هواشناسی

هواشناسی

فراروفرارو2 ماه قبل
اخطاریه شماره ۵ هواشناسی مبنی بر احتمال ایجاد روانال، آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها، دقایقی قبل صادر شد. به گزارش فارس، اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی دقایقی قبل پنجمین اخطاریه هواشناسی سال ۹۸ را صادر کرد. طبقآنچه در اخطاریه شماره ۵ آمده، ضمن اشاره به موارد بیان شده در اطلاعیه شماره ۶ که روز چهارشنبه ۲۱ فرودین ماه صادر شد، بر تقویت هسته بارشی به شکل رگبار و رعد و برق، در نواحی مستعد بارش تگرگ همراه با وزش باد شدید تاکید شده است. بر اساس این اخطاریه انتظار روان‌آب، آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در اکثر نقاط خراسان رضوی از اوایل وقت روز یکشنبه ۲۵ فرودین تا عصر سه‌شنبه ۲۷ فروردین ماه امری بدیهی است‌. گفتنی است؛ رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی ظهر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد ضمن بیان احتمال صاعقه در ارتفاعات در روزهای ۲۵ تا ۲۷ فروردین ماه تاکید کرده بود این سامانه بارشی قوی‌ترین سامانه بارشی از ابتدای سال ۹۸ است.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
ما حتی به بیت رهبری هم پیامک ارسال کردیم/ کجای قانون پیام دادن را جرم تلقی کرده است؟ / وقتی کارد به استخوان مردم برسد، فعالیت‌هایمان را عمومی می‌کنیم
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد2 ماه قبل
«صندوق بین‌المللی پول» جدیدترین گزارش «چشم‌انداز اقتصاد جهان» خود را منتشر کرد و در آن نسبت به گزارش مهرماه چشم‌انداز رشد اقتصادی جهان و ایران را کاهش داده است. همان طور که در گزارش پیشین «چشم‌انداز اقتصاد جهان‌» صندوق اشاره شد، در افق زمانی مذکور رشد ضعیف بهره‌وری نیروی‌کار و روند کاهشی رشد جمعیت نیروی‌کار به‌خاطر سالخورده‌تر شدن جمعیت، رشد اقتصاد کشورهای پیشرفته را محدود خواهد کرد. ریسک‌های منفی در انتظار اقتصاد جهانحل سریع اختلافات تجاری می‌تواند رشد اقتصادی جهان را به سطح مطلوبی برساند. در صورتی که آهستگی فعلی اقتصادها شدیدتر شود یا فراتر از پیش‌بینی‌ها ادامه یابد، سیاست‌های اقتصاد کلان باید تناسب بهتری یابند. با این حال در تمام اقتصادها نیاز است اقداماتی به‌منظور تقویت رشد اقتصادی بالقوه، ارتقای فراگیری اقتصاد و تقویت انعطاف اقتصادی صورت گیرد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
شعارهای دولت در زمینه زنان قابلیت اجرا نداشت/ آقای روحانی در شرایط یاس مفرط کار را بر عهده گرفت/ دولت باور و اعتقاد قلبی به مشارکت زنان نداشت/ انتخاب خانم ابتکار برای حفظ دوز اصلاح‌طلبی کابینه بودمروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …
انتخابانتخاب1 هفته قبل
امروزه پیش‌بینی‌هایی که از وضعیت آب و هوا می‌شود بسیار پیشرفته‌تر چند دهه گذشته است اما هنوز هم نقص‌هایی وجود دارد. اما این نقص‌ها چه هستند؟ به گزارش خبرآنلاین، جواب این است: اتمسفر بخش‌های مختلفی دارند که به شیوه‌های پیچیده‌ای ترکیب می‌شوند و تعیین اثرشان نیازمند محاسبات متعددی است. مثلا تعیین وضعیت ذرات ابرها نیازمند بررسی‌های ریاضیاتی است که به شدت به نوع ابر وابسته بوده و ممکن است پیش‌بینی را سخت کنند. از طرفی درون اتمسفر چرخه‌های متعددی وجود دارد که با چرخش زمین و حرکت دریا بر همدیگر اثر می‌گذارند. بسته به درجه دما، فشار و میزان شرجی بودن هوا، ابرها شکل گرفته و موجب بارش باران می‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ماه قبل
• تنظیم دما و تهویه گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش قارچ با توجه به افزایش محسوس دما از روز جمعه به بعد• در صورت امکان شست و شوی پوشش‌های گلخانه جهت استفاده از نور بیشتر خورشید• برداشت میوه مرکبات با توجه به شرایط مناسب جوی• باغداران نسبت به احداث و ترمیم تشتک پای درختان جهت حفظ وذخیره رطوبت خاک اقدام کنند. • کلزاکاران با توجه به مساعد بودن شرایط جوی و روند افزایش دما طی روزهای آینده، در صورت شروع گلدهی و قبل از شروع ریزش گلبرگ‌ها برای پیشگیری از بیماری اسکلروتینیا، سم‌پاشی با قارچ کش‌ها را انجام دهند. • در صورت مشاهده آفت شته مومی و کک کلزا نسبت به کانون یابی و سم‌پاشی مناطق آلوده با مشورت جهاد کشاورزی اقدام شود. • تغذیه مزارع کلزا و چغندر قند با کود سرک (مزارعی که وارد مرحله ۶ تا ۸ برگی شده‌اند.) • مبارزه با علف‌های هرز مزارع کلزا• با توجه شرایط مساعد رشد آفات و امراض از مزارع خود جهت شناسایی بیماری‌های زنگ زرد بازدید نماید و در صورت مشاهده آلودگی لکه‌ای مبارزه شود تا از انتشار بیماری جلوگیری به عمل آید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است؛ «بر اساس الگوهای جوی و خروجی مدلهای عددی، یک سامانه جوی به تدریج از دوشنبه هفته آینده ۲ اردیبهشت ۹۸ از غرب وارد شده و روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت از شرق کشور خارج خواهد شد. انتظار می‌رود طی دوشنبه و سه شنبه در غالب استان‌های کشور در دامنه‌های زاگرس از جنوب غرب تا شمال غرب، مرکز و استانهای واقع در دامنه‌های البرز تا شمال شرق کشور موجب بارش باران شود. مطابق خروجی مدل‌های عددی بیشینه بارش‌ها طی روز سه شنبه در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و سواحل دریای خزر رخ می‌دهد. در پی گذر این سامانه افت نسبی دما در صبح سه شنبه در نیمه غربی کشور و صبح چهارشنبه در دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شد. انتظار داریم هوای نسبی سرد در صبح پنجشنبه نیز با تغییرات اندک تداوم یابد.

هشدار هواشناسی به گلستانی‌ها

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس هواشناسی نسبت به بارش باران در گلستان هشدار داد. به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، کارشناس هواشناسی با توجه با بارش‌های اخیر برای برخی استانها از جمله گلستان وضعیت هشدار صادر کرد و از ادامه بارندگی در برخی مناطق خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
همچنین در این اطلاعیه آمده است: روز یکشنبه با نفوذ و تقویت سامانه بارشی از نیمه غربی، انتظار بارش سراسری از شمال غرب تا جنوب کشور وجود دارد. روزهای یکشنبه تا سه شنبه در جنوب غرب و جنوب کشور شامل استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال وبختیاری، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه غربی و جنوب فارس بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق گسترده پیش بینی می‌شود. در این اطلاعیه آمده است: در این مدت انتظار می‌رود به سبب بالا بودن نسبی دما، بارش غالبا به شکل باران و جمع مقدار بارش در حوزه رودخانه‌های بزرگ جنوب غرب و جنوب کشور قابل ملاحظه باشد. سازمان هواشناسی توصیه کرده است با توجه به شرایط مورد انتظار، هموطنان، مسافران نوروزی و همچنین سازمان‌های مرتبط با مدیریت آب و بحران تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات احتمالی به عمل آورند. در پایان این اطلاعیه آمده است: ضمنا اخطاریه شماره ۱۱۸ مورخ چهارشنبه ۲۹ اسفند (پیش بینی بارش برف و لغزندگی جاده‌های کوهستانی شمال شرق کشور) به قوت خود باقی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 هفته قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مسعود حقیقت رئیس اداره هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی کشور در واکنش به وزش باد شدید و طوفانهایی که برای امروز و روزهای آینده در برخی از نقاط کشور پیش بینی شده است اظهار کرد: با توجه به اینکه مزارع گندم در مرحله برداشت هستند، توصیه می‌شود که کشاورزان با در نظر گرفتن پیش بینی وزش باد و رگبار در برخی از نقاط کشور به سرعت اقدام به انتقال محصول خود به انبار کنند. وی افزود: پیش بینی شده است که امروز و فردا در مناطق شمال غرب، غرب، مرکز و جنوب کشور وزش باد و بارش رگبار بهاری داشته باشیم و از کشاورزان می‌خواهیم برای حفظ محصول خود تا فرصت باقی است آن را به انبار‌ها انتقال دهند. رئیس اداره هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: کشاورزان این مناطق به دلایل یاد شده هیچ گونه محلول و سم پاشی را تا انتهای هفته انجام ندهند.

هشدار هواشناسی/ تهران طوفان ‌می‌آید

مهرمهر3 هفته قبل
احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار هواشناسی، در مصاحبه با شبکه خبر گفت: سرعت باد نسبت به دیروز کم‌تر است ولی انتظار می‌رود که ناپایداری‌هایی در تهران برای بعد از ظهر داشته باشیم.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا از این اداره کل، براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز با فعالیت سامانه بارشی، آسمان استان نیمه ابری تا ابری گاهی با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود. همچنین در اواخر وقت در پاره‌ای نقاط به خصوص جنوب و غرب استان وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک پیش بینی می‌شود. در روزهای شنبه و یکشنبه آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه به ترتیب (۲۵ و ۱۶)، (۲۶ و ۱۶) و (۲۸ و ۱۷) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. فرودگاه امام خمینی (ره) با ۳۲ درجه و فیروزکوه- امین آباد با ۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

برنامه روحانی برای سازمان هواشناسی

آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
ایستگاه هواشناسی کشاورزی شهرستان فردوس سال آینده راه اندازی می‌شودرئیس سازمان هواشناسی کشور همچنین در سفر به فردوس و بازدید از ایستگاه هواشناسی این شهرستان از راه اندازی ایستگاه هواشناسی کشاورزی تا نیمه سال آینده در فردوس خبرداد. رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: این دو ایستگاه می‌تواند با ارائه داده‌های هواشناسی مناسب برای پیش بینی مورد استفاده کاربران نهایی که کشاورزان منطقه هستند قرار گیرد تا شاهد تولید محصولات بهتری در منطقه راشاهد باشیم. مدیرکل هواشناسی استان خراسان جنوبی در این مراسم با بیان اینکه برای ساخت ایستگاه هواشناسی کشاورزی به ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم نیاز است تصریح کرد: ۱۵۰ میلیون تومان از این اعتبار را فرمانداری و مابقی را سازمان هواشناسی کشور تامین خواهند کرد. علیرضا خندان رو از پیشرفت ده درصدی این مجموعه خبرداد و اگفت: تاکنون ۲۰ میلیون تومان برای ساخت این ایستگاه هزینه شده که از محل سازمان هواشناسی کشور پرداخت شده است. داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، به همراه پرویز رضازاده مشاور سازمان در امور پیش‌بینی و مسعود حقیقت مدیریت شبکه پایش این سازمان، در سفری ۳ روزه به خراسان جنوبی از نزدیک مشکلات ایستگاه‌های هواشناسی استان را موردبررسی قرارداد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
اداره هواشناسی انگلیس ضمن پیش‌بینی بارندگی‌های سنگین، طوفان همراه با رعد و برق وخطر وقوع سیل، هشدار زرد صادر کرده است. به گزارش ایسنا، این هشدارهای آب و هوایی در انگلیس تا روز پنج‌شنبه پا برجا خواهد بود و شرایط وخیم آب و هوایی می‌تواند حمل و نقل را مختل و مسافرت هزاران نفر را دچار هرج و مرج کند. اداره هواشناسی انگلیس اعلام کرده احتمال تاخیر یا لغو خدمات قطارها یا اتوبوس‌ها در مناطقی که درگیر سیل خواهند شد، وجود دارد. انتظار می‌رود بارندگی‌های سنگین ابتدا از مناطق شرقی و جنوب شرقی انگلیس آغاز شده و سپس به آرامی به مناطق شمالی و غربی گسترش یابد تا به انگلیس شمالی و ولز برسد. بنابر گزارش اسپوتنیک، پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که برخی از مناطق انگلیس شاهد تا حدود ۵۰ میلی متر بارندگی باشند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سحر تاجبخش روز چهارشنبه در حاشیه بازدید سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سازمان هواشناسی، در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای همکاری با سازمان هواشناسی، تفاهم نامه‌ای برای آغاز همکاری به زودی به امضای دو طرف خواهد رسید که امیدواریم هفته آینده انجام شود. وی ادامه داد: دراین تفاهم نامه سازمان هواشناسی اولویت‌های خود را برای ساخت موارد نرم افزاری و سخت افزاری به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاع خواهیم داد تا در قالب تفاهم نامه به امضا طرفین برسد. وی گفت: بر اساس صحبتی که صورت گرفته، قرار است ابتدا معاونت علمی و فناوری از نسخه اول این تجهیزات حمایت کند و اگر منطبق با استانداردهای جهانی هواشناسی بود، سازمان هواشناسی برای تجاری سازی از آن شرکت‌ها خرید خواهد کرد. رئیس سازمان هواشناسی اظهار داشت: در حال حاضر برخی سیستم‌های پایش، داخلی و برخی خارجی هستند که تصمیم داریم با همکاری و کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سمت تولید داخلی حرکت و تجهیزات را بومی سازی کنیم. وی گفت: ابتدا سازمان هواشناسی نیازهای خود را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام می‌کند و معاونت نیز مانند درگاه عمل می‌کند و شرکت‌ها و نهادهایی که بتوانند در این حوزه کمک کنند را معرفی و حمایت می‌کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «فردا (۲۶ اسفندماه) احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها دراستان‌های شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب و جنوب فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال و شرق هرمزگان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود. در این روز بارش برف، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و کندی تردد در جاده‌های برفگیر استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، زنجان، همدان، اردبیل قابل پیش‌بینی است. پس‌فردا دوشنبه (۲۷ اسفندماه) احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی وجود دارد. بارش برف، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و کندی تردد در جاده‌های برفگیر ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی اتخاذ شود.»
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی وضع بارش و دمای ایران طی سه ماه آینده را در محدوده نرمال و تا حدی بیش از نرمال پیش‌بینی کرد و نسبت به آشفتگی‌های اقلیمی در کشور ابراز نگرانی کرد. اعتمادآنلاین|‌ ایمان بابائیان اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که در دوره سه ماهه اسفند ۱۳۹۷ تا اردیبهشت ۱۳۹۸، بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت، در محدوده نرمال تا قدری بیشتر از نرمال، به‌ویژه در نیمه شمالی و شرقی کشور باشد. سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی درباره شرایط دمایی کشور اظهار کرد: دمای کشور در دوره سه ماهه اسفند ۹۷ تا اردیبهشت ۹۸ در محدوده نرمال نسبت به میانگین بلندمدت پیش‌بینی شده است. به گفته بابائیان، در اسفند ماه به استثنای مناطق شمالی و مرکزی کشور، در سایر مناطق دما در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از نرمال مورد انتظار است. بابائیان با اشاره به یک نکته مهم در مورد بارش‌های اخیر کشور، این طور توضیح داد که با وجود افزایش بارش کشور تاکنون، اغلب استان‌های واقع در جنوب و جنوب شرق کشور تا پایان دی ماه با کاهش بارش بین ۲۰ تا ۸۵ درصدی مواجه بوده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما از وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی کشور توصیه‌های هواشناسی کشاورزی تا ۱۵ اردیبهشت ماه را به کشاورزان سراسر کشور به شرح زیر ارائه کرد: استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، همدان: احتیاط در انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در روز‌های جمعه و شنبه و در استان‌های اردبیل، زنجان و همدان از روز جمعه تا یکشنبه به دلیل بارش پراکنده و وزش بادکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل افزایش نسبی دما. ادامه عملیات کاشت زاعت‌های بهاره از جمله: چغندر قند ونخود دیمپایش بیماری اسکلروتینیا در مزارع کلزا و در صورت لزوم انجام مبارزه شیمیایی به جز در روز‌های بارانیپایش بیماری لکه نواری باکتریایی و زنگ در مزارع گندم و در صورت لزوم انجام مبارزه شیمیایی به جز در روز‌های بارانیپایش و کنترل بیماری‌های آتشک و لکه سیاه در باغات سیب و در صورت لزوم انجام مبارزه شیمیایی به جز در روز‌های بارانیپایش بیماری زنگ غلات و آفت سن در مزارع و در صورت لزوم انجام مبارزه شیمیایی به جز در روز‌های بارانیخودداری از چرای دام در حاشیه مسیل رودخانه‌ها با توجه به وقوع بارش پراکنده در روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبهاستان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی: خودداری از انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در استان گیلان در روز شنبه به دلیل بارش باران و احتیاط در روز یکشنبه به دلیل بارش پراکنده و احتیاط در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی در روز یکشنبه به دلیل بارش پراکندهکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل افزایش دما، مبارزه مکانیکی (وجین) علف‌های هرز پهن برگ کلزا (در مزارع آلوده) اقدام به مبارزه شیمیایی با بیماری‌های اندام هوایی (زنگ زرد، سفیدک سطحی، سپتریوز، لکه خرمایی و …) در مزارع گندم (۱۰ تا ۱۵ روز پس از ظهور برگ پرچمی و قبل از ظهور خوشه دهی) در صورت مساعد بودن شرایط جویکنترل و هوادهی مناسب و موثر خزانه‌های برنج دارای پوشش نایلونیانجام شخم و شیار، آب‌تخت نمودن اراضی شالیزاری و همچنین استفاده از آب‌های جاریتسریع در انتقال نشاء به زمین اصلی با توجه به روز‌های آفتابی و افزایش دماکنترل سفیدک داخلی انگور با توجه به رطوبت فراوان باغاتکشت سویای بهاره و پنبه بعنوان کشت جایگزین گندم و کلزا در برنامه کشت مناطق سیل زدهاستان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال بختیاری، مرکزی، ایلام: احتیاط در انجام عملیات سم پاشی و محلول پاشی در روز‌های جمعه، شنبه و یکشنبه به دلیل بارش پراکنده و وزش بادکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل افزایش نسبی دمادر صورت نیاز مبارزه با بیماری‌های قارچی و سفیدک در گلخانه‌ها با توجه به بالا رفتن رطوبت هواپایش مزارع کلزا از نقطه نظر آلودگی به شته‌ها و سوسک‌های گرده خوارآماده سازی و کشت ذرت و وجین و تنک کردن مزارع چغندرقندادامه کشت حبوبات (نخود و عدس) و گلرنگ دیممبارزه با علف‌های هرز مزارع کشت پاییزه و انتظاری حبوبات و گلرنگ دیمانجام عملیات تهیه بستر و کشت مزارع سبزی و صیفی بویژه سیب زمینیپایش مزارع یونجه از نظر آفت سرخرطومی و انجام مبارزه شیمیایی در صورت نیازاستان خوزستان، هرمزگان، بوشهر: خودداری از انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی در استان خوزستان در روز‌های پنج شنبه و جمعه به دلیل وزش باد شدیدکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل افزایش نسبی دماآبیاری مزارع و باغات در ساعات خنک روز با توجه به افزایش دمابرداشت محصولات آماده برداشت سبزی و صیفی و کاشت سبزیجات تابستانهاحتیاط در انجام عملیات آبیاری بارانی در مزارع استان خوزستان به دلیل وزش باد شدید در روز‌های پنج شنبه و جمعهمبارزه باپوره ملخ وملخ‌های بالغ جهت کنترل آفات وبیماری‌های صیفی جات وگندمخودداری از چرای دام در مناطق جنوبی به دلیل انجام سم پاشی‌های گسترده جهت مبارزه با آفت ملخگرده افشانی بقیه نخیلات باقیمانده در روز‌های آینده با توجه به پایداری هوااستفاده از قارچ کش‌ها جهت جلوگیری از شیوع بیماری لکه برگی نخیلات با توجه به پایداری هواردیابی بیماری زنگ گندم در مزارع غلات و در صورت لزوم مبارزه با آنتسریع در انجام عملیات کشت ذرت بهارهآمادگی کندو داران برای انتقال کندو‌ها به مناطق خنک‌تراستان‌های اصفهان، یزد، فارس، قم، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد: احتیاط در انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی در استان فارس در روز جمعه و در استان یزد در روز یکشنبه و در استان‌های قم و کهگیلویه و بویر احمد در روز‌های شنبه و یکشنبه به دلیل بارش پراکندهکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل افزایش نسبی دمادر صورت لزوم آبیاری مزارع و باغات با توجه به افزایش نسبی دماخودداری از آبیاری درختان انار و انگور در مرحله گلدهیاستفاده از شید‌های متحرک داخل گلخانه جهت تنظیم نور ورودی از سقف و دستیابی به دمای مطلوب باتوجه به روند افزایش دما، تا حدی که تاریکی بیش ازحد و بدنبال آن کاهش فتوسنتز رخ ندهدانجام عملیات مبارزه با آفت پسیل مرکبات تا اوایل شکفتن گل‌ها در ساعات آرام روزخودداری از مصرف کود در مرحله تمام گل چه به صورت کودآبیاری و یا محلول پاشی به دلیل تنش و اختلال در گرده افشانیردیابی بیماری زنگ گندم در مزارع غلات و در صورت لزوم مبارزه با آن در ساعات آرام روزحذف پاجوش‌های اضافی در باغات زرشک خراسان جنوبیمصرف اسید هیومیک همراه آب آبیاری در باغات زرشک خراسان جنوبیاستان‌های البرز، تهران، قزوین، سمنان: احتیاط در انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی در استان‌های تهران و البرز در روز شنبه و در استان قزوین در روز‌های شنبه و یکشنبه و در استان سمنان در روز یکشنبه به دلیل بارش پراکندهکنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها به دلیل افزایش نسبی دماد
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد اظهار کرد: شهروندان با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی و وقوع سیلاب، نکات ایمنی را جدی بگیرند. ایسنا: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد اظهار کرد: شهروندان با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی و وقوع سیلاب، نکات ایمنی را جدی بگیرند. وی افزود: شهروندان ضمن حفظ خونسردی از تردد در مسیر جداول و نقاطی که پیشتر نیز سابقه آبگرفتگی داشته، حاشیه رودخانه و پل‌های موقت خودداری کنند. علیرضایی در ادامه به رانندگان خودرو‌های شخصی به‌ویژه شهروندان خرم‌آبادی هشدار داد تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده تا در هنگام بارندگی از میزان ترافیک کاسته و امدادرسانی به راحتی صورت پذیرد. وی اضافه کرد: چنانچه ضرورتی ندارد تا اطلاع ثانوی از سفر‌های تفریحی به کوهستان و در امتداد رودخانه‌ها امتناع کرده و صرفا از جاده‌های هموار عبور کنند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
پیام مساعدی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: انتظار می‌رود دوشنبه شب و طی روز سه شنبه بویژه در قسمتهای مرکزی و جنوبی خلیج فارس سرعت وزش باد به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از سه متر افزایش یابد. وی بیان کرد: در این شرایط دریانوردان باید بطور جد از تردد غیرضرور در خلیج فارس اجتناب کنند. مساعدی یادآورشد: از روز شنبه تا پنجشنبه بویژه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز دمای هوا در استان بوشهر بطور محسوسی کاهش می‌یابد. وی اظهارداشت: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و با فاصله از سواحل گاهی بیش از ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود. مساعدی بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۹:۲۶، جزر دوم دریا ساعت ۱۶:۰۱ و مد دوم دریا ساعت ۲۲:۱۱ خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
هم اکنون آسمان ابری و نیمه ابری را در برخی شهرهای غرب، شمال‌غرب، شمالشرق، شرق، شمال و جنوب مرکزی و پایتخت و کرمان و جنوب فارس داریم.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب عبدلی ظهر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی با اشاره به نبود تجهیزات رادار هواشناسی در استان افزود: آخرین رادار نصب شده در استان اردبیل بوده است که سه سال پیش اتفاق افتاده و در استان آذربایجان غربی مطالعات اولیه انجام شده است. وی با بیان اینکه میزان بارندگی‌ها امروز در شمال استان ۱۰ میلی متر، در مرکز استان ۲۰ میلی متر و جنوب استان ۴۵ میلی متر خواهد بود افزود: برای فردا دوشنبه ۱۲ فروردین ماه در شمال استان هشت میلیمتر، مرکز ۱۵ میلی متر، جنوب استان ۲۰ میلیمتر خواهد بود و در روزهای آتی باران‌های متناوب خواهیم داشت. عبدلی با بیان اینکه حادثه‌های پیش آمده در کشور طی سال جاری جایگاه و اهمیت هواشناسی را دو چندان می‌کند افزود: با جدی گرفتن و استفاده بهینه از پیش‌بینی‌های هواشناسی در بسیاری از موارد می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی استان اظهار داشت: از روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در سطح استان آغاز شده و در اغلب مناطق استان بارش باران و از شهرستان چالدران بارش برف گزارش شده است. وی افزود: فعالیت سامانه بارشی تا اواخر روز دوشنبه در اکثر نقاط استان ادامه دارد و از روز سه شنبه با توجه به خروج سامانه بارشی به دلیل رطوبت هوا در منطقه وعبور امواج کم دامنه از استان همراه با رعد و برق شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی از مردم خواست که به هشدارها توجه کنند و نکات ایمنی در این زمینه را حتما رعایت کنند. وی ادامه داد: نوع بارش‌های دیگر از نظر حجمی است که استان ایلام با ۷۷۳٫۷دهم استان دوم پس از استان لرستان قرار دارد. مسوول سد سیمره هم نیز گفت: حدود ۴۰۰ میلیون آورد برای سد سیمره پیش بینی کرده‌اند که ۲۰۰ میلیون متر بیشتر ظرفیت نداریم. وی تاکید کرد: حداقل ۳۰ درصد روستای شیراب غرق آب می‌شود که باید اقدامات پیشگیرانه مبنی بر تخلیه روستا باید انجام گیرد. وی گفت: ۳۸ میلیارد تومان دیگر برای تخلیه کامل و پرداخت مطالبات مردم روستای چم شیر لازم است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از بارش ۳۵ میلیمتری طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ۱۱ استان غربی و جنوب غربی کشور خبر داد. خبرآنلاین: سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از بارش ۳۵ میلیمتری طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ۱۱ استان غربی و جنوب غربی کشور خبر داد. در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است؛ «سامانه بارشی از بعد از ظهر جمعه ۱۶ فروردین ۹۸ وارد کشور شده و طی روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده در سطح کشور فعال خواهدبود. پیش بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس بارش باران بین ۲۵ تا ۳۵ میلی متر رخ دهد. با توجه به سیلاب و بارش‌های شدید سامانه قبلی توصیه می‌شود سازمان‌های مرتبط با مدیریت منابع آب تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی به عمل آورند.»
افتصادنیوزافتصادنیوز2 ماه قبل
اقتصاد نیوز: مدیرکل هواشناسی استان لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان از فردا گفت: آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود. به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ محمدناصر هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، طی امروز بعدازظهر و امشب با توجه به‌ گذر امواج کم دامنه از روی نوار غرب کشور و نیز رطوبت حاکم بر جو منطقه برای نقاط مختلف استان علاوه بر ابرناکی، بارش‌هایی به‌صورت رگباری همراه با رعدوبرق و وزش باد قابل‌ملاحظه پیش‌بینی می‌شود. وی افزود: از صبح پنجشنبه و تا اوایل شب با توجه به ورود یک سامانه بارشی به آسمان لرستان، برای همه نقاط استان رگبار باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد نسبتا شدید را خواهیم داشت. مدیرکل هواشناسی استان لرستان عنوان کرد: با توجه به مقدار بارش‌ها، در اغلب نقاط آب‌گرفتگی معابر عمومی، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود. و بیان کرد: همراه با این شرایط جوی برای شهرهای سردسیر استان (شمال و شرق)، نواحی کوهستانی، گردنه‌ها و ارتفاعات بارش برف و برای مناطق مستعد ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
محمد اصغری، با اینکه فروردین امسال به عنوان پرکارترین چهره صدا و سیما شناخته شد، از علت ممنوع‌التصویری کوتاهش در تلویزیون پرده برداشت. به گزارش خبرآنلاین، محمد اصغری با حضور در یک برنامه تلویزیونی ضمن تشریح چگونگی حضور خود در سازمان هواشناسی و بعد هم تلویزیون، به اتفاقات بهار امسال و عملکرد سازمان هواشناسی اشاره کرد. اصغری در خصوص ممنوع‌التصویر شدنش گفت: من برای آمدن به این برنامه از پخش سیما اجازه گرفتم؛ چند وقت پیش به علت این که بدون اجازه در یک برنامه تلویزیونی شبکه سه (حالا خورشید) حضور پیدا کردم، مدتی ممنوع‌التصویر شدم. او در پایان گفت: آرزو دارم یک شبکه اختصاصی برای هواشناسی داشته باشم و پیش‌بینی می‌کنم که شبکه پربیننده‌ای هم بشود. شبکه‌های مختلف تلویزیونی مثل CNN، BBC و شبکه‌های مختلفی وجود دارند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشدر اطلاعیه این سازمان همچنین آمده است: پیش بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس بارش باران بین ۱۰ تا ۳۵ میلی متر رخ دهد. همچنین با حرکت این سامانه به سمت شمال شرق کشور از بعدازظهر شنبه تا بعدازظهر روز یکشنبه بارش باران در استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات شرقی سمنان پیش بینی می‌شود که انتظار می‌رود بیشینه بارش در این مدت در شمال غرب خراسان رضوی به ۳۰ تا ۵۰ میلی متر برسد و موجب سیلابی شدن موقت مسیل‌ها در این منطقه شود. در این اطلاعیه تاکید شده است: گرچه این سامانه بسیار ضعیف‌تر از سامانه‌های اخیر است ولی با توجه به حجم روان آب رودخانه‌ها و مخازن سدها، توصیه می‌شود سازمان‌های مرتبط با مدیریت منابع آب تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی بعمل آورند.

به انتهای لیست رسیدید