نماز جمعه

نماز جمعه

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
اولین خطبه آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه تهران + ویدئوآیت‌الله سید‌علی خامنه‌ای در ۲۴ دی ماه ۱۳۵۸ از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب به عنوان امام جمعه تهران منصوب شدند. روز جمعه ۲۸ دی‌ ماه سال ۱۳۵۸، اولین نمازجمعه به امامت ایشان اقامه شد.

نماز جمعه تهران

13+
مهرمهر1 هفته قبل
ایلناایلنا2 هفته قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایلنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع «بررسی شرایط اقتصادی در رابطه با شعار سال ۹۷» و حجت‌الاسلام حبیب رضایی دبیر ستاد عالی کانون ‌های مساجد در موضوع «گزارش فعالیت‌های آن ستاد» سخنرانی می‌کنند.

تصاویر| نماز جمعه تهران

33+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل

تصاویر| نماز جمعه تهران

15+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه تهران

16+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

20+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

18+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
ایسناایسنا2 هفته قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایسنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در موضوع «بررسی شرایط اقتصادی در رابطه با شعار سال ۹۷» و حجت‌الاسلام حبیب رضایی دبیر ستاد عالی کانون ‌های مساجد در موضوع «گزارش فعالیت‌های آن ستاد» سخنرانی می‌کنند. انتهای پیام
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر دانشی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در سخنانی با اشاره به اقامه ۱۸ نماز جمعه در لرستان، اظهار داشت: از مجموع ۱۸ نماز جمعه، پنج مورد در مصلاهای نماز جمعه اقامه می‌شوند. وی با بیان اینکه در حال حاضر احداث ۹ مصلای نماز جمعه در سطح استان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این مصلاهای نماز جمعه در سطح شهرستان‌ها متفاوت است. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تکمیل این مصلاهای نماز جمعه در سطح استان، تصریح کرد: این امر مستلزم حمایت دولت و همچنین مشارکت مردم است. وی با بیان اینکه باید از سوی این شورا تصمیم گیری لازم صورت گیرد، افزود: در حال حاضر تعداد اعضای ستادهای نماز جمعه استان بین ۷۵۰ تا ۸۰۰ نفر است. مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با اشاره به جوان گرایی در سطح ستادهای نماز جمعه استان، ادامه داد: در این راستا بین ۴۵ تا ۵۰ درصد اعضای ستادهای نماز جمعه استان جوان هستند.

عکس/ نماز جمعه امروز تهران

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی اقامه می‌شود. به گزارش ایسنا، در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران نیز حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری معاون رییس قوه قضاییه و ریس مرکز آمار و فن آوری اطلاعات با موضوع ظرفیت‌های فضای مجازی و تشریح سیاست‌های نظام سخنرانی می‌کند. انتهای پیام
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، در نماز جمعه این هفته قم که به امامت آیت الله علیرضا اعرافی در مصلای قدس این شهر برگزار شد، تنی چند از شخصیت‌های برجسته حوزه علمیه، بهرام سرمست استاندار قم، قشرهای مختلف مردم و شخصیت هایی از کشورهای مختلف اسلامی حضور داشتند. ** میزخدمت آموزش و پرورش قمدر نماز جمعه این هفته قم مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش قم در قالب میز خدمت به سوال‌های نمازگزاران پاسخ دادند. ** توجه به بیان دغدغه جوانان دانشجو در مصلای قدسدر راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب و توجه به ظرفیت‌ها و دغدغه‌های جوانان در نماز جمعه، مصلای قدس قم این هفته نیز میزبان یکی از دانشجویان این استان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بود. ** در نماز جمعه این هفته قم، به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) نمازگزاران جمعه قم به عزاداری و سوگواری پرداختند. ** پس از انتشار مصاحبه‌ای از فرزند آیت‌الله مومن مبنی بر مساعد نبودن حال عمومی آیت الله محمد مومن عضو فقهای شورای نگهبان، نمازگزاران جمعه قم برای شفای این عالم انقلابی دعا و حمد قرائت کردند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران، به امامت حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی در مصلای امام‌خمینی اقامه می‌شود. قرار است مهدی سماواتی، مداح اهل بیت نیز به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران مرثیه‌سرایی کند.

اولین خطبه آیت الله خامنه‌ای در نماز جمعه تهران

مهرمهر2 ماه قبل

(ویدئو) آخرین خطبه نماز جمعه آیت الله طالقانی

فراروفرارو2 هفته قبل
«استبداد زیر پرده دین را کنار بگذارید.» این جمله بخشی از آخرین خطبه در نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی بود. ایشان سه روز پس از این نماز جمعه به دیار حق شتافت. مرگی که به گفته پسر آیت الله کماکان مشکوک است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه‌های نماز جمعه سبزوار افزود: علت اصلی دشمنی آمریکا با ملت ایران، کوتاه شده دست آنها از چپاول ثروت‌های ایران و دخالت در امور کشور است. وی اظهار داشت: ایران از نظر موقعیت جغرافیایی و ثروت‌های طبیعی منافع بسیار برای آمریکایی‌ها داشت که با پیروزی انقلاب اسلامی آنها را از دست داد. حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه‌های نمازجمعه تربت حیدریه افزود: تنها راهکار رفع مشکلات فعلی کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در صورت تحقق این مهم می‌توانیم به پیشرفت‌های بزرگ دست یابیم. * امام جمعه گناباد نیز ولایتمداری را رمز اعتلای نظام جمهوری اسلامی و عامل مهم مصون سازی آن در برابر ترفند‌های دشمنان دانست. وی اظهار داشت: در آستانه دهه فجر و ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی دشمنان از همه توان خود برای سیاه نمایی خدمات نظام جمهوری اسلامی و ناامید کردن مردم و به خصوص جوانان استفاده می‌کنند تا این نظام را ناکارآمد جلوه دهند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، حجت‌ الاسلام محمد جواد حاج علی ‌اکبری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر همدان افزود: نماز جمعه مرکز وحدت مسلمانان برای رسیدن به هدف بالاتر یعنی ولایت الهی امام زمان (عج) است. وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ملت شریف ایران را مرهون الطاف خود قرار داد اظهار داشت: در ۹۰۰ نقطه از کشور نماز جمعه برگزار می‌شود و این مهم فرصتی برای باهم بودن بشمار می‌رود. رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه همدان نشان از ریشه‌های تاریخ سترگ ایران دارد، اضافه کرد: با نام همدان آدمی به یاد همت، اندیشه، عرفان و شخصیت‌های بزرگ و نستوهی که در این خطه عالم ‌پرور و تربیت ‌خیز پرورش یافته و به عالم عرضه شده‌اند، می‌افتد. حجت الاسلام حاج علی اکبری با اشاره به انتصاب امام جمعه جدید همدان ادامه داد: بر اساس بزرگواری بزرگان، بابی برای حضور جوانان فراهم شده است و بزرگان خودشان زمینه را فراهم کردند تا جوانان وارد صحنه شوند. وی خاطرنشان کرد: امروز جوانی شایسته توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان انتخاب شده است که با توجه به محبوبیتش بین جوانان می‌تواند این مسیر را به خوبی ادامه دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران فردا به امامت آیت‌اللهدر مصلای تهران برگزار می‌شود. سخنرانان پیش از خطبه‌ها نیز «حجت الاسلام سیدمصطفی طباطبایی نژاد»، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع وآبخیزداری کشور و «پرویز فتاح» رئیس کمیته امداد هستند. مراسم نماز جمعه این هفته تهران از ساعت ۱۰:۴۵ آغاز می‌شود. انتهای پیام/

نماز جمعه تهران/ ۲۴ اسفند ۱۳۹۷

48+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل

نماز جمعه تهران - ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

24+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل

نماز جمعه تهران - ۱۹ بهمن ۱۳۹۷

11+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
الفالف2 هفته قبل
گروه سیاسی الف، ۱۷ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۳۴ ۳۹۷۱۲۱۷۱۳۷به گزارش فارس، در حاشیه برگزاری نماز جمعه امروز اهواز اقدامی جالب توجه همگان را برانگیخت و آن حذف نرده‌های حائل میان مردم و مسوولین در ردیف‌های جلویی نمازجمعه بود. مدتی است بحث حذف حائل میان مردم و مسوولین در شهرهای مختلف کشور مطرح بوده و در برخی شهرها نیز اجرایی شد که امروز این اتفاق برای نماز جمعه اهواز افتاد و با استقبال و خشنودی نمازگزاران مواجه شد. گفتنی است امام جمعه امروز اهواز آیت‌الله محسن حیدری بود.

نماز جمعه تهران/ ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

44+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید

نماز جمعه

نماز جمعه، نمازی است که مسلمانان هر جمعه، اول ظهر و به جای نماز ظهر برگزار می‌کنند. این نماز باید حتماً به صورت جماعت خوانده شود و به تنهایی نمی‌توان آن را خواند. نماز جمعه در نزد بسیاری از شیعیان واجب تخییری است و حضور در آن در زمان غیبت امام واجب نیست و معنای آن این است که مکلَف در ادای فریضه واجب ظهر جمعه بین خواندن نماز جمعه یا نماز ظهر مخیر است. ولی در نزد اهل سنت واجب عینی است و باید حتماً در آن شرکت کنند. نماز جمعه دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد، یکی در رکعت اول، قبل از رکوع و دیگری در رکعت دوم، پس از رکوع. خواندن دو خطبه، توسط امام جمعه، قبل از نماز، واجب است و ترتیب اعمال در نماز جمعه بدین شرح است: تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام. ویکی‌پدیا