هنرهای تجسمی

عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری «سالانه هنرهای تجسمی»، توسط انجمن‌ها در تهران و شهرستان‌ها خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، وی با اعلام این مطلب گفت: «سالانه هنرهای تجسمی ایران» از برنامه‌های انجمن‌های هنری است که با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و ادارات کل استان‌ها به صورت منطقه‌ای و با رویکرد و تاکید بر مزیت و پتاسیل هنری هر منطقه در رشته‌ها و گرایش هنری خاص در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌شود. مظفری با تاکید بر این نکته که «سالانه هنرهای تجسمی» جایگزین دوسالانه‌های هنری نیست، گفت: سالانه‌های هنرهای تجسمی جایگزینی برای دوسالانه‌های هنری نیست و نخواهد بود. وی ادامه داد: سعی ما بر این است که هر رشته از هنرهای تجسمی در منطقه‌ای که با آن هنر عجین است و ویژگی آن هنر خاص در آن دیده می‌شود، برگزار شود. در این دوره انجمن سفال و سرامیک ایران «سالانه هنرهای تجسمی» خود را با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی با حضور بیش از ۳۰ تن از هنرمندان طراز اول، سفال و سرامیک کشور در استان سیستان و بلوچستان، شهر زاهدان برگزار می‌کند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مدیرکل هنرهای تجسمی با توجه به نزدیک شدن به پایان این رویداد هنری گفت: در وهله نخست، اعتمادی که در میان خانواده هنرهای تجسمی ایجاد شد و حلقه حضور هنرمندان و فعالان تجسمی کشور را که در این رویداد گسترده شد؛ می‌توان مهمترین دستاورد این دوره از جشنواره محسوب کرد. مظفری بیان کرد: از سوی دیگر این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر را مانند دوران گذشته صرفا به عنوان یک مسابقه نگاه نکردیم. وی اظهار کرد: ما بی ینال‌ها را رویدادهای ملی و بین المللی حوزه‌های هنری می‌دانیم و تفاوتش با جشنواره تجسمی در این است که در جشنواره تجسمی فجر همه هنرهای در یک جشنواره دیده می‌شود. می‌توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم. اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، هادی مظفری با اشاره به فرارسیدن روزهای پایانی جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گفت: در وهله نخست، اعتمادی که در میان خانواده هنرهای تجسمی ایجاد شد و حلقه حضور هنرمندان و فعالان تجسمی کشور در این رویداد گسترده شد را می‌توان مهمترین دستاورد این دوره از جشنواره محسوب کرد. مطفری اظهارداشت: از سوی دیگر این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر را مانند دوران گذشته صرفا به عنوان یک مسابقه نگاه نکردیم. وی اضافه کرد: ما دوسالانه‌ها را رویدادهای ملی و بین المللی حوزه‌های هنری می‌دانیم و تفاوتش با جشنواره تجسمی در این است که در جشنواره تجسمی فجر همه هنرهای در یک جشنواره دیده می‌شود. می توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم. اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح سالانه و نمایشگاه هنرهای تجسمی گفت: ۱۰ انجمن و تشکل ثابت هنرهای تجسمی و هنرهای جدید در کشور راه اندازی و فعال شده است. هادی مظفری افزود: سالانه هنرهای تجسمی از زاهدان شروع شد و پس از آن در کرمان، شیراز، تبریز و سایر استانها ادامه خواهد یافت. فرزاد فرجی افزود: سالانه و نمایشگاه هنرهای تجسمی تلاشی برای پیوند هنرمندان سفال بومی و هنرمندان هنرهای تجسمی است. وی ادامه داد: برگزاری کارگاه آشنایی با فرایند تولید فرهنگ محور، برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان هنرهای تجسمی، نشست تخصصی و جلسات هم اندیشی از برنامه‌های سالانه هنرهای تجسمی در زاهدان است. حسین مسگرانی افزود: سالانه هنرهای تجسمی ایران با تجلیل از هنرمندان تجسمی استان در تالار اشراق مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری زاهدان همراه بود و پس از آن نمایشگاه هنرهای تجسمی در نگارخانه‌ فردوسی همین مجتمع راه اندازی شد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشتر هنرمندان فرهیختۀ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونق یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است. پیام مدیرکل هنرهای تجسمی به یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجرهادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. «جشنواره هنرهای تجسمی فجر» نمی‌تواند ادعا کند که به قدر جوانی و میان سالی و پختگی دیگران، سرد و گرم روزگار چشیده. زیر یک سقف.» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سید عباس صالحی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشتر هنرمندان فرهیختۀ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونق یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است. بدین امیدوارم که مقصد اگرچه دور، مقصود هنر اما در این دوره، به توفیق قرین باشد.» پیام مدیرکل هنرهای تجسمی به یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجرهادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. «جشنواره هنرهای تجسمی فجر» نمی‌تواند ادعا کند که به قدر جوانی و میان سالی و پختگی دیگران، سرد و گرم روزگار چشیده.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز چهارشنبه فرهنگی ایرنا، امیر سقراطی کیوریتور این بخش گفت: بررسی همه جانبه دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر کاری بسیار دشوار و غیرممکن است. دبیر هنری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزود: اهمیت گردآوردن چنین نمایشگاهی، تلنگری است بر منتقدان و پژوهشگران تا راه طی شده در مسیر هنرهای تجسمی را به وضوح ببینند و این طی مسیر تاریخی را در نگارش پژوهش‌ها و نقدها فراموش نکنند. تعدد و اهمیت کتاب‌های مختص به هنرهای تجسمی در یک نمایشگاه و مرور آنها می‌تواند جایگاه علمی و مسیر آموزشی هنرهای تجسمی را به چشم آورد، در حالی که اهمیت هنرهای تجسمی در نظر مسئولین همیشه بعد از هنرهای موسیقی و تئاتر و سینما بوده است. سقراطی بیان کرد: نمایشگاه «نمایه چهل» می‌کوشد تصویر درستی از سهم اهالی هنرهای تجسمی در ساختن فرهنگ کشور ایران در چهار دهه اخیر ارایه بدهد، اما کتاب‌های مهم هنرهای تجسمی هستند که به دلیل نبود جا و کمبود زمان در این نمایشگاه بر روی دیوار نرفته‌اند ولی سهم شان در توسعه اندیشه در هنرهای تجسمی کشور محفوظ است و امیدوارم در گام بعدی، نمایش کامل‌تری از دستاوردهای انتشارات هنرهای تجسمی پیش روی مخاطبان قرار گیرد. در بخش «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ۷۵۰ روی جلد کتاب به نمایش درمی آید و از ۲۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برقرار خواهد بود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» از رخدادهای یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر روز پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه) در موزه امام علی (ع) افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امیر سقراطی، دبیر هنری این جشنواره درباره این بخش توضیح داد: بررسی همه جانبه دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر کاری بسیار دشوار و غیرممکن است. تعدد و اهمیت کتاب‌های مختص به هنرهای تجسمی در یک نمایشگاه و مرور آنها می‌تواند جایگاه علمی و مسیر آموزشی هنرهای تجسمی را به چشم آورد، در حالی که اهمیت هنرهای تجسمی در نظر مسئولین همیشه بعد از هنرهای موسیقی و تئاتر و سینما بوده است. به گفته سقراطی هنرهای تجسمی با ۱۰ زیرشاخه (تصویرسازی، خوشنویسی، سرامیک، کاریکاتور، گرافیک، مجسمه، عکاسی، نقاشی، نگارگری و هنرهای جدید) یکی از بزرگترین خانواده‌های هنری در ایران است. در بخش «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ۷۵۰ روی جلد کتاب به نمایش درمی‌آید و از ۲۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برقرار خواهد بود.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یکی از رخدادهای پژوهشی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که به بررسی کتاب‌های منتشره در حیطه هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر می‌پردازد، تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برپاست. آنچه مشخص است این است که چهار دهه اخیر هنرهای تجسمی بیش از هر زمان دیگری رشد کرده است. * جشنواره تجسمی فجر به شیراز و آبادان می‌رودیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با نمایش آثار بخش طوبای زرین این جشنواره در شهرهای شیراز و آبادان افتتاح می‌شود. همچنین اول اسفندماه نیز موزه هنرهای معاصر آبادان شاهد افتتاح بخش ملی جشنواره تجسمی فجر خواهد بود. ‎ ‎یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‏برپاست.
ایلناایلنا1 ماه قبل
وزیر ارشاد، معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای تجسمی با انتشار سه پیام جداگانه بر اهمیت جشنواره هنرهای تجسمی فجر تاکید کردند. خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشتر هنرمندان فرهیختهٔ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونق یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است. در متن پیام هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره) در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی به شرح زیر است: زیر یک سقفخانواده‌ی ما، خانواده‌ی عیالواری است. خانواده‌ی تجسمی، خانواده‌ی کوچکی نیست. «جشنواره هنرهای تجسمی فجر» نمی‌تواند ادعا کند که به قدر جوانی و میان سالی و پختگی دیگران، سرد و گرم روزگار چشیده.
ایسناایسنا1 ماه قبل
ابراهیم حقیقی، هنرمند و دبیر یازدهمین جشنواره تجسمی فجر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» اظهار کرد: امروز در زمینه انتشار کتاب در عرصه هنرهای تجسمی ثروتمند شده‌ایم. به عنوان مثال از دهه هفتاد به بعد نیاز مخاطب در انتشار کتاب‌های عرصه هنرهای تجسمی بیشتر مطرح بوده است. او ضمن ارائه توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف این نمایشگاه، اظهار کرد: کارهای پژوهشی در عرصه هنرهای تجسمی و تفکیک آنها کمک می‌کند که بدانیم ما در این حوزه از کجا آمده‌ایم و به کجا خواهیم رفت. فکر می‌کنم امروز ما در عرصه انتشار کتاب در حوزه هنرهای تجسمی ثروتمند شده‌ایم. در بخش «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ۷۵۰ روی جلد کتاب به نمایش در آمده است و از ۲۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برقرار خواهد بود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مراسم رونمایی از پوسترهای این جشنواره، ظهر امروز با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی، دبیرهای بخش‌های مختلف و اصحاب رسانه برگزار شد. به گفته او، افزایش کمی و کیفی در جشنواره تجسمی فجر مشهود است. از این رو بخش گالری‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خواهد بود. دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خاطرنشان کرد: در بخش چهارسوی هنر نگارخانه‌هایی از سراسر کشور حضور دارند. یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‌‌می‌‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، پخش ویژه نامه همایش و نشست‌های تخصصی (ما کجا ایستاده‌ایم) ‏ به مدیریت حسن موریزی نژاد از روز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. موریزی نژاد درباره این بخش گفت: در یازدهمین جشنوارۀ هنرهای تجسمی فجر، هنرمند و امر خلاقانه‌ای که از او انتظار می‌رود، موضوع نشست‌های تخصصی و فراخوان ‏مقالات قرار گرفته است. برای این موضوع سه محور در نظر گرفته شده است که شامل نسبت اقتصاد با خلاقیت در هنرهای تجسمی، نسبت آموزش با خلاقیت در هنرهای تجسمی و نسبت جامعه با خلاقیت در هنرهای تجسمی است. سه نشستی که برای این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نظر گرفته شده، هر کدام به یکی از این محورها اختصاص یافته است. ‎یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‏برپا است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سید مجتبی حسینی (معاون هنری وزارت ارشاد)، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره)، ابراهیم حقیقی (دبیر جشنواره) و در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد. حقیقی در پایان گفت: هنرهای تجسمی در اواخر قرن ۲۰ و اواسط قرن ۲۱ ام دگرگونی‌های بسیاری کرده‌ است. برهمین اساس می‌توان برای هنرهای تجسمی ایران ادعای جوان بودن آن را کرد. در ادامه این مراسم هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره) با اشاره به نبود وزیر ارشاد در مراسم افتتاحیه گفت: در مراسم اختتامیه این جشنواره میزبان وزیر خواهیم بود. وی سپس با خواندن متنی برگزاری یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر را تبریک گفت و از سختی برگزاری این دوره گفت.
ایلناایلنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مراسم رونمایی از پوسترهای این جشنواره، ظهر امروز با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی، دبیرهای بخش‌های مختلف و اصحاب رسانه برگزار شد. به گفته او، افزایش کمی و کیفی در جشنواره تجسمی فجر مشهود است. از این رو بخش گالری‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خواهد بود. دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خاطرنشان کرد: در بخش چهارسوی هنر نگارخانه‌هایی از سراسر کشور حضور دارند. یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‌‌می‌‌شود.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سید مجتبی حسینی (معاون هنری وزارت ارشاد)، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره)، ابراهیم حقیقی (دبیر جشنواره) و در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد. حقیقی در پایان گفت: هنرهای تجسمی در اواخر قرن ۲۰ و اواسط قرن ۲۱ ام دگرگونی‌های بسیاری کرده‌ است. برهمین اساس می‌توان برای هنرهای تجسمی ایران ادعای جوان بودن آن را کرد. در ادامه این مراسم هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره) با اشاره به نبود وزیر ارشاد در مراسم افتتاحیه گفت: در مراسم اختتامیه این جشنواره میزبان وزیر خواهیم بود. وی سپس با خواندن متنی برگزاری یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر را تبریک گفت و از سختی برگزاری این دوره گفت.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، محسن سلیمانی؛ دبیر اجرایی یازدهمین ‏جشنواره هنرهای تجسمی فجر درباره بخش تجلیل از مفاخر هنرهای تجسمی در یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: امسال در آیین ‏اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی فجر که ۱۵ اسفند ماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود، از ۱۴ ‏هنرمند و پژوهشگر تجلیل می‌شود. ‏وی افزود: تجلیل از مفاخر کشور یکی از وظایف جشنواره هنرهای تجسمی فجر است. امسال در رشته‌های مختلف ‏هنری و همچنین در حوزه منتقدان و پژوهشگران از مفاخر این حوزه تجلیل خواهیم کرد. ‏در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، از پرویز اقبالی؛ هنرمند رشته ‏تصویرگری، یعقوب امدادیان؛ هنرمند رشته نقاشی، قدرت‌الله معماریان؛ هنرمند رشته مجسمه‌سازی، احمد نادعلیان؛ ‏هنرمند رشته هنرهای جدید، سیدمحسن نوری نجفی؛ هنرمند رشته کاریکاتور، احمد عبدالرضایی؛ هنرمند رشته ‏خوشنویسی، جاسم غضبان پور؛ هنرمند رشته عکاسی، مهین افشان‌پور؛ هنرمند رشته نگارگری و مجید بلوچ؛ هنرمند رشته ‏گرافیک به عنوان مفاحر هنرهای تجسمی تجلیل می‌شود. همچنین از منتقدان و پژوهشگرانی چون حمیدرضا قلیچ خانی، ‏مجید اخگر، سیامک دلزنده و هادی سیف تجلیل و از زنده‌یاد عربعلی ‏شروه نیز به پاس سال‌ها فعالیت در حوزه ‏پژوهش با حضور خانواده‌ این پژوهشگر فقید تجلیل می‌شود. اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر روز ۱۵ اسفند از ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
اقتصاد هنرهای تجسمی نباید فقط متکی به فروش گالری یا حراج باشد. اینکه خریداران آثار تجسمی در یک دایره محدود باشند طبیعتا به اقتصاد تجسمی ضربه می‌زند. صرفا نباید مجموعه‌داران خاص مخاطبان هنرهای تجسمی ما نباشند.» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: «اقتصاد هنرهای تجسمی در سطح جهانی یک حرکت چندهزارمیلیارد دلاری است. درست است که برخی از خالقان هنرهای تجسمی برای معیشت کار نمی‌کنند اما بخش قابل توجهی از آنها به معیشت خود می‌اندیشند. در حوزه هنر به طور عام و هنرهای تجسمی به صورت خاص می‌توانیم فرصتی برای صادرات کالای ایرانی پیدا کنیم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بیش از ۳۰۰ کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی‌، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» در رده‌های مختلف سنی ۴ تا ۱۸ سال موفق به دریافت رتبه‌های برگزیده، دیپلم افتخار و لوح تقدیر شدند. در رشته‌ خوشنویسی در مجموع در سه گروه سنی (۷‌ تا ۹)، (۱۰ تا ۱۲) و (۱۳ تا ۱۸) سال ۹ نفر به عنوان برگزیده، ۱۳ نفر شایسته دریافت دیپلم افتخار و ۲۲ نفر شایسته لوح تقدیر معرفی شدند. در رشته‌ هنرهای بومی و سنتی (صنایع دستی) در سه گروه سنی (۷‌ تا ۹)، (۱۰ تا ۱۲) و (۱۳ تا ۱۸) سال ۹ نفر به عنوان برگزیده، ۱۴ عضو شایسته دریافت دیپلم افتخار و ۲۱ نفر شایسته دریافت لوح تقدیر شناخته شدند. ۱۱ کودک و نوجوان به عنوان برگزیده‌ رشته‌ عکاسی هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» در چهار گروه سنی یاد شده معرفی و ۱۱ نفر دیگر موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند و ۱۹ نفر نیز در این بخش لوح تقدیر گرفتند. در رشته‌ هنری سفال در این دوره نیز ۱۲ نفر برگزیده شدند و ۱۵ عضو دیپلم افتخار و ۲۳ کودک و نوجوان نیز لوح تقدیر دریافت کردند.
سینماپرسسینماپرس2 هفته قبل
سینماپرس: رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که می‌توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم. مظفری بیان کرد: از سوی دیگر این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر را مانند دوران گذشته صرفا به عنوان یک مسابقه نگاه نکردیم. وی اظهار کرد: ما بی ینال‌ها را رویدادهای ملی و بین المللی حوزه‌های هنری می‌دانیم و تفاوتش با جشنواره تجسمی در این است که در جشنواره تجسمی فجر همه هنرهای در یک جشنواره دیده می‌شود. می‌توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم. اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یکی از رخدادهای پژوهشی در یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که به بررسی کتاب‌های منتشره در حیطه هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر می‌پردازد، فردا ۲۵ بهمن ماه در موزه امام علی (ع) آغاز به کار می‌کند. نمایشگاه «نمایه چهل» می‌کوشد تصویر درستی از سهم اهالی هنرهای تجسمی در ساختن فرهنگ کشور ایران در چهار دهه اخیر ارایه بدهد، اما کتاب‌های مهم هنرهای تجسمی هستند که به دلیل نبود جا و کمبود زمان در این نمایشگاه بر روی دیوار نرفته‌اند ولی سهم شان در توسعه اندیشه در هنرهای تجسمی کشور محفوظ است. دسته بندی کتاب‌ها و نمایش آنها به این شرح است: «اسطوره شناسی»، «آلبوم‌های هنری»، «آموزش هنر»، «تاریخ شفاهی»، «تاریخ نگارگری ایرانی»، «تاریخ هنر ایران و جهان»، «تصویرگری»، «هنرهای سنتی و ملی»، «مسابقات و دوسالانه‌های هنری»، «زیباشناسی و تفکر انتقادی نسبت هنر»، «عکاسی و نظریه هنر»، «نقد، نشانه شناسی و نظریه هنر»، «کاریکاتور»، «گرافیک»، «مجموعه مقالات» و «هنر انقلاب».
ایرناایرنا1 ماه قبل
شجاعی در ادامه به برپایی هفتمین جشنواره تجسمی هنر جوان پرداخت و گفت: هفتمین جشنواره تجسمی هنر جوان با توجه جدی به استعدادهای جوان در سرتاسر کشور برای پوشش و حمایت از فعالیت‌های هنرمندان جوان برپا می‌شود. ** اهدای نشان «ابوالفضل عالی» مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری افزود: قرار است تا یک فضای نمایشگاهی جدید به فضاهای نمایشگاهی هنرهای تجسمی حوزه هنری یعنی گالری ابوالفضل عالی و گالری خانه عکاسان اضافه کنیم. در آن دوره‌های قبلی با ابوالفضل عالی تصمیم گرفتیم تا برای شناسایی، رشد و تعالی هنرمندان جوان هنرهای تجسمی این جشنواره را راه‌اندازی کنیم. سید حمید شریفی‌آل هاشم گفت: امروز شاهد بازگشایی مجدد این جشنواره از سوی مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری و حمایت‌های مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری هستیم. دبیر هنری هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» افزود: برپایی نمایشگاه و برپایی باشکوه جشنواره یکی دیگر از برنامه‌های ما هست.
ایلناایلنا1 ماه قبل
مراسم معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان با تقدیر از مرتضی اسدی نقاش و هنرمند پیشکسوت امروز (سه شنبه ۳۰ بهمن) در حوزه هنری برگزار می‌شود. به گزارش ایلنا، مراسم معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان با تقدیر از مرتضی اسدی نقاش و هنرمند پیشکسوت امروز (سه شنبه ۳۰ بهمن) در حوزه هنری برگزار می‌شود. همزمان با معرفی برگزیدگان هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان»، نمایشگاهی از آثار منتخب این رویداد هنری در نگارخانه ابوالفضل عالی، نگارخانه اندیشه و گالری‌های شماره ۱ و ۲ خانه عکاسان افتتاح می‌شود. گفتنی‌ست گالری شماره ۲ خانه عکاسان با عنوان «گالری خانه» همزمان با برگزاری هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» تجهیز و افتتاح می‌شود. هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی «هنر جوان» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر، با همکاری مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری به دبیری سید حمید شریفی آل‌هاشم برگزار می‌شود.
خبر فوریخبر فوری3 هفته قبل
با حضور جانشین سپاه ثارالله استان کرمان نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی ویژه دفاع مقدس در کرمان افتتاح شد. عصر امروز نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی ویژه دفاع مقدس در موزه هنرهای معاصر صنعتی شهر کرمان افتتاح شد. آئین افتتاحیه نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی دفاع مقدس با حضور سردار محمد مطهری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بذرافشان معاون فرهنگی حوزه هنری استان کرمان و جمعی از هنرمندان برگزار شد. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی ویژه دفاع مقدس از برنامه‌های کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان است. وی با بیان اینکه در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان هنرهای تجسمی شامل عکس، نقاشی، پوستر و مجسمه به نمایش گذاشته شده است گفت: نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی ویژه دفاع مقدس از امروز ۸ اسفندماه جاری به مدت یک هفته در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان پذیرای اصحاب فرهنگ و هنر و عموم مردم است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، در این نمایشگاه که در محل اداره فرهنگی و ارشاد اسلامی قرچک دایر شده، آثار برگزیده هنرمندان هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی، طراحی و نقاشی، مینیاتور، معرق و سیاه قلم در معرض دید عموم مردم قرار گرفت. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: در نمایشگاه هنرهای تجسمی شهرستان قرچک، یکصد اثر از ۴۰ هنرمند برجسته شهرستان به منظور معرفی ظرفیت‌های فرهنگی در معرض دید عموم قرار گرفته است. بهروز مشتاق افزود: برپایی نمایشگاه‌های هنری علاوه بر این که ظرفیت و توان هنری و فرهنگی شهرستان را معرفی می‌نماید، باعث می‌شود تا مردم با هنرمندان و آثار آنان آشنا شده و به فعالیت‌های هنری سوق پیدا کنند. نمایشگاه هنرهای تجسمی قرچک تا ۲۲ بهمن در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در بوستان شهرک آزادیه در ساعات اداری پذیرای علاقمندان است. قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

به انتهای لیست رسیدید