هرمزگان

اخبار « هرمزگان »

ایرناایرنا1 ماه قبل
وی بیان داشت: همچنین در این مدت هفت هزار دستگاه خودرو در بنادر غرب هرمزگان جا به جا شده است. وی اظهار داشت: همچنین سامانه ۱۵۵۰ نیز جهت اعلام شرایط اضطراری به مرکز امداد و نجات دریایی استان هرمزگان یاری رسان هموطنان خواهد بود. بندر لنگه به عنوان اصلی‌ترین بندرهای فعال در غرب هرمزگان، علاوه بر ترانزیت کالا، فعالیت‌های صادراتی، وارداتی و کاپوتاژ (حمل کالا بین بندرهای داخلی) را نیز پشتیبانی می‌کند. شهرستان بندرلنگه بعد از بندر شهید رجایی و باهنر سومین بندر تجاری با پیشینه تاریخی بالا و جمعیت افزون بر ۸۴ هزار نفر در۲۴۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد. استان هرمزگان دارای ۳۲ بندر فعال است که در بیشتر آن‌ها گمرک مستقر است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| عادل کمالی اظهار داشت: شهرستان سیریک را با توجه به داشتن ظرفیت‌های متعدد گردشگری می‌توان به‌عنوان شاه کلید گردشگری هرمزگان معرفی کرد. وی افزود: سیریک با برخورداری از تالاب آذینی، نخیلات و باغات، دریا، ساحل ماسه‌ای زیبا، کوه‌های زیبا، تپه‌های ماسه‌ای، مکان‌های تاریخی قطعا می‌تواند با سرمایه‌گذاری مناسب بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت‌های لازم به یکی از قطب‌های اصلی گردشگری هرمزگان و چه بسا ایران تبدیل شود. کمالی اضافه کرد: در تعطیلات آخر هفته گذشته شهر بندری سیریک میزبان گردشگران پرشماری بوده است که نوید حضور گردشگران متعدد در نوروز ۹۸ را دارد. وی تصریح کرد: برای نوروز ۹۸، تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری بندرسیریک دیده شده است که می‌توان به نصب المان‌های بومی منطقه و توسعه پارک ساحلی این شهر اشاره کرد. شهردار بندر سیریک ادامه داد: در سیریک از هیاهوی شهرهای بزرگ هرمزگان اثری نیست، همه صدای حرکت امواج دریاست که زندگی پرتلاش را تداعی می‌کند.
فارسفارس1 ماه قبل
عادل کمالی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در سیریک (هرمزگان)، ‌ اظهار داشت: شهرستان سیریک را با توجه به داشتن ظرفیت‌های متعدد گردشگری می‌توان به‌عنوان شاه کلید گردشگری هرمزگان معرفی کرد. وی افزود: سیریک با برخورداری از تالاب آذینی، نخیلات و باغات، دریا، ساحل ماسه‌ای زیبا، کوه‌های زیبا، تپه‌های ماسه‌ای، مکان‌های تاریخی قطعا می‌تواند با سرمایه‌گذاری مناسب بخش خصوصی و ایجاد زیرساخت‌های لازم به یکی از قطب‌های اصلی گردشگری هرمزگان و چه بسا ایران تبدیل شود. کمالی اضافه کرد: در تعطیلات آخر هفته گذشته شهر بندری سیریک میزبان گردشگران پرشماری بوده است که نوید حضور گردشگران متعدد در نوروز ۹۸ را دارد. وی تصریح کرد: برای نوروز ۹۸، تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری بندرسیریک دیده شده است که می‌توان به نصب المان‌های بومی منطقه و توسعه پارک ساحلی این شهر اشاره کرد. شهردار بندر سیریک ادامه داد: در سیریک از هیاهوی شهرهای بزرگ هرمزگان اثری نیست، همه صدای حرکت امواج دریاست که زندگی پرتلاش را تداعی می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
زلزله‌ای به بزرگی ۵٫۲ ریشتر خلیج فارس را لرزاندزمین لرزه‌ای به بزرگی ۵٫۲ ریشتر، دقایقی قبل حوالی لافت در استان هرمزگان را لرزاند. این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد. گزارش مقدماتی زمین‌لرزهبزرگی: ۵٫۲محل وقوع: مرز استانهای جزیره قشم و هرمزگان - حوالی لافتتاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۱۴:۲۴:۴۶طول جغرافیایی: ۵۵٫۷۳عرض جغرافیایی: ۲۶٫۹۴عمق زمین‌لرزه: ۱۰ کیلومترنزدیک‌ترین شهرها:۵ کیلومتری لافت (هرمزگان) ۱۴ کیلومتری بندر خمیر (هرمزگان) ۳۴ کیلومتری درگهان (هرمزگان) نزدیکترین مراکز استان:۶۱ کیلومتری بندرعباس۳۹۵ کیلومتری کرمان
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۱۲ بندر مسافری و پیشرفته‌ترین ناوگان مسافری دریایی کشور، ترابری ایمن سالانه ۲۰ میلیون نفر سفر را در کارنامه گردشگری دریایی خود دارد. وی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان با برخورداری از ۲۲۳۸ کیلومتر نوار ساحلی، ۱۴ جزیره و همچنین آب و هوایی مساعد در نیمه دوم سال، پذیرای میلیون‌ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۱۲ بندر مسافری و پیشرفته‌ترین ناوگان مسافری دریایی کشور، ترابری ایمن سالانه ۲۰ میلیون نفر سفر را در کارنامه گردشگری دریایی خود دارد که یک چهارم این سفر‌ها در ایام تعطیلات نوروزی و پایان سال صورت می‌گیرد. فعالان گردشگری کشور در ادامه این برنامه از بخش‌های مختلف کشتی اقیانوس پیمای سانی که در یکی از اسکله‌های این بندر پهلو گرفته بود، دیدن کردند. علاوه بر این، کشتی سانی در زمینه گردشگری دریایی منطقه خلیج فارس ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻔﺮﻫﺎﯼ کوتاه‌مدت ﭼﻬﺎﺭ ﺗﺎ ﻫﻔﺖ ﺭﻭﺯﻩ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ نیز قابل استفاده ﺍﺳﺖ.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
حسن روحانی، رییس‌جمهوری در فرودگاه هرمزگان گفت: برنامه‌ها و طرح‌های مهمی در دولت یازدهم و دوازدهم در استان هرمزگان اجرا شده که امیدواریم پیشرفت مناسبی داشته و تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری شوند. شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان از دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهوری به این استان است. روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح‌های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می‌شود. همچنین بهره برداری از طرح‌های ویدیو کنفرانسی جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می‌شود. شهرستان‌های بندر لنگه، بستک و پارسیان در غرب بندرعباس و استان هرمزگان قرار دارند.
ایرناایرنا3 هفته قبل
همتی اضافه کرد: خواسته ما از جامعه صیادان هرمزگان این است که تمامی تلاش و کمک لازم را در راستای تامین ماهی در بازار استان هرمزگان و حتی سایر مناطق کشور داشته باشند. استاندار هرمزگان تصریح کرد: هدف ما این است که از تجربه و ایده‌های صیادان در راستای رفع مشکل کمبود آبزیان و قیمت ماهی در استان بهره ببریم. به گزارش ایرنا، هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی، ۳۰ درصد بنادر صیادی کشور و ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب را به خود اختصاص داده است. بیش از ۱۰۰ هزار لنج صیادی و سه هزار قایق دارای مجوز صید و ۳۰ هزار صیاد در استان هرمزگان فعال هستند. با وجود تمام این ظرفیت‌ها، طی ماه‌های اخیر قیمت آبزیان در بازار هرمزگان افزایش بسیار بالایی داشته و بسیاری از مردم قادر به خرید آن نیستند.

برداشت هندوانه در استان هرمزگان

8+
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
ایرناایرنا1 ماه قبل
استاندار هرمزگان اعلام کرده است که ۴۰ طرح اقتصادی با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال در سفر ۲ روزه رییس جمهوری در این استان به بهره برداری می‌رسد. شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان از دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهوری به این استان است. روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح‌های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می‌شود. همچنین بهره برداری از طرح‌های ویدئو کنفرانسی جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می‌شود. شهرستان‌های بندر لنگه، بستک و پارسیان در غرب بندرعباس و استان هرمزگان قرار دارند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
معاونین امور دریایی و برنامه ریزی سازمان بنادر و دریانوردی در جریان سفر به استان هرمزگان از پروژه ساخت رمپ فلزی شناور چندمنظوره بندر سیریک که به همت متخصصان ایرانی در تعمیرگاه دریایی بندر شهید رجایی در حال اجراست، دیدن کردند. به گفته وی، نوع فونداسیون این اسکله شناور، از جنس بتن و وزن سازه فولادی آن ۱۶۰ تن است. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعتبار اجرای این پروژه را یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد که از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تأمین شده است. لازم به ذکر است، بندر چندمنظوره سیریک با ۳۴ هکتار وسعت حوضچه، پس از بندر شهید رجایی از بزرگترین حوضچه در محدوده سواحل استان هرمزگان برخوردار است. طول بازوی اصلی این بندر ۱۴۰۰ متر و طول بازوی فرعی آن ۸۷۹ متر است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
استاندار هرمزگان اعلام کرده است که ۴۰ طرح اقتصادی با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال در سفر دو روزه رییس جمهوری در این استان به بهره برداری می‌رسد. شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان از دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهوری به این استان است. روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح‌های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می‌شود. همچنین بهره برداری از طرح‌های ویدیو کنفرانسی جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می‌شود. شهرستان‌های بندر لنگه، بستک و پارسیان در غرب بندرعباس و استان هرمزگان قرار دارند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
دیدار با چنین مردمانی و آشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات آنان که زندگی خود را با سربلندی و مرزبانی از خلیج فارس توأم نموده‏اند، همواره روحیه‏بخش و خاطره‏انگیز است. در جریان سفر دکتر روحانی به هرمزگان همچنین، ۲۲ طرح دریایی و بندری استان هرمزگان از جمله ۱۲ دستگاه جرثقیل پیشرفته کشتی به ساحل (گنتری کرین) شامگاه یکشنبه در بندر شهید رجایی به صورت ویدئوکنفرانس به بهره برداری رسید. بهره برداری و عملیات اجرایی ۴۶۰ طرح کشاورزی و شیلاتی، طرح بهسازی شبکه شمالی آب و طرح تغذیه مصنوعی دشت شمیل و آشکارا در هرمزگان از دیگر طرح‌های افتتاحی سفر رییس جمهوری به هرمزگان بود. با به مدار آمدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس به راحتی می‌توان ۴۰۰ بشکه میعانات نفتی به ظرفیت کشور اضافه کرد. شرکت در نشست شورای اداری و گفت و گوبا خبرنگاران از دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهوری به استان هرمزگان بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش ایرنا، فریدون همتی روز چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان اظهار داشت: این گوشت‌ها هم اکنون درکانتینر‌های یخچالدار در بندر شهید رجایی نگهداری می‌شود. استاندار هرمزگان ادامه داد: دستور ترخیص و توزیع کانتینرهای گوشت به پشتیبانی امور دام و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان داده شده است. رییس شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان اضافه کرد: البته این عده استدلال هایی مانند پرداخت نشدن ارز به شرکت خارجی را عنوان می‌کردند که همه آنها توجیه بود. رییس شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان خاطر نشان کرد: باید در کنار هم صلاح و مصلحت استان را دنبال کنیم و به اندازه مسوولیت خود مسوولیت پذیر باشیم. همچنین در شورای برنامه ریزی و توسعه هرمزگان الحاق روستای لشتقان به شهر خمیر تصویب شد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
وی بیان داشت: رفت و آمد مسافران از مسیر بندر پل به بندر لافت قشم نیز عادی است. بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، امروز چهارشنبه تا پایان هفته جاری با خروج امواج ناپایدار شرایط جوی و دریایی پایداری در استان حاکم است. امروز چهارشنبه با کاهش سرعت باد، شرایط تردد شناورهای مسافربری در جزایر خلیج فارس مساعد است اما توصیه می‌شود با توجه به ماندگاری تلاطم تا ساعت‌های ظهر شناورهای سبک و صیادی در تردد دریایی احتیاط کنند. از لحاظ دمایی امروز چهارشنبه شاهد کاهش محسوس دمای کمینه در هرمزگان هستیم اما از فردا پنجشنبه به طور نسبی شاهد افزایش دما در برخی نقاط استان خواهیم بود. از روز جمعه سامانه جدید بارشی از سمت جنوب غربی وارد استان هرمزگان می‌شود و در روزهای آغازین هفته آینده شاهد بارش باران و افزایش سرعت باد در هرمزگان و بیشتر در مناطق غربی خواهیم بود.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 ماه قبل
به گزارش خبرورزشی، یک دروه مسابقات قهرمانی استان جام فجر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی جزیره قشم برگزار شد. مسابقات کاراته قهرمانی استان در تاریخ ۲۶ بهمن ماه ۹۷ در سالن تختی این شهرستان و با حضور بیش از ۴۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد. شرکت‌کنندگان در دو بخش کاتا و کومیته در وزن‌های مختلف از شهرشتان‌های بندرعباس، میناب، رودان، جاسک و قشم حضور داشتند. در پایان و در مجموع این مسابقات نتایج زیر به دست آمد: رده زیر قهوه‌ای (رنگی) آقایان: بندرعباس با ۴۷ طلا ۴۲ نقره ۷۹ برنز اولقشم با ۲۹ طلا ۳۵ نقره ۴۴ برنز دوممیناب با ۸ طلا ۶ نقره و ۱۰ برنز مقام سومو کاپ اخلاق به رودان رسید. در رده‌های قهوه‌ای مشکی آقایان: بندر عباس با ۷ طلا ۵ نقره و ۱۴ برنز مقام اولقشم با ۶ طلا ۷ نقره و ۸ برنز مقام دوممیناب با ۱ نقره مقام سوم
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک محموله بزرگ مواد مخدر با همکاری پلیس بوشهر و هرمزگان کشف شد. سردار خلیل واعظی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مقابله با مواد مخدر تلاش‌های خوبی صورت گرفته و طرح‌های عملیاتی و اطلاعاتی متعددی را در دستور کار داریم. فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف یک محموله بزرگ مواد مخدر با عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های بوشهر و هرمزگان خبر داد و اضافه کرد: در این عملیات ۷۳۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش کشف شد. وی افزود: با بررسی صورت گرفته مشخص شد که یک محموله مواد مخدر توسط سوداگران مرگ در ساحل شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان تخلیه شده و قصد داشتند این محموله را با یک دستگاه خودرو سواری پژو به استان بوشهر منتقل کنند. سردار واعظی با اشاره به ارائه اطلاعات دقیق فعالیت این باند به ماموران مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر بندر لنگه این خودور را در محور ارتباطی شهرستان لنگه به استان بوشهر شناسایی و متوقف کردند.

بندرتاریخی کنگ

9+
الفالف1 ساعت قبل
ایلناایلنا3 هفته قبل
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت شناورهای مسافری در ایام نوروز از بنادر استان هرمزگان نداریم. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، اله مراد عفیفی پور در حاشیه همایش بین المللی توسعه چابهار در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان هرمزگان اظهار داشت: توسعه امکانات و تجهیزات گردشگری در دستور کار مسئولان دستگاه‌های مختلف استان هرمزگان است که می‌توان به ساخت و نصب اسکله‌های شناور در ۹ نقطه که در سال گذشته انجام شد اشاره کرد. وی با تاکید بر افزایش گردشگر به مقصد هرمز اظهار داشت: یکی از مقاصد جدید گردشگری جزیره هرمز است و با توجه به تقاضای زیاد سفر به این جزیره در حال افزایش و ارتقای زیرساخت‌های گردشگری این جزیره هرمز هستیم. عفیفی‌پور تاکید کرد: در برخی از روزها حتی جمعیت گردشگر در جزیره هرمز به دو برابر جمعیت ساکن این جزیره می‌رسد. عفیفی‌پور همچنین با اشاره به ظرفیت بندر شهید حقانی برای جابجایی مسافر گفت: ظرفیت این بندر برای جابجایی مسافران ۱۲ میلیون نفر در سال است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان از دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهوری به این استان است. روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح‌های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می‌شود. همچنین بهره برداری از طرح‌های ویدئو کنفرانسی جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می‌شود. شهرستان‌های بندر لنگه، بستک و پارسیان در غرب بندرعباس و استان هرمزگان قرار دارند. وزرای نفت، اطلاعات، جهاد کشاورزی، نیرو، کشور و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رییس دفتر رییس جمهوری، رییس جمهور را در این سفر ۲ روزه همراهی می‌کنند۲۱۴۲۱۴
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در بدو ورود به بندرلنگه در جمع مردم این شهرستان افزود: مردم بندرلنگه، مردمی باسابقه تمدنی بزرگ هستند و سابقه تمدن در این شهر به چندین هزار سال بر می‌گردد و یک روزگاری محل رفت و آمد دریایی این منطقه بنادر مهمش بندرلنگه بود که توسعه این بندر از تصمیم‌های این سفر خواهد بود. وی بیان داشت: خدا را سپاسگزارم که برای چندمین نوبت در دولت یازدهم و دوازدهم به بنده توفیق داد تا در محضر مردم مهمان نواز، خونگرم و مرزدار جمهوری اسلامی ایران باشیم و امروز بسیار خوشحالم قولی که در سفر قبل داده بودم که به غرب هرمزگان سفر خواهم کرد که این امر محقق شده است. رییس جمهوری ادامه داد: در دولت یازدهم به شرق استان هرمزگان سفر کردیم و تصمیمات مهمی برای شرق استان و به ویژه شهرستان جاسک اتخاذ کردیم که در حال اجرا شدن است. روحانی گفت: در این سفر برای غرب این استان که اهمیت بسیار زیادی دارد، بنده خدمت همه مردم عزیز بندرلنگه و شهرستان‌های بندر خمیر، پارسیان و بستک و مردم بندرعباس و شهرستان‌های شرقی آن سلام عرض می‌کنیم و برای ما این استان به عنوان یک استان مهم و استراتژیک مطرح است. این خبر درحال تکمیل است۷۱۹۵/۲۰۹۴ /۶۰۴۸انتهای پیام /*
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در بدو ورود به بندرلنگه در جمع مردم این شهرستان افزود: مردم بندرلنگه، مردمی باسابقه تمدنی بزرگ هستند و سابقه تمدن در این شهر به چندین هزار سال بر می‌گردد و یک روزگاری محل رفت و آمد دریایی این منطقه بنادر مهمش بندرلنگه بود که توسعه این بندر از تصمیم‌های این سفر خواهد بود. وی بیان داشت: خدا را سپاسگزارم که برای چندمین نوبت در دولت یازدهم و دوازدهم به بنده توفیق داد تا در محضر مردم مهمان نواز، خونگرم و مرزدار جمهوری اسلامی ایران باشیم و امروز بسیار خوشحالم قولی که در سفر قبل داده بودم که به غرب هرمزگان سفر خواهم کرد که این امر محقق شده است. رییس جمهوری ادامه داد: در دولت یازدهم به شرق استان هرمزگان سفر کردیم و تصمیمات مهمی برای شرق استان و به ویژه شهرستان جاسک اتخاذ کردیم که در حال اجرا شدن است. روحانی گفت: در این سفر برای غرب این استان که اهمیت بسیار زیادی دارد، بنده خدمت همه مردم عزیز بندرلنگه و شهرستان‌های بندر خمیر، پارسیان و بستک و مردم بندرعباس و شهرستان‌های شرقی آن سلام عرض می‌کنیم و برای ما این استان به عنوان یک استان مهم و استراتژیک مطرح است. این خبر درحال تکمیل است۷۱۹۵/۲۰۹۴انتهای پیام /*
ایرناایرنا16 ساعت قبل
روبند در کشورهای افغانستان، پاکستان و حتی حوزه خلیج فارس متفاوت از آنچه در استان هرمزگان است. یکی از رشته‌های پرطرفدار و پول ساز صنایع دستی استان هرمزگان محسوب می‌شود. گلیم شیرکی پیچ و سوزنی نوع بافت این گلیم‌ها است اما گلیم‌های قشقایی نیز در بخشی از استان هرمزگان تولید می‌شود. **شک بافیهنرهای دستی و ترسیمی «شک بافی» از مهم‌ترین هنرهای دستی استان هرمزگان محسوب می‌شود. **نقش ۹۰درصد زنان در صنایع دستیمعاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان نیز در این زمینه گفت: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد صنایع دستی استان به دست بانوان تولید می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
اعتمادآنلاین| سعید معین نمینی درخصوص کنترل ملخ مهاجم به کشور گفت: از تاریخ ۹ بهمن ماه سال جاری حمله ملخ از سمت شبه جزیره عربستان شروع شده و به بندر نخیلو در استان هرمزگان و حوالی پارسیان وارد شده است. معین در ادامه افزود: در منطقه مهر در استان فارس بالغ بر ۶۸ هکتار مبارزه با ملخ باردار انجام شده است. وی افزود: در استان بوشهر، در منطقه مرزی با خوزستان، پارسیان، عسلویه و منطقه مرزی این استان با هرمزگان ملخ مشاهده شده است. در این استان هم بخش‌هایی که تراکم رو به بالا بوده مبارزه با ملخ انجام شده است. در استان هرمزگان هم در مناطقی که ریزش ملخ وجود داشته مبارزه صورت گرفته است.
خانه ملتخانه ملت1 ماه قبل
احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صیادی در استان هرمزگان، گفت: وضعیت صید وصیادی در استان هرمزگان شرایط مساعدی ندارد بنابراین در این راستا بسیاری از صیادان با مشکلات اقتصادی ودرآمدی روبرو شده‌اند زیرا صیادان صنعتی با صید ماهی‌های خرد و کوچک ارتزاق صیادان سنتی را به نوعی فلج کرده‌اند. عمده‌ترین مشکل صیادان سنتی صید‌های غیر مجاز صیادان صنعتی استنماینده مردم بندر عباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید اجازه داد با صیدهای بدون حساب وکتاب کشتی‌های صنعتی تورهای صیادان سنتی از صید خالی شود تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل صیادان سنتی صید‌های غیر مجاز صیادان صنعتی است زیرا صیادان صنعتی غیر مجاز علاوه برآسیب اقتصادی به صیادان سنتی به اکوسیتم دریایی استان هرمزگان نیز آسیب وارد کرده‌اند. مرادی افزود: اقدامات غیر مجاز صیادان صنعتی در استان هرمزگان را به سازمان شیلات منتقل کرده‌ایم اما متاسفانه هیچ پاسخ قانع کننده‌ای دریافت نکرده‌ایم واین در حالی است که صیادان سنتی به شدت نسبت به آینده شغلی شان احساس خطر میکنند. افزایش نرخ ماهی تنها برای کمبود صید استوی بابیان اینکه افزایش نرخ ماهی تنها برای کمبود صید است تصریح کرد: دلالان وافراد خاص از دریای استان هرمزگان درآمد کسب می‌کنند و از همین رو شاهد هستیم که سرانه مصرف ماهی نیزدر کشور کاهش یافته است بنابراین اگر فکری برای توقف صیدهای غیر مجاز توسط صیادان صنعتی نشود درآینده‌های نه چندان دور باید با صیدآبزیان در استان هرمزگان خداحافظی کرد. اقتصاد بخش اعظمی از مردم هرمزگان وابسته به صید استعضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه استان هرمزگان با داشتن حدود ۳۰ هزار ملوان و ۲۴۰۰ کیلومتر مربع ساحل ودریا نیازمند نگاه ویژه به حوزه صید وصیادی است یادآورشد: اقتصاد معیشتی بخش اعظمی مردم استان هرمزگان وابسته به صید وصیادی وصنعت شیلات است.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
ایرناایرنا1 ماه قبل
علیرضا مظفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۴ خانوار به صورت گروهی در کمپ و ۱۲۷خانوار نیز به صورت انفرادی اسکان اضطراری داده شدند. ** پنج نفر در زلزله لافت هرمزگان مصدوم شدندرییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: پنج نفر در زلزله لافت مصدوم شدند. **خسارت زلزله به ابنیه بندرپل بررسی می‌شودفرماندار بندرخمیر گفت: با توجه به اینکه بندر پل در کنار کانون زلزله بندر لافت قشم قرار داشته خسارت هایی داشته که بررسی می‌شود. زمین لرزه‌ای به بزرگی پنج و ۲ دهم ریشتر روز یکشنبه لافت از توابع شهرستان قشم در استان هرمزگان لرزاند. محل وقوع زمین لرزه در فاصله پنج کیلومتری لافت قشم، ۱۴کیلومتری بندرخمیر و ۳۴ کیلومتری درگهان قشم اعلام شده است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
علیرضا مظفری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۴ خانوار به صورت گروهی در کمپ و ۱۲۷خانوار نیز به صورت انفرادی اسکان اضطراری داده شدند. ** پنج نفر در زلزله لافت هرمزگان مصدوم شدندرییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: پنج نفر در زلزله لافت مصدوم شدند. **خسارت زلزله به ابنیه بندرپل بررسی می‌شودفرماندار بندرخمیر نیز گفت: با توجه به اینکه بندر پل در کنار کانون زلزله بندر لافت قشم قرار داشته خسارت هایی داشته که بررسی می‌شود. زمین لرزه‌ای به بزرگی پنج و ۲ دهم ریشتر روز یکشنبه لافت از توابع شهرستان قشم در استان هرمزگان لرزاند. محل وقوع زمین لرزه در فاصله پنج کیلومتری لافت قشم، ۱۴کیلومتری بندرخمیر و ۳۴ کیلومتری درگهان قشم اعلام شده است.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
روبند در کشورهای افغانستان، پاکستان و حتی حوزه خلیج فارس متفاوت از آنچه در استان هرمزگان است. یکی از رشته‌های پرطرفدار و پول ساز صنایع دستی استان هرمزگان محسوب می‌شود. گلیم شیرکی پیچ و سوزنی نوع بافت این گلیم‌ها است اما گلیم‌های قشقایی نیز در بخشی از استان هرمزگان تولید می‌شود. **شک بافیهنرهای دستی و ترسیمی «شک بافی» از مهم‌ترین هنرهای دستی استان هرمزگان محسوب می‌شود. **نقش ۹۰درصد زنان در صنایع دستیمعاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان نیز در این زمینه گفت: هم اکنون بیش از ۹۰ درصد صنایع دستی استان به دست بانوان تولید می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید

هرمزگان

استان هُرمُزگان نام یکی از استان‌های جنوبی ایران است که در شمال تنگه هرمز قرار گرفته‌است. استان هرمزگان در حدفاصل بین مختصات جغرافیایی ۲۵ درجه و ۲۴ دقیقه تا ۲۸ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۳ درجه و ۴۱ دقیقه تا ۵۹ درجه و ۱۵دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده‌است. این استان حدود ۶۸هزار کیلومتر مربع (کمابیش اندازه کشور گرجستان) مساحت دارد که از این نظر هشتمین استان کشور است. ذر این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار استان هرمزگان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا