نیروهای سوریه دموکراتیک

نیروهای سوریه دموکراتیک

ایسناایسنا14 ساعت قبل
همزمان با گسیل نیروها و تجهیزات نظامی ترکیه از یک سو و نیروهای سوریه دموکراتیک از سوی دیگر به شرق فرات، یک هیات آمریکایی برای بحث و گفتگو درباره منطقه حائل وارد آنکارا شد. رسانه‌های ترکیه اعلام کردند، هیات آمریکایی به ریاست جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا به سوریه امروز وارد آنکارا می‌شود. همچنین مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز شنبه با مایک پامپئو، همتای آمریکایی خود درباره منطقه حائل و به طور کلی تحولات سوریه گفتگو کرد. همزمان ارتش ترکیه تجهیزات نظامی بیشتری را به مرزها فرستاده و نیروهای سوریه دموکراتیک نیز تجهیزات مشابهی را به این مرزها به ویژه منطقه تل‌ ابیض فرستاده‌اند. همچنین منابع یاد شده اعلام کردند، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) تجهیزات نظامی گسترده‌ای را به منطقه تل‌ابیض فرستاده و خندق‌هایی را در این منطقه حفاری و پایگاه‌های بزرگی را ایجاد کردند.

جنجال بر سر جانسون در خیابان‌های لندن

6+
ایمناایمنا1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
منابعی در سوریه از وقوع انفجاری در یکی از مقرهای نیروهای موسوم به «پلیس نظامی» وابسته به نیروهای سوریه دموکراتیک در محله «غویران» واقع در جنوب شهر «الحسکة» خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) محل وقوع انفجار را محاصره کرده و موج بازداشت‌هایی را به راه انداخته و در این راستا، تمامی عابران پیاده در خیابان‌های محله «غویران» واقع در جنوب شهر «الحسکة» را بازداشت کردند و به منظور تحقیق و بازجویی، آنها را به مقرهای امنیتی خود انتقال دادند. این انفجار توسط یک موتور سیکلت، در حین ورود خودرویی به ساختمان پلیس نظامی در منطقه «غویران» رخ داد. این خودرو متعلق به گشتی‌های نیروهای مسلح «آسایش»، شاخه امنیتی نیروهای سوریه دموکراتیک بود. انتهای پیام
ایسناایسنا1 روز قبل
یک منبع مسئول در سفارت بغداد در دمشق به صورت قاطع هرگونه مذاکره با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در خصوص ایجاد گذرگاه جدید در شمال این کشور را رد کرد. این منبع عراقی با بیان این که اخبار منتشر شده در خصوص افتتاح گذرگاه جدیدی میان عراق و سوریه به هیچ وجه صحت ندارد، گفت: انتشار چنین اخباری در راستای ایجاد تشویش و منحرف کردن افکار عمومی است. بغداد و دمشق در خصوص افتتاح این گذرگاه به مراحل پیشرفته‌ای رسیده‌اند. سوریه و عراق دارای سه گذرگاه مشترک هستند و آن سه گذرگاه عبارتند از گذرگاه «الیعربیة» که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک است و در مقابل آن در عراق، گذرگاه «ربیعة» قرار دارد. سومین گذرگاه نیز گذرگاه «القائم» در عراق است که در طرف دیگر آن در سوریه، گذرگاه «البوکمال» قرار دارد که تحت کنترل نیروهای دولت سوریه است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ائتلاف نیروهای سوریه دموکراتیک با تاکید بر اینکه به دنبال ورود به جنگی با ترکیه نیست، به رئیس جمهوری ترکیه هشدار داد، حمله به هر منطقه کردنشین در شرق فرات کل منطقه مرزی را به یک میدان جنگ تبدیل خواهد کرد. به گزارش ایسنا، مظلوم عبدی، فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در گفت‌وگو با روزنامه کردی «ینی اوزگور پولیتیکا» چاپ هلند اظهار کرد: زمینه فراهم شده و نیروهای سوریه دموکراتیک برای هرگونه اقدام تحریک‌آمیز و توطئه از سوی دولت ترکیه که نیروهای زیادی را در مرزها با شمال سوریه مستقر کرده، آماده هستند. مظلوم عبدی گفت: اتفاقی که در عفرین رخ داد، نمی‌تواند در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی بیفتد، اگر ارتش ترکیه به هر یک از مناطق ما حمله کند، این اقدام موجب یک جنگ بزرگ خواهد شد. عبدی در ادامه فاش کرد: فرماندهی نیروهای سوریه دموکراتیک تصمیم خود را به اطلاع کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش از جمله آمریکا و فرانسه رساند. فرمانده کل قسد تاکید کرد: اگر چنین جنگی رخ دهد، منجر به آغاز جنگ داخلی دومی در سوریه خواهد شد و آن جنگ تا خروج ترکیه ادامه خواهد یافت.
ایمناایمنا5 روز قبل
مسابقه شنا میان ترامپ و بایدن؛ شاید وقتی دیگرجو بایدن گفت، حاضر است با دونالد ترامپ یک مسابقه شنای سوئدی داشته باشد. ترامپ معمولا زمانی که درباره جو بایدن حرف می‌زند از او با لفظ «جو بایدن خوابالو» یاد می‌کند. این نظرسنجی نشان داد که حزب لیکود به ۳۱ کرسی دست خواهد یافت و حزب «آبی سفید» به ۳۰ کرسی. این اقدام شدیدترین اقدام دولت آمریکا در واکنش به قتل عام صورت گرفته از سوی ارتش میانمار علیه مسلمانان روهینجایی تلقی می‌شود. مخالفت رژیم صهیونیستی با بند هایی از «معامله قرن» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دولت آمریکا اعلام کرده است که با برخی از بندهای طرح صلح این کشور برای فلسطین و این رژیم موسوم به «معامله قرن» مخالف است!
ایسناایسنا5 روز قبل
رئیس مشترک حزب اتحاد دموکرات سوریه ضمن ابراز تردید نسبت به موفقیت آمیز بودن رایزنی‌های کمیته قانون اساسی در سایه عدم حضور نمایندگان دولت خودمختار در روند سیاسی، تاکید کرد، گروه کوچک کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش از مشارکت این نمایندگان حمایت می‌کنند و روسیه نیز بارها درباره عدم حضور نمایندگان کردها و لزوم مشارکت نمایندگان دولت خودمختار و نیروهای سوریه دموکراتیک صحبت کرده است. او افزود: در کارگاه پاریس در مورد مساله قانون اساسی، حکومتداری و ساختار سیاسی گفتگو شد و رویکرد کلی گروه‌های مخالف لزوم مشارکت نمایندگان دولت خودمختار در شمال شرق سوریه و نیز حضور نمایندگان سوریه دموکراتیک در مذاکرات ژنو و کمیته قانون اساسی بود. نزدیک شدن ما به راه‌حل سیاسی بر اساس ساختاری دموکرات مساله‌ای استراتژیک و گزینه‌ای همیشگی است و گفتگو ضامن موفقیت تمامی مسائل موجود است. او با اشاره به بررسی دقیق سرنوشت اسرای داعشی و خانواده‌های آنها در دیدارهای نمایندگان کشورهای یاد شده گفت: بحث و گفتگوهایی با نمایندگان دولت خودمختار کردها درباره تشکیل یک دادگاه بین‌المللی ویژه جرائم تروریستی انجام شد و این مهمترین موضوع همایش بین‌المللی بود. آنها بار سنگینی بر دوش دولت کردها هستند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
این نشانه همان نامه امضا شده توسط الهام احمد، رئیس مشترک «هیئت اجرایی شورای سوریه دموکراتیک» وابسته به «نیروهای سوریه دموکراتیک» است که خطاب به موته کاهانا، یکی از بازرگانان اسرائیلی نوشته است. انجمن عمالیا همچنین در زمینه «تقویت روابط موجود میان اسرائیل، مردم سوریه و انقلاب این کشور» فعالیت گسترده‌ای داشت و در این راستا یک مدرسه ساخت «تا ذهنیت نسل سوریه درباره اسرائیل را تغییر دهد». گفته می‌شود که نیروهای سوریه دموکراتیک بر ۸۰ درصد از میادین نفتی سوریه کنترل دارند. طبق اعلام روزنامه الاخبار، منابعی که با شورای سوریه دموکراتیک در ارتباط هستند، تاکید کردند، این شورا و کاهانا درخصوص مساله نفت به توافق رسیده‌اند. الهام احمد کیست؟ الهام احمد، رئیس مشترک هیئت اجرایی شورای سوریه دموکراتیک، یکی از بارزترین حامیان گزینه ائتلاف کردها با آمریکا است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نیروهای سوریه دموکراتیک با حمایت جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش «مغز اقتصادی داعش» را از پای درآوردند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) در بیانیه‌ای از کشته شدن ثابت صبحی فهد الاحمد، وزیر نفت گروه تروریستی داعش معروف به شیخ ثابت در عملیات ویژه‌ای با هماهنگی ائتلاف ضد داعش خبر دادند. در این بیانیه آمده است، در این عملیات یک اسلحه خاص نیز از منزل شیخ ثابت کشف و ضبط شد، همچنین یک بمب در روستای ابوحمام در حومه دیرالزور کشف و خنثی‌سازی شد. شیخ ثابت یکی از مهم‌ترین فرماندهان داعش در منطقه الصور در حومه دیر الزور محسوب می‌شد، او یکی از بزرگترین حامیان مالی داعش و مسؤول فروش نفت و قاچاق آن بوده و مغز اقتصادی این گروه تروریستی محسوب می‌شد. انتهای پیام
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی ان. تی. وی٬ روز گذشته یگان‌های کماندویی ترکیه از چند استان به استان هاتای رفته و در مرز سوریه مستقر شده‌اند. انتقال این نیروها با خودروهای زرهی و تحت تدابیر شدید امنیتی بوده است. ترکیه در حالی نیروهای خود را در مرز سوریه تقویت می‌کند که آمریکا اعلام کرده قصد دارد در مناطق کردنشین شمال سوریه از سربازان آلمانی کمک بگیرد. همچنین رسانه‌های ترکیه از این موضوع خبر داده‌اند که در یک هفته اخیر دست کم ۲۰۰ تریلی مهمات و ادوات نظامی از سوی آمریکا در اختیار نیروهای کرد – عرب موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک٬ قرار داده شده است. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گره بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه ملیت٬ مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل گفت‌وگو کرد. در تماس تلفنی چاووش اوغلو با گوترش٬ موضوع دیدار یکی از مسئولین سازمان ملل با یکی از فرماندهان کردهای سوریه٬ مورد بحث قرار گرفته و چاووش اوغلو اعتراض و گلایه آنکارا از سازمان ملل را اعلام کرده و بر این نکته تاکید کرد که این دیدارها به معنی مشروعیت بخشیدن به گروه‌هایی است که ترکیه آنها را تروریست قلمداد می‌کند. چندی پیش «ویرجینیا گامبا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور کودکان٬ در دیدار با فرهاد عبدی شاهین فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیک٬ معاهده عدم تسلیح کودکان و نوجوانان و عدم استفاده از آنها در جنگ را امضا کرد. این در حالی است که این مقام کرد سوری٬ از اعضای کادر رهبری پ. ک. ک است و وزارت کشور ترکیه در لیست تروریست‌های تحت تعقیب برای دستگیری او ۶ میلیون لیره٬ جایزه تعیین کرده است. انتهای پیام/
ایسناایسنا2 هفته قبل
وزارت خارجه ترکیه توافقی که سازمان ملل با نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) منعقد ساخته که به موجب آن، این نیروها از کودکان به عنوان نیروهای مبارز استفاده نکنند، به شدت محکوم کرد. این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: ترکیه همچنین اقدام ویرجینیا گامبا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان در درگیری‌های مسلحانه در امضای طرح کاری با تروریست‌های «پ. ک. ک/ ی. پ. ک» بدون اطلاع اعضای سازمان ملل را محکوم می‌کند. وزارت خارجه ترکیه همچنین اعلام کرد: ترکیه اقداماتش در سازمان ملل را برای اتخاذ هر آنچه که در قبال امضای این طرح لازم است، آغاز کرده و نمی‌توان هیچگونه توضیحی در خصوص امضای توافق میان سازمان ملل با یک گروه تروریستی ارائه داد. امضای این طرح پس از رایزنی‌ها میان سازمان ملل و نیروهای سوریه دموکراتیک طی چندین ماه صورت گرفت. پیشتر استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی خبری اظهار کرد، امضای این توافق «هیچ گونه مشروعیت قانونی و سیاسی» به این گروه مسلح نمی‌دهد.
جام نیوزجام نیوز4 هفته قبل
این گروه شامل آمریکا، فرانسه، انگلیس، عربستان، اردن و مصر است. همچنین در این نشست احتمالا گی‌یر پدرسن، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه و نصر الحریری، رئیس هیئت مذاکره کننده مخالفان این کشور حضور خواهند داشت. واشنگتن همچنین همپیمانان خود را ترغیب کرده است تا برای کاهش تنش میان کردها و رفع شکاف موجود بین عرب‌ها و کردها در شرق عراق تلاش کنند. همچنین سفر دوره‌ای جفری شامل مشارکت در نشست پیمان آتلاتنیک شمالی (ناتو) در بروکسل و مشارکت در نشست نمایندگان بین المللی غرب با محوریت پرونده سوریه طی روز جمعه خواهد بود. در این راستا، واشنگتن به روند گفت‌وگوی دوجانبه با روسیه و گفت‌وگوی سه جانبه با مشارکت این کشور و اسرائیل ادامه می‌دهد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
قرار است واشنگتن طی هفته جاری زنجیره نشست‌های دیپلمایتک و امنیتی درباره سوریه برگزار کند و احتمالا در این نشست‌ها آینده منطقه شرق فرات، حضور همپیمانان سوریه در این کشور، آینده روند سیاسی و اجرای قطعنامه ۲۲۵۴ مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در این نشست احتمالا گی‌یر پدرسن، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه و نصر الحریری، رئیس هیئت مذاکره کننده مخالفان این کشور حضور خواهند داشت. واشنگتن همچنین همپیمانان خود را ترغیب کرده است تا برای کاهش تنش میان کردها و رفع شکاف موجود بین عرب‌ها و کردها در شرق عراق تلاش کنند. همچنین سفر دوره‌ای جفری شامل مشارکت در نشست پیمان آتلاتنیک شمالی (ناتو) در بروکسل و مشارکت در نشست نمایندگان بین المللی غرب با محوریت پرونده سوریه طی روز جمعه خواهد بود. در این راستا، واشنگتن به روند گفت‌وگوی دوجانبه با روسیه و گفت‌وگوی سه جانبه با مشارکت این کشور و اسرائیل ادامه می‌دهد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
قبایل و چهره‌های ملی سوریه مخالفت خود را با حضور هر گونه نیروی خارجی در خاک این کشور و تمامی طرح‌ها برای تقسیم آن اعلام کردند. همچنین این قبایل مخالفت خود را با حضور تمامی نیروهای بیگانه در خاک سوریه اعلام کردند. شرکت کنندگان تاکید کردند: ما تلاش می‌کنیم تمامی خاک سوریه و مردم آن دوباره بازگردند زیرا ما مخالف تشکیل هر گونه دولت کوچک، تشکل، فدرال یا هر عنوان دیگری هستیم. سوریه کشوری یکپارچه و متحد است و ما هرگز تجزیه آن را نخواهیم پذیرفت و تا زمانی که این چنین نباشد آرام نخواهیم گرفت. سوریه شاهد برگزاری نشست‌های عشایر این کشور در تمامی مناطق از جمله مناطق تحت کنترل دمشق، نیروهای سوریه دموکراتیک و مخالفان است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق در گفت‌وگو با خبرگزاری روسیاالیوم بر ادامه هماهنگی امنیتی کشورش با سوریه و تعامل با دولت سوریه تاکید کرد. وی افزود: آنچه عراق را تهدید می‌کند حضور داعش در مرزهای با سوریه و درگیری بین نیروهای سوریه دموکراتیک «قسد» و ترکیه است. حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق نوزدهم آذرماه سال ۱۳۹۶ ه. ش. آزادسازی کامل خاک این کشور از لوث داعش را اعلام کرد اما تعقیب تروریست‌های داعشی و پاکسازی کامل عراق از لوث داعش همچنان ادامه دارد. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، پس از اینکه یک عامل انتحاری خود را داخل خودروی بمب‌گذاری شده نزدیک مقر نیروهای امنیتی کرد در شهر قامشلی واقع در شمال شرق سوریه منفجر کرد، دست کم هفت غیرنظامی از جمله یک کودک زخمی شدند. اعتمادآنلاین| به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفت، عامل انتحاری مذکور اقدام به انفجار خود کرد و در اثر آن هفت غیرنظامی از جمله سه زن و یک کودک زخمی شدند. وی افزود، عامل انتحاری تلاش داشت وارد مقر نیروهای امنیتی کرد شود اما نیروهای مستقر در ایست‌های بازرسی اطراف آن مانع از ورود او شدند. گروه تروریستی داعش که توسط نیروهای سوریه دموکراتیک در ماه مارس از آخرین منطقه تحت کنترل خود در شرق سوریه بیرون رانده شد، از حامیان خود خواسته است حملات انتقام‌جویانه‌ای علیه کردها؛ ستون فقرات نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت ائتلاف بین‌المللی داشته باشند. نیروهای سوریه دموکراتیک نیز پس از پایان درگیری‌هایشان در شرق سوریه از آغاز مرحله جدیدی در درگیری با داعش یعنی تعقیب باندهای زیرزمینی این گروه تروریستی خبر دادند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، پس از اینکه یک عامل انتحاری خود را داخل خودروی بمب‌گذاری شده نزدیک مقر نیروهای امنیتی کرد در شهر قامشلی واقع در شمال شرق سوریه منفجر کرد، دست کم هفت غیرنظامی از جمله یک کودک زخمی شدند. وی افزود، عامل انتحاری تلاش داشت وارد مقر نیروهای امنیتی کرد شود اما نیروهای مستقر در ایست‌های بازرسی اطراف آن مانع از ورود او شدند. مناطق تحت کنترل نیروهای کرد در شمال سوریه هر از گاهی شاهد حملات عاملان انتحاری و انفجار خودرو وموتورسیکلت بمب‌گذاری شده است که داعش مسؤولیت اکثر این عملیات را برعهده می‌گیرد. گروه تروریستی داعش که توسط نیروهای سوریه دموکراتیک در ماه مارس از آخرین منطقه تحت کنترل خود در شرق سوریه بیرون رانده شد، از حامیان خود خواسته است حملات انتقام‌جویانه‌ای علیه کردها؛ ستون فقرات نیروهای سوریه دموکراتیک تحت حمایت ائتلاف بین‌المللی داشته باشند. نیروهای سوریه دموکراتیک نیز پس از پایان درگیری‌هایشان در شرق سوریه از آغاز مرحله جدیدی در درگیری با داعش یعنی تعقیب باندهای زیرزمینی این گروه تروریستی خبر دادند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
الاخبار قبلا فاش کرده بود که عربستان به دنبال منسجم کردن گروه‌های نظامی موجود در التنف با همراهی شورای نظامی دیر الزور است. این دیدارها همزمان با تحرک آمریکا درباره برگزاری نشست‌هایی با رهبران شورای نظامی دیرالزور صورت گرفته است. از سوی دیگر نیروهای سوریه دموکراتیک جمعه از تأسیس شورای نظامی در شهر تل ابیض در شمال شهر رقه برای تضمین حمایت از مناطق آزاد شده از دست داعش خبر دادند. براساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک هدف از تأسیس این شوراهای نظامی «متحد کردن تمامی نیروهای نظامی و امنیتی برای مبارزه واحد علیه تروریسم» است. روباک در این دیدار تأکید کرد که واشنگتن روابط خود را با نیروهای سوریه دموکراتیک و اداره خودگردان کردها در چارچوب مرحله دوم جنگ علیه داعش تقویت خواهد کرد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
در این نشست همچنین درباره حمایت از اقتصاد منطقه از طریق تأیید پروژه‌های بخش بهداشت و آموزش بحث و گفت‌وگو شد. الاخبار قبلا فاش کرده بود که عربستان به دنبال منسجم کردن گروه‌های نظامی موجود در التنف با همراهی شورای نظامی دیر الزور است. این دیدارها همزمان با تحرک آمریکا درباره برگزاری نشست‌هایی با رهبران شورای نظامی دیرالزور صورت گرفته است. براساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک هدف از تأسیس این شوراهای نظامی «متحد کردن تمامی نیروهای نظامی و امنیتی برای مبارزه واحد علیه تروریسم» است. روباک در این دیدار تأکید کرد که واشنگتن روابط خود را با نیروهای سوریه دموکراتیک و اداره خودگردان کردها در چارچوب مرحله دوم جنگ علیه داعش تقویت خواهد کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
وزیر مشاور عربستان در امور خلیج فارس به سوریه سفر و همزمان با مسؤولان آمریکا و رهبران قبایل سوری دیدار کرد. الاخبار قبلا فاش کرده بود که عربستان به دنبال منسجم کردن گروه‌های نظامی موجود در التنف با همراهی شورای نظامی دیر الزور است. این دیدارها همزمان با تحرک آمریکا درباره برگزاری نشست‌هایی با رهبران شورای نظامی دیرالزور صورت گرفته است. براساس گزارش مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک هدف از تأسیس این شوراهای نظامی «متحد کردن تمامی نیروهای نظامی و امنیتی برای مبارزه واحد علیه تروریسم» است. روباک در این دیدار تأکید کرد که واشنگتن روابط خود را با نیروهای سوریه دموکراتیک و اداره خودگردان کردها در چارچوب مرحله دوم جنگ علیه داعش تقویت خواهد کرد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
یک هیئت از وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به همراه مسؤولانی از ائتلاف ضد داعش به عنوان مهم‌ترین هیئت غربی وارد مناطق تحت کنترل کردها در شمال شرق سوریه شد. به گزارش ایسنا، خبرگزاری هاوار وابسته به کردهای سوریه اعلام کرد: این هیئت عالی رتبه آمریکایی به ریاست ویلیام روباک، مشاور ویژه آمریکا در نیروهای ائتلاف به همراه تعدادی از مسؤولان وزارت دفاع این کشور وارد مناطق شرق رودخانه فرات شد. همچنین این سفر دو ماه و نیم پس از اعلام پایان حضور داعش در شرق سوریه و پس از درگیری‌های نیروهای قسد انجام شد. روباک افزود: ما از اقدامات ساکنان منطقه شرق فرات و هم پیمانان‌مان در نیروهای سوریه دموکراتیک برای مبارزه با تروریسم قدردانی می‌کنیم و به همکاری‌های خود با آن‌ها ادامه خواهیم داد. همزمان یک هیئت از روزنامه‌نگاران، چهره‌های فرهنگی و رسانه‌ای و نیز حقوق‌دانان اروپایی و آمریکایی با هدف حمایت از بخش‌های بهداشتی، آموزشی و خدماتی وارد منطقه شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
پرچمی که خود تفسیر اهداف این نیروها و فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه است. فدراسیون دموکراتیک شمال سوریه یا کنفدراسیون شمال سوریه که همچون اقلیم کردستان عراق فعلا به کنفدارسیون شبیه‌تر است تا فدارسیون، در سال ۲۰۱۶ در نشست رمیلان در کانتون جزیره جایگزین سیستم خودمدیریتی دموکراتیک غرب کردستان (روژاوا) گشت. در حقیقت کنفدارسیون شمال سوریه همان پ. قرابت کردهای سوریه به پ. ک. ک و داشتن حاکمیت مستقل برای ترکیه قابل هضم نیست و ایران نیز از این موضوع آسیب جدی خواهد دید و پزاک شاخه ایرانی پ. به هر حال چالش کردستان سوریه یا کردستان غربی معروف به روژاوا، به حتم مسئله بعدی خاورمیانه خواهد بود که منطقه را در بحران خود فرو خواهد برد و کشورهای منطقه باید بسیار هوشیارانه با این چالش روبرو شوند.
موجموج1 ماه قبل
به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در حمله نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به روستاهای «ابو نیتل» و «نمیله» واقع در حومه شمالی دیر الزور به خاطر برافراشتن پرچم سوریه، یک غیرنظامی کشته و یک تن دیگر هم مجروح شد. اغلب مناطق حومه دیر الزور که تحت تصرف نیروهای سوریه دموکراتیک (نیروهای مورد حمایت آمریکا) قرار دارد، شاهد اعتراضات مردمی گسترده‌ای علیه این نیروها است و مردم خواهان بیرون کردن این نیروهای تحت حمایت آمریکا از روستاها و شهرک‌های خود هستند، چراکه نیروهای سوریه دموکراتیک تدابیری را علیه ساکنان و غیرنظامیان این مناطق تحمیل می‌کنند. همچنین در ماه گذشته تیراندازی نیروهای سوریه دموکراتیک به سمت تظاهرکنندگان سوری باعث کشته و مجروح شدن شماری از غیر نظامیان شد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
منابع آگاه از حمله «نیروهای سوریه دموکراتیک» به دو روستا در حومه دیرالزور به دلیل برافراشتن پرچم سوریه در این روستاها خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به روستاهای «ابو نیتل» و «نمیله» واقع در حومه شمالی دیر الزور در پی برافراشتن پرچم سوریه حمله کردند و در پی این یورش‌ها یک غیرنظامی کشته و یک تن دیگر نیز مجروح شد. اغلب مناطق حومه دیر الزور که تحت تصرف نیروهای سوریه دموکراتیک (نیروهای مورد حمایت آمریکا) قرار دارد، شاهد اعتراضات مردمی گسترده‌ای علیه این نیروها است و مردم خواهان بیرون کردن این نیروهای تحت حمایت آمریکا از روستاها و شهرک‌های خود هستند، چراکه نیروهای سوریه دموکراتیک تدابیری را علیه ساکنان و غیرنظامیان این مناطق تحمیل می‌کنند. همچنین در ماه گذشته تیراندازی نیروهای سوریه دموکراتیک به سمت تظاهرکنندگان سوری باعث کشته و مجروح شدن شماری از غیر نظامیان شد. انتهای پیام
ایسناایسنا1 ماه قبل
اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) ۱۴ کودک یتیم از خانواده‌های عناصر داعش را که تابعیت هلندی یا فرانسوی دارند، به این دو دولت تحویل داد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، اداره خودمختار کردها در سوریه اعلام کرد که روز شنبه گذشته هیئت مشترکی از وزارت خارجه فرانسه و هلند به منظور رایزنی درخصوص تحولات سوریه و پرونده بازداشتیان داعشی در نزد نیروهای قسد به مقر «اداره روابط خارجه» در اداره مختار کردها در شمال و شرق سوریه واقع در شهرک «عین عیسی» در حومه شمالی رقه رفتند. ریاست هیئت فرانسوی را ایریک شاوالیر، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه فرانسه و ریاست هیئت هلندی را ایان بیجان، رئیس مرکز بحران‌ها در وزارت خارجه هلند برعهده داشت. این نشست میان نمایندگان اداره خودمختار کردها و هیئت اروپایی پشت درهای بسته برگزار شد و سه ساعت به طول انجامید، سپس سندی در خصوص تحویل ۱۲ کودک یتیم داعشی دارای تابعیت هلندی و فرانسوی امضا شد که نیروهای سوریه دموکراتیک پیشتر در جریان درگیری اخیر خود با داعش در شهرک «الباغوز» در حومه جنوب شرقی «دیرالزور» آنها را خارج کرده بود. انتهای پیام
موجموج1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه «الحیاة»، نیروهای قسد مورد حمایت ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در بیانیه‌ای خبر دادند: یگان‌های مبارزه با تروریسم در نیروهای سوریه دموکراتیک موفق شدند در جریان پاکسازی روستاهای «الجردی» و «الطیانة» واقع در حومه شهر دیرالزور در شرق سوریه سلاح و مهماتی را کشف و اعضای این گروهک تروریستی وابسته به داعش را دستگیر کنند. در همین راستا، نیروهای قسد برای ۱۰۹ تن از نیروهای خود در شهر «الحسکه» در شرق سوریه دوره نظامی با هدف آموزش با سلاح‌های سبک و نیمه سنگین گذاشتند. در همین راستا، فؤاد حسکه، فرمانده نیروهای قسد در افتتاحیه این دوره آموزشی بر اهمیت انسجام و اتحاد در مناطق شمال و شرق سوریه برای مبارزه با گروهک‌های داعش و مقابله با هرگونه تجاوز و دشمنی که به دستاوردهای محقق شده نیروهای قسد در منطقه لطمه وارد کند، تاکید کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
در این لیست نام سران٬ فرماندهان و عوامل مهم و برجسته همراه با یک طبقه‌بندی و درجه بندی خاص قرار گرفته و نظر به اهمیت افراد٬ میزان جایزه نقدی برای دستگیری آنها٬ تغییر می‌کند. در لیست تروریست‌های تحت تعقیب ترکیه٬ علاوه بر فرماندهان و چهره‌های اثرگذار پ. ک. ک٬ نام افراد مختلفی از شبکه فتح الله گولن٬ داعش٬ چند گروه کمونیستی قدیمی و گروه منحله موسوم به حزب الله ترکیه دیده می‌شود. رنگ‌بندی و قیمت‌بندی افراد تحت تعقیبدر لیست منتشر شده از سوی وزارت کشور ترکیه٬ چند رنگ و درجه وجود دراد:۱. سران و فرماندهان مهم قرار گرفته در رنگ قرمز. اما افرادی که در درگیری‌ها کشته شوند و بعدا مشخص شود از افراد تحت تعقیب بوده‌اند شامل پرداخت پاداش به نظامیان نمی‌شود. همچنین ۹۹ نفر در لیست آبی٬ ۷۸ نفر در لیست سبز٬ ۱۵۶ نفر در لیست نارنجی و ۶۶۶ نفر هم در لیست خاکستری قرار دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-جیمز جفری بر این باور است که در تداوم مسیر گفت‌وگوهای واشنگتن – آنکارا٬ چند مشکل و اختلاف نظر مهم٬ نیاز به بررسی دارد. جفری افزود: موضوع ایجاد منطقه امن در شمال سوریه٬ موضوع مهمی است. در برخی مسائل با ترکیه به نتیجه رسیده‌ایم اما چند مشکل و اختلاف نظر مهم٬ نیاز به بررسی دارد. وی در ادامه افزود: با ترکیه در دو موضوع مهم اختلاف نظر داریم. جفری همچنین بر این مساله تاکید کرد که قرار نیست در منطقه امن شمال سوریه نیروهای اروپایی حضور داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد نیروی هوایی این کشور با پهپادهای تروریست‌ها نزدیک فرودگاهی در جب رمله در استان حماه مقابله کرد.

به انتهای لیست رسیدید