اخبار نماز جمعه - آخرین و مهم ترین اخبار نماز جمعه از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نمازجمعه

نمازجمعه

فارسفارس8 ساعت قبل
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری به جایگاه و اهمیت نمازجمعه در مکتب اسلام و همچنین انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در آستانه چهلمین سال تأسیس نمازجمعه در ایران اسلامی‌مان هستیم و در جایگاه این فریضه همین بس که از امام راحل شنیدیم «اگر این نهضت چیزی جز نماز جمعه را به دنبال نمی‌داشت، کافی بود». رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: نماز جمعه در چله دوم انقلاب باید بتواند با نشاط و شور و حال بیشتر، کیفیت بهتر و جذب بیشتر جامعه جوان، نشر زیباتر و مناسب‌تر معارف الهی، فضیلت و اخلاق، با صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و حفظ و تقویت روحیه، گفتمان و ادبیات انقلاب در کشور، اثرگذاری گسترده‌تری بر محور خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی اسلامی داشته باشد. وی با تأکید بر اینکه باید در جست‌وجوی نقش‌های تازه نماز جمعه در جامعه‌پردازی باشیم و گام‌های مؤثری در تمدن‌سازی نوین اسلامی برداریم، یادآور شد: باید با روحیه جوان‌پسند و بسیج نیروهای انقلاب اسلامی بتوانید نقش‌آفرینی نمازجمعه را در مناطق خود بیش‌ازپیش گسترش دهید. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: با وجود چنین نظام و رهبری و چنین انسجام مؤمنانه‌ای، مشکلاتی که در کشور هست حل‌وفصل می‌شود، همان‌طور که رهبری بشارت دادند سال ۹۸، سال گشایش‌ها و بشارت‌ها است. انتهای پیام/ ۷۰۰۵۱/ح
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
بنابراین می‌توانیم بگوییم که انتخاب ایشان آرامش بسیار خوبی را در سطح جهان اسلام پدید آورد و این اطمینان پدید آمد که راه جهان اسلام به سمت اصلاح ادامه پیدا می‌کند. آنها احیای سلطه پیشین بر جهان اسلام را از طریق حل و یا تسلط بر مهم‌ترین نقطه جهان اسلام یعنی فلسطین قرار داده‌اند. اینها وضعیت‌های عمومی است وحتی در خود جمهوری اسلامی هم شما می‌دانید وقتی در کشور یک رئیس‌جمهور انقلابی سرکار باشد، مواضع جمهوری اسلامی پرتلألوتر است. اسرائیلی‌ها اساسا بقای خود را بر انفعال جهان اسلام بنا نهاده‌اند، زیرا اگر جهان اسلام منفعل نبود، اصلا اسرائیلی پدید نمی‌آمد و امکان پیروزی در آن چهار جنگ برای اسرائیل فراهم نمی‌شد. در همه اینها مسئله، مسئله جهان اسلام است و مسئله جمهوری اسلامی به مفهوم یک واحد سیاسی نیست.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی گفت: بیشترین دغدغه عدم آشنایی افراد با مواد مخدر و بهترین راه مقابله با مواد مخدر صنعتی شناسایی کامل آن‌ها از طریق آگاه‌سازی خانواده از طریق رسانه، فضای مجازی، تریبون مساجد و نمازجمعه، تبلیغات محیطی و برگزاری نمایشگاه مواد مخدر است. به گزارش ایسنا، محمدحسن جهان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که امروز در فرمانداری تایباد برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون ۷۵۰ نوع ماده مخدر و انواع روانگردان‌ها شناسایی شده که بیشترین دغدغه در این خصوص عدم آشنایی افراد با این مواد است. وی ادامه داد: امروز دیگر معتاد متجاهر بسیار کم شده و با وجود مواد مخدر صنعتی افراد معتاد را نمی‌توان به راحتی تشخیص داد در این راستا بی‌تفاوت از کنار تهاجم فرهنگی گذر کردیم و متوجه شبیخون دشمن نبودیم. دیگر دشمن با ابزار جنگی حمله نمی‌کند بلکه از طریق انتشار مواد مخدر صنعتی در ذهن و قلب جوانان نفوذ خواهد کرد. جهان به رواج ماده مخدر به نام گل اشاره کرد و افزود: این ماده اعتیادآور، توهم زا و بدتر از مواد مخدر سنتی است و امروزه در میان قشر جوان بسیار رایج شده و مهم‌ترین عامل آن عدم شناخت افراد از عوارض ناشی از استفاده این مواد مخدر است.
فارسفارس13 ساعت قبل
بنابراین می‌توانیم بگوییم که انتخاب ایشان آرامش بسیار خوبی را در سطح جهان اسلام پدید آورد و این اطمینان پدید آمد ‌که راه جهان اسلام به سمت اصلاح ادامه پیدا می‌کند. آنها احیای سلطه پیشین بر جهان اسلام را از طریق حل و یا تسلط بر مهم‌ترین نقطه جهان اسلام یعنی فلسطین قرار داده‌اند. اینها وضعیت‌های عمومی است وحتی در خود جمهوری اسلامی هم شما می‌دانید وقتی در کشور یک رئیس‌جمهور انقلابی سرکار باشد، مواضع جمهوری اسلامی پرتلألوتر است. اسرائیلی‌ها اساسا بقای خود را بر انفعال جهان اسلام بنا نهاده‌اند، زیرا اگر جهان اسلام منفعل نبود، اصلا اسرائیلی پدید نمی‌آمد و امکان پیروزی در آن چهار جنگ برای اسرائیل فراهم نمی‌شد. در همه اینها مسئله، مسئله جهان اسلام است و مسئله جمهوری اسلامی به مفهوم یک واحد سیاسی نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، همزمان با هفته قوه قضاییه دادگستری استان قزوین در راستای بزرگداشت این هفته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است. تجدید میثاق مجموعه دستگاه قضایی استان با مقام شامخ شهدای قزوینمجموعه دستگاه قضایی استان قزوین بمناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه با حضور در گلزار شهدای قزوین با شهدا تجدید میثاق و به مقام شامخ آن‌ها ادای احترام نمودند. دیدار شورای مسئولان قضایی استان با نماینده، ولی فقیه و امام جمعه قزوینبه مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اعضای شورای مسئولان قضایی استان قزوین با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند. دیدار مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در نماز جمعهبه مناسب فرارسیدن هفته قوه قضاییه، اعضای شورای مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین در محل برگزاری نماز جمعه این شهر دیدار و گفتگو کردند. افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضایی استان قزوینآئین افتتاح سیزدهمین دفتر خدمات الکترونیک قضائی استان، با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و سرپرست معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری استان قزوین برگزار گردید.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی زاده چهارشنبه ظهر در نشست خبری اظهار کرد: با مساعدت شهرداری و شورای شهر مشهد ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی اختصاص داده شده است. وی افزود: پروژه ساخت باغ موزه به دلیل نبود اعتبار سال گذشته تعطیل بود که با تخصیص این بودجه عملیات اجرایی آغاز و نیمی از مرحله نخست آن تا سال ۱۳۹۹ تکمیل خواهد شد. وی افزود: همچنین ۶ هزار متر مربع دیگر باغ موزه دفاع مقدس مشهد مربوط به موزه اصلی است که تا پایان سال ۹۹ قسمت عمده آن با بودجه تخصیص یافته به سرانجام خواهد رسید. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: صبح روز جمعه مراسم استقبال از پیکر شهدای تازه تفحص شده در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد انجام خواهد شد. وی ادامه داد: پیکر شهدای والا مقام سپس به حرم رضوی منتقل و پس از طواف در مراسم نماز جمعه بر پیکر آنها نماز اقامه خواهد شد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین گفت: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) به‌منظور پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی این گروه از اول تیرماه برای اولین بار در استان قزوین اجرا می‌شود. زهرا غلامرضایی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین در گفت‌وگو با ایسنا، تصریح کرد: طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران (مانا) به‌منظور ارتقاء مهارت‌ها و ظرفیت‌های کار گروهی و مشارکتی نوجوانان و همچنین تقویت ارتباطات سالم میان آن‌ها برگزار می‌شود. وی افزود: در این طرح مشارکت‌جویی به‌عنوان کلید پیشگیری در نظر گرفته‌ شده است چراکه مشارکت‌جویی موجب ارتقاء سطح سرمایه اجتماعی شده و درنهایت به‌عنوان عامل محافظ و پیشگیرانه از بروز آسیب‌های اجتماعی عمل می‌کند. معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی قزوین اظهار کرد: ارتقای توانمندی‌های نوجوانان در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان در مؤسسات خصوصی (پایگاه‌های سلامت اجتماعی) از اهداف اصلی این طرح هستند. غلامرضایی عنوان کرد: جهت تحقق این اهداف چهار گام اساسی شامل آموزش تسهیل‌گران، اجرای فرایند یادگیری مشارکتی نوجوانان، حمایت‌یابی و پشتیبانی از اقدامات مشارکتی نوجوانان و مراسم اختتامیه (با همکاری بهزیستی، مؤسسات خصوصی و نوجوانان) برداشته می‌شود.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
عسگری پیرامون برنامه­‌های پیش‌‌بینی شده برای این هفته، تصریح کرد: مراسم عطرافشانی گلزار شهدا با حضور مسئولان و خانواده‌­های معظم شهدا با سخنرانی حجت­‌الاسلام اژه‌­ای ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ششم تیرماه در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه همایش پیشگامان انقلاب نیز روز جمعه با سخنرانی صفار هرندی در صدا و سیمای مرکز اصفهان برگزار می‌شود گفت: سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در روز هفتم تیر نیز از دیگر برنامه­‌های پیش‌بینی شده برای گرامیداشت این هفته است. خواهر شهید بهشتی با بیان اینکه مسئولان باید بیش از پیش به فکر محقق شدن امنیت اجتماعی و اقتصادی جوانان باشند، گفت: شهید بهشتی تأکید ویژه­ای بر جایگاه جوانان در جامعه داشتند. حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین بهشتی‌نژاد نیز با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی شهید بهشتی حوزوی بودنشان بود اظهار داشت: این شهید والامقام قبل از اینکه دانشگاهی و مسلط به چند زبان باشد، شاگرد مکتب امام صادق (ع) و حوزه علمیه بودند. زیرکی، جسارت، هوشیاری، صبر و بصیرت شهید بهشتی تبلور فرهنگ قرآن و عترت بود و به همین دلیل در آماج تهمت‌ها و سخنان ناروا بود.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مرتضی خسروانی در جلسه ستاد برگزاری مراسم تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز، اظهار داشت: همواره مردم قدردان و شهیدپرور شیراز در مسیر و راه شهدا گام برداشته و در این مسیر نورانی لحظه‌ای از شهدا غفلت نکرده‌اند. وی با اشاره به اینکه باید به خوبی بدانیم که امروز انقلاب اسلامی به دلیل ریخته شدن خون‌های شهدا سربلند و پیروز است، بیان داشت: ایران اسلامی به برکت خون شهدا امروز به عنوان یک ابر قدرت در دنیا قد علم کرده است. فرمانده سپاه احمد ابن موسی (ع) شیراز یادآور شد: یکی از بزرگترین ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است. وی مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز را تشریح کرد و گفت: مراسم استقبال از ۱۰ شهید عزیز روز پنجشنبه ششم تیرماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز بوده و مراسم شبی با شهدا همزمان با یادواره شهدای مدافع حرم استان فارس روز پنجشنبه ششم تیرماه بعد از نماز مغزب و عشا در حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین (ع) برگزار می‌شود. وی در پایان گفت: مراسم تدفین دو تن از شهدای گمنام نیز روز شنبه هشتم تیرماه ساعت ۹ صبح در شریف‌آباد، بلوار اتحاد در بوستان شهروند برگزار خواهند شد و دیگر شهدا جهت خاکسپاری به دیگر شهرستان‌های استان انتقال خواهند یافت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، همزمان با هفته قوه قضاییه دادگستری استان زنجان در راستای بزرگداشت این هفته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است. وی افزود: نگاه دستگاه قضایی امسال استان ارتبات تنگاتنگ با مردم است و در این راستا برنامه‌های جامع و اثر گذاری خواهیم داشت. وی اظهار داشت: هفته قوه قضاییه بهترین فرصت برای تبیین عملکرد دستگاه قضایی است. این مقام عالی قضایی استان زنجان برگزاری مشاوره حقوقی رایگان در مصلی‌های نماز جمعه استان، حضور در رادیو و تلویزیون برای تشریح عملکرد دستگاه قضایی استان، برگزاری نمایشگاه و مشاوره حقوقی در پارک‌ها و پخش پیام‌های حقوقی و آموزشی از بیلبورد‌های سطح شهر را از دیگر برنامه‌ها بیان کرد. حضور ۳ قاضی در مساجد در هفته قوه قضاییهفتحی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی استان زنجان در ایام هفته قوه قضائیه به مدت ۱۰ روز در مساجد با حضور ۳ قاضی و یک معاون دادگستری در بعد از نماز مغرب و عشاء جهت حل مسائل و مشکلات حقوقی مردم حضور پیدا خواهند کرد.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور گفت: نماز جمعه تریبون حفظ انسجام ملی و انقلابی نظام اسلامی است. به گزارش مشهد فوری، حجت‌الاسلام محمد جواد علی اکبری ظهر امروز در مراسم تجلیل و معارفه مدیران سابق و جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در خراسان رضوی اظهار داشت: امام راحل در مورد اهمیت نماز جمعه فرمودند که انقلاب اسلامی برای ملت ایران دستاوردی بزرگ به نام نماز جمعه داشته است. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: امروز شاهد هستیم که انقلاب اسلامی وارد چله دوم عمر بابرکت خود شده و در این مدت دشمنان انواع و اقسام دسیسه‌ها را علیه ملت ایران به آزمون گذاشته‌انعلی اکبری با تصریح بر اینکه با این شرایط انقلاب اسلامی حکم یک معجزه الهی را دارد تاکید کرد: یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی برای ما نماز جمعه بوده است. وی بیان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای نماز جمعه حفظ انسجام ملی و انقلابی نظام اسلامی بوده و از این طریق صدای انقلاب ما به گوش جهانیان رسیده استرئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه امروز تمامی شهرهای کشور به برکت انقلاب اسلامی دارای امام جمعه هستند عنوان کرد: فتنه تمام دشمنان به این واسطه خنثی شده و به برکت نماز جمعه عمران و آبادی به اقصی نقاط کشور رسیده استعلی اکبری افزود: باید در حفظ و ارتقای کیفیت نماز جمعه که عطیه‌ای الهی است بکوشیم؛ آرمان‌های انقلاب اسلامی در گام خود دوم خود نیازمند محقق شدن است و در چله دوم باید تمام تلاش ما در این راستا باشد. امروز شاهد هستیم که اقتدار نظام اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی به اثبات رسیده و طومار فتنه‌های دشمن نیز در هم پیچیده شده است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حسینعلی یوسفعلی‌زاده ظهر امروز در نشستی خبری در محل اداره کل حفظ و نشر آثار دفاع مقدس خراسان رضوی اظهار داشت: با مساعدت شورای شهر و شهرداری مشهد مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای باغ موزه دفاع مقدس خراسان رضوی اختصاص پیدا کرده و البته به دلیل فقدان اعتبارات در یک سال گذشته عملیات عمرانی باغ موزه تعطیل شده بود. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: امیدواریم با توجه به اعتبار اختصاص یافته بتوانیم نیمی از مرحله نخست باغ موزه را تا پایان سال ۹۹ تکمیل کنیم. وی با اشاره به برنامه تدارک دیده شده برای تشییع و تدفین پیکر شهدای گمنام دفاع مقدس در خراسان رضوی عنوان کرد: پیکر این شهدا روز جمعه وارد فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد می‌شود و در مراسم نماز جمعه نیز بر پیکر آنها اقامه نماز صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: عصر همان روز پیکر چهار شهید گمنام دفاع مقدس به شهرستان‌های تربت حیدریه، جوین و خوشاب فرستاده می‌شود و بلافاصله مراسم وداع با این پیکرها نیز در مکان‌های برنامه‌ریزی شده انجام و پیکر این شهدا همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) در این شهرستان‌ها تشییع و به خاک سپرده می‌شود. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به جزئیات این مراسم تشییع و تدفین گفت: پیکر دو شهید گمنام که در ۲۳ و ۱۷ سالگی در عملیات‌های کربلای ۵ و محرم در مناطق شلمچه و شرهانی به شهادت رسیده‌اند در باغ ملی شهر تربت حیدریه تدفین می‌شود.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام محمد جواد علی اکبری ظهر امروز در مراسم تجلیل و معارفه مدیران سابق و جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در خراسان رضوی اظهار داشت: امام راحل در مورد اهمیت نماز جمعه فرمودند که انقلاب اسلامی برای ملت ایران دستاوردی بزرگ به نام نماز جمعه داشته است. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور بیان کرد: امروز شاهد هستیم که انقلاب اسلامی وارد چله دوم عمر بابرکت خود شده و در این مدت دشمنان انواع و اقسام دسیسه‌ها را علیه ملت ایران به آزمون گذاشته‌اند. علی اکبری با تصریح بر اینکه با این شرایط انقلاب اسلامی حکم یک معجزه الهی را دارد تاکید کرد: یکی از مهمترین برکات انقلاب اسلامی برای ما نماز جمعه بوده است. وی بیان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای نماز جمعه حفظ انسجام ملی و انقلابی نظام اسلامی بوده و از این طریق صدای انقلاب ما به گوش جهانیان رسیده است. رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه امروز تمامی شهرهای کشور به برکت انقلاب اسلامی دارای امام جمعه هستند عنوان کرد: فتنه تمام دشمنان به این واسطه خنثی شده و به برکت نماز جمعه عمران و آبادی به اقصی نقاط کشور رسیده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان، نماز جمعه این هفته تهران (هفتم تیر) به امامت حجت‌الاسلام و المسلمیندر مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود. در‌های مصلی از ساعت ۱۰:۳۰ باز می‌شود. ساعت آغاز مراسم نمازجمعه نیز ۱۱:۴۰ است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهزاد ستاری صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در محیط‌های کار در اردبیل اظهار داشت: آسیب‌ها و انحرافات ناشی از اعتیاد سرمایه‌های انسانی را هدف قرار داده و به‌تدریج از چرخه جمعیت فعال و مثبت جامعه خارج می‌کند. وی تصریح کرد: بدون تردید مصرف مواد مخدر در محیط کار یکی از اصلی‌ترین معضلات محیط‌های کاری است؛ بنابراین اجرا و استقرار برنامه‌های ارتقایی و پیشگیرانه در محیط کار بیش از پیش احساس می‌شود چرا که اعتیاد می‌تواند هر نوع محیط کاری اعم از محیط‌های دولتی، صنعتی، خدماتی و خصوصی را تهدید کند. ستاری با اشاره به برگزاری کارگاه‌ها در این زمینه بیان کرد: بیش از ۸۰ کارگاه در این راستا و در طول سالجاری به ویژه در هفته مبارزه با مواد مخدر در سطح استان در حال برگزاری است. وی گفت: با توجه به اینکه انسان‌ها بیش از نصف زمان بیداری خود را در محیط کار می‌گذرانند و این مقدار بیش از زمان حضور افراد در خانواده است، حضور منظم افراد در محیط ‌کار، سبب می‌شود برنامه‌ها پیشگیری از اعتیاد منظم و پیوسته برگزار شود. انتهای پیام/ ع
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
پیشنهاد ماپول را به جای صنایع در چاه ول می‌‌کنند/صنایع قربانی بانک‌ها شدند /هیچ دولتی تاکنون جسارت اصلاح ساختار اقتصاد کلان در کشور را نداشته است/اگر استقلال و پرسپولیس را مجانی به دو نفر بدهند یکسال بعد پس می‌دهندسیگنال‌های یک شلیک ایرانی به «ترامپ» و «گروه بی» افزایش خطر جنگ هسته‌ای در جهان/ مهم‌ترین قدرتهای هسته‌ای دنیا را بشناسیدجنگهایی با احمقانه‌ترین علت‌ها؛ از کشتار ۱۰ هزار انسان به علت یک باد معده تا ۷ سال جنگ به علت روسپی خواندن معشوقه لویی پانزدهم/ وقتی یک خوک باعث جنگ بین دو ملت می‌شودروش‌های عجیب و ترسناک اعدام در کره شمالی را بشناسید/ از خوراک سگها و ماهی‌های گرسنه شدن تا اعدام با ضد هوایی و خمپاره/ آیا کیم جونگ اون برای قتل مخالفانش از «پرستوها» استفاده می‌کند؟ یارانه می‌تواند یک میلیون تومان شود / آمریکا احمق است که با تحریم، ما را از نفت فروشی عبور می‌دهد/ هر ایرانی برای جبران ورشکستگی موسسات مالی، ۵۰۰هزار تومان از جیب داد
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد و در مصلی تهران اقامه خواهد شد. بر اساس این گرازش، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه خواهد بود که به مناسبت هفته قوه قضاییه به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
مهرمهر18 ساعت قبل
وی در ادامه با اشاره به حادثه تروریستی هفتم تیرماه سال ۶۰ و شهادت آیت بهشتی و جمعی از شخصیت‌های برجسته نظام، افزود: ترور شخصیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی توسط آمریکا سند مظلومیت و حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است. حجت الاسلام اشجری به ترور ۱۷ هزار ایرانی توسط منافقین و مزودروان آمریکا اشاره کرد و گفت: منافقین با این حجم از جنایت علیه مردم مظلوم ایران همچنان از سوی مدعیان دروغین حقوق بشر حمایت مالی و معنوی می‌شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب سند امیدآفرینی و ترسیم آینده روشن ایران اسلامی است، اظهار کرد: ملت مبارز و انقلابی ایران هرگز از آرمان والای انقلاب اسلامی و اندیشه ناب امام خمینی (ره) فاصله نخواهد گرفت. وی در ادامه به چهار شهید گیلانی حادثه تروریستی هفتم تیر ماه سال ۶۰ اشاره و تصریح کرد: این شهدا نماد غیرت و رشادت دلیرمردان دیار میرزای جنگلی و سند جانفشانی گیلانیان در پاسداری از انقلاب هستند. حجت الاسلام اشجری با بیان اینکه مراسم استانی سی و هشتمین سالگرد شهادت شهید آیت الله بهشتی و ۷۲ نفر از شخصیت‌های برجسته انقلاب در رشت برگزار می‌شود، گفت: این مراسم هفتم تیر ماه امسال با سخنرانی دکتر حشت الله قنبری، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام پیش از خطبه‌های نمازجمعه روز هفتم تیر در مصلای امام خمینی (ره) شهر رشت برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، علی گرجی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی اظهارداشت: در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و در راستای آشکار کردن نفاق و دروغ‌گویی قدرت‌های استکباری و به منظور بهره‌برداری از ظرفیت حادثه هفتم تیر و شهدای گلگون کفن این فاجعه غم‌بار به ویژه شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و شهید دیارمان شهید رحمان استکی در مسجد جامع شهرکرد همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود. وی با اشاره به اجرای وژه برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی افزود: پنج‌شنبه ششم تیر همایش حقوق بشر آمریکایی و دشمنی با تفکر انقلابی و ارکان نظام اسلامی با سخنرانی دکتر صفار هرندی برگزار می‌شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری بیان کرد: ویژه‌برنامه حقوق بشر آمریکایی و دشمنی با تفکر انقلابی و ارکان نظام اسلامی نیز روز شنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء در مصلای بقیه الله بروجن برگزار می‌شود. وی گفت: ویژه برنامه حقوق بشر اسلامی، سند زیست کریمانه و متعالی بشریت نیز فردا همزمان با نماز مغرب و عشاء، مسجد جامع سامان و برنامه ۱۷ هزار شهید ترور، قربانیان خشونت تروریسم بین الملل روز یکشنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء در مسجد محله آخوند لردگان برگزار می‌شود. گرجی ادامه داد: همچنین ویژه برنامه تبیین اندیشه و معرفی سیره و خصوصیات اخلاقی شهدای هفتم تیر فردا همزمان با نماز مغرب و عشاء، مسجد قمربنی‌هاشم (ع) گهرو و مسجد جامع ناغان برگزار می‌شود.
موجموج19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران (جمعه ۷ تیر ۹۸) به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی‌ فرد برگزار می‌شود. پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی تهران برگزار می‌شود، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه به مناسبت سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضاییه سخنرانی می‌کند.
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی صالحی با گرامیداشت یاد وخاطره امام راحل عظیم الشأن (ره) و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهیدان هفتم تیر و سید شهدای انقلاب اسلامی دکتر بهشتی به تشریح مهمترین اولویت‌ها و اقدامات دستگاه قضایی استان پرداخت. این مقام قضایی توسل به اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده، جرم زدایی و کاهش عناوین مجرمانه و همچنین استفاده از ظرفیت‌های شورای حل اختلاف را عواملی مؤثر در روند کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی‌ها عنوان کرد. وی خاطرنشان کرد: به جز موضوع قاچاق، استان هرمزگان در ۱۰ عنوان مجرمانه دیگر در وضعیت مشابه با سایر استان‌های کشور قرار دارد. مجری گفتگوی ویژه خبری با طرح این موضوع که در برخی شهرستان‌های استان هرمزگان نیز شاهد تجاوز به حریم رودخانه‌ها می‌باشیم، نظر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص این موضوع را خواستار شد. وی در ادامه افزود: به ضابطین دستگاه قضایی از جمله نیروی انتظامی و سپاه پاسداران تأکید کرده‌ایم که طرح‌های مقابله‌ای خود را با قدرت ادامه دهند و اطمینان داشته باشند که برخورد دستگاه قضایی با قاچاقچیان جدی و قاطعانه خواهد بود.

مهم‌ترین اخبار غرب آسیا و آفریقا؛ از سرنگونی پهپاد آمریکایی تا نشست نمایشی منامه

3+
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام ابوترابی فرد و در مصلی تهران اقامه خواهد شد. بر اساس این گرازش، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه خواهد بود که به مناسبت هفته قوه قضاییه به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. انتهای پیام/
ایسناایسنا20 ساعت قبل
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز از برگزاری مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز خبر داد. به گزارش ایسنا سرهنگ مرتضی خسروانی چهارشنبه ٥ تیر در جلسه ستاد برگزاری مراسم تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز، اظهار کرد: همواره مردم قدردان و شهیدپرور شیراز در مسیر و راه شهدا گام برداشته و در این مسیر نورانی لحظه‌ای از شهدا غفلت نکرده‌اند. خسروانی یادآور شد: یکی از بزرگترین ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است. خسروانی مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز را تشریح کرد و گفت: مراسم استقبال از ۱۰ شهید عزیز روز پنجشنبه ششم تیرماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز بوده و مراسم شبی با شهدا همزمان با یادواره شهدای مدافع حرم استان فارس روز پنجشنبه ششم تیرماه بعد از نماز مغزب و عشا در حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین (ع) برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدا روز جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز جمعه از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مراسم وداع با شهدا همزمان با شب شهادت امام صادق (ع) جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز مغرب و عشا در حرم احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، علی کردی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نتایج تفحص پیکر شهید حسین اصلانخانی اظهار داشت: پیکر شهید حسین اصلانخانی از شهدای ۸ سال دفاع مقدس است که پس از گذشت ۳۱ سال از شهادت تفحص و با آزمایشات DNA شناسایی شد. وی ادامه داد: پیکر پاک و مطهر این شهید روز جمعه ۷ تیرماه از ساعت ۹:۳۰ از مقابل مصلی نماز جمعه شهر وحیدیه به سمت گلزار شهدا تشییع و تدفین می‌شود. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهریار در پایان خاطرنشان کرد: از عموم امت شهیدپرور و ولایتمدار شهریار دعوت می‌شود تا با حضور در این مراسم بار دیگر با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدیدپیمان کنند. انتهای پیام/ح
مهرمهر21 ساعت قبل
وی در ادامه، با اشاره به لزوم به تقابل با هنجارشکنی‌های حوزه مسئله حجاب عنوان کرد: نیروی‌های انتظامی باید با هنجارشکنان مقابله کنند. مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی همچنین در خصوص طرح ناظر بیان کرد: این طرح فرصت مناسبی برای مقابله با کشف حجاب در داخل خودروها است. حجت الاسلام و المسلمین حسینی در بخش بعدی سخنانش ضمن تاکید بر نظرسنجی‌های انجام شده در خصوص مسئله حجاب گفت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده ۹۰ درصد مردم خواستار حجاب هستند؛ که این مسئله باید در قالب تجمع بانوان محجبه در روز حجاب و عفاف آشکار شود. مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، حجاب را صدفی برای مروارید خوانده و بر لزوم حفظ حجاب و عفاف در آقایان نیز تاکید کرد. مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در پایان به مسئله حجاب گردشگران پرداخت و عنوان کرد: افزایش تعامل گردشگران با حجاب کامل از ضرورت‌های حوزه گردشگری است.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه احمدبن‌موسی (ع) سرهنگ مرتضی خسروانی در جلسه ستاد برگزاری مراسم تشییع ۱۰ شهید والامقام در شیراز، اظهار داشت: همواره مردم قدردان و شهیدپرور شیراز در مسیر و راه شهدا گام برداشته و در این مسیر نورانی لحظه‌ای از شهدا غفلت نکرده‌اند. وی با اشاره به اینکه باید به خوبی بدانیم که امروز انقلاب اسلامی به دلیل ریخته شدن خون‌های شهدا سربلند و پیروز است، بیان کرد: ایران اسلامی به برکت خون شهدا امروز به عنوان یک ابر قدرت در دنیا قد علم کرده است. فرمانده سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز گفت: یکی از بزرگترین ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است. وی مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز را تشریح کرد و گفت: مراسم استقبال از ۱۰ شهید عزیز روز پنجشنبه ششم تیرماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز بوده و مراسم شبی با شهدا همزمان با یادواره شهدای مدافع حرم استان فارس روز پنجشنبه ششم تیرماه بعد از نماز مغزب و عشا در حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین (ع) برگزار می‌شود. خسروانی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدا روز جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز جمعه از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مراسم وداع با شهدا همزمان با شب شهادت امام صادق (ع) جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز مغرب و عشا در حرم احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به مناسبت شهادت حضرت امام صادق (ع) و شهدای ۷تیرماه ویژه برنامه‌ای در آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) در نظر گرفته شده که در روزهای پنج‌شنبه ۶ و جمعه ۷ تیرماه برگزار می‌شود. مراسم گرامیداشت شهدای ۷ تیر، شهید بهشتی و یارانش با سخنرانی آیت‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و مداحی مهدی سروری روز پنج‌شنبه همزمان با نماز مغرب و عشا در حرم مطهر برگزار می‌شود. همچنین مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) نیز با سخنرانی آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران و مداحی سید محسن بنی‌فاطمی جمعه ۷ تیرماه همراه با نماز مغرب و عشا در حرم مطهر برگزار می‌شود. علاوه بر آن روز جمعه ۷ تیر ماه پس از نماز جمعه مراسم تشییع ۱۰ شهید والامقام دفاع مقدس و شهید مدافع حرم در حرم مطهر برگزار و در همین روز همراه با نماز مغرب و عشا مراسم وداع با شهدا برگزار می‌شود. انتهای پیام/ ت
فارسفارس23 ساعت قبل
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز از برگزاری مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، سرهنگ مرتضی خسروانی در جلسه ستاد برگزاری مراسم تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز، اظهار داشت: همواره مردم قدردان و شهیدپرور شیراز در مسیر و راه شهدا گام برداشته و در این مسیر نورانی لحظه‌ای از شهدا غفلت نکرده‌اند. وی یادآور شد: یکی از بزرگترین ارزش‌ها و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا است. فرمانده سپاه احمد بن موسی (ع) شیراز مراسم استقبال و تشییع ۱۰ شهید گمنام و با نام در شیراز را تشریح کرد و گفت: مراسم استقبال از ۱۰ شهید عزیز روز پنجشنبه ششم تیرماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز بوده و مراسم شبی با شهدا همزمان با یادواره شهدای مدافع حرم استان فارس روز پنجشنبه ششم تیرماه بعد از نماز مغزب و عشا در حرم مطهر حضرت سید علاء الدین حسین (ع) برگزار می‌شود. خسروانی با بیان اینکه مراسم تشییع شهدا روز جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز جمعه از حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مراسم وداع با شهدا همزمان با شب شهادت امام صادق (ع) جمعه هفتم تیرماه بعد از نماز مغرب و عشا در حرم احمد بن موسی (ع) برگزار می‌شود.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
باور غلطی که آمار تکان دهنده کشته‌ها و مصدومان حوادث جاده‌ای در سیستان و بلوچستان گواهی بر این ادعا است. علی خانقایی ادامه داد: سیستان و بلوچستان سه سال پیاپی روند افزایش حوادث رانندگی را طی کرده، سوانح دردناکی که زنگ خطر رانندگی در جاده‌های این استان را به صدا درآورده است. وی میانگین بزرگراه در کشور را ۲۰ کیلومتر و در سیستان و بلوچستان با توجه به شرایطی که داراست ۴ کیلومتر عنوان کرد. جوانانی که به قول خود کم نیاوردن در مقابل ماشین دیگر را حتی به قیمت معامله با جان بر می‌گزینند و سبب وقوع حوادث دلخراش می‌شوند. برای رهایی از این مشکل نیاز به یک عزم جدی و همگانی با همکاری مردم و ارگان‌های دست اندرکار است.

به انتهای لیست رسیدید

نمازجمعه

نماز جمعه، نمازی است که مسلمانان هر جمعه، اول ظهر و به جای نماز ظهر برگزار می‌کنند. این نماز باید حتماً به صورت جماعت خوانده شود و به تنهایی نمی‌توان آن را خواند. نماز جمعه در نزد بسیاری از شیعیان واجب تخییری است و حضور در آن در زمان غیبت امام واجب نیست و معنای آن این است که مکلَف در ادای فریضه واجب ظهر جمعه بین خواندن نماز جمعه یا نماز ظهر مخیر است. ولی در نزد اهل سنت واجب عینی است و باید حتماً در آن شرکت کنند. نماز جمعه دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد، یکی در رکعت اول، قبل از رکوع و دیگری در رکعت دوم، پس از رکوع. خواندن دو خطبه، توسط امام جمعه، قبل از نماز، واجب است و ترتیب اعمال در نماز جمعه بدین شرح است: تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام. ویکی‌پدیا