اخبار نماز جمعه - آخرین و مهم ترین اخبار نماز جمعه از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نماز جمعه تهران

نماز جمعه تهران

ایسناایسنا1 ساعت قبل
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت پرهیز از اختلافات و تاکید بر مشترکات بر ضرورت ایجاد فضای پرنشاط در آستانه انتخابات مجلس تاکید کرد. در برجام علی رغم عمل به همه تعهدات شاهد بودیم که دشمنان به هیچ یک از تعهداتشان عمل نکردند. در حالی که در انتخابات این طور نیست و تا آخرین فرد شرکت کننده نیز به عدد و رقم مشخص است. لذا حضور مردم در انتخابات نشانه محکم برای پیوستگی با نظام و رابطه خوب دولت و حاکمیت است هر چه حضور پرشورتر باشد ما کدهای بهتری را به خارج منتقل می‌کنیم. رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در پایان با بیان این که «اصحاب رسانه در فضای مجازی هم می‌توانند موجب ایجاد نشاط در فضای انتخابات شوند» خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات نشانه استحکام داخلی است و از سوی دیگر باعث می‌شود مردم انتخاب بهتری را انجام دهند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشیع پیکر شهید قاسم سلیمانی معنویت، وحدت و شهادت طلبی را در نسل جدید بوجود آورد که در آینده‌ای نه چندان دور آثار این جریان سازی فکری را خواهیم دید. حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی رحیمی‌صادق در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران - ۲۷ دی گفت: مقام معظم رهبری تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به یوم‌الله تعبیر فرمودند چرا که یک جریان فکری، شهادت طلبی و استقامت در جهان اسلام پایه‌گذاری کرد. وی گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشیع پیکر شهید قاسم سلیمانی معنویت، وحدت و شهادت طلبی را در نسل جدید بوجود آورد که در آینده‌ای نه چندان دور آثار این جریان سازی فکری را خواهیم دید. وی اظهار کرد: مردم با حضور خود در مراسم تشییع پیکر مطهر شپبهد حاج قاسم سلیمانی و نماز جمعه هفته گذشته این را درک کرده‌اند و مسئولین نیز باید بیشتر تلاش و همراه با مردم در مواجه با دشمن موفق عمل کنند. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: حضور چند ده میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و همرزمانش در کشور یک حضور بی‌نظیر است و نمی‌توان به خاطر حضور چندصد نفر از این حضور چند ده میلیونی چشم‌پوشی کرد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: محاسبه چندصد نفر و ندیدن چند ده میلیون نفر یعنی ندیدن واقعیت، و اینکه سه چهار نفر هنرمندنما بگویند ما جزو جامعه هنری هستیم و در تجمعات علیه نظام شرکت کنند، اینها اصلا جزو جامعه هنری نیستند. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر این افراد سؤال یا ابهامی راجع به این حوادث داشتند می‌توانستند با مسؤولین ذیربط جلسه بگذارند و نقطه‌نظرات را بشنوند نه اینکه در کف خیابان همتراز چهار سرسپرده و ضدانقلاب بخواهند موضع‌گیری کنند. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: این چندصد نفری که با هدایت یک سفارتخانه خارجی در میدان می‌آیند و می‌خواهند کاری بکنند و سردمدار آنها یک سفیر خارجی است، نشان می‌دهد که ماهیت کارشان عریان شده و به وضوح نشان می‌دهد که ماهیت آنها یک ماهیت مردمی نیست، بلکه از خارج کنترل می‌شود و چنین افرادی نمی‌توانند خودشان را به جای ملت جا بزنند. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: علی‌رغم بسیاری از اظهارنظرها که اینگونه عنوان می‌شود که نرخ مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم ممکن است زیاد نباشد، من معتقدم که نرخ مشارکت این دوره از انتخابات مجلس از انتخابات‌های مجالس قبل هم قطعا بیشتر خواهد بود.

رهبر انقلاب: پیروزی قطعی و نهایی با ما است!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- صفحه تاریخ ایران و جهان درس و عبرت؛ به مناسبت ۳۰دی، سالروز تحویل ۵۲ جاسوس سفارتخانه آمریکا، برشی از نخستین خطبه نماز جمعه آیت‌الله خامنه‌ای پس از این واقعه را منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمهرداد بائوج‌لاهوتی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه مبنی بر اینکه «اقتصاد کشور باید قوی شود» و نقش بودجه‌ریزی در تحقق این موضوع گفت: منظور مقام معظم رهبری در حقیقت مقاوم کردن اقتصاد است، اکنون حدود هزار و نهصد هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه وجود دارد که می‌تواند به بسیاری از بخش‌ها به ویژه کارهای عمرانی هدایت شود. اخبار اقتصادی- وی با بیان اینکه بخش عمده کسری بودجه در سال آینده مربوط به حوزه عمرانی کشور است، ادامه داد: نقدینگی عظیم موجود در جامعه به اقتصاد کشورمان آسیب رسانده و در حال رفتن به سمت سوداگری، دلالی و … است. مجلس و دولت باید تلاش کنند تا این نقدینگی را به سمت سرمایه‌گذاری و عمران سوق دهند، اگرچه دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برای این موضوع تدبیری اتخاذ نکرده است. نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در لایحه بودجه سال آینده برای واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی باید راهکارهای لازم در نظر گرفته شود. وی با تاکید براینکه در مجموع ما راهی جز مقاوم کردن اقتصاد کشور نداریم، گفت: دشمنی که اکنون با کشورمان وجود دارد با مذاکره قابل حل نیست اگرچه نمی‌گوییم مذاکره‌ای انجام نشود، بلکه نوع دشمنی‌ها به گونه‌ای است که همیشه توطئه‌ها دارند و نباید از مقاوم کردن اقتصاد غافل شویم.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
مهدی عبدخدایی دوشنبه شب در مراسم بزرگداشت شهید نواب صفوی و یارانش در مسجد قائمیه گنبدکاووس اظهار داشت: آن شهید والامقام در راه مبارزه با حضور آمریکا در ایران و توسط افرادی که پای این رژیم استعمارگر را به کشورمان باز کردند، در ۶۴ سال پیش به شهادت رسید. عبدخدایی گفت که پس از شهید نواب صفوی، امام راحل نیز پرچم مبارزه با آمریکا را در دست گرفت و با بیداری اسلامی که در ملت ایران و جهان اسلام ایجاد کرد، موفق به پیروزی انقلاب اسلامی شد و آمریکا را از ایران بیرون انداخت. شهید نواب صفوی از پیشتازان مبارزه مسلحانه علیه رژیم پهلوی بود که برخی از نویسندگان تاریخ معاصر، تلاش‎های او و یارانش را در پیروزی جنبش ملی شدن صنعت نفت ایران موثر دانسته‌اند. وی به همراه برخی از یارانش ۲۷ دی ماه ۱۳۳۴ توسط رژیم ستمشاهی به شهادت رسید. هرساله مراسم بزرگداشت شهادت شهید نواب صفوی و یارانش به همت شورای مرکزی فداییان اسلام استان گلستان که در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس مستقر است، برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس9 ساعت قبل
سینماپرس: «دفتر سرود آوای رضوان» از نهادهای موسیقایی زیر مجموعه موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با برگزاری یک مراسم افتتاحیه کار خود را آغاز کرد. به هر ترتیب بسیاری از نهادها و مجموعه‌هایی هستند که در حوزه سرود فعالیت می‌کنند. بحث بعدی هم آموزش مدیریت گروه‌های سرود است که به خودی خود شأن مستقلی فارغ از اجرای سرود دارد. شرایطی که اکنون در جمع گروه‌های سرود کشور اغلب مشخص نیست ولی می‌تواند بستر مناسبی برای گسترش این گونه هنری باشد. در این شرایط سرود به همان جایگاه تأثیرگذار خود در گام دوم انقلاب اسلامی ایران بازگردد.
الفالف9 ساعت قبل
اکنون محمد بهادری جهرمی در یادداشتی در اعتماد در جواب مطهری مسئله التزام به نظام را توضیح داده است. بهادری نوشته است: «زمانی فرد به نظام التزام عملی دارد که در اعمال و رفتار، فعل یا ترک فعلی متناسب با آن داشته باشد. شورای نگهبان نیز ملزم به «احراز» چنین مواردی است.» خدا را شکر که حداقل برای یک‌بار فردی از شورای نگهبان معنای التزام عملی به نظام را توضیح داد. این نوشته‌ها از جانب شورای نگهبان بیش از پیش سوالات و ابهاماتی جدی درباره عملکرد این شورا در اذهان عمومی را تقویت می‌کند. اگر اروپایی‌ها اقدام دیگری انجام دهند طبق نامه رئیس‌جمهور در همان اردیبهشت ۱۳۹۷، موضوع خروج ایران از NPT مطرح می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن هشدار نسبت به وضعیت کنونی کشور در زمینه‌های مختلف، گفت: امروز در کشور ناکارآمدی اشباع شده داریم؛ یعنی اگر مسئولان هیچ کاری نکنند، وضع بهتر از حالت موجود خواهد بود. وی تأکید کرد: یک سال و نیم پیش رو از دید من مقطع عاشورای مدیریتی کشور است، چون بعد از سال ۱۴۰۰ هرچه به میدان بیاییم، عمل ما مثل توابین و مختارهای بعد از عاشورا خواهیم شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن هشدار نسبت به وضعیت کنونی کشور در زمینه‌های مختلف، تصریح کرد: امروز در کشور ناکارآمدی اشباع شده داریم؛ یعنی اگر مسئولان هیچ کاری نکنند، وضع بهتر از حالت موجود خواهد بود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: هر حرکتی که باعث دلخوری و جدا شدن مردم از انقلاب و راه رهبر معظم انقلاب شود، بازی در زمین دشمن است. قالیباف، تأکید کرد: در ۲۰ سال گذشته شهید سلیمانی اجازه نداد که هیچ‌کدام از نقشه‌های آمریکا در منطقه اجرا شود ولی شهادت او برکات بیشتری از حضور او خواهد داشت.
مهرمهر10 ساعت قبل
استاندار تهران با تاکید بر اینکه در شرایط حساس کنونی رضایتمندی مردم نصب العین مدیران باشد گفت: دستگاه‌ها توسعه دولت الکترونیک را جدی بگیرند و مدیران آن قسمت از داده‌های غیر محرمانه را با سایر دستگاه‌ها به اشتراک بگذارند و تهران باید به سمت هوشمند سازی در کشور سوق داده شود و این وظیفه همه مدیران دستگاه‌های اجرایی است. وی گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۹، استان تهران مکلف است تا ۵۰ هزار میلیارد تومان از اموال دولت را با واگذاری در این سال مولدسازی کند. محسنی بندپی با بیان اینکه امروز ادارات استان تهران در کشور حائز رتبه‌های برتر کشوری در ارائه خدمات با کیفیت به شهروندان هستند. عنوان داشت: ادارات استان تهران اقدامات ملی انجام می‌دهند اما متأسفانه بودجه استانی هم دریافت نمی‌کند و به عنوان نمونه شهرستان قدس با جمعیت ۶۰۰ هزار نفری تنها ۲ کلانتری دارد. استاندار تهران با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری مردم موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود، گفت: باید تلاش کنیم که حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس محقق شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
وی تصریح کرد: نام و شهادت سلیمانی به یک فرهنگ و مدرسه تبدیل شده است و اخلاق‌مداری و مردم‌داری سرلوحه کار آن مرد بزرگ بوده است. استاندار تهران تاکید کرد: در نماز جمعه هفته پیش یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شرکت داشتند، که در همین ارتباط از شورای تامین، عوامل انتظامی و نظامی و مردم که مشارکت حداکثری را داشتند قدردانی می‌کنم. محسنی بندپی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در نماز جمعه فرمودند، ما باید قوی باشیم که البته این مسئله را در بیانیه گام دوم انقلاب هم مطرح کرده‌اند. استاندار تهران گفت: ما توانستیم با استفاده از تکنولوژی در کمترین زمان علت سقوط هواپیما را تشخیص دهیم که این کار ارزشمندی بود که صورت گرفت. محسنی بندپی تصریح کرد: ما در تهران به سمت هوشمندسازی در حرکتیم و امیدواریم اولین کلانشهری باشیم که بتواند در راستای هوشمندسازی محیط زیست اقداماتی انجام دهد.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
وی تصریح کرد: نام و شهادت سلیمانی به یک فرهنگ و مدرسه تبدیل شده است و اخلاق‌مداری و مردم‌داری سرلوحه کار آن مرد بزرگ بوده است. استاندار تهران تاکید کرد: در نماز جمعه هفته پیش یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر شرکت داشتند، که در همین ارتباط از شورای تامین، عوامل انتظامی و نظامی و مردم که مشارکت حداکثری را داشتند قدردانی می‌کنم. محسنی بندپی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در نماز جمعه فرمودند، ما باید قوی باشیم که البته این مسئله را در بیانیه گام دوم انقلاب هم مطرح کرده‌اند. استاندار تهران گفت: ما توانستیم با استفاده از تکنولوژی در کمترین زمان علت سقوط هواپیما را تشخیص دهیم که این کار ارزشمندی بود که صورت گرفت. محسنی بندپی تصریح کرد: ما در تهران به سمت هوشمندسازی در حرکتیم و امیدواریم اولین کلانشهری باشیم که بتواند در راستای هوشمندسازی محیط زیست اقداماتی انجام دهد.
سینماپرسسینماپرس11 ساعت قبل
سینماپرس: فصل جدید «در برابر طوفان» در دهه فجر از رسانه ملی پخش می‌شود؛ کارگردان این مستند معتقد است که جریان‌های «نفوذ» در بزنگاه‌ها فعال می‌شوند و با تحریم فجر خودنمایی می‌کند، اگر چه تعدادشان بسیار جزئی است. به گزارش سینماپرس، مهدی نقویان کارگردان و مستندساز که سابقه ساخت ۲ فصل از مجموعه مستند «در برابر طوفان» را دارد، به خبرنگاران پویا از ساخت فصل سوم آن همزمان با دهه فجر امسال خبر داد و گفت: در برابر طوفان ۳ با همکاری شبکه مستند و مرکز آفرینش‌های هنری بسیج در مراحل پایانی ساخت است و اتفاقات ویژه یکسال آخر حکومت پهلوی و منتهی به انقلاب را بررسی می‌کند؛ این اتفاقات به بهانه‌های مختلف فلش بک خورده و مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد؛ این مجموعه، ۱۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای است که در ایام دهه فجر امسال از ۱۲ بهمن تا ۲۲ بهمن به روی آنتن خواهد رفت؛ براساس برنامه‌ریزی که صورت گرفت، پخش این مجموعه مستند از شبکه یک سیما و مستند خواهد بود؛ ساعت پخش آن از شبکه یک سیما بین دو اخبار ۱۹ و ۲۱ است و شبکه مستند نیز ساعت ۲۲ آن را پخش خواهد کرد. مهدی نقویان بیان داشت: در برابر طوفان ۳ از تابستان ۱۳۵۶ آغاز شده و تا زمستان ۱۳۵۷ را روایت می‌کند؛ در این مجموعه اتفاقاتی را بررسی کردیم که تاکنون کمتر بدان پرداخته شده است؛ برای مثال در مورد حمایت کشورهای خارجی از محمدرضا پهلوی به صورت کلی اطلاعاتی داشتیم اما در این مستند وارد مصادیق شدیم؛ همچنین به صورت جزئی‌تر به آغاز موج انقلاب در تمام استان‌های کشور پرداختیم؛ من قبل از اینکه بخواهم این مجموعه را شروع کنم احساس می‌کردم که اگر بخواهم یک سال آخر منتهی به انقلاب را تصویر کنم دچار تکرار می‌شوم اما حالا که این مجموعه به پایان رسیده است اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است؛ جالب است بدانید که در این فصل حدودا ۱۰ درصد از راش‌های گذشته که در ۲ مجموعه قبلی استفاده شد مورد استفاده قرار گرفت و از این منظر تصاویر جدیدی را به نمایش می‌گذاریم؛ این مجموعه اکنون مراحل پایانی تولید را پشت سر می‌گذارد. کارگردان مستند «رمز و راز ملکه» با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر و انصراف تعدادی از هنرمندان از حضور در جشنواره فیلم فجر گفت: به نظرم وظیفه رسانه ما این است که مسائل مختلف را تبیین کرده تا مردم اصل قضیه را بفهمند؛ دشمنان ما همیشه به دنبال این هستند که ضربه بزنند و قشر هنرمند به این دلیل که بیشتر اهل احساس است در چنین مواقعی بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد؛ برای مثال در خیلی از اتفاقات مشابهی که در گذشته رخ داده است می‌بینید که بسیاری از هنرمندان و سلبریتی‌ها حرف‌هایی زدند که به آن وفادار نبودند؛ در حقیقت معلوم بود که دچار جو و احساسات ابتدایی شدند، واکنشی نشان دادند و بعدا خلاف آن عمل کردند؛ در مورد احساسات صحبت کردم؛ باید در این زمینه اشاره کنم که ما در مقابل این احساسات وظیفه داریم با کار رسانه‌ای درست این خلا را پر کنیم. بخش دیگر نیز مربوط به «نفوذ» است؛ همان‌طور که دشمن در سیاست، اقتصاد و … نیز نفوذ کرده، در هنر و سینما نیز نفوذ رخ داده است و در این بزنگاه‌ها فعال می‌شوند.
فارسفارس12 ساعت قبل
استاندار تهران گفت: باید به سمت خصوصی‌سازی با قدرت بیشتری پیش برویم چرا که دولت کارفرما و مالک خوبی نیست. استاندار تهران یادآور شد: به لطف خدا و بهره‌مندی از این مردم و وجود ولایت همه توطئه‌ها را از بین خواهیم برد. استاندار تهران یادآور شد: یکی از تعاریف شهر هوشمند ‌داده‌محور بودن است و باید دستگاه‌های مختلف داده‌ها را در اختیار یکدیگر قرار بدهند. وی گفت: در حال حاضر تهران کار ملی انجام می‌دهد ولی حتی بودجه استانی هم به آن تعلق نمی‌گیرد. استاندار تهران یادآور شد: دولت، ‌کارفرما و مالکی خوبی نیست و باید نسبت به واگذاری پروژه‌ها اقدام کنیم و به سمت بخش خصوصی برویم.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در ادامه اظهار داشت: تصمیم اشغالگران مبنی بر حذف علما از مسجد الاقصی که آخرین آن بیرون کردن شیخ عکرمه صبری خطیب مسجد الاقصی است، نشان‌دهنده ورشکستگی و سردرگمی رژیم صهیونیستی پس از شکست مقابل جمعیت بزرگی است که در نماز صبح جمعه شرکت کردند. خبرگزاری «معا» فلسطین هم گزارش داد که مسئولان رژیم صهیونیستی شیخ عکرمه صبری رییس سازمان اسلامی علمای فلسطین و خطیب مسجد الاقصی را به مدت یک هفته با ادعای تحریک مردم، تبعید کرده‌اند. خطیب مسجد الاقصی با رد اتهامات وارد شده، افزود: این اتهام کذب است و افرادی که مردم را تحریک می‌کنند، کسانی هستند که به یهودیان افراطی اجازه می‌دهند به مسجد الاقصی حمله کنند. رژیم صهیونیستی با اعطای سلاح به برخی صهیونیست‌های تندرو از اقدامات آنان علیه فلسطینی‌ها حمایت می‌کند. تحریک مردم از طریق خطبه‌های نماز جمعه از اتهاماتی و ادعاهای تکراری است که اشغالگران صهیونیستی به خطیب مسجد الاقصی و دیگر مقام‌های فلسطینی در دهه‌های اخیر وارد می‌کنند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
استاندار تهران با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری مردم موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود، گفت: باید تلاش کنیم که حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس محقق شود. استاندار تهران تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کرده‌اند که باید قوی باشیم. وی افزود: تهران کار ملی انجام می‌دهد اما حتی بودجه استانی هم به آن نمی‌دهند. استاندار تهران با اشاره به برگزاری انتخابات در اسفند ماه سال جاری گفت: انتخابات نماد مردم‌سالاری دینی و یکی از افتخارات انقلاب و نظام ماست. لذا باید تلاش کنیم حضور حداکثری در انتخابات داشته باشیم.
اصلاحات پرساصلاحات پرس13 ساعت قبل
روزنامه اعتماد در گفت و گو با حسن رسولی، رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان، ‌آورده است: حدود ۹۰ درصد چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب برای کاندیداتوری مجلس ردصلاحیت شدند. این را شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در بیانیه‌ای که در روزهای اخیر به این ‌منظور منتشر کرد، اعلام کرده است. به همین دلیل سراغ حسن رسولی رییس ستاد انتخابات شورای عالی اصلاح‌طلبان رفتیم تا از او درباره راهبرد جریان اصلاحات در انتخابات پیش‌رو پرس‌وجو کنیم. واکنش اصلاح‌طلبان نسبت به این رد صلاحیت‌ها چیست؟ موضع اصلاح‌طلبان همان بیانیه‌ای است که شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان منتشر کرده است. آنها می‌توانند ضمن گفت‌وگو با اعضای شورای نگهبان تلاش کنند با ارایه اسناد و مدارک به مراجع نظارتی شورای نگهبان، در فرصت باقیمانده در صف کاندیداهای اصلاح‌طلب قرار بگیرند.
خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
فعال اصولگرا گفت: به این یوم الله هایی که مقام معظم رهبری برشمردند باید یوم الله برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و نطق‌های آگاهی بخش ایشان را نیز اضافه کرد. محمدکاظم انبارلویی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران که روز تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و روز حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد آمریکا را یوم الله و نقاط عطف تاریخی نامیدند، گفت: البته به این یوم الله هایی که مقام معظم رهبری برشمردند باید یوم الله برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و نطق‌های آگاهی بخش مقام معظم رهبری را نیز اضافه کرد. او ادامه داد: این نماز جمعه بزرگ‌ترین اجتماع بعد از پیروزی انقلاب و نماز جمعه در طول تاریخ انقلاب بود که مردم در تهران با این حضور و با چنین شکوه شگفت انگیزی آن را برگزار کردند و این را باید یوم الله دیگری دانست. انبارلویی افزود: مجموع موضوعاتی که مقام معظم رهبری در نماز جمعه درباره آن دو رخداد بزرگ مطرح فرمودند بیان حقیقتی است که از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون ما تاکنون ما شاهد تجلی آن هستیم و آن حقیقت این است که دست خدا بر سر ملت ماست و ما را در مهم‌ترین طوفان‌ها و مهم‌ترین حوادث به وجود آمده هدایت می‌کند. انبارلویی خاطر نشان کرد: برگزاری این اجتماعات عظیم نشان داد که ملت ما در یک رفراندوم سراسری به مقاومت آری و به سازش نه گفته و این دستاورد زیادی در تاریخ معاصر ایران است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
ایشان به اقتضا زمان سخن می‌گوید.» عباس سلیمی بیان کرد: «من شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دوران معاصر، شخصیت برجسته‌ای می‌دانم. برای اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی را در کدام دسته قرار دهم می‌خواهم مستند صحبت کنم. این مسأله را چه کسی شروع کرده است که حالا به مذاق آیت الله هاشمی رفسنجانی خوش نیامده است؟ خود آیت الله هاشمی رفسنجانی. خود آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته‌اند تا زمانی که روحانیت تکلیفش را با سیاست ورزی در کشور مشخص نکند احزاب پا نمی‌گیرد.» سلیمی گفت: «با انتقادات در آن دوران به شدت برخورد می‌شد. آیت الله هاشمی رفسنجانی با دانشجویان چطور برخورد کرد؟ در نماز جمعه یک حمله شدید به آنها کرد.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
استاندار تهران یادآور شد: به لطف خدا و بهره‌مندی از این مردم و وجود ولایت همه توطئه‌ها را از بین خواهیم برد. استاندار تهران یادآور شد: یکی از تعاریف شهر هوشمند ‌داده‌محور بودن است و باید دستگاه‌های مختلف داده‌ها را در اختیار یکدیگر قرار بدهند. استاندار تهران گفت: ‌در حال حاضر ۲۵ درصد گلخانه‌های کشور در تهران وجود دارد و باید در افزایش راندمان تولید اثرگذار باشیم. استاندار تهران یادآور شد: امیدوارم شاهد یک حماسه دیگر در دوم اسفند سال ۹۸ باشیم. استاندار تهران یادآور شد: دولت، ‌کارفرما و مالکی خوبی نیست و باید نسبت به واگذاری پروژه‌ها اقدام کنیم و به سمت بخش خصوصی برویم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: متأسفانه کشورهایی همچون انگلیس از سالیان دور کشور‌های منطقه را تکه تکه کرده و به جان هم انداخته‌اند تا بتوانند منطقه را غارت کنند. اخلاص برکت دارد. هر جا اخلاص بود، خدای متعال به اخلاص بندگان مخلصش برکت میدهد، کار برکت پیدا میکند، رشد و نمو پیدا میکند، کار به نحوی میشود که اثر آن به همه میرسد، برکات آن در میان مردم باقی میماند. اما اینکه ما بیاییم این حوادث را تقویم کنیم، قیمت‌گذاری کنیم، قدر آن‌ها را بدانیم و ببینیم که اندازه و قیمت این حوادث چقدر است؛ در صورتی تحقق پیدا میکند که ما به حاج‌ قاسم سلیمانی شهید عزیز و به ابومهدی شهید عزیز به چشم یک فرد نگاه نکنیم؛ به آن‌ها به چشم یک مکتب نگاه کنیم. سردار شهید عزیز ما را با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه‌ی درس‌آموز، با این چشم نگاه کنیم آن وقت اهمیت این قضیه روشن خواهد شد.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، به نقل از آستان نیوز، آئین افتتاحیه دفتر سرود «آوای رضوان» امروز با حضور محمدعلی چمی‌گو مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و مدیران و معاونت‌های فرهنگی دستگاه‌های متولی در پردیس تربیتی «توانا» تهران برگزار شد. مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی سپس با اشاره به رویکرد جدید در عصر حاضر به حوزه هنری سرود افزود: در سال‌های اخیر با تغییر سبک‌ها جذابیت‌های خوبی در این حوزه شکل گرفته است. چمی‌گو سپس با بیان اینکه اجرای سرود در کشور هنوز تا شرایط مطلوب فاصله دارد تأکید کرد: ۹۰۰ نماز جمعه در کشور وجود دارد که ما تاکنون در ۷۰ نماز جمعه اجرای سرود داشتیم که امید است بتوان به چشم ‌انداز ۹۰۰ محل برگزاری نماز جمعه برسیم. معاون آموزش و پژوهش خبرگزاری فارس همچنین با اشاره به نقش آموزش در حوزه سرود افزود: باید در حوزه آموزش برای هنرمندان این عرصه فضای جدی فراهم شود و در کنار آن به موضوع آموزش مدیریت گروه‌های سرود نیز توجه داشت که شأنی مستقلی از اجرای سرود دارد. دلاوری در پایان خاطرنشان کرد: امید است با جهت‌گیری سرود از حالت سفارشی به حالت کنش‌گری اجتماعی شاهد اتفاقات و تأثیرگذاری‌های مناسبی قرار گیرد بر جامعه ایرانی باشیم.
مهرمهر15 ساعت قبل
حجت‌الاسلام حمیدرضا مهدوی ارفع، پیرامون تعبیر قرآنی ایام‌الله در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یوم‌الله به معنی روز تجلی آیه و آیاتی از خداوند متعال است. این یک تعبیر قرآنی شد تا هر روزی که خود را گرفتار در مشکلات و سختی‌ها دیدیم بدانیم اگر طبق دستورات خداوند عمل کنیم خداوند قدرت و نصرت خود را مستقیما بر ما نازل می‌کند. نصرت خداوند در جاهای مختلف در قرآن این‌گونه بیان می‌شود که اگر شما خدا را یاری کنید او هم شما را یاری خواهد کرد. ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی و به شهادت دوست و دشمن به عزت و خودباوری رسیده است. همه تحلیل‌های عقل‌های دنیوی می‌گفتند نمی‌شود اما ملت با یاری و نصرت خداوند توانست از یاری الهی بهره‌مند شود و به پیروزی برسد.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور15 ساعت قبل
اتفاقا به تازگی در این روستا نیز خانه‌ای که متعلق به یکی از خانواده‌های شهداء بوده وقف کارهای فرهنگی شده است. این همکاری باعث شده تا عشایر و روستائیان به عنوان اقشار زحمت‌کش اما کمتر برخوردار که فرصت حضور در کتابخانه‌ها را ندارند بتوانند از منابع و خدمات آن استفاده کنند. این ویژه‌برنامه ۱۰ سال است که به صورت مستمر و به دعوت اداره کتابخانه‌های عمومی رابر به مناسبت هفته کتاب برگزار می‌شود. این کتابدار در پایان با اشاره به برنامه معرفی کتاب در مراسم نماز جمعه شهرستان رابر، گفت: یکی از برنامه‌های ما در شهرستان رابر، معرفی هفتگی یکی از کتاب‌های تقریظی مقام معظم رهبری در مراسم نماز جمعه است. به این صورت که خلاصه‌ یکی از کتاب‌هایی که مقام معظم رهبری بر آن تقریظ نوشته‌اند برای معرفی به مسئول دفتر امام جمعه شهرستان رابر داده می‌شود و بین نماز جمعه و نماز عصر برای نمازگزاران معرفی می‌شود.
مهرمهر15 ساعت قبل
ایشان به اقتضا زمان سخن می‌گوید.» عباس سلیمی بیان کرد: «من شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی را در دوران معاصر، شخصیت برجسته‌ای می‌دانم. برای اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی را در کدام دسته قرار دهم می‌خواهم مستند صحبت کنم. این مساله را چه کسی شروع کرده است که حالا به مذاق آیت الله هاشمی رفسنجانی خوش نیامده است؟ خود آیت الله هاشمی رفسنجانی. خود آیت الله هاشمی رفسنجانی گفته‌اند تا زمانی که روحانیت تکلیفش را با سیاست ورزی در کشور مشخص نکند احزاب پا نمی‌گیرد.» سلیمی گفت: «با انتقادات در آن دوران به شدت برخورد می‌شد. آیت الله هاشمی رفسنجانی با دانشجویان چطور برخورد کرد؟ در نماز جمعه یک حمله شدید به آنها کرد.
مهرمهر16 ساعت قبل
وی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر گفت: ستاد دهه مبارک فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان گناوه تشکیل و کمیته‌ها مشخص شده است و برای هماهنگی راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن نیز جلساتی در محل دفتر نماز جمعه متعاقبا برگزار خواهد شد. فرماندار گناوه گفت: برنامه‌های تدارک دیده شده در بزرگداشت دهه مبارک فجر شهرستان گناوه با جدیت و با محوریت مردم برگزار شود و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی به نحو صحیح و دقیق برای مردم تشریح و تبیین شود. مهرجو اضافه کرد: تمام دستگاه‌ها و ادارات در شهرستان گناوه در برگزاری هر چه باشکوه‌تر برنامه‌های دهه مبارک فجر امسال همکاری لازم را داشته باشند. وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی در برنامه ریزی‌های ستاد انتخابات شهرستان ضمن توجه به برگزاری انتخابات باشکوه صرفه جویی در هزینه‌ها نیز مدنظر قرار داشته است. مهرجو گفت: تبدیل شهرستان گناوه به مرکز تولید پوشاک استان نیز از برنامه‌های توسعه شهرستان در راستای اجرای برنامه‌های ۳۱ شهرستان‌های توسعه فراگیر است و تلاش‌هایی در این زمینه در حال انجام است.
مهرمهر16 ساعت قبل
معروفی ادامه داد: بسیج رسانه سازمانی متعلق به اصحاب رسانه است و ما به عنوان سپاه فقط پشتیبانی کننده هستیم. وی بیان کرد: رسانه انقلاب اسلامی جناحی و حزبی نیست که اگر این اتفاق بیفتد، آن رسانه دیگر نمی‌تواند حرف حق مردم منعکس کند. معروفی تاکید کرد: انتظار ما از جبهه رسانه انقلاب اسلامی بیان حقایق و مطالبه حقوق مردم است و در خبرنگاری و عرصه رسانه اگر کسی عملیات روانی را بلد نباشد، جبهه خودی را مورد هجمه قرار داده و فراموش می‌کند هدف چیست و کجاست. وی توضیح داد: در آن برهه کسانی تصمیم داشتند شهادت حاج قاسم را محو کنند اما با این خطبه‌ها دوباره شهادت حاج قاسم زنده شد. وی همچنین به دشمن شناسی اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها باید دشمن شناس باشند تا بدانند چگونه در برابر استکبار بایستند.
فارسفارس16 ساعت قبل
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در هفته‌های گذشته ایران اسلامی شاهد حوادث تلخ و شیرینی بود که آن را می‌توان نقطه عطفی در گام دوم انقلاب دانست؛ آنجا که ملت بزرگ و قدرشناس ایران اسلامی به پاس مجاهدت‌های سردار رشید خود حماسه‌ای ده‌ها میلیونی خلق و بار دیگر با آرمان‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: رئیس جمهور دیوانه آمریکا بداند قاسم سلیمانی زنده است و درخت انقلاب که با خون این شهیدان آبیاری شده هر روز تنومندتر از دیروز خواهد شد تا پرچم این انقلاب به دست مهدی موعود (عج) برسد. این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: آنهایی که دم از مذاکره با آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی می‌زنند بدانند این کشورها به معنای واقعی پادوی آمریکا هستند و مذاکره با آنها هم آمیخته با دغل و فریبکاری است. عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: اتفاقات و حوادث اخیر بیش از گذشته اثبات کرد که جنتلمن‌های قاتل نه اهل مذاکره هستند و نه قابل اعتماد و آنان تا نابودی ایران و انقلاب دست از دشمنی برنخواهند داشت. نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی خطاب به ترامپ، تصریح کرد: سردار شاهوارپور و همرزمانش که تحریم می‌شوند نیاز به ویزا برای ورود به خاک آمریکا ندارند بلکه در وقت مقرر برای فتح کاخ سفید بدون ویزا به آمریکا خواهند آمد؛ دنیا بداند بیرق ابوالفضل افتادنی نیست.
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
«دفتر سرود آوای رضوان» از نهادهای موسیقایی زیر مجموعه مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی با برگزاری یک مراسم افتتاحیه کار خود را آغاز کرد. مدیرعامل مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی تأکید کرد: در یکی دو سال اخیر با همت اهالی سرود، مربیان و اساتید کار را آغاز کردیم و به همت آستان قدس رضوی حرکت‌های خوبی اتفاق افتاد. البته یکی از برنامه ‌های محوری آستان قدس بحث سرود است که آن را به صورت جدی پیگیری می‌کند و در واقع این از مطالبات فرهنگی آستان قدساست. ضمن این که چندین نهاد همچون آستان قدس رضوی، کانون فرهنگی مساجد، آموزش و پرورش و … در این میان همکاری دارند و باید مناسبات میان آنها مشخص شود. یادآور می‌شود، این دفتر با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و بنیاد فرهنگی رضوی در راستای اشاعه سرودهای ملی و مذهبی و فعال کردن ظرفیت‌های نوجوانان و جوانان مستعد در حوزه سرود در تهران فعالیت خواهد کرد.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
دبیرکل حزب موتلفه گفت: ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه‌های تاریخی مقام معظم رهبری نیز یک یوم الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود. مردم جهان پاسخ سئوالی که در ذهن داشتند را دانستند که «تروریسم چیست و تروریسم کیست؟». بادامچیان با ترسیم چشم انداز آینده منطقه گفت: منطقه چشم انداز روشنی دارد که ان شاءالله نیروی منطقه بدون سلطه آمریکا خواهد بود و ملت‌های مسلمان با چشم باز و امیدبخش، تحولات سیاسی و نظامی را در غرب آسیا دنبال خواهند کرد. ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند.

به انتهای لیست رسیدید

نماز جمعه تهران

نماز جمعه، نمازی است که مسلمانان هر جمعه، اول ظهر و به جای نماز ظهر برگزار می‌کنند. این نماز باید حتماً به صورت جماعت خوانده شود و به تنهایی نمی‌توان آن را خواند. نماز جمعه در نزد بسیاری از شیعیان واجب تخییری است و حضور در آن در زمان غیبت امام واجب نیست و معنای آن این است که مکلَف در ادای فریضه واجب ظهر جمعه بین خواندن نماز جمعه یا نماز ظهر مخیر است. ولی در نزد اهل سنت واجب عینی است و باید حتماً در آن شرکت کنند. نماز جمعه دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد، یکی در رکعت اول، قبل از رکوع و دیگری در رکعت دوم، پس از رکوع. خواندن دو خطبه، توسط امام جمعه، قبل از نماز، واجب است و ترتیب اعمال در نماز جمعه بدین شرح است: تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام. ویکی‌پدیا