هواشناسی

فراروفرارو1 هفته قبل
اخطاریه شماره ۵ هواشناسی مبنی بر احتمال ایجاد روانال، آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها، دقایقی قبل صادر شد. به گزارش فارس، اداره پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی دقایقی قبل پنجمین اخطاریه هواشناسی سال ۹۸ را صادر کرد. طبقآنچه در اخطاریه شماره ۵ آمده، ضمن اشاره به موارد بیان شده در اطلاعیه شماره ۶ که روز چهارشنبه ۲۱ فرودین ماه صادر شد، بر تقویت هسته بارشی به شکل رگبار و رعد و برق، در نواحی مستعد بارش تگرگ همراه با وزش باد شدید تاکید شده است. بر اساس این اخطاریه انتظار روان‌آب، آب‌گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در اکثر نقاط خراسان رضوی از اوایل وقت روز یکشنبه ۲۵ فرودین تا عصر سه‌شنبه ۲۷ فروردین ماه امری بدیهی است‌. گفتنی است؛ رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی ظهر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد ضمن بیان احتمال صاعقه در ارتفاعات در روزهای ۲۵ تا ۲۷ فروردین ماه تاکید کرده بود این سامانه بارشی قوی‌ترین سامانه بارشی از ابتدای سال ۹۸ است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
ما حتی به بیت رهبری هم پیامک ارسال کردیم/ کجای قانون پیام دادن را جرم تلقی کرده است؟ / وقتی کارد به استخوان مردم برسد، فعالیت‌هایمان را عمومی می‌کنیم
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
«صندوق بین‌المللی پول» جدیدترین گزارش «چشم‌انداز اقتصاد جهان» خود را منتشر کرد و در آن نسبت به گزارش مهرماه چشم‌انداز رشد اقتصادی جهان و ایران را کاهش داده است. همان طور که در گزارش پیشین «چشم‌انداز اقتصاد جهان‌» صندوق اشاره شد، در افق زمانی مذکور رشد ضعیف بهره‌وری نیروی‌کار و روند کاهشی رشد جمعیت نیروی‌کار به‌خاطر سالخورده‌تر شدن جمعیت، رشد اقتصاد کشورهای پیشرفته را محدود خواهد کرد. ریسک‌های منفی در انتظار اقتصاد جهانحل سریع اختلافات تجاری می‌تواند رشد اقتصادی جهان را به سطح مطلوبی برساند. در صورتی که آهستگی فعلی اقتصادها شدیدتر شود یا فراتر از پیش‌بینی‌ها ادامه یابد، سیاست‌های اقتصاد کلان باید تناسب بهتری یابند. با این حال در تمام اقتصادها نیاز است اقداماتی به‌منظور تقویت رشد اقتصادی بالقوه، ارتقای فراگیری اقتصاد و تقویت انعطاف اقتصادی صورت گیرد.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
شعارهای دولت در زمینه زنان قابلیت اجرا نداشت/ آقای روحانی در شرایط یاس مفرط کار را بر عهده گرفت/ دولت باور و اعتقاد قلبی به مشارکت زنان نداشت/ انتخاب خانم ابتکار برای حفظ دوز اصلاح‌طلبی کابینه بودمروی: سال ۵۳ یک حالت عاطفی بین من و آقای رئیسی به وجود آمد/ آقای رئیسی اگر اراده می‌کرد، از راه قانونی می‌توانست خانه آنچنانی داشته باشد اما …
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
• تنظیم دما و تهویه گلخانه‌ها و سالن‌های پرورش قارچ با توجه به افزایش محسوس دما از روز جمعه به بعد• در صورت امکان شست و شوی پوشش‌های گلخانه جهت استفاده از نور بیشتر خورشید• برداشت میوه مرکبات با توجه به شرایط مناسب جوی• باغداران نسبت به احداث و ترمیم تشتک پای درختان جهت حفظ وذخیره رطوبت خاک اقدام کنند. • کلزاکاران با توجه به مساعد بودن شرایط جوی و روند افزایش دما طی روزهای آینده، در صورت شروع گلدهی و قبل از شروع ریزش گلبرگ‌ها برای پیشگیری از بیماری اسکلروتینیا، سم‌پاشی با قارچ کش‌ها را انجام دهند. • در صورت مشاهده آفت شته مومی و کک کلزا نسبت به کانون یابی و سم‌پاشی مناطق آلوده با مشورت جهاد کشاورزی اقدام شود. • تغذیه مزارع کلزا و چغندر قند با کود سرک (مزارعی که وارد مرحله ۶ تا ۸ برگی شده‌اند.) • مبارزه با علف‌های هرز مزارع کلزا• با توجه شرایط مساعد رشد آفات و امراض از مزارع خود جهت شناسایی بیماری‌های زنگ زرد بازدید نماید و در صورت مشاهده آلودگی لکه‌ای مبارزه شود تا از انتشار بیماری جلوگیری به عمل آید.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است؛ «بر اساس الگوهای جوی و خروجی مدلهای عددی، یک سامانه جوی به تدریج از دوشنبه هفته آینده ۲ اردیبهشت ۹۸ از غرب وارد شده و روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت از شرق کشور خارج خواهد شد. انتظار می‌رود طی دوشنبه و سه شنبه در غالب استان‌های کشور در دامنه‌های زاگرس از جنوب غرب تا شمال غرب، مرکز و استانهای واقع در دامنه‌های البرز تا شمال شرق کشور موجب بارش باران شود. مطابق خروجی مدل‌های عددی بیشینه بارش‌ها طی روز سه شنبه در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و سواحل دریای خزر رخ می‌دهد. در پی گذر این سامانه افت نسبی دما در صبح سه شنبه در نیمه غربی کشور و صبح چهارشنبه در دامنه‌های البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می‌شد. انتظار داریم هوای نسبی سرد در صبح پنجشنبه نیز با تغییرات اندک تداوم یابد.

هشدار هواشناسی به گلستانی‌ها

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- کارشناس هواشناسی نسبت به بارش باران در گلستان هشدار داد. به گزارش گروه چند رسانه‌ای خبرگزاری میزان، کارشناس هواشناسی با توجه با بارش‌های اخیر برای برخی استانها از جمله گلستان وضعیت هشدار صادر کرد و از ادامه بارندگی در برخی مناطق خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
همچنین در این اطلاعیه آمده است: روز یکشنبه با نفوذ و تقویت سامانه بارشی از نیمه غربی، انتظار بارش سراسری از شمال غرب تا جنوب کشور وجود دارد. روزهای یکشنبه تا سه شنبه در جنوب غرب و جنوب کشور شامل استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال وبختیاری، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه غربی و جنوب فارس بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق گسترده پیش بینی می‌شود. در این اطلاعیه آمده است: در این مدت انتظار می‌رود به سبب بالا بودن نسبی دما، بارش غالبا به شکل باران و جمع مقدار بارش در حوزه رودخانه‌های بزرگ جنوب غرب و جنوب کشور قابل ملاحظه باشد. سازمان هواشناسی توصیه کرده است با توجه به شرایط مورد انتظار، هموطنان، مسافران نوروزی و همچنین سازمان‌های مرتبط با مدیریت آب و بحران تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات احتمالی به عمل آورند. در پایان این اطلاعیه آمده است: ضمنا اخطاریه شماره ۱۱۸ مورخ چهارشنبه ۲۹ اسفند (پیش بینی بارش برف و لغزندگی جاده‌های کوهستانی شمال شرق کشور) به قوت خود باقی است.

برنامه روحانی برای سازمان هواشناسی

آخرین خبرآخرین خبر5 روز قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
ایستگاه هواشناسی کشاورزی شهرستان فردوس سال آینده راه اندازی می‌شودرئیس سازمان هواشناسی کشور همچنین در سفر به فردوس و بازدید از ایستگاه هواشناسی این شهرستان از راه اندازی ایستگاه هواشناسی کشاورزی تا نیمه سال آینده در فردوس خبرداد. رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: این دو ایستگاه می‌تواند با ارائه داده‌های هواشناسی مناسب برای پیش بینی مورد استفاده کاربران نهایی که کشاورزان منطقه هستند قرار گیرد تا شاهد تولید محصولات بهتری در منطقه راشاهد باشیم. مدیرکل هواشناسی استان خراسان جنوبی در این مراسم با بیان اینکه برای ساخت ایستگاه هواشناسی کشاورزی به ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم نیاز است تصریح کرد: ۱۵۰ میلیون تومان از این اعتبار را فرمانداری و مابقی را سازمان هواشناسی کشور تامین خواهند کرد. علیرضا خندان رو از پیشرفت ده درصدی این مجموعه خبرداد و اگفت: تاکنون ۲۰ میلیون تومان برای ساخت این ایستگاه هزینه شده که از محل سازمان هواشناسی کشور پرداخت شده است. داود پرهیزکار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، به همراه پرویز رضازاده مشاور سازمان در امور پیش‌بینی و مسعود حقیقت مدیریت شبکه پایش این سازمان، در سفری ۳ روزه به خراسان جنوبی از نزدیک مشکلات ایستگاه‌های هواشناسی استان را موردبررسی قرارداد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشدر اطلاعیه این سازمان همچنین آمده است: پیش بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس بارش باران بین ۱۰ تا ۳۵ میلی متر رخ دهد. همچنین با حرکت این سامانه به سمت شمال شرق کشور از بعدازظهر شنبه تا بعدازظهر روز یکشنبه بارش باران در استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات شرقی سمنان پیش بینی می‌شود که انتظار می‌رود بیشینه بارش در این مدت در شمال غرب خراسان رضوی به ۳۰ تا ۵۰ میلی متر برسد و موجب سیلابی شدن موقت مسیل‌ها در این منطقه شود. در این اطلاعیه تاکید شده است: گرچه این سامانه بسیار ضعیف‌تر از سامانه‌های اخیر است ولی با توجه به حجم روان آب رودخانه‌ها و مخازن سدها، توصیه می‌شود سازمان‌های مرتبط با مدیریت منابع آب تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی بعمل آورند.
ایسناایسنا4 هفته قبل
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد اظهار کرد: شهروندان با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی و وقوع سیلاب، نکات ایمنی را جدی بگیرند. وی افزود: شهروندان ضمن حفظ خونسردی از تردد در مسیر جداول و نقاطی که پیشتر نیز سابقه آبگرفتگی داشته، حاشیه رودخانه و پل‌های موقت خودداری کنند. علیرضایی در ادامه به رانندگان خودروهای شخصی به‌ویژه شهروندان خرم‌آبادی هشدار داد تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده تا در هنگام بارندگی از میزان ترافیک کاسته و امدادرسانی به راحتی صورت پذیرد. وی اضافه کرد: چنانچه ضرورتی ندارد تا اطلاع ثانوی از سفرهای تفریحی به کوهستان و در امتداد رودخانه‌ها امتناع کرده و صرفا از جاده‌های هموار عبور کنند. انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طبق نتایج نظرسنجی ملی اسفندماه ایسپا؛ ۴۹٫۳ درصد پاسخگویان این نظرسنجی اعلام کرده‌اند به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی اعتماد زیاد و خیلی زیاد دارند. ۱۵٫۵ درصد نیز گفته‌اند در این زمینه اعتماد متوسط دارند. ۲۷٫۳ درصد اعلام کرده‌اند به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی اعتماد کم و خیلی کم دارند. در همین ارتباط ۴۵٫۵ درصد از پاسخگویان اعلام کرده‌اند از پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی به میزان زیاد و خیلی زیاد در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. ۳۸٫۵ درصد گفته‌اند از پیش بینی‌های سازمان هواشناسی در زندگی روزمره خود استفاده نمی‌کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی وضع بارش و دمای ایران طی سه ماه آینده را در محدوده نرمال و تا حدی بیش از نرمال پیش‌بینی کرد و نسبت به آشفتگی‌های اقلیمی در کشور ابراز نگرانی کرد. ایمان بابائیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که در دوره سه ماهه اسفند ۱۳۹۷ تا اردیبهشت ۱۳۹۸، بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت، در محدوده نرمال تا قدری بیشتر از نرمال، به‌ویژه در نیمه شمالی و شرقی کشور باشد. سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی درباره شرایط دمایی کشور اظهار کرد: دمای کشور در دوره سه ماهه اسفند ۹۷ تا اردیبهشت ۹۸ در محدوده نرمال نسبت به میانگین بلندمدت پیش‌بینی شده است. به گفته بابائیان، در اسفند ماه به استثنای مناطق شمالی و مرکزی کشور، در سایر مناطق دما در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از نرمال مورد انتظار است. بابائیان با اشاره به یک نکته مهم در مورد بارش‌های اخیر کشور، این طور توضیح داد که با وجود افزایش بارش کشور تاکنون، اغلب استان‌های واقع در جنوب و جنوب شرق کشور تا پایان دی ماه با کاهش بارش بین ۲۰ تا ۸۵ درصدی مواجه بوده‌اند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سحر تاجبخش روز چهارشنبه در حاشیه بازدید سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سازمان هواشناسی، در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اعلام آمادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای همکاری با سازمان هواشناسی، تفاهم نامه‌ای برای آغاز همکاری به زودی به امضای دو طرف خواهد رسید که امیدواریم هفته آینده انجام شود. وی ادامه داد: دراین تفاهم نامه سازمان هواشناسی اولویت‌های خود را برای ساخت موارد نرم افزاری و سخت افزاری به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اطلاع خواهیم داد تا در قالب تفاهم نامه به امضا طرفین برسد. وی گفت: بر اساس صحبتی که صورت گرفته، قرار است ابتدا معاونت علمی و فناوری از نسخه اول این تجهیزات حمایت کند و اگر منطبق با استانداردهای جهانی هواشناسی بود، سازمان هواشناسی برای تجاری سازی از آن شرکت‌ها خرید خواهد کرد. رئیس سازمان هواشناسی اظهار داشت: در حال حاضر برخی سیستم‌های پایش، داخلی و برخی خارجی هستند که تصمیم داریم با همکاری و کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به سمت تولید داخلی حرکت و تجهیزات را بومی سازی کنیم. وی گفت: ابتدا سازمان هواشناسی نیازهای خود را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام می‌کند و معاونت نیز مانند درگاه عمل می‌کند و شرکت‌ها و نهادهایی که بتوانند در این حوزه کمک کنند را معرفی و حمایت می‌کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: «فردا (۲۶ اسفندماه) احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها دراستان‌های شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، غرب و جنوب فارس، نیمه جنوبی کرمان، شمال و شرق هرمزگان و غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود. در این روز بارش برف، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و کندی تردد در جاده‌های برفگیر استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، زنجان، همدان، اردبیل قابل پیش‌بینی است. پس‌فردا دوشنبه (۲۷ اسفندماه) احتمال وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی وجود دارد. بارش برف، لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید و کندی تردد در جاده‌های برفگیر ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی اتخاذ شود.»
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی وضع بارش و دمای ایران طی سه ماه آینده را در محدوده نرمال و تا حدی بیش از نرمال پیش‌بینی کرد و نسبت به آشفتگی‌های اقلیمی در کشور ابراز نگرانی کرد. اعتمادآنلاین|‌ ایمان بابائیان اظهارکرد: پیش‌بینی می‌شود که در دوره سه ماهه اسفند ۱۳۹۷ تا اردیبهشت ۱۳۹۸، بارش‌ها نسبت به میانگین بلندمدت، در محدوده نرمال تا قدری بیشتر از نرمال، به‌ویژه در نیمه شمالی و شرقی کشور باشد. سرپرست پژوهشکده اقلیم‌شناسی درباره شرایط دمایی کشور اظهار کرد: دمای کشور در دوره سه ماهه اسفند ۹۷ تا اردیبهشت ۹۸ در محدوده نرمال نسبت به میانگین بلندمدت پیش‌بینی شده است. به گفته بابائیان، در اسفند ماه به استثنای مناطق شمالی و مرکزی کشور، در سایر مناطق دما در محدوده نرمال تا یک درجه کمتر از نرمال مورد انتظار است. بابائیان با اشاره به یک نکته مهم در مورد بارش‌های اخیر کشور، این طور توضیح داد که با وجود افزایش بارش کشور تاکنون، اغلب استان‌های واقع در جنوب و جنوب شرق کشور تا پایان دی ماه با کاهش بارش بین ۲۰ تا ۸۵ درصدی مواجه بوده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها4 هفته قبل
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد اظهار کرد: شهروندان با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی و وقوع سیلاب، نکات ایمنی را جدی بگیرند. ایسنا: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد اظهار کرد: شهروندان با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی و وقوع سیلاب، نکات ایمنی را جدی بگیرند. وی افزود: شهروندان ضمن حفظ خونسردی از تردد در مسیر جداول و نقاطی که پیشتر نیز سابقه آبگرفتگی داشته، حاشیه رودخانه و پل‌های موقت خودداری کنند. علیرضایی در ادامه به رانندگان خودرو‌های شخصی به‌ویژه شهروندان خرم‌آبادی هشدار داد تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده تا در هنگام بارندگی از میزان ترافیک کاسته و امدادرسانی به راحتی صورت پذیرد. وی اضافه کرد: چنانچه ضرورتی ندارد تا اطلاع ثانوی از سفر‌های تفریحی به کوهستان و در امتداد رودخانه‌ها امتناع کرده و صرفا از جاده‌های هموار عبور کنند.
ایرناایرنا1 روز قبل
پیام مساعدی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: انتظار می‌رود دوشنبه شب و طی روز سه شنبه بویژه در قسمتهای مرکزی و جنوبی خلیج فارس سرعت وزش باد به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از سه متر افزایش یابد. وی بیان کرد: در این شرایط دریانوردان باید بطور جد از تردد غیرضرور در خلیج فارس اجتناب کنند. مساعدی یادآورشد: از روز شنبه تا پنجشنبه بویژه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز دمای هوا در استان بوشهر بطور محسوسی کاهش می‌یابد. وی اظهارداشت: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و با فاصله از سواحل گاهی بیش از ۱۵۰ سانتیمتر پیش بینی می‌شود. مساعدی بیان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۰۰ بامداد، مد اول دریا ساعت ۰۹:۲۶، جزر دوم دریا ساعت ۱۶:۰۱ و مد دوم دریا ساعت ۲۲:۱۱ خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
هم اکنون آسمان ابری و نیمه ابری را در برخی شهرهای غرب، شمال‌غرب، شمالشرق، شرق، شمال و جنوب مرکزی و پایتخت و کرمان و جنوب فارس داریم.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حبیب عبدلی ظهر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران آذربایجان غربی با اشاره به نبود تجهیزات رادار هواشناسی در استان افزود: آخرین رادار نصب شده در استان اردبیل بوده است که سه سال پیش اتفاق افتاده و در استان آذربایجان غربی مطالعات اولیه انجام شده است. وی با بیان اینکه میزان بارندگی‌ها امروز در شمال استان ۱۰ میلی متر، در مرکز استان ۲۰ میلی متر و جنوب استان ۴۵ میلی متر خواهد بود افزود: برای فردا دوشنبه ۱۲ فروردین ماه در شمال استان هشت میلیمتر، مرکز ۱۵ میلی متر، جنوب استان ۲۰ میلیمتر خواهد بود و در روزهای آتی باران‌های متناوب خواهیم داشت. عبدلی با بیان اینکه حادثه‌های پیش آمده در کشور طی سال جاری جایگاه و اهمیت هواشناسی را دو چندان می‌کند افزود: با جدی گرفتن و استفاده بهینه از پیش‌بینی‌های هواشناسی در بسیاری از موارد می‌توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. مدیرکل هواشناسی آذربایجان غربی در مورد آخرین وضعیت آب و هوایی استان اظهار داشت: از روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در سطح استان آغاز شده و در اغلب مناطق استان بارش باران و از شهرستان چالدران بارش برف گزارش شده است. وی افزود: فعالیت سامانه بارشی تا اواخر روز دوشنبه در اکثر نقاط استان ادامه دارد و از روز سه شنبه با توجه به خروج سامانه بارشی به دلیل رطوبت هوا در منطقه وعبور امواج کم دامنه از استان همراه با رعد و برق شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.
ایرناایرنا3 هفته قبل
وی از مردم خواست که به هشدارها توجه کنند و نکات ایمنی در این زمینه را حتما رعایت کنند. وی ادامه داد: نوع بارش‌های دیگر از نظر حجمی است که استان ایلام با ۷۷۳٫۷دهم استان دوم پس از استان لرستان قرار دارد. مسوول سد سیمره هم نیز گفت: حدود ۴۰۰ میلیون آورد برای سد سیمره پیش بینی کرده‌اند که ۲۰۰ میلیون متر بیشتر ظرفیت نداریم. وی تاکید کرد: حداقل ۳۰ درصد روستای شیراب غرق آب می‌شود که باید اقدامات پیشگیرانه مبنی بر تخلیه روستا باید انجام گیرد. وی گفت: ۳۸ میلیارد تومان دیگر برای تخلیه کامل و پرداخت مطالبات مردم روستای چم شیر لازم است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از بارش ۳۵ میلیمتری طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ۱۱ استان غربی و جنوب غربی کشور خبر داد. خبرآنلاین: سازمان هواشناسی طی اطلاعیه‌ای با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از بارش ۳۵ میلیمتری طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ۱۱ استان غربی و جنوب غربی کشور خبر داد. در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است؛ «سامانه بارشی از بعد از ظهر جمعه ۱۶ فروردین ۹۸ وارد کشور شده و طی روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده در سطح کشور فعال خواهدبود. پیش بینی می‌شود که در غرب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال فارس بارش باران بین ۲۵ تا ۳۵ میلی متر رخ دهد. با توجه به سیلاب و بارش‌های شدید سامانه قبلی توصیه می‌شود سازمان‌های مرتبط با مدیریت منابع آب تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات ناشی از سیلاب احتمالی به عمل آورند.»
افتصادنیوزافتصادنیوز3 هفته قبل
اقتصاد نیوز: مدیرکل هواشناسی استان لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان از فردا گفت: آب‌گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود. به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ محمدناصر هاشمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، طی امروز بعدازظهر و امشب با توجه به‌ گذر امواج کم دامنه از روی نوار غرب کشور و نیز رطوبت حاکم بر جو منطقه برای نقاط مختلف استان علاوه بر ابرناکی، بارش‌هایی به‌صورت رگباری همراه با رعدوبرق و وزش باد قابل‌ملاحظه پیش‌بینی می‌شود. وی افزود: از صبح پنجشنبه و تا اوایل شب با توجه به ورود یک سامانه بارشی به آسمان لرستان، برای همه نقاط استان رگبار باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد نسبتا شدید را خواهیم داشت. مدیرکل هواشناسی استان لرستان عنوان کرد: با توجه به مقدار بارش‌ها، در اغلب نقاط آب‌گرفتگی معابر عمومی، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای پیش‌بینی می‌شود. و بیان کرد: همراه با این شرایط جوی برای شهرهای سردسیر استان (شمال و شرق)، نواحی کوهستانی، گردنه‌ها و ارتفاعات بارش برف و برای مناطق مستعد ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش ایرنا اداره کل هواشناسی خراسان رضوی عصر چهارشنبه بر مبنای تحلیل نقشه‌های هواشناسی اعلام کرد: از روز شنبه آتی ۲۴ فروردین ماه جاری این استان تحت تاثیر جریان‌های ناپایدار جوی و سامانه بارش زا قرار می‌گیرد که پیامد آن افزایش سرعت وزش باد، بارش‌های رگباری توام با رعد و برق و در نواحی مستعد وقوع بارش تگرگ است. فعالیت این سامانه بارش‌زای جوی در خراسان رضوی طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هفته آتی گسترش یافته و شرایط را در سطح این استان برای رخداد آبگرفتگی معابر، ایجاد رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و اختلال در سامانه حمل و نقل مهیا می‌کند. اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بر این اساس لزوم فراهم کردن تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات احتمالی همزمان با فعالیت این سامانه بارشی را مورد تاکید قرار داد.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی استان‌های پربارش کشور را طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ اسفند) اعلام کرد و نسبت به احتمال وقوع سیلاب در استان‌های جنوبی و رودخانه‌های منتهی به سیستان‌وبلوچستان در اثر بارش شدید در افغانستان هشدار داد. مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز به سبب رگبار و رعدوبرق و بارش باران شدید در استان‌های جنوبی احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد. همچنین امروز در جاده‌های کوهستانی البرز و زاگرس بارش برف و لغزندگی جاده‌ها پیش‌بینی می‌شود. وظیفه با اشاره به اینکه سامانه بارشی فردا (دوشنبه ۲۷ اسفند) در سواحل دریای خزر، شرق، شمال شرق، جنوب شرق و برخی مناطق شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور فعال خواهد بود، گفت‌: فردا در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش شدت بیشتری خواهد داشت. همچنین هوای تهران در روز سه‌شنبه (۲۸ اسفند) کمی ابری، گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 هفته قبل
اداره کل هواشناسی تهران با پیش بینی ورود سامانه بارشی و احتمال تگرگ در این استان طی چند روز آینده به شهروندان اخطار داد که به دلیل احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها جدا بپرهیزند. اطلاعیه ادامه داد: براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، بیشترین بارش در روز یکشنبه و در ارتفاعات و نیمه شرقی استان خواهد بود و احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد، لذا توصیه می‌شود از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود. در اطلاعیه آمده است: به دلیل لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید جهت عبور از جاده‌های کوهستانی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. بیشینه و کمینه دمای هوای استان در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه به ترتیب (۲۴ و ۱۳)، (۲۱ و ۱۳) و (۲۱ و ۱۱) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. ایستگاه ورامین با ۲۶ درجه سانتیگراد و فیروزکوه - امین آباد با ۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان در حال حاضر هستند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
اطلاعیه ادامه یافت: براساس بررسی و تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، بیشترین بارش در روز یکشنبه و در ارتفاعات و نیمه شرقی استان خواهد بود و احتمال بارش تگرگ نیز وجود دارد، لذا توصیه می‌شود از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود. در اطلاعیه آمده است: به دلیل لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید جهت عبور از جاده‌های کوهستانی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود. بیشینه و کمینه دمای هوای استان در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه به ترتیب (۲۴ و ۱۳)، (۲۱ و ۱۳) و (۲۱ و ۱۱) درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. ایستگاه ورامین با ۲۶ درجه سانتیگراد و فیروزکوه - امین آباد با ۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان در حال حاضر هستند. تهرام/۸۱۳۸//۱۳۴۸انتهای پیام /*

به انتهای لیست رسیدید