نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب

مهرمهر28 دقیقه قبل
نتایجی نیز که نویسنده می‌گیرد عجیب است و حتی در بخش نتیجه گیری کتاب نویسنده رفرنس داده است. نویسنده کتاب «دوگانه؟ حوزه نجف، حوزه قم» گفت: کاش نویسنده این کتاب را در قالب رمان یا فیلمنامه یا نمایشنامه می‌نوشت. بنابراین به نظر من بهتر این بود که نویسنده اسم این کتاب را می‌گذاشت «محمدعلی فروغی: در حاشیه صحنه دیپلماسی بین الملل». به نظرم از این لحاظ این کتاب درست در مقابل کتاب «سیرت فروغی» نوشته ناصرالدین پروین است. متاسفانه درباره فروغی کتاب بسیار کم کار شده و ما نیاز داریم تا شخصیت او را برای نسل امروز بشکافیم.
زومیتزومیت2 ساعت قبل
این اپلیکیشن بعد از گذشت ۶ ماه توانسته است با ۱۰ برابر کردن تعداد نصب خود به ۲ میلیون نصب فعال برسد. تعداد نقاط ثبت‌شده روی نقشه بلد بیش از ۵ برابر گوگل مپس در ایران است. داده‌های نقشه بلد با استفاده از سیستم جمع‌سپاری اطلاعات (کرادسورسینگ) روزبه‌روز تکمیل شده است. مسیریابی حمل‌و‌نقل عمومی در آخرین نسخه اپلیکیشن بلد رونمایی شده است. در حال حاضر مسیریابی حمل‌و‌نقل عمومی در تهران قابل استفاده است و به‌زودی در اصفهان و مشهد نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.
موجموج3 ساعت قبل
ما در سازمان توسعه تجارت آنچنان دولتی کار نمی‌کنیم. عبدالحسین مختاباد سخنران بعدی بود که گفت: سخن در این مقوله بسیار است اما من به آسیب شناسی صادرات محصول فرهنگی می‌پردازم. گرچه صادرات موسیقی در دو بخش خدمات و کالا خواهد بود که اتفاقا به عنوان یک کالای فرهنگی از آن با عنوان کالا یاد می‌شود. این آهنگساز و رهبر ارکستر افزود: صادرات هنر باید منافعش در جیب هنرمند برود و گرنه باید عطایش را به لقایش بخشید. از فواید این گواهی این است که صادرات از مالیات معاف است و اگر تا کنون در حوزه صادرات فرهنگی و هنری کسی مالیات داده است به ما مراجعه کند تا آن را برایش پس بگیریم.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
پس حالا که چنین وضعیتی در سازمان توسعه تجارت ایران به وجود آمده می‌توانیم از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم. به هر حال به دلیل مشکلاتی که در حوزه موسیقی وجود دارد پرداختن به موضوع موسیقی کار ساده‌ای نیست. پس بعد از ماجرای حل شدن حوزه فقهی موسیقی، باید سراغ اتاق فکر و کیفیت حوزه موسیقی برویم که می‌تواند در حوزه توسعه صادرات هم مهم‌ترین نقش را ایفا کند. وی افزود: استادان عزیزم اگر سازمان توسعه تجارت ایران بتواند در این زمینه کاری را انجام دهد قطعا موفق هستید. این ساز می‌تواند در وجوه مختلف قابلیت صدور داشته باشد که‌ای کاش سازمان توسعه تجارت ایران بتواند در این زمینه کارهایی را انجام دهد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد ادامه داد: باید سعی شود که نماز جمعه در جامعه نهادینه شده و جایگاه واقعی خود در بین اقشار مختلف مردم را پیدا کند. شریفی با تاکید بر اینکه بررسی و پیگیری مشکلات مردمی باید به عنوان یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اساسی نهاد نماز جمعه تبدیل شود خاطرنشان کرد: در راستای گرامیداشت چهلمین سالگرد نماز جمعه، ۱۵ عنوان برنامه در استان یزد برگزار می‌شود. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد تصریح کرد: گلباران قبر مطهر سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی (ره)، امام جمعه فقید یزد و ۱۱ شهید نماز جمعه استان یزد، برنامه دوچرخه‌سواری استان، پخش زنده خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد از صدا و سیما، بازدید از خانواده شهدا و تجلیل از آنها از دیگر برنامه‌هایی است که برای این ایام در نظر گرفته شده است. شریفی با بیان اینکه ۲۸ نماز جمعه در استان یزد برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: نمایشگاه کتاب، اهدای خون، برپایی فروشگاه عفاف و حجاب ویژه بانوان، مشارکت با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همکاری برخی نهادهای دیگر را در کنار نمازهای جمعه داریم. وی تصریح کرد: برای نماز جمعه این هفته یزد هم ۲۲ برنامه مختلف از جمله جشنواره فیلم و کلیپ، مسابقه کتاب‌خوانی، مسابقه حفظ قرآن و موارد مختلف دیگر در نظر گرفته شده که با همکاری دستگاه‌ها اجرایی می‌شود.
مهرمهر4 ساعت قبل
پس حالا که چنین وضعیتی در سازمان توسعه تجارت ایران به وجود آمده می‌توانیم از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشیم. به هر حال به دلیل مشکلاتی که در حوزه موسیقی وجود دارد پرداختن به موضوع موسیقی کار ساده‌ای نیست. پس بعد از ماجرای حل شدن حوزه فقهی موسیقی، باید سراغ اتاق فکر و کیفیت حوزه موسیقی برویم که می‌تواند در حوزه توسعه صادرات هم مهم‌ترین نقش را ایفا کند. وی افزود: استادان عزیزم اگر سازمان توسعه تجارت ایران بتواند در این زمینه کاری را انجام دهد قطعا موفق هستید. ناصر وحدتی: من بر خلاف نظر آقای مختاباد و سراج هنر و موسیقی را کالا می‌دانم، چرا که موسیقی گیشه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
در طول ماه‌های گذشته اخبار زیادی در ارتباط با رواج فروش کتاب‌های کپی در سرتاسر کشور منتشر شد و گزارش‌های زیادی از آسیب‌های ترویج بی‌رویه این کتاب‌ها در کشور داشتیم. عجیب است که حتی پایتخت فرهنگی کشور نیز از جولان کتاب‌های کپی در امان نمانده است؛ آن هم درست در گذرگاهی که نام فرهنگ را یدک می‌کشد؛ چهارباغ عباسی. در این میان در گوشه و کنار شهر اصفهان نیز شاهد فروش همین کتاب‌ها به شکل چمدانی با قیمت پشت جلد کتاب اصلی هستیم! شاید فروش کتاب درگوشه خیابان موضوعی تازه و عجیب در کشور ما نباشد اما اینکه کتاب‌های کپی آن هم با قیمت پشت جلد کتاب اصلی در اصفهان بدون نظارت اداره فرهنگ به فروش برسد نشان از کم کاری متولیان فرهنگی دارد. مسئولان اداره کل ارشاد اصفهان در ارتباط با این موضوع تنها به غیرقانونی بودن فروش این نوع کتاب‌ها اشاره داشتند، بدین ترتیب معروف‌ترین خیابان اصفهان جولانگاه کتاب‌های کپی شده است اما مسئولان فرهنگی اصفهان معتقدند اصلا فروش کتاب‌های چمدانی و کپی در اصفهان به اندازه‌ای نیست که به چشم بیاید!!!
مهرمهر1 روز قبل
در همین خبر تصریح شد که کاغذ مصرفی روزنامه‌ها حدود هزار تن برآورد شده است و توزیع آن آغاز شده است. این در حالی است که هنوز مدیران مسئول روزنامه‌ها اعتماد کاملی به این خبرها ندارند و در مورد توزیع کاغذ ابراز نگرانی می‌کنند. مدیر مسئول روزنامه قدس ادامه داد: روزنامه قدس در سال نیاز به ۷۰۰ تن کاغذ دارد که این رقم در ماه قریب به ۶۰ تن می‌شود. وی ادامه داد: وقتی مشکل کاغذ حل نشده است رسانه‌ها ناگزیر هستند از تیراژ، قطع و تعداد صفحات کم کنند. همه این شرایط هم این نتیجه را برای مان بوجود آورده است که مشکل کاغذ مطبوعات در جایی بالاتر از دولت شکل گرفته و البته قابل حل است.
فارسفارس1 روز قبل
پرنصب‌ترین اپلیکیشن نقشه ایرانی بازه گسترده‌ای از اطلاعات را به کاربران خود ارائه می‌دهد. تعداد نقاط ثبت شده بر روی نقشه بلد بیش از ۵ برابر گوگل مپس در ایران است. داده‌های نقشه بلد با استفاده از سیستم جمع‌سپاری اطلاعات (کرادسورسینگ) روز به روز تکمیل شده است، همچنین خودروهای عکس برداری بلد، تا کنون بیش از ۶۰۰ هزار نقطه را بر روی نقشه ثبت کرده‌اند. مسیریابی حمل و نقل عمومی در آخرین نسخه اپلیکیشن بلد رونمایی شده است. کیهان اصغری معاون مهندسی در نقشه و مسیریاب بلد از امکان مسیریابی با حمل و نقل عمومی در این اپلیکیشن خبر داد: «نقشه و مسیریاب بلد در سرویس حمل و نقل عمومی خود، مسیرهای ترکیبی شامل اتوبوس، مترو، تاکسی و پیاده را به کاربرانش پیشنهاد می‌دهد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نشست دیدار و گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی درباره آخرین کتابش «قاشق چای‌خوری» روز چهارشنبه ۲ مرداد در شهر کتاب مرکزی برگزار می‌شود. شهرت هوشنگ مرادی کرمانی بیشتر به خاطر کتاب‌هایی است که برای کودکان و نوجوانان نوشته است. قصه‌های مجید و مهمانی مامان از جمله کتاب‌های او هستند که اقتباس‌های تصویری از آن‌ها ساخته شده است. نشست دیدار و گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی با حضور رسول آبادیان نویسنده و منتقد، فاطمه محمدی مدیر موسسه نوین کتاب گویا و لیما صالح رامسری مدیر انتشارات معین همراه خواهد بود. این برنامه روز چهارشنبه ۲ مرداد از ساعت ۱۹ در فروشگاه مرکزی شهر کتاب واقع در خیابان شریعتی، بعد از خیابان مطهری، جنب کوچه کلاته برگزار می‌شود.
شاناشانا1 روز قبل
به گزارش شانا به نقل از شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، علیمراد درویشی، مدیرخدمات این شرکت گفت: خدمات فرهنگی و اجتماعی شرکت آغاجاری در قالب برگزاری بیش از هشت جشن بزرگ در اعیاد و مناسبت‌های ملی و مذهبی، برگزاری بیش از ٦٦ برنامه و مراسم مذهبی در مساجد و مدارس شهرهای امیدیه، آغاجاری، برگزاری نمایشگاه کتاب و صنایع دستی، برگزاری کلاس‌های آموزشی فرهنگی، قرآن، معارف، کامپیوتر، خیاطی و … برای عموم مردم منطقه را بخشی از خدمات این شرکت عنوان کرد. وی گفت: تهیه و توزیع تجهیزات مورد نیاز برای اقامه نماز در مدارس شهر امیدیه، تامین هزینه روحانیون مدارس و مساجد شهرهای امیدیه/ آغاجاری و جایزان برای برگزاری نمازهای جماعت و مناسبت‌های ملی و مذهبی و همکاری درباره واگذاری بیش از ۱۱۰ مورد سالن برای مراسم امور خیریه مؤسسات و ارگان‌های شهرهای اطراف بخشی دیگر از خدمات این شرکت است. درویشی با اشاره به اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی در صنعت نفت افزود: برنامه‌های مختلفی برای اجرا در حال تدوین است که در صورت دریافت مجوزهای لازم، اجرایی خواهد شد.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خبر انصراف ایران از حضور در برخی نمایشگاه‌های جهانی نشر که هفته گذشته منتشر شد بازتاب‌های زیادی در میان فعالان عرصه نشر و کتاب داشت و واکنش‌های متفاوتی را نیز برانگیخت. در همین زمینه جویای نظر قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که موسسه بانی حضور ایران در رویدادها به شمار می‌رود شدیم. در جمع دوستان و در نظرسنجی هم از فعالان نشر خواستیم بگویند که چرا باید در هر نمایشگاه حضور داشته یا نداشته باشیم. آشنا ادامه داد: ما در سال جاری در نمایشگاه کتاب پاریس حاضر بودیم و با فعالان نشر فرانسه دیدار کردیم. به نظر من نمایشگاه کتاب پاریس نه یک نمایشگاه درجه یک و نه درجه سه است.

جایی که آدم‌ها را جلد می‌کند

5+
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسناایسنا3 روز قبل
«در دیپلماسی فرهنگی به همان میزان که باید برای حضور در دیگر کشورها فکر کرد لازم است برای حضور هنرمندان دیگر کشورها در ایران هم برنامه‌ریزی داشت. این همه موجب می‌شود تا زمینه برای فعالیت مسئولان سیاست خارجی کشور در عرصه دیپلماسی مناسب‌تر باشد و به اصطلاح آن‌ها با مشت پر وارد عرصه شوند.» سید محمد طباطبائی کارشناس حوزه فرهنگ و رسانه به بهانه برگزاری کنسرت یوگنی گرینکو در ایران، یادداشتی را با عنوان «کاش آقای ظریف می‌گفت …» نوشته که در ایسنا منتشر می‌شود. دیپلماسی فرهنگی یکی از شاخه‌های دیپلماسی در عرصه سیاست خارجی است که اگرچه تاریخچه‌ای طولانی دارد اما از چند دهه قبل به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این دستاوردهای اقتصادی دیپلماسی فرهنگی را نیز نباید فراموش کرد. مساله قابل تامل اما اینجاست که در سیاست خارجی کشورمان دیپلماسی فرهنگی از سوی دستگاه دیپلماسی مورد کمترین توجه بوده است.
مهرمهر3 روز قبل
در همین زمینه خبرنگار مهر جویای نظر قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که موسسه بانی حضور ایران در رویدادها به شمار می‌رود شد. در جمع دوستان و در نظرسنجی هم از فعالان نشر خواستیم بگویند که چرا باید در هر نمایشگاه حضور داشته یا نداشته باشیم. در کنار آن هزینه‌های بالای حضور در این رویداد را هم مد نظر قرار دادند و در نهایت نظر جمع بر خارج شدن از اولویت حضور در این رویداد بود. آشنا ادامه داد: ما در سال جاری در نمایشگاه کتاب پاریس حاضر بودیم و با فعالان نشر فرانسه دیدار کردیم. به نظر من نمایشگاه کتاب پاریس نه یک نمایشگاه درجه یک و نه درجه سه است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی با بیان اینکه دشمن به‌دنبال دو قطبی کردن فرهنگی جامعه است گفت: ولنگاری فرهنگی نقشه شوم دشمن است و باید در کارهای فرهنگی با هوشیاری عمل کرد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید با انجام بعضی کارها در دام دشمن افتاده و اجرایی شدن نقشه دشمن را تقویت کنیم افزود: نباید فضایی را ایجاد کرده که باعث سوءاستفاده عده‌ای در جامعه شود. وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۶۰ نمایشگاه کتاب به مناسبت‌های مختلف در سطح استان برگزار شد افزود: مراسم کتاب سال استان کرمان هر ساله برگزار می‌شود و استقبال خوبی از این مراسم می‌شود. وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۱۱ عنوان کتاب در استان کرمان مجوز چاپ گرفتند افزود: از این تعداد در بخش کودک و نوجوان بیش از ۱۹۴ عنوان کتاب مجوز چاپ گرفتند. معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه این طرح‌ها به‌صورت غیردولتی برگزار می‌شود بیان کرد: از مشارکت نهادها و خیرین برای ترویج کتابخوانی در استان استفاده شده است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در راستای شعار سال ۱۳۹۸ و جهت رونق تولید، در طرح تابستانه کتاب، میزان یارانه خرید برای کتاب‌های تألیفی ۲۵ درصد و کتاب‌های ترجمه شده ۱۵ درصد است. بر این اساس، در این دوره تابستانه کتاب، شیراز با بیشترین کتابفروشی در صدر فهرست طرح یاد شده قرار دارد و فقط نام ۳ کتابفروشی در شهرهای جهرم، فسا و لار در این فهرست دیده می‌شود. تمایل به خرید کتاب غیردرسی کم استمسئول انتشارات و کتابفروشی شهید عبدالرضا مصلی نژاد جهرم که در این طرح مشارکت دائمی داشته می‌گوید: بسیاری از کتابفروشی‌های شهرستان با مشکلات بی شماری روبه رو هستند، زیرا تمایل به خرید کتاب غیردرسی کم است. کتابفروشی‌های شهرستان‌ها کاهش داشته استمعاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به افزایش سقف خرید کتاب در تابستانه کتاب گفت: با وجودی که تعداد کتابفروشی‌های شهرستان‌ها کاهش داشته، اما در شیراز بیش از ۳۱ کتابفروشی مشارکت کردند که نشان دهنده موفقیت این طرح است. در حالی که روزهای میانی طرح تابستانه کتاب برگزار می‌شود، فارس به رغم افزایش قیمتها در رتبه چهارم فهرست پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب قرار دارد؛ همچنین فارس بر اساس میزان فروش در تابستانه کتاب، پس از خراسان رضوی و اصفهان سومین استان در طرح تابستانه کتاب به شمار می‌رود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 روز قبل
بر همین اساس با پایان مدت زمان تفاهمنامه میان ایران و اتریش به منطور تبادل رایگان غرفه برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب وین و تهران، ایران امسال در نمایشگاه کتاب وین حضور نخواهد داشت. در زمینه حضور ایران در نمایشگاه کتاب پاریس نیز به دلیل نبود تفاهمنامه مشترک میان دو نمایشگاه و نیز حضور ایران در این نمایشگاه در دوره‌های گذشته و اعلام نظر برخی از حاضران مبنی بر رضایت‌بخش نبودن مبادله کتاب میان ناشران ایرانی و فرانسوی حضور ایران در این نمایشگاه در سال جاری نیز لغو شده و احتمال دارد حضور در نمایشگاه کتاب لندن جایگزین آن شود. همچنین ایران با وجود اینکه در چند سال گذشته میهمان ویژه نمایشگاه کتاب بلگراد نیز بود، در سال جاری از حضور در این نمایشگاه انصراف داده است. با این همه و در رویکرد تازه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی به حضور در رویدادهای نمایشگاهی کتاب، حضور ایران در نمایشگاه‌های کتاب دوحه، استانبول، کابل، دمشق، تفلیس، باکو، بغداد، بیروت و مسقط تقویت خواهد شد و همچنین برنامه‌ریزی برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب فرانکفورت، بولونیا، مسکو، شانگهای و پکن نیز در دست انجام است. ایران همچنین در حال تدارک برای حضور در نمایشگاه کتاب دمشق است و رایزنی‌هایی برای حضور ویژه این کشور در نمایشگاه کتاب تهران در سال آینده در دست انجام است.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
موسس و دبیر جایزه ادبی مهرگان با تشریح برنامه‌های این رویداد در سال جاری عنوان کرد که بسیاری از آثار ادبی این روزهای ایران چیزی کمتر از آثار برگزیدگان نوبل و بوکر ندارند. علیرضا زرگر جایزه مهرگان را که از مهم‌ترین جوایز خصوصی ایران است بنیان گذاشته و مدیریت می‌کند، جایزه مهرگان قدیمی‌ترین جایزه مستقل ایران است و بیشتر از دو دهه قدمت دارد. مطابق آیین‌نامه جوایز مهرگان، جایزه مهرگان طلایی هر ده سال یک بار برگزار می‌شود و به برترین اثر از میان آثار برگزیده جایزه مهرگان ادب تعلق می‌گیرد. البته در پایان دهه اول جایزه مهرگان به دلیل شرایط حاکم بر فضای فرهنگی کشور، امکان برگزاری این جایزه فراهم نشد. معیارهای داوری آثار خارج از ایران با آثار ادبی داخل ایران تفاوت چندانی ندارد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عصر امروز تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، شهرداری منطقه یک و مترو تهران منعقد شد تا بر اساس توافقات صورت‌گرفته، نمایشگاه بین المللی تهران به سیستم حمل و نقل مترو تهران متصل شود. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: بر همین اساس از چند ماه گذشته مذاکراتی با مسئولان شهرداری و شورای شهر آغاز شد تا برای ایجاد دسترسی مناسب شهروندان این منطقه و همچنین ارائه تسهیلات حمل و نقلی به بازدیدکنندگان نمایشگاهی، ایستگاه مترو در محل نمایشگاه‌های بین المللی احداث شود. وی با بیان اینکه هزینه‌های احداث این ایستگاه و برخی تونل‌های مرتبط با آن را شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی متقبل شده است گفت: احداث این ایستگاه مترو و اتصال نمایشگاه بین المللی به سیستم حمل و نقل قطار شهری باعث می‌شود تا علاوه بر دسترسی آسان بازدیدکنندگان به نمایشگاه، روانسازی ترافیک در معابر بزرگراهی حاشیه نمایشگاه نیز اتفاق بیفتد. حسین‌زاده اضافه کرد: البته با توجه به اینکه نمایشگاه‌های پرمخاطبی همچون نمایشگاه کتاب و نمایشگاه خودرو در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار نمی‌شود و این نمایشگاه تنها پذیرای نمایشگاه‌های تخصصی است و ظرفیت‌های پارکینگ این مجموعه نیز ارتقاء یافته است، تا حد زیادی از مشکلات ترافیکی برگزاری نمایشگاه‌ها در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران کاسته شده است. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: از مجموع ۳۶۵ روز سال، در ۱۱۰ روز شاهد برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در این محل هستیم و مقرر شده است شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با انجام یک سرمایه‌گذاری مشترک در نمایشگاه شهر آفتاب، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای رونق در آن مجموعه نمایشگاهی نیز انجام دهد.
زومیتزومیت6 روز قبل
سرویس نقشه و مسیریاب بلد در جریان برگزاری نمایشگاه الکامپ، نقشه‌ی این نمایشگاه را که شامل محل قرارگیری غرفه‌ها است، در دسترس کاربران قرار می‌دهد. اطلاعات نمایشگاه الکامپ که از دو هفته گذشته روی سایت قرار گرفته، با همکاری نقشه و مسیریاب بلد، روی اپلیکیشن بلد قابل مشاهده است. اطلاعات غرفه‌ها و مسیر دسترسی با شروع نمایشگاه الکامپ روی نقشه قرار خواهد گرفت و کاربران بلد می‌توانند محل قرارگیری کسب‌وکارهای مختلف در الکامپ را روی نقشه مشاهده کنند. بلد این‌بار نقشه نمایشگاه را با به‌روزرسانی خودکار از سمت سرور روی نقشه قرار خواهد داد و نیازی به به‌روزرسانی نقشه از سمت کاربران نخواهد بود. با بزرگ‌نمایی نقشه، کاربران می‌توانند محل قرارگیری غرفه‌های نمایشگاه الکامپ را روی نقشه و مسیریاب بلد مشاهده کنند.

اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی

14+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور6 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
علیرضا زرگر، موسس و دبیر جایزه ادبی مهرگان، با تشریح برنامه‌های این رویداد در سال جاری عنوان کرد که بسیاری از آثار ادبی این روزهای ایران چیزی کمتر از آثار برگزیدگان نوبل و بوکر ندارند. علیرضا زرگر، جایزه مهرگان را که از مهم‌ترین جوایز خصوصی ایران است بنیان گذاشته و مدیریت می‌کند، جایزه مهرگان قدیمی‌ترین جایزه مستقل ایران است و بیشتر از دو دهه قدمت دارد. مطابق آیین‌نامه جوایز مهرگان، جایزه مهرگان طلایی هر ده سال یک بار برگزار می‌شود و به برترین اثر از میان آثار برگزیده جایزه مهرگان ادب تعلق می‌گیرد. معیارهای داوری آثار خارج از ایران با آثار ادبی داخل ایران تفاوت چندانی ندارد. ادبیات عرب با نوبل ادبی نجیب محفوظ و ادبیات ترک با نوبل اورهان پاموک بیشتر به جهانیان معرفی شد.
پارس نیوزپارس نیوز6 روز قبل
امین میری در «شبی که ماه کامل شد» نقش دایی نورالدین را بازی می‌کند؛ برادر غمناز و دایی مالک و حمید. برای من مهم بود که این جداسازی اتفاق بیفتد که همه سیستان و بلوچستان مالک نیستند. به نظر می‌رسد تمام صحنه‌هایی که وارد خانواده عبدالحمید می‌شوند و در خود بلوچستان اتفاق افتاده واقعیت مردم بلوچ است. چون فکر می‌کنم الان خیلی اقبال به سمت سیستان بلوچستان بیشتر شود و فیلمسازهای زیادی به سراغ آن استان بروند. اولش برای من مهم بود که نشان بدهیم همه بلوچستان مالک نیستند و آنجا امن است.
مهرمهر6 روز قبل
علیرضا زرگر جایزه مهرگان را که از مهم‌ترین جوایز خصوصی ایران است بنیان گذاشته و مدیریت می‌کند، جایزه مهرگان قدیمی‌ترین جایزه مستقل ایران است و بیشتر از دو دهه قدمت دارد. مطابق آیین‌نامه جوایز مهرگان، جایزه مهرگان طلایی هر ده سال یک بار برگزار می‌شود و به برترین اثر از میان آثار برگزیده جایزه مهرگان ادب تعلق می‌گیرد. البته در پایان دهه اول جایزه مهرگان به دلیل شرایط حاکم بر فضای فرهنگی کشور، امکان برگزاری این جایزه فراهم نشد. معیارهای داوری آثار خارج از ایران با آثار ادبی داخل ایران تفاوت چندانی ندارد. ادبیات عرب با نوبل ادبی نجیب محفوظ و ادبیات ترک با نوبل اورهان پاموک بیشتر به جهانیان معرفی شد.
آناجآناج6 روز قبل
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان در گفت‌وگو با آناج؛ معرفی کتاب سال استان برای نخستین بار/ توجه مردم به کتاب با وجود مشکلات اقتصادیمحمدپور گفت: برای نخسیتین بار مراسم انتخاب کتاب سال استان در طول این نمایشگاه برگزار خواهد شد که ناشر و نویسنده برتر معرفی خواهد شد. محمدپور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب اظهار داشت: این نمایشگاه کماکان طبق روال هرساله در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپزار خواهد شد. وی افزود: البته برگزاری با کیفیت نمایشگاه کتاب امسال بستگی به تامین شرایط و اعتبارات دارد که در صورت تحقق می‌توانیم با بهترین شکل و در زمان مناسب هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز را برگزار کنیم. محمدپور خاطر نشان کرد: در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب، برنامه‌های فرهنگی باهدف بهبود کیفیت و با حضور ناشران داخلی و خارجی انجام می‌پذیرد. محمدپور گفت: در شانزدهمین دوره از برگزاری نمایشگاه کتاب تبریز ١٨ میلیارد ریال بن کتاب با ٢٠ درصد تخفیف ارائه شد که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
قادر آشنا رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از پرداخت مابه‌تفاوت ارزی ناشران خارجی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: از نیمه خرداد ماه پرداخت مابه تفاوت ارزی به ناشران خارجی نمایشگاه کتاب را در دستور کار قرار دادیم و خوشبختانه تمام این مبالغ پرداخت شد. وی با اشاره به پرداخت دیرتر از موعد این مابه تفاوت‌ها گفت: ما برای پرداخت این مابه‌تفاوت‌های ارزی باید دو کار انجام می‌دادیم، ‌ اول اینکه باید مجوز لازم را از مجموعه وزارتخانه دریافت می‌کردیم و دوم اینکه ارز باید با امضای وزیر هزینه می‌شد، تا نامه‌نگاری‌های این دو اقدام انجام شد و معاون فرهنگی نیز مکاتبات لازم را انجام داد، ‌ ما اقدام به پرداخت کردیم. آشنا درباره رقم این مابه تفاوت‌ها گفت: در مجموع ۴۴۷ هزار یورو باید مابه‌تفاوت ارزی به ناشران خارجی نمایشگاه پرداخت می‌کردیم که تا امروز همه این مبلغ پرداخت شده است. وی پیش از این در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره تامین ارز این مابه‌تفاوت‌ها گفته بود: ‌ ارزی که از سال گذشته در اختیار نمایشگاه کتاب تهران بود با اجازه وزیر فرهنگ در این مسیر هزینه شد. انتهای پیام/
همشهریهمشهری1 هفته قبل
همه جا مقدار زیادی آشغال تولید می‌شود تا از میان آن شاید یک یا دو تکه گوهر ارزشمند کشف شود. پژوهشگر فرهنگستان باید کار فرهنگستان را انجام دهد و بر اثر کاری که می‌کند، ترفیع و ارتقاء بگیرد. یعنی آن ۸۰ هزار عنوان کتاب آنجا را شاید سه میلیون نفر تولید می‌کنند اما اینجا همان تعداد کتاب را شاید ۳۰۰ هزار نفر تولید کنند. به نظر من در برخی حوزه‌ها می‌توان برنامه‌ای نوشت که زمان را کم کرد؛ اما در کار فرهنگی چنین اتفاقی افتادنی نیست. باید اجازه دهیم علف‌های هرز با گندم رشد کند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به زمان برگزاری سه نمایشگاه بزرگ کتاب جهان در روسیه، چین و آلمان خبرها از موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی حاکی از تغییر سامان حضور ایران در برخی از نمایشگاه‌های بین‌المللی کتاب در سال جاری است. بر همین اساس با پایان مدت زمان تفاهمنامه میان ایران و اتریش به منطور تبادل رایگان غرفه برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب وین و تهران، ایران امسال در نمایشگاه کتاب وین حضور نخواهد داشت. در زمینه حضور ایران در نمایشگاه کتاب پاریس نیز به دلیل نبود تفاهمنامه مشترک میان دو نمایشگاه و نیز حضور ایران در این نمایشگاه در دوره‌های گذشته و اعلام نظر برخی از حاضران مبنی بر رضایت‌بخش نبودن مبادله کتاب میان ناشران ایرانی و فرانسوی حضور ایران در این نمایشگاه در سال جاری نیز لغو و احتمال دارد حضور در نمایشگاه کتاب لندن جایگزین آن خواهد شد. با این همه و در رویکرد تازه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی به حضور در رویدادهای نمایشگاهی کتاب حضور ایران در نمایشگاه‌های کتاب دوحه، استانبول، کابل، دمشق، تفلیس، باکو، بغداد، بیروت و مسقط تقویت خواهد شد و همچنین برنامه‌ریزی برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب فارنکفورت، بولونیا، مسکو، شانگهای و پکن نیز در دست انجام است. ایران همچنین در حال تدارک برای حضور در نمایشگاه کتاب دمشق است و رایزنی‌هایی برای حضور ویژه این کشور در نمایشگاه کتاب تهران در سال آینده در دست انجام است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، نمایشگاه کتاب امسال بود که مشهور شد. همزمان کتاب دیگرش هم با عنوان «خط مقدم» در همین نمایشگاه در غرفه دیگری رونمایی شد و شکرخدا با استقبال زیادی هم روبه‌رو شد. ریز قیمت اجناس، مهدهای‌کودک‌ دولتی، پارک‌ها، خطوط اتوبوس، رستوران‌ها و فروشگاه‌هایی که غذای حلال سرو می‌کنند و حتی دکتر زنان! خواننده در بهت و حیرت فرو می‌رود زمانی که در معادله مقایسه‌ای نویسنده قرار می‌گیرد و بدتر از آن این‌که مورد قضاوت هم قرار می‌گیرد شاید هم توبیخ شامل حالش شود. انتهای کتاب هم مطالعه «سفرنامه‌هایی که به زور به ته این کتاب سنجاق شده» به اختیار خواننده واگذار شده است.

به انتهای لیست رسیدید