اخبار نماز جمعه - آخرین و مهم ترین اخبار نماز جمعه از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نماز جمعه

نماز جمعه

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
اولین خطبه آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه تهران + ویدئوآیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای در ۲۴ دی ماه ۱۳۵۸ از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب به عنوان امام جمعه تهران منصوب شدند. روز جمعه ۲۸ دی‌ ماه سال ۱۳۵۸، اولین نمازجمعه به امامت ایشان اقامه شد.

نماز جمعه تهران

17+
مهرمهر1 ماه قبل

نماز جمعه تهران

13+
مهرمهر2 ماه قبل

نماز جمعه تهران

16+
مهرمهر6 روز قبل

نماز جمعه متفاوت تهران

11+
الفالف1 ماه قبل
ایرناایرنا1 هفته قبل
** آیت الله موسوی جزایری امام جمعه پیشین اهواز نیز به محض ورود به مصلای نماز جمعه با شعارهایی جمعی از نمازگزاران مورد استقبال قرار گرفت. ** امام جمعه اهواز در ابتدای خطبه اول نماز از حضور آیت الله موسوی جزایری در نماز جمعه که از وی به عنوان 'استاد'نام برد قدردانی کرد. ** امام جمعه در بخش انتهایی خطبه دوم نماز، از نمازگزاران خواست در راهپیمایی ضداستکباری بعداز اقامه نماز شرکت کنند. ** نماز عصر به امامت آیت الله موسوی جزایری امام جمعه پیشین اهواز که حدود ۴۰سال امامت جمعه این شهر را برعهده داشت اقامه شد. ** حضور خبرنگاران و عکاسان در نماز جمعه اهواز چشمگیر بود.
ایلناایلنا2 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایلنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع «بررسی شرایط اقتصادی در رابطه با شعار سال ۹۷» و حجت‌الاسلام حبیب رضایی دبیر ستاد عالی کانون ‌های مساجد در موضوع «گزارش فعالیت‌های آن ستاد» سخنرانی می‌کنند.

تصاویر| نماز جمعه تهران

33+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل

تصاویر| نماز جمعه تهران

15+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه تهران

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

تصاویر| نماز جمعه تهران

14+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 روز قبل
ایلناایلنا1 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد اقامه می‌شود. به گزارش ایلنا، نمازجمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد اقامه خواهد شد. غلامعلی حداد‌عادل عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع «تبیین شعارسال ۹۸» و همچینین حجت‌الاسلام محمد‌علی رضایی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی نیز به مناسبت سالروز تاسیس این بنیاد و اقدامات آن، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران سخنرانی می‌کنند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایسنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع «بررسی شرایط اقتصادی در رابطه با شعار سال ۹۷» و حجت‌الاسلام حبیب رضایی دبیر ستاد عالی کانون ‌های مساجد در موضوع «گزارش فعالیت‌های آن ستاد» سخنرانی می‌کنند. انتهای پیام
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل ستاد برگزاری نماز جمعه تهران، حجت الاسلام والمسلمین «علیرضا پناهیان» در مراسم نماز جمعه این هفته با موضوع «نقش حکومت در رشد معنوی جامعه» پیش از خطبه‌ها سخنرانی می‌کند. حجت الاسلام والمسلمین «عبدالحسین معزی» نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز از دیگر سخنرانان پیش از خطبه این هفته نمازجمعه تهران است که به مناسبت روز جهانی هلال احمر سخنرانی می‌کند. روابط عمومی ستاد برگزاری نماز جمعه تهران اعلام کرد: مراسم نماز جمعه این هفته تهران از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه با قرائت زیارت آل یاسین و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز می‌شود. سیام**۳۰۶۱**۹۱۲۱انتهای پیام /*

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

20+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

22+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

23+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر دانشی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اقامه ۱۸ نماز جمعه در لرستان، اظهار داشت: از مجموع ۱۸ نماز جمعه، پنج مورد در مصلاهای نماز جمعه اقامه می‌شوند. وی با بیان اینکه در حال حاضر احداث ۹ مصلای نماز جمعه در سطح استان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این مصلاهای نماز جمعه در سطح شهرستان‌ها متفاوت است. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تکمیل این مصلاهای نماز جمعه در سطح استان، تصریح کرد: این امر مستلزم حمایت دولت و همچنین مشارکت مردم است. وی با بیان اینکه باید از سوی این شورا تصمیم گیری لازم صورت گیرد، افزود: در حال حاضر تعداد اعضای ستادهای نماز جمعه استان بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ نفر است. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با اشاره به جوان گرایی در سطح ستادهای نماز جمعه استان، ادامه داد: در این راستا بین ۴۵ تا ۵۰ درصد اعضای ستادهای نماز جمعه استان جوان هستند.

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

17+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید

نماز جمعه

نماز جمعه، نمازی است که مسلمانان هر جمعه، اول ظهر و به جای نماز ظهر برگزار می‌کنند. این نماز باید حتماً به صورت جماعت خوانده شود و به تنهایی نمی‌توان آن را خواند. نماز جمعه در نزد بسیاری از شیعیان واجب تخییری است و حضور در آن در زمان غیبت امام واجب نیست و معنای آن این است که مکلَف در ادای فریضه واجب ظهر جمعه بین خواندن نماز جمعه یا نماز ظهر مخیر است. ولی در نزد اهل سنت واجب عینی است و باید حتماً در آن شرکت کنند. نماز جمعه دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد، یکی در رکعت اول، قبل از رکوع و دیگری در رکعت دوم، پس از رکوع. خواندن دو خطبه، توسط امام جمعه، قبل از نماز، واجب است و ترتیب اعمال در نماز جمعه بدین شرح است: تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام. ویکی‌پدیا