هامون

هامون

تسنیمتسنیم9 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه در پهنه ۱۸۷ هزار کیلومتری سیستان و بلوچستان تنها ۲ ایستگاه سنجش گردوغبار وجود دارد، افزود: این شرایط در حالی است که داده‌های آماری بلند مدت نشان می‌دهد که سیستان و بلوچستان پرگردوغبارترین استان کشور است. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این دو ایستگاه نیز گاهی به دلیل غلظت بالای ذرات غبار خراب می‌شود که تعمیر آن‌ها در استان انجام نمی‌شود بلکه باید شرکت پشتیبان از تهران عازم منطقه شده و این کار را انجام دهد. این موضوع سبب می‌شود تا در بحرانی‌ترین شرایط جوی که ثبت آمار از اهمیت بالایی برخوردار است، هیچ داده‌ای ثبت نشود. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: عمده دلایل تبخیر زیاد در زابل، دمای هوای بالا در تابستان‌ها و بهار و وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در این فصل است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با تأکید بر حمایت از هواشناسی ادامه داد: باید مشکلات هواشناسی برطرف شود تا اطلاعات با ارزش جوی تهیه و ثبت؛ و در مسیر توسعه پایدار از آن استفاده شود.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
پنجاهمین دوره این فستیوال اول جولای ۲۰۱۹ (دهم تیرماه) در شهر آرل افتتاح شد و ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریورماه) هم به کار خود پایان می‌دهد. در جشنواره امسال علاوه‌بر آثار عکاسی، ویدئو وآثار ضبط شده صوتی، اسناد و مدارک دیجیتالی (روزنامه، آفیش، نامه، مقاله، …) روایت شاهدان یک رویداد مهم نیز ارائه شد. در حاشیه این فستیوال بین‌المللی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های دیگری هم برپاست؛ VOICE OFF یکی از این نمایشگاه‌هاست که امسال در حاشیه فستیوال آرل برگزار شد. سهم ایرانی‌ها از جشنواره «آرل» دوسال پیش حدود ۶۶ عکاس از ایران با ارائه پروژه‌ای با عنوان «۳۸ سال» در جشنواره آرل شرکت کردند. کیوریتور آثار وی Hugo du Pleaaix بود.
مهرمهر1 ساعت قبل
این موضوع سبب می‌شود تا در بحرانی‌ترین شرایط جوی که ثبت آمار از اهمیت بالایی برخوردار است، هیچ داده‌ای ثبت نشود. ۴٫۵ متر از آب‌های سطحی زابل تبخیر شدمدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به تشریح وضعیت اقلیمی استان در سال ۱۳۹۷ پرداخت و افزود: سال گذشته بیش از ۴٫۵ متر از آب‌های سطحی زابل تبخیر شد، میزانی که بسیار قابل توجه است و تأثیر زیادی بر کیفیت آب‌های سطحی و خشک شدن تالاب‌های هامون دارد. وی ادامه داد: عمده دلایل تبخیر زیاد در زابل، دمای هوای بالا در تابستان‌ها و بهار و وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در این فصل است. وی افزود: چرا سیستان در مسئله گردوغبار و تبخیر که در کشور شاگرد اول است نباید تجهیزات و امکانات مناسب پایش این شرایط را داشته باشد؟ یا اینکه برای حل این مشکلات برنامه قابل قبولی نداشته باشد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری با تأکید بر حمایت از هواشناسی ادامه داد: باید مشکلات هواشناسی برطرف شود تا اطلاعات با ارزش جوی تهیه و ثبت؛ و در مسیر توسعه پایدار از آن استفاده شود.
خانه ملتخانه ملت2 ساعت قبل
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو حقابه تالاب‌های کشور را طبق قانونی که در مجلس به تصویب رساندیم باید تثبیت کند؛ متاسفانه تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته است؛ وزارت نیرو باید وظیفه قانونی خود را در قبال حفاظت از تالاب‌ها انجام دهد و عکس العمل مناسبی داشته باشد. بی مهری مسئولین نسبت به تالاب‌های کشورشاعری گفت: براساس قانونی که در سال ۱۳۹۶ تصویب و به دولت ابلاغ شد وظیفه حفاظت از تالاب‌ها برعهده محیط زیست است و مسائل اقتصادی و حقابه تالاب‌ها بر عهده وزارت نیرو است؛ اما تاکنون سازمان محیط زیست هیچ اقدامی جدی در جهت حفاظت از تالاب میانکاله انجام نداده است. ورود قوه قضائیه به عنوان مدعی العموم به موضوع محیط زیستشاعری یادآور شد: یکی از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی حفاظت از محیط زیست است، در مجلس دهم قوانینی از جمله قانون محیط زیست، هوای پاک، قانون حفاظت از آب، تالاب و حفاظت از جنگل‌ها و قوانینی که در راستای حفاظت از محیط زیست بود به تصویب رسید. عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس از قوه قضائیه درخواست دارم به عنوان مدعی العموم برای حفاظت از محیط زیست وارد عمل شوند و در راستای بحران محیط زیستی به صورت جدی عمل کنند، چرا که اثرات سوء بحران درمحیط زیست کمتر از بحران‌های اقتصادی نیست. ۲۳ استان درگیر ریز گردهاشاعری در ادامه تاکید کرد: ۲۳ استان کشور درگیر ریزگردها هستند و درکنار آن جنگل خواری و خشک شدن تالاب‌ها و بسیاری از معضلات محیط زیستی دامن محیط زیست را گرفته که بیشتر این مشکلات ناشی از مدیریت اشتباه در کشور است ما در حوزه حفاظت محیط زیست قوانین بسیاری وضع کرده‌ایم ولی این قوانین به درستی اجرا نمی‌شود.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
بر اساس مطالعات انجام شده، ارزش و منفعت اقتصادی آبخیزداری ۶ برابر بیشتر از هزینه­‌های ناشی از آن است. عدم وجود قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری که همه عرصه­‌های منابع طبیعی را شامل بشود از جمله خلأهای قانونی است که باید مدنظر مسئولان قرار گیرد. در سال ۱۳۵۰ بعد از انحلال وزارت منابع طبیعی، این وزارتخانه در وزارت کشاورزی ادغام و وزارت کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل گردید. از جمله قوانین خوب دیگر درباره آبخیزداری و حفاظت از منابع طبیعی، قانون افزایش بهره­‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی است. البته قانون جامع آبخیزداری و منابع طبیعی چند سال پیش در مجلس شورای اسلامی جریان داشت ولی متاسفانه این قانون که می­توانست عرصه منابع طبیعی را متحول کند به یک دفعه در مجلس متوقف شد.
مهرمهر6 ساعت قبل
پنجاهمین دوره این فستیوال اول جولای ۲۰۱۹ (دهم تیرماه) در شهر آرل افتتاح شد و ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریورماه) هم به کار خود پایان می‌دهد. برگزاری کارگاه آموزشی و بحث و گفتگو راجع به عکس‌ها از جمله برنامه‌های این فستیوال برای عکاسان آماتور است. در حاشیه این فستیوال بین‌المللی، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های دیگری هم برپاست؛ VOICE OFF یکی از این نمایشگاه‌هاست که امسال در حاشیه فستیوال آرل برگزار شد. درجشنواره عکس آرل هنر عکاسی مدرن به خوبی دیده می‌شود و ما شاهد عکس‌های قدیمی تا دوران معاصر هستیم. سهم ایرانی‌ها از جشنواره «آرل» دوسال پیش حدود ۶۶ عکاس از ایران با ارائه پروژه‌ای با عنوان «۳۸ سال» در جشنواره آرل شرکت کردند.
برنابرنا7 ساعت قبل
نمایش «پپ» به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان تا ۲۴ مهرماه در سالن هامون به روی صحنه می‌رود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نمایش «پپ» به کارگردانی اسماعیل کمالی دهقان از یک تا ۲۴ مهرماه در سالن هامون روی صحنه می‌رود. در خلاصه این کار آمده: یک پدر و پسر واقعی می‌خواهند با هم گفت و گو کنند. «پپ» اولین اجرای خود را در جشنواره تئاتر دانشگاهی داشته است و در چند رشته توانسته کاندید بشود. سعید آقاخانی، صدرالله اقاخانی، اسماعیل کمالی دهقان، محمد حسن کمالی از بازیگران این نمایش هستند.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
آلبوم «تصنیف و ترانه» که در راستای همکاری گروهی ضبط شده است با نگرش بر دو گونه تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی ساخته شده است. آلبوم «تصنیف و ترانه»، اثری تازه‌ از گروه همنوازان فاخته است که آذر امسال وارد بازار می‌شود. این آلبوم با تصنیف‌های قاجاری و ترانه‌های پهلوی ساخته شده است. خشایار پارسا، سرپرست گروه همنوازان فاخته با اعلام این خبر توضیح داد: «این اثر، اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. در راستای تفکرات مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کند.» او در ادامه گفت: «در موسیقی ایران، دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آلبوم «تصنیف و ترانه»، اثری تازه‌ از گروه همنوازان فاخته است که آذر امسال وارد بازار می‌شود. این آلبوم با تصنیف‌های قاجاری و ترانه‌های پهلوی ساخته شده است. خشایار پارسا، سرپرست گروه همنوازان فاخته با اعلام این خبر توضیح داد: «این اثر، اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. در راستای تفکرات مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کند.» او در ادامه گفت: «در موسیقی ایران، دو گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است.» پارسا خاطرنشان کرد: «گروه همنوازان فاخته در طول فعالیت خود تلاش کرده است با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد.» محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، نمایش «افرای ژاپنی» نوشته مسعود هاشمی‌نژاد و به کارگردانی حسین کشفی اصل تا ۲۵ مهر در تئاتر هامون روی صحنه می‌رود. این نمایش با بازی حمید رحیمی، زری کریمی، کیمیا جواهری، فرزاد برهمن، تینا هاشمی، حسین کشفی اصل، هر شب رأس ساعت ۲۱ اجرا می‌شود. این نمایش روایتگر تقابل دو زوج در یک شب‌نشینی بی‌سروته است که منجربه افشای رازهای بین آنها می‌شود. حسین کشفی اصل، پیش از این نمایش «تقصیر و پزشک پوشالی» را در سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ در نیاوران و تماشاخانه سه‌نقطه روی صحنه برده بود. تئاتر هامون در خیابان فلسطین، پایین‌تر از خیابان انقلاب، پلاک ۲۹۲/۱ واقع شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین20 ساعت قبل
سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به چهارهزار آسیب‌دیده از تغییرات آب و هوایی و خشکسالی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان خبر داد. پویش ملی نذرآب به عنوان یک سیاست راهبردی مورد توجه مدیران ارشد کشور قرار گرفته است. ارائه خدمات سلامت محور، ارائه خدمات معیشتی، تامین آب شرب و هم افزایی و حضور سازمان‌های مردم نهاد و موسسات خیریه از محورهای مورد نظر در طرح نذر آب ۲ است. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین‌المللی برعهده دارد و می‌کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زابل اظهار داشت: صبح امروز در پی وزش باد با بیشینه سرعت ۹۴ کیلومتر بر ساعت و پراکنده شدن ریزگرد و گرد و خاک در زابل کیفیت هوای این شهرستان در شرایط ناسالم قرار گرفت. مدیرکل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است، گفت: در پی این شرایط جوی نامطلوب شعاع دید افقی در ایستگاه هواشناسی فرودگاهی زابل به ۷۰۰۰ متر کاهش یافت و غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۳۰۰ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۲ برابر حد مجاز رساند. وی با اشاره به اینکه وزش باد و گرد و خاک ناشی از آن شعاع دید افقی در ایستگاه هواشناسی زهک را به ۸۰۰۰ متر کاهش داد، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از فردا بعد از ظهر از سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان کاسته می‌شود. انتهای پیام/ ع
فارسفارس22 ساعت قبل
با قطعی شدن خداحافظی حمید ظهرابی از سمت معاونت طبیعی، جایگزینی کیومرث کلانتری به جای وی قوت گرفته است، این تحولات نشان از رویکرد و برنامه‌های جدید عیسی کلانتری و همفکرانش در حوزه محیط طبیعی دارد. به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، معاونت محیط طبیعی سازمان‌محیط زیست پرچالش‌ترین و پرحاشیه‌ترین معاونت این سازمان محسوب می‌شود. در اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ بود که عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست پس از چندین ماه حمید ظهرابی را که سرپرستی معاونت محیط طبیعی را بر عهده داشت به سمت معاونت طبیعی محیط طبیعی و تنوع زیستی این سازمان برگزید. انتصاب ظهرابی در سمت معاونت محیط طبیعی سازمان محیط زیست را شاید بتوان محیط زیستی‌ترین و تخصصی‌ترین انتخاب عیسی کلانتری تا به امروز در میان معاونانش برشمرد. در یک کلام وی علاقه‌مندتربه محیط طبیعی، جسورتر و جوان‌تر از کیومرث کلانتری است.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
وی افزود: در موسیقی ایران ۲ گونه اثر با کلام به صورت موزون (متریک) موجود است، که یکی مربوط به دوران قاجار و دیگری پهلوی است. این اثر با نگرش و تامل بر این ۲ گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. بر همین اساس گروه «همنوازان فاخته» در طول فعالیت خود تلاش کرده با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد. محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خشایار پارسا سرپرست گروه «همنوازان فاخته» با اعلام این خبر توضیح داد: این اثر اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر است. البته در راستای تفکرات گروه مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کنند. این اثر با نگرش و تامل بر این ۲ گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. بر همین اساس گروه «همنوازان فاخته» در طول فعالیت خود تلاش کرده با ثابت نگه داشتن اکثر اعضای گروه به یک امضای شخصی در اجرا و بیان موسیقی کلاسیک ایران برسد. محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمد مهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
فیلم سینمایی «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی در مرحله جذب بازیگر است و فهرست بازیگران این فیلم ایرانی احتمالا به زودی تکمیل شود. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، کاوه آفاق به فیلم سینمایی «لامینور» اضافه شده است. تاکنون حضور علی نصیریان، سیامک انصاری، مهرداد صدیقیان، عزت‌الله رمضانی‌فر، پردیس احمدیه و کاوه آفاق در فیلم سینمایی «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی قطعی شده است. داریوش مهرجویی، کارگردان فیلم سینمایی «لامینور» یکی از بنیان‌گذاران موج نوی دوم سینمای ایران محسوب می‌شود. شما کاربران زومجی درباره فهرست بازیگران فیلم سینمایی «لامینور» چه نظری دارید؟
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، پویش «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» در نشستی که روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹ در دانشگاه شریف برگزار می‌شود نقد و بررسی خواهد شد. پویش «سه شنبه‌های بدون خودرو» که حالا چهار ساله شده است یکی از پر سر و صداترین پویش‌های محیط زیستی سالیان اخیر کشور بوده که خیلی از چهره‌های سرشناس محیط زیست کشور همراه آن شده‌اند. با این حال برخی معتقدند که این پویش نتوانسته علی رغم تلاشهای صورت گرفته و بهره مندی از ابزارهایی نظیر ظرفیت‌های تبلیغاتی شهرداری‌ها، عابربانک‌ها و رسانه‌های عمومی، به اهداف خود دست پیدا کند. طراحان این رویداد، هدف از آن را نه یک مناظره، بلکه یک گفتگوی جمعی با هدف یادگیری مشترک و افزایش بینش و دانش فعالین اجتماعی نسبت به طراحی اثربخش پویش‌های مردمی عنوان کرده‌اند. در این جلسه چالشی، علاوه بر حامیان «سه شنبه‌های بدون خودرو» همچون کوروش بختیاری، حسن اجتماعی و محمد درویش، منتقدان پویش همچون مهرداد ربیعی، احسان منصوریان، سروان عابدی (ازپلیس راهور) و هامون طهماسبی به ارائه دیدگاه خواهند پرداخت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
حالا ما چی؟» قایق‌های به گل نشستهدر نزدیکی کوه خواجه روستایی وجود دارد که صیادان سفلی نام دارد. در روستای صیادان سفلی همه مردم در خانه مانده‌اند بس که سرعت باد زیاد است کسی حوصله بیرون آمدن ندارد. برای موزه خوبه.» آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ از زندگی ۴۰۸ نفر در روستای صیادان سفلی حکایت دارد. اما صیادان سفلی همیشه همین‌قدر کم جمعیت نبوده است. دوست دارم بازنشستگی بگیرم از بیمه.» قدسیه یک پارچ پلاستیکی را پر از آب می‌کند و از ما پذیرایی می‌کند: «به غیر از آب هیچی نداریم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری صبا: آلبوم «تصنیف و ترانه» اثر تازه‌ای از گروه «همنوازان فاخته» است که آذر ماه سال جاری روانه بازار می‌شود. خشایار پارسا سرپرست گروه «همنوازان فاخته» با اعلام این خبر توضیح داد: آلبوم «تصنیف و ترانه» اجرای کنسرت گروه همنوازان فاخته در تالار رودکی تهران و آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر می‌باشد. در راستای تفکرات گروه مبنی بر ضبط آثار موسیقی به صورت گروهی، همنوازان فاخته اجرای زنده خود را پالایش و روانه بازار می‌کنند. این اثر با نگرش و تامل بر این دو گونه یعنی تصنیف قاجاری و ترانه پهلوی اجرا شده است. محبعلی بخشی خواننده، هدایت کلاری نوازنده بم تار، محمدمهدی شیخ نوازنده تار، ابوذر حسینی نوازنده عود، آرمان حیدریان نوازنده کمانچه، هامون بهرامی مقدم نوازنده سنتور، حسین گازر نوازنده تنبک، نیما داغمه چی نوازنده تار، علیرضا رسولی نوازنده کمانچه آلتو و خشایار پارسا نوازنده سنتور از دیگر عوامل آلبوم «تصنیف و ترانه» هستند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: بازیگر سینما و مدیر تماشاخانه هامون گفت: کسانی که فکری بجز فرهنگ دارند، به دلایل مختلف از سیستم فرهنگی حذف می‌شوند. کوشکی درباره هویت تماشاخانه تئاتر مستقل گفت: این هویت آگاهانه شکل گرفته است. هیچ نهاد و ارگانی از تئاتر خصوصی حمایت نمی‌کند و ارشاد هم فقط می‌گوید چه کاری باید بکنی چه کاری نباید بکنی! مثلا در مناسبت‌های مختلف تمام بخش‌های اقتصادی فرهنگی فعال هستند به جز تئاتر و موسیقی. کسانی که در حال حاضر در بحث تماشاخانه‌های خصوصی فعال هستند یا تحصیل کرده این کار هستند یا سال‌ها تجربه دارند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نمایش، نمایش «افرای ژاپنی» که نوشته مسعود هاشمی نژاد است، از تاریخ ۲۶ شهریور به مدت ۳۰ شب در تماشاخانه هامون روی صحنه می‌رود و در نخستین شب اجرا پذیرای اعضای انجمن عکاسان خانه تئاتر می‌شود. در این نمایش که با تهیه کنندگی مریم محمودزاده روی صحنه می‌رود، بازیگرانی چون حمید رحیمی، زری کریمی، کیمیا جواهری، فرزاد برهمن، تینا هاشمی و حسین کشفی اصل ایفای نقش دارند و الهه افخمی نیز دستیار کارگردان نمایش است. نمایش «افرای ژاپنی» روایتگر داستان یک شب نشینی بی سر و ته و تقابل ۲ زوج است که در پایان منجر به برملا شدن رازهایی بین آنها می‌شود. این نمایش برگرفته از نمایشنامه «سه روایت از زندگی» نوشته یاسمینا رضا است. علاقمندان به تماشای نمایش «افرای ژاپنی» می‌توانند از ۲۷ شهریور الی ۲۶ مهر، هر شب ساعت ۲۱ به غیر از شنبه‌ها به تماشاخانه هامون به نشانی خیابان انقلاب، ابتدای خیابان فلسطین جنوبی پلاک ۲۹۲ مراجعه کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز2 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
قبل از وقوع خشکسالی تالاب بین‌المللی هامون، ۸۰ درصد نیاز مردم را تأمین می‌کرد. دومین سالی است که سازمان هلال احمر برای اجرای طرح «نذر آب» به این منطقه و البته دیگر مناطق محروم استان، آمده است. همسر، مادر و چهار بچه قد و نیم قد که صورتشان کاملا آفتاب سوخته شده و هر چهار بچه تقریبا کم سن و سال هستند. چندین بچه قد و نیم قد داخل همین اتاق کوچک هستند. البته اغلب زن‌های سیستان و بلوچستان نوعی ترس و خجالت آمیخته با هم دارند و به سختی می‌توان سر صحبت را با آنها باز کرد.
ایلناایلنا2 روز قبل
طرح آب‌رسانی دشت سیستان در حالی روبه اتمام است که کارگران آن چند ماه معوق دارند. کارگران پروژه آبرسانی دشت سیستان در انتظار رای اداره کارمطالبات سال‌های ۹۵ و ۹۶ کارگران طرح آبرسانی دشت سیستان درحالی پرداخت نشد که آنها در تابستان در طاقت‌فرساترین شرایط کار می‌کنند. با توجه به وسعت طرح آبرسانی دشت سیستان در کل حدود ۲۰ پیمانکار بزرگ در آن حضور داشتند که هر کدام از آنها در مجموعه خود چند پیمانکار دارند؛ «پیمانکار در پیمانکار». پیمانکاران طرح آبرسانی دشت سیستان هم از این چرخه جدا نیستند و همانطور که گفته شد با این چالش‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. پروژه آبرسانی دشت سیستان هرچه هست می‌تواند بهره‌وری آب را در قسمتی از دشت سیستان بالا ببرد و فرصت‌های بیشتری را در اختیار کشاورزان قرار دهد.
ایسناایسنا2 روز قبل
حجم آب موجود مخازن سدهای کشور در سه ماه اخیربر این اساس حجم آب موجود مخازن سدهای کل کشور در خردادماه (۴۰۰۷۲ میلیون مترمکعب) نسبت به ماه گذشته (۴۱۰۴۰ میلیون مترمکعب) ۲٫۳۵ درصد کاهش داشته است. حجم آب ورودی به سدهای مخزنی کل کشور نسبت به ماه گذشته ۴۹ درصد و حجم آب خروجی مخازن سدهای کل کشور نسبت به ماه گذشته ۳۵ درصد کاهش داشته است. حجم آب ورودی به سدهای مخزنی کل کشور نسبت به ماه گذشته ۵۲ درصد و حجم آب خروجی مخازن سدهای کل کشور نسبت به ماه گذشته ۱۳٫۶۳۵ درصد کاهش داشته است. حجم آب ورودی به سدهای مخزنی کل کشور نسبت به ماه گذشته ۴۱٫۷ درصد و حجم آب خروجی مخازن سدهای کل کشور نسبت به ماه گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است. مخازن سدهای تهران در چه حالی هستند؟ بر اساس این گزارش، آمارها حاکی از آن است که مخازن سدهای تهران حدود ۹۹۳ میلیون مترمکعب آب دارند که نسبت به سال قبل حدود ۳۳۰ میلیون مترمکعب بیشتر است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
محسن حیدری اظهار داشت: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که مرداد امسال حداقل نیمی از کشور شاهد وقوع پدیده‌های خاکداری بود که شعاع دید افقی را به ۵۰۰۰ متر و کمتر از آن کاهش داد. وی افزود: در این ماه علاوه بر استان‌ها پرگردوغبار کشور نظیر سیستان و بلوچستان، کرمان و خوزستان، غبار سر از استان‌های پرباران و مرطوب کشور نیز در آورده و در استان گیلان نیز مشاهده شد. مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان توضیح داد: اگرچه پدیده غبار در برخی شهرهای شمال کشور گزارش شده است، اما میزان تکرار این پدیده نسبت به سیستان و بلوچستان بسیار ناچیز بوده است. بطوریکه در مرداد ماه در برخی شهرهای استان ما بیش از ۱۸ روز پدیده خاکدار گزارش شده که شعاع دید افقی را به ۵۰۰۰ متر و کمتر از آن کاهش داده است. حیدری گفت: در حال حاضر پدیده‌های خاک‌دار نظیر باد و گردوخاک، توفان گردوخاک و… پرتکرارترین پدیده‌های مخاطره‌آمیز جوی استان هستند که استان را در نیمی از سال تحت تأثیر قرار می‌دهند.
ایلناایلنا3 روز قبل
بررسی جایگاه تماشاخانه‌های خصوصی در تئاتر ایران، موضوعی است که برنامه «شب تئاتر» این هفته به آن اختصاص یافته است. به گزارش ایلنا، مصطفی کوشکی (نویسنده، کارگردان و مدیر تماشاخانه تئاتر مستقل) و هادی حجازی‌فر (بازیگر، کارگردان و مدیر تماشاخانه هامون)، مهمان این هفته منوچهر اکبرلو در شب تئاتر خواهند بود تا درباره روابط تماشاخانه‌ها و هنرمندان و نیز نهادهای دولتی سخن گویند. بنابراین گزارش، مدیران تماشاخانه‌های چند شهرستان نیز مهمان تلفنی برنامه خوهند بود تا مسائل خاص شهر خود را مطرح کنند. بیان رویدادها و تحلیل‌های هفته، به همراه معرفی نمایش‌های روی صحنه، از دیگر بخش‌های برنامه این هفته است. «شب تئاتر» از مجموعه «شب‌های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که شنبه‌ها ساعت ۲۳ به صورت زنده روی آنتن می‌رود.
برنابرنا3 روز قبل
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: المپیاد ورزشی روستائیان و عشایر استان تحت عنوان جام خوشه چین برای اولین بار و با هدف ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان روستایی و استعدادیابی در این منطقه از کشور برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری برنا، ادهم کرد زابلی در گفت و گو با خبرگزاری برنا اظهار داشت: اولین المپیاد ورزشی روستائیان و عشایر تحت عنوان «جام خوشه چین» (ویژه آقایان) با حضور بیش از ۳۰۰ ورزشکار در قالب ۱۶ شهرستان از سراسر استان پهناور سیستان و بلوچستان و به میزبانی سراوان از پنجشنبه ۲۱ شهریور ماه شروع شد. وی افزود: این رقابت‌ها بر اساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان و در اکثر بخش‌ها و روستاهای استان با همکاری بخشداری‌ها، هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی و همچنین دهیاری‌های استان و با هدف ایجاد نشاط و شادابی و خودباوری و اعتماد به نفس در بین جوانان روستایی و استعدادیابی در این منطقه از کشور نیز برگزار می‌شود. کرد با بیان اینکه بازه زمانی برگزاری رقابت‌ها از ۲۰ لغایت ۳۰ شهریورماه و به مدت ۱۰ روز متوالی خواهد بود، ادامه داد: تیم‌های منتخب ۱۶ شهرستان در ۶ رشته طناب کشی، فوتسال، چوب کشی سنتی، والیبال، دوومیدانی و هفت سنگ در رده سنی بین ۱۵ تا ۱۸ سال در سراوان با هم به رقابت خواهند پرداخت. کرد خطرنشان کرد: روز اول این المپیاد ورزشی در ۴ رشته هفت سنگ مهارتی، دو و میدانی، چوب کشی و طناب کشی برگزار شد که ورزشکاران شهرستان‌های زهک با ۲طلا، ۱ نقره و ۱ برنز، چابهار با ۱ طلا، ۱ نقره و ۲ برنز، سراوان (میزبان) با ۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم رنکینگ و زابل و بمپور با ۱ طلا، ایرانشهر، نیکشهر و هامون با ۱ نقره، شهرستان مهرستان با ۱ برنز در رتبه‌های بعدی جدول قرار گرفتند.
زوم‌جیزوم‌جی3 روز قبل
مانی حقیقی که در این قسمت از مطالب بیوگرافی به سراغ او رفته‌ایم، متولد ۲۵ تیرماه ۱۳۴۸ است. مانی حقیقی در فیلم سینمایی «آبادان» به‌عنوان اولین فیلم، با افراد سرشناسی همکاری کرد. بازیگران اولین فیلم مانی حقیقی نیز جمشید مشایخی، فاطمه معتمدآریا و هدیه تهرانی بودند. مانی حقیقی در همین سال فیلم سینمایی «خوک» را به‌عنوان کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده جلوی دوربین برد. جدیدترین فیلم مانی حقیقی که قرار است تولید شود، فیلم سینمایی «تفریق» محسوب می‌شود.
مهرمهر3 روز قبل
بیابان صدها روستای ریگان را تهدید می‌کندشهرستان ریگان در صف نخست مقابله با ریزگردها در استان کرمان می‌باشد و طبق اعلام مسئولان این شهرستان دومین کانون ریزگردها در کشور است بطوریکه در هر سال حداقل ۲۰۰ روز این شهر شاهد طوفان شن یا ریزگردها می‌باشد. امین باقری می‌گوید: ریگان محروم‌ترین شهرستان استان است و در این زمینه در کشور نیز جایگاه مناسبی ندارد اما اعتبارات محرومیت زدایی به این شهرستان آن طور که باید اختصاص نمی‌یابد و اکثر روستاهای ما در طول سال درگیر شن‌های روان هستند. باقری می‌گوید: هر سال طوفان‌های شن میلیاردها تومان خسارت به زیر ساخت‌های شهرستان وارد می‌کند و تقریبا در همه هفته‌های سال درگیر مشکل ریزگردها هستیم. وضعیت وقتی نگران کننده‌تر می‌شود که خشکسالی در این مناطق تشدید شود و این اتفاقی است که طی ۲۰ سال اخیر در این مناطق روی داده و موجب شده ۶۰ درصد از کانون‌های بحرانی فرسایش بادی استان در شهرستانها شرق استان شکل بگیرد. اما نکته جالب توجه اینکه؛ مردم این مناطق در صورت مشاهده کوچکترین نقطه امیدی به این روستاها باز می‌گردند و این امر را می‌توان بعد از لایروبی و احیای مجدد برخی از قنات‌ها مشاهده کرد.

به انتهای لیست رسیدید