نیروهای مسلح

نیروهای مسلح

تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، اعتراضات آبان‌ماه ایران که با دخالت آشوبگران به انحراف رفت یک نکته ویژه داشت و آن تمرکز ویژه سه رسانه فارسی زبان مستقر در لندن بود. «بی‌بی‌سی» فارسی در مرکز لندن و در مرکز رسانه‌ای در خانه رسانه ‌ (en) ‌ در لندن مستقر است که عموما مرکز تجمعات ضددولتی است. یک سال بعد از تأسیس «بی‌بی‌سی» فارسی رسانه‌ای در انگلیس متولد شد به نام من‌وتو. حرف‌های فارسی از گلوی سعودیچند هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال‌۹۶ یک رسانه فارسی زبان دیگر متولد شد. ایران اینترنشنال در حوزه رسانه‌ای ایران شبکه مهمی محسوب نمی‌شود بلکه اهمیت آن به‌دلیل حضور سعودی‌ها در پشت‌پرده شبکه است.
الفالف1 هفته قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۱۳ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۵۳ ۳۹۸۰۹۱۳۰۹۷مهر نوشت: در پی پایان یافتن دوره فدریکا موگرینی در مقام مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در تمجید از وی، رویکرد موگرینی را تعامل با جمهوری اسلامی دانست. از همین رو بر آن شدیم با بررسی اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مواضع موگرینی را در قبال کشورمان بسنجیم. و اما با این مقدمه در زیر به بررسی مواضع فدریکا موگرینی می‌پردازیم:۱. وی همچنین در اظهارنظری دیگر اظهار داشت: ما در جایگاه اتحادیه اروپا قطعا می‌خواهیم به مسئله موشک‌های بالستیک ایران رسیدگی کنیم. روایت اشتباه سخنگوی وزارت خارجهبا بررسی مواضع موگرینی در چهار پارامتر مطرح شده نسبت به جمهوری اسلامی ایران می‌توان دریافت که بر خلاف توئیت سخنگوی وزارت امور خارجه، رویکرد مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آنقدر «کامل» هم مبتنی بر تعامل و عقلانیت نبوده و سیاست فرسایشی وی و مجموعه کشورهای اروپایی در موضوع برجام، سبب وارد آمدن خسارت‌های زیادی به کشور و مردم شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
عصر کرد - «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت آماده است تا طرح پیشنهادی ایران برای ایجاد ثبات و آرامش در منطقه خلیج فارس را بشنوددونالد ترامپ: آماده‌ام تا طرح پیشنهادی ایران را بشنوموی که در جریان یکی از سفرهایش در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد طرح پیشنهادی «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران و اینکه آیا حاضر است این طرح را بشنود، گفت: «من همیشه حاضرم. برنامه‌ای برای دیدار با او ندارم، اما همیشه حاضرم. آنچه آن‌ها می‌خواهند را گوش می‌دهم، اما برنامه‌ای برای دیدار ندارم.» ترامپ افزود: «اوضاع ما بسیار خوب است، اما اوضاع آن‌ها خوب نیست. دوست دارم شاهد آن باشم که ایران کشوری فوق‌العاده شود. «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه هم گفته است که این طرح «ابتکار صلح هرمز» (Hormuz Peace Endeavour/ HOPE) نام دارد و هدف از آن تسهیل همکاری میان کشورهای منطقه با هدف برقراری امنیت بدون حضور بیگانگان است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 هفته قبل
پیام خوزستان - «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا روز یکشنبه گفت آماده است تا طرح پیشنهادی ایران برای ایجاد ثبات و آرامش در منطقه خلیج فارس را بشنوددونالد ترامپ: آماده‌ام تا طرح پیشنهادی ایران را بشنوموی که در جریان یکی از سفرهایش در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی در مورد طرح پیشنهادی «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران و اینکه آیا حاضر است این طرح را بشنود، گفت: «من همیشه حاضرم. برنامه‌ای برای دیدار با او ندارم، اما همیشه حاضرم. آنچه آن‌ها می‌خواهند را گوش می‌دهم، اما برنامه‌ای برای دیدار ندارم.» ترامپ افزود: «اوضاع ما بسیار خوب است، اما اوضاع آن‌ها خوب نیست. دوست دارم شاهد آن باشم که ایران کشوری فوق‌العاده شود. «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه هم گفته است که این طرح «ابتکار صلح هرمز» (Hormuz Peace Endeavour/ HOPE) نام دارد و هدف از آن تسهیل همکاری میان کشورهای منطقه با هدف برقراری امنیت بدون حضور بیگانگان است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
سفارت ایران در لندن ضمن تسلیم شکایت رسمی خود به «آفکام» برای بررسی اقدام غیرقانونی شبکه ایران اینترنشنال در پخش مصاحبه با سخنگوی گروه تروریستی، به‌طور جداگانه از دولت انگلیس نیز درخواست کرد که با شناسایی اعضای این گروه تروریستی، فعالیت آنها را ممنوع و از این کشور اخراج کند. حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن، در توییتر نوشت: «سفارت کشورمان در لندن در نامه رسمی به نهاد نظارت بر شبکه‌های تصویری در انگلیس (آفکام)، از شبکه‌های معاند فارسی‌زبان همچون بی‌بی‌سی فارسی، ایران‌اینترنشنال و من‌و‌تو، به علت تحریف مغرضانه تحولات اخیر ایران و دعوت به خشونت گسترده علیه نهادهای مدنی ایران شکایت و خواستار اجرای قانون نسبت به آنها گردید». سفارت ایران پیش‌تر نیز از شبکه ایران‌اینترنشنال به همین نهاد ناظر بریتانیایی شکایت کرده‌ بود. سال گذشته و در روز حمله تروریستی گروه جدایی‌طلب «الاحوازیه» در اهواز در ایران که پایان شهریور انجام شد، این شبکه فارسی‌زبان اقدام به مصاحبه با سخنگوی این گروه کرد. گزارش‌ها حاکی است در حمله تروریستی گروه جدایی‌طلب تروریستی الاحوازیه که به محل برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسب آغاز «هفته دفاع مقدس» انجام شد، تا ۲۵ کشته اعم از نظامی و غیرنظامی از جمله یک کودک را در میان تلفات داشت.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، جشن هفتاد و ششمین سالگرد استقلال لبنان با حضور سران این کشور در بیروت برگزار شد. این جشن در منطقه «الیرزه» در مقر وزارت دفاع لبنان در جنوب بیروت با رژه نیروهای مسلح این کشور برگزار شد. در این مراسم «میشل عون» رئیس‌جمهور، «سعد الحریری» رئیس دولت پیشبرد امور و «نبیه بری» رئیس پارلمان حضور داشتند و نیروهای مسلح لبنانی از مقابل جایگاه رژه رفتند. در سال‌های گذشته مراسم سالروز استقلال در کاخ ریاست‌جمهوری در «بعبدا» برگزار می‌شد؛ اما به گفته مدیر روابط عمومی ریاست‌جمهوری لبنان به دلیل شرایط فعلی این کشور، مراسم امسال در محل خاکسپاری جانباختگان استقلال لبنان برگزار می‌شود.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، به نوشته وبگاه اللواء، در این مراسم «میشل عون» رئیس‌جمهور، «سعد الحریری» رئیس دولت پیشبرد امور و «نبیه بری» رئیس پارلمان حضور داشتند و نیروهای مسلح لبنانی از مقابل جایگاه رژه رفتند. در سال‌های گذشته مراسم سالروز استقلال در کاخ ریاست‌جمهوری در «بعبدا» برگزار می‌شد؛ اما به گفته مدیر روابط عمومی ریاست‌جمهوری لبنان به دلیل شرایط فعلی این کشور، مراسم امسال در محل خاکسپاری جانباختگان استقلال لبنان برگزار می‌شود. این مراسم در حالی برگزار شد که احزاب لبنانی مراسمات متعدد دیگری نیز برخی مناطق بیروت برگزار کردند و معترضان نیز جداگانه در میدان مجسمه استقلال در مرکز بیروت تجمع کردند. صبح امروز نیز یک موتور سوار با ریختن بنزین بر روی نماد استقلال لبنان در این میدان آن را به آتش کشید و جوانان حاضر در این محل نیز نتوانستند آن را خاموش کنند. مراسم ۷۶ مین سالروز استقلال لبنان در شرایطی برگزار می‌شود که این کشور همچنان صحنه اعتراضات است و هیچ دولتی رسمی نیز بر سر کار نیست.
فارسفارس2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ۷۶ مین سالروز استقلال لبنان از استعمار فرانسه امروز صبح (جمعه) در منطقه «الیرزه» در مقر وزارت دفاع لبنان در جنوب بیروت برگزار شد. به نوشته وبگاه اللواء، در این مراسم «میشل عون» رئیس‌جمهور، «سعد الحریری» رئیس دولت پیشبرد امور و «نبیه بری» رئیس پارلمان حضور داشتند و نیروهای مسلح لبنانی از مقابل جایگاه رژه رفتند. در سال‌های گذشته مراسم سالروز استقلال در کاخ ریاست‌جمهوری در «بعبدا» برگزار می‌شد؛ اما به گفته مدیر روابط عمومی ریاست‌جمهوری لبنان به دلیل شرایط فعلی این کشور، مراسم امسال در محل خاکسپاری جانباختگان استقلال لبنان برگزار می‌شود. این مراسم در حالی برگزار شد که احزاب لبنانی مراسمات متعدد دیگری نیز برخی مناطق بیروت برگزار کردند و معترضان نیز جداگانه در میدان مجسمه استقلال در مرکز بیروت تجمع کردند. مراسم ۷۶ مین سالروز استقلال لبنان در شرایطی برگزار می‌شود که این کشور همچنان صحنه اعتراضات است و هیچ دولتی رسمی نیز بر سر کار نیست.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
طرح ائتلاف امید، ابتکار صلح هرمز؛ طرحی برای تأمین امنیت مهم‌ترین گذرگاه نفتی جهان است، این طرح را جمهوری اسلامی ایران طبق بند ۸ قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل پینشهاد داده است. حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل بین‌الملل معتقد است: طرحی که رئیس‌جمهور برای ایجاد صلح در تنگه هرمز و خلیج فارس ارائه کرد، بازتاب‌های بسیار زیاد و گسترده‌ای به همراه داشت. مقتدایی تصریح کرد: «طرح صلح هرمز» اتکا به درون منطقه برای حفظ صلح، امنیت منطقه، ائتلاف، هماهنگی و همکاری کشور‌های درون منطقه مورد توجه قرار گرفته است. هدف «ائتلاف امید» ارتقای صلح، ثبات، پیشرفت و رفاه تمام ساکنان حوزه تنگه هرمز و تفاهم متقابل و روابط صلح آمیز و دوستانه میان آنهاست. طرح صلح هرمز نقطه مقابل مثلث شرارت است.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
روز سه‌شنبه ۱۶ مهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب از نمایشگاه دستاوردها و محصولات شرکت‌های دانش بنیان بازدید کردند. در این پهپاد یک موتور در جلو و یک موتور در عقب بدنه قرار داده شده بود. برای افزایش کارایی هواپیمای بدون سرنشین -خصوصا میزان محموله قابل حمل و سقف پرواز و سرعت پیمایشی- دو رویکرد وجود دارد. راهکار دوم، استفاده از دو موتور در دسترس است تا به این ترتیب امکان افزایش قابلیت‌های پرنده بدون سرنشین فراهم شود. به طور کلی مزیت‌های اصلی استفاده از دو موتور شامل افزایش قابلیت اطمینان پرنده، افزایش سرعت قابل دستیابی، افزایش سقف پرواز و سرعت اوج گیری و افزایش میزان بار قابل حمل است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی صبح سه شنبه در مراسم صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی تهران که با حضور فرمانداران شهرستان‌های تهران، ری و شمیرانات برگزار شد اظهار داشت: نیروی انتظامی تهران یزرگ در خط مقدم تامین امنیت استان تهران و کشور قرار داردمحسنی بند پی افزود: سرریز آسیب‌های اجتماعی کشور را در شهر تهران مشاهده می‌کنیم نوک پیکان کنترل این آسیب‌ها فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است. وی با بیان اینکه تلاش‌های فرماندهی انتظامی تهران بزرگ شهر تهران بعنوان ام القرای جهان اسلام برای تامین این شهر ستودنی است گفت: شاهد همه تلاش‌های بزرگ و بی دریغ این نیروهای خدوم هستیم که امیدواریم روز به روز بیشتر به توانایی و قدرت خدمت این عزیزان افزوده شود. استاندار تهران بیان داشت: امکانات ما در تهران استانی اما وظایف ما در سطح ملی قرار دارد و برگزاری رژه نیروهای مسلح، مراسم ارتحال امام (ره) و راهپیمایی‌های روز قدس و دهه فجر مصداق بارز این وظایف است. وی با اشاره به اینکه پیشگیری از وقوع جرم در تامین امنیت پایدار یک اصل اساسی در رویکرد نیروی انتظامی است عنوان داشت: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در خط مقدم تامین امنیت داخلی کشور قرار دارد. محسنی بندپی گفت: با ساماندهی کودکان کار و خیابان و بازگرداندن این کودکان به تحصیل را در دستور کار داریم و با این اقدامات تلاش می‌کنیم تا تهران را شهری زیست پذیر کنیم.
موجموج2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری موج، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران صبح امروز (۱۶ مهر) در مراسم صبحگاه ناجا در ستاد فاتب گفت: امروز یکی از مولفه‌های توسعه و اقتدار در گرو امنیت و تامین آرامش و امنیت است. وی افزود: اگر امروز ما در ایران امنیت فراگیر را شاهدش هستیم در سایه این هست که ما توانستیم اقتدار داشته باشیم و این مدیون ناجا است. استاندار تهران تصریح کرد: امکانات ما در تهران استانی است ولی وظایف ما ملی است مانند برگزاری مراسم ارتحال امام، برگزاری رژه نیروهای مسلح و …وی ادامه داد: اگر امروزه در سایه وحدت نیروهای مسلح خط مقدم را در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفظ کردیم سبب شده تا دشمن دیگر به حمله نظامی فکر نکند. بندپی افزود: ظرفیت معتادان متجاهر را در پایتخت از ۵ هزار نفر به ۱۷ هزار نفر افزایش دادیم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز در مراسم صبحگاه ناجا در ستاد فاتب اظهار کرد: امروز یکی از مولفه‌های توسعه و اقتدر در گرو امنیت و تامین آرامش و امنیت است. وی افزود: اگر امروز ما در ایران امنیت فراگیر را شاهدش هستیم در سایه این هست که ما توانستیم اقتدار داشته باشیم و این مدیون ناجا است. استاندار تهران تصریح کرد: امکانات ما در تهران استانی است ولی وظایف ما ملی است مانند برگزاری مراسم ارتحال امام، برگزاری رژه نیروهای مسلح و …وی ادامه داد: اگر امروزه در سایه وحدت نیروهای مسلح خط مقدم را در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفظ کردیم سبب شده تا دشمن دیگر به حمله نظامی فکر نکند. بندپی افزود: ظرفیت معتادان متجاهر را در پایتخت از پنج هزار نفر به ۱۷ هزار نفر افزایش دادیم.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشانوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز در مراسم صبحگاه ناجا در ستاد فاتب اظهار کرد: امروز یکی از مولفه‌های توسعه و اقتدر در گرو امنیت و تامین آرامش و امنیت است. اخبار اجتماعی-وی افزود: اگر امروز ما در ایران امنیت فراگیر را شاهدش هستیم در سایه این هست که ما توانستیم اقتدار داشته باشیم و این مدیون ناجا است. استاندار تهران تصریح کرد: امکانات ما در تهران استانی است ولی وظایف ما ملی است مانند برگزاری مراسم ارتحال امام، برگزاری رژه نیروهای مسلح و …وی ادامه داد: اگر امروزه در سایه وحدت نیروهای مسلح خط مقدم را در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی حفظ کردیم سبب شده تا دشمن دیگر به حمله نظامی فکر نکند. بندپی افزود: ظرفیت معتادان متجاهر را در پایتخت از ۵ هزار نفر به ۱۷ هزار نفر افزایش دادیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان بوشهر عنوان کرد: در یک سال گذشته نیروی انتظامی بوشهر موفق به کسب رتبه برتر در هشت رده معاونت و پلیس‌های تخصصی شده است. به گزارش ایسنا، سردار خلیل واعظی در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان بوشهر ضمن گرامیداشت هفته ناجا، بیان کرد: کسب رده برتر در کشف جرایم، صحت آماری، سلامت اداری، آموزش، مهارت آموزی کارکنان وظیفه، پاک سازی فضای مجازی و آگاه سازی عمومی در فضای مجازی از جمله موفقیت‌های نیروی انتظامی استان بوشهر است. این مقام انتظامی تاکید کرد: این موفقیت‌ها در سایه همدلی تمامی سازمان‌ها، نهادها و اعضای شورای تامین و همدلی و هدایت روحانیت به ویژه نماینده ولی فقیه در استان بوشهر حاصل شده است. گفتنی است در این مراسم ضمن رژه نیروهای مسلح، از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، فرماندهان بازنشسته انتظامی و تعدادی از پلیس‌های نمونه استان تجلیل صورت گرفت. انتهای پیام
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز همزمان با آغاز هفته ملی کودک در اهواز با شعار «آینده را باید ساخت»، آئین رونمایی از تندیس شهید محمد طاها اقدامی در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز برگزار شد. این آیین با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان انجام می‌شود. شهید خردسال، محمدطاها اقدامی از شهدای عملیات تروریستی اهواز است که در روز شنبه ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۹٧ به منظور تماشای رژه نیروهای مسلح استان خوزستان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به همراه خانواده در بلوار قدس اهواز حضور یافت و هدف تیر کین تروریست‌های کوردل قرار گرفت. هفته ملی کودک با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان روز ۱۳ مهر با حضور مدیرعامل کانون، دبیر هفته ملی کودک و جمعی از مسئولان استان خوزستان برگزار شد. برنامه‌هایی مانند برافراشتن پرچم هفته‌ی ملی کودک، رونمایی از تندیس محمدطاها اقدامی شهید حادثه تروریستی اهواز، بازگشایی مرکز فروش محصولات کانون «آفرینش»، رونمایی از تندیس «منشور آینده» و تمبر هفته‌ ملی کودک، رونمایی از ناوگان جدید دو مرکز سیار شهری و روستایی و گشایش نمایشگاهی از فعالیت‌های کانون استان خوزستان و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در گیت بوستان تدارک دیده شده است.

رژه نیروهای مسلح استان بوشهر در هفته نیروی انتظامی به روایت تصویر

17+
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
ایسناایسنا2 ماه قبل
با حضور فاضل نظری، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ایران و غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، از سردیس محمدطاها اقدامی شهید حادثه تروریستی ۳۱شهریور اهواز در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز رونمایی شد. به گزارش ایسنا، امروز ۱۳مهرماه همزمان با آغاز هفته ملی کودک در اهواز با شعار «آینده را باید ساخت»، آیین رونمایی از تندیس شهید محمدطاها اقدامی در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز برگزار شد. این آیین با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان انجام می‌شود. هفته ملی کودک با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان روز ۱۳ مهر با حضور مدیرعامل کانون، دبیر هفته ملی کودک و جمعی از مسؤولان استان خوزستان برگزار شد. برنامه‌هایی مانند برافراشتن پرچم هفته‌ ملی کودک، رونمایی از تندیس محمدطاها اقدامی شهید حادثه تروریستی اهواز، بازگشایی مرکز فروش محصولات کانون «آفرینش»، رونمایی از تندیس «منشور آینده» و تمبر هفته‌ ملی کودک، رونمایی از ناوگان جدید دو مرکز سیار شهری و روستایی و گشایش نمایشگاهی از فعالیت‌های کانون استان خوزستان و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در گیت بوستان اهواز تدارک دیده شده است.
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس جمهور با اشاره به نام ابتکار صلح هرمز به نام «امید» که بر گرفته از حرف اول کلمات تشکیل دهنده ابتکار صلح هرمز است (HOPE)، گفت: همه کشورهای ساحلی خلیج فارس و منطقه هرمز در آن دعوت می‌شوند و سازمان ملل نیز برای حضور در این طرح دعوت شده و برای تأمین و تضمین امنیت منطقه فعال خواهد شد. امیدواریم بتوانیم با این طرح به دنیا اعلام کنیم که ایران به دنبال صلح بلند مدت در منطقه است. روحانی در ادامه با تأکید بر اینکه راه‌حل منطقه از درون منطقه خواهد بود و کسانی که از بیرون بیایند نمی‌توانند برای منطقه ما صلح و آرامش بیاورند، گفت: آمریکایی‌ها از سال ۲۰۰۱ در منطقه هستند، اما هیچ وقت نتوانستند در منطقه امنیت ایجاد کنند. از سوی دیگر «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در دیدار با حسن روحانی از ابتکار صلح هرمز استقبال کرد و تحقق آن را کمک بزرگی به بازگردادن ثبات به منطقه برشمرد. به گفته وی این طرح صلح به لحاظ نظری طرحی کاملا جامع است و می‌تواند به برقراری امنیت و آرامش و کاهش هزینه‌های تسلیحاتی منجر بشود.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی با بیان اینکه یادآوری شهدا یادآوری تمامی ارزش‌ها و خوبی‌ها است افزود: هنگامی که از شهدا یاد می‌کنیم یادآوری تمام دلاورمردانی است که توانسته‌اند در سایه تلاش خود امنیت را به مردم هدیه و در دل دشمنان یأس و ناامیدی ایجاد کنند. امروز اگر مرزهای ما در امان و مردم در امنیت هستند در سایه تلاش نیروهای انتظامی است. رئیس شورای تامین خراسان شمالی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی بیان کرد: اینکه امروزه رهبر معظم انقلاب فرمان اقتصاد مقاومتی و مقابله با جنگ اقتصادی را صادر کردند در سایه آرامش و امنیت ایجاد شده از سوی نیروهای انتظامی است. نیروی انتظامی در طول این ۴۰ سال گام‌به‌گام تخصصی‌تر، مردمی‌تر و با اقتدار بیشتر توانسته تمامی مأموریت‌های محوله را در تمامی بخش‌ها به نحو احسن انجام دهد. شجاعی در پایان با تاکید بر اینکه حضور نیروهای انتظامی در جامعه آرامش‌دهنده هر ایرانی است اضافه کرد: با توجه به دیدگاه‌های مردم نسبت به حضور نیروهای انتظامی در صحنه‌های مختلف مسلم شده که حضور نیروهای انتظامی آرامش‌دهنده هر ایرانی است که این حضور سبب ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 ماه قبل
همزمان با آغاز هفته ملی کودک؛ پیام خوزستان - اهواز - در اولین روز هفته ملی کودک، سردیس محمد طاها اقدامی شهید حادثه تروریستی ۳۱شهریور ماه در اهواز رونمایی شد. به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز همزمان با آغاز هفته ملی کودک در اهواز با شعار «آینده را باید ساخت»، آئین رونمایی از تندیس شهید محمد طاها اقدامی در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهواز برگزار شد. این آیین با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان انجام می‌شود. هفته ملی کودک با همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان روز ۱۳ مهر با حضور مدیرعامل کانون، دبیر هفته ملی کودک و جمعی از مسئولان استان خوزستان برگزار شد. برنامه‌هایی مانند برافراشتن پرچم هفته‌ی ملی کودک، رونمایی از تندیس محمدطاها اقدامی شهید حادثه تروریستی اهواز، بازگشایی مرکز فروش محصولات کانون «آفرینش»، رونمایی از تندیس «منشور آینده» و تمبر هفته‌ ملی کودک، رونمایی از ناوگان جدید دو مرکز سیار شهری و روستایی و گشایش نمایشگاهی از فعالیت‌های کانون استان خوزستان و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در گیت بوستان تدارک دیده شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین2 ماه قبل
پیام خوزستان - اهواز - همزمان با آغاز هفته کودک سردیس شهید محمد طاها اقدامی شهید چهارساله حمله تروریستی ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در اهواز، در کانون پرورش فکری منطقه پادادشهر این شهر رونمایی شد. به گزارش ایرنا، در حمله تروریستی شهریور سال گذشته به محل برگزاری رژه نیروهای مسلح اهواز به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ۲۵نفر از جمله یک کودک چهار ساله به نام شهید «محمدطاها اقدامی» شهید و بیش از ۶۰ نفر دیگر مجروح شدند. ۳۱ شهریورماه سال گذشته بود که در جریان رژه نیروهای مسلح با حضور مسئولان سیاسی و لشکری از جمله نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، استاندار و فرماندهان نظامی و انتظامی، ناگهان صدای شلیک گلوله به گوش رسید و تروریست‎ها به رژه نیروهای مسلح حمله کردند. با ورود نیروهای نظامی و انتظامی به میدان معرکه، چهار تروریست حاضر در این عملیات کشته شدند و غائله به پایان رسید. چند ساعتی از این حادثه نگذشته بود که گروهک تکفیری و تجزیه‌طلب «الاحواز» در تلویزیون معاند ایران اینترنشنال، مسئولیت این ترور را بر عهده گرفتند.

رژه نیروهای مسلح چین

18+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل

سلاح «مصاف» تکاوران نوهد ارتش کجا تولید شد؟ + تصاویر + بررسی کیفیت و مقایسه با کلاشینکف

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور2 ماه قبل
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
وی با اشاره به کشف قاچاق کالا در نیمه نخست امسال افزود: کشف کالاهای کالاهای قاچاق در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چشمگیری یافته است. رئیس پلیس استان بوشهر با اشاره به اینکه خودروهای تندرو حامل کالای قاچاق تحت عنوان شوتی جاده‌ها را به مخاطره انداخته‌اند خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون افزون بر ۷ هزار و ۲۰۰ خودروی شوتی در استان توقیف شده که بی سابقه است. سردار واعظی تنها راه حل مشکلات خودروهای شوتی را ساماندهی کالای ته لنجی دانست و افزود: باید قوانین ته لنجی و گمرکی به نحوی اصلاح شود که کالاها ثبت انبار شده و مشمول قاچاق نشده یا در استان مصرف شود. فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: کالای ته لنجی اغلب به خارج از استان حمل می‌شود و سبب شده تا حمل آن به خودروهای شوتی سپرده شود که حوادثی برای مردم و رانندگان آن در پی دارد. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
باید ارزش‌های دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود چراکه دوران دفاع مقدس به‌عنوان یکی از ماندگارترین دوران انقلاب اسلامی به ثبت رسیده و درس‌های بسیاری از استقامت و از خودگذشتگی مردم سراسر کشور بخصوص شهرهای غربی و جنوبی کشور که بیشتر درگیر جنگ بودند، دارد. ضرورت ترویج ارزش‌های دفاع مقدس «عبدالله جعفری» یکی از رزمندگان پیشمرگ مسلمان کرد دوران دفاع مقدس با یادآوری یکی از خاطرات خود در زمان حضور در جنگ گفت: قبل از انقلاب تکنیسین اتاق عمل بودم که بعد از پیروزی جمهوری اسلامی به سپاه پاسداران پیوستم. پیشمرگ مسلمان کرد تصریح کرد: مسئولان باید در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس فعالیت‌های فرهنگی خود را ارتقاء دهند تا نسل جوان از رشادت‌های این دوران آگاه شود. وی اظهار کرد: امسال ۵۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس به چاپ رسیده که در قالب نمایشگاهی در سراسر استان در اختیار مردم قرار گرفت. مالکی با اشاره به باغ موزه دفاع مقدس در استان گفت: زمین موردنیاز برای این مجموعه فراهم شده که انتظار داریم در ردیف بودجه ملی قرار گیرد و کار احداث آن آغاز شود.

بزرگداشت دانش آموز شهید عملیات تروریستی اهواز به روایت تصویر

9+
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
امیر فرهاد آریانفر در گفتگو با خبرنگار مهر، عزت و اقتدار نظام اسلامی را مرهون رشادت‌های شهدای انقلاب و دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: هم اکنون نیز همه سربلندی و موفقیت‌های ایران اسلامی در عرصه‌های بین المللی مرهون این دلاورمردی‌ها است. فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه‌های ارتش در هفته دفاع مقدس نیز بیان داشت: از جمله برنامه‌های ما در این هفته تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس است که امروز طی مراسمی صورت خواهد گرفت. امیر آریانفر با بیان اینکه امروز مصادف با سالروز عملیات ثامن الائمه است، گفت: به این مناسبت از خانواده‌های شهدای این عملیات تجلیل به عمل خواهد آمد. وی یادآور شد: رژه نیروهای مسلح، تجلیل از کارکنان ارتشی برتر با حضور خانواده‌های معظم شهدا، برگزاری محفل انس با قرآن، برگزاری صبحگاه مشترک در پادگان سروران به میزبانی قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش و غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای دفاع مقدس از برنامه‌های اجرا شده در هفته دفاع مقدس است. امیر آریانفر خاطرنشان کرد: طی امروز نیز که با عنوان «رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران» نامگذاری شده است، از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل به عمل می‌آید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
در آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت دانش آموز شهید سید حسن سواری، میثم سواری به قرائت قرآن پرداخت و مجاهد نیسی و ماجد نصری از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) مداحی کردند. خانواده شهید محمد عذاری یکی از شهدای عملیات تروریستی ۳۱ شهریور اهواز نیز در آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت دانش آموز شهید سید حسن سواری حضور یافتند و خانواده شهید را مورد تفقد قرار دادند. همچنین دوستان شهید حجت‌الله رحیمی و شهید مدافع حرم حمیدرضا فاطمی‌اطهر نیز در نخستین سالگرد شهادت دانش آموز شهید سید حسن سواری حضور یافتند و یادش را گرامی داشتند. پس از برگزاری آئین تشییع، پیکر پاک شهید سید حسن سواری به همراه هفت تن دیگر از شهدا به گلزار شهدای اهواز منتقل شد و در نزدیکی مزار شهید سید عبدالله ولی شرف، سرباز شهید رحیم حزباوی، سرباز شهید یونس هویزه راکی و سرباز شهید قاسم سالمی در قطعه شهدای حله آرام گرفت. در عملیات تروریستی ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۷ چند تروریست به رژه نیروهای مسلح در بلوار قدس اهواز حمله کردند که ۲۳ نفر به نام شهید سید حسن سواری، سردار شهید علی لویمی‌باقری، شهید محمد عذاری، شهید اسماعیل شفیعی‌نژاد، شهید رضا شعیبی، شهید سینا آقاجری، شهید امید حسینی، شهید میلاد جهانگیری‌نژاد، شهید سید خلیل هاشمی‌فر، شهید هادی الماسیان، دانش آموز شهید سید حسن سواری، شهید مهران زرافشان، شهید سعید کریمی، شهید نبی دریس، روحانی شهید محمد افچنگی، شهید محمدطاها اقدامی، سردار شهید امید فرجی‌زنگنه، سردار شهید حسین منجزی، شهید امید نریمیسایی، شهید علی سلمانوند، شهید حسین ولایتی‌فر، شهید علی کمایی و شهید یونس پورجلو به شهادت رسیدند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
نخستین یادواره شهادت «محمدطه اقدامی» در امامزاده «سیده‌صالحه‌خاتون» در روستای ازان از توابع بخش میمه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد. وی با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: ملت ایران اسلامی، ملتی سرافراز است که همواره با رشادت‌ها و دلیری‌های خود افتخار آفرینی کرده‌است. سعداله اقدامی پدر شهید اقدامی نیز به ایسنا گفت: نظام جمهوری اسلامی و آرمانهای این نظام خط قرمز خانواده شهدا هستند. اقتدار و عزت کنونی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهداست. وی با اشاره به دشمنی غیرقابل کتمان بیگانگان با نظام جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: خانواده شهدا در برابر عناصر داخلی نیز که با ضعف مدیریتی و اقدامات ناکارآمد، ضعف نظام جمهوری اسلامی را رقم می‌زنند، انفعالی عمل نخواهند کرد.

به انتهای لیست رسیدید