نیروهای افغانستانی

نیروهای افغانستانی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری میزان، بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) خواهان مشروط شدن کمک‌های آینده آمریکا به افغانستان شد. در گزارش سیگار که به کنگره آمریکا ارائه شده‌، پیشنهاد شده‌است تا کمک‌های آمریکا به‌صورت درست در افغانستان هزینه شوند و نیز وزارت‌خانه‌های افغانستان در این باره حساب‌ده باشند. جان ساپکو، بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان که روز گذشته این گزارش را به کنگره ارایه می‌کرد، همچنین از چگونگی روند بازسازی افغانستان توسط آمریکا، توضیحات خواست. در همین حال، مک کول، یک عضو کنگره آمریکا می‌گوید که آمریکا از سال ۲۰۰۱ تاکنون در حدود ۱۳۲ میلیارد دلار را در بازسازی افغانستان هزینه کرده‌است. سیگار، در سال ۲۰۰۸ میلادی به منظور نظارت بر چگونگی روند بازسازی در افغانستان، از سوی کنگره آمریکا ایجاد شد.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
چند ساعت بعد هم بود که خبر انتصاب سردار قآانی در جایگاه فرماندهی اعلام و مشخص شد واقعا سردار سلیمانی پیش‌بینی همه‌چیز را کرده است. حکم انتصاب سردار سرتیپ قاآنیبه فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامیبسم الله الرحمن الرحیمدرپی عروج شهید عالی‌مقام سردار پرافتخار حاج‌قاسم سلیمانی رضوان‌الله‌علیه، فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به سردار سرافراز سرتیپ اسماعیل قاآنی که در شمار برجسته‌ترین فرماندهان سپاه در دفاع مقدس بوده و در طول سالیان متمادی در نیروی قدس در کنار سردار شهید در منطقه خدمت کرده است، می‌سپارم. من در تماسی که با سردار سلیمانی داشتم از ایشان خواهش کردم سردار قاآنی تشریف بیاورند. جوکار ادامه داد: «سردار سلیمانی در هشت سال دفاع مقدس در لشکر ۴۱ثارالله حضور داشت و بخشی از کارنامه وی را در دفاع مقدس می‌بینیم. در ادامه کار ایشان در حوزه جنوب شرقی کشور متمرکز و بعد فرماندهی سپاه قدس به او محول شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به اعتراف همه آن‌ها که «ابوزینب» را می‌شناختند، او هم جزو دسته آدم‌های بزرگ بود. افغانستانی‌ها اصطلاح شیرینی دارند که به هموطنان خود می‌گویند «وطندار» برای او وطن مفهومی عمیق‌تر و بزرگتر از حدود سرزمینی داشت. سال‌های اول جنگ سوریه و حضور نیروهای افغانستانی بود که او را دیدم. برای هدف بالاتری تلاش می‌کرد و خوب می‌دانست راهی که عاشقانه قدم در آن نهاده ختم به وصال یاران شهیدش می‌شود. در این راه مؤسسه «طلیعه نخبگان مهاجر» را راه‌اندازی کرد و در تلاش بود تا در جنبه‌های مختلف آموزشی، نیروهای افغانستانی را به سطح خوبی از علم و توانمندی برساند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
روز سه‌شنبه در رسانه‌ها خبر دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با ملا برادر رئیس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای دفتر سیاسی و هیات مذاکره‌کننده طالبان در تهران، منتشر شد. همچنین سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر نیز روز گذشته اعلام کرد که هیاتی از طالبان به ریاست ملابرادر، معاون این گروه و رئیس دفتر قطر به تهران سفر کرده است. او در صفحه رسمی توییتر خود نوشته که این هیات در تهران با مقام‌های ارشد ایران از جمله محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران دیدار کرده است. سابقه سفر طالبان به تهراناین اولین بار نیست که اعضای طالبان از ایران دیدار می‌کنند. روند صلح، مذاکرات بین‌الافغانی و توقف مذاکرات صلح میان طالبان و آمریکا از جمله موضوعات مورد بحث میان اعضای دفتر سیاسی طالبان و مقامات جمهوری اسلامی ایران بوده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ملابرادر رئیس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای این دفتر و هیأت مذاکره کننده طالبان با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کردند. این دیدار در ادامه تلاش‌های ایران برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان و دیدارهای مسؤولان و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رئیس جمهور، رئیس هیأت اجرایی، هیأت صلح، رهبران جهادی و شخصیت‌های موثر و تاثیرگذار در تحولات افغانستان انجام شده است. هدف از این دیدار نیز ترغیب طرف‌های افغان به گفتگوهای بین افغانستانی و تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفتگو و حمایت از همه نیروهای افغانستانی برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیروهای خارجی از این کشور و امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی بوده است. در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به شکل گیری و تقویت گفتگوها بین افغان‌ها با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی اعلام شد. وزیر خارجه ایران همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی با افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی تاکید کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشملابرادر رئیس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای این دفتر و هیأت مذاکره کننده طالبان با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار و گفتگو کردند. اخبار سیاسی- این دیدار در ادامه تلاش‌های ایران برای بازگشت صلح و ثبات به افغانستان و دیدارهای مسؤولان و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رئیس جمهور، رئیس هیأت اجرایی، هیأت صلح، رهبران جهادی و شخصیت‌های موثر و تاثیرگذار در تحولات افغانستان انجام شده است. هدف از این دیدار نیز ترغیب طرف‌های افغان به گفتگوهای بین افغانستانی و تشویق به یافتن راه حل مسائل از طریق گفتگو و حمایت از همه نیروهای افغانستانی برای یافتن فصل مشترک همکاری در بیرون رفتن نیروهای خارجی از این کشور و امنیت افغانستان پس از خروج نیروهای خارجی بوده است. در این دیدار آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به شکل گیری و تقویت گفتگوها بین افغان‌ها با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی اعلام شد. وزیر خارجه ایران همچنین بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی با افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی تاکید کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به سیگار گزارش داد که طی ماه‌های ژوئن تا آگوست سال جاری میلادی، نیروهای امنیتی افغان ۳۰ بار هدف حمله نفوذی قرار گرفتند. براساس این گزارش تعداد حملات نفوذی به نیروهای افغان در سال جاری میلادی ۴۹ مورد بود که به کشته و یا زخمی شدن ۱۶۷ نفر منجر شد. سیگار افزود که در زمان مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی شمار حملات ۵ مورد بیشتر بوده که ۳۰ مورد تلفات بیشتر را نیز در پی داشته است. حملات نفوذی به نیروهای امنیتی در مناطق دور افتاده منحصر نمی‌شود و طالبان بارها در پوشش نیروهای افغان مقامات و مسئولین این کشور را نیز هدف قرار داده‌اند. مهر ماه سال گذشته حمله نفوذی طالبان که یکی از مهمترین حملات نفوذی این گروه از سال ۲۰۰۱ محسوب می‌شود ژنرال «عبدالرازق اچکزی» فرمانده قدرتمند پلیس ولایت «قندهار» کشته و یک ژنرال آمریکایی نیز زخمی شد.
وانانیوزوانانیوز4 ماه قبل
به گزارش وانانیوز، در ادامه رایزنی‌های مقام‌های واشنگتن با اروپایی‌ها، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در سفر به بروکسل با سران اتحادیه اروپا و ناتو رایزنی کرده است. پمپئو امروز سه شنبه با «دیوید ساسولی» رئیس پارلمان اروپا و همچنین «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو هم دیدارهای جداگانه ترتیب داد. استولتنبرگ بعد از این دیدار در توضیحی توییتری نوشت: «بحثی عالی با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره موضوعات امنیتی جاری داشتم. ساسولی رئیس پارلمان اروپا هم در پیامی توییتری نوشت: «من امروز صبح با وزیر خارجه پمپئو درباره ارزش‌ها و منافع مشترک صحبت کردم. وزیر خارجه آمریکا در بخشی از سخنرانی خود در «بنیاد آلمانی مارشال» در بروکسل، با حمایت از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: «برگزیت اگر هیچ چیز نباشد، یک زنگ هشدار سیاسی است. آیا اتحادیه اروپا در حال اطمینان یافتن از این است که منافع کشورها و مردم عضو اتحادیه فراتر از منافع بوروکرات‌های بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) باشد؟».
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از افق، اعضای شورای ولایتی بادغیس افغانستان امروز شنبه اعلام کردند که در یک حمله هوایی در شهرستان بالامرغاب این ولایت، ۱۰ غیرنظامی کشته شده‌اند. فرید اخیزی عضو این شورا در این خصوص گفت که این رویداد در منطقه‌ای موسوم به «اکازی‌ها» در این شهرستان روی داده و تاکنون مشخص نیست که این حمله هوایی از سوی نیروهای افغانستانی انجام شده است یا نیروهای خارجی. این درحالیست که دولت افغانستان تا کنون اطلاعاتی را در این باره منتشر نکرده است.
عصر ایرانعصر ایران7 ماه قبل
به گزارش ایرنا، مردم پیشوا پیکر شهید خاوری از شهدای تیپ فاطمیون (نیروهای افغانستانی در سوریه) را تا حرم مطهر امامزاده جعفر (ع) تشییع کردند. تشییع کنندگان با سر دادن شعارهای الله اکبر، لااله الا الله و حسین حسین شعارماست، پیکر این شهید سرافراز اسلام را تشییع کردند. شهید خاوری در ۱۵ آذر سال ۹۴ در استان درعا سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهید سرافراز پس از ۴ سال و با تلاش گروه تفحص شناسایی و به میهن بازگشت. پیکر شهید خاوری پس از اقامه نماز در صحن مطهر امامزاده جعفر (ع) به خاک سپرده شد.
فارسفارس7 ماه قبل
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نه تنها فرمانده کل قوای ایران، بلکه فرمانده دفاع از بلاد اسلامی در عراق، سوریه، فلسطین، یمن و بحرین است. ایشان نه تنها فرمانده کل قوای ایران، بلکه فرمانده دفاع از بلاد اسلامی در عراق، سوریه، فلسطین و یمن و بحرین است. **تفکیک ماموریت‌های ارتش و سپاه با دستور رهبریاین تصمیم بسیار راهبردی بود چراکه هم ارتش و هم سپاه جایگاه بسیار ویژه‌ای در قانون اساسی دارند. در بخش زمینی هم سرزمین ایران بین نیروی زمینی ارتش و سپاه تقسیم شد، امنیت داخلی کلا به سپاه واگذار شد. همچنین برای ایجاد هماهنگی بین ارتش و سپاه حضرت آقا ستادکل نیروهای مسلح را تقویت کردند که در حقیقت این ستاد هماهنگی بین نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع را بر عهده دارد.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در مسیر حرکت کاروان نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در منطقه «قلعه وزیر» کابل منجر به کشته شدن دست کم چهار نفر شد. روز گذشته نیز انفجاری در یکی از مراکز آموزش نیروهای افغانستانی رخ داده بود که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت. هنوز اطلاعات بیشتری درباره انفجار صبح امروز منتشرنشده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ماه قبل
زکی‌الله ستورای، رئیس بخش وزارت بهداشت در ایالت نورستان گفت یک روز پس از حمله، طالبان ده‌ها کلینیک درمانی را که به‌وسیله افغان‌ها در این ایالت اداره می‌شود، بست. با این حال پس از سال‌ها حمله به گروه‌های امدادرسانی حملات علیه آنها کاهش یافت و گروه طالبان قول داد که آنها را مورد حمله قرار ندهد. این درحالی است که هنوز افغانستان جزو سه کشور خطرناک برای گروه‌های امدادرسانی به‌حساب می‌آید. در این شرایط لنتزر، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل تصریح می‌کند حملات طالبان از سال گذشته علیه گروه‌های امدادرسانی مجددا افزایش یافته است. او می‌گوید: آنها پیاپی در مکالمه‌هایمان تاکید می‌کنند که نیروهای امدادرسانی هدف آنها نیستند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشیک منبع نظامی امروز دوشنبه از عملیات نیروهای ویژه در ننگرهار و کشته شدن ۲۰ عضو طالبان در این عملیات خبر داد. در این عملیات همچنین دو عضو طالبان نیز به اسارت نیروهای افغانستانی درآمده‌اند. عملیات نیروهای ویژه افغانستانی در ننگرهار در حالی است که علاوه بر طالبان، داعش نیز در این ولایت فعالیت دارد و اغلب درگیری‌هایی میان آنها رخ می‌دهد.
افتصادنیوزافتصادنیوز8 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا با انتقال ۱٫۵ میلیارد دلار بودجه برای ساخت ۱۳۰ کیلومتر دیوار بامکزیک موافقت کرده است. براساس گزارش‌ها ۶۰۰ میلیون دلار از این بودجه از حساب نیروهای امنیتی افغان پرداخت خواهد شد. این اقدام مورد مخالفت اعضای دموکرات کنگره قرار گرفت که پیش از این در ماه مارس نیز با انتقال یک میلیارد دلار از بودجه نظامی برای ساخت دیوار ترامپ مخالفت کرده بودند. به گزارش «رویترز»، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اظهارداشت که بیش از چهار هزار نظامی آمریکایی و ۱۹ فروند هواپیما در مرز قرار دارند. این هزینه در حالی از حساب نیروهای امنیتی افغان کاسته می‌شود که به باور بسیاری از کارشناسان در افغانستان، آمریکا به تعهداتش درباره تجهیز ارتش افغانستان عمل نکرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا با انتقال ۱٫۵ میلیارد دلار بودجه برای ساخت ۱۳۰ کیلومتر دیوار بامکزیک موافقت کرده است. براساس گزارش‌ها ۶۰۰ میلیون دلار از این بودجه از حساب نیروهای امنیتی افغان پرداخت خواهد شد. این اقدام مورد مخالفت اعضای دموکرات کنگره قرار گرفت که پیش از این در ماه مارس نیز با انتقال یک میلیارد دلار از بودجه نظامی برای ساخت دیوار ترامپ مخالفت کرده بودند. به گزارش «رویترز»، سرپرست وزارت دفاع آمریکا اظهارداشت که بیش از چهار هزار نظامی آمریکایی و ۱۹ فروند هواپیما در مرز قرار دارند. این هزینه در حالی از حساب نیروهای امنیتی افغان کاسته می‌شود که به باور بسیاری از کارشناسان در افغانستان، آمریکا به تعهداتش درباره تجهیز ارتش افغانستان عمل نکرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین8 ماه قبل
خبرگزاری میزان- پیکر شهید مدافع حرم فاطمیون «غلام رسولی» در دماوند تشییع و به خاک سپرده شد. گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ پیکر شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون «غلام رسولی» روز گذشته در دماوند تشییع و به خاک سپرده شد. در این مراسم که با حضور خانواده شهید و همچنین حضور گسترده و باشکوه اهالی شهرستان دماوند برگزار شد، پیکر شهید «غلام رسولی» از امامزاده عبدالله روستای آیینه ورزان بر روی دستان مردم تشییع و در گلزار شهدای این روستا به خاک سپرده شد. شهید غلام رسولی متولد ۲۱ خرداد۶۸ از نیروهای افغانستانی لشکر فاطمیون بود که به منظور دفاع از حرم حضرت زینب (س) به سوریه رفت و در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۵ در نبرد با تروریست‌های تکفیری‌ به شهادت رسید اما پیکرش در منطقه ماند و در زمره شهدای مفقودالاثر قرار گرفت تا اینکه پس از سه سال از شهادت به آغوش خانواده بازگشت. انتهای پیام/
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خامه پرس، یک منبع نظامی امروز سه شنبه از عملیات نیروهای ویژه در ننگرهار و کشته شدن ۲۰ عضو طالبان در این عملیات خبر داد. در این عملیات همچنین دو عضو طالبان نیز به اسارت نیروهای افغانستانی درآمده‌اند. عملیات نیروهای ویژه افغانستانی در ننگرهار در حالی است که علاوه بر طالبان، داعش نیز در این ولایت فعالیت دارد و اغلب درگیری‌هایی میان آنها رخ می‌دهد.
افکارنیوزافکارنیوز9 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشیک منبع نظامی امروز سه شنبه از عملیات نیروهای ویژه در ننگرهار و کشته شدن ۲۰ عضو طالبان در این عملیات خبر داد. در این عملیات همچنین دو عضو طالبان نیز به اسارت نیروهای افغانستانی درآمده‌اند. عملیات نیروهای ویژه افغانستانی در ننگرهار در حالی است که علاوه بر طالبان، داعش نیز در این ولایت فعالیت دارد و اغلب درگیری‌هایی میان آنها رخ می‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها10 ماه قبل
خبرگزاری ایلنا: جروزالم پست مدعی شد: نیروهای تحت رهبری حزب الله و ایران در ارتفاعات جولان در حال مقابله با نیروهای اسرائیل هستند. این گزارش در ادامه اضافه کرد که در این مناطق یک تیپ تشکیل شده‌است که شامل نیروهایی از حزب الله، نیروهای عراقی، نیروهای افغانستانی و روستاییان شمال سوریه است. این نیروها در حال حاضر دره جزریل واقع در شمال عراق در مرز جنوب سوریه واقع شده‌اند. این در حالی است که در اوایل ماه جاری، المصدرنیوز، یک سایت خبری لبنانی که حامی بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه است، گفت که سوریه نیروهای ارتش را به مرز جولان فرستاده‌ است. این اولین بار است که از زمان آغاز عملیات نظامی در این منطقه، نیروهای ارتش سوریه به مرز اعزام شده‌اند.
خبر فوریخبر فوری11 ماه قبل
گروه طالبان مسئولیت حمله انتحاری به یک پایگاه آمریکایی در منطقه شوراب هلمند در افغانستان را بر عهده گرفت. گروه طالبان مسئولیت حمله انتحاری به یک پایگاه آمریکایی در منطقه شوراب هلمند در افغانستان را بر عهده گرفت. در حالی که تنها یک روز از پایان دور دوم مذاکرات هیأت طالبان با هیأت آمریکایی در قطر می‌ گذرد و دو طرف در مورد از سرگیری این مذاکرات در روز شنبه (فردا) با یکدیگر به توافق رسیدند، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتر خود از حمله انتحاری به یک پایگاه مشترک آمریکایی و افغانستانی در منطقه هلمند سخن گفت. به گفته این سخنگو شماری از جنگجویان طالبان (که آنها را مجاهدین فدایی توصیف کرده) به پایگاه آمریکا در شوراب هلمند حمله کرده و تلفات سنگینی به نظامیان آمریکایی و نیروهای افغانستانی آن وارد کردند. گفتنی است رسانه‌های افغانستانی حمله به یک پایگاه نظامی در هلمند را تایید کرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ماه قبل
اعتمادآنلاین| گروه طالبان مسئولیت حمله انتحاری به یک پایگاه آمریکایی در منطقه شوراب هلمند در افغانستان را بر عهده گرفت. به گزارش اعتمادآنلاین، در حالی که تنها یک روز از پایان دور دوم مذاکرات هیأت طالبان با هیأت آمریکایی در قطر می‌ گذرد و دو طرف در مورد از سرگیری این مذاکرات در روز شنبه (فردا) با یکدیگر به توافق رسیدند، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در توییتر خود از حمله انتحاری به یک پایگاه مشترک آمریکایی و افغانستانی در منطقه هلمند سخن گفت. به گفته این سخنگو شماری از جنگجویان طالبان (که آنها را مجاهدین فدایی توصیف کرده) به پایگاه آمریکا در شوراب هلمند حمله کرده و تلفات سنگینی به نظامیان آمریکایی و نیروهای افغانستانی آن وارد کردند. سخنگوی طالبان اعلام کرد جزییات بیشتر را متعاقبا اعلام می‌کند. گفتنی است رسانه‌های افغانستانی حمله به یک پایگاه نظامی در هلمند را تایید کرده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ماه قبل
به گزارش مشرق، یک گروه نظارتی در آمریکا می‌گوید نیروی هوایی افغانستان، خلبانان و مهندسان مورد نیاز برای استفاده از بالگردهای پیشرفته و چندمنظوره بلک هاوک (شاهین سیاه) را در اختیار ندارد. آمریکا قرار است ۱۵۹ فروند بالگرد یواچ -۶۰ بلک هاوک به نیروی هوایی افغانستان تحویل دهد که تاکنون، فقط ۱۶ فروند از این بالگردها به نیروهای افغانستانی تحویل داده شده است. این گروه همچنین بر لزوم آموزش گروهی از کارکنان افغانستانی برای تعمیر و نگهداری از بالگردها تاکید کرده است. وظیفه تعمیر و نگهداری بالگردها هم اکنون برعهده کارکنان خارجی است. انتظار می‌رود نمایندگان آمریکا و گروه طالبان در مذاکرات آتی بین ۲ طرف در مورد خروج هزاران نظامی آمریکایی از افغانستان گفتگو کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 سال قبل
خبرگزاری میزان- رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند که رئیس جمهور آمریکا در نظر دارد تا پس از ابراز نظر کنگره درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سوریه تصمیم بگیرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، همزمان با بالا گرفتن بحث خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان رسانه‌های آمریکایی از ورود کنگره این کشور به موضوع افغانستان خبر دادند. رسانه آمریکایی موسوم به «امریکن کانسرویتیو» نوشت: ترامپ در نظر دارد تا از کنگره آمریکا بخواهد که موضوع خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را مورد بررسی قرار دهد. منابعی در کاخ سفید تصریح کردند که ترامپ پس از نظر کنگره درباره خروج نیروهای آمریکایی افغانستان، تصمیم نهایی خود را در این باره اعلام خواهد گرفت. در ماههای اخیر مقامات آمریکایی بارها اظهارات ضدو نقیضی را درباره کاهش نیروهای آمریکایی از افغانستان، حضور و یا خروج از این کشور عنوان کردند.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

افغانستان