نفت برنت

نفت برنت

فارسفارس5 ساعت قبل
بانک مورگان استنلی اعلام کرد هرچند قیمت نفت برنت در سه ماهه نخست سال آینده به ۶۲٫۵۰ دلار در هر بشکه برسد اما در باقی سال ۲۰۲۰ به ۶۰ دلار در هر بشکه کاهش یابد. این بانک، پس از اعلام اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید، پیش‌بینی خود از تولید اوپک در سال ۲۰۲۰ را ۴۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داد و روزانه ۲۹٫۲ میلیون بشکه اعلام کرد. مورگان استنلی پیش‌بینی کرد قیمت نفت برنت در سه ماهه نخست سال آینده به ۶۲٫۵۰ دلار در هر بشکه برسد اما در باقی سال ۲۰۲۰ به ۶۰ دلار در هر بشکه کاهش یابد. به گزارش فارس، بانک گلدمن ساکز نیز پیش‌بینی خود از قیمت نفت برای سال ۲۰۲۰ را افزایش داد و دلیل این افزایش را کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت پس از تصمیم اوپک برای کاهش بیشتر تولید تا سه ماهه نخست سال آینده اعلام کرد. این بانک پیش‌بینی خود برای قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۰ را به ۶۳ دلار در هر بشکه افزایش داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
قیمت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا را هم ۵۸ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه پیش بینی کرد. به‌روزرسانی پیش بینی گلدمن ساکس پس از توافق اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید روی داد. این گروه سیاست تولید نفت خود را در یک نشست فوق العاده که روزهای پنجم و شش مارس برگزار می‌شود، بازبینی خواهد کرد. بازار نفت با افزایش چشمگیر قیمتها از تصمیم اوپک پلاس استقبال کرد. طبق گزارش گلدمن ساکس، استراتژی اوپک پلاس برای مدیریت ناترازی بازار فیزیکی در کوتاه مدت به جای اصلاح ناترازیهای بلندمدت است.
فارسفارس8 ساعت قبل
بانک گلدمن ساکز، با توجه به کاهش ذخایر نفت، پیش‌بینی خود از قیمت نفت برای سال ۲۰۲۰ را به ۶۳ دلار در هر بشکه افزایش داد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، بانک گلدمن ساکز، پیش‌بینی خود از قیمت نفت برای سال ۲۰۲۰ را افزایش داد و دلیل این افزایش را کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت پس از تصمیم اوپک برای کاهش بیشتر تولید تا سه ماهه نخست سال آینده اعلام کرد. این بانک پیش‌بینی خود برای قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۰ را به ۶۳ دلار در هر بشکه افزایش داد که بیش از پیش‌بینی قبلی خود برابر با ۶۰ دلار در هر بشکه است؛ در عین حال، پیش‌بینی قیمت نفت خام آمریکا را نیز از ۵۵٫۵ دلار در هر بشکه به ۵۸٫۵ دلار افزایش داد. نفت برنت هفته گذشته به دنبال تصمیم اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید، به ۶۴٫۱۹ دلار در هر بشکه رسید و افزایش ۰٫۳ درصدی را ثبت کرد. بانک گلدمن با اشاره به بهبود ملایم رشد اقتصادی در جهان، پیش‌بینی خود برای رشد تقاضا برای نفت را ۵۰ هزار بشکه در روز کاهش داد.
فارسفارس9 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، پس از اینکه آمارها نشان داد صادرات چین برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته است، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت کاهش ۶۴٫۱۳ دلار فروخته شد. نفت برنت هفته گذشته به علت خبرهای کاهش بیشتر تولید اوپک، حدود ۳ درصد افزایش ارزش را ثبت کرده بود. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳۴ سنت کاهش ۵۸٫۸۶ دلار معامله شد. شروع ضعیف اول هفته بازارهای غربی، درحالی صورت گرفته است که آمارهای واردات نفت چین رشدی بی‌سابقه داشت.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
در کل، ۱٫۲ میلیون بشکه در روز کاهش تولید اوپک به ۱٫۷ میلیون بشکه در روز افزایش یافت. با کاهش داوطلبانه تولید نفت عربستان، کل کاهش تولید این ائتلاف به ۲٫۱ میلیون بشکه در روز می‌رسد. بنابراین این بانک خطر کاهش قیمت نفت را جدی می‌داند. ولی اگر کاهش تولید ائتلاف اوپک+ قیمت نفت را افزایش دهد، می‌تواند به حفاران شیل جان تازه‌ای بدهد. خطر این کاهش و تولید برای اوپک این است که با افزایش قیمت نفت، شیل آمریکا دوباره رونق می‌گیرد و امکان سرازیر شدن موج دیگری از نفت به بازار وجود دارد.
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
نفت برنت هفته گذشته تحت تاثیر تصمیم اوپک و متحدانش برای افزودن به میزان کاهش تولیدشان، حدود سه درصد رشد کرده بود. شروع ضعیف نفت در معاملات هفته جاری با وجود آماری روی داد که نشان داد واردات نفت چین به رکورد بالایی صعود کرده است. به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار آسیا در شرکت «اکسی تریدر»، کاهش صادرات چین بارزکننده پیامدهای منفی جنگ تجاری آمریکا و چین است که مانع رشد اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت شد. کاهش قیمتها در معاملات روز دوشنبه روند صعودی قوی معاملات پیشین که ناشی از تصویب عمیق شدن کاهش تولید اوپک پلاس بود را متوقف کرد. با این حال تولید نفت آمریکا از زمان آغاز اجرای توافق محدودیت عرضه اوپک پلاس در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده و روی قیمتها تاثیر منفی گذاشته است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
بانک آمریکایی گلدمن ساکس در پی تصمیم اوپک پلاس برای عمیق کردن کاهش تولید نفت، پیش بینی خود از شاخصهای قیمت جهانی نفت در سال ۲۰۲۰ را بالاتر برد. به‌روزرسانی پیش بینی گلدمن ساکس پس از توافق اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید روی داد. این گروه سیاست تولید نفت خود را در یک نشست فوق العاده که روزهای پنجم و شش مارس برگزار می‌شود، بازبینی خواهد کرد. بازار نفت با افزایش چشمگیر قیمتها از تصمیم اوپک پلاس استقبال کرد. طبق گزارش گلدمن ساکس، استراتژی اوپک پلاس برای مدیریت ناترازی بازار فیزیکی در کوتاه مدت به جای اصلاح ناترازیهای بلندمدت است.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
طبق قرارداد فعلی کاهش تولید، عربستان سعودی توافق کرده تولید خود را زیر ۱۰٫۳۱۱ میلیون بشکه در روز نگه دارد یعنی ۳۲۲ هزار بشکه در روز کاهش. ولی اوپک در روز جمعه، ۳۷۲ هزار بشکه دیگر کاهش تولید را بین اعضایش تقسیم کرد. به این ترتیب، سهمیه جدید تولید عربستان ۱۰٫۱۴۵ میلیون بشکه در روز خواهد بود یعنی ۱۶۶ هزار بشکه دیگر کاهش تولید. تولید عربستان سعودی در ماه اکتبر ۹٫۸۹۰ میلیون بشکه در روز بود بنابراین این قول جدید داوطلبانه برای کاهش بیشتر تولید بسیار بزرگ است. اگر تمام اعضای این ائتلاف که شامل تولیدکنندگان غیر اوپک هم میشوند، ۱۳۱ هزار بشکه در روز سهمیه خود را برای کاهش تولید اجرایی کنند، کل کاهش تولید این ائتلاف به همراه کاهش تولید داوطلبانه عربستان ۲٫۱ میلیون بشکه در روز خواهد بود.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه پس از انتشار آمار کاهش صادرات کالاها و خدمات چین برای چهارمین ماه متوالی که توجه بازارها را به آسیبهای جنگ تجاری پکن و واشنگتن به اقتصاد جهانی معطوف کرد، سقوط کرد. به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۳۳ سنت یا ۰٫۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۴ دلار و شش سنت در هر بشکه رسید. شروع ضعیف نفت در معاملات هفته جاری با وجود آماری روی داد که نشان داد واردات نفت چین به رکورد بالایی صعود کرده است. به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار آسیا در شرکت «اکسی تریدر»، کاهش صادرات چین بارزکننده پیامدهای منفی جنگ تجاری آمریکا و چین است که مانع رشد اقتصاد جهانی و تقاضا برای نفت شد. با این حال تولید نفت آمریکا از زمان آغاز اجرای توافق محدودیت عرضه اوپک پلاس در سال ۲۰۱۷ افزایش پیدا کرده و روی قیمتها تاثیر منفی گذاشته است.
جام نیوزجام نیوز12 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، پس از آنکه آمارها نشان داد که مجموع صادرات کالا و خدمات چین برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته است و بازارها را نسبت به کاهش تقاضای نفت چین نگران کرد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰٫۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت برنت به دلیل انتشار خبر توافق اوپک و متحدانش بر سر کاهش بیشتر تولید حدود ۳ درصد افزایش یافته بود. شروع ضعیف در ابتدای هفته در حالی است که بر اساس آمارهای منتشر شده، واردات نفت چین جهشی بی سابقه داشته است. استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت، آمارهای ضعیف بخش صادرات چین نتیجه طولانی شدن جنگ تجاری است.
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰٫۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت برنت به دلیل انتشار خبر توافق اوپک و متحدانش بر سر کاهش بیشتر تولید حدود ۳ درصد افزایش یافته بود. شروع ضعیف در ابتدای هفته در حالی است که بر اساس آمارهای منتشر شده، واردات نفت چین جهشی بی سابقه داشته است. استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت، آمارهای ضعیف بخش صادرات چین نتیجه طولانی شدن جنگ تجاری است. کاهش قیمت‌ها در بازار نفت همچنین در حالی رخ می‌دهد که چین در روز جمعه اعلام کرده بود تعرفه‌های وارداتی را بر برخی از محموله‌های مواد غذایی وارداتی از آمریکا اعمال نمی‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، پایگاه اویل پرایس در تازه‌ترین گزارش خود درباره بهای نفت از افزایش آن در بازار بین المللی خبر داد. طبق این گزارش، نرخ نفت وست تگزاس اینتر مدیت از ابتدای امروز با ۲۹ سنت کاهش به قیمت ۵۸ دلار و ۹۱ سنت فروخته می‌شود. همچنین در مدت زمان ذکر شده، بهای نفت برنت ۲۰ سنت کاهش یافت و طی امروز، به قیمت ۶۴ دلارو ۱۹ سنت فروخته شد. بر اساس این گزارش ارزش نفت اوپک نسبت به روز گذشته با افزایش یک دلار و ۴۲ سنتی مواجه شد و طی امروز به قیمت ۶۴ دلار و ۸۱ سنت رسید. بیشتر بخوانید: بررسی قیمت طلای سیاه در بازار جهانیانتهای پیام/
رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش رکنا، به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارها نشان داد که مجموع صادرات کالا و خدمات چین برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافته است و بازارها را نسبت به کاهش تقاضای نفت چین نگران کرد، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰٫۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت برنت به دلیل انتشار خبر توافق اوپک و متحدانش بر سر کاهش بیشتر تولید حدود ۳ درصد افزایش یافته بود. شروع ضعیف در ابتدای هفته در حالی است که بر اساس آمارهای منتشر شده، واردات نفت چین جهشی بی سابقه داشته است. استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت، آمارهای ضعیف بخش صادرات چین نتیجه طولانی شدن جنگ تجاری است.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۲۱ سنت معادل ۰٫۳ درصد کاهش به ۶۴ دلار و ۱۸ سنت رسید. هفته گذشته قیمت نفت برنت به دلیل انتشار خبر توافق اوپک و متحدانش بر سر کاهش بیشتر تولید حدود ۳ درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که در هفته گذشته به دلیل کاهش بیشتر تولید اوپک و متحدانش حدود ۷ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۲۸ سنت معادل ۰٫۴۷ درصد کاهش به ۵۸ دلار و ۹۲ سنت رسید. شروع ضعیف در ابتدای هفته در حالی است که بر اساس آمارهای منتشر شده، واردات نفت چین جهشی بی سابقه داشته است. استفن اینز، تحلیلگر موسسه آکسی تریدر در این باره گفت، آمارهای ضعیف بخش صادرات چین نتیجه طولانی شدن جنگ تجاری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
با این حال، داده‌های اقتصادی منتشرشده در آمریکا به کاهش قیمت جهانی طلا در معاملات روز جمعه منجر شد. گزارش‌های موسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد در هفته منتهی به ۲۹ نوامبر، ذخایر نفت ایالات متحده ۳٫۷ میلیون بشکه کاهش یافته است. آینده دلار از نگاه بانک‌های گلدمن سکس و اچ‌اس‌بی‌سیشرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی گلدمن سکس دلار نسبتا ضعیف‌تر در مقایسه با سال جاری را برای سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی کرده است. تحلیلگران در بانک اچ‌اس‌بی‌سی اما می‌گویند، روند صعودی دلار در سال آینده هم ادامه خواهد یافت؛ مگر آنکه پکن و واشینگتن به توافقی دست یابند. متوسط قیمت نفت برنت در سال جاری ۶۴ دلار به‌ازای هر بشکه بوده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
در هفته اول ماه پایانی سال، شاخص دلار و طلا به‌ترتیب ۰٫۶۱ درصد و ۰٫۱ درصد افت کردند. با این حال، داده‌های اقتصادی منتشرشده در آمریکا به کاهش قیمت جهانی طلا در معاملات روز جمعه منجر شد. تحلیلگران در بانک بریتانیایی اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) اما بر این باورند که روند تقویت دلار در سال آینده ادامه خواهد یافت. علی‌رغم افت قیمت طلا در کوتاه‌مدت، فواد رزاق‎‌زاده، تحلیلگر تکنیکال موسسه سیتی‌ ایندکس گفته است، قیمت فلز زرد در بلندمدت افزایش خواهد یافت. متوسط قیمت نفت برنت در سال جاری ۶۴ دلار به‌ازای هر بشکه بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت۲۴ - اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف‌اند در نشست رسمی روز جمعه در وین با کاهش تولید به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز موافقت کردند که طبق اعلام کارشناسان، با تعهد عربستان برای کاهش بیشتر تولید می‌توان شاهد بازار متعادلی در بازار نفت بود. اوپک و متحدانش که به گروه اوپک پلاس معروف‌اند در نشست رسمی روز جمعه در وین با کاهش تولید به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز موافقت کردند که طبق اعلام کارشناسان، با تعهد عربستان برای کاهش بیشتر تولید می‌توان شاهد بازار متعادلی در بازار نفت بود. توافق محدودیت عرضه جدید بسیار بزرگ‌تر از آنچیزی است که بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند و طبق آن، مجموع تولید اوپک پلاس به میزان ۱٫۷ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد. قیمت‌های نفت اما مدت کوتاهی پس از اعلام تصمیم اوپک پلاس، صعود کردند. با این حال نفت برنت حدود ۱۵ درصد و وست تگزاس اینترمدیت حدود ۱۲ درصد نسبت به رکوردی بالای خود در آوریل پایین‌ترند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
شاخص کل بورس تهران به سبب جبهه قدرتمند تقاضا در اولین روز معاملاتی هفته به رکورد تاریخی دیگری دست یافت. به این ترتیب دیروز نماگر اصلی بازار سهام با رشد بیش از ۵ هزار واحدی که چهاردهمین رشد متوالی این نماگر به‌حساب می‌آید، از میانه کانال ۳۲۷ هزار واحدی عبور کرد. البته شاخص بورس پیش از این در رویه روزانه معاملات روز سیزدهم سطوح بیش از ۳۳۰ هزار واحدی را نیز تجربه کرده بود. شاخص نفت‌خام آمریکا نیز ۲/ ۱ دلار رشد کرد و به ۱۳/ ۵۹ دلار بر بشکه رسید. همگام با بازیگران بورسیدر روزی که شاخص سهام صعود ۶/ ۱ درصدی را تجربه کرد، بازیگران حقیقی در نقش خریدار ظاهر شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
در همین راستا ولید هلالات کارشناس بازار سرمایه؛ در رابطه با عملکرد مثبت و قابل توجه بازار سهام در داد و ستدهای روز جاری بیان کرد: در حالت کلی محرک‌های مثبت و منفی متعددی روی نوسانات بازار سهام تاثیرگذارند که یکی از این عوامل میزان بودجه در نظر گرفته شده دولت برای بخش‌های مختلف است. این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: در حالت کلی می‌توان گفت همچنان باید شاهد تزریق نقدینگی به بورس باشیم. ولید هلالات در رابطه با چشم انداز میان‌مدت بازار سهام گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال شاهد رشد دور از انتظار و شارپی در بازار نباشیم ولی در مجموع با یک شیب کند، روند بازار صعودی است و شاهد افت شاخص نخواهیم بود. همچنین در شرایط فعلی بازار و بسته به اتفاقاتی که در تنظیم بودجه کشور در بخش‌های مختلف رخ دهد، می‌توان گفت در آینده نزدیک کدام گروه‌ها می‌توانند پیشرو باشند. به علاوه در حال حاضر تامین سرمایه‌ها می‌توانند در شرایط کنونی به عنوان یه گزینه سرمایه‌گذاری کم ریسک به حساب آیند.
شاناشانا2 روز قبل
«کاهش تولید نفت، روی کاغذ!» این، شاید بهترین تعبیر برای تصمیم رسمی دو روز گذشته کنفرانس اوپک و غیراوپکی‌ها باشد. چرا توافق جدید، کاهش کاغذی بود؟ آخرین گزارش قبل از برگزاری اجلاس ۱۷۷ اوپک، میزان پایبندی کشورهای عضو «توافق کاهش تولید نفت» را ۱۴۲ درصد اعلام کرده بود. عربستان هم امکان یافت تا باری را که خود به‌تنهایی بر دوش می‌کشید (کاهش بیشتر تولید نفت به‌منظور حمایت از قیمت‌ها) بر دوش همه اعضای حاضر در «توافق کاهش تولید نفت» بگذارد. یعنی هم به توافق کاهش تولید پایبند باشند تا قیمت نفت افزایش یابد هم مالیات بر سودشان را افزایش دهند که لاجرم سبب تولید نفت خواهد شد! نامه‌ای بعد از تحریم‌ها: کاهش یک بشکه هم نمی‌پذیریمایران به‌خاطر تحریم‌ها، مدت‌هاست که از حضور در «توافق کاهش تولید نفت» معاف است.
فارسفارس2 روز قبل
با افزایش قیمت نفت در آخرین روز کاری بازارهای جهانی به علت توافق اوپک برای کاهش تولید بیشتر، نفت برنت افزایش قیمت هفتگی ۳ درصد و نفت خام آمریکا ۷ درصد را ثبت کردند. هر بشکه نفت برنت با یک دلار افزایش ۶٫۳۹ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با ۷۷ سنت افزایش ۵۹٫۲۰ دلار در هر بشکه فروخته شد. این نوع نفت نیز طی هفته گذشته حدود ۷ درصد افزایش ارزش را ثبت کرد که بیشترین افزایش از ماه ژوئن به شمار می‌رود. کاهش تولید اوپک پلاس در سال آینده میلادی ۱٫۷ درصد کل تولید نفت در جهان خواهد بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
چرا توافق جدید، کاهش کاغذی بود؟ آخرین گزارش قبل از برگزاری اجلاس ۱۷۷ اوپک، میزان پایبندی کشورهای عضو «توافق کاهش تولید نفت» را ۱۴۲ درصد اعلام کرده بود. عربستان هم امکان یافت تا باری را که خود به تنهایی بر دوش می‌کشید (کاهش بیشتر تولید نفت به منظور حمایت از قیمت‌ها) بر دوش همه اعضای حاضر در «توافق کاهش تولید نفت» بگذارد. یعنی هم به توافق کاهش تولید پایبند باشند تا قیمت نفت افزایش یابد هم مالیات بر سودشان را افزایش دهند که لاجرم باعث تولید نفت خواهد شد.! نامه‌ای بعد از تحریم‌ها: کاهش یک بشکه هم نمی‌پذیریمایران به خاطر تحریم‌ها، مدت‌هاست که از حضور در «توافق کاهش تولید نفت» معاف است. به همین دلیل عده‌ای از کشورها از فرصت استفاده کرده و تولید نفت‌شان را افزایش داده‌اند.» زنگنه درباره محتوای نامه‌اش ادامه داد: «من اعلام کرده‌ام که اگر تحریم‌ها برداشته شود، هیچ محدودیتی را برای تولید نفت ایران نخواهم پذیرفت و در بالاترین حد ظرفیت نفت ایران، تولید خواهم کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
بهای معاملات نفت روز جمعه پس از اعلام تصمیم اوپک پلاس برای افزودن ۵۰۰ هزار بشکه در روز به کاهش تولید نفت خود، صعود چشمگیری پیدا کرد و رشد هفتگی قابل ملاحظه‌ای را به ثبت رساند. شاخص قیمت نفت آمریکا برای کل هفته ۷٫۳ درصد افزایش ثبت کرد که بزرگترین افزایش هفتگی از هفته منتهی به ۲۱ ژوئن بود. این گروه سیاست تولید نفت خود را در یک نشست فوق العاده که روزهای پنجم و شش مارس برگزار می‌شود، بازبینی خواهد کرد. انتظار می‌رود این کاهش تولید، افزایش عرضه از سوی کشورهای غیراوپک به خصوص آمریکا را جبران کند. از میان ۱۴ عضو اوپک، ۱۱ کشور در توافق کاهش تولید مشارکت دارند در حالی که ایران، لیبی و ونزوئلا معاف هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان گفت در کل ۲٫۱ میلیون بشکه در روز از تولید نفت کم می‌شود که عربستان باز هم کمتر از سهمیه‌اش طبق قرارداد تولید خواهد کرد. طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، همچنان در این سه ماهه با عرضه مازاد تولید نفت به بازار مواجه خواهیم بود. استفان این، استراتژیست ارشد بازار آسیا در اکسی تریدر- احتمال تبعیت از این کاهش تولید کم است. دنیل بریزمن و کارستن فریتچ، تحلیلگران کامرزبانک- خطر کاهش قیمت نفت وجود دارد. - با توجه به کاهش تولید خواسته و ناخواسته اعضای اوپک، این گروه ماه‌ها است بسیار کمتر از حد تصور تولید کرده، به عبارت دیگر این تصمیم تغییر چندانی در میزان تولید ایجاد نمی‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
قیمت نفت در حالی که هفته گذشته در مرز ورود به کانال ۵۰ دلاری قرار داشت، ‌ اما در سایه تصمیم اوپک مبنی بر افزایش تعهد کاهش تولید نفت و کاهش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان رشدی ۶ درصدی را به ثبت رساند. نفت شاخص آمریکا یا همان WTI در حالی هفته را با قیمت ۵۹ دلار و ۲۰ سنت به پایان برد که روز دوشنبه ۵۵ دلار و ۱۷ سنت قیمت خورده بود. در این میان اگرچه اتفاق نظر کشورهای اوپک و غیر اوپک در رشد قیمت‌ها اثرگذار بوده اما کاهش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای خودخواسته عربستان نقش پررنگ‌تری داشته است. عربستان در حال تدارک عرضه آرامکو در بورس این کشور است و از همین رو قیمت نفت پایین را نمی‌پسندد. از سوی دیگر عربستان خبر از کاهش تولید نفتی می‌دهد که پیش از این نیز تولید نمی‌شده اما به دلیل اعلام رسمی توانسته تا حدی بر قیمت نفت اثر گذارد و از افت قیمت‌ها جلوگیری کند.
جام نیوزجام نیوز2 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، پس از آنکه اوپک و متحدانش توافق کردند که در اوایل سال ۲۰۲۰ نیم میلیون بشکه دیگر از تولید نفت خود بکاهند، قیمت نفت روز جمعه بیش از یک درصد افزایش داشت و رشد هفتگی قابل توجهی را تجربه کرد. کاهش بیشتر تولید اوپک و دیگر تولید کنندگان عمده نفت از جمله روسیه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اداه خواهد یافت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز دیروز با ۱٫۳ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا این هفته رشد حدودا ۷ درصدی داشت و بیشترین رشد هفتگی از ماه ژوئن را به ثبت رساند. وی افزود، پس از بهبود میزان تبعیت سایر اعضا از توافق، کاه واقعی تولید به ۲٫۱ میلیون بشکه خواهد رسید. باب یاوگر، تحلیلگر بازار نفت در موسسه میزوهو در نیویورک گفت: «نگرانی‌ها از مازاد عرضه جهانی نفت موجب شده تا وعده عربستان برای کاهش بیشتر تولید اثر چندان زیادی نداشته باشد.» تسنیم۲۰۲۵
تسنیمتسنیم2 روز قبل
شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان گفت عربستان سعودی به همراه تولیدکنندگان اوپک و متحدان غیر اوپک به رهبری روسیه قراردادی را امضا کردند که طی آن ۲٫۱ میلیون بشکه در روز از تولید نفت کاهش می‌یابد. پس از اعلام این قرارداد، قیمت نفت برنت ۲ درصد افزایش یافت و به ۶۴ دلار در هر بشکه رسید. طبق این قرارداد، ۵۰۰ هزار بشکه دیگر در روز از تولید نفت این ائتلاف کاسته می‌شود تا به هدف ۱٫۷ میلیون بشکه در روز معادل ۱٫۷ درصد تقاضای نفت جهان برسند. ائتلاف اوپک که از بیش از ۲۰ تولید کننده تشکیل می‌شود، بیش از ۴۰ درصد نفت جهان را تولید میکند. از ۵۰۰ هزار بشکه در روزی که به کاهش تولید اضافه شده، ۳۷۲ هزار بشکه در روز برعهده اوپک است و تولید کنندگان غیر اوپک مسئول ۱۳۱ هزار بشکه‌ ی باقی مانده هستند.
رکنارکنا2 روز قبل
کاهش بیشتر تولید اوپک و دیگر تولید کنندگان عمده نفت از جمله روسیه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اداه خواهد یافت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز دیروز با ۱٫۳ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا این هفته رشد حدودا ۷ درصدی داشت و بیشترین رشد هفتگی از ماه ژوئن را به ثبت رساند. قبل از توافق اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید این گروه اقدام به کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه‌ای تولید کرده بود. وی افزود، پس از بهبود میزان تبعیت سایر اعضا از توافق، کاه واقعی تولید به ۲٫۱ میلیون بشکه خواهد رسید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
کاهش بیشتر تولید اوپک و دیگر تولید کنندگان عمده نفت از جمله روسیه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اداه خواهد یافت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز دیروز با ۱٫۳ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا این هفته رشد حدودا ۷ درصدی داشت و بیشترین رشد هفتگی از ماه ژوئن را به ثبت رساند. قبل از توافق اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید این گروه اقدام به کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه‌ای تولید کرده بود. وی افزود، پس از بهبود میزان تبعیت سایر اعضا از توافق، کاه واقعی تولید به ۲٫۱ میلیون بشکه خواهد رسید.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
کاهش بیشتر تولید اوپک و دیگر تولید کنندگان عمده نفت از جمله روسیه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اداه خواهد یافت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز دیروز با ۱٫۳ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۲۰ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا این هفته رشد حدودا ۷ درصدی داشت و بیشترین رشد هفتگی از ماه ژوئن را به ثبت رساند. قبل از توافق اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید این گروه اقدام به کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه‌ای تولید کرده بود. وی افزود، پس از بهبود میزان تبعیت سایر اعضا از توافق، کاه واقعی تولید به ۲٫۱ میلیون بشکه خواهد رسید.

به انتهای لیست رسیدید