نیویورک

نیویورک

رکنارکنا7 دقیقه قبل
به گزارش رکنا، به نقل از تلویزیون رویترز، یکی از اسقف‌های ایالت نیویورک که در کانون بحران سوءاستفاده جنسی است روز چهارشنبه استعفا کرد. پاپ فرانسیس استعفای اسقف ریچارد مالون را پذیرفت. مالون که ماه گذشته با پاپ دیدار کرد به مخفی کاری در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان توسط کشیش‌های تحت پوشش خود متهم شده است. سال گذشته اسنادی منتشر شد که نشان می‌داد مالون نام ده‌ها کشیش را که به سوءاستفاده جنسی متهم بودند از فهرست افراد متهم به این جنایت حذف کرده است. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، کلیسا‌های تحت اداره این اسقف با بیش از ۲۰۰ مورد پرونده سوءاستفاده جنسی از کودکان روبرو است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
خبر فوریخبر فوری26 دقیقه قبل
سریال‌های اپل تی‌وی‌پلاس روز به روز پر طرفدارتر می‌شوند و این روزها نیز سریال «نمایش صبحگاهی» رکوردهای درخشانی را در زمینه جذب مخاطب به خود اختصاص داده است. بسیاری از منتقدان پس از قسمت نخست سریال نمایش صبحگاهی تصور می‌کردند با یک سریال کلیشه‌ای رو به رو هستند اما اکنون با گذشت چند قسمت از این سریال توجه بسیاری از منتقدان و تماشاگران به این سریال و بازی جذاب جنیفر آنیستون جلب شده است. به طور کلی سریال‌های ستاره محور اغلب به سخت‌ترین شکل ممکن نقد می‌شوند، اما این سریال همه نقدها را متحول کرده است. در این سریال ما بارها از زوایی مختلف، از دید میچ و دیگران به آزار و سوء استفاده از قدرت در محیط کار نگاه می‌کنیم. جایی که مدیران شبکه تنها پس از این رسوایی بزرگ به فکر تغییر شرایط و مشاوره با کارمندان افتاده‌اند.
جام نیوزجام نیوز52 دقیقه قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، از روز چهارشنبه موج گسترده‌ای از بزرگنمایی تهدیدات برنامه موشکی ایران و همچنین نفوذ منطقه‌ای آن به راه افتاده است. اما از چهارشنبه شب، محافل رسمی و رسانه‌ای غربی در چند محور، برنامه موشکی ایران را تهدیدآمیز نشان دادند. از یک طرف ادعا می‌شود که ایران در حال انتقال مخفیانه موشک به برخی کشور‌های منطقه است و از طرف دیگر، برنامه موشکی ایران مغایر با قطعنامه سازمان ملل نشان داده می‌شود. چرا موضع غرب عوض شد؟ موج ناگهانی علیه برنامه موشکی ایران و همچنین متهم کردن این کشور به نقض قطعنامه برجامی شورای امنیت، این پرسش را مطرح کرده است که چرا ناگهان لحن و ادبیات غرب در برابر ایران تغییر کرد و چه شد که اروپایی‌ها الان به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه موشکی ایران با قطعنامه شورای امنیت مغایر است. بنت با اشاره به ناآرامی‌های ایران، مدعی شده این برای تشدید فشار‌ها بر ایران یک فرصت تکرارنشدنی است.
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، فیلم جوکر ساخته تاد فیلیپس به یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ تبدیل شد. همان طور که در کتاب کمیک «بتمن: کشتن جوکر» آمده است؛ جوکر هیچ خاطره‌ای از گذشته خود ندارد و گاهی به صورت ناگهانی چیز‌های کوتاهی به یادش می‌آید. تاد فیلیپس هم از همین کتاب که داستان جوکر به عنوان یک استندآپ کمدی شکست خورده را روایت می‌کند استفاده کرده است. اما در این فیلم جوکر معروف اسم دارد، خانه دارد، کاری دارد که دوست دارد و مهم‎تر از همه رویایی دارد که در جلوی چشمانش می‌میرد. همین حس دوگانه تمام حس‌های پیشینی که نسبت به این شخصیت داشتیم را تحت شعاع قرار می‌دهد.
رکنارکنا1 ساعت قبل
به گزارش رکنا، عکس‌های برهنه ملانیا ترامپ، در دوران مدل بودنش، برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ در مجله‌ای فرانسوی به چاپ رسید اما این تصاویر دوباره در سال ۲۰۱۶ و در دوران کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توسط نیویورک پست بازنشر شد. در آن زمان، ترامپ درگیر نزاع داغی با خانواده همایون خان، سرباز آمریکایی کشته شده در جنگ عراق بود. همچنین یک «اتاق پرزرق و برق» دیگر که مختص انجام آرایش و رسیدگی به موهایش است، به علاوه یک باشگاه ورزشی اختصاصی. بنت از ملانیا به عنوان فردی «قدرتمند و با نفوذ» در کاخ سفید یاد می‌کند که اغلب هم درباره تصمیمات سیاسی همسرش و هم در نحوه رفتار با کارمندان نظر می‌دهد. این نویسنده نوشت: «او مدام بحث‌هایی عمیق با رئیس‌جمهور دارد، معمولا بیش از یک بار در روز و از طریق تلفن.» این کتاب همچنین ادعا می‌کند بین ملانیا و ایوانکا، دختر همسرش، تنش‌هایی وجود دارد و آن را به عنوان «شکاف در نمای آفتابی میان دو خانم بر سر نزدیکی و نفوذ بیشتر بر رئیس‌جمهوری» توصیف می‌‌‌‌کند.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
سریال‌های اپل تی وی پلاس روز به روز پر طرفدار‌تر می‌شوند و این روزها نیز سریال «نمایش صبحگاهی» رکوردهای درخشانی را در زمینه جذب مخاطب به خود اختصاص داده است. بدون هیچ شکی تا این لحظه، «جنیفر انیستون» ستاره بلامنازع قسمت‌های پخش شده است. پس از این مقدمه ما شاهد تلاش عوامل برنامه برای مواجهه با این رسوایی هستیم و به مرور زمان ستاره‌های دیگری به سریال افزوده می‌شوند. اما نکته مثبت درباره این سریال تلاش برای نزدیک شدن به پشت صحنه برنامه‌های تلویزیونی زنده و نمایش برخی موارد است که شاید هرگز به ذهن مخاطبان میلیونی این نوع برنامه‌ها نرسد. جایی که مدیران شبکه تنها پس از این رسوایی بزرگ به فکر تغییر شرایط و مشاوره با کارمندان افتاده‌اند.
فارسفارس3 ساعت قبل
نماینده پارلمان عراق اتهام مقامات آمریکا در خصوص انتقال موشک به عراق را تکذیب کرد و گفت که آمریکایی‌ها با این اتهام پراکنی می‌خواند الحشد الشعبی را هدف قرار دهند. قانونگذار عراقی: هدف از اتهام زنی‌ آمریکا به ایران، توجیه حمله به الحشد الشعبی استبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از نمایندگان پارلمان عراق اتهام‌های اخیر آمریکا به ایران در خصوص انتقال موشک‌ها به عراق را بی‌اساس خواند و گفت واشنگتن با طرح این گونه اتهام‌ها به دنبال هدف قرار دادن نیروهای الحشد الشعبی است. این اتهام‌ها از پیش برنامه‌ریزی شده و با هدف توجیه حملات به الحشد الشعبی عراق صورت می‌گیرد». این نماینده عراقی به بغداد الیوم گفت: ‌ «سازمان الحشد الشعبی سازمانی امنیتی و زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسلح است و در بین عراقی‌ها دارای محبوبیت بوده و شیر اطمینان عراق به شمار می‌رود». نیروهای الحشد الشعبی عراق که با فتوای جهاد کفایی آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجعیت دینی عراق در سال ۲۰۱۴ برای مقابله با داعش تأسیس شد، طی تابستان امسال بارها هدف حملات هواپیماهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.
فراروفرارو4 ساعت قبل
فرارو- در ۲۴ ساعت گذشته، ادعا‌هایی علیه ایران در رسانه‌های بزرگ غربی مطرح شده که همگی ناگهان برنامه موشک‌های بالستیک ایران را برجسته می‌کنند. اما از چهارشنبه شب، محافل رسمی و رسانه‌ای غربی در چند محور، برنامه موشکی ایران را تهدیدآمیز نشان دادند. از یک طرف ادعا می‌شود که ایران در حال انتقال مخفیانه موشک به برخی کشور‌های منطقه است و از طرف دیگر، برنامه موشکی ایران مغایر با قطعنامه سازمان ملل نشان داده می‌شود. چرا موضع غرب عوض شد؟ موج ناگهانی علیه برنامه موشکی ایران و همچنین متهم کردن این کشور به نقض قطعنامه برجامی شورای امنیت، این پرسش را مطرح کرده است که چرا ناگهان لحن و ادبیات غرب در برابر ایران تغییر کرد و چه شد که اروپایی‌ها الان به این نتیجه رسیده‌اند که برنامه موشکی ایران با قطعنامه شورای امنیت مغایر است. بنت با اشاره به ناآرامی‌های ایران، مدعی شده این برای تشدید فشار‌ها بر ایران یک فرصت تکرارنشدنی است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز4 ساعت قبل
قیمت نفت در معاملات روز پنج‌شنبه بازار جهانی پیش از برگزاری نشست اوپک در وین، ۰٫۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۲ دلار و ۹۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته با ۴٫۲ درصد افزایش بسته شد. اوپک قصد دارد کاهش بیشتر تولید نفت را اجرایی کند اما به جلب موافقت روسیه و سایر تولیدکنندگان نیاز دارد در حالی که بسیاری از تحلیلگران نسبت به کاهش بیشتر تولید نفت از سوی این گروه بدبین هستند. خالد الفاضل، وزیر نفت کویت روز چهارشنبه در وین گفت: قیمت نفت بین ۶۰ تا ۷۰ دلار قیمت مناسبی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است. قیمت‌های نفت روز چهارشنبه پس از این که آمار رسمی کاهش بیش از حد ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، جهش پیدا کردند.
انتخابانتخاب6 ساعت قبل
ترامپ در هفته‌های اخیر تئوری‌های توطئه بی اساسی را در مورد جو بایدن، رقیب انتخاباتی خود و همچنین دخالت دولت اوکراین در انتخابات سال ۲۰۱۶ مطرح کرده بود. ترامپ در سال ۲۰۱۶ بدون کسب حداکثر آرا به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور کشور انتخاب شد. اما جنجال اخیر بر سر اوکراین نیز آخرین تئوری توطئه رئیس جمهور علیه منتقدان و رقبای سیاسی خود است. برای کسی که به شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر اعتیاد داشته باشد، دنیای دیجیتال منبعی غنی برای تئوری‌های توطئه در نظر گرفته می‌شود. اعتقاد بخش قابل توجهی از مردم به تئوری‌های توطئه می‌تواند تهدید بزرگی برای بقای دموکراسی باشد.

جزئیات گفت‌وگوی تلفنی روحانی و اوباما

تابناکتابناک6 ساعت قبل
تماس تلفنی حسن روحانی و باراک اوباما، یک گفتگو تلفنی ۱۵ دقیقه‌ای بود که در ۵ مهر ۱۳۹۲ مصادف با ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۳ و در خلال اولین سفر حسن روحانی به نیویورک، در فرودگاه جان اف کندی نیویورک انجام گرفت. این تماس تاریخی از این بابت که نخستین تماس تلفنی پس از قطع روابط این دو کشور از سال ۱۹۷۹ به‌شمار می‌رفت، واکنش‌های مثبت و منفی را حاصل کرد. اکنون حسن روحانی جزئیاتی از این گفت و گو و تاثیر آن را بر به سرانجام رسیدن مذاکرات بیان کرده که می‌‌بینید و می‌شنوید.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز، یکی از اولین پروژه‌های او کار روی ساخت خط لوله گاز بود. شرکت سیبور در ۲۶ سایت تولید گاز در روسیه فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در مسکو است. میخلسون که حالا ۵/ ۵۷ درصد سهام سیبور و ۲۵ درصد سهام نوواتک را در اختیار دارد، سی و دومین فرد ثروتمند دنیا از سوی مجله فوربس معرفی شده است. در سال ۲۰۱۷ او ۱۷ درصد سهام شرکت پتروشیمی سیبور (Sibur) را از کریل شامالوف، داماد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خرید و بعدا آن را افزایش داد. شرکت سیبور در ۲۶ سایت تولید گاز در روسیه فعالیت می‌کند و دفتر مرکزی آن در مسکو است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 ساعت قبل
یوسف در سال ۲۰۱۹ سی و یکمین فرد ثروتمند دنیا از سوی مجله فوربس اعلام شده است. یوسف باقی مانده سهام شرکت‌های گروه صفرا را از برادرش موسی خرید. علاوه بر اینها، ۵۰ درصد سهام برند معروف تولید و توزیع موز چیکیتا، متعلق به گروه صفرا است. یوسف صفرا چهار فرزند دارد که مدیریت بخشی از فعالیت‌های بانک‌های خود را به پسرانش سپرده است. یوسف صفرا، ثروتمندترین بانکدار دنیا در سال ۱۹۳۸ در بیروت لبنان متولد شد.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشیکی از نمایندگان پارلمان عراق اتهام‌های اخیر آمریکا به ایران در خصوص انتقال موشک‌ها به عراق را بی‌اساس خواند و گفت واشنگتن با طرح این گونه اتهام‌ها به دنبال هدف قرار دادن نیروهای الحشد الشعبی است. این اتهام‌ها از پیش برنامه‌ریزی شده و با هدف توجیه حملات به الحشد الشعبی عراق صورت می‌گیرد». نیویورک تایمز بامداد روز پنجشنبه به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شد که ایران از حوادث اخیر عراق برای ایجاد زرادخانه سری موشک‌های کوتاه برد در عراق استفاده کرده است. این نماینده عراقی به بغداد الیوم گفت: ‌ «سازمان الحشد الشعبی سازمانی امنیتی و زیر نظر فرماندهی کل نیروهای مسلح است و در بین عراقی‌ها دارای محبوبیت بوده و شیر اطمینان عراق به شمار می‌رود». نیروهای الحشد الشعبی عراق که با فتوای جهاد کفایی آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجعیت دینی عراق در سال ۲۰۱۴ برای مقابله با داعش تأسیس شد، طی تابستان امسال بارها هدف حملات هواپیماهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
یک قانون‌گذار مستقل اوکراینی گفت که با وکیل شخصی رئیس‌جمهوری ایالات متحده، دیدار کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، یک قانون‌گذار مستقل اوکراینی امروز -‌پنج‌شنبه- گفت که با «رودی جولیانی»، وکیل شخصی رئیس‌جمهوری ایالات متحده، دیدار کرده و درباره سؤاستفاده از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی از سوی دولت اوکراین حرف زده است. «آمدری درکاچ»، قانون‌گذار اوکراینی، با انتشار تصاویر این دیدار عنوان کرد که دو طرف درباره تشکل یگ گروه بیناپارلمانی برای مبارزه با فساد گفت‌وگو کرده‌اند. نیویورک تازم همچنین گزارش داده است که جولیانی در روزهای گذشته به بوداپست و کی‌یف سفر کرده تا با مقام‌های فعلی و پیشین اوکراین دیدار و درباره تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، با آن‌ها گفت‌وگو کند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از تلویزیون رویترز، یک کشیش آمریکایی پس از مخفی کاری درباره فساد اخلاقی در کلیسا استعفا داد. یکی از اسقف‌های ایالت نیویورک که در کانون بحران سوءاستفاده جنسی است روز چهارشنبه استعفا داد. پاپ فرانسیس استعفای اسقف ریچارد مالون را پذیرفت. این کشیش ۷۳ ساله که سال‌ها تحت فشار بود تا استعفا دهد، دو سال قبل از تاریخ رسمی بازنشستگی اش کناره گیری کرد. مالون که ماه گذشته با پاپ دیدار کرد به مخفی کاری در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان توسط کشیش‌های تحت پوشش خود متهم شده است. سال گذشته اسنادی منتشر شد که نشان می‌داد مالون نام ده‌ها کشیش را که به سوءاستفاده جنسی متهم بودند از فهرست افراد متهم به این جنایت حذف کرده است. او این اتهامات را رد کرده است. به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، کلیسا‌های تحت اداره این اسقف با بیش از ۲۰۰ مورد پرونده سوءاستفاده جنسی از کودکان روبرو است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
در آستانه نشست وین، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران به پکن و سپس توکیو سفر کرد. آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در قالب نشست فوق العاده در سطح معاونان، ششم مرداد ماه سال جاری در وین برگزار شد. این نشست به فاصله یک ماه بعد از نشست کمیسیون مشترک برجام در هفتم تیر ماه در وین برگزار شده بود. در نشست کمیسیون مشترک برجام که هفتم تیر ماه در سطح معاونان در وین برگزار و به بیانیه‌ای ۹ بندی منجر شد، طرفین توافق کردند که نشست وزرا در آینده نزدیک برگزار شود که تاکنون این نشست برگزار نشده است. گفتنی است، آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در سال گذشته نیز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ در وین و در سطح معاونان برگزار شده بود.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
«مرد ایرلندی» ساخته جدید «مارتین اسکورسیزی» بهترین فیلم سال ۲۰۱۹ به انتخاب حلقه منتقدان فیلم نیویورک شد. به گزارش ایسنا به نقل از ددلاین، پس از آن‌که عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۹ از سوی هیات ملی نقد فیلم آمریکا به «مرد ایرلندی» رسید، حلقه منتقدان فیلم نیویورک نیز فیلم «‌ایرلندی» ساخته جدید «مارتین اسکورسیزی» (با بازی رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی، بابی کاناوله، آنا پاکوین، هاروی کایتل و ری رومانو) را به عنوان برترین فیلم سال ۲۰۱۹ معرفی کرد. «جاش سفدی» ‌ و «بنی سفدی» نیز برای کارگردانی فیلم «الماس‌های تراش‌نخورده» عنوان بهترین کارگردان سال از نگاه حلقه منتقدان فیلم نیویورک ‌را به خود اختصاص دادند. سال گذشته حلقه منتقدان فیلم نیویورک دیگر ساخته «‌نتفلیکس» یعنی فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» ‌ را به عنوان فیلم برتر سال انتخاب کرد. فهرست برندگان جوایز سالانه حلقه منتقدان فیلم نیویورک از این قرار است: بهترین فیلم: «مرد ایرلندی» بهترین کارگردان: «جاش سفدی» ‌ و «بنی سفدی» برای «الماس‌های تراش‌نخورده» بهترین فیلم یک کارگردان تازه‌کار: «آتلانتیک» به کارگردانی «ماتی دیوپ» بهترین بازیگر مرد: «آنتونیو باندراس» برای «درد و افتخار» بهترین بازیگر زن: «لوپیتا نیانگو» برای «ما» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: «جو پشی» برای «مرد ایرلندی» بهترین بازیگر زن نقش مکمل: «لورا درن» برای «داستان ازدواج» و «زنان کوچک» بهترین فیلمنامه: «کوئنتین تارانتینو» برای «روزی روزگاری در هالیوود» بهترین فیلمبرداری: «کلر ماتون» برای «پرتره بانویی در آتش» بهترین فیلم خارجی‌زبان: «انگل» بهترین انیمیشن: «بدنم را گم کرده‌ام» بهترین فیلم غیرداستانی: «سرزمین عسل» حلقه منتقدان فیلم نیویورک از سال ۱۹۳۵ با حضور کارشناسانی از روزنامه‌ها و مجله‌های نیویورک آغار به کار کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ دولت آمریکا قصد دارد به بهانه بهبود اوضاع کسب و کار و اقتصاد، حدود ۳ میلیون نفر از فقرا را از برنامه تغذیه رایگان خارج کند. انتظار می‌رود این تغییر قانون ظرف پنج سال نزدیک به ۵٫۵ میلیون نفر را از دریافت کوپن تغذیه رایگان محروم کند. این قانون، نخستین قانون از تلاش‌های سه گانه وزارت کشاورزی آمریکا برای محدود کردن برنامه تغذیه رایگان است. این قانون همچنین از دسترسی خانواده‌هایی با دارایی‌های بیش از ۲۲۵۰ دلار یا ۳۵۰۰ دلار برای یک خانواده دارای یک معلول به کوپن تغذیه رایگان جلوگیری می‌کند. بر این اساس بزرگسالان بدون معلولیت و فرزند باید ۲۰ ساعت یا بیشتر در هفته کار کنند تا برای دریافت کوپن غذای رایگان مجوز بگیرند.
فارسفارس10 ساعت قبل
فرماندهان نظامی گارد ریاست جمهوری مصر همچنان مورد اعتماد حداکثری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور هستند تا جایی که او بتازگی سرلشکر «احمد علی» فرمانده گارد ریاست جمهوری را جایگزین سرلشکر «مصطفی شریف» رئیس دفتر ریاست جمهوری خود کرده است. در حالی که چهار سال پیش خبر انتصاب وی در این سمت رسما اعلام شد تا خبر از ورود دفتر ریاست جمهوری مصر به مرحله‌ای از یک مدیریت جدید بدهد. بخصوص که طرف‌ها و شخصیت‌های متعددی هستند که السیسی در وظایف و پرونده‌های مرتبط با حیطه کار دفتر ریاست جمهوری به آنها اعتماد کرده است، کارهایی که تا قبل از اینکه او رئیس دفتر السیسی شود منحصرا در حیطه وظایف و اختیارات دفتر ریاست جمهوری بوده است. العربی الجدید اعتماد السیسی به فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری به عنوان رئیس دفتر خود را تصادفی نخواند و گفت: رئیس جمهور مصر در ژوئن ۲۰۱۸ هم «محمد زکی» فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری مصر را به عنوان وزیر دفاع برگزید. «محمد زکی» هم در سال ۲۰۱۲ به فرمان محمد مرسی به فرماندهی گارد ریاست جمهوری رسید و شش سال در آنجا ماند و بعدا وزیر دفاع شد.
ایبناایبنا11 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از سن‌ان‌بی‌سی، منطقه مرکزی هنگ کنگ در رتبه بندی جهانی، گرانترین بازار املاک و مستغلات را دارد. ال اعلام کردند که بر اساس آمار، قیمت متوسط اجاره دفتر در هنگ کنگ ۳٫۳۶ هزار دلار برای هر متر در سال است (حدود ۴۲ میلیون تومان در سال و ۳٫۵ میلیون تومان در ماه!). در ۱۰ شهر برتر وست اندی لندن، جنوب میدتوان در نیویورک، سه منطقه توکیو (مارونوچی، سیبویا و سنجیوکو)، منطقه مرکزی تجاری پکن و دره سیلیکون قرار دارند. در بین شهر‌های اروپایی سه شهر برتر لندن، مسکو و استکهلم در این لیست قرار دارند. در پایتخت روسیه بر اساس آمار تحلیلگران دفتر به طور متوسط هزار دلار به ازای هر متر مکعب در سال است.
ایلناایلنا11 ساعت قبل
نیویورک تایمز مدعی شد ایران در حال ساخت یک زرادخانه در عراق است. به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه نیویورک تایمز یک مقام آمریکایی آگاه مدعی شد که پنتاگون اطلاعاتی دریافت کرده است که نشان می‌دهد شد ایران به طور مخفیانه در حال انتقال موشک‌های بالستیک خود به عراق برای ایجاد یک زرادخانه در این منطقه است.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک؛ بر اساس گزارشی که آژانس اطلاع رسانی انرژی آمریکا روز چهارشنبه منتشر کرد میزان نفت خام ذخیره سازی شده آمریکا تا هفته گذشته برای نخستین باز از یک ماه گذشته تاکنون کاهش یافت. بر اساس این گزارش میزان نفت خام ذخیره سازی شده آمریکا تا هفته منتهی به ۲۹ نوامبر با چهار میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه کاهش نسبت به هفته قبل از آن به ۴۴۷ میلیون و یکصد هزار بشکه رسیده است. این در حالی است که پالایشگاه‌ها و تاسیسات نفتی آمریکا در هفته قبل‌تر با ۸۹ و سه دهم درصد کار می‌کردند. میزان واردات نفت آمریکا در هفته گذشته به پنج میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز رسید که نسبت به هفته قبل‌تر ۲۰۱ هزار بشکه در روز کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که تحلیلگران و کارشناسان مسائل در این بخش افزایش ۲۵۰ هزار بشکه‌ای را پیش بینی کرده بودند. تولید نفت آمریکا نیز اکنون به رقم بی سابقه‌ای رسیده است. در واقع از چهار هفته پیش تاکنون تقاضا برای انرژی در آمریکا تغییری نکرده است. میزان مصرف آمریکا به طور متوسط به ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه رسید که در مقیاس سالانه، یعنی نسبت به همین مدت زمان در سال گذشته، سه دهم درصد افزایش نشان می‌دهد.
الفالف11 ساعت قبل
رسانه‌های آمریکا بدون ارائه سند و شواهد معتبر به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شده‌اند که ایران به طور مخفیانه در حال ایجاد یک زرادخانه موشکی در عراق است. این مقام آمریکایی بدون ارائه جزئیات حتی ادعا کرده است که برخی از این موشک‌ها احتمالا بالستیک هستند. به گزارش ایسنا، این ادعا پس از آن مطرح می‌شود که روزنامه وال استریت ژورنال چهارشنبه شب گزارش داد آمریکا قصد دارد نیروی نظامی جدید به خاورمیانه اعزام کند و به نظر می‌رسد برای توجیه این حضور نظامی متوسل به سیاست ایران هراسی شده است. روز گذشته نیز شبکه سی ان ان به نقل از منابع مطلع آمریکایی ادعا کرده بود که اطلاعاتی جدید دال بر افزایش تهدیدات ایران علیه منافع و نیروهای آمریکایی در منطقه به دست آمده است. این در حالی است که مقامات کشورمان تاکید دارند حضور نظامی آمریکا در منطقه برخلاف ادعاهای این کشور برای تامین امنیت خاورمیانه، تنها منجر به بی‌ثباتی در این منطقه و ایجاد هرج و مرج شده است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته با ۴٫۲ درصد افزایش بسته شد. اوپک قصد دارد کاهش بیشتر تولید نفت را اجرایی کند اما به جلب موافقت روسیه و سایر تولیدکنندگان نیاز دارد در حالی که بسیاری از تحلیلگران نسبت به کاهش بیشتر تولید نفت از سوی این گروه بدبین هستند. بر همین اساس ما انتظار داریم که اوپک پلاس تنها توافق کاهش فعلی تولید را در نشست هفته جاری خود تمدید کند. خالد الفاضل، وزیر نفت کویت روز چهارشنبه در وین گفت: قیمت نفت بین ۶۰ تا ۷۰ دلار قیمت مناسبی برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است. قیمتهای نفت روز چهارشنبه پس از این که آمار رسمی کاهش بیش از حد ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، جهش پیدا کردند.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
حلقه منتقدان نیویورک، شب پیش (چهارشنبه ۱۳ آذر)، با انتخاب «ایرلندی» به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۹، این فیلم را یک گام دیگر به اسکار نزدیک‌تر کرد. به گزارش خبر فوری به نقل از ورایتی، پس از برگزاری مراسم انتخاب برترین‌های سال توسط جوایز گاتهام و هیأت ملی نقد، چهارشنبه شب حلقه منتقدان نیویورک نیز منتخبان خود را معرفی کردند. در حالی که این گروه منتقدان، سال پیش «رما» ساخته آلفونسو کوارون را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرده بود که در نهایت برنده اسکار هم شد، امسال «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده است. تاثیر انتخاب حلقه منتقدان نیویورک بر انتخاب آکادمی اسکار را می‌توان با انتخاب «لیدی برد»، «رما»، «لالا لند» و «پسربچگی» در سال‌های اخیر تایید کرد که در نهایت همگی در اسکار نیز درخشیدند. فهرست کامل برندگان حلقه منتقدان نیویورک ۲۰۱۹ چنین است: بهترین فیلم: «ایرلندی» بهترین کارگردان: برادران سفدی برای «الماس‌های تراش‌نخورده» بهترین فیلمنامه: کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود» بهترین بازیگر زن: لوپیتا نیانگو برای «ما» بهترین بازیگر مرد: آنتونیو باندراس برای «درد و افتخار» بهترین بازیگر زن نقش مکمل: لورا درن برای «داستان ازدواج» و «زنان کوچک» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: جو پشی برای «ایرلندی» بهترین فیلمبرداری: کلر ماتون برای «پرتره بانو در آتش» بهترین فیلم مستند: «سرزمین عسل» بهترین فیلم خارجی زبان: «انگل» ساخته بونگ جون هو از کرهبهترین انیمیشن بلند: «بدنم را گم کرده‌ام» ساخته جرمی کلاپینبهترین فیلم کارگردان تازه‌کار: «آتلانتیک» ساخته ماتی دیوپمراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک در هشتاد و پنجمین دوره برگزاری آن ۷ ژانویه در نیویورک برگزار می‌شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز13 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ پس از برگزاری مراسم انتخاب برترین‌های سال توسط جوایز گاتهام و هیأت ملی نقد، چهارشنبه شب حلقه منتقدان نیویورک نیز منتخبان خود را معرفی کردند. در حالی که این گروه منتقدان، سال پیش «رما» ساخته آلفونسو کوارون را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرده بود که در نهایت برنده اسکار هم شد، امسال «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده است. تاثیر انتخاب حلقه منتقدان نیویورک بر انتخاب آکادمی اسکار را می‌توان با انتخاب «لیدی برد»، «رما»، «لالا لند» و «پسربچگی» در سال‌های اخیر تایید کرد که در نهایت همگی در اسکار نیز درخشیدند. فهرست کامل برندگان حلقه منتقدان نیویورک ۲۰۱۹ چنین است: بهترین فیلم: «ایرلندی» بهترین کارگردان: برادران سفدی برای «الماس‌های تراش‌نخورده» بهترین فیلمنامه: کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود» بهترین بازیگر زن: لوپیتا نیانگو برای «ما» بهترین بازیگر مرد: آنتونیو باندراس برای «درد و افتخار» بهترین بازیگر زن نقش مکمل: لورا درن برای «داستان ازدواج» و «زنان کوچک» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: جو پشی برای «ایرلندی» بهترین فیلمبرداری: کلر ماتون برای «پرتره بانو در آتش» بهترین فیلم مستند: «سرزمین عسل» بهترین فیلم خارجی زبان: «انگل» ساخته بونگ جون هو از کرهبهترین انیمیشن بلند: «بدنم را گم کرده‌ام» ساخته جرمی کلاپینبهترین فیلم کارگردان تازه‌کار: «آتلانتیک» ساخته ماتی دیوپمراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک در هشتاد و پنجمین دوره برگزاری آن ۷ ژانویه در نیویورک برگزار می‌شود.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
در پی واژگونی قایق حامل مهاجران در آب‌های موریتانی، بیش از ۵۰ تن کشته شدند. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سازمان ملل، در این حادثه که روز گذشته (چهارشنبه) اتفاق افتاد قایق حامل تعدادی مهاجر در آب‌های موریتانی واژگون و غرق شد. در این حادثه دست‌کم ۵۷ تن جان خود را از دست دادند. گفته شده مبداء حرکت این قایق گامبیا بوده و حامل ۱۵۰ مهاجر بوده‌ است. به گزارش ایسنا به نقل از نیویورک تایمز، سازمان بین‌المللی مهاجرت به نقل از مقامات موریتانی اعلام کرد: تاکنون کشته شدن ۵۷ تن بر اثر واژگون شدن قایق در آب‌های موریتانی تایید شده‌ است.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
به گزارش ورایتی، پس از برگزاری مراسم انتخاب برترین‌های سال توسط جوایز گاتهام و هیأت ملی نقد، چهارشنبه شب حلقه منتقدان نیویورک نیز منتخبان خود را معرفی کردند. در حالی که این گروه منتقدان، سال پیش «رما» ساخته آلفونسو کوارون را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرده بود که در نهایت برنده اسکار هم شد، امسال «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده است. تاثیر انتخاب حلقه منتقدان نیویورک بر انتخاب آکادمی اسکار را می‌توان با انتخاب «لیدی برد»، «رما»، «لالا لند» و «پسربچگی» در سال‌های اخیر تایید کرد که در نهایت همگی در اسکار نیز درخشیدند. فهرست کامل برندگان حلقه منتقدان نیویورک ۲۰۱۹ چنین است: بهترین فیلم: «ایرلندی» بهترین کارگردان: برادران سفدی برای «الماس‌های تراش‌نخورده» بهترین فیلمنامه: کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود» بهترین بازیگر زن: لوپیتا نیانگو برای «ما» بهترین بازیگر مرد: آنتونیو باندراس برای «درد و افتخار» بهترین بازیگر زن نقش مکمل: لورا درن برای «داستان ازدواج» و «زنان کوچک» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: جو پشی برای «ایرلندی» بهترین فیلمبرداری: کلر ماتون برای «پرتره بانو در آتش» بهترین فیلم مستند: «سرزمین عسل» بهترین فیلم خارجی زبان: «انگل» ساخته بونگ جون هو از کرهبهترین انیمیشن بلند: «بدنم را گم کرده‌ام» ساخته جرمی کلاپینبهترین فیلم کارگردان تازه‌کار: «آتلانتیک» ساخته ماتی دیوپمراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک در هشتاد و پنجمین دوره برگزاری آن ۷ ژانویه در نیویورک برگزار می‌شود.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، پس از برگزاری مراسم انتخاب برترین‌های سال توسط جوایز گاتهام و هیأت ملی نقد، چهارشنبه شب حلقه منتقدان نیویورک نیز منتخبان خود را معرفی کردند. در حالی که این گروه منتقدان سال پیش «رما» ساخته آلفونسو کوارون را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرده بود که در نهایت برنده اسکار هم شد، امسال «ایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی به عنوان بهترین فیلم انتخاب شده است. تاثیر انتخاب حلقه منتقدان نیویورک بر انتخاب آکادمی اسکار را می‌توان با انتخاب «لیدی برد»، «رما»، «لالا لند» و «پسربچگی» در سال‌های اخیر تایید کرد که در نهایت همگی در اسکار نیز درخشیدند. فهرست کامل برندگان حلقه منتقدان نیویورک ۲۰۱۹ چنین است: بهترین فیلم: «ایرلندی» بهترین کارگردان: برادران سفدی برای «الماس‌های تراش‌نخورده» بهترین فیلمنامه: کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود» بهترین بازیگر زن: لوپیتا نیانگو برای «ما» بهترین بازیگر مرد: آنتونیو باندراس برای «درد و افتخار» بهترین بازیگر زن نقش مکمل: لورا درن برای «داستان ازدواج» و «زنان کوچک» بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: جو پشی برای «ایرلندی» بهترین فیلمبرداری: کلر ماتون برای «پرتره بانو در آتش» بهترین فیلم مستند: «سرزمین عسل» بهترین فیلم خارجی زبان: «انگل» ساخته بونگ جون هو از کرهبهترین انیمیشن بلند: «بدنم را گم کرده‌ام» ساخته جرمی کلاپینبهترین فیلم کارگردان تازه‌کار: «آتلانتیک» ساخته ماتی دیوپمراسم اهدای جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک در هشتاد و پنجمین دوره برگزاری آن ۷ ژانویه در نیویورک برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید