اخبار نیکلاس مادورو - آخرین و مهم ترین اخبار نیکلاس مادورو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش رویترز، از آنجایی که چندین مشتری به سرعت خواستار حذف بخش بازرگانی سوئیسی شرکت نفتی «روس‌نفت» (RTSA) روسیه شدند، این شرکت بزرگ نفتی با دردسرهای فنی مواجه شده است. مقامات آمریکا این شعبه روس‌نفت را به پشتیبانی کردن از بخش نفت ونزوئلا و مشارکت در انتقال نفت کشتی به کشتی و به طور فعال دور زدن تحریم‌های آمریکا متهم کرده‌اند. یک منبع آگاه با فعالیت‌های روس‌نفت گفت: «از نظر فنی، این دردسر بزرگ است. شما باید بسیاری از قراردادها را تغییر دهید.» منابع تجاری گفتند در حال حاضر، تمامی خریدهای نفتی از روس‌نفت ادامه می‌یابد. RTSA، فروشنده دائمی نفت و محصولات روس‌نفت به بازیگران بزرگ نفت جهان از جمله بی‌پی، رویال داچ شل، ایکسون موبیل و گلنکور، ویتول و ترافیگورا بوده است.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که این کشور پرونده اقدامات و تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه کاراکاس را به دیوان بین‌المللی کیفری (لاهه) ارجاع داده است. وی در ادامه نوشت: ما به دنبال محکوم کردن قاطعانه اقدامات جنایتکارانه آمریکا علیه مردم ونزوئلا در دیوان بین المللی کیفری (لاهه) هستیم. در همین حال خورخه آرئاسا، وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز روز گذشته (پنج شنبه) اعلام کرد: ما باور داریم که این تحریم‌های یکجانبه جنایات علیه بشریت هستند. ونزوئلا در دو سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته خود را تجربه کرده است. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزوئلا پس از بازگشت از دوره گردی آمریکائی- اروپائی خود با خشم مردم و کارکنان فرودگاه بین‌المللی «سیمون بولیوار» در کاراکاس مواجه شد. بر اساس اعلام این خبرگزاری، سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزوئلا که با نادیده گرفتن حکم دادگاه مبنی بر ممنوع‌الخروج بودن خود از ونزوئلا خارج و به کلمبیا، آمریکا، کاناد و چند کشور اروپائی سفر کرده بود، در بازگشت به ونزوئلا مجبور شد از میان معترضانی عبور کند که به حاصل سفر او که تحریم‌های جدیدی علیه کشورشان بود معترض بودند. معترضان مردمی و کارکنان فرودگاه علیه وی فریاد می‌زدند: «گوایدو فاشسیت»، «از اینجا گمشو»، «قاتل.. قاتل»، «بی حیا»، «تو از کشور رفتی تا به ما حمله کنی»، «تو داری کشورت را می‌فروشی». این در حالسیت که «خوان گوایدو» پیشتر اعلام کرده بود که پس از سفر به اروپا تلاش خواهد کرد که به کاراکاس بازگردد. سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزوئلا در خیانتی آشکار به کشورش در جمع نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل از این بلوک خواست تا از طریق تحریم، فشار به دولت «نیکلاس مادورو» نخست‌وزیر قانونی و منتخب کشورش را افزایش دهدوی در این باره گفت: خطر می‌کنم تا به کشورم بازگردم… اما بازگشت بی خطر نخواهد بود.

حمله اعتراضی به خوان گوایدو به محض بازگشت به ونزوئلا +فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فرانس ۲۴»، گوایدو عصر دیروز به وقت محلی هنگام ورود به فرودگاه کاراکاس در حساب توئیتری خود نوشت: «اکنون در کاراکاس هستیم. با این حال هنگامی که او وارد سالن فرودگاه بین‌المللی «سیمون بولیوار» شد، با خشم و اعتراض مردم ونزوئلا و هواداران «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا مواجه شد. مردم معترض و کارکنان فرودگاه فریاد می‌زدند: «گوایدو فاشسیت»، «از اینجا گمشو»، «قاتل.. قاتل»، «تو بی شرمی»، «تو از کشور رفتی تا [از آنجا] به ما حمله کنی»، «تو داری کشورت را می‌فروشی». یکی از کارکنان فرودگاه نیز قوطی نوشابه خود را به نشانه اعتراض بر روی گوایدو ریخت. گوایدو در این سفرها به آمریکا رفته و در سخنرانی سالانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در کنگره شرکت کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) به تهدید آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌هایی بر ونزوئلا که می‌تواند حوزه نفتی روسیه را نیز تحت تاثیر قرار دهد، واکنش نشان داد. اخبار بین الملل- پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت: «تحریم‌های احتمالی جدید علیه روسیه در ارتباط با ونزوئلا، اقدامی مخرب است که خلاف قوانین بین‌المللی نیز هست». بر این اساس، وی همچنین تاکید کرد که در صورت اعمال تحریم‌های آمریکا بر ونزوئلا و درگیر شدن بخش نفتی روسیه، مسکو نیز با توجه به شرایط واکنش نشان خواهد داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته قبل علاوه بر اعمال محدودیت‌هایی علیه چند شرکت هواپیمایی وابسته به ونزوئلا، تهدید کرد تحریم‌های جدیدی علیه ونزوئلا اعمال می‌کند که می‌تواند حوزه نفتی روسیه را نیز درگیر خواهد کرد. پیش از کرملین نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در دیدار با «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا، آنها را ظالمانه توصیف کرده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت۲۴-سخنگوی کاخ کرملین با مخرب و غیرقانونی خواندن تحریم‌های احتمالی جدید آمریکا علیه ونزوئلا، گفت اگر این تحریم‌ها بر مسکو اثر بگذارد واکنش نشان خواهیم داد. «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست‌جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) به تهدید آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌هایی بر ونزوئلا که می‌تواند حوزه نفتی روسیه را نیز تحت تاثیر قرار دهد، واکنش نشان داد. بر این اساس، وی همچنین تاکید کرد که در صورت اعمال تحریم‌های آمریکا بر ونزوئلا و درگیر شدن بخش نفتی روسیه، مسکو نیز با توجه به شرایط واکنش نشان خواهد داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته قبل علاوه بر اعمال محدودیت‌هایی علیه چند شرکت هواپیمایی وابسته به ونزوئلا، تهدید کرد تحریم‌های جدیدی علیه ونزوئلا اعمال می‌کند که می‌تواند حوزه نفتی روسیه را نیز درگیر خواهد کرد. پیش از کرملین نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در دیدار با «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، با محکوم کردن تحریم‌های جدید آمریکا علیه ونزوئلا، آنها را ظالمانه توصیف کرده بود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «دلسی رودریگز» معاون اجرایی رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد حمله تروریستی علیه تاسیسات مخابراتی شنبه شب در ایالت «کارابوبو» رخ داد که منجر به آتش سوزی یک انبار مهم شد. رودریگز این اقدامات خشونت‌ آمیز افراطی را به مخالفان تحت حمایت آمریکا نسبت داد و گفت که شرکت ملی تلفن ونزوئلا نقشه بازسازی را به رئیس دولت ارائه خواهند کرد. «گابریل جیمنز» وزیر «برق عمومی برای علم و تنکولوژی» گفت: «ما این حمله تروریستی علیه سرویس‌های مخابراتی ونزوئلا را محکوم می‌کینم. این حملات عملیات جنگی علیه مردم ما است.» دولت ونزوئلا بارها توطئه‌های تروریستی مخالفان تحت حمایت آمریکا را محکوم کرده که به دنبال اخلال در خدمات عمومی و ایجاد آشوب هستند. یکی از مهمترین این حملات علیه نیروگاه برق کشور در ماه مارس و جولای ۲۰۱۹ رخ داد که منجر به قطع برق در اکثر مناطق کشور شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، «یاد شهیدی را گرامی می‌داریم که توسط تروریسم آمریکا به قتل رسید؛ ژنرال شهید ایران». ۳ خانم روی عکس شهید سلیمانی دست کشیدند و یکی از آنها با اشاره به چشم‌هایش نشان می‌داد که وقتی حاج قاسم شهید شد خیلی گریه کرده است. آن یکی گفت عاشق سلیمانی هستم و با هم شروع به سر دادن شعار «ویوا سلیمانی» یعنی «زنده‌باد سلیمانی» کردند. از جمله این افراد خانم شاعری بود که یکی از شعرهایش را از روی دفتر شعرش پشت بلندگو خواند و تقدیم به شهید سلیمانی کرد. خاطرم هست بعد از شهادت شهید سلیمانی، عباس زکی، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین گفته بود: «سلیمانی، چگوآرای خاورمیانه است».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
این در حالی است که ایالات متحده، دولت مادورو را غیرقانونی و فاسد می‌داند. طبق قانون ونزوئلا، شرکت ملی نفت این کشور باید در تمام پروژه‌های مهم نفتی سهامدار اصلی باشد. با این حال شرکت ملی نفت ونزوئلا در خصوص این موضوع هنوز هیچ‌گونه اظهارنظری نکرده است. سرعت این تحولات به ‌شدت بالاست و به نحوی این شرکت‌ها بار دیگر تولیدات نفت ونزوئلا را تا حدی احیا کردند. تحریم‌های اعمال شده در ژانویه سال ۲۰۱۹ تقریبا یک سوم تولید نفت ونزوئلا را از بین برد و طبق داده‌های رسمی سازمان ملل این پایین‌ترین سطح تولید نفت ونزوئلا از دهه ۱۹۴۰ به شمار می‌آید.
ایرناایرنا2 هفته قبل
براساس سوابق تجاری ونزوئلا، امارات متحده عربی از زمان تحریم خرید طلای ونزوئلا در اواخر سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد دلار طلا از ونزوئلا وارد کرده است. اما سفارت ترکیه در واشنگتن هرگونه تجارت نفت یا طلا با ونزوئلا که نقض تحریم‌های ایالات متحده است را تکذیب می‌کند. ایالات متحده به مقامات روسیه، ترکیه، امارات متحده عربی و هند در خصوص هرگونه داد و ستد با ونزوئلا هشدار داده است. دو روز پس از سوگند گوایدو، آبرامز به عنوان فرستاده ویژه دولت ایالات متحده به ونزوئلا فرستاده شد. مقامات کنونی و پیشین ایالات متحده و مخالفان دولت ونزوئلا بر این باور هستند که انتظارات غیرواقعی ایالات متحده مسبب وضعیت کنونی است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی تله سور، وزارت امور خارجه ونزوئلا اعلام کرد تصمیم اتخاذ شده علیه شرکت هواپیمایی ملی (کونویاسا) گام جدیدی از ترامپ در تشدید اقدامات خصمانه‌اش علیه مردم ونزوئلا است. ونزوئلا روز جمعه تحریمی را که آمریکا علیه خط هوایی دولتی موسوم به کونویاسا بر قرار ساخت، رد کرد؛ این کشور تصمیم جدید آمریکا را تلاشی در جهت تاثیر گذاشتن بر شرکت‌های ونزوئلایی عنوان کرد. بر این اساس، وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه‌ای عنوان کرد: «ونزوئلا به شدت یورش جدید دولت آمریکا و ماشین امپریالیستی اش را علیه ملت ونزوئلا، نهادهای دموکراتیک و شرکت‌های دولتی، و به طور خاص تصمیم غیر قانونی و خودسرانه‌ای که امروز از سوی وزارت خزانه داری آمریکا علیه کونویاسا، خط هوایی ملی ما اتخاذ شد، رد می‌کند.» مطابق با متن این بیانیه، تصمیم جدید آمریکا بر خلاف معاهدات بین المللی مرتبط با حمل و نقل هوایی عنوان شده است. جمعه گذشته آمریکا حرکت هواپیماهای کونویاسا را طی اقدامی که علیه دولت نیکلاس مادورو خوانده می‌شود، تحریم کرد؛ واشنگتن مادورو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت نمی‌شناسد. استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای عنوان کرد: «دولت ترامپ اجازه نخواهد داد که مادورو و نمایندگانش دزدی از مردم ونزوئلا را ادامه دهند و از دارایی‌های دولتی در جهت فعالیت‌های فاسد و بی ثبات کننده شان استفاده کنند».
تابناکتابناک2 هفته قبل
شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۳۶۳ واحدی معادل ۰٫۳۷ درصد به رقم ۹۸ هزار و ۱۲۹ واحد رسید. قیمت نفت یک درصد سقوط کردپس از آنکه روسیه اعلام کرد برای کاهش بیشتر تولید نفت خود نیازمند زمان بیشتری است، قیمت نفت بیش از یک درصد سقوط کرد. مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد که محصولات این شرکت از ۴ میلیون و۴۰۰ هزار تومان تا ۲۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. شرکت کرمان‌موتور نیز ماه گذشته، قیمت دو محصول خود را ظرف یک‌ ماه بیش از ۶ میلیون تومان افزایش داده است. در آذر ماه قیمت جک S۳ با افزایش حدود شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی از ۲۱۱ میلیون تومان به ۲۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
همچنین، باید اشاره کرد که میزان صادرات کالاها از آمریکا به چین، با ۱۳٫۵میلیارد دلار کاهش در سال ۲۰۱۹، به ۱۰۶٫۶میلیارد دلار رسید. گفتنی است که میزان واردات از چین به میزان ۱۶درصد کاهش یافت، این در حالی است که میزان صادرات به این کشور ۱۱درصد نزول را تجربه کرده است. چین تنها کشوری نبود که تغییر در میزان تقاضا از سوی آمریکا را در سال گذشته تجربه کرد، بلکه به دنبال تحریم‌های اعمال شده توسط آمریکا بر علیه رهبر ونزوئلا، نیکولاس مادورو، میزان واردات از این کشور ۱۱٫۲میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. از سویی دیگر، ویتنام، مکزیک، تایوان، هلند، فرانسه و ایرلند، به ترتیب کشورهایی بودند که میزان واردات کالا از آنها توسط آمریکا در سال۲۰۱۹ افزایش یافت. در نمودار ارائه شده، کشورهایی که بیشترین میزان تغییر در صادرات به آمریکا را در سال۲۰۱۹ تجربه کرده‌اند را مشاهده می‌کنید؛
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
در همین حال دولت ونزوئلا تصریح کرده است که تحریم شرکت هواپیمایی کنویاسا همچنین طرح دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور مبنی بر بازگشت مهاجران ونزوئلایی از سایر کشورها به سرزمین شان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا را تحریم و هواپیماهای متعلق به این شرکت را توقیف کرد. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که شرکت هواپیمایی «کونویاسا» (Conviasa) متعلق به دولت ونزوئلا را به عنوان بخشی از این دولت هدف تحریم قرار داده است. براین اساس، وزارت خزانه‌داری آمریکا ناوگان هواپیماهای این شرکت را نیز به عنوان بخشی از اموال توقیفی دولت ونزوئلا شناسایی کرده است. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.
الفالف2 هفته قبل
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و وزیر خارجه آمریکا متعهد شدند تا تلاش‌هایشان را برای بیرون کردن رئیس جمهوری ونزوئلا به وسیله ایجاد یک دولت انتقالی دو چندان کنند. دو طرف همچنین به راه‌هایی اشاره کردند که عوامل دموکراتیک و شرکای بین‌المللی می‌توانند با هم برای ایجاد راهی در مسیر دولتی انتقالی مسئول نظارت بر انتخابات آزاد و عادلانه ریاست جمهوری و مجمع ملی همکاری کنند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه خود گوآیدو را به عنوان «تنها رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا» مورد استقبال قرار داد و همچنین وعده داد تا «استبداد» در این کشور آمریکای لاتین را در هم بشکند. واشنگتن مکررا مدعی است که ونزوئلا در دست مادورو یک «دیکتاتوری» است که شهروندانش از «سرکوب» رنج می‌برند و وعده داده تا دموکراسی را به این کشور باز می‌گرداند. واشنگتن همچنین یکسری تحریم‌های اقتصادی علیه کاراکاس ارائه کرده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
ولی تحریمهای آمریکا یک برنده واضح داشته است و آن هم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است. این کشور همچنین از ونزوئلا در نهادهای بین المللی دفاع می‌کند و منبع اصلی وام‌های دولتی و سرمایه گذاری است. به این ترتیب، نفت، بزرگترین سرمایه ونزوئلا یک برند خطرناک در سراسر جهان است. مقامات آمریکا و تحلیل گران صنعت نفت می‌گویند شرکت‌های دولتی روسیه مخصوصا شرکت رزنفت۷۰ تا ۸۰ درصد کل صادرات نفت ونزوئلا را برعهده دارند. تولید نفت ونزوئلا از زمان وضع تحریم‌ها در ژانویه ۲۰۱۹، سی و پنج درصد کاهش یافته است.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا و وزیر خارجه آمریکا متعهد شدند تا تلاش‌هایشان را برای بیرون کردن رئیس جمهوری ونزوئلا به وسیله ایجاد یک دولت انتقالی دو چندان کنند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه خود گوآیدو را به عنوان «تنها رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا» مورد استقبال قرار داد و همچنین وعده داد تا «استبداد» در این کشور آمریکای لاتین را در هم بشکند. واشنگتن مکررا مدعی است که ونزوئلا در دست مادورو یک «دیکتاتوری» است که شهروندانش از «سرکوب» رنج می‌برند و وعده داده تا دموکراسی را به این کشور باز می‌گرداند. واشنگتن همچنین یکسری تحریم‌های اقتصادی علیه کاراکاس ارائه کرده است. انتهای پیام
الفالف2 هفته قبل
یک مقام آمریکایی به کاراکاس درباره وارد کردن هر گونه گزندی به گوایدو سردسته شورشیان ونزوئلا پس از بازگشت از آمریکا هشدار داد. ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۱۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۱:۳۳ ۳۹۸۱۱۱۸۰۳۵به گزارش مهر به نقل از النشره، الیوت آبرامز نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا مجددا به تهدید حکومت ونزوئلا روی آورد. وی به حکومت ونزوئلا درباره تبعات ممانعت از بازگشت خوان گوایدو سردسته شورشیان ونزوئلا پس از پایان سفرش به آمریکا هشدار داد. آبرامز مدعی شد: امیدواریم که نظام ونزوئلا در محاسبات خود دقت کند به ویژه پس از این سفر، زیرا گوایدو از حمایت قوی واشنگتن برخوردار است و هرگونه اقدامی علیه وی نتایج معکوسی برای نظام ونزوئلا به همراه دارد. درباره چگونگی واکنش آمریکا به هر اقدام علیه گوایدو هم گفت: ما آمادگی کامل داریم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا گفت، هرگونه اقدام از سوی کاراکاس علیه رهبری اپوزیسیون این کشور پیامدهایی شدید برای دولت کاراکاس در پی خواهد داشت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الیوت آبرامز، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا گفت: ‌ امیدواریم که دولت ونزوئلا به ویژه پس از سفر خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون این کشور به واشنگتن این را هم بداند که حمایت از گوآیدو قوی است و هرگونه اقدام و واکنش علیه او اشتباهی برای دولت کاراکاس است. گوآیدو پس از حضور در سخنرانی سالانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به عنوان میهمان افتخاری، شخصا با ترامپ دیدار کرد. فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ونزوئلا همچنین دستگیری «وحشیانه و غیرقابل دفاع» چند مدیر اجرایی و کارمند کمپانی سیتگو، زیر مجموعه آمریکایی کمپانی نفت دولتی ونزوئلا را محکوم کرد. وی همچنین گفت، دولت روسیه بابت حمایت‌هایش از دولت مادورو با پیامدهایی روبرو می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور2 هفته قبل
وزیر خارجه روسیه ضمن تشریح مواضع مسکو در قبال ونزوئلا به تهدیدات واشنگتن مبنی بر تحریم شرکتهای روسی در این کشور آمریکای لاتین اشاره کرد. به نقل از النشره، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: بحران ونزوئلا باید از طریق گفتگوی داخلی بدون پیش شرط حل و فصل شود. وی افزود: ما از واشنگتن می‌شنویم که گزینه‌ای غیر از تغییر رئیس جمهور کنونی ونزوئلا نیست و شاهد تهدید علنی آمریکا علیه ونزوئلا با استفاده از همه گزینه‌ها و نیز اقدامات تحریک آمیز آمریکا هستیم. وزیر خارجه روسها در ادامه اعلام کرد: مسکو به تهدیدات واشنگتن به شرکتهایش عادت کرده است از جمله تهدید شرکت «روس نفت» روسیه به تحریم‌های جدید به خاطر همکاری با حکومت ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهور آن. سرگئی لاوروف بیان کرد: آمریکا تهدید کرده که هر همکاری کننده با ونزوئلا را تحریم و مجازات می‌کند و ما به این عادت کرده‌ایم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وزیر خارجه روسیه سیاست خارجی ایالات متحده درباره ونزوئلا را محکوم کرد و اقدامات تحریک آمیز و تلاش‌های این کشور را که بهانه‌ای برای مداخله نظامی در ونزوئلا است، مورد انتقاد قرار داد. روسیه و ایالات متحده مکررا درباره ونزوئلا و رویکردهایشان درباره این کشور در تنش هستند. ایالات متحده و بسیاری دیگر از کشورها خوآن گوآیدو، رهبری اپوزیسیون ونزوئلا را به رسمیت می‌شناسند. لاوروف در نشست خبری نیز گفت: ‌ ایالات متحده فکر می‌کند که همه چیز مجاز است و در ضمن با مجازات و اعمال تحریم‌ها هم ونزوئلا را تهدید می‌کند. لاوروف همچنین در این سفر با مارچلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک دیدار کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش روز جمعه خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، «الیوت آبرامز» نماینده آمریکا که هدایت اقدامات برای براندازی دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا را برعهده دارد، ‌ اعلام کرد درصورتی که گوایدو با مشکل مواجه شود، آمریکا آماده اقدامات نامشخص است. وی هفته گذشته با شهروندان ونزوئلایی در میامی دیدار کرد و سپس روز سه شنبه در جلسه سخنرانی سالانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنگره حضور یافت. اعتراضات خیابانی در ونزوئلا به رهبری گوایدو شکست خورده و مادورو همچنان از حمایت روسیه، ‌ چین و کوبا برخوردار است. از سویی، ‌ ساعاتی پس از دیدار گوایدو با ترامپ، مقام‌های ونزوئلا شش نفر با تابعیت دوگانه آمریکایی – ونزوئلایی را که از مدیران شرکت آمریکایی «سیتگو» بودند، بازداشت کردند. شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، الیوت آبرامز نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ونزوئلا مجددا به تهدید حکومت ونزوئلا روی آورد. وی به حکومت ونزوئلا درباره تبعات ممانعت از بازگشت خوان گوایدو سردسته شورشیان ونزوئلا پس از پایان سفرش به آمریکا هشدار داد. آبرامز مدعی شد: امیدواریم که نظام ونزوئلا در محاسبات خود دقت کند به ویژه پس از این سفر، زیرا گوایدو از حمایت قوی واشنگتن برخوردار است و هرگونه اقدامی علیه وی نتایج معکوسی برای نظام ونزوئلا به همراه دارد. ما نگرانیم و امیدواریم که وی سالم برگردد. درباره چگونگی واکنش آمریکا به هر اقدام علیه گوایدو هم گفت: ما آمادگی کامل داریم.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: بحران ونزوئلا باید از طریق گفتگوی داخلی بدون پیش شرط حل و فصل شود. وی افزود: ما از واشنگتن می‌شنویم که گزینه‌ای غیر از تغییر رئیس جمهور کنونی ونزوئلا نیست و شاهد تهدید علنی آمریکا علیه ونزوئلا با استفاده از همه گزینه‌ها و نیز اقدامات تحریک آمیز آمریکا هستیم. با گفتگوی بدون قید و شرط طرفهای ونزوئلایی می‌توان به راهکار مقبول برای غلبه بر بحران کنونی دست یافت. وزیر خارجه روسها در ادامه اعلام کرد: مسکو به تهدیدات واشنگتن به شرکتهایش عادت کرده است از جمله تهدید شرکت «روس نفت» روسیه به تحریم‌های جدید به خاطر همکاری با حکومت ونزوئلا و نیکلاس مادورو رئیس جمهور آن. سرگئی لاوروف بیان کرد: آمریکا تهدید کرده که هر همکاری کننده با ونزوئلا را تحریم و مجازات می‌کند و ما به این عادت کرده‌ایم.
ایسناایسنا2 هفته قبل
رئیس جمهوری ونزوئلا ضمن انتقاد شدید از همتای آمریکایی‌اش به خاطر دیدار با رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در کاخ سفید، تأکید کرد که سیاست واشنگتن نسبت به کاراکاس «دیوانگی محض» است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در سخنرانی که از تلویزیون ملی این کشور منتشر شد، گفت: آقای ترامپ من رئیس جمهوری هستم که طبق قانون اساسی به صورت کاملا مشروع انتخاب شدم. دست از وسواس مریض‌گونه خود نسبت به ونزوئلا بردار. مادورو ضمن محکوم کردن این دیدار گفت: ترامپ آمریکا را به طرف درگیری شدیدی با ونزوئلا سوق می‌دهد. در همین حال یکی از مقامات ارشد دولت دونالد ترامپ نیز گفت: آمریکا نسبت به هر گونه مداخله دولت مادورو در بازگشت گوآیدو به ونزوئلا هشدار می‌دهد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 هفته قبل
با این حال، رفتار اخیر رییس مجلس نمایندگان امریکا یکی از بدنام‌ترین اقدامات صورت گرفته در آن مجلس بود. رییس مجلس نمایندگان باید فراتر از یک حزب سیاسی باشد به خصوص زمانی که رییس‌جمهوری کشور سخنرانی می‌کند. رییس مجلس نمایندگان نباید به عنوان نماینده یک حزب رفتار کند. او نتوانست بیطرفی خود را در منصب رییس مجلس نمایندگان امریکا حفظ کند. سایت «ووکس»، اما در گزارشی به برندگان و بازندگان سخنرانی ترامپ در مجلس نمایندگان امریکا پرداخته است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حساب کاربری کاخ سفید در توئیتر با انتشار تصاویری، از دیدار «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا با «خوان گوایدو»، رئیس جمهور خودخوانده و رهبر شورشیان ونزوئلا خبر داد. گفته شده میزبانی از گوایدو پس از دعوت از او برای شرکت در سخنرانی سالانه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا صورت گرفته است. حدود یک ماه پیش از این، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در حاشیه یک نشست منطقه‌ای در «بوگوتا» پایتخت کلمیبا گفته بود: آمریکا اقدامات بیشتری را برای حمایت از گوایدو انجام می‌دهد. گوایدو از ابتدای سال گذشته میلادی با حمایت آمریکا و کشورهای متحد واشنگتن، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خوانده است. این در حالی است که تنها چند هفته پیش از آن، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در انتخابات سراسری با رأ‌ی بالا بار دیگر به ریاست‌جمهوری برگزیده شده بود.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 هفته قبل
سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره با واکنش‌های بسیاری مواجه شده و حتی رسانه‌های این کشور هم این سخنرانی را «یک سخنرانی انتخاباتی» توصیف کرده‌اند. دونالد ترامپ در ابتدای سخنرانی‌اش در اقدامی که رسانه‌های آمریکایی آن را «عمدی» توصیف کردند، هنگام ارائه کپی متن سخنرانی خود، از دست دادن با رئیس مجلس نمایندگان امتناع کرد. این اتفاقات در تاریخ روابط کاخ سفید و مجلس نمایندگان بی سابقه بوده است. از جمله دیگر موارد جنجالی در سخنرانی ترامپ، تحریم این سخنرانی توسط هفت تن از قانون‌گذاران دموکرات بود. متن تا حاشیه سومین سخنرانی سالانه ترامپ، شکاف‌های سیاسی در عمق لایه‌های پنهان دولت آمریکا را آشکار کرد.
ایلناایلنا2 هفته قبل
رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته- چهارشنبه- با رهبر مخالفان ونزوئلا در کاخ سفید دیدار کرد. به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته- چهارشنبه- با «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا که چندی پیش خود را رئیس جمهوری موقت این کشور اعلام کرده بود، در کاخ سفید دیدار کرد. به گزارش بسیاری از رسانه‌های آمریکا این دیدار در کاخ سفید صورت گرفت و ترامپ از درب اصلی از گوایدو استقبال کرد. در این دیدار تعدادی از سیاستمداران آمریکائی و در رأس آنها «مایک پنس»، معاون ترامپ حضور داشت. «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا به دنبال حمایت آمریکا از گوایدو اعلام کرد که روابط با این کشور قطع شده و واشنگتن را به تلاش برای کودتا متهم کرد.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین فشارهای این کشور علیه دولت قانونی ونزوئلا، این بار در کاخ سفید با «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور دیدار کرده است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بعد از آنکه رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا را به عنوان میهمان ویژه به سخنرانی سالیانه خود در کنگره آمریکا دعوت کرد، در کاخ سفید هم از او میزبانی کرده است. کاخ سفید در صفحه توئیتری خود ضمن انتشار تصاویر دیدار رئیس‌جمهور آمریکا با خوان گوایدو رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا نوشت: «ایالات متحده به همکاری با شرکایمان در منطقه برای مقابله کردن با دیکتاتوری نامشروع در ونزوئلا ادامه خواهد داد». در تصاویری که کاخ سفید از این دیدار منتشر کرده، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا هم دیده می‌شود. دیدار ترامپ با گوایدو در حالی انجام شده که پیش از این رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا در سخنرانی سالیانه رئیس‌جمهور آمریکا در کنگره که بامداد روز گذشته ایراد شد، حضور یافت و مورد استقبال جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها قرار گرفته بود.

به انتهای لیست رسیدید

نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو (به اسپانیایی: Nicolás Maduro Moros) (زاده ۱۹۶۲) سیاست‌مدار ونزوئلایی است. وی پس از مرگ هوگو چاوز رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا شد. وی پیش از آن، پست‌های وزارت امور خارجه (از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳) و معاونت اجرایی ریاست جمهوری را (از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۱۳) بر عهده داشت. او در آوریل ۲۰۱۳ با رای ۵۱ درصدی مردم به مقام ریاست جمهوری ونزوئلا دست یافت. نیکلاس در جوانی راننده اتوبوس بود و سپس رهبر اتحادیه تاجران شد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ در انتخابات کنگره ملی (مجلس قانونگذاری ونزوئلا) رای آورد. مادورو در دولت چاوز دارای پستهای مختلفی از جمله وزیر امور خارجه بود. بعد از مرگ چاوز در سال ۲۰۱۳ مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا شد. وی در سال ۱۳۹۷ شمسی هنگامی که در حال سخنرانی در جمع نظامیان بود توسط پهباد ترور ناموفق شد. مادرو از دوستان نزدیک آیت الله علی خامنه‌ای می‌باشد. ویکی‌پدیا