همسر دوم نجفی

همسر دوم نجفی

فردا نیوزفردا نیوز1 ماه قبل
وی افزود: حتما و قطعا دادگاه برای برگزاری جلسات مجدد، وقت رسیدگی تعیین و رأی جدید صادر خواهد کرد. وکیل مدافع نجفی بیان کرد: با اعلام رضایت خانواده مقتول بحث قصاص نجفی منتفی شده است و دادگاه باید بر روی عمد و یا شبه عمد بودن قتل رأی صادر کند. گفتنی است؛ میترا استاد همسر دوم نجفی هفتم خرداد ماه امسال در آپارتمان خود با شلیک چند گلوله به قتل رسید. در پایان همان روز محمدعلی نجفی با مراجعه به پلیس آگاهی تهران خود را به عنوان قاتل معرفی و اعتراف کرد که به علت اختلافات خانوادگی همسر خود را کشته است. اندکی بعد به این پرونده در دادگاه رسیدگی شد و در نهایت نجفی به قصاص محکوم شد، اما هنوز چند روزی از صدور حکم اعدام نگذشته بود که خانواده میترا استاد رضایت خود را اعلام کردند تا نجفی از قصاص رها شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
** ارگان دولت: هدف حامیان حضور زنان در ورزشگاه، «سیاسی بازی» استروزنامه ایران در مطلبی نوشت: «واقعا حضور زنان در ورزشگاه، مسأله اصلی آنها نیست اما از بس یک جریان سیاسی خاص در آن دمیده است، عده‌ای را سر لج آورده و می‌خواهند قضیه را به رو کم کنی سیاسی تبدیل نمایند». ارگان رسانه‌ای دولت اذعان کرده است که حضور در ورزشگاه مردان به عنوان تماشاچی به هیچ عنوان دغدغه زنان ایرانی نیست و موافقان حضور زنان، صرفا به دنبال سیاسی بازی هستند. درباره جنجال رسانه‌ای اصلاح طلبان و برخی دولتمردان بابت حضور زنان در ورزشگاه، دو نکته قابل تأمل وجود دارد. مسائلی از جمله تقلیل ساعت کار زنان شاغل، بازنشستگی پیش از موعد، ممنوعیت کار شبانه، حضور نمایندگان زنان کارگر در شورای عالی کار، اجرای کامل طرح مرخصی ۹ ماهه زایمان و … از جمله درخواست‌های مهم زنان شاغل است. چندی پیش «عبدالله ناصری» فعال سیاسی اصلاح طلب در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود که اگر اصلاح طلبان به صورت مشروط در انتخابات شرکت نکنند، «پفیوز سیاسی» هستند.
الفالف2 ماه قبل
غیر انقلابی‌ها بخش مهمی از جامعه هستند و باید آنها را به رسمیت بشناسیم.» ***کدخدایی: نیازی نیست شورای نگهبان به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات بپیونددعباسعلی کدخدایی، قائم مقام شورای نگهبان در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دلیل نپویستن شورای نگهبان به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات چیست؟، اظهار کرد: نظرات شورای نگهبان اصلا مسائل محرمانه‌ای ندارد که بگوییم غیرقابل انتشار است. فکر می‌کنم این سامانه نسبت به شورای نگهبان موضوعیتی ندارد. در حال حاضر هم مشروح مذاکرات اگر چه به صورت کامل نیست ولی بر روی سایت شورای نگهبان هست و به صورت کاغذی هم چاپ می‌شود. در شورای نگهبان به جز آن بخشی که قانون منع کرده است بقیه موارد اصلا محرمانه نیست و آشکار و شفاف در اختیار همه قرار دارد. خبرگزاری فارس در گفت‌وگویی با همه نمایندگان، نظرشان را درباره شفافیت آرای نمایندگان جویا شده است.
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
دیوان عالی کشور حکم اعدام محمدعلی نجفی، شهردار اسبق تهران را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجدد به دادگاه ارجاع داد. باشگاه خبرنگاران: حکم اعدام محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران توسط دیوان عالی کشور نقض شد. پرونده نجفی به اتهام قتل میترا استاد برای رسیدگی مجدد به دادگاه ارجاع شد. همزمان وکلای نجفی نیز اعتراض خود به حکم دادگاه را ثبت کردند تا امیدوار باشند دادگاه تجدید نظر حکم سبکتری برای او در نظر بگیرد. حال خبر می‌رسد که درخواست وکلای نجفی از سوی دیوان عالی اجابت شده و پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه ارجاع شده است.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
شهری که روزگاری با افتتاح خطوط و ایستگاه‌های متعدد مترو به جنگ آلودگی هوا می‌رفت و حالا با دوچرخه‌سواری مدیرانش که به گفته خودشان سهم زیر یک‌درصدی در حمل‌ونقل شهری دارند. مساله آلودگی هوا در تمام کلانشهر‌های دنیا مساله‌ای پذیرفته‌شده است. شورای شهر تهران با گذشت دو سال از عمرش هیچ برنامه‌ای برای کاهش آلودگی هوای تهران تدوین نکرده است. شورای شهر تهران باید برمبنای قوانین بالادستی، یک برنامه تهیه می‌کرد که در آن برای اتوبوس‌ها و تاکسی‌های فرسوده، خروج موتورسیکلت‌های قدیمی و البته توسعه خطوط مترو به‌طور جداگانه تصمیم‌گیری می‌شد. این قصه مقابله با آلودگی هوا قصه‌ای است که در دنیا بیش از چنددهه سابقه دارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
یعنی اگر منافع ملی ایجاب کند رئیس جمهور حتما باید به دیدار رئیس جمهور آمریکا برود و از منافع ملت ایران محافظت کند. هاشمی در ادامه گفت: «حتی امام خمینی (ره) هم نفرمودند که تا ابد با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم و کاری با آن کشور نداریم. در دولت روحانی، روسای جمهور ایران و آمریکا به صورت تلفنی با یکدیگر گفت و گو کردند. در دولت آقای روحانی، رئیس جمهور آمریکا فردی مؤدب! لازم به ذکر است که روحانی- خرداد ۹۲- گفته بود: «اختیارات رئیس جمهور در قانون اساسی مشخص است.

روایتی از پرونده جنجالی نجفی از «قصاص» تا «آزادی»

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
الفالف3 ماه قبل
مهلت ۲۰ روزه اعتراض وکلای محمد علی نجفی به حکم قصاص به اتمام رسیده است اما هنوز دیوان عالی کشور رأی نهایی خود را از نظر جنبه عمومی قتل صادر نکرده است. گروه حوادث الف، ۳ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۵۷ ۳۹۸۰۶۰۳۱۱۷فارس نوشت: خبر کوتاه بود: «همسر دوم نجفی شهردار اسبق تهران به قتل رسید». وی در مورد حمل اسلحه نیز از ۲ سال حبس برای متهم گفته و اعلام کرده بود: «امکان فرجام خواهی وجود دارد». این درحالی است که احمد محمدی سهروردی عضو هیأت مدیره انجمن آیین دادرسی مدنی ایران گفته است: دادستانی در مواقعی که باید قاضی به جنبه عمومی قتل حکم دهد، می‌تواند ورود کند و حکم حبس را افزایش دهد. بنابراین حالا باید منتظر رأی دیوان عالی کشور در مورد جنبه عمومی پرونده قتل بود چراکه وکلای محمدعلی نجفی نسبت به صدور حکم قصاص، اعتراض کرده و این پرونده برای رسیدگی به دیوانعالی کشور ارجاع شده است.
فردا نیوزفردا نیوز3 ماه قبل
خبر کوتاه بود: «خانواده میترا استاد محمدعلی نجفی را بخشید.» اما واکنش به آن و ظن به پشت پرده تبرئه زودهنگام شهردار سابق تهران از حکم قصاص هنوز ادامه دارد. او در صفحه تلگرامی خود نوشته است: «بخشش دکتر محمدعلی نجفی از سوی خانواده روانشاد میترا استاد از هر جهت شایستۀ احترام و تقدیر است. چند هفته بعد از قتل میترا استاد غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ایران، در هشتم مرداد خبر از صدور حکم «قصاص» برای او داد. دادگاه قتل میترا استاد، همسر دوم نجفی را بر خلاف گفته‌های متهم «عمد» تشخیص داد و رهایی نجفی از حکم «قصاص» از آن پس به تصمیم اولیای دم واگذار شد. روزنامه «شرق» یک روز پیش از صدور حکم بدوی محمدعلی نجفی متن گفت‌وگو با وکلای خانواده میترا استاد را منتشر کرد که در آن به احتمال مصالحه خانواده میترا استاد با محمدعلی نجفی اشاره شده بود.
انتخابانتخاب4 ماه قبل
با توجه به خاستگاه سیاسی نجفی، این تصور می‌رفت که منظور قاضی کشکولی دخالت دولت در پرونده او بوده؛ همین مموضوع واکنش علی ربیعی سخنگوی دولت را به دنبال داشت. صداوسیما از ساعات اولیه قتل همسر دوم نجفی، با گزارش‌های عجیب خود به تسویه حساب سیاسی در این ماجرا متهم شد. اعتراضات به رویه صداوسیما انتقادات فراوانی را به دنبال داشت تا جایی ک برخی مسئولان صداوسیما وادار به پاسخگویی شدند. برخی اظهارات مقامات انتظامی از جمله اینکه نجفی دستگیر شده نه اینکه خود را تسلیم کرده، نیز انتقاداتی را به همراه داشت. اکنون بررسی‌های «انتخاب» مشخص کرده که منظور قاضی پرونده نجفی از «دخالت دستگاه‌ها» در پرونده، صداوسیما و نیروی انتظامی که زیر نظر وزارت کشور فعالیت می‌کند، بوده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
حال با رد ادعای مهدورالدم بودن مقتول و پرستو نمایی وی، توجیه جنایت انجام شده برای طیف اصلاح طلب به مراتب دشوارتر شده است. «شهربانو امانی» از اعضای شورای شهر اصلاح طلب تهران نیز در موضوع قتل میترا استاد توسط نجفی سکوت کرد. «زهرا نژاد بهرام» عضو شورای شهر اصلاح طلب تهران نیز در واکنش به قتل همسر دوم نجفی سکوت کرد. چندی پیش «فائزه هاشمی» با افشاگری از رفتار قبیله گرایانه اصلاح طلبان گفته بود: «در نهادهای در اختیار اصلاح طلبان تقریبا منافع قومی و قبیله‌ای و باندی و حزبی و جناحی و خانوادگی به منافع ملی و حقوق مردم می‌چربد». چندی پیش «زهرا شجاعی» رئیس مرکز امور مشارکت زنان در دولت اصلاحات با افشاگری درخصوص استفاده ابزاری اصلاح طلبان از زنان گفته بود: «اصولگرایان حمایت بیشتری از زنان انجام می‌دهند و در عوض اصلاح طلبان موقع انتخابات از زنان استفاده می‌کنند و بعد کاری برایشان نمی‌کنند».
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد از دقایقی پیش به صورت علنی آغاز شد. نخستین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران به اتهام قتل میترا استاد همسر دومش شنبه ۲۲ تیر ماه و دومین جلسه ۲۶ تیر ماه به‌صورت علنی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد. در ۷ خرداد امسال، همسر دوم نجفی، میترا استاد، به ضرب گلوله کشته شد. نجفی ساعاتی پس از حادثه با مراجعه به پلیس آگاهی تهران، به قتل همسرش اعتراف کرد. در جلسه گذشته پدر و مادر مقتول حضور نداشتند اما برادر و فرزند میترا استاد و همچنین تعدادی از اقوام نجفی حضور داشتند و فرزند مقتول خواستار قصاص محمدعلی نجفی شد.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد از دقایقی پیش به صورت علنی آغاز شد. نخستین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران به اتهام قتل میترا استاد همسر دومش شنبه ۲۲ تیر ماه و دومین جلسه ۲۶ تیر ماه به‌صورت علنی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی برگزار شد. در ۷ خرداد امسال، همسر دوم نجفی، میترا استاد، به ضرب گلوله کشته شد. نجفی ساعاتی پس از حادثه با مراجعه به پلیس آگاهی تهران، به قتل همسرش اعتراف کرد. در جلسه گذشته پدر و مادر مقتول حضور نداشتند اما برادر و فرزند میترا استاد و همچنین تعدادی از اقوام نجفی حضور داشتند و فرزند مقتول خواستار قصاص محمدعلی نجفی شد.

فیلم | قتلی که «پرستو» را به ادبیات رسانه‌ها اضافه کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفت خرداد ۱۳۹۸ میترا استاد، آن‌قدر اسم ناآشنایی بود که برای اعلام خبر قتلش تیتر زدند: همسر دوم نجفی به قتل رسیداما خیلی طول نکشید که میترا استاد به سرخط خبرهای کشور آمد. از سابقه خودکشی در هتل لاله تهران تا سخنانی درباره اینکه میترا استاد با نهادهای امنیتی در همکاری می‌کرده و او را تحت فشار قرار می‌داده است. رجوع به گفت‌وگوهای غلامحسین کرباسچی، عطریان‌فر، حسین مرعشی و الویریکیفر خواست پرونده قتل میترا استاد در کمتر از یک هفته صادر شدتاریخ دادگاه بررسی قتل میتر استاد ابتدا ۱۰ تیر و سپس ۲۲ تیر اعلام شدسرانجام اولین داددگاه بررسی قتل میترا استاد، شنبه ۲۲ تیرماه برگزار شددر جلسه دادگاه دست‌نوشته نجفی درباره قتل میترا استاد قرائت شد. نجفی مدعی شده بود که میترا استاد بارها مرا با ارتباط با مردان اجنبی تهدید کرده بودبرادر میترا استاد در حین خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: نجفی قاتل است؛ به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آییم. نوبت دوم دادگاه چهارشنبه، ۲۶تیر برگزار می‌شود
فراروفرارو4 ماه قبل
امروز در بخشی از دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد سرپرست دادسرای امور جنایی تهران نوشته‌ای از محمد علی نجفی قرائت کرد که در بخشی از آن آمده بود: «میترا استاد اردیبهشت ۹۶ به دیدن من آمد، آن موقع خیلی محجبه و با چادر و روسری بود، پس از مدتی تقاضای دیدار خصوصی از من کرد که آن دیدار منجر به آمدن احساس علاقه بین طرفین شد، میترا می‌گفت: مطلقه و مسلمان است، اما مشخص شد که قبل از مسلمان شدن با فردی رابطه داشته، بعد با دیپلماتی آشنا و مسلمان شد، چند بار با افراد مختلف عقد کرده بود، در نهایت با بافتن دروغ‌هایی در تیرماه به عقد موقت من درآمد که خیلی اشتباه کردم.» پیش از این برخی رسانه‌ها عنوان کرده بودند که خانواده میترا استاد از پیروان آیین یارسان یا «اهل حق» کرمانشاه هستند. البته محمود علیزاده طباطبایی وکیل محمدعلی نجفی نیز در خصوص اخبار منتشره مبنی بر یارسانی بودن همسر دوم نجفی و این ادعا که اگر این موضع صحت داشته باشد نجفی اعدام نمی‎شود گفته بود: بنده درباره این موضوع اظهارنظری ندارم.
الفالف4 ماه قبل
موجموج4 ماه قبل
در حال حاضر وکلای طرفین در دادگاه حضور دارند و نجفی نیز وارد دادگاه شد. در برپایی یک دادرسی الزامات قانونی وجود دارد که رعایت آن الزامی است. به موجب ماده ۴۰۰ قانون آیین دادرسی کیفری، محاکمات در دادگاه کیفری به صورت صوتی و تصویری ضبط می‌شود که انتشار آن بدون اجازه دادگاه ممنوع است. در پرونده حاضر مقام قضایی از ابتدا در صحنه جرم و تحقیقات مقدماتی حضور داشته؛ اما برخی از دستگاه‌های اجرایی! سعی کردند تا در امور قضایی دخالت کنند و سبب تشویش اذهان عمومی شدند، لذا رسانه‌ها تلاش کنند تا موازین قانونی را رعایت کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
به گزارش مشرق، نخستین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران به اتهام قتل میترا استاد همسر دومش به‌صورت علنی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی کشکولی در حال برگزاری است. بیشتر بخوانید: روند حقوقی رسیدگی به پرونده قتل میترا استاددر ۷ خرداد امسال، همسر دوم نجفی، میترا استاد، به ضرب گلوله کشته شد. نجفی ساعاتی بعد با مراجعه به پلیس آگاهی تهران، به قتل همسرش اعتراف کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ماه قبل
خود نجفی، همسر اول نجفی و دختر نجفی، همسر دوم نجفی و خانواده‌اش و فرزندش و نهاد سیاست در ایران و نخبگان سیاسی و از همه مهم‌تر جامعه. این رویکرد ورود زودهنگام به عرصه سیاسی در دوره جوانی را ریشه گرفتار شدن ایشان در این بدنامی و این بدعاقبتی می‌داند. البته خطری که جامعه ایران را در این عرصه در کوتاه‌مدت تهدید می‌کند همانند بسیاری از عرصه‌های دیگر، افراط و تفریط است. امروزه عرصه فعالیت اجتماعی عرصه کنش‌ها و کنش‌گران متعددی است که هر کدام سعی دارند جامعه را به سمت خود سوق دهند. به هر حال این قضیه مانند دیگر حوادث طبیعی و غیرطبیعی که جان جامعه ایران را آزرد، تبعات ماندگاری خواهد داشت.
رکنارکنا5 ماه قبل
به گزارش رکنا، رسول کوهپیایه زاده در رابطه با رویه حقوقی رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد و اینکه در این پرونده اولیای دم چه کسانی محسوب می‌شوند و چه کسانی می‌توانند رضایت دهند؟ گفت: در رابطه با اینکه اولیای دم چه کسانی محسوب می‌شوند باید گفت مطابق ماده ۳۵۱ قانون مجازات اسلامی، ولی دم که حق قصاص دارد همان ورثه مقتول به جز همسر وی هستند. ماده ۳۴۹ قانون مجازات اسلامی هم می‌گوید در صورت تعدد اولیای دم هر کدام از اینها جداگانه حق قصاص دارند. اما اگر برخی اولیای دم کبیر باشند و برخی صغیر باشند آن شخص کبیر می‌تواند تقاضای قصاص قاتل را داشته باشد ولیکن باید سهم دیه آن ولی دم صغیر را تامین کند تا بتواند قصاص را انجام دهد. این وکیل دادگستری با اشاره به پرونده قتل میترا استاد گفت: بر این اساس در پرونده مذکور، ایشان فرزند ۱۳ ساله داشته و مادرشان هم در قید حیات است اینجا اولیای دم مادر ایشان و پسر شان هستند. به گزارش خبرنگار مهر، سه شنبه هفتم خرداد بود که محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از به قتل رسیدن میترا استاد همسر دوم نجفی شهردار اسبق تهران خبر داد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ماه قبل
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه امروز چهارشنبه این مطلب را عنوان کرد. روز گذشته، سخنگوی قوه قضائیه در پنجمین نشست خبری خود اعلام کرد: برابر آخرین گزارشی که در ارتباط با پرونده قتل خانم میترا استاد گرفته‌ام چون در این پرونده سه وکیل بودند و ابلاغ به وکلا در ظرف زمانی مختلف انجام شده بود؛ بعضی از وکلا همان روز اول و برخی ابلاغ شأن با تأخیر صورت گرفت اما در نهایت ابلاغ‌ها انجام شده است که برخی از اشکالات و ایراداتی که وکلا به کیفرخواست صادره داشتند، برطرف شده است. اسماعیلی افزود: فردا آخرین مهلت تعیین وقت رسیدگی به این پرونده است و قطعا در تیرماه به این پرونده در دادگاه به صورت علنی رسیدگی خواهد شد. نجفی شهریور سال ۹۶ به عنوان شهردار تهران انتخاب شد که ابتدا اسفند همان سال و بار دوم اوایل سال ۹۷ استعفا کرد و با استعفایش موافقت شد؛ همان زمان خبر ازدواج دوم وی در رسانه‌ها با میترا استاد خبرساز شده بود. سه شنبه هفتم خرداد بود که محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از به قتل رسیدن میترا استاد همسر دوم نجفی شهردار اسبق تهران خبر داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 ماه قبل
پرونده قتلی که در کنار نام قاتل و مقتول نام دیگری هم در آن بسیار شنیده شد؛ «پرستو». م، دانشجوی سال سوم فیزیک‌ دانشگاه شهیدبهشتی با خنده می‌گوید: این روزها از اینکه نامش سر زبان‌ها افتاده چندان هم ناراحت نیست. او می‌افزاید: ‌ «تا قبل از اینکه اسم پرستو «بد» شود، فکر می‌کردم اسم خاصی دارم؛ چون هم تعداد کمی هم‌نامم وجود دارد و هم پرستو نام یک پرنده زیباست که با بهار به شهرها می‌آید. کافی بود کمی دیر به کلاس برسم یا با یکی از مسئولان دانشگاه یا استادان در راهروهای دانشگاه شروع به صحبت کنم، آن‌وقت بود که دیگر از دست شوخی‌های دوستانم در امان نبودم. خلاصه که پرستو بودن برای من یکی که بد نبود.» باز می‌آید پرستو نغمه‌خوانالبته این روزها در شرایطی اسم پرستو سرزبان‌ها افتاده که برای خیلی‌ها خاطره این نام به کتاب فارسی کلاس چهارم دبستان بازمی‌گردد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ماه قبل
پرونده قتلی که در کنار نام قاتل و مقتول نام دیگری هم در آن بسیار شنیده شد؛ «پرستو». اما در بین مردم این روزها نام پرستو و اصطلاح آن بسیار در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مختلف و محافل جامعه شنیده می‌شود. موضوعی که این روزها دردسرهای بسیاری را برای افرادی به‌وجود آورده که نامشان در شناسنامه «پرستو» است و با اسمشان شوخی‌های بسیاری می‌شود. ک، دختر جوان دیگری است که می‌گوید این روزها شوخی‌های زیادی با اسمش می‌شود. خلاصه که پرستو بودن برای من یکی که بد نبود.» باز می‌آید پرستو نغمه‌خوانالبته این روزها در شرایطی اسم پرستو سرزبان‌ها افتاده که برای خیلی‌ها خاطره این نام به کتاب فارسی کلاس چهارم دبستان بازمی‌گردد.
الفالف5 ماه قبل
پرونده قتلی که در کنار نام قاتل و مقتول نام دیگری هم در آن بسیار شنیده شد؛ «پرستو». اما در بین مردم این روزها نام پرستو و اصطلاح آن بسیار در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مختلف و محافل جامعه شنیده می‌شود؛ موضوعی که این روزها دردسرهای بسیاری را برای افرادی به‌وجود آورده که نامشان در شناسنامه «پرستو» است و با اسمشان شوخی‌های بسیاری می‌شود. او می‌افزاید: ‌ «تا قبل از اینکه اسم پرستو «بد» شود، فکر می‌کردم اسم خاصی دارم؛ چون هم تعداد کمی هم‌نامم وجود دارد و هم پرستو نام یک پرنده زیباست که با بهار به شهرها می‌آید. یکی می‌گفت: پرستو امروز کجا فرود می‌آیی؟ آن یکی دوستم می‌گفت: پرستو مواظب آشیانه‌ات باش که باد خرابش نکند و یکی دیگر زیر گوشم زمزمه می‌کرد: مواظب زندگی‌ات باش شکارچی‌های زرنگ تیرشان به خطا نمی‌رود.» با من همدردی می‌کردندپرستو. خلاصه که پرستو بودن برای من یکی که بد نبود.» باز می‌آید پرستو نغمه‌خوانالبته این روزها در شرایطی اسم پرستو سرزبان‌ها افتاده که برای خیلی‌ها خاطره این نام به کتاب فارسی کلاس چهارم دبستان بازمی‌گردد.
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
پرونده قتلی که در کنار نام قاتل و مقتول نام دیگری هم در آن بسیار شنیده شد؛ «پرستو». اما در بین مردم این روزها نام پرستو و اصطلاح آن بسیار در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مختلف و محافل جامعه شنیده می‌شود؛ موضوعی که این روزها دردسرهای بسیاری را برای افرادی به‌وجود آورده که نامشان در شناسنامه «پرستو» است و با اسمشان شوخی‌های بسیاری می‌شود. او می‌افزاید: ‌ «تا قبل از اینکه اسم پرستو «بد» شود، فکر می‌کردم اسم خاصی دارم؛ چون هم تعداد کمی هم‌نامم وجود دارد و هم پرستو نام یک پرنده زیباست که با بهار به شهرها می‌آید. یکی می‌گفت: پرستو امروز کجا فرود می‌آیی؟ آن یکی دوستم می‌گفت: پرستو مواظب آشیانه‌ات باش که باد خرابش نکند و یکی دیگر زیر گوشم زمزمه می‌کرد: مواظب زندگی‌ات باش شکارچی‌های زرنگ تیرشان به خطا نمی‌رود.» با من همدردی می‌کردندپرستو. خلاصه که پرستو بودن برای من یکی که بد نبود.» باز می‌آید پرستو نغمه‌خوانالبته این روزها در شرایطی اسم پرستو سرزبان‌ها افتاده که برای خیلی‌ها خاطره این نام به کتاب فارسی کلاس چهارم دبستان بازمی‌گردد.
خبر فوریخبر فوری5 ماه قبل
قتل میترا استاد درحالی به موضوعی خبرساز به ویژه در عرصه سیاست تبدیل شد که به نظر می‌رسد اصلاح طلبان مواجهه درستی با این پرونده و حواشی آن نداشتند. شاید بتوان مصداق این ادعا را توییت غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب سازندگی آن هم تنها ساعاتی بعد از انتشار خبر قتل میترا استاد دانست. در توییت کرباسچی آمده بود؛ "ماهیت تاسف بار حادثه قتل میترا استاد هر چه باشددر پی انتشار این توییت بود که واکنش‌های جناحی به یک قتل شوکه کننده آغاز شد. این اظهارات او البته با انتقاد برادر میترا استاد روبرو شد و مطهری را وادار به پاسخگویی دوباره کرد. البته او درباره عنصری به نام پرستو در زندگی نجفی گفت: فرض کنید که این داستان هم واقعیت داشته باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ماه قبل
این فرصت‌سوی از طرف خود آقای نجفی و دوستان حزب اتحاد ملت و مشارکت رخ داد و از طرف ما نبود. محسن صفایی فراهانی هم در گفتگو با خبرآنلاین تلویحا از کارگزارانی‌ها خواست بر آتش برپا شده در زندگی نجفی ندمند. نمی‌دانم میترا استاد بر اساس طرح برادران امنیتی وارد زندگی نجفی شده است یا نه. البته او درباره عنصری به نام پرستو در زندگی نجفی گفت: فرض کنید که این داستان هم واقعیت داشته باشد. (اینجا) عباس عبدی هم پرستو بودن همسر نجفی را رد می‌کند و معتقد است متاسفانه سناریوی پرستو رفتاری غیراخلاقی و ناجوانمردانه‌ای است که حتی توهین به شعور و فهم آقای نجفی هم هست.
ایمناایمنا5 ماه قبل
نجفی به این زودی‌ها محاکمه نمی‌شودوکیل محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران گفت: تاکنون هیچ زمانی برای برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد همسر دوم نجفی تعیین نشده است. اتهام تجاوز فوتبالیست به دختر جوان ثابت شدآزمایش‌های پزشکی قانونی نشان داد پدر کودک فوتبالیست جوان است و زمانی که این موضوع مشخص شد، او گفت: من مسئولیت کودک را قبول می‌کنم و درصورتی‌که دختر جوان قبول کند، با او ازدواج می‌کنم تا بچه را با هم بزرگ کنیم. بااین‌حال، با توجه به درخواست فوتبالیست جوان آزمایش‌های دی‌ان‌ای روی این کودک انجام شد. در ابتدای جلسه رسیدگی دختر شکایت خود را مطرح کرد و مصرانه بر تجاوز به خود تأکید کرد. ضمن اینکه دختر نوجوان درخواست ازدواج این جوان فوتبالیست را نپذیرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین5 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل نجفی با تاکید بر این موضوع، گفت: اخبار برخی رسانه‌ها در خصوص تعیین زمان دادگاه نجفی نادرست است. چندی پیش برخی رسانه زمان برگزاری دادگاه رسیدگی به قتل میترا استاد همسر دوم نجفی را دهم تیرماه اعلام کرده بودند. این درحالی است که منابع رسمی تاکنون تنها نام قاضی رسیدگی کننده به این پرونده را مشخص و اعلام کرده بودند قاضی محمدرضا محمدی‌کشکولی رئیس شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران، قاضی این پرونده است. هفتم خرداد امسال بود که محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از قتل همسر دوم شهردار پیشین تهران خبر داد. نجفی در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی به قتل‌عمد میترا استاد، حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح (غیرفوتی) با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص متهم است.

به انتهای لیست رسیدید