نمایشگاه کتاب

جهان نیوزجهان نیوز1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
طبق اعلام مسوولان نمایشگاه کتاب مراسم آغاز سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سه‌شنبه با حضور رییس‌جمهوری در کتابخانه ملی برگزار می‌شود. سیدمحمد طباطبایی، مدیر روابط عمومی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره افتتاحیه این نمایشگاه گفت: این مراسم روز سه‌شنبه (ساعت۸ صبح) با حضور حسن روحانی در «تالار قلم» کتابخانه ملی برگزار می‌شود. همچنین در این مراسم هیأتی از کشور چین به‌عنوان مهمان سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و ناشران و اهالی فرهنگ حضور خواهند داشت. البته مسوولان نمایشگاه برای این افراد فکر کرده‌اند، چرا که شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تخفیف ویژه‌ای را برای ارسال کتاب در تهران و شهرستان‌ها در نظر گرفته است. همچنین شرکت پست جمهوری اسلامی ایران در سه ایستگاه در نمایشگاه کتاب تهران مستقر خواهد بود و به ارائه خدمات خواهد پرداخت.

آماده‌سازی نمایشگاه کتاب تهران

26+
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسناایسنا3 ماه قبل
دبیر و سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: در جلسه سوم شورا ساختار جدید نمایشگاه به تصویب رسید و مقرر شد شیوه واگذاری و تفکیک وظایف بخش حاکمیتی و صنف در جلسه آتی مورد بررسی قرار گیرد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سومین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ریاست محسن جوادی؛ رئیس شورا و معاون امور فرهنگی و اعضای شورا روز چهارشنبه (۲۶ دی‌ماه) در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. او افزود: در ادامه این جلسه ساختار نمایشگاه مورد بحث و تبادل نظر میان اعضا قرار گرفت و در پایان ساختار جدید نمایشگاه به تصویب رسید. در ساختار جدید تعداد کمیته‌ها از ۱۲ به هشت کمیته کاهش پیدا کرد و همچنین تعدادی از بخش‌ها و کارگروه‌ها در یکدیگر ادغام شدند. دهقانکار تصریح کرد: ضمنا مقرر شد در جلسه آینده شورا، شیوه واگذاری و تفکیک وظایف میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنف نشر بررسی شود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، سیدمحمد طباطبایی حسینی با اشاره به جزئیات این دو برنامه، اظهارداشت: بازدید خبرنگاران از محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به روال هر ساله انجام خواهد شد. طباطبایی ادامه داد: در این بازدید مهدی اسماعیلی‌راد؛ معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران حضور خواهد داشت و به ارایه توضیحات خواهد پرداخت. **نشست خبری نمایشگاه کتابمدیر روابط عمومی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه‌های خبری پیش از آغاز سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم، گفت: نشست خبری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور محسن جوادی معاون امور فرهنگی و رئیس نمایشگاه کتاب تهران ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه (۲۸ فروردین ماه) در سالن زنده‌یاد علی عاشوری واقع در موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برگزار خواهد شد. کمیته فعالیت‌های علمی و فرهنگی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از آمادگی این کمیته برای دریافت برنامه‌های پیشنهادی خبر داده است. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن؛ توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
دانشجویان پیگیر بن کتاب، بخوانندنزدیک نمایشگاه کتاب که می‌شویم جنب‌وجوش خاصی میان دانشجویان شروع می‌شود؛ از این جهت که چیزی به نام «بن دانشجویی» کتاب وجود دارد که می‌تواند بخشی از هزینه‌های خرید کتاب را پوشش دهد؛ هر چند که رقم چشمگیری نیست اما مرهمی است برای زخمی که قیمت بالای کتاب این روزها به جیب‌ها می‌زند. اقامت ارزان برای بازدیدکنندگان شهرستانیاگر از شهرستان به نمایشگاه کتاب تهران می‌آیید و احتمالا بیش از یک روز در نمایشگاه کتاب کار دارید حتما باید فکری به حال اقامت خود بکنید والا باید مبلغ زیادی را خرج کنید. علاقه‌مندان برای استفاده از این ظرفیت در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران می‌توانند به بخش رفاهی نمایشگاه کتاب تهران مراجعه کنند. مهمان ویژه نمایشگاه کتاب را بشناسیدنمایشگاه کتاب تهران با نمایشگاه‌های کتاب در سراسر جهان تبادل کاری دارد و وقتی ایران به‌عنوان مهمان ویژه به نمایشگاه کتابی می‌رود باید انتظار داشت آن کشور هم در نمایشگاه کتاب به‌عنوان مهمان ویژه معرفی شود. ایران سال گذشته مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن بود و با این حساب امسال چین مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران است.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
امسال ۷۸ ناشر از کشور چین به نمایشگاه کتاب تهران می‌آیند و نشست‌های تخصصی خود را برگزار می‌کنند. در بخش کمیته علمی فرهنگی نمایشگاه هم ۲۰۰ برنامه در هفت سالن به اجرا در می‌آید و نویسندگان در جلسه‌های پرسش و پاسخ با مخاطبان نمایشگاه شرکت می‌کنند. در نمایشگاه کتاب امسال به دلیل مشکلات ترافیکی سال قبل و نیز عملیات عمرانی پارکینگ‌های خیابان قنبرزاده در اختیار نمایشگاه نیست و پارکینگ خیابان شهید بهشتی نیز از دسترس خارج است. فقط با ظرفیت ۸۰۰ خودرو برای عوامل اجرایی پارکینگ تدارک دیده شده که از در خیابان پاکستان ورودی خواهد داشت. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، این اثر مجموعه ۵ داستان کوتاه متفاوت است که در آن نویسنده دست مخاطب را می‌گیرد برای رساندن به صندوقچه شاه عباس …. او برای فرار از سوزن آجین، از وسط کوچه شش بادگیری، مخاطب را به یک عروسی لاکچری می‌رساند تا یک جشن تلخ را برایشان شیرین کند! از وقتی رابطه تلگرامی‌اش با طاهره شروع شد هم الگوی گوشی‌اش را عوض کرد، هم نمی‌گذاشت لحظه‌ای به آن دست بزنم. لبخندهای هالیوودی وسط پیام‌بازی‌هاشو نمی‌بینی؟!» عروسی لاکچری جدید‌ترین اثر محمد علی جعفری (نویسنده کتاب شهید حججی) با موضوع داستان کوتاه است که همزمان با ایام سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و عرضه می‌گردد. علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب عروسی لاکچری می‌توانند با حضور در سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه انتشارات شهید کاظمی خرید و یا از طریق سایت manvaketab. ir با ۲۰ درصد تخفیف تهیه کنند.
ایسناایسنا4 روز قبل
اسدالله امرایی می‌گوید: نمایشگاه کتاب، نمایشگاه نیست و یک فروشگاه است که این موضوع باعث آسیب به کتاب‌فروشی‌های محله‌ها می‌شود. این مترجم در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ارزیابی‌اش از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اظهار کرد: نگاه من به نماشگاه بین‌المللی کتاب تهران همیشه نگاه مثبتی بوده است. به نظرم ایرادی که نمایشگاه کتاب دارد این است که نمایشگاه نیست، بیشتر فروشگاه است و این فروشگاه بودنش به کتاب‌فروشی‌ها به‌ویژه کتاب‌فروشی‌هایی که در محله‌ها هستند آسیب می‌زند؛ کسانی که کتاب نیاز دارند با تخفیف ناشران از نمایشگاه کتاب می‌خرند، پس تا یکی دو ماه فروش کتاب‌فروشی‌ها پایین می‌آید و این موضوع به مرور باعث از بین رفتن کتاب‌فروشی‌های محله‌ها می‌شود. امرایی سپس درباره انتظار خود از نمایشگاه کتاب، بیان کرد: من انتظار خاصی از نمایشگاه ندارم و به عنوان بازدیدکننده طبق روال هر سال به نمایشگاه خواهم رفت. سی‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای تهران برگزار می‌شود.
ایرناایرنا22 ساعت قبل
به گزارش امروز (دوشنبه) ایرنا از غزه، در این نمایشگاه ۲۰ هزار جلد کتاب در زمینه‌های متنوع و برای گروه‌های سنی مختلف وجود دارد و ۱۵ ناشر داخلی و عربی و جمعیت‌ها و موسسات خیریه در آن مشارکت دارند. 'محمد شریف' مدیر عامل نمایشگاه‌ها و کتابخانه‌ها در وزارت فرهنگ در غزه و مدیر نمایشگاه کتاب «غزه هاشم» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در غزه گفت: فعالیت این نمایشگاه در هفت سال گذشته به دلیل محاصره غزه و ممانعت از ورود کتاب به آن، متوقف شده بود. وی افزود: این نمایشگاه پیام و چالشی برای همه محاصره کنندگان غزه از جمله رژیم اشغالگر است که سعی در تحمیل و تشدید محاصره سیاسی و اقتصادی این باریکه دارد؛ مردم غزه نیز شایسته زندگی بوده و توان و موهبت به چالش کشیدن جهان را دارند. محاصره غزه از سال ۲۰۰۷ و در پی پیروزی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در انتخابات و شکست جنبش فتح و توافق امنیتی مصر و اسرائیل شروع شد و تاکنون هم ادامه دارد. پس از اعمال محاصره غزه، میزان بیکاری در این باریکه اوج گرفته، داد و ستد مختل شده و قیمت بسیاری از کالاها سه یا چهار برابر شده و تنها راه تأمین غذا و مایحتاج مردم کمک‌های بشردوستانه سایر ملل می‌باشد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
وی با اشاره به نیاز‌های لازم برای عرضه کتاب‌های هنری بیان کرد: شیوه فعلی برگزاری نمایشگاه کتاب، اصلا مناسب نیست؛ این شیوه بیشتر کارناوالیست برای ایجاد هیجان و موج خبری آمار سازی و البته پول سازی است. نمایشگاه کتاب بهتر است تخصصی و نظام‌مند برگزار شود و محل دیدار مولفان و دوستداران ادبی باشد، تا کارناوال نمایشی برای انبوه جمعیت بی هدف جست و جوگر سرگرمی‌ها و هیجان‌های زود گذر. امینی در خصوص محوریت موضوع کتاب کودک و نوجوان بیان کرد: خوشبختانه در این چند سال، کتاب‌های خوب کودک و نوجوان، با تنوع موضوع، طراحی و محتوای مناسب فراهم شده است. امینی با اشاره به چرایی توزیع کتاب با محتوای نامناسب در نمایشگاه کتاب اظهارکرد: این اتفاق نشانگر رواج سطحی نگری و غلبه فضای هیجان و تفنن و ابتذال به جای ژرف اندیشی وخردمندی و تعالی فکر است که این فضای نامناسب در حوزه کتاب و نشر، به سایه افکنی بازی‌های سیاسی و مجادلات بی بنیان جناحی بر فضای فکری و فرهنگی جامعه بر می‌گردد. حالا در چنین فضایی، چگونه می‌توان از بهترین موضوع و یا مناسب‌ترین کتاب صحبت کرد.

آماده سازی نمایشگاه کتاب تهران

27+
مهرمهر2 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین|ایوب دهقانکار با اشاره به برگزاری پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه گفت: در ابتدای این جلسه، شعارهای پیشنهادی با لحاظ رویکرد اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نقش و کارکرد نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفتند و در نهایت با نظر اکثریت اعضای شورا شعار «خواندن؛ توانستن است» به عنوان شعار سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شد. او با اشاره به فضای حاکم بر جامعه، شرایط روز و اقتضائات ملی و بین‌المللی کشور گفت: شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران به اتفاق آرا تاکید داشتند که مسائل اخیر کشور همچون اقدام نابخردانه دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیز ضرورت توجه به مسائل استان‌های سیل‎زده و … به عنوان محورهای اصلی، اساسی و راهبری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران لحاظ شوند. سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه داد: در این راستا برنامه‌هایی نیز از سوی اعضای شورا پیشنهاد شد که مقرر شد پس از بحث و کارشناسی اطلاع‌رسانی شوند. او افزود: همچنین با توجه به اهمیت فعالیت‌های علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران و میزان تاثیرگذاری آن‌ها بر مخاطبان و فضای فرهنگی نمایشگاه مقرر شد با هدف ارتقای کیفی و محتوایی برنامه‌های پیشنهادی از سوی اشخاص، نهادها، سازمان‌ها و ناشران برای اجرا در نمایشگاه کتاب تهران توسط کارگروهی پنج‌نفره بررسی شوند. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن؛ توانستن است» از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به‌گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رمان «دورهمی» نوشته آن انرایت، نویسنده سرشناس ایرلندی، با ترجمه‌ مینا صفار، در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه‌ انتشارات جمهوری رونمایی و همزمان در کتابفروشی‌های سراسر کشور پخش و منتشر می‌شود. آن ترزا انرایت که در ایران با نام آن انرایت شناخته شده است، نویسنده‌ای ایرلندی‌ است و «دورهمی» چهارمین رمان او محسوب می‌شود که سال ۲۰۰۷ برنده‌ جایزه‌ «من‌بوکر» شده است. از دیگر جوایزی که انرایت موفق به دریافت آن‌ها شده، می‌توان به جایزه‌ «رونی» برای ادبیات ایرلند، سال ۱۹۹۱، جایزه‌ «انکور»، سال ۲۰۰۱ و بهترین رمان ایرلندی سال ۲۰۰۸ اشاره کرد. او حقایق تکان‌دهنده‌ای درباره‌ سایر اعضای خانواده، آشکار می‌کند و قصد دارد آن‌ها را با نزدیکانش مطرح کند. می‌خواهم به دخترانم بگویم هر زمان عاشق شوید، اتفاق مهمی افتاده است، حتی در ۱۹ سالگی، به‌خصوص در ۱۹ سالگی.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گفته پورصلعی، برنامه «کتاب۴ پلاس» به صورت مستقیم از محل برپایی نمایشگاه کتاب در مصلی تهران، روزانه در چهار نوبت پخش روی آنتن می‌رود. که سه آیتم به صورت زنده و آیتم چهارم در قالب مستندگونه به صورت تولیدی پخش می‌شود. پورصلعی افزود: اجرای برنامه را جعفر فریدزاده، عصمت همتی و شاهین شرافتی به صورت مشترک بر عهده دارند و روزانه در سه نوبت پخش زنده با مسئولان برگزاری نمایشگاه، نویسندگان، ناشران، نوقلم‌ها و مهمانان خارجی حاضر در نمایشگاه کتاب گفتگو می‌کنند. تهیه کننده «کتاب۴ پلاس» در ادامه به قسمت تولیدی برنامه اشاره کرد و گفت: این بخش در قالب مستندگونه تولید می‌شود و رخدادهای روزانه نمایشگاه کتاب و حواشی نمایشگاه را در مدت زمان ۱۵ دقیقه به تصویر می‌کشد. برنامه هر روز در ساعت‌های ۱۲، ۱۴:۴۵ و ۱۷ به صورت زنده و ساعت ۲۳ به صورت تولیدی پخش می‌شود. شایان ذکر است در اولین قسمت برنامه که روز چهارشنبه است، آیتم شبانه ساعت ۲۰:۳۰ تقدیم مخاطبان خواهد شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: سه هزار جلد کتاب با تخفیف ۵۰ درصدی تا ۱۵ فروردین در محل کانون شهید مفتح اردستان برای بهره مندی علاقه مندان عرضه شده است. فضل اله بصیرت افزود: کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه در زمینه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، هنری، تاریخی، ادبیات و رمان می‌باشد و انتظار می‌رود در تعطیلات نوروز در سبد خانوارهای اردستانی مبلغی به خرید کتاب اختصاص یابد. رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان هدف از برپایی این نمایشگاه را تشویق مردم به خرید کتاب، ارتقای سرانه مطالعه اردستان، بالا بردن سطح علمی و پر کردن اوقات فراغت شهروندان عنوان کرد. سه هزار و ۸۰۰ نفر هم اکنون عضو ۶ باب کتابخانه شهری و روستایی اردستان با ۹۵ هزار جلد کتاب هستند. شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
کیهان بهمنی با معرفی کتاب‌هایی که در نمایشگاه کتاب امسال دارد از وضعیتی که به گفته خودش هر سال در نمایشگاه کتاب از آن ناراحتی می‌کشد، می‌گوید. این مترجم در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت نمایشگاه کتاب در این سال‌ها و انتظاراتش از آن اظهار کرد: اولین مسئله نمایشگاه کتاب، شلوغی و ازدحام آن است که همیشه در نمایشگاه بوده و جو نمایشگاه را از جو فرهنگی دور می‌کند. بیشتر هم موسساتی که در حوزه کتاب‌های دانشگاهی و کنکور کار می‌کنند، جو نمایشگاه را عوض می‌کنند. کاش می‌شد آن‌ها را جدا کنند و کسانی که برای کتاب خواندن می‌آیند، فضای خیلی بهتری داشته باشند؛ به جای این‌که تبلیغات موسساتی را که کتاب‌های کنکوری دارند بشنوند. سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت‌ماه در مصلای تهران برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
میرجلال‌الدین کزازی ضمن معرفی کتاب‌هایی که امسال در نمایشگاه کتاب دارد، بزرگ‌ترین خرده‌ای را که به عقیده او می‌توان بر نمایشگاه کتاب گرفت بیان کرد. او با اشاره به لزوم کارسازی و پایداری نمایشگاه کتاب گفت: نمایشگاه کتاب بیشتر فروشگاهی بزرگ است که کتاب‌ها در آن فراپیش خواستاران نهاده می‌شود و ارج و ارزش آن در همین است که خواستار و خریدار کتاب می‌تواند کتاب‌های گوناگونی را که به آن‌ها نیاز دارد در این فروشگاه بزرگ به آسانی به‌دست بیاورد. اما اگر نمایشگاه کتاب نهادی فرهنگی است، می‌باید کارساز، پایدار و اثرگذار باشد. می‌باید هنگامی که برچیده می‌شود کارآیی و پویایی و اثربخشی آن را بتوان در قلمرو کتاب و کتاب‌خوانی و کتاب‌دوستی و هر آن‌چه به کتاب بازمی‌گردد همچنان آشکارا دید؛ اما چنین نیست و این شاید بزرگ‌ترین خرده‌ای است که می‌توان بر نمایشگاه کتاب گرفت. سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای تهران برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
پوستر سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد. خبرآنلاین: پوستر سی و دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد. پوستر سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در حضور محسن جواد معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس نمایشگاه کتاب تهران صبح امروز (چهارشنبه ۲۸ فروردین) رونمایی شد. سی و دومین دوره از نمایشگاه کتاب از چهارم تا ۱۴ اردیبهشت با شعار «خواندن توانستن است»، در مصلی امام خمینی برگزار می‌شود.

نشست خبری نمایشگاه کتاب تهران

7+
مهرمهر6 روز قبل
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، کتاب «بفرمایید عشق» سروده‌های مجید احمدی همزمان با برگزاری نمایشگاه کتاب رونمائی می‌شود. «بفرمایید عشق» دومین کتاب مجید احمدی شاعر و ترانه سرای جوان با موضوع عشق است. در اشعار این کتاب به جز چند غزل که با موضوعات خاص سروده شده‌اند باقی اشعار اغلب فضای عاشقانه دارند. بفرمایید عشق شامل ۲۵ قطعه شعری است و در انتهای آن اشعار کوتاهی نیز در قالب دوبیتی و رباعی می‌خوانید. قرار است آئین رونمائی از این کتاب در روزهای ابتدایی نمایشگاه کتاب برگزار شود.

آماده سازی نمایشگاه کتاب تهران

9+
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
در روز نخست فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه کتاب پاریس، مسئولان ایرانی با مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت دیدار و گفت‌وگو کردند. بر همین اساس و طبق درخواست نمایشگاه کتاب فرانکفورت، دیداری بین روسا و معاونان دو نمایشگاه کتاب فرانکفورت و نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صورت گرفت. یورگن بوس - رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت - و توبیاس ووس - معاون بین‌الملل این نمایشگاه - در دیدار با قادر آشنا و احمد شاکری به بازخوانی فعالیت‌های متقابل دو نمایشگاه کتاب پرداختند. توبیاس ووس نیز به حضور قوی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و خواهان برگزاری کارگاه‌هایی مشترک در ایام نمایشگاه کتاب تهران با مشارکت دو طرف شد. دیدار با هیاتی از ایتالیا و عمان از دیگر ملاقات‌های روز نخست مسئولان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، در نخستین روز از نمایشگاه کتاب پاریس غرفه ایران میزبان دیدارهایی با چهره‌های فرهنگی حاضر در نمایشگاه بود. بر همین اساس و طبق درخواست نمایشگاه کتاب فرانکفورت، دیداری بین روسا و معاونان دو نمایشگاه صورت گرفت. ورگن بوس، رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت و توبیاس ووس، معاون بین‌الملل این نمایشگاه در دیدار با قادر آشنا و احمد شاکری به بازخوانی فعالیت‌های متقابل دو نمایشگاه پرداختند. توبیاس ووس نیز به حضور قوی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و خواهان برگزاری کارگاه‌هایی مشترک در ایام نمایشگاه کتاب تهران با مشارکت دو طرف شد. نمایشگاه کتاب پاریس تا ۲۷ اسفند دایر است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
حسین شیخ رضایی، مدیر نشر کرگدن شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را را بسیار آشفته توصیف کرد که در شأن کشور نیست. شکل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران زننده استشیخ رضایی اضافه کرد: شکل برگزاری نمایشگاه کتاب واقعا زننده است. شکل برگزاری نمایشگاه کتاب واقعا زننده است. به باور شیخ رضایی نمایشگاه کتاب در ساخت جریان فرهنگی برای معرفی کتاب نیز ناتوان است. به طور کل شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به عنوان مهم‌ترین اتفاق فرهنگی در کشور به هیچ عنوان مطلوب و مناسب شأن کشور نیست.
ایسناایسنا1 ماه قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بازدید کرد. در این بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فضاهای گوناگون برگزاری نمایشگاه کتاب تهران دیدن کرد و در جریان روند آماده‌سازی و عملیات اجرایی سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران قرار گرفت. محسن جوادی در این نشست با تشکر از نهادهای همکار در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به‌خصوص شهرداری تهران گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهتمام ویژه به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران داشته و دارند و به رغم فشار کاری پایان سال، از محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند. او در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم نمایشگاه کتاب تهران در جایگاهی مناسبی برای صنعت نشر کشور قرار بگیرد. صالحی یادآور شد: یکی دیگر از کارکردهای نمایشگاه کتاب این است که در کنار حوزه اقتصادی جریان فرهنگ هم می‌چرخد.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
فریده خلعت‌بری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایبنا، در حاشیه نمایشگاه کتاب کودک بولونیا، گفت: امسال تعداد ناشران خارجی که در نمایشگاه کتاب بولونیا شرکت کردند کمتر شده است و نصف بیشتر ناشران خارجی که من با آن‌ها کار می‌کردم، امسال گفتند در نمایشگاه کتاب بولونیا شرکت نمی‌کنیم. مدیر انتشارات شباویز افزود: از آنجایی که نمایشگاه کتاب بولونیا گران است و برای ناشران خارجی صرف نمی‌کند در آن شرکت کنند، آن‌ها ترجیح می‌دهند با نصف قیمت نمایشگاه کتاب بولونیا، در نمایشگاه کتاب لندن و فرانکفورت شرکت ‌کنند. کمترین متراژی که در این نمایشگاه به ناشران می‌دهند، ۱۶ متر است درحالیکه ناشران می‌توانند در نمایشگاه کتاب لندن یک غرفه یک و نیم متری بگیرند یا در نمایشگاه کتاب فرانکفورت یک غرفه چهار متری بگیرند و کارشان را انجام دهند و این مساله سبب شده از اعتبار نمایشگاه کتاب بولونیا کاسته شود. چرا اسامی ناشران خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه کتاب تهران اعلام نمی‌شود؟ این ناشر در ادامه به نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و گفت: ازجمله تفاوت‌های بارزی که بین نمایشگاه کتاب تهران با این‌گونه نمایشگاه‌های معتبر خارجی وجود دارد می‌توان به همین مساله اشاره کرد که وقتی می‌خواهیم در نمایشگاه‌های خارجی شرکت کنیم، قبل از برگزاری نمایشگاه لیست ناشران خارجی که می‌خواهند در نمایشگاه شرکت کنند، در سایت نمایشگاه قرار می‌گیرد و ما به راحتی می‌توانیم قبل از برگزاری نمایشگاه، قرار ملاقات‌های لازم را برقرار کنیم و مذاکرات اولیه را انجام دهیم. مگر اینکه با ناشری از قبل آشنا باشیم و از طریق خود ناشر مطلع شویم که در نمایشگاه کتاب تهران شرکت می‌کند یا نه.

به انتهای لیست رسیدید