هنرهای تجسمی

هنرهای تجسمی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز55 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، این مدیر ارشد در حالی که باید مطابق سیاست‌های کلان نظام رفتار نماید در همراهی آشکار با معاندین و تحریم‌کنندگان یکی از جشنواره‌های فجر، در مطلبی به توجیه تحریم رویدادهای فرهنگی کشور پرداخت! این مدیر پیش‌تر خود و همسرش را در قالب هنرمند به سفارت‌خانه‌های خارجی معرفی کرده و از این طریق در نوروز ۹۶، ۹۷ و ۹۸ به اروپا سفر کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
آیین نکوداشت زنده یاد استاد امیرکاووس بالازاده مدرس و پژوهشگر صاحب‌نام تئاتر ساعت ۱۷ روز سه‌شنبه (امروز) در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می‌شود. امیر کاووس بالازاده نویسنده، پژوهشگر تئاتر، مدرس و اسطوره‌شناس ۲۴ دی به‌دلیل بیماری سرطان دار فانی را وداع گفت. سومین همایش «بحران و برون‌رفت؛ چالش‌های امروز کتاب کودک و نوجوان» به همت انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان از ساعت ۹ تا ۱۲ امروز در این انجمن برگزار می‌شود. انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان در بلوار کریم‌خان‌زند، ابتدای خیابان حافظ جنوبی، کوچه هورچهر، پلاک ۱۳، واحد ۲ واقع است. جلسه نقدو بررسی و آیین رونمایی از کتاب نمایشنامه «غلامرضا لبخندی» به نویسندگی کهبد تاراج در قالب تازه‌ترین پروژه «کتاب نو» مجموعه تئاترشهر ساعت ۱۸:۳۰ فردا چهارشنبه دوم بهمن در تالار مشاهیر این مجموعه برگزار می‌شود.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد، عباس ملازینلی با اشاره به انتشار فراخوان آثار هنری با محورهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، گردشگری، شهروندی اظهار داشت: متقاضیان تا ۱۵ بهمن فرصت دارند آثار خود را به این سازمان ارائه کنند. وی با اشاره به نقش هنر در افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف، بیان کرد: معتقدیم هنر می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزارها در ایجاد ارتباطات سازمان‌ها با شهروندان باشد و در این زمینه طی سال‌های گذشته اقدامات مطلوبی صورت گرفته است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در ادامه به ظرفیت‌های گسترده هنرمندان شهر یزد در ارائه هنرهای مختلف به شهروندان اشاره و تاکید کرد: در صورتی که این ظرفیت‌ها به درستی مورد توجه قرار گرفته و حمایت شوند، قطعا می‌توان آینده‌ای درخشان را در مسیر ارائه آثار هنری به عموم مردم در شهر یزد در نظر داشت. ملازینلی با بیان اینکه فراخوان عمومی تولید و نمایش آثار هنری در بخش‌های مختلف تئاتر خیابانی، پرفورمنس، عکاسی، خوشنویسی، نقاشی خط و سایر هنرهای تجسمی به منظور اجرا در ایام نوروز ۹۹ منتشر شده است، گفت: این فراخوان در پنج حوزه فرهنگی، شهروندی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌های خود را تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه به این سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ارسال کنند. وی با بیان اینکه هر یک از این بخش‌ها شامل ریزعناوین متعددی است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت www. farhang. yazd. ir مراجعه کنند.
ایسناایسنا14 ساعت قبل
ایسنا/یزد رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از انتشار فراخوان عمومی تولید و نمایش آثار هنری با موضوعات فرهنگی، شهروندی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی در شهر یزد خبرداد و گفت: متقاضیان تا ۱۵ بهمن فرصت دارند آثار خود را به این سازمان ارائه کنند. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در ادامه به ظرفیت‌های گسترده هنرمندان شهر یزد در ارائه هنر‌های مختلف به شهروندان اشاره و تاکید کرد: در صورتی که این ظرفیت‌ها به درستی مورد توجه قرار گرفته و حمایت شوند، قطعا می‌توان آینده‌ای درخشان را در مسیر ارائه آثار هنری به عموم مردم در شهر یزد در نظر داشت. ملازینلی با بیان این که فراخوان عمومی تولید و نمایش آثار هنری در بخش‌های مختلف تئاترخیابانی، پرفورمنس، عکاسی، خوشنویسی، نقاشی خط و سایر هنر‌های تجسمی به منظور اجرا در ایام نوروز ۹۹ منتشر شده است، گفت: این فراخوان در پنج حوزه فرهنگی، شهروندی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌های خود را تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه به این سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ارسال کنند. وی در پایان سخنان خود با بیان این که هر یک از این بخش‌ها شامل ریزعناوین متعددی است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت www. farhang. yazd. ir مراجعه کنند. انتهای پیام
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شب شعر بین‌المللی «مقاومت غزه» به مناسبت روز غزه، یکشنبه شب ۲۹ دی با حضور جمعی از شاعران آیینی و بین‌المللی در فرهنگسرای انقلاب اسلامی برگزار شد. جمعه گذشته هم ورکشاپ هنری در فرهنگسرای ملل داشتیم و تولیدات آن از روز گذشته در ایستگاه مترو تجریش به بهره‌برداری رسید. اسرافیلی پیش از خوانش شعر خود گفت: چندوقت پیش شعری برای اسماعیل هنیه سروده بودم. گرمارودی گفت: یاسر عرفات هم پس از خواندن اشعار برایم «مدال فتح» فرستاد. مدتی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جلال‌الدین فارسی با من تماس گرفت و گفت یاسر عرفات به تهران آمده، بیا به دیدنش برویم.
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، عباس ملازینلی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش هنر در افزایش نشاط اجتماعی و فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف اظهار کرد: معتقدیم هنر می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزار‌ها در ایجاد ارتباطات سازمان‌ها با شهروندان باشد و در این زمینه طی سال‌های گذشته اقدامات مطلوبی صورت گرفته است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد به ظرفیت‌های گسترده هنرمندان شهر یزد در ارائه هنر‌های مختلف به شهروندان اشاره و تاکید کرد: در صورتی که این ظرفیت‌ها به درستی مورد توجه قرار گرفته و حمایت شوند، قطعا آینده بسیار درخشانی را در مسیر ارائه آثار هنری به عموم مردم در شهر یزد در نظر داشت. ملازینلی خاطرنشان کرد: در این راستا فراخوان عمومی تولید و نمایش آثار هنری از قبیل تئاترخیابانی، پرفورمنس، عکاسی، خوشنویسی، نقاشی خط و سایر هنر‌های تجسمی برای اجرا در ایام نوروز ۹۹ در پنج حوزه فرهنگی، شهروندی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی منتشر شده و علاقه‌مندان به شرکت در این فراخوان، می‌توانند طرح‌های خود را تا تاریخ ۱۵ بهمن ماه به این سازمان ارسال کنند. وی با بیان اینکه هر یک از این بخش‌ها شامل ریزعناوین متعددی است گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت www. farhang. yazd. ir مراجعه کنند. انتهای پیام/۷۸۲/ز
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
برنامه‌های شهادت و ولادت حضرت فاطمه (س) و ویژه‌برنامه‌های دهه فجر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، یکشنبه ۳۰ دی با حضور معاون فرهنگی و معاون هنری این سازمان تشریح شد. وی افزود: سازمان فرهنگی هنری در ایام فاطمیه سه نمایش آیینی را نیز تدارک دیده است. تشریح ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت دهه مبارک فجرسید علیرضا فاطمیان‌پور از اجرای ۵۳۲ برنامه به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: سازمان فرهنگی هنری همه ساله شعاری را برای اجرای برنامه‌های خود به مناسبت دهه فجر انتخاب می‌کند و امسال به دلیل همزمانی دهه فجر با چهلمین روز درگذشت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، شعار «من سلیمانی‌ام» برای این رویداد انتخاب شده است. سیدعلیرضا فاطمیان‌پور در پایان این دیدار با اشاره به شکل‌گیری شوراهای اندیشه‌ورز در سازمان فرهنگی هنری گفت: مهم‌ترین رویکرد سازمان فرهنگی هنری تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است. به همین مناسبت نیز شوراهای اندیشه‌ورز سازمان فرهنگی هنری تشکیل شده‌اند و محتوای ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت دهه فجر و ایام شهادت تا ولادت حضرت فاطمه (س) بر اساس مصوبات این شوراها طراحی‌ شده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
این فیلم در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و توانست برنده چند جایزه از جشنواره فیلم فجر در تهران شود. «بید مجنون» توانست از جشنواره فیلم فجر در تهران، چهار جایزه کسب کند. دهلیز اولین فیلم سینمایی شعیبی است که در سی‌و‌یکمین جشنواره فیلم فجر خوش درخشید. سعید ملکان برنده‌ ۶ سیمرغ بلورین از ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر است. سعید ملکان در سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر، اولین فیلم خود را در مقام کارگردان، با عنوان «روز صفر» خواهد داشت.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، با اعلام نتایج نخستین مسابقه عکاسی یادت بماند در استان یزد و اعلام نفرات برتر، نمایشگاه عکس آثار برتر و منتخب این جشنواره در یزد برگزار شد. در این نمایشگاه که با همکاری انجمن هنرهای تجسمی یزد و به همت کانون عکاسان باران هنر کویر یزد برگزار شد، تصاویر سه عکاس برگزیده این جشنواره در استان یزد به نمایش گذاشته شد. همچنین با توجه به اینکه مسابقه عکاسی یادت بماند در دو بخش دوربین حرفه‌ای و موبایلی برگزار شده بود، شش تصویر برگزیده بخش موبایلی و ۲۱ عکس برگزیده و تصاویر شایسته تقدیر بخش دوربین حرفه‌ای هم در معرض دید شرکت کنندگان قرار گرفت. در این جشنواره، عبدالرحمن مجرد، صفورا نوری و زهره صباغ‌نژاد به ترتیب به عنوان نفرات اول تا سوم بخش دوربین حرفه‌ای معرفی شدند و تصاویر آنها به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه هر روز تا سه بهمن ماه صبح‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۴ و عصرها از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در محل خیابان قیام، میدان خان، گنجینه فرهنگ و هنر پذیرای علاقمندان هنر عکاسی است.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمی‌توان با افزایش محدود بودجه که هرساله رقم می‌خورد، انتظار مشهدی را داشته باشیم که کانون هنر شهری ایران است. به‌عنوان اولین گام، لازم بود جشنواره‌ای به نام خانه بهار راه‌اندازی شود و در جهت برندسازی مشهد کانون هنر شهری گام برداریم. در حال حاضر هنرمندان ایران، مشهد را به‌عنوان مهم‌ترین کانون هنر شهری می‌شناسند. تجربه‌ دو سال‌ونیم گذشته باعث شده امکانات نرم‌افزاری بهتری در زمینه‌ اجرای هنر شهری داشته باشیم. نمی‌توان با افزایش محدود بودجه که هرساله رقم می‌خورد، انتظار مشهدی را داشته باشیم که کانون هنر شهری ایران است.
خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل
ساخت آن فیلم به تعویق افتاد و در این فاصله بعد از شرکت در یک امتحان ورودی، به مدرسه بازیگری تئاتر ملی فرانسه راه پیدا کرد. یک اعلان دیگر او را به دنیای نمایش کشاند؛ تئاتر ملی فرانسه تعدادی سیاهی لشگر می‌خواست. بازیگری را در سینما، تلویزیون و تئاتر تجربه کرد اما این حرفه، ارضایش نمی‌کرد. شعبده باز صحنهبه بهانه‌ی تولد علی رفیعی که در دی ماه بود از رضا کیانیان می‌خواهیم به عنوان بازیگری که در چند اثر از علی رفیعی بازی داشته است، از ویژگی‌های همکاری با این هنرمند بگوید. علی رفیعی اما از همان آغاز که به نمایشی فکر می‌کند، به طراحی صحنه آن می‌اندیشد و بعد از آن به بازی‌ها و میزانسن می‌رسد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
در نهمین حراج تهران هم تابلویی از سهراب سپهری ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان چکش خورد. آثاری که البته رنگ و بوی انقلابی چندانی نداشت و به نظر می‌رسد «هنر برای هنر» ‌ یکی از شروط ضمنی راه‌یافتن به حراج تهران است. به نظر می‌رسد این رویه حراج تهران قابل تغییر نیست و لازم است حراج جداگانه‌ای ویژه عرضه آثار هنرمندان متعهد و انقلابی راه‌اندازی شود. ضمن اینکه برخی کارشناسان معتقدند حراج‌های هنری باید مستقل و غیردولتی باشند تا با تغییر مدیریت‌ها، دچار خدشه نشوند. با این تفاسیر، ضرورت راه‌اندازی «حراج هنر متعهد» توسط شخصیتی حقیقی و مستقل ضروری به نظر می‌رسد.
ایسناایسنا17 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان دبیر مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» از برگزاری آیین پایانی و برپایی نمایشگاه آثار منتخب این مسابقه خبر داد. محمدامین صالحی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: آیین اختتامیه سومین دوره مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» روز پنجشنبه، سوم بهمن ۹۸ با حضور مسؤولان استانی، هنرمندان و برگزیدگان در محل گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان برگزار می‌شود و از نفرات برتر نیز با اهدا لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر می‌شود. وی افزود: از میان ۳۳۱۹ عکس رسیده به دبیرخانه مسابقه، ۴۲ عکس از ۳۲ عکاس به نمایشگاه راه یافتند و آثار این منتخبان پنجشنبه، سوم بهمن ۹۸ در گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان به نمایش درخواهند آمد. صالحی‌نژاد خاطرنشان‌کرد: با توجه به اربعین حسینی و حرکت کاروان‌های عزاداری به سمت کربلای معلی، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خوزستان با همکاری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با هدف انعکاس هر چه بیشتر این رویداد بزرگ مذهبی از طریق ثبت تصاویر، برای سومین سال پیاپی مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» را در سه بخش آزاد، دانشجویی و بخش ویژه (استان خوزستان) برگزار می‌کند. انتهای پیام
ایسناایسنا18 ساعت قبل
ساخت آن فیلم به تعویق افتاد و در این فاصله بعد از شرکت در یک امتحان ورودی، به مدرسه بازیگری تئاتر ملی فرانسه راه پیدا کرد. یک اعلان دیگر او را به دنیای نمایش کشاند؛ تئاتر ملی فرانسه تعدادی سیاهی لشگر می‌خواست. بازیگری را در سینما، تلویزیون و تئاتر تجربه کرد اما این حرفه، ارضایش نمی‌کرد. شعبده باز صحنهبه بهانه‌ی تولد علی رفیعی که در دی ماه بود از رضا کیانیان می‌خواهیم به عنوان بازیگری که در چند اثر از علی رفیعی بازی داشته است، از ویژگی‌های همکاری با این هنرمند بگوید. علی رفیعی اما از همان آغاز که به نمایشی فکر می‌کند، به طراحی صحنه آن می‌اندیشد و بعد از آن به بازی‌ها و میزانسن می‌رسد.
سینماپرسسینماپرس19 ساعت قبل
حاتمی‌کیا فیلمساز معترض آرمانخواه سینمای ایران در جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر، با بیستمین فیلمش یعنی «خروج» حضور دارد. این فیلم در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و توانست برنده چند جایزه از جشنواره فیلم فجر در تهران شود. سعید ملکان در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر، اولین فیلم خود را در مقام کارگردان، با عنوان «روز صفر» خواهد داشت. پیش از این بارها سینمای ایران به چنین موضوعاتی پرداخته بود، اما سند این عنوان، به‌طور جدی به نام برادران محمودی می‌خورد. این دو فیلم اولین تجربه‌های جدید سینمای ایران در رابطه با سازمان منافقین بودند و حالا «لباس‌شخصی» اولین تجربه سینمای ایران درخصوص حزب توده خواهد بود.

«مدال فتح»؛ هدیه یاسر عرفات برای شعر «گرمارودی» / رونمایی از خاطرات زیرخاکی شاعر

6+
فارسفارس19 ساعت قبل
ایسناایسنا19 ساعت قبل
علائم و نشانه‌های شهری، درصورتی‌که به‌درستی و با ظاهری مناسب و چشم‌نواز طراحی شده و در مکان‌های مناسب قرار گیرند، می‌توانند نقش مؤثر و مفیدی در کاهش ناهماهنگی و بی‌نظمی‌های شهری داشته باشند. محققان دانشگاهی، این موضوع مهم را در مترو شهری تهران بررسی کرده و نتایج قابل تأملی گرفته‌اند. ازاین‌رو، متخصصان در تلاش هستند تا برای رفع این نقیصه، زمینه‌ای از هنر محیطی را شکل بدهند که اصطلاحا گرافیک محیطی نامیده می‌شود. به بیان متخصصان امر، هنر فوق به‌طور ذاتی با ادراک و ذکاوت بصری افراد ارتباط مستقیم دارد که این وابستگی، از عناصر سواد بصری سرچشمه می‌گیرد. برآیند مطالعات میدانی نیز بیانگر عدم موفقیت علائم موجود در مترو شهر تهران است و علائم فوق نتوانسته‌اند به‌خوبی انتظارات موردتوجه مسافران را برآورده سازند.
قدس آنلاینقدس آنلاین20 ساعت قبل
رنگ و بوی لاکچرینام «حراج تهران» نخستین بار در اوایل دهه ۹۰ در رسانه‌ها مطرح شد. به همین خاطر طرفداران این حراجی، می‌گویند تنها نهادی که شایستگی ارزش‌گذاری بر آثار خاص هنری را دارد، همین حراجی تهران است. خدمات متقابل هنر و پولشوییبزرگ‌ترین موضوعی که امسال دوازدهمین دوره حراج تهران را به حاشیه برده است، بحث پولشویی احتمالی در پشت پرده برگزاری آن است. مثلا مهدی خرم‌دل مدتی پیش دراین‌باره گفته بود: «درباره حراج تهران بعضی‌ها می‌گویند خدمات متقابل هنر و پولشویی که حتما فاقد عقبه منطقی است. حدود ۵ میلیارددیگر حاشیه برگزاری حراج تهران برمی‌گردد به قیمت‌های کارشناسی نشده‌ تابلوها.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین20 ساعت قبل
پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان دبیر مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» از برگزاری آیین پایانی و برپایی نمایشگاه آثار منتخب این مسابقه خبر داد. محمدامین صالحی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: آیین اختتامیه سومین دوره مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» روز پنجشنبه، سوم بهمن ۹۸ با حضور مسؤولان استانی، هنرمندان و برگزیدگان در محل گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان برگزار می‌شود و از نفرات برتر نیز با اهدا لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر می‌شود. وی افزود: از میان ۳۳۱۹ عکس رسیده به دبیرخانه مسابقه، ۴۲ عکس از ۳۲ عکاس به نمایشگاه راه یافتند و آثار این منتخبان پنجشنبه، سوم بهمن ۹۸ در گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان به نمایش درخواهند آمد. صالحی‌نژاد خاطرنشان‌کرد: با توجه به اربعین حسینی و حرکت کاروان‌های عزاداری به سمت کربلای معلی، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خوزستان با همکاری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان با هدف انعکاس هر چه بیشتر این رویداد بزرگ مذهبی از طریق ثبت تصاویر، برای سومین سال پیاپی مسابقه ملی عکس «آن سوی واقعه» را در سه بخش آزاد، دانشجویی و بخش ویژه (استان خوزستان) برگزار می‌کند. انتهای پیام
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز- نمایش «مهمانی در مخچه» کاری از گروه تئاتر آوان با موضوع دفاع مقدس به مدت ۶ شب در بندرماهشهر به روی صحنه رفت. به گزارش دوشنبه ایرنا نمایش «مهمانی در مخچه» کاری به نویسندگی خسرو امیری و کارگردانی نوال وائلی می‌باشد که در آن سیدمرتضی تقوی، هدیه دریس و محمد قهرمانی به عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند. سایر عوامل نمایش «مهمانی در مخچه» عبارتند از: سیدمرتضی تقوی «دستیار کارگردان»، محسن حلافیان «موسیقی»، محمد قهرمانی «تیزر» و فاطیما قومی «طراح پوستر». نمایش «مهمانی در مخچه» توسط گروه تئاتر آوان، انجمن هنرهای نمایشی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرماهشهر تولید و به روی صحنه رفت. برچسب‌هاهنرهای تجسمی بندرماهشهر تئاتر نمایش
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گران‌ترین اثر فروخته شده در حراج اخیر تهران، تابلویی از حسین زنده‌رودی بود که با قیمت سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رفت. مفهوم گرانقیمت‌ترین اثر حراجیپرویز براتی درباره ویژگی‌های گرانقیمت‌ترین اثر فروخته شده در دوازدهمین حراج تهران گفت: این اثر یکی از بهترین کارهای حسین زنده‌رودی است. حضور موفق عکس‌های دفاع مقدس «نکته دیگر در حراج تهران این بود که عکس دفاع مقدس فروش خیلی خوبی داشت. این اتفاق نوید بخش این است که عکس دفاع مقدس جایش را بهتر از گذشته در حراج تهران و حراج‌های هنری باز می‌کند و این به مارکت عکاسی دفاع مقدس خیلی کمک می‌کند. هر اندازه که حراج تهران جلوتر می‌‎رود به خاطر تجربه‌ای که مدیران و دست‌اندرکاران آن در حراج‌های خارجی دارند و چون آقای سمیع آذر مدیر حراج تهران سال‌ها مشاور حراجی کرسیتی بوده باعث می‌شود تجربیاتی که دارند را در حراج وطنی یا همان تهران استفاده کنند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: نمایشگاه پوستر و کاریکاتور غزه را با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در گذر فرهنگی هنری مترو هفتم تیر به نمایش گذاشته می‌شود. به گزارش سینماپرس، محمد حبیبی مدیر عامل انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و پوستر با محوریت غزه اظهار کرد: ۲۹ دی روز غزه، نماد مقاومت مردم فلسطین طی سالیان است. وی افزود: نمایشگاه پوستر و کاریکاتور غزه را با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در گذر فرهنگی هنری مترو هفتم تیر به نمایش گذاشته‌ایم. در حال حاضر ۱۵ پوستر و غریب به ۲۰ عدد کاریکاتور به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاه پوستر و کاریکاتور غزه ۲۹ دی لغایت ۵ بهمن در گذر فرهنگ و هنر مترو شهدای هفتم تیر و دیگر ایستگاه‌های مترو برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: تاریخ برگزاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با تصویب شورای سیاستگذاری این رویداد تغییر کرد. به گزارش سینماپرس، شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در جلسه ­ای فوق العاده مصوب کرد که برگزاری جشنواره به بعد از مراسم چهلم شهادت سردار قاسم سلیمانی و درگذشت هموطنان در مراسم تشییع در کرمان و جان باختگان حادثه غم انگیز هواپیمای مسافربری اوکراین موکول شود. با تصویب شورای سیاستگذاری به عنوان بالاترین رکن جشنواره با عنایت به استقبال بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان کشور با حدود ۶ هزار اثر ارسالی به دبیرخانه، جشنواره هنرهای تجسمی فجر در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ افتتاح می‌­شود. شورای سیاستگذاری اعلام کرد: هزینه بخش هایی از جشنواره مانند تشریفات افتتاحیه، برای حمایت از هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان هزینه خواهد شد. جزئیات برگزاری جشنواره پس از بررسی و انتخاب آثار طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمد حبیبی مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس با اعلام خبر برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و پوستر «غزه» اظهار داشت: ۲۹ دی ماه؛ روز غزه، نماد مقاومت مردم فلسطین طی سالیان اخیر است؛ مقاومتی که نه‌تنها نمادی برای خود مردم فلسطین بلکه برای تمام جهان اسلام است؛ به همین مناسبت ما نیز وظیفه خود دانستیم تا با زبان هنر از آثار ارزشمند هنرمندان بهره‌مند شویم. وی افزود: این نمایشگاه با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در گذر فرهنگی هنری ایستگاه متروی هفتم تیر برپا و در حال حاضر ۱۵ پوستر و قریب به ۲۰ عدد کاریکاتور به نمایش گذاشته شده است. مدیر انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس ادامه داد: تمامی آثار پوستر و کاریکاتور به نمایش درآمده در این نمایشگاه درباره غزه است و مظلومیت، استقامت و پایداری این مردم در مقابل ظلم و گستاخی‌های رژیم صهیونیستی و پیروانش مانند آمریکا و دیگر دولت‌ها را روایت می‌کند. نمایشگاه پوستر و کاریکاتور «غزه» از ۲۹ دی لغایت ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در گذر فرهنگ و هنر ایستگاه متروی شهدای هفتم‌ تیر و دیگر ایستگاه‌های متروی تهران برپا خواهد بود. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با برگزاری نشست فوق‌العاده‌ای تصویب کرد که ‏برگزاری جشنواره به بعد از مراسم چهلم شهادت سردار قاسم سلیمانی، درگذشت هموطنان در مراسم ‏تشییع در کرمان و جان‌باختگان حادثه غم‌انگیز هواپیمای مسافربری اوکراین موکول شد. ‏شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین اعلام کرده است که هزینه بخش‌هایی از جشنواره مانند تشریفات افتتاحیه برای حمایت از ‏هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان هزینه خواهد شد. ‏دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنایت به استقبال بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان کشور با حدود ۶ ‏هزار اثر ارسالی به دبیرخانه در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ افتتاح می‌شود. ‏جزئیات برگزاری جشنواره دوازدهم پس از بررسی و انتخاب آثار طی روزهای آینده اعلام خواهد شد. ‏انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به دنبال انصراف جمعی از دبیران دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر، دبیران جدید سه رشته هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر معرفی شدند. ‏به گزارش خبر فوری به نقل از ستاد خبری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، مهنوش مشیری، رضا رینه‌ای و روح‌الله شمسی‌زاده به جمع ‏دبیران دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیوستند. ‏بر این اساس مهنوش مشیری دبیر رشته تصویرگری، رضا رینه‌ای دبیر رشته خوشنویسی و روح‌الله شمسی‌زاده دبیر رشته مجسمه‌سازی با ‏تشکیل شورای دبیران جشنواره هنرهای تجسمی فجر، فعالیت‌های خود را در دوازدهمین دوره این جشنواره آغاز می‌کنند. ‏دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، به دبیری ابراهیم حقیقی، دبیر هنری جمال عرب‌زاده و دبیر اجرایی عبدالرحیم ‏سیاه‌کارزاده بهمن ماه ۹۸ برگزار می‌شود. ‏
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در جلسه­‌ای فوق‌العاده مصوب کرد: برگزاری جشنواره به بعد از مراسم چهلم شهادت سردار قاسم سلیمانی و درگذشت هموطنان در مراسم تشییع در کرمان و جان‌باختگان حادثه غم‌انگیز هواپیمای مسافربری اوکراین موکول شود. اعتمادآنلاین| روابط عمومی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر اعلام کرد: با تصویب شورای سیاستگذاری به عنوان بالاترین رکن جشنواره، با عنایت به استقبال بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان کشور با حدود ۶ هزار اثر ارسالی به دبیرخانه، جشنواره هنرهای تجسمی فجر در تاریخ ۲۹بهمن ۱۳۹۸ افتتاح می­‌شود. همچنین بر اساس اعلام شورای سیاستگذاری، هزینه بخش‌هایی از جشنواره مانند تشریفات افتتاحیه، برای حمایت از هموطنان سیل‌زده سیستان و بلوچستان هزینه خواهد شد. جزئیات برگزاری جشنواره پس از بررسی و انتخاب آثار طی روزهای آتی اعلام خواهد شد. منبع: ایسنا
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
بنا بر تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره تجسمی فجر، افتتاحیه این رویداد فرهنگی ۲۹ بهمن ماه برگزار می‌شود. قدس آنلاین: شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در جلسه‌ای فوق العاده مصوب کرد، برگزاری جشنواره به بعد از مراسم چهلم شهادت سردار قاسم سلیمانی و درگذشت هموطنان در مراسم تشییع در کرمان و جان باختگان حادثه غم انگیز هواپیمای مسافربری اوکراین موکول شود. با تصویب شورای سیاستگذاری به عنوان بالاترین رکن جشنواره، با عنایت به استقبال بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان کشور با حدود ۶ هزار اثر، جشنواره در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ افتتاح می‌شود. شورای سیاستگذاری جشنواره تجسمی فجر اعلام کرد هزینه بخش‌هایی از جشنواره مانند تشریفات افتتاحیه، برای حمایت از هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان هزینه خواهد شد. جزئیات برگزاری جشنواره پس از بررسی و انتخاب آثار طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛ با تصویب شورای سیاستگذاری به عنوان بالاترین رکن جشنواره، با عنایت به استقبال بیش از ۳ هزار نفر از هنرمندان کشور با حدود ۶ هزار اثر ارسالی به دبیرخانه، جشنواره هنرهای تجسمی فجر در تاریخ ۲۹بهمن ۱۳۹۸ افتتاح می­ شود. هزینه بخش هایی از جشنواره مانند تشریفات افتتاحیه، برای حمایت از هموطنان سیل زده سیستان و بلوچستان هزینه خواهد شد. دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با ریاست هادی مظفری، به دبیری هنری جمال عرب زاده و دبیری اجرایی عبدالرحیم ‏سیاهکارزاده پیش از این قراربود ۲۳ تا ۳۰ بهمن ۹۸ در نمایشگاه ‏بین المللی تهران برگزار شود. در جشنواره دوازدهم تجسمی فجر برای امکان دادن به بروز خلاقیت هنرمندان و دوری از محدودیت محتوایی، موضوع جشنواره آزاد اعلام شده است و همچنین رویکرد جشنواره گفت‌وگوی هنرها: آفرینش تجسمی نوین با نگاهی بین رشته‌ای است. جزئیات برگزاری جشنواره پس از بررسی و انتخاب آثار طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمد حبیبی مدیر عامل انجمن تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و پوستر با محوریت غزه اظهار کرد: ۲۹ دی روز غزه، نماد مقاومت مردم فلسطین طی سالیان است. در همین راستا ما نیز با زبان هنر وظیفه خود دانستیم از آثار ارزشمند هنرمندان بهره مند شویم. وی افزود: نمایشگاه پوستر و کاریکاتور غزه را با مشارکت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در گذر فرهنگی هنری مترو هفتم تیر به نمایش گذاشته‌ایم. در حال حاضر ۱۵ پوستر و غریب به ۲۰ عدد کاریکاتور به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاه پوستر و کاریکاتور غزه ۲۹ دی لغایت ۵ بهمن در گذر فرهنگ و هنر مترو شهدای هفتم تیر و دیگر ایستگاه‌های مترو برگزار می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید