اخبار نیکلاس مادورو - آخرین و مهم ترین اخبار نیکلاس مادورو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
رئیس‌جمهوری ونزوئلا، اولتیماتوم اروپا را درباره برگزاری انتخابات زودهنگام رد کرد و درباره دخالت خارجی در بحران سیاسی ونزوئلا هشدار داد. اعتمادآنلاین| خبرگزاری فرانسه گزارش داد، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا یکشنبه به دنبال آنکه خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون خود را «رئیس‌جمهوری خودخوانده» این کشور اعلام کرد، این اولتیماتوم را رد کرد. خبرگزاری رویترز گزارش داد، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا شنبه پیشنهاد برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام را داد تا به بحران در کشورش خاتمه دهد و نیروهای متحدش را در مجلس ملی ونزوئلا تقویت کند. وی همچنین از گوآیدو خواست تا مذاکرات رو در رو با او داشته باشد اگرچه گوآیدو آن را رد کرده است. مادورو همچنین هشدار داد که نمی‌تواند در صورت ادامه فشارها برای کناره‌گیری او از قدرت، احتمال وقوع جنگ داخلی را رد کند.

تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو در کاراکاس

3+
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
انتخابانتخاب3 ماه قبل
اتحادیه آفریقا که دارای ۵۵ عضو است حمایت خود را از نیکلاس مادورو به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا اعلام کرد. به گزارش تسنیم، «توماس کویزی کوارتی» نایب رئیس اتحادیه آفریقا در دیدار با «مودستو رویز» سفیر ونزوئلا در اتیوپی، ضمن اعلام همبستگی با مردم ونزوئلا اعلام کرد که این اتحادیه از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا حمایت می‌کند. اتحادیه آفریقا دارای ۵۵ عضو است و مقر آن در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی قرار دارد. پیش‌تر نیز «جری ماتجیلاگ» نماینده دائمی آفریقای جنوبی در سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که این کشور به حمایت از نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ادامه خواهد داد. در این میان آمریکا و برخی متحدانش در آمریکای لاتین بیش از دیگران برای دخالت در ونزوئلا از خود اشتیاق نشان می‌دهند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
هنوز واکنشی از سوی نیکلاس مادورو و دولت او در این باره گزارش نشده است. موضوع ورود کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا در یک ماه اخیر به نبردی سیاسی بین مادورو و گوایدو تبدیل شد. نیکلاس مادورو که همواره خوان گوایدو را «عروسک آمریکا» خوانده، کمک‌های بشردوستانه را نیز «ابزار نفوذ و تجاوز آمریکا» توصیف کرده است. غلامزاده با تشریح رخدادهای آتی ونزوئلا، ادامه داد: وضعیت داخلی ونزوئلا نشان‌دهنده این بود که محبوبیت مادورو بیشتر از گوایدو است. بهتر است بدانیم که بیشتر کشورهای آمریکای لاتین روحیه انقلابی دارند و از دخالت‌های آمریکا در کشورشان استقبال نمی‌کنند. «نیکلاس مادورو» رییس‌جمهوری قانونی این کشور در سخنرانی در جمع هواداران خود با اعلام قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا، دستور اخراج دیپلمات‌های آمریکایی را صادر کرد.

تظاهرات طرفداران نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا

تابناکتابناک3 ماه قبل
طرفداران نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در کاراکاس، پایتخت این کشور در حمایت از او تظاهرات کردند. پس از تظاهرات خیابانی، آمریکا و برخی متحدانش از جمله همسایه‌های برزیل، رهبر اپوزسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت به رسمیت شناخته‌اند اما ارتش با رئیس جمهور قانونی ونزوئلا همراهی کرده است. تصاویر منتشر شده از این تظاهرات را می‌بینید.
یورونیوزیورونیوز2 هفته قبل
فروش دستمال توالت منقش به چهره نیکلاس مادورو یکی از این شیوه هاست که به تازگی کاربران اینترنت در ونزوئلا به آن واکنش نشان داده و مخالفان رئیس جمهوری این کشور از آن استقبال کرده‌اند. گفته می‌شود با آنکه کامنت‌های زیادی در باره کیفیت حقیقی این نوع دستمال‌های توالت بر روی اینترنت منتشر نشده اما کاربران هیچ تردیدی برای مطرح کردن این ایده به خود راه نداده‌اند. به همین منظور وقتی می‌خواهم از دستمال توالت استفاده کنم ترجیح می‌دهم که بر روی این دستمال توالت تصویر نیکلاس مادورو نقش بسته باشد.» کاربران توییتر در عوض با انتشار عکس هایی از دستمال‌های توالت منقش به تصویر مادورو به دنبال اهدافی نیکوکارانه و خیریه بوده‌اند. به گفته رسانه‌های اسپانیایی متبکران ایده تولید این دستمال‌های توالت تعدادی از اتباع ونزوئلایی ساکن نیویورک بوده‌اند. ونزوئلا در سال ۲۰۱۳ اعلام کرده بود که به دلیل کمبود‌های ناشی از بحران اقتصادی در این کشور پنجاه میلیون بسته دستمال توالت وارد کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
اقتصادنیوز: هواداران نیکلاس مادورو و خوان گوایدو شامگاه شنبه در خیابان‌های کاراکاس، پایتخت ونزوئلا تجمع کردند. تصاویر منتشر شده در رسانه‌های جمعی نشانگر حضور پررنگ‌تر هواداران سرخپوش نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در خیابان‌های مرکزی کاراکاس به نسبت طرفداران سفیدپوش خوان گوایدو، رئیس مجلس ملی و رهبر اپوزیسیون است. نیکلاس مادورو و خوان گوایدو در جمع هواداران خود حضور یافتند. با وجود تظاهرات دامنه‌دار مخالفان دولت بولیواری، نیکلاس مادورو برای دومین بار در انتخابات سال ۲۰۱۸ به ریاست جمهوری برگزیده شد. خوان گوایدو در ماه ژانویه با نامشروع خواندن ادامه حکومت آقای مادورو، خود را رئیس جمهوری موقت این کشور خواند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
دیه‌گو مارادونا که در لیگ ۲ مکزیک مربیگری می‌کند، پیروزی این هفته تیمش را به نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا هدیه کرد. اعتمادآنلاین| دیه‌گو مارادونا که در لیگ ۲ مکزیک مربیگری می‌کند، پیروزی این هفته تیمش را به نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا تقدیم کرد. به گزارش اعتمادآنلاین، شبکه المیادین اعلام کرد مارادونا که تیمش در جایگاه خوبی برای صعود به لیگ برتر مکزیک قرار دارد در پیامی گفت: می‌خواهم این پیروزی را به نیکولاس مادورو و تمام ونزوئلایی‌ها که هم‌اکنون در سختی به سر می‌برند هدیه کنم. آنها سختی می‌کشند چون یانکی‌ها تصور می‌کنند از ما برتر هستند، اما این درست نیست. ما توسط این دیکتاتوری (دونالد ترامپ) که آنها را رهبری می‌کند خریداری نخواهیم شد.
فارسفارس3 ماه قبل
نیکلاس مادورو در این سخنرانی گفت: «هدف آنها این است که از واشنگتن به ونزوئلا حکومت کنند. 🔴 حامیان دولت ونزوئلااز طرف دیگر، مکزیک اعلام کرده فعلا «نیکلاس مادورو» را به‌عنوان رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد. رئیس‌جمهور بولیوی هم در بیانیه‌ای از نیکلاس مادورو حمایت و دخالت آمریکا در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرده است. ترکیه نیز از دولت مادورو حمایت کرده است. روزنامه «ال‌پائیس» گزارش داده «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه بعد از سخنان ترامپ برای حمایت از «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا با او تماس گرفته است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
اخبار داخلی*********مادرید- «علی‌ اصغر مونسان» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی با کارآفرینان و تورگردانان گردشگری ایران در سی ونهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا موسوم به فیتور دیدار و گفت وگو کرد. تهران- «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفت که کشورش از مجلس ملی ونزوئلا حمایت می‌کند. تهران-رهبران نظامی ونزوئلا بر حمایت تزلزل ناپذیر خود از 'نیکولاس مادورو' رئیس جمهوری این کشور و وفاداری خود به وی تاکید کردند. مسکو-رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا بر حمایت کشورش از وی به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا تاکید کرد. تهران-نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که سفارتخانه و تمام کنسولگری‌های این کشور در آمریکا تعطیل خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارش «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان گفت که اتحادیه اروپا به تحولات آتی در ونزوئلا واکنش نشان خواهد داد. وی تهدید کرد که گزینه تحریم‌های بیشتری علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنان روی میز قرار دارد. د. اف گفت: «اتحادیه اروپا تحولات آتی در ونزوئلا را زیر نظر خواهد داشت و به آنها پاسخ می‌دهد. وزارت خارجه آلمان هفته پیش اعلام کرد که از تحریم‌ها علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا و حلقه نزدیک به وی حمایت می‌کند و اتحادیه اروپا همانند آمریکا اقداماتی را علیه اعضای بخصوصی از دولت مادورو اتخاذ خواهد کرد. اواخر ماه ژانویه و اندکی پس از برگزاری مراسم تحلیف مادورو، گوایدو خود را رئیس جمهور خودخوانده این کشور اعلام کرد.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
هنوز واکنشی از سوی نیکلاس مادورو و دولت او در این باره گزارش نشده است. غلامزاده با تشریح رخدادهای آتی ونزوئلا، ادامه داد: وضعیت داخلی ونزوئلا نشان‌دهنده این بود که محبوبیت مادورو بیشتر از گوایدو است. بهتر است بدانیم که بیشتر کشورهای آمریکای لاتین روحیه انقلابی دارند و از دخالت‌های آمریکا در کشورشان استقبال نمی‌کنند. پس از آنکه «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از تصمیم گوایدو استقبال کرده و گوایدو را به‌عنوان رییس‌جمهوری موقت ونزوئلا به‌رسمیت شناخت. «نیکلاس مادورو» رییس‌جمهوری قانونی این کشور در سخنرانی در جمع هواداران خود با اعلام قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا، دستور اخراج دیپلمات‌های آمریکایی را صادر کرد.
موجموج2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از ارتش کشورش خواسته است تا آمادگی خود را برای مقابله بر هرگونه تحرک نظامی واشنگتن بر علیه کاراکاس در بالاترین حد نگه دارد. مادورو که روز شنبه در جریان راهپیمایی نیروهای مسلح ونزوئلایی حضور داشت به نظامیان ونزوئلایی دستور آماده باش داده است. این اقدام مادورو، شکستی دیگر برای خوان گوآیدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا تفسیر می‌شود که پیش از این از نظامیان ونزوئلا درخواست کرده بود تا دست از حمایت از دولت مادورو بردارند. مادورو گفته است از ارتش ونزوئلا درخواست کرده تا با سلاح هایی که در دست دارد آماده دفاع از وطن در برابر تهاجم احتمالی امپراطوری آمریکا باشد. پیشتر ایالات متحده آمریکا اعلام کرده استفاده از گزینه نظامی برای ساقط کردن دولت نیکلاس مادورو کاملا محتمل است.
ایسناایسنا2 ماه قبل
این اظهارات از سوی گوآیدو در حالی مطرح شده که نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به حامیانش تاکید کرد تا روز شنبه برای مقابله با اعتراضات جدید از سوی گوآیدو به راهپیمایی‌های ضد امپریالیستی دست بزنند. نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا قول داده است «اقلیت دیوانه‌ای» که می‌خواهد او را از قدرت کنار بزند را شکست دهد. بگذارید اقلیت دیوانه به رفتار تلخ خود ادامه دهد، ما آنها را مغلوب خواهیم کرد. درحالی که بیش از ۵۰ کشور گوایدو را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت شناخته‌اند، مادورو که از حمایت چین، روسیه و کوبا برخوردار است تاکید دارد که تنها رئیس جمهور مشروع کشور است. این درخواست بخشی از استراتژی اپوزیسیون ونزوئلا برای تضمین دارایی‌های خارجی این کشور و جلوگیری از فروش آنها توسط دولت مادورو است.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، قرار بود 'ریکاردو هاسمن'برای یک ملاقات و نشست تجاری راهی شهر چنگدو در جنوب غرب چین شود اما برای وی روادید صادر نشده است. وی که استاد دانشگاه هاروارد آمریکا نیز هست به رغم اینکه نتوانست از دولت چین روادید سفر دریافت کند، باز هم گفت که در بازسازی ونزوئلا فرصت‌های بسیاری برای پکن وجود دارد. وی گفت: چین برای نمونه در صورت همکاری و ارتباط با گوایدو می‌تواند از منابع انرژی و نفتی ونزوئلا بهره مند شود. به گفته وی تولید منابع نفتی این کشور از سال ۲۰۱۳ میلادی که مادورو قدرت را در اختیار گرفت از نصف هم کمتر شده است و این برای چین اصلا خوب نیست. روزنامه هنگ کنگی نوشت که چین نمی‌تواند رهبری خودخوانده گوایدو را به رسمیت بشناسد زیرا این با اصل مداخله نکردن چین در امور داخلی دیگر کشورها منافات دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
نیکلاس مادورو برای نشان دادن روحیه خود و ایستادگی در برابر مخالفان تحت حمایت آمریکا به میان نیروهای ارتش ونزوئلا رفت. اعتمادآنلاین| درحالی‌که غرب به ویژه آمریکا و همچنین برخی کشورهای همسایه از «خوان گایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا حمایت کرده‌اند، نیکلاس مادورو در میان نیروهای ارتش کشورش حاضر شد تا از نزدیک شاهد رزمایش آنان باشد. او تلاش کرد با دویدن کنار نیروهای ارتش و ایستادن بالای یک خودروی نظامی، روحیه خود را نشان دهد. این درحالی است که استرالیا و رژیم صهیونیستی نیز از مخالفان مادورو حمایت کردند و ترامپ هم اعلام کرد یکی از شاخص‌ترین مخالفان دولت ونزوئلا را که در آمریکا حضور دارد بعنوان نماینده این کشور به رسمیت خواهد شناخت. گفتنی است ارتش ونزوئلا اعلام کرده از دولت قانونی این کشور که برآمده از صندوق رای است حمایت خواهد کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرها و گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا تحرکاتی در مرزهای ونزوئلا و در عرصه سیاسی آغاز کرده است که می‌تواند منجر به مداخله نظامی این کشور در ونزوئلا علیه دولت مادورو شود. تابناک: خبرها و گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا تحرکاتی در مرزهای ونزوئلا و در عرصه سیاسی آغاز کرده است که می‌تواند منجر به مداخله نظامی این کشور در ونزوئلا علیه دولت مادورو شود. بولتون و دیگر مقام‌های آمریکایی بارها ضمن حمایت از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا را به تشدید فشارهای اقتصادی و حملات نظامی آمریکا تهدید کرده‌اند. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا بر تلاش این کشور برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا تأکید کرده است. ولی نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا هشدار داده است که آمریکا به‌دنبال ضربه زدن به استقلال کشورش از طریق ارسال کمک‌های انساندوستانه است.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
مادورو محاکمه گوایدو را با توجه به سفر او به کشور کلمبیا که از سوی دادگاه عالی ممنوع اعلام شده، ضروری عنوان کرد. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بر لزوم محاکمه خوان گوایدو، رهبر شورشیان تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا در تازه‌ترین اظهارات خود در ارتباط با خوان گوایدو، رهبر شورشیان، بر لزوم محاکمه او تاکید کرد. مادورو محاکمه گوایدو را با توجه به سفر او به کشور کلمبیا که از سوی دادگاه عالی ممنوع اعلام شده، ضروری عنوان کرد. با این حال رئیس جمهور ونزوئلا بازگشت گوایدو به کشورش را بلا مانع دانسته، هرچند به گفته مادورو محاکمه گوایدو نیز پس از بازگشت قطعی خواهد بود.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه «اشپیگل»، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان در سخنانی خواستار برگزاری انتخابات مجدد پارلمانی در ونزوئلا شد. «هایکو ماس»، وزیرامور خارجه آلمان هم اخیرا از «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا برگزاری انتخابات مجدد را درخواست کرده است. وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که «نیکولاس مادورو» هر گونه مشروعیت دموکراتیک نداشته و رئیس جمهور منتخب دموکراتیک ونزوئلا نیست. «خوان گوایدو» رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا چندی پیش خود را رئیس جمهوری موقت این کشور نامید. در حالیکه مادورو که در ماه مه سال گذشته در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید، خود را رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا می‌داند و رهبر مخالفان را «مهره آمریکا» نامیده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
ابوالفضل خدایی: به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تب ونزوئلا هنوز بالاست؛ واشننگتن در تازه‌ترین موضع اعلام کرده به دنبال قطع درآمد نفتی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و اختصاص آن به خوان گوآیدو، رهبر مخالفان دولت است. دولت ایالات متحده روز چهارشنبه خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. رهبر مخالفان دولت ونزوئلا ساعاتی پیش از آن در میان هوادارانش خود را رئیس جمهوری موقت این کشور اعلام کرده بود. این گروه از ارتشیان ونزوئلایی در ویدئویی که دوشنبه، یکم بهمن در فضای مجازی منتشر کردند، گفته بودند که از فرمان رئیس جمهوری نیکولاس مادورو سرپیچی می‌کنند. این تصمیم بلافاصله واکنش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت و او در بیانیه‌ای، ریاست جمهوری موقت گوآیدو را به رسمیت شناخت.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در پی تحولات ونزوئلا نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری آماده ترک خاک این کشور شده بوده اما روسیه مانع این کار شده است. آن طور که آقای پومپئو می‌گوید آمریکا خبر دارد که قرار بوده نیکلاس مادورو پس از ترک ونزوئلا به کوبا برود اما روسیه مانع این کار شده است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، اما شواهدی ارائه نکرد که نشان دهد وفاداران آماده ترک آقای مادورو هستند. ایران به همراه روسیه، چین و ترکیه از متحدان اصلی نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری چپ‌گرای ونزوئلا هستند. وزارت امور خارجه روسیه هم در بیانیه‌ای مخالفان ونزوئلا را به تحریک به درگیری متهم کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری ایرنا: رهبر مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کرد که در حال آغاز مرحله جدیدی در مسیر اقدامات خود برای براندازی دولت 'نیکلاس مادورو' رییس جمهوری این کشور است. 'خوان گوایدو' روز گذشته (شنبه) وعده داد در این مرحله جدید و پیش از بدست آوردن کاخ ریاست جمهوری، به سراسر ونزوئلا سفر کند. وی در جدیدترین اظهارنظر مدعی شد که انتخاب دوباره نیکلاس مادورو در سمت ریاست جمهوری ونزوئلا مشروعیت ندارد. در حالیکه بیشتر کشورهای غربی از جمله آمریکا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند اما نیکلاس مادورو رئیس جمهوری کنونی ونزوئلا اعلام کرده که قربانی یک کودتای تحت حمایت آمریکاست. آمریکا در حالی در مسیر تشدید تحریم‌ها علیه دولت مادورو گام برمی دارد، مادورو همچنان از حمایت کشورهایی همچون روسیه و چین برخوردار است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
دولت مادورو با سد کردن راه ورود کاروان‌های کمکی موجب تظاهرات مردم کشورش شد. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات از نیروهای نظامی و انتظامی ونزوئلا خواسته‌اند، مرزهای کشور را روی ورود کالاهای کمکی بگشایند. نیکلاس مادورو معتقد است که این کمک‌ها یک اقدام «نمایشی» و «پوششی» برای دخالت نظامی آمریکا در ونزوئلا است. یکی از موانع ورود کمک‌های دارویی و غذایی، نقشی است که ارتش ونزوئلا ایفا می‌کند. ارتش تاکنون مهم‌ترین رکن قدرت نیکلاس مادورو بوده است.» رهبران ایالات‌متحده، سران ارتش ونزوئلا را یک بار دیگر فراخوانده‌اند، به خوآن گوایدو بپیوندند و از نیکلاس مادورو روی‌ گردانند.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بر لزوم محاکمه خوان گوایدو، رهبر شورشیان تاکید کرد. خبرگزاری مهر: «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا در تازه‌ترین اظهارات خود در ارتباط با خوان گوایدو، رهبر شورشیان، بر لزوم محاکمه او تاکید کرد. مادورو محاکمه گوایدو را با توجه به سفر او به کشور کلمبیا که از سوی دادگاه عالی ممنوع اعلام شده، ضروری عنوان کرد. با این حال رئیس جمهور ونزوئلا بازگشت گوایدو به کشورش را بلا مانع دانسته، هرچند به گفته مادورو محاکمه گوایدو نیز پس از بازگشت قطعی خواهد بود. با وجود درخواست گوایدو از نظامیان ونزوئلایی برای جداشدن از دولت، ارتش و نیروهای نظامی ونزوئلا همچنان به دولت مادورو وفادار مانده‌اند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت فرانسه امروز یکشنبه به «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا هشدار داد که اگر اقدام به اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری نکند، «خوان گوایدو» رهبر کودتاچیان، را به عنوان رئیس جمهور جدید ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد. هفته گذشته و بعد از آنکه گوایدو خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند آلمان، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، پرتغال، هلند و بلژیک به نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا هشت روز فرصت داده بودند انتخابات برگزار کند و در غیر اینصورت آنها ریاست‌جمهوری موقت خوان گوایدو را به رسمیت خواهند شناخت. مادورو اما این درخواست را «گستاخی» توصیف و رد کرده بود. لازم به ذکر است امروز یکشنبه ضرب‌الاجل کشورهای اروپایی به نیکلاس مادورو برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آن کشور پایان می‌یابد. روز گذشته همچنین رئیس جمهوری ونزوئلا که در انظار عمومی حاضر شده بود پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور را داد.
فراروفرارو1 ماه قبل
دیگو مارادونا ستاره افسانه‌ای فوتبال از نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا حمایت کرد. به گزارش خبرآنلاین؛ دیگو مارادونا که مربیگری تیم سینالوئای مکزیک را بر عهده دارد، پس از برد ۳-۲ اخیر تیمش مقابل تامپیکو، این برد را به نیکولاس مادورو رئیس جمهور سوسیالیست ونزوئلا تقدیم کرد. پس از این اتفاق فدراسیون فوتبال مکزیک، مارادونا رو جریمه کرد. مارادونا همواره رابطه خوبی با مادورو، چاوز و همچنین فیدل کاسترو داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
نفر دوم دولت آمریکا بامداد امروز در توییتر خود مدعی شد: «مبارزه در ونزوئلا بین دیکتاتوری و دموکراسی است و برگ برنده با آزادی است. نیکلاس مادورو، دیکتاتوری است که هیچ حق مشروعی در قدرت ندارد و باید کنار برود». برای نیکلاس مادورو بهتر است که عزم ایالات متحده آمریکا را نیازماید. معاون رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در حال اقدام علیه منبع حیاتی ثروت رژیم مادورو است. به دنبال این اقدام دولت آمریکا، برخی رسانه‌های آمریکایی از قبیل «آسوشیتدپرس» و روزنامه «وال استریت ژورنال» از سفر محرمانه رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا به آمریکا خبر دادند.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
دولت ونزوئلا جزئیات طرح کودتای آمریکا علیه نیکولاس مادورو و مشارکت کلمبیا در این طرح را فاش کرد. وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا اعلام کرد که مسؤولان این کشور اوزوالدو بالومو سرهنگ بازنشسته را به اتهام تلاش برای ورود به کشور جهت انجام کودتای نظامی بازداشت کرده‌اند. به گفته وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا آمریکا برای انجام کودتا با مشارکت کلمبیا علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برنامه ریزی کرده بود. به نقل از شبکه المیادین، از سوی دیگر نیکولاس مادورو در پایتخت در میان شهروندانی که عریضه‌هایی را در حمایت از وی و محکومیت تهدیدات نظامی آمریکا امضا کرده بودند، حضور یافت. مادورو دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به تلاش برای ناکام گذاشتن طرح مذاکره درباره ونزوئلا متهم کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
هزاران تن از معترضان اپوزسیون ونزوئلا به رهبری رییس جمهور خودخوانده این کشور از نیروهای مسلح خواستند تا دست از حمایت از نیکولاس مادورو، رییس جمهور کنونی ونزوئلا بردارند و اجازه دهند کمک‌های بشردوستانه وارد این کشور بحران زده شود. آنها همچنین بنرهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود «نیروهای مسلح شأن و منزلت خود را مجددا به دست آورید»، «مادورو غاصب»، «گوآیدو رئیس جمهور» و «نه به دیکتاتوری». وی همچنین در مقاله‌ای در نیویورک تایمز که روز چهارشنبه منتشر شد، نوشت: حمایت ارتش در پیشبرد تلاش‌ها برای سرنگونی نیکلاس مادورو بسیار مهم و کلیدی است و نشست‌های محرمانه‌ای با اعضای نیروهای امنیتی برگزار شده است. وی در ادامه این مقاله نوشت: پایان حمایت ارتش از مادورو برای ایجاد یک تغییر در دولت بسیار مهم و حیاتی است و اکثر افرادی که در ارتش خدمت می‌کنند معتقدند که مشکلات اخیر ونزوئلا غیرقابل دفاع است. گوآیدو به سرعت حمایت آمریکا و چندین کشور آمریکای لاتین را به دست آورد.

به انتهای لیست رسیدید

نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو (به اسپانیایی: Nicolás Maduro Moros) (زاده ۱۹۶۲) سیاست‌مدار ونزوئلایی است. وی پس از مرگ هوگو چاوز رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا شد. وی پیش از آن، پست‌های وزارت امور خارجه (از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳) و معاونت اجرایی ریاست جمهوری را (از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۱۳) بر عهده داشت. او در آوریل ۲۰۱۳ با رای ۵۱ درصدی مردم به مقام ریاست جمهوری ونزوئلا دست یافت. نیکلاس در جوانی راننده اتوبوس بود و سپس رهبر اتحادیه تاجران شد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ در انتخابات کنگره ملی (مجلس قانونگذاری ونزوئلا) رای آورد. مادورو در دولت چاوز دارای پستهای مختلفی از جمله وزیر امور خارجه بود. بعد از مرگ چاوز در سال ۲۰۱۳ مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا شد. وی در سال ۱۳۹۷ شمسی هنگامی که در حال سخنرانی در جمع نظامیان بود توسط پهباد ترور ناموفق شد. مادرو از دوستان نزدیک آیت الله علی خامنه‌ای می‌باشد. ویکی‌پدیا