نوشت افزار

نوشت افزار

اصفهان امروزاصفهان امروز8 ساعت قبل
۲۹ شهریور ۱۳۹۸, ۱۳:۲۳ / کد خبر:۷۵۳۵۵ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: با مهرورزی خیران، بیش از هزار و ۳۲۰ بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند استان اصفهان توزیع شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوانازاصفهان، حجت الاسلام محمد حسین بلک مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: به منظور تامین حداقل امکانات معیشتی دانش آموزان نیازمند استان، این تعدادلوازم التحریردر قالب طرح مهر تحصیلی بینخانوار‌های بی بضاعتتوزیع شد. حجت الاسلام محمد حسین بلک هزینه خرید این میزانلوازم التحریررا بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برشمرد و افزود: حدود دو سوم هزینه تهیه این نوشت افزار‌ها راخیرانپرداخت و مابقی از محل درآمد موقوفات استان تهیه شده است. او با اشاره به اینکه بیش‌ترین مشارکت در اجرای این طرح را خیران اصفهانی داشته‌اند گفت: ارزش هریک از این بسته‌های آموزشی حدود یک میلیون و ۵۰۰ میلیون ریال است.

بازار داغ لوازم‌التحریر

20+
الفالف8 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه دولت در هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. سخنگوی دولت: روحانی به آمریکا می‌رودسخنگوی دولت به سفر آتی روحانی به نیویورک اشاره کرد و گفت: این سفر به زودی انجام خواهد شد و فرصتی برای رایزنی‌های دو یا چندجانبه است. امیدواریم در این سفر مواضع ایران و صبر استراتژیک را بیان کنیم. دیدار سه جانبه «روحانی»، «پوتین» و «اردوغان» نشست سه جانبه روسای‌جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه امروز (دوشنبه) در آنکارا برگزار خواهد شد. بخشنامه‌ای که مراجع قضایی را ملزم می‌دارد به جای احضار مدیرعامل، نماینده قانونی یا وکیل او را معرفی کنند.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، قرارگاه جهادی سپاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) استان خوزستان ۳ هزار بسته نوشت افزار در مناطق محروم این استان توزیع کرد. در همین ارتباط مسئول معاونت زیربنایی قرارگاه جهادی سپاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) خوزستان گفت: بیش از ۳ هزار بسته نوشت افزار در مناطق محروم خوزستان توزیع شد. مسئول معاونت زیربنایی قرارگاه جهادی سپاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) خوزستان خاطرنشان کرد: این بسته‌ها در آستانه سال تحصیلی جدید در حواشی ۱۵ شهرستان استان توزیع شد. وی اضافه کرد: بسته‌های نوشت افزار جهت کمک به خانواده‌های مستمندی که توانایی تهیه و خرید نوشت افزار برای بچه‌های خود را ندارند خریداری و به آنها اهدا شد. مسئول معاونت زیربنایی قرارگاه جهادی سپاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) خوزستان شعار توزیع نوشت افزار در مناطق محروم خوزستان را (هیچ کودکی نباید به صرف نداشتن لوازم التحریر از درس خواندن منع شود) اعلام کرد.
فارسفارس20 ساعت قبل
از غلبهٔ نوشت افزار تولید داخل در بازار ماه مهر قزوین تا ثبت ملی چند اثر تاریخی دیگر از اخبار خوبی بودند که در رسانه‌های استان منتشر شدند. ۵ اثر تاریخی در قزوین، ثبت ملی شدندسایت باشگاه خبرنگاران جوان نیز طی یک خبر از ابلاغ شمارهٔ ثبت ۵ اثر تاریخی استان قزوین در فهرست میراث ملی خبر داد. ۹۰ درصد از نوشت‌افزارهای موجود در بازار مهرماه، تولید ملی هستندخبرگزاری فارس این هفته خبر خوبی را در راستای حمایت از تولیدات ملی منتشر کرد. موفقیت عکاسان قزوینی در جشنوارهٔ ملی توفیقاین هفته خبر خوب دیگری نیز در رسانه‌های استان منتشر شد که کام قزوینی‌ها را شیرین کرد. استان قزوین مهد تمدن، هنر و تاریخ است که هنرمندان زیادی را تقدیم کشور کرده است.
ایمناایمنا1 روز قبل
آمار همکاری پزشکان اصفهانی در این بازه زمانی از آمار همکاری پزشکان کل کشور بیشتر بوده و این نشان دهنده رشد تفکر اقتصادی جامعه پزشکی است. یک فرم اطلاعاتی جامع و کامل نیز برای اطلاع رسانی صحیح و مناسب به پزشکان در همین مورد ارسال شده است. همه پزشکان باید بر اساس احترام به مردم نسبت به اتصال دستگاه کارتخوان مطب خود به سامانه امور مالیاتی اقدام کنند. تیم‌های بازرسی سازمان امور مالیاتی با شناسایی دقیق میزان درآمد پزشکان، تعرفه‌های مالیاتی برای درآمد نقدی آنها نیز در نظر خواهند گرفت. کارتخوان پزشکانی که به سامانه مالیاتی متصل نباشد از یکم مهر غیرفعال می‌شودوی با تکذیب برداشت ۲۰ درصدی مالیاتی از حساب شخصی پزشکان، گفت: کارتخوان‌ها ملاک تعیین تعرفه مالیات‌ها نیست بلکه اظهار نامه‌های مالیاتی پزشکان است که میزان مالیات پرداختی آنها را تعیین می‌کند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم توزیع لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند زیرپوشش این نهاد گفت: به همت خیران مرکزخیریه وحمایتی محب شهرستان آمل حدود ۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر، نوشت افزار، کیف وکفش به ارزش هربسته ۳۵۰ هزارتومان بین دانش آموزان نیازمند درطول سه روز توزیع شده است. اسفندیاریان افزود: اداره بهزیستی آمل همه ساله ودرآستانه بازگشایی مدرسه اقدام به توزیع بسته‌های تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند که به طور مستقیم از سازمان بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند، میان آنها توزیع می‌کند. وی ادامه داد، خوشبختانه امسال وبا فعالیت وحضور متعهدانه مرکز خیریه وحمایتی محب بهزیستی دراین امرخداپسندانه که با مشارکت وتخفیف‌های ویژه از سوی فروشنده‌های کیف وکفش ونوشت افزار همراه شده، شرایط متفاوتی در مقایسه با آغاز سال تحصیلی سال‌های گذشته برای دانش آموزان نیازمند رقم زده بود. رئیس اداره بهزیستی آمل ادامه داد، با توجه به شرایط سخت اقتصادی، مبلغ مستمری تکافوی زندگی روزمره مددجویان را نمی‌دهد. وی یادآورشد، که اداره بهزیستی و مرکز خیریه وحمایتی محب بهزیستی شهرستان آمل در طول سال نیز درطول تحصیل دانش آموزان درمقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم با کمک خیران حمایت وپشتیبانی خواهد کرد.
فارسفارس1 روز قبل
به منظور بررسی علل گرانی بازار نوشت‌افزار به صحافخانه مراجعه کردیم، اغلب فروشندگان از وضعیت بازار ناراضی بوده و خریداران هم همینطور. فروشنده دیگری هم که تمایلی به بردن نامش نداشت از وضعیت بازار ابزار نارضایتی کرد و بی‌برنامه‌گی را از دلیل وضعیت پیش آمده دانست. متین‌خواه با انتقاد از نبود دفتر دولتی در بازار اضافه کرد: مردم در اخبار در رابطه با توزیع دفاتر دولتی مطالبی شنیده‌اند و در مراجعه به ما خواهان دفتر دولتی هستند اما در واقع حتی یک دفتر دولتی در بازار همدان توزیع نشده است. در ادامه به سراغ والدینی که برای خرید نوشت‌افزار و مایحتاج آغاز سال تحصیلی جدید به بازار مراجعه کرده بودند رفتیم. نرخ دفتر دولتی هم اعلام شده و همین اخبار باعث شده مردم برای خرید دفاتر دولتی به بازار مراجعه کنند اما با عدم وجود آن در بازار مواجه می‌شوند و گاهی هم مجبور به خرید دفاتر گران‌تر شده‌اند.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - آمل- در آستانه بازگشایی مدارس در قالب طرح «مهر را با مهر آغاز کنیم» بسته‌های لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند زیرپوشش بهزیستی در آمل توزیع شد. به گزارش خبرنگار مهر، کبری اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل ظهر پنجشنبه در حاشیه مراسم توزیع لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند زیرپوشش این نهاد گفت: به همت خیران مرکزخیریه وحمایتی محب شهرستان آمل حدود ۶۰۰ بسته لوازم‌التحریر، نوشت افزار، کیف وکفش به ارزش هربسته ۳۵۰ هزارتومان بین دانش آموزان نیازمند درطول سه روز توزیع شده است. اسفندیاریان افزود: اداره بهزیستی آمل همه ساله ودرآستانه بازگشایی مدرسه اقدام به توزیع بسته‌های تحصیلی برای دانش آموزان نیازمند که به طور مستقیم از سازمان بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند، میان آنها توزیع می‌کند. رئیس اداره بهزیستی آمل ادامه داد، با توجه به شرایط سخت اقتصادی، مبلغ مستمری تکافوی زندگی روزمره مددجویان را نمی‌دهد. وی یادآورشد، که اداره بهزیستی و مرکز خیریه وحمایتی محب بهزیستی شهرستان آمل در طول سال نیز درطول تحصیل دانش آموزان درمقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم با کمک خیران حمایت وپشتیبانی خواهد کرد.
فارسفارس1 روز قبل
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: در آستانه ماه مهر دانش آموزان می‌توانند در قالب برنامه مهر بازیافت با تحویل پسماند خشک نوشت افزار دریافت کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، عباس ملازینلی گفت: در آستانه ماه مهر دانش آموزان می‌توانند در قالب برنامه مهر بازیافت با تحویل پسماند خشک نوشت افزار دریافت کنند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد افزود: برنامه مهر بازیافت با هدف آموزش تفکیک پسماند خشک و‌‌تر ویژه دانش آموزان برگزار می‌شود. وی عنوان کرد: برنامه مهر بازیافت همراه با برنامه‌های جانبی ایستگاه نقاشی تحت عنوان آموزش نقاشی از سوی مربیان به کودکان و ایستگاه خلاقیت تحت عنوان آموزش وسایل دم دستی با استفاده از مواد بازیافتی و سرود محرم برگزار می‌شود. ملازینلی اضافه کرد: در برنامه مهر بازیافت خانواده‌ها نیز می‌توانند با تحویل پسماند خشک پسماند خشک شامل مداد و دفتر دریافت کنند.
مهرمهر1 روز قبل
امید علی مرآتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مشارکت مشترکان در طرح قبوض الکترونیکی اظهار داشت: تا روز گذشته (چهارشنبه ۲۷ شهریور ماه) بیش از ۹۲ درصد اطلاعات و شماره موبایل‌های مشترکان برای این طرح دریافت شده است و تلاش بر این است که این میزان تا پایان امروز به بیش از ۹۵ درصد برسد. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه هم اکنون از نظر برداشت اطلاعات در ناحیه سبز کشور قرار گرفته است. این مسئول خاطرنشان کرد: طرح قبوض الکترونیکی برق که جایگزین قبوض کاغذی می‌شود، از اول مهر ماه امسال اجرایی خواهد شد. مرآتی در خصوص چگونگی دریافت اطلاعات از مشترکان برای اجرای این طرح گفت: این اطلاعات توسط مامورینT پیامک‌های خود مردم، سایت شرکت، دفاتر پیشخوان و … جمع آوری شده است. وی خاطرنشان کرد: کسانی که تاکنون از طریق روش‌های فوق اقدام به ثبت اطلاعات خود برای طرح قبوض الکترونیکی نکرده‌اند می‌توانند شناسه قبض و شماره موبایل مد نظر خود را از طریق سامانه‌های پیامکی ۳۰۰۰۸۵۲۱ یا ۲۰۰۰۱۵۲۱ اعلام کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، اگر تا دیروز همه مدافع نصب کارتخوان در مطب پزشکان بودند و از مالیات‌گریزی پزشکان گلایه داشتند، حالا که فرمان جمع شدن کارتخوان‌‌های قدیمی و جایگزینی کارتخوان‌های مالیاتی صادر شده، انتظار می‌رود برخی اصناف دست به مقاومت بزنند. اما آیا این مقاومت نتیجه می‌دهد؟ رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی و تصمیم‌گیری در سازمان، با حضور نمایندگان اتاق اصناف و وزارت صنعت و سایر مراجع و تشکل‌های صنفی و حرفه‌ای ذیربط، از تعیین فهرست نهایی صاحبان مشاغل مشمول نصب سامانه صندوق فروش خبر داد. امید علی پارسا، با اشاره به مفاد آیین‌نامه اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر تعیین مشاغل مشمول نصب سامانه صندوق فروش اعلام کرد: براساس مصوبه اخیر، مشاغل و حرف در ۱۵گروه مشمول نصب سامانه فروش شده‌اند. به گفته امیدعلی پارسا، صاحبان این مشاغل، از ابتدای سال ۱۳۹۹به استفاده از سامانه صندوق فروش یعنی پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی و صدور صورتحساب فروش یا فاکتور، مطابق مقررات ملزم شده‌اند. سازمان امور مالیاتی ایران به نقل از امیدعلی پارسا، از همه صاحبان مشاغل و حرف مذکور دعوت کرده از ابتدای مهرماه سال‌جاری، با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی به نشانی https: //tax. gov. ir نسبت به ثبت سریال استاندارد پایانه یا پایانه‌های پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی خود، یا همان کارتخوان‎های بانکی، اقدام کنند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
اگر تا دیروز همه مدافع نصب کارتخوان در مطب پزشکان بودند و از مالیات‌گریزی پزشکان گلایه داشتند، حالا که فرمان جمع شدن کارتخوان‌های قدیمی و جایگزینی کارتخوان‌های مالیاتی صادر شده، انتظار می‌رود برخی اصناف دست به مقاومت بزنند. اما آیا این مقاومت نتیجه می‌دهد؟ رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی و تصمیم‌گیری در سازمان، با حضور نمایندگان اتاق اصناف و وزارت صنعت و سایر مراجع و تشکل‌های صنفی و حرفه‌ای ذیربط، از تعیین فهرست نهایی صاحبان مشاغل مشمول نصب سامانه صندوق فروش خبر داد. به گزارش همشهری، امید علی پارسا، با اشاره به مفاد آیین‌نامه اجرایی قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر تعیین مشاغل مشمول نصب سامانه صندوق فروش اعلام کرد: براساس مصوبه اخیر، مشاغل و حرف در ۱۵گروه مشمول نصب سامانه فروش شده‌اند. به گفته امیدعلی پارسا، صاحبان این مشاغل، از ابتدای سال ۱۳۹۹به استفاده از سامانه صندوق فروش یعنی پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی و صدور صورتحساب فروش یا فاکتور، مطابق مقررات ملزم شده‌اند. آه مالیاتی پزشکان دامن اصناف را گرفت؛ دفاتر وکلا، آرایشگاه‌های مردانه و زنانه، نمایشگاه‌داران، اغذیه‌فروشان، قنادی‌ها، مشاوران املاک، دفاتر خدمات الکترونیک و میوه فروشان برای نصب کارتخوان‌های مالیاتی به صف شدندفهرست ۱۵ گروه جدید مشمول کارتخوان مالیاتیبراساس اعلام سازمان امور مالیاتی صاحبان مشاغل زیر موظف به جایگزین کردن کارتخوان‌های جدید مورد تأیید این سازمان هستند:
ایمناایمنا2 روز قبل
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان خاطرنشان کرد: اکنون یک اختشاش بصری در شهرها ملاحظه می‌کنیم و این اختشاش به دلیل این است که استانداردی برای پوشش‌های ساختمانی تهیه نشده یا از پوشش‌های ساختمانی بی خبر هستیم. تحقق شعار بومی سازی در ذوب آهن اصفهانمنصور یزدی زاده، مدیرعامل ذوب آهن نیز در این نشست گفت: امیدواریم نهضت بومی سازی که با توجه به شعار امسال یعنی رونق تولید ملی به وجود آمده است، شاهد شکوفاتر شدنش باشیم. مدیرعامل ذوب آهن تصریح کرد: ۸۰ درصد قطعات مورد نیاز ذوب آهن را بومی سازی کردیم. وی گفت: یکی از مهم‌ترین نمونه‌های موفقیت ذوب آهن در بومی سازی ساخت «درب‌های هفت متری انعطاف پذیر باتری کک سازی» است که هم جنبه محیط زیستی داشته و هم از نظر اقتصادی می‌تواند بسیار مفید باشد. مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: از مجموع ۷۴ دربی که باید در یک سمت نصب شود تا کنون حدود ۴۰ درب نصب شده و امتحان خود را نیز با موفقیت پشت سر گذاشته است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، از تنوع مدارس تیزهوشان، شاهد، نمونه دولتی و غیرانتفاعی تا تهیه پوشاک، کیف، کفش و نوشت افزار و لوازم التحریر و سرویس مدارس حجمی از مشکلات خانواده‌ها در آغاز سال تحصیلی جدید است. درخواست اصلی اغلب خانواده‌ها، ثبت‌نام فرزندشان در مدرسه‌‌ای است که به لحاظ تربیتی محیط سالم داشته باشد و از نظر آموزشی نیز حداقل معیارهای کیفی را دارا باشد و همین مسئله منجر شده است خانواده‌ها به تعبیر خودشان در پی یافتن مدرسه دولتی «خوب» باشند. از هزینه‌های مدارس که بگذریم، با هزینه‌های سرسام آور سرویس و لباس فرم دانش آموزان مواجه خواهیم بود، به گفته والدین یک دانش آموز قیمت لباس فرم فرزندش نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد گران شده است. مادر دانش آموز دیگری به افزایش ۳۰ درصدی هزینه سرویس پسرش که کلاس سوم ابتدایی است، اشاره کرد و گفت: در پیگیری ما، مدرسه اعلام می‌کند که افزایش‌ها قانونی است و به نسبت تمامی اقلام گران شده است. با تمامی این تفاسیر والدین دانش آموزان امروز در تنگنا و فشار قرار دارند که نیاز به درایت و مدیریت مناسب مسئولان را می‌طلبد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
بر این اساس مقرر است، وکلا، مشاوران حقوقی و مشاوران خانواده، دفاتر اسناد رسمی، مشاورین املاک، تالار پذیرایی و … مرکز اقامتی، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایط نقلیه موتوری، آرایشگاه‎های مردانه و زنانه، آجیل و خشکبار فروشی‎ها، قنادی‌‎ها و شیرینی فروشی‎ها، آب میوه فروشی‌ها، بستنی و فالوده فروشی‌ها، میوه و تره‌بار، مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی، لوازم تحریر و نوشت افزار فروشی‌ها و بازی‎های رایانه‌ای (گیم نت‌ها) و کافی‎نت‌ها و البته دفاتر خدمات ارتباطی موظف به استفاده از صندوق فروش هستند. هدف از این اقدام واقعی شدن درآمدهای مالیاتی در ایران است. سئوال اینجاست. ارزیابی شما از سیاست جدید دولت برای واقعی شدن درآمدهای مالیاتی چیست؟ شما کاربران خبرانلاین می‌توانید دیدگاه خود را در بخش نظرات منعکس کنید.
مهرمهر2 روز قبل
ضیاء رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این میزان اعتبار صرف خرید تعداد ۲۴ هزار جلد دفترچه از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان شده است، گفت: این دفترچه‌ها همزمان با بازگشایی مدارس بین دانش آموزان مددجو و نیازمند در مناطق محروم این استان توزیع می‌شود. وی با اعلام اینکه دفترچه‌های مذکور با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهیه شده‌اند، گفت: کمیته امداد وجه خرید این دفترچه‌ها را که حدود نصف قیمت بازار بوده و با ارز دولتی تهیه شده‌اند پرداخت کرده که در این زمینه لازم میدانیم از همکاری و پیگیریهای اداره کل صمت استان سپاسگزاری نماییم. مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با بیان اینکه هم اکنون تعداد بیش از شش هزار دانش آموز مددجو از حمایتهای کمیته امداد برخوردار هستند، گفت: امسال هدف و برنامه ما این است که همانند سالهای گذشته از محل اعتبارات کمیته امداد و کمکهای مردم نیکوکار و مشارکت آحاد مردم نسبت به تهیه نوشت افزار و پوشاک تحصیلی دانش آموزان نیازمند این استان اقدام نماییم. رضایی در ادامه با عنوان اینکه دانش آموزان مددجو و نیازمند برای تهیه همه نیازهای تحصیلی خود با مشکلات زیادی مواجه هستند گفت: از مردم نوع دوست این استان درخواست می‌شود با مشارکت در پویش عاطفه‌ها که دهم مهرماه امسال در همه مدارس استان برگزار می‌شود به کمک این دانش آموزان بشتابند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
رئیس اتحادیه صنف نوشت افزار و کتاب فروشان کرج گفت: حدود ۵۰ درصد بازار نوشت افزار در دست خارجی‌هاست. بهرام آجرلو در گفتگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه نیمی از بازار نوشت افزار در دست خارجی‌هاست، اظهار کرد: بیش از ۴۵ درصد مواد اولیه و متریال تولیدی برای ۵۰ درصدی که در کشور تولید و مونتاژ می‌شود هم از دیگر کشور‌ها وارد می‌شود. وی افزود: با توجه به اینکه ارز دولتی برای واردات مواد اولیه تولید نوشت افزاز تخصیص داده نمی‌شود، گران شدن لوازم التحریر هم مثل سایر اقلام دور از انتظار نیست. این مسئول با اشاره به حاشیه سود فروشندگان نوشت افزارگفت: فروشندگان نوشت افزار تنها مجاز هستند که ۱۵ درصد سود را هنگام فروش این اقلام لحاظ کنند و نظارت دقیقی از سوی اتحادیه و اتاق اصناف صورت می‌گیرد تا حاشیه سود این واحد‌ها از حد مشخص شده بیشتر نشود. آجرلو توضیح داد: با نظارتی که بر بازار نوشت افزار وجود دارد با قطعیت می‌توان گفت گرانی لوازم التحریر هست، ولی گران فروشی نه و اگر گرانفروشی واحدی اثبات شود، برخورد قانونی لازم صورت می‌گیرد.
تابناکتابناک2 روز قبل
همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۳۰ واحدی معادل ۱٫۲۵ درصد به رقم ۸۱ هزار و ۱۹۱ واحد رسید. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۲۸ واحدی معادل ۰٫۵۶ درصد به رقم ۵۷ هزار و ۸۱۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۲۰۱ واحد کاهش معادل ۱٫۲۰ درصد را رقم زد و به سطح ۳۴۶ هزار و ۷۳۷ واحد رسید. دلار آمریکا از دیگر برندگان بزرگ بود: هر یورو با ۰٫۶ درصد کاهش به ۱٫۱۰۰۴ دلار و هر فرانک با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱٫۰۰۸۳ دلار کاهش یافتند. در برابر دیگر ارزها، هر دلار امریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار استرالیا، ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا، ۱٫۳۷۶۴ دلار سنگاپور، ۱۰۸٫۱۷۳۳ ین ژاپن و ۷٫۰۸۸۸ یوان چین مبادله شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
کسادی بازاربه سراغ یکی از مغازه داران نوشت افزار و لوازم التحریر فروشی شهر می‌روم، از بازار این روزهایشان که سوال می‌کنم می‌گوید: از تمام این جنب و جوش‌ها و هیاهویی که در بازار می‌بینید فقط شلوغی داخل مغازه نصیب مان می‌شود. در راستای اجرای سیاست‌های ستاد تنظیم بازار و کمک به خرید نمایشگاه پاییزه توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان از ۲۱ شهریور در ۱۰ شهرستان استان دایر شده است. وی یادآور شد: ۱۰ نمایشگاه در قالب ۴۵۰ غرفه در این ایام در تمام شهرستان‌های استان با محوریت اتاق‌های اصناف دایر شده و کالاهای تنظیم بازار عرضه شده در آنها کمتر از قیمت تنظیم بازار است. فرزاد سردارزاده افزود: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم به طور مستقل و هم به صورت گشت مشترک بر بازار نظارت می‌‎کنند. حدود ۶۵ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد، بیش از ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر است و حدود سه درصد از این صنفی فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای محسوب می‌شوند.
کرد آنلاینکرد آنلاین2 روز قبل
عصر کرد - کرج - اتاق اصناف استان البرز در آستانه سال تحصیلی جدید برای تامین نیازهای دانش آموزان و دانشجویان نمایشگاه عرضه مستقیم نوشت افزار و کیف و کفش در کرج برپا کرد. بهروز حصاری رئیس اتاق اصناف استان البرز روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه‌ها همانند سال‌های گذشته به منظور تامین مایحتاج دانش آموزان و دانشجویان در محل نمایشگاه دائمی منطقه گلشهر کرج دایر شده است. در این نمایشگاه عرضه نوشت افزار و کیف وکفش بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان البرز در ۷۰ غرفه با تخفیف بین ۱۵ تا ۳۰ درصد انجام میشود. نمایشگاه عرضه نوشت افزار تا ۲۹ شهریور ماه جاری از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در گلستان گلشهر پذیرای دانش آموزان، اولیا و دانشجویان است. استان البرز دارای ۴۶۰ هزار دانش آموز و بیش از ۲۵۰ هزار دانشجو است.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مالیاتی ایران، امید علی پارسا، با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی و تصمیم‌گیری در سازمان، با حضور نمایندگان اتاق اصناف و وزارت صمت و سایر مراجع و تشکل‌های صنفی و حرفه‌ای ذیربط، به مفاد ماده (۳) آیین نامه اجرایی تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر تعیین مشاغل مشمول نصب سامانه صندوق فروش اشاره و عنوان کرد: براساس مصوبه اخیر، مشاغل و حرف زیر مشمول نصب سامانه فروش می‌باشند:۱-وکلا؛ ۲-مشاوران حقوقی و مشاوران خانواده؛ ۳-دفاتر اسناد رسمی؛ ۴-مشاورین املاک؛ ۵-تالار پذیرایی، رستوران‌ها، چلوکبابی‌ها، کبابی‌ها، اغذیه فروشی‌ها و فست فودی‌ها، سفره خانه‌های سنتی و کافی شاپ‌ها، کترینگ‌ها و تهیه غذاها، قهوه خانه‌ها، سالن‌های غذاخوری و باغ تالارها، باغ سراها، طباخی‎ها، آش و حلیم پزی‌ها، جگرکی‌ها، کته کبابی‌ها، بریانی فروشی‌ها و مشاغل مشابه؛ ۶-مرکز اقامتی از قبیل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمان پذیرها، مهمان سراها، مهمان خانه‌ها، مسافرخانه‌ها، باغ ویلاها، اقامتگاههای بین راهی و متل‌ها؛ ۷-نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایط نقلیه موتوری (به استثنای ماشین آلات راهسازی، ساختمانی و کشاورزی)؛ ۸-آرایشگاه‎های مردانه و زنانه؛ ۹-آجیل و خشکبار فروشی‎ها (به استثنای مشمولین ماده (۸۱) قانون مالیات‌های مستقیم و واردکنندگان)؛ ۱۰-قنادی‌‎ها و شیرینی فروشی‎ها، آب میوه فروشی‌ها، بستنی و فالوده فروشی‌ها؛ ۱۱-میوه و تره بار فروش‎‌های مستقر در میادین میوه و تره بار، بار فروشی‌های میوه و تره بار، میوه فروشی‎ها؛ ۱۲-مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی؛ ۱۳-لوازم تحریر و نوشت افزار فروشی‌ها (به استثنای تولید کنندگان و وارد کنندگان)؛ ۱۴-بازی‎های رایانه ای (گیم نت‌ها) و کافی‎نت‌ها؛ ۱۵-دفاتر خدمات ارتباطی (دفتر خدمات مشترکین تلفن همراه و ثابت و خدمات پستی)، دفاتر خدمات الکترونیکی (از جمله دفاتر پلیس+۱۰، دفاتر خدمات الکترونیک شهر، دفاتر خدمات پیشخوان دولت و خدمات الکترونیک قضایی)؛ پارسا یادآور شد: صاحبان مشاغل مذکور، از ابتدای سال ۱۳۹۹ ملزم به استفاده از سامانه صندوق فروش (پایانه پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی) و صدور صورتحساب فروش (فاکتور) مطابق مقررات می‌باشند. وی افزود: از کلیه صاحبان مشاغل و حرف مذکور دعوت به عمل می‎آید که از ابتدای مهرماه سال جاری، با مراجعه به درگاه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی الکترونیکی https: //tax. gov. ir نسبت به ثبت سریال استاندارد پایانه یا پایانه‌های پرداخت متصل به شبکه پرداخت بانکی خود (کارتخوان‎های بانکی) اقدام نمایند. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: مودیان محترم هنگام مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور، وارد سامانه ثبت نام الکترونیکی و ارایه شماره اقتصادی شده، در قسمت ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، نسبت به ثبت مشخصات اقدام نمایند. گفتنی است، سازمان امور مالیاتی کشور پیش از این و در اجرای حکم بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸، صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی را ملزم به ثبت نام در نظام سامانه فروش و نصب و استفاده از پایانه فروش از ابتدای مهرماه سال جاری کرده بود. همچنین مرکز پاسخگویی به هر گونه مشکل یا ابهام در خصوص فراخوان مذکور نیز شماره تلفن ۱۵۲۶ است.
مهرمهر2 روز قبل
۳۱۰ مدرسه سیل‌زده تعمیر شدوی با بیان اینکه استان در قالب پروژه مهر به پنج قطب تبدیل شده است، عنوان کرد: همچین این امر در شهرستان‌ها و مناطق نیز عملیاتی شده است. زینی وند، تصریح کرد: همچنین تجهیزات ۱۷۹ مدرسه استان در جریان سیلاب از بین رفت. زینی وند، افزود: علاوه بر این ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای استاندارد سازی مدارس استان اختصاص پیدا کرده است. زینی وند، بیان داشت: همچنین استانداری نیز ۵۷ میلیارد تومان برای پروژه‌های نیمه تمام آموزشی استان اختصاص داده است. مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، بر لزوم توزیع نوشت افزار و پوشاک بین دانش آموزان کم بضاعت از سوی دستگاههای حمایتی تاکید کرد.

آخرین روز نمایشگاه پائیزه در کرمانشاه / مردم از افزایش قیمت نوشت افزار گلایه دارند

5+
تسنیمتسنیم2 روز قبل
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین طلوعیان عصر امروز در جمع خبرنگاران درباره برپایی نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی در استان اظهارداشت: در آستانه سال تحصیلی جدید و با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه، نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی و ملزومات دانش‌آموزی در استان برپا می‌شود. وی افزود: این نمایشگاه فردا (چهارشنبه) به مدت ۵ روز در سوله نمایشگاهی تالار فخرالدین اسعد گرگانی گشایش می‌یابد. به گفته وی، مردم برای بازدید از این نمایشگاه و تهیه لوازم موردنیاز دانش‌آموزان خود می‌توانند در مدت برپایی این نمایشگاه از ساعت ۱۴ تا ۲۲ از غرفه‌های آن بازدید کنند. طلوعیان همچنین از تشدید گشت‌های نظارتی بر بازار نوشت‌افزار در استان خبر داد و گفت: ماموران نظارتی در شیفت‌های صبح و عصر بازار نوشت افزار و اقلام مدرسه را رصد می‌کنند و با متخلفان برخورد خواهد شد. انتهای پیام/ ع
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: برنامه «چی چی» تلاش دارد همزمان با ارائه مفاهیم تربیت اقتصادی، محصولات ایرانی باکیفیت متناسب با نیاز کودکان را به آنها معرفی و به خرید کالای ایرانی ترغیب کند. به گزارش سینماپرس، برنامه «چی چی» تلاش دارد همزمان با ارائه مفاهیم تربیت اقتصادی، محصولات ایرانی باکیفیت متناسب با نیاز کودکان (۶-۱۲ سال) و خردسالان (زیر ۶ سال) را به آنها معرفی و به خرید کالای ایرانی ترغیب کند. فصل اول این برنامه در آیتم‌های سه دقیقه‌ای در دو تکنیک ساخته و پخش می‌شود؛ قسمتی با تکنیک موشن گرافیک و بخشی به صورت رئال در طول روزهای هفته به اطلاع رسانی پیرامون محصولات می‌پردازد. انتخاب محصولات در جلسات متعدد کارشناسی از طریق تشکیل اتاق فکر با مجامع امین و مورد وثوق مرتبط با هر یک از محصولات صورت گرفته است. در این برنامه تلاش می‌شود به رده بندی سنی این محصولات اشاره شود تا با ایجاد یک نشان (لوگو) برای هر یک از گروه‌های سنی، در بسته بندی محصولات و حین پخش آثار نمایشی به مخاطب اطلاع دهد که این محصول یا برنامه مناسب سن او است یا خیر.
جام نیوزجام نیوز3 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، دنیای دانش آموزان سراسر دلخوشی‌های کوچک است، از نونوار بودن سر تا پایشان گرفته تا خرید نوشت افزارهای رنگارنگ، نوشت افزارهایی که برای خانواده‌ها گران تمام می‌شود. حالا دانش آموزان به جای شعر باز آمد، بوی ماه مدرسه باید شعر بوی ماه مهر، بوی گرانی لوازم التحریر را بخوانند. دانش آموزان مشق گرانی می‌نویسندایزدی یکی از شهروندان ساروی که دخترش در مقطع دوم دبستان تحصیل می‌کند، می‌گوید: قیمت لوازم التحریر امسال افزایش یافته، مثلا مداد رنگی که قیمت آن پارسال ۱۸ هزار تومان بود، امسال همان مداد رنگی ۴۳ هزار تومان است. بی مهری بازار لوازم التحریر به دانش آموزاناسدی یکی فروشندگان لوازم التحریر در ساری می‌گوید: قیمت لوازم التحریر امسال بسیار گران‌تر از پارسال است و برای هم خرید این لوازم بسیار مشکل است چرا که به سختی به فروش می‌رسد. او افزود: دیگر مثل قبل شوق خرید نوشت افزار وجود ندارد و خانواده‌ها به سختی از عهده خرید آن بر می‌آیند. طرحی برای نظارت بر بازار ویژه بازگشایی مدارسحسینقلی قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با توجه به درپیش بودن آغاز سال تحصیلی جدید و اوج تقاضا برای خرید نوشت افزار و لوازم آموزشی این طرح با حضور بازرسان و دیگر عوامل نظارتی در همه مناطق مازندران برگزار می‌شود. نمایشگاه کالاهای پاییزی فرصتی برای خرید نوشت افزار با قیمت مناسبحسینقلی قوانلو مازندران گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و با توجه به نزدیک شدن به روزهای بازگشایی مدارس نمایشگاه عرضه مستقیم کالای پاییزه از ۱۵ شهریور ماه در ۱۰ شهر استان برگزار شد. او افزود: در این نمایشگاه اولویت با کالاهایی مثل کیف، کفش، پوشاک، لوازم التحریر و نوشت افزار است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
وی با اشاره به افتتاح همزمان ۱۲۰ مدرسه در ۲۵ استان با ۷۰۴ کلاس درس به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خبر داد و افزود: این مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش استانها شناسایی و صرفا در روستاها احداث شده است. همچنین ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار با همت گروه‌های جهادی بسته‌بندی و به مناطق کم‌برخوردار ارسال می‌شوند که امیدواریم با حمایت مردم این تعداد از بسته‌ها به ۵۰۰ هزار نفر برسد. جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم گفت: امروز همزمان ۱۲۰ مدرسه با ۷۰۴ کلاس درس در مناطق محروم کشور افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: علاوه بر ۱۲۰ مدرسه‌ای که امروز افتتاح شد، ۳۰ مدرسه دیگر تا آبان ماه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید. مدنی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان این طرح میزان بسته‌های لوازم‌التحریر برای ارسال به مناطق کم برخوردار به۵۰۰هزار برسد.
ایسناایسنا3 روز قبل
مراسم بهره برداری از ۱۲۰ مدرسه برکت با ۷۰۴ کلاس درس جدید و آغاز توزیع ۲۵۰هزار بسته نوشت افزار اهدایی بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار برگزار شد. رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: این ستاد در راستای توسعه اشتغال‌زایی و توسعه شبکه مردمی روزانه ۱۰۰ بنگاه کوچک و خرد با اشتغال ۳۰۰ نفر در مناطق کم‌برخوردار ایجاد می‌کند. جعفری، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم گفت: امروز همزمان ۱۲۰ مدرسه با ۷۰۴ کلاس درس در مناطق محروم کشور افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: علاوه بر ۱۲۰ مدرسه‌ای که امروز افتتاح شد، ۳۰ مدرسه دیگر تا آبان ماه تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید. مدنی مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم از اهدای ۴۰۰۰ بسته نوشت افزار ایرانی ازطرف رهبرمعظم انقلاب به فرزندان شهدای مدافع حرم خبر داد و گفت: این هدایا در روزهای آینده توسط ستاد اجرایی فرمان امام توزیع خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
گرانی نوشت افزار، اولین مشق سال تحصیلی جدیدسعید یکی از دانش آموزان مقطع متوسطه می‌گوید: در مجموع حدود ۴۰۰ هزار تومان برای نوشت افزار هزینه کردیم و هنوز خریدهای دیگر مانند کیف، کفش و لباس مانده است. او افزود: دغدغه خانواده‌های ما برای خرید نوشت افزار زیاد شده و حتی عده‌ای از دوستانم از عهده خرید آن بر نمی‌آیند. او افزود: دیگر مثل قبل شوق خرید نوشت افزار وجود ندارد و خانواده‌ها به سختی از عهده خرید آن بر می‌آیند. نجفی با بیان اینکه تولید لوازم التحریر در داخل کشور امسال ۲۵ درصد کاهش داشت، گفت: بیشتر مواد اولیه تولید لوازم التحریر داخلی از خارج از کشور وارد می‌شود. او افزود: در این نمایشگاه اولویت با کالاهایی مثل کیف، کفش، پوشاک، لوازم التحریر و نوشت افزار است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

اجتماعی