نمایشگاه

نمایشگاه

مهرمهر1 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه فرهنگ: مرکز فرهنگی یونس امره مهمترین نهاد فرهنگی کشور ترکیه در خارج از مرزهای این کشور به شمار می‌رود. آقای یگینزبان فارسی را به خوبی متوجه می‌شود و تکلم می‌کند، شیفته فرهنگ ایران است و سینمای ایران. گفتگو با وی حاوی نکات جالبی درباره سازوکار رفتارهای فرهنگی در کشور ترکیه و جذب بازارهای جهانی مبادلات فرهنگی در این کشور است. این مرکز یک نهاد دولتی وابسته به دولت ترکیه و سفارت ترکیه در ایران است. چه چیزی از فرهنگ ایران شما را به خودش بسیار جذب کرده است؟ جواب این سوال بسیار مفصل است.
مهرمهر3 روز قبل
تدارک امسال شما برای استقبال از میهمان ویژه یعنی کشور ترکیه چگونه است و برنامه‌های خاصی که ترکیه برای حضور در ایران اعلام کرده است را تشریح بفرمائید؟ برنامه‌های پیش بینی شده کشور ترکیه به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران اعلام شده است که به محض نهایی شدن در سایت نمایشگاه اطلاع رسانی خواهد شد. این کشور با شعار «ترکیه را بخوان» در این دوره از نمایشگاه حضور می‌یابد. علاوه بر برنامه‌های پیش بینی شده در داخل نمایشگاه، کشور مهمان ویژه برنامه‌هایی از قبیل هفته فیلم، اجرای موسیقی، نمایشگاه خوشنویسی و برنامه‌های جانبی متنوعی نیز تدارک دیده است. به احتمال قوی وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در این دوره از نمایشگاه حضور می‌یابد. رایزنی‌هایی با رؤسای نمایشگاه الجزایر نیز جهت حضور درنمایشگاه کتاب تهران و امضای تبادل رایگان غرفه انجام گرفته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- جلسه ستاد اجرایی سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران با حضور مهدی اسماعیلی‎راد؛ معاون اجرایی و اعضای ستاد اجرایی در موسسه نمایشگاه‎های فرهنگی ایران برگزار شد. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه کتاب تهران اینجامعاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران با تاکید بر اجرای سامانه فروش متمرکز در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اعلام کرد: یکی از سیاست‎های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هدفمندی یارانه‎های نشر است و از این رو سامانه فروش متمرکز طراحی شده است. همچنین گمرک نمایشگاه در آینده نزدیک به ستاد اجرایی تحویل خواهد شد تا آماده‌سازی‌های اولیه برای انبار کتاب ناشران خارجی انجام شود. معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران بر ضرورت برنامه‎ریزی زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تاکید کرد و گفت: مدیران نمایشگاه باید بر اساس جدول زمانی هر چه سریع‏تر برنامه‎های خود را اعلام کنند. در ادامه این جلسه مدیران کمیته‎ها به ارایه طرح‎ها و بحث و تبادل نظر درباره نمایشگاه کتاب ۳۳ پرداختند.
مهرمهر5 روز قبل
او در پایان‌بندی مطلب خود، شعر سوم را تشریح کرده و به ویژگی‌های آن پرداخته است. این شعر گرم‌ترین شعر هایزی / هایزه است اما در محتوا، شاعر با سبک خاص خود نزدیکی و در عین حال عدم پذیرش جامعه، غم‌ها و شادی‌های زندگی و… را نشان می‌دهد. «دریا» هسته اصلی این‌شعر است که پهناوری آن می‌تواند زادگاه آرامش‌ها و درگیری‌ها، ایده‌ها و خانه‌ معنوی شاعر باشد. زمان شعر از فردا آغاز می‌شود ولی در اواسط شعر، زمان از دست می‌رود و به زمان حال باز می‌گردد. غم واقعی این شعر در وصف اوضاع بد الان نیست، بلکه در تسلیم شدن برای فردا است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، بابک ندرخانی با اشاره به ثبت‎نام ناشران الکترونیک (دیجیتال) برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: ناشران الکترونیک (دیجیتال) از روز دوشنبه (۲۱بهمن‌ماه) به مدت سه روز می‌‍توانند نسبت به ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه کنند. او ادامه داد: در این دوره برای اولین بار ناشران الکترونیک (دیجیتال) با توجه به حوزه فعالیت در یکی از سالن‎های کودک و نوجوان، آموزشی، عمومی و دانشگاهی مستقر خواهند شد و بر این اساس در زمان ثبت‎نام باید اولویت خود برای حضور در هر یک از این چهار سالن را اعلام کنند. ندرخوانی تصریح کرد: پس از بررسی آثار ناشران متقاضی برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران، بخش ناشران الکترونیک (دیجیتال) نسبت به جانمایی ناشران در سالن‎ها اقدام خواهد کرد و ناشران بر اساس آثارشان در یکی از سالن‏ها مستقر می‌شوند. بر اساس این گزارش، واحد پشتیبانی بخش ناشران الکترونیک (دیجیتال) در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران در محل اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان مستقر است و ناشران می‌توانند تا بازه زمانی یاد شده برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۶۶۱۷۶۴۷۵ - ۶۶۱۷۹۲۹۷ - ۶۶۱۷۶۴۷۵ تماس گیرند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مسئول ناشران الکترونیک (دیجیتال) سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران از آغاز ثبت‎نام ناشران الکترونیک برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، بابک ندرخانی با اشاره به ثبت‎نام ناشران الکترونیک (دیجیتال) برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: ناشران الکترونیک (دیجیتال) از روز دوشنبه (۲۱بهمن‌ماه) به مدت سه روز می‌‍توانند نسبت به ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه کنند. ندرخوانی تصریح کرد: پس از بررسی آثار ناشران متقاضی برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران، بخش ناشران الکترونیک (دیجیتال) نسبت به جانمایی ناشران در سالن‎ها اقدام خواهد کرد و ناشران بر اساس آثارشان در یکی از سالن‏ها مستقر می‌شوند. بر اساس این گزارش، واحد پشتیبانی بخش ناشران الکترونیک (دیجیتال) در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران در محل اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان مستقر است و ناشران می‌توانند تا بازه زمانی یاد شده برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۶۶۱۷۶۴۷۵ - ۶۶۱۷۹۲۹۷ - ۶۶۱۷۶۴۷۵ تماس گیرند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، بابک ندرخانی با اشاره به ثبت‎نام ناشران الکترونیک (دیجیتال) برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: ناشران الکترونیک (دیجیتال) از روز دوشنبه (۲۱بهمن‌ماه) به مدت سه روز می‌‍توانند نسبت به ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه کنند. وی ادامه داد: در این دوره برای اولین بار ناشران الکترونیک (دیجیتال) با توجه به حوزه فعالیت در یکی از سالن‎های کودک و نوجوان، آموزشی، عمومی و دانشگاهی مستقر خواهند شد و بر این اساس در زمان ثبت‎نام باید اولویت خود برای حضور در هر یک از این چهار سالن را اعلام کنند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه کتاب تهران اینجا کلیک کنیدندرخوانی تصریح کرد: پس از بررسی آثار ناشران متقاضی برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران، بخش ناشران الکترونیک (دیجیتال) نسبت به جانمایی ناشران در سالن‎ها اقدام خواهد کرد و ناشران بر اساس آثارشان در یکی از سالن‏ها مستقر می‌شوند. بر اساس این گزارش، واحد پشتیبانی بخش ناشران الکترونیک (دیجیتال) در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران در محل اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان مستقر است و ناشران می‌توانند تا بازه زمانی یاد شده برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۶۶۱۷۶۴۷۵ - ۶۶۱۷۹۲۹۷ - ۶۶۱۷۶۴۷۵ تماس گیرند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
این گزارش می‌افزاید: ناشران الکترونیک و دیجیتال نیز همزمان با دیگر ناشران در هنگام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بخش مجزا داشته و جانمایی خواهند شد. ثبت‎نام ناشران برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه (۸ بهمن‎ جاری) آغاز و تا ۱۷ بهمن ماه ادامه داشت. ناشران متقاضی باید با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس www. tibf. ir نسبت به ثبت‏ نام اقدام کردند. براساس اعلام روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا ساعت ۲۴ روز سه‎شنبه (۱۵ بهمن‎) تعداد دو هزار و ۱۶۷ ناشر در سایت نمایشگاه کتاب تهران ثبت نام کرده‌اند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، شیوا وکیل نسلیان اعلام کرد: با توجه به حضور کشور ترکیه به عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برای نخستین بار نمایشگاهی از کتاب‎های فارسی که به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده‎اند در بخشی از بازار جهانی کتاب برپا خواهد شد. وی ادامه داد: هدف از این اقدام ایجاد بانک اطلاعاتی از کتاب‎های ترجمه شده فارسی به زبان ترکی است تا بازدیدکنندگان در جریان میزان تعاملات فرهنگی ایران با کشور مهمان این دوره از نمایشگاه قرار گیرند. وکیل نسلیان در پایان خاطرنشان کرد: برای این منظور فراخوانی در پایگاه اینترنتی نمایشگاه کتاب تهران بارگذاری شده است که ناشران، نهادها و انجمن‎های ادبی می‌توانند در صورت تمایل آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. همچنین علاقه‎مندان می‎توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه کتاب تهران مراجعه کنند و یا با شماره ۶۶۴۱۵۵۴۰ تماس بگیرند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار کتاب یعنی زندگی از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
مهرمهر2 هفته قبل
و با اخبار مربوط به برگزاری جایزه کتاب سال و جایزه جهانی کتاب سال ادامه پیدا می‌کند. ۷ خبر بعدی گزارش درباره برگزاری رویدادهای ادبی، بزرگداشت‌ها، اختتامیه‌ها و نشست‌های ادبی هستند که این‌هفته برگزار شدند. ۴ خبر بعدی هم درباره اعلام نامزدهای یک جایزه ادبی، انتشار فراخوان یک جشنواره شعر و ۲ خبر درگذشت هستند. ۵ خبر پایانی گزارش هم مربوط به فعالیت‌های فرهنگی ایران در روسیه، عمان، قزاقستان، اندونزی و در نهایت درگذشت آگاتا کریستی ادبیات آمریکا هستند. برگزاری اختتامیه جایزه کتاب‌سالمراسم اختتامیه سی‌وهفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه ۱۶ بهمن در تالار وحدت برگزار شد.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
به گزارش سینماپرس، آیین پایانی سی و هفتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال، عصر امروز (چهارشنبه ۱۶ بهمن) با حضور حسن روحانی، رییس‌جمهور و سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تالار وحدت برگزار شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: «مشکلات و سختی‌های دو سال اخیر، جامعه ایرانی را از پا نینداخته است. علیرغم مشکلات اما حرکت پرتپش در همه حوزه‌ها از جمله فرهنگی همچنان ادامه دارد. در زیرساخت‌ها حرکت در حوزه فرهنگ همچنان ادامه دارد. از ابتدای سال جاری ۶۰ کتابخانه ساخته و ۲۰ کتابخانه تا پایان سال به اتمام می‌رسد و ۸۰ شهر و مرکز، کتابخانه‌ جدید به خود می‌بینند.»
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی راد دبیر علمی جایزه کتاب سال صحبت کرد و گفت: امسال برپایه آنچه که در خانه کتاب مصوب شده است کتابها را بررسی کردیم. حجت‌الاسلام والمسلمین مهدوی راد در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: بلافاصله بعد از اتمام این مراسم جلسات ارزیابی و آسیب‌شناسی را تشکیل می‌دهیم و بعد نمایشگاه کتاب نیز فراخوان جایزه کتاب سال جدید را منتشر می‌کنیم. در بخش بعدی این برنامه با حضور رئیس جمهور، وزیر ارشاد و دبیر علمی جایزه کتاب سال برگزیدگان دو بخش کتاب جهانی سال و کتاب سال جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند. آثار برگزیده سی‌ و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است؛ الف) دینفقه و اصول۱. بومی‌سازی رئالیسم جادویی در ایران، تألیف محمد حنیف و محسن حنیف، تهران: شرکت انتشارات علمی فرهنگی، ۱۳۹۷، ۴۴۲ ص.
ایلناایلنا2 هفته قبل
وزیر ارشاد در آیین اختتامیه سی و هفتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران گفت: قطار نشر ایران نه متوقف می‌شود و نه به عقب بر می‌گردد. به گزارش ایلنا، آیین اختتامیه سی و هفتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال عصر امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ با حضور حسن روحانی و سیدعباس صالحی در تالار وحدت برگزار شد. صالحی در ادامه با اشاره به متغیرها در حوزه کتاب گفت: متغیر نخست در عناوین کتاب‌هاست. در زیرساخت‌ها حرکت در حوزه فرهنگ همچنان ادامه دارد. صالحی گفت: ‌ حوزه فرهنگ مثل حوزه اقتصاد، حوزه اجتماعی و خدمات‌رسانی علی‌رغم اینکه با بنیه ضعیفی همراه بوده اما چون روح مقاوم ایرانی در آن است نشان می‌دهد سختی‌ها می‌آید و می‌رود اما ایران می‌ماند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
در حوزه فرهنگ هم شرایط اینگونه بود اما قطار حرکت ایرانی مستمر و پایدار است. این مقام مسئول در ارشاد به متغیرها در حوزه کتاب نیز اشاره کرد و گفت: متغیر نخست در عناوین کتاب‌ها است. شاید از ۲ سال قبل تبلیغات آغاز شده و شرایط سخت را اهالی فرهنگ تحمل می‌کردند، اما یکی از مسائل در حوزه نشر تعداد تولید کتاب‌های چاپ شده است. وی افزود: اقتصاد نشر گرچه رنجور بوده ولی تحت تأثیر شرایط بوده باز هم در این شرایط اما توقف و عقب‌گرد ندارد. وزیر ارشاد در پایان گفت: ‌ حوزه فرهنگ مثل حوزه اقتصاد، حوزه اجتماعی و خدمات‌رسانی علی‌رغم اینکه با بنیه ضعیفی همراه بوده اما چون روح مقاوم ایرانی در آن است نشان می‌دهد سختی‌ها می‌آید و می‌رود اما ایران می‌ماند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، آیین اختتامیه سی و هفتمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین جایزه جهانی کتاب سال عصر امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ با حضور حسن روحانی و سیدعباس صالحی در تالار وحدت برگزار شد. صالحی در ادامه با اشاره به متغیرها در حوزه کتاب گفت: متغیر نخست در عناوین کتاب‌هاست. شاید از ۲ سال قبل تبلیغات آغاز شده و شرایط سخت را اهالی فرهنگ تحمل می‌کردند، اما یکی از مسائل در حوزه نشر تعداد تولید کتاب‌های چاپ شده است. در زیرساخت‌ها حرکت در حوزه فرهنگ همچنان ادامه دارد. صالحی گفت: ‌ حوزه فرهنگ مثل حوزه اقتصاد، حوزه اجتماعی و خدمات‌رسانی علی‌رغم اینکه با بنیه ضعیفی همراه بوده اما چون روح مقاوم ایرانی در آن است نشان می‌دهد سختی‌ها می‌آید و می‌رود اما ایران می‌ماند.
مهرمهر2 هفته قبل
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: شورای شهر تهران، حوزه معاونت حمل و نقل و پلیس راهور به درستی بر خواسته‌شان (عدم برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در شهر) تأکید دارند. سرمایه‌گذاری بسیار گران و نسبتا قابل توجهی در شهر آفتاب صورت گرفته و بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه مردم شهر تهران در آنجا سرمایه‌گذاری و زمین‌های بسیاری خریداری شده است. بخش خصوصی حدود ۴۸ هزار متر برای پروژه شهر آفتاب، سرمایه‌گذاری و مجموعه تجارت جهانی بین‌الملل را در آنجا دنبال کرده است. حق شناس اضافه کرد: بیش از ۵۰ میلیارد تومان از حوزه فرهنگی در سال گذشته به پروژه شهر آفتاب اختصاص یافت. همچنین امکانی فراهم شود که نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب هر چه سریع‌تر به بهره‌برداری و نتیجه برسد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کمیته ناشران داخلی از ثبت‎نام دو هزار و ۱۶۷ ناشر برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران خبر داد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدرفیع احمد جواهری درباره تعداد ناشران ثبت‎نام کننده برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: تا ساعت ۲۴ روز سه‎شنبه ۱۵ بهمن‎ماه تعداد دو هزار و ۱۶۷ ناشر ثبت‏نام خود را در سایت نمایشگاه کتاب تهران انجام داده‌اند. وی درباره تفکیک ناشران ثبت‎نامی نیز عنوان کرد: ۳۱۰ ناشر کودک و نوجوان، ۱۳۴۸ ناشر عمومی، ۴۰۵ ناشر دانشگاهی و ۱۰۴ ناشر آموزشی تاکنون ثبت‎نام خود را انجام داده‎اند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه کتاب تهران اینجا کلیک کنیدبر اساس اعلام دبیرخانه بر اساس تفکیک استانی تعداد یک هزار و ۵۵۰ ناشر از تهران ۶۱۷ ناشر از استان‎ها نسبت به ثبت‎نام اقدام کرده‌اند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
مهرمهر2 هفته قبل
به دلیل ساختار جدید این مؤسسه، نشستی با اعضای هیأت مدیره مؤسسه فردوسی توسی در خبرگزاری مهر برگزار شد. ما کار را به صورت کارگاهی انجام می‌دهیم و البته باید عوامل تولید فیلم و سریال شاهنامه نیز آموزش ببینند. فیلم و سریال شاهنامه فردوسی با نام «سیمرغ» با تهیه‌کنندگی مؤسسه فرهنگی هنری فردوسی توسی تولید می‌شود. رهبر معظم انقلاب بارها در حاشیه دیدارهایی که با هنرمندان عرصه تئاتر و سینما داشتند از ضرورت ساخت فیلم سینمایی و سریال شاهنامه فردوسی سخن گفته‌اند. شاهنامه خود یک فیلمنامه کامل استمقصودی صحنه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این نکته که شاهنامه فردوسی خود یک فیلمنامه کامل است، گفت: فردوسی، شاهنامه را مانند یک فیلمنامه کامل سروده است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی اسماعیلی‎راد با اعلام این خبر گفت: ناشرانی که هنوز موفق به ثبت نام نشده‌اند می‌توانند تا پایان روز پنج شنبه (۱۷ بهمن‌ماه) با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران نسبت به ثبت نام اقدام کنند. ناشران متقاضی می‌توانند برای ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه کنند. همچنین دبیرخانه کمیته ناشران داخلی، مستقر در طبقه منهای یک اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، از ساعت ۹ الی ۱۶ با شماره تلفن ۶۶۱۷۶۳۶۸ پاسخگوی ناشران خواهد بود. همچنین ناشران می‌توانند به صورت غیرحضوری با آدرس ایمیل ‏ nasheran@tibf. ir مکاتبه کنند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مهدی اسماعیلی‎راد با اعلام این خبر گفت: ناشرانی که هنوز موفق به ثبت نام نشده‌اند می‎توانند تا پایان روز پنج شنبه (۱۷ بهمن‌ماه) با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران نسبت به ثبت نام اقدام کنند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه کتاب تهران اینجاناشران متقاضی می‎توانند برای ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه کنند. همچنین دبیرخانه کمیته ناشران داخلی، مستقر در طبقه منهای یک اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، از ساعت ۹ الی ۱۶ با شماره تلفن ۶۶۱۷۶۳۶۸ پاسخگوی ناشران خواهد بود. همچنین ناشران می‎توانند به صورت غیرحضوری با آدرس ایمیل ‏nasheran@tibf. ir مکاتبه کنند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مهدی اسماعیلی‎راد دوشنبه شب با اعلام این خبر، گفت: ناشرانی که هنوز موفق به ثبت نام نشده‌اند می‎توانند تا پایان روز پنج شنبه (۱۷ بهمن‌ماه) با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران نسبت به ثبت نام اقدام کنند. براساس اعلام ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، همچنین ناشران می‎توانند به صورت غیرحضوری با آدرس ایمیل ‏nasheran@tibf. ir مکاتبه کنند. ثبت‎نام ناشران برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه (۸ بهمن‎ جاری) آغاز خواهد شد. ناشران متقاضی باید با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس www. tibf. ir نسبت به ثبت‏ نام اقدام کنند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
نشست هم‌اندیشی ناشران خارجی برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران با حضور مهدی عمرانلو؛ مدیر کمیته ناشران خارجی، رضا بصیرت؛ مدیر کمیته مالی، مهدی حافظی؛ ذی‎حساب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از ناشران روز یکشنبه (۱۳ بهمن‌ماه) در سالن زنده‎ یاد عاشوری موسسه نمایشگاه‎های فرهنگی ایران برگزار شد. به گزارش ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، مهدی عمرانلو با اشاره به بروزرسانی آیین‎نامه نمایشگاه کتاب تهران گفت: بر اساس آیین‏نامه کتاب‎های ۲۰۱۷ به بعد مشمول دریافت یارانه خرید در نمایشگاه کتاب تهران خواهند شد. در ادامه این جلسه رضا بصیرت با اشاره به اجرای طرح سامانه فروش متمرکز کتاب در تمام بخش‎های نمایشگاه کتاب تهران گفت: امسال با همکاری بانک عامل جدید نمایشگاه کتاب تهران این سامانه در تمام بخش‌ها اجرا خواهد شد تا بدین صورت گزارش دقیقی از تعداد فروش کتاب‎ها و میزان تراکنش‎های انجام شده داشته باشیم. در ادامه این جلسه نمایندگان ناشران خارجی به بیان دیدگاه‎های خود در رابطه با برگزاری نمایشگاه کتاب و شرایط ناشران خارجی پرداختند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، نشست هم‌اندیشی ناشران خارجی برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران برگزار شد. مهدی عمرانلو با اشاره به بروزرسانی آیین‎نامه نمایشگاه کتاب تهران گفت: بر اساس آیین‏نامه کتاب‎های ۲۰۱۷ به بعد مشمول دریافت یارانه خرید در نمایشگاه کتاب تهران خواهند شد. همچنین ناشران باید توجه داشته باشند که در این دوره از نمایشگاه همانند سال گذشته استفاده از سامانه فروش متمرکز برای استفاده از یارانه فروش کتاب الزامی است. وی ادامه داد: بر اساس این سامانه ناشران نمی‎توانند آثاری را که در سامانه ثبت‎نشده‎اند به فروش برسانند. در ادامه این جلسه نمایندگان ناشران خارجی به بیان دیدگاه‎های خود در رابطه با برگزاری نمایشگاه کتاب و شرایط ناشران خارجی پرداختند.
مهرمهر3 هفته قبل
فتح‌الله فروغی دبیر انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: انجمن ما برای تعامل و همکاری با نمایشگاه کتاب تهران در دوره پیش‌رو، با وجود بی‌اعتنایی مدیریت نمایشگاه و وزارت ارشاد نسبت به توان مدیریتی ما، در نهایت تصمیم گرفت نماینده خود برای سرپرستی بخش کودک و نوجوان را معرفی کند. وی افزود: در این‌زمینه روز گذشته نامه‌ای برای رئیس شورای برنامه‌ریزی و اجرایی صنف تنطیم و آقای مسعود گلابی به عنوان نماینده ما معرفی شد. دبیر انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در ادامه گفت: طی روزها و ماه‌های اخیر، دیدارهایی با رئیس نمایشگاه کتاب و نیز مشاور اجرایی معاونت فرهنگی داشتیم و خواستار این شده بودیم تا تجربه و توان حرفه‌ای انجمن در شئون مختلف نمایشگاه اعم از شورای سیاست‌گذاری و کمیته‌های مرتبط مورد توجه قرار بگیرد که متأسفانه این موضوع مورد پذیرش و توجه قرار نگرفت. وی در پایان گفت: با وجود این‌که این‌مساله از سوی انجمن پذیرفته نبود، اما در نهایت تصمیم گرفتیم برای همدلی با مجموعه نمایشگاه و مخاطبان آن اقدام به معرفی نماینده خود برای مدیریت بخش کودک و نوجوان کنیم.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، قادر آشنا قائم مقام سی‌وسومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران با تشکر از خدمات و زحمات بانک شهر در چهار دوره گذشته برپایی نمایشگاه کتاب تهران درباره انتخاب بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران گفت: بانک صادرات در تفاهم‎نامه‎ای که به امضا رسید به عنوان بانک عامل و یکی از حامیان نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد داشت. وی افزود: بر اساس این تفاهم‏نامه بانک صادرات ایران در اجرا و ارائه یارانه نشر (یارانه خرید کتاب به دانشجویان و طلاب) در نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه‌های کتاب در استان‌ها حمایت خواهد کرد. بانک صادرات به‌عنوان یکی از حامیان و بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران تمام زیرساخت‌ها را فراهم خواهد کرد و در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران سیستم هدفمندی یارانه‌ها را اجرا خواهد کرد. مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با استقبال از رویکرد فرهنگی مدیرعامل بانک صادرات گفت: آقای صیدی بسیار به رسالت اجتماعی و فرهنگی بانک اعتقاد دارد و با این نگاه در این دوره به مدد نمایشگاه کتاب تهران آمده است. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدرفیع احمد جواهری درباره تعداد ناشران ثبت‎نام کننده برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۱ بهمن هزار و ۵۱ ناشر ثبت‏‌نام خود را در سایت نمایشگاه کتاب تهران انجام داده‌اند. وی درباره تفکیک ناشران ثبت‎نامی نیز اضافه کرد: ۱۲۷ ناشر کودک و نوجوان، ۷۲۵ ناشر عمومی، ۱۵۸ ناشر دانشگاهی و ۴۱ ناشر آموزشی تاکنون ثبت‎نام خود را انجام داده‎اند. بر اساس اعلام دبیرخانه بر اساس تفکیک استانی تعداد ۷۶۲ ناشر از تهران و ۲۸۹ ناشر از استان‎ها و ۹۸۴ ناشر خصوصی و ۶۶ ناشر دولتی برای حضور در این دوره از نمایشگاه ثبت‎نام کرده‏‌اند. ناشران متقاضی تا تاریخ ۱۴ بهمن ماه فرصت دارند برای ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه ونسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، قادر آشنا درباره امضای تفاهم‎نامه با بانک صادرات به عنوان بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران، با تشکر از خدمات و زحمات بانک شهر در چهار دوره گذشته برپایی نمایشگاه کتاب تهران درباره انتخاب بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران افزود: بانک صادرات در تفاهم‎نامه‎ای که به امضا رسید به عنوان بانک عامل و یکی از حامیان نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد داشت. قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین ‎المللی کتاب تهران ادامه داد: بر اساس این تفاهم‏نامه بانک صادرات ایران در اجرا و ارایه یارانه نشر (یارانه خرید کتاب به دانشجویان و طلاب) در نمایشگاه کتاب تهران و نمایشگاه‎های کتاب در استان‏‌ها حمایت خواهد کرد. آشنا با اشاره به دیگر خدمات این بانک در نمایشگاه کتاب تهران اضافه کرد: بانک صادرات به عنوان یکی از حامیان و بانک عامل نمایشگاه کتاب تهران تمام زیرساخت‏ها را فراهم و در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران سیستم هدفمندی یارانه‎‌ها را اجرا خواهد کرد. مراسم امضای تفاهم‎نامه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بانک صادرات با حضور محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی و حجت‎ اله صیدی؛ مدیر عامل بانک صادرات، پیشتر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کمیته ناشران داخلی از ثبت‎نام یک هزار و ۵۱ ناشر برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران خبر داد. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدرفیع احمد جواهری درباره تعداد ناشران ثبت‎نام کننده برای حضور در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: تا ساعت ۲۴ روز جمعه یازدهم بهمن ماه یک‌هزار و ۵۱ ناشر ثبت‏نام خود را در سایت نمایشگاه کتاب تهران انجام داده‌اند. وی درباره تفکیک ناشران ثبت‎نامی نیز عنوان کرد: ۱۲۷ ناشر کودک و نوجوان، ۷۲۵ ناشر عمومی، ۱۵۸ ناشر دانشگاهی و ۴۱ ناشر آموزشی تاکنون ثبت‎نام خود را انجام داده‎اند. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه کتاب تهران اینجابر اساس این گزارش و بر اساس اعلام دبیرخانه بر اساس تفکیک استانی تعداد ۷۶۲ ناشر از تهران و ۲۸۹ ناشر از استان‎ها و ۹۸۴ ناشر خصوصی و ۶۶ ناشر دولتی برای حضور در این دوره از نمایشگاه ثبت‎نام کرده‏اند. ناشران متقاضی تا تاریخ ۱۴ بهمن ماه فرصت دارند برای ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه ونسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کمیته ناشران داخلی سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: ناشران داخلی متقاضی حضور در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران تا تاریخ ۱۴ بهمن ماه فرصت دارند نسبت به ثبت‎نام اقدام کنند. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران، سید رفیع احمد جواهری؛ با اشاره به آغاز ثبت‎نام ناشران داخلی برای حضور در این رویداد فرهنگی گفت: ثبت نام ناشران از روز سه‎شنبه ۸ بهمن ماه آغاز شده و تا روز دوشنبه ۱۴ بهمن‎ماه ادامه خواهد یافت. بیشتر بخوانید: اینجا برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه کتاب تهرانکلیک کنیدمدیر کمیته ناشران داخلی سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: ناشران متقاضی می‎توانند برای ثبت‎نام به سایت www. tibf. ir مراجعه ونسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. همچنین دبیرخانه کمیته ناشران داخلی، مستقر در طبقه منهای یک اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، از ساعت ۹ الی ۱۶ با شماره تلفن ۶۶۱۷۶۳۶۸ پاسخگوی ناشران خواهد بود. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
بانک عامل بانک حامی نیز هستقائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همچنین به پیشینه و سابقه فعالیت و همکاری بانک صادرات ایران با نمایشگاه‌های قبلی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: دلیل انتخاب این بانک تنها به عنوان بانک عامل نیست بلکه بانک حامی نمایشگاه نیز محسوب می‌شود. خوشبختانه فرآیند سیاستگذاری برپایی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روند رو به جلویی را دارد و تاکنون مشکلی نداشته و امیدوارم در آینده نیز نداشته باشیم. وی از کشور ترکیه به‌عنوان کشور میهمان ویژه امسال نمایشگاه نام برد و یادآورشد: پیش از این کشورهای عمان، افغانستان، ایتالیا، روسیه، صربستان و چین به‌عنوان میهمان‌ ویژه در نمایشگاه بین‎المللی کتاب تهران حضور داشتند. قائم مقام سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ادامه داد: ثبت‎نام ناشران برای حضور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ۸ بهمن‎ جاری آغاز و ناشران متقاضی باید با مراجعه به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس www. tibf. ir نسبت به ثبت‏ نام اقدام کنند. سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت سال ۹۹ در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید