هنر و تجربه

هنر و تجربه

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
داستان این فیلم درباره یک نویسنده مشهور مبتلا به بیماری سرطان است که برای تامین مخارج درمان خود به ناچار با روزنامه‌های زرد همکاری می‌کند. در این فیلم که چهارمین ساخته این کارگردان محسوب می‌شود و در سال ۹۵ تولید شده بازیگرانی چون پیام دهکردی، مرضیه وفامهر، فرشین طهماسب، محمد کارهمت، محمد اکبری، ندا مقصودی، پیمان مقدمی، دریا مقبلی، بهدخت ولیان، مریم سرمدی و گیتی قاسمی ایفای نقش می‌کنند. این فیلم در زمان ساخت به نام «سرطان» معرفی شده بود که بعد از اتمام به «بی‌صدا» تغییر نام پیدا کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
فیلم مستند «پسران سندباد» به کارگردانی رضا حائری از اول اسفند در گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود. اعتمادآنلاین| مستند «پسران سندباد» به کارگردانی رضا حائری از روز چهارشنبه اول اسفند با نمایش در خانه هنرمندان تهران و پردیس هویزه مشهد اکران خود را در گروه «هنر و تجربه» آغاز می‌کند. سال‌ها بعد از این ماجرا، خانم کاپلان برای دیدار دوباره با همسفرانش که زمانی او را بدیمن می‌دانستند عازم بندر کنگ در جنوب ایران می‌شود. اما این دیدار نیز آن طور که او فکر می‌کرد پیش نمی‌رود. نخستین اکران‌های فیلم مستند «پسران سندباد» روز چهارشنبه اول اسنفد ماه ساعت ۲۰ در خانه هنرمندان تهران و ساعت ۱۷ در پردیس هویزه مشهد رقم خواهد خورد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
فیلم سینمایی «یه‌وا» به کارگردانی آناهید آباد که نماینده سینمای ارمنستان برای رقابت در نودمین دوره جوایز اسکار در بخش اسکار خارجی زبان بود در گروه هنروتجربه اکران می‌شودبه گزارش ایلنا، «یه‌وا» داستان زنی است که به اتهام قتل همسرش تحت تعقیب است. او برای حفاظت از دخترش فرار را پیشه کرده و به ناچار به روستایی دور دست پناه می‌برد. اکران ویژه این فیلم با حضور جمعی از اهالی سینما و رسانه روز شنبه ۱۸ اسفندماه ساعت ۲۰ در سینما فرهنگ برگزار می‌شود. «یه‌وا» نخستین ساخته آناهید آباد حضور در ۲۴ جشنواره بین‌المللی از جمله جشنواره‌هایی چون پالم اسپرینگز، کلیولند و میل ولی آمریکا، جشنواره مونترال کانادا و جشنواره آسیا پاسفیک را در کارنامه خود دارد. این فیلم همچنین برنده جایزه منتخب تماشاگران در جشنواره انار تورنتوکانادا، برنده جایزه بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی زردالوی طلائی ارمنستان، برنده جایزه بهترین فیلم و کارگردانی از جشنواره آرپا هالیود آمریکا، برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن جشنواره بین المللی فیلم کینوشوک و برنده جایزه بهترین فیلم از سوی هیات داوران نوجوان جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان رولان شده است.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
فیلم مستند «پسران سندباد» به کارگردانی رضا حائری از اول اسفند در گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود. به نقل از روابط عمومی فیلم، مستند «پسران سندباد» به کارگردانی رضا حائری از روز چهارشنبه اول اسفند با نمایش در خانه هنرمندان تهران و پردیس هویزه مشهد اکران خود را در گروه «هنر و تجربه» آغاز می‌کند. سال‌ها بعد از این ماجرا، خانم کاپلان برای دیدار دوباره با همسفرانش که زمانی او را بدیمن می‌دانستند عازم بندر کنگ در جنوب ایران می‌شود. اما این دیدار نیز آن طور که او فکر می‌کرد پیش نمی‌رود. نخستین اکران‌های فیلم مستند «پسران سندباد» روز چهارشنبه اول اسنفد ماه ساعت ۲۰ در خانه هنرمندان تهران و ساعت ۱۷ در پردیس هویزه مشهد رقم خواهد خورد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: مراسم رونمایی از مستند «چشمه زاون» به کارگردانی زهرا نیازی از فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» در اصفهان برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس، مراسم رونمایی از مستند «چشمه زاون» به کارگردانی زهرا نیازی از فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» در روز شنبه ۷ اردیبهشت در سینما ساحل اصفهان برگزار می‌شود. «چشمه زاون» مستندی درباره یک مقطع زمانی از زندگی زنده یاد زاون قوکاسیان و تاثیرش بر سینما و فرهنگ شهر اصفهان و سینمای کشوراست. عوامل فیلم «چشمه زاون» عبارتند از کارگردان، پژوهشگر و تدوینگر: زهرا نیازی، تصویربردار: بهروز ملبوس باف و زهرا نیازی، صدابردار: بهروز ملبوس باف، زهرا نیازی، صداگذار: حسن شبانکاره، آهنگساز: کارنگ کرباسی، خواننده: سروش دادیار و تهیه‌کننده: زهرا نیازی. این برنامه با هدف تمرکززدایی برنامه‌های گروه «هنر و تجربه» از تهران و رونق بیشتر برنامه‌های سینمایی این گروه در دیگر شهرها برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مراسم رونمایی از مستند «چشمه زاون» به کارگردانی زهرا نیازی از فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» روز شنبه ۷ اردیبهشت در اصفهان برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا به نقل ازروابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، «چشمه زاون» مستندی درباره یک مقطع زمانی از زندگی زنده یاد زاون قوکاسیان و تاثیرش بر سینما و فرهنگ شهر اصفهان و سینمای کشوراست. این مراسم هم‌زمان با سالروز تولد زاون قوکاسیان در شهر زادگاهش برگزار می‌شود. عوامل فیلم «چشمه زاون» عبارتند از کارگردان، پژوهشگر و تدوینگر: زهرا نیازی، تصویربردار: بهروز ملبوس باف و زهرا نیازی، صدابردار: بهروز ملبوس باف، زهرا نیازی، صدا گذار: حسن شبانکاره، آهنگساز: کارنگ کرباسی، خواننده: سروش دادیار و تهیه‌کننده: زهرا نیازی. این برنامه با هدف تمرکززدایی برنامه‌های گروه «هنر و تجربه» از تهران و رونق بیشتر برنامه‌های سینمایی این گروه در دیگر شهرها برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، مراسم رونمایی از مستند «چشمه زاون» به کارگردانی زهرا نیازی از فیلم‌های گروه «هنر و تجربه» در روز شنبه ۷ اردیبهشت در سینما ساحل اصفهان برگزار می‌شود. «چشمه زاون» مستندی درباره یک مقطع زمانی از زندگی زنده یاد زاون قوکاسیان و تاثیرش بر سینما و فرهنگ شهر اصفهان و سینمای کشوراست. این مراسم همزمان با سالروز تولد زاون قوکاسیان در شهر زادگاهش برگزار می‌شود. عوامل فیلم «چشمه زاون» عبارتند از کارگردان، پژوهشگر و تدوینگر: زهرا نیازی، تصویربردار: بهروز ملبوس باف و زهرا نیازی، صدابردار: بهروز ملبوس باف، زهرا نیازی، صداگذار: حسن شبانکاره، آهنگساز: کارنگ کرباسی، خواننده: سروش دادیار و تهیه‌کننده: زهرا نیازی. این برنامه با هدف تمرکززدایی برنامه‌های گروه «هنر و تجربه» از تهران و رونق بیشتر برنامه‌های سینمایی این گروه در دیگر شهرها برگزار می‌شود.
برنابرنا2 ماه قبل
فیلم سینمایی «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد که در بخش بهترین فیلم خارجی زبان برگزیده شده بود، در گروه هنروتجربه اکران می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ نماینده سینمای ارمنستان برای رقابت در نودمین دوره جوایز اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی زبان برگزیده شده بود، در گروه هنروتجربه اکران می‌شود. این فیلم به تهیه‌کنندگی تقی علیقلی‌زاده با مشارکت مرکز سینمایی ارمنستان و بنیاد سینمایی فارابی ایران تولید شده‌است. فیلم «یه وا» درباره مادری است که به اتهام قتل شوهرش تحت پیگرد قانونی است. فیلم «یه وا» نماینده سینمای ارمنستان در رقابت جوایز سینمای آسیا و اقیانوسیه نیز بود.
ایسناایسنا2 ماه قبل
فیلم‌های سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» و «درساژ» در برخی سالن‌های گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش درمیآیند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، در راستای سیاست اکران همزمان فیلم‌هایی با رویکرد هنری و تجربی همزمان با دیگر سرگروه‌ها در گروه «هنر و تجربه»، فیلم‌های «درساژ» ساخته پویان بادکوبه و «آشغال‌های دوست داشتنی» ساخته محسن امیریوسفی تعدادی سانس در سالن‌های «هنر و تجربه» به خود اختصاص دادند. سانس‌های فیلم سینمایی «آشغال‌های دوست داشتنی» در خانه هنرمندان عبارتند از دوشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۲۰، سه شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۲۰:۳۰، چهارشنبه ۲۲ اسفند ساعت ۲۰:۳۰، پنجشنبه ۲۳ اسفند ساعت ۲۱، جمعه ۲۴ اسفند ساعت ۲۰:۳۰ و یکشنبه ۲۶ اسفند ساعت ۲۰:۳۰. همچنین فیلم «درساژ» تا پایان سال هر شب ساعت ۲۲ در سالن «هنر و تجربه» در پردیس سینمایی کورش به نمایش درمی آید. علی مصفا، شبنم مقدمی، هوشنگ توکلی، علیرضا ثانی‌فر، علیرضا آقاخانی، سیامک ادیب، جلال فاطمی برخی از بازیگران فیلم «درساژ» هستند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
آیین دیدار فیلم سینمایی «بی صدا» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی حسین شهابی فردا (یکشنبه ۲۸ بهمن) از ساعت ۱۸ در موزه سینما برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، فیلم سینمایی «بی صدا» که از شنبه اول اسفند ماه در گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود، فردا (۲۸ بهمن ماه) با حضور عوامل، بازیگران و جمعی از اهالی سینما و رسانه در سالن موزه سینما نمایش داده می‌شود. «بی صدا» چهارمین ساخته سینمایی حسین شهابی در سال ۹۵ تولید شده است. سایر عوامل «بی صدا» نیز عبارتند از: فیلمبردار: محمد گرجیان، صدابردار: سعید بجنوردی، طراح گریم: محمدرضا قومی، طراح صحنه: سعید آهنگرانی، تدوین: سیاوش شهابی، مشاور رسانه‌ای: رکسانا قهقرایی. «بی صدا» داستان یک نویسنده مشهور مبتلا به بیماری سرطان است که برای تامین مخارج درمان خود به ناچار با روزنامه‌های زرد همکاری می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 ماه قبل
در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: ۴۰ سال پیش خانم ماریون کاپلان عکاس مجله‌ نشنال جئوگرافیک برای تهیه‌ گزارشی درباره‌ قدیمی‌ترین مسیر تجارت دریایی جهان تصمیم می‌گیرد با یک کشتی بادبانی ایرانی از خلیج فارس عازم جنوب آفریقا شود اما به باور دریانوردان سنتی یک زن تنها هیچ‌گاه نباید مسافر کشتی بادبانی شود. سال‌ها بعد از این ماجرا، خانم کاپلان برای دیدار دوباره با همسفرانش که زمانی او را بدیمن می‌دانستند عازم بندر کنگ در جنوب ایران می‌شود. اما این دیدار نیز آن طور که او فکر می‌کرد پیش نمی‌رود. نخستین اکران‌های فیلم مستند «پسران سندباد» فردا ساعت ۲۰ در خانه هنرمندان تهران و ساعت ۱۷ در پردیس هویزه مشهد انجام خواهد گرفت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 هفته قبل
این فیلم مستند روایتی تاریخی از این بلوار معروف است که با همه فراز و فرودهایش، با همه آرزوهایش، به داشته جمعی ما تبدیل می‌شود. مراسم افتتاحیه مستند «قصه بولوار» که برنده جایزه هنر و تجربه در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند حقیقت شده است، عصر امروز در خانه هنرمندان برگزار می‌شود و این مستند از فردا در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری مجوز اکران برای نمایش در گروه «هنر و تجربه» را دریافت کرد. کارگردان مستند «میدان جوانان سابق» گفت: «اگرچه اکران فیلم در گروه هنروتجربه با محدودیت‌هایی از جمله تعداد کم سالن و سانس‌های پراکنده مواجه است اما امیدوارم با کمک مسئولان هنر و تجربه و اطلاع‌رسانی به موقع اکران موفقی را تجربه کنیم.» او همچنین از برگزاری بزرگداشت برای یک روزنامه‌نگار، عکاس، کارتونیست، طنزپرداز و… در طول اکران این فیلم خبر داد. کارگردان «میدان جوانان سابق» درباره این مستند که اولین ساخته بلند اوست، نیز گفت: «این فیلم درباره یک عکس است که ما روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ یعنی سال اول دولت اصلاحات به پیشنهاد ماشاالله شمس‌الواعظین سردبیر روزنامه برای روی جلد شماره نوروز در میدان جوانان انداختیم. حالا ۲۰ سال از آن عکس گذشته و من هم در آستانه ۴۰ سالگی تصمیم گرفتم برای همیشه روزنامه‌نگاری را کنار بگذارم. مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری که از روزنامه‌نگاران باسابقه مطبوعات ایران است، سال گذشته در بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و توانست کاندیدای بهترین کارگردانی و همچنین یکی از پرتماشاگرترین فیلم‌های این جشنواره شود.
ایسناایسنا3 ماه قبل
با حضور مدیرعامل موسسه «هنر و تجربه» در جلسه شورای اکران درباره ایجاد شرایط بهتر برای اکران آثار هنری و تجربی بحث و تبادل نظر شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی «هنر و تجربه»، جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه سینمایی «هنر و تجربه» که در جدیدترین جلسه شورای اکران در تاریخ دوشنبه اول بهمن حضور یافته بود درباره دلیل این حضور و نتایج آن توضیح داد: مهم‌ترین دلیل حضور من در شورای اکران مذاکره و تبادل نظر درباره ایجاد بهترین شرایط اکران برای فیلم‌های هنری و تجربی بود. وی با مثبت ارزیابی کردن این جلسه و گفتگوی شکل گرفته گفت: محور گفتگوها درباره تعامل دوسویه شورای اکران و گروه «هنر و تجربه» برای ارتقای وضعیت اکران فیلم هنری و تجربی بود و از نمایندگان وزارت ارشاد خواستیم که با همکاری بیشتر در صدور مجوز اکران فیلم‌های هنری و تجربی این شرایط را فراهم کنند که آثاری از این دست در صف اکران نمانند. صانعی مقدم افزود: استدلال ما این است که تسهیل در اکران فیلم‌های هنری و تجربی باعث می‌شود، سبد اکران متنوع‌تر باشد و مردم با سلیقه‌های مختلف بتوانند آثار مدنظر خود را روی پرده تماشا کنند. وی اضافه کرد: همچنین من این موضوع را با دوستان شورا مطرح کردم که سالن‌های کوچک و خوب به جمع سالن‌های «هنر و تجربه» اضافه شود تا فیلم‌های بیشتری انگیزه اکران در این گروه را داشته باشند و همچنین از اعضای شورا خواستم که آنها نیز فیلم‌های متناسب با حال و هوای گروه «هنر و تجربه» را تشویق کنند که در این گروه روی پرده بروند.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «اسرار دریاچه» به کارگردانی آرمین ایثاریان در گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود. مستند «اسرار دریاچه» اولین بار در دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» به نمایش درآمد و موفق شد در این رویداد سینمایی جوایز بهترین فیلمبرداری، بهترین تحقیق و پژوهش و تندیس «هنر و تجربه» را از آن خود کند. «اسرار دریاچه» را می‌توان مستندی با رویکرد علمی، پژوهشی دانست که در آن تولید دانش هم شده‌است. این مستند در مورد منطقه باستانی تخت سلیمان و دریاچه‌ای است که برای قرن‌ها راز و رمز خود را داشته و داستان‌ها و افسانه‌های زیادی در مورد آن ساخته شده است. گروه فیلمبرداری این مستند برای اولین‌بار توانسته‌اند عمق دریاچه را ببینند و حتی موفق به کشف جانوری شده‌اند که احتمالا پس از بیرون آوردن آن از دریاچه باید رویش نامگذاری کنند.
ایسناایسنا2 هفته قبل
مستند «قصه بولوار» به کارگردانی داود اشرفی از نیمه دوم اردیبهشت در سینماهای گروه «هنر و تجربه» اکران می‌شود. به گزارش ایسنا، «قصه بولوار» درباره بولوار کشاورز، یکی از معروف‌ترین خیابان‌های تهران است که در سال ۱۳۳۹ ساخته شده است. اما شخصی بودن فیلم به معنی ساخت فیلم بر اساس سلیقه فردی نیست. «قصه بولوار» پر است از داستان‌ها و فیلم‌ها و دیگر ارجاعات. مراسم افتتاحیه اکران مستند «قصه بولوار» که برنده جایزه هنر و تجربه در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند حقیقت شده، پانزدهم اردیبهشت ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود و این مستند از شانزدهم همین ماه در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» که این روزها به سرگروهی سینما فرهنگ روی پرده رفته است، به طور همزمان در گروه سینمایی هنر و تجربه هم به نمایش درمی‌آید. مخاطبان هنر و تجربه می‌توانند در سالن‌های این گروه سینمایی به تماشای فیلم «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب و تهیه‌کنندگی محمد احمدی که پس از ۴ سال موفق به اکران شده است، بنشینند. در این اثر، هدایت هاشمی، الهام کردا، بهناز جعفری، سپهراد فرزامی، رضا مرتضوی، رویا جاویدنیا و … بازی می‌کنند. چهارمین فیلم بلند سینمایی عبدالوهاب در سی و چهارمین جشنواره ملی فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن برای الهام کردا، بهترین موسیقی و بهترین تدوین شد. همچنین جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره وزول فرانسه، منتخب جشنواره‌های توکیو، شانگ‌های چین و گرانادا از دیگر حضورهای بین‌المللی این فیلم به شمار می‌رود.
موجموج1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج، مستند میدان جوانان سابق به کارگردانی مینا اکبری که از روزنامه‌نگاران باسابقه مطبوعات ایران است، سال گذشته در بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و توانست کاندیدای بهترین کارگردانی و همچنین یکی از پرتماشاگرترین فیلم‌های این جشنواره شود. لیست عوامل این فیلم عبارتند از: پژوهشگر، نویسنده و کارگردان: مینا اکبری، مشاور کارگردان: سپیده ابطحی، فیلمبردار: محمدرضا جهان‌پناه، صدابردار: حسن شبانکاره، صداگذار: انسیه ملکی، تدوین: سپیده ابطحی با همکاری آرش زاهدی‌اصل (با تشکر از فرحناز شریفی)، آهنگساز: علی صمدپور، مشاور مطبوعاتی: الهه خسروی یگانه؛ مدیرتولید و دستیار کارگردان: عبدالرضا نیک‌پور، عکاس: دانیال شایگان، سرمایه‌گذار: مینا اکبری، احسان رسول‌اف تهیه‌کننده: احسان رسول‌اف.
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
فیلم سینمایی «آن دو» در فرصتی دیگر در گروه سینمایی هنروتجربه روی پرده می‌رود. به گزارش روابط عمومی گروه سینمایی هنروتجربه، فیلم سینمایی «آن دو» ساخته بهروز قبادی به دلیل دستور قضایی تا اطلاع ثانوی در گروه سینمایی هنروتجربه اکران نمی‌شود. پس از رفع مسایل حقوقی بر سر مساله مالکیت اثر، این فیلم می‌تواند بار دیگر در جدول اکران گروه سینمایی هنروتجربه قرار گیرد. این فیلم مجوز اکران از سوی سازمان سینمایی را دارد. فیلم سینمایی «آن دو» ۱۰ سال پیش با حضور نوید محمدزاده ساخته شده و داستان آن درباره یک جوان تهرانی است که در غرب کشور در حال خدمت سربازی است و به دلیل تخلف، از طرف مافوق خود به ماموریتی فرستاده می‌شود که یک زندانی را همراهی کند.
فارسفارس5 روز قبل
فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» ساخته محسن عبدالوهاب در سینماهای گروه «هنر و تجربه» به نمایش در آمد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» که این روزها در سرگروه فرهنگ روی پرده رفته است، به طور همزمان در گروه سینمایی «هنر و تجربه» نیز به نمایش درمی‌آید. مخاطبان «هنر و تجربه» می‌توانند در سالن‌های این گروه سینمایی به تماشای فیلم «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب و تهیه کنندگی محمد احمدی که پس از ۴ سال موفق به اکران شده است، بنشینند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: زن و شوهری در آستانه میانسالگی برای ادامه زندگیشان دچار مشکل می‌شوند. چهارمین فیلم بلند سینمایی عبدالوهاب در سی و چهارمین جشنواره ملی فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن برای الهام کردا، بهترین موسیقی و بهترین تدوین شد.

آنچه بر پرده‌ «هنر و تجربه» جان گرفته است

5+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد/ چرا برخی گذاشتند و بعد از فوت به سخنان بابا جواب دادند؟ آدم شک می‌کند/ اصلاح‌طلبان به شعارهایشان پایبند نبودند/ اعظم طالقانی را تحسین می‌کنم
ایسناایسنا2 ماه قبل
فیلم مستند بلند سینمایی «ترور سرچشمه» به کارگردانی محمدحسین مهدویان از روز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه در گروه هنر و تجربه بعد از یک سال اکران می‌شود. به گزارش ایسنا، این فیلم مستند به بررسی ابعاد، آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در تیرماه سال ۱۳۶۰ که منجر به شهادت دکتر بهشتی و تعدادی از مسئولان ارشد کشور شد پرداخته و از زبان مطلع‌ها بخش‌هایی از ناگفته‌های تاریخ معاصر کشور را بیان می‌کند. «ترور سرچشمه» به تهیه‌کنندگی مجید رجبی‌معمار و به سفارش مرکز گسترش سینمای تجربی و حرفه‌ای ساخته‌شده و تاکنون اکران عمومی نشده است. انتهای پیام
سینماپرسسینماپرس23 ساعت قبل
سینماپرس: مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری مجوز اکران برای نمایش در گروه «هنر و تجربه» را دریافت کرد. به گزارش سینماپرس، مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری مجوز اکران برای نمایش در گروه «هنر و تجربه» را دریافت کرد. کارگردان مستند «میدان جوانان سابق» گفت: «اگرچه اکران فیلم در گروه هنروتجربه با محدودیت‌هایی از جمله تعداد کم سالن و سانس‌های پراکنده مواجه است اما امیدوارم با کمک مسئولان هنر و تجربه و اطلاع‌رسانی به موقع اکران موفقی را تجربه کنیم.» او همچنین از برگزاری بزرگداشت برای یک روزنامه‌نگار، عکاس، کارتونیست، طنزپرداز و… در طول اکران این فیلم خبر داد. کارگردان «میدان جوانان سابق» درباره این مستند که اولین ساخته بلند اوست، نیز گفت: «این فیلم درباره یک عکس است که ما روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ یعنی سال اول دولت اصلاحات به پیشنهاد ماشاالله شمس‌الواعظین سردبیر روزنامه برای روی جلد شماره نوروز در میدان جوانان انداختیم. مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری که از روزنامه‌نگاران باسابقه مطبوعات ایران است، سال گذشته در بخش مسابقه جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و توانست کاندیدای بهترین کارگردانی و همچنین یکی از پرتماشاگرترین فیلم‌های این جشنواره شود.
فارسفارس5 روز قبل
فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» ساخته محسن عبدالوهاب در سینماهای گروه «هنر و تجربه» به نمایش در آمد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی «هنر و تجربه»، فیلم سینمایی «به دنیا آمدن» که این روزها در سرگروه فرهنگ روی پرده رفته است، به طور همزمان در گروه سینمایی «هنر و تجربه» نیز به نمایش درمی‌آید. مخاطبان «هنر و تجربه» می‌توانند در سالن‌های این گروه سینمایی به تماشای فیلم «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب و تهیه کنندگی محمد احمدی که پس از ۴ سال موفق به اکران شده است، بنشینند. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: زن و شوهری در آستانه میانسالگی برای ادامه زندگیشان دچار مشکل می‌شوند. چهارمین فیلم بلند سینمایی عبدالوهاب در سی و چهارمین جشنواره ملی فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن برای الهام کردا، بهترین موسیقی و بهترین تدوین شد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مستند بلند سینمایی «ترور سرچشمه» ساخته محمدحسین مهدویان بعد از یک سال در جدول اکران سینماهای «هنر و تجربه» قرار گرفت و قرار است از تاریخ ۱۵ تا ۲۹ اسفندماه در شهرهای مختلف کشور اکران شود. این فیلم مستند به بررسی ابعاد، آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در تیرماه سال ۱۳۶۰ که منجر به شهادت دکتر بهشتی و تعدادی از مسئولان ارشد کشور شد، پرداخته و از زبان مطلعان بخش‌هایی از ناگفته‌های تاریخ معاصر کشور را بیان می‌کند. «ترور سرچشمه» به تهیه‌کنندگی مجید رجبی‌معمار و به سفارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ساخته شده است.
فارسفارس2 ماه قبل
در ابتدا و قبل از ورود به سالن نمایش، مراسم امضاء و عکس با حضور مهمانان و عوامل فیلم انجام شد. در ادامه مهدی بوستانی شهر بابکی کارگردان «درس» بیان کرد: از همه کسانی که برای دیدن فیلم‌های کوتاه آمدند تشکر می‌کنم. این کارگردان ادامه داد: امیدوارم از دیدن فیلم‌ها لذت ببرید و تا جایی که ممکن است حمایت کنید. پس از پایان صحبت‌های فیلمسازان، ۵ فیلم کوتاه برای حاضران در سالن نمایش داده شد. این ۵ فیلم در قالب یک بسته نمایشی و به عنوان «فیلم‌های کوتاه روز» در بخش سینمای هنر و تجربه اکران می‌شوند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
گروه سینمایی «هنر و تجربه» در سال جدید قصد دارد علاوه بر داشتن سانس‌های ثابت، از تعداد اکران‌ فیلم‌های روی پرده خود کم کند و آثار را بر اساس معیارهای کیفی مورد ارزیابی قرار دهد. جعفر صانعی مقدم _ مدیرعامل مؤسسه سینمایی «هنر و تجربه» _ در گفت‌وگویی با ایسنا درباره برنامه‌های این گروه سینمایی در ایام نوروز سال ۹۸ بیان کرد: سه فیلم سینمایی «رضا» ساخته علیرضا معتمدی، «یه‌وا» به کارگردانی آناهید آباد، مستند «ترور سرچشمه» محمدحسین مهدویان و پکیج فیلم‌های کوتاه به نام «بهاریه فیلم کوتاه» جدیدترین برنامه اکران گروه سینمایی «هنر و تجربه» هستند. صانعی مقدم افزود: در کل کشور حدود ۳۲ سالن به فیلم‌های «هنر و تجربه» اختصاص دارد که از این تعداد حدود هفت سالن در تهران و بقیه در شهرستان‌ها هستند. وی در ادامه گفت: تعامل خوبی هم با شرکت‌های vod داشتیم که آثار بلافاصله بعد از اتمام اکران در هنر و تجربه بتوانند در vodعرضه داشته باشند. این مدیر سینمایی به تعداد آثار اکران شده در سال گذشته هم اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷، ۶۳ فیلم سینمایی، ۱۱ فیلم خارجی، ۵۷ فیلم مستند، ۲۶ فیلم کوتاه و یک انیمیشن اکران کردیم.

آنچه بر پرده‌ی «هنر و تجربه» جان گرفته است

5+
ایسناایسنا1 هفته قبل
مهرمهر1 هفته قبل
وی ادامه داد: مستند «باشگاه حیوانات» قهرمان و ضد قهرمان دارد. آفریده با اشاره به چگونگی اکران فیلم‌های مستند در گروه «هنر و تجربه» عنوان کرد: وضعیت اکران هنر و تجربه به مرحله‌ای رسیده است که گویا دوستان تنها می‌خواهند بگویند که ما این تعداد فیلم را اکران می‌کنیم، اما این فیلم‌ها در چه شرایطی اکران می‌شوند؟ آیا با مخاطب ارتباط برقرار می‌کنند؟ وی ادامه داد: سانس‌های پراکنده گروه «هنر و تجربه» به ویژه در تهران باعث می‌شود هیچ برنامه‌ریزی خاصی برای تبلیغات رخ ندهد. البته در شهرستان‌ها وضعیت کمی بهتر است و مردم عادت کرده‌اند که یک روز در هفته و در سانسی مشخص فیلمی از گروه هنر و تجربه اکران شود. تبلیغات در تلویزیون و فضاهای شهری هم که باید طی ساز و کاری از سوی «هنر و تجربه» صورت گیرد، به عهده فیلمساز افتاده است. وی با تاکید بر اینکه فیلم‌های شبه مستند بد نیستند، عنوان کرد: این فیلم‌ها نباید تبدیل به ژانر سینمای مستند شوند، چرا که به این شکل و به مرور سینمای مستند واقعی را از دست می‌دهیم.

به انتهای لیست رسیدید