نیروهای دموکراتیک سوریه

نیروهای دموکراتیک سوریه

قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
بتازگی اخبار ناخوشایندی از دسیسه چینی و تحرکات مشکوک صهیونیست‌ها در مناطق کردنشین شمال و شرق سوریه به گوش می‌رسد که توجه تحلیلگران را به خود جلب و ناظران سیاسی را نگران کرده است. باید توجه داشت چالش اقلیم کردستان عراق و مناطق کردنشین سوریه در چند سال اخیر به موضوعی پیچیده و بغرنج تبدیل شده است. همه ما همه‌پرسی برای استقلال کردستان عراق که در تاریخ ۳ مهر سال ۱۳۹۶ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷) برگزار شد را به یاد داریم. در این مقطع با وجود هشدار و مخالفت دولت مرکزی، ترکیه، ایران و قاطبه کشورها، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق با برگزاری رفراندومی قالبی بر تمایل این منطقه برای جدایی از بغداد تأکید کرد. قرار و مدارهایی برای تداوم سرقت این ماده حیاتی از طریق انتقال آن به اقلیم کردستان عراق و سپس به فلسطین اشغالی صورت گرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشفرمانده تروریست‌های سنتکام دوشنبه برای نخستین بار از زمان تصدی این سمت به شمال سوریه عزیمت و با متحدان تحت حمایت نیروهای کرد در این منطقه دیدار کرد. اخبار بین الملل_ به نوشته «خبرگزاری فرانسه» ژنرال «کنث مک‌کنزی» فرمانده تروریست‌های سنتکام با گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» دیدار کرد. بر اساس این گزارش، مک‌کنزی پس از ورود به منطقه با «مظلوم عبدی» فرمانده گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه در باره تحولات جاری گفت‌و‌گو کرد. در این دیدار طرفین در زمینه هماهنگی نیروهای ائتلاف آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه به رایزنی پرداختند. سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت که این دیدار در شهر «کوبانی» در شمال سوریه و هم‌مرز با ترکیه صورت گرفت.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، منابعی در هیأت موسوم به «الدفاع الذاتی» (خوددفاعی) وابسته به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) فاش کردند که نشستی محرمانه با حضور کردهای سوریه و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در کردستان عراق برگزار شده است. پایگاه خبری «المعلومه» در این باره گزارش داد که نزدیک به معارضان سوریه، به نقل از این منابع که آنان را «ویژه» توصیف کرد، نوشت، نشست محرمانه با حضور سران کرد و لیبرمن در کردستان عراق با هدف بررسی امور مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) برگزار شده است. طبق ادعای این منابع، این نشست در دهم ماه می‌و در شهر «شقلاوه» از توابع استان اربیل کردستان عراق برگزار شده است. همچنین ادعا شده که «صالح مسلم» مسؤول روابط خارجی حزب «الاتحاد الدیمقراطی» و «شاهوز حسن» رییس مشترک حزب الاتحاد الدیمقراطی و «آلدار خلیل» عضو هیأت اجرایی «حرکة المجتمع الدیمقراطی» در این جلسه محرمانه حضور داشته‌اند. این منابع همچنین توضیح دادند که کردهای سوریه شرکت کننده در جلسه، شروط اسرائیل را در مورد تشکیل هیأت اداره مشترک پذیرفته‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، اواخر هفته گذشته یک کاروان نظامی آمریکایی محموله‌های سلاح را از عراق به سوریه و به دست نیروهای دموکراتیک رسانده است. نیروهای کرد در حالت آماده‌باش قرار دارند و معتقدند که ارتش ترکیه برای حمله نظامی به شهرهای «منبج» در شمال شرق حلب و «تل ابیض» در شمال رقه در حال برنامه ریزی است. ائتلاف آمریکایی ماه گذشته نیز یک کاروان حامل سلاح را از کردستان عراق به حومه استان حسکه در شمال شرق سوریه ارسال کرد. در چهار سال گذشته ائتلاف آمریکایی دهها کاروان کمک‌های تسلیحاتی و لجستیکی به سوریه ارسال کرده که شامل بیش از ۱۴۰۰ کامیون می‌شود که بخش بزرگ این کمک‌ها به دست نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) رسیده است. اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به این کمک‌ها در ۱۴ خرداد گذشته با انتقاد از حمایت آمریکا از کردهای سوریه گفته بود: «واشنگتن به تروریست‌ها سلاح و تجهیزات می‌دهد و در حالی که ما خواستار خرید همین تسلیحات هستیم حاضر به فروش آن نیست.» او در تاریخ نهم فوریه گذشته (۲۰ بهمن ۹۷) نیز گفته بود که آمریکا کاروان کاروان سلاح‌ به دست کردهای سوریه می‌رساند اما به توافقات فروش سلاح به ترکیه پایبند نیست.
ایلناایلنا2 روز قبل
تحلیلگر مسائل منطقه گفت: اسرائیل به دنبال آن است تا با مانور دادن بر تضاد ایدئولوژی کردها با دولت‌های اسلامی کشورهای بزرگ را به دولت‌های کوچک تبدیل کند. باید متوجه بود که رژیم صهیونیستی یک جغرافیای بسیار کوچک به حساب می‌آید و از این منظر نیاز دارد تا دولت‌های کوچک در مقابلش قرار بگیرند. از این جهت به دنبال چند پاره کردن کشورهای بزرگ هستند تا برابر قدرت و موازنه را عملیاتی کنند. این موضوع بسیار مهم باعث می‌شود تا اسرائیل ازاین بحث به عنوان یک محور ایدئولوژیک به نفع خود استفاده کند. بنابر مستند‌ها و داده‌های موجود باید بگویم که تشکیل کردستان مستقل در سوریه غیر قابل اجرا است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای نظامی ترکیه در حال استقرار در مرزهای مشترک با سوریه هستند و به نظر می‌رسد اشغال شهرهای «جرابلس و عفرین» بار دیگر اردوغان را برای انجام عملیات مشابه در این محور وسوسه کرده است. به گزارش مشرق، اردوگاه «تل حمود» نزدیک‌ترین منطقه به خاک سوریه (شهر العزیزیه در غرب شهر مرزی رآس العین) محسوب می‌شود و نظامیان ترکیه در روزهای گذشته تله‌های انفجاری را در حومه این اردوگاه جمع آوری و پاکسازی کرده‌اند. «تل ابیض» یکی از شهرهای مهم در استان رقه (شمال سوریه) به شمار می‌آید که با شهر «اکشاکالی» ترکیه هم مرز است و در حال حاضر در تصرف شبه نظامیان کرد (نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه) است. به گفته منابع میدانی، دولت ترکیه با چراغ سبز آمریکایی‌ها درصدد است علیه نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه وارد عمل شود و مناطق مرزی تحت تصرف آنان را در شمال سوریه به اشغال دربیاورد. براساس اطلاعات به دست آمده، دولت ترکیه قصد دارد پس از عقب راندن شبه نظامیان کرد و موفقیت در این عملیات، نوار مرزی اشغال شده را در شمال سوریه در اختیار گروهک‌های تروریستی تحت فرمانش قرار دهد.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه فاش کرد که آمریکا در حال آموزش بیش از ۶۵ هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه است. خبرگزاری فارس: گروه تروریستی داعش با وجود اینکه نفس‌های آخر خود را در منطقه به خصوص پس از متحمل شدن شکست سنگین در سوریه و عراق می‌کشد، اکنون قصد تجدید قوا در مناطق مرزی دو کشور را دارد. «ابو انس الحریری» از سرکردگان سابق گروهک تحت حمایت ترکیه موسوم به «ارتش آزاد» سوریه در این باره گفت که آمریکا در راستای منافعش، هزاران عنصر را در مرزهای عراق و سوریه مستقر کرده است. پایگاه خبری «المعلومه» عراق روز یکشنبه به نقل از سرکرده مزبور نوشت: «آمریکا قصد آموزش بیش از ۶۵ هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه را دارد». به گفته سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه، «تعداد عناصری که قرار است آموزش داده و در مرزهای این کشور با عراق مستقر شوند، به حدود ۶۵ هزار نفر خواهد رسید».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
به گزارش مشرق، گروه تروریستی داعش با وجود اینکه نفس‌های آخر خود را در منطقه به خصوص پس از متحمل شدن شکست سنگین در سوریه و عراق می‌کشد، اکنون قصد تجدید قوا در مناطق مرزی دو کشور را دارد. «ابو انس الحریری» از سرکردگان سابق گروهک تحت حمایت ترکیه موسوم به «ارتش آزاد» سوریه در این باره گفت که آمریکا در راستای منافعش، هزاران عنصر را در مرزهای عراق و سوریه مستقر کرده است. پایگاه خبری «المعلومه» عراق روز یکشنبه به نقل از سرکرده مزبور نوشت: «آمریکا قصد آموزش بیش از ۶۵ هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه را دارد». ابو انس الحریری گفت که آمریکا اکنون در حال آموزش عناصر گروهک‌های «جیش المغاویر»، «قوات احمد العبدو» و «اسود الشرقیه» در «منطقه ۵۵ کیلومتری» در داخل خاک سوریه و نزدیک پایگاه «التنف» که تحت کنترل ایالات متحده قرار دارد، است. به گفته سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه، «تعداد عناصری که قرار است آموزش داده و در مرزهای این کشور با عراق مستقر شوند، به حدود ۶۵ هزار نفر خواهد رسید».
فارسفارس2 روز قبل
سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه فاش کرد که آمریکا در حال آموزش بیش از ۶۵ هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه است. «ابو انس الحریری» از سرکردگان سابق گروهک تحت حمایت ترکیه موسوم به «ارتش آزاد» سوریه در این باره گفت که آمریکا در راستای منافعش، هزاران عنصر را در مرزهای عراق و سوریه مستقر کرده است. پایگاه خبری «المعلومه» عراق روز یکشنبه به نقل از سرکرده مزبور نوشت: «آمریکا قصد آموزش بیش از ۶۵ هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه را دارد». ابو انس الحریری گفت که آمریکا اکنون در حال آموزش عناصر گروهک‌های «جیش المغاویر»، «قوات احمد العبدو» و «اسود الشرقیه» در «منطقه ۵۵ کیلومتری» در داخل خاک سوریه و نزدیک پایگاه «التنف» که تحت کنترل ایالات متحده قرار دارد، است. به گفته سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه، «تعداد عناصری که قرار است آموزش داده و در مرزهای این کشور با عراق مستقر شوند، به حدود ۶۵ هزار نفر خواهد رسید».
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از هدف قرار گرفتن یک مقر متعلق به شبه‌نظامیان کرد تحت حمایت آمریکا در شمال شرق سوریه خبر دادند. به گزارش اسپوتنیک، این انفجار در محله «غویران» واقع در جنوب شهر حسکه (شمال شرق سوریه) رخ داده است. چهار عنصر آسایش در این خودرو حضور داشتند که به محض انفجار موتور سیکلت، این خودرو نیز کاملا منهدم شد. این انفجار نیز مانند امروز، به خاطر منفجر شدن یک موتور سیکلت بمب‌گذاری شده در شهرک «مرکده» در جنوب حسکه رخ داد. مناطق تحت تسلط شبه‌نظامیان کرد در استان‌های حسکه، دیرالزور (شرق سوریه) و رقه (شمال سوریه) شاهد تنش بی‌سابقه‌ای است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
این رسانه همچنین در بیانیه دوم خود اعلام کرد که نیروهای امنیتی و حشدشعبی ۱۲ روستا از مناطق العناز، عرب رشید محمود و عرب عساف را در شمال بغداد پاکسازی کردند. همچنین فرماندهی این عملیات مشترک دیروز از مرحله دوم عملیات اراده پیروزی به منظور تقویت امنیت و ثبات در مناطق شمال بغداد و مناطق مشرف بر استان‌های دیالی و صلاح الدین و الانبار خبر داده بود. گذرگاه مرزی بین عراق و سوریه به زودی افتتاح می‌شودیک منبع مسئول در سفارت عراق در دمشق اعلام کرد که تلاش‌ها برای افتتاح گذرگاه مرزی بین عراق و سوریه به مراحل پیشرفته‌ای رسیده است. یک منبع مسئول در سفارت عراق در دمشق اعلام کرد که دولت‌های عراق و سوریه به مراحل پیشرفته‌ای در خصوص بازگشایی گذرگاه مرزی البوکمال رسیده‌اند. این منبع تاکید کرد که دولت‌های عراق و سوریه به ‌دنبال بازگشایی گذرگاه البوکمال هستند و تلاش‌ها در این زمینه ادامه دارد و دو طرف به مراحل پیشرفته‌ای رسیده‌اند.
ایسناایسنا3 روز قبل
یک منبع مسئول در سفارت بغداد در دمشق به صورت قاطع هرگونه مذاکره با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در خصوص ایجاد گذرگاه جدید در شمال این کشور را رد کرد. این منبع عراقی با بیان این که اخبار منتشر شده در خصوص افتتاح گذرگاه جدیدی میان عراق و سوریه به هیچ وجه صحت ندارد، گفت: انتشار چنین اخباری در راستای ایجاد تشویش و منحرف کردن افکار عمومی است. بغداد و دمشق در خصوص افتتاح این گذرگاه به مراحل پیشرفته‌ای رسیده‌اند. سوریه و عراق دارای سه گذرگاه مشترک هستند و آن سه گذرگاه عبارتند از گذرگاه «الیعربیة» که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک است و در مقابل آن در عراق، گذرگاه «ربیعة» قرار دارد. سومین گذرگاه نیز گذرگاه «القائم» در عراق است که در طرف دیگر آن در سوریه، گذرگاه «البوکمال» قرار دارد که تحت کنترل نیروهای دولت سوریه است.
فارسفارس3 روز قبل
پایگاه خبری «الخابور» گزارش داد که شبه‌نظامیان کرد قصد داشتند در روستای «تل ارقم» واقع در منطقه «رأس العین» در استان الحسکه، مقرهای نظامی ایجاد کنند. به گزارش الخابور، ساکنان این روستا اجازه ندادند که شبه‌نظامیان کرد مقرهای نظامی در داخل این روستا احداث کنند. به گفته این خبرنگار، شبه‌نظامیان کرد قصد داشتند از مدارس و برخی از منازل غیر نظامیان حاضر در روستا، به عنوان مقرهای نظامی استفاده کنند. شبه‌نظامیان کرد حزب اتحاد دموکراتیک از جمله عناصر اصلی گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» هستند که تحت حمایت آمریکا قرار دارد. این اقدامات عناصر کرد نیز در واکنش به ارسال تجهیزات نظامی سنگین و عناصر نظامی توسط ترکیه به مرزهای مشترک خود با سوریه است.
فارسفارس3 روز قبل
منابعی در کردهای سوریه، از سفر محرمانه وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی به کردستان عراق با هدف بررسی تشکیل «کردستان سوریه» خبر دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابعی در هیأت موسوم به «الدفاع الذاتی» (خوددفاعی) وابسته به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) فاش کردند که نشستی محرمانه با حضور کردهای سوریه و «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در کردستان عراق برگزار شده است. طبق ادعای این منابع، این نشست در دهم ماه می‌و در شهر «شقلاوه» از توابع استان اربیل کردستان عراق برگزار شده است. این منابع همچنین توضیح دادند که کردهای سوریه شرکت کننده در جلسه، شروط اسرائیل را در مورد تشکیل هیأت اداره مشترک پذیرفته‌اند. پیشتر در بیست‌وچهارم تیرماه، گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد که از منطقه کردستان عراق، برای نوزدهمین بار، ۲۸۰ کامیون حامل سلاح و تجهیزات لجستیکی برای شبه‌نظامیان کرد در شرق سوریه ارسال شده است.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
این منبع افزود: دولت‌های عراق و سوریه برای بازگشایی گذرگاه البوکمال - القائم تلاش می‌کنند و همکاری‌ها در این راستا ادامه دارد و آنها به مراحل پیشرفته‌ای رسیده‌اند. وی در ادامه گفت: «روشن است این گذرگاه (در منطقه خانه صور) تحت کنترل ارتش سوریه قرار ندارد، پس چگونه می‌توان درباره بازگشایی آن توافق کرد؟! این اخبار رایج با هدف ایجاد تشویش و گمراه کردن افکار عمومی منتشر می‌شوند». آناتولی همچنین به نقل از منابعی در اقلیم کردستان عراق افزود: مسئولان کردی در حال رایزنی برای بازگشایی این گذرگاه تحت نظارت سازمان ملل هستند. سوریه و عراق سه گذرگاه مشترک دارند؛ گذرگاه «الیعربیه - ربیعه» که از خاک سوریه تحت سیطره نیروهای قسد است، گذرگاه «الولید - التنف» که از جانب سوریه تحت اشغال ائتلاف آمریکایی است و گذرگاه القائم و البوکمال.
موجموج3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، منابع خبری مدعی مذاکره دولت عراق با شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) شدند. یک منبع مسئول در سفارت بغداد در سوریه، به صورت قاطع، هر گونه مذاکره با این شبه‌نظامیان را رد کرد. نیروهای دموکراتیک شبه‌نظامیانی هستند که تمایلات جدایی‌طلبانه دارند و تحت حمایت ایالات متحده آمریکا هستند. این عناصر، اخیرا به دستور آمریکا، به یک تاجر صهیونیست اختیار تام دادند تا بدون موافقت دولت سوریه، نفتی را که از شرق این کشور استخراج می‌شود، به فروش برساند. منابع خبری درباره جزئیات این توافق ادعایی، اعلام کرده بودند که طرف عراقی، به سبب نبود پرچم دولت قانونی سوریه، حاضر به افتتاح این گذرگاه نشده بود.
فارسفارس3 روز قبل
یک منبع مسئول در سفارت بغداد در سوریه تأکید کرد که این کشور با شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» هیچ مذاکره‌ای نداشته است و مذاکرات بر سر ایجاد گذرگاه، فقط با دمشق صورت می‌گیرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری اعلام کردند که دولت عراق با شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) مذاکراتی داشته است. یک منبع مسئول در سفارت بغداد در سوریه، به صورت قاطع، هر گونه مذاکره با این شبه‌نظامیان را رد کرد. نیروهای دموکراتیک شبه‌نظامیانی هستند که تمایلات جدایی‌طلبانه دارند و تحت حمایت ایالات متحده آمریکا هستند. این عناصر، اخیرا به دستور آمریکا، به یک تاجر صهیونیست اختیار تام دادند تا بدون موافقت دولت سوریه، نفتی را که از شرق این کشور استخراج می‌شود، به فروش برساند (جزئیات بیشتر).
فارسفارس3 روز قبل
سوریه؛ مناطق شرق فرات، عموما کردنشین - نقشه ادعایی ترکیه درباره منطقه امن «منذر عید» نویسنده یادداشت نوشته که «خیانت قبل اینکه نام یا صفتی باشد، عمل است. الثوره نوشت: نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) از هیچ فرصتی برای نزدیکی به دشمنان سوریه چه صهیونیست‌ها و چه آمریکایی‌ها، فروگزار نکردند تا از طریق آن رویای خود برای جدایی و تشکیل کشور را محقق کند. روزهای مزدوری نیروهای دموکراتیک سوریه برای رژیم صهیونیستی مملو از اقدامات خیانت‌آمیز است. او همچنین می‌تواند نفت استخراج شده از مناطق سوری تحت کنترل کردها واقع در شرق سوریه را بفروشد. نیروهای تروریست و جدایی‌طلب دموکراتیک سوریه هیأتی از تلویزیون اسرائیل را هم به حضور پذیرفتند.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع خبری اعلام کردند که دولت عراق با شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) مذاکراتی داشته است. اخبار بین الملل- یک منبع مسئول در سفارت بغداد در سوریه، به صورت قاطع، هر گونه مذاکره با این شبه‌نظامیان را رد کرد. نیروهای دموکراتیک شبه‌نظامیانی هستند که تمایلات جدایی‌طلبانه دارند و تحت حمایت ایالات متحده آمریکا هستند. این عناصر، اخیرا به دستور آمریکا، به یک تاجر صهیونیست اختیار تام دادند تا بدون موافقت دولت سوریه، نفتی را که از شرق این کشور استخراج می‌شود، به فروش برساند. منابع خبری درباره جزئیات این توافق ادعایی، اعلام کرده بودند که طرف عراقی، به سبب نبود پرچم دولت قانونی سوریه، حاضر به افتتاح این گذرگاه نشده بود.
فارسفارس4 روز قبل
قرار بود یک گذرگاه جدید بین سوریه و عراق ایجاد شود، ولی مسئولان عراقی وقتی مشاهده کردند که پرچم دولت سوریه در آن وجود ندارد، حاضر به گشایش گذرگاه نشدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مسئول عراقی اعلام کرد که بازگشایی گذرگاه مرزی بین عراق و سوریه به تأخیر افتاد. روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که قرار بود جمعه (روز گذشته) یک گذرگاه مرزی بین سوریه و عراق گشایش یابد که طرف مقابل بغداد، شبه‌نظامیان کرد «نیروهای دموکراتیک سوریه» بودند. این شبه‌نظامیان که تحت حمایت آمریکا قرار دارند و گرایش‌های جدایی‌طلبانه دارند، روز گذشته حاضر نشدند پرچم سوریه را در این گذرگاه به اهتزاز درآورند. شبه‌نظامیان کرد نپذیرفتند که پرچم قانونی دولت سوریه در این گذرگاه نصب شود، و طرف عراقی نیز به همین دلیل، حاضر به گشایش این گذرگاه نشد.
فارسفارس5 روز قبل
یک کارشناس مسائل امنیتی عراق اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی این کشور، با انجام عملیات در خاک سوریه، توانستند وزیر نفت داعش را از پای درآورند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «فاضل ابو رغیف» کارشناس مسائل امنیتی عراق از عملیات نیروهای اطلاعاتی این کشور در خاک سوریه خبر داد. وی تصریح کرد که در جریان این عملیات، نیروهای عراقی موفق شدند، شخص معروف به «وزیر نفت» داعش را از پای درآورند. وزیر نفت داعش «ثبات ترکی» نام داشته که ملقب به «ابو حسان» بود. گروه مسلح قسد متذکر شد که فهد الاحمد یکی از بزرگترین حامیان مالی داعش و مسئول فروش نفت و قاچاق آن نیز بود.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
هر اتهام اشتباه یا درستی که علیه حشد مطرح شده باید قبل از همه علیه خود العبادی مطرح شود. اعلام زمان نتایج ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتیعادل عبدالمهدی نخست و فرمانده نیروهای مسلح عراق سه شنبه ۲۵ تیر گفته بود که ماه جاری میلادی شاهد اعلام نتایج ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی خواهد بود. وی افزود ما برای نهایی کردن پرونده ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی و ارتش تلاش می‌کنیم. عبدالمهدی افزود گروه‌های حشد شعبی بر پایبندی خود به فرمان ویژه ساماندهی ارتباط با نیروهای امنیتی تاکید کرده‌اند. نخست وزیر عراق خاطر نشان کرد ماه جاری (جولای) شاهد اعلام نتایج ساماندهی ارتباط حشد شعبی با نیروهای امنیتی خواهد بود.
فارسفارس6 روز قبل
یک روزنامه مصری به نقل از «منابع آگاه» نوشت ترکیه به عناصر تحت امر خود در سوریه دستور داده که برای آغاز عملیات نظامی احتمالی در منبج آماده باشند. عناصر تحت امر ترکیه، در عملیات شاخه زیتون بر منطقه «عفرین» واقع در شمال استان حلب مسلط شدند. ترکیه این دو عملیات را با همکاری عناصر مسلح و تروریستی موسوم به گروهک «ارتش آزاد سوریه» انجام داد. عربی-۲۱ به نقل از یک منبع نظامی معارض دولت سوریه گزارش داد که ترکیه به عناصر حاضر در ارتش ملی گفته است که برای آغاز یک عملیات نظامی احتمالی در «منبج» واقع در شمال شرق استان حلب آماده باشند. منابع محلی نیز به عربی-۲۱ گفتند که ارتش ترکیه، نیروهای ویژه شناسایی به مناطق نزدیک به شهر «تل ابیض» واقع در استان رقه اعزام کرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴- جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در شرق استان دیرالزور، به بهانه بازداشت یک فرمانده سابق داعش، یک روستا را بمباران کردند که در پی آن، ۱۵ غیر نظامی جان خود را دست دادند. منابع خبری معارض از عملیات جدید ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا، در شرق سوریه خبر دادند. پایگاه خبری معارض «دیرالزور-۲۴» گزارش داد که ائتلاف آمریکا با مشارکت شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بامداد امروز در شرق استان دیرالزور هلی‌برن کردند. دیرالزور-۲۴ اعلام کرد که در ادامه عملیات شبه‌نظامیان کرد و هلی‌برن عناصر آمریکایی، یکی از منازل در روستای مذکور بمباران شد. جنگنده‌های ائتلاف آمریکا بارها مناطق مختلفی از استان دیرالزور را به شدت بمباران کرده‌اند و جان چند صد غیر نظامی را گرفته‌اند.
فارسفارس1 هفته قبل
جنگنده‌های ائتلاف آمریکا در شرق استان دیرالزور، به بهانه بازداشت یک فرمانده سابق داعش، یک روستا را بمباران کردند که در پی آن، ۱۵ غیر نظامی جان خود را دست دادند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری معارض از عملیات جدید ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا، در شرق سوریه خبر دادند. پایگاه خبری معارض «دیرالزور-۲۴» گزارش داد که ائتلاف آمریکا با مشارکت شبه‌نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بامداد امروز در شرق استان دیرالزور هلی‌برن کردند. دیرالزور-۲۴ اعلام کرد که در ادامه عملیات شبه‌نظامیان کرد و هلی‌برن عناصر آمریکایی، یکی از منازل در روستای مذکور بمباران شد. جنگنده‌های ائتلاف آمریکا بارها مناطق مختلفی از استان دیرالزور را به شدت بمباران کرده‌اند و جان چند صد غیر نظامی را گرفته‌اند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
تاجر صهیونیست خبر دریافت امتیاز فروش نفت مناطق تحت اشغال شبه‌نظامیان تحت حمایت آمریکا در شرق سوریه را تایید کرد. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «موتی کاهانا»، تاجر صهیونیست، خبر دریافت امتیاز فروش نفت مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» را که تحت حمایت آمریکا هستند، تایید کرد. کاهان در واکنش به این خبر، اعلام کرد که وی مسئولیت صادرات نفت شرق سوریه را بر عهده خواهد داشت. روز گذشته روزنامه الاخبار فاش کرد «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت آمریکا، به «موتی کاهانا»، تاجر صهیونیست اختیار تام فروش نفت استخراج شده از مناطق تحت تسلط کردها واقع در شرق سوریه را داده‌اند. علی‌رغم اذعان این تاجر صهیونیست به غارت نفت شرق سوریه، شورای دموکراتیک سوریه این خبر را تکذیب کرد و آن را در چارچوب «تلاش برای خدشه وارد کردن به شورا» دانست.
فارسفارس1 هفته قبل
در حالی که شبه‌نظامیان کرد تحت حمایت آمریکا، اخبار مربوط به خیانت خود درباره فروش نفت سوریه توسط یک تاجر صهیونیست را تکذیب کردند، این تاجر تأکید کرد که مأمور فروش نفت شرق سوریه شده است. این تاجر صهیونیستی مدعی شد که تلاش خواهد کرد تا هیچ نفتی از منطقه شرق سوریه، به دست دولت مرکزی نرسد. کاهانا ضمن تأیید این مسئله که در زمینه فروش نفت شرق سوریه به وی اختیار تام داده شده، اما مدعی شد که این اختیار به عنوان یک تبعه آمریکا به وی داده شده است. کاهانا روز گذشته مدعی شد که فروش نفت این بخش از سوریه، با سایر فعالیتهای امدادرسانی او تفاوتی ندارد؛ زیرا «من در حال حاضر، به فروش نفت [سوریه] برای کمک به مردم سوریه اهتمام دارم. چاه‌های نفت و گاز شرق سوریه نیز یکی از مهمترین این منابع هستند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
نفوذ نیروهای تابع ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی در تحرکات کردهای سوریه رو به افزایش است. ۳-مشارکت در ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی به معنای عدم راه برگشت برای ارتباط با ملت و دولت سوریه است. آنها همچنین تلاش می‌کنند تا در مسیر اجرای پروژه‌های جداسازی، به هرطریق آمریکا و رژیم صهیونیستی را راضی نگه دارند. در آن روز گفته می‌شد که لابی رژیم صهیونیستی نقش زیادی در برگزاری این نشست داشته است. شورای دموکراتیک سوریه، شاخه سیاسی گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» است.

(تصاویر) وضع وخیم «بچه شیرهای» خارجی خلافت داعش

15+
فراروفرارو1 هفته قبل
فارسفارس1 هفته قبل
گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد که از منطقه کردستان عراق، برای نوزدهمین بار، ۲۸۰ کامیون حامل سلاح و تجهیزات لجستیکی برای شبه‌نظامیان کرد در شرق سوریه ارسال شد. تاکنون بیش از هزار و هفتصد کامیون سلاح به شرق سوریه ارسال شده و این منطقه توسط آمریکا در ماه‌های اخیر غرق سلاح شده است. نیروهای دموکراتیک سوریه شبه‌نظامیانی هستند که تحت حمایت آمریکا قرار دارند و بعضا، اعلام آمادگی کرده‌اند که با دولت سوریه وارد جنگ شوند. دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که حدود ۲۸۰ کامیون حامل سلاح و تجهیزات نظامی و لجستیکی از شمال عراق وارد مناطق شرق فرات شده است. اخیرا ساکنان شرق و شمال شرق سوریه به حضور نظامیان تروریست آمریکایی و شبه‌نظامیان کرد اعتراض کرده (+) و تأکید دارند که باید ارتش سوریه به این مناطق بازگردد.

به انتهای لیست رسیدید