آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت
نفت

اخبار « صادرات نفت »

خبرآنلاینخبرآنلاین27 دقیقه قبل
شرکت روس نفت نیز اکنون در معرض تحریمهای آمریکا قرار دارد. بر اساس گزارش اویل پرایس، ظاهرا دولت ونزوئلا مایل است از طریق خصوصی سازی کنترل شرکت PDVSA را به روس نفت بسپارد. در هر صورت تغییر مالکیت شرکت PDVSA باید توسط مجلس تایید شود که در کنترل مخالفان دولت قرار دارد. شرکت روس نفت نیز اکنون در معرض تحریمهای آمریکا قرار دارد. روسنفت در پروژه‌های مشترک با شرکت PDVSA در ونزوئلا فعال است. در هر صورت تغییر مالکیت شرکت PDVSA باید توسط مجلس تایید شود که در کنترل مخالفان دولت قرار دارد.
صدا و سیماصدا و سیما31 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سانا، با تلاش متخصصان سوری، برخی از چاه‌های نفت و گاز منطقه مرکزی سوریه بهسازی شدند و در خط تولید قرار گرفتند. اداره میدان‌های منطقه مرکزی سوریه وابسته به شرکت نفت سوریه، عملیات بازسازی چاه شماره ۲ شرق آرک را با استفاده از تجربیات و مهارت کارشناسان داخلی، به پایان رساند و آن را در مدار تولید قرار داد. این در حالی است که تلاش برای بازسازی چاه‌های نفتی در منطقه بیابانی تدمریه ادامه دارد، چاه‌هایی که به علت تجاوز و وحشیگری گروه وهابی تروریستی داعش هنگام تسلط بر این منطقه، تخریب و از مدار تولید خارج شده بودند. مهندس سلمان غریب رئیس میدان‌های منطقه مرکزی سوریه گفت: مسئولان تاکید کردند که زمان آن رسیده است که بازسازی چاه‌های نفت در منطقه بیابانی تدمریه آغاز شود و اداره منطقه مرکزی نیز بر همین اساس با استفاده از مهندسان خبره و فراهم آوردن امکانات لازم، این چاه‌ها را بازسازی کرد و در مدار تولید قرار داد. هم اکنون ۱۵۰ هزار متر مکعب نفت در شبکه تولید قرار گرفته است. ما در همین حال در حال حفر چند چاه دیگر نفت و گاز هستیم تا علاوه بر حمایت از فعالیت‌های اقتصادی، امکان تولید برق را افزایش دهیم.
تابناکتابناک1 ساعت قبل
موضوع «اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان» در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و ششمین روز مهر ماه پرداخته می‌شود که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. ۲۶ مهر ۱۳۴۵، بانک صادرات و واردات آمریکا نه میلیون دلار به ایران وام داد. ۲۶ مهر ۱۳۵۳، در تهران اعلام شد درآمد ایران از محل افزایش نفت سالانه ۲ میلیارد و ششصد میلیون دلار افزایش یافته است. ۲۶ مهر ۱۳۵۴، ایران مبلغ هزار و دویست میلیون دلار به ترکیه اعتبار داد. ۲۶ مهر ۱۳۹۷، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای سومین بار، تعلیق ایران از اقدامات متقابل را تمدید کرد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مبادله تهاتری به عنوان راهی برای دور زدن تحریمهای آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است زیرا تحریمها تنها روی پول متمرکز شده‌اند. به همین دلیل است که شرکت روس نفت تاکنون و با وجود همکاری با شرکت نفتی دولتی PDVSA هدف تحریم قرار نگرفته است. در آخرین دور تحریمها که شامل نهادهای غیرآمریکایی می‌شود، تاکید شده است که دریافت نفت به عنوان بازپرداخت وام قابل قبول است زیرا شامل دریافت پول نیست. صادرات نفت خام و دریافت محصولات نفتی، تاکتیک دیگری است که ونزوئلا از زمان آغاز تحریمهای آمریکا استفاده کرده است. نایارا انرژی تنها شرکت هندی نیست که نفت ونزوئلا را از روس نفت خریداری می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
کارشناس فنی فروشمربوط به حوزه نفت و گاز و پتروشیمیبا حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبطمسلط به مکاتبات فنی و تهیه پیشنهاد فنیمسلط به زبان انگلیسی و مکاتبات خارجی و اخذ قیمتسورس یابیاز متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند. ایمیل recruit۱۳۹۸۰۵۲۸@gmail. com
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، بهای نفت در پایان معاملات روز پنجشنبه پس از انتشار گزارشی متناقض در مورد ذخایر نفت آمریکا و اخبار رسانه‌ها در مورد ورود آرامکو به بورس افزایش یافت. آژانس انرژی آمریکا روز پنجشنبه از افزایش ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۱۱ اکتبر به ۹٫۳ میلیون بشکه خبر داد که سه برابر میزان پیش بینی شده از سوی تحلیلگران است. با این حال پس از اعلام این گزارش بهای نفت کاهش نیافت، زیرا ذخایر تولیدی پالایشگاه‌ها هم زمان به شدت کاهش یافته است. ذخایر تولیدی بنزین ۲٫۵۶ میلیون بشکه و فرآورده‌های نفتی ۳٫۸۲ میلیون بشکه کاهش یافته است. علاوه بر این بخشی از افزایش ذخایر نفت خام ناشی از فروش ۱٫۳ میلیون بشکه نفت از ذخایر راهبردی از سوی دولت آمریکا و همچنین تعدیل فنی صورت گرفته از سوی آژانس انرژی آمریکا بود.

ترامپ از استعفای وزیر انرژی آمریکا خبر داد

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این خبر را یک روز قبل از فرا رسیدن ضرب الاجل تعیین شده دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا برای ریک پری به منظور ارائه اسناد مرتبط با تحقیق مرتبط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا مطرح کرد. ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در تگزاس گفت: ریک یک کار خارق العاده در بخش انرژی انجام داد، اما اکنون زمان آن فرا رسیده است و سه سال زمانی طولانی است. تاریخ دقیق استعفای پری مشخص نیست. پری که مدت زمانی طولانی فرماندار تگزاس بود، اوایل این ماه اعلام کرد برنامه‌ای برای استعفا کردن از سمت خود ندارد. او گزارش رسانه‌ها را در این باره رد کرد که انتظار می‌رود او در ماه نوامبر از سمت خود استعفا کند. طی هفته‌های اخیر، او خود را درگیر تحقیقات در ارتباط با استیضاح رئیس جمهور آمریکا دید که ریاست جمهوری ترامپ را تهدید می‌کند. سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا در روز دهم ماه اکتبر (۱۸ مهر) یک احضاریه برای پری صادر کردند تا او اسناد مربوط به نقشش در تلاش‌های ترامپ برای تحت فشار قرار دادن ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین برای انجام دادن تحقیقاتی درباره رقیب سیاسی ترامپ را در انتخابات سال ۲۰۲۰, ارائه کند. سیاست ترامپ در قبال اوکراین در کانون تحقیقات مرتبط با استیضاح او قرار دارد و این موضوع از گفتگوی تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (۳ مرداد) نشأت می‌گیرد که ترامپ طی آن زلسنکی را برای تحقیق درباره جو بایدن معاون پیشین رئیس جمهور و پسرش هانتر تحت فشار قرار داد. میک مالوینی سرپرست کارکنان کاخ سفید در روز پنجشنبه اعلام کرد ترامپ پری را مأمور همکاری با رودی جولیانی وکیل شخصی خود در ارتباط با سیاست واشنگتن در قبال اوکراین کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
نسبت درآمدهای نفتی دولت به کل مخارج جاری و عمرانی، به طور میانگین از سال ۱۳۵۰ تا ۱۳۹۷ برابر با ۴۶ درصد بوده است. محاسبه سهم مستقیم بخش ارزش افزوده بخش نفت در رشد اقتصادی نشان می‌دهد که در بلندمدت سهم نفت در رشد اقتصادی نزدیک به صفر بوده است. در برخی دوره‌ها، در اثر افزایش میزان صادرات یا افزایش قیمت‌های جهانی نفت، درآمدهای نفتی با افزایش قابل توجه مواجه شده است. در دوره‌های وفور درآمدهای نفتی، دولت‌ها متناسب با افزایش درآمدهای نفتی، بر مخارج خود افزوده و تعهدات اجتماعی جدیدی را پذیرفته‌اند. لازم است تغییراتی در قوانین و مقررات و کارکردهای صندوق توسعه ملی ایجاد شود تا صندوق توسعه ملی بتواند کارکرد سه‌گانه «ثبات‌سازی»، «عدالت بین‌نسلی» و «توسعه‌ای» خود را بازیابد.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
وی روی روابط خوب کشورش با عربستان و ایران، برای ایفای نقش «سازنده صلح» در تنش بین این دو کشور، حساب کرده است. بله، منافع مشترکی بین روسیه و دول خلیج فارس وجود دارد و نقاط تلاقی بین مسکو و ریاض، بیشتر از اختلافات میان انهاست. دولتهای خلیج فارس، درگیر مرارت و دشواری تحولات بین المللی بزرگ هستند. مهمترین این دولتها، روسیه است، پس از آن، ایران، ترکیه و اسرائیل، در مراحل بعدی اهمیت هستند. در اثنای این واقعیت، دولتهای خلیج فارس که در حال نزدیکی به اسرائیل و دوری از ایران و ترکیه هستند، مجال زیادی برای مانور ندارند.
تابناکتابناک2 ساعت قبل
پیش‌بینی روند صعودی طلا در سال آیندهتحلیلگران بانک استاندارد چارترد پیش‌بینی کردند سرمایه‌گذاران خرده پا موج بعدی رشد قیمت طلا را هدایت خواهند کرد. کاهش قیمت در بازار خودروقیمت بسیاری از محصولات بازار خودرو این هفته کاهش یافت. در حال حاضر در میان‌ مدل‌های پراید سایپا، پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۲ میلیون تومان و پراید ۱۳۲ نیز با قیمت ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. پژو ۲۰۷ با گیربکس ساده، ۱۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با گیربکس اتوماتیک ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. دانگ‌فنگ H۳۰، ۱۳۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۰۸ نیز از سوی فروشندگان با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان به خریداران عرضه شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
علیپور ادامه داد: پرسپولیس به زودی به دوران اوج خود بر می‌گردد و روند امتیازگیری اش را از سر خواهد گرفت. البته بخشی این مشکلات هم حل شده و شرایط بهتری داریم ولی مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها، خیلی آزارمان داد. علیپور در خصوص اظهار نظری که از او علیه یک سری بازیکنان پرسپولیس منتشر شده بود گفت: مطمئن باشید چیزی واقعیت ندارد. من هرگز علیه همبازی هایم صحبتی نکردم و دلیلی هم برای این کار وجود ندارد. هیچ وقت نمی‌خواهم کسی را بکوبم و شخصیتم اینطور نیست که مصاحبه کنم و بازیکنان پرسپولیس را تخریب کنم.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ساعت قبل
لندن – ایرنا – کارشناسان و تحلیل‌گران مسائل ایران روز پنجشنبه در نشست تخصصی در لندن بر لزوم گفت‌وگو با تهران برای حل مسائل منطقه‌ای تاکید کردند. او در خصوص سایر تحولات منطقه از جمله یمن، سیاست خارجی انگلیس را مورد انتقاد قرار داد. این دیپلمات انگلیسی تاکید کرد که رسیدن به ثبات در یمن دشوار خواهد بود اما قدم‌هایی را می‌توان برداشت. به گفته وی دولت فرانسه در این زمینه، یعنی مجبور کردن بانک‌ها به تجارت با ایران رفتار بهتری اتخاذ کرده است. آنها نگرانی‌های ایران و توقع این کشور برای احترام متقابل را مشروع و قابل قبول توصیف کردند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- پایگاه اویل پرایس در تحلیلی می‌گوید عملیات نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی عربستان پیامد‌های کوتاه مدت و بلندمدت متعددی به دنبال داشته است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «سیمون واتکینس»، روزنامه نگار و تحلیلگر ارشد بازار‌های مالی، در گزارشی به موضوع پیامد‌های اساسی عملیات علیه تاسیسات نفتی عربستان پرداخته است. «سیمون واتکینس»، روزنامه نگار و تحلیلگر ارشد بازار‌های مالی، در گزارشی به موضوع پیامد‌های اساسی عملیات علیه تاسیسات نفتی عربستان پرداخته است. اثرات کوتاه مدت- توقف تولید نفت ۵٫۷ بشکه‌ای روزانه عربستان؛ این میزان معادل نیمی از ظرفیت تولید واقعی نفت عربستان است نه ظرفیت ادعایی ریاض به دلیل اهداف ژئوپلتیک. - به سخره گرفتن عربستان به دلیل ادعا‌های گزافه در مورد از سرگیری سریع ظرفیت تولید عادی و میزان ظرفیت مازاد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۸۳ متری ۲ سال ساخت در تهرانسر خیابان نفت شمالی به سرمایه ۹۵۰ میلیون تومانی تومانی نیاز است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری میزان برای خرید در تهرانسر بسته به موقعیت و سال ساخت باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کرد. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
به گزارش رویترز، شرکت نفتی سیفر یمن صادرات نفتی خود را از میدان نفتی «الشبوه» در جنوب یمن برای انتقال به پایانه‌ای در دریای عرب آغاز کرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، شرکت نفتی سیفر که به صورت بین‌المللی در اختیار این کشور است در حال حاضر ۵ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند و آن‌طور که مقامات این کشور می‌گویند احتمال افزایش آن تا ۱۵ هزار بشکه در روز وجود دارد. تولید نفت یمن از سال ۲۰۱۵ یعنی در زمان حمله نظامی عربستان و متحدانش به این کشور آسیب دید. یمن به طور متوسط در سال ۲۰۱۴، ۱۲۷ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کرد که این رقم اکنون به طور متوسط به ۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و سال گذشته این کشور توانسته بخش زیادی از نفت تولیدی خود را صادر کند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
موسی غنی‌نژاد مدافع رقابتی شدن و آزاد‌سازی اقتصاد در روزنامه «دنیای‌اقتصاد» که به همین گرایش شهره است، سرمقاله‌ای نوشت که تیتر آن گویای مطالبه توقف خصوصی‌سازی بود. نشست‌هایی که با هدف آزاداندیشی و بحث‌های اقتصادی مستقیم، پایه‌گذاری شده تا با هم‌اندیشی و گفت‌وگو، مسائل اقتصاد ایران حلاجی شود. به تعبیر غنی‌نژاد اصل ۱۳ انقلاب سفید را می‌توان آغاز خصوصی‌سازی در ایران نامید. منظور او از توقف خصوصی‌سازی، این نیست که دست روی دست بگذاریم و اقتصاد دولتی و شرکت‌های دولتی با ناکارآمدی به فعالیت خود ادامه دهند. این عین سیاست است و نه اقتصاد؛ مطالبه آزادسازی اقتصادی بزرگ‌ترین مطالبه سیاسی است که بسیاری متوجه آن نیستند.
مهرمهر9 ساعت قبل
به گفته سرمربی تیم بسکتبال پتروشیمی، تمرینات این تیم از اواخر شهریورماه آغاز شد اما تنها حدود ۱۰ روز است که وی ترکیب کامل بازیکنانش را در اختیار دارد. کوهیان با یادآوری اینکه در ترکیب دوازده نفره تیم بسکتبال پتروشیمی بازیکن خارجی وجود ندارد، گفت: نظر خود من این است که بازیکن خارجی هم در ترکیب قرار بگیرد. وی در این زمینه ادامه داد: سال گذشته بازیکن خارجی زیادی در ترکیب تیم‌ها نبود و بیشتر آنها هم کیفیت بالایی نداشتند. امسال اما بیشتر تیم‌ها جذب دو بازیکن خارجی را در برنامه خود قرار داده‌اند. به خصوص تیمهایی که بازیکن تاثیرگذار داخلی ندارند سعی کرده‌اند جای خالی آنها را با بازیکن خارجی پر کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور10 ساعت قبل
دعای ماه صفر: یا شدید القوی‏ ویا شدید المحال یا عزیز یا عزیز یا عزیز ذلت بعظمتک جمیع خلقک فاکفنی‏ شر خلقک یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل یا لا اله الا انت سبحانک انی‏ کنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم وکذلک ننجی المؤمنین وصلی الله علی‏ محمد و اله‏ الطیبین الطاهرین
مهرمهر11 ساعت قبل
محمد علی مطیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جزیره خارگ از لحاظ منطقه پدافند غیر عامل یکی از مناطق مهم، حیاتی و راهبردی ایران اسلامی است که دارای اهمیت فراوان اقتصادی است. وی افزود: یکی از اهداف اصلی سازمان پدافند غیرعامل کشور این است که زیرساخت حیاتی کشور را از لحاظ حوادث احتمالی کنترل کند. بر اساس دستورات وزیر نفت از صبح امروز ارزیابی کاملی توسط تیم مستقر پدافند غیرعامل در حوزه وضعیت تاسیسات نفتی در جزیره خارگ صورت گرفت. معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: خارگ یکی از مراکز اصلی صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران است و این جزیره باید همواره آمادگی لازم در برابر خطرات احتمالی را داشته باشد. مطیعی گفت: بدون اطلاع قبلی موفق شدیم مانوری با محوریت و مدیریت شرکت پایانه‌های نفتی ایران در نقاط مختلف با روش‌های مختلف و هدف‌های متفاوت در جزیره خارگ برگزار کنیم که طی ارزیابی صورت گرفته توسط تیم ناظر مانور نمره خیلی خوب به این مانور داده شد.
مهرمهر11 ساعت قبل
عباس اسدروز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی پیش رو و لزوم آمادگی حداکثری با هدف حداقل آسیب‌پذیری و بهبود ساز و کارهای شناسایی انواع تهدیدها و پیاده سازی اصول مدیریت مشارکتی، مانور مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در شاهرگ حیاتی کشور با مشارکت شرکت‌های نفت فلات قاره و پتروشیمی خارگ با محوریت پایانه نفتی خارگ برگزار شد. مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: با توجه به نقش تاسیسات مذکور در فرآیندهای عملیاتی شرکت و بروز حوادث احتمالی، بلافاصله دستور تشکیل کمیته شرایط اضطراری توسط نماینده اجرایی مدیریت ارشد شرایط اضطراری در منطقه انجام شد و هماهنگی و مدیریت عملیات واکنش در برابر شرایط اضطراری به صورت دائم و بدون فوت وقت بعمل آمد. وی گفت: در این مانور تیم‌های عملیاتی متشکل از نیروهای HSE پایانه نفتی، فلات قاره و پتروشیمی خارگ با تقسیم وظایف و تحت مدیریت واحد نماینده اجرایی مدیریت ارشد شرایط اضطراری در منطقه نسبت به کنترل شرایط و اطفای حریق و جلوگیری از نفت ریزی و نشت گاز در نقاط حادثه دیده اقدام کردند. اسدروز تاکید کرد: در طول مدت مانور تمامی فرآیندها و عملیات تحت نظارت دقیق و مانیتورینگ دائم معاون انرژی سازمان پدافند غیر عامل کشور و مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران انجام شد. به گزارش خبرنگار مهر، این مانور با حضور معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور، مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران و در آستانه هفته پدافند غیرعامل، مانور سالیانه مقابله با شرایط اضطراری و مدیریت بحران در منطقه عملیاتی خارگ برگزار شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
حوادث ترافیکی امروز خوزستان شش کشته و ۹ مصدوم بر جای گذاشت. امین منصور، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پراید حامل زائران اربعین حسینی که ساعت ۱۰:۳۰ امروز (۲۵ مهرماه) در محور آبادان - ماهشهر رخ داد، چهار نفر کشته شدند. همچنین در این حادثه دو تن مصدوم شدند که حال این دو مصدوم وخیم گزارش شده است. وی افزود: در یک حادثه دیگر، واژگونی خودروی پژو زائران اربعین حسینی که ساعت ۱۱:۳۰ امروز (۲۵ مهرماه) در محور آبادان - ماهشهر رخ داد، دو نفر کشته و دو نفر نیز مصدوم شدند. منصور بیان کرد: مصدومان این حوادث به بیمارستان‌های شهید معرفی‌زاده شادگان و بیمارستان امام خمینی شرکت نفت آبادان منتقل شدند.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
بله، منافع مشترکی بین روسیه و دول خلیج فارس وجود دارد و نقاط تلاقی بین مسکو و ریاض، بیشتر از اختلافات میان انهاست. دولتهای خلیج فارس، درگیر مرارت و دشواری تحولات بین المللی بزرگ هستند. مهمترین این دولتها، روسیه است، پس از آن، ایران، ترکیه و اسرائیل، در مراحل بعدی اهمیت هستند. اما ایران و ترکیه نیز به نوبه خود تلاش می‌کنند جایگاهی در خور تاریخ و موقعیت جغرافیایی خود بیابند. در اثنای این واقعیت، دولتهای خلیج فارس که در حال نزدیکی به اسرائیل و دوری از ایران و ترکیه هستند، مجال زیادی برای مانور ندارند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
حوادث ترافیکی امروز خوزستان شش کشته و ۹ مصدوم بر جای گذاشت. همچنین در این حادثه دو تن مصدوم شدند که حال این دو مصدوم وخیم گزارش شده است. وی افزود: در یک حادثه دیگر، واژگونی خودروی پژو زائران اربعین حسینی که ساعت ۱۱:۳۰ امروز (۲۵ مهرماه) در محور آبادان - ماهشهر رخ داد، دو نفر کشته و دو نفر نیز مصدوم شدند. منصور بیان کرد: مصدومان این حوادث به بیمارستان‌های شهید معرفی‌زاده شادگان و بیمارستان امام خمینی شرکت نفت آبادان منتقل شدند. وی افزود: مصدومان این حادثه که دو زن و سه مرد بودند، توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان شهدای هندیجان انتقال یافتند.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
وزارت امورخارجه قطر روز پنجشنبه با بیان این که هرگونه درگیری در منطقه (خلیج فارس) تمامی کشورها را دربر خواهد گرفت، افزود: دوحه با اختلافات موجود میان آمریکا و ایران بصورت منطقی رفتار می‌کند. به گزارش ایرنا، «لولوه الخاطر» سخنگوی وزارت امورخارجه قطر در پاسخ به این سؤال که موضع دوحه در قبال اختلاف آمریکا با ایران و امکان رویارویی نظامی دو کشور چیست، گفت: باید به این مسأله با دیدی وسیع‌تر نگاه کرد. وی ادامه داد: قطر به تنهایی ۳۰ درصد از کل گاز مایع جهان را تأمین می‌کند، حال تصور کنیم، صادرات گاز ناگهان متوقف شود، چه بلایی بر سر قیمت‌های نفت و گاز خواهد آمد؟ چه اتفاقی برای ژاپن می‌افتد که ۶۰ درصد از گاز مورد نیاز خود را از قطر تأمین می‌کند. اظهارات سخنگوی وزارت امورخارجه قطر دو هفته پس از آن مطرح می‌شود که ارتش آمریکا پس از ۱۳ سال، ششم مهرماه به طور ناگهانی صدها تن از پرسنل خود را از پایگاه العدید قطر خارج و مسئولیت کنترل نیروهای‌ هوایی در منطقه را به تیم‌هایی در پایگاه نیروی‌ هوایی آمریکا در کارولینا منتقل کرد. پس از تخلیه ساختمان پایگاه العدید قطر، ستاد فرماندهی نیروی هوایی آمریکا هم اکنون ناوگان هوایی خود در خاورمیانه و شمال آفریقا را از ۷ هزار مایل دورتر در کارولینا هدایت می‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
در این بین تاکنون هر بشکه نفت خام برنت برای تحویل در ماه نوامبر با اندکی رشد نسبت به روز گذشته در محدوده ۵۹ دلار و ۱۰ سنت معامله می‌شود. گزارش‌ها حاکی از آن است ذخایر نفت خام آمریکا ۱۰٫۵ میلیون بشکه در روز افزایش یافته و در هفته منتهی به ۱۱ اکتبر به ۴۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. این موضوع همواره یکی از عوامل هم‌افزایی در کاهش قیمت نفت در کنار افت تقاضای جهانی محسوب می‌شود چراکه هم اکنون نبود تقاضای بالقوه قوی از سوی مشتریان عمده نفت خام هرگونه تلاشی برای افزایش قیمت نفت را بی اثر می‌کند. از سویی دیگر اما انتشار آمارهای نگران کننده از اقتصاد آمریکا نیز مزید بر کاهش قیمت نفت در بلندمدت بوده و نبود چشم‌انداز روشن از توافق میان چین و آمریکا بر این نگرانی دامن می‌زند. گزارش‌ها حاکی از آن است خرده‌فروشی در این کشور در ماه سپتامبر برای اولین بار طی ۷ ماه گذشته کاهش یافته است.
برنابرنا15 ساعت قبل
او در خصوص سایر تحولات منطقه از جمله یمن، سیاست خارجی انگلیس را مورد انتقاد قرار داد. لویس با اشاره به انتقادهای روز افزون از نقش انگلیس در یمن، تاکید کرد که این کشور باید رویکرد واقع‌بینانه‌تر و انتقادی‌تری نسبت به سعودی انتخاب کند. او تصریح کرد که رفتار انگلیس در مورد یمن به اعتبار این کشور صدمه زده است. این دیپلمات انگلیسی تاکید کرد که رسیدن به ثبات در یمن دشوار خواهد بود اما قدم‌هایی را می‌توان برداشت. با این حال به گفته حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس مقامات این کشور تمامی روش‌های مختلف را بکار می‌گیرد تا در پرداخت این بدهی تاخیر ایجاد کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
دقیقه ۳۱: اسماعیل بابایی با شوتی محکم و از راه دور قصد باز کردن دروازه استقلال را داشت که توپ راهی اوت شد. وقت اضافهدقیقه ۹۳: مرتضی تبریزی با شوتی محکم قصد باز کردن دروازه فجر سپاسی را داشت که توپ او با بدن مدافع حریف برخورد کرد. مرتضی تبریزی به سمت دروازه جلالی‌راد شوت زد که توپ در بازگشت با ضربه آقایی به گل تبدیل شد. گل: سومین گل استقلال در دقیقه ۱۱۹ وارد دروازه فجرسپاسی شد. بعد از ضربه سجاد آقایی و دفع دروازه‌بان فجرسپاسی، داریوش شجاعیان سومین گل را وارد دروازه تیم سابقش کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
این در حالی است که انتظار می‌رود متوسط نرخ رشد اقتصادی چین در سال جاری به مرز ۳٫۶ درصد برسد. رشد بالای اقتصادی چین همیشه یکی از نقاط مثبت برای اقتصاد این کشور و نقطه عطف اقتصاد دنیا بود ولی بررسی آمارهای اخیر نشان می‌دهد این وضعیت دیگر در مورد کشور چین صادق نیست. واردات نفت این کشور علیرغم کند شدن رشد اقتصادی به رشد خود ادامه داد. چین هدف نرخ رشد خود را در سال ۲۰۱۵ هفت درصد اعلام کرد که کمترین میزان دو دهه اخیر محسوب می‌شد. پر کردن ذخایر استراتژیک با نفت ارزان دلیل این رشد واردات نفت خام است.

به انتهای لیست رسیدید

نفت

در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار صادرات نفت را می‌خوانید