هواشناسی

هواشناسی

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، عبدالهاشم حسن‌نیا بعد از ظهر امروز در بازدید از محورهای مواصلاتی اردبیل اظهار داشت: انتظار می‌رود اکیپ‌های راهداری برای خدمات‌رسانی به مسافران و نیز برف‌روبی جاده‌ها در حالت آماده‌باش کامل باشند که خوشبختانه در این زمینه اکیپ‌های راهداری اردبیل نیز وضعیت مطلوبی دارند. وی با اشاره به اینکه خدمت‌ بی‌منت به مردم یک اولویت اساسی و مهم است بیان کرد: استقرار اکیپ‌های راهداری استان با هدف ارائه خدمات مطلوب در جاده‌ها به عنوان یک رسالت و وظیفه خطیر و حساس است چرا که حفظ جان و مال مردم یک اقدام بسیار مهم و ارزشمند است. معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بیان کرد: تلاش شبانه‌روزی راهداران در سراسر کشور و به ویژه در فصول سرد سال شایسته تقدیر و قدردانی است و این قشر تلاشگر درصدد ارائه خدمات مطلوب به مسافران و ترددکنندگان هستند. علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز در این بازدید اظهار کرد: جابه‌جایی ۲ میلیون کالا در سطح استان محقق شده و در هفت ماهه امسال ۷۲ میلیون تردد به ثبت رسیده است و راهداران استان با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی استان در حالت آماده‌باش کامل هستند تا هیچ مشکلی مسافران و ترددکنندگان را تهدید نکند. انتهای پیام/۱۳۱/ش
مهرمهر4 ساعت قبل
پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا، وزش باد شمالی در برخی از ساعات شبانه روز به خصوص بر روی دریا، غبار محلی و در ابتدای صبح در برخی نقاط وقوع مه از پدیده‌های غالب در سطح استان است. وی اضافه کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد و غبار محلی و در برخی نقاط همراه با پدیده مه پیش‌بینی می‌شود. کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: جهت وزش باد غالبا شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و امروز بر روی دریا گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت است. وی بیان کرد: ارتفاع موج دریا امروز ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و از اواخر وقت به تدریج ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود. مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۹ و ۳۸ دقیقه، مد دریا ساعت ۱۷ و ۲۱ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۲۲ و ۳۹ دقیقه خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
وی ادامه داد: فردا در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران ادامه دارد، ضمن آنکه در جنوب سیستان و بلوچستان هم رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه در استان‌های گیلان، اردبیل و غرب مازندران بارش برف و باران ادامه دارد و در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده برف و باران خواهیم داشت، روز یکشنبه بارش برف و باران در گیلان ادامه دارد. وی ادامه داد: از فردا تا سه‌شنبه هفته آینده به دلیل پایداری هوا غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می‌یابد. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر و فردا دریای خزر، مواج است. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۰ و ۳ درجه خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: در شب گذشته ارتفاع برف در شهرستان‌های شهرضا و دهاقان به ۱۰ سانتی‌متر رسید و به بیش از ۵۰۰ نفر در این مدت امدادرسانی شد. منصور شیشه فروش، با اعلام اداره کل هواشناسی و استقرار جبهه هوای سرد در مناطق غرب و جنوبی استان اصفهان اظهار داشت: از روز یکشنبه بارش برف در مناطق فریدن، فریدونشهر، چادگان، بویین میاندشت، گلپایگان و خوانسار در دو روز، منجر به تعطیلی نوبت صبح مدارس ابتدایی شد. وی با اشاره به استقرار عوامل امدادی در جاده‌های لغزنده استان اصفهان ادامه داد: در شب گذشته بارش برف در مناطق شهرضا و دهاقان به ارتفاع ۱۰ سانتی متر رسید و عوامل امدادی با حضور خود در این جاده‌ها به ۵۰۰ نفر که در برف مانده بودند امدادرسانی کردند. وی افزود: با همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای راه‌های روستاهای حیران و کلوسه در منطقه فریدونشهر بازگشایی شد و هیچ راهی در استان اصفهان مسدود نیست. شیشه فروش با اعلام اینکه سوخت نفت روستاهای پشت کوه دوم هم تامین شده است، ابراز داشت: در حال حاضر با اتمام بارش برف و باران، با کاهش دما در مناطق غربی و جنوبی استان اصفهان مواجه هستیم و تمهیدات لازم در مدیریت بحران در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اندیشیده شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل
صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز شاهد بارش برف و باران در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد و سواحل خزر هستیم. وی ادامه داد: فردا در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران ادامه دارد، ضمن آنکه در جنوب سیستان و بلوچستان هم رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه در استان‌های گیلان، اردبیل و غرب مازندران بارش برف و باران ادامه دارد و در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده برف و باران خواهیم داشت، روز یکشنبه بارش برف و باران در گیلان ادامه دارد. وی ادامه داد: از فردا تا سه‌شنبه هفته آینده به دلیل پایداری هوا غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می‌یابد. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر و فردا دریای خزر، مواج است.
مهرمهر5 ساعت قبل
منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اعلام اداره کل هواشناسی و استقرار جبهه هوای سرد در مناطق غرب و جنوبی استان اصفهان اظهار داشت: از روز یکشنبه بارش برف در مناطق فریدن، فریدونشهر، چادگان، بویین میاندشت، گلپایگان و خوانسار در دو روز، منجر به تعطیلی نوبت صبح مدارس ابتدایی شد. وی با اشاره به استقرار عوامل امدادی در جاده‌های لغزنده استان اصفهان ادامه داد: در شب گذشته بارش برف در مناطق شهرضا و دهاقان به ارتفاع ۱۰ سانتی متر رسید و عوامل امدادی با حضور خود در این جاده‌ها به ۵۰۰ نفر که در برف مانده بودند امدادرسانی کردند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان اصفهان با اعلام اسکان و امدادرسانی به بیش از ۶۶۴ نفر توسط نیروهای هلال احمر تصریح کرد: عوامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان در یازده هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های استان اصفهان حضور یافتند و با استفاده از ۲۰۰ دستگاه مجهز و ۵۵۰ دستگاه ماشین آلات با ۷۵۰ نیرو در ۴۱ راهدارخانه به برف روبی و امدادرسانی مشغول شدند. وی افزود: با همت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای راه‌های روستاهای حیران و کلوسه در منطقه فریدونشهر بازگشایی شد و هیچ راهی در استان اصفهان مسدود نیست. شیشه فروش با اعلام اینکه سوخت نفت روستاهای پشت کوه دوم هم تامین شده است، ابراز داشت: در حال حاضر با اتمام بارش برف و باران، با کاهش دما در مناطق غربی و جنوبی استان اصفهان مواجه هستیم و تمهیدات لازم در مدیریت بحران در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اندیشیده شده است.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
سازمان هواشناسی کشوربا اشاره به بارش باران در مناطقی از شمال، شمال‌شرق و شرق کشور به کشاورزان این مناطق توصیه کرده است، اقدامات پیشگرانه را در مدت فعالیت سامانه بارشی به کار بندند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای با اشاره به بارش باران در مناطقی از شمال، شمال‌شرق و شرق کشور به کشاورزان این مناطق توصیه کرده است، اقدامات پیشگرانه را در مدت فعالیت سامانه بارشی به کار بندند. در اطلاعیه شماره ۱۲۲ این سازمان، ضمن اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی تا روز شنبه، دوم آذرماه از بارش برف و باران، وزش باد شدید و کاهش محسوس دما در این مدت در تعدادی از استان‌های کشور خبر داد. در این اطلاعیه، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی، لغزندگی و مه‌آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و وزش تندباد‌های لحظه‌ای از مخاطرات فعالیت این سامانه در روز‌های آینده عنوان و به کشاورزان مناطق متاثر از فعالیت سامانه بارشی توصیه شده است، ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه و به‌کارگیری تمهیدات لازم، نسبت به محافظت از تاسیسات و مراقبت از سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار و تخلیه سمپاش‌ها اقدام کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
به گزارش مشرق، سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا، در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر در اکثر محورهای استان‌های خراسان رضوی بارش برف جریان دارد. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا تصریح کرد: در محورهای بجنورد آشخانه در خراسان شمالی، بیرجند قائن و بیرجند سربیشه در خراسان جنوبی، ماهان بم و کرمان سرچشمه و کرمان شهداد در استان کرمان و همچنین در محور یزد شیراز در استان یزد نیز برف می‌بارد. بیشتر بخوانید: پیش بینی بارش باران و برف در اغلب نقاط کشوروی به بارش باران در اکثر محورهای استان گلستان، گیلان، یزد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و کرمان پرداخت و به رانندگان توصیه کرد با توجه به لغزندگی معابر حتما با سرعت مطمئنه و فاصله طولی مجاز حرکت کنند. وی به رانندگانی که قصد تردد در محورهای کرمان بافت، گردنه سنگ صیاد و محورهای توسکستان شاهرود را دارند اعلام کرد که تردد در این محورها با زنجیر چرخ الزامی است. سرهنگ رحمانی اظهار داشت: برای فردا بنا بر پیش‌بینی‌ها در استان‌های گلستان، گیلان، مازندران و اردیبل بارش برف و باران پیش‌بینی شده است؛ رانندگان زنجیر چرخ را برای تردد در مناطق کوهستانی و برف‌گیر حتما به همراه داشته باشند.
فارسفارس6 ساعت قبل
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا سه‌شنبه هفته آینده به دلیل پایداری هوا غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش می‌یابد. صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز شاهد بارش برف و باران در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد و سواحل خزر هستیم. وی ادامه داد: فردا در استان‌های ساحلی خزر، شمال شرق آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران ادامه دارد، ضمن آنکه در جنوب سیستان و بلوچستان هم رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز شنبه در استان‌های گیلان، اردبیل و غرب مازندران بارش برف و باران ادامه دارد و در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات سمنان و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده برف و باران خواهیم داشت، روز یکشنبه بارش برف و باران در گیلان ادامه دارد. مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر و فردا دریای خزر، مواج است.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
صبح امروز پنجشنبه ۳۰ آبان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری با دمای هوای منفی ۱۸ درجه زیر صفر سردترین نقطه کشور ثبت شد. به گزارش ایلنا، شاهرخ پارسا گفت: صبح امروز پنجشنبه ۳۰ آبان ۹۸ کوهرنگ با دمای هوای ۱۸ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه کشور ثبت شد. وی افزود: کمینه دمای هوای شهرکرد مرکز استان هم منفی ۷ درجه سانتیگراد گزارش شد. پارسا از کاهش دما در برخی نقاط استان طی فردا خبر داد و اضافه کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان استان صاف پیش بینی شده است. کوهرنگ از شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن (شهر چلگرد) در فاصله ۸۵ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.
مهرمهر7 ساعت قبل
علیرضا خندان رو در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ناپداری‌های جوی و بارش باران در استان امروز و امشب ادامه دارد که این ناپایداری‌ها در مناطق کوهستان به صورت بارش برف خواهد بود. مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از خروج سامانه بارشی از استان در روز جمعه خبر داد و گفت: با خروج سامانه بارشی از فردا صبح سرما و یخبندان در استان آغاز می‌شود. وی، بیشترین بارندگی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته را مربوط به آرین شهر با ۳۰ میلی متر بارندگی اعلام کرد و گفت: کمترین میزان بارندگی‌ها نیز مربوط به طبس با یک میلی متر بوده است. مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: در این مدت در ایستگاه‌های بیرجند نیز ۲۰ میلی متر، سربیشه ۲۸ میلی متر، زیرکوه ۲۳ میلی متر، خوسف ۲۱ میلی متر، درمیان شش میلی متر، زهان ۱۸ میلی متر، سرایان ۱۲ میلی متر، فردوس و نهبندان چهار میلی متر بارندگی به ثبت رسیده است. خندان رو یادآور شد: همچنین شب گذشته شاهد بارش برف در ارتفاعات بیرجند، زهان، زیرکوه، سرایان و فردوس بودیم.
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
اصغری در مصاحبه با اشاره به خروج سامانه بارشی در پایان وقت امروز از کشورمان گفت: پدیده آلودگی هوا هفته آینده برای کلانشهرها پیش‌بینی می‌شود. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این پدیده بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است، گفت: هموطنان در خراسان‌های رضوی، جنوبی و شمالی، یزد و کرمان شاهد بارش‌های پراکنده هستند. کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه این پدیده بارشی به نیمه شرقی کشور رسیده است، گفت: احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست. وی گفت: همچنین در تنگه هرمز به ویژه بخش شرقی نیز منتظر رگبار و تگرگ خواهیم بود. اصغری برای آذربایجان شرقی کاهش دما تا ۸ درجه زیر صفر و برای سراب تا ۹ درجه زیر صفر پیش‌بینی کرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین7 ساعت قبل
پیام مازند - ساری- رئیس پلیس راه مازندران اعلام کرد که تردد خودروها در جاده‌های کوهستانی کندوان، هراز، سوادکوه و کیاسر به علت بارش برف سنگین بدون زنجیرچرخ ممنوع است. رئیس پلیس راه مازندران، خاطر نشان کرد: در حال حاضر هوای همه راه‌های مواصلاتی ابری و بارندگی پراکنده است و در محور سوادکوه نیز شاهد مه گرفتگی هستیم. استان مازندران دارای حدود ۱۱ هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است که از این میزان حدود سه هزار کیلومتر جاده اصلی استان محسوب می‌شود. در حال حاضر هوای ساری مرکز مازندران ابری است. برچسب‌هاپلیس راه مازندران برف و باران
مهرمهر7 ساعت قبل
شاهرخ پارسا در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دمای هوا در شهرکرد به منفی ۱۲ درجه سانتی گراد رسیده است، اظهار داشت: شهرکرد سردترین منطقه کشور گزارش شده است. وی اظهار داشت: کاهش دمای هوا در شهرکرد همچنان ادامه دارد. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: نقشه‌های پیش یابی و خروجی مدل‌های عددی هواشناسی بیانگر ادامه فعالیت سامانه بارشی دراستان به شکل ضعیف‌تر است. وی بیان کرد: این سامانه بارشی طی امروز در برخی مناطق استان به خصوص در بخشهای شمالی موجب بارش برف و کاهش افقی می‌شود. مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از روز جمعه تا یک شنبه در بعضی ساعات افزایش ابر پیش بینی می‌شود.
فارسفارس8 ساعت قبل
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف و باران در محورهای ۷ استان کشور خبر داد و گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ در مناطق کوهستانی از مواردی است که رانندگان باید به آن توجه کنند. سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین وضعیت جوی و ترافیک محورهای مواصلاتی کشور اظهار داشت: در حال حاضر در اکثر محورهای استان‌های خراسان رضوی بارش برف جریان دارد. وی به بارش باران در اکثر محورهای استان گلستان، گیلان، یزد، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و کرمان پرداخت و به رانندگان توصیه کرد با توجه به لغزندگی معابر حتما با سرعت مطمئنه و فاصله طولی مجاز حرکت کنند. وی به رانندگانی که قصد تردد در محورهای کرمان بافت، گردنه سنگ صیاد و محورهای توسکستان شاهرود را دارند اعلام کرد که تردد در این محورها با زنجیر چرخ الزامی است. وی گفت: ‌ سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین8 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - رئیس گروه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: دولت با پرداخت سهم بیمه‌ای خود به صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تنها قادر است از کانال بیمه از بخش پیشران کشاورزی حمایت کند بنابراین کشاورزان خوزستانی باید نسبت به بیمه کل محصول خود اقدام‌کنند تا بتوان از آنان در برابر حوادث قهری و پیش‌بینی نشده حمایت‌کرد. وی با بیان اینکه سال زراعی گذشته حدود ۸۰۰هزار هکتار زمین‌های کشاورزی خوزستان زیرکشت پاییزی قرار گرفته است پیش‌بینی کرد امسال بیش از ۵۰درصد زمین‌های کشاورزی خوزستان زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی قرارگیرد. امسال ۵۴۲هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان زیرکشت گندم آبی و دیم خواهد رفت که از این میزان ۳۸۰هزار هکتار آبی و ۱۶۲هزار هکتار دیم خواهد رفت. براساس اعلام سازمان جهادکشاورزی خوزستان با اجرای کامل طرح ۵۵۰هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب که تاکنون در سطح ۲۹۵هزار هکتار اجرا شده میزان تولیدات کشاورزی خوزستان تا سال ۱۴۰۴ به ۲۵میلیون تن خواهد رسید. برچسب‌هاکشاورزی خسارت بیمه خوزستان
فارسفارس8 ساعت قبل
رئیس پلیس راه مازندران گفت: تمام محورهای مواصلاتی استان باز بود و تردد در آن برقرار است، تنها محور کیاکلا به بهنمیر به‌دلیل آب‌گرفتگی مسدود است. علیرضا قدمی درباره آخرین وضعیت محورهای مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: در حال حاضر بارش برف در ارتفاعات محورهای مازندران قطع شده ولی شاهد بارش شدید باران در نوار ساحلی استان هستیم. وی با اشاره به اینکه تمام محورهای مواصلاتی استان باز بود و تردد در آن برقرار است، افزود: تنها محور کیاکلا به بهنمیر به‌دلیل آب‌گرفتگی مسدود است. این مسؤول بیان کرد: باتوجه به بارش باران و برف در ارتفاعات سطح استان رانش و ریزش در سطح محورهای استان داشتیم که جزئی بود و توسط ماموران راهداری سطح جاده‌های استان پاک‌سازی شد. قدمی با اعلام اینکه براساس پیش‌بینی هواشناسی روزهای آینده شاهد بارش باران و برف در ارتفاعات استان هستیم که تاکید پلیس بر رانندگان پرهیز از سفرهای غیرضروری است.
فارسفارس8 ساعت قبل
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امشب تا روز شنبه انتظار داریم در نیمه غربی استان به‌ویژه رامسر تا نوشهر شاهد بارندگی، بارش برف در ارتفاعات و وزش باد در آسمان مازندران باشیم. وی افزود: بیشترین بارش برف نیز در این مدت از آلاشت با ارتفاع ۷۷، کیاسر ۳۱، سیاه‌بیشه ۳۰، بلده ۲۲ و کجور ۱۶ سانتی‌متر به ثبت رسیده است. اسدی بیان کرد: ارتفاعات استان طی این مدت ابری و مه‌آلود همراه با بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود که اختلال در تردد جاده‌ای دور از انتظار نیست. وی یادآور شد: طی این مدت در نیمه غربی استان آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز یک‌شنبه جو نسبتا پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود.
برنابرنا8 ساعت قبل
برف و سرما دمای هوای خلخال را در آخرین روز از دومین ماه پاییز به ۱۴ درجه زیر صفر کاهش داده و موجب بروز پدیده یخبندان در معابر این شهر شد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ رییس اداره هواشناسی خلخال، گفت: با قطع بارندگی ۶ روزه در این شهر و صاف شدن آسمان، دمای هوا به ۱۴ درجه زیرصفر کاهش یافت که در مقایسه با دمای روز گذشته ۱۲ درجه سردتر شده است. فرامرز فرض‌الله پور افزود: در هفته جاری بیش از ۳۵ سانتیمتر برف در شهر خلخال باریده که این میزان در ارتفاعات، بلندی‌ها و گردنه‌های برف‌گیر شهرستان بیش از یک متر گزارش شده است. او از افزایش ۶۶ درصدی میزان بارندگی برف و باران آبان ماه امسال در مقایسه با آبان ماه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: در حالی که حداکثر باندگی سال قبل ۱۳٫۸ میلیمتر بوده این میزان در دومین ماه پاییز امسال به ۴۰٫۳ میلیمتر رسیده است. شرکت آب و فاصلاب روستایی و شهری خلخال با هشدار به احتمال یخ‌زدگی کنتورهای آب از همه مشترکین خود خواست تا نسبت به پوشش کنتورها و همچنین لوله‌های آب اقدام کنند.
مهرمهر8 ساعت قبل
ابوالحسن میرجلیلی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به بارش باران از روز گذشته در خراسان‌جنوبی اظهارکرد: خوشبختانه تا این لحظه (صبح روز پنج شنبه) گزارشی از آسیب به مناطق روستایی و شهری خراسان‌جنوبی گزارش نشده و باران با عافیت باریده است. مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از برخی از نقاط استان گزارش بارش ۳۰ میلی‌متر باران را داشتیم، اظهارکرد: با توجه به هشدارهای هواشناسی از قبل پیش بینی بارش باران و برف را داشتیم و بسیاری از محورهای خراسان جنوبی را شن پاشی و نمک پاشی شد. میرجلیلی بیان‌کرد: از هم استانی‌های عزیز تقاضا داریم که از بعد ازظهر امروز شنبه ۳۰ آبان‌ماه تا غروب فردا یکم آذرماه کاهش دمای هوا را بسیار جدی گرفته و در صورت سفر تدابیر ایمنی را مراعات کرده و آن را جدی بگیرند. وی یادآورشد: علاوه بر رانندگان، مرغداران، گلخانه‌داران، کشاورزان و همه مشاغلی که کارشان به نوعی متأثر از سرمای هوا است، این کاهش دما را جدی گرفته و تدابیر لازم برای پیشگیری از خسارت‌های احتمالی را داشته باشند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به آمادگی گروه‌هایی از اورژانس، راهداری و سایر گروه‌های خدمات‌رسان، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که در برخی از نقاط کوهستانی خراسان‌جنوبی بارش باران تبدیل به برف شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین8 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور صبح پنجشنبه همزمان با سراسر کشور در کردستان نیز برای استخدام ۵۴۷ نفر از میان ۱۰ هزار و ۳۱۶ داوطلب آغاز شد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آزمون در ۲ نوبت صبح و عصر و در پنج حوزه دانشگاه کردستان، دانشگاه پیام نور بانه، ادارات آموزش و پرورش سقز، قروه و مریوان در حال برگزاری است. بهرام نصراللهی‌زاده افزود: در استان کردستان ۱۰ هزار و ۳۱۶ داوطلب شامل چهار هزار و ۵۲۷ مرد و پنج هزار و ۷۸۹ زن در این آزمون استخدامی شرکت کرده‌اند که از میان آنها ۵۴۷ نفر در این آزمون پذیرفته و در دستگاه‌های اجرایی استخدام خواهند شد. نصراللهی‌زاده یادآور شد: بیشترین ظرفیت پذیرش در آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی کردستان خواهد بود البته استخدامی‌های دانشگاه علوم پزشکی بیشتر در بیمارستان تازه تاسیس سقز مشغول بکار خواهند شد. برچسب‌هاآزمون استخدامی دانشگاه کردستان اشتغال فراگیر سنندج
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
سیاوش محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از اردبیل اظهار داشت: صبح امروز کمینه دمای هوای شهرستان خلخال به ۱۳درجه زیر صفر رسید که با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به استان روند کاهشی دما تا ۳ روز آینده ادامه خواهد داشت. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: سامانه جدید به استان از ظهر پنجشنبه وارد شده که مرکز و جنوب اردبیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد که وزش باد تند و نسبتا شدید را به همراه دارد. وی افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر این است که در این سامانه، شمال استان نیز از نزولات جوی بهرمند خواهند شد که اغلب بصورت بارش باران و در مناطق کوهستانی و گردنه‌ها بصورت برف است. محمدی کاهش دمای استان بین ۴تا ۶ درجه را متذکر شد و گفت: تداوم بارش برف در ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی استان و لغزندگی، یخبندان، رخداد مه، کاهش دید و در بعضی ساعات همراه با کولاک برف بخصوص در جاده‌ها و گردنه‌های مواصلاتی استان می‌شود. انتهای پیام/۱۳۵/ش
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
با تندشدن شیب، ثبات لایه فوقانی برف کاهش یافته و خطر بهمن افزایش پیدا می‌کند. وزش بادهای تند مهم‌ترین عامل سقوط بهمن است. باد عامل بسیار مهمی در افزایش خطر سقوط بهمن است؛ به‌ویژه اگر در طی چند روز متوالی به‌شدت وزیده باشد. سقوط بهمن پس از بارش برف به مقدار بارش، وزن برف و درنهایت میزان شیب کوه بستگی دارد. برای مواجهه با سقوط بهمن، تمام حواس‌تان را به کار بگیرید و با شنیدن کوچکترین صدایی که حکایت از سقوط بهمن دارد، منطقه را ترک کنید.
مهرمهر9 ساعت قبل
محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقویت سامانه سرد و ناپایدار از امروز در منطقه تا اوایل هفته آینده، اظهار کرد: بارش باران، وزش باد، بارش برف در ارتفاعات و احتمال وقوع رعد و برق و تکرگ از مهم‌ترین پدیده‌های جوی پیش بینی شده برای این مدت است. وی با بیان اینکه آسمان اکثر مناطق گیلان امروز ابری تا نیمه ابری، مه آلود به تدریج همراه با بارش باران و وزش باد نسبتا شدید پیش بینی شده است، افزود: در ارتفاعات نیز با افزایش تدریجی ابر شاهد وزش باد و بارش به صورت برف خواهیم بود. مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه این شرایط برای روز جمعه و شنبه نیز ادامه خواهد داشت، گفت: ارتفاع موج نیز برای امروز و فردا حدود ۲ متر پیش بینی شده که شرایط برای انجام فعالیت‌های مرتبط با دریا نامناسب است. وی همچنین از رانندگانی که قصد تردد در ﻣﺤﻮرﻫﺎی ﮐﻮﻫﺴﺘﺎﻧﯽ و ﮔﺮدﻧﻪ‌ﻫﺎی ﺑﺮف ﮔﯿﺮ را دارﻧﺪ، خواست تا زﻧﺠﯿﺮ ﭼﺮخ و ﺗﺠﻬﯿﺰات زﻣﺴﺘﺎﻧﻪ ﻫﻤﺮاه داﺷﺘﻪ باشند. مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: ﺑﺨﺶ‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺟﺮاﯾﯽ اﺳﺘﺎن همانند ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺑﺤﺮان، ﺟﻬﺎد ﮐﺸﺎورزی و ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﯿﻌﯽ، ﺷﻬﺮداری‌ﻫﺎ، ﻓﺮﻣﺎﻧﺪاری‌ﻫﺎ و سازمان‌های خدماتی ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺧﻄﺎرﯾﻪ ﺻﺎدره شده ﺗﻤﻬﯿﺪات ﻻزم را ﺑﻌﻤﻞ آورﻧﺪ.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
در حالی که چهار روز از قطع اینترنت در کشور می‌گذرد، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می‌گوید: این وضعیت موجب توقف روند پیش‌بینی کیفیت هوا شده است. به گزارش ایسنا، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی سال‌های اخیر اقدام به انتشار جزییات کیفیت هوای تهران، پیش‌بینی آلودگی برای روزهای آینده، سرعت و جهش و باد، بارندگی و … کرده است اما طی روزهای اخیر جزییات کیفیت هوای تهران که پیش از این روی سایت یا اپلیکیشن این شرکت قرار می‌گرفت به روز رسانی نشده است و اطلاعات دقیقی از وضعیت کیفیت هوای تهران طی روزهای اخیر وجود نداشته است. حسین شهیدزاده - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - در گفت و گو با ایسنا توضیح داد: ما بخشی از اطلاعات خود را برای پیش‌بینی هواشناسی و آلودگی هوا از سایت‌ها و مدل‌های جهانی تامین می‌کنیم. اختلالات به وجود آمده در اینترنت کشور، سبب شده است که به این اطلاعات جهانی دسترسی نداشته باشیم و در نتیجه نتوانیم پیش‌بینی آلودگی هوا برای روزهای آینده، جهش وزش باد و مقدار بارندگی را روی سایت خود بارگذاری کنیم. به گفته شهیدزاده در حال حاضر بر اساس اطلاعات موجود آلودگی هوا تنها می‌توان شاخص کیفیت هوا را به صورت آنلاین اعلام کرد.

پیش بینی افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
هفته آینده در کلانشهر‌ها مانند تهران، اراک، تبریز، اصفهان، قم و قزوین، افزایش آلودگی هوا پیش‌بینی می‌شود. آقای اصغری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به خروج سامانه بارشی در پایان وقت امروز از کشورمان گفت: پدیده آلودگی هوا هفته آینده برای کلانشهر‌ها پیش‌بینی می‌شود. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر این پدیده بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است، گفت: هموطنان در خراسان‌های رضوی، جنوبی و شمالی، یزد و کرمان شاهد بارش‌های پراکنده هستند. کارشناس هواشناسی با اشاره به اینکه این پدیده بارشی به نیمه شرقی کشور رسیده است، گفت: احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان دور از انتظار نیست. اصغری برای آذربایجان شرقی کاهش دما تا ۸ درجه زیر صفر و برای سراب تا ۹ درجه زیر صفر پیش‌بینی کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
گودرزی درباره بارش برف گفت: در خراسان رضوی و شمالی، ارتفاعات خراسان جنوبی، یزد و ارتفاعات البرز شرقی اردبیل و آذربایجان شرقی بارش‌ها به صورت برف خواهد بود. گودرزی گفت: در شمال شرق کشور از فردا کاهش دما خواهیم داشت بنابراین هوا ۴ تا ۶ در جه سردتر می‌شود. همچنین ۲ الی ۳ درجه کاهش دما و سرد شدن پیش بینی می‌شود. کارشناس سازمان هواشناسی درباره فردا افزود: دریای خزر، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز شرقی و جنوب سیستان و بلوچستان بارش خواهد داشت. وی اظهار کرد: سردترین مرکز استان زنجان و شهرکرد با دمای منفی ۷ درجه و بندرعباس به عنوان گرم‌ترین مرکز استان ۲۴ درجه بود.
مهرمهر10 ساعت قبل
سیاوش محمدی در خصوص آخرین وضعیت جوی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: لغزندگی، یخبندان، کاهش دید افقی و در برخی از ساعات همراه با کولاک برف در محورهای کواصلاتی و کوهستانی استان اردبیل پیش بینی می‌شود. به گفته وی سامانه سرد و بارشی از ظهر پنجشنبه وارد استان شده و بیشتر مناطق استان را به ویژه در مناطق شمالی، نوار شرقی و جنوب شرقی تحت تأثیر قرار خواهد داد. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: در این مدت وزش باد، کاهش دمای هوای چهار تا شش درجه‌ای و رخداد مه از دیگر پدیده‌های مورد انتظار خواهد بود. محمدی تصریح کرد: با ورود این سامانه سرد و بارشی، خودداری از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی، تنظیم دمای انبارها، گلخانه‌ها، مرازع دامداری و مرغداری‌ها و مدیریت توزیع حامل‌های انرژی و صرفه جویی در مصرف گاز شهری توصیه می‌شود. وی از خروج این سامانه سرد از ساعات بعد از ظهر شنبه خبر داد و افزود: با وجود خروج این سامانه از اوایل هفته آینده اما هوای سرد تا اواسط هفته پیش رو به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی اردبیل ادامه خواهد یافت.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/سمنان سرپرست پیش‌بینی هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش محسوس دما در این استان از حوالی امشب گفت: دمای هوا تقریبا در همه نقاط استان به زیر صفر درجه خواهد رسید. نادیا میرشجاع در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دمای هوا در این استان از امشب به طور محسوسی کاهش یافته و دما در همه نقاط استان بین پنج تا ۱۰درجه کاهش می‌یابد. وی از بارش حدودا نیم‌متری برف در ایستگاه ملاده خبر داد و افزود: بیشترین بارش برف طی ۲۴ ساعت اخیر در ایستگاه ملاده با ۴۵ سانتیمتر به ثبت رسیده است. سرپرست پیش‌بینی هواشناسی استان سمنان ادامه داد: همچنین در ایستگاه‌های چاشم ۳۵ سانتیمتر و لرد ۱۵ سانتیمتر برف ثبت شده است. سرپرست پیش‌بینی هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه استان از بعدازظهر امروز جو نسبتا پایداری خواهد داشت ادامه داد: البته بارش‌های پراکنده برف و باران تا شنبه بعدازظهر در نقاط کوهستانی و شمالی استان ادامه خواهد داشت.
اصفهان امروزاصفهان امروز10 ساعت قبل
۳۰ آبان ۱۳۹۸, ۱۳:۰۵ / کد خبر:۷۷۶۷۵ رئیس روابط عمومی شرکت گاز اصفهان گفت: میزان مصرف گاز در این استان با سرد شدن هوا در این هفته به رکورد ۷۰ میلیون متر مکعب در هر شبانه روز رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت. سیدحسن موسوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان متوسط مصرف گاز در هر شبانه‌روز در این ایام در سال‌های اخیر بین ۶۰ تا ۶۵ میلیون متر مکعب بود اما دوشنبه این هفته به ۷۰ میلیون رسید. وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به افت محسوس دما و بارش برف از امشب نیز با رکورد مصرف گاز در استان اصفهان مواجه باشیم. موسوی تصریح کرد: اصفهان از نظر دسترسی به خطوط اصلی توزیع گاز مشکلی ندارد و در چند شب گذشته نیز با وجود افزایش مصرف گاز، مسئله‌ای در ارائه خدمات به‌وجود نیامد. وی خاطرنشان کرد: اگر مصرف گاز بسیار افزایش یابد از برخی از صنایع خواسته می‌شود که فعالیت خود را کاهش دهند یا از سوخت دوم استفاده کنند زیرا اولویت نخست برای ما، مشترکان خانگی هستند. رییس روابط عمومی شرکت گاز اصفهان به مردم توصیه کرد که برای مصرف بهینه سوخت گاز در خانه‌های خود، دودکش‌ها و وسائل گرمایشی خود را کنترل کنند و حتما یک منفذ ورودی برای هوای تازه در نظر بگیرند. موسوی اضافه کرد: اگر مردم در خانه‌های خود بوی گاز استشمام کردند با سامانه ۱۹۴ برای امدادرسانی گاز تماس بگیرند. بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار مشترک در استان اصفهان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند. سالانه حدود ۲۱ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی توسط شرکت گاز استان اصفهان توزیع می‌شود که بعد از تهران، رتبه دوم کشوری را دارد. اداره کل هواشناسی اصفهان پیش‌بینی کرد که در چند روز آینده تا جمعه، کاهش محسوس دما و یخبندان و لغزندگی معابر عمومی و جاده‌ها در انتظار این استان است. بر این اساس، با خروج سامانه سرد بارش‌زا از اواخر امروز، کاهش محسوس دما بین ۶ تا هشت درجه سانتی‌گراد و یخبندان و لغزندگی معابر عمومی و جاده‌ها تا روز جمعه انتظار می‌رود.

به انتهای لیست رسیدید