هانوی

هانوی

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
برنان در اولاین سوال خود در این مصاحبه، با اشاره به تهدیدهای اخیر مقام‌‎های کره شمالی درباره احتمال از سرگیری برنامه‌های اتمی و موشکی این کشور پرسید: «کره شمالی اعلام کرده که یک آزمایش بسیار مهم انجام داده است. رئیس‌جمهور (باراک) اوباما به او گفت که کره شمالی خطرناک‌ترین مشکلی در جهان است که او با آن مواجه خواهد شد. با آزمایش جدید) در کره شمالی) و بیانیه نماینده آنها در سازمان ملل به نظر می‌رسد که دیپلماسی دیگر مرده است. اوبرایان: آزادی وانگ، پیش‌شرط مذاکرات مستقیم آمریکا با ایران نبودبرنان سوال کرد: «یک مبادله زندانیان با ایران انجام شد، موضوعی که خیلی مهم بود چرا که برای اولین بار بود که دولت ترامپ یک زندانی را از ایران (به آمریکا) برگردانده است. مجری سی‌بی‌‌اس از این مقام ارشد آمریکایی سوال کرد که آزادی ژیو وانگ پیش شرطی برای انجام مذاکرات مستقیم آمریکا و ایران بوده است؟ مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «نه (پیش‌شرط) نبود.
فارسفارس2 روز قبل
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در یک مصاحبه ضمن ابراز امیدواری درباره امکان مذاکرات مستقیم واشنگتن و تهران گفت که آزادی «ژیو وانگ» از ایران، پیش شرط دولت دونالد ترامپ برای مذاکرات مستقیم نبوده است. برنان در اولاین سوال خود در این مصاحبه، با اشاره به تهدیدهای اخیر مقام‌‎های کره شمالی درباره احتمال از سرگیری برنامه‌های اتمی و موشکی این کشور پرسید: «کره شمالی اعلام کرده که یک آزمایش بسیار مهم انجام داده است. رئیس‌جمهور (باراک) اوباما به او گفت که کره شمالی خطرناک‌ترین مشکلی در جهان است که او با آن مواجه خواهد شد. مجری سی‌بی‌‌اس از این مقام ارشد آمریکایی سوال کرد که آزادی ژیو وانگ پیش شرطی برای انجام مذاکرات مستقیم آمریکا و ایران بوده است؟ مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «نه (پیش‌شرط) نبود. ببینید ما یک کارزار فشار حداکثری علیه ایران داریم و فکر می‌کنم که این کارزار تاثیر داشته و تا حدی روی این آزادی (آزادی ژیو وانگ) اثر داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
اما آن چه این دو نشست و متعاقب آن اقدام بی سابقه ترامپ در ورود به خاک کره شمالی را بی حاصل گذاشت، زیاده خواهی‌های آمریکا از یک سو و توانمندی نظامی کره شمالی از سوی دیگر بود. اعلام هشدار مبنی بر گام برداشتن کره شمالی در «مسیری نوین» در صورت عدم تغییر رویکرد خصمانه آمریکا۳. رسوایی «اوکراین گیت» مواجه است، مواضعی را اتخاذ کرده که ضعفش را در مقابل کره شمالی آشکارتر ساخته است. جمله نخست ترامپ به وضوح تاکیدی است بر نگرانی وی از انجام آزمایش‎های موشکی دیگر توسط کره شمالی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. باید گفت که پیام این جمله ترامپ به خوبی در کره شمالی دریافت شد.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود در ارتباط با کره شمالی مدعی شد: کیم جونگ اون اگر خصمانه رفتار کند، خیلی چیزها را از دست می‌دهد. ترامپ با اشاره به مذاکره با رهبر کره شمالی در سنگاپور و امضای توافق خلع سلاح اتمی؛ تاکید کرده که رهبر کره شمالی نمی‌خواهد روابط ویژه خود با رئیس‌جمهور ایالات متحده را از دست بدهد یا در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده دخالت کند. ترامپ با این حال در توئیت خود این را نیز افزوده است که کره شمالی با رهبری کیم جونگ اون، پتانسیل اقتصادی عظیمی دارد، اما باید همانطور که قول داده، خلع سلاح اتمی شود. اظهارات ترامپ یک روز پس از آن مطرح شد که «کیم سونگ»، سفیر کره شمالی در سازمان ملل اعلام کرد که موضوع «هسته‌ زدایی» از میز مذاکرات با آمریکا حذف شده است. به گفته این مقام کره شمالی، نیازی به مذاکرات طولانی مدت با آمریکا نیست.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشخبرگزاری رسمی کره شمالی از انجام یک آزمایش موشکی بسیار مهم در سایت پرتاب ماهواره «سوهائه» خبر داد. اخبار بین‌الملل- پیونگ یانگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که نتیجه این آزمایش بار دیگر نقش مهمی در تغییر مواضع راهبردی کره شمالی در آینده نزدیک ایفا خواهد کرد. کره شمالی سایت سوهائه را یک سایت پرتاب ماهواره می‌داند اما مقامات آمریکایی مدعی پرتاب موشک‌های بالستیک از این سایت هستند. این در حالی است که «کیم سونگ»، سفیر کره شمالی در سازمان ملل اعلام کرده است که موضوع «هسته‌ای زدایی» از میز مذاکرات با آمریکا حذف شده است. به گفته این مقام کره شمالی، نیازی به مذاکرات طولانی مدت با آمریکا نیست.
صدا و سیماصدا و سیما5 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیونگ یانگ از اظهارات گستاخانه و توهین آمیز اخیر ترامپ در مورد کیم جونگ اون رهبر کره شمالی انتقاد کرد و در مورد عود دوباره حماقت رئیس جمهور آمریکا ابراز نگرانی کرد. پیونگ یانگ تا پایان سال به واشنگتن مهلت داده است در مذاکرات در مورد پرونده هسته‌ای که در حال حاضر به بن بست رسیده است، امتیازاتی پیشنهاد دهد. این طور نیست؟ به همین دلیل است که من او را مرد راکتی می‌نامم. چوئه سون هویی معاون وزیر خارجه کره شمالی پنجشنبه شب در واکنش به این اظهارات گفت: این اظهارات بی ادبی نسبت به رهبر کره شمالی است. وی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد گفت: اگر هدف این کار یادآوری دو سال گذشته و زمانی است که که تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ یانگ بسیار زیاد بود، این اقدامی بسیار خطرناک است. وی تاکید کرد تکرار اصطلاح به کار گرفته شده توسط رئیس جمهور آمریکا نشانه عود دوباره حماقت در نظر گرفته خواهد شد. در واکنش به اظهارات ترامپ در مورد استفاده احتمالی از زور علیه پیونگ یانگ هم کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد در این صورت این کشور هم اقدامی مشابه، در هر سطحی خواهد داشت. در نشست ناتو، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما قوی‌ترین ارتش جهان را داریم و با فاصله زیاد قدرتمندترین کشور جهان هستیم. وی افزود ما امیدواریم که ناچار نشویم از آن استفاده کنیم، اما اگر لازم شود این کار را خواهیم کرد.
صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در عرصه سیاست خارجی با رفتار عجیب و غریب خود گاهی موجب رنجش متحدانش می‌شود و گاهی از در دوستی با دشمنانش درمی آید و در عرصه داخلی با تملق گویی رأی دهندگانش، برداشت کاملا شخصی خود را از روابط بین الملل به جهان تحمیل کرده است و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ همچنان در پی پیروزی است. - بحران سوریه، شاهد مدعا:۲۷ اکتبر رئیس جمهور آمریکا آنچه را که احتمالا پیروزی اصلی وی در عرصه جهانی است، اعلام می‌کند: مرگ ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یک عملیات نظامی آمریکا در سوریه. نایل گاردینر، کارشناس «بنیاد هریتیج» خاطرنشان کرد: «در دوره ترامپ، داعش قلمروی خود را در عراق و سوریه از دست داد. این نتیجه‌ای بسیار بسیار بزرگ است.» این در واقع همان شعاری است که این میلیاردر جمهوری خواه در مبارزات انتخاباتی آینده خود تکرار خواهد کرد. اما مرگ تحت تعقیب‌ترین فرد جهان، به این شرایط آشفته خاتمه داد. دونالد ترامپ با نشان دادن توافق خود با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که نظام‌های دموکراتیک متعددی در جهان تمایل چندانی به معاشرت با وی ندارند، موجب رنجش نزدیک‌ترین متحدانش در اروپا و همچنین در کنگره آمریکا شد. هر چند که از نظر نایل گاردینر، حامی سرسخت ترامپ معتقد است، برای سران کشور‌های خارجی این یک اشتباه است که تصور کنند وی (ترامپ) پس از انتخابات دیگر در کاخ سفید نخواهد بود.» در هر صورت، غول مستغلات آمریکا که یک تازه وارد سیاسی محسوب می‌شود، یک بار دیگر این فرصت را خواهد داشت که در نشست آتی سران بزرگترین قدرت‌های جهان «گروه هفت یا هشت»، نخبگان سیاسی دنیا را که در کمپ دیوید میزبان آن‌ها خواهد بود، مبهوت کند. دونالد ترامپ تمایل خود را برای دعوت از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به نشست کمپ دیوید پنهان نکرده است، اقدامی که می‌تواند انتقاد‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.
انتخابانتخاب6 روز قبل
کره شمالی بامداد پنجشنبه در نامه‌ای به شورای امنیت هشدار داد، بحث در مورد حقوق بشر در این کشور می‌تواند یک تحریک جدی باشد و پیونگ یانگ با قدرت به آن پاسخ خواهد داد. این هشدار پیونگ یانگ پس از آن مطرح می‌شود که دیپلمات‌های مستقر در سازمان ملل اعلام کردند که برخی اعضای شورای امنیت قصد دارند در این ماه جلسه‌ای برای بررسی وضعیت حقوق بشر کره شمالی برگزار کنند. چهارشنبه شب نیز نمایندگان لهستان، آلمان، انگلیس، فرانسه، بلژیک و استونی نسبت به ادامه آزمایش‌های موشکی کره شمالی ابراز نگرانی کردند و آن را نقض قطعنامه‌های این شورا دانستند. این ۶ عضو شورای امنیت تاکید کردند کره شمالی باید تمام تسلیحات کشتار جمعی و برنامه‌های موشک بالستیک خود را به شکل تأیید شدنی و برگشت‌ناپذیر رها کند. این سیزدهمین آزمایش تسلیحاتی پیونگ یانگ در سال جاری میلادی بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
رییس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: کلاس مربیگری A در منطقه شرق آسیا با حضور ٢٤شرکت کننده از کشورهای ویتنام، لائوس، کره جنوبی، تایوان، سنگاپور و مالزی برگزار شد. همچنین رییس فدراسیون فوتبال ویتنام و یورگن گده مدیر فنی فدراسیون ویتنام هم در روز پایانی این کلاس حضور داشتند. رییس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال در پایان گفت: پس از پایان دوره مذاکرات بسیار خوبی با یورگن گده داشتیم. فوتبال ویتنام در رده پایه پیشرفت بسیار خوب و قابل توجهی داشته و امیدوارم زمینه خوبی برای گسترش همکاری‌ها و انجام مسابقات تدارکاتی فراهم شود. یورگن گده آلمانی سال‌های سال در فوتبال ایران سابقه حضور داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ ارتش کره شمالی به دستور «ارتش کره شمالی به دستور «کیم جونگ اون»، رئیس کره شمالی، در جزیره «چانگرین» در دریای مورد مناقشه با کره جنوبی رزمایش توپخانه‌ای برگزار کرد. به گزارش کی‌سی‌ان‌ای، ارتش کره شمالی همزمان با بازدید کیم از یک واحد نظامی در جزیره چانگرین در ساحل غربی این کشور، به دستور وی، یک رزمایش توپخانه‌ای برگزار کرد. ارگان رسمی کره شمالی در این رابطه نوشت، از زمان شروع مذاکرات هسته‌ای کره شمالی با آمریکا، این نخستین بازدید کیم از یک واحد نظامی در خط مقدم است. این دیپلمات کره شمالی تاکید کرد موضع پیونگ یانگ در از سرگیری مذاکرات، دست کشیدن آمریکا از سیاست‌های خصمانه علیه کره شمالی است. کره شمالی و آمریکا در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در «سنگاپور» و «هانوی» بی نتیجه پایان یافت.

اعتراف مقامات سابق کاخ سفید: آمریکا شیطان بزرگ است/ علت اعتیاد ۴۰ ساله واشینگتن به دشمنی با ایران چیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
سرویس جهان مشرق - عبارت «شیطان بزرگ» برای اشاره به آمریکا در ادبیات سیاسی و رسانه‌ای دنیا اکنون عبارتی شناخته‌شده است. ششمین گزارش از این هفت گزارش، به موضوع تاریخ دشمنی‌های آمریکا علیه ایران می‌پردازد. فقط یک کشور است که به عنوان دشمنی دائم و کینه‌توز به تصویر کشیده می‌شود: ایران. با این وجود، ترامپ سال ۲۰۱۸ از برجام خارج شد و استدلالش این بود که رسیدن به توافقی بهتر با ایران امکان‌پذیر است. دستیابی به نفوذ معنادار در سیاست‌گذاری ایران، دست‌کم مستلزم باز کردن یک کانال ارتباطی ارتش-با-ارتش میان آمریکا و ایران با هدف اولیه جلوگیری از درگیری‌های تصادفی است.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارش «جوکو جوکووی ویدودو» به خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، ‌ضمن تاکید بر اهمیت صلح در شبه جزیره کره و تداوم مذاکرات آمریکا و کره شمالی، گفت که او و مردم اندونزی از برگزاری نشست سوم آمریکا و کره شمالی در جاکارتا یا بالی استقبال می‌کنند. اخبار بین الملل - به گزارش یونهاپ، اندونزی با سئول و پیونگ یانگ رابطه دیپلماتیک دار د و در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند میانجی بین کره و سایر کشورها شود. انتظار می‌رود ویدودو در جریان سفر به کره جنوبی به منظور شرکت در نشست ویژه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا- کره، با شرکت هیوندای موتورز قرارداد امضا کند. دومین نشست ترامپ و کیم به دیدار بی نتیجه آنها در هانوی ویتنام باز می‌گردد که موجب توقف مذاکرات نمایندگان هسته‌ای آمریکا و کره شمالی شد. کره شمالی که می‌گوید، جز خیانت چیز دیگری از آمریکا ندیده است، به واشنگتن هشدار داد، در صورتی که تا پایان امسال پیشنهاد جدیدی ارایه نکند، فرصت مذاکره از بین خواهد رفت.
ایسناایسنا2 هفته قبل
دادستان‌های فدرال اعلام کردند، افسر سابق سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریکا (سیا) که در ماه مه به جاسوسی برای چین متهم شد، توسط یک قاضی فدرال در ویرجینیا به ۱۹ سال حبس محکوم شد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جری چوآن شینگ لی ۵۵ ساله در سال ۲۰۰۷ میلادی از سازمان سیا خارج و به هنگ‌کنگ نقل مکان کرد. متعاقبا، صدها هزار دلار بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی به حساب شخصی لی در ازای خدماتش واریز شد. این یادداشت‌ها شامل اطلاعات بسیار حساس از جمله اسامی، اموال و دارایی‌های سازمان سیا، مکان‌های جلسات، شماره‌ تلفن‌ها و جزئیات مربوط به تاسیسات مخفی سیا بود. لی در مه سال جاری میلادی به خاطر توطئه برای انتقال اطلاعات دفاعی-امنیتی ملی با هدف کمک به یک دولتی خارجی گناهکار شناخته شد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
نماینده کره شمالی در سازمان ملل تاکید کرد، از زمانی که رهبران آمریکا و کره شمالی متعهد به برقراری روابط جدید شدند، چیزی جز «حس خیانت» عاید پیونگ‌یانگ نشده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل در گزارشی درباره ارزیابی‌اش از روابط کره شمالی و آمریکا گفت: خشم و عصبانیت ملت ما به اوج خود رسیده و دیگر اجازه ادامه وضعیت نابرابر کنونی را نخواهیم داد. در ادامه این گزارش آمده است: از آنجایی که آمریکا در انجام اقدامات متقابل مقابل توقف برخی اقدامات کره شمالی _که دولت واشنگتن نسبت به آنها نگران بود_ ناکام بوده است، دیگر دلیلی برای خویشتن‌داری بیشتر وجود ندارد. نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل در ادامه گزارش خود افزود: کاملا طبیعی است که به منظور مقابله با تهدیدات رو به رشد که امنیت و رشد ما را به خطر می‌اندازد، ظرفیت‌ها و توانایی‌هایمان را تقویت کنیم. اما آمریکا اعلام کرده تا زمانی که کره شمالی اقدامات جدی در راستای خلع تسلیحات اتمی انجام ندهد، این تحریم‌ها همچنان ادامه خواهند داشت.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
«در این ارزیابی همچنین آمده است از آنجایی که آمریکا از اقدام متقابل در برابر تعلیق» شماری از اقداماتی «که دولت ترامپ در مورد با آن‌ها نگران بود، خودداری کرده است، دیگر دلیلی برای خویشتن داری بیشتر (کره شمالی) وجود ندارد. دفتر نمایندگی کره شمالی تصریح کرد:» ما دیگر هیچ فرصتی نداریم. «این دفتر خاطرنشان کرد:» برای ما طبیعی است که به منظور کاهش تهدید‌های فزاینده ملموس پیش روی امنیت و توسعه خود، قابلیت هایمان را تقویت کنیم. هیچ کس حق ندارد این موضوع را رد یا در آن مداخله کند. "از زمان ناکامی نشست ماه فوریه بین ترامپ و کیم در هانوی ویتنام، دیپلماسی تحت هدایت آمریکا با هدف از بین بردن تسلیحات هسته‌ای کره شمالی به صورت فزاینده‌ای با بن بست مواجه شده است. با گذشت زمان، آمریکا به صورت فزاینده‌ای در حال استفاده از تحریم‌ها با هدف ایجاد اختلال در حق ما برای توسعه و همچنین ارائه تهدید‌های نظامی برای امنیت ما در راستای پیشبرد سیاست‌های خصمانه اش" علیه کره شمالی است.

نگاهی به عناوین مطبوعات امروز برخی کشور‌ها

14+
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
الفالف2 هفته قبل
گروه جهان الف، ۳۰ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۳۳ ۳۹۸۰۸۳۰۰۶۲وزیر امور خارجه روسیه و معاون اول وزیر خارجه کره شمالی ضمن دیدار و گفت‌وگو در خصوص آخرین توافقات سران دوکشور تبادل نظر کردند. به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا، «سرگئی لاوروف» در مسکو پذیرای «چو سون هویی» است که برای برگزاری نخستین دور از گفت‌وگوهای استراتژیک میان دو کشور به مسکو آمده است. پیشتر خبرگزاری کیودو ژاپن با اشاره به این سفر اعلام کرده بود: معاون اول وزیر خارجه کره قصد دارد در این سفر با طرف روس درباره اوضاع شبه جزیره کره و مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا رایزنی و تبادل نظر کند. مذاکرات کره شمالی و آمریکا پس از نشست بی‌نتیجه فوریه امسال «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در هانوی ویتنام متوقف شد. ترامپ و کیم ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور دیدار کردند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز از هانوی، مارک اسپر که به ویتنام سفر کرده است، در پاسخ به پرسشی درباره گزارشی که در روزنامه چوسون ایلبو کره جنوبی منتشر شد، گفت: چیزی در این باره نشنیده‌ام. وی افزود: من همواره مقاله‌هایی در رسانه‌ها مطالعه می‌کنم که غلط، غیر دقیق یا مبالغه آمیز هستند. اسپر در پاسخ به این پرسش که آیا تهدیدی در خصوص خارج کردن نیرو‌های آمریکایی از کره جنوبی در صورت شکست مذاکرات مطرح شده است یا نه، گفت: ما متحدانمان را بر سر چنین مسائلی تهدید نمی‌کنیم. این یک مذاکره است.
ایسناایسنا3 هفته قبل
وزیر دفاع آمریکا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، کشورش، ویتنام را مجهز به کشتی دیگر برای حراست و محافظت از سواحل این کشور می‌کند تا توانایی هانوی برای گشت‌زنی‌ها در دریای چین جنوبی در بحبوحه تنش در روابط با پکن تقویت شود. ویتنام یکی از مخالفان سرسخت مطالبه‌گری‌های پکن درباره حاکمیت در دریای چین جنوبی شده است. اسپر ضمن انتقاداتی از چین، این کشور را به «بداخلاقی» با همسایگانش نظیر ویتنام متهم کرد. این دومین کشتی خواهد بود که ویتنام از گارد سواحل آمریکا تحویل می‌گیرد زیرا ویتنام یکی از کشتی‌های همیلتون را دو سال پیش تحویل گرفته بود. آمریکا با مجهز کردن ویتنام به این تجهیزات دریایی و تقویت ناوگان دریایی این کشور قصد دارد، این کشور را در زمینه حفظ حاکمیت خود و بازدارندگی چین قوی کند.
فارسفارس3 هفته قبل
وزیر دفاع آمریکا در هانوی با متهم کردن چین به قلدری برای کشورهای همسایه‌اش، از واگذاری یک کشتی گشت‌زنی آمریکایی به گارد ساحلی ویتنام خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا، روز چهارشنبه در سفر به «هانوی»، وعده داد جهت تقویت گشت‌زنی گارد ساحلی ویتنام در دریای جنوبی چین، یک فروند کشتی جنگی به این کشور ارسال خواهد کرد. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، اسپر در سخنرانی خود در جمع مقامات ویتنامی، ضمن اعلام واگذاری یک کشتی گشت‌زنی آمریکایی به این کشور، چین را به «قلدری» برای همسایگان متهم کرد. دو سال پیش نیز گارد ساحلی آمریکا یک کشتی رده «همیلتون» را به ویتنام ارسال کرده بود. ویتنام بیش‌ از سایر همسایگان دریای جنوبی چین، با پکن بر سر مرز بندی این منطقه، دچار منازعه است.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
در ارتباط با کره جنوبی، دولت مون جائه این در موضعی نیست که بر سر این مسئله سازش کند و به همین دلیل نارضایتی خود را به طور علنی به طرف آمریکایی نشان داده است. شیوه واشنگتن در خروج از مذاکرات ماه فوریه نیز با خروج از گفتگو‌ها با پیونگ یانگ مشاهده شد. ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکاست که با رهبر کره شمالی دیدار کرد و با کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی در نشستی در سنگاپور به گفتگو نشست. بر اساس نتایج نظرسنجی که هفته گذشته مؤسسه اتحاد ملی کره جنوبی منتشر کرد، ۹۶ درصد از شهروندان این کشور با افزایش هزینه‌های پرداختی به آمریکا مخالفند. سئول از فشار‌های ناشی از آسیای چند قطبی به طور کامل در امان نیست. در همین حال، آمریکا باید متوجه باشد که این دو کشور، همسایه چین هستند و نمی‌توانند مناسبات خصمانه‌ای با پکن داشته باشند. واشنگتن باید درک کند که زیاده خواهی‌های آمریکا باعث ایجاد شکاف و به وجود آمدن بی اعتمادی می‌شود.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «کیودو» خبرگزاری رسمی ژاپن اعلام کرد، «چو سون هوئی» معاون وزیر خارجه کره شمالی روز دوشنبه (امروز) به مسکو سفر کرد و احتمالا در خصوص مذاکرات کره شمالی و آمریکا بحث و گفت‌وگو می‌کند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، چو در صدر مذاکراتی قرار دارد که آمریکا امیدوار است در آن، برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی را در ازای رفع تحریم‌ها از بین ببرد. این در حالی است که رسانه‌های دولتی کره شمالی در مورد سفر چو به روسیه هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند. روز گذشته کره شمالی اعلام کرد، هنگامی که مذاکره با آمریکا از سرگرفته شود، مسائل هسته‌ای مورد بحث قرار نخواهد گرفت مگر اینکه آمریکا از «سیاست خصمانه» خود عقب‌نشینی کند. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ روزنامه حامی کره شمالی از آغاز «مسیر جدید» توسط پیونگ یانگ در سال میلادی آینده خبر داد. روزنامه حامی کره شمالی از آغاز «مسیر جدید» توسط پیونگ یانگ در سال میلادی آینده خبر داد. این روزنامه همچنین هشدار داده، جدیدترین نسخه لانچر‌های موشکی چندگانه فوق العاده بزرگ کره شمالی، می‌تواند پایگاه نظامی آمریکا در استان «پیونگی» کره جنوبی را هدف قرار دهد. به نظر می‌رسد سیر تحولات در موضوع مذاکرات آمریکا و کره شمالی، با سرعت به سوی نقطه پایان مذاکرات دوجانبه در حرکت است. بر این اساس پیش بینی می‌شود کره شمالی در ماه‌های آینده تسلیحات جدید و توسعه یافته‌تری را مورد آزمایش قرار دهد.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کره شمالی روز یکشنبه (امروز) اعلام کرد، هنگامی که مذاکره با آمریکا از سرگرفته شود، مسائل هسته‌ای مورد بحث قرار نخواهد گرفت مگر اینکه آمریکا از «سیاست خصمانه» خود عقب‌نشینی کند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در بیانیه وزارت امور خارجه کره شمالی آمده، تصویب قطعنامه‌های اخیر سازمان‌ملل در خصوص حقوق بشر پیونگ‌یانگ، یک تحریک سیاسی به سرپرستی آمریکا بوده است. کره شمالی پیش از این، انتقادات سازمان ملل را به عنوان محصولی از سیاست خصمانه آمریکا توصیف کرده است. از طرفی «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن روز یکشنبه (امروز) به همتایان آمریکایی و کره جنوبی خود گفت: «هیچ کسی نمی‌تواند نسبت به کره شمالی خوش‌بین باشد. کره شمالی در سال جاری بیش از ۲۰ موشک پرتاب کرده که از جمله آن انواع جدیدی از موشک‌های بالستیک و پرتاب موشک بالستیک از زیردریایی است.» «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ و در کشور سنگاپور مذاکراتی را برگزار کردند که نتیجه‌ای نداشت.

نقد سریال Watchmen؛ قسمت چهارم، فصل اول

3+
زوم‌جیزوم‌جی3 هفته قبل
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
کره‌شمالی به دنبال مانور مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی به واشنگتن هشدار داد که در مقابل هر اقدامی که حاکمیت یا امنیت آن را تهدید کند، دفاع خواهد کرد. به دنبال اجرای مانور مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی، پیونگ یانگ تهدید کرد در صورت پیشروی برنامه‌های نظامی برنامه‌ریزی شده آمریکا با کره جنوبی آنان بلافاصله دست به اقدام تلافی جویانه خواهند زد. براساس بیانیه کمیسیون امورخارجه کره شمالی، برای مقابله با اقداماتی که حاکمیت و امنیت کشور را تهدید کند برنامه ریزی شده است. بیانیه روز چهارشنبه کره شمالی در حالی منتشر می‌شود که واشنگتن هفته گذشته اعلام کرد، برای ماه آینده مانور هوایی مشترکی با کره جنوبی برنامه ریزی کرده است. یک دیپلمات ارشد کره شمالی هفته گذشته برگزاری مانور مشترک آمریکا با کره جنوبی را مانند «ریختن آب سرد» بر مذاکرات میان پیونگ یانگ با واشنگتن دانست و اعلام کرد: کره شمالی با مانور نظامی مشترک ایالات متحده و کره جنوبی مخالف است و آنها را تلاشی برای حمله می‌داند.
صدا و سیماصدا و سیما4 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، کره شمالی روز چهارشنبه آمریکا را تهدید به اقدام تلافی جویانه کرد. کمیسیون امور خارجه کره شمالی بدون اشاره به جزئیات بیشتر، اعلام کرد «از حق دفاع از خود» در برابر هر گونه حرکت تهدید آمیز برای حاکمیت و امنیت کشور برخوردار است. صدور چنین بیانیه‌ای از طرف کمیسیون به عنوان یک تشکل عالی حکومتی به ریاست کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بسیار نادر است. هفته گذشته، یک دیپلمات ارشد کره شمالی ضمن سرزنش رزمایش هوایی مشترک آمریکا آن را به «ریختن آب سردی» بر سر گفتگوها با واشنگتن تشبیه کرده بود. پیونگ یانگ همواره با رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره شمالی مخالف بوده و آن را تمرینی برای حمله قلمداد کرده است.
انتخابانتخاب4 هفته قبل
روزنامه «چوسان سینبو» گزارش داد: ‌ طرفدار پیونگ یانگ، کره شمالی ضمن آماده شدن برای انتخاب مسیر جدیدی که «کیم جونگ اون» رهبر این کشور، در سخنرانی به مناسبت شروع سال ۲۰۱۹ از آن سخن گفت منتظر تصمیم آمریکا برای رهایی از بن بست در مذاکرات پس از نشست فوریه «دونالد ترامپ» ‌ و «کیم جونگ اون» ‌ در هانوی است. این روزنامه هشدار داد، در صورتی که سران آمریکا و کره شمالی تا پایان امسال نشست دیگری نداشته باشند، شانس گفت وگو بین دو کشور از بین خواهد رفتچوسان سینبو نوشت، کره شمالی با هدف تاکید به آمریکا برای انتخاب عاقلانه بین گفت وگو و رویارویی، ۱۰ مهر نوع جدیدی از موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی آزمایش کرد. جدیدترین مدل پرتابگر چند موشکی کره شمالی می‌تواند پایگاه نظامی آمریکا را در شهر پیونگتائک هدف قرار دهد و بدون آسیب زدن به غیرنظامیان، تاسیسات نظامی را به طور دقیق نشانه رود. به نوشته این روزنامه، برخورداری از قدرت عظیم نظامی، واقع بینانه‌ترین راه جلوگیری از خطر جنگ است. ترامپ و کیم پس از دیدار ۳۰ ژوئن در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره، ‌ از شروع دوباره مذاکرات نمایندگان هسته‌ای آمریکا و کره شمالی در آینده نزدیک خبر دادند، آینده‌ای که پس از گذشت پنج ماه هنوز فرانرسیده است.
نودنود4 هفته قبل
ایران، عربستان و امارات در این روز بازی‌های حساس‌تری مقابل رقبای خود دارند که در صورتی با شکست همراه باشد، راهشان برای صعود به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی، سخت می‌شود. در این گزارش بازی‌های قدرت‌های آسیا در هفته پایانی دو رفت مقدماتی جام جهانی را بررسی کرده‌ایم. بازی‌ای که از حساسیت خاصی هم برخوردار است و هر تیمی که پیروز میدان شود، راهش برای صعود به مرحله‌ی بعدی مقدماتی جام جهانی هموارتر می‌شود. در گروه هفتم مقدماتی جام جهانی، تایلند و ویتنام با ۷ امتیاز بالاتر از امارات ۶ امتیازی قرار دارند. نبرد دو کره در صدر جدولکره جنوبی بعد از تساوی مقابل کره شمالی در بازی پایانی دور رفت خود میهمان لبنان است.

به انتهای لیست رسیدید