هنر و تجربه

هنر و تجربه

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| فهرست فیلم‌هایی که در دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما مورد داوری قرار گرفتند منتشر شد. این فهرست شامل چهار بخش، فیلم‌های بلند، فیلم‌های اول، مستند و کوتاه می‌شود. به گزارش اعتمادآنلاین، فیلم‌های بلند سینمایی شامل آثاری است که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا ۱۵ اسفند ۹۷ (به غیر از فیلم‌های اکران نوروز ۱۳۹۷) در اکران عمومی یا هنر و تجربه روی پرده رفته‌اند. فیلم‌های مستند آثاری را شامل می‌شود که در جشنواره سینما حقیقت در سال ۱۳۹۷ در این جشنواره نمایش داشتند و آثار کوتاه نیز فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم کوتاه را در برمی‌گیرد. آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل اسپیناس خلیج فارس (بلوار کشاورز) برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
و از این در ادبیات ایشان تولید چنین آثاری به معنی سینمای دولتی، سینمای حاکمیتی، سینمای دینی، سینمای ایدئولوژیک، سینمای سفارشی و … ترجمه و اقدامی ضد هنری و پلشت می‌باشد. و … ندارد؛ می‌بایست به یک نکته مهم توجه داشت و آن فرایند مجهول و سیاست‌های غیر شفاف موسسه هنر و تجربه در عموم زمینه‌های فعالیت خود است. اطلاع رسانی‌های صورت پذیرفته از رویدادهای برگزار شده در هنر و تجربه عموما ضعیف بوده حال آنکه بودجه مخصوص به آن تعلق گرفته است. این موضوع لزوم دقت و بررسی مدیران مربوطه را در جهت ساماندهی و کاهش هزینه‌های تخصیص یافته به این بخش و افزایش عملکرد خروجی آن را می‌طلبد. یت فرایند نفوذ هر چه بیشتر در کیان فرهنگی کشور مهیا ساخته است.
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما»، فهرست فیلم‌هایی که در دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» مورد داوری قرار گرفتند، منتشر شد. این فهرست شامل چهار بخش، فیلم‌های بلند، فیلم‌های اول، مستند و کوتاه می‌شود. فیلم‌های مستند آثاری را شامل می‌شود که در جشنواره «سینماحقیقت» در سال ۱۳۹۷ در این جشنواره نمایش داشتند و آثار کوتاه نیز فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم کوتاه را در برمی‌گیرند. آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل اسپیناس خلیج فارس (بلوار کشاورز) برگزار می‌شود. اسامی فیلم‌های داوری شده در جایزه آکادمی «سینماسینما» را اینجا ببینید.
ایلناایلنا23 ساعت قبل
اسامی فیلم هایی که در دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما مورد داوری قرار گرفتند منتشر شد. به گزارش ایلنا، فهرست فیلم‌هایی که در دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما مورد داوری قرار گرفتند منتشر شد. این فهرست شامل چهار بخش، فیلم‌های بلند، فیلم‌های اول، مستند و کوتاه می‌شود. فیلم‌های مستند آثاری را شامل می‌شود که در جشنواره سینما حقیقت در سال ۱۳۹۷ در این جشنواره نمایش داشتند و آثار کوتاه نیز فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم کوتاه را در برمی‌گیرد. آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مرداد در هتل اسپیناس خلیج فارس (بلوار کشاورز) برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
*ساخت فیلم سینمایی «در سکوت» مربوط به حدود سال ۹۵-۹۴ است. این وقفه پیش‌آمده در اکران فیلم به چه دلیل بوده است؟ -این تصمیم تهیه‌کننده فیلم یعنی سعید ملکان بوده است. من به‌عنوان کارگردان چندان به جزییات این مساله واقف نیستم و بهتر است در مورد این سه سال وقفه در اکران فیلم، تهیه‌کننده اگر لازم دید توضیح دهد. کارگردانان می‌توانستند با ساخت تله‌فیلم تجربه کسب کنند و آماده ساخت فیلم‌های سینمایی حرفه‌ای شوند. نمی‌دانم «در سکوت» اگر در سینمای بدنه اکران می‌شد چه نتیجه‌ای می‌گرفت، اما به‌طور کلی تفاوت چندانی بین «هنر و تجربه» و سینمای بدنه نمی‌بینم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
‎ابراهیم داروغه‌زاده، معاون پیشین نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، با بیان اینکه تلاش کرده به عهد خود که همان صیانت از مجوزهای سازمان سینمایی وفادار بماند می‌گوید: امروز دیگر فیلم‌های «توقیفی» دغدغه اصلی سینما نیستند و فضای مساعدی برای ساخت فیلم‌های انتقادی در سازمان سینمایی وجود دارد. معتقد بودم و هستم مرجع تشخیص و نماینده حاکمیت در حوزه سینما، سازمان سینمایی است و تصمیم سازمان، فصل‌الخطاب است و همه باید تابع آن باشند. ‎البته بعضی‌ها نگران این هستند که شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شود، در صورتی که اتفاقا این شبکه می‌تواند مکمل تلویزیون باشد. این دو سال توسعه همه جانبه در تولید و نشر شبکه نمایش خانگی از نکات مثبت است چون شما تصور کنید سال‌ها افرادی در این حوزه فقط دلال بودند و ۹۰ درصد شبکه نمایش خانگی این بود که فیلمی را از یکی از کشورهای خارجی بخرند، اینجا دوبله و بعد پخش کنند اما این الان در شبکه نمایش خانگی کمترین سهم را دارد. ما هر چقدر در حوزه سینما و شبکه نمایش خانگی بتوانیم تولید را افزایش دهیم به موفقیت رسیده‌ایم.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: دومین فیلم افشین هاشمی با نام «صدای آهسته» پس از سه سال، در گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. به گزارش سینماپرس، افشین هاشمی این فیلم را سال ۹۴ پس از «خسته نباشید!» بار دیگر با نوشته‌ای از محمد رضایی‌راد در نیویورک ساخت و تاکنون در نمایش‌های بین‌المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و … را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده است. برنا جعفری به عنوان مدیر فیلمبرداری و عاطفه نوری با عنوان مشاور امور بازیگران و طراح لباس همراه کارگردان بوده‌اند. تدوین صدای فیلم با سعید بجنوردی و طراحی و هم‌آمیزی صداها بر عهده‌ بهمن اردلان بوده و موسیقی فیلم را اسکایلار دی‌کلهر ساخته است. «صدای آهسته» که نگاهی فلسفی به تغییر جنسیت دارد، مردادماه در گروه سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌آید.
ایسناایسنا2 روز قبل
معتقد بودم و هستم مرجع تشخیص و نماینده حاکمیت در حوزه سینما، سازمان سینمایی است و تصمیم سازمان، فصل‌الخطاب است و همه باید تابع آن باشند. دومین اتفاق مهم افزایش سهم تولیدات فیلم و سریال داخلی در شبکه نمایش خانگی بوده است. ‎البته بعضی‌ها نگران این هستند که شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شود، در صورتی که اتفاقا این شبکه می‌تواند مکمل تلویزیون باشد. این دو سال توسعه همه جانبه در تولید و نشر شبکه نمایش خانگی از نکات مثبت است چون شما تصور کنید سال‌ها افرادی در این حوزه فقط دلال بودند و ۹۰ درصد شبکه نمایش خانگی این بود که فیلمی را از یکی از کشورهای خارجی بخرند، اینجا دوبله و بعد پخش کنند اما این الان در شبکه نمایش خانگی کمترین سهم را دارد. بنابراین از هر نظر که این موضوع بررسی شود حمایت همه جانبه دولت از شبکه نمایش خانگی واجب است و همینطور حمایت صداوسیما.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 روز قبل
مستند ۷۰ دقیقه‌ای «باد صبا» در سال ۱۹۶۹ به سفارش وزارت فرهنگ و هنر توسط آلبر لاموریس فیلمساز شهیر فرانسوی درباره ایران و مردم ایران ساخته شده است. منوچهر انور روایت فیلم را به عهده دارد و در آن از موسیقی حسین دهلوی و ابوالحسن صبا استفاده شده‎ است. این مستند که بیشترین صحنه‌هایش با بالگرد تصویربرداری شده، در سال ۱۹۷۸ نامزد جایزه اسکار بهترین مستند شد. دولت وقت ایران که متوقع بود فیلمساز فرانسوی به ایران صنعتی بیش از ایران سنتی بپردازد، پس از پایان فیلمبرداری از لاموریس خواست نشانه‌های توسعه‌یافتگی ایران را نیز با برداشتن فیلم از سد کرج، در «باد صبا» بگنجاند اما بالگرد گروه هنگام فیلمبرداری در سد کرج سقوط کرد و این حادثه به مرگ آلبر لاموریس منجر شد. این مستند فردا ساعت ۲۰ در پردیس سینمایی چارسو و در همین ساعت و همین روز در مجموعه سینمایی شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در سیتی‌سنتر اصفهان نمایش داده می‌شود.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: کارگردان و برنامه ساز سینما و تلویزیون گفت: در تلویزیون ما متاسفانه نهاد خانواده جایگاه مطلوبی در تولیدات نمایشی ندارد. در حقیقت توجه به خانواده باعث می‌شود اجتماع از بسیاری از آسیب‌ها در امان بماند. با این توضیح لازم است در تولیدات نمایشی، خانواده یک نهاد امن توصیف شود که در آن تمام مشکلات قابل حل است. وی افزود: با نهایت تاسف فاکتور خانواده در سینما ایران آنچنان که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای همین اکثریت شخصیت‌های مثبت یا منفی دارای خانواده نیستند. این روش در طول زمان این ذهنیت را برای تماشاگر پیش می‌آورد که همیشه به خانواده نگاهی مقدس گونه داشته باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دومین فیلم افشین هاشمی با نام «صدای آهسته» پس از سه سال، در گروه هنر و تجربه به نمایش در می‌آید. هاشمی این فیلم را سال ۹۴ پس از «خسته نباشید!» براساس نوشته‌ای از محمد رضایی‌راد در نیویورک ساخت که تاکنون در نمایش‌های بین‌المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و …را دریافت کرده است. منوروا سلزا، جورجیا وارنر، جو پلیستر و کیت موئت به همراه اشکان خطیبی و مارتین شمعون‌پور در این فیلم حضور دارند. «صدای آهسته» که نگاهی فلسفی به تغییر جنسیت دارد، مرداد امسال در گروه سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌آید.
ایسناایسنا2 روز قبل
دومین فیلم افشین هاشمی با نام «صدای آهسته» پس از سه سال، در گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. به گزارش ایسنا، افشین هاشمی این فیلم را سال ۹۴ پس از «خسته نباشید!» بار دیگر با نوشته‌ای از محمد رضایی‌راد در نیویورک ساخت و تاکنون در نمایش‌های بین‌المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و… را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده است. برنا جعفری به عنوان مدیر فیلمبرداری و عاطفه نوری با عنوان مشاور امور بازیگران و طراح لباس همراه کارگردان بوده‌اند. تدوین صدای فیلم با سعید بجنوردی و طراحی و هم‌آمیزی صداها بر عهده‌ی بهمن اردلان بوده و موسیقی فیلم را اسکایلار دی‌کلهر ساخته است. «صدای آهسته» که نگاهی فلسفی به تغییر جنسیت دارد، مردادماه در گروه سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌آید.
ایلناایلنا2 روز قبل
دومین فیلم افشین هاشمی با نام «صدای آهسته» پس از سه سال، در گروه هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. به گزلارش ایلنا، افشین هاشمی این فیلم را سال ۹۴ پس از «خسته نباشید!» بار دیگر با نوشته‌ای از محمد رضایی‌راد در نیویورک ساخت و تاکنون در نمایش‌های بین‌المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و … را از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده است. برنا جعفری به عنوان مدیر فیلمبرداری و عاطفه نوری با عنوان مشاور امور بازیگران و طراح لباس همراه کارگردان بوده‌اند. تدوین صدای فیلم با سعید بجنوردی و طراحی و هم‌آمیزی صداها بر عهده‌ی بهمن اردلان بوده و موسیقی فیلم را اسکایلار دی‌کلهر ساخته است. «صدای آهسته» که نگاهی فلسفی به تغییر جنسیت دارد، مردادماه در گروه سینماهای هنروتجربه به نمایش در می‌آید
زوم‌جیزوم‌جی2 روز قبل
فیلم سینمایی «مسخره‌باز» به‌عنوان اولین ساخته‌ی همایون غنی‌زاده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. این فیلم ایرانی در جشنواره دو جایزه بهترین فیلم اول، بهترین فیلم هنر و تجربه، بهترین جلوه‌های ویژه میدانی و بهترین بازیگر مکمل مرد برای علی نصیریان را برنده شد. بنابر اخیار جدید سینمای ایران؛ سعید خانی، مدیرعامل شرکت «خانه سینما» از ثبت قرارداد اکران فیلم «مسخره‌باز» سخن گفت. اخیرا قرار پخش فیلم «مسخره‌باز» ساخته همایون غنی‌زاده در این دفتر بسته شده و مشغول آماده‌سازی مواد تبلیغاتی فیلم هستیم. این فیلم سینمایی با حضور صابر ابر، بابک حمیدیان، رضا کیانیان، داریوش موفق، محسن حسینی، هدیه تهرانی و علی نصیریان ساخته شده است.
مهرمهر2 روز قبل
ناصر مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سالن سیروس صابر را برای پخش فیلم‌های هنر و تجربه به آخرین سیستم مجهز می‌کنیم، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی و مکاتبات انجام شده با سازمان سینمایی این سالن برای پخش فیلم‌های هنر و تجربه آماده می‌شود. وی اضافه کرد: مقرر است سازمان سینمایی آخرین مدل دستگاه پخش فیلم را در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز قرار دهد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با بیان اینکه دستگاه در شرف تحویل است، ادامه داد: بلافاصله بعد از تحویل دستگاه سیستم‌های صوتی سالن را هم مجهز و سالن را آماده پخش می‌کنیم. مقدم گفت: امیدواریم همزمان با گرامیداشت هفته دولت بتوانیم به شهروندان عزیز این خدمت را ارائه کنیم.
مهرمهر2 روز قبل
این مستند همین روز ساعت ۲۰ در مجموعه سینمایی شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در سیتی‌سنتر اصفهان نمایش داده می‌شود. امکان تماشای این فیلم در قالب اکران عمومی فراهم نیست و برنامه‌های سینماتک، جشنواره‌ها و باشگاه «هنر و تجربه» تنها فرصت دیدن اینگونه آثار است. مستند ۷۰ دقیقه‌ای «باد صبا» در سال ۱۹۶۹ به سفارش وزارت فرهنگ و هنر توسط آلبر لاموریس فیلمساز شهیر فرانسوی درباره ایران و مردم ایران ساخته شده است. منوچهر انور روایت فیلم را به عهده دارد و در آن از موسیقی حسین دهلوی و ابوالحسن صبا استفاده شده‎ است. در دومین برنامه تابستانه باشگاه «هنر و تجربه»، مهرداد فراهانی مدرس، پژوهشگر و منتقد سینمای مستند به نقد و بررسی مستند «باد صبا» که به همت فیلمخانه ملی بازسازی شده است، می‌پردازد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
طبعا با توجه به این شرایط سازمان منطقه آزاد متقاعد شد که ما در این رویداد همراهی کند و از سال ۹۴ جشنواره موج آغاز به کار کرد. جشنواره موج برای این فیلمسازان و علاقهمندان به نوعی ایجاد انگیزه و علاوه بر حمایت از جریان فیلم کوتاه فضا را برای فیلمسازان بومی هم مساعدتر کرد. موضوعی شدن جشنواره استقبال از آن را چندین برابر کرددبیر جشنواره «موج» تصریح کرد: امسال خروجی بهتری نسبت به دوره‌های گذشته داشتیم و این به موضوعی بودن آن برمی‌گردد. ضمن اینکه مذاکراتی با دوستانمان در مشهد برای اکران متقابل آثار فیلمسازان کوتاه و ایجاد تعامل بین هنرمندان مشهدی و جزیره کیش داشتیم که امیدوارم به نتیجه برسد. یادآور می‌شود سومین دوره جشنواره فیلم «موج» از تاریخ چهارم تا هفتم شهریور در جزیره کیش برگزار خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
نبی در بخش دیگر صحبت هایش درباره تجربه اکران فیلم کوتاه «خواب گردها» اینگونه بیان کرد: اکران این فیلم کوتاه حدود دو یا سه هفته پیش در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به پایان رسید که تجربه‌ای جذاب، بسیار عالی و آموزنده بود. شنبه آخرین نمایش فیلم در سینما هویزه مشهد بود و پرونده این فیلم کوتاه بسته شد. وی در پایان از ساخت فیلم کوتاه جدیدش خبر داد و گفت: قصه این فیلم کوتاه مرتبط با تاریخ انقلاب است که در جزیره آشوراده بندر ترکمن در سال ۱۳۴۰ اتفاق می‌افتد. چون فضای این فیلم کوتاه یک فضای زمستانی است اواخر سال تولید آن را شروع می‌کنیم. در نتیجه درسال آینده هم یک فیلم کوتاه و هم یک فیلم بلند از من اکران می‌شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
دومین برنامه نمایش «تابستانه» باشگاه «هنروتجربه» به نمایش مستند دیدنی «باد صبا» اختصاص یافت. این مستند همین روز ساعت ۲۰ در مجموعه سینمایی شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در سیتی‌سنتر اصفهان نمایش داده می‌شود. مستند ۷۰ دقیقه‌ای «باد صبا» در سال ۱۹۶۹ به سفارش وزارت فرهنگ و هنر، توسط آلبر لاموریس فیلمساز شهیر فرانسوی درباره‌ ایران و مردم ایران ساخته شده است. منوچهر انور روایت فیلم را بعهده دارد و در آن از موسیقی حسین دهلوی و ابوالحسن صبا استفاده شده‎است. در دومین برنامه «تابستانه» باشگاه «هنروتجربه»، مهرداد فراهانی مدرس، پژوهشگر و منتقد سینمای مستند به نقد و بررسی مستند «باد صبا» که به همت فیلمخانه‌ ملی بازسازی شده است، می‌پردازد.
مهرمهر3 روز قبل
وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از تدوین این کار توسط بابک قائم انجام شده است. ضمن اینکه این فیلم پست پروداکشن سختی دارد به طوری که فکر می‌کنم «ریست» در مهر یا آبان ماه آماده نمایش شود. حتی اساس فیلم قبلی من هم قصه گویی بود به همین دلیل در «ریست» هم قطعا به این بعد توجه کرده‌ایم. البته ما در این فیلم روایتی غیرخطی داریم به طوری که نیازمند مخاطبان کمی باسوادتر هستیم. همانطور که گفتم ما در این فیلم هفت لایه داریم که در هر کدام از این لایه‌ها مباحث فلسفی دیده می‌شود که پررنگ‌ترین آنها جهان‌های موازی است.
زوم‌جیزوم‌جی3 روز قبل
هاشم‌زاده اولین فیلم سینمایی خود را با نام «در سکوت» در سال ۱۳۹۴ جلوی دوربین برد. بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، فیلم سینمایی «در سکوت» قرار است در گروه هنر و تجربه روی پرده برود. ژرژ هاشم‌زاده کار سینمایی خود را با دستیاری کارگردان در فیلم «تا غروب»، ساخته جعفر والی محصول ۱۳۶۷ آغاز کرد. سعید پورصمیمی، بازیگر فیلم «در سکوت» بازی در سینما را از سال ۱۳۶۵ با فیلم سینمایی «ناخدا خورشید»، ساخته ناصر تقوایی آغاز کرد. معتمدآریا که مدتی پیش با فیلم «بنفشه آفریقایی» در جشنواره فجر حاضر بود، برای اولین‌بار در فیلم سینمایی «جدال» محصول ۱۳۶۴ جلوی دوربین رفت.
انتخابانتخاب3 روز قبل
فیلم سینمایی «درسکوت» نخستین اثر سینمایی ژرژ هاشم ‌زاده در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می‌شود. ژرژ هاشم‌زاده که سال‌ها به عنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز در کنار فیلم‌سازانی مانند ابوالحسن داودی، همایون اسعدیان و ایرج طهماسب فعالیت کرده است، اولین فیلم بلند خود «در سکوت» را سال ۱۳۹۴ مقابل دوربین برد. فیلمی پربازیگر که چهره‌های مطرحی چون سعید پورصمیمی، فاطمه معتمدآریا، ویشکا آسایش، پانته‌آ پناهی‎ها و احترام‌السادات برومند درآن ایفای نقش می‎کنند. اولین فیلم بلند هاشم زاده، قصه زنی ۴۷ ساله به نام سودابه است که بعد از بیست و دو سال به ایران باز می‌گردد. اکنون دخترش ستاره که با پدر بزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کند، راضی به دیدن او نمی‌شود.

روایتی از یک قاچاق متفاوت در سینما / نمی‌خواستیم بایگانی شویم

4+
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل

روایتی از یک قاچاق متفاوت در سینما / نمی‌خواستیم بایگانی شویم

ایسناایسنا4 روز قبل
«کارت پرواز» راوی قصه‌ای است که شاید در همین نزدیکی‌ها اما دور از چشم ما رخ دهد. ماحصل تمام تلاش ما در این مدت برای نمایش «کارت پرواز» اکران در هنر و تجربه بود و اگر این را هم از دست می‌دادیم فیلم‌مان برای همیشه بایگانی می‌شد. درباره اکران «کارت پرواز» هم داستان به همین شکل است و نمی‌توان به گذشته رفت و دید که اگر «کارت پرواز» در زمان خودش اکران می‌شد، چه اتفاقی می‌افتد. ولی حالا که فیلم اکران شده می‌بینم که شاید آن موقع نباید یک سری کارها را انجام می‌دادم و البته کارهایی که باید انجام می‌دادم. هیئت انتخاب جشنواره فجر آقای افروغ لیست فیلم‌های منتخب را اعلام کردند و «کارت پرواز» جزو لیست بود اما در لیستی که جشنواره انتخاب می‌کند، نبود.
زوم‌جیزوم‌جی4 روز قبل
فیلم کارت پرواز ایده ابتدایی خوبی دارد و عملا ما را با یک حادثه محرک درگیر کننده، وارد دنیای فیلمش می‌کند اما پس از تعریف موقعیت بحرانی پیش آمده برای شخصیت‌ها، دیگر شاهد هیچ کشمکش دراماتیک و حتی پیرنگ فرعی درگیر کننده‌ای در ادامه فیلم نیستیم. در ادامه جزییات داستان فیلم فاش می‌شودپس از تعریف موقعیت بحرانی پیش آمده برای شخصیت‌ها، دیگر شاهد هیچ کشمکش دراماتیک و حتی پیرنگ فرعی درگیر کننده‌ای در ادامه فیلم نیستیمفیلم با صدای جیغ آغاز می‌شود. یک شات از ویرانه‌ای که او در آن زندگی می‌کند به ما نشان داده می‌شود. فیلم کارت پرواز ایده ابتدایی خوبی دارد و عملا ما را با یک حادثه محرک درگیر کننده، وارد دنیای فیلمش می‌کندندا حال خوبی ندارد و منصور از ترس لو رفتن خودش پرواز را لغو می‌کند. کارت پرواز با ایده‌ای که داشت می‌توانست به کارت پرواز فیلمساز در کارنامه خودش تبدیل شود اما در پایان چیزی جز افسوس باقی نگذاشت …
انتخابانتخاب4 روز قبل
مهتاب کرامتی هفته گذشته به تماشای «کارت پرواز» به کارگردانی مهدی رحمانی نشست و پس از تماشای این فیلم درباره آن قرار داد نوشت. فیلم «کارت پرواز» داستان انسان‌هایی است که چنگ می‌زنند و نمی‌رسند. قصه فیلم «کارت پرواز» قصه این آدم‌هاست. انسان‌هایی که به استیصال رسیده‌اند و تنها راه رهایی‌شان بلعیدن مرگ است. قصه «کارت پرواز» قصه بغضی است که با تو می‌ماند تا انتها.» «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی با بازی ندا جبرائیلی و منصور شهبازی این روزها در سینماهای گروه هنر و تجربه در حال اکران است.
انتخابانتخاب4 روز قبل
«قصه بلوار» به کارگردانی داود اشرفی و با حضور حضور همایون امامی فیلم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. به نقل از روابط عمومی مستند «قصه بلوار» که درحال حاضر در گروه سینمایی «هنر و تجربه» درحال اکران است، روز یکشنبه ۲۳ تیر ساعت ۱۷ در سینماتک خانه هنرمندان نمایش داده می‌شود و در ادامه با حضور همایون امامی مستندساز و منتقد و داود اشرفی کارگردان «قصه بلوار»، مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. همچنین تاکنون چهره‌هایی از حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی همچون محمود دولت‌آبادی، لیلی گلستان، بابک احمدی، احمد مسجدجامعی، فرزانه طاهری، مراد ثقفی، عباس کاظمی «قصه بلوار» را تماشا کرده‌اند. با اینکه ۲ ماه از اکران فیلم گذشته اما خوشحالیم که همچنان مورد علاقه مردم واقع شده و به تماشای آن می‌آیند. مستند «قصه بولوار» به وقایع مختلف و حوادث اجتماعی‌ای که با بولوار کشاورز پیوند خورده‌اند، اشاره دارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
مهم این است که ما به دنبال این بودیم که کانسپت اصلی فیلم و مفهوم آن توسط مخاطب درک شود. خانه سالمندان از نظر من مساوی مرگ بود. دنبال یک خانه قدیمی و درب و داغان نیستم که فقر از سر و رویش می‌بارد. پس از ۳۵ خانه، این خانه پیدا شد که به دلیل اینکه در بالای شهر واقع شده بود، مقداری هم هزینه‌اش بالا بود. حالا چرا این خانه؟ من دنبال خانه‌ای بودم که در و دیوار خانه اصالت داشته باشد.
ایسناایسنا6 روز قبل
در مراسم اختتامیه دومین جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی از افزایش ۲۵ درصدی اعتبارات برای این ساختار تلویزیونی در صداوسیما خبر داده شد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، آئین اختتامیه جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی عصر پنجشنبه - ۲۰ تیرماه - در کرمانشاه برگزار شد. * جشنواره پویانمایی گامی مهم در اجرای عدالت رسانه‌ای استمعاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: برگزاری جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی در استانی مرکزی همچون کرمانشاه گامی مهم در تمرکززدایی و اجرای عدالت رسانه‌ای است. * برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی مشخص شدندبر اساس این گزارش ایسنا، تندیس و جوایز برگزیدگان بخش‌های مختلف دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران در مراسم اختتامیه به برگزیدگان اهدا شد. * اهدای پرچم جشنواره پویانمایی به هرمزگاندر آئین اختتامیه دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران پرچم جشنواره به هرمزگان میزبان جشنواره سوم اهدا شد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
وی با بیان اینکه ۴ هزار صندلی سینما در استان کرمان وجود دارد عنوان کرد: استان کرمان قریب ۳ میلیون نفر جمعیت دارد که نسبت تعداد صندلی‌ها به جمعیت استان نسبت به آمار کشوری ما زیاد قابل قبول نیست. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان حرکت روبه رشدی در حال رقم خوردن است گفت: با این وجود متاسفانه در شهر کرمان این وضعیت مناسب نیست و تعداد سالن‌های مدرن ما بسیار کم است. وی با بیان اینکه جذابیت فضای سینماهای امروزی در جذب مخاطب بسیار اهمیت دارد گفت: متاسفانه سینماهای شهر کرمان قدیمی هستند و بیشتر از۵۰ سال قدمت دارند از این رو احداث پردیس‌های سینمایی در چند پاساژ شهر کرمان در برنامه است. علیزاده با اشاره به اینکه در شهر کرمان سینما نور و درخشان را داریم که تعطیل هستند افزود: سینما درخشان مالک خصوصی دارد و با پیگیری‌های بسیار ارشاد مالک آن پیدا و صحبت‌هایی شده است و متولی سینما نور کرمان هم حوزه هنری است که البته این سینما مشکلات حقوقی دارد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه یک سینمای قدیمی در کرمان وجود دارد عنوان کرد: سینما تابان قدیمی‌ترین سینمای کرمان است که در میدان ارگ قرار دارد و پیگیر تبدیل آن به موزه سینما هستیم.

به انتهای لیست رسیدید