نمازجمعه

نمازجمعه

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اولین خطبه آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه تهران + ویدئوآیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای در ۲۴ دی ماه ۱۳۵۸ از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب به عنوان امام جمعه تهران منصوب شدند. روز جمعه ۲۸ دی‌ ماه سال ۱۳۵۸، اولین نمازجمعه به امامت ایشان اقامه شد.

نماز جمعه تهران

17+
مهرمهر1 هفته قبل

نماز جمعه تهران

13+
مهرمهر1 ماه قبل

نماز جمعه متفاوت تهران

11+
الفالف6 روز قبل
ایلناایلنا1 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایلنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع «بررسی شرایط اقتصادی در رابطه با شعار سال ۹۷» و حجت‌الاسلام حبیب رضایی دبیر ستاد عالی کانون ‌های مساجد در موضوع «گزارش فعالیت‌های آن ستاد» سخنرانی می‌کنند.

تصاویر| نماز جمعه تهران

33+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل

تصاویر| نماز جمعه تهران

15+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه تهران

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
ایلناایلنا2 هفته قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد اقامه می‌شود. به گزارش ایلنا، نمازجمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد اقامه خواهد شد. غلامعلی حداد‌عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع «تبیین شعارسال ۹۸» و همچینین حجت‌الاسلام محمد‌علی رضایی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی نیز به مناسبت سالروز تاسیس این بنیاد و اقدامات آن، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران سخنرانی می‌کنند.

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

20+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایسنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع «بررسی شرایط اقتصادی در رابطه با شعار سال ۹۷» و حجت‌الاسلام حبیب رضایی دبیر ستاد عالی کانون ‌های مساجد در موضوع «گزارش فعالیت‌های آن ستاد» سخنرانی می‌کنند. انتهای پیام

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

23+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

20+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر دانشی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اقامه ۱۸ نماز جمعه در لرستان، اظهار داشت: از مجموع ۱۸ نماز جمعه، پنج مورد در مصلاهای نماز جمعه اقامه می‌شوند. وی با بیان اینکه در حال حاضر احداث ۹ مصلای نماز جمعه در سطح استان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این مصلاهای نماز جمعه در سطح شهرستان‌ها متفاوت است. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تکمیل این مصلاهای نماز جمعه در سطح استان، تصریح کرد: این امر مستلزم حمایت دولت و همچنین مشارکت مردم است. وی با بیان اینکه باید از سوی این شورا تصمیم گیری لازم صورت گیرد، افزود: در حال حاضر تعداد اعضای ستادهای نماز جمعه استان بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ نفر است. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با اشاره به جوان گرایی در سطح ستادهای نماز جمعه استان، ادامه داد: در این راستا بین ۴۵ تا ۵۰ درصد اعضای ستادهای نماز جمعه استان جوان هستند.

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایسنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری معاون رییس قوه قضاییه و ریس مرکز آمار و فن آوری اطلاعات با موضوع ظرفیت‌های فضای مجازی و تشریح سیاست‌های نظام سخنرانی می‌کند. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد اقامه می‌شود. غلامعلی حداد عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع «تبیین شعارسال ۹۸» و همچینین حجت الاسلام و المسلمین محمد علی رضایی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز به مناسبت سالروز تاسیس این بنیاد و اقدامات آن، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران سخنرانی می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید

نمازجمعه

نماز جمعه، نمازی است که مسلمانان هر جمعه، اول ظهر و به جای نماز ظهر برگزار می‌کنند. این نماز باید حتماً به صورت جماعت خوانده شود و به تنهایی نمی‌توان آن را خواند. نماز جمعه در نزد بسیاری از شیعیان واجب تخییری است و حضور در آن در زمان غیبت امام واجب نیست و معنای آن این است که مکلَف در ادای فریضه واجب ظهر جمعه بین خواندن نماز جمعه یا نماز ظهر مخیر است. ولی در نزد اهل سنت واجب عینی است و باید حتماً در آن شرکت کنند. نماز جمعه دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد، یکی در رکعت اول، قبل از رکوع و دیگری در رکعت دوم، پس از رکوع. خواندن دو خطبه، توسط امام جمعه، قبل از نماز، واجب است و ترتیب اعمال در نماز جمعه بدین شرح است: تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام. ویکی‌پدیا