نیمار

برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: خوسیپ ماریا بارتمو در مورد شایعه بازگشت نیمار واکنش نشان داد. وی اظهارداشت: نه پدر نیمار و نه خود بازیکن، هیچ تماسی با ما نگرفته‌اند. او که با فیگارو صحبت کرد، ادامه داد: آنچه در رسانه‌ها شنیده می‌شود، شایعه است. صحت ندارد. بارتمو تصریح کرد: از طرف باشگاه هم هیچ مقامی با او تماسی نگرفته است. پس آنچه گفته می‌شود، کذب محض است. نیمار دو سال قبل در ازای ۲۲۲ میلیون یورو از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن رفت و گران‌ترین بازیکن جهان شد.
ورزش۳ورزش۳16 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، قرارداد فعلی مسی تا سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد و تا آن زمان، مسی ۳۴ ساله خواهد شد. او همواره از علاقه‌اش برای بازگش به باشگاه اولش در آرژانتین در مقطع پایانی فوتبالش صحبت کرده ولی بارتومئو معتقد است که مسی پس سال ۲۰۲۱ نیز در بارسا خواهد ماند. او گفت: " هیچکس نمی‌تواند جانشین لیونل مسی باشد، نه در بارسا و نه در هیچ تیم دیگری. ما از حالا به زندگی پس از مسی فکر می‌کنیم ولی این اتفاق برای آینده دور است. بارتومئو درباره نیمار و احتمال بازگشتش به بارسا گفت: " بازگشت نیمار خیلی دشوار است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
اعتمادآنلاین|‌ مشکلات سیاسی بین دو کشور قطر و امارات باعث شد تا آگوست ۲۰۱۸ گمانه زنی‌ها در مورد قطع همکاری باشگاه پی اس جی به مالکیت خانواده پادشاهی قطر با هواپیمایی امارات شروع شود و حالا مشخص شده است که این همکاری پایان فصل به اتمام خواهد رسید؛ با این حال هنوز مشخص نیست که اسپانسر اول باشگاه پاریسی برای فصل بعد چه شرکتی خواهد بود. پی اس جی سالانه ۳۰ میلیون یورو از هواپیمایی امارات دریافت می‌کرد و اکنون به دنبال اسپانسری جدید با قرارداد ۵۰ میلیون یورویی است. طبق ادعای لوپاریزین، در حال حاضر یک شرکت هواپیمایی که نامش فاش نشده، یک شرکت تولید لوازم خانگی و یک شرکت بیمه و خدمات مالی گزینه‌های پی اس جی برای فصل بعد هستند. سران باشگاه تا جولای ۲۰۱۹ برای تصمیم گیری نهایی فرصت دارند. منبع: ورزش سه

آخرین خبرها درباره «نیمار»

خبر ورزشیخبر ورزشی2 هفته قبل
نیمار فصل گذشته که اولین فصل حضورش در پاری‌سن‌ژرمن را تجربه می‌کرد، نتوانست در نهایت به صورت کامل بازی کند و چند ماه مانده به پایان فصل همتیمی‌هایش را تنها گذاشت. ماجرا از این قرار است که مجموع غیبت‌های نیمار به دلیل مصدومیت و بیمار در ۴ فصل حضورش در بارسلونا کمتر از این یک فصل و نیمی است که برای پاریس بازی کرده است. «نی» در فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ به بارسلونا آمده و در آن فصل ۱۲ دیدار را به دلیل مصدومیت یا بیماری از دست داد. فصل بعد، یعنی ۲۰۱۵-۲۰۱۴ غیبت‌های نیمار به طرز باورنکردنی کاهش پیدا کرد و او فقط یک بازی در کل فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد. در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ هم نیمار ۷ بازی بارسلونا را از دست داد و سرانجام هم در آخرین فصل حضورش در بارسا یعنی ۲۰۱۷-۲۰۱۶ نیمار دوباره یک بازی غایب بود.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
پدر نیمار، ستاره برزیلی پاری سن ژرمن، شایعات بازگشت فرزندش به بارسلونا را رد کرد. پدر نیمار گفت: "در حال حاضر فرزندم مصدوم بوده و شرایط پیچیده است. این موقعیت برای خود او و اشخاصی که عاشق دیدن بازی نیمار و فوتبال هستند دشوار است. فقط من و خود نیمار می‌توانیم در مورد شرایط وی صحبت کنیم. آیا تا به حال کسی از ما شنیده که نیمار قصد بازگشت به بارسلونا را دارد؟ غیرممکن است در مورد بازیکنی مانند نیمار شایعات وجود نداشته باشد، اما ما هیچ تماسی با بارسلونا نداشته‌ایم و این اخبار، غلط است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد4 هفته قبل
نیمار درخصوص شایعات بازگشت به بارسلونا یا رئال‌مادرید گفت: «شایعات همواره در زندگی فوتبالی من زیاد بوده است و این اصلا عجیب نیست. اگر موضوعی باشد من خودم رسما آن را اعلام می‌کنم. خوشحالم در پاری‌سن‌ژرمن بازی می‌کنم و براین باورم که هواداران هم از حضور من در این تیم خوشحال هستند. من کمی دیوانه هستم اما اصلا احمق نیستم. وقتی این همه شایعه درباره من وجود دارد ارزش بالای من را می‌رساند.»
ایلناایلنا3 هفته قبل
نیمار، در بازی شب گذشته برابر استراسبورگ، مصدوم شد و با چشمانی گریان زمین را ترک کرد. به گزارش ایلنا، خبرها حاکی از مصدومیت تکراری و طولانی مدت نیمار است. به نظر می‌رسد که وی بازی حساس تیمش برابر منچستریونایتد را از دست خواهد داد. به گفته توخل این گونه مصدومیت‌ها همیشه نگران کننده هستند، ولی هنوز اطلاع دقیقی از میزان مصدومیت این بازیکن اعلام نشده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
زمزمه‌های انتقال نیمار از پاریسن ژرمن به رئال مادرید دوباره شنیده می‌شود. نیمار پس از جدایی از بارسلونا به تیم فوتبال پاری سن ژرمن فرانسه پیوست و در این تیم با وجود عملکرد خوبش زیاد به چشم نیامد و همین عاملی بود تا نیمار به فکر جدایی و پیوستن به تیم فوتبال رئال مادرید باشد. نیمار در صورت پیوستن به رئال مادرید می‌تواند در نوع خود بزرگترین نقل و انتقال فوتبال در عصر فعلی محسوب شود. پیشنهاد رئال مادرید بسیار اغوا کننده است و از سویی جدایی رونالدو از سفید پوشان مادریدی مزید بر علت شده تا نیمار برای حضور در مادرید وسوسه شود. باید دید رقم انتقال نیمار رکورد نقل و انتقالات را می‌شکند؟ پایان فصل و با شروع نقل و انتقالات تابستانی این انتقال به احتمال فراوان به انجام می‌رسد.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
ایسنا: به نقل از اکیپ، نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن در دیدار برابر استراسبورگ مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد. کاوانی ابراز امیدواری کرد که نیمار هر چه سریعتر به میادین برگردد. او گفت: نمی‌دانم چرا نیمار زمین بازی را ترک کرد. امیدوارم که آسیب دیدگی او جدی نباشد و هر چه سریعتر به میادین برگردد. به نیمار می‌گویم که هر چه سریعتر به میادین برگردد و برای او آرزوی سلامتی می‌کنم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، نیمار پس از جدایی از بارسلونا به تیم فوتبال پاری سن ژرمن فرانسه پیوست و در این تیم با وجود عملکرد خوبش زیاد به چشم نیامد و همین عاملی بود تا نیمار به فکر جدایی و پیوستن به تیم فوتبال رئال مادرید باشد. نیمار در صورت پیوستن به رئال مادرید می‌تواند در نوع خود بزرگترین نقل و انتقال فوتبال در عصر فعلی محسوب شود. پیشنهاد رئال مادرید بسیار اغوا کننده است و از سویی جدایی رونالدو از سفید پوشان مادریدی مزید بر علت شده تا نیمار برای حضور در مادرید وسوسه شود. نیمار می‌تواند تا حدودی جدایی رونالدو را پوشش دهد و نوع بازی وی در تیم رئال مادرید بهتر جواب می‌دهد و شاید نیمار دوران درخشان‌تری از زمان حضورش در بارسلونا را در تیم رقیب آبی اناری‌ها بگذراند. باید دید رقم انتقال نیمار رکورد نقل و انتقالات را می‌شکند؟ پایان فصل و با شروع نقل و انتقالات تابستانی این انتقال به احتمال فراوان به انجام می‌رسد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
ستاره برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن بازگشت به لالیگا را رد کرد. او درباره حضور در پاری ‌سن‌ ژرمن گفت‌: خیلی زودتر از آن چه که انتظار داشتم با حضور در پاری ‌سن‌ ژرمن کنار آمدم. می‌خواهم با پاری ‌سن‌ ژرمن همه جام‌ها به ویژه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کنم. نیمار در ادامه صحبت‌های خود درباره رابطه با توخل، اظهار کرد: رابطه خوبی با سرمربی تیم دارم. او درباره جام جهانی، افزود: وقتی تیم جام به دست نمی‌آورد انتقادات از من شروع می‌شد.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
ستاره برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن بازگشت به لالیگا را رد کرد. او درباره حضور در پاری ‌سن‌ ژرمن گفت‌: خیلی زودتر از آن چه که انتظار داشتم با حضور در پاری ‌سن‌ ژرمن کنار آمدم. می‌خواهم با پاری ‌سن‌ ژرمن همه جام‌ها به ویژه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کنم. نیمار در ادامه صحبت‌های خود درباره رابطه با توخل، اظهار کرد: رابطه خوبی با سرمربی تیم دارم. او درباره جام جهانی، افزود: وقتی تیم جام به دست نمی‌آورد انتقادات از من شروع می‌شد.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
توماس توخل، سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن، می‌گوید این باشگاه باید رابطه نزدیک خود را با ابرستاره مصدومش، نیمار، حفظ کرده و او را به حال خود رها نکند. با این کار به نیمار نشان می‌دهم که هنوز به او اعتقاد دارم و منتظرش هستم. توخل در ادامه گفت: " این رابطه نزدیک باعث شده من و نیمار با هم پیامهای زیادی رد و بدل کنیم، با هم شوخی کنیم و از مصاحبت با هم لذت ببریم. در حال حاضر تمرکز اصلی روی بهبود مصدومیت نیمار و پشت سر گذاشتن فیزیوتراپی است. دکتری که با نیمار کار می‌کند یکی از بهترین‌ها است و امیدوارم با کمک تیم پزشکی او هر چه زودتر به زمین چمن برگردد".
خبر ورزشیخبر ورزشی4 هفته قبل
گانسو، همتیمی نیمار در سانتوس، مارکینیوس، همتیمی نیمار در پاری‌سن‌ژرمن و پله، اسطوره فوتبال برزیل سه نفری بودند که بیرون از برنامه سؤالات‌شان را از نیمار پرسیدند. در زیر به خلاصه‌ای از صحبت‌های نیمار با این برنامه اشاره شده است. این سؤالی که گانسو می‌پرسد. فکر می‌کنم برای آن‌هایی که فوتبال را دوست دارند بازی زیبایی مقابل منچستر داشته باشیم. همین اواخر چیز‌های زیادی از خودشان درآورده‌اند و من را هم قاطی اش کرده‌اند و مثلا گفته‌اند که من شب قبل از سال نو مواد مصرف کرده‌ام. این روز‌ها حرف درباره گذشته زیاد است ولی اگر هنوز هم درباره‌اش حرف می‌زنند به این خاطر است که این حرف‌ها درباره نیمار است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
نیمار، فوق ستاره برزیلی سابق بارسا و حال حاضر پی اس جی این روزها در شهر بارسلون حضور دارد. ورزش سه: نیمار در بازی پی اس جی و استراسبورگ به شدت از ناحیه استخوان متاتارس پنجم پا آسیب دید و روز گذشته تایید شد که باید ۱۰ هفته به دور از میادین باشد. نیمار امروز وارد شهر بارسلون شد تا زیر نظر دکتر رامون کوگات، پزشک برجسته اسپانیایی قرار بگیرد. نیمار با عصا و به زحمت راه می‌رفت ومشخص بود که از لحاظ روحی در شرایط مطلوبی نیست. در ماه‌های اخیر اخبار و شایعات زیادی در مورد احتمال بازگشت نیمار به بارسلونا به منتشر شده است و گفته می‌شودکه او تابستان بعد در فهرست فروش پی اس جی قرار خواهد داشت.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا، شایعه بازگشت نیمار به تیمش را تکذیب کرد و مدعی شد که هیچ مذاکره‌ای با ستاره بارسلونا انجام نشده است. با این حال، بارتومئو تایید کرد که هنوز با نیمار یا پدرش، صحبتی در این رابطه نداشته است. ما برای فصل بعد آماده می‌شویم و نام نیمار روی میز نیست. ما راجع به بازیکن پاری سن ژرمن صحبت می‌کنیم و فکر نمی‌کنم پاری سن ژرمن بخواهد از دست بازیکنانی مثل او راحت شود. " نیمار که ۲۰ گل در ۲۳ بازی زده، به علت مصدومیت از میادین به دور است.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
برخی اعتقاد دارند که غیبت نیمار در این بازی نیز تاثیرگذار بود. امباپه در مورد تاثیر غیبت نیمار گفت: «قطعا همینطور است. البته باید این مساله را قبول کنیم که نیمار را چندین هفته در اختیار نداریم. فصل گذشته نیز شرایطی مشابه را تجربه کردیم و بدون او از لیگ قهرمانان حذف شدیم. باید از غیبت فصل گذشته نیمار درس‌های لازم را گرفته باشیم.»
ایسناایسنا2 هفته قبل
اغلب هواداران پاری سن ژرمن معتقد هستند نیمار خودش مقصر اصلی آسیب‌دیدگی‌هایش است. به گزارش ایسنا و به نقل از آس، آسیب دیدگی نیمار روی برنامه‌های توماس توخل در بازی‌های آینده این تیم در لیگ یک فرانسه و لیگ قهرمانان اروپا تأثیرگذار خواهد بود. بازی بی‌پروای او دلیل اصلی مصدومیت‌های اخیر مهاجم پاری سن ژرمن از نظر کاربران است. هم‌چنین از کاربران درباره تاثیر آسیب دیدگی نیمار روی تیم پرسیده شد. نیمار ۱۰ روز پیش در دیدار برابر استراسبورگ آسیب دید و ۱۰ هفته از میادین دور خواهد بود.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، نیمار به علت مصدومیت دیدار مقابل منچستریونایتد در مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ را از دست داده و نمی‌تواند در هر دو دیدار تیمش را همراهی کند. بوفون ۴۱ ساله که هنوز موفق به کسب قهرمانی اروپایی نشده، معتقد است که بدون نیمار، کار پاری سن ژرمن دشوار و خطرناک خواهد شد. او گفت: " هر سال فکر می‌کنم که امسال دیگر نوبت قهرمانی است ولی حالا ۲۴ سال می‌گذرد و من سعی می‌کنم قهرمان چمپیونزلیگ شوم. در حال حاضر برای ما، روزهای ویژه‌ای است زیرا نیمار مصدوم شده است. برای ما، نیمار بازیکن خیلی مهمی است زیرا برای تیم زحمات زیادی در سه ماه اخیر کشیده است.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
ایسنا: به نقل از RMC Sport، نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن هفته گذشته در دیدار برابر استراسبورگ در جام حذفی فرانسه مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد. آسیب دیدگی نیمار جدی است و او برای بازگشت به مستطیل سبز به چند هفته زمان نیاز دارد. نیمار دیدار شب گذشته پاری سن ژرمن برابر رن را از دست داد و به نوشته روزنامه مارکا و رسانه‌های فرانسوی به دیدار رفت برابر منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا هم نخواهد رسید. توماس توخل سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن هم تاکید کرد که نیمار به احتمال خیلی زیاد این دیدار حساس را از دست می‌دهد.
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
توماس توخل، سرمربی پاری سن ژرمن، مطمئن است که تیمش می‌تواند با غیبت نیمار و مارکو وراتی کنار بیاید اما از آسیب دیدگی دوباره ستاره برزیلی تیمش ابراز ناراحتی کرد. توخل مطمئن است که مصدومیت نیمار چقدر جدی است اما علی رغم اینکه از این اتفاق ابراز ناراحتی کرد اما مطمئن است که تیمش می‌تواند با غیبت دو ستاره مصدومش، کنار بیاید. او به خبرنگاران گفت: " ما این هفته اطلاعات بیشتری در مورد مصدومیت نیمار به دست می‌آوریم. من واقعا معتقدم که می‌توانیم شرایط را بدون وراتی و نیمار مدیرین کنیم. ما غیبت آنها را احساس خواهیم کرد و جانشینی برای آنها نداریم، بنابراین پیدا کردن راه حل یک چالش است.
طرفداریطرفداری3 هفته قبل
طرفداری- در جریان پیروزی ۲-۰ پاری سن ژرمن مقابل استراسبورگ در جام حذفی فرانسه، نیمار مصدوم شد و زمین بازی را ترک کرد. به نقل از بلیچر ریپورت؛ نیمار پس از مصدومیت از ناحیه مچ پا، با درد شدید و اشک، زمین بازی را ترک کرد و بلافاصله برای بررسی پای مصدومش راهی بیمارستان شد. توماس توخل بعد از بازی تایید کرد که همه نگران وضعیت نیمار هستند. پاری سن ژرمن سه هفته دیگر باید در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف منچستریونایتد برود و در آستانه این دیدار، مصدومیت نیمار بدترین اتفاق ممکن برای توماس توخل و تیمش بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| به نقل از کانال پلاس فرانسه، پاریسن ژرمن هم‌چنان تیم بی رقیب در لیگ فرانسه است. تیم پاریسی این بار در خانه برابر رن به میدان رفت و با نتیجه چهار بر یک به پیروزی رسید. توماس توخلبعد از بازی گفت: در نیمه نخست با اعتماد به نفس بالایی بازی کردیم و همین هم کار دست ما داد. گاهی اوقات اعتماد به نفس بالا باعث می‌شود تا بازیکنان نتوانند عملکرد خوبی از خود نشان دهند. توخل در پایان درباره وضعیت نیمار گفت: آسیب دیدگی نیمار جدی است و بعید است که به دیدار برابر منچستر یونایتد برسد.
ورزش۳ورزش۳2 هفته قبل
توماس توخل سرمربی پاری سن ژرمن، معتقد است که در غیبت نیمار، از امباپه نمی‌خواهد که مثل او بازی کند و سبکش را تغییر دهد. به گزارش «ورزش سه»، نیمار برای ۱۰ هفته قادر به همراهی تیمش نیست و در دو بازی مهم پاریسی‌ها مقابل منچستریونایتد در چمپیونزلیگ غایب خواهد بود. حال توخل مدعی شد که در غیاب نیمار از امباپه نمی‌خواهد که جایش را پر کند. او گفت: " نمی‌خواهم امباپه مثل نیمار بازی کند و توپ را حفظ کند. او گفت: «امروز تصمیم گرفتیم که اگر برای وراتی ممکن باشد، در بازی بعدی تیم را همراهی کنند.»
ورزش۳ورزش۳3 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، دیشب و در جریان برتری ۰-۲ پاری سن ژرمن برابر استراسبورگ، نیمار دچار آسیب دیدگی شده و با چهره‌ای مغموم زمین را ترک کرد و راهی بیمارستان شد. توماس توخل نیز بعد از بازی در مورد شرایط نیمار ابراز نگرانی کرد و مدعی شد به نظر می‌رسد او همانند فصل قبل و دیدار برابر المپیک مارسی از همان ناحیه دچار مصدومیت شده است. گرچه برخی منابع خبر از دوری چند هفته‌ای نیمار و غیبت در دیدار برابر منچستریونایتد در لیگ قهرمانان داده‌اند، اما باشگاه فرانسوی زمانی را برای بازگشت نیمار تعیین نکرد و شراط وی را منوط به بهبود شرایط در روزهای آتی دانست. در این بیانیه آمده است: "آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهد که متاتارس پنجم پای راست نیمار دوباره دچار مشکل شده است. روند درمانی این آسیب دیدگی به این بستگی دارد که طی چند روز آینده روند بهبود او چگونه باشد و هر گزینه‌ای ممکن است در این مقطع در مورد آینده نیمار پیش بینی شود. "
ورزش۳ورزش۳4 هفته قبل
به گزارش «ورزش سه»، نیمار زمانی که در بارسلونا حضور داشت، بارها با حرکات تکنیکی اش خشم مدافعان مقابلش را باعث می‌شد چرا که آنها اعتقاد داشتند نیمار با زیاده روی هایش قصد کوچک کردن مدافعان را دارد. نیمار در جام جهانی روسیه به خصوص به تمارض در محوطه جریمه حریفان برای گرفتن پنالتی و بزرگنمایی هنگامی که روی او خطا مرتکب می‌شدند نیز متهم می‌شد. من هرگز تمارض نکردم و برای خطا گرفتن تئاتر بازی نمی‌کنم. خطای شدیدی روی من انجام می‌شود ولی چون من نیمار هستم، می‌گویند که تمارض می‌کنم. با پی اس جی و لیگ فرانسه اما خیلی زود وفق پیدا کردم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
آسیب دیدگی نیمار جدی است و او برای بازگشت به مستطیل سبز به چند هفته زمان نیاز دارد. بیشتر بخوانید: شرط عجیب نیمار برای پیوستن به رئال مادریدنیمارپاریژرمنرندیدار شب گذشتهسنبرابررا از دست داد و به نوشته روزنامه مارکا و رسانه‌های فرانسوی به دیدار رفت برابر منچستر یونایتد در لیگ قهرمانان اروپا هم نخواهد رسید. توماس توخل سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن هم تاکید کرد که نیمار به احتمال خیلی زیاد این دیدار حساس را از دست می‌دهد.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 ماه قبل
به نظر خودم طوری بود که انگار قهرمان جام جهانی شدیم. چشمک زدن به مسی و حرف‌های پسرت که گفته بود فکر می‌کنی برای بارسا بازی می‌کنی (می خندد) فقط یک خدای فوتبال در زمین وجود دارد؛ بزرگترین خدای فوتبالی همه ادوار تاریخ؛ مسی! خوشحال بودم مقابل مسی و بارسلونا بازی می‌کنم ولی نتوانستم چیزی که می‌خواهم را در زمین نشان دهم. ما معمولا با هم فوتبال را نگاه می‌کنیم درست مثل زمانی که خودم بچه بودم و مسی، رونالدو و نیمار را می‌دیدم (می‌خندد). هیچ چیزی به غیر از نیمار، نیمار، نیمار نبود. در فرانسه خیلی لازم نبود و در مدرسه هم فکر می‌کنم یک سال هلندی خواندم.
طرفداریطرفداری3 هفته قبل
طرفداری - پشیمانی نیمار از پیوستن به پاری سن ژرمن باعث شد تا فرنکی دی یونگ علی رغم تصمیم اولیه‌اش، بارسلونا را به این تیم ترجیح بدهد. به گزارش سانتی خیمنز، سردبیر نشریه آ اس، نیمار بدون اینکه خودش خبر داشته باشد، کمک بزرگی به بارسلونا در راه جذب فرنکی دی یونگ کرد. در پیام‌هایی که نیمار اعتراف کرده بود که جدایی از بارسا و پیوستن به پاری سن ژرمن اشتباه بوده است. دی یونگ با دیدن این پیام‌ها بود که دیگر از انتخاب بارسلونا مطمئن شد. سانتی خیمنز می‌گوید بارسا با صرف هزینه ۸۶ میلیون یورویی برای دی یونگ، دیگر تقریبا غیرممکن است بتواند نیمار را هم به خدمت بگیرد.