نیومکزیکو

نیومکزیکو

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
افزایش نشاط و شادیاگر یک روز کمبود خواب داشته یا بنا به هر مسئله‌ای کمی بی‌حوصله و کسل باشید، پیاده‌روی می‌تواند روحیه شما را بهبود ببخشد. اگر می‌خواهید خلق‌وخوی بهتری داشته باشید، باید روزانه چند دقیقه پیاده‌روی کنید. به عنوان مثال با پیاده‌روی می‌توانید برای ایده‌ای که برای نوشتن به دنبالش می‌گشتید، الهام بگیرید. یکی از مطالعات دانشگاه استنفورد نشان داد که پیاده‌روی می‌تواند ۶۰ درصد خلاقیت را تقویت کند. محققان دریافته‌اند افرادی که مرتبا ورزش می‌کنند؛ از جمله پیاده‌روی، خواب با کیفیت‌تری را تجربه می‌کنند نسبت به افرادی که ورزش شدید انجام می‌دادند یا وزنه‌برداری می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 روز قبل
افزایش نشاط و شادیاگر یک روز کمبود خواب داشته یا بنا به هر مسئله‌ای کمی بی‌حوصله و کسل باشید، پیاده‌روی می‌تواند روحیه شما را بهبود ببخشد. اگر می‌خواهید خلق‌وخوی بهتری داشته باشید، باید روزانه چند دقیقه پیاده‌روی کنید. به عنوان مثال با پیاده‌روی می‌توانید برای ایده‌ای که برای نوشتن به دنبالش می‌گشتید، الهام بگیرید. یکی از مطالعات دانشگاه استنفورد نشان داد که پیاده‌روی می‌تواند ۶۰ درصد خلاقیت را تقویت کند. محققان دریافته‌اند افرادی که مرتبا ورزش می‌کنند؛ از جمله پیاده‌روی، خواب با کیفیت‌تری را تجربه می‌کنند نسبت به افرادی که ورزش شدید انجام می‌دادند یا وزنه‌برداری می‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «مارتین هاینریک» سناتور ایالت نیومکزیکو از محدودیت‌های شدید برای مطبوعات در جلسه محاکمه استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد. محدودیت‌های شدید که برای مطبوعات در جریان محاکمه استیضاح در کنگره اعمال شد باید به گونه‌ای اصلاح شود که دسترسی و امنیت را بهبود بخشد. در زمان برگزاری جلسه استیضاح ترامپ در سنا خبرنگاران در راهرو و اتاق پذیرش کنگره نگه داشته شدند. مجلس سنای آمریکا روز سه‌شنبه یکم بهمن ماه رسما جلسه بحث درباره استیضاح و محاکمه ترامپ را آغاز کرد. روز ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر) پس از تحقیقات گسترده درباره گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین، مجلس نمایندگان آمریکا با دو اتهام «سوء استفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد.
خبر فوریخبر فوری6 روز قبل
یک مادر در جشن تولد دخترش سناریوی هولناکی را طراحی کرد که دختر نوجوانش پس از آزار و اذیت جنسی از سوی ناپدر خانواده به طرز فجیعی به قتل رسیدند. این زن با کمک دو همدستش ابتدا به دخترک متامفتامین خورانده است. بعدهم شوهرش دختربچه را بشدت مورد آزار وتجاوز قرار داده و سپس با ضربات چاقو وی را به قتل رسانده‌اند. زیرا تصور اینکه یک مادر با فرزندش چنین کاری کند دشوار است. اطلاعات پلیس نشان می‌دهد ناپدری جنایتکارنیز دارای سوابق کیفری زیاد در اداره پلیس بوده و چندین بار به جرم آزار کودکان بازداشت شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
۲- در کنار عامل چین در جهت افزایش قیمت نفت ابتکار اوپک پلاس، ارایه آمارهایی از شرایط مناسب اقتصادی امریکا، و خوش‌بینی ایجاد شده بین فعالان بازار باعث ادامه یافتن روند افزایش قیمت شده بود. همچنین بخشی از این کاهش قیمت نیز ناشی از واکنش بازار به رشد ناگهانی قیمت در روزهای گذشته بود. این کشور در ٢٠١٩ روزانه ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی تولید کرده است که از ۱۱٫۱۶ میلیون بشکه نفت تولید شده در ٢٠١٨ بیشتر است. حذف میعانات گازی از محاسبه تولید نفت روسیه باعث شد میزان تبعیت این کشور از قرارداد برای سران اوپک قابل قبول‌تر باشد. وال‌استریت ژورنال پیش‌بینی می‌کند قیمت نفت برنت برابر با ۶۰٫۶۵ دلار و قیمت نفت WTI برابر با ۵۵٫۶۸ دلار باشد.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
یک ایالت آمریکا قصد دارد تا ۱۰ سال دیگر، کل انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تامین کند. به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، «جینا ریموند» فرماندار (رئیس) ایالت «رود آیلند» آمریکا دستورالعملی را برای تامین انرژی برق از منابع تجدیدپذیر در این ایالت امضا کرد. براساس این دستورالعمل، همه انرژی مورد نیاز این ایالت تا سال ۲۰۳۰ باید از منابع تجدیدپذیر تامین شود. منابع انرژی تجدیدپذیر به منابع دوستدار محیط زیست و پاک گفته می‌شود که منابع مصرف شده در مدت زمان غیرطولانی دوباره به طبیعت باز می‌گردد. براساس پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)، استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۹ درصد و در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۲ درصد افزایش خواهد یافت.

بیل ریچاردسون کیست؟

28+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
این مقام آمریکایی باوردارد به زودی باقی مانده صدور نفت ایران به چین هم قطع می‌شود که معنایش این است که واردات نفت چین از ایران کاملا قطع شود. وزیر خزانه‌داری آمریکا در مصاحبه با فاکس بیزنس اعلام کرد که یک هیأت چینی برای گفت‌وگو درباره قطع واردات نفت از ایران وارد واشنگتن شده است. آن‌ها در قالب هیأتی به واشنگتن آمده‌اند که با ما و با مقامات وزارت خارجه آمریکا گفت‌وگو کنند. چین پیش از تحریم‌ نفتی ایران در اکتبر/مهر سال گذشته روزانه نزدیک به ۶۹۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد می‌کرد. همچنین واردات نفت خام آمریکا در اکتبر به حدود ۶٫۲۴ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که پایین‌ترین میزان از ژانویه ۱۹۹۴ بود.
ایسناایسنا1 هفته قبل
بهای معاملات نفت بازار جهانی روز چهارشنبه در پی بروز تردیدهای جدید نسبت به توافق تجاری میان آمریکا و چین که خوش بینی نسبت به رشد تقاضا برای نفت را تضعیف کرد، کاهش یافت. به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت ۱۹ سنت معادل ۰٫۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۴ دلار و ۳۰ سنت در هر بشکه رسید. تحت مفاد این توافق، چین بیش از ۵۰ میلیارد دلار بیشتر انرژی از آمریکا خریداری خواهد کرد. در این بین، گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته ۱٫۱ میلیون بشکه رشد کرده است. اگر برگزاری نشست مارس به تعویق بیافتد، اوپک پلاس ممکن است توافق کاهش تولید فعلی خود را تا ژوئن ادامه دهد.
مازن آنلاینمازن آنلاین2 هفته قبل
پیام مازند - دیپلمات‌های سوئیسی نام کسانی که این پیام‌ها را رد و بدل می‌کنند «پستچی» گذاشته‌اند. در جریان بحران اخیر بین آمریکا و ایران سفیر سوئیس روزهای پرکاری داشتنقش سفیر سوئیس در عدم جنگ بین ایران و آمریکا چه بود؟ روزنامه «وال استریت ژورنال» آمریکا با انتشار گزارشی از نقش سوئیس در کاهش تنش و جلوگیری از جنگ بین ایران و ایالات متحده آمریکا در پی بحران ناشی از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی خبر داده است. این روش و این دستگاه فکس ماندگارترین روش ارتباطی پس از انقلاب اسلامی بین ایران و آمریکا بوده است. همچنین بعد از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های دوباره آمریکا علیه ایران، ترامپ شماره تلفن مستقیمی را در اختیار سفارت سوئیس در تهران گذاشته که ایران بتواند مستقیم با کاخ سفید تماس بگیرد. از آنجا که تنش‌ها بین واشنگتن و تهران افزایش یافته است، کانال سوییس همچنان فعال است. بیل ریچاردسون، فرماندار پیشین ایالت «نیومکزیکو» آمریکا که با دولت سوییس در عملیات مبادله زندانیان با ایران همکاری داشته، نقش سوییس را در کاهش تنش‌ها بین ایران و ایالات متحده بسیار مهم می‌داند، او معتقد است: «اکنون این تنها کانال ارتباط ایران و ایالات متحده آمریکاست.»
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
معدن‌کاران مستقل مختلف در جاهای مختلف دنیا برای حل الگوریتم‌های پیچیده تلاش می‌کنند و با حل این الگوریتم‌ها در واقع توانسته‌اند ارز دیجیتال استخراج کنند. در مقاله‌ی جدیدی که دانشمندان در مجله‌ی Energy Research & Social Science به چاپ رسانده‌اند، تاثیرات زیست محیطی استخراج ارزهای دیجیتال را بررسی کرده‌اند. آن‌ها محاسبات خود را بر اساس داده‌هایی که در حال حاضر برای میزان مصرف انرژی جهت تولید ارزهای دیجیتال در دسترس هستند، انجام داده‌اند. پروفسور «رابرت برنز» سرپرست این تحقیق، می‌گوید: «بررسی‌های ما بر اساس آسیب‌های اقتصادی است که ارزهای دیجیتال به محیط زیست و سلامت انسان‌ها وارد می‌کنند. بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که استخراج ارزهای دیجیتال باعث افزایش آلودگی هوا می‌شود که هم برای سلامتی انسان‌ها مضر است و هم در جهت تغییرات اقلیمی اثرات منفی دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از تداوم مخالفت افکار عمومی با «نظرسنجی‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا از تداوم مخالفت افکار عمومی با «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور این کشور حکایت دارد. *عقب ماندن ترامپ از رقبای دموکرات در نیومکزیکونظرسنجی موسسه «امرسون» مربوط به شانس نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در ایالت «نیومکزیکو»، از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا نشان می‌دهد که افکار عمومی در این ایالت از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ حمایت می‌کنند. • بیشتر بخوانید: ترامپ در رقابت با «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا، ۴۶ درصد آرا را کسب کرد؛ بایدن در نیومکزیکو از حمایت ۵۴ درصدی افکار عمومی برخوردار شد. *تداوم نارضایتی از عملکرد ترامپبراساس نظرسنجی «هیل- هریکس»، در روز‌های ۳ و ۴ ژانویه (۱۳ و ۱۴ دی)، ۵۳ درصد مردم آمریکا از عملکرد ترامپ در زمینه‌های اقتصادی، سیاست خارجی، کنگره و … ناراضی هستند. نظرسنجی موسسه «راسموسن ریپورت» نیز که در بازه زمانی ۳۰ دسامبر تا ۵ ژانویه (۱۰ تا ۱۵ دی) انجام شد، نشان می‌دهد بیشتر افکار عمومی از عملکرد ترامپ ناراضی هستند.

بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸)

صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
تشییع پیکر سردار سلیمانی از محور‌های اصلی فرانس انفوشبکه رادیویی فرانس انفو مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران را از جمله پنج محور مهم برنامه‌های صبح دوشنبه خود اعلام کرد. پیش بینی می‌شود این مراسم تشییع جنازه، دومین مراسم تشییع در تاریخ جمهوری اسلامی باشد. پخش زنده مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در تهران از شبکه بی بی سیپخش زنده مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی در تهران از شبکه سی ان انپخش زنده اقامه نماز بر پیکر شهدای مقاومت با حضور مقام معظم رهبری از شبکه‌های مختلفبازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) محکومیت ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی در فیلادلفیا و هوستون تگزاسهدف خارج کردن آمریکا از منطقه استسردار اسماعیل قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت هدف وی خارج کردن آمریکا از منطقه در ازای شهادت سردار سلیمانی خواهد بود. المیادین: حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی، بهترین پاسخ به آمریکاستشبکه المیادین گزارش داد: حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی، بهترین پاسخ به دولت آمریکاست. بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) بازتاب رستاخیز مردم ایران در تشییع پیکر سپهبد سلیمانی (۸) هشدار مقام سابق آمریکایی درباره عواقب ترور قاسم سلیمانیبه گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، بیل ریچاردسون فرماندار پیشین ایالت نیومکزیکو در آمریکا که زمانی هم نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در گفتگو با این شبکه درباره ترور سردار سلیمانی گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از این سخن گفته است که شماری از مراکز فرهنگی ایران را در فهرست اهداف خودش قرار داده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
سی. ان. ان به نقل از مقام‌های دولتی آمریکا نوشت: ایران ممکن است با اقدام علیه متحدان منطقه‌ای آمریکا در داخل عراق و خاورمیانه به دولت ترامپ پاسخ بدهد. بنا بر این گزارش، سایر اهداف شامل پایگاه هوایی آمریکا در قطر و منافع آمریکایی در کویت است. ان افزود: نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ایران آمادگی موشک‌های بالستیک میان‌برد و کوتاه‌برد خود را افزایش داده است اما این به معنای آن نیست که حمله ایران قریب‌الوقوع است. به نوشته سی. ان. ان، این در حالی است که دولت آمریکا نتوانسته است برخی قانونگذاران آمریکایی را درباره دلایل به شهادت رساندن سردار سلیمانی و قریب‌الوقوع بودن حمله علیه منافع آمریکایی قانع کند. «تام اودال» سناتور دموکرات ایالت نیومکزیکو اظهار کرد که او باور نمی‌کند؛ آن طوری که ترامپ و اعضای ارشد دولتش مدعی شده‌اند، حمله علیه منافع آمریکا قریب‌الوقوع بوده باشد.
ایرناایرنا3 هفته قبل
پژوهشگر ارشد اندیشکده آتلانتیک افزود: ترامپ خواسته است با این اقدام خود به هوادارانش نشان دهد که وی پیرو رویه سنتی روسای جمهوری پیش از خود نیست و اکنون باید شاهد عواقب واقعی آن بود. براون اشتاین ادامه داد: این (به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی) یکی از بزرگترین بحران‌های سیاست خارجی دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است و مشخص نیست که درپس این اقدام چه راهبردی قرار داشته است. وی در بخش دیگری گفت: ترامپ ادعا کرده است سردار قاسم سلیمانی قرار بوده تا حمله و اقدامی بزرگ علیه آمریکا انجام دهد، اما هنوز هیچ وجود ندارد که نشان دهد او تهدیدی فوری برای آمریکا بوده است. ترامپ یک دروغگو استاین تحلیلگر ارشد سیاسی در ادامه به سی ان ان گفت: ۶۰ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که ترامپ فرد صادقی نبوده و قابل اعتماد نیست و تاکنون ۱۰ هزار از دروغ‌ها و تحریف‌های وی بعنوان رئیس جمهوری آمریکا محرز شده است. انتقاد سیاستمداران آمریکایی از اقدام ترامپ «کریس مورفی» (Chris Murphy) سناتور دموکرات از ایالت «کنتیکت» آمریکا در انتقاد از به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی در اقدامی ترروریستی به دستور مستقیم دونالد ترامپ به رسانه‌های آمریکایی گفت: این اقدام همانند آن است که ایرانی‌ها وزیردفاع آمریکا را هدف قرار دهند و این یک اقدام جنگی است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 هفته قبل
مجلس نمایندگان آمریکا سال گذشته طرح مشابهی در این رابطه تصویب کرد اما آن طرح با توجه به لایحه بودجه جدید پنتاگون که چندی پیش در کنگره تصویب شد بی‌اثر شده بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده در وبسایت کنگره آمریکا، این طرح به شماره «اس. مشابه این طرح در مجلس نمایندگان آمریکا نیز مطرح شده بود، که آن طرح نیز به دلایل مشابه، بررسی نشد. بر اساس، قوانین آمریکا، در صورتی که با پایان یک دوره کنگره طرحی تصویب نشود، آن طرح در دوره بعد کنگره از دستور کار خارج می‌شود، اما حامیان آن می‌توانند آن را مجددا به کنگره ارائه کنند. ادعای احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ایران در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از کارشناسان در عملی بودن چنین ایده‌ای ابراز تردید می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رهبران کنگره آمریکا پس حمله هوایی به کاروان سردار سلیمانی در روز جمعه به شدت دچار اختلاف شدند و مجددا این موضوع را که آیا کنگره باید قدرت‌های رزمی رئیس جمهور را محدود کند، مطرح کردند. این حمله به گفته پنتاگون به دستور ترامپ و با هدف به اصطلاح ممانعت از برنامه‌های حمله بعدی ایران انجام گرفته است. سایر قانونگذاران آمریکایی مانند سناتور تام اودال از نیومکزیکو، ترامپ را متهم کردند که این کشور را «در آستانه جنگ غیرقانونی با ایران» قرار داده است. رو کانا نماینده دموکرات کالیفرنیا گفت: کنگره ما با ناکامی در ایستادگی در برابر جنگ با ایران، دوباره ملت را ناامید کرد. ایلهان عمر نماینده مسلمان ایالت مینه‌سوتا در مجلس نمایندگان آمریکا هم اقدام ترامپ را متهم کرد که سعی دارد با کشتن سردار قاسم سلیمانی توجهات را به سمت آتش جنگ با ایران منحرف کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آمارهای تولید هفتگی نشان داده‌اند که تولید نفت آمریکا از مرز ۱۳ میلیون بشکه در روز عبور کرده اما این آمار در مقایسه با آمار ماهانه اعتبار کمتری دارند. گزارش ماهانه که از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد صادرات نفت آمریکا از ۳٫۰۹ میلیون بشکه در روز در سپتامبر به ۳٫۰۹ میلیون بشکه در روز در اکتبر رشد کرده است. تولید در تگزاس به رکورد ۵٫۲۷ میلیون بشکه در روز رسید و در داکوتا به ۱٫۴۷ میلیون بشکه در روز و در نیومکزیکو به ۹۸۲ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد. همچنین واردات نفت خام آمریکا در اکتبر به حدود ۶٫۲۴ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که پایین‌ترین میزان از ژانویه ۱۹۹۴ بود. این کاهش همسو با تداوم رشد تولید این کشور و صادرات نفت بیشتر به بازار جهانی روی داده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، آمارهای تولید هفتگی نشان داده‌اند که تولید نفت آمریکا از مرز ۱۳ میلیون بشکه در روز عبور کرده اما این آمار در مقایسه با آمار ماهانه اعتبار کمتری دارند. گزارش ماهانه که از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد صادرات نفت آمریکا از ۳٫۰۹ میلیون بشکه در روز در سپتامبر به ۳٫۰۹ میلیون بشکه در روز در اکتبر رشد کرده است. تولید در تگزاس به رکورد ۵٫۲۷ میلیون بشکه در روز رسید و در داکوتا به ۱٫۴۷ میلیون بشکه در روز و در نیومکزیکو به ۹۸۲ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد. همچنین واردات نفت خام آمریکا در اکتبر به حدود ۶٫۲۴ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که پایین‌ترین میزان از ژانویه ۱۹۹۴ بود. این کاهش همسو با تداوم رشد تولید این کشور و صادرات نفت بیشتر به بازار جهانی روی داده است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
تولید نفت خام آمریکا در اکتبر به رکورد ۱۲٫۶۶ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱۲٫۴۸ میلیون بشکه در روز در سپتامبر افزایش پیدا کرد. به گزارش ایسنا، آمارهای تولید هفتگی نشان داده‌اند که تولید نفت آمریکا از مرز ۱۳ میلیون بشکه در روز عبور کرده اما این آمار در مقایسه با آمار ماهانه اعتبار کمتری دارند. گزارش ماهانه که از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد، نشان داد صادرات نفت آمریکا از ۳٫۰۹ میلیون بشکه در روز در سپتامبر به ۳٫۰۹ میلیون بشکه در روز در اکتبر رشد کرده است. تولید در تگزاس به رکورد ۵٫۲۷ میلیون بشکه در روز رسید و در داکوتا به ۱٫۴۷ میلیون بشکه در روز و در نیومکزیکو به ۹۸۲ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد. همچنین واردات نفت خام آمریکا در اکتبر به حدود ۶٫۲۴ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که پایین‌ترین میزان از ژانویه ۱۹۹۴ بود.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
فعالیت و اشتغال در بخش نفت و گاز در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی در منطقه دالاس آمریکا با رکود مواجه شده بود. این منطقه شامل بزرگترین میدان نفتی شیل، حوزه پرمین در تگزاس و نیومکزیکو می‌شود. قیمت نفت آمریکا در اکثر روزهای سال کمتر از ۶۰ دلار در هر بشکه بود که باعث شد بسیاری از شرکت‌های انرژی بودجه خود را کاهش دهند. حدود ۳۶ درصد تولیدکنندگان نفت و گاز قصد دارند بودجه خود را در سال آینده پایین بیاورند. درگزارش دالاس، دلایل اصلی سوزاندن این گاز، کمبود ظرفیت خط لوله و کارخانه‌های جمع آوری و پالایش این گاز ذکر شده است.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، ماموریت‌های فضایی عملیات‌های سختی هستند و گاهی اوقات طبق برنامه ریزی انجام نمی‌شوند. در زیر به مهمترین شکست‌های فضایی در ۲۰۱۹ میلادی اشاره شده است. شکست عملیات پرتاب موشک وگاشرکت هوافضای فرانسوی «آریان اسپیس» در ماه جولای با مشکلات جدی دست و پنجه نرم کرد. لوس فابریت، مدیر عملیاتی شرکت «آریان اسپیس» گفت: حدود دو دقیقه پس از پرتاب موشک اختلال بزرگی به وجود آمد که به شکست پروژه منجر شد. تحقیقات نشان داد یکی از دلایل شکست عملیات پرتاب موشک، دماغه آن بوده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 هفته قبل
گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، بسته خبری منتخب مهم‌ترین، پربازدیدترین و جذاب‌ترین این هفته را در اختیار مخاطبان خود قرار داد. بیشتر ببینید: بسته برترین‌های هفتهانتهای پیام/
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
تیراندازی در شهر ریچموند در ایالت ویرجینیا نیز یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت. دو نفر در تیراندازی در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی زخمی شدند که یکی از آن‌ها کودکی ۷ ساله است. در درگیری بین سرنشینان دو خودرو در شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری دو نفر زخمی شدند. در یک مورد قتل و خودکشی در شهر ریو رانچو در ایالت نیومکزیکو نیز چهار نفر کشته شدند. دو نفر در تیراندازی در شهر کلولند در ایالت اوهایو زخمی شدند.

بهترین نان‌های دنیا و تاریخچه آن‌ها

46+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشموضوع حداقل سطح دستمزدها در آمریکا به یکی از مباحث داغ انتخاباتی تبدیل شده است و بسیاری از نامزدهای حزب دموکرات وعده داده‌اند در صورت پیروزی، حداقل سطح دستمزدها را به ۱۵ دلار در هر ساعت برسانند. اخبار اقتصادی- سطح دستمزدها در آمریکا تابع قوانین ایالتی است و به همین دلیل سطح دستمزدها در هر ایالت با ایالت دیگر متفاوت است. در ادامه با حداقل سطح دستمزد در ایالت‌های مختلف آشنا می‌شوید:۱-نیومکزیکوحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۹ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۰٫۵ دلار در هر ساعت۲- واشنگتنحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۲ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۳٫۵ دلار در هر ساعت۳- آریزوناحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۱ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۲ دلار در هر ساعت۴- کالیفرنیاحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۲ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۳ دلار در هر ساعتشهر سانفرانسیسکو در این ایالت با حداقل دستمزد ۱۶٫۶۱ دلار در هر ساعت یکی از بالاترین سطوح دستمزد را در بین شهرهای آمریکایی دارد. ۵- ایلینویزحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۸٫۲۵ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۹٫۲۵ دلار در هر ساعت۶- مینحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۱ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۲ دلار در هر ساعت۷- نیوجرسیحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۰ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۱ دلار در هر ساعت۸- میسوریحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۸٫۵ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۹٫۴۵ دلار در هر ساعت۹- ماساچوستحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۲ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۲٫۷۵ دلار در هر ساعت۱۰- نیویورکحداقل سطح دستمزدها در سال ۲۰۱۹: ۱۱٫۱۰ دلار در هر ساعتحداقل سطح دستمزد در سال آینده: ۱۱٫۸۰ دلار در هر ساعت

شکست فاجعه بار پروژه پرواز فضاپیمای آمریکایی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سی‌اس‌تی ۱۰۰ استارلاینر (CST-۱۰۰ Starliner)، فضاپیمای مسافربری جدید بوئینگ، به سلامت در بیابان نیومکزیکو فرود آمد و پایانی سریع برای نخستین پرواز سختش به فضا رقم زد. این کپسول فضایی که هیچ فضانوردی را حمل نمی‌کرد، قرار بود یک هفته در مدار زمین به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) متصل باشد؛ اما مشکلی نرم‌افزاری حین پرتاب مانع از آن شد که استارلاینر بتواند به ایستگاه فضایی برسد؛ درنتیجه بوئینگ ناگزیر شد فضاپیمایش را پس از گذشت فقط دو روز به خانه بازگرداند. بیشتر بخوانید: فعالیت ماه پیمای چینی در نیمکره تاریک ماه + فیلمانتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش مشرق، علی‌رغم رشد اقتصاد آمریکا در جهان و حضور این کشور به عنوان اقتصاد اول جهان، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ۵۳ میلیون شاغل آمریکایی دستمزدی کمتر از حداقل دستمزد مصوب این کشور دریافت می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری «CBS» بر اساس گزارشی که موسسه «بروکینگز» منتشر کرده است، این ۵۳ میلیون نفر که ۴۴ درصد جمعیت شاغلان آمریکا را در بر می‌گیرند، در رده سنی ۱۸ تا ۶۴ سال قرار دارند. این موسسه در گزارش خود می‌نویسد، بسیاری از این مزدبگیران گرفتار یک اقتصاد ناکارآمد شده‌اند که حدود ۱۰ دلار و ۲۲ سنت در هر ساعت دستمزد می‌گیرند؛ به گفته کارشناسان، میانگین سالانه دستمزد این افراد تنها ۱۸ هزار دلار است و نسبت به حداقل درآمد در کشور آمریکا بسیار پایین‌تر است. به طور کلی، درآمد متوسط خانوارهای آمریکایی سالانه ۶۶ هزار و ۴۶۵ دلار است که نیمی از خانواده‌ها بسیار کمتر از این رقم درآمد دارند. شهرهای کوچکتر در جنوب و غرب آمریکا بیشترین سهم را در مشاغل کم‌درآمد دارند، مانند «لاس‌کروس»، «نیومکزیکو»، «جکسونویل» و «کارولینای شمالی» که ۶۰ درصد مشاغل کم‌درآمد را در خود جای می‌دهند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی‌رغم رشد اقتصاد آمریکا در جهان و حضور این کشور به عنوان اقتصاد اول جهان، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ۵۳ میلیون شاغل آمریکایی دستمزدی کمتر از حداقل دستمزد مصوب این کشور دریافت می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری «CBS» بر اساس گزارشی که موسسه «بروکینگز» منتشر کرده است، این ۵۳ میلیون نفر که ۴۴ درصد جمعیت شاغلان آمریکا را در بر می‌گیرند، در رده سنی ۱۸ تا ۶۴ سال قرار دارند. این موسسه در گزارش خود می‌نویسد، بسیاری از این مزدبگیران گرفتار یک اقتصاد ناکارآمد شده‌اند که حدود ۱۰ دلار و ۲۲ سنت در هر ساعت دستمزد می‌گیرند؛ به گفته کارشناسان، میانگین سالانه دستمزد این افراد تنها ۱۸ هزار دلار است و نسبت به حداقل درآمد در کشور آمریکا بسیار پایین‌تر است. به طور کلی، درآمد متوسط خانوارهای آمریکایی سالانه ۶۶ هزار و ۴۶۵ دلار است که نیمی از خانواده‌ها بسیار کمتر از این رقم درآمد دارند. شهرهای کوچکتر در جنوب و غرب آمریکا بیشترین سهم را در مشاغل کم‌درآمد دارند، مانند «لاس‌کروس»، «نیومکزیکو»، «جکسونویل» و «کارولینای شمالی» که ۶۰ درصد مشاغل کم‌درآمد را در خود جای می‌دهند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
به گزارش قدس آنلاین، یک کارآگاه بازنشسته آمریکایی در مصاحبه‌ای گفت «بیل کلینتون» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بارها سوار جت شخصی «جفری اپستین» قاچاقچی دختران زیر سن قانونی در آمریکا شده است. فیستن در این مصاحبه گفت، در حین تحقیقاتش در این پرونده، با کمک‌خلبان جت شخصی اپستین صحبت کرده بود. وی به نقل از این کمک‌خلبان گفت بیل کلینتون «چندین بار» سوار این جت شخصی شده بود، «فکر می‌کنم ۲۶ بار». این پلیس بازنشسته افزود: «هیلاری [کلینتون] (همسر بیل کلینتون) هرگز به این هواپیما سوار نشده بود». تیر ماه امسال بیل کلینتون دوستی با اپستین و سوار شدن به جت شخصی او را رد کرد.

به انتهای لیست رسیدید