسا مشهد ۸۱ – ۸۳ نفت آبادانمهرام تهران ۸۰ _ ۵۸ صنعت مس کرمانرعد پدافند هوایی شهرکرد ۷۲ – ۶۰ نیروی زمینیشورا و شهرداری قزوین ۶۳ – ۵۶ توفارقان آذرشهرذوب آهن اصفهان ۶۶ – ۶۸ شهرداری بندرعباساکسون تهران ۵۳ – ۸۲ پتروشیمی بندر امامشیمیدر قم ۸۰ – ۸۶ شهرداری گرگان
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم مهرام تهران در آخرین دیدار از هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال مردان به مصاف صنعت مس کرمان رفت و موفق به شکست حریف خود در یک بازی برتر شد. مهرام ۱۸ بر ۱۱، ۱۹ بر ۱۵، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۸ بر ۱۴ برنده کوارترهای این بازی بود. امیر خندان‌پور ۱۵ امتیاز و ۶ ریباند و فرید اصلانی ۱۲ امتیاز و ۱۰ پاس گل برای مهرام و رضا آذرشاه ۱۳ امتیاز برای مس کرمان کسب کردند. صمد نیکخواه بهرامی و ارسلان کاظمی، دو ستاره تیم مهران در این بازی با تصمیم مصطفی هاشمی، استراحت کردند. نتایج کامل دیدارهای هفته نوزدهم به شرح زیر است: آویژه صنعت پارسا مشهد ۸۱ - پالایش نفت آبادان ۸۳مهرام تهران ۸۰ - صنعت مس کرمان ۵۸رعد پدافند هوایی شهرکرد ۷۲ - نیروی زمینی ۶۰شورا و شهرداری قزوین ۶۳ - توفارقان آذرشهر ۵۶ذوب آهن اصفهان ۶۶ - شهرداری بندرعباس ۶۸اکسون تهران ۵۳ - پتروشیمی بندر امام ۸۲شیمیدر قم ۸۰ - شهرداری گرگان ۸۶انتهای پیام/
روزنوروزنو1 روز قبل
عیسی آل‌کثیر در روزهای گذشته در دور جدید تمرینات صنعت نفت آبادان حاضر نشده است. او از پرسپولیس پیشنهاد داشت و قصد داشت به این تیم برود اما مسئولان باشگاه مخالفت کردند و آل کثیر هم به نشانه قهر، در تمرینات شرکت نکرد. گفته می‌شود دیروز دراگان اسکوچیچ از غیبت‌های آل کثیر عصبانی شده و او را در اختیار باشگاه گذاشته است. از سوی دیگر با توجه به این که پرسپولیس اوساگوانا را جذب کرده و در حال جذب آنتونی استوکس هم هست، آل کثیر احتمالا دیگر مدنظر این تیم نیست و چاره‌ای جز ماندن در تیمش نخواهد داشت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم بسکتبال نفت آبادان در ادامه دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر، میهمان آویژه صنعت پارسا در مشهد بود و موفق شد با نتیجه ۸۳ بر ۸۱ میزبان خود را شکست دهد. نتایج کوارترهای این بازی ۲۲ بر ۸، ۱۸ بر ۲۱، ۱۴ بر ۱۵ و ۲۹ بر ۳۷ بود. داریوس هنری ۲۷ امتیاز و ۱۳ پاس گل و صالح فروتن ۲۱ امتیاز برای آویژه صنعت و سعید داورپناه ۲۵ و رضا رنجبر ۲۰ امتیاز برای صنعت نفت کسب کردند. انتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گرگان در خانه شیمیدر هم برنده شدبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال با پیروزی گرگان و نفت در خانه حریفان و دو نتیجه غیر قابل پیش بینی پی گیری شد. سعید داورپناه با ۲۵ امتیاز و رضا رنجبر با ۲۰ امتیاز بهترین بازیکنان نفت در این مسابقه بودند. شیمیدر که در دور رفت هم مقابل تیم‌های پتروشیمی و گرگان شکست خورده بود، در دور برگشت دو شکست پیاپی را تکرار کرد. سامان طاهر پور با ۱۳ امتیاز، ۸ ریباند، ۳ پاس گل و ۳ توپربایی بهترین بازیکن قزوین و سعید صالحی با ۱۲ امتیاز، ۷ ریباند و ۴ پاس گل بهترین بازیکن توفارقان بودند. شهریار قلی نژاد با ۱۲ امتیاز و ۱۲ ریباند در کنار اشکان جعفری با ۱۷ امتیاز و ۱۱ ریباند بهترین عملکرد را برای نیروی زمینی داشتند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال، تیم ذوب‌آهن در اصفهان میزبان شهرداری بندرعباس بود. در این مسابقه که جدال تیم‌های هم سطح لیگ بود، بندرعباسی‌ها موفق شدند میزبان خود را ۶۸ بر ۶۶ از پیش رو بردارند. توفارقان آذرشهر که به قزوین رفته بود، ۶۳ بر ۵۶ مغلوب میزبان خود شدند. در یکی از دیدارهای حساس این هفته آویژه صنعت در خانه مقابل نفت آبادان به میدان رفت. در دیگر دیدارهای این شیمیدر ۸۶ بر ۸۰ مغلوب شهرداری گرگان شد و مهرام هم از ساعت ۱۸ امشب به مصاف مس کرمان رفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، با این حال بیمه‌های اتکایی محتاط عمل کرده و در پی افزایش حق بیمه محموله‌های نفت خام به هند هستند. نرخ بیمه‌ها در حال افزایش است اما پالایشگاه‌ها با آن موافقت نکرده‌اند. بیمه گران هندی تا حد زیادی برای بیمه اتکایی خطرات خود به شرکت‌های اروپایی وابسته هستند. اما در میان تنش‌های فعلی در منطقه، اکثریت آن‌ها حق بیمه را افزایش داده و از پوشش کامل خودداری کرده‌اند. بیمه‌های اتکایی حق بیمه خود را بر حمل و نقل دریایی تا ۲۰ درصد افزایش داده‌اند.
روزنوروزنو1 روز قبل
عیسی‌آل‌کثیر در مورد اخراج از تمرینات تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اظهار داشت: هیچ اخراجی در کار نیست و در تمرینات تیمم شرکت می‌کنم. وی که با ۹ گل زده به عنوان آقای گل نیم‌فصل اول لیگ برتر شناخته شد، در مورد پیشنهاد باشگاه پرسپولیس برای جذب این بازیکن گفت: با جدایی من مخالفت کردند از این رو نظر باشگاه را پذیرفتم. همچنان در خدمت تیم فوتبال صنعت نفت می‌مانم و امیدوارم نیم فصل خوبی پیش‌رو داشته باشیم.
ایرناایرنا1 روز قبل
بسکتبالیست‌های مرد گرگان شیمیدر قم را شکست دادند و دختران گرگانی نیز در پایتخت بر آسمان سترگ سپهرداد تهران غلبه کردند. تیم بسکتبال شهرداری مردان گرگان عصر امروز پنجشنبه با برتری ۸۶ به ۸۰ مقابل شیمیدر قم به صدرنشینی خود در لیگ برتر ایران ادامه داد. پری پتی و نوید رضایی فر بازیکنان شهرداری گرگان به ترتیب با ۲۳ و ۲۱ امتیاز و اثرگذاری ۲۴ و ۲۶ امتیازآورترین و موثرترین بازیکنان میدان و تیم خود بودند. دیدار رفت ۲ تیم در گرگان با برتری ۷۳ به ۵۸ شهرداری به پایان رسیده بود. در همین رهگذر تیم بسکتبال دختران گرگان در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ برتر باشگاه‌های ایران با غلبه بر میزبان تهرانی خود آسمان سترگ سپهرداد ضمن کسب عنوان صدرنشینی گروه الف به دور حذفی (پلی‌آف) صعود کرد.
ایرناایرنا1 روز قبل
هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال با ۴ مسابقه آغاز شد که در جریان این دیدارها دو تیم صدرنشین شهرداری گرگان و پتروشیمی برابر حریفان خود به برتری رسیدند. شهرداری گرگان که به قم سفر کرده بود برابر شیمیدر این شهر به میدان رفت و توانست در پایان این رقابت نفس گیر ۸۶ بر ۸۰ به برتری برسد. این دیدار حواشی زیادی هم داشت و تماشاگران و کادرفنی تیم میزبان به شدت به عملکرد داوران اعتراض داشتند. در اصفهان نیز ذوب آهن میزبان شهرداری بندرعباس بود که با نتیجه نزدیک ۶۸ بر ۶۶ مغلوب شد. در ادامه دیدارهای این هفته آویژه صنعت مشهد برابر نفت آبادان به میدان رفته و مهرام تهران میزبان مس کرمان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در ادامه هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال، عصر امروز (پنجشنبه) هفت دیدار برگزار شد که در مهمترین دیدار تیم شیمیدر قم در خانه مقابل شهرداری گرگان تن به شکست ۸۶ - ۸۰ داد. در سایر دیدار‌ها این نتایج رقم خورد: اکسون ۵۳ - پتروشیمی بندر امام ۸۲رعد پدافند شهرکرد ۷۲ - نیروی زمینی ۶۰شهرداری قزوین ۶۳ - ۵۶ توفارقان آذرشهرذوب آهن ۶۶ - ۶۸ شهرداری بندرعباسمهرام ۸۰ - مس کرمان ۵۸آویژه صنعت پارسا ۸۱ - پالایش نفت آبادان ۸۳انتهای پیام/
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
محمد صادق جنان صفت – ساعت ۲۴ – تازه‌ترین سخنان محمد جواد ظریف در باره سه کشور بزرگ اتحادیه اروپا بسیار تلخ و از سرخشم و ناامیدی است. وزیرخارجه ایران اروپایی‌ها را تحقیر می‌کند که خود را به آمریکا فروخته‌اند. ظریف در یک پیام توییتری نوشته است: «تسلیم‌/مماشات [اروپا مقابل آمریکا] مسجل شد. حالا چرا وزیر خارجه ایران این رفتار اروپایی‌ها را تحقیر کننده می‌داند معلوم نیست. اشتباه قطور وپرحجم وزیر خارجه ایران این است که این نکات را یا واقعا نمی‌داند یا اینکه این سخنان خشم آلود و خارج از عرف دیپلماتیک خود را تنها برای رضایت خاطر منتقدان و یارانش دردولت برزبان می‌آورد.
مهرمهر1 روز قبل
وی با اشاره به ممنوعیت واردات هزار و ۶۰۰ قلم کالا اظهار داشت: امروز بدون صادرات نفت، طراز اقتصادی مثبت داریم و در این شرایط که فروش نفت چندان نیست، کل منابع ارزی کشور از طریق صادرات غیرنفتی تأمین می‌شود. قائم مقام وزیر صنعت، معدن، تجارت در امور بازرگانی ادامه داد: در گذشته اینگونه نبود و به صادرات غیرنفتی توجهی نمی‌شد زیرا نفت به اندازه کافی ارز وارد کشور می‌کرد اما اکنون منابع ارزی کشور وابسته به صادرات غیرنفتی است و این بخش از صادرات جایگاه خود را یافته است. وی بر لزوم تشکیل جلسات کارگروه صادرات در استان‌ها تاکید کرد و گفت: مسائل حوزه صادرات باید به درستی مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات صادرات کاشی و سرامیک اولین دستور کار جلسه کارگروه صادرات باشد. مدرس خیابانی تاکید کرد: صنعتگران نیز در بیان مشکلات خود نگاه ملی داشته باشند و مشکلات کشور را درک کنند. به گزارش مهر، در این مراسم تولیدکنندگان کاشی و سرامیک استان یزد به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/ایلام آیت قیصربیگی مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام در یادداشتی گام‌های آمدی بخش دولت در استان را تبیین کرده است. استان ایلام بعنوان کوچک‌ترین استان کشور از بعد جمعیتی از محروم‌ترین نقاط ایران طی دهه‌های گذشته بوده است. دراین میان نبایست از رایزنی‌ها وتلاش‌های شبانه روزی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار سخت کوش استان ایلام به راحتی گذشت. و اما امروز حاصل پیگیری‌ها استاندار ایلام و مجموعه مسئولان مرتبط به سازمان برنامه و بودجه کشور با توجیه درست تنگناها، مسائل و مشکلات باعث شد که دراین شرایط سخت مالی کشور، استان در بودجه ۹۹ عملکرد موفقی داشته باشد. این در حالی است که منابع عمومی بودجه ۹۹ کل کشور نسبت به سال گذشته ۸٫۴ درصد رشد داشته است.

ماجرای ۲ میلیون پیامکی که برای بورس بازان ارسال شد

3+
تابناکتابناک1 روز قبل
نودنود1 روز قبل
درست در بدترین روزهای بیرانوند، منجی از راه رسیده تا او را مجددا به جاده خوشبختی برگرداند! به گزارش وب‌سایت نود، بیرانوند دروازه‌بان بسیار خوش‌شانسی است. درست در بدترین روزهای بیرانوند منجی از راه رسید تا او را مجددا به جاده خوشبختی برگرداند! یجیی لیگ سیزدهم برای اولین بار منجی بیرانوند شد. حالا برای دومین بار در تاریک‌ترین روزهای بیرانوند یحیی به داد او رسیده است.
تابناکتابناک1 روز قبل
دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدیدبه دنبال امضای فاز نخست توافق تجاری، دلار در آستانه ورود به یک کانال جدید قرار گرفت. همچنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۰۶۰ دلار کانادا افزایش یافت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. پکن همچنین ۵٠ میلیارد دلار انرژی بیشتر و ٣۵ میلیارد دلار نیز خدمات خواهد خرید. از همه مهمتر، میزان خرید محصولات کشاورزی چین از آمریکا در مقایسه با سال پایه ٢٠١٧، به میزان ٣٢ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
تابناکتابناک1 روز قبل
دلار جهانی در آستانه ورود به کانال جدیدبه دنبال امضای فاز نخست توافق تجاری، دلار در آستانه ورود به یک کانال جدید قرار گرفت. همچنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۰۶۰ دلار کانادا افزایش یافت. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۵۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید. پکن همچنین ۵٠ میلیارد دلار انرژی بیشتر و ٣۵ میلیارد دلار نیز خدمات خواهد خرید. از همه مهمتر، میزان خرید محصولات کشاورزی چین از آمریکا در مقایسه با سال پایه ٢٠١٧، به میزان ٣٢ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرورزشی: پرسپولیس تا ۶ بهمن بازی ندارد! و بعد از آن بازی‌های سخت این تیم آغاز می‌شود که از آن جمله می‌توان به بازی با تراکتور در تهران، شهرآورد ۱۷ بهمن و بازی ۲۲ بهمن با الدحیل در قطر اشاره کرد. شاید یحیی از الان به فکر بازی با استقلال و الدحیل باشد که فقط ۵ روز بین آن‌ها فاصله است. پرسپولیس شهرآورد رفت را برده و گل‌محمدی حداقل نمی‌خواهد در شهرآورد برگشت بازنده باشد. البته بعد از آن هم پرسپولیس یک بازی آسیایی با الشارجه امارات در تهران دارد که ۲۹ بهمن برگزار می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
سند فاز اول توافق تجاری آمریکا و چین روز چهارشنبه میان دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا و لیو هی، معاون نخست وزیر چین در کاخ سفید امضا شد. عامل دیگری که از رشد قیمت‌های نفت پشتیبانی کرد، کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا بود. آمار منتشره از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۲٫۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر به میزان ۵۰۰ هزار بشکه را پیش‌بینی کرده بودند. اما ذخایر بنزین ۶٫۷ میلیون بشکه و ذخایر سوختهای تقطیری ۸٫۲ میلیون بشکه رشد کرد. تولید نفت آمریکا هم به رکورد ۱۳ میلیون بشکه در روز صعود کرد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، پارس جنوبی جم در سومین فصل حضورش در لیگ برتر، اکنون با سومین سرمربی کارش را دنبال خواهد کرد. اکنون پارس جنوبی با سومین مربی خود در تاریخ حضورش در لیگ برتر کار را آغاز کرده است. سرمربی ۴۸ ساله تازه وارد پارس جنوبی اکنون فارغ از تمامی مشکلات که بیشتر آنها مالی است به دنبال این است تا تیمش را به موفقیت بزرگی در ادامه فصل نزدیک کند. افاضلی که از زمان حضور در تیم ملی و در کنار بلاژویچ چهره شد، بعد از آن در دوران مربیگری برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی نیز به این همکاری ادامه داد. بردی که می‌تواند اعتمادبنفس ویژه‌ای به طلایی پوشان جمی در ادامه مسیر و شروع رسمی مسابقات در نیم فصل دوم برای رهایی از خطر سقوط بدهد.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
تیم مهرام در آخرین دیدار از هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال مقابل حریف کرمانی خود به پیروزی رسید. به گزارش «ورزش سه» به نقل از تسنیم، تیم مهرام تهران در آخرین دیدار از هفته نوزدهم لیگ برتر بسکتبال مردان به مصاف صنعت مس کرمان رفت و موفق به شکست حریف خود در یک بازی برتر شد. مهرام ۱۸ بر ۱۱، ۱۹ بر ۱۵، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۸ بر ۱۴ برنده کوارترهای این بازی بود. امیر خندان‌پور ۱۵ امتیاز و ۶ ریباند و فرید اصلانی ۱۲ امتیاز و ۱۰ پاس گل برای مهرام و رضا آذرشاه ۱۳ امتیاز برای مس کرمان کسب کردند. صمد نیکخواه بهرامی و ارسلان کاظمی، دو ستاره تیم مهران در این بازی با تصمیم مصطفی هاشمی، استراحت کردند.
فوتبالیفوتبالی1 روز قبل
پایگاه خبری فوتبالی- باشگاه پرسپولیس مجبور به گرفتن رضایت نامه گل‌محمدی شد. مربی کرواتی که مذاکره با او هیچ وقت جدی نشد. از این جهت که وقتی باشگاه پرسپولیس از این مربی خواست در مورد جذب اوساگونا و لیست مازاد این تیم نظر دهد، اسکوچیچ پیغام داد وقتی مذاکراتتان جدی شد این کار را خواهد کرد. امروز یحیی گل محمدی خبر داد که ۱۰ روز پیش و در آغاز مذاکراتش با پرسپولیس بوده که اوساگونا را برای پرسپولیس تایید کرده است. شاید اگر تیم اسکوچیچ یکی از تیم‌های بدون هوادار ایران بود، الان این مربی روی نیمکت پرسپولیس می‌نشست.
تابناکتابناک1 روز قبل
الکساندر نواک با وجود استعفای دولت روسیه، همچنان به عنوان وزیر انرژی این کشور خدمت خواهد کرد. به گزارش ایسنا، پس از تصمیم دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه برای استعفای دولت که روز چهارشنبه اعلام شد، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه که چهره کلیدی اتحاد اوپک پلاس به شمار می‌رود به همراه سایر مقامات دولت استعفا کرد. نواک چهره کلیدی همکاری مسکو با اوپک برای اجرای توافق کاهش تولید نفت ۱٫۷ میلیون بشکه در روز بوده است. منابع آگاه در دولت روسیه اظهار کردند استعفای اعضای هیات دولت پیش بینی نشده بود. وزیر انرژی روسیه گفت: ما طبیعتا تعهداتی داریم که به آنها عمل خواهیم کرد.
تابناکتابناک1 روز قبل
بهای معاملات نفت بازار جهانی روز پنج‌شنبه در واکنش به امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین که زمینه را برای افزایش خرید محصولات انرژی آمریکایی از سوی پکن فراهم می‌کند، افزایش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۵ سنت معادل ۰٫۷ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۴ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه رسید. عامل دیگری که از رشد قیمت‌های نفت پشتیبانی کرد، کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا بود. اما ذخایر بنزین ۶٫۷ میلیون بشکه و ذخایر سوختهای تقطیری ۸٫۲ میلیون بشکه رشد کرد. تولید نفت آمریکا هم به رکورد ۱۳ میلیون بشکه در روز صعود کرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
همایش مبارزه با فقر آموزشی با حضور کارشناسان و فعالان صنفی با هدف تحلیل رویکرد برندگان جایزه نوبل ۲۰۱۸ برگزار شد. طی ۵۳ سال نظام آموزشی داشتیم که ابتدا نظام ۶-۶ بود و از سال ۴۵ تا ۷۰ نظام قدیم را داشتیم که ۴-۳-۵ بود و مجددا نظام آموزشی قبلی تکرار شد. فقر اقتصادی به فقر آموزشی می‌انجامدمعاون اسبق آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش سخنران بعدی این همایش بود که مهم‌ترین علت فقر آموزشی را فقر اقتصادی دانست. علی زرافشان در این پنل با اشاره اینکه فقر آموزشی، فقر اقتصادی تولید می‌کند، اظهار داشت: در این نگرش آموزش باید توسعه یابد و عرضه شود زیرا رشد آموزش منجر به رفع فقر می‌شود. در کشورهای فقیر این رقم حدود ۳ درصد است، درحالیکه در کشورهای با درآمد بالا حتی تا ۵۰ درصد دانش‌آموزان فقیر می‌توانند وارد دانشگاه بشوند.

به انتهای لیست رسیدید

نفت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت را می‌خوانید