نوارغزه

نوارغزه

مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که هدف رژیم صهیونیستی از حملات بامداد امروز به نوارغزه، منحرف کردن نگاه‌ها از عملیات‌های مقاومتی اخیر در کرانه باختری است که معادلات این رژیم را بر هم زده و موجب تعمیق بحران‌های داخلی آن شده است. بر اساس این گزارش، برهوم ضمن تمجید از عملیات‌های اخیر در کرانه باختری، تاکید کرد که مقاومت قهرمان فلسطین هرگز اجازه نخواهد داد غزه عرصه‌ای برای صادر کردن بحران‌های داخلی رژیم صهیونیستی باشد. برهوم اشاره کرد که واکنش مقاومت به این حملات و تجاوزات متناسب و همسو با روند مبارزات و جهاد ملت فلسطین در کرانه باختری و غزه و سرتاسر اراضی اشغالی خواهد بود و مقاومت به دفاع از ملت فلسطین ادامه خواهد داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ «بنی گانتس» رئیس حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی به یحیی السنوار رئیس جنبش حماس در نوار غزه و دیگر گروه‌های مقاومت درخصوص هرگونه اقدامی علیه این رژیم هشدار داد. یحیی السنوار رئیس جنبش حماس در نوار غزه روز گذشته سران اشغالگر صهیونیست را به شدت تهدید کرد و وعده داد که ارتش اسرائیل را در مرزهای نوارغزه در هم بشکند و شهرک‌های صهیونیست نشین را با هزاران موشک هدف قرار دهد. پیگرد پنجمین وزیر فاسد کابینه نتانیاهودادستان کل رژیم صهیونیستی از عزم خود برای پیگرد «حاییم کاتس» وزیر رفاه اجتماعی این رژیم به اتهام فساد خبر داد. به نوشته این رسانه‌ها، کاتس پنجمین وزیر کابینه نتانیاهو باشد که کیفرخواست علیه او صادر می‌شود. این وزیران شال نتانیاهو نخست وزیر و وزیر جنگ، آریه درعی وزیر امور داخلی، یعکوف لیستمن وزیر بهداشت، دیوید امسالم وزیر اطلاع رسانی و حاییم کاتس وزیر رفاه هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت، «بنی گانتس» رئیس حزب آبی و سفید رژیم صهیونیستی به یحیی السنوار رئیس جنبش حماس در نوار غزه و دیگر گروه‌های مقاومت درخصوص هرگونه اقدامی علیه این رژیم هشدار داد. پیگرد پنجمین وزیر فاسد کابینه نتانیاهودادستان کل رژیم صهیونیستی از عزم خود برای پیگرد «حاییم کاتس» وزیر رفاه اجتماعی این رژیم به اتهام فساد خبر داد. کاتس عضو حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست وزیر کنونی رژیم اسرائیل است که خود نیز با پرونده‌های فساد مشابهی درگیر است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی دیروز گفتند که اگر کیفرخواست علیه کاتس صادر شود، باید استعفا کند اما اگر از این کار سرباز زند، نخست وزیر باید او را برکنار کند. این وزیران شال نتانیاهو نخست وزیر و وزیر جنگ، آریه درعی وزیر امور داخلی، یعکوف لیستمن وزیر بهداشت، دیوید امسالم وزیر اطلاع رسانی و حاییم کاتس وزیر رفاه هستند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، هیئت عالی راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره امروز چهارشنبه از قشرهای مختلف مردم نوارغزه دعوت کرد در راهپیمایی بازگشت این هفته به طور گسترده مشارکت کنند. نام راهپیمایی جمعه پیش رو، جمعه جوانان فلسطینی اعلام شده است. هیئت عالی راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره، راهپیمایی جمعه گذشته را به سبب عید سعید قربان لغو کرده بود. این راهپیمایی‌ها از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۹۷) همزمان با سالروز «روز زمین» در نوار غزه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. انتهای پیام/
ایران‌جیبایران‌جیب4 روز قبل
ارتش اسرائیل قصد دارد، دیوار سیمانی جدیدی در مرز با نوار غزه بسازد. ارتش اسرائیل قصد دارد، دیوار سیمانی جدیدی در مرز با نوار غزه بسازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از فلسطین الیوم، ارتش اسرائیل قصد دارد، دیوار سیمانی جدیدی در شمال شرقی نوارغزه بسازد. طبق گزارش‌های رسیده، هدف از ساخت این دیوار توسط اسرائیل، ممانعت از نفوذ فلسطینیان به محدوده‌ی اراضی آنهاست. نظامیان اسرائیلی روز یکشنبه با فلسطینیان مسلح در مرز نوار غزه درگیر شدند. اسرائیلی‌ها چهار فرد مسلح را که سعی داشتند به محدوده کشور وارد شوند، از بین بردند.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، ارتش رژیم صهیونیستی درنظر دارد دیوار سیمانی جدیدی در شمال شرقی نوارغزه احداث کند. بر اساس این گزارش، هدف از ساخت این دیوار توسط رژیم صهیونیستی، ممانعت از نفوذ فلسطینیان به اراضی اشغالی است. رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که این دیوار ۶ متر ارتفاع دارد و قرار است ۹ کیلومتر امتداد داشته باشد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، جمیل مزهر عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرد اشغالگران به سیاست خصمانه خود علیه اسیران و نادیده گرفتن وضعیت جسمانی وخیم آنها ادامه می‌دهد. وی درباره اسیرانی که دست به اعتصاب غذا زده‌‌اند از جمله حذیفه حلبیه و شرایط جسمانی وخیم وی افزود حذیفه حلبیه و اسیران همراه وی همچنان به اعتصاب غذا ادامه می‌دهند. مزهر که با المیادین گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت اشغالگران مسئولیت جان اسیر فلسطینی، حلبیه هستند و مقاومت فلسطین هرگز در این زمینه دست بسته باقی نخواهد ماند. عضو دفتر سیاسی جبهه خلق برای آزادی فلسطین خاطر نشان کرد آنچه علیه اسیران صورت می‌گیرد، در چارچوب تجاوزگری فراگیری است که علیه فلسطینیان در نوارغزه و کرانه باختری و خارج از فلسطین جریان دارد، ما هرگز اسیران قهرمان خود را تنها نخواهیم گذاشت و فعالیت‌هایی را طی روزهای آینده در راستای حمایت از آنها انجام خواهیم داد. انتهای پیام/
موجموج6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فلسطین الیوم، به دنبال عملیات‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه نوارغزه، توپخانه‌های ارتش رژیم صهیونیستی شمال نوارغزه را زیر آتش گرفتند. رسانه‌های عربی اعلام کردند که توپخانه‌های رژیم صهیونیستی در این حمله، اهدافی را در شرق بیت حانون زیر آتش گرفتند.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم نوشت که گسست ائتلاف عربی ضد یمن میان عربستان و امارات و اختلاف شورای همکاری خلیج فارس درباره حضور اسرائیل در ائتلاف دریایی همگی دلیلی برای تفرقه میان اعراب است. رای الیوم در مطلبی دیگر درباره تحولات چند روز اخیر نوشت که کشورهای حاشیه خلیج فارس بار دیگر در میان تنش‌های موجود در خلیج فارس دچار دودستگی شده‌اند. وزیر دفاع قطر نیز تاکید کرده که بی شک امنیت منطقه باید توسط کشورهای آن تامین شود و دولت ایران نقش مهمی در حفظ امنیت آب‌های خلیج فارس دارد. ابوظبی موضع شبه سکوت را درباره تنش‌های خلیج فارس اتخاذ کرده است درحالی که پیش از این تنش‌ها برای قطع روابط با ایران تلاش می‌کرد. اما در هفته‌های گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از تأمین امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز شانه خالی کرده و از کشورهای ابر قدرت ازجمله چین و ژاپن درخواست حمایت از کشتی‌های خودشان کرده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، منابع خبری فلسطینی صبح امروز از تبادل آتش میان نیروهای فلسطینی و نظامیان اشغالگر قدس خبر دادند. حرکت سریع جنگ‌افزارهای رژیم صهیونیستی در داخل حصار امنیتی مشهود بوده است و در ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه بامداد به وقت محلی، آرامش به این منطقه بازگشت. روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اما به نقل از سخنگوی ارتش این رژیم اعلام کرد که نظامیان اشغالگر، چهار نفر از نیروهای رزمنده فلسطینی را به شهادت رساندند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که نظامیان اشغالگر، چند فرد مسلح را رؤیت کردند که در حال نزدیک شدن به حصار امنیتی بودند و با خود، تفنگ کلاشینکوف، خمپاره و آر. پی. جی داشتند. این مسئول صهیونیست در پایان اعلام کرد که نظامیان رژیم صهیونیستی چهار نفر از رزمندگان فلسطینی را به شهادت رساندند و هیچ آسیبی به سربازان صهیونیستی وارد نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر ضمن تهدید نوار غزه، مدعی شد این رژیم برای انجام عملیات نظامی علیه مقاومت در این منطقه آماده می‌شود. اعتمادآنلاین| «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر نوارغزه را تهدید کرد. بر اساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ارتش این رژیم خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در نوارغزه آماده می‌کند. بنیامین نتانیاهو در این خصوص گفت: ما خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در غزه آماده می‌کنیم اما باید به یاد داشته باشیم، همانگونه که برای تحقق اهداف خود تلاش می‌کنیم، باید بهایی را هم برای آن بپردازیم.
الفالف1 هفته قبل
نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر ضمن تهدید نوار غزه، مدعی شد که این رژیم برای انجام عملیات نظامی علیه مقاومت در این منطقه آماده می‌شود. گروه جهان الف، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸، ۰۹:۵۷ ۳۹۸۰۵۱۹۰۳۸به گزارش مهر به نقل از النشره، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر نوارغزه را تهدید کرد. بر اساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ارتش این رژیم خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در نوارغزه آماده می‌کند. بنیامین نتانیاهو در این خصوص گفت: ما خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در غزه آماده می‌کنیم اما باید به یاد داشته باشیم، همانگونه که برای تحقق اهداف خود تلاش می‌کنیم، باید بهایی را هم برای آن بپردازیم. گفتنی است، گروه‌های مقاومت فلسطین در عین آمادگی برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید از سوی تل آویو، معتقدند که تهدیدات نتانیاهو علیه غزه قابل اتکاء نیست زیرا او به چنین تهدیداتی در آستانه انتخابات کنیست به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نیاز دارد.
موجموج1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از النشره، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بازهم نوارغزه را تهدید کرد. بر اساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ارتش این رژیم خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در نوارغزه آماده می‌کند. بنیامین نتانیاهو در این خصوص گفت: ما خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در غزه آماده می‌کنیم اما باید به یاد داشته باشیم، همانگونه که برای تحقق اهداف خود تلاش می‌کنیم، باید بهایی را هم برای آن بپردازیم. گفتنی است، گروه‌های مقاومت فلسطین در عین آمادگی برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید از سوی تل آویو، معتقدند که تهدیدات نتانیاهو علیه غزه قابل اتکاء نیست زیرا او به چنین تهدیداتی در آستانه انتخابات کنیست به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نیاز دارد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «جمال خضری» عضو مجلس قانون گذاری فلسطین سخنانی را در خصوص خسارت تحمیلی به نوارغزه به دنبال تداوم محاصره این منطقه توسط صهیونیستها، مطرح کرد. بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می‌شود. جمال خضری تأکید کرد: کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز تجاری در غزه با بدترین وضعیت ممکن مواجه هستند و طی ۱۴ سال محاصره غزه، حدود ۳۵۰۰ کارخانه، کارگاه و مرکز تجاری تعطیل شده است. وی همچنین اظهار داشت: تعطیلی این کارخانه‌ها و مراکز موجب بیکار شدن هزاران نفر شده است. خضری تاکید کرد که میزان فقر از مرز ۸۵ درصد و میزان بیکاری هم از مرز ۶۰ درصد گذشته است و میانگین درآمد روزانه هر فرد در غزه حدود ۲ دلار رسیده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر نوارغزه را تهدید کرد. بر اساس این گزارش، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ارتش این رژیم خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در نوارغزه آماده می‌کند. بنیامین نتانیاهو در این خصوص گفت: ما خود را برای عملیات نظامی گسترده علیه حماس در غزه آماده می‌کنیم اما باید به یاد داشته باشیم، همانگونه که برای تحقق اهداف خود تلاش می‌کنیم، باید بهایی را هم برای آن بپردازیم. گفتنی است، گروه‌های مقاومت فلسطین در عین آمادگی برای دفاع از خود در برابر هرگونه تهدید از سوی تل آویو، معتقدند که تهدیدات نتانیاهو علیه غزه قابل اتکاء نیست زیرا او به چنین تهدیداتی در آستانه انتخابات کنیست به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نیاز دارد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های رژیم صهیونیستی جزئیات جدیدی از نظامی صهیونیستی که امروز پنجشنبه در کرانه باختری به هلاکت رسید، منتشر کردند. این نظامی صهیونیست در یک عملیات در نزدیکی شهرک نشین گوش عتصیون در جنوب بیت لحم ربوده شد و با چاقو کشته شد. روزنامه یدیعوت آحرونوت، جنبش حماس را مسئول هلاکت نظامی صهیونیست پس از ربودن آن در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین عتصیون در جنوب بیت لحم دانست. واکنش محافل صهیونیستی به عملیات عتصیونمحافل رژیم صهیونیستی به هلاکت یک نظامی رژیم در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین گوش عتصیون در جنوب بیت لحم در کرانه باختری اشغالی واکنش نشان دادند. وی افزود حوادثی که در آن روز رخ داد، به احتمال ورود ارتش اسرائیل به جنگی در جبهه‌های مختلف اشاره می‌کند.
مهرمهر1 هفته قبل
تغییر کانون تنش‌ها از دیگر اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی از طرح معامله قرن است، تا پیش از این، کانون تنش‌ها در منطقه ضد دشمن صهیونیستی بود اما در حال حاضر رژیم صهیونیستی خواهان ائتلاف و هم پیمانی با رژیم‌های عربی است. *اجرا شدن معامله قرن چه تبعاتی برای منطقه به همراه دارد؟ در حقیقت وقتی از معامله قرن سخن می‌گوییم، معامله و قراردادی در کار نیست زیرا قرارداد باید میان دو نفر باشد. عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی و تبدیل رژیم صهیونیستی به ژاندارم منطقه از دیگر پیامدهای اجرایی شدن معامله قرن خواهد بود. *همانطور که می‌دانیم به موجب معامله قرن، اردن در اداره قدس نقشی نخواهد داشت، موضع نهایی اردن در قبال این معامله چه خواهد بود؟ اردن از بخش هایی از معامله قرن ناراضی است به ویژه بخش هایی که مربوط به آینده قدس، تولیت دینی و مسجدالاقصی است. مسئولان اردنی در حال حاضر برای موافقت با معامله قرن تحت فشار قرار دارند اما همچنان در برابر این فشارها سرتسلیم فرود نیاورده‌اند.
مهرمهر2 هفته قبل
معامله قرن با منطق تجاری ترامپ شکل گرفته است و به زعم خود با ساز و کار اقتصادی تشویقی قصد دارد قضیه فلسطین را به سرانجام برساند. سناریوهای پیش روی معامله قرن۱- شکست معامله قرنبه موجب این سناریو، طرح معامله قرن شکست خواهد خورد و هرگز به سرانجام نخواهد رسید. همانطور که گفته شد معامله قرن از اساس یک پروژه اسرائیلی است لذا هیچکدام از طرف‌های فلسطینی حتی گروه هایی که موافق روند سازش هستند، آن را نخواهند پذیرفت لذا تا زمانی که هیچ طرف فلسطینی موافق با معامله قرن وجود نداشته باشد، معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید. همچنین انتظار نمی‌رود که طرف‌های عربی نیز فلسطین را برای پذیرش معامله قرن تحت فشار قرار دهند زیرا فضای کنونی آمادگی اجرایی شدن این معامله را ندارد. راهکارهای مقابله با معامله قرن-تقویت وحدت ملی فلسطین و هماهنگی و همسویی تمامی تلاش‌ها در زمینه مقابله با معامله قرن-صدور منشوری که گروه‌های فلسطینی را به حفظ اصول و آرمان‌های ملت فلسطین متعهد می‌کند و با معامله قرن و هر قراردادی که ناقض حقوق فلسطین است، مخالفت کند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری میلادی تاکنون ۵۴ فلسطینی از جمله ۱۲ کودک را در نوارغزه به شهادت رسانده است. بر اساس این گزارش، در نیمه نخست سال جاری، بیش از ۳۷۰۰ فلسطینی در نوارغزه به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شدند. تاکنون ۲۰۷ ماهیگیر فلسطینی نیز حین ماهیگیری در آب‌های غزه به ضرب گلوله نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده‌اند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی همچنین تاکید کرد که این ترورها، هرگونه فرصت برای موفقیت در روند سیاسی را از بین می‌برد. ران ادامه داد که این ترورها فقط آرامش یهودیان وحشت زده را تهدید می‌کند و به دنبال اثبات این ادعا است که سیستم امنیتی اسرائیل همچنان خوب کار می‌کند. نویسنده صهیونیستی اشاره کرد که ترورهایی که توسط رژیم صهیونیستی انجام شده، منجر به گسترش فضای نفرت و ترس میان اعراب و فلسطینیان و نیز افزایش انگیزه‌های انتقام نسبت به صهیونیست‌ها می‌شود. ران ادلیست در همین راستا به عملیات ترور خالد مشعل رهبر حماس در اردن در سال ۱۹۹۷ که با شکست مواجه شد، اشاره کرد. وی همچنین در ادامه به عملیات تلافی جویانه حماس در ۳۰ جولای همان سال اشاره کرد که منجر به کشته شدن ۱۶ یهودی و زخمی شدن صدها تن دیگر شد.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، «جیمز مک‌گولدریک» معاون هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در منطقه امروز چهارشنبه وارد نوارغزه شد. بر اساس این گزارش، سفر این مقام سازمان ملل متحد به غزه در راستای پیگیری مسأله آرام‌سازی اوضاع در این منطقه میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد. این درحالی است که پیشتر نیز هیأت‌های دیگری از سازمان ملل وارد غزه شده بودند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، چند دستگاه بلدوزر نظامی رژیم صهیونیستی وارد نوارغزه شدند. بر اساس این گزارش، بلدوزرهای رژیم صهیونیستی پس از ورود به غزه روانه محور شمالی این منطقه شدند. طبق اعلام منابع فلسطینی، ورود این بلدوزرها به غزه با پوشش هواپیماهای جاسوسی صورت گرفته است. گفته می‌شود که بلدوزرهای رژیم صهیونیستی منازل شماری از فلسطینیان را به شدت تخریب کردند.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فلسطین الیوم از حرکت شهروندان ساکن نوار غزه به سمت چادرهای بازگشت برای شرکت در راهپیمایی جمعه آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی خبر داد. از سوی دیگر هیئت عالی ملی راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره، نام راهپیمایی جمعه هفته بعد را اعلام کرد. این هیئت از همه قشرهای مردم فلسطین در نوارغزه خواست در راهپیمایی جمعه آینده با شعار «آوارگان (فلسطینی) در لبنان با هدف حمایت از ایستادگی و مبارزه مسالمت آمیز آنها شرکت کنند.
مهرمهر4 هفته قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل - سمیه خمارباقی: آمریکا طی ماههای اخیر تحرکات خود را برای اجرایی شدن معامله قرن افزایش داده است. به نظر می‌رسد لبنان یکی از کشورهایی خواهد بود که هدف معامله قرن قرار خواهد گرفت. این معامله تنها قضیه فلسطین را نشانه نگرفته است بلکه خواهان ساماندهی به محیط منطقه‌ای پیرامون فلسطین است، مناطقی که در اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد و قرار است طبق معامله قرن متناسب با مصالح آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش برود. همانطور که پیش از این پیشنهادات اغوا کننده‌ای به تشکیلات خودگردان فلسطین و اردن درخصوص همراهی با معامله قرن ارائه شده است، لبنان نیز از این امر مستثنی نیست. طبق اطلاعاتی که از جزئیات معامله قرن درز شده است، آمریکا برای همراه کردن لبنان با این طرح، از اختصاص ۶ میلیارد دلار و اجرای ۵ پروژه برای حمایت از اقتصاد لبنان در راستای اجرایی شدن معامله قرن خبر داده است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، یک هیأت قطری اوایل هفته آینده به منظور پیگیری برخی مسائل و پرونده‌های مهم به نوارغزه سفر خواهد کرد. بر اساس این گزارش، منابع آگاه در این خصوص اعلام کردند که هنوز ترکیب این هیأت مشخص نشده اما احتمالا «خالد حردان» معاون نماینده قطر در طرح بازسازی غزه ریاست آن را بر عهده داشته باشد. این هیأت قرار است قبل از سفر به غزه، به تل آویو رفته و با مسئولان صهیونیست دیدار کند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در سخنانی اعلام کرد که در نتیجه تداوم محاصره غزه توسط رژیم صهیونیستی، این منطقه با شدیدترین بحران طی سال‌های گذشته در زمینه تأمین اقلام دارویی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مواجه است. بر اساس این گزارش، این مقام فلسطینی گفت: درحال حاضر با یک بحران کاملا بی سابقه در زمینه تأمین اقلام دارویی و ابزار پزشکی مواجه هستیم. گفتنی است، علیرغم گذشت چندین سال از محاصره همه جانبه نوارغزه و ایجاد بحران‌های غذایی و دارویی در این منطقه، جامعه جهانی هیچ اقدامی در راستای شکست این محاصره صورت نداده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| یک هیأت قطری اوایل هفته آینده به منظور پیگیری برخی مسائل و پرونده‌های مهم به نوارغزه سفر خواهد کرد. بر اساس این گزارش، منابع آگاه در این خصوص اعلام کردند که هنوز ترکیب این هیأت مشخص نشده اما احتمالا «خالد حردان» معاون نماینده قطر در طرح بازسازی غزه ریاست آن را بر عهده داشته باشد. این هیأت قرار است قبل از سفر به غزه، به تل آویو رفته و با مسئولان صهیونیست دیدار کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه جروزالم پست امروز دوشنبه نوشت جنگ آینده میان اسرائیل و نوار غزه بعید نیست و این جنگ خونین‌تر و ویرانگرتر از هر جنگی در گذشته خواهد بود. این رسانه افزود برآوردهای خسارت‌ها و تلفات در جنگ آینده چه برای نظامیان یا غیرنظامیان (تلفات و خسارت‌های رژیم صهیونیستی) بسیار بیشتر خواهد بود. این رسانه در ادامه نوشت ارتش اسرائیل همچنین این نکته را می‌داند که جنگ آینده، شامل یک تهاجم زمینی فراگیر خواهد بود، زیرا جنگ هوایی به تنهایی قادر نخواهد بود که جنبش حماس را تسلیم کند. این روزنامه احتمال داد که نیروهای کماندویی یگان‌های ویژه ارتش اسرائیل در انجام عملیات کشتار هدفمند و دیگر عملیات‌های سری آن شرکت کنند. جروزالم پست افزود در مقابل، جنبش‌های فلسطینی در نوار غزه طی پنج سالی که از آخرین جنگ علیه نوار غزه می‌گذرد، دست بسته نبوده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
در اینباره بیشتر بخوانید: الف: سال ۹۳ بود که رهبر معظم انقلاب در مواضعی علنی از لزوم تسلیح مردم ساکن کرانه باختری در فلسطین همانند نوار غزه سخن گفتند. موضعی که برخی از این منظر که وضعیت اجتماعی کرانه باختری متفاوت با نوارغزه است، در نتیجه بخش‌بودن آن تردید کردند. ب: اما رهبر معظم انقلاب طی چند سال اخیر چندین بار از موج تازه بیداری اسلامی در منطقه سخن گفته‌اند. اما ارزیابی‌های اطلاعاتی منتشر شده نوزدهمین کنفرانس امنیتی هیچ صراحت و تضمینی بر ثبات کشورهای منطقه حتی برای چند ماه آینده هم ندارد. پی نوشت: نوزدهمین کنفرانس امنیتی هرتزلیا نشان داد که جامعه امنیتی اسرائیل نیز به نوعی با نظر رهبر آینده انقلاب درباره آینده منطقه - نابودی اسرائیل، آزادی فلسطین و تحقق گسترده بیداری اسلامی- هم نظر هستند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در این منطقه جوانان فلسطینی اقدامات منفردانه‌ای ضد نیروهای رژیم اشغالگر انجام داده و همواره خسارت هایی به آنها وارد می‌سازند. طبق گزارش شبکه ۱۰ عبری زبان، نیروهای رژیم صهیونیستی در برابر پرتاب موشک‌ها از نوار غزه، گنبدهای آهنین در مناطق نوار غزه مستقرکردند. سازمان ملل همچنین اضافه کرد که رژیم صهیونیستی طبق قوانین بین المللی حقوق بشر در برابر این اقدامات مسئول است. این سازمان همچنین تاکید کرد که آموزشها و دستورات رژیم صهیونیستی در نوار غزه کاملا باطل و بی اساس است. - اتحادیه اروپا: اتحادیه اروپا خواستار جلوگیری از بحرانی شدن اقدامات خشونت آمیز در مرزهای میان سرزمین‌های اشغالی و نوار غزه شد.

به انتهای لیست رسیدید