هلال‌احمر

هلال‌احمر

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، رئیس دفتر رئیس جمهور اخیرا از تخصیص مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بازسازی مناطق سیل‌زده (سیل ابتدای سال جاری) خبر داده و اظهار امیدواری کرده که این تخصیص موجب جهش بازسازی این مناطق گردد. علاوه بر آنکه بیشتر اجزای اعتبارات توسعه روستایی را می‌توان به حوزه‌های زیربنایی روستا‌های تخریب‌شده همچون آب، برق و راه تخصیص داد. ج- ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برنامه‌ای جمعیت هلال‌احمر و ۵ هزار میلیارد ریال اعتبارات برنامه‌ای اورژانس کل کشور که با جابه‌جایی در ردیف‌ها می‌توان عمده آن را به حوزه حمایت و امداد آسیب‌دیدگان اختصاص داد. ب- خسارت وارده به راه‌های کشور ۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که تنها با افزایش ۱۰۰ تومانی (۱۰ درصد) قیمت بنزین می‌توان این مبلغ را تأمین کرد. ج- در بودجه ۱۳۹۸ کل سود شرکت ملی نفت ایران که از کسر مجموع درآمد‌ها از مجموع هزینه‌ها به دست می‌آید، ۳۲هزار میلیارد تومان و مالیات و سود سهام این شرکت در سال آینده ۶هزار میلیارد تومان است.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
آنچه از همان بدو ورود به اهواز و مشاهده وضع رودخانه کارون، توجه هرکسی را به‌خود جلب می‌کرد، سطح بالای آب در رودخانه بود که علی‌القاعده برای این فصل از سال غیرطبیعی نشان می‌داد. بازدید از مناطق مختلف سیل‌زده استان از دیگر برنامه‌هایی بود که تلاش کردم برمبنای مدت‌زمان سفر دوروزه‌ام، بیشتر وقت خود را به آن اختصاص دهم. با بازدید از مناطق سیل‌زده، چند مساله اصلی را بیان می‌کنم که به ذهنم رسید و نیاز به طرح در فضای رسانه دارد:۱- آنچه در بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان به‌چشم می‌آید، همت اهالی بومی در بازسازی در کنار نبود امکانات و تجهیزات دولتی است. ۴- یکی از پیامد‌های بارندگی ابتدای سال که متاسفانه منجر به سیل نیز شد؛ ایجاد ظرفیت بی‌نظیر کشاورزی در سطح استان خوزستان است. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد سیل در حدود ۳۵۰۰ نفر از اهالی مناطق سیل‌زده استان خوزستان را بیکار کرده و اشتغال مجدد آن‌ها نیازمند ورود جدی مسئولان برای جبران خسارت‌هاست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ساعت قبل
دولت و بانک مرکزی مقصر اصلی نقدینگینقدینگی مشکل دیروز و امروز اقتصاد ایران نیست و سابقه‌ای دیرینه دارد. گرچه با تدابیر بانک مرکزی نرخ ارز روند کاهشی خود را ادامه داده اما اگر بازار ارز «آنی» به حال خود واگذار شود چه بسا نرخ ارز افزایش یابد و به طبع آن سطح عمومی قیمت‌ها نیز بالا رود. سبقت نرخ ارز آزاد از نرخ ارز نیمایی اما نه از طریق نیروهای عرضه و تقاضای بازار که به واسطه توطئه ارزی دولت اتفاق می‌افتد. با همه اینها با مثبت قلمداد کردن مجموعه اقدامات ارزی دولت می‌توان امیدوار بود که ثبات بیشتری بر بازار ارز حکمفرما شود، منوط به آنکه سیاستگذار توان مدیریتی خود از بازار ارز را دریغ نکند. به سخن دیگر، مردم انتظار دارند ثمره کاهش قیمت دلار را در سفره‌های خود و معیشت خویش مشاهده کنند.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، علیرضا محمد مدافع راست ثابت تیم پرسپولیس در آخرین سال‌های دهه ۸۰ بود. او که توانست با پرسپولیس فاتح جام حذفی شود، دیگر ستاره‌ای است که به کمپین ورزش سه پیوسته است. علیرضا محمد همچنین گفت: از این رو آقای محمد نوری را به این کمپین دعوت می‌کنم. وبسایت ورزش سه با همکاری سازمان جوانان و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کمپینی را برای کمک به آسیب دیدگان سیل‌های اخیر شروع کرده است. کمپین ستاره‌ها ۲۲ اردیبهشت آغاز و به مدت شش ماه در وب‌سایت ورزش سه ادامه خواهد داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
ساعت ٩ صبح دیروز، حادثه‌ای وحشتناک در جاده بوئین به سمت خوانسار رخ داد. علمدار فروغی، رئیس جمعیت هلال‌احمر خوانسار که خودش شخصا در محل حادثه حضور داشت و کار کمک‌رسانی را انجام داده بود، درباره جزییات عملیات امدادرسانی توضیحاتی داد: «ساعت ٩:٣٤ صبح این حادثه به ما گزارش شد. یک دستگاه بالگرد، پنج دستگاه آمبولانس و دو خودروی نجات، همچنین یک خودروی عملیات و چهار دستگاه آمبولانس از ١١٥ راهی محل حادثه شدند. حادثه در ٣٣ کیلومتری جاده ایرانشهر به بزمان رخ داد. البته بقایای به جا مانده از اتوبوس و پژو نشان می‌دهد که با حضور همزمان نیروهای ما هم در محل حادثه چندان کاری از پیش نمی‌رفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
آرام نصیری یکی از داوطلبان مردمی است که در زمان وقوع سیل، مسئول پخش کمک‌های مردمی بوده است. دمای هوا در پل‌دختر بسیار بالاست و تا ۵۰ درجه هم می‌رسد به همین دلیل گردو خاک بسیار زیاد است و بیماری‌های عفونی بین کودکان بسیار شیوع پیدا کرده است. تا قبل از این سیل هم پل‌دختر در محرومیت کامل بود؛ الان که دیگر هیچ. جاده پل‌دختر به کرمانشاه هم که به‌خاطر تخریب پلی کنار روستای بابازید تخریب شده بود، صاف شده اما همچنان خاکی و خطرناک است. الان وضعیت طوری است که باید آشنا داشته باشی تا بتوانی چیزی را به دست بیاوری.» گزارش کامل را اینجا بخوانید۴۷۲۳۸
رکنارکنا21 ساعت قبل
به گزارش رکنا، علی‌رضا بیگی اظهارداشت: امسال تاکنون ۴۴٫۸ هکتار از مراتع و جنگل‌های استان دچار حریق شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۴۵ درصد افزایش داشته است. وی با اشاره به اینکه منشا همه حریق‌های رخ داده عامل انسانی بوده است، افزود: اکثر حریق‌ها در مناطق جنگلی استان رخ داده اما این آتش‌سوزی‌ها به صورت سطحی بوده و تنه و تاج درختان آسیبی ندیده و تنها علوفه زیر درختان سوخته است. فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: تاکنون نیازی به اطفای حریق هوایی در استان وجود نداشته اما با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین اداره‌کل منابع طبیعی و هلال‌احمر وجود دارد در صورت نیاز از این امکان استفاده می‌شود. بیگی تصریح کرد: در آتش‌سوزی‌های رخ داده برای اطفای حریق از امکاناتی همچون خودرو‌های اطفای حریق، آیفکت برای اطفای سرشاخه و تاج درختان، دستگاه‌های دمنده برای آتش‌سوزی در مراتع و بیل و آتش‌کوب استفاده شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
علی‌رضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهارداشت: امسال تاکنون ۴۴٫۸ هکتار از مراتع و جنگل‌های استان دچار حریق شده که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۴۵ درصد افزایش داشته است. وی با اشاره به اینکه منشا همه حریق‌های رخ داده عامل انسانی بوده است، افزود: اکثر حریق‌ها در مناطق جنگلی استان رخ داده اما این آتش‌سوزی‌ها به صورت سطحی بوده و تنه و تاج درختان آسیبی ندیده و تنها علوفه زیر درختان سوخته است. فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: تاکنون نیازی به اطفای حریق هوایی در استان وجود نداشته اما با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین اداره‌کل منابع طبیعی و هلال‌احمر وجود دارد در صورت نیاز از این امکان استفاده می‌شود. بیگی تصریح کرد: در آتش‌سوزی‌های رخ داده برای اطفای حریق از امکاناتی همچون خودرو‌های اطفای حریق، آیفکت برای اطفای سرشاخه و تاج درختان، دستگاه‌های دمنده برای آتش‌سوزی در مراتع و بیل و آتش‌کوب استفاده شده است. انتهای پیام/ ع
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: با عبور رقم کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده از سوی هلال احمر برای سیل‌زدگان از مرز ۲۰۰ میلیارد تومان، رییس جمعیت هلال احمر توضیحاتی را درمورد نحوه هزینه کرد این مبالغ ارایه کرد. او با اشاره به کمک‌های غیرنقدی جمع‌آوری شده، اظهارکرد: ارزش ریالی اقلام و اجناسی که مردم برای سیل‌زدگان تهیه و به هلال احمر اهدا کرده‌بودند، در حال حاضر به بیش ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است. میزان کمک‌های نقدی نیز که فرآیند جمع‌آوری آن همچنان ادامه دارد از ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده که این یک رکورد در مقایسه با دیگر کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده از سوی هلال احمر محسوب می‌شود. رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه هزینه کرد این مبالغ شفاف بوده و جزییات مخارج آن به اطلاع مردم می‌رسد، به ایسنا گفت: با توجه به اینکه این کمک‌ها برای سیل‌زدگان سال ۹۸ بوده است، تمامی آن نیز برای سیل‌زدگان هزینه خواهد شد. او در پایان با تاکید بر اینکه سیل‌زدگان فراموش نشده‌اند، گفت: جمعیت هلال‌احمر تا زمان عادی شدن شرایط در مناطق سیل زده و بازگشت سیل‌زدگان به خانه‌های خود در کنار آنان خواهد بود.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
دروازه بان تیم تراکتور به کمپین کمک به سیل زدگان ملحق شد و از مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی و تیم تبریزی نیز دعوت به عمل آورد. به گزارش «ورزش سه»، محمدرضا اخباری دروازه بان ۲۷ ساله فوتبال ایران که سابقه حضور در تیم ملی را هم دارد به دلیل برخی بدشانسی‌ها دو سال از بهترین دوران خود را از دست داد. اوج دوران بازی اخباری در دوران سربازی اش بود که محبوبیت زیادی نزد تراکتوری‌ها کسب کرد و به تیم ملی نیز رسید. حالا این دروازه بان باتجربه لیگ برتری با انتشار ویدئویی به کمپین حمایت از سیل زدگان ورزش سه می‌پیوندد. کمپین ستاره‌ها ۲۲ اردیبهشت آغاز و به مدت شش ماه در وب‌سایت ورزش سه ادامه خواهد داشت.
مهرمهر1 روز قبل
مظفر محمدخانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه دوره آموزشی بهداشت روان و محیط سوانح در استان سمنان برگزار شد، ابراز داشت: ۶۰ نفر از اعضای تیم‌های درمان اضطراری هشت استان در دوره آموزشی بهداشت روان و بهداشت محیط در سوانح به مدت دو روز شرکت کردند. وی بابیان اینکه بر اساس دستورالعمل معاونت بهداشت، درمان و توان‌بخشی جمعیت هلال‌احمر، شهرستان‌های دارای جمعیت یک‌صد هزار نفر باید یک تیم درمان اضطراری داشته باشند، افزود: این افراد در زمان بروز حوادث احتمالی با حضور در منطقه حادثه‌دیده خدمات درمانی اولیه را به مردم ارائه می‌دهند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان بابیان اینکه اعضای تیم‌های درمان اضطراری تهران، قم، مرکزی، گلستان، مازندران، البرز، قزوین و سمنان در این دوره حضور دارند، ابراز داشت: این دوره دوروزه در روزهای ۲۵ و ۲۶ تیرماه به میزبانی یکی از هتل‌های سمنان برگزار شد. وی افزود: افراد داوطلب و کارکنان هلال‌احمر که اعضای این تیم هستند نیازمند فراگیری آموزش‌های دانشگاهی و یادگیری مباحث علمی مربوطه هستند تا بتوانند در عرصه داخلی و بین‌المللی مؤثر عمل کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی پیش‌نویس طرح‌های مقابله با اقدامات آمریکا در جلسه این کمیسیون خبر داد. محمدجواد جمالی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه پیش‌نویس ۱۳ طرح ضدآمریکایی که کمیسیون برای اقدامات متقابل با کارهای ضدانسانی آمریکا به مرکز پژوهش‌ها ارائه کرده بود، مطرح شد. به گفته وی، این ۱۳ طرح شامل الزام دولت به شناسایی و افشای نقش آمریکا در تروریسم سایبری، الزام دولت به پیگیری نقش آمریکا در تحریم غذا، کالاهای کشاورزی و مورد نیاز، الزام دولت به مقابله با اقدامات آمریکا در ارتباط با بیوتروریسم، الزام دولت به پیگیری نقش آمریکا در کشتار مردم بی‌گناه یمن از طریق پشتیبانی نظامی رجیستری و اطلاعاتی به رهبری سعودی، الزام دولت به پیگیری افشای نقش بازدارنده آمریکا در انتقال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به جمعیت هلال‌احمر ایران برای سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان است. جمالی ادامه داد: الزام دولت به پیگیری و اعلام عمومی موارد نقض معاهدات بین‌المللی توسط آمریکا، الزام دولت به پیگیری اقدامات بحران‌ساز آمریکا علیه ایران در طول چهار دهه اخیر و پیگیری آن در محاکم حقوقی بین‌المللی، الزام دولت به پیگیری و نقش آمریکا در شکل‌گیری و توسعه و پشتیبانی از داعش و انتقال فرماندهانش از سوریه به عراق و افغانستان از دیگر طرح‌ها است. این طرح‌ها با حضور کارشناسانی از وزارتخانه‌های خارجه، دفاع، بانک مرکزی، سپاه و مرکز پژوهش‌ها مورد بررسی قرار گرفت و برای بررسی بیشتر به کمیته‌های دفاعی و سیاست خارجی ارجاع شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی ظهر امروز در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر کشور همانند سیلاب در زلزله مسجدسلیمان نیز در کنار دستگاه‌های اجرایی برای کمک‌رسانی است. وی افزود: جمعیت هلال‌احمر کشور در قالب طرح مهرانه و طبق تصمیماتی که قرارگاه مرکزی بازسازی مناطق سیل‌زده کشور بر عهده آن گذاشته سه هزار بسته لوازم‌خانگی را به مناطق سیل‌زده خوزستان تخصیص داده است. معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر کشور یادآور شد: از این سه هزار بسته یک هزار بسته به جمعیت هلال‌احمر خوزستان تحویل داده شده و دو هزار بسته دیگر آماده تحویل است. غیبی، درباره محتوای این بسته‌ها توضیح داد: این بسته شامل گاز پنج شعله، یخچال ۲۰ فوت، فرش و پتو است.
برنابرنا1 روز قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ۱۳ طرح در دستور کمیسیون، گفت: ۲ طرح مقابله با اقدامات آمریکا به کمیته‌های دفاعی و سیاست خارجی کمیسیون ارجاع شد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «محمدجواد جمالی نوبندگانی»، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، در توضیح نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: سرفصل طرح‌هایی را کمیسیون برای اقدامات متقابل با توجه به اقدامات ضد انسانی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به مرکز پژوهش‌های مجلس داده بود، امروز مرکز پژوهش‌ها پیش نویس ۱۳ طرح را آماده و در کمیسیون ارایه کردند. نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ۱۳ طرح مذکور، تصریح کرد: طرح الزام دولت به شناسایی و افشای نقش ایالات متحده آمریکا در تروریسم سایبری، طرح الزام دولت به پیگیری نقش آمریکا در تحریم غذا، کالاهای کشاورزی و داروهای مورد نیاز، طرح الزام دولت به مقابله با اقدامات آمریکا در ارتباط با بیوتروریسم، طرح الزام دولت به پیگیری نقش آمریکا در کشتار مردم بی‌گناه یمن از طریق پشتیبانی نظامی، رجستری و اطلاعاتی به رهبری سعودی‌ و طرح الزام دولت به پیگیری و افشای نقش اقدامات بازدارنده آمریکا در انتقال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به جمعیت هلال‌احمر ایران برای سیل زدگان و زلزله زدگان ایرانی از جمله این طرح‌ها هستند. وی افزود: طرح الزام دولت به پیگیری و اعلام عمومی موارد نقض معاهدات بین‌المللی توسط آمریکا، طرح الزام دولت به پیگیری اقدامات بحران‌ساز آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه اخیر و پیگیری آن در محاکم حقوقی بین‌المللی، طرح الزام دولت به پیگیری و اعلام نقش آمریکا در شکل‌گیری و توسعه و پشتیبانی از گروه داعش و انتقال فرمانده‌هانشان از سوریه به عراق و افغانستان از دیگر طرح‌های نام برده هستند. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از این طرح‌ها یک طرح به کمیته دفاعی کمیسیون و طرح دیگری به کمیته سیاست خارجی کمیسیون ارجاع شد.
مهرمهر1 روز قبل
سیروس سوریان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری کلاس نجات‌غریق استخری درجه ۲ در همدان اظهار داشت: کمیته آموزش هیئت نجات‌غریق و غواصی استان از ابتدای مردادماه یک دوره کلاس آموزش نجات‌غریق استخری درجه ۲ ویژه آقایان و بانوان را در همدان برگزار می‌کند. وی افزود: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این کلاس‌ها می‌توانند به دفتر هیئت نجات‌غریق و غواصی استان همدان مراجعه کنند. رئیس هیئت نجات‌غریق و غواصی استان همدان با اشاره به آمادگی هیئت در امر عملیات غواصی و نجات‌غریق گفت: برای آمادگی غواصان هیئت هفته گذشته یک دوره کلاس بازآموزی غواصی تک‌ستاره و دوستاره در سرخ‌آباد همدان برگزار شد. سوریان خاطرنشان کرد: هیئت نجات‌غریق و غواصی استان در فصل تابستان آمادگی حضور در شناگاه‌های استان و هرگونه عملیات غواصی را دارد. رئیس هیئت نجات‌غریق و غواصی استان همدان عنوان کرد: ناجیان غریق این آمادگی را دارند تا با همکاری هلال‌احمر و سایر ارگان‌ها در مناطق خطرناک شنا حضورداشته باشند و به کمک مردم بیایند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر: پیام خوزستان - اهواز- معاون پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: تاکنون سه هزار بسته معیشتی توسط هلال‌احمر برای مناطق سیل زده خوزستان تهیه شده که یک هزار بسته آن تحویل شده است. به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی ظهر امروز در جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده خوزستان اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر کشور همانند سیلاب در زلزله مسجدسلیمان نیز در کنار دستگاه‌های اجرایی برای کمک‌رسانی است. وی افزود: جمعیت هلال‌احمر کشور در قالب طرح مهرانه و طبق تصمیماتی که قرارگاه مرکزی بازسازی مناطق سیل‌زده کشور بر عهده آن گذاشته سه هزار بسته لوازم‌خانگی را به مناطق سیل‌زده خوزستان تخصیص داده است. معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر کشور یادآور شد: از این سه هزار بسته یک هزار بسته به جمعیت هلال‌احمر خوزستان تحویل داده شده و دو هزار بسته دیگر آماده تحویل است. غیبی، درباره محتوای این بسته‌ها توضیح داد: این بسته شامل گاز پنج شعله، یخچال ۲۰ فوت، فرش و پتو است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، بیماری که می‌تواند کشنده باشد، مبارزه با فساد را شروع کرده و این راه را ادامه می‌دهم، داروخانه‌های هلال‌احمر دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند، تولید ۸ واکسن انسانی و ۱۷ واکسن دامی در کشور و … گزیده‌ای از اخبار بسته سلامت امروز است که در ادامه می‌خوانید. وی گفت: اکثر موارد بیماری تاکنون در تمام طول سال‌هایی که این بیماری شناسایی شده است، مربوط به استان‌های مرزی کشور و به خصوص سیستان و بلوچستان بوده است. مبارزه با فساد را شروع کردم و این کار را ادامه می‌دهم. • پیشنهاد افزایش حقوق برای دستیاران تخصصیمعاون آموزشی وزارت بهداشت از پیشنهاد افزایش حقوق ۲۵ درصدی برای دستیاران تخصصی خبر داد. البته کشور محدودیت‌های خاص خود را دارد و ما تلاش خود را برای ادامه تحصیل بدون دغدغه این افراد به کار خواهیم گرفت.
فارسفارس2 روز قبل
مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت: یک مینی‌بوس حدود ساعت ۹ صبح امروز از سمت پل نوغان به سمت خوانسار در حال حرکت بوده که به یک دره عمیق سقوط می‌کند. سقوط مینی‌بوس به دره؛ ۱۱ نفر کشته و ۷ نفر مصدوم شدند+تصاویرمحسن مؤمنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: یک مینی‌بوس حدود ساعت ۹ صبح امروز از سمت پل نوغان به سمت خوانسار در حال حرکت بوده که به یک دره عمیق سقوط می‌کند. مدیرکل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان ادامه داد: در این حادثه ۱۱ نفر شامل ۲ کودک و ۹ زن جان خود را از خود دست داده و ۷ نفر نیز به بیمارستان منتقل شدند. وی با بیان این که علت حادثه هنوز مشخص نیست، گفت: جزئیات بیشتر حادثه متعاقبا اعلام خواهد شد. انتهای پیام/۶۳۰۶۴/م۱۰/م
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
وی ادامه داد: از زمانی که این نگاه برای حمایت از بخش خصوصی ایجاد شده است، ما داروخانه‌های هلال احمر را نه توسعه و نه افزایش داده‌ایم. همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند، بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال‌احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر در تناقض است. فرجی تصریح کرد: شأن ما در داروخانه‌های هلال احمر رقابت با بخش خصوصی نیست، داروخانه‌های هلال احمر سال‌های سال است که معتمد مردم بوده و مردم عموما برای تامین داروهای خاص خود به این داروخانه‌ها مراجعه کرده و به صورت بیمه‌ای داروهای خود را تهیه می‌کنند. وی درباره ایجاد باجه‌های فروش دارو در شهر آمل توسط هلال احمر ادامه داد: جمعیت هلال احمر سال‌هاست درخواستی برای ایجاد داروخانه جدید ارائه نکرده است. در اساسنامه جمعیت هلال احمر بازوهای اقتصادی برای جمعیت تعریف شده است که یکی از این بازوهای اقتصادی داروخانه‌های جمعیت هلال احمر است، یعنی داروخانه‌های هلال احمر اگر سودی داشته باشند این سود در اختیار جمعیت برای اقدامات بشر دوستانه قرار می‌گیرد.
برنابرنا2 روز قبل
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی با همت داوطلبان و نیروهای امدادی در استان‌های سیل زده در حال توزیع در میان خانوارهای سیلزده است. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ محمد نصیری با اعلام این مطلب افزود: تاکنون ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی به ارزش بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال از محل کمک‌های مردمی به جمعیت هلال‌احمر، تهیه و به مناطق سیل زده ارسال شده که توزیع این تعداد بسته لوازم خانگی بر اساس سیاست‌های ستاد بازسازی و نوسازی کشور و انجام مددکاری اجتماعی از سوی داوطلبان هلال احمر و معرفی خانوارهای سیل زده از سوی استانداری‌ها، وزارت کشور و انجام صحت سنجی‌ها در بین این خانوارها در حال انجام است. وی توضیح داد: این بسته لوازم خانگی ساخت داخل کشور و شامل یکدستگاه یخچال ۲۰ فوت، یک شعله اجاق گاز، یک تخته فرش و ۲ تخته پتو است که بین خانوارهای سیل زده‌ای که دچار آسیب شده‌اند، توزیع می‌شود. نصیری یادآور شد: از روز شنبه ۲۲ تیر ۹۸ و در مرحله اول طرح مهرانه، توزیع ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی میان مردم مناطق سیل زده آغاز شده و تا پایان بازسازی مناطق سیل زده در کنار مردم حادثه دیده می‌مانیم که گزارش شفاف همراهی با سیل زدگان با حضور و همکاری رسانه‌های جمعی ارائه خواهد شد. سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان حامی و پشتیبان سازمان امداد و نجات، از خدمات ۷۱۷ هزار عضو داوطلب در چهار هزار و ۲۰۰ «خانه داوطلب عمومی» و «خانه هلال» به عنوان فعال‌ترین شبکه مردمی در چهار گروه هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت بهره می‌برد.
ایلناایلنا2 روز قبل
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به اظهارات اخیر رییس انجمن داروسازان واکنش نشان داده و گفت: همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال احمر در تناقض است. وی ادامه داد: از زمانی که این نگاه برای حمایت از بخش خصوصی ایجاد شده است، ما داروخانه‌های هلال احمر را نه توسعه و نه افزایش داده‌ایم. همه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور دارای پروانه از وزارت بهداشت هستند، بنابراین اینکه ادعا بشود که هلال‌احمر خلاف اساسنامه فعالیت می‌کند و کارش غیرقانونی است با پروانه‌ داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر در تناقض است. وی درباره ایجاد باجه‌های فروش دارو در شهر آمل توسط هلال احمر ادامه داد: جمعیت هلال احمر سال‌هاست درخواستی برای ایجاد داروخانه جدید ارائه نکرده است. در اساسنامه جمعیت هلال احمر بازوهای اقتصادی برای جمعیت تعریف شده است که یکی از این بازوهای اقتصادی داروخانه‌های جمعیت هلال احمر است، یعنی داروخانه‌های هلال احمر اگر سودی داشته باشند این سود در اختیار جمعیت برای اقدامات بشر دوستانه قرار می‌گیرد.
برنابرنا2 روز قبل
مدیر پرستاری بیمارستان مرکز پزشکی هلال احمر در مکه گفت: دوره بازآموزی آشنایی با تجهیزات پزشکی در بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت در مکه مکرمه برگزار شد. به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ دکتر عبداله ثقفی گفت: دوره بازآموزی آموزش آشنایی با تجهیزات پزشکی با همکاری مدیریت تجهیزات پزشکی بیمارستان برای۳۰ نفر از کارکنان پرستاری بیمارستان برگزار شد. وی با اشاره به وظایف دفتر پرستاری بیمارستان مرکز پزشکی در مکه اظهار کرد: بر اساس اصول مدیریت و با تکیه بر رعایت منشور حقوق مددجو مبتنی بر فرآیند پرستاری و استانداردهای مراقبتی یکی از وظایف ما مشارکت و همکاری در برنامه‌ریزی‌های آموزشی کارکنان و پرستاران است. مدیر دفتر پرستاری بیمارستان مرکز پزشکی در مکه افزود: مبنای خدمات درمانی و پرستاری در بیمارستان مکه مکرمه زائرمحور بوده و پرستاران این دوره‌های بازآموزی را در ادامه آموزش‌های ارائه شده در قالب دوره‌های ضمن‌خدمت سپری می‌کنند. دکتر ثقفی افزود: برگزاری ۵ دوره بازآموزی آموزشی کادر پرستاری بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت در دستور کار قرار گرفته است و تمامی کادر پرستاری و درمانی در آمادگی کامل برای ارائه خدمات بهتر و شایسته به زائران هستند.
فراروفرارو2 روز قبل
برای همین بود که بعد از بازنشستگی تمام پیشنهادات کاری‌اش را رد کرد و وارد هلال‌احمر شد. کاپیتان عباس گودرزی حالا ١١‌سال است که بالگردهای هلال‌احمر را برای انجام ماموریت‌ها و نجات مردم در شرایط سخت هدایت می‌کند. این مرد ٥٧ ساله در گفت‌وگو با شهروند از تجربیاتش در ماموریت‌های هلال‌احمر گفت: چه ساعتی این حادثه به شما گزارش شد؟ ساعت ١٢ ظهر بود. تمام کارها را کرده بودیم تا در آن منطقه با جرثقیل، وینچ و سفره نجات بچه‌ها را وارد بالگرد کنیم. چند وقت است که در هلال‌احمر کار می‌کنید؟ از‌ سال ٨٧ بود که بازنشسته شدم.
ایسناایسنا3 روز قبل
رئیس جمعیت هلال‌احمر قوچان از مصدومیت ۱۰ نفر در حادثه برخورد چند خودرو در محور قوچان به چناران خبر داد. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر شهرستان قوچان، سعید فکوری در تشریح این حادثه عنوان کرد: این حادثه شب گذشته در محور قوچان به چناران اتفاق افتاد و بیش از ۶ خودرو با هم برخورد داشتند که منجر به مصدومیت ۱۰ سرنشین این خودروها شد. وی ادامه داد: عوامل پایگاه امداد و نجات بین شهری شهید یوسف کلاهدوز به عنوان تیم پشتیبان اورژانس ۱۱۵ با خودرو آمبولانس به حادثه اعزام شدند. فکوری گفت: پس از انجام اقدامات درمانی اولیه با همکاری عوامل اورژانس ۵ مصدوم این حادثه توسط عوامل اورژانس و ۵ مصدوم دیگر توسط عوامل هلال‌احمر برای مداوا به بیمارستان موسی بن جعفر (ع) قوچان انتقال داده شدند. انتهای پیام
ایلناایلنا3 روز قبل
در هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر از ۴ خادم شهر و جمشید مشایخی، علی نصیریان، داریوش اسدزاده، مسعود رایگان، پروانه معصومی و رؤیا تیموریان تجلیل می‌شود. به گزارش خبرنگار ایلنا، هاشم میرزاخانی، دبیر هفتمین جشنواره فیلم شهر گفت: هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر، با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» در ۲۶ تیر آغاز به کار می‌کند. آیین نکوداشت و بزرگداشت در جشنواره فیلم شهردبیر جشنواره از برنامه‌ریزی آیین نکوداشت هنرمندان در این دوره از جشنواره فیلم شهر خبر داد و گفت: در این جشنواره نکوداشت استاد جمشید مشایخی با حضور خانواده محترمشان و برگزاری آیین بزرگداشت هنرمندانی همچون علی نصیریان، داریوش اسدزاده، مسعود رایگان و خانم‌ها پروانه معصومی و رویا تیموریان را خواهیم داشت. جردن هالندر دبیر مهم‌ترین جشنواره فیلم معماری دنیا در هلند و همچنین در بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی فیلم از جمله شیکاگو به‌عنوان سخنران یا داور حضور داشته است. برای اولین بار ۵۰ هنرمند تجسمی در جشنواره فیلم شهر/ نمایشگاه تجسمی شهر همزمان با چشنواره برگزار می‌شوددر ادامه مژگان زرگر، مدیر روابط عمومی جشنواره در معرفی بخش تجسمی شهر گفت: این نمایشگاه برای اولین بار است که به جشنواره فیلم شهر اضافه شده و از هنرمندان دعوت شد در این نمایشگاه شرکت کنند.
ایلناایلنا3 روز قبل
در هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر از ۴ خادم شهر و جمشید مشایخی، علی نصیریان، داریوش اسدزاده، مسعود رایگان، پروانه معصومی و رؤیا تیموریان تجلیل می‌شود. به گزارش خبرنگار ایلنا، هاشم میرزاخانی، دبیر هفتمین جشنواره فیلم شهر گفت: هفتمین دوره جشنواره فیلم شهر، با شعار «شهروند مسئول، شهر سالم» در ۲۶ تیر آغاز به کار می‌کند. آیین نکوداشت و بزرگداشت در جشنواره فیلم شهردبیر جشنواره از برنامه‌ریزی آیین نکوداشت هنرمندان در این دوره از جشنواره فیلم شهر خبر داد و گفت: در این جشنواره نکوداشت استاد جمشید مشایخی با حضور خانواده محترمشان و برگزاری آیین بزرگداشت هنرمندانی همچون علی نصیریان، داریوش اسدزاده، مسعود رایگان و خانم‌ها پروانه معصومی و رویا تیموریان را خواهیم داشت. جردن هالندر دبیر مهم‌ترین جشنواره فیلم معماری دنیا در هلند و همچنین در بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی فیلم از جمله شیکاگو به‌عنوان سخنران یا داور حضور داشته است. برای اولین بار ۵۰ هنرمند تجسمی در جشنواره فیلم شهردر ادامه مژگان زرگر، مدیر روابط عمومی جشنواره در معرفی بخش تجسمی شهر گفت: این نمایشگاه برای اولین بار است که به جشنواره فیلم شهر اضافه شده و از هنرمندان دعوت شد در این نمایشگاه شرکت کنند.
سلامت نیوزسلامت نیوز3 روز قبل
ورزش۳ورزش۳3 روز قبل
به گزارش «ورزش سه» خودت را با خدا مقایسه نکن بگذار مردم هرطور می‌خواهند سوا کند انشالله که خدا هم در روز حساب شما را سوا کند و در بین خوبان قرار دهد. "من پندار اکبری هستم و در حمایت از مردم عزیز سیل زده کشورمان به کمپین ورزش سه می‌پیوندم. پندار اکبری بازیگر سریال «گاندو» نیز با این جملات به کمپین ستاره‌ها برای بازسازی مناطق سیل زده ملحق شد. وبسایت ورزش سه با همکاری سازمان جوانان و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کمپینی را برای کمک به آسیب دیدگان سیل‌های اخیر شروع کرده است. کمپین ستاره‌ها ۲۲ اردیبهشت آغاز و به مدت شش ماه در وب‌سایت ورزش سه ادامه خواهد داشت.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر علی خدادادی عصر امروز یکشنبه در جلسه ستاد بحران استانداری خوزستان در مسجدسلیمان اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع زلزله در شهرستان مسجدسلیمان، تیم‌های مختلفی به این شهرستان اعزام شد. وی افزود: هرچند خسارت‌های جانی در این شهرستان نداشتیم ولی خطر پذیری در زلزله‌های با شدت کمتر برای این شهرستان افزایش پیدا کرده است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: باید ضمن آمادگی لازم برای مقابله با زلزله‌های بعدی، اطلاع رسانی‌های لازم همراه با آموزش‌های تخصصی برای مردم شهرستان داشته باشیم. خدادادی گفت: شهرستان مسجدسلیمان که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته و در برخی مناطق از محرومیت‌های مفرطی رنج می‌برد، نیازمند توجه بیشتر و یک همت و عزم ملی است. وی تصریح کرد: نشت نفت و گاز با توجه به تغییر بافت زمین در شهرستان مسجدسلیمان از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گرفته و اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

به انتهای لیست رسیدید