هند

تسنیمتسنیم2 ماه قبل
بعضی برآنند که مهندس بازرگان، الگوی تسامح، تساهل، محافظه‌کاری و اصلاح‌طلبی بوده و زندگی سیاسی او می‌تواند الگوی اصلاح‌طلبان شود. من به اتفاق آقای رضوی شب به مقالات مرحوم مهندس بازرگان رفتیم و از ایشان خواستیم که با نواب دیدار کند. مهندس بازرگان هم قبول کرد و قراری گذاشتیم. بیشتر هم مهندس بازرگان و نواب صفوی صحبت می‌کردند و من و خلیل ساکت بودیم. این آیا اصلاح‌طلبی بدون خشونت و محافظه‌کاری است؟ باز باید تاکید کرد نگارنده نه طرفدار نفی مطلق خشونت و در زمره صلح‌کل‌هاست و نه حکم به خشونت افسار‌گسیخته می‌دهد و نه خود را مفتی و فقیه می‌داند.

واحد مهندسی آمریکا

مهرمهر4 هفته قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فن بازار تخصصی «چالش‌های فناورانه مهندسی خوردگی» با رویکرد حل چالش‌های صنایع مختلف این حوزه در سطح ملی، ششم اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد. در این رویداد، از یک سو با تبیین موضوع و بررسی چالش‌های فناورانه صنایع کشور و از سوی دیگر با شناسایی و عرضه ظرفیت‌ها و پاسخگویی به چالش‌های خوردگی، تلاش می‌شود زیان وارده به اقتصاد کشور به حداقل برسد. برگزاری پنل مدیریت خوردگی، نمایشگاه جانبی در قالب فن بازار تخصصی مهندسی خوردگی و نشست‌های جانبی علمی فناورانه با حضور خبرگان صنعت و اساتید برجسته دانشگاهی بخشی از برنامه‌های این رویداد تخصصی است. این رویداد فرصت مناسبی برای ارائه چالش‌های فناورانه در حوزه خوردگی فراروی صاحبان صنعت قرار می‌دهد. این رویداد در محورهای پوشش و رنگ؛ بازدارنده‌های خوردگی، حفاظت کاتدی، انتخاب مواد، خوردگی دمای بالا و اکسیداسیون، هوشمندسازی سیستم‌های کنترل خوردگی و نیز ارائه راه حل‌های فناورانه و پاسخ به چالش‌ها برگزار می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
براین اساس و به دنبال تصمیم هیات ۵ نفره استان تهران، در استان تهران خدمات نظارت چهار رشته معماری، عمران، تاسیسات مکانیکی و برقی و همچنین بازرسی گاز به میزان ۲۵ درصد نسبت به تعرفه قبلی افزایش یافته است و دیروز ۱۳ اسفند ابلاغ و از این تاریخ لازم‌الاجرا شد. بر اساس این گزارش همچنین در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی موارد ابلاغ شده با توجه به موافقت مقام عالی وزارت راه‌وشهرسازی و با توجه به اینکه مطابق ماده ۱۱۷ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و در اجرای بند ۱۵ ماده ۱۵ قانون مبانی قیمت خدمات مهندسی باید توسط سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها به این وزارتخانه پیشنهاد شود تا پس از تایید توسط شورای بررسی و تایید مبانی قیمت‌گذاری خدمات مهندسی و تصویب آن ابلاغ شود، اجازه داده می‌شود تا زمان ارائه پیشنهاد و رعایت ترتیبات و تشریفات موجود، با تصویب هیات چهارنفره‌ای متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل راه و شهرسازی استان (دبیر هیات)، شهردار مرکز استان و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان حق‌الزحمه خدمات مهندسی در طراحی و نظارت چهار رشته معماری، عمران، تاسیسات برقی و مکانیکی را متناسب با عرضه و تقاضای خدمات مهندسی در استان و شهرستان‌های تابعه و لحاظ شرایط اقتصادی محلی تا سقف ۲۵ درصد نسبت به تعرفه سال ۱۳۹۶ تعدیل و اعمال کند.

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی

16+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 ماه قبل
ایرناایرنا2 هفته قبل
شیخی فینی ابراز داشت: موافقت نامه‌ای برای تجهیز دانشکده مهندسی شیمی و نفت با وزارت نفت مبادله شده تا مبلغ ۲۰ میلیارد ریال توسط وزارت نفت برای این منظور اختصاص داده شود. وی اشاره کرد: بدین ترتیب هزینه لازم برای احداث و تجهیز دانشکده مهندسی شیمی و نفت از سه مسیر اختصاص می‌یابد و امید می‌رود عملایت اجرایی احداث آن در سال آینده آغاز شود. دانشگاه هرمزگان قبل از جهش نرخ ارز پیش بینی کرده بود برای تجهیز دانشکده مهندسی شیمی و نفت در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد ریال سرمایه نیاز است. وی اشاره کرد: برخی دروس و آزمایشگاه‌های سایر رشته‌ها مانند شیمی با رشته‌های دانشکده مهندسی شیمی و نفت همپوشانی دارد و از تجهیزات آنها برای اموزش دانشجویان این دانشکده استفاده می‌شود. وی بیان داشت: امید می‌رود طرح دانشگاه هرمزگان هرچه زودتر در نشست شورای اقتصاد مورد بررسی قرار گرفته و تصویب شود که این بودجه خوبی در اختیار دانشگاه هرمزگان قرار می‌دهد.
ایسناایسنا4 هفته قبل
یک پژوهشگر کشوری در حوزه میراث‌، مجموعه تاریخی رکنیه در یزد را اثری شگفت‌انگیز خواند و بر اهمیت شناسایی و حفظ کامل آن تاکید کرد. سید رکن‌الدین ابوالمکارم محمد قاضی حسینی یزدی، فرزند قوام‌الدین محمد بن نظام از سادات شهر یزد، به شمار می‌آید. بقعه‌ یا آرامگاه سید رکن‌الدین در کنار مسجد جامع کبیر یزد و به فاصله‌ای بالغ بر یک متر پایین‌تر از سطح کوچه‌ی سید رکن‌الدین قرار گرفته است. بقعه‌ی سید رکن‌الدین یزد نیز مانند بسیاری از بناهای تاریخی از این قاعده مستثنی نبوده و طراحان و معماران سازنده‌ی آن، در چهار قسمت از این بنا، از کاشی‌کاری استفاده کرده‌اند. در بقعه‌ی سید رکن‌الدین محمد قاضی نیز، تمامی کتبیه‌ها و تصاویری که با روش‌های خاص گچ‌بری فتیله‌ای و قالبی صورت گرفته است، با طلاکاری پوشیده شده‌اند.

راه آهن قزوین رشت شاهکار مهندسی

الفالف2 هفته قبل
راه آهن قزوین رشت شاهکار مهندسیگروه ویدئو الف، ۱۴ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۵۰ ۳۹۷۱۲۱۴۱۳۳پیوند دو دریای کهن در شمال و جنوب این سرزمین تاریخی، از دریای هیرکان در شمال ایران تا خلیج همیشه پارس
ایرناایرنا3 هفته قبل
گفته می‌شود این پل هوایی ۲۵۰ متری به نام کریستال، یکی از بلندترین پل‌های هوایی جهان است. براساس این گزارش، کار احداث هشتمین برج که درواقع، آخرین برج این پروژه ۳٫۸ میلیارد دلاری تقریبا به تازگی به پایان رسید و این یعنی این ابرپروژه امسال به بهره برداری می‌رسد. طرح این ساختمان الهام گرفته از کشتی‌های سنتی ماهیگیری چینی و اشاره به گذشته چونگ کینگ به عنوان مرکز تجارت است. این ساختمان در مرکز این شهر واقع در جنوب غرب چین، محل تلاقی رودخانه‌های یانگ تسه و جیالینگ است. سازنده این سازه غول پیکر، شرکت 'کپیتال لند' است که یکی از بزرگ‌ترین سازندگان مستغلات در آسیا محسوب می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مراسم هفتمین دوره تجلیل از استادان برجسته، پانزدهمین دوره تجلیل از مهندسان برجسته و هفتمین دوره تجلیل از پژوهشگران جوان برجسته مهندسی کشور، روز یکشنبه پنجم اسفندماه همزمان با روز مهندسی در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، از سوی فرهنگستان علوم دکتر گئورک قره‌پتیان استاد مهندسی برق، دکتر امیررضا خوئی استاد مهندسی عمران و دکتر بهرام دبیر استاد مهندسی شیمی به عنوان استادان برجسته مهندسی کشور انتخاب شدند. در بخش مهندسان برجسته سال نیز از دکتر محمدرضا عسگری در رشته مهندسی عمران، مهندس احمد صادقی در رشته مهندسی مواد، دکتر محمد نورعلی در رشته مهندسی مکانیک، مهندس علی اصغر حمزه گودرزی در رشته مهندسی شیمی و مهندس غلامرضا بهروزی در رشته مهندسی برق به عنوان برترین‌های مهندسی کشور در سال ۹۷ تقدیر می‌شود. فرهنگستان علوم از دکتر امیرحسین امیری در رشته مهندسی صنایع، دکتر احسان روحی گل خطمی در رشته مهندسی مکانیک، دکتر محمد عبدالاحد در رشته مهندسی برق، دکتر آرش فتاح الحسینی در رشته مهندسی مواد و دکتر سارا نظیف در رشته مهندسی عمران به‌عنوان پژوهشگران جوان برجسته مهندسی کشور نیز تقدیر به‌عمل می‌آورد. مراسم گرامیداشت روز مهندسی و تجلیل از برگزیدگان مهندسی کشور روز یکشنبه پنجم اسفندماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ تا در سالن غدیر مجموعه فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
شرکت فنی مهندسی فعال در زمینه طراحی و مهندسی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی جهت تکمیل کادر خود در استان اصفهان از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
اینفوسیس که شرکتی هندی است نام این اپلیکیشن را InfyTQ گذاشته که پلت‌فرمی دیجیتال برای ارائه خدمات آموزشی و تسهیل هم فکری و تعامل میان دانشجویان رشته‌های گوناگون مهندسی است. InfyTQ پلت‌فرمی رایگان است که با استفاده از محتوای کمک آموزشی موجود در آن می‌توان توانایی‌های حرفه‌ای و فنی دانشجویان مهندسی را ارتقا بخشید و به آنها کمک کرد تا برای حضور در بخش صنعت و روبه‌رو شدن با چالش‌های واقعی آماده شوند. انبوهی از محتوای آموزشی، سرفصل دروس مختلف و اخبار مربوط به صنایع مختلف و به خصوص نحوه انجام ارزیابی‌های آنلاین شغلی توسط آنها از طریق این اپلیکیشن در دسترس است. دسترسی به مطالب و محتوای آموزشی در هر زمان و مکان ممکن است. شرکت سازنده تنوع محتوای آموزشی موجود در این برنامه را کم نظیر توصیف کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
یک شرکت تجاری اپلیکیشنی کمک آموزشی را برای استفاده دانشجویان سال‌های سوم و چهارم رشته‌های مختلف مهندسی تولید کرده که کاربردهای گوناگونی دارد. اینفوسیس که شرکتی هندی است نام این اپلیکیشن را InfyTQ گذاشته که پلتفورمی دیجیتال برای ارائه خدمات آموزشی و تسهیل هم فکری و تعامل میان دانشجویان رشته‌های گوناگون مهندسی است. انبوهی از محتوای آموزشی، سرفصل دروس مختلف و اخبار مربوط به صنایع مختلف و به خصوص نحوه انجام ارزیابی‌های آنلاین شغلی توسط آنها از طریق این اپلیکیشن در دسترس است. دسترسی به مطالب و محتوای آموزشی در هر زمان و مکان ممکن است. شرکت سازنده تنوع محتوای آموزشی موجود در این برنامه را کم نظیر توصیف کرده است.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، محمدرضا داورزنی در مجمع انتخاباتی قایقرانی گفت: امیدوارم با کمک همدیگر برنامه هایی که رییس جدید دارد محقق شود. ما سدهای مختلف و رودخانه هایی داریم که می‌تواند در خدمت قایقرانی کشور باشد. معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش یادآور شد: هدف آرمانی باید ترسیم شود و همه به سوی این اهداف قدم برداریم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، داورزنی در پایان مجمع فدراسیون قایقرانی اظهار داشت: آنهایی که به دنبال مهندسی در انتخابات می‌گشتند امروز دیدند که این طور نیست. وی ادامه داد: کسانی در این چند روز دنبال این بودند که نشان دهند وزارت ورزش دنبال یک فرد خاص و مهندسی کردن انتخابات است و بحث‌های دیگری که مطرح می‌کردند اما امروز دیدند که اصلا این طور نیست.
تابناکتابناک1 ماه قبل
دانشگاه تورنتو با همکاری یک پلتفرم آموزش آنلاین رشته مهندسی ساخت خودروهای خودران را راه‌اندازی کرد. به گزارش ایسنا، و به نقل از وب‌سایت رسمی دانشگاه تورنتو، پلتفرم یادگیری آنلاین «Coursera» با دانشگاه «تورنتو» همکاری کرده است تا دوره تخصصی مهندسی خودروهای خودران را برگزار کند. هدف از ارائه این دوره‌ها تلاش برای ارائه دانش مهندسی تولید خودروهای خودران ایمن است. امروزه بازار تجارت جهانی فضایی رقابتی دارد و خود را آماده می‌کند که با خودروهای خودران به صورت گسترده‌تری روبرو شود. «جف مگیونکالدا» مدیرعامل «Coursera» اظهار کرد، در آینده خودروهای خودران زندگی شهری ما را دستخوش تغییرات خواهند کرد و هزاران شغل خواهند ساخت.

از قرارگاه مهندسی ارتش آمریکا چه می‌دانید؟

آخرین خبرآخرین خبر2 هفته قبل
ترکیب بسیاری از کمپانی‌های بزرگ کشورها و ابر قدرت‌های جهانی تایید میکند نهادهای نظامی سهامدار اغلب این کمپانی‌ها هستند. شرکت «دوو (Daewoo)» نیز از دیگر کمپانی‌های ارتش کره است که عمده فعالیتش در زمینه تولید لوازم خانگی است. نکته جالب در بخش اهداف این قرارگاه است که آمده: «خدمات مهم عمومی و نظامی مهندسی این شرکت به منظور تقویت امنیت ملی آمریکا است.» 📌شرکت ملی نفت چین «(CNPC)» از دیگر کمپانی‌های وابسته به ارتش چین است که از بزرگترین شرکت‌ها در حوزه انرژی به حساب می‌آید. این شرکت پس از خروج امریکا از برجام برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی در ایران جایگزین توتال شد که البته او نیز به دلیل فشارهای آمریکا از ایران رفت!
ایرناایرنا2 هفته قبل
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان هم می‌گوید: این‌ها زیر نظر نظام مهندسی استان هستند و این موضوع به ما ربطی ندارد اما برای کمک به حل شدن مشکل، واسطه شدیم و از نظام مهندسی استان خواستیم تا نماینده خود را روز دوشنبه به جیرفت بفرستند تا مشکل حل شود. یکی از صاحبان این شرکت‌‌ها در کهنوج به کاغذوطن گفت: نظام مهندسی کرمان باید این مشکل را حل کند ما بارها به نمایندگی نظام مهندسی در جیرفت گفتیم اگر کار کردن ما در جیرفت خلاف است پس نظام مهندسی استان در کل استان دارد خلاف می‌کند زیرا شرکت‌هایی هستند که در حال حاضر در دو شهر کار می‌کنند، اگر خلاف است آنها را هم ببندند. رئیس نظام مهندسی جیرفت بیان کرد: با فنی‌وحرفه‌ای نیز صحبت کرده‌ایم و خواستار آن شدیم تا مدارکی را که ارائه می‌کنند حتما با امتحاناتی همراه باشد که جان مردم به خطر نیفتد. *جلسه‌ای برای بررسی مشکلمدیرکل راه‌ و شهرسازی جنوب کرمان نیز به کاغذوطن گفت: این شرکت‌ها ربطی به ما ندارند و زیر نظر نظام مهندسی فعالیت می‌کنند. محمد ساردویی افزود: واسطه شدیم تا این مشکل حل شود و روز دوشنبه نماینده‌ای از بازرسی نظام مهندسی استان به اداره راه ‌و شهرسازی جنوب استان می‌آید تا مشکل این شرکت‌ها بررسی و چاره‌ای برایشان اندیشیده شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
​شرکت فنی مهندسی سپیتام در زمینه تولید و تامین تجهیزات ارتباطی فیبرنوری و شبکه، مربوط به صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و… جهت تکمیل کادر خود در استان تهران از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری می‌نماید:
فارسفارس1 ماه قبل
وی افزود: از سال‌های ۹۲و۹۳تا کنون ۹طرح پژوهشی شناسنامه دار و تعریف شده مشترک با مشارکت بین المللی داریم که تمام طرح‌ها در حوزه فنی و مهندسی است، البته در دیگر زمینه‌ها نیز مانند نقشه برداری؛ مهندسی پزشکی؛ مخابرات؛ شیمی و نیروگاه با مشارکت و طرف بین الملل در حال فعالیت هستیم. رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: مجموع مبلغ طرح‌های جاری ما با صنعت در حدود ۵۴میلیارد تومان است از طرف دیگر اکنون در حوزه فناوری در سه محور با۱۱ شرکت دانش بنیان و ۲۰هسته فناوری دانشجویی و همچنین ۳۳مرکز رشد در سال جاری فعال هستیم. وی اضافه کرد: طرحی با عنوان مدرسه کسب و کار و کارآفرینی داریم که در قالب آموزش آزاد در حال فعالیت است در مقابل نیز طرح‌های ارتباط با صنعت که برای حل یک مسله صنفی است اکنون به ۳۱۲طرح افزایش یافته که این تعداد در سال ۱۳۹۲نزدیک به ۱۱۶طرح بودکه البته هرسال رشد کرد. رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با اشاره به اهمیت نوآوری در آموزش افزود: ما از قالب سنتی در آموزش فاصله گرفتیم و البته نیازمند روش‌های نو در آموزش مهندسی هستیم از طرفی در آموزش مهارت افزایی و توان اشتغال افزایی دانش آموختگان و دانشجویان را به سمت صنعت دنبال می‌کنیم که در این رابطه دفتر آموزش مهندسی را راه اندازی کردیم، به طور کلی اکنون ما با شرکت‌های مپنا و سازمان بنادر جمهوری اسلامی همکاری داریم این کار می‌تواند یک الگو برای دانشگاه‌های صنعتی مهندسی برای افزایش مهارت افزایی دانشجویان باشد. ادامه دارد/
تابناکتابناک3 هفته قبل
به گزارش مهر، جعفر مهراد گفت: نتایج رتبه بندی رشته‌های موضوعی سال ۲۰۱۹ توسط کیو اس اعلام شد. این رتبه بندی جامع‌ترین رتبه بندی رشته‌های موضوعی دانشگاه‌های جهان در نوع خود به شمار می‌رود. رتبه‌های ایران در پزشکی، مهندسی و علوم پایهمهراد با اشاره به رتبه دانشگاه‌های ایران در نظام رتبه بندی موضوعی کیواس افزود: در حوزه پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران با رتبه ۳۵۰-۳۰۱، علوم پزشکی تهران با رتبه ۴۵۰-۴۰۲ و علوم پزشکی شیراز با رتبه ۵۰۰-۴۵۱ قرار گرفته‌اند که این دانشگاه‌ها جز ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. وی خاطرنشان کرد: دانشگاه صنعتی شریف رتبه ۲۰۰-۱۵۱ رشته مهندسی عمران را از میان ۲۰۲ دانشگاه برتر جهان به خود اختصاص داده است. وی اضافه کرد: در رشته داروسازی نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه ۲۰۰-۱۵۱ در بین ۳۰۱دانشگاه برتر جهان را به خود اختصاص داده است.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، برگزیدگان دومین دوره مسابقات دانشجویی مهندسی نفت که از بین ۱۳ تیم انتخاب شده‌اند، صبح امروز گزارش نهایی خود با موضوع «بهینه‌سازی توسعه میادین نفتی» را ارائه کردند که از میان آن‌ها مجموع ۹ تیم در ۳ محور برگزیده شدند. در محور «بهینه‌سازی مکان چاه»، گروه EYE (رضا یوسف‌زاده، سحر کشاورز، علی نبی‌زاده) رتبه اول، گروه Drilling یا حفاری (ناصر نیک‌مردان و حامد رحیمی)، رتبه دوم و گروه پتروکاو Petrokav (احمدرضا احمدپور ترکمانی، هادی احمدی و محسن طالب کیخاه) رتبه سوم را کسب کردند. در محور دوم «بهینه‌سازی پارامترهای کنترل»، گروه حفاری رتبه اول، گروه EYE رتبه دوم و گروه Parallel (بابک راجی، جاسم عباسی و صابر خاندوزی گناره) رتبه سوم را به دست آوردند. در محور سوم «بهینه‌سازی همزمان مکان چاه و پارامترهای کنترل» نیز گروه حفاری، EYE و Parallel به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم مسابقه را کسب کردند. سومین دوره مسابقات iran petromatche با عنوان «طراحی سیمان حفاری سبک» سال آینده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
دبیر علمی همایش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا 'پیگیری تفاهمنامه‌ها تا عقد قرارداد و صنعتی شدن آنها، تدوین سند ملی نظام مدیریت خوردگی و ایجاد مرکز ملی پژوهش مدیریت در مهندسی و علم خوردگی' را از اهداف این نشست علمی برشمرد. وی همچنین 'حفاظت کاتدی، بازدارنده‌های خوردگی، انتخاب مواد، پوشش و رنگ، خوردگی دمای بالا و اکسیداسیون و هوشمند سازی سامانه‌های کنترل خوردگی' را محورهای همایش رفع چالشهای فناورانه در حوزه مهندسی خوردگی برشمرد. رئیس همایش نیز 'پنل مدیریت خوردگی، نمایشگاه جانبی در قالب فن بازار تخصصی مهندسی خوردگی و نشستهای جانبی علمی فناورانه با حضور خبرگان صنعت و اساتید دانشگاه' را از برنامه‌های جنبی این همایش تخصصی اعلام و بیان کرد: در این چارچوب علاوه بر با تبیین موضوع و احصاء چالشهای فناورانه صنایع کشور، ظرفیتها و پاسخگویی به چالشهای پدیده خوردگی بررسی می‌شوند تا خسارات ناشی از این پدیده به اقتصاد کشور کاهش یابد. دکتر امیر ملک زاده افزود: ملک زاده اظهارداشت: همایش رفع چالشهای فناورانه در حوزه مهندسی خوردگی همچنین فرصتی مناسب را فراروی صاحبان صنعت قرار می‌‌دهد و امکان تجاری سازی نوآوریها و راه حلهای فناورانه را برای شرکتهای فناور، دانش بنیان، اساتید، محققان و دانشجویان فراهم می‌‌کند. پدیده خوردگی 'واکنش شیمیایی یا الکتروشیمیایی بین یک ماده (معمولا فلز) و محیط اطراف آن است که به تغییر خواص ماده منجر می‌شود.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا سید سعید شاهرخی عصر یکشنبه در نشست با اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان، معدن و کشاورزی با بیان اینکه طراحی مهندسی و اجرا نقش مهندسان بی بدیل است افزود: در اجرای استانداردهای تعریف شده که توسط مهندسان اعمال می‌شود شاهد رشد جامعه هستیم. شاهرخی ادامه داد: در طراحی و اجرای ساختمان اگر نکات مهندسی رعایت شود استفاده مناسب از سرمایه شکل می‌گیرد. وی تاکید کرد: در بخش سوخت اگر مباحث مهندسی رعایت شود در کنار صرفه جویی رفاه مردم را افزایش می‌دهد. وی تاکید کرد: استفاده از مصالح استاندارد باید در دستور کار سازمان نظام مهندسی قرار گیرد و در کشاورزی و معدن نیز باید از دانش فنی و مهندسی کمک گرفته شود. رییس سازمان نظام مهندسی استان همدان نیز گفت: هشت هزار و ۲۲۲ تن در سازمان نظام مهندسی این استان عضویت دارند.
ایرناایرنا4 هفته قبل
این نماینده مجلس بر این باور است که سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برای حل مشکلات مهندسان کشاورزی، بخش کشاورزی و کشاورزان شکل گرفته است و تنها برای حل مشکل مهندسان کشاورزی نیست، بنابراین علم مهندسی باید در تولیدات این بخش نهادینه شود که این امر می‌تواند در افزایش بهره وری تاثیر بسزایی داشته باشد. وی تصریح کرد: در شرایط فعلی که تحریم‌ها مشکلات اقتصادی و معیشتی عدیده‌ای را برای کشور بوجود آورده، فرصتی نیز برای توسعه کشاورزی کشور فراهم شده است. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تحریم‌ها اما فرصت هایی برای توسعه بخش کشاورزی رخ داده به طور یکه محصولات کشاورزی قدرت رقابتی در خارج از مرزهای کشورپیدا کرده است. به گفته وی، در حال حاضر ۲۵۰ هزار شخص حقیقی و حقوقی در سازمان نظام مهندسی فعالیت دارند که موجب تحول در این بخش شده‌اند. به گزارش ایرنا، در همایش تجلیل از مقام مهندس برای نخستین بار از سرود نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، تلویزیون اینترنتی کشاورز پلاس و تابلوی مراکز خدمات غیردولتی کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و رییس کمیسیون کشاورزی مجلس رونمایی شد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رویداد «چالش‌های فناورانه مهندسی خوردگی» با رویکرد حل چالش‌های صنایع مختلف در این حوزه، در سطح ملی، در ششم اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در این رویداد، از یک سو با تبیین موضوع و احصاء چالش‌های فناورانه صنایع کشور، و از سوی دیگر با شناسایی و عرضه ظرفیت‌ها و پاسخگویی به چالش‌های خوردگی، تلاش می‌شود زیان وارده به اقتصاد کشور به حداقل برسد. برگزاری پنل مدیریت خوردگی، نمایشگاه جانبی در قالب فن بازار تخصصی مهندسی خوردگی و نشست‌های جانبی علمی فناورانه با حضور خبرگان صنعت و اساتید برجسته دانشگاهی بخشی از برنامه‌های این رویداد تخصصی است. این رویداد فرصت مناسبی جهت ارائه چالش‌های فناورانه در حوزه خوردگی فراروی صاحبان صنعت قرار می‌دهد و امکان تجاری سازی نوآوری‌ها و راه حل‌های فناورانه را برای شرکت‌های فناور، دانش بنیان، اساتید محققان، دانشجویان را فراهم می‌کند. محورهای رویداد شامل «پوشش و رنگ»، «بازدارنده‌های خوردگی»، «حفاظت کاتدی»، «انتخاب مواد»، «خوردگی دمای بالا و اکسیداسیون»، «هوشمندسازی سیستم‌های کنترل خوردگی» می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
فارغ التحصیل رشته‌های شبکه، الکترونیک یا مخابرات کارشناس بازرگانیآشنا به امور فنی، بازرگانی و فروش- دارای سابقه کار در این امور- پر انرژی، با انگیزه، علاقه مند به کار تیمی و آشنا به تجهیزات شبکه -آشنایی کامل به آفیس -تسلط نسبی به نرم افزارهای گرافیکی از جمله کرل و فتوشاپ- حقوق ثابت ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان + پورسانت + بیمهمرد و زن تهرانمتقاضیان واجد شرایط میتوانند رزومه خود را به شماره تلگرام درج شده ارسال نمایند. اطلاعات تماس: sepitam. co@gmail. com
تابناکتابناک1 هفته قبل
براساس رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال ۲۰۱۷ به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی انرژی در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است. به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، براساس رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال ۲۰۱۷ به مقام نخست تولیدات علمی در رشته مهندسی انرژی در سطح کشورهای آسیای غربی رسیده است. سوریه به عنوان آخرین کشور در سطح آسیای غربی در سال ۲۰۱۷ تنها ۵ مقاله در زمینه مهندسی انرژی ارائه کرده است. ایران در یک بررسی کلی‌تر میان ۱۵۵ کشور جهان، جایگاه هفتم تولیدات علمی در رشته مهندسی انرژی را به خود اختصاص داده است. صدر نشین جهان در رشته مهندسی انرژی چین است، محققان چینی در سال ۲۰۱۷، حدود هیجده هزار و ۳۰۵ مقاله در زمینه مهندسی انرژی منتشر و ارائه کرده‌اند که از این تعداد هیجده هزار و ۱۰۷ مورد قابل استناد بوده است.

به انتهای لیست رسیدید