هلال‌احمر

کمک‌رسانی هلال‌احمر در گمیشان

مهرمهر3 هفته قبل
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان البرز گفت: از آغاز طرح خدمات نوروزی هلال‌احمر، ۲۳ عملیات امدادی در جاده‌ها و ارتفاعات استان انجام‌شده است. خبرگزاری مهر: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان البرز گفت: از آغاز طرح خدمات نوروزی هلال‌احمر، ۲۳ عملیات امدادی در جاده‌ها و ارتفاعات استان انجام‌شده است. ناصر چرخ‌ساز با اشاره به اجرای طرح خدمات نوروزی هلال‌احمر، اظهار کرد: از آغاز این طرح تاکنون ۲۳ عملیات امداد و نجات توسط نجات گران استان انجام‌شده است. وی با اشاره به اینکه نجات گران جمعیت هلال‌احمر استان به آسیب دیدگان ۱۶ حادثه جاده‌ای امدادرسانی کرده‌اند، گفت: طبق آمار مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال‌احمر استان از بیست و پنجم اسفند تا سوم فروردین‌ماه جاری نجات گران البرزی به ۱۸۱ نفر از آسیب دیدگان خدمات امدادی ارائه کرده‌اند. وی با اشاره به اینکه تاکنون پنج نفر از هم‌وطنان در پایگاه‌های هلال‌احمر به‌صورت موقت اسکان داده‌شده‌اند، گفت: هم‌وطنان می‌توانند در صورت مشاهده حوادث با شماره ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.

امدادرسانی هلال‌احمر به مناطق صعب‌العبور

برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
محمودرضا پیروی در حاشیه بازدید هوایی از مناطق سیل‌زده شهرستان‌های گمیشان و آق قلا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در آق‌قلا اظهارداشت: از مردم می‌خواهیم تا آرام شدن شرایط و عادی شدن وضعیت کمک‌های خود را به حساب‌های هلال احمر واریز کنند. وی افزود: در حال حاضر در مناطق بحرانی تنها به کمک نیروهای متخصص و امدادی نیاز داریم و از مردم می‌خواهیم در این شرایط کمک‌های خود را تنها از طریق هلال احمر انجام دهند. دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: امدادرسانی از طریق زمینی، دریا و هوا در مناطق سیل زده استان گلستان آغاز شده و اکنون ۵ بالگرد در منطقه در حال فعالیت هستند که یکی بالگرد دیگر در حال افزایش است. پیروی گفت: نیروهای هلال احمر با قایق و خودروهای سنگین در حال امدادرسانی به مردم، اسکان و توزیع مواد غذایی بین سیل‌زدگان هستند. دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: آموزش‌های لازم به مردم منطقه نیز در حال انجام است.
فارسفارس2 هفته قبل
پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به عنوان سفیر هلال‌احمر در جمع‌آوری کمک‌های مردم به سیل‌زدگان انتخاب و معرفی شد. به گزارش خبرگزاری فارس، در پی سیل روزهای اخیر که در برخی از استان‌های کشورمان به راه افتاد و باعث خسارات جانی و مالی زیادی شد ورزشکاران همراه با سایر اقشار جامعه کمک‌هایی به مردم آسیب‌دیده انجام دادند. در همین خصوص فرشاد پیوس پیشکسوت باشگاه پرسپولیس به عنوان سفیر هلال‌احمر انتخاب و معرفی شد و امروز در میدان انقلاب تهران هدایای نقدی و غیرنقدی مردم را برای کمک به سیل زدگان جمع‌آوری کرد. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
وی در ادامه با اشاره به گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با وجود همه توطئه‌های دشمنان، ملت ایران با استقامت و شجاعت نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند. شهریاری با بیان اینکه هلال احمر کارهای بسیار بزرگی در سطح کشور انجام داده است، افزود: جمعیت هلال احمر نهاد عمومی غیر دولتی و مردمی است که اگر انگ دولتی به آن بچسبد از حیطه کاری خود خارج خواهد شد. رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هلال احمر سال گذشته کارهای بزرگی در سیستان و بلوچستان انجام داده است، گفت: اجرای طرح نذر آب به خصوص در سیستان و بلوچستان که سال هاست از نظر تامین آب آشامیدنی با مشکل مواجه است، کاری بسیار ارزنده از سوی هلال احمر بوده است. اجلاس مدیران و روسای شعب جمعیت هلال‌احمر سراسر کشور با هدف مرور چالش ‌ها و دستاوردهای چهار دهه گذشته و نگاهی به چشم‌انداز آینده این جمعیت در حال برگزاری است. در این اجلاس دو روزه ۵۰۰ نفر از مدیران ستادی و مدیران عامل و روسای شعب جمعیت هلال احمر از سراسر کشور حضور دارند تا عملکرد سالانه مراکز جمعیت هلال‌احمر را در سراسر کشور ارزیابی و برنامه‌های جدید را مطابق با نیازهای این مراکز برنامه‌ریزی کنند.

درگیری و تنش میان هلال‌احمر و مردم لرستان

برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
معلوم نیست در مناطق سیل‌زده دقیقا چه می‌گذرد، از یک طرف هلال‌احمر مدعی است که مردم لرستان به سمت آن‌ها حمله‌ور شده و نیرو‌های هلال‌احمر را مجروح کرده واز طرف دیگر مردم لرستان این نوع صحبت‌های مسئولین هلال‌احمر را نوعی فرافکنی قلمداد می‌کنند و ضعف نیرو‌های هلال‌احمر را بزرگ می‌دانند.
فارسفارس1 هفته قبل
نائب رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت در بازدید از مناطق سیل‌زه خوزستان، گفت: اقلام امدادی کویت به جمعیت هلال‌احمر ایران تحویل داده شده و تلاش می‌شود تا این کمک‌ها سریع‌تر به مناطق سیل‌زده خوزستان برسد. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، کمک‌های هلال‌احمر کویت امروز با حضور نائب رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت، به ایران تحویل داده شد و به‌زودی در بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود. انور عبدالله الحساوی نائب رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده خوزستان، اظهار کرد: دلیل سفر به استان خوزستان و شهر اهواز بازدید از مناطق سیل‌زده و بررسی وسعت این حادثه برای تهیه و ارسال کمک‌های بیشتر به منطقه بود. نائب رئیس جمعیت هلال‌احمر کویت عنوان کرد: پس از بازگشت به تهران تلاش ما این است که احتیاجات و نیازهایی که مردم خوزستان دارند، از بازار داخلی تهیه‌کرده و توسط جمعیت هلال‌احمر ایران به دست مردم آسیب‌دیده برسانیم. الحساوی با رد شایعات منتشرشده در فضای مجازی در خصوص محموله اهدایی کویت به ایران، اظهار کرد: کمک‌های هلال‌احمر کویت به جمعیت هلال‌احمر ایران تحویل داده شد و در تهران موجود است و توزیع آن پروتکل خاص خود را دارد؛ تلاش می‌کنیم تا با کمک هلال‌احمر ایران این کمک‌ها زودتر به اهواز و مناطق سیل‌زده خوزستان برسد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران از آمادگی ۵۰۰ تیم امدادی در تهران در پی بارش‌های اخیر در این استان خبر داد. وی با بیان اینکه ۲۰ تیم سیلاب نیز در استان تهران فعال است، گفت: ۱۰ تیم ما در آماده‌باش کامل بوده و ۱۰ تیم دیگر نیز در امادگی قرار دارد. به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، تیم‌های واکنش سریع، پمپ‌های لجن‌کش و یک دستگاه بالگرد هلال‌احمر استان تهران نیز در آماده‌باش کامل است. وی درخصوص وضعیت انبارهای هلال‌احمر نیز گفت: بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته در انبارهای هلال‌احمر استان تهران دپو شده و نگرانی از بابت امکانات و تجهیزات وجود ندارد. کتابدار افزود: علاوه بر شهر تهران، در سراسر استان تهران و دیگر شهرستان‌های استان‌های تهران جمعیت هلال‌احمر در آمادگی کامل قرار دارد.
فارسفارس2 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: تاکنون ۲ محموله ۵۰ و ۲۰ تنی اقلام امدادی جمعیت هلال‌احمر توسط ۲ هواپیمای ارتش جمهوری اسلامی به خوزستان وارد شد. علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان امشب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: تاکنون دو محموله ۵۰ و ۲۰ تنی اقلام امدادی جمعیت هلال‌احمر توسط دو هواپیمای ارتش جمهوری اسلامی به خوزستان وارد شد. وی افزود: این محموله‌ها شامل یک هزار دستگاه چادر امدادی، یک هزار جفت چکمه، مواد شوینده، کنسروجات و نان است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان عنوان کرد: این محموله‌ها توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر استان و سربازان ارتش سرفراز جمهوری اسلامی تخلیه و به مجتمع امدادی هلال‌احمر در اهواز منتقل شدند. خدادادی گفت: توزیع این اقلام در مناطق سیل‌زده استان خوزستان آغاز شده است و این روند ادامه می‌یابد.

ارسال بسته‌های کمکی هلال‌احمر به سیل‌زدگان

مهرمهر2 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، در پایتخت را اعلام کرد. اعتمادآنلاین|‌ حسین کتابدار مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در خصوص مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، اظهار داشت: ضلع جنوبی میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه ‌مهدی‌زاده، هلال‌احمر شهرستان تهران است که جهت مرکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی پیش‌بینی شده است. وی افزود: هلال‌احمر منطقه ۱۶ تهران واقع در خیابان شوش بعد از میدان هرندی و هلال‌احمر منطقه ۲۲ واقع در کیلومتر ۱۱ جاده تهران کرج ورودی پارک چیتگر، هلال احمر شهرستان شمیرانات واقع در خیابان شهید آقایی نیاوران در این زمینه در نظر گرفته شده است. مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، خاطرنشان کرد: هلال‌احمر شهرستان ری واقع در ضلع جنوب غربی حرم عبدالعظیم حسنی خیابان شهید فدایی نیز به عنوان یکی دیگر از مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است. کتابدار تاکید کرد: هموطنان از آوردن هرگونه اجناس دست دوم خودداری کنند؛ چرا که این اجناس به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.
فارسفارس3 هفته قبل
رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورامین گفت: هفت نفر از عشایر ورامین که به دلیل طغیان دو رودخانه شور و شیرین گرفتارشده بودند، توسط بالگرد هلال‌احمر به مناطق امن منتقل شدند. به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، حمیدرضا تاجیک رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورامین اظهار داشت: تعدادی از عشایر شهرستان ورامین که روز چهارشنبه در مناطق جنوبی دشت اتراق کرده بودند به دلیل طغیان دو رودخانه شور و شیرین زمین‌گیر شدند. وی ادامه داد: عوامل جمعیت هلال‌احمر به‌سرعت وارد عمل شده و پس از رسیدن به محل حادثه، نسبت به امدادرسانی و تحویل بسته‌های غذایی و برخی ملزومات اقدام کردند اما با توجه به طغیان شدید رودخانه و محیا نبودن شرایط عبور کودکان از سیلاب، انتقال آن‌ها میسر نشد. رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ورامین بیان کرد: طی هماهنگی‌های انجام‌شده از هلال‌احمر استان تهران درخواست یک فروند بالگرد کردیم و بلافاصله با روشن شدن هوا عملیات انتقال این ۷ نفر عشایر گیر افتاده با اعزام یک گروه ۵ نفره از داوطلبین هلال‌احمر آغاز شد که این افراد نجات‌یافته و به مناطق امن منتقل شدند. انتهای پیام/د/ی/و
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: در ایام عید نوروز ما دیدیم که آمریکا به چه رذالتی کمک‌های صلیب‌سرخ را به هلال‌احمر برای امداد و کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده منع کرد. لاریجانی در ادامه مطلب فوق افزود: البته باید تاسف‌خورد در چنین شرایطی که مردم ما گرفتار بودند و در ایام عید احتیاج به کمک‌های هلال‌احمر و بخش‌های مختلف داشتند آمریکا با چه رذالتی مانع از کمک‌رسانی به هلال‌احمر شد. وی با بیان اینکه کمک‌رسانی و روی کار آمدن هلال‌احمر و نیروهای مسلح به بحث کمک به مردم و مناطق سیل‌زده بسیار کمک کرد، گفت: هلال‌احمر و کمک‌های اولیه‌ای که در حین امدادرسانی در ایام بحرانی در مناطق سیل‌زده صورت داد بسیار مهم و تاثیرگذار بود. لاریجانی نقش هلال‌احمر را در ایام نوروز برای کمک‌رسانی به مناطق دارای بحران برجسته خواند و گفت: نباید اینها زیر سوال برود. رئیس قوه مقننه با ابراز تاسف از اقدامات آمریکا در ایام بروز سیل در برخی مناطق کشور عنوان کرد: در چنین شرایطی ما شاهد بودیم که آمریکایی‌ها با چه رذالتی کمک‌های صلیب سرخ را در هلال‌احمر منع کرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: هلال‌احمر لرستان به ۱۴۰۳ سیلاب زده در استان امدادرسانی کرد. صارم رضایی امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر لرستان به هزار و ۴۰۳ نفر حادثه‌دیده سیلاب اخیر امدادرسانی کرد. وی افزود: بر اساس اخطاریه‌های قبلی سازمان هواشناسی سیلاب از شامگاه دیشب در برخی مناطق استان به وجود آمد که در پی آن تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان به آماده‌باش کامل درآمدند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان عنوان کرد: از شب گذشته همه تیم‌های امدادی و عملیاتی هلال‌احمر در مناطقی که مورد سیل قرار گرفتند حضور داشتند و توانستند به بسیاری از افراد حادثه‌دیده امدادرسانی کنند. وی بیان کرد: سیلاب اخیر لرستان به ۶۸ روستا آسیب وارد کرد و همچنین ۳۱۰ خانوار (۱۴۰۳نفر) نیز متأثر از این حادثه شدند.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان البرز گفت: از آغاز طرح خدمات نوروزی هلال‌احمر، ۲۳ عملیات امدادی در جاده‌ها و ارتفاعات استان انجام‌شده است. ناصر چرخ‌ساز با اشاره به اجرای طرح خدمات نوروزی هلال‌احمر، اظهار کرد: از آغاز این طرح تاکنون ۲۳ عملیات امداد و نجات توسط نجات گران استان انجام‌شده است. وی با اشاره به اینکه نجات گران جمعیت هلال‌احمر استان به آسیب دیدگان ۱۶ حادثه جاده‌ای امدادرسانی کرده‌اند، گفت: طبق آمار مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال‌احمر استان از بیست و پنجم اسفند تا سوم فروردین‌ماه جاری نجات گران البرزی به ۱۸۱ نفر از آسیب دیدگان خدمات امدادی ارائه کرده‌اند. چرخ‌ساز همچنین تأکید کرد: در عملیات‌های امداد و نجات این هفته ۳۲ تیم عملیاتی بااستعداد ۸۸ نیروی کادر و داوطلب و با پشتیبانی ۲۵ دستگاه آمبولانس به ارائه خدمات امداد و نجات پرداختند. وی با اشاره به اینکه تاکنون پنج نفر از هم‌وطنان در پایگاه‌های هلال‌احمر به‌صورت موقت اسکان داده‌شده‌اند، گفت: هم‌وطنان می‌توانند در صورت مشاهده حوادث با شماره ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال‌احمر تماس بگیرند.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اذعان به اینکه در طول ایام نوروز ۸۷ پایگاه در استان گیلان فعال است گفت: از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین دو هزار ۵۰۰ امدادگر در ۸۷ پایگاه در کل استان گیلان و ورودی جاده‌ها حضور دارند تا در صورت بروز حادثه ناگوار به مسافران ارائه خدمت کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی ولی پور امروز در نشست خبری خود با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در طول ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی به مردم است اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه جمعیت هلال‌احمر کمک وامداد رسانی به مردم در مواقع حساس و بحرانی است به همین دلیل نیروهای جمعیت هلال‌احمر در استان گیلان در طول ایام نوروز تمام تلاش خود را برای خدمات‌رسانی به مردم انجام خواهند داد. وی با اشاره تاریخ آغاز طرح جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز گفت: طرح ملی ایمنی سلامت و امداد و نجات از ۲۵ اسفندماه آغاز و تا ۱۷ فروردین ادامه دارد که در این ایام نیروهای جمعیت هلال‌احمر در آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به مردم هستند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اذعان به اینکه در طول ایام نوروز ۸۷ پایگاه در استان گیلان فعال است تصریح کرد: از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین دو هزار ۵۰۰ امدادگر در ۸۷ پایگاه در کل استان گیلان و ورودی جاده‌ها حضور دارند تا در صورت بروز حادثه ناگوار به مسافران ارائه خدمت کنندولی پور با تأکید بر اینکه امدادگران جمعیت هلال‌احمر در طول ایام نوروز در جاده‌ها حضوری فعال دارند افزود: روزانه ۴۶۵ نیروی جمعیت هلال‌احمر در ورودی شهرها و جاده‌های پرخطر حضور مستمر خواهند داشت تا از بروز مشکلات جلوگیری شود. انتهای پیام/۸۴۰۰۷/و
فارسفارس2 هفته قبل
حسین کتابدار، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، ‌ در ارتباط با مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، اظهار داشت: ضلع جنوبی میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه ‌مهدی‌زاده، هلال‌احمر شهرستان تهران است که جهت مرکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی پیش‌بینی شده است. وی افزود: هلال‌احمر منطقه ۱۶ تهران واقع در خیابان شوش بعد از میدان هرندی و هلال‌احمر منطقه ۲۲ واقع در کیلومتر ۱۱ جاده تهران کرج ورودی پارک چیتگر، هلال احمر شهرستان شمیرانات واقع در خیابان شهید آقایی نیاوران در این زمینه در نظر گرفته شده است. مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، خاطرنشان کرد: هلال‌احمر شهرستان ری واقع در ضلع جنوب غربی حرم عبدالعظیم حسنی خیابان شهید فدایی نیز به عنوان یکی دیگر از مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است. کتابدار خاطرنشان کرد: هموطنان از آوردن هرگونه اجناس دست دوم خودداری کنند چرا که این اجناس به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نخواهد گرفت. انتهای پیام/
ایسناایسنا4 هفته قبل
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی از ارسال دو محموله‌ کمک‌ به مناطق سیل‌زده استان گلستان خبر داد. اسماعیل بهمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به ارسال کمک‌های جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی به مناطق سیل‌زده شمال کشور، عنوان کرد: پس از وقوع سیل در استان‌های شمالی کشور در روز دوم فروردین‌ماه ۱۵۰۰ بسته غذایی یک ماهه به همراه ۱۵ تن برنج و ۴۵۰۰ قوطی روغن به همراه سه خوردو باری به مناطق سیل‌زده استان گلستان ارسال شد. بهمن آبادی تصریح کرد: همه کمک‌های ارسالی از سوی جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی بر اساس درخواست سازمان هلال‌احمر کشور و به عنوان پشتیبانی از جمعیت هلال‌احمر استان گلستان ارسال شده است. وی در خصوص اعزام نیروهای امدادی به مناطق سیل‌زده، اضافه کرد: بالگرد هلال‌احمر خراسان رضوی نیز دیروز به منطقه سیل‌زده اعزام شد که امروز به محل خدمت خود بازگشته است. همچنین آمادگی کامل برای اعزام نیروهای امدادی به این مناطق وجود دارد، اما تاکنون در این خصوص نیازی اعلام نشده است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، در پایتخت را اعلام کرد. خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، در پایتخت را اعلام کرد. حسین کتابدار، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در خصوص مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، اظهار داشت: ضلع جنوبی میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه ‌مهدی‌زاده، هلال‌احمر شهرستان تهران است که جهت مرکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی پیش‌بینی شده است. مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، خاطرنشان کرد: هلال‌احمر شهرستان ری واقع در ضلع جنوب غربی حرم عبدالعظیم حسنی خیابان شهید فدایی نیز به عنوان یکی دیگر از مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است. بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، کتابدار تاکید کرد: هموطنان از آوردن هرگونه اجناس دست دوم خودداری کنند؛ چرا که این اجناس به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شهرام میرزایی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل هلال احمر استان زنجان، بابیان اینکه تجهیزات امدادی و پایگاه امداد و نجات موجود در استان زنجان کافی نیست و کمبود وجود دارد، اظهار کرد: تجهیزات امدادی هلال‌احمر استان زنجان پاسخگوی نیازها نیست. وی اظهار کرد: متأسفانه استان زنجان در زمینه پایگاه امداد و نجات هم کمبود دارد و با توجه به گستردگی استان تجهیزات و تعداد پایگاه‌های امداد و نجات کم است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان بابیان اینکه زنجان یک استان مظلوم است، گفت: متأسفانه استان زنجان جزو استان‌های فاقد پایگاه امداد و نجات هوایی است و در حال حاضر پیگیری‌های لازم برای تقویت تجهیزات امدادی استان زنجان در دستور کار است. وی از فعال بودن داروخانه و کلینیک هلال‌احمر استان زنجان طی ایام نوروز اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات توسط درمانگاه و داروخانه شبانه‌روزی جمعیت هلال‌احمر از اقدامات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان به اجرای طرح خادم اشاره کرد و افزود: آموزش طرح خادم به‌صورت منزل‌به‌منزل است و تاکنون هم در استان زنجان خوب اجراشده و تداوم دارد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد کولیوند صبح پنجشنبه در همایش گرامیداشت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی که به همت جمعیت هلال‌احمر برگزار شد، با اشاره به وسعت کم استان البرز، اظهار کرد: این در حالی است که البرز شاهراه مواصلاتی سیزده استان کشور است به عبارتی در مسیر ترددی سیزده استان کشور قرارگرفته است. وی در بخش دیگری با اشاره به حوادثی که سال گذشته به وقوع پیوست، گفت: نیروهای هلال‌احمر به‌خوبی وظایف خود را انجام داده و به مردم امدادرسانی کردند. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هلال‌احمر در هیچ حادثه‌ای متهم نشده است، گفت: به یاد نمی‌آورم تا به امروز جمعیت هلال‌احمر استان البرز به دلایل مختلفی ازجمله دیر رسیدن یا نرسیدن سر حادثه متهم شده باشد و این‌یک امتیاز بزرگ است. کولیوند با اشاره به وقوع زلزله در کرمانشاه، گفت: در این حادثه شاهد حضور به‌موقع نیروهای هلال‌احمر از گوشه گوشه کشور بودیم و نیروهای هلال‌احمر استان البرز نیز در این حادثه به کمک هم‌وطنان شتافتند. وی تأکید کرد: جمعیت هلال‌احمر با مدیریت کارآمد و تربیت نیروهای جوان می‌تواند فعالیت‌های مؤثرتری داشته باشد.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان از اعلام نیاز مردم مناطق سیل‌زده به دریافت کمک‌های نقدی و همچنین ارائه خدمات سلامت از سوی پزشکان متخصص و فوق تخصص شد. فارس: مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان از اعلام نیاز مردم مناطق سیل‌زده به دریافت کمک‌های نقدی و همچنین ارائه خدمات سلامت از سوی پزشکان متخصص و فوق تخصص شد. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با بیان اینکه با فروکش کردن سیل، مردم سیل‌زده شمال کشور نیاز به کمک‌های بیشتری دارند، گفت: مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به‌صورت قانونمند و هدفمند به دستگاه‌های امدادرسانی ازجمله جمعیت هلال‌احمر ارائه کنند. ولی پور از آمادگی جمعیت هلال‌احمر گیلان به جهت جمع‌آوری کمک‌های نقدی مردم خبر داد و افزود: افرادی که تمایل به کمک دارند می‌توانند برای جبران بخشی از خسارت‌های سیل‌زدگان در مناطق شمال کشور از طریق سامانه #۱۱۲*۷۸۰* اقدام کنند. پزشکان علاقه‌مند به همکاری در جهت ارائه خدمات سلامت به مناطق سیل‌زده استان‌های شمالی می‌توانند آمادگی خود را برای اعزام به معاونت داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان گیلان واقع در رشت، خیابان سعدی، کوچه شهید ابراهیم فرقان بین، جمعیت هلال‌احمر استان گیلان اعلام کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، در پایتخت را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، حسین کتابدار، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در خصوص مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان، اظهار داشت: ضلع جنوبی میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه ‌مهدی‌زاده، هلال‌احمر شهرستان تهران است که جهت مرکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی پیش‌بینی شده است. وی افزود: هلال‌احمر منطقه ۱۶ تهران واقع در خیابان شوش بعد از میدان هرندی و هلال‌احمر منطقه ۲۲ واقع در کیلومتر ۱۱ جاده تهران کرج ورودی پارک چیتگر، هلال احمر شهرستان شمیرانات واقع در خیابان شهید آقایی نیاوران در این زمینه در نظر گرفته شده است. مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران، خاطرنشان کرد: هلال‌احمر شهرستان ری واقع در ضلع جنوب غربی حرم عبدالعظیم حسنی خیابان شهید فدایی نیز به عنوان یکی دیگر از مراکز جمع‌آوری کمک‌های غیرنقدی برای سیل‌زدگان در نظر گرفته شده است. بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، کتابدار تاکید کرد: هموطنان از آوردن هرگونه اجناس دست دوم خودداری کنند؛ چرا که این اجناس به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به اینکه تعداد مراکز جمعیت هلال احمر از تعداد شهرستان‌های استان تهران کمتر است، گفت: بحث زلزله احتمالی تهران ملی است و باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران درباره برگزاری طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی، توضیح داد: طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی که ویژه جوانان داوطلب جمعیت هلال‌احمر است از ۲۸ اسفند سال جاری آغاز شده و تا ۱۴ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: درصورتی‌که فرمانداری‌های این چهار شهرستان مکانی را در اختیار جمعیت هلال‌احمر استان تهران قرار دهد، آماده‌ایم که دفتر نمایندگی در این شهرستان ایجاد کنیم. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران در خصوص زلزله احتمالی تهران گفت: زلزله اصلا قابل پیشگیری نیست، اما عقل حکم می‌کند که پیش بینی‌های لازم را داشته باشیم. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران با اشاره به این‌که جمعیت هلال‌احمر استان تهران از نظر زیرساختی هیچ مشکلی برای زلزله احتمالی تهران ندارد، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر استان تهران در چهار نقطه شهرستان‌های استان تهران دارای پایگاه‌های اقماری ۱۵ هکتاری است و تمامی این پایگاه‌ها، امکانات زیرساختی پد بالگرد را دارند.
فارسفارس3 هفته قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت: محموله کمک‌های امدادی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان به استان‌های گلستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان ارسال شد. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان، محسن مؤمنی با اشاره به ارسال کمک‌های مردمی اصفهان به استان‌های سل‌زده اظهار کرد: هم‌زمان با اعلام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به مردم سیل‌زده استان‌های آسیب‌دیده از سیل اخیر، ۲۰۰۰ تخته موکت به استان گلستان و ۱۸۰۰ تخته موکت به استان خوزستان ارسال شد. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان تصریح کرد: همچنین محموله ۳۵۰ بسته غذایی یک‌ماهه و ۲۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته به استان خوزستان و ۳۵۰ بسته غذایی به استان‌های چهارمحال و بختیاری و لرستان ارسال گشد. وی خاطرنشان کرد: امدادگران در ۴۲ پایگاه امداد و نجات بین‌شهری و مراکز شعب به صورت شبانه‌روزی مستقر هستند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان در پایان از آحاد مردم خواست در صورت نیاز امدادی با شماره تلفن ندای امداد ۱۱۲ تماس بگیرند.
فارسفارس1 هفته قبل
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: عوامل امدادی هلال‌احمر در ۲۴ گذشته به یک هزار و ۵۱۴ نفر امدادرسانی کردند. مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از ارسال کمک‌های جمعیت هلال احمر به مناطق سیل‌زده خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: جمعیت هلال احمر استان اقلام مورد نیاز برای مردم روستا‌های سیل‌زده را ارسال کرد. وی با بیان اینکه شعبه‌های جمعیت هلال‌احمر در شهرستان‌ها، این اقلام را به مناطق سیل‌زده حوزه استحفاظی خود ارسال کردند، اضافه کرد: عملیات امدادرسانی در سیلاب هنوز در استان ادامه دارد. مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از امدادرسانی به یک هزار و ۵۱۴ نفر حادثه‌دیده در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در این مدت یک هزار و ۳۸۵ نفر اسکان داده شدند. شهریاری با اشاره به امدادرسانی یک هزار و ۲۰۰ نیروی امدادی در قالب ۲۱۳ تیم، تبیین کرد: همچنین ۲۳ پایگاه ثابت جمعیت هلال‌احمر استان و یک دستگاه بالگرد آماده امدادرسانی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی از جمله حوادث جاده‌ای، سیل و آبگرفتگی هستند.
فارسفارس1 ماه قبل
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان از رهاسازی ۳۰۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف در راه‌های این استان خبر داد و گفت: بالگردهای اورژانس و جمعیت هلال‌احمر به‌محض روشنی هوا به منطقه اعزام خواهد شد. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان اضافه کرد: تاکنون در محورهای این استان، تعداد ۳۰۰ خودرو رهاسازی و ۱۰۰ نفر اسکان داده شده‌اند. وی تصریح کرد: در محورهایی که درگیر بوران و برف هستند، ۲۰ تیم امدادی به همراه تیم واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر استان سمنان در حال خدمت‌رسانی هستند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان سمنان بیان داشت: بالگردهای اورژانس و جمعیت هلال‌احمر به‌محض روشن شدن هوا به منطقه اعزام خواهند شد. به گزارش فارس؛ بارش‌های دوره اخیر از عصر روز یکشنبه در سطح وسیعی از استان سمنان آغاز شد و با توجه به اینکه جهت بارش‌ها از سمت غرب به شرق استان سمنان بود این بارش‌ها را در نواحی مختلف رشته‌کوه‌های البرز شاهد بودیم.
فارسفارس2 هفته قبل
حسن آصفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۵ نیروی هلال‌احمر استان قزوین در قالب ۲۰ تیم در پل دختر استان لرستان مستقر شده‌اند و مسؤولیت کمک‌رسانی و امدادرسانی به بخش‌هایی از پل‌دختر را برعهده گرفته‌اند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اظهار کرد: ۴۶ پایگاه مردمی در سطح استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به سیل‌زدگان دایر شده است. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین اظهار کرد: یک هزار بسته غذایی ۷۲ ساعتی نیز برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان ارسال شده است. وی بیان کرد: مردم استان قزوین کمک‌های نقدی خود را می‌توانند به شماره حساب جمعیت هلال‌احمر ۹۹۹۹۹ واریز کنند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین یادآور شد: کمک‌هایی که از استان قزوین به سیل‌زدگان ارسال شده بیشتر بهداشتی و غذایی بوده است.

به انتهای لیست رسیدید