اخبار نیکلاس مادورو - آخرین و مهم ترین اخبار نیکلاس مادورو از خبرگزاری‌های ایران | خبری
نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو

قدس آنلاینقدس آنلاین1 ساعت قبل
رئیس جمهور ونزوئلا هنگام دیدار با وزیر خارجه کشورمان به شوخی خطاب به عکاسان حاضر گفت از ظریف عکس بندازید، او خودش یک پهپاد است. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین به نقل از روسیا الیوم؛ نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا هنگام دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با عکاسان مزاح کرد و خطاب به آنها گفت: عکس بندازید، ظریف خودش یک پهپاد است. برای مشاهده فیلم اینجا کلیک کنید. مادور دیروز شنبه در کاراکاس از ظریف استقبال کرد و دو طرف روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام دو کشور را بررسی کردند. انتهای پیام/

شوخی رئیس جمهور ونزوئلا با ظریف با چاشنی کنایه به آمریکا +فیلم

رکنارکنا1 ساعت قبل
محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در سفرش به سه کشور آمریکای لاتین روز گذشته وارد کاراکاس پایتخت ونزوئلا شد و مورد استقبال گرم نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور قرار گرفت. در ابتدای این دیدار مادورو شوخی جالبی ظریف انجام داد و اون را به پهپاد تشبیه کرد و گفت: عکس بگیرید او (ظریف) خودش یک پهپاد است. گفته می‌شود در بهوبه ماجراهای پهپادی ایران و آمریکا و همچنین محدود کردن ظریف در سفر مدتی قبلش به نیویورک این شوخی مادرو به نوعی کنایه‌ای به آمریکا بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مادورو: ظریف به خودی خود یک پهپاد است

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم؛ رئیس جمهور ونزوئلا در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان، در شوخی با خبرنگاران، او را به یک پهپاد تشبیه کرد. نیکلاس مادورو به تصویربرداران و خبرنگاران حاضر در دیدار خود با محمد جواد ظریف به شوخی به آنان گفت: «فیلم بگیرید، این ظریف به خودی خود یک پهپاد است».

(تصاویر) ظریف در ونزوئلا

12+
فراروفرارو3 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| دیدار سرگئی ریابکوف، ‌ معاون وزیر امور خارجه روسیه با نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا شنبه در حاشیه کنفرانس وزارتی دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد صورت گرفت. ریابکوف با بیان اینکه با دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلا هم دیدار داشته است، گفت: افتخار این را داشتیم که مورد استقبال رئیس‌جمهوری ونزوئلا قرار بگیریم. این دیپلمات روس همچنین گفت ارتقای فعالیت شرکت‌های روسیه در ونزوئلا حین دیدارهایش در کاراکاس مورد گفت‌وگو قرار گرفته است. خصوصا ایده‌هایی درباره چگونگی توسعه حضور شرکت‌های روسی در اینجا و همچنین تقویت صنایع نفت و گاز، داروسازی مورد گفت‌وگو قرار گرفت. ریابکوف شنبه برای شرکت در کنفرانس وزارتی دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد به ونزوئلا سفر کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بر آمادگی «کاراکاس» برای تحکیم روابط دوجانبه با تهران تأکید کرد. وی در خصوص این دیدار، در توییتر نوشت: «دیدار موفقیت‌آمیزی با عالیجناب محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران داشتیم. ما آمادگی خود را برای تحکیم روابط دوجانبه، اعلام می‌کنیم». واشنگتن با حمایت از «خوان گوآیدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، چند تلاش ناموفق نیز برای کودتا در این کشور داشته است. جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، کوبا و چند کشور دیگر این اقدامات آمریکا را محکوم و تأکید کرده‌اند که باید به رأی مردم ونزوئلا احترام گذاشته شود.
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
کارشناس مسائل آمریکای لاتین گفت: به شرط دنبال کردن برنامه‌ای هدفمندی در کشور‌های آمریکای لاتین، می‌توانیم اثر تحریم‌ها را کاهش دهیم. رایزنی با رئیس جمهور، رئیس مجلس و وزیر امورخارجه ونزوئلا از دیگر برنامه‌های سفر ظریف به ونزوئلا خواهد بود. او سپس به منظور رایزنی با مقامات نیکاراگوئه و بولیوی عازم این دو کشور آمریکای جنوبی خواهد شد. کارشناس مسائل آمریکای لاتین توضیح داد: آمریکا نیکاراگوئه، بولیوی و ونزوئلا را تحریم کرده است، در حقیقت دولت ترامپ علیه این سه کشور صحبت کردند و همچنان سیاست‌های جنگ سرد متاثر از دکترین مونرو ۱۸۲۳، در حال اجرا در آمریکای لاتین است. کارشناس مسائل آمریکای لاتین ادامه داد: به شرط دنبال کردن برنامه‌ای هدفمندی در کشور‌های آمریکای لاتین، می‌توانیم منافع خود را تامین کنیم، امیدواریم راهی پیدا کنیم تا همکاری‌ها را تصحیح و اثر تحریم‌ها را کاهش دهیم.
فارسفارس7 ساعت قبل
رئیس‌جمهور ونزوئلا در یک پیام توییتری ضمن تقدیر از حمایت ایران از ونزوئلا در مقابل محاصره امپریالیسم، بر آمادگی کشورش برای تحکیم روابط دوجانبه با تهران تأکید کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بر آمادگی «کاراکاس» برای تحکیم روابط دوجانبه با تهران تأکید کرد. وی در خصوص این دیدار، در توییتر نوشت: «دیدار موفقیت‌آمیزی با عالیجناب محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران داشتیم. ما آمادگی خود را برای تحکیم روابط دوجانبه، اعلام می‌کنیم». جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، کوبا و چند کشور دیگر این اقدامات آمریکا را محکوم و تأکید کرده‌اند که باید به رأی مردم ونزوئلا احترام گذاشته شود.
ایلناایلنا7 ساعت قبل
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که طی سفرش به کاراکاس با رئیس‌جمهوری وزنوئلا دیدار کرده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر خارجه روسیه، گفت که طی سفرش به کاراکاس با «نیکولاس مادورو»، رئیس‌جمهوری ونزوئلا دیدار کرده است. ریابکوف روز گذشته -شنبه- به ونزوئلا سفر کرد. ریابکوف در جمع خبرنگاران گفت: «این افتخار را داشتیم که با نیکولاس مادورو دیدار کنیم.» وی افزود: «نخست آن‌که به نوبه خود کوشیدیم تا بر اهمیت همکاری میان روسیه و ونزوئلا تاکید کنیم. دوم آن‌که ما به این نتیجه رسیده‌ایم که دولت این کشور به رهبری نیکولاس مادورو به‌خوبی می‌تواند بر مشکلات فائق آید.» این دیپلمات همچنین گفت که دستور کار دو طرف «بسیار مثبت» بود و «در وضعیت فعلی هیچ نقطه منفی‌ای ندارد.»
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که با «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار کرده است. به گفته وی، دستور کار دوجانبه بین روسیه و ونزوئلا بسیار مثبت است و وضعیت کنونی هیچ تأثیر منفی بر روابط دوجانبه نگذاشته و روسیه همواره از رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا حمایت کرده و خواهد کرد. وی افزود: «تلاش آمریکا برای سرنگونی دولت قانونی ونزوئلا، نمونه آشکار دیگری از نقض ضوابط بین المللی از سوی آمریکاست. ولی مشروعیت دولت قانونی ونزوئلا را نمی‌توان زیر سئوال برد. لازم به یادآوری است که ریابکوف برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و رایزنی با مقامات بلندپایه دولت ونزوئلا در کاراکاس به سر می‌برد.

خوش و بش صمیمی «جواد ظریف» با «مادورو»

مهرمهر8 ساعت قبل
محمدجواد ظریف که در آغاز سفر به آمریکای لاتین در کاراکاس پایتخت ونزوئلا بسر می‌برد، عصر شنبه با نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که با «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا دیدار کرده است. به گفته وی، دستور کار دوجانبه بین روسیه و ونزوئلا بسیار مثبت است و وضعیت کنونی هیچ تأثیر منفی بر روابط دوجانبه نگذاشته و روسیه همواره از رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا حمایت کرده و خواهد کرد. وی افزود: «تلاش آمریکا برای سرنگونی دولت قانونی ونزوئلا، نمونه آشکار دیگری از نقض ضوابط بین المللی از سوی آمریکاست. ولی مشروعیت دولت قانونی ونزوئلا را نمی‌توان زیر سئوال برد. لازم به یادآوری است که ریابکوف برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و رایزنی با مقامات بلندپایه دولت ونزوئلا در کاراکاس به سر می‌برد.

خوش و بش گرم ظریف و مادورو در کاراکاس

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد به کاراکاس، پایتخت ونزوئلا سفر کرده است با رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد، با نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در کاراکاس دیدار کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیدار سرگئی ریابکوف، ‌ معاون وزیر امور خارجه روسیه با نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا شنبه در حاشیه کنفرانس وزارتی دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد صورت گرفت. ریابکوف با بیان اینکه با دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلا هم دیدار داشته است، گفت: افتخار این را داشتیم که مورد استقبال رئیس‌جمهوری ونزوئلا قرار بگیریم. این دیپلمات روس همچنین گفت ارتقای فعالیت شرکت‌های روسیه در ونزوئلا حین دیدارهایش در کاراکاس مورد گفت‌وگو قرار گرفته است. خصوصا ایده‌هایی درباره چگونگی توسعه حضور شرکت‌های روسی در اینجا و همچنین تقویت صنایع نفت و گاز، داروسازی مورد گفت‌وگو قرار گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
(آسوشیتدپرس) // انگلیس// انگلیس خواهان پرهیز از تشدید تنش با ایران است و می‌خواهد مسئله نفتکشها به صورت دیپلماتیک حل شود. (خبرگزاری صدا و سیما) گمانه زنی‌هایی وجود دارد که لندن دستورات واشنگتن را در رابطه با ایران اجرا می‌کند. (شبکه تلویزیونی راشا تودی) دیوید گوک وزیر دادگستری انگلیس گفت: روز چهارشنبه از کابینه این کشور استعفا خواهد کرد. (شبکه تلویزیونی آ اف پ) // امریکاران پال عضو پیشین کنگره آمریکا: توافق اتمی ایران یک توافق با ارزش بود. (خبرگزاری صدا و سیما)
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت دفاع ونزوئلا اعلام کرد نیرو‌های ارتش این کشور هواپیمای جاسوسی «ای پی ۳ ای» را در حریم هوایی خود شناسایی کردند. وزارت دفاع ونزوئلا تاکید کرد نیروی هوایی این کشور نتوانست با هواپیمای تجسسی آمریکا ارتباط برقرار کند. در ادامه این بیانیه آمده است در ساعت ۱۱:۳۳ صبح ارتباط تصویری نشان داد که این هواپیما یک هواپیمای‌ای پی-۳‌ای (لاکهید) آمریکا است. وزارت دفاع ونزوئلا تاکید کرد این اولین بار نیست که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و پرواز‌های غیرقانونی در حریم هوایی ونزوئلا از سوی کاراکاس به عنوان یک تهدید جدی خارجی شناخته می‌شود. مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی نیکلاس مادورو اعلام کرده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز10 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران بر آمادگی «کاراکاس» برای تحکیم روابط دوجانبه با تهران تأکید کرد. اخبار سیاسی- وی در خصوص این دیدار، در توییتر نوشت: «دیدار موفقیت‌آمیزی با عالیجناب محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران داشتیم. ما آمادگی خود را برای تحکیم روابط دوجانبه، اعلام می‌کنیم». واشنگتن با حمایت از «خوان گوآیدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا، چند تلاش ناموفق نیز برای کودتا در این کشور داشته است. جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، کوبا و چند کشور دیگر این اقدامات آمریکا را محکوم و تأکید کرده‌اند که باید به رأی مردم ونزوئلا احترام گذاشته شود.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر شنبه به وقت محلی با «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا دیدار و در خصوص ابعاد مختلف روابط دوجانبه و سایر مسائل مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد. اخبار سیاسی- ظریف که دیروز (شنبه) ۲۹ تیر برای شرکت در نشست وزرای عدم تعهد و سفری دوجانبه وارد کاراکاس شد ضمن شرکت و سخنرانی در این نشست با «دلسی رودریگرز» معاون اول رئیس جمهور ونزوئلا دیدار کرد. وی همچنین در «کمیته فلسطین» جنبش عدم تعهد در کاراکاس حضور یافت. ظریف قرار است در ادامه این سفر به نیکاراگوئه و بولیوی هم برود. وی پیش از هم برای شرکت در نشست سطح عالی شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود.

سفر ظریف نگرانی «پنس» را برانگیخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
*اولین سفر ظریف بعد از تحولات هفت ماه اخیر ونزوئلاسفر ظریف به ونزوئلا اولین سفر وزیر خارجه ایران پس از تحولات اخیر در این کشور از ژانویه امسال تاکنون است. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اوایل شهریور ۱۳۹۵ در سفر به ۶ کشور آمریکای لاتین و در آخرین مقصد این سفر به کاراکاس رفته بود. * مایک پنس چه گفت؟ امروز سفر ظریف به ونزوئلا در حالی صورت گرفته که «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه (۲۷ تیر ماه/ ۱۸ جولای) در صفحه توئیترش درباره این سفر نوشته بود: «سفر ظریف وزیر خارجه ایران به ونزوئلا به ما یادآوری می‌کند که فعالیت‌های ثبات زدای ایران از خاورمیانه فراتر رفته است. حال وزیر خارجه ایران در کاراکاس حضور دارد و قرار است در ادامه این سفر به نیکاراگوئه و بولیوی هم برود. محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران اوایل شهریور ماه ۱۳۹۵ نیز به ۶ کشور آمریکای لاتین از جمله نیکاراگوئه، بولیوی و ونزوئلا سفر کرده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وقتی ترامپ اواخر ماه گذشته با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کرد, بولتون در مغولستان و سرگرم دیدار با همتایان خود در این کشور بود. اما ترامپ در خصوص دشمنان کلیدی آمریکا, یعنی ایران و کره شمالی, یا به مذاکره روی آورده یا اینکه علنی پیشنهاد مذاکره داده است. نکته قابل توجه این است که اختلاف با ترامپ ظاهرا موجب نشده است او به طور کامل از چشم رئیس جمهور بیفتد. ترامپ افزود بولتون یکی از مشاوران تندروتر اوست و او «افراد دیگری هم دارد که چنین موضعی ندارند.» ترامپ همچنین گفته بود: من با جان بولتون خیلی اختلاف دارم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
در دعوتنامه‌ای که از سوی کاخ سفید برای سناتورها ارسال شده است، موضوع این نشست بررسی «تحریم‌های ترکیه» اعلام شده است. ولی برخی سناتورهای جمهوریخواه خواستار واکنش قاطعانه‌تر در برابر اقدام ترکیه در خریداری سامانه دفاع موشکی از روسیه شده‌اند. رئیس جمهور و سایر مقام‌های دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده‌اند که احتمال اعمال تحریم علیه ترکیه را رد نکرده‌اند. ریک اسکات سناتور جمهوریخواه و یکی از تنظیم کنندگان این قطعنامه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: خرید سامانه دفاع موشکی روسی توسط ترکیه، امنیت ملی ما و ثبات متحدان مان را تهدید می‌کند. روز پنجشنبه نیز سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه از ترامپ خواسته بودند تا تحریم هایی را علیه ترکیه اعمال کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت، حضور آمریکا در هر نقطه از جهان باعث بی ثباتی، فشار به مردم و افزایش تندروی و تروریسم است. وی ادامه داد: مقاومت مردم ونزوئلا در برابر رفتارهای مداخله جویانه آمریکا برای ما و آینده منطقه و جهان بسیار مهم است. ورود آمریکا در هر نقطه‌ای از جهان باعث بی ثباتی، فشار به مردم، افزایش تندروی و تروریسم شده است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز گذشته (جمعه) پس از سفر شش روزه، نیویورک را برای شرکت در اجلاس جنبش عدم تعهد در ونزوئلا ترک کرد. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر درباره این سفر گفت: ظریف در کاراکاس در اجلاس مهم وزیران خارجه عضو جنبش عدم تعهد شرکت و سخنرانی خواهند کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ریابکوف در آستانه این سفر در گفت‌وگو با این خبرگزاری، یادآور شد که در جریان این سفر تماس‌های برنامه ریزی شده در تمامی سطوح، از جمله با رهبران ونزوئلا در نظر گرفته شده است. به گفته وی، علاوه بر آن، امکان گفت‌وگو با شرکت کنندگان دیگر در نشست ‌وزیران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد نیز وجود دارد. ریابکوف در آستانه سفر به ونزوئلا اعلام کرد که در جریان این رایزنی‌ها قرار است ابعاد مختلف همکاری‌های مسکو و کاراکاس مورد بررسی قرار بگیرد. ریابکوف همچنین اعلام کرد که روسیه در منطقی بودن شرکت این کشور در کنفرانس بین المللی درباره اوضاع ونزوئلا که قرار است در اوایل ماه آگوست در لیما، پایتخت پرو برگزار شود، تردید دارد. دعوتنامه برای شرکت در این کنفرانس بین‌المللی علاوه بر روسیه، برای چین، کوبا، ترکیه و برخی دیگر کشورها نیز ارسال شده است.
الفالف1 روز قبل
طبق بیانیه وزارت خارجه آمریکا، مایک پمپئو در دیدار با رئیس‌جمهور آرژانتین با او درباره روابط دوجانبه، بحران ونزوئلا و «تروریستی» خواندن حزب‌الله لبنان صحبت کرده است. سفر وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» به آرژانتین در شرایطی صورت گرفت که در آستانه این سفر، دولت آرژانتین که روابط نزدیکی با واشنگتن و تل‌آویو دارد، ۲۷ تیرماه حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام و دارایی‌های احتمالی این گروه را مسدود کرده است. وزارت خارجه آمریکا افزود: «وزیر خارجه (آمریکا) از آرژانتین به دلیل شناسایی کل حزب‌الله شامل شاخه نظامی و مالی آن به عنوان یک سازمان تروریستی تمجید کرد». تشکر پمپئو از آرژانتین در حالی صورت گرفته که پیش از این، برخی مقام‌های ارشد آمریکا و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از این اقدام بوینس آیرس تشکر کرده بودند. «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در این باره گفته بود: «اسرائیل تصمیم مهم مائوریسیو ماکری رئیس‌جمهور آرژانتین برای تروریستی شناختن حزب‌الله را تبریک می‌گوید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره این سفر گفت: دکتر ظریف در کاراکاس در اجلاس مهم وزیران خارجه عضو جنبش عدم تعهد شرکت و سخنرانی خواهند کرد. وی ادامه داد: در کنار این اجلاس، با همتایان خود دیدارهای دوجانبه و منطقه‌ای هم خواهند داشت و همچنین با نیکلاس مادورو رئیس جمهوری و دیگر مقامات این کشور همچون وزیر امور خارجه، رئیس مجلس دیدارهای دوجانبه و جداگانه خواهند داشت. سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: پس از ونزوئلا، عازم نیکاراگوئه و بولیوی به عنوان دو کشور متحد و دوست ایران در آمریکای لاتین می‌شوند و آخرین تحولات روابط دوجانبه اعم از سیاسی و اقتصادی را با مقامات آن کشورها مورد بحث قرار خواهند داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفت که در جریان دور جدید مذاکرات صلح در باربادوس به مخالفان در این کشور پیشنهاد صلح دائم داده است. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «نیکولاس مادورو»، رئیس‌جمهوری ونزوئلا، گفت که در جریان دور جدید مذاکرات صلح در باربادوس به مخالفان در این کشور پیشنهاد صلح دائم داده است. مادورو گفت: «هیئت نمایندگان دولت ونزوئلا از دومین دور از مذاکرات در باربادوس بازگشتند. پیشنهاد ما البته ایجاد میزی دائمی برای گفت‌وگو بر سر صلح با مخالفان است.» این در حالی است که مقام‌های ونزوئلا پیش‌تر اعلام کرده بودند که دولت و مخالفان بر سر گفت‌وگوی دائم بر سر رسیدن به صلح در این کشور با یکدیگر به توافق رسیده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
وزارت خارجه نروژ که به عنوان میانجی‌گر در مذاکرات دولت و اپوزیسیون ونزوئلا عمل می‌کند، در بیانیه‌ای بی‌سابقه درباره پیشرفت این مذاکرات اعلام کرد گفتگوها بین دو طرف در باربادوس ادامه می‌یابد. اعتمادآنلاین| این وزارتخانه در بیانیه خود آورده است: نمایندگانی از طرف‌های درگیر ونزوئلا به مذاکرات با ابتکار عمل دولت نروژ و با هدف همکاری ادامه دار و موثر بودن آن ادامه می‌دهند. مذاکرات در روزهای آتی برای یافتن راه‌هایی به منظور حل بحران سیاسی در این کشور آمریکای لاتین از سر گرفته می‌شودخوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا در ژانویه سال جاری میلادی پس از آنکه انتخاب مجدد نیکولاس مادورو را به عنوان رئیس جمهوری این کشور زیر سوال برد و آن را همراه با تقلب دانست، علیه او دست به کار شد اما مادورو، او را دست‌نشانده دولت آمریکا می‌داند و علت مشکلات اقتصادی کشورش را تحریم‌های آمریکا اعلام کرده است. منبع: ایسنا
ایسناایسنا2 روز قبل
پارلمان اروپا از کشورهای عضو خواسته تا تحریم‌های بیشتری را علیه مقام‌های دولت ونزوئلا که مسئول «نقض‌ها و سرکوب‌های حقوق بشری» هستند، اعمال کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، اعضای پارلمان اتحادیه اروپا، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا را مسئول مستقیم استفاده از خشونت می‌دانند. پارلمان اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: نمایندگان کشورهای عضو ا شورای اروپایی خواسته‌اند تا تحریم‌های بیشتری را علیه مقام‌های ونزوئلایی مسئول نقض‌ها و سرکوب‌های حقوق بشری وضع کند. مقام‌های اتحادیه اروپا باید تحرکات و اقدامات این اشخاص را محدود کرده، دارایی‌های آنها را مسدود کنند و صدور ویزا برای آنها و وابستگان نزدیک آنها را به حالت تعلیق در آورند. اعضای پارلمان اروپا همچنین بر اهمیت حمایت از خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا تاکید کردند.

به انتهای لیست رسیدید

نیکلاس مادورو

نیکلاس مادورو (به اسپانیایی: Nicolás Maduro Moros) (زاده ۱۹۶۲) سیاست‌مدار ونزوئلایی است. وی پس از مرگ هوگو چاوز رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا شد. وی پیش از آن، پست‌های وزارت امور خارجه (از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳) و معاونت اجرایی ریاست جمهوری را (از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۱۳) بر عهده داشت. او در آوریل ۲۰۱۳ با رای ۵۱ درصدی مردم به مقام ریاست جمهوری ونزوئلا دست یافت. نیکلاس در جوانی راننده اتوبوس بود و سپس رهبر اتحادیه تاجران شد تا اینکه در سال ۲۰۰۰ در انتخابات کنگره ملی (مجلس قانونگذاری ونزوئلا) رای آورد. مادورو در دولت چاوز دارای پستهای مختلفی از جمله وزیر امور خارجه بود. بعد از مرگ چاوز در سال ۲۰۱۳ مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا شد. وی در سال ۱۳۹۷ شمسی هنگامی که در حال سخنرانی در جمع نظامیان بود توسط پهباد ترور ناموفق شد. مادرو از دوستان نزدیک آیت الله علی خامنه‌ای می‌باشد. ویکی‌پدیا