اخبار نماز جمعه - آخرین و مهم ترین اخبار نماز جمعه از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نماز جمعه

نماز جمعه

تسنیمتسنیم13 دقیقه قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، ۴۵ روز بعد از دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری، اکبر هاشمی‌رفسنجانی به‌عنوان خطیب موقت نمازجمعه به دانشگاه تهران رفت. این اشتباه ناشی از این می‏شود که اینها فکر می‏کنند ما فقط با شاه ‏مبارزه داشتیم و طرف ما شاه بود. این فکر، فکر خامی است. هاشمی‌رفسنجانی، رئیس‌جمهور نمازجمعه تهران ۲۶ اردیبهشت ۷۶اولین مساله مهم ما انتخابات است که در جمعه آینده بناست به لطف خداوند برگزار شود. منصب ولایت در دست شخصیت منحصر و صالحی است و کسانی که فکر می‌کنند با تلاش و برنامه‌ریزی، ایشان مسند را به دست آورده‌اند، سخت در اشتباه هستند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-امام خمینی (ره) برخلاف میل باطنی و فقط بر اساس گزارش‌هایی که از سوی مرحوم هاشمی رفسنجانی، محسن رضایی، میرحسین موسوی و … و نهادهای مختلف درگیر اداره جنگ ارائه می‌شد، قطعنامه را پذیرفتند. حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در این مراسم در خصوص دلایل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مسائلی را مطرح کرده و فرمودند: «قطعنامه را هم که امام قبول کرد، به خاطر این فشارها نبود. امام مجبور شد و قطعنامه را پذیرفت.» مقام معظم رهبری در این اجتماع افزودند: «پذیرش قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ به خاطر تهدید آمریکا نبود؛ به خاطر این نبود که آمریکا ممکن است در امر جنگ دخالت کند. چون آمریکا، قبل از آن‌هم در امر جنگ دخالت می‌کرد. وانگهی؛ اگر همه دنیا در امر جنگ دخالت می‌کردند، امام رضوان‌الله علیه، کسی نبود که رو برگرداند.
موجموج57 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در فرودگاه بین المللی بندرعباس گفت: دوران خدمت آیت الله نعیم آبادی در هرمزگان به پایان رسیده و ما برای معرفی امام جمعه جدید به این استان سفر کرده‌ایم. حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی افزود: فردا نخستین نماز جمعه بندرعباس به امامت حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده اقامه می‌شود. وی گفت: آیت الله نعیم آبادی در طول ۲۹ سال خدمات زیادی انجام دادند که مردم هرمزگان به آن آگاه هستند.
خبر فوریخبر فوری2 ساعت قبل
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در این مراسم در خصوص دلایل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مسائلی را مطرح کرده و فرمودند: «قطعنامه را هم که امام قبول کرد، به خاطر این فشارها نبود. امام مجبور شد و قطعنامه را پذیرفت.» مقام معظم رهبری در این اجتماع افزودند: «پذیرش قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ به خاطر تهدید آمریکا نبود؛ به خاطر این نبود که آمریکا ممکن است در امر جنگ دخالت کند. چون آمریکا، قبل از آن‌هم در امر جنگ دخالت می‌کرد. وانگهی؛ اگر همه دنیا در امر جنگ دخالت می‌کردند، امام رضوان‌الله علیه، کسی نبود که رو برگرداند. همه دشمنان انقلاب در طول این ده سال، فهمیدند و تجربه کردند که امام را نمی‌شود ترساند.»
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
اما باستی هیلز دقیقا کجاست؟ شهرک «باستی هیلز» معروف به بورلی هیلز لواسان که در دامنه کوه‌های شمال شهر لواسان واقع شده، با منظره‌ای بی‌نظیر از شهر لواسان و سد لتیان، به یکی از زیباترین مناطق کشور تبدیل شده است. یکی از ویلا‌های رویایی شهرک باستی هیلز، یک ویلای دو هزار و ۱۰۰ متری است که به قیمت ۶۰ میلیارد تومان به فروش گذاشته شده. قیمت ویلا‌ها در باستی هیلز آنقدری بالا است که ۳۵ میلیارد تومان برای یک ویلا در این شهرک ارزان محسوب شود. استخر، سونا و جکوزی هم که پای ثابت ویلا‌های شهرک باستی هیلز لواسان است. این قیمتها چنان بالاست که براساس برخی آمارها از حقوق کارگران، یک کارگر ۲۲۲ قرن باید زحمت بکشد تا در باستی هیلز صاحب ویلا شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در این مراسم در خصوص دلایل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ مسائلی را مطرح کرده و فرمودند: «قطعنامه را هم که امام قبول کرد، به خاطر این فشارها نبود. امام مجبور شد و قطعنامه را پذیرفت.» مقام معظم رهبری در این اجتماع افزودند: «پذیرش قطعنامه، به خاطر ترس نبود؛ به خاطر هجوم دشمن نبود؛ به خاطر تهدید آمریکا نبود؛ به خاطر این نبود که آمریکا ممکن است در امر جنگ دخالت کند. چون آمریکا، قبل از آن‌هم در امر جنگ دخالت می‌کرد. وانگهی؛ اگر همه دنیا در امر جنگ دخالت می‌کردند، امام رضوان‌الله علیه، کسی نبود که رو برگرداند. همه دشمنان انقلاب در طول این ده سال، فهمیدند و تجربه کردند که امام را نمی‌شود ترساند.» ۲۳۳۰۲
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی ارجمند چهارشنبه شب در نشست خبری اظهار کرد: در دهه پنجم انقلاب شاهد شوری وصف‌ناپذیر در استان به دلیل اعتماد رهبر انقلاب به یک چهره انقلابی هستیم. وی عنوان کرد: مراسم معارفه نماینده ولی‌فقیه در روز جمعه هفته جاری در ابتدای نماز جمعه با حضور آیت‌الله گلپایگانی، مسئول دفتر رهبر انقلاب و حجت‌الاسلام اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کل کشور برگزار خواهد شد و در این مراسم از زحمات آیت‌الله نعیم‌آبادی نیز تکریم می‌شود. مدیر دفتر شورای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان از صبح پنجشنبه میزبان آیت‌الله گلپایگانی و حجت‌الاسلام علی‌اکبری خواهد بود و شورای اداری نیز در همان روز راس ساعت ۱۰ در تالار شهید آوینی برگزار خواهد شد. ارجمند تشریح کرد: مراسم حضور در گلزار شهدا و استقبال مردمی در ساعت ۱۱ صبح از میدان انقلاب تدارک دیده شده است و مراسم معارفه نیز راس ساعت ۱۱:۳۰ در مسجد جامع برگزار خواهد شد و شاهد قرائت حکم شاهد قرائت حکم توسط مسئول دفتر رهبر انقلاب خواهیم بود. وی اذعان کرد: حجت‌الاسلام عبادی در صورت صلاحدید می‌توانند ترکیب امامان جمعه را در شهرستان‌های استان را تغییر دهند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است تذکر رهبر انقلاب مبنی‌بر پرهیز ائمه‌جمعه از برخورد با دستگاه‌ها، در اصل ناظر به خطبه‌های برخی از ائمه جمعه تهران و همچنین ائمه‌جمعه شهرهای بزرگ بوده که گاهی با طرح برخی مسائل، بر مشکلات کشور می‌افزایند. او اضافه کرد: گاهی احساس می‌شود برخی ائمه‌جمعه به دنبال حل معضلات و مشکلات مردم نیستند و از طرح برخی مسائل هدف دیگری را دنبال می‌کنند. به نظر می‌رسد رهبری از این جهت، چنین تذکری داده‌اند و از ائمه‌جمعه خواسته‌اند در خطبه‌های خود دقت بیشتری داشته باشند. او افزود: برخی از ائمه جمعه هم به مسائلی می‌پردازند که اشرافی به آن ندارند و گاهی این اظهارنظرها در سطح ملی کار را با مشکل مواجه می‌کند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است مخاطب اصلی تذکر رهبری، ائمه‌جمعه تهران و شهرهای بزرگ بوده‌اند: ائمه جمعه تهران و آنان که در مراکز استان هستند و خطبه آنان از صداوسیما پخش می‌شود باید پخته‌تر صحبت کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران جمعه ۲۸ تیر به امامت آیت الله محمد امامی کاشانی در مصلی امام خمینی (ره) بزگرار می‌شود. پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته، حجت الاسلام سیدحسن معین شیرازی با موضوع «قسمت دهم سبک زندگی دانشمندان اسلامی» و محمدحسن قدیری ابیانه پژوهشگر علوم استراتژیک با موضوع «آمریکا؛ ابر بدهکار اقتصادی دنیا» سخنرانی می‌کنند. درب‌های مصلی تهران از ساعت ۱۰:۳۰ صبح باز و مراسم نماز جمعه از ساعت ۱۱:۵۰ آغاز می‌شود.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز19 ساعت قبل
رئیس قوه قضائیه گفت: اگر نظام پولی و بانکی اصلاح نشود هر روز شاهد یک پرونده خواهیم بود، باید نظام پولی و بانکی اصلاح شود و این در همه برنامه‌ها تأکید شده است. عدالت و خلقت، عدالت و بعثت، عدالت و معاد، عدالت و فرج، عدالت انفسی، عدالت آفاقی، عدالت اقتصادی، عدالت اجتماعی، عدالت قضایی و عدالت اداری. رئیسی افزود: اگر نظام پولی و بانکی اصلاح نشود هر روز شاهد یک پرونده خواهیم بود. در خصوصی سازی مشکلاتی ایجاد شد که چند مرتبه در سخنان مقام معظم رهبری مطرح شد. در منطقه هر جا که به نظرات مقام معظم رهبری عمل شده برتری با جبهه انقلاب اسلامی است، هر جا حضور مقتدرانه داریم و به میدان رفتیم، میدان موفقیت ما بوده.
مهرمهر21 ساعت قبل
مریم گلینی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دستور کار حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج خواهران در گرمسار است، اظهار داشت: ۶۰ عنوان برنامه فرهنگی، اجتماعی، تفریحی، ورزشی به مناسبت هفته عفاف و حجاب به همت حوزه‌های بسیج خواهران بنت الرسول (س) و حضرت رقیه (س) و تمامی پایگاه‌های بسیج خواهران در مناطق روستایی و شهری در سطح پایگاه‌ها و شهرستان برگزار شد. وی با اشاره به اینکه این برنامه‌های با محوریت فرهنگ‌سازی برای ترویج حجاب اسلامی در جامعه برگزار شد، تصریح کرد: برنامه‌های هفته عفاف و حجاب امسال با شعار «حجاب میراث ایرانی، گرایش جهانی» برگزار شد. ترویج حجاب اسلامی و رفع شبهاتمسئول بسیج جامعه زنان گرمسار با تأکید بر اینکه ترویج حجاب اسلامی و رفع شبهات موجود در این موضوع یکی از مهم‌ترین رویکردهای بسیج جامعه زنان این شهرستان است، خاطرنشان کرد: برگزاری نشست‌های بصیرتی با موضوع حجاب و عفاف و سلسله کرسی‌های آزاداندیشی آئینه‌های بی غبار ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های این هفته بود. وی با بیان اینکه بسیج خواهران گرمسار همکاری و تعامل مطلوبی را به مناسبت هفته عفاف و حجاب در راستای برگزاری طرح فرهنگی و اجتماعی بوستان سلامت با حوزه بسیج برادران محمد رسول‌الله (ص) داشت، اضافه کرد: پخش کلیپ و فیلم‌های کوتاه مستند با محوریت بررسی ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی حجاب و عفاف از دیگر برنامه‌های این حوزه بود. وی همچنین ضمن قدردانی از حضور گسترده بانوان گرمساری در برنامه‌های عمومی حوزه بسیج خواهران بنت الرسول (س) گرمسار، اضافه کرد: برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی ویژه بانوان با محوریت حجاب و عفاف در طول سال در پایگاه‌های بسیج خواهران مستمر برگزار می‌شود.
برنابرنا22 ساعت قبل
برنامه «انداز جهان» کانال اردو ی شبکه جهانی سحر امروز به بررسی سخنان مقام معطم رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور اختصاص دارد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ «انداز جهان» با مروری بر مهمترین بیانات رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور درباره تحولات اخیر برجام، ابعاد و زوایای جدیدترین تحولات در این زمینه و مواضع رهبری را به بحث می‌گذارد. دیدار رهبر انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور همزمان با ایام چهلمین سال برپایی نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب، صبح روز گذشته صورت گرفت. محسن روخ دوست تهیه کننده برنامه و سید حسام الدین مهاجری هم کارشناس محتوایی «انداز جهان» است. برنامه «انداز جهان» امشب ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران از کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود و تکرار آن فردا بیستم و هفتم تیر ساعت ۲:۳۰ بامداد است.
الفالف22 ساعت قبل
از جمله آثار و برکات انقلاب اسلامى اقامه نماز جمعه در بیش از ٩٠٠ نقطه کشور است. نماز جمعه سنگرى براى اجتماع مومنان و افزایش دانش و معرفت دینى و سیاسى و معبدى براى عبادت و خداپرستى است. نماز جمعه مظهر وحدت و همدلى و اتحاد و انسجام ملى است. جوانان و عموم مردم سنگر نماز جمعه را از آن خود بدانند. دست اندرکاران نماز به خصوص امامان جمعه نماد واقعى مردمدارى، ساده زیستى، خدمت و الگوى واقعى یک مسلمان حقیقى باشند.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ حجت‌الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان در دیدار با دانشجویان بسیجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مسئله‌ ویلای خانم نعمت‌زاده یا ویلای آقای میرمحمدعلی مسئله اصلی ما نیست. بلکه مسئله‌ اصلی جلوگیری از قانون شکنی و شکستن این مقاومت و قلدری در برابر اجرای قانون است. امام جمعه لواسان گفت: تخلفات فقط ویلای ایشان نیست. متأسفانه تخلفات فقط محدود به لواسان هم نیستند و در دیگر مناطق مثل شمیران، دماوند، فشم، آبعلی، حتی کهریزک نیز تخلفاتی صورت گرفته است. تخلفات لواسان معلول فساد‌های صورت گرفته در تهران است.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
در میان این محورها، «زمینه‌سازی استقرار گفتمان‌های عالی و بصیرت بخش» از جمله مطالباتی است که روز گذشته رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بدان تأکید داشتند. بنابراین با توجه به تعداد زیاد محور‌های این سخنرانی، در این یادداشت کوتاه تلاش می‌شود تنها به محور جایگاه نماز‌های جمعه در ترویج گفتمان انقلاب اسلامی پرداخته شود. ۱-بی شک یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های گفتمان انقلاب اسلامی عدالت‌طلبی و عدالت‌خواهی است چرا که برپایی عدالت در جامعه، از آرمان‌های مبنایی انقلاب اسلامی می‌باشد. ۲-یکی دیگر از مؤلفه‌های مهم که بایستی در تریبون‌های نماز جمعه جهت ترویج گفتمان انقلاب، مورد توجه و عنایت قرار گیرد، مبارزه مستمر با غده سرطانی فساد است. ۳-در منطق دینی و در گفتمان انقلاب اسلامی، فلسفه اصلی قبول مسئولیت، خدمت به مردم است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین خوشایند صبح امروز در ستاد گرامیداشت هفته ملی مهارت در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: جشنواره هفته ملی مهارت به منظور توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی کار و کارآفرینی از ۳۱ تیر تا ششم مرداد ماه در تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌شود. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: امروزه خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور بسیار نقش‌آفرین بوده است. وی بیان کرد: با اجرای برنامه‌های متنوع در هفته ملی مهارت تلاش می‌شود تا مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیشتر آشنا شوند. وی افزود: برای ارتباط نزدیک و بدون واسطه با مردم دو برنامه کافه مهارت در محل پارک‌ها و اماکن عمومی و میز خدمت در محل مصلای نماز جمعه تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌شود. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: در راستای توسعه مشارکت بخش خصوصی در دومین روز از هفته ملی مهارت که با عنوان خصوصی سازی و توسعه مشارکت‌ها در مهارت آموزی نامگذاری شده افتتاح همزمان ۲۲ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد صورت خواهد پذیرفت.
برنابرنا1 روز قبل
برنامه «انداز جهان» کانال اردو ی شبکه جهانی سحر امروز به بررسی سخنان مقام معطم رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور اختصاص دارد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ «انداز جهان» با مروری بر مهمترین بیانات رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور درباره تحولات اخیر برجام، ابعاد و زوایای جدیدترین تحولات در این زمینه و مواضع رهبری را به بحث می‌گذارد. دیدار رهبر انقلاب با ائمه جمعه سراسر کشور همزمان با ایام چهلمین سال برپایی نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب، صبح روز گذشته صورت گرفت. محسن روخ دوست تهیه کننده برنامه و سید حسام الدین مهاجری هم کارشناس محتوایی «انداز جهان» است. برنامه «انداز جهان» امشب ساعت ۲۰:۳۰ به وقت تهران از کانال اردوی شبکه سحر پخش می‌شود و تکرار آن فردا بیستم و هفتم تیر ساعت ۲:۳۰ بامداد است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
رهبر معظم انقلاب: نماز جمعه یک زنجیره به هم پیوسته در جامعه اسلامی است که با ابزار‌های امروز عالی‌ترین و دشوارترین گفتمان‌ها را در کشور مستقر می‌کندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «نماز جمعه یک زنجیره به هم پیوسته‌ در جامعه اسلامی است که با ابزارهای امروز عالیترین و دشوارترین گفتمانها را در کشور مستقر میکند.» ۱۳۹۸/۰۴/۲۵پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور، لوح «نمازهای جمعه، زنجیره گفتمان ساز» را منتشر کرد.
ایمناایمنا1 روز قبل
ظریف همان لبخند همیشگی را بر لب دارد و برای پاسخ دادن به پرسش‌های خبرنگاران متفاوت، از ساده‌ترین اما تاثیرگذارترین واژگان انگلیسی استفاده می‌کند. مواردی نیز وجود دارد که با دریافت ارز دولتی، تجهیزات وارد شده و به بخش خصوصی منتقل شده است. در تجهیزات پزشکی سامانه به‌روزی ایجاد می‌کنیم تا مشاهده شود چه کسی ارز دریافت و چه چیزی وارد کرده است. شما نمی‌توانید به نیمی از جامعه بی‌توجهی کنید و توقع داشته باشید، همه شاداب و امیدوار و با انگیزه باشند. ترکش‌های افت کانالی دلار به بازار سکه نیز اصابت کرد و این فلز گرانبها پس از ۶ ماه به زیر ۴ میلیون تومان رفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
با این مقیاس و شاقول، به‌روشنی و بدون ذره‌ای تردید، می‌توان ارزش و عیار بالای حکومت‌های دینی و مقاومی مثل جمهوری اسلامی ایران را تعیین کرد. این‌ها مشتی نمونه خروار و نمونه‌هایی از ده‌ها موردی است که اقتدار و بازدارندگی جمهوری اسلامی، آمریکایی‌ها را در تصمیمات خود پشیمان و متوقف کرده است. اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات برجامی خود، مقدمه‌ای برای اتخاذ استراتژی هوشمندانه «تغییر زمین بازی» در مواجهه با بدعهدی آمریکا و انفعال اروپاست. ۳-در منطق دینی و در گفتمان انقلاب اسلامی، فلسفه اصلی قبول مسئولیت، خدمت به مردم است. آمریکا از توانمندی‌های نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران با خبر است و می‌داند با وجود همه تحریم‌های اقتصادی و فشار‌های سیاسی، نتوانسته است نیرو‌های مسلح ایران را تضعیف کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در دومین روز برگزاری این اجلاس نشست‌های کمیته‌های تخصصی و گفتگو‌های تعاملی، برگزار می‌شود. این دوره از اجلاس به مناسبت چهلمین سالگرد نماز جمعه و با هدف تبیین اهداف گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شده است. در روز دوم اجلاس، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ستاد ائمه جمعه و رئیس دستگاه قضا سخنرانی خواهند کرد. در پایان این نشست بیانیه‌ای صادر خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
در ادامه یادداشت و سرمقاله‌های روزنامه‌های صبح کشور با گرایش‌های مختلف سیاسی را می‌خوانید: **********سناریوی سیاسی- حیثیتی- جاسوسی! ۱-بی شک یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های گفتمان انقلاب اسلامی عدالت‌طلبی و عدالت‌خواهی است چرا که برپایی عدالت در جامعه، از آرمان‌های مبنایی انقلاب اسلامی می‌باشد. ارزش راهبردی کاهش تعهدات برجامی ایرانحنیف غفاری در رسالت نوشت: برداشته شدن گام دوم برجامی جمهوری اسلامی ایران، مولد مباحث تازه‌ای در حوزه سیاست خارجی کشورمان بوده است. «برجام دفرمه شده»، «حفظ تعهدات هسته‌ای ایران»، «خروج آمریکا از برجام»، «مهار قدرت موشکی ایران»، «متزلزل کردن قدرت منطقه‌ای ایران» اجزا و قطعات کلان این پازل را تشکیل می‌دهند. اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات برجامی خود، مقدمه‌ای برای اتخاذ استراتژی هوشمندانه «تغییر زمین بازی» در مواجهه با بدعهدی آمریکا و انفعال اروپاست.

معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید/ چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر

12+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

مراجعه دستگاه‌های جوان و خوبی مانند جهاد دانشگاهی به جوان‌های اهل ابتکار زیاد شده است

ایسناایسنا1 روز قبل
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر استغنای واقعی کشور با تداوم جوشش درونی در کشور و دل بریدن از بیگانگان تاکید کردند. به گزارش ایسنا، مقام معظم رهبری صبح امروز (سه شنبه) در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور که در ایام چهلمین سال برپایی نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب صورت گرفت، فرمودند: الان مراجعه به جوان‌هایی که اهل ابتکار هستند از طرف دستگاه‌های گوناگون دولتی زیاد شده است؛ دستگاه‌های جوان و خوبی همچون جهاد دانشگاهی که توانایی‌های زیادی دارند. ایشان افزودند: این‌ها همواره منتظرند کسی به آنها مراجعه کند و از این‌ها کار بخواهد. خیلی اوقات به ما شکایت می‌کردند که دستگاه‌های دولتی از ما کار نمی‌خواهند و کاری که ما تولید کردیم را از ما نمی‌خرند و سراغ بیگانگان می‌روند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴انتهای پیام
مهرمهر1 روز قبل
رئیس اداره راهنمایی و رانندگی پلدختر گفت: استفاده شخصی از خودروهای اداری بعد از ساعات غیر اداری صورت خوشی ندارد و از دیدگاه مردم خوشایند نیست و پلیس همچنان با این گونه موارد برخورد می‌کند و فرمانداری پلدختر باید در این زمینه تدابیری بیاندیشد. سرگرد رحیمی افزود: دو نقطه خیابان دانشکده پرستاری و پل شهدای هفتم تیر شهر پلدختر یک طرفه است که بیشتر تخلفات در این دو نقطه توسط رانندگان تاکسی درون شهری اتفاق می‌افتد که باید این امر فرهنگ سازی شود. رئیس اداره راهنمایی و رانندگی پلدختر افزود: این امر توسط رسانه‌ها و نماز جمعه اطلاع رسانی شد اما رانندگان تاکسی توجه نکردند. رئیس اداره راهنمایی و رانندگی پلدختر خاطرنشان کرد: پارکبان قبل از سیل در پلدختر خوب جواب داد و باید فعال شود تا مشکلات ترافیکی در شهر کاهش یابد. رئیس اداره راهنمایی و رانندگی پلدختر افزود: تابلوهای سطح شهر راهنمایی و رانندگی و راهنمای شهر در جریان سیل از بین رفته که اداره راهنمایی رانندگی پلدختر آمادگی همکاری با شهرداری را در این زمینه دارد.
الفالف1 روز قبل
بازداشت طبری، با اهداف سیاسی نیستاحمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بازداشت اکبر طبری، معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه در زمان آیت‌الله لاریجانی به «آزادی» گفت: «من معتقد نیستم که الان قوه قضاییه کار سیاسی می‌کند. به طور کلی آنچه که مسلم است این است که آقای روحانی و آقای جهانگیری نماینده دو دیدگاه متفاوت هستند. در اینکه آقای جهانگیری در دولت دوازدهم مهجور شده و تقریبا عصاره او را گرفته و او را کنار گذاشته‌اند، تردیدی نیست. در شرایط کنونی هیچ‌یک از ایده‌هایی که آقای جهانگیری برای اداره کشور مدنظر داشته، در عملکرد دولت قابل رویت نیست. هم‌اکنون حداقل در پنج مرکز استان نیاز به کنار رفتن ائمه جمعه بشدت احساس می‌شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی ظهر امروز سه‌شنبه در جلسه ستاد اربعین خوزستان اظهار کرد: به راه و شهرسازی تأکید کردم که پروژه چهار خطه و ۶ خطه شدن مسیر منتهی به مرزهای استان را هرچه سریع‌تر انجام و راهداری هم نسبت به استقرار نیوجرسی، انجام خط‌کشی و نصب تابلو و علائم اقدام کند. وی با اشاره به افزایش حضور زائران در سال جاری افزود: هر سال زیرساخت‌های موجود در چذابه نسبت به سال‌های قبل بهتر می‌شود و حتی از آن جمله می‌توان به حل مشکلات آب، برق و فاضلاب اشاره کرد. استاندار خوزستان بیان کرد: مشکلات جاده پشت مواکب چذابه نیز باید حل شود تا خودروی موکب داران در میان مواکب چذابه نباشند. شریعتی عنوان کرد: اربعین نماد و تابلوی استان خوزستان است؛ بنابراین در توسعه زیرساخت‌های مرزی نباید کوتاهی کرد. وی ادامه داد: از مرزها نیز در طول سال برای واردات و صادرات استفاده می‌شود و صرفه اقتصادی برای استان به دنبال دارد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
مسئول روابط عمومی دفتر حضرت آیت الله محقق کابلی از خدمات این عالم بزرگوار در جبهه‌های افغانستان گفت و افزود: ایشان در ساماندهی جبهه‌های جنگ و پیروزی انقلاب نقش مهم و بسزایی داشتند. وی به ۵۰ سال تدریس و تحصیل آیت الله محقق کابلی در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و گفت: ایشان احیا کننده نمازجمعه در افغانستان بودند و به واسطه ایشان سه نماز جمعه بزرگ در افغانستان، هرات، بامیان، ولایت بلخ و غزنه برگزار میشد. جان احمدی از ۳۵ سال تدریس درس خارج آیت الله محقق کابلی خبر داد و تصریح کرد: آیت الله محقق کابلی نقش برجسته در آبادانی نهاد دین در افغانستان داشتند و ۲۱ حوزه علمیه، حسینیه و مسجد در نقاط مختلف افغانستان به واسطه ایشان احداث شد. وی با بیان اینکه وزرای افغانستان خدمات دفتر آیت الله محقق کابلی را برابر با یک وزارت خانه خوانده‌اند تاکید کرد: نقش راهبردها و هدایت‌های ایشان در موقعیت‌های خاص از جمله حوادث تروریستی و تدوین قانون اساسی بسیار موثر بوده است و ایشان در میان سیاستمداران افغانستان جایگاه بسیار مهمی داشتند. وی در رابطه با تعیین جانشینی برای آیت الله محقق کابلی نیز خاطرنشان کرد: درخواست‌های فراوانی نیز از داخل افغانستان در این زمینه داشته‌ایم که در نتیجه آن آیت الله شیخ محمدباقر فاضلی از شاگردان برجسته آیت الله محقق کابلی و مسئول پاسخ گویی به استفتائات ایشان به عنوان جانشین وی انتخاب شد.
فارسفارس1 روز قبل
امام جمعه لواسان گفت: ویلای خانم نعمت‌زاده حدود ۹۰۰ متر تخلف داشته و تا اول اردیبهشت هم باید تخریب انجام می‌شده اما شاهد تعلل در اجرای قانون هستیم و گویا دستگاه‌های مسئول اجرای عدالت را شوخی گرفته‌اند. بلکه مسئله‌ اصلی جلوگیری از قانون شکنی و شکستن این مقاومت و قلدری در برابر اجرای قانون است. وی ادامه داد: ویلای خانم نعمت‌زاده حدود ۹۰۰ متر تخلف داشته است و تا اول اردیبهشت هم باید تخریب انجام می‌شده است اما شاهد تعلل در اجرای قانون هستیم و گویا دستگاه‌های مسئول اجرای عدالت را شوخی گرفته‌اند. امام جمعه لواسان گفت: تخلفات فقط ویلای ایشان نیست. بنابراین ما باید سراغ منشأ اصلی فساد برویم و تلاش کنیم ریشه‌های آن را بخشکانیم.

به انتهای لیست رسیدید

نماز جمعه

نماز جمعه، نمازی است که مسلمانان هر جمعه، اول ظهر و به جای نماز ظهر برگزار می‌کنند. این نماز باید حتماً به صورت جماعت خوانده شود و به تنهایی نمی‌توان آن را خواند. نماز جمعه در نزد بسیاری از شیعیان واجب تخییری است و حضور در آن در زمان غیبت امام واجب نیست و معنای آن این است که مکلَف در ادای فریضه واجب ظهر جمعه بین خواندن نماز جمعه یا نماز ظهر مخیر است. ولی در نزد اهل سنت واجب عینی است و باید حتماً در آن شرکت کنند. نماز جمعه دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد، یکی در رکعت اول، قبل از رکوع و دیگری در رکعت دوم، پس از رکوع. خواندن دو خطبه، توسط امام جمعه، قبل از نماز، واجب است و ترتیب اعمال در نماز جمعه بدین شرح است: تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام. ویکی‌پدیا