اخبار نمایندگان مجلس - آخرین و مهم ترین اخبار نمایندگان مجلس از خبرگزاری‌های ایران | خبری

نمایندگان مجلس

ایران‌جیبایران‌جیب23 دقیقه قبل
روزنامه شرق با حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری، از اعضای مجمع روحانیون مبارز در باره انتخابات مجلس مصاحبه‌ای انجام داده است. روزنامه شرق با حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری، از اعضای مجمع روحانیون مبارز در باره انتخابات مجلس مصاحبه‌ای انجام داده است. هیئت‌های اجرائی انتخابات نیز عملا به ردصلاحیت دست می‌زنند و این موضوع واقعا حق انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان را تحدید می‌کند. اگر کاندیدایی نداشته باشیم طبیعتا نمی‌توانیم لیستی بدهیم و وقتی لیستی نباشد، جناب خاتمی از چه چیزی باید حمایت کند؟ در حقیقت این احتمال وجود دارد که اصلا لیستی ارائه نشود. ما به قطعیت می‌گوییم که هنوز تنها روزنه اصلاح‌طلبان شرکت در انتخابات است، ولو در مناطقی لیستی نداشته باشند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
تبصره ۴- تخلف از احکام این ماده توسط اشخاص، مشمول مجازات محرومیت از حقوق اجتماعی درجه پنج قانون مجازات اسلامی می‌باشد. در صورت تخلف مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود. تبصره - تخلف از احکام این ماده توسط اشخاص، جرم است و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود. ماده ۷ - ماده ذیل به عنوان ماده (۶۵ مکرر ۱۳) به قانون الحاق می‌شود. تبصره - تخلف از احکام این ماده توسط اشخاص، جرم است و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این مطلب به برخی از عجیب‌ترین نکته‌ها در رابطه با چگونگی انتخاب نخست‌وزیر بریتانیا می‌پردازد. برای رای دادن لازم نیست هویت‌تان را اثبات کنیددر بریتانیا رای دادن در روز انتخابات کار بسیار ساده‌ایست. با زدن علامت ضربدر در خانه کنار اسم نامزد مورد نظرتان، کار رای دادن شما تمام شده است. نمایندگان مجلس عوام همگی در انتخابات سراسری برگزیده می‌شوند اما اعضای مجلس اعیان را مردم عادی انتخاب نمی‌کنند. به نوشته بی بی سی، نزدیک به ۱۰ درصد اعضای مجلس اعیان بریتانیا به شکل موروثی به آن راه یافته‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
وی نیز اعلام کرد که در صورت تصویب طرح دوفوریتی الزام دسترسی به خدمات اینترنت، اعمال هرگونه قطعی یا محدودیت اینترنت بدون‌ مجوز مجلس ممنوع خواهد بود. قطع نشدن اینترنت مطالبه عمومی «باتوجه به ناآرامی‌های اخیر و قطعی ۱۰ روزه‌ اینترنت خسارات زیادی به کسب و کارها و فعالان اقتصادی وارد شد. اینکه تنها بخواهیم با قطع اینترنت امنیت را در کشور برقرار کنیم بازتاب خوبی برای کشورمان ندارد و نیروهای توانمند ما را که برای برقراری امنیت در کشور زحمت می‌کشند ناتوان جلوه می‌دهد. وی افزود: قطعی اینترنت جهانی خسارت‌های زیادی را به مردم وارد کرد و اکنون قطع نشدن اینترنت به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است و مردم نگران هستند که این اتفاق دوباره تکرار نشود. عضو کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی افزود: به نظر می‌رسد هنوز برای عده‌ای از مسئولان اینترنت شناخته شده نیست و آسان‌ترین کاری که به نظرشان می‌رسد قطع اینترنت جهانی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
همین الآن تصمیم بگیرید، رئیس الوزراء را بخواهید، استیضاح کنید، عزلش کنید برود پی‌کارش، رضاخان هم همین طور. دیگر چرا در پرده می‌گوئید؟ حکومت نظامی و چه و چه؟ این‌ها اهمیت ندارد‎…‎آقایان! عدلیه‌اش نظامی بود، امنیه‌اش نظامی بود. از روز ختم مجلس مؤسسان، عدلیه، عدلیه است و امنیه، امنیه است و حاکم، حاکم است‎. اما من خیلی دوست می‌دارم که شاهزاده حاکم خراسان بشود، چون خیلی خوب آدمی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
هیئت‌های اجرائی انتخابات نیز عملا به ردصلاحیت دست می‌زنند و این موضوع واقعا حق انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان را تحدید می‌کند. درعین‌حال معتقدم که اصلاح‌طلبان هنوز هم باید در انتخابات شرکت کنند، زیرا هر نوع تغییری میسر نمی‌شود مگر از صندوق‌های رأی. ما می‌گوییم درصورتی که نامزدی وجود داشته باشد، لیست می‌دهیم، اما اگر برای مثال در اصفهان نامزدهای اصلاح‌طلب ردصلاحیت شوند، امکان ارائه لیست را نخواهیم داشت و اصلا محل شرط ایجاد نمی‌شود. به‌عنوان پرسش پایانی بفرمایید که آیا ندادن لیست و نداشتن نامزد در حوزه‌های انتخابیه مختلف باعث شرکت‌نکردن انتخابات هم می‌شود یا صرفا باید شاهد ندادن لیست و درعین‌حال تأکید بر مشارکت در انتخابات باشیم؟ ندادن لیست اصلا به معنای تحریم انتخابات نیست و پیش‌فرض اصلاح‌طلبان حضور در انتخابات است. ما به قطعیت می‌گوییم که هنوز تنها روزنه اصلاح‌طلبان شرکت در انتخابات است، ولو در مناطقی لیستی نداشته باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
عجیب‌تر از این رفتار، برخی مواضع و عملکردهای آقای روحانی است. اما زندگی امروز ایرانی‌ها با همین بحر طویل گره خورده است. یکی از موضوعات داغ و پر مانور آقای روحانی در ۶ سال اخیر، موضوع رفراندوم بوده است. مصوبه‌ای که دولت آقای روحانی نیز حامی آن بود. آن قهقهه و ادعا را باید به چه حسابی گذاشت؟ سخنگوی دولت می‌گوید آن خنده از روی سوز دل بوده است!
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
روزنامه اطلاعات در نقد رفتار و مواضع برخی نمایندگان مجلس نوشت: برخی سیاسیون در این روزها شکوه سرداده‌اند که چرا اصل «مجلس در رأس امور است» در عمل بلاموضوع شده‌است. روزنامه اطلاعات در نقد رفتار و مواضع برخی نمایندگان مجلس نوشت: برخی سیاسیون در این روزها شکوه سرداده‌اند که چرا اصل «مجلس در رأس امور است» در عمل بلاموضوع شده‌است. اگر ایشان، نیز گفته‌اند که: «مجلس، عصاره فضایل ملت است»، یعنی باید چنین باشد؛ نه آن‌که در هر حال و هوایی که مجلس درغلتید، عصاره فضایل ملت باقی خواهد ماند. اکنون باید پرسید: آیا ما بنده کلمات‌ایم، یا تابع محتویات؟ معتقدم اگر رهبر فقید زنده می‌بود، همچنان بر رأس‌امور بودن مجلس و عصاره فضایل ملت‌بودن نمایندگان تاکید می‌کرد؛ اما شاید با تغییری در صرف فعل؛ «است» را به «باید» تغییر می‌فرمود، که: «مجلس باید در رأس امور باشد و نمایندگان باید عصاره فضایل ملت باشند و بمانند». نمی‌دانم آیا در مجلس جدیدی که پیش‌روی خواهیم داشت، اصولا شرایط و ساز و کارهایی فراهم‌ خواهد شد، که آن سفارش و آرمان بالاخره محقق گردد؟
ایسناایسنا4 ساعت قبل
دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: با کلیت طرح سرا موافقیم و امیدواریم این طرح در آب کردن یخ انتخابات کارآمد باشد، به بهترین شکل و با کمترین خطا انجام شود. فاطمه راکعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت فعالیت جمعیت زنان مسلمان نواندیش در آستانه انتخابات مجلس، اظهار کرد: ما تمام دفاتر استانی‌مان را برای انتخابات فعال کرده‌ایم و در برخی از استان‌ها نیز بسیار قوی کار را دنبال می‌کنیم. برای انتخابات هم از چندی پیش خواسته‌ایم که هم خودشان از مراکز استانی کار انتخابات را دنبال کنند و هم این موضوع را تصویب کرده بودیم که هرکدام از بانوانی که خود را شایسته حضور در انتخابات می‌دانند ثبت‌نام کنند و این موضوع هم به خوبی دنبال شد. وی در پاسخ به پرسشی درباره طرح «سرا» و احتمال نتیجه‌بخش بودن آن، اظهار کرد: با کلیت طرح سرا موافقیم اما سوالاتی درباره لایه‌های دوم و سوم آن داریم ولی در مجموع این طرح، طراحان خوبی دارد و امیدواریم همه‌جانبه به مسائل مربوطه در آن توجه شود. این طرح می‌تواند در آب کردن یخ انتخابات کارآمد باشد و امیدواریم به بهترین شکل و با کمترین خطا انجام شود.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
روزنامه شرق با حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی‌لاری، از اعضای مجمع روحانیون مبارز در باره انتخابات مجلس مصاحبه‌ای انجام داده است. هیئت‌های اجرائی انتخابات نیز عملا به ردصلاحیت دست می‌زنند و این موضوع واقعا حق انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان را تحدید می‌کند. درعین‌حال معتقدم که اصلاح‌طلبان هنوز هم باید در انتخابات شرکت کنند، زیرا هر نوع تغییری میسر نمی‌شود مگر از صندوق‌های رأی. اگر کاندیدایی نداشته باشیم طبیعتا نمی‌توانیم لیستی بدهیم و وقتی لیستی نباشد، جناب خاتمی از چه چیزی باید حمایت کند؟ در حقیقت این احتمال وجود دارد که اصلا لیستی ارائه نشود. ما به قطعیت می‌گوییم که هنوز تنها روزنه اصلاح‌طلبان شرکت در انتخابات است، ولو در مناطقی لیستی نداشته باشند.
فراروفرارو5 ساعت قبل
از سوی دیگر، هر زمان که مشارکت مردم پایین آمده است، اصلاح‌طلبان قدری دچار مشکل شده‌اند. به گمان او، اکنون نامزد‌های اصلاح‌طلبان از دو مرجع تأیید صلاحت یا رد‌صلاحیت می‌شوند که این مهم خود بر میزان ردصلاحیت‌ها می‌افزاید. برای بررسی شرایط فعلی اصلاح‌طلبان در انتخابات، ساعتی را با این فعال سیاسی به گفتگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید. هیئت‌های اجرائی انتخابات نیز عملا به ردصلاحیت دست می‌زنند و این موضوع واقعا حق انتخاب‌شوندگان و انتخاب‌کنندگان را تحدید می‌کند. ما به قطعیت می‌گوییم که هنوز تنها روزنه اصلاح‌طلبان شرکت در انتخابات است، ولو در مناطقی لیستی نداشته باشند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشلایحه بودجه سال ۹۹ روز یکشنبه ۱۷ آذر، توسط حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. البته دولت گزارش شفاهی زیادی تاکنون درباره اصلاح ساختار اقتصادی ارائه کرده، اما هیچ برنامه‌ای که در آن محاسبات کمی و کیفی و یا نحوه نظارت مجلس مشخص باشد، وجود ندارد. همانطور که در سخنان پورابراهیمی نمود داشت، شانه خالی کردن دولت از اصلاح ساختار بودجه ۹۹ در شرایطی است که دولت باید تا تیر ۹۸ بودجه سال ۹۸ – نه بودجه ۹۹- را به لحاظ ساختاری اصلاح می‌کرد و به تبع آن همین اصلاح ساختار را در تدوین بودجه سال‌های آتی لحاظ می‌کرد. در زمینه‌ی اصلاح ساختار نظام بانکی هم حرف‌های زیادی هست و جایش هم در این مجلس نیست و ما با مسئولین مکرر در این زمینه‌ها صحبت کردیم. به هر روی لایحه بودجه سال آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی شده و کمیسیون تلفیق بودجه مجلس نیز در حال نهایی شدن است، باید منتظر ماند و دید مجلس دهم در آخرین بودجه‌نویسی‌اش چه سند دخل و خرجی برای کشور خواهد نوشت.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی معتقد است اگر دولت و مجلس آستین بالا نزنند، ظرف سه یا نهایت چهار سال آینده، تامین اجتماعی تبدیل به یک ابربحران جدی و خطرساز خواهد شد. اکبر شوکت (عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی) در گفتگوی پیش رو به آخرین وضعیت سازمان و راهکارهای خروج از بحران می‌پردازد. منابع پایدار اقتصادی باید به سازمان داده شود چراکه آینده‌ی سازمان تامین اجتماعی به آینده حاکمیت گره خورده است و لاجرم منابعی باید به سازمان بدهند که بتواند تاثیرگذاری اقتصادی بالا داشته باشد. اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی به گونه‌ای که حضور شرکای اجتماعی تقویت شود، یک ضرورت غیرقابل انکار است. اکنون کم کم بودجه ۹۹ در حال تدوین است؛ شما برای لحاظ شدن منافع و مطالبات تامین اجتماعی در این بودجه، چه اقداماتی در دست انجام دارید؟ بحث‌های تامین اجتماعی را در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار دهندعلاوه بررسی بودجه تامین اجتماعی در کمیسیون تلفیق مجلس، تشکل‌های کارگری از کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز خواسته‌اند که بحث‌های تامین اجتماعی را در دستور کار این کمیسیون قرار دهند؛ خود نمایندگان مجلس باید به این نتیجه برسند که در مورد تامین اجتماعی، هرچه کوتاهی بکنند، دود آن در جیب همه مردم و حاکمیت خواهد رفت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ساعت قبل
تا از فضای مجلس دور نشده‌ایم به درآمدهای خودرویی دولت که در لایحه بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است، بپردازیم. هر سه این درآمدها به نسبت سال جاری افت داشته‌اند. خبر دیگر اینکه طی هفته جاری افت فروش جهانی خودرو زنگ خطر را برای خودروسازان بین‌المللی به صدا درآورد. دلایل گوناگونی برای این منظور اعلام شده است که عمده‌ترین آن افت فروش در بازار چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان است. در کنار این مساله جنگ تجاری میان چین و آمریکا می‌تواند روی افت فروش اثرگذار باشد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
ایسنا/کردستان به گفته استاندار کردستان، گفت: به دلیل پیگیری نکردن جدی مسئولین استانی اکثر وعده‌های مسئولین کشوری به سرانجام نمی‌رسد. بهمن مرادنیا عصر امروز (۲۰آذر) در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کردستان که با محور بررسی سند راهبردی آمایش استان در استانداری برگزار شد اظهار کرد: سفرهای اخیر مسئولان به کردستان در افزایش بودجه استان تاثیر بسزایی داشته است. مرادنیا عنوان کرد: به دلیل پیگیری نکردن جدی مسئولین استانی اکثر وعده‌های مسئولین کشوری به سرانجام نمی‌رسد این در حالی است که برای رسیدن به اهداف خود باید مسائل را به شیوه‌ای جدی پیگیری کرد. استاندار کردستان تاکید کرد: علی‌رغم مشکلات موجود اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته است، اما باز با این وجود باید همه نمایندگان مجلس و مدیران با جدیت کامل برای افزایش میزان بودجه کردستان تلاش کنند. وی در پایان یادآور شد: چرخ اقتصاد استان در حال حرکت است و برای پیشگیری از توقف آن مسئولان استان باید بیشتر تلاش کنند.
رکنارکنا10 ساعت قبل
خانه مطبوعات کشور نیز با تشکیل ۲ خانه مطبوعات در استان تهران موافق است. زارعی ادامه داد: خبرنگاران شهر تهران هیچگاه صنف غیرسیاسی و گسترده همانند خانه مطبوعات نداشته‌اند، بنابراین ناچار هستند که در یکی از تشکل‌های صنفی سیاسی شهر عضو شوند. وی یادآور شد: علی رغم اینکه تشکیل خانه مطبوعات شهر تهران در حوزه استحفاظی شهرستان‌ها نیست، اما باعث خشنودی اصحاب رسانه در سراسر کشور می‌شود. سخنان زارعی و دفاع او از تاسیس خانه مطبوعات شهر تهران مورد تایید رئیس و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات کشور قرار گرفت و آنها هم موافقت و حمایت خود را از این رخداد مهم اعلام کردند. در ادامه مهدی نورعلیشاهی مسئول اداره خبرنگاران و تشکل‌های مطبوعاتی گفت: در صورت وصول درخواست از اداره کل ارشاد استان تهران، و مخالفت نکردن خانه مطبوعات کشور و همچنین تایید معاون مطبوعاتی و مدیر کل مطبوعات داخلی، معاونت مطبوعاتی آمادگی تشکیل خانه مطبوعات تهران را دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر11 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مجلس نیازمند افراد پخته از نظر فکری است، افزود: مجلس به دلیل اینکه مکان قانونگذاری است باید افراد برنامه ریز، توانمند و قانونگذار در آن وارد شوند. معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: در روزهای اخیر چهره‌های مشهور و یا به عبارتی همان سلبریتی‌ها، شروع به اظهارنظر در مسائلی می‌کنند که هیچگونه تخصصی در آن ندارند. هر جایگاهی مسئولی دارد که باید پاسخگوی وظایف خود باشد نه اینکه مسئولیت خود را تفویض کند و بعد هم بگوید من خبر نداشتم. چرا که وظیفه رهبری مراقبت از کلیت و امنیت نظام است که الحمدلله آن را تاکنون به خوبی انجام داده‌اند. معاون فرهنگی قوه قضائیه در ادامه با اشاره به اینکه یکی از معانی امانت، پذیرش مسئولیت است اظهار داشت: اگر کسی مسئولیتش را درست انجام ندهد باید هم به خداوند و هم به مردم پاسخگو باشد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
قراردادها در بخش عمومی ناقص هستند و قراردادهای ویژه‌ای داریم که به شکل مقررات، پروژه‌های بزرگ و اجرای یک قانون، شکل قرارداد دارند. کنترلی روی نمایندگان مجلس نیست و به کارهای توسعه محلی و ملی پایبند نیستند. تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد احکام قانون‌ برنامه توسط دولت اجرایی می‌شد و نواقص زیادی هم داشت. چشمی خاطرنشان کرد: همه این موارد در حاکمیت قانون‌خلاصه می‌شود که مبنای توسعه کشور است و ما ۴۰ سال در حاکمیت قانون مشکل داشتیم. این استاد دانشگاه افزود: چهارم نبود دادگاه قانون اساسی در کشور ما است که کشورهای مختلفی این دادگاه را دارند.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از این امور مهمی که امروزه همه ما را رنج می‌دهد، موضوع عدم وجود تفکر سیستمی در اداره کشور است. اموری وجود دارد که مانع توسعه کشور شده است؛ اولین موضوعی که در این میان می‌توان به آن اشاره کرد، نظام تمرکزگرایی است. دولت‌ها باید تسهیل‌کننده امر دولت باشند، اما امروز با استخدام بی رویه کارمندان، این موضوع مانعی بر سر راه توسعه کشور شده است. استاندار خراسان رضوی، گفت: عدم انسجام ارکان حکومتی نیز موضوع سومی است که باید در این خصوص از آن یاد کرد. استاندار خراسان رضوی، اضافه کرد: از این رو باید گفت که مشکلی که ما با آن مواجه هستیم دیوان سالاری اداری است.
الفالف12 ساعت قبل
***رحمانی‌فضلی استیضاح می‌شود؟ فرارو نوشت: نمایندگان مجلس به خاطر عملکرد ضعیت عبدالرضا رحمانی فضلی در اجرای طرح گران شدن بنزین، استیضاح وزیر کشور را به جریان انداخته‌اند. پرویز امینی در کانال شخصی خود نوشت: جناب پناهیان در توئیتی به قول معروف به شورای نگهبان گرا داده‌اند که علی مطهری را رد صلاحیت کند! … الان مسئله مردم، مسئله جمهوری اسلامی و مسئله مجلس آینده، بود و نبود علی مطهری در انتخابات است؟! عده‌ای در این حوادث، بی‌گناه جان باختند و …، آنوقت شما نگران تأیید و رد شدن علی مطهری هستید؟! کار دومی که می‌کردم این بود که با جامعه گفتگو می‌کردم که در سیاست و حکمرانی، ابوذر زمانه‌ات را بشناس!
ایران‌جیبایران‌جیب12 ساعت قبل
به تفکیک، سهم مالیات اشخاص حقوقی ۴۴‌هزار‌میلیارد و ۲۲۶‌میلیون تومان و سهم مالیات بر درآمدها (درآمدهای اشخاص حقیقی) ۳۲‌هزار و ۳۴۱‌میلیارد تومان است. حدود ۷‌هزار‌میلیارد تومان مالیات بر ثروت و حدود ۲۱‌هزار‌میلیارد تومان مالیات بر واردات درنظر گرفته شده است. ٩/٦‌ هزار‌میلیارد تومان سهم شرکت‌های دولتی از مالیاتسهم مالیات شرکت‌های دولتی ۶‌هزار‌میلیارد و ۹۴۲‌میلیون تومان و مالیات علی‌الحساب اشخاص حقوقی دولتی ۵‌هزار‌میلیارد و ۷۸۸‌میلیون تومان است. در این سهم ۷۲٫۲‌درصدی از کل اقتصاد ایران، سهم شرکت‌های دولتی و اشخاص حقوقی دولتی از کل درآمدهای مالیاتی به ۶٫۴‌درصد می‌رسد. با این حساب، سهم بنیادها و نهادهای خاص در درآمدهای مالیاتی کشور، ۸‌هزارم درصد است.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا امروز چهارشنبه با اعمال تحریم‌ علیه ترکیه به دلیل اقدام این کشور در خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه موافقت کرد. نمایندگان کنگره آمریکا پیش از این بارها تهدید کرده‌اند ترکیه را به دلیل تصمیم این کشور برای خریداری سامانه دفاع موشکی از روسیه تحت تحریم قرار خواهند داد. واشنگتن از تحویل جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه به دلیل خرید این سامانه‌ها خودداری کرده است. کمیته روابط خارجی سنای آمریکا طرح موسوم «پیشبرد امنیت ملی آمریکا و جلوگیری از بازپیدایش داعش» که شامل بندهایی برای تحریم ترکیه است را به تصویب رساند. پیش از این گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا از «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا خواسته بودند ترکیه را به دلیل خرید اس-۴۰۰ تحت تحریم قرار دهد.
کرد آنلاینکرد آنلاین13 ساعت قبل
استاندار کردستان گفت: عصر کرد - ایسنا/کردستان به گفته استاندار کردستان، گفت: به دلیل پیگیری نکردن جدی مسئولین استانی اکثر وعده‌های مسئولین کشوری به سرانجام نمی‌رسد. بهمن مرادنیا عصر امروز (۲۰آذر) در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کردستان که با محور بررسی سند راهبردی آمایش استان در استانداری برگزار شد اظهار کرد: سفرهای اخیر مسئولان به کردستان در افزایش بودجه استان تاثیر بسزایی داشته است. مرادنیا عنوان کرد: به دلیل پیگیری نکردن جدی مسئولین استانی اکثر وعده‌های مسئولین کشوری به سرانجام نمی‌رسد این در حالی است که برای رسیدن به اهداف خود باید مسائل را به شیوه‌ای جدی پیگیری کرد. استاندار کردستان تاکید کرد: علی‌رغم مشکلات موجود اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته است، اما باز با این وجود باید همه نمایندگان مجلس و مدیران با جدیت کامل برای افزایش میزان بودجه کردستان تلاش کنند. وی در پایان یادآور شد: چرخ اقتصاد استان در حال حرکت است و برای پیشگیری از توقف آن مسئولان استان باید بیشتر تلاش کنند.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا عصر امروز در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان کردستان که با محور بررسی سند راهبردی آمایش استان در این شهر برگزار شد، اظهار داشت: سفرهای اخیر مسئولان کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان در افزایش بودجه کردستان بسیار تأثیرگذار بود. وی افزود: وعده‌های مسئولان کشوری در سفر به استان کردستان به‌دلیل عدم پیگیری جدی، ما را به سرانجام و اهداف خود نمی‌رساند در حالی‌که باید مسئولان پیگیر باشند. وی با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات زیاد اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته است، تاکید کرد: باید همه نمایندگان مجلس و مدیران با جدیت کامل برای افزایش میزان بودجه کردستان تلاش کنند. وی اظهار کرد: چرخش چرخ توسعه استان گواه این است که هرجایی مسائل به‌صورت جدی پیگیری شود، مشکلات را می‌توان حل و برطرف کرد. استاندار کردستان از پیگیرهای «سردار رجبی» فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر بابت محرومیت‌زدایی در روستاهای کردستان قدردانی کرد.
ایمناایمنا14 ساعت قبل
آیت الله جوادی آملی تصریح کردند: نزاهت اخلاقی و دیانت باید در حد اعلای آن در ائمه نماز جمعه وجود داشته باشد و در مسائل دینی جای هیچ‌گونه سهل انگاری برای ائمه جمعه وجود ندارد. ایشان ادامه دادند: نکته دیگر این است که گرچه نماز جمعه یک نماز سیاسی عبادی است، اما این بدین معنا نیست که ائمه جمعه گرایشات و سلایق سیاسی خود را در نماز جمعه مطرح کنند! ابراز این نوع گرایشات سیاسی از سوی ائمه جمعه حتی در حد اشاره، باعث عدم حضور طرفداران جریان مقابل در نماز جمعه می‌شود و در جامعه، ایجاد شقاق و تفرقه می‌نماید لذا باید ائمه جمعه در این خصوص هوشیار باشند. مصوبه مجلس را فقط شورای نگهبان می‌تواند از نظر انطباق با شرع و قانون اساسی بررسی کند و نظر بدهد. سیاست‌های کلی عین قانون اساسی یا متمم قانون اساسی نیست که مغایرت با آن به معنی مغایرت با قانون اساسی باشد.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشکمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا امروز چهارشنبه با اعمال تحریم‌ علیه ترکیه به دلیل اقدام این کشور در خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه موافقت کرد. واشنگتن از تحویل جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه به دلیل خرید این سامانه‌ها خودداری کرده است. کمیته روابط خارجی سنای آمریکا طرح موسوم «پیشبرد امنیت ملی آمریکا و جلوگیری از بازپیدایش داعش» که شامل بندهایی برای تحریم ترکیه است را به تصویب رساند. «باب منندز»، سناتور دموکرات و یکی از اعضای کمیته روابط خارجی چهارشنبه توئیت کرد که این طرح به ترکیه نشان می‌دهد که رفتارش در قبلا سوریه و خریداری سامانه اس-۴۰۰ قابل قبول نیست. پیش از این گروهی از نمایندگان مجلس سنای آمریکا از «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا خواسته بودند ترکیه را به دلیل خرید اس-۴۰۰ تحت تحریم قرار دهد.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد با هرگونه کاهش سهمیه ایثارگران در کنکور مخالف است. خبرگزاری ایرنا: معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد با هرگونه کاهش سهمیه ایثارگران در کنکور مخالف است. معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد با اشاره به موفقیت‌های ایثارگران در عرصه‌های علمی، افزود: در حال حاضر ایثارگران زیادی بدون استفاده از سهمیه کنکور وارد دانشگاه می‌شوند و فقط چند درصد از ایثارگران از سهمیه استفاده می‌کنند که تأکید داریم این سهمیه باید حفظ شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برای حفظ سهمیه ایثارگران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و در این زمینه با نمایندگان مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها به ویژه فراکسیون شاهد و ایثارگران مجلس برای مخالفت با کاهش سهمیه ایثارگران رایزنی خواهد شد. در گذشته دو سهمیه ۲۵ درصدی جانبازی و ۵ درصدی ایثارگری در کنکور وجود داشت که با لایحه پیشنهادی جدید وزرای علوم و بهداشت، در تمام آزمون‌ها ۵ درصد ظرفیت مازاد بر ظرفیت کنکور برای آنها در نظر گرفته می‌شود، ضمن اینکه سهمیه فرزندان هیات علمی نیز حذف می‌شود.
فارسفارس15 ساعت قبل
کارشناس مسائل سیاسی گفت: کسانی باید به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند که به نمایندگی به عنوان شغل، منبع درآمد و کسب رانت‌های سیاسی و اقتصادی نگاه نکنند. وی با بیان اینکه مردم در انتخابات باید به کسانی رای دهند که به نمایندگی به عنوان یک شغل، منبع درآمد و کسب رانت سیاسی و اقتصادی نگاه نمی‌کنند و خود را در مقام نمایندگی خدمت به ملت ایران قرار می‌دهند، افزود: مجلس باید عصاره فضایل ملت باشد و نمایندگان مجلس نیز قدرت را برای خدمت به مردم بدانند نه برای کسب منافع سیاسی و اقتصادی. کنعانی مقدم با بیان اینکه برای تشکیل چنین مجلسی باید انتخاب‌ها از سوی مردم هدفمند صورت بگیرد، تأکید کرد: ما باید به دنبال اصلح مقبول باشیم، کسانی که کارآمدی و تخصص داشته باشند و در نظر مردم نیز از محبوبیت مناسب برخوردار باشند. وی تاکید کرد: سلبریتی‌های سیاسی که فقط شهرت سیاسی دارند و یا تکنوکرات هایی که نزد مردم از مقبولیت برخوردار نیستند، عملا نمی‌توانند در جایگاه نمایندگی مجلس قرار بگیرند. انتهای پیام/
فراروفرارو16 ساعت قبل
حالا قرار است دوشنبه هفته آینده دوباره رحمانی فضلی به کمیسیون امور داخلی و شورا‌ها برود، اگر نمایندگان قانع شدند طرح استیضاح منتفی می‌شود، اگر قانع نشدند، طرح استیضاح به صحن علنی مجلس کشیده می‌شود. تاکنون شش بار طرح استیضاح رحمانی فضلی در مجلس دهم مطرح شده، اما هیچ یک به صحن علنی مجلس نرسیده است. طبق اعلام رئیس‌جمهوری، این امر به شورای امنیت کشور واگذار شده بود که رئیس آن وزیر کشور است.» او همچنین گفت که شنیده است در روز اجرا وزیر کشور در تهران نبوده است. اگر این ادعا درست باشد، استیضاح رحمانی فضلی کار بسیار دشواری خواهد بود. نزدیکی رحمانی فضلی به اصولگرایان باعث می‌شود که طرح استیضاح او در مجلس رای نیاورد.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
سید مناف هاشمی، معاون پیشین برنامه ریزی شهرداری در دوره قالیباف و استاندار معزول گلستان قرار است به عنوان معاون امور مناطق شهرداری تهران منصوب شود. بر خلاف اخبار منتشرشده در خصوص مخالفت شورای شهر با این انتصاب، اخبار رسیده حکایت از آن دارد کرد که اعضای شورای شهر تهران مخالفت چندانی با این انتصاب نداشته‌اند. در همان زمان، محمود صادقی، نماینده تهران گفته بود: «آقای مناف هاشمی ظاهرا علاقه‌ای به حضور در گلستان ندارند و به همین دلیل دایم مشغول رایزنی است تا به تهران بیاید. با این وصف مشخص نیست چرا پیروز حناچی شهردار منتخب اصلاح طلبان در تهران چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است. بعید است کسی از اصلاح طلبان به شرط آن که که به منافع شهر تهران و بازدهی آن فکر کند، خواستار حضور مناف هاشمی در شهرداری شود؛ آن هم با این کارنامه مشخص او.

به انتهای لیست رسیدید