آخرین و مهم‌ترین اخبار دولت

اخبار «دولت»

تابناکتابناکچند ثانیه قبل
وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در مناطق روستایی و عشایری ایران در دولت تدبیر و امید، از آغاز نهضت آتی. تی در این صندوق خبر داد و گفت: به‌ زودی بخش قابل توجهی از خدمات این صندوق و نیازهای ارتباطی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سراسر کشور، از طریق اپلیکیشن‌های موبایلی به این گروه از هم‌میهنان ارائه خواهد شد. به گزارش تابناک، علی شیرکانی امروز یکشنبه در بازدید از نمایشگاه الکامپ افزود: نسبت استفاده از ظرفیت‌های آی‌تی بسیار خوشبین هستم چرا که دسترسی جامعه هدف به خدمات اجتماعی صندوق را افزایش می‌دهد. وی افزود: مخاطبان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با توجه به محدودیت‌هایی که اغلب در محل زندگی خود دارند، ممکن است به رایانه دسترسی نداشته باشند و به همین دلیل، ارائه خدمات بر بستر تلفن همراه ضروری به نظر می‌رسد. شیرکانی در ادامه، از غرفه سازمان تامین اجتماعی بازدید کرد و در در جریان ارائه خدمات الکترونیک توسط این سازمان قرار گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 دقیقه قبل
به گزارش مشرق، گروه‌های ضدانقلاب بیش از چهار دهه است که آمال و آرزوهای خود را با سیاست‌های واشنگتن گره زده‌اند و رهاورد این وابستگی، چیزی جز یأس و سرخوردگی نبوده است. «حسین باستانی» تحلیلگر ارشد شبکه بی بی سی، به‌خوبی این شکست راهبردی را به تصویر کشیده است. وی می‌گوید: «در جریان اعتراضات آبان، مقامات دولت ترامپ مجموعه‌ای از اظهارات شدیداللحن را علیه حکومت ایران انجام دادند، ولی اکنون مشخص شده که همزمان در حال مذاکرات محرمانه با تهران بوده‌اند. در بهترین حالت می‌توان چنین برداشت کرد که برای رئیس‌جمهور امریکا اهمیت -شاید انتخاباتی- مبادله یک زندانی، ارزشی به‌مراتب بالاتر از «پیام سیاسی» این معامله پس از اعتراضات آبان‌ماه داشته است.» نامبرده تصریح می‌کند: «به‌نظر می‌رسد این فرضیه که تغییر حکومت، از مسیر سیاست‌های دونالد ترامپ انجام شود، با تردیدهایی مواجه است.» باستانی خاطرنشان می‌سازد: «احتمالا مهمترین میراث دولت امریکا برای اپوزیسیون ایران، بالابردن شدید انتظارات و سپس منتفی کردن یک‌شبه این انتظارات خواهد بود؛ تحولی که در محاسبه نهایی، ممکن است دولت ترامپ را نه به یک فرصت، که به یک تهدید برای سرمایه اجتماعی اپوزیسیون تبدیل کند.»
تابناکتابناک21 دقیقه قبل
جهرمی تاکید کرد: شهرداری تهران یکی از دستگاه‌های برتر در حوزه دولت الکترونیک است و امیدواریم تا پایان سال با هماهنگی‌های انجام شده تمامی قبوض کاغذی حذف و به صورت الکترونیکی در اختیار شهروندان قرار گیرد. آذری جهرمی ادامه داد: شهرداری توانسته تا اکوسیستم خوبی را در زمینه هوشمند سازی ایجاد کند و از کسب و کارهای استارت آپی حمایت کند. وی ادامه داد: وزارت ارتباطات شعار ندارد و در زمینه همکاری عمل کرد و امروز باید بر توسعه مشارکت بین دستگاهی بگذاریم تا هوشمندسازی تهران با سرعت حرکت کند. آذری جهرمی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز پنج‌شنبه هفته جاری یک سوپرایز در حوزه هوشمندسازی برای مردم دارد که امیدواریم مورد استقبال قرار گیرد و از شهرداری نیز می‌خواهیم به ما بپیوندند. وی ادامه داد: ما به عنوان یکی از لوکوموتیوهای هوشمندسازی با پست پلاس به این موضوع خواهیم پیوست.
الفالف27 دقیقه قبل
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دولت روحانی بدترین دولت بعد از انقلاب است، گفت: در اغتشاشات اخیر بین ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از اموال مردم و کشور از بین رفت. کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: میزان صادرات نفت، گاز و میعانات گازی در بودجه سال گذشته ۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است. لذا با توجه به شرایط فعلی با پول نفت نمی‌توانیم خواسته و مطالبات مردم را پاسخگو باشیم. کارشناس مسائل سیاسی گفت: من دولت روحانی را بدترین دولت بعد از انقلاب می‌دانم ضمن اینکه روحانی را هم بدتر از بنی‌صدر می‌دانم. وی افزود: بدترین راه موجود در شرایط فعلی کشور واریز درآمد آزادسازی بنزین به صورت نقدی به حساب مردم است ولی تنها راه موجود در این شرایط همین است.
عصر ایرانعصر ایران32 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم, رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت درخواست دولت قانونی لیبی, آماده اعزام نیروی نظامی به این کشور هستیم.
تابناکتابناک34 دقیقه قبل
وزیر نیرو می‌گوید براساس تصمیم دولت، وزارت نیرو اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی تعرفه آب و برق را ندارد، بنابراین تعرفه آب و برق در سال ۹۹ تنها ۷ درصد افزایش می‌یابد. وی افزود: آب و برق علیرغم نقش مهم و تاثیرگذار در تمامی عرصه‌ها به عنوان صنعت زیرساختی، از نظر بودجه‌ای به منابع داخلی و فروش محصولات به مصرف کنندگان متکی است البته وزارت نیرو از بودجه عمومی دولت نیز بهره مند می‌شود. عضو کابینه دوازدهم اضافه کرد: در لایحه بودجه سال ۹۹ مجموع اعتبارات وزارت نیرو حدود ۹هزار میلیارد تومان است. اردکانیان ادامه داد: پویش «الف، ب، ایران» از مهر ماه آغاز شد و به مردم وعده داده شد تا پایان امسال ۲۲۷ طرح آب و برق با سرمایه گذاری حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان در تمام استان‌ها اجرایی شود. وزیر نیرو درباره میزان افزایش قیمت آب و برق در بودجه سال ۹۹، تصریح کرد: براساس تصمیم دولت، وزارت نیرو اجازه افزایش بیش از ۷ درصد تعرفه آب و برق را ندارد، اگرچه تورم بیش از این عدد بوده و قیمت کالاهایی که برای تولید آب و برق استفاده می‌شود بیشتر است اما تعرفه آب و برق در سال ۹۹ تنها ۷ درصد افزایش می‌یابد.
تابناکتابناک36 دقیقه قبل
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعضای این کمیسیون به دنبال آن هستند که در نشست‌های آتی به صورت تخصصی به موضوع ترسیم چالش‌های اقتصادی و راه‌های برون رفت از چالش‌های اقتصادی موجود بپردازند، البته در جلسه امروز نیز این موضوع با حضور مسئولان و مدیران رسیدگی شد. الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود، گفت: در جلسه امروز، لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح و محدوده سه منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در لایحه مذکور مناطق ویژه اقتصادی از ۱۲ منطقه به ۹۳ منطقه افزایش پیدا کرده بود که شورای نگهبان اعلام کرد که مجلس لایحه مذکور را تغییرات بسیاری داده و به همین دلیل لایحه رد شد. وی تصریح کرد: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس، همچنین طرح استفساریه بند (۲) ماده (۲) قانون مالیات‌های مستقیم اعاده شده از سوی شورای نگهبان بررسی شد، در این طرح استفساریه این سوال مطرح شده بود که آیا کل درآمدهای سازمان هلال احمر باید از مالیات معاف شود، در نهایت شورای نگهبان در این رابطه اعلام کرد که در طرح مذکور به جای رفع ابهام، قانون گذاری جدید صورت گرفته و به همین دلیل طرح را رد کرد. حضرتی ادامه داد: در رابطه با طرح مذکور قرار شد که نشستی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز پژوهش‌های شورای نگهبان برگزار شود و این طرح مورد بحث و بررسی قرار گیرد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعضای این کمیسیون به دنبال آن هستند که در نشست‌های آتی به صورت ویژه و تخصصی به موضوع ترسیم چالش‌های اقتصادی و راه‌های برون رفت از چالش‌های اقتصادی موجود بپردازند، البته در جلسه امروز نیز این موضوع با حضور مسئولان و مدیران رسیدگی شد.
فارسفارس38 دقیقه قبل
استاندار مرکزی گفت: با موافقت معاون اول رئیس جمهور ۳۵ میلیارد تومان وام برای سرمایه در گردش به شرکت هپکو اختصاص می‌یابد و ۴۰ میلیارد تومان هم از خزانه دولت برای مطالبات بازنشستگان هپکو اختصاص یابد. به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سیدعلی آقازاده در ارتباط زنده با بخش خبری ۲۰ شبکه آفتاب استان مرکزی، جزئیات نشست بررسی سه صنعت بزرگ استان با حضور معاون اول رئیس جمهور را تشریح کرد. استاندار مرکزی ادامه داد: در این نشست مقرر شد ۳۵ میلیارد تومان وام برای سرمایه در گردش به شرکت هپکو اختصاص یابد و ۴۰ میلیارد تومان هم از خزانه دولت برای مطالبات بازنشستگان هپکو اختصاص یابد. آقازاده گفت: در دو هفته آینده سازمان خصوصی‌سازی هپکو را به وزارت صنعت تحویل می‌دهد تا به دو شرکت تحویل داده و با کار کارشناسی مالک این شرکت تعیین شود. وی بیان داشت: وزیر راه قول داد ۳۰۰ دستگاه تجهیزات تولیدی هپکو برای سازمان راهداری را خریداری کند و در استان مرکزی هم دهیاری‌ها قرارداد خرید ۳۰ تا ۴۰ بیل تولیدی هپکو را تعهد کردند.
فردا نیوزفردا نیوز44 دقیقه قبل
وی افزود: تهدید دوم مربوط به جنگ روانی برای آغاز حمله نظامی و بیان این واژه که گزینه نظامی روی میز است، بود. نماینده ادوار مجلس درباره تهدید سوم تصریح کرد: ایجاد آشوب و اغتشاش داخلی در لبنان، عراق، ایران و سپس سوریه و برنامه‌ریزی چند ساله برای آن تهدیدی محسوب می‌شود. نماینده ادوار مجلس گفت: ساقط کردن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس منجر به آن شد که دیگر گزینه نظامی آنها برای حمله به ایران مطرح نشود. همچنین ارتباط ویژه با روسیه و چین با توجه به اینکه اختلاف آنها با آمریکایی‌ها بیشتر شده می‌تواند مدنظر ما قرار گیرد. نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: دولت‌مردان غرب‌گرا نمی‌تواند با توجه به روش و مسلک خود از زیر بار مسئولیت شرایط فعلی شانه خالی کنند این در حالی است که اصلاح‌طلبان کارنامه غیر شفاف و غیرروشنی را در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به جای گذاشته و مجلس دهم هم بسیار ضعیف بوده است.
فردا نیوزفردا نیوز48 دقیقه قبل
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دولت روحانی بدترین دولت بعد از انقلاب است، گفت: در اغتشاشات اخیر بین ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از اموال مردم و کشور از بین رفت. کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: میزان صادرات نفت، گاز و میعانات گازی در بودجه سال گذشته ۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است. لذا با توجه به شرایط فعلی با پول نفت نمی‌توانیم خواسته و مطالبات مردم را پاسخگو باشیم. کارشناس مسائل سیاسی گفت: من دولت روحانی را بدترین دولت بعد از انقلاب می‌دانم ضمن اینکه روحانی را هم بدتر از بنی‌صدر می‌دانم. وی افزود: بدترین راه موجود در شرایط فعلی کشور واریز درآمد آزادسازی بنزین به صورت نقدی به حساب مردم است ولی تنها راه موجود در این شرایط همین است.
صدا و سیماصدا و سیما52 دقیقه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم, رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت درخواست دولت قانونی لیبی, آماده اعزام نیروی نظامی به این کشور هستیم.
فارسفارس55 دقیقه قبل
وی افزود: تهدید دوم مربوط به جنگ روانی برای آغاز حمله نظامی و بیان این واژه که گزینه نظامی روی میز است، بود. نماینده ادوار مجلس درباره تهدید سوم تصریح کرد: ایجاد آشوب و اغتشاش داخلی در لبنان، عراق، ایران و سپس سوریه و برنامه‌ریزی چند ساله برای آن تهدیدی محسوب می‌شود. وی افزود: جمهوری اسلامی در حال رسیدن به اقتصاد بدون نفت است که همین موضوع موجب نگرانی آمریکایی‌ها شده است. نماینده ادوار مجلس گفت: ساقط کردن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس منجر به آن شد که دیگر گزینه نظامی آنها برای حمله به ایران مطرح نشود. نماینده ادوار مجلس خاطرنشان کرد: دولت‌مردان غرب‌گرا نمی‌تواند با توجه به روش و مسلک خود از زیر بار مسئولیت شرایط فعلی شانه خالی کنند این در حالی است که اصلاح‌طلبان کارنامه غیر شفاف و غیرروشنی را در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به جای گذاشته و مجلس دهم هم بسیار ضعیف بوده است.
عصر ایرانعصر ایران58 دقیقه قبل
ساعتی پیش، اولین جلسه شورای عالی هلال احمر پس از اتفاقات اخیر با حضور اعضا برگزارشد. به گزارش خبرنگار عصرخبر، در حالی که پیوندی پیش از بازداشت استعفایش خطاب به رییس جمهور تقدیم وی کرده بود، در جلسه امروز شورای عالی هلال احمر با استعفای پیوندی موافقت شد! مقرر شده است در جلسه اوایل هفته آینده شورای عالی هلال احمر، گزینه‌های جایگزینی پیوندی تعیین و بررسی شود. شنیده‌های خبرنگار ما حاکیست، از آقای ربیعی سخنگوی دولت بعنوان رییس جدید هلال احمر نامبرده می‌شود.
فارسفارس1 ساعت قبل
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه دولت روحانی بدترین دولت بعد از انقلاب است، گفت: در اغتشاشات اخیر بین ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از اموال مردم و کشور از بین رفت. کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: میزان صادرات نفت، گاز و میعانات گازی در بودجه سال گذشته ۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است. قدیری ابیانیه گفت: افزایش نرخ کالا و اجناس به بهانه بنزین در کشور صورت گرفته است ولی همه این گرانی به بنزین مربوط نمی‌شود. وی تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر بین ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از اموال مردم و کشور از بین رفت. کارشناس مسائل سیاسی گفت: من دولت روحانی را بدترین دولت بعد از انقلاب می‌دانم ضمن اینکه روحانی را هم بدتر از بنی‌صدر می‌دانم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
در واقع بعد از مصیبت‌های کشورهای جنوب شرق آسیا در دهه نود و کشورهای امریکای لاتین در دفاع از نرخ ارز، و شکست فاجعه بار آنها، بسیاری از کشورها اساسا تصمیم گرفتند که از بازار ارز خارج شوند و تعیین نرخ ارز را به بازار بسپارند، برخی هم همچنان حضور خود را در بازار ادامه دادند ولی اینبار بجای دفاع از نرخ ارز، به دفاع از منابع ارزی روی آوردند. نتیجه این فرآیند، روزگار امروز است که تقریبا نرخ ارز (اسمی) چندان در میان متغیرهای اصلی کشورهای دنیا نقش جدی ندارد و کشورها بیشتر بدنبال کنترل نرخ تورم و ایجاد رشد اقتصادی هستند. در هفته‌های اخیر دو شوک بزرگ به اقتصاد وارد شد: شوک افزایش قیمت بنزین و شوک بودجه سال آینده. مردم فکر می‌کنند که با افزایش قیمت بنزین قیمت بقیه کالاها هم افزایش می‌یابد، در واقع از دید آنها، همان عواملی که باعث افزایش قیمت بنزین شد، بقیه قیمت‌ها را هم تغییر می‌دهد. با همین استدلال فعالان اقتصادی یک افزایش نرخی را در قیمت ارز پیش بینی می‌کنند و در نتیجه برخی به خرید ارز روی آورده و تقاضا را افزایش می‌دهند و در نتیجه نرخ ارز افزایش می‌یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مصارف هدفمندی یکی از بخش‌های مهم پرداخت‌های دولت در بودجه هر سال است. مصارف هدفمندی لایحه بودجه پیشنهادی دولت برای سال آینده چهار ردیف بیشتر است. کاهش فقر مطلق خانوارها از جمله مصارف هدفمندی است که اعتبار پیشنهاد شده این ردیف در لایحه بودجه سال آینده نسبت به قانون بودجه امسال افزایش یافته است. مقایسه اعتبار تصویب شده در قانون بودجه ۱۳۹۸ و لایحه بودجه ۱۳۹۹ در ردیف یارانه نان و خریدی تضمینی گندم نشان می‌دهد که این ردیف ۲ برابر رشد داشته است. در مصارف هدفمندی یارانه لایحه بودجه ۱۳۹۹ یک ردیف تا حدودی تغییر کرده است.

ترافیک ۶۰۰ کیلومتری در پاریس +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
بیش از همه ترافیک کلان‌شهر پاریس و حومه زیر فشار اعتصاب کارکنان شرکت حمل و نقل مسافران شهری فلج شده بود. همزمان کارگران حمل و نقل شهری پاریس هم با مسدود کردن ۹ خط از ۱۶ خط مترو و اختلال در حرکت ۷ خط اتوبوس و متروهای پنج خط دیگر، جابه‌جایی شهری را عملا از کار انداخته‌اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، در ساعت ۸ و نیم صبح و در اوج ترافیک شهری، در کمربندی‌ها و اتوبان‌های پاریس و حومه ۶۲۰ کیلومتر راه بندان ایجاد شده بود. در ساعت ۱۰ صبح و با وجود کاهش بار ترافیک، رانندگان در مسیرهای مختلف با ۴۰۰ کیلومتر راه‌بندان مواجه هستند. علاوه بر پاریس، بسیاری دیگر از شهرهای فرانسه هم روز دوشنبه همچنان درگیر تبعات جنبش اعتصاب عمومی بودند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، ۲۶ سناتور آمریکایی از جمله «کاملا هریس»، در نامه‌ای به کاخ سفید که روز دوشنبه ارسال شده از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا خواسته‌اند تا «استفان میلر» مشاور ارشد کاخ سفید را برکنار کند. میلر اخیرا به ارتباط با گروه‌های سفیدبرترپندار و حمایت از دیدگاه‌های نژادپرستانه متهم شده است. در بخشی از این نامه که توسط پایگاه اینترنتی نشریه «هافینگتون پست» منتشر شده، آمده است: «ما (نامه) نوشتیم تا خواستار حذف فوری استفان میلر به عنوان مشاور شما شویم.» در این نامه آمده است: «ایمیل‌های فاش شده نشان می‌دهد که چیزی که میلر را به پیش می‌برد امنیت ملی نیست بلکه برتری سفیدپوستان بوده، ‌ چیزی که جایگاهی در کشور ما، دولت فدرال و به خصوص کاخ سفید ندارد.» در نامه این ۲۷ دموکرات آمده است: «آقای میلر نه تنها مناسب پست مشاور ارشد نبوده، بلکه شایستگی فعالیت در هیچ پستی در کاخ سفید را ندارد.» میلر از جمله تندروترین مقام‌های کاخ سفید در زمینه سیاست‌های ضدمهاجرتی به شمار می‌آید و گفته می‌شود ایده ایجاد اردوگاه‌های مرزی و بازداشت گسترده پناهجویان را هم او به ترامپ داده است. ایمیل‌هایی که اخیرا به رسانه‌ها درز پیدا کرده، نشان می‌دهد انگیزه وی از مقابله با پناهجویان، نه مسائل امنیت ملی، بلکه اعتقاد به برتری نژادی سفیدپوستان است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره به روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده خوزستان گفت: امیدواریم با این روند تا پایان سال جاری، نوسازی همه واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و مدارس به اتمام برسند. با توجه به گستردگی میزان سیل در خوزستان و خسارت‌های وارد شده به واحدهای مسکونی، مزارع و زیرساخت‌ها در حال حاضر روند بازسازی و نوسازی خوب است. وی افزود: امیدواریم با این روند تا پایان سال جاری، نوسازی همه واحدهای مسکونی، زیرساخت‌ها و مدارس به اتمام برسند. به گزارش ایسنا، رئیس سازمان مدیریت بحران بیان کرد: هیچ مشکلی در ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در دو بخش کشاورزی و مسکن وجود ندارد. نقدینگی لازم تامین شده و در اختیار دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار داده شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه از هر ۱۰۰۰ ازدواج در خوزستان، ۳۹ مورد زیر ۱۰ سال است، گفت: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، خوزستان رتبه دوم را در ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال دارد یعنی تعداد ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال در خوزستان نسبت به دیگر استان‌ها بالا است. مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، خوزستان رتبه دوم را در ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال دارد یعنی تعداد ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال در خوزستان نسبت به دیگر استان‌ها بالا است. از هر ۱۰۰۰ ازدواج در خوزستان، ۳۹ مورد زیر ۱۰ سال است البته برخی از ازدواج‌ها هم ثبت نمی‌شوند. موحدی عنوان کرد: بر اساس سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، برنامه‌ها در هر استان به تفکیک مشخص شده است. مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در خوزستان ازدواج‌ها کاهش یافته است و خوزستان در رتبه هفتم در این زمینه قرار دارد.
الفالف1 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱۸ آذر ۱۳۹۸، ۲۲:۲۷ ۳۹۸۰۹۱۸۲۰۴به گزارش فارس، ‌ «شلومو آمار» خاخام اعظم قدس در سفری کم سابقه‌ای به بحرین رفته و در آنجا با پادشاه این کشور دیدار کرد. به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، وی در بحرین با رهبران مذهبی از کشورهایی نظیر قطر، ‌ کویت، اردن، لبنان، مصر، ‌ روسیه، ‌ آمریکا، ایتالیا، ‌ هند و تایلند نیز دیدار داشت. در ماه‌های اخیر دولت آمریکا و چند دولت عربی از جمله عربستان سعودی و بحرین، تلاشی آشکار را برای عادی‌سازی تدریجی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند. سفر هیأت‌های تجاری، فرهنگی، ورزشی و پزشکی از رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی و آغاز روابط در سطح «گروه‌های مردم‌نهاد» از جمله این تلاش‌ها بوده است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که تل‌آویو با بسیاری از کشورهای عربی روابط پنهانی دارد، با این وجود این دولت‌ها از بیم واکنش منفی مردمی، فعلا از علنی کردن این روابط بیمناکند.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سال ۸۸ بعد از مصوبه هیئت دولت وقت و شورای توسعه صادرات غیر نفتی کهگیلویه و بویراحمد، شرکت نمایشگاهی استان برای احداث سایت مورد نیاز در زمینی به میزان ۳۰ هکتار واقع در نزدیکی‌های ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور و زیر دست سد شاه قاسم دست بکار شد. برای بررسی این موضوع گفت‌وگویی را با بابک درست مدیرعامل شرکت نمایشگاهی کهگیلویه و بویراحمد انجام دادیم و البته در این گپ و گفت به این نتیجه رسیدیم که با مصوبه کمیسیون لوایح به ریاست معاون اول رئیس جمهور برطرف شدن این مشکل بعید به نظر می‌رسد. بابک درست می‌گوید: سال ۸۸ عملیات اجرایی سایت نمایشگاهی یاسوج را آغاز کردیم و هم اکنون فاز اول این پروژه شامل یک باب سوله ۲۵۰۰ متری، فنس کشی کامل ۳۰ هکتار زمین، جدول گذاری، زیر سازی و احداث دیوار حائل ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی دیگر از ماه‌ها قبل پروژه تعطیل شده است. وی با اشاره به اینکه در سال ۸۸ شورای توسعه صادرات غیر نفتی استان مصوب کرد در صورت تعهد سهامداران در قبال ۷۰ درصد سهم آورده از کل مبلع ۱۰ میلیارد ریال زمین مورد نظر به نام شرکت نمایشگاهی استان سند زده شود، افزود: تعهدات اجرایی ولی سال ۹۰ سند به‌نام وزارت بازرگانی صادر شد. انتهای پیام/ ع
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
ابراهیم خدایی درباره حذف سهمیه‌های کنکور با توجه به لایحه ساماندهی مقاطع مختلف تحصیلی اظهار داشت: لایحه ساماندهی، تمام مقاطع تحصیلی شامل همه دانشگاه‌های مرتبط با وزارتخانه‌های علوم و بهداشت حتی دانشگاه آزاد اسلامی را در بر می‌گیرد. وی تاکید کرد: این لایحه در صورت تصویب، تمام مقاطع تحصیلی حتی دوره‌های علوم پزشکی را هم شامل می‌شود. خدایی گفت: سهمیه ایثارگران در این لایحه مازاد شد و از ۳۰ درصد به پنج درصد رسید که تغییر بسیار بزرگی است. رییس سازمان سنجش درباره سهمیه ایثارگران تاکید کرد: در صورت تصویب این لایحه، مشکلاتی که سهمیه ایثارگران در کنکور کارشناسی ارشد ایجاد کرد، برای داوطلبان عادی برطرف می‌شود. تسهیلات نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی مصوب ۷۳۵ جلسه مورخ ۲۵ تیر ۹۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره، رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه گفت که کشورش از حق قانونی خود برای توافق با لیبی استفاده کرده است. وی افزود: ترکیه و لیبی می‌توانند در شرق دریای مدیترانه دست به انجام اکتشافات مشترک بزنند. رئیس‌جمهور ترکیه گفت: اخراج سفیر لیبی از سوی یونان یک رسوایی بین المللی است و آتن بهای اقدامات خود را در عرصه بین الملل پرداخت خواهد کرد. اردوغان تصریح کرد: یادداشت تفاهم با لیبی قوی‌ترین واکنش به تلاش‌های دوجانبه یونان و قبرص برای محاصره ترکیه در شرق مدیترانه بود. رئیس‌جمهور ترکیه گفت: اسرائیل هرگز نخواهد توانست بدون جلب موافقت ترکیه گاز را از دریای مدیترانه انتقال دهد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه از هر ۱۰۰۰ ازدواج در خوزستان، ۳۹ مورد زیر ۱۰ سال است، گفت: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، خوزستان رتبه دوم را در ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال دارد یعنی تعداد ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال در خوزستان نسبت به دیگر استان‌ها بالا است. مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، خوزستان رتبه دوم را در ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال دارد یعنی تعداد ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال در خوزستان نسبت به دیگر استان‌ها بالا است. از هر ۱۰۰۰ ازدواج در خوزستان، ۳۹ مورد زیر ۱۰ سال است البته برخی از ازدواج‌ها هم ثبت نمی‌شوند. برای مثال خوزستان ظرفیت بوم‌گردی خوبی دارد که برای اشتغال‌زایی زنان روستایی می‌توانیم در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسبی داشته باشیم. مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در خوزستان ازدواج‌ها کاهش یافته است و خوزستان در رتبه هفتم در این زمینه قرار دارد.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
علی ربیعی سخنگوی دولت دوشنبه شب در توئیتی گفت: راه حل مسائل ایران امروزمان، گفت وگو استبه گزارش ایرنا سخنگوی دولت در این توئیت افزود: فردا (سه شنبه) به دعوت بسیج دانشجویی با دانشجویان صنعتی شریف رودررو و صمیمانه به گفت وگو می‌نشینم. ربیعی اضافه کرد: راه بی بدیل ما برای درک مشترک و حل مسائل ایران امروزمان، گفت وگو است. وی گفت: امید از گفت وگو‌ها جوانه خواهد زد.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ‌ «شلومو آمار» خاخام اعظم قدس در سفری کم سابقه‌ای به بحرین رفته و در آنجا با پادشاه این کشور دیدار کرد. به نوشته پایگاه خبری «تایمز اسرائیل»، وی در بحرین با رهبران مذهبی از کشورهایی نظیر قطر، ‌ کویت، اردن، لبنان، مصر، ‌ روسیه، ‌ آمریکا، ایتالیا، ‌ هند و تایلند نیز دیدار داشت. در ماه‌های اخیر دولت آمریکا و چند دولت عربی از جمله عربستان سعودی و بحرین، تلاشی آشکار را برای عادی‌سازی تدریجی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی آغاز کرده‌اند. سفر هیأت‌های تجاری، فرهنگی، ورزشی و پزشکی از رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی و آغاز روابط در سطح «گروه‌های مردم‌نهاد» از جمله این تلاش‌ها بوده است. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرده است که تل‌آویو با بسیاری از کشورهای عربی روابط پنهانی دارد، با این وجود این دولت‌ها از بیم واکنش منفی مردمی، فعلا از علنی کردن این روابط بیمناکند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش مشرق، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه چهل و دومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که عصر امروز دوشنبه ۱۸ آذر ماه در وزارت کشور برگزار شد، گفت: طبق روال، مصوبات جلسات قبل پیگیری شد و گزارشاتی که در اجرای این مصوبات ارائه شد، الحمدلله خوب بود و مصوبات در حال اجرا و یا اجرا شده بودند. رحمانی فضلی با اشاره به اینکه دستور کار اصلی جلسه امروز ستاد به موضوع بودجه اختصاص داشت، گفت: بودجه سند مالی درآمد_هزینه‌ای کشور در سال پیش رو است و آثار اقتصادی، مالی، اجتماعی و سیاسی‌ای می‌تواند داشته باشد. لذا از این منظر، ابعاد بودجه از نظر درآمدی، هزینه‌ای، اولویت‌های بودجه و آثار اقتصادی آن در رشد اقتصادی و تورم مورد بررسی قرار گرفت. رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور همچنین با بیان اینکه در این جلسه ستاد، در خصوص بحث مالیات به صورت مستقل بحث شد، تصریح کرد: اثر مالیات در حوزه‌های اقتصادی، مالی و به ویژه تولید، مورد بحث و بررسی تفصیلی قرار گرفت. وزیر کشور ابراز امیدواری کرد: با همکاری، همراهی و همدلی همه رسانه‌ها، که در این مدتی که این ستاد تشکیل شده واقعا همینطور موثر بوده، این مسیر را به نفع اقتصاد کشور و مردم پی بگیریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری درباره قیمت بنزین در سال آینده، نرخ ارز و سکه در خبرگزاری میزان منتشر شده است. به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری درباره قیمت بنزین در سال آینده، نرخ ارز و سکه در خبرگزاری میزان منتشر شده است. قیمت دلار در ۱۸ آذر ۹۸قیمت خرید و فروش دلار در ۱۸ آذر به ترتیب ۱۳۲۰۰ و ۱۳۵۵۰ هزار تومان است. نرخ طلا و سکه امروز (۹۸/۰۹/۱۸) امروز هر قطعه سکه امامی با افزایش ۲۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته به قیمت ۴ میلیون و ۶۷۵ هزار تومان رسید. ثبات به بازار ارز بر می‌گردد/ شبکه‌هایی در خارج از کشور برای افزایش نرخ ارز تلاش می‌کنندهمتی گفت: تلاش برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز ادامه دارد و امیدواریم شرایط به روال طبیعی گذشته باز گردد.
ایسناایسنا2 ساعت قبل
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت که این کمیسیون در نشست‌های آتی خود به موضوع ترسیم چالش‌های اقتصادی و راه‌های برون رفت از چالش‌های اقتصادی موجود خواهد پرداخت. الیاس حضرتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (دوشنبه) کمیسیون اقتصادی مجلس برای بررسی لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح و محدوده سه منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی که از سوی شورای نگهبان اعاده شده گفت: در این لایحه مناطق ویژه اقتصادی از ۱۲ منطقه به ۹۳ منطقه افزایش پیدا کرده بود که شورای نگهبان به دلیل تغییرات بسیاری که در این لایحه داده شده آن را رد کرد. وی یادآور شد: در رابطه با طرح مذکور قرار شد که نشستی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز پژوهش‌های شورای نگهبان برگزار شود و این طرح مورد بحث و بررسی قرار گیرد. به گفته حضرتی، کمیسیون اقتصادی در نشست‌های آتی خود به موضوع ترسیم چالش‌های اقتصادی و راه‌های برون رفت از چالش‌های اقتصادی موجود خواهد پرداخت. انتهای پیام

به انتهای لیست رسیدید

هیئت

دولت در علم سیاست، دستگاهی سیاسی اجباری با حکومتی متمرکز است که انحصار استفادهٔ درست از اجبار و زور درون یک قلمرو جغرافیایی معین را حفظ می‌کند. مفهوم دولت در معانی دیگری نیز به کار برده می‌شود. بسیاری از نویسندگان مفاهیم «دولت» و «حکومت» را به یک معنا به کار می‌برند و در زبان عامیانه و رسانه‌ها دولت معمولاً به معنی قوه مجریه یا هیئت وزیران است که این کاربرد از واژه دولت تنها به بخشی از حکومت اشاره دارد. گاهی نیز دولت به بخشی از حکومت اشاره دارد که شامل نهادهای مذهبی و نهادهای مدنی نمی‌شود. مثلاً کاربرد واژه دولت در اصطلاح سازمان‌های غیردولتی به این مفهوم از دولت اشاره دارد. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار دولت را می‌خوانید. ویکی‌پدیا