نفربر

نفربر

اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
اولین فاز آزمایشی RCV ماه مارس سال آینده (اسفند ماه امسال) در کلورادو انجام می‌شود و در آن دو MET-Ds و چهار RCV حضور خواهند داشت. یک تست دیگر هم اواخر سال ۲۰۲۱ انجام خواهد شد که در آن ۶ فروند MET-Ds و ۴ فروند RCV مورد آزمایش قرار می‌گیرند. ارتش آمریکا مدت زیادیست که در حال توسعه خودروی رزمی رباتیک زرهی است اما خودروهایی که در این رزمایش‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیرند تجهیزات نهایی مورد استفاده در جنگ‌ها نیستند. در واقع این ادوات برای این طراحی شده‌اند که نحوه هدایت آن‌ها توسط سربازان مورد آزمایش قرار بگیرد و اپراتورها برای بهترین استفاده از آن‌ها آماده شوند. ارتش آمریکا در حال حاضر به توسعه یک پلتفرم جدید برای RCV مشغول است و چند ماه پیش هم آن را آزمایش کرده بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این تحولات واکنش بازیگران دخیل در این رویداد تاریخی را به همراه داشت، ترکیه روسیه و سوریه را تهدید کرد و در مقابل روسیه نیز به ترکیه رسما هشدار داد. مناطق سبز رنگ مناطقیست که خالی از تروریست‌های مورد حمایت ترکیه شده است. ترکیه خواهان حمایت خودش در برابر یگان‌های مدافع خلق کرد است درحالی که آمریکا خواهان حمایت کردها در برابر ترکیه است. اما به نظر شکاف‌هایی در توافق ترکیه و روسیه بر سر منطقه کاهش تنش در شمال شرق سوریه مشاهده می‌شود. وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: به رغم هشدارهای مکرری که به مقامات روسیه دادیم عملیات نظامی نیروهای نظام در ادلب ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
زهره نوروزپور: ارتش سوریه بار دیگر فتح الفتوح کرد. این تحولات واکنش بازیگران دخیل در این رویداد تاریخی را به همراه داشت، ترکیه روسیه و سوریه را تهدید کرد و در مقابل روسیه نیز به ترکیه رسما هشدار داد. توافق‌های میان وزرای دفاع آمریکا و ترکیه با مواضع محافظه‌کارانه‌ای از سوی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه مواجه شده است. اما به نظر شکاف‌هایی در توافق ترکیه و روسیه بر سر منطقه کاهش تنش در شمال شرق سوریه مشاهده می‌شود. وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: به رغم هشدارهای مکرری که به مقامات روسیه دادیم عملیات نظامی نیروهای نظام در ادلب ادامه دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
این تحولات واکنش بازیگران دخیل در این رویداد تاریخی را به همراه داشت، ترکیه روسیه و سوریه را تهدید کرد و در مقابل روسیه نیز به ترکیه رسما هشدار داد. به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه اظهار کرد: مذاکرات ترکیه با آمریکا درباره منطقه امن در سوریه ادامه خواهد یافت. توافق‌های میان وزرای دفاع آمریکا و ترکیه با مواضع محافظه‌کارانه‌ای از سوی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه مواجه شده است. اما به نظر شکاف‌هایی در توافق ترکیه و روسیه بر سر منطقه کاهش تنش در شمال شرق سوریه مشاهده می‌شود. وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد: به رغم هشدارهای مکرری که به مقامات روسیه دادیم عملیات نظامی نیروهای نظام در ادلب ادامه دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
منابع غربی می‌گویند، توافق‌های میان ترکیه و آمریکا درباره شرق فرات سوریه هنوز یک توافق واضح و کامل نیست و دو طرف اختلافاتی در این باره دارند. موضع آمریکا و ترکیه درباره منطقه امن در شمال سوریه دارای اختلافاتی است. توافق‌های میان وزرای دفاع آمریکا و ترکیه با مواضع محافظه‌کارانه‌ای از سوی مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه مواجه شده است. این مساله با اتخاذ اقدامات چشمگیر از جمله ایجاد مرکز مشترک بعد از رسیدن هیئت نظامی آمریکایی به جنوب شرق ترکیه و راه‌اندازی پهپادهای ترکیه صورت گرفت. اما به نظر شکاف‌هایی در توافق ترکیه و روسیه بر سر منطقه کاهش تنش در شمال شرق سوریه مشاهده می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
زهره نوروزپور: در بحبوحه تنش بین المللی در خلیج فارس و یارگیری آمریکا برای ائتلاف دریایی، ارتش سوریه بار دیگر فتح الفتوح کرد. همچنین کاروان کمک‌رسانی ارتش ترکیه به تروریست‌ها نیز روز گذشته هدف حمله هوایی ارتش سوریه قرار گرفت و منهدم شد. ارتش سوریه صبح روز یکشنبه پس از آزادسازی چندین روستا در اطراف شهر خان شیخون، موفق شده بود آن را محاصره کند. منابع همچنین اظهار کردند، ارتش سوریه عملا در میان درگیری‌های شدید با گروه‌های مسلح وارد شهر خان شیخون شده است. سیطره بر خان شیخون به معنای محاصره کامل صدها کیلومتر از حومه شمالی حماة از جمله مثلث مرگ است که شهرک‌های الرکاة، اللطامنه و کفرزیتا را به هم متصل می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
با آزادی و پاکسازی ایستگاه نظامی النمر، بزرگراه بین المللی «دمشق - حلب» در حومه شمالی شهر خان شیخون مسدود شد؛ این موفقیت نیروهای ارتش سوریه به معنای قطع ارتباط عناصر تروریستی در داخل شهر خان شیخون با محور شمالی است. به گزارش مشرق، آخرین خبرها از مرکز استان ادلب حاکیست، کاروان نظامی ارتش ترکیه پس از حملات نیروی هوایی ارتش سوریه همچنان در محور شهرک «معره النعمان» در بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق» زمین گیر و متوقف است. به گزارش مشرق، جنگنده‌های ارتش سوریه به صورت مداوم در آسمان شهرک معره نعمان گشت زنی می‌کنند و تحرکات کاروان نظامی متوقف شده ارتش سوریه را در بزرگراه بین المللی «حلب - دمشق» رصد می‌کنند. اگر نیروهای ارتش سوریه موفق شوند وارد شهر خان شیخون شوند، گروهک‌های تروریستی در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه در مساحت بیش از ۴۰۰ کیلومتر مربعی در شبه محاصره قرار خواهند گرفت. به گزارش مشرق، از محور شرقی شهر خان شیخون خبر می‌رسد، درگیری‌های پراکنده در حومه ارتفاع و شهرک «سکیک» همچنان ادامه دارد؛ نیروهای سوری از این محور با شهر خان شیخون ۹ کیلومتر فاصله دارند.

کاروان کمک‌رسانی ترکیه برای النصره، هدف حملات هشدارآمیز هوایی قرار گرفت

فارسفارس2 روز قبل
منابع خبری در سوریه اعلام کردند که کاروان کمک‌رسانی ترکیه برای جبهة النصره پس از عبور از مرز سوریه، هدف حمله هوایی قرار گرفت و متوقف شد. گروه‌های مسلح حاضر در خان شیخون در جنوب استان ادلب از چند روز پیش بارها درخواست کمک کرده‌اند. تروریست‌ها طی چند روز گذشته چند روستا اطراف شهر خان شیخون را از دست داده‌اند و شب گذشته نیز نتوانستند مانع ورود ارتش به شهر خان شیخون شوند. ارتش سوریه صبح دیروز یکشنبه پس از آزادسازی چندین روستا در اطراف شهر خان شیخون، موفق شده بود آن را محاصره کند. جبهة النصره تأکید کرده بود که حتی یک سرباز خود را هم از خط توافق موسوم به کاهش تنش عقب نخواهد کشید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
انواع بیمه مسئولیت مدنیبیمه مسئولیت مدنی دارای چند دسته بندی کلی است: بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنانبیمه مسئولیت حرفه ایبیمه مسئولیت مدنی عمومیبیمه مسئولیت مدنی فنی مدیرانبیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالابیمه مسئولیت مدنی طرح‌های مخصوصبیمه مسئولیت قراردادیبیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنانقانون کار، کارفرما را در قبال حوادث، اتفاقاتی که از رعایت نکردن مقررات فنی و حفاظت کار و بهداشت باعث خسارت بدنی و جانی به کارکنان شود مسئول می‌داند و او را ملزم به جبران خسارات جانی به وجود آمده می‌کند. بیمه مسئولیت مدنی عمومیدر این نوع بیمه نامه مسئولیت، مسئولیت بیمه گذار در قبال اشخاص ثالث (غیر مرتبط با فعالیت بیمه گذار) و بر طبق قوانین جاری کشور و خسارات جانی و مالی زیان‌دیدگان جبران می‌شود. بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزیدر این نوع بیمه اگر دامنه آتش سوزی و خسارات به همسایگان و مشاعات نیز برسد بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش سوزی راه گشاست. بیمه مسئولیت فنی مدیرانبیمه مسئولیت فنی مدیران یکی دیگر از انواع بیمه مسئولیت مدنی است که در ادامه با انواع آن آشنا می‌شویم. راهنمای خرید بیمه مسئولیتبا توجه به تعدد نوع این بیمه نامه مشخص است که این بیمه نامه هرکجا تعهدی ایجاد شود می‌توان برای آن با توافق شرکت بیمه، بیمه نامه مسئولیت در نظر گرفت.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
این‌ها تنها بخشی از خاطرات منیژه لشکری، همسر شهید حسین لشکری، از روزهایی است که خود آن را «روزهای بی‌آینه» خوانده است. شهید حسین لشکری که از سوی رهبر انقلاب، سیدالاسرا نام گرفت، خاطرات خود از دوران اسارت را در کتابی با عنوان «۶۴۱۰» نوشت. این کتاب که روایتگر ۱۸ سال اسارت اوست، از مردی می‌گوید که اهل بده بستان نبود. در ادامه بخش‌هایی از این کتاب به‌مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به کشور بازنشر می‌شود: روز ۲۷/۶/۱۳۵۹ ما [من و لیدر من جناب ورتوان] دومین دسته‌ پروازی بودیم که در خاک عراق عملیات می‌کردیم. بلافاصله چوب کبریت گیر آوردم و نوشتم: «بچه‌ها حال‌تان چطور است، این‌جا چه می‌کنید و برای چه آمده‌اید؟ من خلبان حسین لشکری هستم و ۱۶سال است که از خانواده‌ام خبر ندارم.»
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
در طول هفته گذشته حدفاصل ۱۹ تا ۲۴ مرداد، سه دستاورد دفاعی جدید نیروهای مسلح کشورمان رونمایی شدند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. این خودرو در برابر نفوذ گلوله‌های هسته فولادی، ترکش و انفجار مین ضد تانک در زیر خودرو بسیار مقاوم است. خودرو زرهی ضد مین و ضدکمین رعد خودرویی مناسب نبردهای نامتقارن، داخل شهری و پاسگاهای مرزی و مناطق عملیاتی است. خودرو پیشرفته زرهی ضد مین و ضدکمین رعد نمونه روزآمد سازی شده و پیشرفته‌تر نسل قبلی طوفان است. خودرو ارس ۲ منطبق با نقشه راه خودروی تاکتیکی و در راستای پاسخگویی به نیازهای کنونی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
در طول هفته گذشته حدفاصل ۱۹ تا ۲۴ مرداد، سه دستاورد دفاعی جدید نیرو‌های مسلح کشورمان رونمایی شدند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. این خودرو در برابر نفوذ گلوله‌های هسته فولادی، ترکش و انفجار مین ضد تانک در زیر خودرو بسیار مقاوم است. خودرو زرهی ضد مین و ضدکمین رعد خودرویی مناسب نبرد‌های نامتقارن، داخل شهری و پاسگا‌های مرزی و مناطق عملیاتی است. خودرو پیشرفته زرهی ضد مین و ضدکمین رعد نمونه روزآمد سازی شده و پیشرفته‌تر نسل قبلی طوفان است. خودرو ارس ۲ منطبق با نقشه راه خودروی تاکتیکی و در راستای پاسخگویی به نیاز‌های کنونی نیرو‌های مسلح طراحی و ساخته شده است.
جام نیوزجام نیوز5 روز قبل
منابع مذکور به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که این تجهیزات نظامی منهدم شده، متعلق به تروریست‌های «جبهة النصره» و «جیش العزة» بوده که بر اثر حملات هوایی از بین رفتند. این منابع تصریح کردند که در جریان حملات هوایی نیروهای سوری و روسی طی سه هفته گذشته، در مجموع ۱۲۵۷ تروریست کشته شدند. به گفته این منابع، از میان تروریست‌های کشته شده، بیش از ۴۰۰ عنصر، از نیروهای خارجی وابسته به النصرة و جیش العزة بودند. جیش العزة اخیرا از تحریر الشام تقاضای چند صد نفر نیرو کرده بود، ولی تحریر الشام نیرویی برای جیش العزة اعزام نکرد. به گفته این منابع، تحریر الشام این نوجوانان را به صورت اجباری به اردوگاه‌های آموزشی انتقال داده است تا بتواند پس از آموزش، در عملیاتهای ادلب و حماه در برابر ارتش سوریه، از آنها استفاده کند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
امام جمعه دزفول: پیام خوزستان - دزفول- امام جمعه دزفول با تاکید بر لزوم بی طرفی مسوولان و مجریان انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: اعتماد مردم باید به مجریان انتخابات جلب شود. امام جمعه دزفول درخصوص انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی گفت: اشخاص، جناح‌ها، گروهها و قومیتها سعی نکنند طرف مقابل را حذف کنند. وی در ادامه عید غدیر را روز اکمال نعمت و دین دانست و گفت: اطعام ۴۴ هزار نفر، اهدای ۴۰ جهیزیه و توزیع بیش از یک تن گوشت بین نیازمندان به مناسبت عید غدیر در دزفول انجام شده است. ۳۰۲۲/۶۰۶۸سه هزار نفر عید غدیر در گتوند اطعام میشوندامام جمعه گتوند گفت: به مناسبت عید غدیر سه هزار نفر در شهرستان گتوند اطعام میشوند. امام جمعه گتوند گفت: کسی که توان خود را در راه جامعه و در راه اندیشه و ارزشها هزینه کند به صورت جهادی کار کرده است و با این کار، ایمان انسان قوی‌تر می‌شود.
فارسفارس5 روز قبل
منابع محلی آگاه حاضر در ریف ادلب اعلام کردند که در عملیات‌های اخیر نیروی هوایی سوریه و روسیه در استان‌های ادلب و حماه، هزار و ۲۵۷ تروریست کشته شدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی آگاه در ریف ادلب (شمال غرب سوریه) آماری از تلفات گروه‌های تروریستی طی سه هفته اخیر منتشر کردند. این منابع تصریح کردند که در جریان حملات هوایی نیروهای سوری و روسی طی سه هفته گذشته، در مجموع ۱۲۵۷ تروریست کشته شدند. به گفته این منابع، از میان تروریست‌های کشته شده، بیش از ۴۰۰ عنصر، از نیروهای خارجی وابسته به النصرة و جیش العزة بودند. جیش العزة اخیرا از تحریر الشام تقاضای چند صد نفر نیرو کرده بود، ولی تحریر الشام نیرویی برای جیش العزة اعزام نکرد.
ایلناایلنا6 روز قبل
هزاران نفر از نیروهای ارتش چین در استان هم‌مرز با هنگ‌کنگ اقدام به برگزاری تجمع و رژه کردند. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر از نیروهای ارتش چین به همراه صدها خودروی زرهی و نفربر ارتش در استان شن‌ژن، هم‌جوار هنگ‌کنگ اقدام به برگزار رژه کردند. این در حالی است که ۱۰ هفته از آغاز اعتراضات مردم هنگ‌کنگ به دولت محلی این منطقه می‌گذرد، اما هنوز از پایان این اعتراضات خبری نیست. دولت چین روز گذشته هشدار داد که تظاهرات اعتراضی در هنگ‌کنگ به «تروریسم» نزدیک شده است. این موضع‌گیری و همچنین رژه نظامی در استان هم‌جوار هنگ‌کنگ به این نگرانی در جامعه بین‌الملل دامن زده است که حکومت چین برای حل و فصل مسئله هنگ‌کنگ به مداخله نظامی دست بزند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست‌های ریاضتی و تحریمی آمریکا به عنوان فرصتی برای توسعه نگاه می­‌کند. بدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری‌های پارلمانی و بین المللی گفت و گو کردند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به میزان تاثیرگذاری تحریم‌های مصوب کنگره آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست‌های ریاضتی و تحریمی آمریکا به عنوان فرصتی برای توسعه نگاه می­‌کند. ذوالنور با اشاره به اعمال انواع تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحریم‌های آمریکا، با تکیه بر توان متخصصان داخلی در زمینه تولید انواع ادوات نظامی و دفاعی از جمله زیردریایی، ناوچه، موشک‌های میان برد و کوتاه برد، ضدزره، تانک، نفربر زرهی، هلی کوپتر و انواع تسلیحات نظامی خودکفا شده است. وی افزود: امیدواریم علیرغم تحریم­‌های آمریکا روابط و مناسبات دوستانه دو کشور توسعه یابد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری‌های پارلمانی و بین المللی گفت و گو کردند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به میزان تاثیرگذاری تحریم‌های مصوب کنگره آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و بین المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست‌های ریاضتی و تحریمی آمریکا به عنوان فرصتی برای توسعه نگاه می­‌کند. ذوالنور با اشاره به اعمال انواع تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحریم‌های آمریکا، با تکیه بر توان متخصصان داخلی در زمینه تولید انواع ادوات نظامی و دفاعی از جمله زیردریایی، ناوچه، موشک‌های میان برد و کوتاه برد، ضدزره، تانک، نفربر زرهی، هلی کوپتر و انواع تسلیحات نظامی خودکفا شده است. وی افزود: امیدواریم علیرغم تحریم­‌های آمریکا روابط و مناسبات دوستانه دو کشور توسعه یابد. رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از اندونزی در مجامع مختلف بین المللی نسبت به تداوم این حمایت‌ها و همکاری‌های دو کشور در عرصه بین الملل در راستای توسعه روابط فیمابین دو کشور ابراز امیدواری کرد.

تصاویر: افتتاح اولین موزه نظامی زیر آبی در اردن

10+
انتخابانتخاب1 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ با مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری‌های پارلمانی و بین‌المللی گفت‌وگو کردند. ذوالنور در ابتدا با اشاره به روابط مثبت و رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و اندونزی در عرصه‌های مختلف گفت: «روابط دوستانه و پایدار دو کشور پشتوانه محکمی برای ارتقاء سطح مناسبات در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، دینی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی فیمابین می‌باشد». رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به اندازه و میزان تاثیرگذاری تحریم‌های مصوب کنگره آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و بین المللی گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست‌های ریاضتی و تحریمی آمریکا بعنوان فرصتی برای توسعه نگاه می­کند». وی خاطرنشان کرد: «این ناکارآمدی و معیوب بودن مجامع بین الملل و ضعف برخی کشورهاست که آمریکا برای روابط آن‌ها تصمیم می‌گیرد، اما کشور‌های مستقل و بویژه مسلمان باید با یکدیگر متحد شوند و اجازه مداخله به آمریکا در تصمیم گیری‌ها و روابطشان با دیگر کشور‌ها را ندهند». ذوالنور با اشاره به اعمال انواع تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران توسط ایالات متحده آمریکا گفت: «امروز جمهوری اسلامی ایران علیرغم تحریم‌های آمریکا، با تکیه بر توان متخصصان داخلی در زمینه تولید انواع ادوات نظامی و دفاعی از جمله زیردریایی، ناوچه، موشک‌های میان برد و کوتاه برد، ضدزره، تانک، نفربر زرهی، هلی کوپتر و انواع تسلیحات نظامی خودکفا شده است». ذوالنور در پایان برای گسترش روابط دینی و فرهنگی، بویژه حضور طلاب اندونزی در مدارس دینی و حوزه‌های علمیه جمهوری اسلامی ایران، ارتباطات در حوزه انرژی و تامین نیاز به نفت و مشقات آن، واردات کائوچو و لاستیک، ارائه خدمات فنی - مهندسی و عمرانی و گسترش همکاری‌های امنیتی- دفاعی و نظامی اعلام آمادگی کرد. عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی نیز در این دیدار با اشاره با اظهار تاسف از تصمیم یکجانبه آمریکا در خروج از توافق بین المللی برجام گفت: «اندونزی همواره از توافق بین المللی برجام حمایت کرده چرا که نشان دهنده پایبندی جمهوری اسلامی ایران به این توافق است». وی افزود: «امیدواریم علیرغم تحریم­‌های آمریکا روابط و مناسبات دوستانه دو کشور توسعه یابد». رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از اندونزی در مجامع مختلف بین المللی نسبت به تداوم این حمایت‌ها و همکاری‌های دو کشور در عرصه بین الملل در راستای توسعه روابط فیمابین دو کشور ابراز امیدواری کرد. انتهای پیام/
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
وزارت دفاع با ساخت این سه خودرو و تحویل آن‌ها به یگان‌های زمینی سپاه و ارتش، توان رزم نیرو‌های مسلح در سطح را بسیار بالا برده است. این خودرو در برابر نفوذ گلوله‌های هسته فولادی، ترکش و انفجار مین ضد تانک در زیر خودرو بسیار مقاوم است. خودرو زرهی ضد مین و ضدکمین رعد خودرویی مناسب نبرد‌های نامتقارن، داخل شهری و پاسگا‌های مرزی و مناطق عملیاتی است. خودرو پیشرفته زرهی ضد مین و ضدکمین رعد نمونه روزآمد سازی شده و پیشرفته‌تر نسل قبلی طوفان است. نفربر ضد مین و ضد کمین طوفان قابلیت حمل ۱۰ سرنشین را داراست.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالخریس المشهری رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی امروز (سه شنبه، ۲۲ مردادماه) با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون همکاری‌های پارلمانی و بین المللی گفت و گو کردند. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به اندازه و میزان تاثیرگذاری تحریم‌های مصوب کنگره آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح داخلی و بین المللی گفت: «جمهوری اسلامی ایران همواره به سیاست‌های ریاضتی و تحریمی آمریکا بعنوان فرصتی برای توسعه نگاه می­کند». وی افزود: «امیدواریم علیرغم تحریم­‌های آمریکا روابط و مناسبات دوستانه دو کشور توسعه یابد». رئیس کمیسیون امور خارجی مجلس اندونزی با قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از اندونزی در مجامع مختلف بین المللی نسبت به تداوم این حمایت‌ها و همکاری‌های دو کشور در عرصه بین الملل در راستای توسعه روابط فیمابین دو کشور ابراز امیدواری کرد. کمال دهقانی فیروزآبادی رئیس کارگروه روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و محمدابراهیم رضایی رئیس کمیته هسته ­ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز در این دیدار حضور داشتند که به بیان دیدگاه ­های خود پیرامون مسائل منطقه و بین­ الملل پرداختند. /پایان پیام
فارسفارس1 هفته قبل
منابع امنیتی در فلسطین اشغالی می‌گویند، افزایش همه جانبه قدرت گروه‌های فلسطینی از جمله عوامل چشم پوشی رژیم صهیونیستی از حرکت به سوی هر جنگ احتمالی است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی نیمه دولتی «کان» رژیم صهیونیستی به نقل از محافل امنیتی و نظامی این رژیم گفت: اسرائیل علی رغم حوادث امنیتی اخیر در غزه به دنبال تشدید تنش با فلسطینی‌ها نیست. در همین زمینه روزنامه جروزالم پست به نقل از منابع امنیتی رژیم صیهونیستی تاکید کرد، تلفات جنگ آتی چه از نظامیان و چه غیرنظامیان بسیار بالا تخمین زده می‌شود، زیرا جنگ آتی بین اسرائیل و نوار غزه خیلی دور نیست. جروزالم پست نوشت: ارتش اسرائیل می‌داند جنگ آتی شامل حمله زمینی فراگیر هم خواهد شد، زیرا جنگ هوایی به تنهایی حماس را وادار به تسلیم نخواهد کرد. جروزالم پست در پایان گزارش خود آورده است: رژیم صهیونیستی انتظار دارد در جنگ آتی جبهه داخلی در معرض حمله بی وقفه موشک‌ها و خمپاره‌ها باشد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، کمیسیون امور خارجی و امنیتی کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی توصیه کرد تا حالت فوق العاده به مدت چهار ماه دیگر تمدید شود. بر اساس ماده ۶۹ آیین نامه داخلی کنست رژیم صهیونیستی، پیشنهاد دولت از سوی کمیته مشترکی از کمیسیون خارجی و امنیت و کمیته قانون اساسی بررسی و توصیه‌ها و نتایج آن به کنست ارائه می‌شود. در پایان نشست کمیته مشترک تمام اعضا با اجماع با تمدید حالت فوق العاده تا اول آوریل ۲۰۲۰ میلادی موافقت کردند. تهدید یک وزیر صهیونیست به ترور رهبران حماسیک وزیر کابینه رژیم صهیونیستی تهدید کرد که این رژیم رهبران جنبش حماس در نوار غزه را در جنگ آینده از بین خواهد برد. وزیر خارجه رژیم صهیونیستی تهدید به ترور رهبران جنبش حماس در هر جنگی کرد که اشغالگران در آینده علیه نوار غزه به راه خواهند انداخت.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج، خودرو‌های تاکتیکی ارس ۲ با حضور امیر حاتمی وزیر دفاع و فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی تحویل نیروهای مسلح شد. از ویژگی‌های این خودرو داشتن تحرک بالا در مناطق صعب العبور، نصب سلاح و ادوات نظامی با وزن بالا و استاندارد آلایندگی و شتاب است. * نفربر زرهی ضد مین و ضد کمین رعد رونمایی شددر این مراسم همچنین از نفربر زرهی ضد مین و ضد کمین رعد نیز رو نمایی شد.

چرایی سفر «بن‌زاید» به عربستان سعودی

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل

گزارش| چرایی سفر «بن‌زاید» به عربستان؛ آیا ریاض با ابوظبی در تحولات عدن همدست بود؟

4+
تسنیمتسنیم1 هفته قبل

«نفربر طوفان»، طوفان ایرانی در برابر چشمان دشمنان + فیلم و تصاویر

رکنارکنا1 هفته قبل
پنجمین گزارش مربوط به بررسی نفربر طوفان است که متن کامل بررسی آن را در زیر مطالعه می‌کنید. می‌توان گفت این سطح حفاظت برای مرز‌های کشور ما کفایت کرده و بخش عمده‌ای از تهدیدات را خنثی خواهد کرد. از این رو ایران به خودرویی بومی در این کلاس برای افزایش سطح حفاظت نیرو‌های مرزبانی کشور نیاز داشت. نفربر طوفان در رسانه‌های خارجیپایگاه خبری ARMY RECOGNITION طی گزارشی به بررسی این نفربر پرداخته و ویژگی‌های فنی آن را بررسی کرده است. پایگاه خبری JAKARTA GREATER نفربر طوفان را مورد بررسی قرارداده و ویژگی‌های فنی آن را برشمرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فارسفارس1 هفته قبل
نیروهای یمنی با حمله به مواضع ائتلاف ضد یمن مرز عربستان، سه خودروی حامل نظامیان سعودی را منهدم کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام نظامی یمن خبر داد که نیروهای انصارالله و ارتش یمن، بامداد امروز (یکشنبه) دو خودرو و یک نفربر حامل نظامیان سعودی را در خاک عربستان منهدم کردند. نیروهای یمنی همچنین مواضع ارتش سعودی در مناطق «قنبوره» و «برج رقعه» در جیزان را با گلوله‌های خمپاره هدف قرار دادند که در جریان آن چندین نظامی سعودی کشته و زخمی شدند. یک نفربر زرهی ارتش سعودی نیز در غرب منطقه «حیران» در شمال یمن منهدم شد و نیروهای داخل آن کشته و زخمی شدند. در همین حال ارتش سعودی خود در این مناطق حضور ندارد و از شبه نظامیان یمنی و سودانی برای مقابله با انصارالله و ارتش یمن استفاده می‌کند.

به انتهای لیست رسیدید