نیروی قدس سپاه پاسداران

نیروی قدس سپاه پاسداران

خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
دستیار وزیر خارجه آمریکا، در ادامه سیاست‌های ایران ستیزانه واشنگتن، ایران را به نقض حاکمیت عراق متهم کرد و همچنین مدعی شد که فرمانده نیروی قدس در عراق بسر می‌برد تا نخست وزیر برای عراقی‌ها تعیین کند. دیوید شنکر دستیار وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در این مصاحبه اختصاصی گفت تحریم چهار تن از مسئولان عراقی متهم به فساد یا قتل تظاهرکنندگان، پیامی به دولت‌های عراق و ایران است. شنکر دخالت آمریکا در امور عراق یا لبنان را رد کرد و مدعی شد: ما نخست وزیر را انتخاب نمی‌کنیم و به دنبال تاسیس سازمان‌های تروریستی در عراق نیستیم. همچنین هیلاری کلینتون وزیر خارجه اسبق آمریکا و دونالد ترامپ رییس جمهور فعلی این کشور در جریان رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶ رسما اعتراف کردند که داعش ساخته دست آمریکایی هاست. شنکر در ادامه، قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را به نقض حاکمیت عراق متهم و ادعا کرد او در بغداد حضور دارد تا نخست وزیر آتی عراق را انتخاب کند.

رهبری: آمریکا را گوشه رینگ آوردیم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- صفحه منتسب به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در فضای مجازی نماهنگ از بیانات رهبر انقلاب اسلامی و سرلشکر قاسم سلیمانی درباره داعش و آمریکا منتشر کرد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه منتسب به سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در فضای مجازی نماهنگ از بیانات رهبر انقلاب اسلامی و سرلشکر قاسم سلیمانی درباره داعش و آمریکا منتشر کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری بار دیگر به تکرار ادعاهای مداخله‌جویانه علیه ایران پرداخت. هوک در این کنفرانس خبری، برخی تحلیل‌ها در آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌ها می‌تواند مردم را حول حمایت از حکومت ایران متحد کند رد کرد. او در ادامه همچنین مدعی شد: «هیچ‌کدام از تظاهرات‌ها [ی اخیر در ایران] علیه آمریکا نبوده است.» ادعای هوک در حالی مطرح شده که در راه‌پیمایی‌های بعد از اغتشاشات در سراسر ایران شعار «مرگ بر آمریکا» یکی از شعارهایی بود که توسط میلیون‌ها نفر سر داده می‌شد. آمریکا بعد از نقش‌آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مبارزه با تروریسم در تلاش است فشارها علیه این سازمان را افزایش دهد. دولت آمریکا در همین راستا فروردین‌ماه سال گذشته سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های اصطلاحا «تروریستی» قرار داد.
مهرمهر4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «برایان هوک»، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در ادعایی مداخله جویانه آماری ساختگی را از اغتشاشات اخیر در ایران ارائه داد. در حالی که سیاست‌های آمریکا در قبال ایران تا کنون با شکست روبرو شده است. با وجود انتقادات صورت گرفته به آمریکا درباره نقض حقوق بشر در زندان‌های این کشور از جمله زندان گوانتانامو، اما این مقام آمریکایی مدعی غیربهداشتی بودن زندان بزرگ تهران شد. هوک همچنین خبر ادعا شده درباره کشف یک کشتی حامل تسلیحات ایران به سمت یمن را تکرار کرد و مدعی شد که این نشان‌دهنده ادامه اقدامات ایران در حمایت از نیروهای نیابتی است. رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در پایان به اقدام اخیر سه کشور اروپایی در ارسال یک نامه ضدایرانی به دبیرکل سازمان ملل نیز اشاره کرد و گفت: ما می‌خواهیم جلوی توسعه برنامه موشکی ایران را بگیریم.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 روز قبل
هوک در این کنفرانس خبری، برخی تحلیل‌ها در آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌ها می‌تواند مردم را حول حمایت از حکومت ایران متحد کند رد کرد. او در ادامه همچنین مدعی شد: «هیچ‌کدام از تظاهرات‌ها [ی اخیر در ایران علیه آمریکا نبوده است.» ادعای هوک در حالی مطرح شده که در راه‌پیمایی‌های بعد از اغتشاشات در سراسر ایران شعار «مرگ بر آمریکا» یکی از شعارهایی بود که توسط میلیون‌ها نفر سر داده می‌شد. آمریکا بعد از نقش‌آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مبارزه با تروریسم در تلاش است فشارها علیه این سازمان را افزایش دهد. دولت آمریکا در همین راستا فروردین‌ماه سال گذشته سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های اصطلاحا «تروریستی» قرار داد. این اولین بار بود که کاخ سفید نیروهای مسلح رسمی یک کشور خارجی را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی می‌کند.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «برایان هوک»، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری بار دیگر به تکرار ادعاهای مداخله‌جویانه علیه ایران پرداخت. هوک در این کنفرانس خبری، برخی تحلیل‌ها در آمریکا مبنی بر اینکه تحریم‌ها می‌تواند مردم را حول حمایت از حکومت ایران متحد کند رد کرد. او در ادامه همچنین مدعی شد: «هیچ‌کدام از تظاهرات‌ها [ی اخیر در ایران] علیه آمریکا نبوده است.» ادعای هوک در حالی مطرح شده که در راه‌پیمایی‌های بعد از اغتشاشات در سراسر ایران شعار «مرگ بر آمریکا» یکی از شعارهایی بود که توسط میلیون‌ها نفر سر داده می‌شد. وی در بخشی دیگری از سخنانش گفت وزارت خارجه آمریکا قصد دارد به هر فردی که بتواند به واشنگتن در مختل کردن فعالیت‌های مالی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کمک کند جایزه‌ای به ارزش ۱۵ میلیون دلار اعطا خواهد کرد. آمریکا بعد از نقش‌آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مبارزه با تروریسم در تلاش است فشارها علیه این سازمان را افزایش دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
این نماینده عراقی با اشاره به اینکه حضور سردار سلیمانی در عراق به منظور تقریب دیدگاه‌های میان احزاب سیاسی است و طبق قانون مرسوم این کشور، نخست‌وزیر از میان شیعیان انتخاب می‌شود، گفت: ایرانی‌ها مایلند که نخست وزیر آتی عراق به دیکته‌های آمریکایی‌ها درباره ایران تن ندهد. مشاور رئیس پارلمان عراق: روزهای آتی مملو از غیرمنتظره‌هاست «کامل الدلیمی» مشاور رئیس پارلمان عراق هم محاسبات و معادلات سیاسی در عراق را از اول اکتبر به بعد در عراق متحول خواند و گفت: از آن تاریخ ملت عراق در هر توافق و تفاهمی به حساب می‌آیند و انکار این قضیه ممکن نیست. الدلیمی گفت: نشست‌های جاری میان احزاب سیاسی به شرطی نتیجه می‌دهد که به انتخاب نخست وزیری منجر شود که نماینده واقعی جوانان معترض این کشور باشد. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق روز گذشته از «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور خواست تا طی ۱۵ روز تکلیف نامزد تصدی پست نخست وزیر عراق را مشخص کند. پارلمان عراق روز یکشنبه با حضور حداکثر نمایندگان تشکیل جلسه داد و درخواست رسمی عادل عبدالمهدی برای کناره‌گیری از پست نخست‌وزیری را پذیرفت.
تابناکتابناک1 هفته قبل
در سال ۲۰۱۹، تنش‌ها بین ایالات متحده و ایران به طور فزاینده‌ای در فضای نامرئی مجازی بروز میکند. فعالیت‌های سایبری ایران علیه آمریکااز سال ۲۰۰۹ به این سو، قابلیت‌های سایبری در ایران هم در ابعاد و هم در پیچیدگی توسعه یافته است. فعالیت‌های سایبری آمریکا علیه ایراناز سال ۲۰۰۶، ایالات متحده عملیات تهاجمی سایبری خود علیه سیستم‌های رایانه‌ای دولت ایران را افزایش داده است. دولت ترامپ در واکنش به حملات ادعایی ایران در خلیج فارس، عملیات سایبری علیه ایران را افزایش داده است. در ژوئن سال ۲۰۱۹، ایالات متحده پس از سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در نزدیکی تنگه هرمز، یک حمله سایبری علیه ایران انجام داد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
ایسنا/لرستان مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: بسیج موجب ماندگاری دستاوردهای انقلاب شده است. سردار احمد کریم پور در یادواره شهدای بسیجی شهرستان بروجرد، اظهار کرد: رهبر، انقلاب اسلامی را یک پدیده دانسته است. مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: امام (ره) اسلام و شیعه را در دنیا زنده کرد. مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ادامه داد: کشور آمریکا که زمانی ۳۶ هزار نیرو در خاورمیانه داشت، اکنون در منطقه مرده است. سردار کریم‌پور عنوان کرد: بسیج موجب ماندگاری دستاوردهای انقلاب شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی العربیه عربستان سعودی ادعاهایی روزنامه نیویورک تایمز آمریکا پیرامون به اصطلاح «گزارش‌های لو رفته اطلاعاتی ایرانی درباره طرح تهران برای گسترش نفوذ منطقه‌ای اش» را منتشر کرد. روشن است که این تاریخ، همان تاریخی است که گروه تروریستی وهابی داعش، یک سوم خاک عراق را اشغال کرده و به ۳۰ کیلومتری بغداد رسیده بود. نیویورک تایمز ادعا کرده که ایران پس از عقب نشینی آمریکا از عراق، ماموران سیا را به خدمت گرفته است، همچنین یک مسئول وزارت امور خارجه آمریکا را استخدام کرده تا تهران را از طرح‌های واشنگتن در عراق مطلع کند. مفاد اسناد ادعایی آمریکا درباره المالکی توسط منابع نظامی بلندپایه و نزدیک به سپهبد حاتم المکصوصی رییس سازمان اطلاعات ارتش عراق در دولت المالکی و مدیر فعلی بخش مهندسی ارتش عراق تکذیب شد. این منابع افزودند که اسناد به اصطلاح لو رفته درباره همکاری اطلاعاتی مزبور، موضوعی طبیعی و در چارچوب بندهای توافق چهارجانبه است.

جزئیات عملیات ناکام اسرائیل برای ترور شخصیتی حاج قاسم/ آیا همکاری اصلاح‌طلبان با رژیم صهیونیستی عمدی است؟ +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، در میان مقامات و کارشناسان خارجی و داخلی به ویژگی‌های متفاوتی شهرت دارد. حاج قاسم اگرچه بارها بر بی‌علاقگی‌اش به حضور در دنیای سیاست و سیاست‌بازی تأکید کرده، اما متأسفانه بارها هم هدف حملات سیاسی قرار گرفته است. با این حال، هرگز نتوانستیم به یقین برسیم که آیا آن شب قاسم سلیمانی در آن کاروان حضور داشته یا نه. در ابتدای این خبر می‌خوانیم: عملیات تبلیغاتی سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل علیه قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، با شکست مواجه شده است. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴نتانیاهو: «می‌خواهید سه تهدید بزرگ علیه اسرائیل را بشناسید؟ ایران، ایران، ایران» (انگلیسی) [دانلود] البته اینتلیجنس آنلاین به نقل از خود صهیونیست‌ها به شکست این عملیات و پیامدهای معکوس آن هم اذعان می‌کند.
فارسفارس1 ماه قبل
یک پایگاه خبری در گزارشی با اشاره به سردرگمی ترامپ درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه نوشت که رژیم صهیونیستی و دولت پنهان آمریکا به رئیس جمهور این کشور اجازه نمی‌دهند تا نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شوند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت مخفی آمریکا و رژیم صهیونیستی به دولت ترامپ اجازه نخواهند داد تا نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شوند. جواب این است که «دولت پنهان» و کسانی که در خود دولت ترامپ حضور دارند به دنبال تضعیف سیاست‌ها و اقدامات رئیس جمهور هستند. زمانی که ترامپ خواستار جنگ علیه داعش بوده و معتقد بود که این جنگ به خصوص باید پایان یابد، دولت پنهان در واشنگتن به دنبال برچیدن دولت سوریه و سرنگونی «بشار الاسد» رئیس جمهور سوریه بود. در صورت خروج کامل آمریکا از سوریه در یک روند طولانی مدت، اسرائیل چیزهای زیادی را برای باختن دارد.
فارسفارس1 ماه قبل
نشریه «وال استریت ژورنال» با بیان اینکه تمایل رئیس‌جمهور آمریکا به خروج نظامیان این کشور از غرب آسیا تل‌آویو را نگران کرده، نوشته است که اسرائیل از آمریکا می‌خواهد که همچنان بر تقابل با ایران متمرکز باشد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نشریه «وال استریت ژورنال» روز یکشنبه در گزارشی نوشته است که تل‌آویو، نگران از احتمال خروج نیروهای آمریکایی از منطقه، از واشنگتن خواسته است که همچنان بر تقابل با ایران متمرکز باشد. واشنگتن اخیرا در همین راستا به همراه شماری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع کرده است. این نشریه می‌افزاید: «این اقدامات هرچند به کاهش نگرانی‌های اسرائیل کمک کرده، اما نتوانسته این نگرانی‌ها را به طور کامل برطرف کند.» بنا بر این گزارش، تل‌آویو نگران است که عدم قاطعیت ترامپ به از بین رفتن بازدارندگی آمریکا منجر شده و دست ایران را در منطقه بازبگذارد. هرچند دولت ترامپ در دو سال و نیم گذشته تمام‌قد از رژیم صهیونیستی حمایت کرده، اما بر اساس این گزارش، تل‌آویو با توجه به تصمیمات اخیر واشنگتن در مورد سوریه، نگران است که آمریکا متحدان خود در منطقه را تنها بگذارد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
افسران ارتش رژیم صهیونیستی اسامی شماری از افرادی را که در لیست ترور این رژیم قرار دارند، فاش کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان اورشلیم پست به نقل از افسران ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که سردار قاسم سلیمانی، سید حسن نصرالله و ابو عطا، مهمترین دشمنان «اسرائیل» هستند که در صدر لیست ترور این رژیم قرار دارند. این روزنامه تاکید کرد برخی افسران بلند پایه ارتش رژیم صهیونیستی در پاسخ به اقدامات این رژیم برای دفع خطرات دشمنان خارجی تاکید کردند که «اسرائیل» در جبهه‌های مختلف دشمنان فراوانی دارد و نسبت به خطرات آنها هشدار دادند. بر اساس اعلام این روزنامه صهیونیستی به نقل از این افسران ارتش اسرائیل، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در صدر لیست ترور ارتش اسرائیل قرار دارد. در ادامه گزارش این رسانه صهیونیستی آمده است که شخص دوم لیست ترور «اسرائیل» سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان است که این گروه تحت رهبری وی به یک حزب سیاسی پر نفوذ و دارای جایگاه اجتماعی در لبنان تبدیل شده است.

اظهارات شنیدنی شهروند عراقی در واکنش به خنثی شدن ترور سردار سلیمانی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از شهروندان عراق صحبت‌های جالب و قابل تاملی درباره قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را به میان کشید. بیشتر بخوانید: ترجمه جعلی مصاحبه سرلشگر سلیمانی برای ایجاد تفرقه میان ایران و عراقانتهای پیام/اظهارنظر یک مرد عراقی در مورد حاج قاسم سلیمانی + فیلم
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
بر اساس یک نظر سنجی جدید از میان ایرانیان، از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا و تشدید فشار و تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، دیدگاه منفی نسبت به دولت ایالات متحده آمریکا و سیاست‌های آن در اکثریت افکار عمومی ایرانیان، بیشتر شده است. بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۶۶ درصد از ایرانیان (دو سوم ایرانی‌ها) دولت ایالات متحده آمریکا را یک دولت خطرناک می‌دانند که خواهان جنگ و کسب سلطه بر کشورشان است. همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد اکثریت ایرانی‌ها از زمانی که کشورشان با تحریم‌های همه‌جانبه آمریکا مواجه شده از ایده گسترش روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای شرقی از جمله چین و روسیه بیشتر حمایت می‌کنند. ۸۶ درصد از ایرانی‌ها نگاهی منفی به ایالات متحده آمریکا و سیاست‌های ترامپ دارند و در مقابل ۵۸ درصد از ایرانی‌ها توسعه روابط با چین، ۵۵ درصد به گسترش روابط با آلمان، ۷۰ درصد با ژاپن و ۵۷ درصد با روسیه را ایده‌ای خوب می‌دانند. ۵۹ درصد از ایرانی‌ها هم معتقدند با خروج آمریکا از برجام، ایران نیز باید در مقابله‌به مثل، از این توافق خارج شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
مجله آمریکایی «فارین‌پالیسی» روز پنج‌شنبه در تحلیلی با اشاره به تحولات اخیر منطقه غرب آسیا نوشته ایران در جنگ بر سر آینده خاورمیانه پیروز شده است. این رسانه آمریکایی نوشته اهمیت تاریخی تحولات خاورمیانه در یک مصاحبه اخیر از سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آشکار شد. فارین‌پالیسی نوشت: «برخی افسران نخبه و کارکشته در نیروی دریایی آمریکا از سال‌ها قبل درباره چنین روزهایی هشدار داده بودند، بیایید خود را گول نزنیم. نیروی دریایی ایران صدها کشتی و قایق تندرو مسلح به موشک و اژدر و توانایی مین‌ریزی دارد که عبور نفتکش‌ها از تنگه هرمز را ناممکن می‌کند. من می‌توانم بر مبنای مستندات آماری بگویم که رهبر ایران قطعا برتر از ترامپ و در نقطه مخالف او قرار دارد.»
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
نویسنده این نشریه در این زمینه رفتار آمریکا را با جمهوری اسلامی ایران در قبال متحدینش قیاس کرده و به این نتیجه رسیده که آمریکا باید ایرانرا از این نظر سرمشق خود قرار دهد. روی دیگر سکه از نگاه نویسنده آتلانتیک رفتار آمریکا در قبال کردهای سوریه است: در جایی نزدیک به بیروت اما این روزها اتفاق دیگری افتاده که در تناقض کامل با داستان حمایت کامل جمهوری اسلامی ایران از متحدینش است. این در حالی است که نیروهای دموکراتیک سوریه اگر بیش از آن‌چه حزب‌الله برای جمهوری اسلامی ایران کرده، به حال آمریکا مفید نبوده باشد، بی‌تردید کمتر هم نبوده. تصمیمی که البته تنها به ضرر کردها تمام نشده، بلکه به خود آمریکا هم ضرر رسانده و در کل به نفع جمهوری اسلامی ایران، روسیه، ترکیه و شاید هم داعش تمام شده است. در ادامه چنین نتیجه‌گیری شده که «جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا رفتارهای مشابهی در زمینه روی آوردن به جنگ‌های نیابتی دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، شبکه رادیویی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه) در گزارشی ادعا کرد تل‌آویو منتظر حمله مستقیم با استفاده از پهپادها یا موشک‌های کروز ساخت ایران در واکنش به حملات هوایی اخیر اسرائیل علیه گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه است. این دومین بار در ماه جاری است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از واکنش احتمالی ایران یا گروه‌های مقاومت در منطقه به حملات اخیر این رژیم به سوریه و عراق، تشکیل جلسه می‌دهد. جلسه قبلی ششم اکتبر (۱۴ مهر) برگزار شد که نزدیک به ۶ ساعت به طول انجامید. در جلسه قبلی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی طرحی را برای اختصاص بودجه ۱ میلیارد شکلی (۲۹۰ میلیون دلار) برای تقویت سامانه‌های پدافند موشکی اسرائیل با هدف مؤثر شدن آنها در برابر موشک‌های کروز، تصویب کرد. پیش از این نیز روزنامه «هاآرتص» در گزارش دیگری که حاکی از حاکی از وحشت صهیونیست‌ها از وقوع عملیات مشابه حمله به تاسیسات نفتی آرامکو بود، درباره احتمال تکرار آن علیه رآکتور اتمی دیمونا در «صحرای نقب» هشدار داد.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
ایران، عراق را دروازه خود برای گسترش نفوذ در منطقه می‌داند - اولین ایستگاه در یک کریدور زمینی تا سوریه و لبنان. روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» در گزارشی میدانی از برگزاری مراسم اربعین امسال در عراق، این راهپیمایی میلیونی سالانه را که بزرگ‌ترین اجتماع شیعیان جهان خوانده است، یک مانور قدرت منطقه‌ای ایران توصیف کرده است. امسال زیر پوست مراسم اربعین یک کشمکش سیاسی نیز در جریان بود - آخرین آزمایش قدرت ایران در عراق؛ عراقی که میل به استقلال از همسایه قدرتمند خود دارد. تخمین زده شده ۱۵ میلیون زائر که حدود یک چهارم آن از ایران هستند، در راهپیمایی اربعین امسال شرکت کرده‌اند. اما همزمان با افزایش نفوذ ایران و افول قدرت آمریکا در عراق، عراق به طور فزاینده‌ای از افزایش نفوذ ایران و حامیان ایران در بین دولتمردان خود، آسیب دیده است.
فارسفارس1 ماه قبل
همزمان با تشکیل کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، تل‌آویو خود را برای دریافت ضربه‌ای سخت از پهپادها و کروزهای ایرانی آماده می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه رادیویی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز (چهارشنبه) در گزارشی ادعا کرد تل‌آویو منتظر حمله مستقیم با استفاده از پهپادها یا موشک‌های کروز ساخت ایران در واکنش به حملات هوایی اخیر اسرائیل علیه گروه‌های مقاومت در عراق و سوریه است. این دومین بار در ماه جاری است که کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی از واکنش احتمالی ایران یا گروه‌های مقاومت در منطقه به حملات اخیر این رژیم به سوریه و عراق، تشکیل جلسه می‌دهد. جلسه قبلی ششم اکتبر (۱۴ مهر) برگزار شد که نزدیک به ۶ ساعت به طول انجامید. در جلسه قبلی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی طرحی را برای اختصاص بودجه ۱ میلیارد شکلی (۲۹۰ میلیون دلار) برای تقویت سامانه‌های پدافند موشکی اسرائیل با هدف مؤثر شدن آنها در برابر موشک‌های کروز، تصویب کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هجوم اولی که توسط داعش به عراق صورت گرفت، اگر می‌توانستند به مقدسات ما برسند، همه‌ی آن را ویران می‌کردند. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه منتسب به سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فضای مجازی پستی به نقل از وی منتشر کرد: «هجوم اولی که توسط داعش به عراق صورت گرفت، اگر می‌توانستند به مقدسات ما برسند، همه‌ی آن را ویران می‌کردند. اللواء الحاج قاسم سلیمانی: عندما شن الهجوم الأول على العراق، کانوا سیهدمون مقدساتنا بشکل کامل لو استطاعوا الوصول إلیها.» انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران صحبت‌هایی را در مورد آغازین روزهای هجوم تکفیری‌های داعشی به عراق بیان کرد. با آغاز حمله داعش به عراق و تسلط بر بسیاری از مناطق استراتژیک این کشور، سرداران و سربازان رشید اسلام به سرعت و با تمام قوا به جنگ به دشمن تکفیری رفتند و از نزدیک شدن این موجودات خبیث به اماکن مقدس کربلا و نجف و دیگر شهرهای عراق جلوگیری کردند. در طول سال‌های نبرد با داعشی‌های تحف حمایت استکبار غرب شاهد آن بودیم که فرزندان رشید اسران اسلامی با نثار خون پاک خود از حریم مطهر در کربلای معلی دفاع کردند. صفحه توییتر منتسب به سرلشکر قاسم سلیمانی بخشی از اظهاراتش درباره حمله تکفری‌ها به عراق را اینگونه بازگو کرد: «هجوم اولی که توسط داعش به عراق صورت گرفت، اگر می‌توانستند به مقدسات ما برسند، همه‌ی آن را ویران می‌کردند.»

سخنان رهبر انقلاب درباره فرمانده نیروی قدس/ بخش منتشر نشده از سخنرانی سردار سلیمانی در مناطق جنگی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، به‌ مناسبت شب اربعین حسینی بیانات رهبر انقلاب درباره نقش سردار سلیمانی در تغییر دیدگاه مردم عراق به ایران پس از جنگ تحمیلی و بخش منتشر نشده از سخنرانی سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مناطق جنگی در جمع رزمندگان را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: بیانات رهبر انقلاب در سال ۱۳۵۲ درباره مراسم اربعین + فیلمانتهای پیام/سخنان مقام معظم رهبری درباره سردار سلیمانی + فیلم
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴-در نظرسنجی جدید دانشگاه «مریلند»، سردار سلیمانی همچنان محبوبترین چهره سیاسی-نظامی ایران به شمار می‌آید. بر اساس گزارشی که از نتایج این نظرسنجی منتشر شده، سردار سلیمانی با اختلاف زیاد از ۶ چهره دیگر، در صدر قرار دارد. از سال ۲۰۱۶ میلادی که این پرسش وارد نظرسنجی‌های دانشگاه مریلند شد، سردار سلیمانی همواره در رده نخست محبوبترین چهره‌های ایرانی قرار داشته است. در این نظرسنجی میزان محبوبیت سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه رشد قابل توجهی داشته است. دیدگاه مثبت ۶۴٪ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، وی را با اختلافی اندک، در رده سوم محبوبترین چهره‌های ایرانی قرار داده است.
رجانیوزرجانیوز1 ماه قبل
در این نظرسنجی میزان محبوبیت سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه رشد قابل توجهی داشته است. میزان محبوبیت وی در قیاس با ابتدای سال گذشته میلادی ۱۰٪ افزایش یافته است. دانشگاه مریلند سپس درباره محبوب‌ترین چهره‌های برجسته ایرانی توضیح داد: «سردار سلیمانی با ۸۲٪ محبوبیت، بالاترین میزان محبوبیت را در میان شخصیت‌های مورد بررسی دارد. محبوبیت سیدابراهیم رئیسی، از دی‌ماه ۱۳۹۷ تاکنون ۱۰ درصد رشد داشته و در حال حاضر به ۶۴ درصد رسیده است. این درحالی است که بر اساس تحقیقات دانشگاه مریلند، سپاه پاسداران محبوبیت قابل توجهی در میان مردم دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
بر اساس گزارشی که از نتایج این نظرسنجی منتشر شده، سردار سلیمانی با اختلاف زیاد از ۶ چهره دیگر، در صدر قرار دارد. ۸۲٪ از شرکت‌کنندگان درباره سردار سلیمانی دیدگاه مثبت داشته‌اند. از سال ۲۰۱۶ میلادی که این پرسش وارد نظرسنجی‌های دانشگاه مریلند شد، سردار سلیمانی همواره در رده نخست محبوبترین چهره‌های ایرانی قرار داشته است. در این نظرسنجی میزان محبوبیت سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه رشد قابل توجهی داشته است. دیدگاه مثبت ۶۴٪ از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، وی را با اختلافی اندک، در رده سوم محبوبترین چهره‌های ایرانی قرار داده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- صفحه منتسب به سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصویری جدید و منتشرنشده از وی در محضر رهبر انقلاب در راهپیمایی اربعین منتشر کرده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه منتسب به سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصویری جدید و منتشرنشده از وی در محضر رهبر انقلاب در راهپیمایی اربعین منتشر کرده است. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
از چه زمانی سفیر روسیه در ایران هستید؟ جاگاریان: حدود ۸ سال است که سفیر روسیه در ایران هستم؛ یعنی از سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ ش). اما درباره تحریم‌های آمریکا باید بار دیگر تاکید کنم که روسیه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نادیده می‌گیرد. به طور کلی همانطور که گفتم میان ایران و روسیه پیرامون مسائل منطقه‌ای اشتراک نظر و موضع وجود دارد. آیا در ماه آتی میلادی دیداری بین روسای جمهور روسیه و آمریکا برگزار می‌شود؟ جاگاریان: در این رابطه چیزی قطعی نشده است. از تعاملات ایران و روسیه در همه سطوح و زمینه‌ها راضی هستماندکی از دستاوردهای خود در دوران ۸ ساله تصدی سفارت روسیه در ایران برای ما بگویید.

به انتهای لیست رسیدید