هنر و تجربه

هنر و تجربه

تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از مستند «بانو» روایتی از عصمت احمدیان با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در حوزه هنری برگزار شد. او در مورد مستند بانو گفت: این فیلم بسیار عاشقانه بود و حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. حبیب احمد‌زاده در مورد مستند بانو گفت: این فیلم یک ویژگی دارد که به نظرم کمتر مورد توجه قرار گرفته است. سخنران پایانی، ‌ محمد جواد منصور، کارگردان مستند بانو بود. در پایان این برنامه، از بانو فرجوانی با اهدای سنگ متبرک حرم امام رضا علیه‌السلام تقدیر شد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از مستند «بانو» ساخته محمد حبیبی منصوری شامگاه دوشنبه ۲۵ شهریور ماه در حوزه هنری برگزار شد. ضمن اینکه با تلویزیون به توافق رسیده‌ایم قرار شده یک سریال مطول درباره بانو فرجوانی بسازیم. در ادامه دکتر نیلچی‌زاده عنوان کرد: با این مستند بانو فرجوانی را همه دیدید. سپس بانو فرجوانی سوژه مستند «بانو» روی صحنه آمد و اظهار کرد: وقتی خدا آدم را خلق کرد به خود احسنت گفت و آدم را با عشق خلق کرد اما خدا خودش گفته من انسان را در رنج آفریدم. فضای فیلم مستند معمولا با سخنرانی اشتباه گرفته می‌شود که امیدوارم این موضوع در فیلم ما رعایت شده باشد.

تیزر جدید «کارت پرواز» رونمایی شد

سینماپرسسینماپرس8 ساعت قبل
سینماپرس: جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «کارت پرواز» منتشر شد. به گزارش سینماپرس، جدیدترین تیزر فیلم سینمایی «کارت پرواز» ساخته مهدی رحمانی که همچنان در سینماهای «هنر و تجربه» در حال اکران است، منتشر شد. تیزر جدید این فیلم را ایمان بیات‌فر ساخته که پیش از این برای ساخت فیلم‌های کوتاه و مستندش جوایز متعدد از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده است. در خلاصه داستان فیلم سینمایی «کارت پرواز» که به پدیده ترانزیت مواد مخدر از طریق بلعیدن به سایر کشورهای جهان می‌پردازد، آمده است: ندا برای حل بحران مالی‌اش، تصمیم گرفته که با بلعیدن مواد مخدر به ترانزیت آن روی بیاورد، اما این کار برایش خطراتی در پی دارد. منصور شهبازی، ندا جبرئیلی، محمدعلی نجفی، اصغر رفیعی جم، شیرین یزدانبخش، طلا معتضدی، علی کلانتری و امین قوامی بازیگران «کارت پرواز» هستند.

جدیدترین تیزر «کارت پرواز» منتشر شد/ ادامه اکران

مهرمهر9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم «کارت پرواز»، فیلم سینمایی «کارت پرواز» جدیدترین ساخته مهدی رحمانی پس از فیلم‌های «دیگری»، «پنهان» و «برف» است که از ابتدای تیر در گروه سینمایی «هنر و تجربه اکران» شده است. تیزر جدید فیلم سینمایی «کارت پرواز» را ایمان بیات‌فر ساخته است. در خلاصه داستان فیلم سینمایی «کارت پرواز» که به پدیده ترانزیت مواد مخدر از طریق بلعیدن به سایر کشورهای جهان می‌پردازد، آمده است: «ندا برای حل بحران مالی‌اش، تصمیم گرفته که با بلعیدن مواد مخدر به ترانزیت آن روی بیاورد، اما این کار برایش خطراتی در پی دارد.» منصور شهبازی، ندا جبرئیلی، محمدعلی نجفی، اصغر رفیعی جم، شیرین یزدانبخش، طلا معتضدی، علی کلانتری و امین قوامی بازیگران «کارت پرواز» هستند. عوامل این فیلم عبارتند از کارگردان: مهدی رحمانی، نویسنده: امیر عربی، مهدی رحمانی و بابک میرزاخانی، مدیرفیلمبرداری: محمد رسولی، تدوین: محمدرضا موئینی، آهنگساز: بابک میرزاخانی، طراح صحنه و لباس: ویدا روشنی، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: امیر نوبخت حقیقی، صداگذار: امیرحسین قاسمی، طراح جلوه‌های بصری: امیر سحرخیز، مدیر تولید: سعید شرفی‌کیا، مشاور رسانه‌ای: مریم قربانی‌نیا، تهیه‌کننده: مهدی رحمانی و بهمن کامیار.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
سعید نجاتی گفت: پیش‌تر خبر ثبت تک‌درختی در منطقه دماوند به نام عباس کیارستمی رسانه‌ای شده بود اما باید اعلام کنم تک‌درخت کیارستمی که در فیلم «خانه دوست کجاست» شاهد آن هستیم، در روستای «کوکر» از توابع گیلان قرار داشته و خبر رسمی ثبت آن در فهرست میراث فرهنگی کشور نیز طی روزهای آینده منتشر می‌شود. کارگردان فیلم «باران آهسته می‌بارد» گفت: خبر نهایی ثبت این تک‌درخت در فهرست میراث فرهنگی کشور هفته آینده توسط هنر و تجربه اعلام می‌شود. او خاطرنشان کرد: پیش‌تر اعلام‌شده بود که تک‌درختی در منطقه دماوند به نام عباس کیارستمی ثبت‌شده اما پرس‌وجو کردیم و به ما خبر دادند که امکان ندارد یک‌باره اثری در یک شهر ثبت شود. در نهایت مشخص شد که آن درخت مربوط به فیلم «خانه دوست کجاست» نبوده است. در این برنامه، مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان که یک پرتره سینمایی درباره عباس کیارستمی است نیز اکران شد.
برترین‌هابرترین‌ها15 ساعت قبل
سعید نجاتی گفت: پیش‌تر خبر ثبت تک‌درختی در منطقه دماوند به نام عباس کیارستمی رسانه‌ای شده بود، اما باید اعلام کنم تک‌درخت کیارستمی که در فیلم «خانه دوست کجاست» شاهد آن هستیم، در روستای «کوکر» از توابع گیلان قرار داشته و خبر رسمی ثبت آن در فهرست میراث فرهنگی کشور نیز طی روز‌های آینده منتشر می‌شود. کارگردان فیلم «باران آهسته می‌بارد» گفت: خبر نهایی ثبت این تک‌درخت در فهرست میراث فرهنگی کشور هفته آینده توسط هنر و تجربه اعلام می‌شود. وی خاطرنشان کرد: پیش‌تر اعلام‌شده بود که تک‌درختی در منطقه دماوند به نام عباس کیارستمی ثبت‌شده اما پرس‌وجو کردیم و به ما خبر دادند که امکان ندارد یک‌باره اثری در یک شهر ثبت شود. در نهایت مشخص شد که آن درخت مربوط به فیلم «خانه دوست کجاست» نبوده است. در این برنامه، مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان که یک پرتره سینمایی درباره عباس کیارستمی است نیز اکران شد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
سعید نجاتی گفت: پیش‌تر خبر ثبت تک‌درختی در منطقه دماوند به نام عباس کیارستمی رسانه‌ای شده بود اما باید اعلام کنم تک‌درخت کیارستمی که در فیلم «خانه دوست کجاست» شاهد آن هستیم، در روستای «کوکر» از توابع گیلان قرار داشته و خبر رسمی ثبت آن در فهرست میراث فرهنگی کشور نیز طی روزهای آینده منتشر می‌شود. کارگردان فیلم «باران آهسته می‌بارد» گفت: خبر نهایی ثبت این تک‌درخت در فهرست میراث فرهنگی کشور هفته آینده توسط هنر و تجربه اعلام می‌شود. وی خاطرنشان کرد: پیش‌تر اعلام‌شده بود که تک‌درختی در منطقه دماوند به نام عباس کیارستمی ثبت‌شده اما پرس‌وجو کردیم و به ما خبر دادند که امکان ندارد یک‌باره اثری در یک شهر ثبت شود. در نهایت مشخص شد که آن درخت مربوط به فیلم «خانه دوست کجاست» نبوده است. در این برنامه، مستند «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» ساخته سیف‌الله صمدیان که یک پرتره سینمایی درباره عباس کیارستمی است نیز اکران شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل
سعید هنرآموز: ما از اینکه فیلم‌های کوتاه فرصت دیده شدن پیدا کرده‌اند خوشحالیم، اما فیلم کوتاه داستان متفاوتی دارد. حسینی: هرچند گفته می‌شود فیلم کوتاه یک مدیوم مستقل است، اما این حرف در کشور ما بیشتر شبیه به یک شوخی است. تنها اتفاقی که برای فیلم‌های کوتاه در ایران رخ می‌دهد حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران و چند جشنواره دیگر است. از سوی دیگر مخاطب سینمای کوتاه اصولا مخاطب فعالی است. به نظرم انجمن سینمای جوانان ایران یکی از استعدادکش‌ترین سازمان‌هایی است که در حوزه فیلم کوتاه کار می‌کند!
ایلناایلنا18 ساعت قبل
بابک بهداد می‌گوید: مجلس حتی در ضعیف‌ترین زمان‌ خود و تا پایان سلطنت حکومت پهلوی همیشه مخالف ریخت و پاش و استثمار کشور بود. به گزارش خبرنگار ایلنا، فیلم مستند سینمایی «بهارستان خانه ملت» با موضوع میدان و منطقه بهارستان و تاثیر آن در تحولات تاریخی ایران ساخته شده است. این تلاش برای آزادی از آن زمان در کشور ما همیشه وجود داشته و ادامه خواهد داشت. هم کشورهای خارجی مخالف دموکراسی و آزادیخواهی در ایران بودند و هم حکومت‌های وقت علاقه‌ای به این مساله نداشتند. مجلس حتی در ضعیف‌ترین زمان‌های آن و حتی تا پایان سلطنت حکومت پهلوی نیز همیشه مخالف ریخت و پاش و استثمار کشور بود.
برترین‌هابرترین‌ها19 ساعت قبل
در این دیدارها متوجه شدم برای بسیاری از آن‌ها دیدن پنج فیلم کوتاه در یک سانس خیلی عجیب و جالب بود. حسینی درباره راهکار خود برای افزایش میزان مخاطبان فیلم‌های کوتاه در سینماها تشریح کرد: از لحاظ تعداد تماشاگر فیلم‌های کوتاه نمی‌توانند به فیلم‌های بلند سینمایی برسند. تلویزیون به فیلم کوتاه بها دهداو ادامه داد: من فکر می‌کنم صدا و سیما در این زمینه خیلی می‌تواند موثر باشد. کارگردان فیلم کوتاه «هی و هو» درباره کیفیت فیلم‌های کوتاهی که در حال حاضر ساخته می‌شوند، تشریح کرد: فیلم‌های کوتاه ما در جشنواره‌های مختلفی جوایز معتبری کسب کرده‌اند. اگر نهادهای مربوطه حمایت بیشتری کنند قطعا راه برای فیلمسازان فیلم‌های کوتاه هموارتر می‌شود و از هنرمندان و سلبریتی‌های عزیز هم می‌خواهم که بیایند فیلم کوتاه‌های را ببینند و از فیلم‌های کوتاه حمایت کنند.
مهرمهر1 روز قبل
سعید هنرآموز: ما از اینکه فیلم‌های کوتاه فرصت دیده شدن پیدا کرده‌اند خوشحالیم، اما فیلم کوتاه داستان متفاوتی دارد. حسینی: هرچند گفته می‌شود فیلم کوتاه یک مدیوم مستقل است، اما این حرف در کشور ما بیشتر شبیه به یک شوخی است. تنها اتفاقی که برای فیلم‌های کوتاه در ایران رخ می‌دهد حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران و چند جشنواره دیگر است. از سوی دیگر مخاطب سینمای کوتاه اصولا مخاطب فعالی است. به نظرم انجمن سینمای جوانان ایران یکی از استعدادکش‌ترین سازمان‌هایی است که در حوزه فیلم کوتاه کار می‌کند!
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: سوگل خلیق درباره تجربه بازی در فیلم «در سکوت» و فعالیت جدید خود توضیحاتی را ارایه کرد. همه بازیگران فیلم «در سکوت» بسیار باتجربه بودند و واقعا یک شانس برای من بود که در کنار سعید پورصمیمی، فاطمه معتمدآریا و تمام بازیگران دیگری که در این فیلم نقش آفرینی کردند، بازی کنم. این بازیگر درباره بازخوردهایی که درباره «در سکوت» گرفته است، اظهار کرد: فکر می‌کنم واقعا این فیلم مانند نامش در سکوت در حال اکران است و من خودم در این چند وقت خیلی منتظر بودم که فیلم اکران شود و بازخوردهای آن را بگیرم. به نظرم به دلیل تبلیغات خیلی کمی که برای این فیلم شده آن طور که باید و شاید دیده نشده است و من در این چند وقت بازخوردی نگرفته‌ام. وی در پایان درباره جدیدترین فعالیت خود گفت: احتمال دارد آبان ماه سر اجرای یک نمایشی بروم اما هنوز حضور من قطعی نیست.
مهرمهر1 روز قبل
البته این موضوع مربوط به نوع نگاه به اکران فیلم مستند در سینماها است که به نظرم باید برای این موضوع آیین نامه‌ای تدوین و این نگاه درست شود. این کارگردان تصریح کرد: این یک نگاه کلی به سینمای مستند است که باید اصلاح شود و به نظرم ناشی از این موضوع است که برخی فکر می‌کنند سینمای مستند مخاطب ندارد. به نظرم اکران فیلم مستند در «هنر و تجربه» می‌تواند روند بهتری پیدا کند. وی توضیح داد: برخی فکر می‌کنند «بهارستان خانه ملت» درباره معماری است. ما وقتی فیلم تاریخی می‌سازیم نمی‌توانیم آدم‌ها را حذف کنیم و به کناری بگذاریم.
ایسناایسنا2 روز قبل
آغاز پیش تولید «رمانتیسم عماد و طوبا»، بهزاد فراهانی در افتتاحیه یک نمایش و پایان فیلمبرداری «پروا» از جمله خبرهای سینما و تئاتر است. بهزاد فراهانی، زنگ افتتاحیۀ «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» را می‌نوازدنمایش «فولاد هرگز زنگ نمی‌زند» به نویسندگی سیروس همتی و تهیه‌کنندگی و کارگردانی شیوا دیناروند، از بیست‌وچهارم شهریورماه، در عمارت نوفل‌لوشاتو اجرا خواهد شد. با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «پروا» به کارگردانی مهران مهدویان بازیگران این فیلم سینمایی معرفی شدند. به گزارش ایسنا، فیلمبرداری فیلم سینمایی «پروا» به کارگردانی مهران مهدویان و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح به پایان رسید. گفتنی است مهران مهدویان پیش از پروا فیلم سینمایی «اگزما» را در گروه هنر و تجربه اکران کرده بود.
ایلناایلنا2 روز قبل
با پایان فیلمبرداری فیلم سینمایی «پروا» به کارگردانی مهران مهدویان بازیگران این فیلم سینمایی معرفی شدند. به گزارش ایلنا، فیلمبرداری فیلم سینمایی «پروا» به کارگردانی مهران مهدویان و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح به پایان رسید. فیلمبرداری این فیلم سینمایی به تازگی در خارج از تهران به اتمام رسیده تا پس از طی مراحل فنی، اولین فیلم مهران مهدویان با پروانه سینمایی برای حضور در سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر آماده نمایش شود. مهران مهدویان پیش از پروا فیلم سینمایی اگزما را در گروه هنر و تجربه اکران کرده بود. در خلاصه داستان آماده است: خسرو امیری ۳۰ ساله، شغل چندان مناسبی ندارد. او تلاش می‌کند که شرایط شغلی خودش را تغییر دهد اما در این مسیر با مشکلاتی مواجه می‌شود.
موجموج2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم، «صدای آهسته» به کارگردانی افشین هاشمی و نویسندگی محمد رضایی‌راد که از مردادماه در سینماهای هنر و تجربه اکران شده است، دوشنبه ساعت ۵ در سیتی‌سنتر اصفهان به نمایش درمی‌آید و سپس با حضور کارگردان، توسط تماشاگران نقد و بررسی می‌شود. این فیلم تاکنون در نمایش‌های بین‌المللی خود جوایز بهترین فیلم تجربی، بهترین فیلم آوانگارد، بهترین فیلمبرداری و … را دریافت کرده است. فیلم «صدای آهسته» هفته‌ گذشته در دانشگاه درکسل فیلادلفیا به نمایش درآمد و مورد استقبال تماشاگران و روانشناسان واقع شد.

ماجرای «رستاخیز»؛ از توقیف تا قاچاق

3+
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشمرتضی فرشباف کارگردان، درباره آخرین وضعیت تولید «تومان» گفت: مراحل فنی این اثر به پایان رسیده و نسخه نهایی آن آماده شده است که برای دریافت پروانه نمایش به شورای مربوط ارائه دادیم تا پس از آن برای حضور در جشنواره‌ها برنامه ریزی کنیم. اخبار فرهنگ و هنر- میرسعید مولویان، مجتبی پیرزاده، پردیس احمدیه، ایمان صیاد برهانی و حامد نجابت از بازیگران این فیلم هستند. فیلم «تومان» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی فرشباف و تهیه‌کنندگی سعید سعدی و سعید ملکان ساخته شده است. پیش از این فیلم‌های «بهمن» و «سوگ» از این کارگردان در سینما‌های هنر و تجربه به نمایش درآمده است.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: سید امیر سیدزاده تهیه کننده درباره آخرین وضعیت تولید و اکران فیلم هایش توضیحاتی را ارایه کرد. صداگذاری این کار توسط مهران ملکوتی در حال انجام است و ساخت موسیقی آن را نیما عظیمی‌نژاد برعهده دارد. تهیه کننده فیلم «مادر قلب اتمی» درباره پروانه ساخت فیلم «هنگامه» تشریح کرد: فیلم «هنگامه» به کارگردانی حسن آخوندپور است که منتظر گرفتن پروانه ساخت این فیلم هستیم و امیدوارم هفته آینده وزارت ارشاد پروانه ساخت این فیلم را صادر کند. سیدزاده درباره موضوع فیلم «هنگامه» توضیح داد: این فیلم معضلات و مشکلات اعتیاد و تاثیرات منفی که روی محیط خانواده می‌گذارد به تصویر می‌کشد. این تهیه کننده در پایان درباره آخرین وضعیت فیلم «کاتوره» به کارگردانی میثم حسن زاده هم گفت: فیلم «کاتوره» را برای ساخت موسیقی به اروپا فرستاده‌ایم و پیام آزادی مشغول ساخت موسیقی این فیلم است.
مهرمهر3 روز قبل
برنامه‌ریزی برای اکران عمومی «بانو قدس ایران» اصغریان درباره زمان اکران مستند سینمایی «بانو قدس ایران» به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی از تولیدات «عروج فیلم» عنوان کرد: ما در حال هماهنگی کارهای این اثر برای اکران در سینماهای حوزه هنری هستیم. به همین ترتیب درخواست داده و مجوز پخش در سینماهای عمومی را هم گرفته‌ایم و منتظر قطعی شدن سینماهای حوزه هنری برای اکران «بانو قدس ایران» هستیم. این را هم باید عنوان کنم که این اثر بعد از ماه محرم روی پرده سینماها می‌آید. به همین دلیل فکر می‌کنم نمایش این فیلم هم به بعد از ماه محرم موکول شود. مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری عروج در پایان اظهار کرد: ما در پی این هستیم که مستندی درباره یادگار امام یعنی مرحوم احمد خمینی بسازیم.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
سینماپرس: مرتضی فرشباف کارگردان آخرین وضعیت «تومان» را تشریح کرد. به گزارش سینماپرس، مرتضی فرشباف کارگردان، درباره آخرین وضعیت تولید «تومان» به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مراحل فنی این اثر به پایان رسیده و نسخه نهایی آن آماده شده است که برای دریافت پروانه نمایش به شورای مربوط ارائه دادیم تا پس از آن برای حضور در جشنواره‌ها برنامه ریزی کنیم. میرسعید مولویان، مجتبی پیرزاده، پردیس احمدیه، ایمان صیاد برهانی و حامد نجابت از بازیگران این فیلم هستند. فیلم «تومان» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی فرشباف و تهیه‌کنندگی سعید سعدی و سعید ملکان ساخته شده است. پیش از این فیلم‌های «بهمن» و «سوگ» از این کارگردان در سینماهای هنر و تجربه به نمایش درآمده است.

جنجالی‌ترین فیلمهای ایرانی و خارجی در تاریخ سینما/ از فیلمی که در مورد یک پرستار اغواگر است تا حوادث سال ۸۸ و جنجالهای بعد از آن/ چگونه نشان دادن تجاوز جنسی باعث توقیف فیلم کوبریک شد؟ / پلان جنسی فیلم غریزه اصلی حاشیه ساز شد

3+
خبر فوریخبر فوری4 روز قبل
ایسناایسنا4 روز قبل
نعیمی تاکید کرد: بعد از آن‌که سینما مورد استقبال مردم بندرعباس قرار گرفت، سینما شهرزاد به‌عنوان اولین سینما مجهز و رسمی بندرعباس در سال ۱۳۳۴ در محل کنونی مجتمع ستاره شهر بندرعباس راه‌اندازی شد و بسیار متأسفم که نام سینما شهرزاد از سینمای کنونی‌ای که در آن محل واقع‌شده است برداشته‌شده است. وی اظهار کرد: سومین سینمای مدرن بندرعباس نیز در سال ۱۳۵۳ با نام سینما شهر نمایش بود که راه‌اندازی شد و ساختمان آن همچنان وجود دارد. این فیلم‌ساز هرمزگانی عنوان کرد: این مهم نمایانگر علاقه‌مندی و آشنایی مردم هرمزگان به‌ویژه بندرعباس با مقوله فیلم و سینما از دیرباز بوده است. چراغ سینما از چه زمان در هرمزگان روشن شدوی تصریح کرد: نخستین فیلم‌های مستند کوتاه سینمای ایران در رادیو و تلویزیون ملی ایران در هرمزگان (بندرلنگه –میناب- قشم – بندرعباس) ساخته‌ شده‌اند (نخل، بادجن، زار، پنجشنبه‌بازار میناب) از جمله فیلم‌هایی هستند که در دهه ۴۰-۵۰ توسط ناصر تقوایی در هرمزگان به تصویر کشیده شده‌اند. احمد حامدی، مدیر سینمای ستاره جنوب بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نزدیک به ۵۰ سال است که در کار سینما هستم و از سال ۵۷ به مدت ۳۰ سال سینما شهرزاد بندرعباس را مدیریت کردم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
مشروح گفت‌وگو با رییس سازمان سینمایی در ادامه می‌آید: در این چند ماهی که در سینما بوده‌اید، توصیفی که درباره اظهارنظرهای شما از سینما مطرح شده این بوده که سیاست شما صحبت کردن درباره مفاد کلی سینما است. خیلی از مدیران در سینما در دوره‌های گذشته برنامه‌هایی را پایه‌گذاری کردند که پس از رفتن‌شان از سازمان سینمایی از بین رفت. اگر برنامه‌ها را براساس سیاست‌های عمومی استخراج کنیم مثل آنچه در سازمان سینمایی دنبال می‌کنیم نتیجه بهتری به دست خواهد آمد. شما اخیرا در راستای شفاف‌سازی اعلام کردید که نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات سازمان سینمایی را جز آنچه قانون منع کرده منتشر خواهید کرد. همت مدیران سازمان سینمایی این است که این نسبت را کاهش دهند و روی تعدادی مشخص برنامه متمرکز شده‌اند.

رئیس سازمان سینمایی: داشته‌های سینما را تخریب نکردیم

3+
عصر ایرانعصر ایران5 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
خیلی از مدیران در سینما در دوره‌های گذشته برنامه‌هایی را پایه‌گذاری کردند که پس از رفتن‌شان از سازمان سینمایی از بین رفت. اگر برنامه‌ها را براساس سیاست‌های عمومی استخراج کنیم مثل آنچه در سازمان سینمایی دنبال می‌کنیم نتیجه بهتری به دست خواهد آمد. شما اخیرا در راستای شفاف‌سازی اعلام کردید که نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات سازمان سینمایی را جز آنچه قانون منع کرده منتشر خواهید کرد. این شفاف‌سازی‌ها تا به حال چه دستاوردی برای شما در سازمان سینمایی داشته است؟ گاهی به نظر می‌رسد فقط برای رفع تکلیف است. همت مدیران سازمان سینمایی این است که این نسبت را کاهش دهند و روی تعدادی مشخص برنامه متمرکز شده‌اند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد6 روز قبل
«گندم» محصول ۲۰۱۷ ترکیه، آلمان، فرانسه، سوئد قطر است که سال گذشته در جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده رفت و در بخش بین‌الادیان برنده جایزه بهترین فیلم شد. این فیلم همچنین جایزه بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی توکیو را برنده شده و نامزد جایزه قلب سارایووی بهترین فیلم در جشنواره سارایوو ۲۰۱۷ هم بوده‌است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
ذبیح‌الله رحمانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» عنوان کرد که گروه سینمایی «هنر و تجربه» به برخی از آثار فرصت دیده شدن می‌دهد. اعتمادآنلاین| ذبیح الله رحمانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی که این روزها در حال اکران در گروه سینمایی «هنر و تجربه» است، درباره این اثر گفت: ما بعد از چند سال توانستیم برای «محدوده ابری» نوبت اکران بگیریم و از نحوه نمایش آن هم ناراضی نیستیم. چرا که «محدوده ابری» فیلم خاصی است و مخاطبان خاصی هم دارد اما تاکنون بازخوردهای خوبی از این اثر گرفته‌ام. وی افزود: البته باید عنوان کنم که در این گروه سینمایی ناهماهنگی‌هایی به وجود می‌آید که باعث سردرگمی مخاطب می‌شود. برای مثال با جابه‌جایی سانس‌ها، مخاطبان نمی‌دانند که چه ساعتی باید به تماشای آثار بنشینند.
مهرمهر6 روز قبل
ذبیح الله رحمانی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» به کارگردانی روح الله سهرابی که این روزها در حال اکران در گروه سینمایی «هنر و تجربه» است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این اثر گفت: ما بعد از چند سال توانستیم برای «محدوده ابری» نوبت اکران بگیریم و از نحوه نمایش آن هم ناراضی نیستیم. چرا که «محدوده ابری» فیلم خاصی است و مخاطبان خاصی هم دارد اما تاکنون بازخوردهای خوبی از این اثر گرفته‌ام. وی افزود: البته باید عنوان کنم که در این گروه سینمایی ناهماهنگی‌هایی به وجود می‌آید که باعث سردرگمی مخاطب می‌شود. از همین رو به نظرم بهتر است سانس‌های بیشتری برای فیلم‌های این چنینی در نظر گرفته شود. وی در پایان گفت: خیلی از مخاطبان وقتی «محدوده ابری» را می‌بینند متوجه می‌شوند که داستان‌های آن برایشان آشناست و با آن همذات پنداری می‌کنند یعنی خود را در آن می‌بینند که به نظرم این اتفاق خوبی است.

به انتهای لیست رسیدید