آخرین و مهم‌ترین اخبار استان هرمزگان
هرمزگان

اخبار « هرمزگان »

ایسناایسنا1 ساعت قبل
جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است: شنبه ۲۵ آباندر ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۵، گوهران استان هرمزگان زلزله ۲٫۷، کامیاران استان کردستان زلزله ۲٫۶، تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۹، علامرودشت استان فارس زلزله ۲٫۹، هجدک استان کرمان زلزله ۲٫۷ به ثبت رسید. دوشنبه ۲۷ آباندر افزر استان فارس زلزله ۲٫۹، در منطقه درود استان لرستان زلزله ۲٫۵، و در حسینیه استان خوزستان زلزله ۲٫۷ رخ داد. سه‌شنبه ۲۸ آبانخوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۹، تازه شهر استان آذربایجان غربی زلزله ۲٫۸، حصارگرمخان استان خراسان شمالی زلزله ۲٫۶، سیرچ استان کرمان زلزله ۲٫۹، دیباج استان سمنان زلزله ۲٫۸، دو گنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد دو زلزله ۲٫۶ و ۲٫۷ را تجربه کردند. چهارشنبه ۲۹ آباندر ساغند استان یزد زلزله ۲٫۸، درسرپل ذهاب استان کرمانشاه زلزله ۲٫۹، در علی آباد استان گلستان زلزله ۲٫۷ و در منطقه دوبرجی استان فارس زلزله ۲٫۹ به ثبت رسید. در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۶، سراب استان آذربایجان شرقی زلزله ۲٫۵ و اسدیه استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹ رخ داد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
مردم ماهشهر روز جمعه در حرکت ضداستکباری هم‌صدا با سایر ملت ایران ناامنی و حرکات ضدانقلابی برخی از افراد را محکوم کردند. مردم ماهشهر در این راهپیمایی ضمن میثاق با ولایت و حمایت از امنیت کشور خواهان جلوگیری از گرانی و استمرار فعالیت دستگاه‌های نظارتی در بازار نیز شدند. راهپیمایی حمایت از امنیت و اقتدار کشور در شهرستان آبادان از روبه‌روی مسجد حضرت امیرالمومنین (ع) تا مصلای جمعه این شهر برگزار شد. راهپیمایی‌کنندگان در قطعنامه پایانی این راهپیمایی تاکید کردند از هر کوششی برای حراست از ارزش‌های انقلاب اسلامی دریغ نخواهند کرد. تاریخ بداند این تجمعات و راهپیمایی‌ها مشتی محکم بر دهان فرصت‌طلبان و سلطنت‌طلبان داخلی و خارجی بود که در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار خواهد ماند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
به گزارش مشرق، از هفته گذشته و در پی افزایش قیمت بنزین، برخی شهرهای ایران در تب‌ و تاب اعتراض افتادند. آمریکایی‌ها از پایان آشوب‌ها در ایران به حدی عصبانی‌اند که رئیس‌جمهور، معاون، وزیر خارجه، سخنگو و دیگر مقامات آمریکایی همگی دست به توییت شده و در اظهاراتی مداخله‌جویانه حتی به زبان فارسی! البته اوج حقارت و عجز و ناله آمریکا را می‌توان در پیام توییتری پمپئو به زبان فارسی دید که می‌گوید «با تلگرام برای ما فیلم و عکس بفرستید!» وزیر خارجه آمریکا روز گذشته دوباره در اظهاراتی مداخله‌جویانه از مردم ایران خواست تصاویر و مطالب مربوط به اعتراضات را برای او ارسال کنند. به گزارش ایسنا، سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز جمعه از اضافه شدن نام محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران به لیست تحریم‌های این کشور خبر داد. حمایت دوباره آلمان از آشوبگران در ایرانالبته آلمان هم روز پنج‌شنبه بار دیگر از آشوبگران در ایران حمایت کرد و مدعی شد تهران برای فرونشاندن «اعتراضات» به «اقدامات نامتناسب» متوسل شده است.
فراروفرارو4 ساعت قبل
ایسنا نوشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد اینترنت خانگی در چند استان کشور برقرار شد. گزارش ایسنا از برقراری اینترنت در این چند استان در حالی است که خبرنگار فرارو در گرگان از قطع بودن اینترنت خانگی در این شهر خبر داد. با این حال اما اینترنت مخابرات شهرستان مینو دشت در استان گلستان برقرار شده است. خبر وصل شدن اینترنت درحالی شب گذشته اعلام شد که بسیاری از مخاطبان فرارو برقراری اینترنت در محل زندگی‌شان را تایید نکردند. (گزارش مردم از عدم برقراری اینترنت را اینجا بخوانید) اگر شما در استانهای خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، یزد، همدان و چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کنید برای ما بنوسید که آیا اینترنت خانگی شما برقرار است یا خیر؟
ایسناایسنا4 ساعت قبل
ایسنا/زنجان از لحظاتی قبل اتصال به اینترنت در استان زنجان برقرار شد. از دقایقی قبل، اتصال به اینترنت در استان زنجان برقرار و دسترسی به شبکه‌های پیام‌رسان خارجی از طریق اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در دسترس مجدد کاربران قرار گرفت. از ابتدای هفته جاری با تصویب شورای امنیت کشور و در راستای ایجاد محدودیت در برابر سوءاستفاده اغتشاش‌گران، دسترسی به شبکه‌های پیام‌رسان خارجی قطع شده بود. گفتنی است، از روز پنج‌شنبه، شورای امنیت کشور دسترسی دوباره به اینترنت را برای برخی مناطق کشور صادر کرده است. پیش از این قطعی اینترنت خطوط ثابت (ADSL) در استان‌های هرمزگان، کرمانشاه، اراک، مشهد، قم، تبریز، همدان، بوشهر و بخش‌هایی از تهران برطرف شده بود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ساعت قبل
به طوریکه ۱۴٫۹ درصد زنان استان سیستان و بلوچستان شوهرشان بیش از یک همسر دارد، پس از آن استان هرمزگان با نرخ ۷٫۰۳ درصد نسبت به سایر استان‌ها در رتبه دوم قرار گرفته است. در این میان ۰٫۶۹ درصد زنان استان‌ سمنان و ۰٫۸۱ درصد زنان مازندران همسرشان بیش از یک زن دارند که نسبت به سایر استان‌ها به ترتیب رتبه ۳۱ و ۳۰ را به خود اختصاص داده‌اند و در وضعیت بهتری قرار دارند. براساس این گزارش، بالاترین درصد زنانی که همسرشان را بر اثر «فوت» از دست داده‌اند متعلق به استان همدان و کمترین آنها متعلق به استان بوشهر است. طبق آمارها استان همدان با نرخ ۸٫۶۰۶ درصد و استان گیلان با نرخ ۸٫۴۲۹ درصد در این زمینه در جایگاه اول و دوم قرار دارند. طبق این اطلس، استان تهران با نرخ ۲٫۲۶۶ درصد و استان البرز با نرخ ۲٫۱۲۳ درصد در این زمینه در جایگاه اول و دوم قرار دارد.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
در این بین گویا تدبیر مسئولان برای کنترل اوضاع قطعی اینترنت بوده. شورای امنیت کشور زیر نظر وزیر کشور است؛ از این رو تعدادی از نمایندگان مجلس نیز به این موضوع واکنش نشان دادند. تا جایی که علی مطهری با بیان اینکه با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد، گفت که اگر وزیر کشور به قطعی اینترنت ادامه دهد، حتی امکان استیضاح او نیز وجود دارد. طیبه سیاوشی هم از تذکر ۱۱ نماینده به وزیر کشور برای قطع اینترنت خبر داد. در این بین هیچ خبری از وزیر کشور نیست و اظهارنظری از او درباره احتمال وصل شدن اینترنت منتشر نشده.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: مردم عزیز ما با صبوری خود حیله‌های دشمن را خنثی کردند از این رو انتظار می‌رود حمل و نقل شهری قوی‌تر شود و یکی از مطالبات مردم این است که گرانی فقط برای بنزین باشد و تاثیری بر دیگر کالا‌ها نداشته باشد. امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: ما وارد چهلمین سال بسیج شده‌ایم و عدد چهل خود به معنای کمال رسیدن است و باید بسیجیان خود را برای مرحله نوین و گام دوم انقلاب آماده کنند. عبادی گفت: طرح صالحین بسیج متناسب و نشان دهنده زیر ساخت‌های قوی گام دوم انقلاب است چراکه طرح صالحین این مجال را به بسیج می‌دهد که با ایجاد یک شبکه منظم نقش خود را درست ایفا کند. عبادی بیان کرد: وضعیت بنزین در کشور ما وضعیت مطلوبی نیست و مردم ما باید صرفه جویی را مدنظر خود قرار دهند و در این مسئله جای دارد از مردم فهیم هرمزگان برای خنثی کردن حیله دشمن تشکر کنیم. امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: دولتمردان بدانند مردم وظیفه خود را به جا آوردند و در اینجا نوبت آنهاست که به فکر سفره مردم باشند و محبت‌های مردم را با رفع مشکلات آنها جبران کنند.
تکراتوتکراتو11 ساعت قبل
بازگشت اینترنت بین‌المللی از روز گذشته آغاز شده و مطابق گزارش‌ها به صورت «مرحله‌ای» خواهد بود. مطابق گزارش‌ها و بررسی‌های تکراتو اتصال مجدد اینترنت بین‌المللی از روز گذشته (پنج‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه) به صورت محدود در برخی از استان‌ها نظیر هرمزگان آغاز شد. دسترسی مرحله‌ای به اینترنت جهانی چگونه است؟ قطعی سراسری اینترنت در پی بروز برخی ناآرامی‌ها در کشور بود. این قطعی اینترنت جهانی برای صاحبان کسب و کارهای آنلاین خبر خوبی نبود. شنیده‌ها حاکی از خسارات گسترده اقتصادی به بخش‌های مختلف کشور در نتیجه این قطعی اینترنت بوده است.

سایه «منطقه آزاد بوشهر» بر سر املاک نجومی/ خواب لاکچری شدن از سر جوانان پرید

7+
فارسفارس12 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
علی صالحی اظهار داشت: طی بازرسی‌های به عمل آمده توسط مامورین از طریق دستگاه ایکس‌ری در بندرشهید رجایی بندرعباس از سوداگران مرگ ۲۲۱ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و ضبط شد. وی در ادامه افزود: این افراد قصد داشتند این محموله مواد مخدر را که از مبدا کشور افغانستان وارد کشور شده بود با جاسازی در یک دستگاه کانتینر یخچال‌دار از طریق بندر شهید رجایی بندر عباس به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس انتقال دهند که در پروسه اسکن کانتینر با دستگاه ایکس ری این محموله توسط مامورین کشف و ضبط شد. این مقام قضایی در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در جریان کشف این محموله مواد مخدر، راننده کامیون بازداشت و اقدامات قانونی جهت شناسایی و تعقیب دیگر عوامل اصلی و مجازات آن‌ها ادامه دارد. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با هشدار به قاچاقچیان مواد مخدر خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با برخورد قاطع و بدون اغماض در مسیر مبارزه بی‌امان با بلای خانمان‌سوز مواد مخدر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد شد و در راستای عمل به وظایف قانونی عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد کرد.
فارسفارس13 ساعت قبل
امام جمعه بندرعباس گفت: مردم خود را نشان دادند و اکنون نوبت دولت است که به فکر مردم باشد و مشکلات مردم را حل کند. وی ادامه داد: هر کجا بسیج وارد میدان شد معادلات دشمن را به هم ریخت و امسال وارد ۴۰ سالگی بسیج شدیم و ۴۰‌، عدد کمال بسیج است و امروز بسیج وارد پختگی، کمال و گام دوم انقلاب شده است. وی تصریح کرد: مردم مطالبه دارند نظارت دقیق بر بازار انجام شود تا بدون دغدغه بتوانند به زندگی خود ادامه دهند. خطیب جمعه بندرعباس: مردم باید صرفه‌جویی در مصرف سوخت را به یک فرهنگ عمومی تبدیل کنند و من از مردم هرمزگان تشکر می‌کنم که اجازه اعمال فعالیت به بدخواهان ندادند. عبادی بیان کرد: نوبت دولت است که به مردم کمک کند و به فکر سفره مردم باشد و حق این مردم است و واقعا نوبت دولت است که مشکلات مردم را رفع کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین13 ساعت قبل
علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان اظهار داشت: طی بازرسی‌های به عمل آمده توسط مامورین از طریق دستگاه ایکس‌ری در بندرشهید رجایی بندرعباس از سوداگران مرگ ۲۲۱ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و ضبط شد. وی در ادامه افزود: این افراد قصد داشتند این محموله مواد مخدر را که از مبدا کشور افغانستان وارد کشور شده بود با جاسازی در یک دستگاه کانتینر یخچال‌دار از طریق بندر شهید رجایی بندر عباس به یکی از کشور‌های حوزه خلیج فارس انتقال دهند که در پروسه اسکن کانتینر با دستگاه ایکس ری این محموله توسط مامورین کشف و ضبط شد. این مقام قضایی در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در جریان کشف این محموله مواد مخدر، راننده کامیون بازداشت و اقدامات قانونی جهت شناسایی و تعقیب دیگر عوامل اصلی و مجازات آن‌ها ادامه دارد. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با هشدار به قاچاقچیان مواد مخدر خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با برخورد قاطع و بدون اغماض در مسیر مبارزه بی‌امان با بلای خانمان‌سوز مواد مخدر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد شد و در راستای عمل به وظایف قانونی عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهد کرد.
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
حجت الاسلام عبادی با اشاره به بیانات و فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فعالان اقتصادی افزود: رهبری در این دیدار کلید حل مشکلات کشور را رونق تولید دانستند، امروز رونق تولید کلید حل مشکلات است و هیچ چیز به این اندازه نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند. وی ادامه داد: موانعی از جمله اتکای بیش از اندازه به نفت در اقتصاد برای عدم تحقق رونق تولید وجود دارد که البته تحریم‌های دشمن و کاهش فروش نفت موجب شده این وابستگی کمتر شود. نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دولت باید با اصلاح نظام درآمدی، در اقتصاد کشور بازنگری کند، نفت باید از گردونه اقتصاد حذف شود و دولت به فکر منابع جایگزین باشد. وی در پایان گفت: مردم اصل صرفه جویی در بنزین را به فرهنگ تبدیل کنند، مصرف بنزین در کشور بالاست و دین و فرهنگ ما تاکید بر صرفه جویی و استفاده بهینه از تمامی منابع را دارد. انتهای پیام/ ۸۶۴ / ع
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
در بعد انقلاب ما مطلقا تولید میگو نداشتیم، در سال ۱۳۵۷ تولید میگوی کشور صفر بوده، ‌ منتها در سال ۱۳۹۷ تولید میگو به چهل و هفت هزار تن رسیده. هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران با تولید سه هزار تن گوشت و شش تن خاویار پرورشی، در رتبه‌ی سوم جهان قرار دارد. من می‌خواهم جسارتا عرض کنم در کشور امروز کسی به اندازه‌ی بنده مسلط به مباحث ماهی در دریا نیست. دو نکته‌ی دیگر عرض کنم؛ در همین ترکیه یک آقایی هست سی و پنج تن ماهی شروع کرده، امروز شصت و پنج هزار تن است. بیلان مالی‌اش که من رفته بودم بازدید، چهارصد و نود میلیون دلار فقط بچه ماهی صادر کرده و ماهی.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
سرهنگ نادر رحمانی درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: در حال حاضر در اکثر محورهای استان خراسان رضوی، فیروزکوه، مازندران، محور کیاسر- سمنان، محور توسکستان- شاهرود، گلستان، یزد، شیراز، محور بافق- کرمان و کرمان- ایرج، محور بجنورد-آستانه در گردنه امین الله، محور بیرجند- قاین و بیرجند سربیشه شاهد بارش برف هستیم. اعتمادآنلاین|‌ رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از بارش برف و باران در بیشتر جاده‌های کشور خبر داد. رحمانی ادامه داد: در اغلب محورهای استانهای گیلان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، کرمان و محور جاسک- هرمزگان شاهد بارش باران هستیم همچنین مه گرفتگی و کاهش دید در استان‌های اردبیل، سمنان، خراسان جنوبی و ارتفاعات خراسان شمالی را شاهد هستیم. او تاکید کرد: در محور قزوین- رشت و قزوین- کرج نیز شاهد مه گرفتگی هستیم. لذا رانندگان برای سفر در محورهای کوهستانی حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

عملیات تاخت آبی خاکی در ساحل بندرعباس+تصاویر

21+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای تا فاصله زمانی ۳ آذر، توصیه هایی به کشاورزان مناطق مختلف کشور به تفکیک استان ارائه داد. در این اطلاعیه درباره برف و سرما هشدار داده شده است و توصیه هایی کاربردی در این ارتباط ارائه شده است. استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و همدان: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در اردبیل در روز جمعه به دلیل بارش برفتامین سوخت وسایل حرارتی و کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در زنجان با توجه به کاهش دما از روز جمعه به بعدایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب پذیر (پلاستیک سیاه، گونی، پلی اتیلن و نایلون) در اردبیل قبل از روز جمعه به دلیل بارش برفقطع آب ورودی و تخلیه سیستم‌های آبیاری تحت فشار با توجه به پایین بودن دمای هوا و سطح زمین به ویژه در زنجان با توجه به کاهش دما از روز جمعه به بعداستفاده از آخرین تاریخ کاشت محصولات پاییزه خصوصا غلات گندم و جو بعد از گاورو شدن اراضی در اراضی نکاشت مناطق معتدل و گرمسیرمحافظت از کندوهای زنبور عسل در اردبیل در روز جمعه با توجه به بارش برف و انجام تغذیه کمکیاستفاده از ضد یخ دررادیاتور ماشین آلات کشاورزی جهت جلوگیری از یخ زدگی و تخلیه سمپاش هاکنترل آب ورودی مزارع پرورش ماهی و قطع غذادهی در استخر‌های ماهیان سرد آبی در زمان بارشاستان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در گیلان تا شنبه به دلیل بارش باران و وزش باد در مازنداران احتیاط به دلیل بارش پراکنده و وزش باد و در روز جمعه خودداری به دلیل بارش باران و در گلستان به دلیل بارش باران و وزش باد خودداری شود. احتیاط در روز‌های جمعه و شنبه به دلیل بارش پراکنده و وزش باد و در خراسان شمالی به دلیل بارش پراکنده احتیاط شود و خودداری در روز‌های جمعه و شنبه به دلیل بارش برفکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش محسوس دمای هوا به خصوص در خراسان شمالیاحداث زهکش‌های مناسب در داخل و اطراف مزارع کلزا (قبل و بعد از بارندگی) تسریع در برداشت میوه‌های رسیده در باغ‌ها با نظر کارشناس با توجه به کاهش محسوس دمای هوا در خراسان شمالیترمیم آب بند‌ها و سدهای خاکی جهت ذخیره آب بارانمحافظت از تاسیسات و مراقبت از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و تخلیه سم پاش‌ها با توجه به کاهش محسوس دمای هوا به خصوص در خراسان شمالیایجاد زهکش‌های مناسب با فاصله‌های معین (در مزارعی که آبگیر بوده یا سطح آب زیرزمینی بالایی دارند) به منظور جلوگیری از بروز استرس‌های محیطی و کاهش خسارات برخی از بیماری‌هااستقرار ماشین آلات و ادوات کشاورزی در مکان‌های سرپوشیده جهت جلوگیری از استهلاک و زنگ‌زدگیپاکسازی جوی‌های درون باغات و مزارع به منظور خروج آب اضافی بارانمحافظت از کندوهای زنبور عسل با توجه به بارش باران و کاهش محسوس دمای هوا و انجام تغذیه کمکیاستفاده از ضد یخ دررادیاتور ماشین آلات کشاورزی با توجه به کاهش محسوس دمای هوا به خصوص در خراسان شمالیترمیم دیواره‌های استخر‌های ماهیان گرم آبیخودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌های فصلی و حاشیه دره‌ها با توجه به احتمال سیلابی شدن آنهااستان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال بختیاری و مرکزی: احتیاط در انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در لرستان، ایلام و مرکزی به دلیل وزش بادکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به نوسانات اندک دماییتهیه بستر جهت کاشت نخود انتظاری در مناطق سردکاشت چغندر قند پاییزه در مناطق گرمبا توجه به کاهش دما و پیش بینی بارش طی هفته آیندهتسریع در برداشت محصولات باقی مانده (ذرت دانه‌ای و علوفه‌ای، سیب زمینی، پیاز، هویچ و …) با توجه به کاهش دماادامه کاشت محصولات پاییزه دیم (گندم، جو) در مناطق گرم و معتدلاستفاده از ضد یخ دررادیاتور ماشین آلات کشاورزی جهت جلوگیری از یخ زدگیاستفاده از ضد یخ دررادیاتور ماشین آلات کشاورزی جهت جلوگیری از یخ زدگی و تخلیه سمپاش هااستان‌های خوزستان، هرمزگان و بوشهر: احتیاط در انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی به دلیل وزش بادکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به نوسانات دماییاستفاده از آخرین فرصت کاشت گندم و جو دیم در مناطق گرمسیر پس از گاورو شدن زمینانجام تغذیه کمکی کندوهای زنبور عسلهوادهی حوضچه‌های پرورش ماهی و میگوخودداری از اطراق کندوهای زنبور عسل در دره‌ها و حاشیه رودخانه‌های فصلیاستان‌های اصفهان، یزد، فارس، قم، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمد: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در خراسان جنوبی به دلیل بارش باران و برف و وزش بادکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به نوسانات اندک دماییترمیم آبگیر اطراف درختان دیم با توجه به بارش باران در خراسان جنوبیاستفاده از کودهای پتاسه و کلسیم دار جهت افزایش مقاومت گیاه بعد از گاورو شدن اراضی به جز در خراسان جنوبیخودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌های فصلی و حاشیه دره‌ها با توجه به احتمال سیلابی شدن در خراسان جنوبیپاکسازی جوی‌های درون باغات و مزارع به منظور خروج آب اضافی باران در خراسان جنوبیمحافظت از کندوهای زنبور عسل با توجه به بارش باران و انجام تغذیه کمکی در خراسان جنوبیآماده سازی انبار علوفه در دامداری‌ها برای ذخیره غذایی زمستاناستفاده از ضد یخ دررادیاتور ماشین آلات کشاورزی جهت جلوگیری از یخ زدگیایجاد پوشش بر روی نهال‌های جوان و درختان آسیب پذیر (پلاستیک سیاه، گونی، پلی اتیلن و نایلون) استان‌های البرز، تهران، قزوین و سمنان: محدودیت در انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در قزوین در روز و جمعه به دلیل وزش باد شدیدکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها در سمنان با توجه به کاهش ۴ درجه‌ای
اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
البته صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) هم بعد‌ها به سوی ساخت پهپاد‌ها رفت و روند توسعه‌ای را در پیش گرفت. این رزمایش تنها گوشه‌ای از توان و قدرت پهپادی سپاه بود که همه رسانه‌های جهان از آن با عنوان قدرت پهپادی سپاه یاد کردند. در گزارش ۲۰ام پهپاد مهاجم ۹۲ را بررسی می‌کنیم که متن آن را در ادامه مطالعه می‌کنید. حداکثر سرعت پروازی این پهپاد در سطح دریا، ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده که این سرعت در کروز در سطح دریا به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. پهپاد مهاجم ۹۲ در رسانه‎های خارجیپایگاه‌های خبری تحلیلی بین المللی در حوزه دفاعی به بررسی مشخصات فنی این پهپاد پرداخته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
شرکت ایران نارا جهت تکمیل کادر خود در استانهای تهران (نواحی رودهن، بومهن، فیروزکوه، پرند، اسلامشهر و محدوده تجریش) و هرمزگان (قشم، کیش) از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، به مناسبت آغاز هفته بسیج، گروه تلویزیونی سپاه امام سجاد با حضور فرمانده سپاه استان و مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس راه اندازی و افتتاح شد. این گروه تلویزیونی قرار است برنامه‌های طرح تحول محلات در زمینه‌های محرومیت زدایی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، کارآفرینی و اشتغالزایی را در قالب تهیه مستند و برنامه کوتاه پوشش دهد. «عاشقان ولایت» نخستین ویژه برنامه گروه تلویزیونی سپاه امام سجاد استان هرمزگان است که قرار است ۲۰۰ دقیقه برنامه تولیدی را در ایام هفته بسیج پخش کند، این برنامه هر روز ساعت ۲۰:۲۰ دقیقه از شبکه خلیج فارس به مدت ۲۰ دقیقه پخش می‌شود. گفتنی است هفته بسیج از تاریخ ۳۰ آبان شروع و تا ۶ آذر ادامه دارد و در استان هرمزگان ۷۵۰ برنامه از جمله ۱۲۰ طرح اقتصادی و محرومیت زدایی با محوریت خدمات اجتماعی در این هفته اجرا خواهد شد. انتهای پیام/۸۶۴/ ت
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
کلیپی که در فضای مجازی تحت عنوان «پرتاب ترقه به درب اماکن نظامی در بندرعباس» منتشر شده، صحت ندارد و این کلیپ مربوط به سالهای قبل می‌باشد. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان شایعات موجود در برخی از شبکه‌های اجتماعی معاند مبنی بر وجود ناآرامی در بندرعباس را تکذیب کرد. سرهنگ سعید شفیعی در این رابطه گفت: کلیپی که در فضای مجازی تحت عنوان «پرتاب ترقه به درب اماکن نظامی در بندرعباس» منتشر شده، صحت ندارد و این کلیپ مربوط به سالهای قبل می‌باشد. وی با تأکید بر اینکه با حمایت مردم شهید پرور و ولایی استان هرمزگان و توان بالای مجموعه انتظامی استان شاهد هیچ گونه هنجارشکنی، تجمع و خرابکاری از ابتدای سهمیه بندی بنزین تا کنون نبوده‌ایم، افزود: اخبار و تصاویر ساختگی منتشره در برخی از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بالاخص شبکه‌های معاند به هیچ عنوان صحت ندارد و هیچگونه تجمع غیرقانونی و نا آرامی در شهرستان بندرعباس و استان هرمزگان گزارش نشده و هیچ گونه مشکل امنیتی نداشته‌ایم. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: برخی از افراد قانون گریز با فعالیت در فضای مجازی و انتشار شایعات واهی و غیرواقعی موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم می‌آورند و آرامش روانی جامعه را مورد هدف قرار داده‌اند که به عموم شهروندان و هموطنان گرامی توصیه می‌شود به این گونه موضوعات بی اساس به هیچ عنوان توجه نداشته باشند و آخرین اخبار و اطلاعات موثق را از منابع خبری رسمی پیگیری نمایند.
تسنیمتسنیم18 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در سفر وزیر نیروی ایران به روسیه، مذاکرات دوجانبه رضا اردکانیان، وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه با الکساندر نوواک، وزیر انرژی و رئیس روسی این کمیسیون آغاز شد. اردکانیان پیش از برگزاری این نشست در جمع خبرنگاران گفت: دو هفته پیش مطلع شدیم که پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران در مورد استفاده از تمامی وام پنج میلیارد دلاری دولت روسیه به دولت ایران مورد بررسی با دیدگاه مثبت قرار گرفته و لذا این نشست با حضور دستگاه‌های مسئول به منظور تنظیم مسیر پیش‌رو برای عملیاتی کردن این موافقتنامه برگزار شده است. اردکانیان با اشاره به اینکه چهار پروژه دیگر نیز مورد توافق طرفین است، گفت: یکی از این طرح‌ها مربوط به توسعه نیروگاه‌ برق‌آبی گتوند در استان خوزستان است. ظرفیت نیروگاه فعلی حدود یک هزار مگاوات است که با اجرای این برنامه ۶۴۰ مگاوات به ظرفیت این واحد افزوده خواهد شد. وزیر نیرو تاکید کرد: علاوه بر پروژه‌های حوزه انرژی موضوع راه‌آهن زاهدان به بیرجند نیز به عنوان بخش مهمی از کریدور شمال به جنوب در شرق کشور ما، یکی از طرح‌های مرتبط برای استفاده از وام دولت روسیه خواهد بود.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان مرحله دوم طرح تپش یا تفکیک زباله با اضافه شدن ۱۰ خودروی ویژه حمل جمع آوری پسماند در بندرعباس آغاز شد. معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، گفت: هدف از اجرای این طرح را جداسازی پسماند‌تر و خشک از یکدیگر در منازل، جمع آوری به موقع زباله‌ها در شهر و حذف مخازن زباله در محلات اعلام کرد. اسماعیل موحدی‌نژاد افزود: روزانه ۴۰۰ تن زباله‌تر در محلات جمع آوری می‌شود که هزینه جمع آوری آن ماهانه چهار و نیم میلیارد تومان است. وی با بیان اینکه پس از بررسی‌های لازم مقرر شد طرح تپش را به معنای تفکیک پسماند شهری در دستور کار قرار دهیم، تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی اجرای طرح تپش تفکیک زباله از مبدأ است. معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس بیان کرد: موضوع ضروری در این طرح، هماهنگی بین چند مجموعه درون شهرداری بندرعباس شامل خود شهرداری، پیمانکار تفکیک، پیمانکار تنظیف و هماهنگی بین بخشی در مناطق است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از آغاز برداشت محصولات سبزی و صیفی خارج از فصل از زمین‌های کشاورزی استان خبرداد. سید رضا امیری زاده با اعلام این خبر پیش بینی کرد امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات سبزی و صیفی از ۵۵ هزار هکتار زمین‌های هرمزگان برداشت شود. مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان اضافه کرد: گوجه، پیاز، فلفل، خیار، بادمجان و هندوانه از جمله محصولات خارج از فصل هرمزگان است. مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه برداشت محصولات سبزی و صیفی خارج از فصل هرمزگان تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد، عنوان کرد: شهرستان‌های میناب، رودان و بندرعباس از مهمترین مناطق تولید محصولات خارج از فصل هستند. وی در پایان افزود: محصولات سبزی و صیفی خارج از فصل هرمزگان در فصل سرد سال تامین کننده بازار سراسر کشور هستند.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان گفت: هفته ششم لیگ برتر را سپری کردیم اما هنوز کارت بازیکن ذوب اصفهان صادر نشده است. مهران حاتمی پس از شکست تیمش برابر شهرداری بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امروز به‌هیچ‌وجه از عملکرد بازیکنانم رضایت ندارم و نمایش حقیقی خود را ارائه نکردیم. وی با بیان اینکه تا دقیقه ۹۰ نیز ترکیب اصلی تیم برای دیدار با شهرداری بندرعباس مشخص نبود، اظهار کرد: هفته ششم لیگ برتر را سپری کردیم اما هنوز کارت بازیکن ذوب اصفهان صادر نشده است و باید مسئولان باشگاه نسبت به این امر پاسخگو باشند. حاتمی با اشاره به اینکه لیگ امسال از کیفیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: اضافه شدن تیم‌هایی همچون شهرداری بندرعباس با دارا بودن بازیکنان جوان و با انگیزه به‌طور حتم کیفیت فنی لیگ برتر را بالا می‌برد و جوانان خوش آتیه‌ای را به بسکتبال کشور معرفی می‌کند. سرمربی تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان در پایان گفت: تیم شهرداری بندرعباس در این دیدار ما را غافلگیر کرد و نمایش دلپذیری داشت و با ادامه این روند به‌طور حتم جایگاه خود را در جدول رده‌بندی ارتقا خواهد بخشید.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ایسنا/هرمزگان سرمربی تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس گفت: به آینده تیم شهرداری بندرعباس خوش‌بینم و به‌طور حتم از این پس با استرس کمتر و تجربه بیشتر وارد زمین می‌شویم. رضا هنگام پور پس از پیروزی تیمش برابر ذوب‌آهن اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بازیکنانم برابر ذوب‌آهن اصفهان نشان دادند لیاقت بیشتر از این‌ها را دارند و سرانجام بدشانسی دست از سر تیم شهرداری بندرعباس برداشت. هنگام پور با اشاره به اینکه با آنالیز مناسب از تیم ذوب‌آهن اصفهان وارد زمین شدیم، اضافه کرد: بازیکنانم در این دیدار هرچه در توان داشتند، ارائه کردند و از تک‌تک بازیکنانم رضایت دارم و قدردان تمامی زحماتشان هستم. سرمربی تیم بسکتبال شهرداری بندرعباس با تمجید از نمایش ویلی و کدر دو بازیکن خارجی تیمش، افزود: به آینده تیم شهرداری بندرعباس خوش‌بینم و به‌طور حتم از این پس با استرس کمتر و تجربه بیشتر وارد زمین می‌شویم. وی در پایان ابراز امیدواری کرد با پیروزی تیمش برابر ذوب‌آهن اصفهان، موتور امتیازگیری بازیکنانش روشن‌شده و در هفته‌های آتی شاهد پیروزی‌های این تیم باشیم.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
البته صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) هم بعد‌ها به سوی ساخت پهپاد‌ها رفت و روند توسعه‌ای را در پیش گرفت. این رزمایش تنها گوشه‌ای از توان و قدرت پهپادی سپاه بود که همه رسانه‌های جهان از آن با عنوان قدرت پهپادی سپاه یاد کردند. در این گزارش پهپاد مهاجم ۹۲ را بررسی می‌کنیم که متن آن را در ادامه مطالعه می‌کنید. حداکثر سرعت پروازی این پهپاد در سطح دریا، ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده که این سرعت در کروز در سطح دریا به ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. پهپاد مهاجم ۹۲ در رسانه‎های خارجیپایگاه‌های خبری تحلیلی بین المللی در حوزه دفاعی به بررسی مشخصات فنی این پهپاد پرداخته است.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
ما امیدواریم که به تلاش‌ها و همکاری‌ها خود در چارچوب دوجانبه و چندجانبه با ایران ادامه دهیم. سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: سوال دیگر من به تحولات در شمال سوریه مربوط می‌شود. سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: مقامات ارشد وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده‌اند که سیاست خارجی ایران، روسیه و چین بچه گانه است. سفیر روسیه در ایران در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: روابط روسیه و ایران را با توجه به همه تحولات منطقه و فراتر از آن چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: من از سطح کنونی روابط روسیه و ایران بسیار راضی هستم. یکبار دیگر می‌خواهم تاکید کنم که در شرایط کنونی و با وجود فشار‌های شدید آمریکا، روسیه در کنار ایران است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین از بیست و پنجم ابان ماه تا کنون اینترنت جهانی کشور قطع شده است اما خبرهای رسیده حکایت از آغاز وصل اینترنت در سراسر کشور دارد و اینترنت برخی مراکز همچون دانشگاه‌ها نیز متصل شده است. سخنگوی دولت دو روز پیش گفته بود که شورای‌عالی امنیت کشور این تصمیم را گرفته و براساس آنچه اطلاع دارم در برخی استان‌ها که آرام‌ آرام این اطمینان ایجاد شود که سوء‌استفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت خواهد گرفت. امروز نیز دبیر شورای‌عالی مجازی در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان اتصال اینترنت به ایلنا گفته است: مسئولان به‌دنبال اتصال اینترنت در اسرع‌وقت هستند و امروز جلسه‌ای در این‌باره برگزار می‌شود که امیدواریم شرایط فراهم شود که این اقدام ناخواسته هرچه سریع‌تر پایان پیدا کند. ایسنا نیز گزارش داده است: اینترنت ثابت برخی دانشگاه‌های بزرگ از جمله تهران، شریف، علامه طباطبایی‌، شهید بهشتی، امیر کبیر، خواجه نصیر و برخی دیگر از مراکز دانشگاهی وصل شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که اینترنت در استان‌های بوشهر و هرمزگان و برخی مناطق تهران برقرار شده و به مرور زمان در بقیه نقاط کشور نیز وضعیت اینترنت به حالت عادی بازخواهد گشت.

به انتهای لیست رسیدید

هرمزگان

استان هُرمُزگان نام یکی از استان‌های جنوبی ایران است که در شمال تنگه هرمز قرار گرفته‌است. استان هرمزگان در حدفاصل بین مختصات جغرافیایی ۲۵ درجه و ۲۴ دقیقه تا ۲۸ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۳ درجه و ۴۱ دقیقه تا ۵۹ درجه و ۱۵دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده‌است. این استان حدود ۶۸هزار کیلومتر مربع (کمابیش اندازه کشور گرجستان) مساحت دارد که از این نظر هشتمین استان کشور است. ذر این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار استان هرمزگان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا