هواپیمای تهران یاسوج

هواپیمای تهران یاسوج

ایمناایمنا3 روز قبل
وی همچنین گفت: در جلسات مجلس رئیس مجلس یا رئیس جلسه دستوراتی را می‌دهد اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که بیشتر این دستورات اجرایی و عملیاتی نمی‌شود و هیچ کس پیگیری نمی‌کند؛ آنهم در شرایطی که بیش از ۲۰۰۰ کارمند در مجلس حضور دارد اما کسی درباره این دستورات رسیدگی‌ها را انجام نمی‌دهد. نایب رئیس مجلس ادامه داد: درباره سوال از وزرا هم اگر مهلت ۱۵ روزه رعایت نشد نمایندگان می‌توانند سوال را به هیئت رئیسه مستقیم ارجاع دهند. ***دوشنبه ۲۷ خردادناهید تاج الدین نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی دوشنبه مجلس گفت: سلام به مردم ایران، ملتی که صورت امیدهای خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند. تاکنون ده‌ها موافقتنامه بین ایران و کشورهای مختلف تصویب شده اما نظارت دقیقی درباره روند اجرای آن از سوی مجلس صورت نگرفته و گزارش عملکردی هم به مجلس ارائه نشده است. این نماینده مجلس با استفاده از این عبارت که ما آلت دست دولت‌ها شده‌ایم، گفت: مجلس این قراردادها را بدون تأمل تصویب می‌کند و به مخاطرات آن هم توجهی ندارد.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری ظهر امروز در بازدید از فرودگاه یاسوج با بیان اینکه زیرساخت‌های خوبی در این فرودگاه فراهم است، اظهار داشت: مسیر پروازی یاسوج-تهران از نظر استانداردهای بین‌المللی قابل قبول است اگرچه برخی از تغییر مسیر می‌گویند و ما این خواسته مردم را هم بررسی می‌کنیم. استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: علت سانحه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج مسیر هوایی نبود و آن حادثه به علت شرایط دیگری رخ داد. کلانتری عنوان کرد: باید اقداماتی نیز در زمینه افزایش پروازها و مناسب‌سازی ساعات پروازی صورت گیرد که این موضوع در دستور کار قرار می‌گیرد. وی با بیان اینکه با تدابیری باید پرواز مشهد نیز هفته‌ای یک یا دو مرتبه برای مردم استان تدارک دیده شود، گفت: البته این امر نیاز به رایزنی‌های جدی با شرکت‌های هواپیمایی دارد هرچند اقداماتی در این باره انجام شده است و ما نیز پیگیری می‌کنیم. انتهای پیام/ن
ایسناایسنا1 هفته قبل
گزارش وزیر صمت از وضعیت بازار در جلسه غیر علنی/ فراخوانی برای دریافت طرح‌هایی برای جایگزینی درآمد نفتی/ گزارش معاونت نظارت درباره عملکرد مجلس در سال سوم و …از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه) ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید. به گزارش ایسنا، بررسی بررسی گزارش معاونت نظارت مجلس در مورد اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم، در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار گرفت. غلامرضا اسداللهی همچنین گفت که طبق توافق صورت گرفته با دادستانی تهران، گزارشات نظارتی مجلس در سیستم قضائی خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. عبدالرضا مصری هم با اشاره به جلسه اخیر هیات رییسه مجلس خبر داد: در این جلسه مقرر شد از هفته جاری کمیسیون‌های تخصصی مجلس در عصر روزهای یکشنبه و سه‌شنبه جلسه داشته باشند. امروز همچنین اداره کل سلامت با همکاری وزارت بهداشت طرح پایش فشار خون را برای کارکنان و نمایندگان مجلس در راهروهای مجلس اجرا کرد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، در تذکری گفت: در وظایف نظارتی مجلس بسیاری از مسائل رعایت نشده است. وی اظهار داشت: کمیسیون‌های تخصصی به تذکرات کتبی پاسخ نمی‌دهند و این از ایرادات نظارتی مجلس است. نماینده مردم شاهین شهر تأکید کرد: گزارش کمیسیون عمران از حادثه سقوط تهران یاسوج مدتها است که آماده شده اما اجازه انتشار آن داده نمی‌شود. علت چیست؟ حاجی دلیگانی با بیان اینکه علاوه بر این، دولت آئین نامه بسیاری از قوانین را تهیه نکرده است، گفت: معاونت نظارت در این خصوص گزارش خوبی داد و باید بررسی شود. وی خاطرنشان کرد: رئیس قوه مقننه در جلسه غیر علنی امروز دستور دادند ظرف یک ماه آینده گزارش دولت در مورد اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به توزیع کالاهای اساسی به مجلس ارائه شود.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۶ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به بند (۷) ماده (۲۲) از معاونت نظارت بابت تدوین گزارش نظارتی مجلس در اجلاسیه سوم دوره دهم تشکر کرد و گفت: بحث نظارت از وظایف اصلی ما است؛ در وظیفه نظارتی مجلس مهلت‌ها رعایت نشده و در ماده (۲۳۴) که ابزار نظارتی است ظرف ۱۰ روز در آیین‌نامه گفته شده اما باید دید از این ماده چند مورد در مهلت قانونی آمده، عمدتا در حدود ۲ تا ۳ ماه حتی زمان برده و این جایگاه نظارتی مجلس را تضعیف می‌کند، در مورد تحقیق و تفحص‌ها دو هفته در گزارش آمده اما ماه‌ها گزارش تحقیق و تفحص زمان برده و گزارشی از کمیسیون خارج نشده است، تقاضا داریم معاونت نظارتراجع به تذکرات کتبی بررسیکند که کدام یک از وزارتخانه‌ها تذکرات کتبی نمایندگان را پاسخ داده و کدام یک به موقع پاسخ نداده است. نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی با یادآوری گزارش کمیسیون عمران در مورد سقوط هواپیمای تهران – یاسوج افزود: حدود یک سال و نیم گذشته این اتفاق رخ داده اما گزارش هنوز منتشر نشده، این حق مردم و نمایندگان است که بدانند چه کسانی مقصر بودند و چرا نمی‌گذارند شفاف سازی شود و چه کسانی این وسط اجازه نمی‌دهند، وضعیت باید روشن شود آیا هیأت رئیسه دخیل است یا دیگران در حالی که گزارش کمیسیون عمران تهیه شده اما ماه‌ها است که منتشر نشده است با وجود اینکه دو هزار کارمند در مجلس داریم پیگیری لازم در مورد تذکرات به درستی انجام نمی‌شود. وی ادامه داد: ده‌ها آیین‌نامه توسط دولت تهیه نشده البته معاونت نظارت گزارش داده اما کار قانونگذاری مهم است، تقاضا داریم معاونت نظارت در مورد ابزارهای نظارتی مجلس توجه داشته باشد؛ رئیس مجلس در جلسه غیرعلنی امروز مطرح کرد که ظرف یک ماه آینده دولت گزارشی از نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد دلار کالاهای اساسی به مجلس ارائه کند. عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: در مورد تذکرات نمایندگان که جوابی از طرف مسئولان اجرایی ارائه نمی‌شود، آیین‌نامه فقط به تذکر اشاره دارد یعنی دستگاه‌های اجرایی موظف به پاسخ کتبی به تذکرات شفاهی در آیین‌نامه نشده‌اند، البته برخی دستگاه‌ها به تذکرات پاسخ می‌دهند که جای تشکر دارد. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مورد سوال نیز اگر ۱۵ روز برابر آیین‌نامه رعایت نشده، می‌توان درخواست کنیم که اگر وزیر در مجلس حضور پیدا نکرد به طور مستقیم از هیأت رئیسه بخواهیم سوال را بدون تشریفات به صحن ارائه کند و این حق شما است اما اینکه مهلت‌ها طولانی می‌شود به دلیل تعدد سوالات است و چنانچه تا آخر مجلس همه نشست‌ها را به سوالات اختصاص دهیم باز وقت کم می‌آوریم از این رو برخی تذکرات شما وارد و برخی نیز وارد نیست. /پایان پیام
ایسناایسنا1 هفته قبل
نماینده شاهین شهر در مجلس با انتقاد از قرائت نشدن گزارش مربوط به سقوط هواپیمای تهران یاسوج گفت: مردم باید بدانند چه کسانی مانع قرائت نشدن این گزارش می‌شوند. به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در تذکری اظهار کرد: در جلسه علنی امروز معاونت نظارت گزارشی از عملکرد نظارتی کمیسیون‌های تخصصی قرائت کرد. سوال این است که چرا به طور مثال گزارش کمیسیون عمران درباره سقوط هواپیمای تهران یاسوج بعد از گذشت یک و سال نیم هنوز منتشر نشده است. نماینده شاهین شهر در تذکری دیگری اظهار کرد: در بخش دیگر معاونت نظارت به موضوع رعایت نشدن بسیاری از مهلت‌ها اشاره‌ای نشده است. وی به موضوع تذکرات کتبی نمایندگان اشاره و اظهار کرد: معاونت نظارت بررسی کند که کدام وزارتخانه و یا رئیس جمهور به تذکرات کتبی نمایندگان جواب داده است.
فارسفارس2 هفته قبل
به جای این که دولت مرهمی برای داغ مردم استان تدبیر کند چنین کاری را که نکرد داغی دیگر بر دل مردم گذاشت و تنها پرواز این فرودگاه که از تهران به یاسوج و بالعکس بود با رکود مواجه شد. به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج ۲۹ بهمن‌ماه سال ۹۶ یکی از بدترین روزهای تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد بود که حادثه‌ای دردناک اتفاق افتاد و ۶۶ نفر از سرنشینان هواپیمای تهران- یاسوج در پرواز مرگ جان خود را از دست دادند. هنوز پس از گذشت بیش از یک سال از آن حادثه دردناک داغ حادثه بر دل مردم استان است و علاوه بر مشکلات روحی که بر مردم تحمیل شد مرکز استان از داشتن پرواز‌های مرتب و روزانه هم محروم شد. متاسفانه به جای این که دولت مرهمی برای داغ مردم استان تدبیر کند چنین کاری را که نکرد داغی دیگر بر دل مردم گذاشت و تنها پرواز این فرودگاه که از تهران به یاسوج و بالعکس بود با رکود مواجه شد. در همه جا پس از بروز چنین اتفاقاتی مسوولان دولتی به فکر جبران ضایعه هستند اما در این حادثه تاکنون بدترین نوع برخورد از سوی دولتی‌ها را داشته‌ایم.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به نشست اعضای این کمیسیون با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج ابراز امیدواری کرد که نهایتا خروجی این پرونده در دستگاه قضائی و کمیسیون اصل نود عادلانه باشد. بهرام پارسایی اظهار کرد: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس امروز (دوشنبه) با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج نشستی داشتند. کمیسیون هم مفصلا کار کارشناسی روی آن انجام داده و پیرو جلسات متعددی که در کمیسیون با حضور مسئولین ذیربط داشتیم این ملاقات نیز انجام شد. همچنین امیدواریم روند رسیدگی به پرونده در قوه قضائیه و کمیسیون اصل ۹۰ منتج به نتایج عادلانه و کارشناسی شود و این پرونده به دور از حب و بغض و ایرادهای موجود به نتیجه برسد و باعث شود میانگین سوانح هوایی کشور قدری کاهش یابد. نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: خوشبختانه روند رسیدگی به این پرونده نتایج خوبی را به دنبال داشته؛ دلایل سقوط، مقصرین و نحوه پرداخت دیه از مواردی است که در پرونده مطرح است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اعضای این کمیسیون با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج ابراز امیدواری کرد که نهایتا خروجی این پرونده در دستگاه قضائی و کمیسیون اصل نود عادلانه و در راستای کاهش سوانح هوایی باشد. بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس امروز (دوشنبه) با قاضی پرونده سقوط هواپیمای تهران یاسوج نشستی داشتند. در ابتدا این پرونده در یکی از شعبات دادگستری اصفهان مطرح بود اما به دلایل متعدد به تهران منتقل شد و در حال حاضر در یکی از شعبات قضائی در جریان است. کمیسیون هم مفصلا کار کارشناسی روی آن انجام داده و پیرو جلسات متعددی که در کمیسیون با حضور مسئولین ذیربط داشتیم این ملاقات نیز انجام شد. همچنین امیدواریم روند رسیدگی به پرونده در قوه قضائیه و کمیسیون اصل ۹۰ منتج به نتایج عادلانه و کارشناسی شود و این پرونده به دور از حب و بغض و ایرادهای موجود به نتیجه برسد و باعث شود میانگین سوانح هوایی کشور قدری کاهش یابد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: گزارش «سقوط هواپیمای تهران - یاسوج» چندین ماه است که به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده، اما هنوز در نوبت قرائت قرار نگرفته است و هیئت رئیسه باید آن را در دستور کار قرار دهد. صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت: گزارش «سقوط هواپیمای تهران - یاسوج» چندین ماه است که به هیئت رئیسه مجلس ارائه شده، اما هنوز در نوبت قرائت قرار نگرفته است و هیئت رئیسه باید آن را در دستور کار قرار دهد. وی تصریح کرد: همچنین این کمیسیون گزارش «سقوط هواپیمای ۷۰۷ ارتش» را نیز به هیئت رئیسه ارسال کرده است. سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: البته به نظر می‌رسد گزارش سقوط هواپیمای ۷۰۷ ارتش در صحن مجلس قرائت نشود. با این حال این مسئله بستگی به تشخیص هیئت رئیسه مجلس دارد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی طی تذکری در تاریخ سوم اردیبهشت در مجلس گفت: پس از سقوط هواپیما در یاسوج، کمیسیون عمران مجلس موظف شد که گزارشی درباره علت این حادثه تهیه و به صحن علنی ارائه کند.
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه امروز تیپ‌های پیاده نیروی زمینی ارتش به تیپ‌های متحرک هجومی تبدیل شده‌اند، عنوان کرد: اکنون ما در نیروی زمینی انواع تیپ‌ها با ساختار متحرک هجومی که از تحرک و قدرت تهاجم صددرصدی برخوردار هستند بهره‌مندیم. فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به تیپ‌های واکنش سریع نیروی مخصوص نزاجا گفت: سابقا در نیروی زمینی تنها یک نیروی واکنش سریع با عنوان تیپ ۶۵ که به کلاه‌سبز‌ها نیز معروف هستند، وجود داشت، اما امروز ما در گستره وسیعی این تیپ‌ها را وسعت بخشیدیم تا پاسخگوی نیاز‌های عملیاتی روز ما باشند. امیر حیدری با بیان اینکه خدمت در تیپ‌های واکنش سریع نیروی مخصوص با خدمت در سایر تیپ‌ها متفاوت است، گفت: ما در این تیپ‌ها آدم‌های ذوالفنونی را پرورش می‌دهیم. وی در همین رابطه تاکید کرد: نیرو‌های حاضر در تیپ‌های واکنش سریع نیروی مخصوص، باید انواع زبان‌های بیگانه مخصوصا زبان‌های کشور‌های اطراف ما را آموزش ببینند؛ همچنین باید انواع دوره‌های سخت و طاقت‌فرسا را طی کنند. امیر حیدری در پایان با بیان اینکه استخدام‌های ما برای اعضای تیپ واکنش سریع نیروی مخصوص، یک گزینش ویژه است و در وهله نخست، تاکید زیادی بر داوطلب بودن این افراد داریم، گفت: برای امسال پیش‌بینی کردیم که فرد حاضر در تیپ‌های واکنش سریع نیروی مخصوص، حتما باید در یک رشته ورزشی در حد حرفه‌ای مدرک داشته باشند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
** سه گام رسانه برای کنترل بحرانوی با بیان اینکه نقش اطلاع‌ رسانی رسانه‌ها در مدیریت و کنترل بلایای طبیعی شامل سه مرحله است، گفت: پیش از وقوع بحران مرحله آموزش، در طول بحران مرحله مواجهه و پس از وقوع بحران مرحله پشتیبانی و ‌اصلاح است. وی اضافه کرد: نوع دوم، آموزش شیوه‌های مقابله حین بحران و وقوع حادثه است؛ این امر بیشتر شبیه دفاع شخصی در هنگام بروز زلزله است. ** نقش رسانه در لحظه وقوع فاجعه طبیعیمدرس علوم ارتباطات اجتماعی به نقش رسانه‌ها در هنگام وقوع فاجعه طبیعی اشاره کرد و ادامه ‌داد: عموما بحران‌ها به دو دسته قابل‌ تقسیم‌ است؛ برخی قابل پیش‌بینی و برخی دیگر مانند زلزله غیرقابل‌پیش‌بینی است؛ از این ‌رو در این مرحله نقش رسانه‌ها به دو گونه متفاوت قابل‌ تقسیم بندی است. وی تصریح کرد: با توجه به آنچه گفته شد به‌ خوبی قابل ‌درک است که مدیریت بحران در عین ‌حال که برای هر جامعه یک نیاز اساسی محسوب می‌شود از پیچیدگی‌های خاصی نیز برخوردار است. بنابراین رسانه با اتکا به این قدرت خود، نقش مهمی در پیشگیری از بحران دارد چنانچه نهادها قدرت پیش‌بینی بحران را داشته باشند، با استفاده از رسانه می‌توانند از بروز آن جلوگیری کنند.
مهرمهر2 ماه قبل
یکی از این پرونده‌ها که از اوایل اردیبهشت سال گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد، پرونده متهمان موسوم به محیط زیستی‌ها بود. برای ۱۲ نفر در پرونده ارز کیفرخواست صادر شده است. اگر چه پرونده‌های زیادی در سال گذشته رسیدگی شد اما در برخی از این پرونده‌ها متهمان ردیف دوم و سوم متواری بودند. اما در سال ۹۷ با نوسانات پیش آمده در بازار و ارز، پرونده‌های متهمان اقتصادی در صدر مهم‌ترین پرونده‌های قضائی بود. البته چندین پرونده مهم جاسوسی هم در سال گذشته رسیدگی و برای برخی از آنها حکم صادر شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا کهگیلویه و بویراحمد سال ۱۳۹۷ را در حالی شروع کرد که هنوز داستان سقوط هواپیمای ای. نیمه دوم سال ۱۳۹۷ که در سال زراعی ۹۷-۹۸ قرار گرفت، استان وارد ترسالی شد و وضعیت تغییر کرد. میزان بارش باران ابتدای سال ۱۳۹۷ تا اسفند همین سال در شهر یاسوج به ۸۳۲٫۴ میلیمتر رسیده است و این شهر پس از ۱۰ سال ترسالی را تجربه می‌کند. بارش‌های نیمه دوم ۱۳۹۷، سال زراعی خوبی را برای کشاورزان و احتمالا وضعیت آب آشامیدنی نوید می‌دهد. سال ۱۳۹۷ تمام شده است، پرونده هایی از این این سال وارد سال نو شد، ۱۳۹۸ در پیش است و رخدادهایی که منتظر خبرنگاران هستند ….۹۹۲۸/۶۱۱۰انتهای پیام /*
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا کهگیلویه و بویراحمد سال ۱۳۹۷ را در حالی شروع کرد که هنوز داستان سقوط هواپیمای ای. نیمه دوم سال ۱۳۹۷ که در سال زراعی ۹۷-۹۸ قرار گرفت، استان وارد ترسالی شد و وضعیت تغییر کرد. میزان بارش باران ابتدای سال ۱۳۹۷ تا اسفند همین سال در شهر یاسوج به ۸۳۲٫۴ میلیمتر رسیده است و این شهر پس از ۱۰ سال ترسالی را تجربه می‌کند. بارش‌های نیمه دوم ۱۳۹۷، سال زراعی خوبی را برای کشاورزان و احتمالا وضعیت آب آشامیدنی نوید می‌دهد. سال ۱۳۹۷ تمام شده است، پرونده هایی از این این سال وارد سال نو شد، ۱۳۹۸ در پیش است و رخدادهایی که منتظر خبرنگاران هستند ….۹۹۲۸/۶۱۱۰انتهای پیام /*
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
بیشتر رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از معرفی دو نماینده مجلس به وزارت کشور و ستاد کل نیرو‌های مسلح در راستای مشارکت در تهیه گزارش نهایی حمله تروریستی به اهواز خبر داد. بیشتر با رأی اعتماد مجلس به چهار وزیر جدید کابینه دوازدهم، ترکیب دولت دوم روحانی تغییر کرد. بیشتر چهار وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم توانستند با جلب آرای نمایندگان مجلس، راهی کابینه شوند. بیشتر «رضا رحمانی» وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت، چهارمین وزیر پیشنهادی بود که نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت وی پشت تریبون رفتند. بیشتر «محمد اسلامی» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، سومین وزیر پیشنهادی بود که نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت وی پشت تریبون رفتند.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، اکبر آیین ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فیلم مستند «فرودگاه ابدی» به کارگردانی سید جواد هادی‌اصل و تهیه کنندگی واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان تولید شده است. وی عنوان کرد: این فیلم مستند در زمان ۴۵ دقیقه به عملیات تجسس امدادگران برای کشف اجساد قربانیان هواپیمای «تهران – یاسوج» با نگاهی تازه و تلخ پرداخته و از تصاویر ویژه‌ای برخوردار است. آیین افزود: جمعی از خانواده‌های جانباختگان این حادثه هوایی در اکران فیلم حضور داشتند و در پایان نیز حمیدرضا صفایی منتقد برنامه یک فیلم یک فیلمساز به نقد و تحلیل این اثر پرداخت. به گزارش تسنیم، هواپیمای تهران – یاسوج ۲۹ بهمن ۹۶ در ارتفاعات کوه دنا سقوط کرد و ۶۶ مسافر و خدمه این پرواز جان خود را از دست دادند. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمد علی هروی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارائه خدمات رایگان درمانی در مناطق کم‌برخوردار گلستان، اظهارداشت: در ایام دهه فجر پزشکان داوطلب جمعیت هلال‌احمر گلستان در قالب ۱۲ کاروان سلامت در ۱۲ روستای کم‌برخوردار استان خدمات رایگان ارائه کردند. وی افزود: همزمان با سفر رئیس جمعیت هلال احمر به استان در پی سفر رئیس جمهور به گلستان و افتتاح نخستین کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر کشور در قالب طرح ملی ۴۰ سال ۴۰ کاروان از استان گلستان در روستای قره‌سو شهرستان آزادشهر، برگزاری ۱۲ کاروان سلامت در ۱۲ نقطه محروم استان در دستور کار قرار گرفت. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان خاطرنشان کرد: در این کاروان‌های سلامت ۵۶ پزشک متخصص، ۲۶ پزشک عمومی، ۴۵ پیراپزشک و ۲ دندانپزشک در ۱۵ روز کاری خدمات درمانی رایگان به مردم محروم سراسر استان ارائه کردند. وی تصریح کرد: پزشکان متخصص حاضر در این کاروان‌های سلامت در تخصص‌های قلب، گوش، حلق و بینی، کلیه و مجاری، اطفال، زنان و زایمان، دندانپزشکی، بیماری‌های عفونی، داخلی، گوارش، پوست و مو، اعصاب و روان و مغز و اعصاب ویزیت رایگان کردند. مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان گفت: ارزش ریالی خدمات درمانی و داروی رایگان ارائه شده در این کاروان‌های سلامت در استان گلستان بیش از ۲ میلیارد ریال بوده است.
خانه ملتخانه ملت3 ماه قبل
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آخرین نشست کمیسیون اصل نود مجلس برای بررسی پرونده سقوط هواپیمای تهران – یاسوج هفته گذشته با مسئولان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد. نقش قصور فنی و کارشناسی در سقوط هواپیمای تهران – یاسوجوی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته از دلایل و ابعاد سقوط هواپیمای تهران – یاسوج مشخص شده که برخی قصورهای عملکردی در حوزه فنی صورت گرفته است که تمام این مسائل در گزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ آورده خواهد شد. موقعیت جغرافیایی فرودگاه یکی از عوامل سقوط هواپیمای تهران – یاسوجطبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که جانمایی فرودگاه یاسوج به هیچ وجه درست و کارشناسی نبوده استداداشی یکی از عوامل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج را موقعیت جغرافیایی فرودگاه یاسوج دانست و گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد که جانمایی فرودگاه یاسوج به هیچ وجه درست و کارشناسی نبوده است. اقرار کارشناس فنی؛ تحت فشار مجوز فعالیت فرودگاه یاسوج را صادر کردماین نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: حتی در بحث احداث فرودگاه یاسوج این مسئله توسط کارشناس فنی این پروژه که وظیفه تأیید نهایی آن را داشت، اعلام شد که زیر فشار مجبور به تأیید نهایی پروژه فرودگاه یاسوج شده است. وی تصریح کرد: کارشناس فنی مربوطه اعلام کرد که منطقه فرودگاه یاسوج به هیچ وجه برای احداث چنین فرودگاهی مناسب نبوده است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
پیوندی گفت که وقوع این سانحه دلخراش و شرایط سخت و بارش‌های سنگین برف و بوران هیچگاه در عزم راسخ متولیان امر برای جست و جو و یافتن اجساد جان باختگان خللی وارد نکرد. خوبانی این حادثه را تقدیر الهی دانست و گفت: اما در استان اصفهان و دادگستری این استان با خانواده جانباختگان برخورد بدی صورت گرفت. همچنین دکتر محمدحسین نظری پزشک متخصص گوش و حلق و بینی، پدر مرحومه مژگان نظری از جانباختگان سانحه سقوط هواپیمایی تهران- یاسوج نیز گفت: مسئولان با درایت عمل کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی در سطح کشور نباشیم. وی یادآور شد: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای 'تهران- یاسوج'، خانواده جانباختگان را نگران کرده که امیدواریم هر چه سریعتر علت اصلی سقوط هواپیما هم مشخص و اعلام شود. این هواپیما از نوع ای. تی. آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی دنا سقوط کرد.
ایرناایرنا4 ماه قبل
پیوندی گفت که وقوع این سانحه دلخراش و شرایط سخت و بارش‌های سنگین برف و بوران هیچگاه در عزم راسخ متولیان امر برای جست و جو و یافتن اجساد جان باختگان خللی وارد نکرد. خوبانی این حادثه را تقدیر الهی دانست و گفت: اما در استان اصفهان و دادگستری این استان با خانواده جانباختگان برخورد بدی صورت گرفت. همچنین دکتر محمدحسین نظری پزشک متخصص گوش و حلق و بینی، پدر مرحومه مژگان نظری از جانباختگان سانحه سقوط هواپیمایی تهران- یاسوج نیز گفت: مسئولان با درایت عمل کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی در سطح کشور نباشیم. وی یادآور شد: طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای 'تهران- یاسوج'، خانواده جانباختگان را نگران کرده که امیدواریم هر چه سریعتر علت اصلی سقوط هواپیما هم مشخص و اعلام شود. این هواپیما از نوع ای. تی. آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی دنا سقوط کرد.
فارسفارس4 ماه قبل
رئیس جمعیت هلال‌احمر کشور نقش اصلی امدادرسانی را مربوط به ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای در سایر جاده‌ها دانست و گفت: با توجه به وسعت و گستردگی جاده‌های استان باید ۱۲۰۰ پایگاه جاده‌ای در کل کشور داشته باشیم. وی در ادامه به تلاش ۱۲۸ روزه امدادگران هلا‌ل‌احمر و سایر دستگاه‌های امدادی در حادثه سقوط اشاره کرد و گفت: امدادگران برای کاستن آلام خانواده‌های داغدار در این مدت کارهای سخت زیادی انجام دادند‌. پیوندی در ادامه این گفت‌وگو با اشاره به امدادرسانی امدادگران هلا‌احمر در پایگاه‌های جاده‌ای، کوهستانی و دریایی خاطرنشان کرد: تعداد ۵۰ پایگاه کوهستانی، ۱۳ پایگاه دریایی و ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای در کل کشور امدادرسانی می‌کنند. وی نقش اصلی امدادرسانی را مربوط به ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای در سایر جاده‌ها دانست و گفت: با توجه به وسعت و گستردگی جاده‌های استان باید ۱۲۰۰ پایگاه جاده‌ای در کل کشور داشته باشیم. پیوندی تعداد بالگردهای هلال‌احمر را در کل کشور ۲۴ فروند عنوان کر و گفت: برخی استان‌ها به ۲ بالگرد نیاز دارند و بر همین اساس تا پایان امسال ۳ فروند بالگرد دیگر به ناوگان هوایی ما اضافه می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، علی اصغر پیوندی طهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای در کشور داریم که طبق نرم استاندارد ۶۰۰ پایگاه دیگر کم داریم. وی احداث ۶۰۰ پایگاه امدادی را نیازمند مشارکت خیران، استاندارن، فرمانداران، مردم و هلال احمر دانست و بیان کرد: به طور حتم با احداث این تعداد پایگاه مدت زمان رسیدن نیروهای امدادی هنگام حادثه کاهش می‌یابد و خدمات رسانی تسهیل می‌شود. پیوندی ابراز کرد: هم اکنون جمعیت هلال احمر ۲۴ بالگرد دارد که طبق وعده‌های داده شده تا پایان سال ۳ فروند بالگرد دیگر به این ناوگان اضافه می‌شود که بین استان‌های که نیاز دارند، توزیع می‌شوند. رئیس جمعیت هلال احمر از فعالیت ۵۰ پایگاه امداد کوهستان، ۱۳ پایگاه دریایی و ۶۰۰ پایگاه جاده‌ای در کشور خبر داد و افزود: در زمینه توزیع ۳ فروند بالگرد بین استان‌ها تا پایان سال با توجه به نقاط و حوادث و پاسخ به نیازهای منطقی و اساسی استان‌ها تصمیم گیری شود. پیوندی با تقدیر از صبوری خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ادامه داد:۱۲۸ روز امدادگران و کوهنوردان تلاش کردند تا همراه خانواده جانباختگان بوده و از غم آنان بکاهند.
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
در پاسخ، کنترلر با توجه به حداقل ارتفاع مجاز مسیر W۱۴۴، خلبان را مجاز به کاهش ارتفاع تا ۱۷۰۰۰ پایی می‌کند. ۰۹:۲۳:۰۶ خلبان به قصد کاهش ارتفاع، ارتفاع ۱۷۰۰۰ پا را تنظیم (set) می‌کند. تو ارتفاع ۱۵۰۰۰ تا ۱۴۵۰۰ پایی از ابر میاییم بیرون"۰۹:۲۴:۰۷ خلبان ارتفاع ست شده ۱۷۰۰۰ را به ۱۵۰۰۰ پایی تغییر می‌دهد. ساعت ۰۹:۳۱:۱۳ سرعت هواپیما به کمترین میزان رسیده و زاویه حمله به مقدار ۲/۱۷ مورد افزایش قرار گرفته است. در این شرایط، خلبان دوم، دوبار از کاپیتان درخواست گرفتن فلپ می‌کند که پاسخی دریافت نمی‌کند و حتی دستور فعال کردن مجدد خلبان خودکار را می‌گیرد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، هواپیمای ATR تهران-یاسوج ۲۹ بهمن ماه ۹۶ در ارتفاعات دنا دچار سانحه سقوط شد که به دلیل سخت‌گذر بودن و بارش بیش از ۳ متری برف عملیات جست‌وجوی پیکر جان‌باختگان به طول انجامید و چهارم تیرماه ۹۷ پایان عملیات در دنا اعلام شد. انتهای پیام/ن
ایلناایلنا4 ماه قبل
در این پرواز ۶۶ تن جان خودشان را از دست دادند و خانواده‌های زیادی به سوگ عزیزان خود نشستند. بنابراین هنگامی که مشاهده کردیم نیروهای امدادی کاری نمی‌توانند از پیش ببرند، نیروهای محلی و بومی هم برای ادامه کار بسیج کردیم زیرا همین نیروهای محلی بودند که می‌توانستند کار انجام دهند. تاکنون جان باختگان حادثه پرواز تهران-یاسوج جزء شهدا محسوب نشده‌اند** آیا جان‌باختگان این حادثه جز شهدا محسوب شده‌اند؟ خیر، متاسفانه تاکنون جان باختگان حادثه پرواز تهران-یاسوج جز شهدا محسوب نشده‌اند. معتقدم اگر همان اوایل کار که نیروهای محلی خودشان اعلام کردند که در محل حادثه حضور پیدا کنند و عملیات امداد و نجات را انجام دهند شاید زمان کمتری برای کشف اجساد سپری می‌شد. روزی نیست که خانواده‌ای در نزدیکی محل حادثه حاضر نشود و یاد عزیزش را زنده نکند.
الفالف4 ماه قبل
گروه اجتماعی الف، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۱۸ ۳۹۷۱۱۲۹۰۶۴به گزارش فارس، صبح امروز و هم‌زمان با وقوع حادثه تلخ سقوط هواپیمای تهران یاسوج و کشته شدن ۶۶ نفر از هم‌وطنانمان اولین سالگرد قربانیان سانحه تهران- یاسوج در محوطه فرودگاه یاسوج با حضور خانواده قربانیان و بدون حضور هیچ یک از مسوولان استانی و شهرستانی و حتی مدیرعامل فرودگاه یاسوج برگزار شد. خانواده قربانیان در این مراسم با انتقاد از مسوولان استان با به همراه داشتن پلاکاردی اجرای عدالت را کمترین تسکین بر دل‌های زخم دیده خود دانستند. آنان همچنین خطاب به سازمان هواپیمای کشور آنان را موظف به پاسخگو‌ بودن در برابر این خطای خانمان‌سوز دانستند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
اما انتظار ما این است با مسببان و مقصران این حادثه تلخ برخورد شود. مادرم از زبان پرستارها و خانم‌های بخش شنیده بود که پرواز تهران به یاسوج سقوط کرده است. نجار گفت در جلسه گفت اگر جان پناه‌ها به محل سقوط هواپیما انتقال داده شوند محل امنی می‌شود برای شکارچیان بومی محلی. قوه قضائیه با شدت در چهار چوب قانون با مقصران این حادثه برخورد کندوی افزود: وقتی حادثه‌ای رخ می‌دهد دیگر قابل برگشت نیست؛ تیری که از اسلحه رفت دیگر برنمی‌گردد اما ما انتظار داریم قوه قضائیه با شدت در چهارچوب قانون با مسببان و مقصران این حادثه برخورد کند و بصورت جدی پیگیر شود که خدای ناکرده شاهد چنین اتفاقات ناگوار دیگری نباشیم. اما انتظار ما این است با مسببان و مقصران این حادثه تلخ برخورد شود.
ایرناایرنا4 ماه قبل
در وهله نخست برخی رسانه‌های خارجی به دنبال سوء استفاده از وضعیت پیش آمده در ایران بودند. در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درباره سقوط هواپیمای شرکت آسمان در سمیرم آمده «ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که سوانح هوایی در آن به وفور اتفاق می‌افتد. یکی از رسانه‌های ایران گزارش داد که این هواپیما در منطقه کوهستانی سمیرم سقوط کرده است. سومریه نیوز عراق گزاش داد: یک هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران با ۶۶ سرنشین در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان سقوط کرد. یک فروند هواپیمای ای تی آر ۲۰۰ (ATR۷۲-۲۰۰) که صبح یکشنبه از فرودگاه مهرآباد تهران عازم یاسوج بود، سقوط کرد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

اجتماعی