هیئت میثاق با شهدا

هیئت میثاق با شهدا

تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «هیئت میثاق با شهدا» میزان مساعدت خیران در طرح اعزام نیازمندان به راهپیمایی اربعین امسال را اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است. به اطلاعتان می‌رسانیم که به لطف خداوند و با همت شما خیرین، توانستیم با مبلغ جمع‌آوری شده ۳۲۰ نفر از شیعیان کم‌بضاعت که بیشتر آنها زائر اولی بودند را به نیابت از شما به این سفر زیارتی بفرستیم. انتهای پیام/
فارسفارس1 ماه قبل
موکب بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) هرساله با عنوان موکب دانشجویی بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» برپا می‌شود و در برپایی این موکب جمعی از دانشجویان و طلاب جهان اسلام هم حضور دارند. * برپایی موکب دانشجویی بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» در مسیر پیاده روی اربعینمجتبی شریفی مسئول موکب دانشجویی بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» در ابتدای این نشست گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) که یکی از تشکل‌های فعال دانشجویی محسوب می‌شود بر حسب احساس وظیفه و دغدغه‌ای که وجود داشت امسال هم برای چهارم سال پیاپی موکب بین المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» را در مسیر پیاده روی زوار اربعین و در عمود ۹۳۲ برپا خواهد کرد. مسئول موکب دانشجویی بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) درباره خدماتی که در این موکب ارائه خواهد شد، یادآور شد: ما انشالله امسال داخل موکب روزانه به صورت میانگین ۳۰۰۰ نفر اسکان و همچنین ۶۰۰۰ هزار نفر ‏اطعام عزاداران حسینی خواهیم داشت. وی با اشاره به برنامه‌های سال گذشته موکب اظهار داشت: سال گذشته برنامه‌های بسیار خوبی در موکب انجام شد. * برنامه‌های حوزه بین الملل و جهان اسلام موکب دانشجویی بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» هادی ژیان مسئول حوزه بین الملل و جهان اسلام موکب دانشجویی بین‌المللی «طلاب المقاومة الحسینیة» بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) هم در ادامه این نشست گفت: انشالله امسال ما سعی خواهیم کرد در بحث محتوایی یک رویکرد کلی در درباره ترسیم و نمایش مرزبندی حق و باطل داشته باشیم.
رکنارکنا1 ماه قبل
پیش از این پوستری از تمام ویدیوهایی که توسط اینستاگرام از صفحه حاج میثم مطیعی حذف شده بود، منتشر شد که نشان می‌دهد علی رغم فعالیت ۶ ساله این صفحه، در یکسال اخیر بالاترین فشار برای عدم انتشار و محدودیت اشعار و مداحی‌های حاج میثم مطیعی از سوی این کمپانی آمریکایی به وجود آمده است. مسئول فضای مجازی این مداح گفت: اینستاگرام با ذره بین به مطالب این صفحه نگاه می‌کند که حتی برای خود ما نیز تعجب آور است. وی افزود: پیش از این ورود اینستاگرام بصورت شکلی و فرمی بود یعنی به تصویر چهره یا نماد حساسیت داشت اما هم اکنون به خصوص در محرم امسال اینستاگرام به اشعار و محتوا هم ورود کرده است. مثلا در شعری که دکتر مطیعی در شب تاسوعا در حسینیه امام خمینی خواندند آمده است «تبت ایدی آل سعود» یعنی بریده باد دستان آل سعود یا اینکه «اسرائیل زائله حزب الله منتصرون» یعنی اسرائیل نابودشدنی است و حزب الله پیروز است. همین ابیات باعث شد که کل فیلم از صفحه اینستاگرام حاج میثم مطیعی حذف شود و پس از حذف این ویدیوها بود که پیام تهدید حذف کل اکانت اینستاگرام این مداح برای مدیریت صفحه ارسال شد.
مهرمهر1 ماه قبل
مجله مهر: اینستاگرام در پیامی به صفحه حاج میثم مطیعی اعلام کرد به خاطر درج تصویر سیدحسن نصرالله و نیز مداحی شب تاسوعا در بیت رهبری که حاوی اشعار ضد صهیونیستی، ضد سعودی و دفاع از حزب الله بوده است قصد دارد کل اکانت وی را حذف کند. پیش از این پوستری از تمام ویدیوهایی که توسط اینستاگرام از صفحه حاج میثم مطیعی حذف شده بود، منتشر شد که نشان می‌دهد علی رغم فعالیت ۶ ساله این صفحه در یکسال اخیر بالاترین فشار برای عدم انتشار محدودیت اشعار و مداحی‌های حاج میثم مطیعی از سوی این کمپانی امریکایی به وجود آمده است. مثلا در شعری که دکتر مطیعی در شب تاسوعا در حسینیه امام خمینی خواندند آمده است «تبت ایدی آل سعود» یعنی بریده باد دستان آل سعود یا اینکه «اسرائیل زائله حزب الله منتصرون» یعنی اسرائیل نابودشدنی است و حزب الله پیروز است. همین ابیات باعث شد که کل فیلم از صفحه اینستاگرام حاج میثم مطیعی حذف شود و پس از حذف این ویدیوها بود که پیام تهدید حذف کل اکانت اینستاگرام این مداح برای مدیریت صفحه ارسال شد. گفتنی است صفحه حاج میثم مطیعی در اینستاگرام با حدود ۹۰۰ هزار عضو جزو صفحات اصلی در انتشار محتوای مذهبی است و اطلاع رسانی مراسمات این مداح اهل بیت را نیز برعهده دارد که به آدرس www. instagram. com/meysammotiee فعلا قابل دسترسی است.
فردا نیوزفردا نیوز2 ماه قبل
واکنش مثبت و نه غضب‌آلود وزیر دفاع نسبت به تلنگری که سخنران دانشگاه امام صادق (ع) در خصوص جوانان دانشمند کشورمان بیان کرد، نشان داد که می‌توان در برابر انتقادات و پیشنهادات مطرح شده به خصوص مواضعی که در تریبون‌های مذهبی کشور گرفته می‌شود، با سعه صدر برخورد کرد. تماس گرفتند و پیگیر مشکلات آن چند جوانی شدند که در راه ساخت موشک به بانک بدهکار شده بودند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی خود در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۲ بیان کردند: «هیئت‌ها نمیتوانند سکولار باشند؛ هیئت امام حسین سکولار ما نداریم! هرکس علاقه‌مند به امام حسین است، یعنی علاقه‌مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است. اینکه آدم در یک مجلس روضه یا هیئت عزاداری مراقب باشد که نبادا وارد مباحث اسلام سیاسی بشود، این غلط است».
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ‌ پس از حجت الاسلام و المسلمین سخنان علیرضا پناهیان در هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در مورد شفافیت آرای نمایندگان، این سخنان با واکنش‌های گوناگون برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همراه شد. اوباشیگری فرهنگی با تحریک عربده‌های منبری به تهدید جدی امنیت ملی تبدیل می‌شود.» بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) نیز ساعاتی بعد نسبت به موضع‌گیری این نماینده مجلس در مورد سخنران هیئت میثاق با شهدا و سخنانش در مورد شفافیت، در صفحه توییتر خود اینگونه واکنش نشان داد: «‏نماینده محترم! مطالبه‌گری و ‎امر به معروف مسئولین در هیئات حسینی، عربده‌های منبری و تهدیدی علیه امنیت ملی‌ نیست؛ آنچه که چهل سال امنیت این کشور را مصون داشته، همین منبرهایی است که ‎پیام حسین در کربلا را به گوش مردم می‌رسانند. چه بلایی به سرتان آمده که از این پیام می‌هراسید؟!» لازم به ذکر است در ابتدای شهریور ماه، قید دو و یک فوریت طرح شفافیت عملکرد نمایندگان، در صحن مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد که رای نیاورد و قید فوریت آن از دستور کار خارج شد. انتهای پیام/
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، پس از سخنان علیرضا پناهیان در هیئت میثاق با شهدای بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در مورد شفافیت آرای نمایندگان، این سخنان با واکنش‌های گوناگون برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از جمله حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همراه شد. اوباشیگری فرهنگی با تحریک عربده‌های منبری به تهدید جدی امنیت ملی تبدیل می‌شود.» بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) نیز ساعاتی بعد نسبت به موضع‌گیری این نماینده مجلس در مورد سخنران هیئت میثاق با شهدا و سخنانش در مورد شفافیت، در صفحه توییتر خود اینگونه واکنش نشان داد: «‏نماینده محترم! مطالبه‌گری و ‎امر به معروف مسئولین در هیئات حسینی، عربده‌های منبری و تهدیدی علیه امنیت ملی‌ نیست؛ آنچه که چهل سال امنیت این کشور را مصون داشته، همین منبرهایی است که ‎پیام حسین در کربلا را به گوش مردم می‌رسانند. چه بلایی به سرتان آمده که از این پیام می‌هراسید؟!» لازم به ذکر است در ابتدای شهریور ماه، قید دو و یک فوریت طرح شفافیت عملکرد نمایندگان، در صحن مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد که رای نیاورد و قید فوریت آن از دستور کار خارج شد. انتهای پیام/

حضور رئیس دستگاه قضا در دسته عزاداری ظهر عاشورا

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- تصاویری از حضور آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در دسته عزاداری ظهر عاشورا، هیئت میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق (ع) را مشاهده می‌کنید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
برای این امر، راه‌حلی دارم که ریشه آن در بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان در ماه رمضان است. پناهیان ادامه داد: ایشان فرمودند جوانان گروه‌های کاری برای فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی، جهادی و … تشکیل دهند و فرمودند فعالیت سیاسی نه برای گروه‌های حزبی بلکه فعالیت مستقل برای اجرای بهتر امور و به طور مثال گروه برای مطالبه‌گری تشکیل دهند. این استاد حوزه و دانشگاه گفت: جوانان براساس بیانیه گام دوم و شرح مقام معظم رهبری باید فعال شوند و طرح بدهند که مشکلات را حل کنند و در این صورت مسئولین موظف به پاسخگویی هستند. مانند همین موجی که برای شفافیت آرای نمایندگان ایجاد شده است، این موج را جوانان ادامه دهند، مجلس مجبور است سریع‌تر تصویب کند تا علت تاخیر در پنهان‌کاری آرا خود را نشان دهد. صوت کامل این سخنرانی را اینجا بشنوید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

عکس/ شب نهم محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

15+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

عکس/ شب هفتم محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

11+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

عکس/ شب ششم محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب پنجم محرم در عرف هیئات مذهبی به اسم شب جناب عبدالله بن حسن (ع)، فرزند نوجوان امام مجتبی (ع) که در آغوش امام حسین (ع) به شهادت رسید، خوانده می‌شود. شب گذشته در هیئت میثاق با شهدا دانشگاه امام صادق (ع) مداح هیئت حاج میثم مطیعی شعری از زبان نوجوانان هیئت و با میدان داری آنها خواند که با استقبال و همراهی گسترده مستمعین مراسم بویژه نوجوانان همراه شد. متن کامل این شعر در ادامه آمده است. صوت این مداحی را از اینجا بشنوید. سربند یا حسین، می‌بندم رو سرمبا این سن کمم، با تو همسنگرمخیمه شد مدرسه‌ام، روضه درسای منلبیک یا حسین، مشق شبهای منیه نوجوونم، که جوونه، زده عشقت توو دلمبه غیر اسمت، ننوشتم، توو کتاب و دفترمبیا شبیه عبدالله، منو جدا کن آقاجونهرجا که حرف یاری بود، منو صدا کن آقا «مولا رو منم حساب کن» سربند یا حسین، می‌بندم رو سرمفکرایی این روزا، می‌چرخه توو سرممثل روز روشنه، پیروزی نزدیکهآینده بین این، دستای کوچیکهمیدونم آقا، راه پیروزی حسینی بودنهبسیجی، جون به کف راه خمینی بودنهچفیه روی دوش تو، میگه هنوز جهاد زنده‌اسبسازه خاک ایرانو، بسم الله هرکی رزمنده‌اس «مولا رو منم حساب کن» سربند یا حسین، می‌بندم رو سرماز بند دنیا با، عشق تو می‌گذرمبا عشقت زنده‌ام، با عشقت می‌میرمبا تو دنیا رو از، ظلمت پس می‌گیرمشوق شهادت مثه خون جاریه توو رگهای منتو که بیای میرسه آخر روز عاشورای منمیون این همه سرباز، بیشتر به ما امید داریبرا ظهور خیالت جمع، یه عالمه شهید داری «مولا رو منم حساب کن»

عکس/ شب پنجم محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

11+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

عزاداری شب پنجم محرم در هیئت میثاق با شهدا

19+
مهرمهر2 ماه قبل

عکس/ شب چهارم محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
الفالف2 ماه قبل
مداحی میثم مطیعی شب سوم محرم ۹۸گروه فرهنگی الف، ۱۲ شهریور ۱۳۹۸، ۱۶:۵۱ ۳۹۸۰۶۱۲۱۹۹فایل‌های صوتی شب سوم محرم‌الحرام سال ۱۴۴۱ هیئت میثاق با شهدا با نوای حاج میثم مطیعی

عکس/ شب دوم محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
الفالف2 ماه قبل
مداحی میثم مطیعی شب اول محرم ۱۳۹۸گروه فرهنگی الف، ۱۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۰۰ ۳۹۸۰۶۱۱۰۸۷فایل‌های صوتی شب اول محرم‌الحرام سال ۱۴۴۱ هیئت میثاق با شهدا با نوای حاج میثم مطیعی
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
به گزارش سینماپرس، برنامه میدان انقلاب شب گذشته با موضوع شاخص‌های هیئت انقلابی روی آنتن شبکه سه سیما رفت. وی ضمن اشاره به هیئت انقلابی و مداحی انقلابی گفت: همیشه با این که بخواهم در مداحی سیاسی و انقلابی محدود شوم، مقابله می‌کنم و در سوال اول شما سعی کردم این نگاه عام را تشریح کنم. دقت کنید من با مداحی انقلابی و هیئت انقلابی مخالفم. با اصطلاح مداحی انقلابی مخالف هستم و تاکنون آن را به کار نبردم و این حرف دیگران به کار برده‌اند. من خودم را مداحی انقلابی می‌دانم اما بقیه را هم مداحی انقلابی می‌دانم.
مهرمهر2 ماه قبل
*رهبر انقلاب عبارت تیزی دارند و فرموده‌اند که هیئت نباید سکولار باشد. هیئت اگر سکولار نباشد، راجع به انقلاب اسلامی، راجع به مسائل بین الملل، زکزاکی مظلوم، انقلاب بحرین و یا فتنه ۸۸ موضع دارد. وقتی رهبری فرموده‌اند که هیئت سکولار نباید باشد پس نشان می‌دهد که تلاش‌هایی این چنینی هستند. این هیئت فقط دهه محرم نیست؛ هیئت هر هفته سه شنبه‌ها برنامه دارد به علاوه ماه رمضان، ایام فاطمیه، موکب ایام اربعین. هیئت اتاق فکر دارد شامل اساتید دانشگاه و هیئت امنای آن و دانشجویانی که برای آن وقت می-گذرانند.

عکس/ شب اول عزاداری محرم؛ هیئت میثاق با شهدا

13+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
جام نیوزجام نیوز2 ماه قبل
به گزارش جام نیوز، به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین مراسم عزاداری دهه اول محرم به رسم هرساله در مساجد دانشگاه‌های تهران برگزار می‌شود که جزئیات آن به شرح زیر است: دانشگاه امیرکبیرمراسم سوگواری دهه اول محرم مسجد این دانشگاه با سخنرانی حجت الاسلام ابراهیم فاطمی سیرت، حجت الاسلام محمدرضا عابدینی و مداحی آقای امین پویان راد بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.

عکس/ شب اول ماه رمضان در هیئت میثاق با شهدا

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ماه قبل
مهرمهر8 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین شماره دوفصلنامه «نوآفرین» به صاحب امتیازی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) و به همت هسته نوآوری این مرکز روانه بازار مطبوعات شد. در این شماره از نشریه «نوآفرین» بخشی از پیچیده‌ترین مفاهیم علمی به زبانی ساده در حوزه نوآوری ارائه شده است و در عین حال مطالب از زاویه علوم اجتماعی و با رویکرد بومی نگاشته شده است. نشریه «نوآفرین» در ۱۱۶ صفحه و ۳۵ مطلب تدوین شده است. «کرکره»، طنز علمی-اجتماعی نوآوری است که در کنار گفتارهایی از رئیس اسبق ایران خودرو و مدیر اجرایی گلدیران قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید دوفصلنامه «نوآفرین» به فروشگاه اینترنتی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع) به آدرس store. rushd. ir و برای آشنایی بیشتر با هسته نوآوری دانشگاه امام صادق (ع) به سایت nuafarin. com مراجعه کنند.

به انتهای لیست رسیدید