نیروی انتظامی

نیروی انتظامی

ایسناایسنا50 دقیقه قبل
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه برنامه‌های نظارتی و کنترلی اصناف تا پایان تعطیلات ادامه خواهد یافت، گفت: تا به امروز تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اتخاذ نشده و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت این نمایشگاه برگزار خواهد شد. رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: طرح نظارت بر قیمت‌ها و مقابله با افزایش قیمت در پی افزایش نرخ بنزین همچنان از سوی اصناف به جدیت پیگیری می‌شود و تا پایان تعطیلات عید نوروز طرح‌های نظارتی اصناف با جدیت پیگیری خواهد شد. وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه بهاره در تهران برگزار خواهد شد؟ گفت: تا به امروز برای برگزاری نمایشگاه بهاره از سوی اتاق اصناف تهران برنامه ریزی صورت نگرفته و در صورت نیاز و صلاحدید وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گیری‌های لازم در راستای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره اتخاذ خواهد شد. محمدرضا کلامی افزود: البته ضرورت دارد نهادهای عمومی دولتی که فضاهای برگزاری نمایشگاه‌ها را فراهم کنند و سایر دستگاه‌ها که مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌ها را دارند باید امکاناتی از جمله پارکینگ، عابربانک، آتش نشانی و نیروی انتظامی همکاری لازم را صورت دهند و هزینه‌ها را در چارچوب ضوابط مبذول دارند. انتهای پیام
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حیدر عباس زاده با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع یک فقره قتل در ۱۲ آذرماه سال جاری در حومه شهرستان اهواز، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. وی درادامه افزود: روز گذشته کارآگاهان پلیس آگاهی خرمشهر با کار اطلاعاتی یک باند ۵ نفره سارقان مسلح را که در سطح شهرستان‌های اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان اقدام به سرقت مسلحانه می‌کردند، شناسایی کرده‌اند و با هماهنگی مرجع قضائی اعضای باند را در مخفیگاهشان دستگیر کردند. وی با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات پلیس به ۴ فقره سرقت مسلحانه خود اعتراف کردند، افزود: یکی از سارقان مسلح به هویت (ع - پ) در ادامه تحقیقات پلیس به قتل ارتکابی خود در حومه اهواز اعتراف کرد. سردار عباس زاده با اشاره به اینکه تحقیقات در خصوص سایر سرقت‌های مسلحانه حوزه در شهرهای شادگان، آبادان و اهواز کماکان ادامه دارد، تأکید کرد: نیروی انتظامی در راستای کشف جرایم از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد و مصمم است با جرایم خشن با قاطعیت برخورد کند.
جام نیوزجام نیوز8 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیر امور خارجه افزود: وزارت امور خارجه نیز در این زمینه گزارش‌های لازم را ارایه کرده است. عراقچی همچنین گفت: سفیر انگلیس به عنوان یک فرد خارجی در تجمع غیر قانونی دستگیر شده بود و نیروی انتظامی پس از این اقدام با وزارت امور خارجه تماس گرفت و بعد از احراز هویت، سفیر انگلیس بلافاصله آزاد شد. وی با بیان اینکه سفیر انگلیس در تهران، بلافاصله از سوی وزارت امور خارجه احضار و بیانیه‌ای نیز از سوی وزارت خارجه صادر شد، گفت: گزارش مرحله دوم احضار سفیر انگلیس به وزارت امور خارجۀ و هشدار‌های ما به سفیر انگلیس در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس ارایه شد. عراقچی درباره فضا‌های پیش آمده در خصوص وضعیت سفیر انگلیس و احتمال کاهش سطح مناسبات دو کشور، افزود: در هنگام احضار سفیر انگلیس برخورد بسیار تندی با وی صورت گرفت و بعد از آن نیز بیانیه‌ای صادر شده است و در آن بیانیه تاکید کرده‌ایم که اگر بار دیگر شاهد چنین اقدامی باشیم، فقط به احضار سفیر بسنده نخواهیم کرد، فکر می‌کنم پیام خیلی روشنی به طرف انگلیس در خصوص این اقدام غیر متعارف داده شد. معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: دولت انگلیس هنوز سفیرش را تغییر نداده و فقط به عللی از ایران خارج شده است، وی بار دیگر به تهران بازخواهد گشت.
برترین‌هابرترین‌ها10 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: آقای عراقچی در این‌باره تاکید داشت که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده است؛ پرونده مفتوح است و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار می‌گیرد. ایسنا: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی موضوع حضور سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بعد از سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: آقای عراقچی در این‌باره تاکید داشت که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده است؛ پرونده مفتوح است و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار می‌گیرد. وی با بیان این‌که ابعاد مختلف این موضوع و اقدامات وزارت خارجه جهت برخورد با این اقدام غیرقانونی بررسی شد، افزود: در این جلسه فیلم کامل ورود، حضور و نحوه خروج سفیر انگلیس به نمایش گذاشته شد. نقوی حسینی با اشاره به صحبت‌های عراقچی گفت: آقای عراقچی تاکید داشت که رفتار سفیر انگلیس برخلاف روابط و رفتارهای دیپلماتیک بوده و وزارت خارجه از همان ابتدا اقدامات، اعتراضات و تذکرات لازم را داد و دوبار او را احضار کرد. وی ادامه داد: اکثریت اعضای کمیسیون معتقدند باید سفیر انگلیس اخراج شود که با توضیحات مقامات وزارت خارجه، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه بنا شد پرونده مفتوح مانده و راه‌های لازم جهت اعتراض و برخورد در دستور کار قرار گیرد.
ایمناایمنا12 ساعت قبل
رتبه‌بندی معلمان مکانیزمی برای افزایش حقوق نیستمعاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش گفت: رتبه بندی حرفه‌ای معلمان یک فرایندی است که از صلاحیت‌ها آغاز و به ارتقای کیفیت موجب می‌شود، رتبه بندی مکانیزم افزایش حقوق نیست و این تصور اشتباه است. الهیار ترکمن گفت: در چند حوزه کارهای ما قابل پیگیری است، اخیرا آزمون فراگیر استخدامی برابر ظرفیت معرفی و مصاحبه در حال انجام است. طبق آمارها حدود ۲۳ درصد مردم مناطقی که اکنون درگیر سیل هستند به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند. گاوهای اهلی بسیار اجتماعی هستند و در هر دو محیط کشاورزی طبیعی و تجاری در گله‌ها ساکن هستند. بنابر گزارش‌ها گاوها با صداهایی که از خود در می‌آورند در شرایط مختلف احساسات خود را بیان می‌کنند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم در اردبیل، علی رحیمی‌آذر ظهرامروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس گزارش بازرسان و ماموران نیروی انتظامی مبنی بر کشف و ضبط مقادیری پارچه قاچاق پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد و با ارسال گزارش به تعزیرات حکومتی این پرونده به قید فوریت به شعبه دوم ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفت. وی افزود: با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و فرد متخلف علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: قاچاق کالا یکی از مظاهر فساد اقتصادی است که علاوه بر تضییع حقوق دولت سبب لطمه زدن به تولید داخلی می‌شود و قدرت رقابت را از تولید کنندگان می‌گیرد و خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. رحیمی‌آذر تصریح کرد: پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور است و برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است. انتهای‌پیام/۱۳۱/ ع
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
وی در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت بیان داشت: در حوزه سوخت، فرآورده‌های متفاوتی مانند نفت گاز، نفت سفید، بنزین، نفت کوره و … وجود دارد و با توجه به تخصیص سهمیه بنزین از طریق کارت سوخت قاچاق بنزین اگرچه اندک بود و حدود ۴ تا ۵ درصد قاچاق سوخت را به خود اختصاص داده بود، کاهش یافت. سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: اگر این اقدامات صورت نمی‌پذیرفت، این ۹ میلیارد لیتر به شبکه تزریق می‌شد و از شبکه خارج می‌شد و عرضه خارج از شبکه صورت می‌پذیرفت و به سمت قاچاق می‌رفت. وی افزود: در این حوزه یکی از پرمصرف‌ترین فرآورده‌های صورت، اقلام کشاورزی است که می‌توان به پمپ چاه کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اشاره کرد. اولین ادوات احصاء شد و با همکاری نیروی انتظامی اقلام کشاورزی شناسه دار شد و مصرف سوخت در این حوزه کاملا رصد شد. دهقانی‌نیا در پاسخ به این سوال که سلطان قاچاق سوخت چگونه دستگیر شد، گفت: وقتی سامانه‌ها راه‌اندازی می‌شود و حلقه برای تشخیص کالای قاچاق بیشتر می‌شود، در نتیجه اطلاعات سپاه‌، وزارت اطلاعات، نیروی دریایی سپاه که مشخصا در حوزه دریایی برای کشف سوخت قاچاق مسئولیت مستقیم دارند، این کشف را انجام دادند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گچساران، سرهنگ سید محمد موسوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نیروی انتظامی در تمامی انتخابات‌ها بی‌طرف و وابسته به هیچ جناح ساسی نبوده و ضابط عام و مجری دستورات قضایی است. معاون فرماندار گچساران نیز در این نشست افزود: به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات فعالیت تبلیغات انتخاباتی نامزدهای نمایندگی هشت روز قبل از روز اخذ رأی آغاز و تا۲۴ ساعت قبل از اخذ رأی ادامه دارد. سید مرتضی سجادپور با بیان اینکه مهمترین دغدغه مسئولان و متولیان اجرای انتخابات امنیت و شکوه انتخابات است، عنوان کرد: تذکر لازم به مدیران در جلسه شورای اداری داده شده و مجدد داده می‌شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گچساران نیز در این نشست رسانه‌ها را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دانست و گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی همواره برای نظام یک فرصت بوده است. نورایی بیان کرد: رسانه‌ها زمینه را برای حضور حداکثری جامعه فراهم کرده و به برگزاری انتخابات سالم کمک کنند و اهمیت انتخابات را برای مردم تبعین و روشنگری کنند.
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، در بیستمین هفته رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال تیم نود ارومیه در ورزشگاه تختی این شهر میزبان آلومینیوم اراک بود که در نهایت به تساوی یک بر یک انجامید. بازی در نیمه نخست پایاپای پیش می‌رفت و نود توانست با یک پنالتی که به دست آورد یک بر هیچ پیش بیفتد. در ادامه بازی و در دقایق پایانی داور اول بازی یک پنالتی دیگر برای نود گرفت که با دخالت داور خط از این تصمیم برگشت و آشفتگی‌های بازی دو چندان شد. با این حساب؛ امتیاز این بازی بین تیم‌ها تقسیم شد ولی اشتباهات فجیع داوری که اغلب علیه تیم میزبان بود سبب اعتراضات کادر فنی این تیم بود. از نکات جالب توجه این بازی می‌توان به ۱۴ کارت زرد و دو کارت قرمزی که از جیب داور بیرون آمد اشاره کرد که ۶ کارت زرد سهم بازیکنان و دو کارت زرد سهم نیمکت نود ارومیه بود.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، جلسه مشترک ستاد شورای تامین و ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سالن همایشهای فرمانداری چابهار با حضور علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور تشکیل شد. وی در ادامه گفت: ۶۱ دستگاه سنگین و نیمه سنگین پای کار هستند و از خارج استان هیچ ماشینی برای کار نیامده است که الان مشکل اصلی ما سوخت است. گفتنی است همچنین برق نگور و پلان نیز آسیب‌هایی دیدن که در این زمینه برآوردهای اولیه نشان می‌دهد در بخش نگور یک میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان خسارت وارد شده و در پلان نیز یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان خسارت وارد شده است. وی در ادامه گفت: خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی جبران ناپذیر است و باید عنوان کنم خاک کشاورزی به طور کامل جابجا شده است. این سیل از یک طرف تهدید و ویرانی است اما از طرف دیگر در واقع این سیل محبت و همبستگی است که در این روزها ما بیشتر شاهد این وجه دوم سیل هستیم.
ایرناایرنا13 ساعت قبل
سرهنگ محمدجواد سیفی امروز دوشنبه گفت که این اشیا طی عملیاتی برنامه ریزی شده با همکاری پلیس از یک گروه از دلالان اشیای عتیقه در تهران بدست آمده است. وی افزود: بخش قابل توجه این آثار شامل ۲۳۰ عدد سکه ساسانی، ۳۸ عدد حلقه تدفینی از جنس مفرغ از هزاره اول پیش از میلاد، ۵۳ عدد مهره فیروزه‌ای رنگ از جنس خمیر شیشه و ۲۷ تکه از قطعات کمربند زرین از جنس طلا مربوط به دوران اسلامی است. فرمانده یگان حفاظت استان تهران خاطرنشان کرد: در این عملیات آثار ارزشمند تاریخی نظیر گوشواره، انگشتر، دستبند، ظروف، خنجر و آویز گردنی به دست آمده و همچنین از مجموع آثار مکشوفه ۴۰ قلم شی نیز فاقد اصالت تاریخی و فرهنگی اعلام شده است. به گزارش میراث فرهنگی استان تهران، سرهنگ سیفی ادامه داد: با کمک هموطنان و اشراف اطلاعاتی یگان حفاظت استان و همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، شرایط برای فعالیت و حضور دلالان اشیای عتیقه در تهران بسیار سخت و نا امن شده است و تمام تلاش همکاران یگان حفاظت استان تهران حفظ میراث ملی کشور برای آیندگان است. فرمانده یگان حفاظت استان تهران خاطر نشان کرد: سرعت در کارهای عملیاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران به منظور جلوگیری از تخریب و یا خروج آثار تاریخی بسیار حائز اهمیت است و به همین منظور از هموطنان تقاضا داریم هر گونه رفتار مشکوک در حوزه میراث فرهنگی را به تلفن ۴- ۸۸۳۴۲۸۸۳ اطلاع دهند.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
آمار تشکیل پرونده متخلفان مخلوط کننده برنج داخلی با خارجی و دستگیری آنان از سوی ماموران تعزیرات و شناسایی انبار برنج‌های خارجی در مازندران همه گواه گسترش این فعالیت غیرقانونی توسط افراد سودجو است. شماری از صاحبان واحدهای شالیکوبی مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وجود تقاضا برای خرید برنج مخلوط را تایید کردند و گفتند که تقاضا از سوی تاجران سودجو استان‌های مختلف کشور وجود دارد و مصرف کننده از وضعیت تخلیط برنج مطلع نیست و در واقع به اسم برنج محلی مازندران عرضه می‌شود. مدیر یکی از واحدهای شالیکوبی در بابل و از آگاهان وضعیت بازار برنج مازندران نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که مطمئنا مصرف کننده از مخلوط شدن برنج داخلی با خارجی خبر ندارد و در واقع افراد سودجو از برند برنج مرغوب مازندران سوء استفاده می‌کنند. سید احمد طاهری با بیان این که ۲۵درصد برنج مازندران در شهرستان بابل از سطح حدود ۴۷هزار هکتار بدست می‌آید، افزود: مشکل تخلیط برنج داخلی با برنج خارجی در این منطقه امسال نمایان‌تر شده است. وی ادامه داد: اصلا مازندران به واردات برنج خارجی نیازی ندارد و بیشتر مردم این خطه نیاز برنج خود را از برنج‌های تولید داخلی با قیمت مناسب تامین می‌کنند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
«گنجینه‌ای تاریخی و ارزشمند یعنی حدود ۵۰۰ شیء تاریخی از دلالان آثار تاریخی باقی مانده از هزاره اول پیش از میلاد تا دوران اسلامی در تهران کشف و ضبط شد.» به گزارش ایسنا، اداره کل میراث فرهنگی استان تهران از قول سرهنگ محمد جواد سیفی - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران - اعلام کرد: در روزهای گذشته در یک عملیات برنامه ریزی شده با همکاری عوامل انتظامی از محل یک گروه از دلالان اشیای عتیقه در تهران ۴۸۸ شیء کشف و ضبط شده است. او با اشاره به این که بخش قابل توجه این آثار کشف شده شامل ۲۳۰ عدد سکه ساسانی، ۳۸ عدد حلقه تدفینی از جنس مفرغ از هزاره اول پیش از میلاد، ۵۳ عدد مهره فیروزه‌ای رنگ از جنس خمیر شیشه از دوران اسلامی و ۲۷ تکه از قطعات کمربند زرین از جنس طلا مربوط به دوران اسلامی است، افزود: در این عملیات آثار ارزشمند تاریخی دیگری مانند گوشواره، انگشتر، دستبند، ظروف، خنجر و آویز گردنی به دست آمده است، همچنین از مجموع آثار مکشوفه ۴۰ قلم شیء نیز فاقد اصالت تاریخی و فرهنگی اعلام شده‌اند. وی با تاکید براین‌که با کمک مردم و اشراف اطلاعاتی یگان حفاظت استان و همراهی نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، شرایط برای فعالیت و حضور دلالان اشیای عتیقه در تهران بسیار سخت و نا امن شده است و تمام تلاش همکاران یگان حفاظت استان تهران حفظ میراث ملی کشور برای آیندگان است، بیان کرد: سرعت در کارهای عملیاتی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران به منظور جلوگیری از تخریب یا خروج آثار تاریخی بسیار حائز اهمیت است. بنابراین از مردم تقاضا داریم هر رفتار مشکوک در حوزه میراث فرهنگی را به تلفن ۸۸۳۴۲۸۸۳ و ۴ اطلاع دهند. انتهای پیام
مهرمهر14 ساعت قبل
وی با بیان اینکه در طول دو دهه گذشته اقدامات بسیار خوبی در مرزهای ایران اسلامی انجام شده است، افزود: جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه مرزهای طولانی دارد به گونه‌ای که در مرزهای افغانستان و پاکستان با وجود ۲ هزار کیلومتر مرز خشکی با مشکلاتی از جمله قاچاق مواد مخدر رو به رو هستیم. سردار رضایی با اشاره به اینکه بخش زیادی از ورود مواد مخدر برای ترانزیت به سایر کشورها بوده که با آن مقابله شده است، گفت: دنیا باید به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر احترام گذاشته و در این رابطه همکاری کنند. وی با تاکید بر اینکه ملت‌های جهان باید از دولت‌های خود مبارزه با مواد مخدر را مطالبه کنند، گفت: کشورهای غربی و اروپایی تا کی می‌خواهند تماشاگر گسترش فروش مواد مخدر باشند و هیچ کمکی در مقابله با مواد مخدر نداشته باشند. سردار رضایی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در خط اول جبهه مقابله با مواد مخدر در دنیا است و قاطعانه با آن مبارزه می‌کند. فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه مرجع تولید مواد مخدر در افغانستان باید مدیریت شود، تصریح کرد: اروپا و غربی‌ها که همواره دم از حقوق بشر می‌زنند، باید قاطعانه و به صورت جدی در کنار جمهوری اسلامی ایران به مقابله با مواد مخدر اقدام کنند.
رکنارکنا14 ساعت قبل
به گزارش رکنا، ظهر امروز نشست شورای مبارزه با مواد مخدر با حضور برخی از مسولان در سالن اجتماعات فرمانداری گچساران برگزار شد. در این نشست مسعود ظفری با بیان اینکه ساختمان‌های متروکه و مخروبه در بخشهای مختلف شهر دوگنبدان دیده می‌شوند که به محلی امن برای معتادان تبدیل شده و این امر به عنوان یک معضل اجتماعی در شهر خود نمایی می‌کند، گفت: هم‌اکنون ۱۱ نقطه مخروبه و پاتوق معتادان با همکاری نیروی انتظامی شناسای، تخریب و پاکسازی شد. وی ادامه داد: این پاتوق‌ها در مسکن مهر، شهرک نفت، ۱۰۸ دستگاه، رادک، لبنان، پاسداران این شهرستان بوده که از حالت پاتوق معتادین هم اکنون خارج شده است. ظفری عنوان کرد: وجود اماکن و منازل مخروبه و متروکه که محل تجمع معتادان شده است مشکلاتی را برای ساکنان آن منطقه به وجودآورده است که شهرداری برای جلوگیری از حوادث اقدام به تخریب چندین باب منزل مخروبه و متروکه در نقاط مختلف شهر شد. شهردار دوگنبدان خاطرنشان کرد: یک هکتار از بیشه زارهای منطقه رادک که محل تجمع روزانه بیش از ۲۰ نفر از معتادین شده بود هم اکنون پاکسازی و به زودی پس از گرفتن مجوز از سوی دستگاه‌های متولی این محل به بوستان نیزار تبدیل خواهد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر14 ساعت قبل
بازدید آتش نشانی از ۳۴ هزار ساختمانوی با بیان اینکه تا یک ماه پیش از حدود ۳۴ هزار ساختمان بازدید کردیم، گفت: بر اساس دستور العمل طرح نظام بازرسی، نیروهای آتش نشانی برای بازدید آماده هستند. ولی در پلاسکو در هر طبقه باید کل طبقه را دور می‌زدیم تا به طبقه بالاتر برسیم مثلا برای رسیدن به طبقه یازدهم باید طبقه دهم را دور می‌زدیم. اگر در تهران ساختمان ایمنی دیده شود باید تعجب کنیم. وی با بیان اینکه ساختمان‌هایی در این تعداد طبقه برای اینکه هزینه‌های تمام‌شده‌شان کمتر شود از ایمنی کمتری برخوردارند، گفت: لذا بالای ۸۰ درصد حریق‌ها در ساختمان‌های زیر ۶ طبقه اتفاق می‌افتد. در ساختمان‌های کم‌ارتفاع این حسن وجود دارد که می‌توانیم با هزینه بسیار کمتر به ایمن‌سازی ساختمان بپردازیم.
رکنارکنا15 ساعت قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سردار رحیمی درخصوص تصمیم فیفا برای برگزاری مسابقات ورزشی در کشور ثالث تحت عنوان نبود امنیت در ایران اظهار داشت: براساس شاخصه‌های امنیتی، فضای کشور، پایتخت و فضاهای برگزاری مسابقات، ایران جز برترین‌ها در امنیت است. او با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی نیروی انتظامی در ایجاد امنیت محیط‌های ورزشی قبل، حین و بعد از مسابقات گفت: از موضع گیری قاطع وزارت ورزش و ۴باشگاهی که مقتدرانه از ایران عزیز دفاع کردند، تشکر می‌کنم. وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد دشمنانی مثل آمریکاه همواره سعی کرده‌اند که ایران را کشوری ناامن نشان دهند، اما با تلاش و زحمات پلیس همواره ناکام ماندند. سردار رحیمی مطالب منتشر شده درخصوص نبود امنیت در ایران را بمباران تبلیغاتی در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: به کوری چشم دشمنان ایران اعلام می‌کنم در پایتخت به عنوان ام القرای جمهوری اسلامی امنیت بی نظیری برقرار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به تاکید رئیس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه و مسن گفت: از فرماندهی انتظامی استان انتظار می‌رود با ارائه برنامه‌ای جامع، فراگیر و عملیاتی برای تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه، همکاری لازم با دستگاه قضایی را داشته باشند. سرهنگ ناصر فرشید افزود: پیشنهاد می‌شود که شعبه‌ای موقتی در دادسرا برای رسیدگی به پرونده‌های معوقه ایجاد شود. وی خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که هر چه زودتر پرونده‌های معوقه در کلانتری‌ها، پاسگاه‌ها و مراجع انتظامی را تعیین تکلیف کنیم. بخشی ادامه داد: تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم و کاهش اطاله دادرسی اجرایی شده است تا با یک کار جهادی شاهد کاهش آمار پرونده‌های معوقه و مسن باشیم. وی با اشاره به حساسیت ویژه قوه قضاییه برای تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه افزود: تاکنون حدود ده درصد از پرونده‌های مسن و معوقه در استان کرمان تعیین تکلیف شده‌اند و این کار باید در ماه‌های آتی با سرعت بیشتری ادامه یابد.

آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان + ویدئوسردار «محمد قنبری» فرمانده نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: از سازمان هواشناسی که اطلاعات را بسیار دقیق و به موقع در اختیار ما قرار داد، تشکر می‌کنیم.
مهرمهر15 ساعت قبل
سردار مهدی حاجیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی انجام اقدامات اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بر روی عناصر تهیه و توزیع مواد مخدر مشخص شد، فردی که در امر خرید و فروش مواد مخدر فعالیت گسترده دارد به تازگی مقدار قابل توجهی تریاک از قاچاقچیان استان‌های جنوبی کشور خریداری و قصد انتقال آن به وسیله یک دستگاه پژو به استان یزد را دارد. وی افزود: بلافاصله موضوع به پلیس مبارزه با مواد مخدر استان یزد اعلام و اکیپی از مأموران آن پلیس با استقرار در محورهای مواصلاتی، موفق شدند خودرو مورد نظر را در شهرستان خاتم شناسایی کنند. سردار حاجیان بیان کرد: مأموران پلیس یزد در بازرسی از این خودرو مقدار ۲۰ کیلو تریاک کشف کردند. نیروی انتظامی استان با اشاره به دستگیری یک نفر در این پرونده افزود: در این خصوص خودرو توقیف و متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مرحل قانونی به مراحع قضائی معرفی شد.
مهرمهر16 ساعت قبل
سرهنگ همت علی ترکارانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی ساعت یک بامداد امروز بین دو طایفه در پارک حجاب خرمشهر، بلافاصله مأموران انتظامی در محل حضور یافتند. وی افزود: با توجه به شدت درگیری مأموران پلیس اقدام به تیراندازی هوایی کردند که در این رابطه سه نفر از عوامل اصلی درگیری پس از دستگیری به مقر انتظامی منتقل شدند. سرهنگ ترکارانی با اشاره به اینکه علت این درگیری «اختلاف خانوادگی» قبلی بوده است، بیان داشت: تعدادی از افراد شرکت کننده در این نزاع شناسایی و تلاش برای دستگیری آنان ادامه دارد. به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته درگیری گسترده‌ای در بوستان حجاب خرمشهر اتفاق افتاد و تاکنون خبری از میزان مصدومیت این درگیری مخابره نشده است و شنیده‌ها حاکی از مداخله نیروی انتظامی برای برقراری آرامش دارد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: هفت واحد نانوایی متخلف در اهواز روز یکشنبه پلمب شدند. وی گفت: برای سه واحد نانوایی متخلف دیگر در اهواز نیز پرونده تشکیل شده و در چند روز آینده پلمب خواهند شد. به گزارش ایرنا در سه هفته گذشته ۱۸ واحد صنفی در خوزستان به دلیل تخلف پلمب شدند. بر اساس اعلام اتاق اصناف اهواز ۱۲۰ هزار واحد صنفی در خوزستان فعال است که از این تعداد ۴۰ هزار واحد در اهواز مستقر هستند. برچسب‌هانانوا تعزیرات حکومتی تخلفات مالی اهواز
جام نیوزجام نیوز16 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، علی مویدی خرم آبادی امروز در نشست خبری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: رویکردهای دانش محور و مبارزه تخصصی آگاهانه را برای کاهش قاچاق کالا و ارز در پیش گرفته‌ایم که اگرچه با همکاری ۲۶ دستگاه عضو این ستاد به توفیقات خوبی دست یافتیم اما تحریم‌های ظالمانه در مبارزه با قاچاق و ارز تأثیر منفی داشت. وی افزود: علیرغم تحریم‌ها توانستیم از قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور جلوگیری کنیم و در حال حاضر شاهد کمترین مورد خروج کالای اساسی از کشور هستیم. رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه با نگاه پیشگیرانه توانستیم از خروج منابع ملی جلوگیری کنیم یادآور شد: با کمک وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی بر روی شبکه‌های اصلی قاچاق کالا متمرکز شدیم که در یک سال اخیر با سرباند‌ها و یقه سفید‌ها مبارزه کردیم که باند آنها متلاشی شد. مویدی خرم آبادی افزود: در یکی از پرونده‌های اصلی فردی که در دستگاه قضائی نفوذ داشت اجازه پیشرفت به پیشرفت نمی‌داد ولی با کمک اطلاعات سپاه و دستگاه قضائی علاوه بر آنکه از خروج میلیون‌ها تن سوخت قاچاق جلوگیری کردیم توانستیم این فرد را بازداشت کرده و رقم قطعی ۱۲۵ میلیارد تومان به عنوان جریمه برای این فرد محکومیت بگیریم. این مقام مسئول با اشاره به رسیدگی به ۱۸۶ پرونده قاچاق کالا و ارز در سال جاری گفت: مجموع این پرونده‌ها ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که با کمک دستگاه قضائی زمان رسیدگی به این پرونده‌ها کاهش چشمگیری داشته است. به گفته مویدی خرم آبادی با شوتینگ که همان قاچاق کالا با استفاده از خودروهای سبک است مقابله شده و دستورالعمل‌های لازم به استان‌های مرزی ابلاغ شده است. این مقام مسئول یادآور شد: سال گذشته ۹ میلیارد لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی شد اما از هدایت و انتقال این میزان سوخت به سمت قاچاق جلوگیری کردیم.
رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، علی رحیمی‌آذر روز دوشنبه افزود: بر اساس گزارش بازرسان و ماموران نیروی انتظامی مبنی بر کشف و ضبط مقادیری پارچه قاچاق پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد. وی اظهارداشت: با ارسال گزارش به تعزیرات حکومتی این پرونده به قید فوریت به شعبه دوم ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفت. وی بیان‌کرد: با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع اتهام انتسابی محرز و فرد متخلف علاوه بر ضبط کالا به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد. وی اضافه کرد: قاچاق کالا یکی از مظاهر فساد اقتصادی است که علاوه بر تضییع حقوق دولت سبب لطمه زدن به تولید داخلی می‌شود و قدرت رقابت را از تولید کنندگان می‌گیرد. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل گفت: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ غلامحسین صفری اظهار داشت: ماموران یگان تکاوری پلیس اصفهان حین کنترل یکی از محورهای فرعی جنوبی استان اصفهان به یک وانت پیکان که در تاریکی شب از این محور حرکت می‌کرد، مشکوک شدند و دستور ایست صادر کردند. وی با اشاره به اینکه راننده خودرو قصد متواری شدن داشت، افزود: بلافاصله ماموران وارد عمل شدند و طی عملیاتی ضربتی و سنجیده خودرو را متوقف کردند که در بازرسی از آن ۱۰۰ کیلو تریاک کشف شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان اظهار داشت: در این خصوص یک سوداگر مرگ دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد. سرهنگ صفری تاکید کرد: نیروی انتظامی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان افیونی برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان و سرکشی به آنان داده نخواهد شد.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضوابط و مقررات بخشش اضافه خدمت کارکنان وظیفه حین خدمت را تشریح کرد. به گزارش مهر به نقل از سایت پلیس، سردار تقی مهری در تشریح این خبر اظهار کرد: برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح، بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی، تنها شامل مشمولانی می‌شود که به خدمت سربازی اعزام شوند. وی در مورد ضوابط بخشش اضافه خدمت غیبت سربازی عنوان کرد: در صورتی که در سوابق خدمتی کارکنان وظیفه، حسن خلق، جدیت در وظایف محوله، ابراز شجاعت و فداکاری و … از سوی فرماندهان تأیید شود، تمام یا بخشی از اضافه خدمت سنواتی آنان برابر ضوابط مورد بخشش قرار می‌گیرد. رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به اینکه ابلاغیه ضوابط و مصادیق بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه از سوی ستاد کل نیروهای مسلح به کلیه یگان‌های خدمتی ابلاغ شده است، افزود: اضافه خدمت سربازان حین خدمت در مواردی مانند سرباز نمونه و موفقیت در ثبت ابتکار منجر به تولید محصول و یا مقاله علمی معتبر، حفظ حداقل یک جز قرآن کریم، گذراندن دوره‌های تخصصی مورد نیاز یگان نیروهای مسلح و … در صورت تأیید فرماندهان بخشیده می‌شود. سردار مهری خاطرنشان کرد: سربازان برای بهره مندی از این تسهیلات می‌بایست به نیروی انسانی یگان خدمتی خود مراجعه کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
کلامی ادامه داد: این میزان سیب و پرتقال با تعیین شبکه‌های توزیع منتخب که کالای تنظیم بازاری را در ایام پایانی سال عرضه می‌کنند، عرضه خواهد شد و ان شالله عرضه سیب، پرتقال را در کنار برنج، شکر، روغن، مرغ و گوشت در نمایشگاه‌های بهاره امسال خواهیم داشت. حضور تشکل‌های تولیدی و واحد‌های بزرگ در نمایشگاه‌ها و ارائه کالا بدون واسطه و با تخفیف ویژهوی اضافه کرد: هماهنگی لازم برای حضور تشکل‌های تولیدی و واحد‌های تولیدی بزرگ کشور در نمایشگاه‌ها و ارائه کالا بدون واسطه و با تخفیف ویژه مصوب شده است و کمیته‌های ستادی دبیرخانه تنظیم بازار و دبیرخانه‌های کارگروه‌های تنظیم بازار استانها، هماهنگی لازم را برای معرفی واحد‌های تولیدی جهت حضور در نمایشگاه‌ها و غرفه‌های منتخب، انجام خواهند داد. دولت نمی‌خواهد بخش خصوصی فعال متضرر شودسخنگوی ستاد تنظیم بازار و مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سیب و پرتقال را در پایان سال متناسب با هزینه‌های انجام شده و متناسب با نرخ بازار تعیین نرخ می‌کنیم البته دولت نمی‌خواهد اگر بخش خصوصی فعالی برای عرضه شب عید برنامه ریزی دارد و کار ذخیره سازی را برای عرضه با قیمت متعارف انجام می‌دهد، متضرر شود. وی با بیان اینکه سیب و پرتقال را در ایام پایانی سال در حاشیه بازار، اما با قیمت متعادل‌تری عرضه می‌کنیم، اضافه کرد: بقیه کالا‌ها مثل گوشت، شکر و مرغ نیز قیمت مصوب دارد و تناژ اقلام اساسی و قیمت عرضه که قطعا در حاشیه قیمت بازار با تخفیف مشخصی هست به دبیرخانه تنظیم بازار محول شده تا اعداد و ارقام را مصوب و ابلاغ کنیم که کار شروع شود. کلامی همچنین در خصوص کالا‌ها و اقلام اساسی که برای رصد و پایش در ایام پایانی سال مدنظر هستند، گفت: این موارد به دو دسته کالا‌ها و خدمات تقسیم شده‌اند که کالا‌ها علاوه بر کالا‌های اساسی، نان، برنج و روغن نباتی، شکر، حبوبات، ماکارونی، رب گوجه فرنگی و کالا‌هایی که بیشتر شب عید مصرف می‌شود مانند پوشاک، کیف و کفش، لبنیات، شیر، پنیر، کره، ماست و شیرینی جات، خشکبار و آجیل، مواد شوینده و بهداشتی، تایر خودرو، روغن موتور، تامین بنزین، گازوییل و کپسول مایع به عنوان سوخت‌های پرمصرف ایام پایانی سال هستند.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
وی تصریح کرد: در واقع هر موضوعی که موجب ایجاد دغدغه و نگرانی در جامعه شود با آن برخورد خواهیم کرد زیرا حفظ نظم و امنیت عمومی از مهم‌ترین وظائف ناجا است. معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه پیگیری و انجام برخی اقدامات متخلفان فضای مجازی به عهده پلیس فتا است، افزود: هر موضوعی از جنس جرم که در فضای مجازی رخ دهد بطور قطع پلیس فتا آن را پیگیری خواهد کرد. سردار نوریان اظهار داشت: در واقع هر گونه شایعه‌ای در فضای مجازی که بخواهد ذهنیت مردم را به خود مشغول کرده و مقدمات جرم را فراهم سازد و خبر آن توسط هر شخص یا دستگاهی منتشر شود، مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. سخنگوی نیروی انتظامی افزود: فضای مجازی، فضایی کنترل شده نیست و با هر موضوعی که موجب خدشه دار شدن امنیت عمومی شود بنا به نوع آن، با آن جرم به هر میزان که بخواهد امنیت جامعه را به خطر بیاندازد، برخورد خواهد شد. معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه ارتباط جرم و برخورد با آن بستگی به آثار بجای مانده از آن خواهد داشت، گفت: با هر موضوعی و عواملی که موجب مخدوش شدن امنیت عمومی شود، برخورد خواهد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: هفت واحد نانوایی متخلف در اهواز روز یکشنبه پلمب شدند. وی گفت: برای سه واحد نانوایی متخلف دیگر در اهواز نیز پرونده تشکیل شده و در چند روز آینده پلمب خواهند شد. به گزارش ایرنا در سه هفته گذشته ۱۸ واحد صنفی در خوزستان به دلیل تخلف پلمب شدند. بر اساس اعلام اتاق اصناف اهواز ۱۲۰ هزار واحد صنفی در خوزستان فعال است که از این تعداد ۴۰ هزار واحد در اهواز مستقر هستند. برچسب‌هانانوا تعزیرات حکومتی تخلفات مالی اهواز
ایرناایرنا16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار محمد قصری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران درخصوص تشریح اهداف اولین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید با بیان اینکه بعد از جنگ نظامی اصلی‌ترین نبرد ما محیط اقتصادی است، اظهار داشت: نیروی انتظامی با توجه به نقش ذاتی خود در حوزه امنیت دارد با تمام توان در راستای برقراری امنیت برای سرمایه‌گذاران وارد شد. وی با اشاره به اینکه در سال ۸۸ همایش نقش امنیت در موضوعات اقتصادی در آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: در آن همایش در خصوص بایدها و نبایدهای حوزه‌ اقتصادی بحث و گفت‌وگو شد. دبیرهمایش نقش امنیت دراقتصاد ملی و رونق تولید گفت: با بیان اینکه یکی از محورهای گام دوم انقلاب مسائل اقتصادی است، که باید نقش نیروی انتظامی در چله دوم انقلاب در حوزه اقتصادی به خوبی تبیین شود و در همایش فردا در این خصوص بحث و تبادل نظر خواهد شد. وی تصریح کرد: همایش فردا نقطه آغازی برای راهبرد نیروی انتظامی در برقراری امنیت اقتصادی برای سال‌های آینده است و در این راستا دست یاری به سوی کارشناسان، نخبگان و اقتصاددانان درازکرده است. سردار قصری در پاسخ به سوال درباره اینکه آیا در همایش فردا مقالاتی ارائه خواهد شد، گفت: همایش فردا مقاله ‌پایه نیست و بعد از این همایش دو کمیته خبرگان اقتصادی و خبرگان انتظامی تشکیل خواهد شد و در خصوص راهبردهای ناجا تصمیم‌گیری خواهند کرد.

به انتهای لیست رسیدید