نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
رئیس‌جمهوری ونزوئلا، اولتیماتوم اروپا را درباره برگزاری انتخابات زودهنگام رد کرد و درباره دخالت خارجی در بحران سیاسی ونزوئلا هشدار داد. اعتمادآنلاین| خبرگزاری فرانسه گزارش داد، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا یکشنبه به دنبال آنکه خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون خود را «رئیس‌جمهوری خودخوانده» این کشور اعلام کرد، این اولتیماتوم را رد کرد. خبرگزاری رویترز گزارش داد، نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا شنبه پیشنهاد برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام را داد تا به بحران در کشورش خاتمه دهد و نیروهای متحدش را در مجلس ملی ونزوئلا تقویت کند. وی همچنین از گوآیدو خواست تا مذاکرات رو در رو با او داشته باشد اگرچه گوآیدو آن را رد کرده است. مادورو همچنین هشدار داد که نمی‌تواند در صورت ادامه فشارها برای کناره‌گیری او از قدرت، احتمال وقوع جنگ داخلی را رد کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
هنوز واکنشی از سوی نیکلاس مادورو و دولت او در این باره گزارش نشده است. موضوع ورود کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا در یک ماه اخیر به نبردی سیاسی بین مادورو و گوایدو تبدیل شد. نیکلاس مادورو که همواره خوان گوایدو را «عروسک آمریکا» خوانده، کمک‌های بشردوستانه را نیز «ابزار نفوذ و تجاوز آمریکا» توصیف کرده است. غلامزاده با تشریح رخدادهای آتی ونزوئلا، ادامه داد: وضعیت داخلی ونزوئلا نشان‌دهنده این بود که محبوبیت مادورو بیشتر از گوایدو است. بهتر است بدانیم که بیشتر کشورهای آمریکای لاتین روحیه انقلابی دارند و از دخالت‌های آمریکا در کشورشان استقبال نمی‌کنند. «نیکلاس مادورو» رییس‌جمهوری قانونی این کشور در سخنرانی در جمع هواداران خود با اعلام قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا، دستور اخراج دیپلمات‌های آمریکایی را صادر کرد.

تظاهرات طرفداران نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا

تابناکتابناک2 ماه قبل
طرفداران نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا در کاراکاس، پایتخت این کشور در حمایت از او تظاهرات کردند. پس از تظاهرات خیابانی، آمریکا و برخی متحدانش از جمله همسایه‌های برزیل، رهبر اپوزسیون ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت به رسمیت شناخته‌اند اما ارتش با رئیس جمهور قانونی ونزوئلا همراهی کرده است. تصاویر منتشر شده از این تظاهرات را می‌بینید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
انتخابانتخاب1 ماه قبل
اتحادیه آفریقا که دارای ۵۵ عضو است حمایت خود را از نیکلاس مادورو به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا اعلام کرد. به گزارش تسنیم، «توماس کویزی کوارتی» نایب رئیس اتحادیه آفریقا در دیدار با «مودستو رویز» سفیر ونزوئلا در اتیوپی، ضمن اعلام همبستگی با مردم ونزوئلا اعلام کرد که این اتحادیه از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا حمایت می‌کند. اتحادیه آفریقا دارای ۵۵ عضو است و مقر آن در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی قرار دارد. پیش‌تر نیز «جری ماتجیلاگ» نماینده دائمی آفریقای جنوبی در سازمان ملل متحد اعلام کرده بود که این کشور به حمایت از نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ادامه خواهد داد. در این میان آمریکا و برخی متحدانش در آمریکای لاتین بیش از دیگران برای دخالت در ونزوئلا از خود اشتیاق نشان می‌دهند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
اقتصادنیوز: هواداران نیکلاس مادورو و خوان گوایدو شامگاه شنبه در خیابان‌های کاراکاس، پایتخت ونزوئلا تجمع کردند. تصاویر منتشر شده در رسانه‌های جمعی نشانگر حضور پررنگ‌تر هواداران سرخپوش نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در خیابان‌های مرکزی کاراکاس به نسبت طرفداران سفیدپوش خوان گوایدو، رئیس مجلس ملی و رهبر اپوزیسیون است. نیکلاس مادورو و خوان گوایدو در جمع هواداران خود حضور یافتند. با وجود تظاهرات دامنه‌دار مخالفان دولت بولیواری، نیکلاس مادورو برای دومین بار در انتخابات سال ۲۰۱۸ به ریاست جمهوری برگزیده شد. خوان گوایدو در ماه ژانویه با نامشروع خواندن ادامه حکومت آقای مادورو، خود را رئیس جمهوری موقت این کشور خواند.
فارسفارس2 ماه قبل
نیکلاس مادورو در این سخنرانی گفت: «هدف آنها این است که از واشنگتن به ونزوئلا حکومت کنند. 🔴 حامیان دولت ونزوئلااز طرف دیگر، مکزیک اعلام کرده فعلا «نیکلاس مادورو» را به‌عنوان رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد. رئیس‌جمهور بولیوی هم در بیانیه‌ای از نیکلاس مادورو حمایت و دخالت آمریکا در امور داخلی ونزوئلا را محکوم کرده است. ترکیه نیز از دولت مادورو حمایت کرده است. روزنامه «ال‌پائیس» گزارش داده «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه بعد از سخنان ترامپ برای حمایت از «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا با او تماس گرفته است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
اخبار داخلی*********مادرید- «علی‌ اصغر مونسان» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی با کارآفرینان و تورگردانان گردشگری ایران در سی ونهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اسپانیا موسوم به فیتور دیدار و گفت وگو کرد. تهران- «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفت که کشورش از مجلس ملی ونزوئلا حمایت می‌کند. تهران-رهبران نظامی ونزوئلا بر حمایت تزلزل ناپذیر خود از 'نیکولاس مادورو' رئیس جمهوری این کشور و وفاداری خود به وی تاکید کردند. مسکو-رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا بر حمایت کشورش از وی به عنوان رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا تاکید کرد. تهران-نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که سفارتخانه و تمام کنسولگری‌های این کشور در آمریکا تعطیل خواهد شد.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
هنوز واکنشی از سوی نیکلاس مادورو و دولت او در این باره گزارش نشده است. غلامزاده با تشریح رخدادهای آتی ونزوئلا، ادامه داد: وضعیت داخلی ونزوئلا نشان‌دهنده این بود که محبوبیت مادورو بیشتر از گوایدو است. بهتر است بدانیم که بیشتر کشورهای آمریکای لاتین روحیه انقلابی دارند و از دخالت‌های آمریکا در کشورشان استقبال نمی‌کنند. پس از آنکه «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه از تصمیم گوایدو استقبال کرده و گوایدو را به‌عنوان رییس‌جمهوری موقت ونزوئلا به‌رسمیت شناخت. «نیکلاس مادورو» رییس‌جمهوری قانونی این کشور در سخنرانی در جمع هواداران خود با اعلام قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا، دستور اخراج دیپلمات‌های آمریکایی را صادر کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان گفت که اتحادیه اروپا به تحولات آتی در ونزوئلا واکنش نشان خواهد داد. وی تهدید کرد که گزینه تحریم‌های بیشتری علیه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنان روی میز قرار دارد. د. اف گفت: «اتحادیه اروپا تحولات آتی در ونزوئلا را زیر نظر خواهد داشت و به آنها پاسخ می‌دهد. وزارت خارجه آلمان هفته پیش اعلام کرد که از تحریم‌ها علیه «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا و حلقه نزدیک به وی حمایت می‌کند و اتحادیه اروپا همانند آمریکا اقداماتی را علیه اعضای بخصوصی از دولت مادورو اتخاذ خواهد کرد. اواخر ماه ژانویه و اندکی پس از برگزاری مراسم تحلیف مادورو، گوایدو خود را رئیس جمهور خودخوانده این کشور اعلام کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
این اظهارات از سوی گوآیدو در حالی مطرح شده که نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به حامیانش تاکید کرد تا روز شنبه برای مقابله با اعتراضات جدید از سوی گوآیدو به راهپیمایی‌های ضد امپریالیستی دست بزنند. نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا قول داده است «اقلیت دیوانه‌ای» که می‌خواهد او را از قدرت کنار بزند را شکست دهد. بگذارید اقلیت دیوانه به رفتار تلخ خود ادامه دهد، ما آنها را مغلوب خواهیم کرد. درحالی که بیش از ۵۰ کشور گوایدو را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت شناخته‌اند، مادورو که از حمایت چین، روسیه و کوبا برخوردار است تاکید دارد که تنها رئیس جمهور مشروع کشور است. این درخواست بخشی از استراتژی اپوزیسیون ونزوئلا برای تضمین دارایی‌های خارجی این کشور و جلوگیری از فروش آنها توسط دولت مادورو است.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
خبرگزاری ایرنا: رهبر مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کرد که در حال آغاز مرحله جدیدی در مسیر اقدامات خود برای براندازی دولت 'نیکلاس مادورو' رییس جمهوری این کشور است. 'خوان گوایدو' روز گذشته (شنبه) وعده داد در این مرحله جدید و پیش از بدست آوردن کاخ ریاست جمهوری، به سراسر ونزوئلا سفر کند. وی در جدیدترین اظهارنظر مدعی شد که انتخاب دوباره نیکلاس مادورو در سمت ریاست جمهوری ونزوئلا مشروعیت ندارد. در حالیکه بیشتر کشورهای غربی از جمله آمریکا، گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند اما نیکلاس مادورو رئیس جمهوری کنونی ونزوئلا اعلام کرده که قربانی یک کودتای تحت حمایت آمریکاست. آمریکا در حالی در مسیر تشدید تحریم‌ها علیه دولت مادورو گام برمی دارد، مادورو همچنان از حمایت کشورهایی همچون روسیه و چین برخوردار است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
نیکلاس مادورو برای نشان دادن روحیه خود و ایستادگی در برابر مخالفان تحت حمایت آمریکا به میان نیروهای ارتش ونزوئلا رفت. اعتمادآنلاین| درحالی‌که غرب به ویژه آمریکا و همچنین برخی کشورهای همسایه از «خوان گایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا حمایت کرده‌اند، نیکلاس مادورو در میان نیروهای ارتش کشورش حاضر شد تا از نزدیک شاهد رزمایش آنان باشد. او تلاش کرد با دویدن کنار نیروهای ارتش و ایستادن بالای یک خودروی نظامی، روحیه خود را نشان دهد. این درحالی است که استرالیا و رژیم صهیونیستی نیز از مخالفان مادورو حمایت کردند و ترامپ هم اعلام کرد یکی از شاخص‌ترین مخالفان دولت ونزوئلا را که در آمریکا حضور دارد بعنوان نماینده این کشور به رسمیت خواهد شناخت. گفتنی است ارتش ونزوئلا اعلام کرده از دولت قانونی این کشور که برآمده از صندوق رای است حمایت خواهد کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه «اشپیگل»، «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان در سخنانی خواستار برگزاری انتخابات مجدد پارلمانی در ونزوئلا شد. «هایکو ماس»، وزیرامور خارجه آلمان هم اخیرا از «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا برگزاری انتخابات مجدد را درخواست کرده است. وزیر امور خارجه آلمان تاکید کرد که «نیکولاس مادورو» هر گونه مشروعیت دموکراتیک نداشته و رئیس جمهور منتخب دموکراتیک ونزوئلا نیست. «خوان گوایدو» رئیس پارلمان و رهبر مخالفان ونزوئلا چندی پیش خود را رئیس جمهوری موقت این کشور نامید. در حالیکه مادورو که در ماه مه سال گذشته در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید، خود را رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا می‌داند و رهبر مخالفان را «مهره آمریکا» نامیده است.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
مادورو محاکمه گوایدو را با توجه به سفر او به کشور کلمبیا که از سوی دادگاه عالی ممنوع اعلام شده، ضروری عنوان کرد. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بر لزوم محاکمه خوان گوایدو، رهبر شورشیان تاکید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا در تازه‌ترین اظهارات خود در ارتباط با خوان گوایدو، رهبر شورشیان، بر لزوم محاکمه او تاکید کرد. مادورو محاکمه گوایدو را با توجه به سفر او به کشور کلمبیا که از سوی دادگاه عالی ممنوع اعلام شده، ضروری عنوان کرد. با این حال رئیس جمهور ونزوئلا بازگشت گوایدو به کشورش را بلا مانع دانسته، هرچند به گفته مادورو محاکمه گوایدو نیز پس از بازگشت قطعی خواهد بود.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
خبرها و گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا تحرکاتی در مرزهای ونزوئلا و در عرصه سیاسی آغاز کرده است که می‌تواند منجر به مداخله نظامی این کشور در ونزوئلا علیه دولت مادورو شود. تابناک: خبرها و گزارش‌ها حاکی از آن است که آمریکا تحرکاتی در مرزهای ونزوئلا و در عرصه سیاسی آغاز کرده است که می‌تواند منجر به مداخله نظامی این کشور در ونزوئلا علیه دولت مادورو شود. بولتون و دیگر مقام‌های آمریکایی بارها ضمن حمایت از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا را به تشدید فشارهای اقتصادی و حملات نظامی آمریکا تهدید کرده‌اند. مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا بر تلاش این کشور برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا تأکید کرده است. ولی نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا هشدار داده است که آمریکا به‌دنبال ضربه زدن به استقلال کشورش از طریق ارسال کمک‌های انساندوستانه است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
ابوالفضل خدایی: به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تب ونزوئلا هنوز بالاست؛ واشننگتن در تازه‌ترین موضع اعلام کرده به دنبال قطع درآمد نفتی دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا و اختصاص آن به خوان گوآیدو، رهبر مخالفان دولت است. دولت ایالات متحده روز چهارشنبه خوان گوآیدو را به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا به رسمیت شناخت. رهبر مخالفان دولت ونزوئلا ساعاتی پیش از آن در میان هوادارانش خود را رئیس جمهوری موقت این کشور اعلام کرده بود. این گروه از ارتشیان ونزوئلایی در ویدئویی که دوشنبه، یکم بهمن در فضای مجازی منتشر کردند، گفته بودند که از فرمان رئیس جمهوری نیکولاس مادورو سرپیچی می‌کنند. این تصمیم بلافاصله واکنش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت و او در بیانیه‌ای، ریاست جمهوری موقت گوآیدو را به رسمیت شناخت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
دولت مادورو با سد کردن راه ورود کاروان‌های کمکی موجب تظاهرات مردم کشورش شد. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات از نیروهای نظامی و انتظامی ونزوئلا خواسته‌اند، مرزهای کشور را روی ورود کالاهای کمکی بگشایند. نیکلاس مادورو معتقد است که این کمک‌ها یک اقدام «نمایشی» و «پوششی» برای دخالت نظامی آمریکا در ونزوئلا است. یکی از موانع ورود کمک‌های دارویی و غذایی، نقشی است که ارتش ونزوئلا ایفا می‌کند. ارتش تاکنون مهم‌ترین رکن قدرت نیکلاس مادورو بوده است.» رهبران ایالات‌متحده، سران ارتش ونزوئلا را یک بار دیگر فراخوانده‌اند، به خوآن گوایدو بپیوندند و از نیکلاس مادورو روی‌ گردانند.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا بر لزوم محاکمه خوان گوایدو، رهبر شورشیان تاکید کرد. خبرگزاری مهر: «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا در تازه‌ترین اظهارات خود در ارتباط با خوان گوایدو، رهبر شورشیان، بر لزوم محاکمه او تاکید کرد. مادورو محاکمه گوایدو را با توجه به سفر او به کشور کلمبیا که از سوی دادگاه عالی ممنوع اعلام شده، ضروری عنوان کرد. با این حال رئیس جمهور ونزوئلا بازگشت گوایدو به کشورش را بلا مانع دانسته، هرچند به گفته مادورو محاکمه گوایدو نیز پس از بازگشت قطعی خواهد بود. با وجود درخواست گوایدو از نظامیان ونزوئلایی برای جداشدن از دولت، ارتش و نیروهای نظامی ونزوئلا همچنان به دولت مادورو وفادار مانده‌اند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
هزاران تن از معترضان اپوزسیون ونزوئلا به رهبری رییس جمهور خودخوانده این کشور از نیروهای مسلح خواستند تا دست از حمایت از نیکولاس مادورو، رییس جمهور کنونی ونزوئلا بردارند و اجازه دهند کمک‌های بشردوستانه وارد این کشور بحران زده شود. آنها همچنین بنرهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود «نیروهای مسلح شأن و منزلت خود را مجددا به دست آورید»، «مادورو غاصب»، «گوآیدو رئیس جمهور» و «نه به دیکتاتوری». وی همچنین در مقاله‌ای در نیویورک تایمز که روز چهارشنبه منتشر شد، نوشت: حمایت ارتش در پیشبرد تلاش‌ها برای سرنگونی نیکلاس مادورو بسیار مهم و کلیدی است و نشست‌های محرمانه‌ای با اعضای نیروهای امنیتی برگزار شده است. وی در ادامه این مقاله نوشت: پایان حمایت ارتش از مادورو برای ایجاد یک تغییر در دولت بسیار مهم و حیاتی است و اکثر افرادی که در ارتش خدمت می‌کنند معتقدند که مشکلات اخیر ونزوئلا غیرقابل دفاع است. گوآیدو به سرعت حمایت آمریکا و چندین کشور آمریکای لاتین را به دست آورد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت فرانسه امروز یکشنبه به «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا هشدار داد که اگر اقدام به اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری نکند، «خوان گوایدو» رهبر کودتاچیان، را به عنوان رئیس جمهور جدید ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد. هفته گذشته و بعد از آنکه گوایدو خود را رئیس جمهور ونزوئلا خواند آلمان، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، پرتغال، هلند و بلژیک به نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزوئلا هشت روز فرصت داده بودند انتخابات برگزار کند و در غیر اینصورت آنها ریاست‌جمهوری موقت خوان گوایدو را به رسمیت خواهند شناخت. مادورو اما این درخواست را «گستاخی» توصیف و رد کرده بود. لازم به ذکر است امروز یکشنبه ضرب‌الاجل کشورهای اروپایی به نیکلاس مادورو برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آن کشور پایان می‌یابد. روز گذشته همچنین رئیس جمهوری ونزوئلا که در انظار عمومی حاضر شده بود پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور را داد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
دولت ونزوئلا جزئیات طرح کودتای آمریکا علیه نیکولاس مادورو و مشارکت کلمبیا در این طرح را فاش کرد. وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا اعلام کرد که مسؤولان این کشور اوزوالدو بالومو سرهنگ بازنشسته را به اتهام تلاش برای ورود به کشور جهت انجام کودتای نظامی بازداشت کرده‌اند. به گفته وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا آمریکا برای انجام کودتا با مشارکت کلمبیا علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا برنامه ریزی کرده بود. به نقل از شبکه المیادین، از سوی دیگر نیکولاس مادورو در پایتخت در میان شهروندانی که عریضه‌هایی را در حمایت از وی و محکومیت تهدیدات نظامی آمریکا امضا کرده بودند، حضور یافت. مادورو دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به تلاش برای ناکام گذاشتن طرح مذاکره درباره ونزوئلا متهم کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا اعلام کرد که با «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور کنونی ونزوئلا مذاکره نخواهد کرد. مادورو در روز جمعه گفت که آماده است تا در هر زمان و هر مکان با گوایدو دیدار کند. پیش از این نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا برای دیدار با رئیس پارلمان، خوان گوییدو، که قبلا خود را رئیس موقت دولت اعلام نموده، تحت هر شرایطی اعلام آمادگی نمود. این بیانیه‌ای در کنفرانس مطبوعاتی مادورو، که وی در ارتباط با بحران سیاسی در کشور برگزار کرد، مطرح شد. مادورو همچنین اعلام کرد که روابط سیاسی و دیپلماسی با دولت آمریکا قطع شده، اما در زمینه انرژی و اقتصادی روابط برقرار است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا اعلام کرد: ادبیات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در میامی همانند سبک اظهارات یک نازی است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به تازگی رئیس جمهوری آمریکا در جریان سخنرانی‌اش با محکوم کردن سیاست‌های مادورو و دولتش گفت: افسران ارتش ونزوئلا که از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کنند، زندگی و آینده خود را به «خطر» می‌اندازند! وی ادامه داد: تعدادی از اعضای ارتش ونزوئلا هنوز هم از این «دیکتاتوری شکست خورده» حمایت می‌کنند. او خطاب به نظامیان ونزوئلا ادامه داد: "اگر شما این راه را در حمایت از مادورو انتخاب کنید، هیچ محل امن، خروج آسان و راهی به بیرون نخواهید داشت. مادورو در یک سخنرانی در یک شبکه تلویزیونی به اظهارات ترامپ پاسخ داد.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
گوایدو همچنین از مردم این کشور خواست پس از بازگشت او علیه دولت مادورو متحد شوند. نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، هفته گذشته اعلام کرد گوایدو پس از بازگشت به کشور باید به دلیل شکستن حکم دیوان عالی محاکمه شود. خوان گوایدو روز ۲۲ فوریه به مرز کلمبیا با کاراکاس رفت تا کمک‌هایی ارسالی از سوی آمریکا را که در آنجا جمع‌آوری شده بود وارد ونزوئلا کند. این در حالی است که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور قانونی این کشور، پذیرش این کمک‌ها را ممنوع اعلام کرده است. در پی این ماجرا، نیکلاس مادورو، گوایدو را عروسک خیمه‌شب بازی آمریکا خواند که در تلاش است کودتای طراحی شده از سوی واشنگتن را به اجرا گذارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 ماه قبل
رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن تکذیب هرگونه شایعه کناره‌گیری اعلام کرد تا پایان مهلت قانونی خود در قدرت باقی خواهد ماند. اعتمادآنلاین| «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا ضمن تکذیب هرگونه شایعه استعفا یا کناره‌گیری‌اش از قدرت اعلام کرده است که کار خود را تا پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش ادامه خواهد داد. نیکلاس مادورو همچنین با تاکید بر حمایت مردم و ارتش ونزوئلا از او گفته است به تعهدات خود عمل خواهد کرد. براساس قانون اساسی ونزوئلا، دوره دوم ریاست‌جمهوری نیکلاس مادورو که در دهم ژانویه امسال آغاز شده، تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت. رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین آمریکا را به راه اندازی کودتا در کشورش متهم کرده و از قطع کامل روابط دیپلماتیک با آمریکا خبر داده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
نیکلاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا روز سه‌شنبه مخالفان دولت خود را «اقلیت دیوانه» خواند و گفت که آن‌ها را شکست خواهد داد. سخنان او در حالی مطرح شده که خوان گوایدو، رییس‌ مجلس این کشور روز دوشنبه از کلمبیا به ونزوئلا بازگشت. یورو نیوز: نیکلاس مادورو، رییس‌جمهوری ونزوئلا روز سه‌شنبه مخالفان دولت خود را «اقلیت دیوانه» خواند و گفت که آن‌ها را شکست خواهد داد. سخنان او در حالی مطرح شده که خوان گوایدو، رییس‌ مجلس این کشور روز دوشنبه از کلمبیا به ونزوئلا بازگشت. ایران، روسیه، ترکیه و چین مهم‌ترین حامیان بین‌المللی نیکلاس مادورو هستند.
مهرمهر1 ماه قبل
اگر مجلس مؤسسان از پیشنهاد مادورو حمایت کند، این رأی‌گیری در سال جاری میلادی برگزار می‌شود. نیروی مسلح ونزوئلا از مهمترین نهادهایی به‌شمار می‌رود که از نیکلاس مادورو حمایت می‌کند. آنها می‌گویند انتخابات سال پیش نه به‌ شکل دموکراتیک و پس از جلوگیری از حضور چهره‌های اصلی مخالف مادورو، انجام شد. پایان ضرب الاجل اروپااز سوی دیگر امروز یکشنبه ضرب‌الاجل کشورهای اروپایی به نیکلاس مادورو برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در آن کشور پایان می‌یابد. توئیتر در بیانیه‌ای که منتشر کرده حتی اعتراف کرده سندی در ارتباط این افراد با دولت ونزوئلا در دست ندارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
وزیر دفاع ونزوئلا در واکنش به تهدید رئیس جمهور آمریکا گفت تا پای مرگ به نیکلاس مادورو وفادار خواهیم بود. خبرگزاری تسنیم: «ولادیمیر پادرینو لوپز» وزیر دفاع و فرمانده ارتش ونزوئلا روز سه شنبه در پاسخ به تهدید رئیس جمهوری آمریکا به قطع حمایت نظامیان از «نیکلاس مادورو» رئیس دولت قانونی ونزوئلا، گفت که او و سربازانش «تا پای مرگ» به مادورو وفادار خواهند بود. پادرینو گفت: سربازان و افسران ارتش ونزوئلا هیچ گاه از دولتی خارجی فرمان نخواهند گرفت. ترامپ روز گذشته از ارتش ونزوئلا خواست از دستور مادورو برای جلوگیری از ورود کمک‌های اولیه به آن کشور اطاعت نکنند و هشدار داد: ارتش ونزوئلا برای نجات مردم کشور خود کمک کند. وی خطاب به ارتش ونزوئلا که مطابق با قانون اساسی این کشور از نیکلاس مادورو حمایت کرده، اظهار کرد: در صورت تداوم این حمایت، همه چیز را از دست خواهید داد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
گفته می‌شود وزیر امور خارجه بریتانیا وضع تحریم‌ها علیه رییس‌جمهوری قانونی ونزوئلا را خواستار شده است. به گزارش ایلنا به نقل از گاردین، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه بریتانیا امروز-پنجشنبه- در نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا مدعی شد: «تحریم‌های هدفمند علیه کسانی که با خوردن حق مردم فقیر، ثروتمند شدند، چیزی است که فکر می‌کنم، می‌تواند موثر باشد.» امروز همچنین پارلمان اروپا از بررسی مساله به رسمیت شناختن «خوان گوایدو» به عنوان رییس‌جمهوری ونزوئلا خبر داده بود.

به انتهای لیست رسیدید

نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو (به اسپانیایی: Nicolás Maduro Moros) (زاده ۱۹۶۲) سیاست‌مدار ونزوئلایی است. وی پس از مرگ هوگو چاوز رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا شد. وی پیش از آن، پست‌های وزارت امور خارجه (از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳) و معاونت اجرایی ریاست جمهوری را (از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۱۳) بر عهده داشت. او در آوریل ۲۰۱۳ با رای ۵۱ درصدی مردم به مقام ریاست جمهوری ونزوئلا دست یافت. نیکلاس در جوانی راننده اتوبوس بود و سپس رهبر اتحادیه تاجران شد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ در انتخابات کنگره ملی (مجلس قانونگذاری ونزوئلا) رای آورد. مادورو در دولت چاوز دارای پستهای مختلفی از جمله وزیر امور خارجه بود. بعد از مرگ چاوز در سال ۲۰۱۳ مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا شد. وی در سال ۱۳۹۷ شمسی هنگامی که در حال سخنرانی در جمع نظامیان بود توسط پهباد ترور ناموفق شد. مادرو از دوستان نزدیک آیت الله علی خامنه‌ای می‌باشد. ویکی‌پدیا