آخرین و مهم‌ترین اخبار استان هرمزگان
هرمزگان

اخبار « هرمزگان »

تابناکتابناک3 دقیقه قبل
چند روز پیش، نیرو‌های سپاه یک کشتی بریتانیایی را که در حال عبور از تنگه هرمز بود، به دلیل برخی تخلفات دریایی توقیف کرده و در بندگاه بندرعباس در اختیار سازمان بنادر و کشتیرانی کشور قرار دادند. بنا بر اعلام مقامات داخلی، نفتکش بریتانیایی «استینا ایمپرو»، پیش از توقیف با یک شناور صیادی ایران برخورد داشته است. با این حال، برخی بر این باورند که این اقدام ایران در جهت اقدام متقابل دولت انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق است و چنانچه این‌ها کشتی ایرانی را آزاد نکنند، ایران نیز حاضر به آزاد کردن کشتی خارجی نخواهد بود. عضو کمیسیون حقوقی گفت: اگر دلیل توقیف، موارد اعلام شده باشد که این جریمه‌ای دارد و باید بعد از دریافت جریمه کشتی آزاد شود؛ بنابراین، قطعا دلیل توقیف این مورد نمی‌تواند باشد. وی در پایان افزود: به نظر من، این اقدام، اقدام متقابلی بوده است، چون انگلیس و دولت جبل الطارق هیچ توجیهی تا امروز برای توقیف کشتی ما نداشته‌اند که در عرف بین الملل محکمه پسند باشد و همین هم کفایت می‌کند که ما یک اقدام متقابل کرده و کشتی آن‌ها را توقیف کنیم.
انتخابانتخاب18 دقیقه قبل
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۶ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در هفته سوم تیر ماه خبر داد. ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات هفته یادشده ۱۶ هزار و ۱۲۹ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته قبل آن که ۱۲ هزار و ۳۷۵ کیلوگرم بود، ۳۰ درصد افزایش دارد. اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۲۹۹ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است. ۴۹۸ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند. به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‎دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۴۹ درصد است.
عصر ایرانعصر ایران21 دقیقه قبل
اشلی که از سال ۲۰۱۷ ریاست آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا را برعهده داشته، چندی پیش نیز سخنان مشابهی در گفت وگو با فاکس نیوز داشت. مقام هایی از دولت کنونی و قبلی آمریکا با شرکت در این مجمع، نقطه نظرات خود در مورد ایران را مطرح کردند. «سیگال ماندلکر» معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی نیز مدعی شد که تحریم‌های دولت آمریکا، کارساز است. وی در عین حال گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری و «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا هر زمان برای مذاکره با ایران تمایل دارند. در حالیکه اشلی و ماندلکر در مجمع آسپن شرکت داشتند، مقام‌های ارشد کاخ سفید و بخش امنیت ملی آمریکا غایب این نشست بودند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین30 دقیقه قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ محمدجواد ظریف امروز در نوشتاری در فضای مجازی گفت: «» [مشاور امنیت ملی رئیس رژیم آمریکا] می‌خواهد انگلیس را به باتلاق بکشاند؛ خردورزی و دوراندیشی توطئه‌ها را خنثی می‌کند. وزیر خارجه تاکید کرد: اشتباه نکنید! جان بولتون که در فریب ترامپ برای ورود به «جنگ قرن» ناکام مانده و نگران فروپاشی تیم بی است، در حال ریختن زهر خود به انگلیس است به این امید که این کشور را به باتلاق بکشاند. ظریف اخیرا نیز گفته بود برخلاف دزدی دریایی در تنگه جبل‌الطارق، اقدام ما در خلیج فارس برای برقراری قوانین بین‌المللی دریانوردی است. همان گونه که در نیویورک گفتم، این ایران است که امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز را تضمین می‌کند. ‌ بریتانیا باید از آلت دست آمریکا بودن در تروریسم اقتصادی دست بر دارد. بیشتر بخوانید: ۳ اپیزود از اقتدار سپاه در خلیج فارس/ کدام پهپاد ایرانی اطلاعات USS Boxer را ثبت کرد؟ انتهای پیام/
نامه‌نیورنامه‌نیور55 دقیقه قبل
وزیر دادگستری دولت در سایه و عضو حزب کارگر انگلیس بر این باور است که دولت محافظه کار لندن نباید پیام رسان و تابع دونالد ترامپ باشد. ریچارد بورگن وزیر دادگستری دولت در سایه و نماینده حزب محافظه کار در مجلس عوام انگلیس در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای نیوز ضمن انتقاد شدید از دولت محافظه کار در قبال ایران، تاکید کرد: ما نباید پیام رسان و تابع دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باشیم. جمهوری اسلامی نیز یک فروند نفتکش انگلیسی را توقیف کرده است. این نماینده پارلمان انگلیس افزود: لندن نباید در موضوعات مربوط به ایران، از مواضع دولت آمریکا پیروی کند. وی تصریح کرد: چیزی که نمی‌خواهیم انجام دهیم این است که به پیام رسان یا تابع دولت ترامپ تبدیل شویم.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
بر اساس این گزارش، تنش‌ها بین انگلیس و ایران بر سر توقیف یک فروند نفتکش حامل نفت خام ایران در جبل الطارق تشدید شده است. جمهوری اسلامی نیز یک فروند نفتکش انگلیسی را توقیف کرده است. این نماینده پارلمان انگلیس افزود: لندن نباید در موضوعات مربوط به ایران، از مواضع دولت آمریکا پیروی کند. نقش ما باید تلاش برای کاهش تنش و حمایت از توافق هسته‌ای آن هم با صدای بلند و کاملا رسا باشد. وی تصریح کرد: چیزی که نمی‌خواهیم انجام دهیم این است که به پیام رسان یا تابع دولت ترامپ تبدیل شویم.
الفالف1 ساعت قبل
چه کسانی نفتکش انگلیسی را توقیف کردند؟ گروه عکس الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۳۳ ۳۹۸۰۴۳۰۱۴۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارنیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر جمعه ۲۸ تیر اعلام کرد: یک نفتکش انگلیسی را هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف کرده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۶ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور در هفته سوم تیر ماه خبر داد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ناصر اصلانی گفت: مجموع کشفیات هفته یادشده ۱۶۱۲۹ کیلوگرم می‌باشد که در مقایسه با هفته قبل آن که ۱۲۳۷۵ کیلوگرم بود، ۳۰ درصد افزایش دارد. وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۴۵۷۶ کیلوگرم است و ۹۰ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود. اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۲۹۹ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۶ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است. ۴۹۸ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.
جام نیوزجام نیوز1 ساعت قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، شبکه «بی‌بی‌سی» متن یک فایل صوتی از پیام‌های رادیویی رد و بدل شده در عملیات توقیف نفتکش انگلیسی «استینا ایمپرو» در خلیج فارس را منتشر کرده است. در این فایل مکالمات کوتاهی از نفتکش انگلیسی، نیروهای نظامی ایران و ناوچه انگلیسی که در نزدیکی عملیات حضور داشته است وجود دارد. روایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره جزئیات توقیف این نفتکش و تصاویر عملیات مربوط که روز گذشته از سوی سپاه به صورت عمومی منتشر شده به روایت این مکالمات رادیویی نزدیک است. نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است و پرونده‌ای در زمینه نقض قوانین بین المللی برای ان تشکیل شده است. انتشار این فایل صوتی و تایید روایت ایران در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این منابع غربی مدعی شده بودند که نفتکش توقیف‌شده، اسکورت نظامی نداشته است.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، به گزارش نشریه دیلی میرر سرویس اطلاعات و امنیت خارجی انگلیس (MI۶) و پایگاه‌های داده این کشور به دنبال یافتن سرنخ هایی از نقش آفرینی احتمالی روسیه در توقیف نفتکش «استنا ایمپرو» از سوی ایران هستند. بر این اساس نفتکش انگلیسی که از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران در تنگه هرمز توقیف شد، گمان می‌کرده فاصله قانونی را از آبهای سرزمینی ایران حفظ کرده است. بیانیه دولت عمان با بیان اینکه ما امیدواریم که ایران نفتکش انگلیسی را آزاد کند، افزود: همه طرف‌ها را به حل اختلافات از طریق دیپلماسی فرا می‌خوانیم. ادعای منابع آگاه مرتبط با سرویس اطلاعاتی انگلیسی درخصوص احتمال نقش روسیه در توقیف نفتکش انگلیسی در حالی مطرح می‌شود که؛ رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) این ادعا را رد کرد. وی افزود: هم اینک نیز انگلیسی‌ها تلاش می‌کنند روسیه را به شرکت در توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران متهم کنند چرا که متخصصان انگلیسی انتشار اخبار فیک (جعلی) هیچگاه به مرخصی نمی‌روند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ساعت قبل
ساعت ۲۴- وزارت خارجه لهستان روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای درباره افزایش تنش در خلیج فارس و اختلال در تردد کشتی‌های تجاری در این مسیر اظهار نگرانی کرد. وزارت خارجه لهستان تاکید کرد که تنش در خلیج فارس می‌تواند منجر به تهدید قرارگرفتن مستقیم امنیت و ایمنی ترافیک دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه شود. وزارت خارجه لهستان با بیان اینکه امیدواریم ایران با احترام به قوانین بین الملل و آزادی ناوگان دریایی نفتکش انگلیسی را آزاد کند، عنوان کرد، امنیت در آب‌های خلیج فارس بیانگر تامین انرژی جهانی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است. جمعه شب گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه لهستان تاکید کرد که تنش در خلیج فارس می‌تواند منجر به تهدید قرارگرفتن مستقیم امنیت و ایمنی ترافیک دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه شود. وزارت خارجه لهستان با بیان اینکه امیدواریم ایران با احترام به قوانین بین الملل و آزادی ناوگان دریایی نفتکش انگلیسی را آزاد کند، عنوان کرد، امنیت در آب‌های خلیج فارس بیانگر تامین انرژی جهانی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است. جمعه شب گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد. اقدامات غیرقانونی دولت انگلستان در حالی است که این کشور، ۱۳ تیرماه امسال یک فروند نفتکش حامل محموله نفت ایران (گریس یک) را در آبراه بین المللی جبل الطارق به عنوان اقدامی مغایر با اصول حقوقی ناظر بر روابط بین الملل و در راستای جلب رضایت دولت ترامپ توقیف کرده و خدمه این نفتکش همچنان در بازداشت بسر می‌برند. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف روز شنبه ۲۹ تیر در تشریح چرایی و چگونگی توقیف نفتکش انگلیسی در عصر جمعه ۲۸ تیر در تنگه هرمز اظهار کرد: «نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو (Stena Impero) تحت اسکورت ناوچه جنگی بریتانیایی که با بی‌توجهی به قوانین و مقررات دریایی و در مسیر معکوس در حال ورود به تنگه هرمز و برخورد احتمالی با کشتی‌های دیگر قرار داشت، با درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.» وی افزود: «نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیتیاب خود را خاموش و به جای حرکت به سمت ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز از مسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که پس از بیتوجهی به هشدارها و تذکرات یگان دریایی سپاه و حتی مقاومت و نیز دخالت ناوچه جنگی نیروی دریایی سلطنتی انگلستان و به پرواز در آوردن ۲ فروند بالگرد و تلاش برای بازداشتن تکاوران دریایی سپاه از اجرای مأموریت خود، با قاطعیت و سرعت عمل نیروهای خودی متوقف و جهت بررسی‌ها و اقدامات لازم قانونی به لنگرگاه ساحلی هدایت شد.» سخنگوی سپاه «رعایت دقیق قوانین و مقررات بین المللی و دریانوردی توسط کلیه شناورهایی که قصد تردد در خلیج فارس و تنگه هرمز دارند را ضامن حفظ امنیت و آرامش این منطقه راهبردی» توصیف و تصریح کرد: «این قوانین تنها اختصاص به این منطقه ندارد و در آبراه‌های دیگر جهان نیز جاری است و به طور طبیعی به دلیل حساسیت‌های موجود ناشی از حضور تحریک کننده و غیر حرفه‌ای نیروهای فرامنطقه‌ای در این منطقه، اعمال این قوانین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.» سردار شریف با هشدار نسبت به رفتارهای متکبرانه، تحریک کننده و تهدید آمیز برخی شناورهای بیگانه و عدم تمکین رعایت مقررات بین المللی دریایی تاکید کرد: «نیروی دریایی سپاه همراه با سایر نیروهای مسلح، به نمایندگی از ملت ایران، در اعمال قوانین جاری بین المللی و نیز حاکمیت ملی در قلمرو‌های دریایی کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز قاطعانه عمل کرده و اجازه نخواهند داد منافع و مصالح ملی و نیز امنیت این منطقه که یک مطالبه جهانی است با رفتارهای نامتعارف بیگانگان خدشه‌دار شود.» سخنگوی سپاه در پایان یادآور شد: «نفتکش توقیف شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است.»
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزارت خارجه لهستان تاکید کرد که تنش در خلیج فارس می‌تواند منجر به تهدید قرارگرفتن مستقیم امنیت و ایمنی ترافیک دریایی و هوایی در منطقه خاورمیانه شود. وزارت خارجه لهستان با بیان اینکه امیدواریم ایران با احترام به قوانین بین الملل و آزادی ناوگان دریایی نفتکش انگلیسی را آزاد کند، عنوان کرد، امنیت در آب‌های خلیج فارس بیانگر تامین انرژی جهانی و حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه است. جمعه شب گذشته نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنا به درخواست سازمان بنادر و امور کشتیرانی استان هرمزگان، کشتی انگلیس به نام «استنا ایمپرو - stena impero» را به دلیل حادثه‌آفرینی، خاموش کردن سیستم موقعیت‌یاب و دفع پسماند نفتی توقیف کرد. اقدامات غیرقانونی دولت انگلستان در حالی است که این کشور، ۱۳ تیرماه امسال یک فروند نفتکش حامل محموله نفت ایران (گریس یک) را در آبراه بین المللی جبل الطارق به عنوان اقدامی مغایر با اصول حقوقی ناظر بر روابط بین الملل و در راستای جلب رضایت دولت ترامپ توقیف کرده و خدمه این نفتکش همچنان در بازداشت بسر می‌برند. «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: برخلاف اقدام غیرقانونی انگلیس در توقیف کشتی حامل نفت ایران، اقدام ما براساس درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی ایران با توجه به تخلف کشتی انگلیسی از مقررات صورت گرفته است و باید از مجاری حقوقی و قانونی پیگیری شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
به گزارش نشریه دیلی میرر سرویس اطلاعات و امنیت خارجی انگلیس (MI۶) و پایگاه‌های داده این کشور به دنبال یافتن سرنخ هایی از نقش آفرینی احتمالی روسیه در توقیف نفتکش «استنا ایمپرو» از سوی ایران هستند. بر این اساس نفتکش انگلیسی که از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران در تنگه هرمز توقیف شد، گمان می‌کرده فاصله قانونی را از آبهای سرزمینی ایران حفظ کرده است. بیانیه دولت عمان با بیان اینکه ما امیدواریم که ایران نفتکش انگلیسی را آزاد کند، افزود: همه طرف‌ها را به حل اختلافات از طریق دیپلماسی فرا می‌خوانیم. ادعای منابع آگاه مرتبط با سرویس اطلاعاتی انگلیسی درخصوص احتمال نقش روسیه در توقیف نفتکش انگلیسی در حالی مطرح می‌شود که؛ رئیس کمیسیون سیاست گذاری اطلاعاتی شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) این ادعا را رد کرد. وی افزود: هم اینک نیز انگلیسی‌ها تلاش می‌کنند روسیه را به شرکت در توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران متهم کنند چرا که متخصصان انگلیسی انتشار اخبار فیک (جعلی) هیچگاه به مرخصی نمی‌روند.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 ساعت قبل
شاخص کل بورس تهران امروز بیشترین رشد از ۵ تیرماه را تجربه کرد و با افزایش ۳۲۲۴۵ واحدی به میان کانل ۲۴۹ هزار واحد صعود کرد. به گزارش خبرنگار اقتصادی قدس آنلاین، شاخص کل بورس تهران امروز بیشترین رشد از ۵ تیرماه را تجربه کرد و با افزایش ۳۲۲۴۵ واحدی به میان کانل ۲۴۹ هزار واحد صعود کرد. افزایش توجه به مولفه‌های بنیادی ناشی از انتشار عملکرد درخشان بهاری بسیاری از شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های صادرات‌محور مهمترین سوخت صعود امروز شاخص سهام بود. برتری محسوس تقاضا در سهام شرکت‌های بزرگ پتروشیمی، هلدینگ‌های مرتبط، فلزات، و پالایشی‌ها در معاملات امروز بورس تهران کاملا هویدا بود. طولانی‌ترین صف‌های خرید معاملات روز یکشنبه بورس تهران نیز در نمادهای شفن، پرداخت، کگل، پارسان و کرماشا اختصاص پیدا کرد.
فارسفارس2 ساعت قبل
کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته، طبق آخرین اطلاعات حاصل از رصد‌ ۲۲۱۷ دستگاه ترددشمار جاده‌ای، نسبت به روز قبل ۵ درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت بیشترین تردد بین ساعات ۱۹ تا ۲۰ و کمترین تردد بین ساعات ۴ تا ۵ صبح ثبت شد. ‌تا پایان هفته در شرق کشور به ویژه زابل‌ وزش باد شدید همراه با گرد و خاک موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. ‌*‌ محورهای دارای بیشترین تردد ‌در ۲۴ ساعت گذشته* ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلا مسدود ‌است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور قدیم خرم آباد-پل دختر، واقع در استان لرستان، از مورخ ۵ فروردین ۹۸ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
فارسفارس2 ساعت قبل
رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، از مطالعه ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی در قالب ۶ حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال خبرداد. به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علیرضا کمالی با اعلام این خبر اظهار داشت: حوزه‌های نازدشت رودان، تخت و رضوان بندرعباس، انوه بستک و کوشاه شمالی و جنوبی حاجی‌آباد از حوزه‌های در دست مطالعه است. رئیس اداره مهندسی و مطالعات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان افزود: میزان اعتبار برای مطالعه این حوزه‌ها ۲۰ میلیارد ریال است. وی گفت: مطالعات آبخیزداری با هدف شناسایی کامل حوزه از نظر فیزیوگرافی، اقلیم، هیدرولوژی، زمین شناسی، خاکشناسی، اقتصادی و اجتماعی و ارائه بهترین و جامع‌ترین برنامه اجرایی آبخیزداری و منابع طبیعی در حوزه‌های آبخیز انجام می‌شود. انتهای پیام/۸۸۰۴۹/ح
فارسفارس2 ساعت قبل
مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: جاذبه‌های راهیان نور کرمانشاه باید با یک موج رسانه‌ای قوی و پرصلابت به گوش مردم کشور برسد. وی با اشاره به اهمیت گردشگری در درآمدزایی، تصریح کرد: راهیان نور امن‌ترین، مهم‌ترین و معنوی‌ترین سفر در کشور است، ما باید بتوانیم اماکن بکر و یادمان‌های دفاع مقدس را تبیین و به عنوان یک گردشگری تعالی بخش به کشور و سپس به دنیا معرفی کنیم. وی بیان کرد: قرارگاه‌های مختلفی چون قرارگاه راهیان نور ارتش، نیروی انتظامی، جهاد سازندگی، دانشجویی، دانش‌آموزی و نیز مجموعه ستاد راهیان نور بین‌الملل که امور زائران خارجی را برعهده دارد در ستاد مرکزی راهیان نور فعالیت می‌کنند. رحیمی‌زاده هفت استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر و هرمزگان را مقصد کاروان‌های راهیان نور اعلام کرد و تاکید کرد: جاذبه‌های راهیان نور کرمانشاه باید با یک موج رسانه‌ای قوی و پرصلابت به گوش مردم کشور برسد. گفتنی است، در این جلسه خبرنگاران حاضر به ارائه نقطه‌نظرات و پیشنهادات خود برای برگزاری هرچه بهتر مراسم‌های مربوط به راهیان نور و معرفی یادمان‌های‌دفاع مقدس پرداختند.
مهرمهر2 ساعت قبل
محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر از برگزاری مجدد طرح «نذر آب» در مناطق کم آب کشور خبر داد و گفت: امسال طرح «نذر آب» همچون سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان با گستره بزرگ‌تر اجرا خواهد شد. نصیری توضیح داد: در طرح سال گذشته خدمات خدمات درمانی، توزیع سبد کالا، و توزیع تانکرهای آب برای دسترسی مردم به آب شرب سالم انجام شد. رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: حتی در برخی روستاها آبرسانی همچنان با تانکر است اما این تانکرها بهداشتی نیست. در حال حاضر با همکاری وزارت نیرو برای ماندگاری جمعیت و ارتقای بهداشت خانوارها قرار است طرح «نذر آب» در استان‌های معین اجرا شود. اغلب نقاط کم آب کشور توسط سازمان آب و فاضلاب به هلال احمر معرفی می‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، در بخشی از ادعاهای ناتو می‌خوانیم: توقیف ۲ کشتی تجاری در تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم. از ایران می‌خواهیم که کشتی‌ها و خدمه آنها را فورا آزاد کند. این بیانیه مدعی است: انگلیس به وضوح گفته که اولویتش حل مسئله از راه گفتگو و دیپلماسی است. ناتو از همه تلاش‌های دیپلماتیک برای حل این مسئله حمایت می‌کند. همه متحدان از رفتارهای ثبات‌زدای ایران نگران هستند.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، عباس میرزاد در نشست با هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان با تاکید بر ارزیابی عملکرد روابط عمومی‌ها بیان کرد: برای شناسایی روابط عمومی برتر و فعال در استان باید شاخص‌های عمومی ارزیابی روابط عمومی‌ها توسط هیئت رئیسه مشخص و شاخص‌های تخصصی از طریق مکاتبه با دستگاه‌های اجرایی نظر سنجی شود. میرزاد افزود: به منظور جلوگیری از هر گونه تداخل در برگزاری نشست‌های خبری و همچنین هماهنگی لازم با روابط عمومی دستگاه حاکمیتی استان؛ مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از این پس تمامی این نشست‌ها را با هماهنگی دبیرخانه شورای روابط عمومی‌های استان برگزار کنند. میرزاد با اشاره بر اینکه بازدید از روابط عمومی‌ها موجب ارتقاء جایگاه این حوزه مهم در خواهد شد که باید در اولویت کاری قرار گیرد، اظهار کرد: باید از این پس به منظور تقویت حوزه روابط عمومی‌های استان دبیرخانه شورای هماهنگی روابط عمومی محور اطلاع رسانی باشد. وی اطلاع رسانی عملکرد دولت در استان را از وظایف روابط عمومی‌های دانست و گفت: باید در این خصوص هیئت رئیسه و کمیته‌های شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان فعال‌تر عمل کنند تا بتوان عملکرد دولت را به درستی به مردم معرفی کرد. هم چنین حکم فاطمه رکن الدینی به عنوان جانشین استاندار در شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان و دبیر هیات رییسه و مهوش برخورداری به عنوان مسوول اجرایی این شورا اعطا شد.
فارسفارس3 ساعت قبل
وزیر دادگستری دولت در سایه انگلیس و عضو حزب کارگر، با انتقاد از مواضع حزب حاکم محافظه‌کار این کشور در قبال ایران گفت: «ما نباید به پیام رسان و تابع دونالد ترامپ تبدیل شویم». قانونگذار انگلیسی: درباره ایران، لندن نباید «پیام رسان و تابع» ترامپ باشدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال تشدید تنش‌ها بین انگلیس و ایران بر سر توقیف نفتکش «گریس ۱» در جبل طارق و همچنین توقیف نفتکش «است نا ایمپرو» در تنگه هرمز، یک قانونگذار ارشد انگلیسی گفته که کشورش نباید در موضوعات مرتبط با ایران از مواضع دولت آمریکا پیروی و تبعیت کند. این قانونگذار عضو حزب کارگر انگلیس با اشاره به تنش‌های اخیر کشورش با ایران بر سر توقیف نفتکش «استنا ایمپرو»، درباره تبدیل شدن کشورش به «پیام آور و تابع دونالد ترامپ» هشدار داد و خواستار تلاش‌ برای کاستن از تنش‌ها شده است. این قانونگذار مجلس عوام انگلیس همچنین گفت: «آن چیزی که ما نمی‌خواهیم انجام دهیم آن است که سر آخر به پیام‌آوران یا تابعات دونالد ترامپ تبدیل نشویم». پیشتر «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس، با مقصر خواندن رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص تشدید تنش‌ها در خلیج فارس گفت که اقدام دونالد ترامپ در پاره کردن برجام، آتش درگیری را شعله‌ور کرد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی با بیان اینکه از کشفیات مواد مخدر در سال گذشته ۱۵ تن آن در حوزه دریا و سواحل بوده است تصریح کرد: این مهم نشان می‌دهد بیشتر فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر به سمت سواحل و دریا سوق یافته است. جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر به کشفیات در ۴ ماه نخست امسال پرداخت و بیان کرد: در این مدت ۶ تن و ۳۳۱ کیلوگرم مواد مخدر در استان بوشهر کشف که ۳٫۴ تن آن با تلاش نیروی انتظامی کشف شده است. ‌سوسنی با بیان اینکه در ۴ ماه نخست امسال ۱٫۸ تن مواد مخدر در سواحل و آب‌های استان بوشهر کشف شده است خاطر نشان کرد: نقش نیروهای امنیتی، دریابانی، اطلاعات، سپاه پاسداران، نیروی دریایی سپاه و گمرک استان بوشهر در کشف مواد مخدر حائز اهمیت است. جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر از متلاشی شدن ۱۵ باند قاچاق مواد مخدر در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در ۴ ماه نخست امسال ضمن متلاشی شدن ۱۵ باند کلان مواد مخدر ۹۹۱ نفر از قاچاقچیان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند. وی، از تجهیز پایگاه‌های مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد و بیان کرد: تجهیز پایگاه‌ها و مراکز مبارزه با مواد مخدر به پهپاد از برنامه‌های مهم امسال است.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، داریوش باقرجوان گفت: ازمجموع تلفات وتصادفات استان دردوماهه اول سال ۹۸ خوشبختانه درمحورهای روستایی هیچگونه تلفاتی نداشته‌ایم که این امر نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۱ نفر تلفات بوده ازکاهش ۱۰۰ درصدی برخوردار بوده است. باقر جوان در ادامه اشاره‌ای به محورهای برون شهری و روستایی کرد و گفت: درمحور یادشده در دو ماهه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸٫۹ درصد کاهش تلفات را شاهد بوده‌ایم که استان در کشور حائز رتبه ۱۴ نسبت به سایر استان‌ها شده است وهمچنین ازلحاظ تعداد مصدومین درتصادفات درمدت اشاره شده استان ۷٫۱۷ کاهش که در رتبه دوم کشوری قرار گرفته‌ایم. قابل ذکراست استان هرمزگان در ۲ ماهه اول سال ۱۳۹۸ طی آمار اعلام شده تعداد تلفات تصادفات حوادث رانندگی محورهای برونشهری وروستایی درکشور ۱۸۱۳ نفربوده ونسبت بمدت مشابه درسال ۱۳۹۷ که تعداد نفربوده که ازکاهش ۵/۴ درصدی روبرو بوده‌ایم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شبکه «بی‌بی‌سی» متن یک فایل صوتی از پیام‌های رادیویی ردوبدل شده در عملیات توقیف نفتکش انگلیسی «استینا ایمپرو» در خلیج فارس را منتشر کرده است. در این فایل مکالمات کوتاهی از نفتکش انگلیسی، نیروهای نظامی ایران و ناوچه انگلیسی که در نزدیکی عملیات حضور داشته است وجود دارد. روایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره جزئیات توقیف این نفتکش و تصاویر عملیات مربوط که روز گذشته از سوی سپاه به صورت عمومی منتشر شده به روایت این مکالکات رادیویی نزدیک است. بی‌بی‌سی در ادامه گفته، هفته پیش ناوچه اچ‌ام‌اس عملیات مشابه موفقی را در حمایت از یک نفتکش که با پرچم انگلیس تردد می‌کرد انجام داده بود اما در عملیات اخیر موفق به جلوگیری از توقیف نفتکش استینا ایمپرو نشد. نفتکش توقیف‌شده انگلیسی هم اکنون در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است و سیر مراحل رسیدگی قانونی و قضایی در جریان است و پرونده‌ای در زمینه نقض قوانین بین المللی برای ان تشکیل شده است.
مهرمهر4 ساعت قبل
وی راهیان نور را یکی از بهترین راه‌های انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان دانست و گفت: به این منظور ضروری است تمام زمینه‌های مهم را فراهم کنیم. مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور بیان داشت: راهیان نور به عنوان یک صنعت گردشگری تعالی بخش می‌تواند باعث رشد، تعالی و توسعه فرهنگی و زیرساختی استان کرمانشاه شود. مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور خاطر نشان کرد: بالغ بر ۷ استان از جمله کردستان، بوشهر، کرمانشاه، هرمزگان، ایلام و آذربایجان به طور مستقیم میزبان کاروان‌های راهیان نور هستند. این مسئول افزود: ضروری است جاذبه‌های گردشگری دفاع مقدس کرمانشاه با موج رسانه قوی، محکم و پرصلابت به گوش ملت برسد. رحیم زاده با بیان اینکه راهیان نور جناحی و حزبی نیست و متعلق به تمام مردم ایران است، گفت: رسانه القا کننده هویت فرهنگی جامعه است و می‌توانند در راستای ارتقا فرهنگ جامعه بسیار تأثیرگذار ظاهر شوند.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون قایقرانی، تیم ملی پاراکانو کشورمان خود را برای حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان و انتخابی المپیک ۲۰۱۹ آماده می‌کند. به همین منظور در آغاز دور جدید تمرینات، ملی پوشان پاراکانو از اول مردادماه در دریاچه آزادی اردو می‌زنند. این اردو تا ۲۶ مردادماه ادامه خواهد داشت. به گزارش فارس، ۳ قایقران کانوکانادایی به اردوی تیم ملی آبهای آرام که از ۲۸ تیرماه در دریاچه آزادی آغاز شده ملحق خواهند شد. آتنا رئوفی و پریسا محمدزاده از گیلان و مهسا کهنسال از خوزستان کانوسواران دعوت شده به اردو هستند که تمرینات خود را تحت نظر فاطمه مجللی دنبال می‌کنند.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد سفیر جمهور اسلامی ایران در انگلیس در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: دولت انگلیس باید مانع از نیروهای سیاسی داخلی شود که خواهان افزایش تنش کنونی میان ایران و انگلیس به‌ فراتر از مسئله کشتی‌ها هستند. با این حال، ایران قوی است و برای سناریوهای مختلف آماده خواهد بود. رویترز روز یک‌شنبه اعلام کرد که احتمال دارد انگلیس در واکنش به توقیف نفت‌کش این کشور توسط ایران، اقداماتی از جمله مسدود کردن دارایی‌های ایران انجام بدهد. بر اساس این گزارش وزرای انگلیسی در پی توقیف نفت‌کش این کشور از سوی ایران برنامه دارند تا ایران را مورد تحریم قرار دهند. رویترز در ادامه افزود که جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس، احتمالا روز یک‌شنبه در پاسخ به توقیف نفت‌کش انگلیسی، تدابیری دیپلماتیک و اقتصادی از جمله مسدود کردن دارایی‌های ایران را اعلام می‌کند.
مهرمهر4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، احمد باقری با اعلام این خبر، افزود: کارگروهی از استانداری، انجمن صنفی جایگاه داران عرضه سوخت و کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی هرمزگان در حال بررسی عملیاتی شدن برای افزایش توزیع بنزین یورو ۴ در استان است. باقری اضافه کرد: این کارگروه بر نحوه بارگیری بنزین از مبدأ نظارت می‌کند و اصول فنی تخلیه در جایگاه‌ها را کنترل می‌کند. وی خاطرنشان کرد: اکنون بنزین یورو ۴ در ۹ جایگاه عرضه سوخت در شهرستان بندرعباس و جایگاه‌های شهری و ترانزیتی شهرستان‌های حاجی‌آباد، رودان و بندرخمیر در حال توزیع است. باقری بیان کرد: هرمزگان قطب تولید بنزین با کیفیت مطابق با استاندارهای بین‌المللی در کشور است.

به انتهای لیست رسیدید

هرمزگان

استان هُرمُزگان نام یکی از استان‌های جنوبی ایران است که در شمال تنگه هرمز قرار گرفته‌است. استان هرمزگان در حدفاصل بین مختصات جغرافیایی ۲۵ درجه و ۲۴ دقیقه تا ۲۸ درجه و ۵۷ دقیقه عرض شمالی و ۵۳ درجه و ۴۱ دقیقه تا ۵۹ درجه و ۱۵دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده‌است. این استان حدود ۶۸هزار کیلومتر مربع (کمابیش اندازه کشور گرجستان) مساحت دارد که از این نظر هشتمین استان کشور است. ذر این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار استان هرمزگان را می‌خوانید. ویکی‌پدیا