هنرهای تجسمی

هنرهای تجسمی

عصر ایرانعصر ایران3 ماه قبل
هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری «سالانه هنرهای تجسمی»، توسط انجمن‌ها در تهران و شهرستان‌ها خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، وی با اعلام این مطلب گفت: «سالانه هنرهای تجسمی ایران» از برنامه‌های انجمن‌های هنری است که با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی و ادارات کل استان‌ها به صورت منطقه‌ای و با رویکرد و تاکید بر مزیت و پتاسیل هنری هر منطقه در رشته‌ها و گرایش هنری خاص در شهرهای مختلف ایران برگزار می‌شود. مظفری با تاکید بر این نکته که «سالانه هنرهای تجسمی» جایگزین دوسالانه‌های هنری نیست، گفت: سالانه‌های هنرهای تجسمی جایگزینی برای دوسالانه‌های هنری نیست و نخواهد بود. وی ادامه داد: سعی ما بر این است که هر رشته از هنرهای تجسمی در منطقه‌ای که با آن هنر عجین است و ویژگی آن هنر خاص در آن دیده می‌شود، برگزار شود. در این دوره انجمن سفال و سرامیک ایران «سالانه هنرهای تجسمی» خود را با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی با حضور بیش از ۳۰ تن از هنرمندان طراز اول، سفال و سرامیک کشور در استان سیستان و بلوچستان، شهر زاهدان برگزار می‌کند.
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، هادی مظفری رئیس شورای سیاستگذاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مدیرکل هنرهای تجسمی با توجه به نزدیک شدن به پایان این رویداد هنری گفت: در وهله نخست، اعتمادی که در میان خانواده هنرهای تجسمی ایجاد شد و حلقه حضور هنرمندان و فعالان تجسمی کشور را که در این رویداد گسترده شد؛ می‌توان مهمترین دستاورد این دوره از جشنواره محسوب کرد. مظفری بیان کرد: از سوی دیگر این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر را مانند دوران گذشته صرفا به عنوان یک مسابقه نگاه نکردیم. وی اظهار کرد: ما بی ینال‌ها را رویدادهای ملی و بین المللی حوزه‌های هنری می‌دانیم و تفاوتش با جشنواره تجسمی در این است که در جشنواره تجسمی فجر همه هنرهای در یک جشنواره دیده می‌شود. می‌توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم. اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، هادی مظفری با اشاره به فرارسیدن روزهای پایانی جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گفت: در وهله نخست، اعتمادی که در میان خانواده هنرهای تجسمی ایجاد شد و حلقه حضور هنرمندان و فعالان تجسمی کشور در این رویداد گسترده شد را می‌توان مهمترین دستاورد این دوره از جشنواره محسوب کرد. مطفری اظهارداشت: از سوی دیگر این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر را مانند دوران گذشته صرفا به عنوان یک مسابقه نگاه نکردیم. وی اضافه کرد: ما دوسالانه‌ها را رویدادهای ملی و بین المللی حوزه‌های هنری می‌دانیم و تفاوتش با جشنواره تجسمی در این است که در جشنواره تجسمی فجر همه هنرهای در یک جشنواره دیده می‌شود. می توانیم جشنواره تجسمی فجر را المپیک هنرهای تجسمی بنامیم. اختتامیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه ساعت ۱۸ در تالار وحدت برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی نقاشی ژکال با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و با حضور ۱۲۰ نفر از علاقه‌مندان و دانشجویان هنر در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر برگزار شد. جشنواره ژکال نیز اولین برنامه مشترک ما با دانشگاه هنر بود. پس از تفاهم نامه‌ای که با دانشگاه هنر امضا کردیم، برنامه‌های مشترک دیگری را نیز طراحی خواهیم کرد. حضور فعال دانشجویان در این جشنواره نشان می‌دهد که ژکال ظرفیت بالایی برای حضور دانشجویان رشته‌های هنری دارد. مراسم اختتامیه جشنواره ژکال روز جمعه (ششم اردیبهشت‌ماه) در تالار فارابی پردیس کاربردی دانشگاه هنر در چهار راه ولیعصر برگزار می‌شود.
ایرناایرنا3 ماه قبل
مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح سالانه و نمایشگاه هنرهای تجسمی گفت: ۱۰ انجمن و تشکل ثابت هنرهای تجسمی و هنرهای جدید در کشور راه اندازی و فعال شده است. هادی مظفری افزود: سالانه هنرهای تجسمی از زاهدان شروع شد و پس از آن در کرمان، شیراز، تبریز و سایر استانها ادامه خواهد یافت. فرزاد فرجی افزود: سالانه و نمایشگاه هنرهای تجسمی تلاشی برای پیوند هنرمندان سفال بومی و هنرمندان هنرهای تجسمی است. وی ادامه داد: برگزاری کارگاه آشنایی با فرایند تولید فرهنگ محور، برپایی نمایشگاه آثار هنرمندان هنرهای تجسمی، نشست تخصصی و جلسات هم اندیشی از برنامه‌های سالانه هنرهای تجسمی در زاهدان است. حسین مسگرانی افزود: سالانه هنرهای تجسمی ایران با تجلیل از هنرمندان تجسمی استان در تالار اشراق مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری زاهدان همراه بود و پس از آن نمایشگاه هنرهای تجسمی در نگارخانه‌ فردوسی همین مجتمع راه اندازی شد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشتر هنرمندان فرهیختۀ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونق یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است. پیام مدیرکل هنرهای تجسمی به یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجرهادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. «جشنواره هنرهای تجسمی فجر» نمی‌تواند ادعا کند که به قدر جوانی و میان سالی و پختگی دیگران، سرد و گرم روزگار چشیده. زیر یک سقف.» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی برگزار می‌شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
سید عباس صالحی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. به گزارش ایسنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشتر هنرمندان فرهیختۀ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونق یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است. بدین امیدوارم که مقصد اگرچه دور، مقصود هنر اما در این دوره، به توفیق قرین باشد.» پیام مدیرکل هنرهای تجسمی به یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجرهادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر پیامی را منتشر کرد. «جشنواره هنرهای تجسمی فجر» نمی‌تواند ادعا کند که به قدر جوانی و میان سالی و پختگی دیگران، سرد و گرم روزگار چشیده.
ایمناایمنا1 ماه قبل
اسما نکویی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: جشنواره هنرهای تجسمی «فراتر از واژه» در رشته‌های عروسک سازی، تصویرسازی و نقاشی کار خود را با موضوع فرهنگ عامه آغاز کرد و امیدواریم این جشنواره با موضوعات دیگر در سال‌های آتی نیز ادامه داشته باشد. مدیر خانه نوجوان اصفهان ادامه داد: امسال موضوع جشنواره به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان فرهنگ عامه بود و در این راستا مطالبی آماده و در اختیار نوجوانان قرار دادیم تا آن‌ها با این موضوع بیشتر آشنا شده و بتوانند آثار خوبی را ارسال کنند. وی با اشاره به اهداف این جشنواره گفت: هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی نوجوانان با آیین‌ها و اسطوره‌ها و مراسماتی که در گذشته در اصفهان وجود داشته و امروز از بین رفته است، بود. نکویی خاطرنشان کرد: چون قرار بود اختتامیه در هفته فرهنگی برگزار شود آثار خوبی از طرف نوجوانان ارسال شده است، اما با توجه به اینکه با دستور شهردار هفته فرهنگی امسال برای همدلی برگزار شد اختتامیه جشنواره را در تیرماه و بعد از امتحانات برگزار خواهیم کرد و علاقه مندان تا پایان اردیبهشت برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند.
ایرناایرنا4 ماه قبل
به گزارش روز چهارشنبه فرهنگی ایرنا، امیر سقراطی کیوریتور این بخش گفت: بررسی همه جانبه دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر کاری بسیار دشوار و غیرممکن است. دبیر هنری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر افزود: اهمیت گردآوردن چنین نمایشگاهی، تلنگری است بر منتقدان و پژوهشگران تا راه طی شده در مسیر هنرهای تجسمی را به وضوح ببینند و این طی مسیر تاریخی را در نگارش پژوهش‌ها و نقدها فراموش نکنند. تعدد و اهمیت کتاب‌های مختص به هنرهای تجسمی در یک نمایشگاه و مرور آنها می‌تواند جایگاه علمی و مسیر آموزشی هنرهای تجسمی را به چشم آورد، در حالی که اهمیت هنرهای تجسمی در نظر مسئولین همیشه بعد از هنرهای موسیقی و تئاتر و سینما بوده است. سقراطی بیان کرد: نمایشگاه «نمایه چهل» می‌کوشد تصویر درستی از سهم اهالی هنرهای تجسمی در ساختن فرهنگ کشور ایران در چهار دهه اخیر ارایه بدهد، اما کتاب‌های مهم هنرهای تجسمی هستند که به دلیل نبود جا و کمبود زمان در این نمایشگاه بر روی دیوار نرفته‌اند ولی سهم شان در توسعه اندیشه در هنرهای تجسمی کشور محفوظ است و امیدوارم در گام بعدی، نمایش کامل‌تری از دستاوردهای انتشارات هنرهای تجسمی پیش روی مخاطبان قرار گیرد. در بخش «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ۷۵۰ روی جلد کتاب به نمایش درمی آید و از ۲۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برقرار خواهد بود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» از رخدادهای یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر روز پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه) در موزه امام علی (ع) افتتاح می‌شود. به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امیر سقراطی، دبیر هنری این جشنواره درباره این بخش توضیح داد: بررسی همه جانبه دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر کاری بسیار دشوار و غیرممکن است. تعدد و اهمیت کتاب‌های مختص به هنرهای تجسمی در یک نمایشگاه و مرور آنها می‌تواند جایگاه علمی و مسیر آموزشی هنرهای تجسمی را به چشم آورد، در حالی که اهمیت هنرهای تجسمی در نظر مسئولین همیشه بعد از هنرهای موسیقی و تئاتر و سینما بوده است. به گفته سقراطی هنرهای تجسمی با ۱۰ زیرشاخه (تصویرسازی، خوشنویسی، سرامیک، کاریکاتور، گرافیک، مجسمه، عکاسی، نقاشی، نگارگری و هنرهای جدید) یکی از بزرگترین خانواده‌های هنری در ایران است. در بخش «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ۷۵۰ روی جلد کتاب به نمایش درمی‌آید و از ۲۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برقرار خواهد بود.
ایسناایسنا3 روز قبل
شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران طی احکامی از سوی مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند. به گزارش ایسنا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری _ رئیس شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران _ در احکام جداگانه‌ای اعضای شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان را منصوب کرد. بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران در رشته‌های هنری ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور (کارتون)، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) از ۳۰ مرداد تا ۲ شهریور ماه در شهرستان ایلام برگزار خواهد شد. بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور با حضور استادان هنرهای تجسمی و با هدف ایجاد فضای تعامل بین هنرمندان و استادان و کشف استعداد برپا خواهد شد. انتهای پیام
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: پیشرفت‌های ایران در حوزه هنرهای تجسمی در برنامه «نمودار» بازگو می‌شود. مسعود نجابتی در این گفتگو به بیان پیشرفت‌های کمی و کیفی هنرهای تجسمی در قبل و بعد از انقلاب، مردمی شدن این هنر و حراجی هایی که برای آثارهنری برپا می‌شود می‌پردازد. به گزارش سینماپرس، بیست و ششمین قسمت از سری برنامه «نمودار» ۱۸ فروردین از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. مصطفی امامی مجری برنامه، امروز میزبان دکتر مسعود نجابتی، مدیر گروه تجسمی بنیاد روایت فتح و دبیر کل جشنواره مقاومت می‌شود. «نمودار» به تهیه کنندگی حسین سینجلی محصول گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ساعت ۱۸:۳۰ پخش می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- فروش هنرهای تجسمی و مقوله اقتصاد هنر از جمله مواردی است که به واسطه گرانی دلار و وضعیت معیشتی مردم دچار تغییرات چشمگیری شده است. خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان در طول تعطیلات نوروزی با هدف بررسی عوامل تاثیرگذار در فروش آثار هنری از نگاه هنرمندان، گالری‌داران و کیوریتورها به نقطه نظرات فعالان این حوزه پرداخته است که لینک آنها بدین شرح است: فرهنگ اهدای اثرهنری بین عموم مردم جا نیفتاده است/۱دوعامل در فروش آثارهنری تاثیرگذرااست/۲نسل جوان راحت طلب هستند/هنرنگارگری هیچ وقت کهنه نمی‌شود/۳ابعادکوچک تروقیمت پایین افزایش فروش هنری را به دنبال دارد/۴فرهنگ‌سازی و ایجاد فضای مناسب در گالری‌ها از عوامل تاثیرگذار در فروش آثار هنری هستند/۵موقعیت‌جغرافیایی‌گالری‌در‌فروش‌بیشترآثارهنری‌موثراست/۶فروش آثار هنری برای هنرمندان بزرگترین دغدغه است/۷سه عامل روی خرید و فروش آثار هنری تاثیرگذار است/۸هنرمندبنابرنیازش آثارراقیمت‌گذاری می‌کند/۱۰کاهش قیمت کارهنری کار آسان نیست/۹اعتباردهی و اعتمادسازی فروش آثار هنری را افزایش می‌دهد/۱۱فرصت‌تجلی‌یافتن‌ارزش‌هنرروبه‌افزایش است/۱۲فروش آثار هنری به چهار فاکتور بستگی دارد/۱۳فعالیت‌هنرمندوبرگزارکننده‌نمایشگاه‌ در‌ فروش‌آثارهنری‌موثر است/۱۴فروش‌آثارهنری‌به‌نگرش‌هنرمندو اقتصادجامعه‌وفعالیت‌نهاد‌های‌حکومتی‌بستگی‌دارد/۱۵تبلیغات‌و‌اطلاع‌رسانی مهم‌ترین عامل‌درفروش‌آثارهنری/ گالری‌داران هنرمندشهرستانی‌را‌معرفی نمی‌کنند/۱۶هنر باید به میان مردم برود/ مردم بجای خرید گل پلاستیکی اثر هنری کادو بدهند/۱۷انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ماه قبل
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر لزوم مشخص شدن نسبت حوزه‌های مختلف با هنرهای تجسمی، خاطرنشان کرد که در عرصه هنرهای تجسمی هنرمندان ماندگارند. او افزود: هنرهای تجسمی چند مزیت مهم دارند؛ خلاقیت فردی انفجاری در این هنرها و حضور اجتماعی آن، رابطه هنرهای تجسمی با اجتماع و حوادث و رویدادهای مهم را رقم می‌زند. صالحی خاطرنشان کرد: نسبت حوزه‌های مختلف با هنرهای تجسمی باید روشن و قوی شود؛ حوزه گردشگری، حوزه‌های میان فرهنگی و شهرسازی باید ظرفیت و نسبت خود را با هنرهای تجسمی بازتعریف کنند. فاطمه کرک‌آبادی (رئیس هیأت مدیره انجمن طراحان گرافیک)، محسن سلیمانی (نایب رئیس انجمن طراحان گرافیک)، کیانوش غریب‌پور (رئیس انجمن تصویرگران)، فرزاد فرجی (رئیس انجمن هنرمندان سفالگر)، امیر راد (رئیس انجمن هنرمندان نقاش ایران)، عباس مجیدی (رئیس انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز) از دیگر حاضران این نشست بودند. از دیگر مطالباتی که در این نشست مطرح شد ایجاد و شکل‌گیری خانه هنرهای تجسمی و همچنین فضایی مشخص برای برگزاری دوسالانه‌ها و فعالیت‌های ملی و بین‌المللی در حوزه هنرهای تجسمی بود.
فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یکی از رخدادهای پژوهشی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که به بررسی کتاب‌های منتشره در حیطه هنرهای تجسمی در چهل سال اخیر می‌پردازد، تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برپاست. آنچه مشخص است این است که چهار دهه اخیر هنرهای تجسمی بیش از هر زمان دیگری رشد کرده است. * جشنواره تجسمی فجر به شیراز و آبادان می‌رودیازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با نمایش آثار بخش طوبای زرین این جشنواره در شهرهای شیراز و آبادان افتتاح می‌شود. همچنین اول اسفندماه نیز موزه هنرهای معاصر آبادان شاهد افتتاح بخش ملی جشنواره تجسمی فجر خواهد بود. ‎ ‎یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‏برپاست.
ایلناایلنا4 ماه قبل
وزیر ارشاد، معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای تجسمی با انتشار سه پیام جداگانه بر اهمیت جشنواره هنرهای تجسمی فجر تاکید کردند. خوشبختانه جشنواره امسال، شاهد مشارکت بیشتر هنرمندان فرهیختهٔ این عرصه است و از رهگذر تعامل و همفکری، باعث رونق یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، گشته است. در متن پیام هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره) در آستانه برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی به شرح زیر است: زیر یک سقفخانواده‌ی ما، خانواده‌ی عیالواری است. خانواده‌ی تجسمی، خانواده‌ی کوچکی نیست. «جشنواره هنرهای تجسمی فجر» نمی‌تواند ادعا کند که به قدر جوانی و میان سالی و پختگی دیگران، سرد و گرم روزگار چشیده.
ایلناایلنا2 ماه قبل
در دیدارهایی که از جشنواره هنرهای تجسمی فجر کردم دریافتم که فرصتی تازه پدید آمده است. صالحی افزود: هنرهای تجسمی چند مزیت مهم دارند چنانکه خلاقیت فردی، انفجاری در این هنرها و حضور اجتماعی آن، رابطه هنرهای تجسمی با اجتماع و حوادث و رویدادهای مهم را رقم می‌زند. صالحی در ادامه افزود: یکی از برنامه‌ها و اهداف در حوزه هنرهای تجسمی درگیر کردن کل ایران با هنر است. هنرهای تجسمی به انسجام اجتماعی کمک می‌کند و نخ تسبیح اسنجام اجتماعی جامعه ایران و نزدیکی اقوام و اقلیم‌هاست. وزیر فرهنگ گفت: نسبت حوزه‌های مختلف با هنرهای تجسمی باید روشن و قوی شود، حوزه گردشگری، حوزه‌های میان فرهنگی و شهرسازی باید ظرفیت و نسبت خود را با هنرهای تجسمی باز تعریف کند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سید مجتبی حسینی (معاون هنری وزارت ارشاد)، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره)، ابراهیم حقیقی (دبیر جشنواره) و در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد. حقیقی در پایان گفت: هنرهای تجسمی در اواخر قرن ۲۰ و اواسط قرن ۲۱ ام دگرگونی‌های بسیاری کرده‌ است. برهمین اساس می‌توان برای هنرهای تجسمی ایران ادعای جوان بودن آن را کرد. در ادامه این مراسم هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره) با اشاره به نبود وزیر ارشاد در مراسم افتتاحیه گفت: در مراسم اختتامیه این جشنواره میزبان وزیر خواهیم بود. وی سپس با خواندن متنی برگزاری یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر را تبریک گفت و از سختی برگزاری این دوره گفت.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بیش از ۳۰۰ کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی‌، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» در رده‌های مختلف سنی ۴ تا ۱۸ سال موفق به دریافت رتبه‌های برگزیده، دیپلم افتخار و لوح تقدیر شدند. در رشته‌ خوشنویسی در مجموع در سه گروه سنی (۷‌ تا ۹)، (۱۰ تا ۱۲) و (۱۳ تا ۱۸) سال ۹ نفر به عنوان برگزیده، ۱۳ نفر شایسته دریافت دیپلم افتخار و ۲۲ نفر شایسته لوح تقدیر معرفی شدند. در رشته‌ هنرهای بومی و سنتی (صنایع دستی) در سه گروه سنی (۷‌ تا ۹)، (۱۰ تا ۱۲) و (۱۳ تا ۱۸) سال ۹ نفر به عنوان برگزیده، ۱۴ عضو شایسته دریافت دیپلم افتخار و ۲۱ نفر شایسته دریافت لوح تقدیر شناخته شدند. ۱۱ کودک و نوجوان به عنوان برگزیده‌ رشته‌ عکاسی هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» در چهار گروه سنی یاد شده معرفی و ۱۱ نفر دیگر موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند و ۱۹ نفر نیز در این بخش لوح تقدیر گرفتند. در رشته‌ هنری سفال در این دوره نیز ۱۲ نفر برگزیده شدند و ۱۵ عضو دیپلم افتخار و ۲۳ کودک و نوجوان نیز لوح تقدیر دریافت کردند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مراسم رونمایی از پوسترهای این جشنواره، ظهر امروز با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی، دبیرهای بخش‌های مختلف و اصحاب رسانه برگزار شد. به گفته او، افزایش کمی و کیفی در جشنواره تجسمی فجر مشهود است. از این رو بخش گالری‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خواهد بود. دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خاطرنشان کرد: در بخش چهارسوی هنر نگارخانه‌هایی از سراسر کشور حضور دارند. یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‌‌می‌‌شود.
ایلناایلنا4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و مراسم رونمایی از پوسترهای این جشنواره، ظهر امروز با حضور مدیرکل هنرهای تجسمی، دبیرهای بخش‌های مختلف و اصحاب رسانه برگزار شد. به گفته او، افزایش کمی و کیفی در جشنواره تجسمی فجر مشهود است. از این رو بخش گالری‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خواهد بود. دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر خاطرنشان کرد: در بخش چهارسوی هنر نگارخانه‌هایی از سراسر کشور حضور دارند. یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‌‌می‌‌شود.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ابراهیم حقیقی، هنرمند و دبیر یازدهمین جشنواره تجسمی فجر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» اظهار کرد: امروز در زمینه انتشار کتاب در عرصه هنرهای تجسمی ثروتمند شده‌ایم. به عنوان مثال از دهه هفتاد به بعد نیاز مخاطب در انتشار کتاب‌های عرصه هنرهای تجسمی بیشتر مطرح بوده است. او ضمن ارائه توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف این نمایشگاه، اظهار کرد: کارهای پژوهشی در عرصه هنرهای تجسمی و تفکیک آنها کمک می‌کند که بدانیم ما در این حوزه از کجا آمده‌ایم و به کجا خواهیم رفت. فکر می‌کنم امروز ما در عرصه انتشار کتاب در حوزه هنرهای تجسمی ثروتمند شده‌ایم. در بخش «نمایه چهل؛ دستاورد انتشارات هنرهای تجسمی» یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ۷۵۰ روی جلد کتاب به نمایش در آمده است و از ۲۵ بهمن تا ۱۵ اسفندماه در موزه امام علی (ع) برقرار خواهد بود.
مهرمهر4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، پخش ویژه نامه همایش و نشست‌های تخصصی (ما کجا ایستاده‌ایم) ‏ به مدیریت حسن موریزی نژاد از روز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. موریزی نژاد درباره این بخش گفت: در یازدهمین جشنوارۀ هنرهای تجسمی فجر، هنرمند و امر خلاقانه‌ای که از او انتظار می‌رود، موضوع نشست‌های تخصصی و فراخوان ‏مقالات قرار گرفته است. برای این موضوع سه محور در نظر گرفته شده است که شامل نسبت اقتصاد با خلاقیت در هنرهای تجسمی، نسبت آموزش با خلاقیت در هنرهای تجسمی و نسبت جامعه با خلاقیت در هنرهای تجسمی است. سه نشستی که برای این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر در نظر گرفته شده، هر کدام به یکی از این محورها اختصاص یافته است. ‎یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‏برپا است.
فارسفارس3 روز قبل
طی احکامی از مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران معرفی شدند. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری، رئیس شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره جوانان ایران، در احکام جداگانه‌ای اعضای این شورا را منصوب کردعمران خودآموز (مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام)، فرزاد ادیبی (طراح گرافیک)، سیدامین مؤیدی اصفهانی (مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری)، عبدالرحیم سیاهکارزاده (مدیر عامل موسسعه توسعه هنرهای تجسمی معاصر)، رضوان صادق زاده (هنرمند نقاش و استاد دانشگاه)، علی صداقت کریمی (مستندساز)، علی اشرف صندوق آبادی (هنرمند خوشنویس و رئیس انجمن خوشنویسان ایران) و اردشیر میرمنگره (طراح گرافیک و معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی) به عضویت شورای سیاستگذاری بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران درآمدند. بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران در رشته‌های هنری ارتباط تصویری (پوستر)، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، خوشنویسی (نستعلیق)، طراحی، عکاسی، کاریکاتور (کارتون)، نقاشی، نگارگری (نقاشی ایرانی، گل و مرغ، تذهیب) از ۳۰ مرداد تا ۳ شهریورماه ۱۳۹۸ در شهرستان ایلام برگزار خواهد شد. بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران به همت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سراسر کشور با حضور استادان برجسته هنرهای تجسمی و با هدف ایجاد فضای تعامل بین هنرمندان و استادان و کشف استعداد برپا خواهد شد. انتهای پیام/
ایلناایلنا4 ماه قبل
مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سید مجتبی حسینی (معاون هنری وزارت ارشاد)، هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره)، ابراهیم حقیقی (دبیر جشنواره) و در تالار ایران فرهنگستان هنر برگزار شد. حقیقی در پایان گفت: هنرهای تجسمی در اواخر قرن ۲۰ و اواسط قرن ۲۱ ام دگرگونی‌های بسیاری کرده‌ است. برهمین اساس می‌توان برای هنرهای تجسمی ایران ادعای جوان بودن آن را کرد. در ادامه این مراسم هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی و رئیس جشنواره) با اشاره به نبود وزیر ارشاد در مراسم افتتاحیه گفت: در مراسم اختتامیه این جشنواره میزبان وزیر خواهیم بود. وی سپس با خواندن متنی برگزاری یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر را تبریک گفت و از سختی برگزاری این دوره گفت.

به انتهای لیست رسیدید